PDA

Versiunea completa : greutate bebe

moni78
30.11.2010, 11:48:26
Buna
Am o problema si vreau sa stiu daca va ti intilnit si voi cu o astefel de situatie. Am nascut o comoara de 4,100 kg SI 57 CM. Am venit acasa cu 3,700 kb. Acum la 3 luni avem doar 5kg. Am fost la mai multi medici dar fiecare cu parerea lui. Oare ce ar trebui sa fac.EI ZIC SA STAU LINISTITA CA BEBEII NASCUTI CU GREUTATE MARE PUN MAI GREU IN GREUTATE.
Va rog daca ati avut si voi aceasta prob sa imi spuneti si mie

me_kammy
04.12.2010, 18:41:13
Buna
Am o problema si vreau sa stiu daca va ti intilnit si voi cu o astefel de situatie. Am nascut o comoara de 4,100 kg SI 57 CM. Am venit acasa cu 3,700 kb. Acum la 3 luni avem doar 5kg. Am fost la mai multi medici dar fiecare cu parerea lui. Oare ce ar trebui sa fac.EI ZIC SA STAU LINISTITA CA BEBEII NASCUTI CU GREUTATE MARE PUN MAI GREU IN GREUTATE.
Va rog daca ati avut si voi aceasta prob sa imi spuneti si mie
Daca doctorii zic asa , inseamna ca asa o fi. Ideea e ca atata timp cat BB e sanatos, zambeste , e vesel, mananca, doarme , totul e ok. Nu are rost s ate ingrijorezi.

Eu in schimb , ma ingrijorez ca D are deja 7970 gr (aseara) . si inca nu are 3 luni, de abia peste cateva zile.Dar nu pot sa nu ii dau tzitzi cand cere si cand ii e foame, cu toate ca papa la 3 ore, chiar la 4 ore, mai nou. Cred ca voi planifica o vizita la dr. Sa nu fie alte probleme. :(

andreea_timisoara
04.12.2010, 18:55:49
Daca dr zic sa stai linistita si daca bebe e vioi, papa etc nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme

moni78
04.12.2010, 21:38:24
Daca dr zic sa stai linistita si daca bebe e vioi, papa etc nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme
multumesc pentru incurajarari
ai o printesa tare frumoasa sa va de a Dumnezeu sanatate