PDA

Versiunea completa : Fotografi, locatii pentru sedinte foto in Judetul Arges

Pagini : [1] 2 3

matrix
15.02.2007, 10:40:18
Buna dragele mele!
Am si eu o problema.Nu stiu ce fotograf si cameraman sa angajez.Aveti vreo idee?
:x

ayana2010
15.02.2007, 13:15:15
dak vrei iti dau un pm cu date despre cel p kre l-am luat yo... (of la kta publicitate ii fac p site ar trebui sa vina gratis la me la nunta...)=))

sorbug
15.02.2007, 22:08:11
Te rog, Arina, trimite-mi si mie un nr de tel al fotografului tau, mersi frumos!

georgya
22.02.2007, 23:29:20
Buna dragele mele!
Am si eu o problema.Nu stiu ce fotograf si cameraman sa angajez.Aveti vreo idee?
:x

4.5 ore pe dvd 6 milioane, poza 40 de mii (minim 4 filme) +cd personalizate, copii ale cd-urilor, videoclipul nuntii, toate pozele pe cd.asta este oferta pe care am ales-o eu dar are mai multe.daca te intereseaza iti dau nr de tel

claudica78
26.02.2007, 14:02:03
postez si eu preturile convenite
cu fotograful : poze facute cu aparat cu film (foto artistic), din care printate 100 x 2 , si scanate, iar pt restul imi da filmul = 500 ron
cu cameramanul : 3-4 ore de montaj, cu toate evenimentele surprinse, pe DVD-uri = 100 EURO = 350 RON
deci scapam ieftin zic eu, cu maxim 1.000 ron$-)

Atentie fetelor, rugati barbatii sa se implice in chestia asta pentru ei ar trebui sa se priceapa mai bine: nu va lasati pacaliti de nu-stiu cate copii ale CD/DVD facute pe sute de ron, un CD/DVD costa 1-2 ron iar copierea lui in nici un caz cu costa atat de mult:O
Va spun asta pentru ca niste prieteni de ai nostri prinsi in valtoarea evenimentelor au acceptat un lucru incredibil: 3 copii ale DVD de la nunta cu 150 ron bucata ( si asta acum 2 ani)
cu banii astia mai bine facem altceva!!!<:-P

georgya
26.02.2007, 19:05:06
cu fotograful : poze facute cu aparat cu film (foto artistic), din care printate 100 x 2 , si scanate, iar pt restul imi da filmul = 500 ron
cu cameramanul : 3-4 ore de montaj, cu toate evenimentele surprinse, pe DVD-uri = 100 EURO = 350 RON

Atentie fetelor, rugati barbatii sa se implice in chestia asta pentru ei ar trebui sa se priceapa mai bine: nu va lasati pacaliti de nu-stiu cate copii ale CD/DVD facute pe sute de ron, un CD/DVD costa 1-2 ron iar copierea lui in nici un caz cu costa atat de mult:O
Va spun asta pentru ca niste prieteni de ai nostri prinsi in valtoarea evenimentelor au acceptat un lucru incredibil: 3 copii ale DVD de la nunta cu 150 ron bucata ( si asta acum 2 ani)

daca te referi la mine in legatura cu copiile cd-urilor, sa stii ca intra in pret, tot ce am mentionat eu ma costa 10 milioane si il cunosc foarte bine pe tipul asta,a fost la toate nuntile din familia mea, e super bun si de incredere:* parea mea e ca si femeile se pricep si stiu mai bine ceea ce vor in ceea ce priveste filmatul si pozatul<:-P

claudica78
27.02.2007, 12:33:06
nu, georgya, nu ma refeream la tine, ci la niste prieteni de-ai mei din Pitesti, asa cum am si zis(:| care au patit-o, era doar un exemplu din care putem cu totii invata
sunt convinsa ca femeile stiu ce vor, dar cu siguranta barbatii se pricep mai bina la echipamentele folosite, no ofense, si cu siguranta ar trebui sa-i lasam si pe ei sa se ocupe de organizarea evenimentului, acolo unde s-ar putea pricepe #:-S
de curiozitate: fotograful tau va face poze cu aparat cu film sau aparat digital :-\

georgya
28.02.2007, 10:02:36
nu, georgya, nu ma refeream la tine, ci la niste prieteni de-ai mei din Pitesti, asa cum am si zis(:| care au patit-o, era doar un exemplu din care putem cu totii invata
sunt convinsa ca femeile stiu ce vor, dar cu siguranta barbatii se pricep mai bina la echipamentele folosite, no ofense, si cu siguranta ar trebui sa-i lasam si pe ei sa se ocupe de organizarea evenimentului, acolo unde s-ar putea pricepe #:-S
de curiozitate: fotograful tau va face poze cu aparat cu film sau aparat digital :-\

cu film, minim 4 filme

gabrielaalina
17.04.2007, 16:55:49
buna fetelor! as avea si eu nevoie de un cameraman si fotograf. cunoasteti pe cineva. un vecin mi-a cerut 11 mil pt filmat si pozat voi ce ziceti? cam asa e, eu nu prea stiu ca nu ma interesat pana acum.

lorellay
17.04.2007, 17:35:04
Vreau si eu nr de tel pentru cameraman si fotograf....

Aura_Mariana
20.04.2007, 11:52:27
buna fetelor! as avea si eu nevoie de un cameraman si fotograf. cunoasteti pe cineva. un vecin mi-a cerut 11 mil pt filmat si pozat voi ce ziceti? cam asa e, eu nu prea stiu ca nu ma interesat pana acum.
Da ... cam astea sunt preturile ...11-12 milioane ... ai grija ce alegi insa ... pozele si DVD-urile sunt singurele lucruri cu care ramai dupa nunta ... nu cred ca e capitolul la care sa strangem punga ...

mikyduta
17.05.2007, 05:03:28
Buna fetele sunt noua pe site si nu prea stiu cum sa dau ms am mai scris dar nu stiu daca ai primit Arina ms meu.Te rog frumos sa imi dai si mie nr de tel al fotografului/cameramanului ca mi-au placut enorm de mult pozele tale.Pupici cu sclipici

ayana2010
17.05.2007, 10:28:48
Buna fetele sunt noua pe site si nu prea stiu cum sa dau ms am mai scris dar nu stiu daca ai primit Arina ms meu.Te rog frumos sa imi dai si mie nr de tel al fotografului/cameramanului ca mi-au placut enorm de mult pozele tale.Pupici cu sclipici

buna! daca mi-ai trimis pm...n-am primit nimic!! o sa-ti dau eu unul si o sa-ti spun....daca nu primesti imi scrii aici...

ayana2010
17.05.2007, 10:30:18
tocmai am trimis!

aury
02.06.2007, 23:18:12
Ma bag si eu in gasca voastra ;pe noi,tot pachetul:dj,cameraman si fotograf,ne ajung 15mil.Nu stiu sa dau mai milte amanunte ,pt ca asta e treaba lui ...a mirelui.sper sa va ajute informatia asta .scuze de deranj.pup:*

georgya
03.06.2007, 12:00:49
Ma bag si eu in gasca voastra ;pe noi,tot pachetul:dj,cameraman si fotograf,ne ajung 15mil.Nu stiu sa dau mai milte amanunte ,pt ca asta e treaba lui ...a mirelui.sper sa va ajute informatia asta .scuze de deranj.pup:*
nici un deranj....informatiile sunt bine venite..........pt miresicile care nu au pus la puct acest lucru:*

diavolita
27.06.2007, 00:21:32
fetelor la cununia civila am avut un fotograf dar nu am fost multumita de el de ce? a tr sa ma rog de f multe ori de el ca sa vina sa imi faca poze si o alta surpriza din partea lui am avut un cuplu invitat care il cunostea el si tipei respective ia facut mai mult de 50 de poze...asa ca nu neaparat sa va bazati pe ce spun uni alti si anume nu cine e reumit e si bun...de data asta am ales pe altcineva pt cunuina relgioasa...sa vedem ce o sa mai fie:-w

lorellay
28.06.2007, 09:22:10
Si noi avem pachet....dj+foto+filmat si ne costa 13 mil...

diavolita
28.06.2007, 20:38:05
nu stiu cum sunt preturile dar cand te gandesti ca sunt singuele amintiri care raman peste ani ar tr sa investim bine de tot

georgya
28.06.2007, 20:41:47
pe mine ma costa 12 milioane pozele si filmatul

georgya
28.06.2007, 20:45:00
nu stiu cum sunt preturile dar cand te gandesti ca sunt singuele amintiri care raman peste ani ar tr sa investim bine de tot
asa este....dar asta depinde si de posibilitati......eu de ex nu imi permit sa dau 30 milioane numai pe asa ceva........eu oricum sunt foarte linistita in privinta asta......cel pe care il am eu este foarte bun.....>:D<

lorellay
29.06.2007, 12:12:06
Si eu sunt foarte linistita...chiar mi-a placut tipul si am incredere....

ayana2010
29.06.2007, 12:17:25
si eu am fost linistita... tipul perfect, pozele perfecte, filmare extraordinara... pana cand m-am trezit in ziua nuntii ca mi-a trimis alte trei persoane :((

lorellay
29.06.2007, 12:21:23
Si nu a fost ok? Nu a iesit bine?
Eu il am pe un tip..tinerel....sa nu ma speriati acum ca iar ma pun pe plans....

ayana2010
29.06.2007, 12:47:53
Si nu a fost ok? Nu a iesit bine?
Eu il am pe un tip..tinerel......sa nu ma speriati acum ca iar ma pun pe plans....
:)) nu e acelasi... pei nu a fost ok ca eu pe el l-am platit, pe el il voiam... si apoi ne-a zis ca nu mai e pers fizica e juridica si nu poate fi el peste tot..isi trimite angajatii... si cu o seara inainte am fost la el si totul era ok... ca vine, ca ne asteapta la primarie... am avut un soc cand am vazut ca nu e..... in cele din urma ne-a zis ca el isi notase in agenda in dreptul zilei de 6 mai si a luat o alta nunta la valcea pe 5 mai si trebuia sa mearga acolo... si pe noi ne-a lasat asa.... nu sunt deloc multumita de poze, mai ales ca l-am ales pe el pt ca stiam ce poze reusite face... si nu ne-am uitat la bani... am dat mult peste cat fac pozele astea..... asta e... nu mai avem ce sa facem....#-o

georgya
30.06.2007, 11:07:08
:)) nu e acelasi... pei nu a fost ok ca eu pe el l-am platit, pe el il voiam... si apoi ne-a zis ca nu mai e pers fizica e juridica si nu poate fi el peste tot..isi trimite angajatii... si cu o seara inainte am fost la el si totul era ok... ca vine, ca ne asteapta la primarie... am avut un soc cand am vazut ca nu e..... in cele din urma ne-a zis ca el isi notase in agenda in dreptul zilei de 6 mai si a luat o alta nunta la valcea pe 5 mai si trebuia sa mearga acolo... si pe noi ne-a lasat asa.... nu sunt deloc multumita de poze, mai ales ca l-am ales pe el pt ca stiam ce poze reusite face... si nu ne-am uitat la bani... am dat mult peste cat fac pozele astea..... asta e... nu mai avem ce sa facem....#-o
nasoala situatie.............[-(

ayana2010
30.06.2007, 23:02:08
nasoala situatie.............[-(
a... ca sa puna capac pe dvduri a scris alina in loc de arina..... bineinteles ca nu le-am acceptat... adica am luat o copie sa le vedem si noi, dar trebuie sa le refaca!

georgya
30.06.2007, 23:30:18
a... ca sa puna capac pe dvduri a scris alina in loc de arina..... bineinteles ca nu le-am acceptat... adica am luat o copie sa le vedem si noi, dar trebuie sa le refaca!
astia sunt oameni care nu se respecta in primul rand pe ei si in al doilea rand nu isi respecta munca...........ca altfel nu ar putea sa profite de oameni............normal ca in momentul ala accepti orice situatie....dar nu e normal asa ceva[-(

Andra_St
13.08.2007, 19:59:46
avand in vedere ca am nunta la anul, pe 30 august, cu cat timp inainte e cazul sa caut un fotograf si un cameram bun?
puteti sa imi dati eventual si ceva recomandari prin pm?
vreau sa ma asigur ca aleg pe cineva care intradevar stie ce face, nu un terchea berchea. pana la urma dupa nunta conteaza amintirile, nu?
si chiar la atat de mult ajunge un fotograf? 11-12 mil?
pot gasi pe cineva care sa fie si fotograf si cameraman, adica unul si bun?
astept raspunsurile voastre.
multumesc anticipat.

georgya
14.08.2007, 16:11:43
avand in vedere ca am nunta la anul, pe 30 august, cu cat timp inainte e cazul sa caut un fotograf si un cameram bun?
puteti sa imi dati eventual si ceva recomandari prin pm?
vreau sa ma asigur ca aleg pe cineva care intradevar stie ce face, nu un terchea berchea. pana la urma dupa nunta conteaza amintirile, nu?
si chiar la atat de mult ajunge un fotograf? 11-12 mil?
pot gasi pe cineva care sa fie si fotograf si cameraman, adica unul si bun?
astept raspunsurile voastre.
multumesc anticipat.
pe mine m-a dus la 14 milioane...eu am avut unul singur...astea sunt preturile

lorellay
14.08.2007, 17:29:53
Pe mine ma costa 6 mil filmatul+foto...
Asta inseamna foto cat cuprinde..si filmat la fel...Dar imi da 100 poze tiparite si restul pe dvd...si vreo 3-4 dvd-uri filmate personalizate...

24danyela
21.08.2007, 13:55:57
Asta inseamna foto cat cuprinde..si filmat la fel...Dar imi da 100 poze tiparite si restul pe dvd...si vreo 3-4 dvd-uri filmate personalizate...
Buna! Te rog, spune-mi si mie cum se numeste persoana la care faci pozele si filmatul si eventual daca ai un nr de telefon. Ma intereseaza foarte mult, mai ales ca nu este deloc scump.

georgya
21.08.2007, 15:28:28
Buna! Te rog, spune-mi si mie cum se numeste persoana la care faci pozele si filmatul si eventual daca ai un nr de telefon. Ma intereseaza foarte mult, mai ales ca nu este deloc scump.
pe mine m-a costat 13 milioane 4,5 ore pe dvd de filmat, 700 poze pe dvd si 200 poze in album...........si mie mi se pare foarte ieftin ce a gasit lorellay

lorellay
21.08.2007, 17:30:09
Iti dau nr daca vrei..dar nu stu ce rezolvi doar daca vorbesti cu el...eu zic sa mai ai rabdare sa treaca nunta mea..si sa-ti arat ce iese din mana lui..ce zici?
Oricum spune-mi daca vrei nr...

24danyela
21.08.2007, 18:54:17
Cred ca ai dreptate. Mai bine mai astept si asa vad si cum ti-au iesit tie pozele. Multumesc pt numarul de telefon.

daniela2525
24.08.2007, 16:57:51
Buna fetelor. Dupa ce am vazut mesajele voastre m-am hotarat sa ma inscriu si eu pe forum...eu am nunta la anul si caut si eu niste sfaturi.Cameraman si fotograf am un tip pe care mi l-au recomandat niste prieteni care au avut nunta anul acesta si au fost multumiti. Eu am niste poze facute de el la prietenii mei..dar in fine nu prea ma pricep...astept sfaturile voastre...

anesya
03.12.2007, 10:31:56
Cum arata centrul nostru la momentul actual...nu prea mai ai unde sa faci poze cand iesi de la cununia civila....iar la biserica nu ai foarte mult timp...e vreo miresica care a facut sedinta foto in alta locatie...mie mi-ar placea foarte mult sa fac pozele in padurea trivale...voi aveti alte idei?

MeMyself
03.12.2007, 10:49:50
In Trivale sau in Strand. E frumos si acolo.

anesya
03.12.2007, 10:51:32
In Trivale sau in Strand. E frumos si acolo.
Chiar...de Strand uitasem...

kiss_tyna
03.12.2007, 10:58:39
Dupa ce va fi gata Expoparc cu toate amenajarile,cred ca va fi un loc superb de facut poze!

loredenta
07.12.2007, 11:40:51
Ma inrereseaza si pe mine niste numere de telefon sau adrese web ale unor fotografi si cameramani din pitesti si nu numai. Si caut si un dj daca se poate, desi asta este pe alta arie. Va multumesc.

ayana2010
07.12.2007, 13:57:19
eu nu stiu niciun loc deosebit pt poze in pitesti, asa ca o sa facem in ziua dupa nunta(adica duminica) o sedinta foto pe transfagarasan :)

anesya
07.12.2007, 14:45:21
eu nu stiu niciun loc deosebit pt poze in pitesti, asa ca o sa facem in ziua dupa nunta(adica duminica) o sedinta foto pe transfagarasan :)
interesant...dar voi faceti numai cununia religioasa si aveti mai mult timp...noi treb sa le facem pe toate...

anesya
07.12.2007, 14:55:12
Ma inrereseaza si pe mine niste numere de telefon sau adrese web ale unor fotografi si cameramani din pitesti si nu numai. Si caut si un dj daca se poate, desi asta este pe alta arie. Va multumesc.
Ti-am trimis PM cu niste numere de tel...sper sa te ajute....despre fotograf iti spun sigur ca ies niste pose super...si filmarea la fel...au o oferta buna..sa il suni pe baiat si sa vb cu el....

loredenta
08.12.2007, 08:11:09
Multumesc mult de ajutor.

MeMyself
08.12.2007, 10:30:39
Multumesc mult de ajutor.

Sa ne zici ce-ai rezolvat.>:D<

new_hope
09.01.2008, 12:46:51
Ti-am trimis PM cu niste numere de tel...sper sa te ajute....despre fotograf iti spun sigur ca ies niste pose super...si filmarea la fel...au o oferta buna..sa il suni pe baiat si sa vb cu el....

Imi poti trimite si mie PM cu nr de tel,te rog?
Cam ce preturi au?

rocsi6666
09.01.2008, 13:27:43
fetelor, eu vreau un fotograf bun, sa ii fac niste poze prefesionale lui bebe....dar care sa stie ce face...sa mai fi facut asa ceva...aveti sau stiti ceva de alex de la allure? facea niste fotografii super, dar nu mai stiu cum sa dau d el..

kiss_tyna
09.01.2008, 23:24:49
Buna! As vrea si eu niste numere de telefon pt un fotograf bun....si pt filmare.[-o<

kiss_tyna
20.01.2008, 21:16:55
interesant...dar voi faceti numai cununia religioasa si aveti mai mult timp...noi treb sa le facem pe toate...
Si noi trebuie sa ne gandim la locuri cat mai frumoase pt poze.Dupa ce iesim de la biserica as vrea sa mergem intr-un loc frumos sa facem poze...si nu stim unde...:-\

kiss_tyna
20.01.2008, 21:17:34
Dar speram sa ne dati voi idei pana la anul...;;)

flori_2002ro
21.01.2008, 09:57:46
Buna fetelor!!!Am si eu nevoie de un mic sfat!!!
Noi am vrea ca dupa cununia religioasa sa ne ducem sa facem poze ( probabil in Strand)...dar ce facem cu invitatii care vin la cununia reliogioasa? Ca majoritatea vor veni direct la restaurant...
Caci nu putem sa le spunem , duceti-va voi , ca venim si noi dupa aceea....voi cum veti proceda???
Va multumesc anticipat pentru sfaturi!!^:)^

simona_ana
21.01.2008, 10:30:18
Si eu ma gandeam la niste poze de genul asta! Dar in ziua nuntii nu cred ca se poate, ca imediat dupa ce mergem la biserica, trebuie sa ajungem la restaurant, iar a doua zi, cine se mai imbraca in rochia de mireasa si se aranjeaza???? E cam ciudat! Voi cum procedati???

MeMyself
21.01.2008, 11:11:32
Buna fetelor!!!Am si eu nevoie de un mic sfat!!!
Noi am vrea ca dupa cununia religioasa sa ne ducem sa facem poze ( probabil in Strand)...dar ce facem cu invitatii care vin la cununia reliogioasa? Ca majoritatea vor veni direct la restaurant...
Caci nu putem sa le spunem , duceti-va voi , ca venim si noi dupa aceea....voi cum veti proceda???
Va multumesc anticipat pentru sfaturi!!^:)^

Noi am avut la Biserica la 16:00 si la rest la 19:00. La biserica s-a terminat pe la 5. Deci 2 ore pana la rest. Noi am vrut sa facem o sedinta foto in Trivale sau in strand, dar a inceput sa ploua cand am iesit din Biserica, asa ca ne-am dus acasa. Invitatii s-au dus la casele lor, noi la noi acasa si la 18:30 noi ne-am dus la rest ca sa intampinam invitatii.

simona_ana
21.01.2008, 11:51:56
Noi am avut la Biserica la 16:00 si la rest la 19:00. La biserica s-a terminat pe la 5. Deci 2 ore pana la rest. Noi am vrut sa facem o sedinta foto in Trivale sau in strand, dar a inceput sa ploua cand am iesit din Biserica, asa ca ne-am dus acasa. Invitatii s-au dus la casele lor, noi la noi acasa si la 18:30 noi ne-am dus la rest ca sa intampinam invitatii.
Si noi am vrut biserica mai devreme, insa avem multi invitati din diverse colturi ale tarii si nu prea le convine parintilor sa ii aduca dupa biserica iar in casa, mai ales ca trebuie iar pusa masa, etc, etc. Si au zis neaparat sa le potrivim: dupa biserica direct restaurant! :(

flori_2002ro
21.01.2008, 11:55:43
Va multumesc fetelor:* !! Cred ca pana la urma o sa renuntam la ideea cu pozele:( desi mi-ar fi placut....

simona_ana
21.01.2008, 13:28:47
Va multumesc fetelor:* !! Cred ca pana la urma o sa renuntam la ideea cu pozele:( desi mi-ar fi placut....
Nu renunta! poate gasim o solutie! Si eu vreau neaparat sa fac niste poze frumoase! Poate ne mai da cineva o idee! :D

flori_2002ro
21.01.2008, 13:56:51
Eu nu as vrea sa renunt pentru ca imi doresc foarte mult....dar nu stiu cum sa facem....:(

bilutzaa
26.01.2008, 09:44:57
v-ati gandit la EXpo Parc?e aproape si inspre spitalul balcescu e frumos.nu faceti cu fata la blocuri.are lacul cu salcii si niste pietre mari cu iarba si flori
era o idee.mai ales ca una din voi faceti la regat si e ff aproape
sau in 1907.e mic, dar fotograful tb sa stie ca scoata niste poze frumose.eu am vazut la o prietena facute in fata la primarie si au iesit peste asteptari

simona_ana
26.01.2008, 10:16:48
v-ati gandit la EXpo Parc?e aproape si inspre spitalul balcescu e frumos.nu faceti cu fata la blocuri.are lacul cu salcii si niste pietre mari cu iarba si flori
sau in 1907.e mic, dar fotograful tb sa stie ca scoata niste poze frumose.eu am vazut la o prietena facute in fata la primarie si au iesit peste asteptari
Multumim pentru idei! Eu stau foarte aprope de Expo. Si din cate stiu, s-a renovat. Abia astept primavara sa vad exact cum arata. Problema noastra cea mare e cand sa facem pozele astea "artistice". Ca trebuie sa disparem vreo ora intre cununia civila si biserica, ca sa le putem face. In fine, ne mai gandim :)

kiss_tyna
27.01.2008, 08:42:39
Ne-am gandit....noi stam acum in blocurile de langa parc....e super....l-au facut frumos

simona_ana
28.01.2008, 10:33:15
Ne-am gandit....noi stam acum in blocurile de langa parc....e super....l-au facut frumos
Stai foarte aproape de mine :)

lexi_ada
29.01.2008, 14:43:11
de accord cu voi fetelor cu pozele , dupa biserica...dar daca mutam noi acete poze cu o ora inainte de biserica ce are ???? plecam si noi cu o ora mai devreme de acasa facem pozele unde vrem si apoi la biserica dupa care la resturant...bine asta daca timpul ne permite

simona_ana
29.01.2008, 15:39:30
de accord cu voi fetelor cu pozele , dupa biserica...dar daca mutam noi acete poze cu o ora inainte de biserica ce are ???? plecam si noi cu o ora mai devreme de acasa facem pozele unde vrem si apoi la biserica dupa care la resturant...bine asta daca timpul ne permite
Da, sa sti ca noi am zis sa facem o sedinta foto pana sa vina el sa ma ia de acasa... adica vine singur, mergem si facem pozele, se duce acasa si apoi ce mai urmeaza... E cam complicat dar cred ca e sngura solutie! :D

flori_2002ro
29.01.2008, 15:41:18
Asa cred ca o sa facem si noi..inainte de cununia religioasa...Desi mi se pare cam ciudat!

simona_ana
29.01.2008, 15:47:42
Asa cred ca o sa facem si noi..inainte de cununia religioasa...Desi mi se pare cam ciudat!
Stiu ca e cam ciudat, dar alta solutie nu am gasit! daca iti vine alta idee sa imi spui si mie!:*

flori_2002ro
29.01.2008, 15:52:12
O sa iti spun...dar nu cred ca exista alta solutie:(

lexi_ada
29.01.2008, 16:35:32
O sa iti spun...dar nu cred ca exista alta solutie:(
fetelor eu zic ca daca ne programan dimineata cununia civila, si dupa ora 16 cea religioasa avem timp sa facem si poze . plecam de acasa, facem poze, apoi la biserica dupa care direct la restaurant !!!
Hai sa facem un calcul ...daca cununia civila este la 10, tine max pana la 11, la 12 avem programare la coafor, manechiura, machiaj ce mai facem noi....vin nasii si ne ia de acasa se face ora 15 . intre 15 si 16 putem merge sa facem poze.
ce parere aveti ?

Fluturas
30.01.2008, 09:36:06
fetelor eu zic ca daca ne programan dimineata cununia civila, si dupa ora 16 cea religioasa avem timp sa facem si poze . plecam de acasa, facem poze, apoi la biserica dupa care direct la restaurant !!!
Hai sa facem un calcul ...daca cununia civila este la 10, tine max pana la 11, la 12 avem programare la coafor, manechiura, machiaj ce mai facem noi....vin nasii si ne ia de acasa se face ora 15 . intre 15 si 16 putem merge sa facem poze.
ce parere aveti ?

teoretic ar merge dar nici nu ai idee cum zboara timpul in ziua aia !n-ai sa te incadrezi in orele alea ...
programarea la coafor,bla bla nu este intotdeauna batuta-n cuie in sensul in care se mai intarzie cu clienta dinaintea ta, vin nasii la tine si pleci pur si simplu ?nuuu, mai vin si alti invitati, ii serviti cu ceva, se taie turta...
si exemplele pot continua ..

lexi_ada
30.01.2008, 09:39:55
teoretic ar merge dar nici nu ai idee cum zboara timpul in ziua aia !n-ai sa te incadrezi in orele alea ...
programarea la coafor,bla bla nu este intotdeauna batuta-n cuie in sensul in care se mai intarzie cu clienta dinaintea ta, vin nasii la tine si pleci pur si simplu ?nuuu, mai vin si alti invitati, ii serviti cu ceva, se taie turta...
si exemplele pot continua ..
offf ...cred ca la locul faptei vom vedea cum o sa procedam, daca ne incadram in timp sau nu !!! mie tare rau mi-ar parea sa nu avem si poze in aer liber...bine, asta daca nu cumva ploua !!! asa ca mai bine eu las pe ziua respectiva ca nu se stie ce se intampla !!!!
va pupacesc :*

anemona
04.02.2008, 16:00:05
buna as vrea si nr de tel al uniu cameraman si un fotograf si eventul niste preturi estimativa cat mai urgent

mirik2001
05.02.2008, 22:45:31
eu stiu unul..care a filmat la mine la nunta..si a facut si poze ... au iesit super..daca vrei iti dau nr de tel. dar nu stiu dc am voie aici

buna as vrea si nr de tel al uniu cameraman si un fotograf si eventul niste preturi estimativa cat mai urgent

anesya
07.02.2008, 10:10:11
mi-a dat cineva o idee...sa facem sedinta foto in biblioteca judeteana...ce parere aveti? credeti ca o sa ne lase? dar o fi deschisa sambata?
se vede ca nu prea merg pe acolo..:-\ :D

simona_ana
07.02.2008, 11:30:42
mi-a dat cineva o idee...sa facem sedinta foto in biblioteca judeteana...ce parere aveti? credeti ca o sa ne lase? dar o fi deschisa sambata?
se vede ca nu prea merg pe acolo..:-\ :D
S-ar putea sa fie frumos pe trepte in interior... Am mai vauzt si eu poze asa! biblioteca de deschisa si sambata pana pe la 14, parca. oricum, de ce sa nu va lase??? E o idee! Chiar interesant! :)

ynacris
08.02.2008, 15:14:37
salutare andra, si io am tot pe 30 aug si nu am stabilit de cameram si poze
Domane am emotii cum o fi vremea
:-$

anemona
06.03.2008, 17:00:21
fetelor ati gasit fotografii si cameramami eu caut in disperare dar pana acum nimik care sa-mi convina eu am facut cununia civila acum 4 ani si acum fac decat nunta ma gandesc ca ma costa mai putin daca fac decat cununia religioasa sau nu?daca aveti cunostiinte de fotograf si cam dati-mi un pm pleaseeeeeeee

Andra_St
17.03.2008, 12:16:52
buna fetelor!
am si eu o rugaminte la voi:
un nr de tel al unui cameraman, fotograf ceva ... asta mai am in principiu de rezolvat acum si nu prea mai am timp, mai ales ca bate licenta la usa
nu-mi vine sa cred cum a zburat timpul
astept pm din partea voastra si multumesc anticipat
sa aveti o zi buna toate
pupici

anesya
18.03.2008, 12:14:08
va pot recomanda cameramanul si fotograful (2 pers) pe care o sa-i avem la noi la nunta. Eu am vazut filmarea si pozele de la o nunta la care au participat, mi-au placut foarte mult. .bafta..poate mai sunt liberi!!

kiss_tyna
19.03.2008, 13:17:56
va pot recomanda cameramanul si fotograful (2 pers) pe care o sa-i avem la noi la nunta. Eu am vazut filmarea si pozele de la o nunta la care au participat, mi-au placut foarte mult. .bafta..poate mai sunt liberi!!
Sunt din Pitesti?Si cam ce preturi au?

matrix
21.03.2008, 17:22:29
Buna fetelor!
Eu am avut fotograful si cameramanul din Bucuresti si au venit in pitesti pentru nunta mea, anul trecut costau 15 mil si anul asta 18 mil.In banii astia au stat cu mine de dimineata de la 8 pana a doua zi dimineata la 6 si mi-au dat undvd cu filmarea aranjata un album foto cu 100 poze plus 10 poze aranjate dimensiuni mari plus o rama cu o poza la alegere.
Mie mi-au placut la nebunie sunt profesionisti si isi merita totii bani.
Spor la pregatiri!

anesya
23.03.2008, 10:26:41
Sunt din Pitesti?Si cam ce preturi au?
eu am negociat cu ei si imi iau 10 milioane....filmat+poze...

kiss_tyna
23.03.2008, 17:17:10
Aha....pretul e bun...o sa incepem si noi sa cautam din vara.;))

lexi_ada
24.03.2008, 08:10:33
ai vazut un album de poze facut de ei ? eu sambata am sa ajung in Pitesti si vreau sa rezolv cu fotograful, daca poti sa imi dai si mie niste detalii legate de tipul cu poze sa pot discuta si eu cu el, sa ii dau un telefon, sa vad daca este liber .
mersic mult.

rodanica
10.04.2008, 02:31:50
Buna,
Abia m-am inregistrat pe site si il gasesc foarte util. Daca stiam mai devreme...
Am avut cununia in Martie si urmeaza nunta in August dar nu am fotograf si cameraman. Am inteles ca unii fac si film si poze.
Este o idee buna sa angajezi aceeasi persoana pentru ambele? Nu ar fi mai bine 2 persoane care sa-si faca fiecare treaba lui?

Nu am fost multumita de fotograful de la cununia civila, poze putine si fara pic de gust artistic. Niste prieteni care aveau aparate digitale la ei au scos poze mai frumoase si mai bine incadrate decat cel pe care l-am platit.

M-ar interesa daca stiti niste oameni seriosi care fac fotografii faine, filmare si eventual DJ.
Mai am doar 4 luni ramase si am atatea de facut si de gasit.
Puteti sa-mi trimiteti un mesaj pe privat cu numarul de telefon al unui fotograf, cameraman, bun? Va rog frumos.

kiss_tyna
10.04.2008, 07:54:48
Buna,
Abia m-am inregistrat pe site si il gasesc foarte util. Daca stiam mai devreme...
Am avut cununia in Martie si urmeaza nunta in August dar nu am fotograf si cameraman. Am inteles ca unii fac si film si poze.
Este o idee buna sa angajezi aceeasi persoana pentru ambele? Nu ar fi mai bine 2 persoane care sa-si faca fiecare treaba lui?

Nu am fost multumita de fotograful de la cununia civila, poze putine si fara pic de gust artistic. Niste prieteni care aveau aparate digitale la ei au scos poze mai frumoase si mai bine incadrate decat cel pe care l-am platit.

M-ar interesa daca stiti niste oameni seriosi care fac fotografii faine, filmare si eventual DJ.
Mai am doar 4 luni ramase si am atatea de facut si de gasit.
Puteti sa-mi trimiteti un mesaj pe privat cu numarul de telefon al unui fotograf, cameraman, bun? Va rog frumos.
Bine ai venit!O sa gasesti multe lucruri utile pe miresici.Mergi azi,maine sau poimaine la targul de nunti de la Casa Cartii si poate o sa mai gasesti cate ceva.Pupici!

Rocsaine
10.04.2008, 21:55:03

Si eu vreau, si eu vreau; imi poti da un PM, TE ROOOOOOG ^:)^

lexi_ada
11.04.2008, 09:19:19
scumpa cate poze iti face domnul fotograf ? sta cu tine toate ziua ( cununia civila , religioasa, restaurant )?
eu am vorbint cu cei de la Royal foto , vis-a-vis de Bingo si imi iau 800 ron pe un albun foarte frumos( sunt pozle tiparite ca la o carte cu imagini) , apoi imi face inca 80 de poze si nu il iau lla restaurant .
ce parere aveti ??

kiss_tyna
11.04.2008, 20:36:40
am trimis nr djului pe pm
Arina,tu cand vorbesti cu dj-ul,fotograful si cameramanul?Ca eu chiar nu stiu cam cand ar trebui sa vorbim.

ayana2010
11.04.2008, 20:47:30
minunat. O sa-l contactez.
Thanks a milion arina.>:D<
Banuiesc ca tu aproape ai terminat aranjamentele nu?
pupici
eu?? nope :) nunta o am pe 15 august 2009, iar cun civila am avut-o in 2007. anul asta ma relaxez :))

ayana2010
11.04.2008, 20:49:57
Arina,tu cand vorbesti cu dj-ul,fotograful si cameramanul?Ca eu chiar nu stiu cam cand ar trebui sa vorbim.
deocamdata am vorbit cu formatia. dj-ul si cameramanul ii las pe la sfarsitul anului. cu fotograful cred ca o sa vb in vara-toamna pt ca am vreo 3 in minte, dar sunt de aici de la bucuresti si s-ar putea sa fie mai solicitati decat cei din pitesti.

kiss_tyna
12.04.2008, 07:39:19
deocamdata am vorbit cu formatia. dj-ul si cameramanul ii las pe la sfarsitul anului. cu fotograful cred ca o sa vb in vara-toamna pt ca am vreo 3 in minte, dar sunt de aici de la bucuresti si s-ar putea sa fie mai solicitati decat cei din pitesti.
Noi ne gandeam sa mergem sa vorbim la biserica dupa Pasti si cu dj-ul,fotograful si cameramanul sa vorbim prin august(exact cu un an inainte).;))

gabrielaBR
12.04.2008, 11:15:11
eu am fost la fel de streasata cand a fost vorba de gasit fotograf...eu sunt din Craiova, locuim in Bucuresti si vom face nunta in Pitesti ( jumatatea distantei intre Craiova si Bucuresti :) )
am fost si sunt foarte pretentioasa la capitolul fotograf pentru ca imi place la nebunie arta fotografica ( sper sa imi gasesc timp sa fac si ceva cursuri) si vreau ca de la nunta mea sa imi ramana niste amintiri deosebite...in octombrie am inceput sa cautam serios, imediat dupa nunta surorii logodnicului meu ( Ramona) dupa ce am vazut pozele ei...nu a fost deloc multumita de fotograf ( la ce rochie superba a avut cred ca numeri pe degetele de la o mana pozele in care apare rochia intreaga, in rest numai de la bust in sus precum si alte nereguli...); a zis ca daca a regretat ceva la nunta ei a fost fotograful ( nu ii stiu numele ca sa ii fac si reclama negativa :)) ) asa ca am inceput sa cautam altceva... singurul fotograf care il cunosteam ca face treaba buna era Catalin Eremia ( sper ca nu se pune ca reclama, daca da , rog moderatorul sa stearga numele...) am fost la el sa discutam...era liber in 12 iulie si ne-a intrebat unde anume vrem sa faca poze: la cununia civila SAU cununia religioasa SAU o sedinta foto... ne-a mirat putin ca punea " sau" intre evenimente si i-am spus nedumeriti "toata ziua?!!:O "...acum a ramas el surprins si ne-a spus ca el nu este fotograf de nunti si de obicei este chemat doar un anumit eveniment....si intr-o sambata are 3 sau 4 nunti ( depinzand de programele nuntilor)...daca vrem sa fie numai al nostru ar insemna sa renunte la celelalte si ar costa mai mult ( mi se pare corect); ne-a dat un pret destul de piperat ( 800-900 de euro) si a ramas sa ne hotaram daca apelam la varianta asta...apoi au venit targurile de nunti si ce ne placea depasea 1000 de euro asa ca deja ni se parea ieftina varianta initiala. Am revenit la el si ne-am pus de comun acord sa fie al nostru toata ziua si sa ia in calcul ca noi vom incepe undeva la ora 14:00 ( acasa ) si daca isi ia si o cununie civila dimineata este in favoarea lui... in plus nu vrem sa stea la restaurant decat pana la ora 10- 11 deoarece deja nu mai sunt poze artistice acolo si sunt atatia care or sa aiba aparate ( printre care si tatal meu care este fotograf amator :) asa nici el nu pierde noaptea avand in vedere ca este atat de ocupat in proiectele lui...
asa ca a ramas la pretul de 600 euro...de abia astept ziua nuntii sa pozez :)) in pretul asta intra poze cat cuprinde...un album deosebit ( nu chinezisme) cu poze pe suport de hartie, DVD-ul cu pozele si 100 de poze ( sper ca nu gresesc la numar) prelucrate: ramanan la latitudinea lui de artist care sunt - am incredere in ochiul lui dar daca mi se pune si mie pata pe alte fotografii le prelucreaza si pe ele...
cam asta cu experienta mea in cautarea fotografului...
va pup si sper sa va gasiti omul perfect la nunta perfecta si momentul perfect :)

gabrielaBR
12.04.2008, 11:24:05
mama ce mult am scris mai sus...acum observ...si mai am ceva de povestit.. mai amuzant :))
cand ne-am pus de comun acord sa vina toata ziua la noi, Tibi i-a spus : " Pai atunci vii si la imbracatul miresei...cand isi ia rochia de mireasa..." iar el ( am omis sa va spun ca a facut poze si pentru Playboy, are multe premii nationale la sectiunea nud) a zis : " :Opai eu de obicei fac poze la fete cand se dezbraca , nu cand se imbraca" =)) =))=))=))
sa-l fi vazut pe iubitul meu ce s-a intimidat =)) =))=))=)) si i-a zis ca daca vrea atunci il plateste si pentru noaptea nuntii, el nu se supara " ce iubit pervers am!!! dar il iubesc :) eu i-am zis ca nu ma supar ca e o fantezie de a mea...nu se asteptau la raspunsul meu...
asta voiam sa va mai povestesc....mi s-a parut foarte amuzanta faza
va pup

anesya
12.04.2008, 12:55:03
scumpa cate poze iti face domnul fotograf ? sta cu tine toate ziua ( cununia civila , religioasa, restaurant )?
eu am vorbint cu cei de la Royal foto , vis-a-vis de Bingo si imi iau 800 ron pe un albun foarte frumos( sunt pozle tiparite ca la o carte cu imagini) , apoi imi face inca 80 de poze si nu il iau lla restaurant .
ce parere aveti ??

eu m-am inteles cu ei asa, pentru ca sunt 2 persoane. Unul filmeaza si unul face poze: TOATA ZIUA; 1000 ron (am primit o reducere pentru ca sunt colega cu unul dintre ei de la gradinita =)) )
- 100 de poze (dimensiuni mai mari decat pozele obisnuite..) in album;
- aproximativ 600 de poze pe DVD;
- filmare la nunta...prelucrata pe DVD si videoclilp;
- imi da si filmarea bruta.

Repet...eu am vazut pozele si filmarea unui cuplu si mi-au placut foarte mult.

ayana2010
12.04.2008, 13:08:02
eu am fost la fel de streasata cand a fost vorba de gasit fotograf...eu sunt din Craiova, locuim in Bucuresti si vom face nunta in Pitesti ( jumatatea distantei intre Craiova si Bucuresti :) )
...............
va pup si sper sa va gasiti omul perfect la nunta perfecta si momentul perfect :)
hello! vreau sa vad si eu niste poze facute de el

gabrielaBR
12.04.2008, 13:24:39
hello! vreau sa vad si eu niste poze facute de el
nu am decat ce am vazut pe net... cred ca o sa ii cer ( ca il am in lista de mess); pe net am gasit doar pe alpinet ca a postat si pe photo la sectiunea portret si nuduri ( evident)...
pe alpinet nu poti copia pozele asa ca iti dau link-ul
doua poze am atasat...eu m-am uitat pe ce avea pe calculator si mi-a placut mult...

lexi_ada
12.04.2008, 13:45:44
eu m-am inteles cu ei asa, pentru ca sunt 2 persoane. Unul filmeaza si unul face poze: TOATA ZIUA; 1000 ron (am primit o reducere pentru ca sunt colega cu unul dintre ei de la gradinita =)) )

mersi mult de tot !!!

simona_ana
12.04.2008, 14:10:32
Catalin Eremia este intr-adevar foarte, foarte bun. Si noi vrem sa vorbim cu el, poate vine la "momentele importante" :) Se vede treaba ca e deja cam tarzior, insa sper sa isi faca timp si pentru noi. Eu am vazut foarte multe poze facute de el si pot spune ca este intr-adevar profesionist, iar diferenta intre pozele lui si pozele facute de alte persoane este de la cer la pamant. Spun asta pentru ca la cumnata mea, a venit la cununia civila si la cununia religioasa, iar pozele de la el au fost PERFECTE! :*

gabrielaBR
12.04.2008, 14:25:07
Catalin Eremia este intr-adevar foarte, foarte bun. Si noi vrem sa vorbim cu el, poate vine la "momentele importante" :) Se vede treaba ca e deja cam tarzior, insa sper sa isi faca timp si pentru noi. Eu am vazut foarte multe poze facute de el si pot spune ca este intr-adevar profesionist, iar diferenta intre pozele lui si pozele facute de alte persoane este de la cer la pamant. Spun asta pentru ca la cumnata mea, a venit la cununia civila si la cununia religioasa, iar pozele de la el au fost PERFECTE! :*
ma bucur sa aud ca SI la nunti are poze perfecte... unii au incercat sa ma convinga sa nu dau atatia bani mai ales pentru un fotograf care nu este de nunti pentru ca numai un fotograf de nunti poate sa anticipeze momentele importante, bla, bla bla...
in fine, nu cred ca am ales prost si merg inainte cu incredere.
te pup

ayana2010
12.04.2008, 15:18:39
nu am decat ce am vazut pe net... cred ca o sa ii cer ( ca il am in lista de mess); pe net am gasit doar pe alpinet ca a postat si pe photo la sectiunea portret si nuduri ( evident)...
pe alpinet nu poti copia pozele asa ca iti dau link-ul
doua poze am atasat...eu m-am uitat pe ce avea pe calculator si mi-a placut mult...
wow..sunt niste poze super..... imi trimiti si mie nr lui pe pm plssss

simona_ana
12.04.2008, 18:04:17
ma bucur sa aud ca SI la nunti are poze perfecte... unii au incercat sa ma convinga sa nu dau atatia bani mai ales pentru un fotograf care nu este de nunti pentru ca numai un fotograf de nunti poate sa anticipeze momentele importante, bla, bla bla...
in fine, nu cred ca am ales prost si merg inainte cu incredere.
te pup
Poti sa fii linitita si 100% impacata, pentru ca, dupa parerea mea, Catalin Eremia este CEA MAI BUNA optiune pentru orice fel de poze! Maine sau cel tarziu luni ma duc sa vorbesc si eu cu el, mai ales ca stau la 3 minute de studio-ul lui :D

gabrielaBR
12.04.2008, 18:07:17
pentru simona:
super!
o sa avem niste poze frumoase, nu? :)

gabrielaBR
12.04.2008, 18:08:01
pentru arina: eu momentan nu am numarul de telefon al lui in telefonul meu...o sa fac rost si o sa ti-l dau pe PM

ayana2010
12.04.2008, 20:17:20
pentru arina: eu momentan nu am numarul de telefon al lui in telefonul meu...o sa fac rost si o sa ti-l dau pe PM
ok merci! :) de abia astept sa-ti vad pozele.

laurica1
17.04.2008, 10:26:49

Buna,

Desi citesc de ceva vreme informatiile utile ce apar pe site acum m-am hotarat sa scriu si eu pt ca trebuie sa gasesc fotograf (de fapt pe cineva care filmeaza si face poze)
Imi poti da te rog nr de tel al celor cu care ai vorbit tu?
Sau alte recomandari din parte miresicilor

Mersi mult de tot

anesya
17.04.2008, 20:48:53
Buna,

Desi citesc de ceva vreme informatiile utile ce apar pe site acum m-am hotarat sa scriu si eu pt ca trebuie sa gasesc fotograf (de fapt pe cineva care filmeaza si face poze)
Imi poti da te rog nr de tel al celor cu care ai vorbit tu?
Sau alte recomandari din parte miresicilor

Mersi mult de tot
o sa-ti scriu maine un pm cu numarul

rodanica
18.04.2008, 16:15:09

anesya, poti sa-mi trimiti si mie un pm cu numarul celor pe care i-ai angajat pentru poze si filmare?
Merci frumos,

rodanica
20.04.2008, 23:12:01
anesya, poti sa-mi trimiti si mie un pm cu numarul celor pe care i-ai angajat pentru poze si filmare?
Merci frumos,

Multumesc o sa-i contactez, sper sa fie liberi.
Mercic,

laurica1
22.04.2008, 12:00:16

Multumesc frumos >:D<

nicoleta25
22.04.2008, 12:31:36
In PITESTI....!!
Am cautat mult si noi , eu sunt nasa .
Si am vazut cateva poze dar am gasit pana la urma un tip foarte ok din Buc. care poate sa vina si in alte orase.
Ne-am intalnit...extrem de sociabil , ne-am purtat de parca ne cunosteam de mult timp. Iar pozele de pe site sunt superbe .
La anul il iau si la mine...
Succes...<:-P <:-P <:-P <:-P :* :* :*

Diana_Z
04.05.2008, 10:54:00
Fetelor, va recomand sa nu va zgarciti la bani cand e vorba de poze. Il cunosc bine pe C E si va spun sincer ca e CEL MAI BUN! E diferenta de la cer la pamant intre pozele lui si ale altora. O sa vedeti ce sentiment frumos e sa te uiti peste cativa ani la niste poze superbe, in care nici nu o sa va recunoasteti ...
Pun si niste poze de la cununia mea civila drept exemplu

lexi_ada
04.05.2008, 12:12:05
Fetelor, va recomand sa nu va zgarciti la bani cand e vorba de poze. Il cunosc bine pe Catalin Eremia si va spun sincer ca e CEL MAI BUN! E diferenta de la cer la pamant intre pozele lui si ale altora. O sa vedeti ce sentiment frumos e sa te uiti peste cativa ani la niste poze superbe, in care nici nu o sa va recunoasteti ...
No comment .....m-ai lasat fara cuvinte !!!! Superbe !!! Clare !!!, Si voi, niste draguti !!!
Felicitari !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P

gabrielaBR
04.05.2008, 23:27:09
Fetelor, va recomand sa nu va zgarciti la bani cand e vorba de poze. Il cunosc bine pe C E si va spun sincer ca e CEL MAI BUN! E diferenta de la cer la pamant intre pozele lui si ale altora. O sa vedeti ce sentiment frumos e sa te uiti peste cativa ani la niste poze superbe, in care nici nu o sa va recunoasteti ...

cand am vazut pozele tale mi-a tresarit un pic inima...si eu o sa il am si sunt fericita :) ca l-am ales pe el...mai ai poze ( ce intrebare stupida :-") ideea e ca mai vreau sa vad poze facute de el :) asa ca mi-ar placea sa mai postezi aici cateva
mersi si pupici

gabrielaBR
04.05.2008, 23:31:41
apropo de poze...m-am gandit sa va arat cateva poze de nunta frumoase dupa parerea mea ...sunt adunate si de pe acest forum de la alte miresici sau de pe site-uri externe ale unor fotografi straini
sper sa va placa si sa va aduca un strop de inspiratie pentru fotografiile voastre
http://picasaweb.google.com/porumbel.mesager/FotografiiModelPentruNunta
pupici si spor la organizare

gabrielaBR
06.05.2008, 09:06:19
fetelor, eu nu am cameraman...imi recomandati pe cineva...am gasit ieri unul care imi cere 8 milioane pentru 5 ore pe DVD. eu nu vreau atat de mult ca nu o sa stau o zi sa ma uit in reluare la nunta mea...dar el zice ca nu poate sa faca o nunta in 3 ore...stiu ca de obicei pretul e cam de 150 lei pe ora...eu as da pe la 500 lei maxim ca nu ma omor eu dupa filmat...asadar astept recomandari daca aveti :)

Fluturas
06.05.2008, 09:49:50
apropo de poze...m-am gandit sa va arat cateva poze de nunta frumoase dupa parerea mea ...sunt adunate si de pe acest forum de la alte miresici sau de pe site-uri externe ale unor fotografi straini
sper sa va placa si sa va aduca un strop de inspiratie pentru fotografiile voastre

waw, superbe pozele !!!:x

simona_ana
06.05.2008, 10:16:55
Ce poze superbe!!! Dar totusi: spuneti-mi si mie cand mergeti sa faceti pozele astea?? Inainte de biserica, dupa...cand?? Multe persoane spun ca nu o sa avem timp in ziua aia sa le facem pe toate, cu atat mai putin sa mergem sa facem poze artistice!:-<

gabrielaBR
06.05.2008, 12:39:23
Ce poze superbe!!! Dar totusi: spuneti-mi si mie cand mergeti sa faceti pozele astea?? Inainte de biserica, dupa...cand?? Multe persoane spun ca nu o sa avem timp in ziua aia sa le facem pe toate, cu atat mai putin sa mergem sa facem poze artistice!:-<

ma bucur ca iti plac :)

facem poze inainte de biserica...avand in vedere ca biserica e programata la 19:30 nici nu aveam cum dupa.
priomaria o programam pe la 16:30 cred asa ca de la 17:00 la 19:00 o sa fie o sedinta foto...unde? nu stiu...poate imi dati si mie cateva locatii mai artistice prin pitesti ( eu sunt din Craiova si acum locuiesc in Bucuresti). poate o fabrica parasita, padurea trivale....nu stiu
pupici

gabrielaBR
06.05.2008, 12:40:22
waw, superbe pozele !!!:x
multumesc ...cu ajutorul vostru le-am cules ( fie site-uri fie ale altor miresici :)
asa ca multumesc!

ayana2010
06.05.2008, 13:13:13

facem poze inainte de biserica...avand in vedere ca biserica e programata la 19:30 nici nu aveam cum dupa.
priomaria o programam pe la 16:30 cred asa ca de la 17:00 la 19:00 o sa fie o sedinta foto...unde? nu stiu...poate imi dati si mie cateva locatii mai artistice prin pitesti ( eu sunt din Craiova si acum locuiesc in Bucuresti). poate o fabrica parasita, padurea trivale....nu stiu
pupici
1.mergi la primarie imbracata in rochie de mireasa? altfel eu cred ca nu ai timp.
2. cine participa la sedinta foto, toti invitatii sau doar voi 2?

gabrielaBR
06.05.2008, 13:40:12
1.mergi la primarie imbracata in rochie de mireasa? altfel eu cred ca nu ai timp.
2. cine participa la sedinta foto, toti invitatii sau doar voi 2?

la primarie voi fi imbracata in rochia de mireasa...nu vreau sa am doua rochii si sa fac dimineata cununia civila apoi coafor, machiaj etc ( varianta clasica)...
vreau sa ma trezesc la 9 ( mai mult nu pot), sa fac dus, sa ma relaxez, sa ajung la restaurant pentru decoratiuni...la 12 ma duc la coafor si sa ma machiez, la ora 16 vine sa ma ia de acasa, 16:30 cununie civila, 17:00-19:00 sedina foto ( noi doi si cred ca si nasii)...depinde acum si de locatiile unde ne vom hotari sa facem pozele. ca daca vrem sa agsim ceva salbatic nu cred ca o sa o pun pe nasa sa mearga in pantofi nu stiu pe unde numa ca vreau eu poza in varful dealului :)). Oricum cred ca o sa facem poze si undeva mai accesibil cu familia ( gen parc sau atelierul fotografului)...ramane de vazut, inca nu am discutat despre asta si nu stiu ce vom hotari pana la urma

ayana2010
06.05.2008, 14:03:29
la primarie voi fi imbracata in rochia de mireasa...nu vreau sa am doua rochii si sa fac dimineata cununia civila apoi coafor, machiaj etc ( varianta clasica)...
vreau sa ma trezesc la 9 ( mai mult nu pot), sa fac dus, sa ma relaxez, sa ajung la restaurant pentru decoratiuni...la 12 ma duc la coafor si sa ma machiez, la ora 16 vine sa ma ia de acasa, 16:30 cununie civila, 17:00-19:00 sedina foto ( noi doi si cred ca si nasii)...depinde acum si de locatiile unde ne vom hotari sa facem pozele. ca daca vrem sa agsim ceva salbatic nu cred ca o sa o pun pe nasa sa mearga in pantofi nu stiu pe unde numa ca vreau eu poza in varful dealului :)). Oricum cred ca o sa facem poze si undeva mai accesibil cu familia ( gen parc sau atelierul fotografului)...ramane de vazut, inca nu am discutat despre asta si nu stiu ce vom hotari pana la urma

si invitatii ce vor face in acest timp?
nu te-ai gandit la varianta unei sedinte foto inaintea casatoriei si aceasta reprogramata? daca as fi in locul tau as face sedinta foto intre 16-18 , cun civila 18:15- 19:15 (dureaza vreo ora pana va declara casatoriti, primiti cadouri/flori, serviti sampanie si bombonele, faceti poze), 19:30 cun religioasa.
noi o sa facem sedinta foto inainte de cununia religioasa(civila o avem deja). ma gandesc ca nu le pot da invitatilor program liber pana cand facem noi pozele.

gabrielaBR
06.05.2008, 15:13:47
si invitatii ce vor face in acest timp?
nu te-ai gandit la varianta unei sedinte foto inaintea casatoriei si aceasta reprogramata? daca as fi in locul tau as face sedinta foto intre 16-18 , cun civila 18:15- 19:15 (dureaza vreo ora pana va declara casatoriti, primiti cadouri/flori, serviti sampanie si bombonele, faceti poze), 19:30 cun religioasa.
noi o sa facem sedinta foto inainte de cununia religioasa(civila o avem deja). ma gandesc ca nu le pot da invitatilor program liber pana cand facem noi pozele.

ai dreptate cu invitatii...dar cum ramane cu luatul miresei de acasa? ma ia de acasa cu familie cu prieteni si ma duc sa fac poze cu el undeva? nu prea merge... o sa ma consult cu parintii si o sa gasim o soluti ein care sa impacam pe toata lumea

ayana2010
07.05.2008, 11:18:09
ai dreptate cu invitatii...dar cum ramane cu luatul miresei de acasa? ma ia de acasa cu familie cu prieteni si ma duc sa fac poze cu el undeva? nu prea merge... o sa ma consult cu parintii si o sa gasim o soluti ein care sa impacam pe toata lumea
aa,nu! puteti merge la sedinta foto voi 2, apoi fiecare la casa lui si vine mirele sa te ia.

poisonivy
11.05.2008, 23:19:38
Cine ma poate ajuta si pe mine cu fotograf si cameraman pe PM? Ma intereseaza sa le pot vedea portofoliile :> ca sa stiu ce aleg.
Daca stiti si vreun studio foto f bun, e ok, chiar daca nu aveti nr de tel.

Pupicei multi! :*

Diana_Z
14.05.2008, 22:47:57
Mai pun cateva poze de la cununia civila, facute de acelasi fotograf ;-)

Fluturas
14.05.2008, 22:52:25
Mai pun cateva poze de la cununia civila, facute de acelasi fotograf ;-)

Foarte,foarte frumoase !!

aura14
09.06.2008, 08:57:01
Va rog mult de tot! Am nevoie de un fotograf cat mai urgent, care sa fie din Pitesti sau imprejurimi. Eu am nunta la Rucar dar sunt dispusa sa ii asigur transportul. Daca ma puteti ajuta cu un nr de telfon sau orice informatie....^:)^

anesya
11.06.2008, 05:51:30
Va rog mult de tot! Am nevoie de un fotograf cat mai urgent, care sa fie din Pitesti sau imprejurimi. Eu am nunta la Rucar dar sunt dispusa sa ii asigur transportul. Daca ma puteti ajuta cu un nr de telfon sau orice informatie....^:)^
Buna..ti-am trimis PM cu datele fotografului meu..sper ca nu e prea tarziu...

Andra_St
18.06.2008, 10:11:29
Cine ma poate ajuta si pe mine cu fotograf si cameraman pe PM? Ma intereseaza sa le pot vedea portofoliile :> ca sa stiu ce aleg.
Daca stiti si vreun studio foto f bun, e ok, chiar daca nu aveti nr de tel.

Pupicei multi! :*

am eu 2 nr de contact.
unul e f bun, dar f f scump si celalat o sa vina la noi.

alexandradinu
18.06.2008, 14:00:59
Fetelor stiti cumva un fotograf si filmare bun si nu piperat de scump? Ca noi am patit-o si la acest capitol:( , cu 1 luna inainte de nunta nu mai avem cameraman:-SS , desi nu cred ca voi mai gasi pe cineva pana la nunta , sa nu zic ca nu am incercat. Va pup:*

alexandradinu
18.06.2008, 14:02:10
Ce mai zic eu bun si nu foarte scump ca in momentul asta accept orice, asa ca daca stiti pe cineva , pleaseee>:D<

ayana2010
18.06.2008, 18:36:37
Ce mai zic eu bun si nu foarte scump ca in momentul asta accept orice, asa ca daca stiti pe cineva , pleaseee>:D<
vb eu in seara asta cu cineva, daca e liber te anunt. personal nu am vazut nicio filmare de-a lui, dar pozele pe care le face sunt bune.

alexandradinu
19.06.2008, 12:29:33
mersi mult\:D/

ayana2010
19.06.2008, 21:13:52
mersi mult\:D/
n-ai pt ce. ti am dat pm

Mugur
24.06.2008, 21:29:58
Pai eu zic ca daca nu te recunosti, nu e tocmai ok :)). Daca sunt pozele tale, trebuie sa te recunosti in ele, nu? Ajungi sa nu te mai recunosti cand sunt foarte preclucrate, nu daca sunt foarte bine facute calitativ.
Zic si eu, nu dati cu pietre :-p.

Mugur
24.06.2008, 21:33:34
De cameraman nu stiu sa-ti zic, dar fotograf, daca vrei sa ii iei separat (e mai bine daca vrei ceva calitate), pot sa o intreb pe fotografita mea daca e libera . Da-mi pm daca vrei. :*

Diana_Z
27.06.2008, 15:26:14
Fetelor stiti cumva un fotograf si filmare bun si nu piperat de scump? Ca noi am patit-o si la acest capitol:( , cu 1 luna inainte de nunta nu mai avem cameraman:-SS , desi nu cred ca voi mai gasi pe cineva pana la nunta , sa nu zic ca nu am incercat. Va pup:*

Mie mi-a facut poze la cununia civila chiar viitoarea mea nasa. E o tipa super! Si, coincidenta, e aceeasi ca a lui Mugur.
Va arat cateva poze drept exemplu:

Mugur
27.06.2008, 15:54:40
Mie mi-a facut poze la cununia civila chiar viitoarea mea nasa. E o tipa super! Si, coincidenta, e aceeasi ca a lui Mugur.
Va arat cateva poze drept exemplu:
Stai ca nu mai inteleg... Parca mai sus ai spus ca C E a fost fotograful tau.
Dana va fi nasa ta? Si ea a fost fotograful la cununia ta civila ???
Ma rog, nu pricep, iertare daca-s grea de cap. Mie Dana mi-a fost recomandata de un alt fotograf pe care il cunosc de mai multi ani, si am incredere in recomandarea lui. Si in plus, chiar pare o tipa de nota 10, careia ii place ce face si se implica mult. :suuuper:

Diana_Z
27.06.2008, 20:31:11
Stai ca nu mai inteleg... Parca mai sus ai spus ca C E a fost fotograful tau.
Dana va fi nasa ta? Si ea a fost fotograful la cununia ta civila ???
Ma rog, nu pricep, iertare daca-s grea de cap. Mie Dana mi-a fost recomandata de un alt fotograf pe care il cunosc de mai multi ani, si am incredere in recomandarea lui. Si in plus, chiar pare o tipa de nota 10, careia ii place ce face si se implica mult. :suuuper:

Asa este, mi-au facut si Dana si CE poze. Cum Dana era nasa, nu putea sa imi faca poze tot timpul, de exemplu cand s-a oficiat casatoria si au stat cu noi si nasii. Vroiam sa fie alaturi de mine si in poze, asa ca mi-a facut si CE . Apoi mi-au facut amandoi, asa ca am doua seturi de poze. Si, poate ca din cauza ca Dana e "by best friend" de vreo 22 de ani, dar a reusit sa imi faca cele mai reusite poze.
Si este o tipa de nota 10!

Mugur
27.06.2008, 21:25:05
Asa este, mi-au facut si Dana si CE poze. Cum Dana era nasa, nu putea sa imi faca poze tot timpul, de exemplu cand s-a oficiat casatoria si au stat cu noi si nasii. Vroiam sa fie alaturi de mine si in poze, asa ca mi-a facut si CE . Apoi mi-au facut amandoi, asa ca am doua seturi de poze. Si, poate ca din cauza ca Dana e "by best friend" de vreo 22 de ani, dar a reusit sa imi faca cele mai reusite poze.
Si este o tipa de nota 10!
Multumesc ca m-ai luminat, ca ma bagasei in ceata :)). Sincer, nu am nicio emotie referitor la Dana. Stiu sigur ca o sa iasa super... ;-) <:-P

Lalely
27.06.2008, 21:33:09
Multumesc ca m-ai luminat, ca ma bagasei in ceata :)). Sincer, nu am nicio emotie referitor la Dana. Stiu sigur ca o sa iasa super... ;-) <:-P

Gata fetelor...incet,incet le rezolvati...

gabrielaBR
30.06.2008, 20:11:26
fetelor, dati-mi si mie idei de locatii in pitesti...eu il am ca fotogram pe Catalin E. dar cand am ajuns eu in Pitesti nu a putut el si pe mess nu prea are timp sa stea sa discute :( sunt putin trista din punctul ast ade vedere si am o strangere de inima.
I-am spus ca NU vreau poze clasice in parcuri si astept sa imi spuna niste locatii mai deosebite ( un colt de strada pietruit, padure, o casa parasita sau ruine de fabrica).
cele care l-ati avut fotograf pe el la nunti, imi spuneti si mie cum e? are idei mai speciale decat fotografii clasici de nunta? eu l-am vrut pe el tocmai ca il stiu artist si imi plac pozele lui dar poze de la nunti nu prea am vazut ca doar e fotograf de studio nu de nunti. Unde v-a dus sa faceti pozele?
pupici

Mugur
30.06.2008, 20:27:29
fetelor, dati-mi si mie idei de locatii in pitesti...eu il am ca fotogram pe Catalin E. dar cand am ajuns eu in Pitesti nu a putut el si pe mess nu prea are timp sa stea sa discute :( sunt putin trista din punctul ast ade vedere si am o strangere de inima.
I-am spus ca NU vreau poze clasice in parcuri si astept sa imi spuna niste locatii mai deosebite ( un colt de strada pietruit, padure, o casa parasita sau ruine de fabrica).
cele care l-ati avut fotograf pe el la nunti, imi spuneti si mie cum e? are idei mai speciale decat fotografii clasici de nunta? eu l-am vrut pe el tocmai ca il stiu artist si imi plac pozele lui dar poze de la nunti nu prea am vazut ca doar e fotograf de studio nu de nunti. Unde v-a dus sa faceti pozele?
pupici
Nu am tocmai un raspuns la intrebarea ta, dar, ti-as recomanda sa-ti mai iei un fotograf, daca vrei sa prinzi toate momentele frumoase...
Din cate stiu eu, Catalin urmareste numai anumite aspecte (artistice cum ai spus si tu) in fotografii. L-a avut si fratele meu la nunta, dar a mai avut inca un fotograf pt. restul pozelor pe care Catalin refuza sa le faca.
Este adevarat, fotografiile lui sunt de exceptie, dar daca vrei anumite fotografii, s-ar putea sa-ti spuna : "Eu nu sunt fotograf de nunti, nu fac poze asa... Fac numai cum vreau eu!" El oricum stiu ca nu sta dupa tine la toata nunta, de la coafat, machiat, cununie, restaurant. Vine doar pt. o perioada de timp stabilita intre voi, si face ce ii place lui.
Despre locatii nu stiu ce sa zic. Ar trebui sa se ocupe el de asta, si nu sa te preocupe pe tine... Asta-i treaba fotografului pana la urma.

gabrielaBR
30.06.2008, 20:49:40
Nu am tocmai un raspuns la intrebarea ta, dar, ti-as recomanda sa-ti mai iei un fotograf, daca vrei sa prinzi toate momentele frumoase...
Din cate stiu eu, Catalin urmareste numai anumite aspecte (artistice cum ai spus si tu) in fotografii. L-a avut si fratele meu la nunta, dar a mai avut inca un fotograf pt. restul pozelor pe care Catalin refuza sa le faca.
Este adevarat, fotografiile lui sunt de exceptie, dar daca vrei anumite fotografii, s-ar putea sa-ti spuna : "Eu nu sunt fotograf de nunti, nu fac poze asa... Fac numai cum vreau eu!" El oricum stiu ca nu sta dupa tine la toata nunta, de la coafat, machiat, cununie, restaurant. Vine doar pt. o perioada de timp stabilita intre voi, si face ce ii place lui.
Despre locatii nu stiu ce sa zic. Ar trebui sa se ocupe el de asta, si nu sa te preocupe pe tine... Asta-i treaba fotografului pana la urma.

alt fotograf nu am si am vorbit cu el ca nu vreau sa vina doar la cununii sau la o sedinta foto si practic il platesc pentru toata ziua. i-am spus ca nunta incepe la 12:30 si la restaurant va sta doar pana l aprimul dans ( oricum nu or sa mai fie poze aristice la retsaurant si vor fi multi care vor face poze)
si fratele tau ce poze a vrut si a zis el ca nu e fotograf de nunti? incep sa imi fac chiar probleme din punctul asta de vedere :( nici eu nu vreau poze clasice dar cateva tot vreau cu familia la cununie si la biserica...
cat priveste locatiile tot nu sunt lamurita...nu vreau sa ma vad in ziua nuntii ca ma duce in parcul x sau y si am verdeata in spate si asta este poza. :( nu consider ca ar fi prea artistic si asta putea sa faca orice fotograf
ahhh... dupa vreme care sper sa nu fie caniculara , asta e problema numarul 2 ( la cat de mult ma preocupa)
ai poze de la fratele tau?

Mugur
30.06.2008, 21:05:17
alt fotograf nu am si am vorbit cu el ca nu vreau sa vina doar la cununii sau la o sedinta foto si practic il platesc pentru toata ziua. i-am spus ca nunta incepe la 12:30 si la restaurant va sta doar pana l aprimul dans ( oricum nu or sa mai fie poze aristice la retsaurant si vor fi multi care vor face poze)
si fratele tau ce poze a vrut si a zis el ca nu e fotograf de nunti? incep sa imi fac chiar probleme din punctul asta de vedere :( nici eu nu vreau poze clasice dar cateva tot vreau cu familia la cununie si la biserica...
cat priveste locatiile tot nu sunt lamurita...nu vreau sa ma vad in ziua nuntii ca ma duce in parcul x sau y si am verdeata in spate si asta este poza. :( nu consider ca ar fi prea artistic si asta putea sa faca orice fotograf
ahhh... dupa vreme care sper sa nu fie caniculara , asta e problema numarul 2 ( la cat de mult ma preocupa)
ai poze de la fratele tau?
Pai nu mai stiu foarte exact, dar stiu ca i-a cerut sotia fratelui meu sa faca niste poze acolo langa biserica - in parculet si a refuzat sub acest pretext. Pe mine sincer m-a intrigat. Ok, nu esti fotograf de nunti, dar totusi, daca vi la o nunta in postura de fotograf si fireste , esti platit pt. asta, atunci e normal sa faci si ce-ti cere clientul tau (ca pana la urma e client din moment ce-i oferi servicii contra cost). Daca nu vrei sa faci asa ceva, ca ti la eticheta ta, atunci nu te mai duci la nunti. S-ar putea sa-mi iau ceva injuraturi acum :-" ;)), dar asta e parerea mea. Daca am batut palma, si ai acceptat sa vi, si iti platesc exact suma pe care mi-ai cerut-o, mi se pare normal sa ti cont si de ce vreau eu, oricat de artist ai fi.
Repet, e meserias. De altfel eu il cunosc de mult, de cand eram copii pot spune. Si ii stiu evolutia... A nu se intelege ca sunt impotriva lui.
Poze de la frate-meu facute de el nu am. Si nici nu i-as cere sa le postez aici, sincer, nu te supara. Dar pana la urma, la frate-meu nu am vazut nimic iesit din tipare... Insa nu stiu exact cum s-au inteles, si nu vreau sa vb. daca nu stiu.
Bafta multa. Dar nu te mai stresa atat de mult pt. toate, ca o sa ajungi sa clachezi pana la nunta. >:D<

gabrielaBR
30.06.2008, 21:13:02
Pai nu mai stiu foarte exact, dar stiu ca i-a cerut sotia fratelui meu sa faca niste poze acolo langa biserica - in parculet si a refuzat sub acest pretext. Pe mine sincer m-a intrigat. Ok, nu esti fotograf de nunti, dar totusi, daca vi la o nunta in postura de fotograf si fireste , esti platit pt. asta, atunci e normal sa faci si ce-ti cere clientul tau (ca pana la urma e client din moment ce-i oferi servicii contra cost). Daca nu vrei sa faci asa ceva, ca ti la eticheta ta, atunci nu te mai duci la nunti. S-ar putea sa-mi iau ceva injuraturi acum :-" ;)), dar asta e parerea mea. Daca am batut palma, si ai acceptat sa vi, si iti platesc exact suma pe care mi-ai cerut-o, mi se pare normal sa ti cont si de ce vreau eu, oricat de artist ai fi.
Repet, e meserias. De altfel eu il cunosc de mult, de cand eram copii pot spune. Si ii stiu evolutia... A nu se intelege ca sunt impotriva lui.
Poze de la frate-meu facute de el nu am. Si nici nu i-as cere sa le postez aici, sincer, nu te supara. Dar pana la urma, la frate-meu nu am vazut nimic iesit din tipare... Insa nu stiu exact cum s-au inteles, si nu vreau sa vb. daca nu stiu.
Bafta multa. Dar nu te mai stresa atat de mult pt. toate, ca o sa ajungi sa clachezi pana la nunta. >:D<

multumesc pentru sfat :) nu clachez vreau doar sa stiu ca e organizt si nu am surprize in ziua nuntii... de-asta imi si pare rau ca intotdeauna nu are timp sa vorbim depsre programul nuntii. Eu chiar vreau ceva iesit din comun, sa stiu ca 100 de poze sunt speciale si nu puteau fi facute de altcineva. Si odata ce il platesc si am zis ca ii dau x bani numai sa nu isi ia alte nunti si sa fie prezent la toate evenimentele nu vreau sa aud din pareta lui ca nu face poze cu mine si cu mama ca nu i se pare lui momentul...m-as simti chiar prost si pentru ai mei care au fost un pic intrigati ca am investit atatia bani la capitolul asta pentru ca noi voiam ceva mai artistic si nu clasic ( mai ales cand tata e cu fotografia in snage dar doar va fi socrul mic, nu? )
nici sa il stresez prea mult nu vreau ca pe urma nu vreau sa dau in extrema cealalta si sa nu mai puna suflet in meseria ce o face si incerc sa nu il salut oride cate ori il vad pe mess ca stiu ca este foarte ocupat...
de aceea ma gandeam sa aflu idei de locatii , colturi de peisaje ( cladiri) care sa i le sugerez si sa facem un program al sedintelor foto din ziua respectiva. Poate ma ajutati si voi mai ales ca eu nu sunt din Pitesti.
pupici

simona_ana
01.07.2008, 08:25:25
multumesc pentru sfat :) nu clachez vreau doar sa stiu ca e organizt si nu am surprize in ziua nuntii... de-asta imi si pare rau ca intotdeauna nu are timp sa vorbim depsre programul nuntii. Eu chiar vreau ceva iesit din comun, sa stiu ca 100 de poze sunt speciale si nu puteau fi facute de altcineva. Si odata ce il platesc si am zis ca ii dau x bani numai sa nu isi ia alte nunti si sa fie prezent la toate evenimentele nu vreau sa aud din pareta lui ca nu face poze cu mine si cu mama ca nu i se pare lui momentul...m-as simti chiar prost si pentru ai mei care au fost un pic intrigati ca am investit atatia bani la capitolul asta pentru ca noi voiam ceva mai artistic si nu clasic ( mai ales cand tata e cu fotografia in snage dar doar va fi socrul mic, nu? )
nici sa il stresez prea mult nu vreau ca pe urma nu vreau sa dau in extrema cealalta si sa nu mai puna suflet in meseria ce o face si incerc sa nu il salut oride cate ori il vad pe mess ca stiu ca este foarte ocupat...
de aceea ma gandeam sa aflu idei de locatii , colturi de peisaje ( cladiri) care sa i le sugerez si sa facem un program al sedintelor foto din ziua respectiva. Poate ma ajutati si voi mai ales ca eu nu sunt din Pitesti.
pupici
Iubita, la mine a fost Catalin la cununia civila, religioasa si la sedinta foto. Ne-a parut rau ca nu am vrut sa il luam toaa ziua. Am mai avut un fotograf, insa pozele nu se compara cu cele de la Catalin. In afara faptlui ca acela, desi a stat toata ziua a acut mai putine poze decat Ctalin, nici nu a surprins mare lucru...
Noi am avut doar 1/2 de ora pentru sedinta foto, si din cauza asta nu am avut prea multe optiuni, asa ca am mers in cel mai apropiat loc: in Strand. El ne propusese sa emrgem la ruiniele unei fabrici, insa era cam departe si nu aveam timp.
Iti zic sa stai linitita, pentru ca el iti va indica mai multe locatii si sunt sigura ca vei avea poze deosebite. Am sa iti atasez cateva din pozele din Strand facute de el.

gabrielaBR
01.07.2008, 09:00:31
Iubita, la mine a fost Catalin la cununia civila, religioasa si la sedinta foto. Ne-a parut rau ca nu am vrut sa il luam toaa ziua. Am mai avut un fotograf, insa pozele nu se compara cu cele de la Catalin. In afara faptlui ca acela, desi a stat toata ziua a acut mai putine poze decat Ctalin, nici nu a surprins mare lucru...
Noi am avut doar 1/2 de ora pentru sedinta foto, si din cauza asta nu am avut prea multe optiuni, asa ca am mers in cel mai apropiat loc: in Strand. El ne propusese sa emrgem la ruiniele unei fabrici, insa era cam departe si nu aveam timp.
Iti zic sa stai linitita, pentru ca el iti va indica mai multe locatii si sunt sigura ca vei avea poze deosebite. Am sa iti atasez cateva din pozele din Strand facute de el.

multumesc pentru incurajari...deja ma desumflasem un pic cand am auzit ca ar fi trebuit sa am si un al doilea fotograf dar nu sunt eu asa pesimista incat sa nu am incredere in Catalin ca va fii un fotograf exceptional la nunta mea ;)
pozele tale imi plac tare mult si in special cele de pe pod cand alergati si cele de pe sina trenuletului :) iar si Catalin a avut cu cine lucra la cat de frumosi erati ( mai aels tu :) )
casa de piatra!

cld
04.07.2008, 09:06:17
A facut cineva sedinta foto la fantana ? Cum ies fotografiile ?

Lalely
04.07.2008, 09:07:50
A facut cineva sedinta foto la fantana ? Cum ies fotografiile ?

Nu am facut sedinta foto la fantana..dar pentru civila intentionez sa fac multe poze acolo..sau prin zona.
Am vazut o sedinta foto la Simona-Ana in strand si a fost super!!

Diana_Z
07.07.2008, 10:39:58
Pana la urma fotograful, oricat de bun ar fi el, nu poate sa faca minuni de unul singur. Cred ca mai conteaza si mireasa, cat e de receptiva, sa stie sa pozeze pana la urma. Asa ca eu zic sa nu va bazati numai pe meseria fotografului, fiti dezinvolte, fiti deschise, fiti voi insiva! O mireasa crispata si stresata nu va iesi niciodata bine intr-o poza, fie ea facuta de cel mai meserias...

lexi_ada
07.07.2008, 20:02:26
Pana la urma fotograful, oricat de bun ar fi el, nu poate sa faca minuni de unul singur. Cred ca mai conteaza si mireasa, cat e de receptiva, sa stie sa pozeze pana la urma. Asa ca eu zic sa nu va bazati numai pe meseria fotografului, fiti dezinvolte, fiti deschise, fiti voi insiva! O mireasa crispata si stresata nu va iesi niciodata bine intr-o poza, fie ea facuta de cel mai meserias...
Foarte corect !!! Sa sti ca asa este , daca ai o pata de suparare sau esti ingandurata nu poate scoate fotograful din poze starea ta !!!

Andra_St
09.07.2008, 10:10:38
pupici

sa nu te superi pe mine te rog, dar crede-ma ca se poate mult mai rau.
eu nici nu stiu cine o sa ne pozeze la nunta.
atat de mult ne-am certat pe tema asta (eu vroiam sa vad poze inainte sa tocmim un fotograf iar el a tocmit pe cineva pe care il stia el ca lucreaza bine, insa nu vine acela ci fratele lui) incat nu am avut incotro dct sa renunt.
practic sunt la roata norocorului.
cine imi garanteaza mie ca daca fratelui lui e un fotograf bun, in mod automat e si el????
de cate ori ma gandesc la chetia asta, imi sangereaza inima.
acelasi lucru si cu muzica.
nu stiu cine ne canta, nici macar nu-i cunosc.
si daca iti mai spun si alte, o sa vezi ca e mult mai bine de tine.
pe scurt, ca sa nu lungesc povestea, stiu ca nunta mea o sa fie mai mult un circ decat nunta, pt ca... a avut el grija, ajutat de altii, sa fie asa.
daca ar stii ca scriu mesajul asta, ne-am certa 3 saptamani, pt ca el crede ca o sa fie minunat.

kiss_tyna
10.07.2008, 22:48:52
Ai mare dreptate!

RUCU
24.07.2008, 20:06:01

Buna LORELLAY,
AM vazut ca ai avut nunta in 2007 , si ai avut un fotograf iftin.
Daca poti sa-mi trimiti nr. lui de telefon, si poze de la nunta ta .
Eu voi avea in iulie 2009.

Multumesc

RUCU
24.07.2008, 20:08:00

Buna ,
Poti sa-mi dai si mie nr. de telefon al fotografului, si sa-mi trimiti cateva poze , sa vad cum sunt facute???
mersi

gabrielaBR
28.07.2008, 10:54:58
fetelor uite ca am ajuns si eu din luna de miere...
catalin a fost THE BEST... cine o sa il mai aiba eu zic sa nu isi mai faca griji ( stiu cum e ca si eu am trecut prin asta si pana nu am ajuns in ziua nuntii nu am avut stare). nici nu am cuvinte sa va spun cat de bine a fost la sedintele foto si ce poze au iesit...am micsorat decat cateva pentru a putea sa le atasez ca exemple si cand le selectez o sa le pun pe picassa... ce pot spune.. a fost de vis nunta si ar fi trebuit sa tina 3 zile si 3 nopti ( s-a terminat la 7:30-8:00).
cateva poze de la catalin...

ayana2010
28.07.2008, 12:46:43
catalin a fost THE BEST... cine o sa il mai aiba eu zic sa nu isi mai faca griji ( stiu cum e ca si eu am trecut prin asta si pana nu am ajuns in ziua nuntii nu am avut stare). nici nu am cuvinte sa va spun cat de bine a fost la sedintele foto si ce poze au iesit...am micsorat decat cateva pentru a putea sa le atasez ca exemple si cand le selectez o sa le pun pe picassa... ce pot spune.. a fost de vis nunta si ar fi trebuit sa tina 3 zile si 3 nopti ( s-a terminat la 7:30-8:00).
super! o sa-l sunam si noi zilele astea... sper sa fie liber[-o<

gabrielaBR
28.07.2008, 18:45:14
super! o sa-l sunam si noi zilele astea... sper sa fie liber[-o<
multa bafta iti urez si sa ramai cu poze de vis... eu una stiu ca au iesit mai bine decat visam :)) cred ca o s atot vorbesc zilele astea de poze... ce am asteptat eu in luna de miere sa ajung acasa sa le vad :)noroc ca a fost o luna de miere super activa si nu m-a lasat sa stau si sa rememorez fiecare clipa a nuntii dar acum ca am ajuns acasa incep sa fac asta :) mai ales ca am mult de lucru sa selectez poze ( si de la catalin si de la prieteni) si sa imi fac albumul.
am mai atasat cateva

simona_ana
29.07.2008, 10:25:52
multa bafta iti urez si sa ramai cu poze de vis... eu una stiu ca au iesit mai bine decat visam :)) cred ca o s atot vorbesc zilele astea de poze... ce am asteptat eu in luna de miere sa ajung acasa sa le vad :)noroc ca a fost o luna de miere super activa si nu m-a lasat sa stau si sa rememorez fiecare clipa a nuntii dar acum ca am ajuns acasa incep sa fac asta :) mai ales ca am mult de lucru sa selectez poze ( si de la catalin si de la prieteni) si sa imi fac albumul.
am mai atasat cateva
WOW!!! Felicitari! Ai fost superba>:D< Iar pozele... nu mai zic!!! Catalin isi merita toti banii!

Diana_Z
29.07.2008, 16:47:31
Revin la ideea ca nu trebuie sa ne zgarcim la bani cand este vorba de poze. Asta o sa ne ramana peste ani, astea vor fi amintirile din aceasta zi speciala, cand se vor fi dus banii ramasi la nunta si tot ce am vrea noi sa facem cu acesti bani, dar ramanem cu amintiri frumoase. In plus, nunta nu e ca sa facem bani, nu? In plus, cine nu s-ar mandri cu niste poze superbe pe care sa le arate la toate cunostintele?
Am gasit un site cu niste poze chiar m-au impresionat. Asa as vrea si eu un album de nunta ... ;))
@@@

ayana2010
29.07.2008, 17:05:46
Revin la ideea ca nu trebuie sa ne zgarcim la bani cand este vorba de poze. Asta o sa ne ramana peste ani, astea vor fi amintirile din aceasta zi speciala, cand se vor fi dus banii ramasi la nunta si tot ce am vrea noi sa facem cu acesti bani, dar ramanem cu amintiri frumoase. In plus, nunta nu e ca sa facem bani, nu? In plus, cine nu s-ar mandri cu niste poze superbe pe care sa le arate la toate cunostintele?
Am gasit un site cu niste poze chiar m-au impresionat. Asa as vrea si eu un album de nunta ... ;))
@@@
mda...super! si eu as vrea :D

Rocsaine
29.07.2008, 21:48:19
am mai atasat cateva

minunate pozele, intr-adevar sunt foarte expresive, iar voi aratati atatata fericire :) imi poti da si mie pe pm, pls, datele de contact ale lui catalin si cateva detalii despre el si despre serviciile lui? multumesc frumos >:D<

sa fiti fericiti si sa aveti parte de multa iubire:)>-

Fluturas
29.07.2008, 22:04:12

WAW!! De exceptie pozele!Unde l-ati gasit fotograful ?!?!? :(( daca as fi stiut si eu de el ...
Ati fost frumosi,frumosi !!!!!felicitari!:*

Fluturas
29.07.2008, 22:08:13
minunate pozele, intr-adevar sunt foarte expresive, iar voi aratati atatata fericire :) imi poti da si mie pe pm, pls, datele de contact ale lui catalin si cateva detalii despre el si despre serviciile lui? multumesc frumos >:D<

sa fiti fericiti si sa aveti parte de multa iubire:)>-

Vreau si eu pm cu datele lui va rog.Vreau sa fac o sedinta foto cu Rares ;;)

gabrielaBR
29.07.2008, 22:09:44
astazi am muncit sa selectez pozele...
rezultatul il vedeti pe link-ul http://picasaweb.google.com/porumbel.mesager/NuntaLaCastel
din pacate vad ca nu mai am loc si mai am 10 poze de pus ( de la taierea tortului, aruncatul buchetului si dezgatitul si o imagine a de ansamblu a restaurantului)..maine sper sa vad ce scot si sa adaug aceste catvea...atunci o sa atasez link-ul si la semnatura
pana una alta va dau rezultatul pe ziua de astazi
va pupicesc

ayana2010
29.07.2008, 23:15:30
astazi am muncit sa selectez pozele...
rezultatul il vedeti pe link-ul http://picasaweb.google.com/porumbel.mesager/NuntaLaCastel
din pacate vad ca nu mai am loc si mai am 10 poze de pus ( de la taierea tortului, aruncatul buchetului si dezgatitul si o imagine a de ansamblu a restaurantului)..maine sper sa vad ce scot si sa adaug aceste catvea...atunci o sa atasez link-ul si la semnatura
pana una alta va dau rezultatul pe ziua de astazi
va pupicesc
sa nu uiti sa le pui pt ca vreau si eu sa vad tortul :)

gabrielaBR
30.07.2008, 09:30:44
sa nu uiti sa le pui pt ca vreau si eu sa vad tortul :)

am adaugat pozele respective... tortul nu se vede foarte bine pentru ca mai mult ne-au fotografiat pe noi... fotograful nu ramasese pana la ora respectiva asa ca sunt pozele adunate de la prieteni ( o selectie a acestora). Oricum mi-am dat seama ca nimeni nu se uita la tort cum arata, momentul este atat de scurt si toata lumea se uita la miri si la artificii. Numai sa nu fie o uratenie deosebita care sa te socheze ca altfel... :))
pozele le gasiti in semnatura mea
pupici

lexi_ada
31.07.2008, 10:12:14
am adaugat pozele respective... tortul nu se vede foarte bine pentru ca mai mult ne-au fotografiat pe noi... fotograful nu ramasese pana la ora respectiva asa ca sunt pozele adunate de la prieteni ( o selectie a acestora). Oricum mi-am dat seama ca nimeni nu se uita la tort cum arata, momentul este atat de scurt si toata lumea se uita la miri si la artificii. Numai sa nu fie o uratenie deosebita care sa te socheze ca altfel... :))
pozele le gasiti in semnatura mea
pupici
Felicitari !!!!!!>:D< incredibil de frumoase !!! Ce sa mai zic...ati fost minunati !

kiss_tyna
31.07.2008, 11:59:09
Simona ne mai arata pozele de la nunta?:((:(

gabrielaBR
01.08.2008, 10:56:21
Felicitari !!!!!!>:D< incredibil de frumoase !!! Ce sa mai zic...ati fost minunati !

multumesc din suflet!! :)
pupici

madalinam23
06.08.2008, 16:37:40
buna,
va rog mult dati-mi si mie nr de telefon al lui catalin eremia. ^:)^

madalinam23
11.08.2008, 15:32:16
multumesc f mult !

nu pot scrie inca mesaje private ca nu am 10 mes pe forum, sau ceva de genul!

nu cred ca mai are rost sa spun ca ai avut o nunta f frumoasa si f eleganta! felicitari

madalinam23
11.08.2008, 16:39:17
mi-ar placea f mult sa vorbesc cu tine mai multe amanunte legate de nunta , crezi ca ai putea sa-mi lasi si mie un id de mess?

Madalyna_ro
12.08.2008, 13:22:00
Simona_ana te rog sa-mi dai si mie contactul lui Catalin fotograful tau.

[-o<

Am vazut pozele de la nunta ta si sunt extraordinare.

Nu pot sa-ti trimit mesaj pe privat ca nu am 10 mesaje postate.

Iti multumesc,

gabrielaBR
18.08.2008, 14:04:02
multumesc f mult !

nu pot scrie inca mesaje private ca nu am 10 mes pe forum, sau ceva de genul!

nu cred ca mai are rost sa spun ca ai avut o nunta f frumoasa si f eleganta! felicitari

multumesc multumesc :)
iti doresc si tie sa ai parte de cea mai frumoasa zi din viata ta si sa iti iasa toate asa cum ai visat!
ps. ti-am dat pe pm id-ul meu ca sa mai vorbim

lorana2001
27.08.2008, 23:15:52
imi dati si mie nr lui Catalin?multumesc frumos.

micky81
11.09.2008, 14:46:30
Si eu as vrea sa fie niste poze deosebite...., ALTFEL decat majoritatea!
Eu am nunta la anul pe 6 iunie si inca nu am contactat niciun fotograf!
Am vazut niste poze interesante facute la nunta unei fete de pe Forum: GabrielaBR, dar inca nu am putut sa o intreb amanunte in legatura cu fotograful lor!
Trebuie sa ma gandesc bine: prefer sa dau si mai multi bani pe poze, dar sa stiu ca raman cu ceva dupa nunta, ceva deosebit!

Lalely
11.09.2008, 15:25:28
Si eu as vrea sa fie niste poze deosebite...., ALTFEL decat majoritatea!
Eu am nunta la anul pe 6 iunie si inca nu am contactat niciun fotograf!
Am vazut niste poze interesante facute la nunta unei fete de pe Forum: GabrielaBR, dar inca nu am putut sa o intreb amanunte in legatura cu fotograful lor!
Trebuie sa ma gandesc bine: prefer sa dau si mai multi bani pe poze, dar sa stiu ca raman cu ceva dupa nunta, ceva deosebit!

Miki..gabriela BR a facut poze cu Catalin Eremia..
sunt mai multe miresici care l-au avut pe el...i-ti va da una din ele mai multe detalii.
Pupici!!

anesya
18.09.2008, 11:21:27
.....daca o sa fie vremea asa urata cred ca o sa facem pozele in casa...:((

lexi_ada
18.09.2008, 12:25:38
.....daca o sa fie vremea asa urata cred ca o sa facem pozele in casa...:((
Au anuntat astia de la meteo ca intre 1 si 15 oct or sa fie 33-37 de grade! ^:)^ Multa bafta!!

anesya
18.09.2008, 13:12:21
Au anuntat astia de la meteo ca intre 1 si 15 oct or sa fie 33-37 de grade! ^:)^ Multa bafta!!
VORBESTI SERIOS? am eu norocul asta?????

ciber_andy2003
22.09.2008, 20:50:47
Buna tuturor! Mai cunoasteti si alti fotografi / cameramani profesionisti? Nu trebuie sa fie neaparat din Arges....
Tks

Mugur
23.09.2008, 09:16:06
Buna tuturor! Mai cunoasteti si alti fotografi / cameramani profesionisti? Nu trebuie sa fie neaparat din Arges....
Tks
Buna. Tipa care a fotografiat la mine. O cheama Dana , e o fata de nota 10 si toata lumea a fost incantata de pozele de la ea. Noi din pacate nu am mai reusit sa facem sedinta foto programata anterior. Dar asta pt. ca am renuntat noi, ca eram deja in intarziere si se lasase un pic frig. Insa dupa ce am primit pozele nu am mai regretat ca nu am facut sedinta foto. Am fost super multumiti de munca ei. Nu stiu daca am voie sa dau numarul ei aici. Dar daca vrei, da-mi un pm si ti-l dau tot pe pm. Bafta!

RamonaS
23.09.2008, 09:42:09
Buna. Tipa care a fotografiat la mine. O cheama Dana , e o fata de nota 10 si toata lumea a fost incantata de pozele de la ea. Noi din pacate nu am mai reusit sa facem sedinta foto programata anterior. Dar asta pt. ca am renuntat noi, ca eram deja in intarziere si se lasase un pic frig. Insa dupa ce am primit pozele nu am mai regretat ca nu am facut sedinta foto. Am fost super multumiti de munca ei. Nu stiu daca am voie sa dau numarul ei aici. Dar daca vrei, da-mi un pm si ti-l dau tot pe pm. Bafta!
trimite-mi te rog si mie nr. de tel si eventual pretul orientativ si unde e studioul unde lucreaza. A facut niste poze super!:*

delphi
05.10.2008, 13:44:20
Fetelor, fie ca e frumoas afara sau nu e nunta noastra si trebuie sa ne simtim bne. Eu o sa fac cununia religioasa la tara asa ca o sa merg sa fac pose in padurea de acolo. Este foarte frumos si avem si un rau. Eu am ales sa ne cununam la buserica acolo fiindca acolo am copilarit. Oricum, Pitestiul e foarte frumos spre deosebire de Bucuresti si cred ca puteti gasi locuri frumoase pentru poze. Vremea sa fie buna. daca nu, faceti o varianta de back-up cu un vin fiert si gata. :*

lexi_ada
06.10.2008, 13:06:35
VORBESTI SERIOS? am eu norocul asta?????
se pare ca s-au cam inselat cei de la meteo ...dar eu zic ca nici frig nu este !

anesya
08.10.2008, 01:39:09
se pare ca s-au cam inselat cei de la meteo ...dar eu zic ca nici frig nu este !
esti o dulce!!!!1:*

Diana_Z
10.10.2008, 15:32:20
Are dreptate Mugur. Dana e nasa mea de la civila si mi-a facut si poze. Am mai pus anterior cateva exemple dar va mai arat:

delia17
22.10.2008, 14:53:41
Buna,

Am si eu o mare rugaminte sau intrebare la voi? In afara de GabrieleBr si SimonaAna (parca) l-a mai avut cine va pe Catalin in postura de fotograf la nunta. Daca da imi poate trimite si mie linkul cu poze. Multam!<:-P

Diana_Z
22.10.2008, 15:17:55
Buna,

Am si eu o mare rugaminte sau intrebare la voi? In afara de GabrieleBr si SimonaAna (parca) l-a mai avut cine va pe Catalin in postura de fotograf la nunta. Daca da imi poate trimite si mie linkul cu poze. Multam!<:-P
Am pus si eu niste poze mai in urma, la pag. 9.

simona_ana
22.10.2008, 20:59:49
Am pus si eu niste poze mai in urma, la pag. 9.
Am "descoperit-o " si eu pe Dana, de curand, la o nunta, si chiar am ramas impresionata de pasiunea ei pt fotografie, mai ales ca o cunosteam de ceva vreme, desi nu ne vazusem de mai bine de 1 an.
Am citit ca e si nasa ta :) Super!:*

Diana_Z
22.10.2008, 21:39:25
Am "descoperit-o " si eu pe Dana, de curand, la o nunta, si chiar am ramas impresionata de pasiunea ei pt fotografie, mai ales ca o cunosteam de ceva vreme, desi nu ne vazusem de mai bine de 1 an.
Am citit ca e si nasa ta :)
La pag 9 am poze facute de Catalin si la pag 12 sunt cele facute de Dana. Am avut noroc cu 2 fotografi :))
Pentru cununia religioasa o sa imi faca Dana poze.
Daca o cunosti pe Dana, e posibil sa ne cunoastem si noi, ca suntem colege din clasa I si prietene de mult timp.

Rocsaine
22.10.2008, 22:28:41
La pag 9 am poze facute de Catalin si la pag 12 sunt cele facute de Dana. Am avut noroc cu 2 fotografi :))
Daca o cunosti pe Dana, e posibil sa ne cunoastem si noi, ca suntem colege din clasa I si prietene de mult timp.

Poate ma bag si eu ca musca in lapte, dar imi puteti spune si mie care e numele de familie al Danei? Cunosc si o 'dana' fotograf si ma gandeam ca poate vbiti chiar de 'a mea' :) Multumesc.

Diana_Z
23.10.2008, 09:06:06
Poate ma bag si eu ca musca in lapte, dar imi puteti spune si mie care e numele de familie al Danei? Cunosc si o 'dana' fotograf si ma gandeam ca poate vbiti chiar de 'a mea' :) Multumesc.
Dana Manolescu. Bruneta, cam la 1,50m, slabuta si draguta ;-)

Mugur
23.10.2008, 09:09:32
Corect pana la "1,50m" :)) . Am eu 1,60 si ea e o idee mai inalta sau cel putin la fel... >:D< .

simona_ana
23.10.2008, 09:55:30
Posibil sa ne fi vazut 1 -2 ori, nu imi dau seama. Eu am fost colega de liceu cu sora ei :)

Diana_Z
23.10.2008, 13:01:10
Posibil sa ne fi vazut 1 -2 ori, nu imi dau seama. Eu am fost colega de liceu cu sora ei :)
Da, chiar vorbeam cu ea aseara si mi-a zis ca ai fost colega cu Irina.

Diana_Z
23.10.2008, 13:04:05
Corect pana la "1,50m" :)) . Am eu 1,60 si ea e o idee mai inalta sau cel putin la fel... >:D< .
Inaltimea oficiala si confirmata e de 1,58m.;))

Rocsaine
23.10.2008, 14:52:22

Ah, nu, eu cunosc o Dana Ditza :">

Mugur
23.10.2008, 19:44:25
Inaltimea oficiala si confirmata e de 1,58m.;))
Eh, asa poate da... Inseamna ca sunt eu cu 2 cm. mai inalta :)) . Dar a slabit atat de mult incat da si senzatia ca e mai inalta... Oricum , 1,50 nu avea cum :-p >:D< .

rocsi6666
30.10.2008, 08:09:35
vreai si eu, va rog, un numar de telefon al Danei..

llcrisll
27.11.2008, 00:15:59
GabrielaBR, poti sa-mi spui si mie ce fotograf ai avut? Plsss
Pozele voastre sunt suuuper!

delphi
28.11.2008, 15:23:43
GabrielaBR, poti sa-mi spui si mie ce fotograf ai avut? Plsss
Pozele voastre sunt suuuper!

Cred ca l-a avut pe Catalin Eremia. Vezi pe topicul de la fotograf ca vei gasi acolo mai multe despre el. Succes si bine ai venit!

llcrisll
16.12.2008, 12:53:26
delphi, multumesc mult de informatie. abia acum am vazut-o, intre timp n-am mai apucat sa intru pe site.
ma bucur sa fiu printre voi ;-)

delphi
16.12.2008, 19:59:38
delphi, multumesc mult de informatie. abia acum am vazut-o, intre timp n-am mai apucat sa intru pe site.
ma bucur sa fiu printre voi ;-)

Si noi. Vezi ca vei gasi foarte multe topicuri interesante pentru idei. Oricum daca ai nevoie de ceva infor, nu ezita o:-)

laura23
03.01.2009, 11:35:14
La multi ani miresici!

Am si eu o intrebare: a auzit cineva de o anume cristina spirescu? am o prietena care mi-a recomandat-o. Din cate am inteles ar lucra jos la fortuna, prin gang, banuiesc ca la royal ca alt studio foto nu cunosc acolo. Eu o sa trec saptamana viitoare pe acolo dar v-as ruga daca a mai auzit cineva de ea sa imi spuna si mie, cum lucreaza si cam cat costa. Merci!

laura23
03.01.2009, 11:36:53
ups cred ca am facut reclama :(((( imi cer mii de scuze(sunt la munca acum si e un frig la mine de ingheata pietrele si am dat send repede abia acum dupa ce am vazut ce am scris mi-am dat seama...)

laura23
05.01.2009, 16:36:14
Buna,

am revenit cu impresii...am fost astazi in doua locuri(prin centru) insa preturile mi s-au parut exagerate(22-30mil poze+filmare). Ce insemna asta : filmare 5 ore si o fotocarte cu 100 de fotografii iar restul pozelor pe dvd....sincer mi-au placut insa nu-mi permit sa dau atatia bani. Noi stabilisem un buget de 15-16mil maxim deci e mult prea mult....asa ca daca mai cunoasteti si altii dati-m si mie un pm.
Merci mult!!

Yulya88
11.01.2009, 21:06:08
gabrielaBR Cum se numeste fotograful?se pare k este profesionist in ceea ce face,foarte mult mi-au placut pozele!este din Pitesti?

ayana2010
12.01.2009, 16:02:29
gabrielaBR Cum se numeste fotograful?se pare k este profesionist in ceea ce face,foarte mult mi-au placut pozele!este din Pitesti?
iti raspund eu :) catalin eremia. da, este din pitesti

delphi
12.01.2009, 19:52:53
Buna fetelor. Am deschis subiectul asta fiindca nu stiu unde sa adresez intrebarea. Am vazut anul trecut la o nunta un ecran pe care se proiectau pozele de la cununia civila pentru invitatii care nu au putut ajunge la civila sau la cununia religioasa. As ceva mi-as dori si eu foarte mult si mi-as dori sa fac o surpriza lu' puiu' fiindca el isi doreste f mult asa ceva. Ideea e ca de un proiector ar face el rost dar nu avem un perete gol destul de mare pe care sa proiectam pozele. Asa ca singura solutie ar fi sa platim o firma care sa vina cu un panou rulant si cu un proiector. Aveti idee? Eu una nici agentii de nunta prin Pitesti nu prea stiu. Am vazut una la complexul John, in rest nu am mai vazut. Eu vin rarut in Pitesti si atunci doar in week-end.

Ma poate ajuta cineva cu un sfat, nr de tel, tarife. Mersi frumos ^:)^

RamonaS
13.01.2009, 18:56:04
Agentia de langa Matteo are asa ceva. Stiu pt. ca ne-au oferit noua, dar nu stiu un pret.>:D<

delphi
13.01.2009, 19:06:19
Agentia de langa Matteo are asa ceva. Stiu pt. ca ne-au oferit noua, dar nu stiu un pret.>:D<

Super, mersi frumos de informatie. Bine ai revenit. Nu te-am mai "vazut" pe aici de ceva vreme. Cum merg pregatirile de nunta? Ti-ai luat rochita? Eu sambata o ridic pe a mea iar vineri vreau sa trec pe la Expomariage sa vad daca gasesc ceva interesant pe acolo. :)>-

valivlad
13.01.2009, 23:54:58
Buna,

am revenit cu impresii...am fost astazi in doua locuri(prin centru) insa preturile mi s-au parut exagerate(22-30mil poze+filmare). Ce insemna asta : filmare 5 ore si o fotocarte cu 100 de fotografii iar restul pozelor pe dvd....sincer mi-au placut insa nu-mi permit sa dau atatia bani. Noi stabilisem un buget de 15-16mil maxim deci e mult prea mult....asa ca daca mai cunoasteti si altii dati-m si mie un pm.
Merci mult!!
Un prieten are nunta pe 15 august 2009 iar cameramanul + fotograful il costa 16 mil ( 1600 ron)bani ce cuprind:
1. un album cu 160 foto (10x15) sau 80 foto ( 15x2)
2. poze pe DVD intre 500 si 1000 poze
3. 5 tablouri
4. DVD film nunta + copie ( personalizat, inscriptionat)
In pretul asta intra 2 persoane un cameraman si un fotograf, pozele sunt fixe si instantanee si de asemenea sunt prelucrate artistic ( sepie etc ca nu prea ma pricep).
Eu zic ca a avut noroc, caci tipii chiar sunt profesionisti ( am fost cu mireasa sa faca contracul cu ei )

Diana_Z
14.01.2009, 13:45:58
Un prieten are nunta pe 15 august 2009 iar cameramanul + fotograful il costa 16 mil ( 1600 ron)bani ce cuprind:
1. un album cu 160 foto (10x15) sau 80 foto ( 15x2)
2. poze pe DVD intre 500 si 1000 poze
3. 5 tablouri
4. DVD film nunta + copie ( personalizat, inscriptionat)
In pretul asta intra 2 persoane un cameraman si un fotograf, pozele sunt fixe si instantanee si de asemenea sunt prelucrate artistic ( sepie etc ca nu prea ma pricep).
Eu zic ca a avut noroc, caci tipii chiar sunt profesionisti ( am fost cu mireasa sa faca contracul cu ei )
Eu zic sa le cereti sa va arate si un album, poze facute de ei. Pentru ca e diferenta enorma intre cei cu adevarat profesionisti si restul...
Eu una pun mare pret pe fotografii si cred ca sunt ceea ce ne va ramane peste ani de la nunta. Asa ca... nu faceti rabat de la calitate.

RamonaS
14.01.2009, 20:00:12
Super, mersi frumos de informatie. Bine ai revenit. Nu te-am mai "vazut" pe aici de ceva vreme. Cum merg pregatirile de nunta? Ti-ai luat rochita? Eu sambata o ridic pe a mea iar vineri vreau sa trec pe la Expomariage sa vad daca gasesc ceva interesant pe acolo. :)>-
Am fost atat de ocupata incat nu am facut prea multe pt. nunta!
Am avut examenul pt. a trece pe post de asist. univ, exam . la doct...Acum sunt putin mai libera. Rochita inca nu am luat-o pt. ca nu a venit. Acum imi fac probleme de cum sa arate voalul: cu broderie sau fara?:-\
Si eu vreau sa aj . expo: as vrea si vineri(in recunoastere) si duminica(de cumparat). Tu cum stai?

valivlad
14.01.2009, 21:44:52
Eu zic sa le cereti sa va arate si un album, poze facute de ei. Pentru ca e diferenta enorma intre cei cu adevarat profesionisti si restul...
Eu una pun mare pret pe fotografii si cred ca sunt ceea ce ne va ramane peste ani de la nunta. Asa ca... nu faceti rabat de la calitate.

Ei ne-au aratat un album, era foarte bine facut..acum ai si tu drepate ..daca nu era facut de ei? Se poate asa ceva? Vi s-a intamplat?

Diana_Z
15.01.2009, 11:46:41
Ei ne-au aratat un album, era foarte bine facut..acum ai si tu drepate ..daca nu era facut de ei? Se poate asa ceva? Vi s-a intamplat?
Pfff.... nici chiar asa!! N-as crede!

FeliciaTitu
15.01.2009, 20:15:14
Buna fetelor,
Poate sa imi trimita cineva numerele de telefon a lui Catalin Eremia si Dana Manolescu?
Multam'

kiss_tyna
16.01.2009, 16:36:59
Fetelor, imi recomandati si mie un fotograf si un cameraman bun?La capitolul fotograf, nu vreau de genul ''Catalin Eremia'', ci doar cineva care sa faca poze reusite.La cameraman la fel. Si pretul sa se incadreze pana in 20 milioane.

Diana_Z
16.01.2009, 18:36:52
Fetelor, imi recomandati si mie un fotograf si un cameraman bun?La capitolul fotograf, nu vreau de genul ''Catalin Eremia'', ci doar cineva care sa faca poze reusite.La cameraman la fel. Si pretul sa se incadreze pana in 20 milioane.
Iti recomand pe al meu. Iti dau pm daca te intereseaza. >:D<

valivlad
16.01.2009, 21:40:14
Mie mi-a luat 10 mil in 2006 , nu stiu cat mai ia acum..daca vrei iti dai pm

anesya
17.01.2009, 15:53:10
Buna fetelor. Am deschis subiectul asta fiindca nu stiu unde sa adresez intrebarea. Am vazut anul trecut la o nunta un ecran pe care se proiectau pozele de la cununia civila pentru invitatii care nu au putut ajunge la civila sau la cununia religioasa. As ceva mi-as dori si eu foarte mult si mi-as dori sa fac o surpriza lu' puiu' fiindca el isi doreste f mult asa ceva. Ideea e ca de un proiector ar face el rost dar nu avem un perete gol destul de mare pe care sa proiectam pozele. Asa ca singura solutie ar fi sa platim o firma care sa vina cu un panou rulant si cu un proiector. Aveti idee? Eu una nici agentii de nunta prin Pitesti nu prea stiu. Am vazut una la complexul John, in rest nu am mai vazut. Eu vin rarut in Pitesti si atunci doar in week-end.

Ma poate ajuta cineva cu un sfat, nr de tel, tarife. Mersi frumos ^:)^
acum am vazut mesajul tau...la restaurant ai intrebat? s-ar putea sa aibe chiar ei. Noi la Magic am avut, dar e fix...si ne-am pus pozele toata seara...

laviniamanolescu
23.01.2009, 12:06:49
ValiVlad si eu am nunta pe 4 iulie 2009 si nu am cameraman si fotograf,ai putea face rost de nr de tel al celor care vin la prieteni tai?cu 1600?[-o<

valivlad
23.01.2009, 21:24:03
ValiVlad si eu am nunta pe 4 iulie 2009 si nu am cameraman si fotograf,ai putea face rost de nr de tel al celor care vin la prieteni tai?cu 1600?[-o<
sal.....ti-ajm trimis pm cu nr de tel...pupici!

gabrielaBR
27.01.2009, 09:24:08

salutare!
asa cum a zis si Tizz, fotograful meu a fost Catalin Eremia.

irinna_gabriella
04.02.2009, 16:30:59
Si la mine e o problema pentru ca nu stiu pe cine as putea lua ca fotograf si cameraman in pitesti :( Asa ca va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste numere de telefon.
Multumesc anticipat!

irinna_gabriella
04.02.2009, 17:08:39
Multumesc frumos Diana. Am vrut sa-ti multumesc in privat dar din pacate nu am putut deoarece nu am minimul de mesaje trimise :(
Casa de piatra!

Diana_Z
04.02.2009, 17:13:25
Multumesc frumos Diana. Am vrut sa-ti multumesc in privat dar din pacate nu am putut deoarece nu am minimul de mesaje trimise :(
Casa de piatra!
Cu placere!
Multumesc si eu pentru urari!
Abia astept sa imi vad pozele de la nunta!! Cred ca e lucrul ma incanta cel mai mult.... ;));));))

irinna_gabriella
04.02.2009, 18:11:41
Sper sa-ti iasa pozele frumoase si "fotografa" ta sa fie foarte buna. Dupa nunta pune si tu pozele sa le vedem si noi:D
App, cununia civila unde o faci?

Diana_Z
04.02.2009, 20:58:42
Sper sa-ti iasa pozele frumoase si "fotografa" ta sa fie foarte buna. Dupa nunta pune si tu pozele sa le vedem si noi:D
App, cununia civila unde o faci?
Iti dai seama ca o sa pun pozele imediat!!
Cununia civila am facut-o in 2007. Petrecerea a fost la vila de la Micesti pe terasa, a iesit superb! Mi-ar fi placut sa fac si nunta acolo, dar n-am mai avut rabdare pana in vara :D. Si totusi cred ca la Castel e cel mai frumos...

kiss_tyna
11.02.2009, 08:49:48
Fetelor, eu am gasit o firma buna care se ocupa cu filmari si fotografii. Tipul de la filmari a realizat videoclipuri pentru niste case de muzica. Mi-au dat anul trecut la targ un cd cu demo si mi se par foarte buni!Iar pretul era de 1500 roni si includea pozele si filmarile.O sa-i sun sa vad ce oferta mai au. Cred ca pe ei ii vom lua pentru ca mi se par profesionisti.

irinna_gabriella
11.02.2009, 10:27:22
Fetelor, eu am gasit o firma buna care se ocupa cu filmari si fotografii. Tipul de la filmari a realizat videoclipuri pentru niste case de muzica. Mi-au dat anul trecut la targ un cd cu demo si mi se par foarte buni!Iar pretul era de 1500 roni si includea pozele si filmarile.O sa-i sun sa vad ce oferta mai au. Cred ca pe ei ii vom lua pentru ca mi se par profesionisti.
Da-mi si mie te rog un pm cu numele lor si numarul de telefon ca sa am de unde alege :)

kiss_tyna
11.02.2009, 10:40:48
Da-mi si mie te rog un pm cu numele lor si numarul de telefon ca sa am de unde alege :)
Sa-mi spui si mie ce tarif au acum si daca mai au liber in vara.

irinna_gabriella
11.02.2009, 10:49:34
Sa-mi spui si mie ce tarif au acum si daca mai au liber in vara.
Mersi frumos inca o data ;)

irinutza1984
12.02.2009, 09:42:18
Buna,

E prima data cand scriu pe acest forum dar din august tot citesc mesajele voastre :) .
As avea si eu nevoie de contacte ale unor fotografi si cameramani din Pitesti, si daca se poate si preturile.

Va multumesc mult>:D<

irinutza1984
12.02.2009, 09:47:23
Inca o mica problema... credeti ca e cam tarziu sa contactez un fotograf / cameraman bun avand in vedere ca mai am 4 luni jumatate pana la nunta?

irinna_gabriella
12.02.2009, 11:53:12
Inca o mica problema... credeti ca e cam tarziu sa contactez un fotograf / cameraman bun avand in vedere ca mai am 4 luni jumatate pana la nunta?
Sper sa nu fie tarziu. Sincer si eu tot acum caut fotograf si cameraman dar cei drept mai am aproape 7 luni pana la nunta :) Bafta in cautari!

Diana_Z
12.02.2009, 13:31:55
Multi au deja programari facute pana in august-septembrie. Eu zic sa te grabesti.

Diana_Z
12.02.2009, 13:32:41
Buna,

E prima data cand scriu pe acest forum dar din august tot citesc mesajele voastre :) .
As avea si eu nevoie de contacte ale unor fotografi si cameramani din Pitesti, si daca se poate si preturile.

Va multumesc mult>:D<
Ti-am scris pe pm.

irinutza1984
12.02.2009, 16:46:26
multumesc frumos pentru mesajele voastre, din pacate doar o persoana din cele indicate de voi e libera, sper sa fie ok, ne vedem sambata.

daca are totusi cineva si datele de contact ale lui catalin eremia poate mi le da si mie :-p

va multumesc inca o data

gabitzavlad07
13.02.2009, 12:21:09
Salut fetelor...fotograful/cameramanul meu mi-a luat 15 mil ..e mult?....astept pareri....include album foto, 5 tablouri, 4-6 ore filmare, dvd 800- 1000 poze....e mult?:-?

Diana_Z
13.02.2009, 13:13:33
Salut fetelor...fotograful/cameramanul meu mi-a luat 15 mil ..e mult?....astept pareri....include album foto, 5 tablouri, 4-6 ore filmare, dvd 800- 1000 poze....e mult?:-?
Mi se pare foarte putin...

irinutza1984
13.02.2009, 16:03:09

si mie mi se pare f putin. ai vazut pozele lui sa vezi cum lucreaza? de obicei ti se ia suma asta doar pentru fotografiat

irinutza1984
13.02.2009, 16:04:47
diana z sa ai o zi spuerba maine, am vazut ca este ziua cea mare .

CASA DE PIATRA si foarte multa distractie. iti urez din suflet sa iasa totul asa cum iti doresti

simona_ana
13.02.2009, 19:09:16
Pune si tu niste poze de la nunta ca sa vada fetele. Asa sunt multi fotografi, dar nu toti fac poze profesioniste.

irinutza1984
16.02.2009, 09:21:16
fetefor sa stiti ca am si eu noutati pentru voi

am fost in week-end in Pitetsi si nu am facut altceva decat sa caut fotograf. si am luat problema metyodic, de la dus din cabinet foto in cabinet foto, din centru si cartiere, pana la oameni recomandati de alte persoane. si sa stiti ca am gasit o varianta de care sunt f multumita.

am gasit un fotograf si cameraman care are un pachet de baza de la 15 mil care include 2 seturi cu 4 dvd-uri personalizate - unul pentru voi unul pentru nasi, si in jur de 5-600 poze pe dvd. daca vrei sa-ti scoata 80 de poze de format jum de coala A4, mai trebuie sa dai 2 milioane.

mai are un pachet la 30 mil care include 2 camere, dintre care una pe o macara, gem cam,erele de la televiziune, e printre singurii si din bucuresti care au asa ceva, imaginile ies f clare iar miscarea este exact ca cea vazuta la TV, fara treceri bruste.

si mai are un pachet la 1000 euro care include pe langa cele mentionate si o tehnologie de ultima ora full HD

eu mi-am ales primul pachet pentru ca din pacate si asa suntem pe muchie cu banutii <:-P . dar oricum, are niste poze extraordinare, net superioare fata de tot ce am vazut, plus ca omul e f de treaba si are rabdare, iti arata, iti explica, tot ce vrei. Iar DVD-urile au pe langa intro cu mel favorita si un fel de meniu pe care il face el, in genul ca daca pe unul ai obiceiurile, cununia si mai stiu eu ce, poti sa optezi de la inceput ce vrei sa vezi, nu trebuie sa tot cauti ca sa ajungi unde vrei.

cred ca am scris f mult dar sunt foarte incantata ca am dt peste cineva mai profesionist si prin pitesti si deloc scump dupa parerea mea

va pup

irinutza1984
16.02.2009, 09:23:38
aaa.. si inca ceva care mi s-a parut f tare.

daca ai cununia in alta zi decat cea cu nunta (ceea ce as intentiona eu ca sa nu am prea multe dureri de cap in ziua aia:"> ), vine si acolo in aceasi bani, cu conditia sa fie in timpul saptamanii ca sa nu piarda si alt week-end.

cred ca v-am innebunit cu detaliile ca am vazut ce mare e ultimul mes dar poate va ajut, pentru ca si mie mi-au fost de ajutor mesajele altora :*