PDA

Versiunea completa : Black tulip (Dej)

ATH
03.12.2010, 10:56:08
Felicitari Dejului, pentru asemenea investitori!
Hotelul "Black tulip" a ajuns in atentia mea prin intermediul unui prieten de pe Facebook! M-au vrajit fotografiile postate, prin numar, continut, rafinament! Au acolo exact genul de mancaruri pe care multe miresici le-ar dori la evenimentul vietii lor!
Hocus-pocus, preparatus!

AndreeaCo
03.12.2010, 11:02:03
Felicitari Dejului, pentru asemenea investitori!
Hotelul "Black tulip" a ajuns in atentia mea prin intermediul unui prieten de pe Facebook! M-au vrajit fotografiile postate, prin numar, continut, rafinament! Au acolo exact genul de mancaruri pe care multe miresici le-ar dori la evenimentul vietii lor!
Hocus-pocus, preparatus!

Ai mancat acolo sa vezi cum e imancarea,sevirea,etc?ai participat la vreo nunta/event,etc? fotografiile pot sa spuna un lucru ,iar realitatea sa fie alta...

alina_r87
06.12.2010, 20:45:53
am fost si eu la BLACK TULIP mancarea e foarte buna, servirea excelenta si sala superba.
merita sa mergeti pana aclo sa o vedeti. si in plus nu e scump asa cum se spune $-)

adinuca
16.02.2011, 11:20:13
Fetelor, dak mai aveti pareri despre restaruant sa le scrieti pt k sunt direct interesata:-"

AndreeaCo
24.03.2011, 21:30:53
Fetelor, dak mai aveti pareri despre restaruant sa le scrieti pt k sunt direct interesata:-"
Adinuca draga,vreau sa te intreb un pic de black tulip:ai smnat contract cu ei?ce conditii ,ce preturi au? sunt interesata pt fratele meu...multumesc,
Andreea

Lalukina
28.03.2011, 19:21:32
Am fost anul trecut la o nunta aici si mi-a placut.
Sala f frumoasa, meniul f bun si rafinat (a fost alegerea mirilor) servirea ok...
Nu cunosc detalii despre tarife si nici feedback-ul mirilor pt ca nu ne-am mai intalnit de atunci, dar l-as recomanda fara ezitare pt zona Dej-Gherla

adinuca
03.05.2011, 11:35:36
Adinuca draga,vreau sa te intreb un pic de black tulip:ai smnat contract cu ei?ce conditii ,ce preturi au? sunt interesata pt fratele meu...multumesc,
Andreea

scuze ca doar acum am vazut

Da, am semnat contract, preturile sunt ca la cluj, dar depinde si ce iti alegi. Sucul trebuie sa-l iei de la ei, un litru din gama cola e 3.7 lei( sper sa nu gresesc) apa minerala la 1 .5 parca 2 lei si sucul natural ...nu stiu pretul, o sa-l intreb pe al meu ca el e cu astea

Meniu, initial am ales 4 feluri cu 145 lei, erau si mai ieftine , si apoi am schimbat la 3 feluri dar bagam si inghetata si ni se maresc portile la celelalte 3 feluri

adinuca
03.05.2011, 11:36:08
Am fost anul trecut la o nunta aici si mi-a placut.
Sala f frumoasa, meniul f bun si rafinat (a fost alegerea mirilor) servirea ok...
Nu cunosc detalii despre tarife si nici feedback-ul mirilor pt ca nu ne-am mai intalnit de atunci, dar l-as recomanda fara ezitare pt zona Dej-Gherla

ma bucur k v-a palcut, am auzit multe pareri si pro si contra....

AndreeaCo
04.05.2011, 13:40:25
scuze ca doar acum am vazut

Da, am semnat contract, preturile sunt ca la cluj, dar depinde si ce iti alegi. Sucul trebuie sa-l iei de la ei, un litru din gama cola e 3.7 lei( sper sa nu gresesc) apa minerala la 1 .5 parca 2 lei si sucul natural ...nu stiu pretul, o sa-l intreb pe al meu ca el e cu astea

Meniu, initial am ales 4 feluri cu 145 lei, erau si mai ieftine , si apoi am schimbat la 3 feluri dar bagam si inghetata si ni se maresc portile la celelalte 3 feluri

Si bauturile alcoolice te lasa sa le aduci tu?sau te obliga sa le iei de la ei?

adinuca
05.05.2011, 09:31:08
Si bauturile alcoolice te lasa sa le aduci tu?sau te obliga sa le iei de la ei?

le aduci tu, ei nu au bauturi alcoolice...sau nu dau ....

Noi luam si fructele de la ei ca nu aveam chef sa ne mai stresam cu ceva in plus in ziua nuntii

AndreeaCo
05.05.2011, 12:37:15
le aduci tu, ei nu au bauturi alcoolice...sau nu dau ....

Noi luam si fructele de la ei ca nu aveam chef sa ne mai stresam cu ceva in plus in ziua nuntii

ok,multumesc mult pt raspunsuri..oricum va trebui sa mergem sa mancam o data acolo sa vedem exact cum e manacrea...(toata lumea a zis ca e buna,dar trebuie sa ne convingem si noi) ...

adinuca
05.05.2011, 13:35:50
ok,multumesc mult pt raspunsuri..oricum va trebui sa mergem sa mancam o data acolo sa vedem exact cum e manacrea...(toata lumea a zis ca e buna,dar trebuie sa ne convingem si noi) ...

Sincer nici noi nu am mancat, dar o sa avem degustare in urmat 2 sapt cred, cu ce ne-am ales pt nunta si inca cate ceva, si eu sunt foarte curioasa

adinuca
20.06.2011, 11:19:42
am avut sambata nunta la acestrestaurant si pot sa zic ca a fost pe departe cea mai buna alegere.

Servire ireprosabila, la chelneri am platit doar ce s-a stat peste 4 ( adica o ora) , curatenie impecabila - in baie de cate ori am intrat o doamna stergea pe jos . Noi am ales doar 3 feluri de mancare si a fost suficient.

De bautura nu s-a interesat nimeni de la noi pentru ca fratello era prea ocupat sa se distreze si a uitat ca i-am zis sa se mai uite la bautura, dar nu a fost cazul, si bautura si sucul s-a consumat in limite rezonabile - sucul chiar mai putin decat ne-am asteptat noi.

Din experienta proprie : faceti0va nunta asa cum va doriti nu cum va zic altii, ca noi daca ne luam dupa toata lumea cred ca ajungeam la cantina, si nu eram deloc fericiti de ce iesea...........odata in viata ( preferabil) aveti nunta, asa ca ar fi bine sa fie de neuitat!

maria4mar
12.01.2012, 22:17:58
am avut sambata nunta la acestrestaurant si pot sa zic ca a fost pe departe cea mai buna alegere.

Servire ireprosabila, la chelneri am platit doar ce s-a stat peste 4 ( adica o ora) , curatenie impecabila - in baie de cate ori am intrat o doamna stergea pe jos . Noi am ales doar 3 feluri de mancare si a fost suficient.

De bautura nu s-a interesat nimeni de la noi pentru ca fratello era prea ocupat sa se distreze si a uitat ca i-am zis sa se mai uite la bautura, dar nu a fost cazul, si bautura si sucul s-a consumat in limite rezonabile - sucul chiar mai putin decat ne-am asteptat noi.

Din experienta proprie : faceti0va nunta asa cum va doriti nu cum va zic altii, ca noi daca ne luam dupa toata lumea cred ca ajungeam la cantina, si nu eram deloc fericiti de ce iesea...........odata in viata ( preferabil) aveti nunta, asa ca ar fi bine sa fie de neuitat!

Casa de piatra!
As dori sa te intreb cam cat de mare este sala pentru evenimente. Noi ne-am gandit cam la o nunta de 150-180 de persoane si nu-mi dau seama cum ar arata. Cam cate persoane au fost la nunta ta?

ATH
13.01.2012, 21:07:53

BRAVO! Ma bucur sa vad opinii cu adevarat constructive! Dar si mai tare ma bucur ca n-ati cedat ispitei de a avea mai multi bani la pusculita, din contra, ati ales ceva care sa va reprezinte!

ionut_tuo
11.03.2012, 12:44:35
stiti careva cat costa un meniu de botez la acest restaurant?

bianca02
08.10.2012, 10:48:20
Buna miresici, vroiam sa va intreb care ati facut nunta, sau ati fost la vreo nunta la Rex sau la noua sala de nunti de la Caspriac? ce parere aveti de servire, mancare, etc.
Imi cer scuze ca postez aici vroiam sa deschid un subiect nou dar trebuie sa am 20 de mesaje postate :sad:.