PDA

Versiunea completa : restaurant floris

ramonasuciu
05.01.2011, 16:43:38
Buna fetelor,eu sunt miresica de 2012 si acum incep cautarile pt.restaurant,vreau sa va zic ca imi place ff mult restaurant/pensiune Floris ( Str. Lapusului nr. 5B Baia Mare),- capacitate 160 – 200 persoane.
****(ca sa vedeti si voi despre ce vb).
Daca sunt printre voi miresici de 2012 si aveti ceva poze sau informatii despre localuri din Baia Mare va astept la sueta!

ety
20.01.2011, 14:09:18
Eu imi fac nunta anul asta la Pensiunea Floris pe 18 iunie. Ne place si noua ft mult localul. Iti povesc mai mult pe viitor, mai ales dupa nunta.

Spor la pregatiri!

gionela20
22.02.2011, 23:25:56
Buna...vreau sa zic ca si eu voi fii mireasa dar in acest an si mi-am ales locatia ca fiind Restaurantul Floris.... capacitatea salii sa marit pana la 300 de persoane....si sunt f incantata de acest motiv
primul ar fii ca mie f aproape de casa
apoi e un local superb si nu in ultimul rand....doamna florica (sefa) este o gazda primitoare....care face sa fie bine si multumita toata lumea...dar mai multe o sa va spun dupa nunta.....legat de meniu si asa mai departe :D

ramonasuciu
27.02.2011, 22:32:59
Ramonici si eu o sa fiu miresica de 2012 si mi-a fost recomandat cu drag restaurantul Floris. Ai fost la CENT?
Dragelor am revenit pe site dupa o lunga absenta,intre timp mi-am rezervat sala la restaurant seneca,sunt ffffffffff incantata de ceea ce am gasit si in plus mi s-a permis sa fac nunta de noapte!;;)
Da am fost la CENT Cristtina draga,sper sa comunicam si sa ne ajutam reciproc fiind miresici de 2012,te pup si te imbratisez si astept sa mai vb!

wendz86
28.06.2011, 10:12:55
buna ety... ma adresez in special tie caci u mi-ai raspuns.... ma intereseaza servirea cuma fost?mancarea? si in special sala cum as putea sa o impodobesc sa arate super.... stiu ca se poate sa imi impodobeasca si cei de acolo sala.... aaa si.. u cum ai avut nunta de zi sau de noapte acolo?

ms

ety
28.06.2011, 12:20:57
buna ety... ma adresez in special tie caci u mi-ai raspuns.... ma intereseaza servirea cuma fost?mancarea? si in special sala cum as putea sa o impodobesc sa arate super.... stiu ca se poate sa imi impodobeasca si cei de acolo sala.... aaa si.. u cum ai avut nunta de zi sau de noapte acolo?

ms

Salut wendz86,
Atat servirea cat si mancarea a fost ok. Ospatarii erau toti imbracati in uniforma (camasa alba, fusta/pantaloni negri, vesta neagra), au fost promti au servit destul de rapid fiecare fel de mancare, dar la bautura parca puteau sa puna mai multa pe mese si sa serveasca mai mult la bauturile care au fost servite de ei (whisky, lichior), dar le-am atras atentia si pe urma a fost ok.

La mancare pot sa zic ca toate felurile erau foarte, foarte gustoase. Aperitivul rece era foarte bogat, celelalte portii nu erau foarte mari, dar suficiente (macar nu s-a facut atata risipa). Si invitatii au fost ft multumiti atat de mancare cat si de servire.

Decorul am facut cu Floriaria Anca (nici nu le-a parut rau ca n-am facut cu ei, cica si fara asta au foarte mult de pregatit pt nunta). Ca si culori am folosit alb la husele de scaune, fete de masa si flori si bordo pt funde la scaune. Alte decoruri n-am folosit, sala e frumoasa si asa.

Inca am facut cu cei de la Floris un bufet de fructe (au si fanta de ciocolata, dar mie nu mi-a trebuit), care iara a fost foarte apreciat de invitati si a aratat ft bine.

Nunta a fost de zi ca numai asa se poate (e in zona locuita).

Si sa zis si ce n-a fost ok. Desi au 6 aparate de aer conditionat si mergeau la maxim, n-au facut fata, in apropierea lor era ok, dar in rest era destul de cald, asta in conditiile in care afara erau cca 35 de grade. Poate voi o sa fiti mai norocosi si nu va fi asa de cald.

O sa postez si poze dupa ce le primesc de la fotografi, cica mai dureaza vreo 2-3 sapt.

Am avut si muzica foarte buna de la Rolanstudio, defapt am luat tot pachetul (muzica, foto, video) si un staroste cu care colaboreaza. Poti sa-ti spun ca au facut un chef de nu tare ai vazut lumea sa stea la masa.

Daca vrei iti dau contacte si la muzica si la decor.

wendz86
28.06.2011, 19:22:15
Multumesc Ety pentru detalii..... noi am ales sa fie nunta in iulie is ma gandeam eu ca sala e inchisa si doar aparatele alea nu o sa faca fata.... mai ales in luna lui cuptor... acu mai vedem... ne mai gandim daca totusi ramanem acolo...insa nici prea multe optiuni nu mai avem :(

Multumesc oricum inca o data pentru detaliile acordate.
:*:*:*
In ceea ce priveste contactele chiar te rog sa mi le dai ca nu stiu deocamdata cu cine am sa fac aranjamentele si toate cele.

ms

ety
29.06.2011, 10:51:57
Multumesc Ety pentru detalii..... noi am ales sa fie nunta in iulie is ma gandeam eu ca sala e inchisa si doar aparatele alea nu o sa faca fata.... mai ales in luna lui cuptor... acu mai vedem... ne mai gandim daca totusi ramanem acolo...insa nici prea multe optiuni nu mai avem :(

Multumesc oricum inca o data pentru detaliile acordate.
:*:*:*
In ceea ce priveste contactele chiar te rog sa mi le dai ca nu stiu deocamdata cu cine am sa fac aranjamentele si toate cele.

ms

Deci numai pentru aer conditionat nu merita sa renuntati la Floris, daca in rest va place.

Iti trimit pe privat contacte.

Spor la pregatiri in continuare.

wendz86
01.07.2011, 13:37:05
Multumesc Ety pt contacte si pentru toate detaliile.

Cu siguranta o sa te mai contactez cand incep serios pregatirile...deocamdata sunt doar la sala... inca stau pe ganduri desi am dat avansul :(

Multumec deocamdata... esti o scumpa

Iti doresc o zi frumoasa si un week-end si mai si!:*

ramonasuciu
11.07.2011, 14:18:33

Cu siguranta o sa te mai contactez cand incep serios pregatirile...deocamdata sunt doar la sala... inca stau pe ganduri desi am dat avansul :(

Buna!Unde ai dat avans la sala,la ce restaurant?Cum stai cu pregatirile?
Eu caut un staroste bun,dar inca nu am gasit nimic,daca sti pe cineva...
O zi superba!

ety
12.07.2011, 13:40:07
Buna!Unde ai dat avans la sala,la ce restaurant?Cum stai cu pregatirile?
Eu caut un staroste bun,dar inca nu am gasit nimic,daca sti pe cineva...
O zi superba!

Noi am lucrat cu Calin Pasca, chiar a fost OK. A facut exact ce i-am cerut. Daca vrei iti trimit nr lui pe pm.

cristtina
13.07.2011, 19:57:01

Wendz si eu o sa am nunta la Floris in 28.07.2012, asa ca poate o sa tinem legatura sa ne mai sfatuim.pupici

wendz86
19.07.2011, 09:38:39
Fetelor..am renuntat la floris.... M-am dus la elegance... Ne lasa is pe noapte... Ne-a oferit mia multe facilitati... :)

wendz86
19.07.2011, 09:54:40
Dragelor...daca stiti pe cineva care doreste la floris pe data de 7iulie 2012 anuntati-ma numai decat ca ii cedez eu locul .... Eu am renuntat la floris.... Regret sala aceea superba dar am inclinat mai mult spre nunta de noapte :)

va pup

Jooles
11.08.2011, 00:06:12
Buna, am o rugaminte mare, daca careva ati avut nunta la Floris, ati putea sa-mi da-ti detalii legat de spatiu...am nunta pe 24 septembrie si an auzit numeroase zvonuri cum, ca nu ar incapea atatea persoane...cu toate cu patronul ma asigura ca incap.Va multumesc anticipat!

ety
16.08.2011, 12:50:07
Buna, am o rugaminte mare, daca careva ati avut nunta la Floris, ati putea sa-mi da-ti detalii legat de spatiu...am nunta pe 24 septembrie si an auzit numeroase zvonuri cum, ca nu ar incapea atatea persoane...cu toate cu patronul ma asigura ca incap.Va multumesc anticipat!

Buna,

Noi am avut nunta la Floris in iunie si am fost 130 de persoane, si a fost chiar lejer am avut si mese frantuzesti si lungi cu bufet de fructe, masa de sampanie, etc.

Aici gasesti poze de la sala facute la nunta noastra cu 130 de locuri. In partea de jos am avut doar 2 mese frantuzesti: https://picasaweb.google.com/114841411325468838667/6NuntaNoastraPetrecerea#5631537872583515458

Am vazut sala amenajata si pentru 220 de persoane. Era cu mese aranjate pe lung si sus si in partea de jos. Noua ni sa parut putin incarcat, dar totusi mai era si spatiu de dans suficient.
Cred ca am si ceva poze facute cu sala si de atunci. O sa le caut dupa ce ajung acasa si ti le trimit.

Dar daca ai dubii poti sa intrebi la restaurant cand au nunti mai mari si mergi atunci sa vezi sala pe la ora 12-13 inainte sa ajunga mirii. Si noi am fost de vreo 2 ori. Asa iti poti face o impresie mai buna si mai vezi si cum arata un aperitiv, mesele aranjate ..... si daca nu-ti place ceva mai poti sa ceri ca la voi sa faca altfel.

cristtina
21.08.2011, 10:57:54
Buna,

Noi am avut nunta la Floris in iunie si am fost 130 de persoane, si a fost chiar lejer am avut si mese frantuzesti si lungi cu bufet de fructe, masa de sampanie, etc.

Aici gasesti poze de la sala facute la nunta noastra cu 130 de locuri. In partea de jos am avut doar 2 mese frantuzesti: https://picasaweb.google.com/114841411325468838667/6NuntaNoastraPetrecerea#5631537872583515458

Am vazut sala amenajata si pentru 220 de persoane. Era cu mese aranjate pe lung si sus si in partea de jos. Noua ni sa parut putin incarcat, dar totusi mai era si spatiu de dans suficient.
Cred ca am si ceva poze facute cu sala si de atunci. O sa le caut dupa ce ajung acasa si ti le trimit.

Dar daca ai dubii poti sa intrebi la restaurant cand au nunti mai mari si mergi atunci sa vezi sala pe la ora 12-13 inainte sa ajunga mirii. Si noi am fost de vreo 2 ori. Asa iti poti face o impresie mai buna si mai vezi si cum arata un aperitiv, mesele aranjate ..... si daca nu-ti place ceva mai poti sa ceri ca la voi sa faca altfel.

Buna Ety
Observ ca esti o draguta si ai rabdare sa raspunzi la intrebarile si nelamuririle viitoarelor miresici care doresc sa aiba petrecerea nuntii la Floris. Si eu o sa am nunta la anu. Acum ma uit la pozele tale, esti o frumoasa, si iti doresc casa de piatra.

Am si eu cateva intrebari si daca esti draguta sa-mi rapunzi, iti multumesc......
- ce se vad pe fundul paharelor de sampanie?
- cine a decorat sala?
- masa cu fructe arata bestial. Cine s-a ocupat si cat a costat?
- pe cine ati avut cu filmatul si cu pozatul?
- si tortul arata super, cred ca a fost si delicios. Cine l-a facut?

Mersi mult si sper ca nu am fost indiscreta cu atatea intrebari

ety
22.08.2011, 09:10:25
Buna Ety
Observ ca esti o draguta si ai rabdare sa raspunzi la intrebarile si nelamuririle viitoarelor miresici care doresc sa aiba petrecerea nuntii la Floris. Si eu o sa am nunta la anu. Acum ma uit la pozele tale, esti o frumoasa, si iti doresc casa de piatra.

Am si eu cateva intrebari si daca esti draguta sa-mi rapunzi, iti multumesc......
- ce se vad pe fundul paharelor de sampanie?
- cine a decorat sala?
- masa cu fructe arata bestial. Cine s-a ocupat si cat a costat?
- pe cine ati avut cu filmatul si cu pozatul?
- si tortul arata super, cred ca a fost si delicios. Cine l-a facut?

Mersi mult si sper ca nu am fost indiscreta cu atatea intrebari

Salut.

Mersi mult de urari. Esti o scumpa. Si va doresc sa aveti si voi casa de piatra si nunta frumoasa :) .

- Pe fundul paharelor de sampanie erau bucati de capsuni. De fapt au facut un coktail din sampanie. A fost o surpiza si pt noi, ca nu ne-au zis.
- Decorul si toate florile erau de la Floraria Anca. Anca e ft de treaba, ne-a aranjat ft frumos sala, buchetele erau frumoase si florile proaspete, au rezistat ft bine si chiar nu lucreaza scump.
- Bufetul de fructe si masa de sampanie a fost facute de cei de la sala. Au o ospatara Laura care e foarte priceputa la bufete de fructe si si la servire. Ea de fapt e la H. Rivulus, dar colaboreaza si cu cei de la Floris. Am dus noi fructele si ne-au spus ca nu ne costa nimic in plus. Noi am lasat un "supliment" pt Laura, chiar a meritat. Daca te intereseaza Florisul are si fantana de cioco.
- La poze, video, muzica i-am avut pe cei de la Rolandstudio.
- Tortul si prajiturile erau de la Laborator Doris si erau ft gustoase.

Daca vrei contacte ti le trimit pe PM.

Voi (aproximativ) cati invitati o sa aveti la nunta?

Spor la pregatiri.

cristtina
22.08.2011, 10:56:46
Salut.

Mersi mult de urari. Esti o scumpa. Si va doresc sa aveti si voi casa de piatra si nunta frumoasa :) .

- Pe fundul paharelor de sampanie erau bucati de capsuni. De fapt au facut un coktail din sampanie. A fost o surpiza si pt noi, ca nu ne-au zis.
- Decorul si toate florile erau de la Floraria Anca. Anca e ft de treaba, ne-a aranjat ft frumos sala, buchetele erau frumoase si florile proaspete, au rezistat ft bine si chiar nu lucreaza scump.
- Bufetul de fructe si masa de sampanie a fost facute de cei de la sala. Au o ospatara Laura care e foarte priceputa la bufete de fructe si si la servire. Ea de fapt e la H. Rivulus, dar colaboreaza si cu cei de la Floris. Am dus noi fructele si ne-au spus ca nu ne costa nimic in plus. Noi am lasat un "supliment" pt Laura, chiar a meritat. Daca te intereseaza Florisul are si fantana de cioco.
- La poze, video, muzica i-am avut pe cei de la Rolandstudio.
- Tortul si prajiturile erau de la Laborator Doris si erau ft gustoase.

Daca vrei contacte ti le trimit pe PM.

Voi (aproximativ) cati invitati o sa aveti la nunta?

Spor la pregatiri.

Mersi mult Ety de raspunsuri. Noi ne asteptam cam la 100 de invitati. pupici

vgabryella
30.08.2011, 10:37:05
[QUOTE=ety;4326388]Salut.

Ma ajuti te rog cu detalii despre bufetul de fructe ? Ieri am fost la Floris si ni s-a spus ca ne costa 200 lei sa ne aranjeze fructele. Ce a insemnat acel "supliment" ? Multumesc

ety
30.08.2011, 12:56:20
[QUOTE=ety;4326388]Salut.

Ma ajuti te rog cu detalii despre bufetul de fructe ? Ieri am fost la Floris si ni s-a spus ca ne costa 200 lei sa ne aranjeze fructele. Ce a insemnat acel "supliment" ? Multumesc

200 Lei ? Vad ca s-au shmecherit cei de la Floris.
Cand am intrebat noi daca pot sa ne faca si cat ne costa au zis ca ne aranjeaza ei in pretul meniului. Acuma depinde la ce pret aveti si voi meniul.

Ne-au zis de Laura, ca ce bine se pricepe. Insa in saptamana nuntii ne-au zis ca posibil ca Laura sa nu poata sa vina, dar ne fac celelalte ospatarite, doar ca nu se pricep chiar asa bine.
Noi ne-am luat si ne-am dus la Rivulus si am cautat-o pe Laura, care ne-a promis ca o sa vina. Eram dispusi si sa o platim in plus pt masa de fructe, dar a zis ca nu-i cazul. I-am promis un supliment. Cred ca de asta ne-a si facut-o asa de frumos.

La plata cei de la Floris ne-au zis ca ar fi bine sa lasam in plus la Laura si la inca o osptarita Stela (care a fost si in ziua anterioara la aranjat mese etc.) cate 50 lei. Deci noi atata i-am dat in plus in ideea ca o s-o cautam cu o alta ocazie la Rivulus si ii mai dam ceva, ca ni se pare ft putin pt ce ne-a facut. Doar ca inca n-am ajuns.

Eu cred ca nu e asa mult nici 200 lei, dar atunci si voi puteti avea pretentii daca vreti ceva mai special si neaparat sa fie Laura acolo, mai ales ca e si o ospatara ft buna (noi am lasat-o pe ea sa-si foloseasca creativitatea). Alte restaurante cer si mai mult.

vgabryella
30.08.2011, 19:34:53
[QUOTE=vgabryella;4338404]

200 Lei ? Vad ca s-au shmecherit cei de la Floris.
Cand am intrebat noi daca pot sa ne faca si cat ne costa au zis ca ne aranjeaza ei in pretul meniului. Acuma depinde la ce pret aveti si voi meniul.

Ne-au zis de Laura, ca ce bine se pricepe. Insa in saptamana nuntii ne-au zis ca posibil ca Laura sa nu poata sa vina, dar ne fac celelalte ospatarite, doar ca nu se pricep chiar asa bine.
Noi ne-am luat si ne-am dus la Rivulus si am cautat-o pe Laura, care ne-a promis ca o sa vina. Eram dispusi si sa o platim in plus pt masa de fructe, dar a zis ca nu-i cazul. I-am promis un supliment. Cred ca de asta ne-a si facut-o asa de frumos.

La plata cei de la Floris ne-au zis ca ar fi bine sa lasam in plus la Laura si la inca o osptarita Stela (care a fost si in ziua anterioara la aranjat mese etc.) cate 50 lei. Deci noi atata i-am dat in plus in ideea ca o s-o cautam cu o alta ocazie la Rivulus si ii mai dam ceva, ca ni se pare ft putin pt ce ne-a facut. Doar ca inca n-am ajuns.

Eu cred ca nu e asa mult nici 200 lei, dar atunci si voi puteti avea pretentii daca vreti ceva mai special si neaparat sa fie Laura acolo, mai ales ca e si o ospatara ft buna (noi am lasat-o pe ea sa-si foloseasca creativitatea). Alte restaurante cer si mai mult.

multumesc pentru info :* imediat iti scriu meniul pe care l-am stabilit + alte cheltuieli

vgabryella
30.08.2011, 20:59:23
[QUOTE=ety;4338931]

multumesc pentru info :* imediat iti scriu meniul pe care l-am stabilit + alte cheltuieli

Meniu Nunta 3 septembrie 2011
Gustare rece:
- Rulada cu kaizer
- Rulada cu branza topita si carnati picanti
- Rulada de pui cu masline
- Fundite de pui cu susan si fulgi de porumb
- Rulada cu spanac si branza topita
- Chiftelute
- Ciuperci umplute cu carne
- Bacon cu ficat
- Telemea
- Cascaval
- Masline, Rosie, Salata verde
Gustare calda:
- Piept de pui cu cascaval si bacon
- Orez, amestec Mexican
Ciorba taraneasca de porc
Fel de baza:
- Pulpa de pui la gratar
- Ceafa de porc la cuptor
- Cartofi aurii
- Salata de varza
Sarmale cu costita

2 cafele cu lapte
Apa minerala Borsec
Meniu: 100 lei
1100 – 1200 lei cheltuieli personal
Imbracat scaune: 3 lei /scaun
Decor masa miri: 250 lei

Cum ti se pare?

ety
31.08.2011, 09:02:42
[QUOTE=vgabryella;4339861]

Gustare rece:
- Rulada cu kaizer
- Chiftelute
- Bacon cu ficat
- Telemea
- Cascaval
Gustare calda:
- Orez, amestec Mexican
Fel de baza:
- Pulpa de pui la gratar
- Cartofi aurii
- Salata de varza
Sarmale cu costita

2 cafele cu lapte
Apa minerala Borsec

Cum ti se pare?

Ceva asemanator am avut si noi. Cateva diferente la aperitiv rece. La aperitiv cald am avut sote de morcovi in loc de amestec mexican. Ciorba a la grec si la fel II am avut pulpa de pui si cotlet cu cartofi piure.
Dar cafea am avut numai una/pers si am mai platit in plus vreo 50 de cafele x 3 lei, si tot la 100 lei meniul.

Deci daca calculez ca noi am dat 150 de lei in plus la cafea tot pe acolo suntem ca si voi daca dati 200 pe masa de fructe. Ahh si la meniuri nu stiu cum dar ne-au calculat cu 2 in plus (a fost si vina noastra si nici macar nu ne-am dat seama numai cu vreo luna dupa nunta) deci aveti grija.

La persoanal ne-a iesit 1350 + 100 lei bacsis (4 ospatarite si cred ca 5 pers. la bucatarie) pt 130 de persoane.

Noi decorul am facut cu altcineva, dar tot la 3 lei / scaun si masa mirilor cu aranjamente florale (vezi in poze) a fost cca 300 si un pic. Mie nu mi-au placut ca au huse foarte mari si ajungeau pe jos.

Si inca ceva din ce ramane dupa nunta: prajituri, tort, aperitiv, sarmale, .............. duceti cat puteti in seara respectiva ca daca lasati ca noi pana in a doua zi nu mai ramaneti cu mare lucru.

cristtina
06.09.2011, 16:32:42
[QUOTE=ety;4340295][QUOTE=vgabryella;4339950]

Ety, s-o consumat fructele din bufetul de fructe sau invitatii nu prea indraznesc sa-si ia si ar fii mai de preferat sa fie fructele pe fiecare masa?

ety
07.09.2011, 15:33:38
[QUOTE=ety;4340295][QUOTE=vgabryella;4339950]

Ety, s-o consumat fructele din bufetul de fructe sau invitatii nu prea indraznesc sa-si ia si ar fii mai de preferat sa fie fructele pe fiecare masa?

Invitatii mei chiar au "indraznit" sa consume, s-a consumat in proportie de 99%. Ne-au ramas vreo 3-4 mere si niste cirese.
La un moment dat se facuse rand la masa, iar eu am crezut ca imediat ramanem fara fructe, si asta in conditiile in care noi am luat mai multe fructe din fiecare sortiment fata de cat ne-au zis de la sala.
Cred ca e mai de efect si mai apetisant sa faci o masa cu multe sortimente si aranjate frumos decat sa pui pe masa un bol cu 3-4 sortimente.
Daca pui si farfurii goale e evident ca fructele sunt pt consum si nu numai pt decor.

Insa la o cunostinta la nunta de vreo 300 persoane si cu masa de fructe micuta, cam un sfert fata de cum a fost la mine au ramas fructele acolo. Probabil erau prea putine si de asta nu tare s-a atins lumea de ele.

cristtina
08.09.2011, 18:53:00
[QUOTE=cristtina;4350554][QUOTE=ety;4340295]

Invitatii mei chiar au "indraznit" sa consume, s-a consumat in proportie de 99%. Ne-au ramas vreo 3-4 mere si niste cirese.
La un moment dat se facuse rand la masa, iar eu am crezut ca imediat ramanem fara fructe, si asta in conditiile in care noi am luat mai multe fructe din fiecare sortiment fata de cat ne-au zis de la sala.
Cred ca e mai de efect si mai apetisant sa faci o masa cu multe sortimente si aranjate frumos decat sa pui pe masa un bol cu 3-4 sortimente.
Daca pui si farfurii goale e evident ca fructele sunt pt consum si nu numai pt decor.

Insa la o cunostinta la nunta de vreo 300 persoane si cu masa de fructe micuta, cam un sfert fata de cum a fost la mine au ramas fructele acolo. Probabil erau prea putine si de asta nu tare s-a atins lumea de ele.

Mersi mult Ety de raspuns. De aia te-am intrebat, ca si eu am auzit cazuri la care nu s-au consumat fructele de pe masa bufet.

cristtina
08.09.2011, 18:59:32
[QUOTE=vgabryella;4339950][QUOTE=vgabryella;4339861]

vgabryella casa de piatra iti doresc si multa fericire!
Cum a fost la tine la nunta? multumita de Floris? abia astept impresiile tale si eventualele poze
pupici

eti
21.09.2011, 12:03:06
[QUOTE=vgabryella;4339861]

Gustare rece:
- Rulada cu kaizer
- Chiftelute
- Bacon cu ficat
- Telemea
- Cascaval
Gustare calda:
- Orez, amestec Mexican
Fel de baza:
- Pulpa de pui la gratar
- Cartofi aurii
- Salata de varza
Sarmale cu costita

2 cafele cu lapte
Apa minerala Borsec

Cum ti se pare?

Gabryella, nu te-am mai vazut pe site de ceva vreme.

Cum a fost la voi la nunta =P~? Mulmumita de Floris? Cum a fost meniul?
Vrem info si multe poze ;)) .

corinavascul
30.10.2011, 14:15:17
buna.
Eu voi avea nunta pe 14 iulie 2012, la restaurant Pronto. *(langa fosta vama). Am fost la cateva nunti acolo, ce e sigur e ca nu dai gres cu mancarea. Sala e mare si ramane loc de dans. Noi o sa avem aprox 200 persoane. Meniul e 100 lei cu tot cu servirea. Probabil 105 lei pana la vara *(in functie de cum cresc preturile)
ceea ce am vrut eu si sfatuiesc pe toata lumea e ca in alegerea restaurantului sa aveti grija la mancare *(sa fiti sigure ca va fi proaspata si bine gatita) iar al doilea lucru sa fie o singura sala unde invitatii sa se poata vedea intre ei si mai ales cu mirii.
Mult noroc si numai bine.

ionuka.ioana
12.01.2012, 23:30:59
buna.
Eu voi avea nunta pe 14 iulie 2012, la restaurant Pronto. *(langa fosta vama). Am fost la cateva nunti acolo, ce e sigur e ca nu dai gres cu mancarea. Sala e mare si ramane loc de dans. Noi o sa avem aprox 200 persoane. Meniul e 100 lei cu tot cu servirea. Probabil 105 lei pana la vara *(in functie de cum cresc preturile)
ceea ce am vrut eu si sfatuiesc pe toata lumea e ca in alegerea restaurantului sa aveti grija la mancare *(sa fiti sigure ca va fi proaspata si bine gatita) iar al doilea lucru sa fie o singura sala unde invitatii sa se poata vedea intre ei si mai ales cu mirii.
Mult noroc si numai bine.
lasa sa fie nunta de noapte???ca si eu vreau acolo doar ca in 2013

gabi23
21.05.2012, 12:01:33
Eu mi-am facut nunta la restaurantul Floris, dar nu va recomand sa va faceti acolo nici un eveniment, deoarece patroana e o scorpie in adevaratul sens al cuvantului, dupa ce am stabilit pretul meniului pentru un anumit numar de persoane, deoarece nu ne-au venit vreo 20 de persoane, la final nea calculat consumatia la un alt tarif argumentand ca intelegerea a fost pentru acel numar de persoane.:((
Asta ca asta dar ne-a stricat toata nunta cu certurile ei si cu cei de la muzica pe care i-a obligat ca dupa ora 23.00 sa puna muzica in surdina, asta facand ca imediat dupa miezul noptii sa imi plece mai mult de jumatate din invitati.
Blestem acel moment cand am intrat in contact cu acest local care mi-a facut praf evenimentul unic al vietii mele!!!!:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:(( :((:((:((:((:((
Pentru cei care doriti sa va riscati la acest local va recomand sa va faceti contracte beton in care sa fie stipulate clar aceste lucruri!!!

Artemis_2012
29.08.2012, 20:01:01
Eu mi-am facut nunta la restaurantul Floris, dar nu va recomand sa va faceti acolo nici un eveniment, deoarece patroana e o scorpie in adevaratul sens al cuvantului, dupa ce am stabilit pretul meniului pentru un anumit numar de persoane, deoarece nu ne-au venit vreo 20 de persoane, la final nea calculat consumatia la un alt tarif argumentand ca intelegerea a fost pentru acel numar de persoane.:((
Asta ca asta dar ne-a stricat toata nunta cu certurile ei si cu cei de la muzica pe care i-a obligat ca dupa ora 23.00 sa puna muzica in surdina, asta facand ca imediat dupa miezul noptii sa imi plece mai mult de jumatate din invitati.
Blestem acel moment cand am intrat in contact cu acest local care mi-a facut praf evenimentul unic al vietii mele!!!!:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:(( :((:((:((:((:((
Pentru cei care doriti sa va riscati la acest local va recomand sa va faceti contracte beton in care sa fie stipulate clar aceste lucruri!!!

Am fost si eu recent la o nunta la Floris, si s-a cam ,,stricat" sa zic asa. Anu' trecut a aratat waw, anul asta... aveam senzatia ca am fost la o cantina ieftina. Aparent arata bine, dar baile m-au enervat la maxim, atat la baieti cat si la fete clantele sunt stricate, si daca vrei sa nu dea careava peste tine, tre sa tii usa cu mana cumva... noi am stat la o masa langa intrare, batea soarele de nu puteai sta, peste tot aveau draperii, acolo nu... In fine, impresia a fost, ca nu l-au mai ingrijit, l-au lasat asa... sa se strice, fara sa reconditioneze nimic, tipic romanesc.

E pacat, era un local dragut, dar daca nu-l ingrijesc devine unul de duzina.

Eugenia.90
26.05.2013, 19:28:03
Buna, a mai fost cineva recent la Floris? S-a mai schimbat ceva in bine? Am vazut ultimele anunturi de la acesti subiect, nefavorabile restaurantului. Pana la urma e adevarat sau nu ca s-a scos legea cum ca nu ai voie sa faci nunta de noapte in oras?