PDA

Versiunea completa : Vila Rao

Tabitus
28.12.2010, 18:18:03
Fetelor stiti careva , ceva , despre Vila Rao? preturi.. pareri?

Tabitus
31.12.2010, 10:05:50
are o capacitate de pana la 200 persoane, am vazut poze si e foarte frumos. Voi chiar nu ati auzit nimic? Sunt tare curioasa .Am cerut preturi meniuri de la ei, si sunt acceptabile, dar nu stiu daca fac si nunti de noapte.

Roxyi
13.01.2011, 10:09:21
Buna,

E foarte frumoasa sala pe care o au. Ei spun ca are capacitate de 200 de persoane dar eu zic ca la numarul ala e cam inghesuita. Astazi mai am o intalnire cu ei si ne hotaram ce si cum.
Ca si meniu - preturi, am primit doua variante si mi se pare chiar acceptabil.
In rest foarte multe nu stiu inca.
Oare e primul an in care fac nunti sau au mai avut evenimente de genul asta ?
Mai putem afla alte pareri ?

Tabitus
19.01.2011, 17:57:09
Buna,

E foarte frumoasa sala pe care o au. Ei spun ca are capacitate de 200 de persoane dar eu zic ca la numarul ala e cam inghesuita. Astazi mai am o intalnire cu ei si ne hotaram ce si cum.
Ca si meniu - preturi, am primit doua variante si mi se pare chiar acceptabil.
In rest foarte multe nu stiu inca.
Oare e primul an in care fac nunti sau au mai avut evenimente de genul asta ?
Mai putem afla alte pareri ?
Abia au deschis, deci sunt primele evenimente. Eu am intrebat daca fac nunti de noapte si inca nu stiau. Si eu am primit 2 meniuri la care au adaugat si bonusuri , unul ar fi decorul din sala

Lyudmyla
21.01.2011, 14:11:04
Nu ne spui si pretul meniurilor? Am vizitat site-ul lor, sunt afisate 2 tipuri de meniu dar nu scrie nimic despre pret. Locatia pare intradevar ff draguta si daca pe deasupra sunt si corecti si amabili - e perfect!

Roxyi
24.01.2011, 13:37:53
Pretul unui meniu incepe de la 140 lei insa daca pleci de la 150 ai aranjatul salii inclus in pret ( ma refer la huse, esarfe etc.)
Eu am ales sala lor si pana acum a fost chiar ok, domnul Pop a fost foarte amabil si a stat o ora jumate cu noi sa ne explice ce si cum.
Am sa va dau mai multe detalii dupa nunta dar poate pentru unele va fi cam tarziu :(

Roxyi
04.02.2011, 11:01:47
A mai ales cineva Vila Rao ? ati mai participat la alte evenimente acolo ?

GiorgianaS
01.05.2011, 00:05:23
Pretul unui meniu incepe de la 140 lei insa daca pleci de la 150 ai aranjatul salii inclus in pret ( ma refer la huse, esarfe etc.)
Eu am ales sala lor si pana acum a fost chiar ok, domnul Pop a fost foarte amabil si a stat o ora jumate cu noi sa ne explice ce si cum.
Am sa va dau mai multe detalii dupa nunta dar poate pentru unele va fi cam tarziu :(

Si noi avem nunta acolo pe 28 aprilie anul viitor. Tocmai ne`au spus ca in 4 iunie putem merge sa vedem sala aranjata...se pare ca pentru nunta voastra :) de abia astept :D cred ca voi faceti prima nunta acolo...

Roxyi
13.05.2011, 10:49:28
Si noi avem nunta acolo pe 28 aprilie anul viitor. Tocmai ne`au spus ca in 4 iunie putem merge sa vedem sala aranjata...se pare ca pentru nunta voastra :) de abia astept :D cred ca voi faceti prima nunta acolo...

Nu e prima nunta a noastra, acum in mai mai este una sau doua, din pacate nu am reusit inca sa mergem sa vedem dar astazi sunam sa vedem ce se mai intampla ;)

GiorgianaS
22.05.2011, 21:32:44
Nu e prima nunta a noastra, acum in mai mai este una sau doua, din pacate nu am reusit inca sa mergem sa vedem dar astazi sunam sa vedem ce se mai intampla ;)

Eu stiam ca a voastra este prima pt ca in momentul in care am intrebat cand putem sa vedem sala aranjata,mi`au spus ca pe 4 iunie, sau 3 iunie seara. Eu asa am inteles...si cand am intrebat era 28 aprilie :)

Roxyi
23.05.2011, 10:39:38
Cand am rezervat noi, mai erau programate nunti in mai, dar probabil au renuntat. Am inteles ca au avut mai multe botezuri anul acesta.

In final sper sa iasa bine, noi avem cam 150 persoane si stres cat incape :d

GiorgianaS
06.06.2011, 12:26:49
Cand am rezervat noi, mai erau programate nunti in mai, dar probabil au renuntat. Am inteles ca au avut mai multe botezuri anul acesta.

In final sper sa iasa bine, noi avem cam 150 persoane si stres cat incape :d

Am fost sa va vedem sala, frumos:) am vazut`o vineri seara si nu era gata mare lucru, dar oricum, ce era, era dragut :P Cum a fost? vreau niste poze de la tine sa vad cum arata o nunta acolo :D se poate?
daca vrei iti las id`ul meu sa imi trim poze :D Casa de piatra!!!

Roxyi
20.06.2011, 16:15:32
Am fost sa va vedem sala, frumos:) am vazut`o vineri seara si nu era gata mare lucru, dar oricum, ce era, era dragut :P Cum a fost? vreau niste poze de la tine sa vad cum arata o nunta acolo :D se poate?
daca vrei iti las id`ul meu sa imi trim poze :D Casa de piatra!!!

Buna,

A trecut si nuta noastra, mai repede decat asteptam si mi-as fi dorit. Inca nu am pozele dar in seara asta speram sa aflam cand vor fi gata. Noi am fost foarte multumiti, sala foarte frumos aranjata si din partea proprietarilor cea mai mare atentie .... toata seara a fost doamna Pop prezenta acolo.
Daca va mai pot ajuta cu informatii ..... ;)

GiorgianaS
27.06.2011, 14:05:13
Buna,

A trecut si nuta noastra, mai repede decat asteptam si mi-as fi dorit. Inca nu am pozele dar in seara asta speram sa aflam cand vor fi gata. Noi am fost foarte multumiti, sala foarte frumos aranjata si din partea proprietarilor cea mai mare atentie .... toata seara a fost doamna Pop prezenta acolo.
Daca va mai pot ajuta cu informatii ..... ;)

abia astept sa vad pozele :D:D:D

Roxyi
01.07.2011, 14:02:01
abia astept sa vad pozele :D:D:D
Buna,

Daca imi dai o adresa de mail iti trimit un link sa te uiti la poze ;;).

oana_l
26.07.2011, 11:04:16
Buna! Nu stiti daca la Vila Rao fac si nunti mai mici (pana in 100 de persoane) ? Sau e foarte mare sala?

Roxyi
03.08.2011, 11:24:49
Buna! Nu stiti daca la Vila Rao fac si nunti mai mici (pana in 100 de persoane) ? Sau e foarte mare sala?

Buna,

Din cate stiu eu fac si nunti mai mici. Noi am avut 145 de meniuri, deci nu foarte multe. O amica intrebase si ea de nunti sub 100 si ziceau ca da.

claudia_hodis
25.08.2011, 00:12:52
Buna,

poti sa imi dai si mie un privat cu link-ul?multumesc frumos :)

claudia_hodis
12.09.2011, 22:25:11
a mai facut cineva in ultima vreme nunta la VIla Rao?:-SS

andremiha32
28.09.2011, 17:47:51
Eu am fost acolo la nunta si mi s-a parut foarte ok, nu am avut ce reprosa. e ok.

claudia_hodis
08.10.2011, 01:16:05
Eu am fost acolo la nunta si mi s-a parut foarte ok, nu am avut ce reprosa. e ok.

ok :)...m-am mai linistit.au aranjat frumos sala?mie mi s-a parut ringul putin cam mic(nu-mi mai aduc bine aminte si eram presionati de timp),dar viitorul meu sot ma linisteste si-mi zice ca e destul loc pt dans :)...avem 120 de invitati.sper sa nu se ridice toti odata la dans :))))

ATH
09.10.2011, 23:07:16
ok :)...m-am mai linistit.au aranjat frumos sala?mie mi s-a parut ringul putin cam mic(nu-mi mai aduc bine aminte si eram presionati de timp),dar viitorul meu sot ma linisteste si-mi zice ca e destul loc pt dans :)...avem 120 de invitati.sper sa nu se ridice toti odata la dans :))))

Nunta nu e banchet, nici zi de nastere, nici Revelion!
Matusile, unchii, verisoarele mai in varsta, vecinii de cartier NU vor dansa!!! Nici sa-i pici cu ceara! Scopul participarii lor e sa schimbe pareri despre tine, mireasa, despre coafurile cuscrelor, sa faca niscaiva comparatii intre cat de realizati sunt copiii unora/altora! Cine danseaza cu siguranta? Sunt tinerii, dar atentie, nu cuplurile casatorite! Ex-mirii, o data intrati in categoria familistilor, sunt ocupati... ba cu celularele, ba cu nazbatiosii de copii, ba cu discutiile despre masini!
Distractia unora e de alta natura, nu consta neaparat in dans. Si-atunci, din cele 25 de procente de persoane care ar putea dansa, isi vor gasi deliciul in dans vreo 20 de cupluri. MAX!
Ringul de dans e de preferat sa fie potrivit spre mic decat spre mare, ca sa nu dea impresia de GOL, de stinghereala!

Roxyi
14.10.2011, 15:25:29

Buna,

Noi am avut 135 fara noi. S-a dansat foarte mult si mereu era lumea pe ring, dar au incaput. Din punctul asta de vedere chiar nu ai de ce sa-ti faci griji si daca s-ar ridica 50% deodata la dans.

alyita
21.10.2011, 23:57:36
Buna,

Buna Roxy,fac si eu nunta acolo si te-as ruga daca poti sa imi dai si mie un privat cu link-ul,as vrea sa vad cum arata aranjata sala,mersi mult:):)

RaluF
02.11.2011, 09:47:28
Servus fetelor.
Eu am nunta anul viitor la Vila Rao, cele care ati avut nunta acolo vreau sa va cer detalii: ati avut lumanari pe masa? se descurca un chelner la 25 pers? pe ce se aduce tortul?cine redirectioneaza soferii in parcarea din spate?pana la ce ora ati ramas la nunta?....si daca nu cer prea multe va rog sa imi trimiteti poze, in privat.
Multumesc anticipat.

RaluF
02.11.2011, 09:54:11
[QUOTE=RaluF;4426973]Servus fetelor.
Eu am nunta anul viitor la Vila Rao, cele care ati avut nunta acolo vreau sa va cer detalii: ati avut lumanari pe masa? se descurca un chelner la 25 pers? pe ce se aduce tortul?cine redirectioneaza soferii in parcarea din spate?pana la ce ora ati ramas la nunta?....si daca nu cer prea multe va rog sa imi trimiteti poze, in privat :
[email protected]

Multumesc anticipat.[/QUOTE
:):):)

AndreeaCo
02.11.2011, 10:11:36
[QUOTE=RaluF;4426973]Servus fetelor.
Eu am nunta anul viitor la Vila Rao, cele care ati avut nunta acolo vreau sa va cer detalii: ati avut lumanari pe masa? se descurca un chelner la 25 pers? pe ce se aduce tortul?cine redirectioneaza soferii in parcarea din spate?pana la ce ora ati ramas la nunta?....si daca nu cer prea multe va rog sa imi trimiteti poze, in privat :
EMAIL STERS.

Multumesc anticipat.[/QUOTE
:):):)

Buna,nu am avut nunta acolo,dar un chelner la 25 de pesoane ..mi se pare purin..noi la nunta noastra am avut un chelner la 15 pers si a fost super ok...Macar unul la 20 pers sa fie,mai gandeste-te...

mirelaglo
11.11.2011, 10:54:08
cine imi poate da detalii despre Rao....cine a avut nunta acolo cum au decurs toate?

RaluF
11.11.2011, 11:20:38
cine imi poate da detalii despre Rao....cine a avut nunta acolo cum au decurs toate?
Se pare ca lumea e mult prea ocupata sa ne raspunda!:(

Roxyi
14.11.2011, 20:59:27
Buna,

Legat de intrebarea ta de mai sus cu chelnerii unu la 25, asa am avut si noi la vila si a fost super ok. mi-au zis ulterior invitatii ca nu au asteptat sa fie serviti in plus paharele le erau mereu pline.
Noi nu am avut de ce ne plange.

RaluF
14.11.2011, 21:29:42
Buna,

Legat de intrebarea ta de mai sus cu chelnerii unu la 25, asa am avut si noi la vila si a fost super ok. mi-au zis ulterior invitatii ca nu au asteptat sa fie serviti in plus paharele le erau mereu pline.
Noi nu am avut de ce ne plange.

Iti multumesc pentru raspuns. Lumanari cumva ati avut pe masa? Eu am fost sa vad sala impodobita pentru nunta acum 2 sapt si nu am vazut pe mese, am intrebat dar mi-i s-a evitat raspunsul. Eu vreau sa stiu , pt ca daca nu pun ei , o sa le cumpari.
Multumesc.

ATH
15.11.2011, 16:08:11
Iti multumesc pentru raspuns. Lumanari cumva ati avut pe masa? Eu am fost sa vad sala impodobita pentru nunta acum 2 sapt si nu am vazut pe mese, am intrebat dar mi-i s-a evitat raspunsul. Eu vreau sa stiu , pt ca daca nu pun ei , o sa le cumpari.
Multumesc.

Pana acum vreo 4 ani nici nu puteam suferi lumanarile! Prea am abuzat de ele pe vremea copilariei, cand faceam teme la lumanare! Romantismul si lumanarile erau multimi disjuncte!
Dar apoi minunea s-a petrecut! Am fost la niste chefuri finute, discrete, iar atmosfera palpaia domol, de parca era Craciun! Mi-am dat seama ca am pierdut mult refuzand ornamentele care cuprindeau si lumanari.
Le aprinzi sau nu, sunt bine venite!
Am trecut in cealalta extrema!
Cumpara-le si foloseste-le, dar vezi nu abuza de fetele de masa ale restaurantului folosind lumanari ieftine, care infunda suportul sau care pateaza.

RaluF
16.11.2011, 00:06:24
Pana acum vreo 4 ani nici nu puteam suferi lumanarile! Prea am abuzat de ele pe vremea copilariei, cand faceam teme la lumanare! Romantismul si lumanarile erau multimi disjuncte!
Dar apoi minunea s-a petrecut! Am fost la niste chefuri finute, discrete, iar atmosfera palpaia domol, de parca era Craciun! Mi-am dat seama ca am pierdut mult refuzand ornamentele care cuprindeau si lumanari.
Le aprinzi sau nu, sunt bine venite!
Am trecut in cealalta extrema!
Cumpara-le si foloseste-le, dar vezi nu abuza de fetele de masa ale restaurantului folosind lumanari ieftine, care infunda suportul sau care pateaza.

Nu stiu daca m-am facut inteleasa: vreau sa stiu, de la cine a avut nunta la rao, daca au avut lumanari pe masa! Nu vreau sa te supar , dar nu am primit raspuns la ce am intrebat.
Imi cer scuze , daca am insistat sau suparat pe cineva.

ATH
17.11.2011, 23:46:53
Nu stiu daca m-am facut inteleasa: vreau sa stiu, de la cine a avut nunta la rao, daca au avut lumanari pe masa! Nu vreau sa te supar , dar nu am primit raspuns la ce am intrebat.
Imi cer scuze , daca am insistat sau suparat pe cineva.

Esti o scumpa; desigur ca am inteles intrebarea ta, insa numai cei de la Rao iti pot spune raspicat daca agreeaza lumanarile sau nu; poate tu ai vazut sala aranjata pentru cineva care asociaza ideea de lumanari cu priveghiul, mai stii?! Sau pur si simplu au uitat sa cumpere lumanari festive!
Insista, nimeni nu se supara!

Roxyi
21.11.2011, 09:51:54
Multumesc.

Scuze de intarziere la raspuns,

Da, am avut lumanari. Nu au fost puse de cei de la sala. Au fost in aranjamentele florale puse, pe un fel de suport si de asta s-a ocupat firma cu care am colaborat pt aranjamente.
Daca imi lasi o adresa de mail, iti trimit una, doua poze sa vezi.

GiorgianaS
08.05.2012, 11:15:06
Va recomand cu caldura Vila Rao, persoanele de acolo sunt in adevaratul sens OAMENI, iar locatia este perfecta, servirea impecabila! Patronii sunt persoane deschise si cu mult mult bun-simt.

lili_pop
21.02.2013, 20:44:12
Am o intrebare pentru miresicile care au avut nunta la Vila Rao : ati avut vreo surpriza neplacuta pe parcursul sau la finalul nuntii, in sensul de a fi puse sa platiti pentru frigider, aer conditionat sau altele, cum am auzit ca se procedeaza la alte restaurante ?

ooanna16
29.05.2013, 22:18:34
Imi puteti spune si mie cum vi s-a parut mancarea la Vila Rao? Mersi :)

danaioana222
10.06.2013, 11:26:48
Imi puteti spune si mie cum vi s-a parut mancarea la Vila Rao? Mersi :)

=D> Mancarea este extraordinar de buna si muuuuuuuuuuuuuulta; de ce nu le spuneti sa va faca e degustare?

ooanna16
10.06.2013, 21:54:44
Multumesc pt raspuns :) Am intrebat cand putem degusta meniul si raspunsul a fost: "inainte cu o luna de nunta". Dintre toate salile pe care le-am vazut, ei au avut oferta de pret cea mai buna. Sala e frumoasa, iar cei care au fost sau au auzit de Vila Rao mi-au spus ca totul a fost ok.
Daca mancarea si muzica sunt ok atunci lumea se simte bine.
Speram ca totul va fi bine :)