PDA

Versiunea completa : Intalnire miresici Iasi

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29

LauraF
14.05.2011, 11:20:18
Foarte reusita intalnirea dar foarte scurta!!... ;)) Ce au crescut copiii! Fetele cu burtici: adorabile! Ma ia asa cate un dor si pe mine... :))
Multumim fetelor cu aparate pentru poze.

Milagros
14.05.2011, 22:48:10
Sa va fie de bine intalnirea!

Ce au crescut bebeloii de la Iasi! =D>=D>=D>

Pupam burticutele, scumpele foc!

Alino, fataaa, esti gagica de gagica! =P~

roxienea
14.05.2011, 22:52:36
Sa va fie de bine intalnirea!!! >:D<Frumoase toate, asa cum va stiam! :) Si copilasii ce au mai crescut!!!!;))
Ufff, ce dor mi se facu!8-}

Butterfly87
15.05.2011, 10:42:22
Tudor al meu vad ca e serios pus pe treaba...suntem aproape cat burtica Adnadei!8-}8-}8-}
Imi pare rau ca nu v-am vazut pe toate:(.Dar nu am gasit-o pe Biu pe acolo?Nu ai mai ajuns?
super burticutzele!!!
si celelate mamici si bebei;;);;)

crisdk
15.05.2011, 11:02:43
sa va fie de bine intalnirea, fetelor! am vazut toate pozele si am admirat frumusete de bebei si burticute.
gabi, tin sa mentionez ca imi place foarte mult cum iti sade cu nuanta asta de par. parca e mai inchis decat inainte, nu? e culoarea naturala a parului tau?

gabriela_rgh
15.05.2011, 11:29:38
sa va fie de bine intalnirea, fetelor! am vazut toate pozele si am admirat frumusete de bebei si burticute.
gabi, tin sa mentionez ca imi place foarte mult cum iti sade cu nuanta asta de par. parca e mai inchis decat inainte, nu? e culoarea naturala a parului tau?
Multumesc Cristina!Da, e apropiata de nuanta naturala a parului meu, dar e vopsit din cauza firelor albe:-":-":-"

crisdk
15.05.2011, 11:40:55
Multumesc Cristina!Da, e apropiata de nuanta naturala a parului meu, dar e vopsit din cauza firelor albe:-":-":-"
te cred ca ai fire albe la cat stres induri la serviciu... :-"
cat mai ai pana intri in prenatal?

gabriela_rgh
15.05.2011, 11:44:58
te cred ca ai fire albe la cat stres induri la serviciu... :-"
cat mai ai pana intri in prenatal?
Inca 4 saptamani:).Firele albe din pacate au aparut de pe la 18 ani...cred ca gandesc prea mult:)).Dar cele mai mult le am din decembrie incoace..a fost o perioada mai grea:(.
Bine ca exista vopseaua....sanatate sa fie ca astea se acopera.

Daphnne
15.05.2011, 22:42:44
Sa va fie de bine intalnirea... am vazut pozele.. cele mai frumoase burtici...bebeiii au crescut mari... :* pt mamici...

biutzaxx
16.05.2011, 09:09:24
unde ai vazut-o tu pe biu?=))=))
si cat am vrut sa vin , am plecat si mai devreme de la serziciu..iar Sebastian mi-a facut figura...nu a vrut sa adoarma pana la 16 30, am zis bun, nu mai dormim si mergem asa, se culca mai devreme seara..de unde, l-a apucat un show cu urlete, era obosit si nimic nu-i convenea, numai nana si didi zicea..l-am culcat cu nervi si m-am resemnat. S-a trezit la 18:30, si nu am mai indraznit sa apar in zona :|

minicutta
16.05.2011, 09:15:17
super faina intalneala fetelor !!!!!!!!!!
La urmatoarea sper sa ajung si eu ...ca pe asta am ratat-o din cauza scarbiciului:-s:-s

biutzaxx
16.05.2011, 09:17:50
Alina , se vede ca ti-ai lasat acasa mandra, esti gagica rau!
Nu-mi vine sa cred ce mari au crescut copii, si ce frumosi sunt!

Bine ca am vazut ca sunt si tatici prin zona ca sa pazeasca copii, data viitoare vin si eu cu sotul!

frumoase mamici, frumoase miresici, se vede ca v-a tihnit! pana la cat ati stat?

alinutza20
16.05.2011, 09:19:57
Alina , se vede ca ti-ai lasat acasa mandra, esti gagica rau!
Nu-mi vine sa cred ce mari au crescut copii, si ce frumosi sunt!

Bine ca am vazut ca sunt si tatici prin zona ca sa pazeasca copii, data viitoare vin si eu cu sotul!

frumoase mamici, frumoase miresici, se vede ca v-a tihnit! pana la cat ati stat?

multumesc de complimente ;));)) macar asa la ocazii sa ma mai aranjez si eu ;))
eu la 7 juma am plecat, au fost fete care au mai ramas putin :)

biutzaxx
16.05.2011, 10:17:31
multumesc de complimente ;));)) macar asa la ocazii sa ma mai aranjez si eu ;))
eu la 7 juma am plecat, au fost fete care au mai ramas putin :)
aha, deci era timp sa ajung si eu cumva..na asta e!
cu cine ti-ai lasat mandra?

alinutza20
16.05.2011, 10:46:38
aha, deci era timp sa ajung si eu cumva..na asta e!
cu cine ti-ai lasat mandra?

cu tat-su ;);-);-);-)

biutzaxx
16.05.2011, 11:18:45
cu tat-su ;);-);-);-)
esti tare! f bine!=D>;))

alibd
16.05.2011, 15:57:39
cateva pozici (https://picasaweb.google.com/alina.talpig/13Mai#) facute de mine :)
eu una m-am simtit suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper <:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

Ce bebici frumosi avem la Iasi si mamici si miresici una si una. :x

Sa va fie de bine!

Yonika
24.05.2011, 16:12:44
Fetele, cu scuzele de rigoare, va spun ca am adaugat si eu pozele (https://picasaweb.google.com/MariucaBianca/IntalnireMiresiciSiPitici13032011#) de la intalnire.:*

adnada
24.05.2011, 18:31:34
Fetele, cu scuzele de rigoare, va spun ca am adaugat si eu pozele (https://picasaweb.google.com/MariucaBianca/IntalnireMiresiciSiPitici13032011#)de la intalnire.:*

oo multumim tare tare mult pt pozee:*

LauraF
25.05.2011, 20:39:24
Fetele, cu scuzele de rigoare, va spun ca am adaugat si eu pozele (https://picasaweb.google.com/MariucaBianca/IntalnireMiresiciSiPitici13032011#) de la intalnire.:*
Cu intarziere spun si eu multumesc pt poze :x

adnada
01.06.2011, 08:26:33
fetele nu mai facem o intalnire???
poate vineri??? vrea cineva???

minicutta
01.06.2011, 08:45:31
fetele nu mai facem o intalnire???
poate vineri??? vrea cineva???

noi vrem, noi vrem.....daca ne primiti ;))

Butterfly87
01.06.2011, 08:50:03
daca alegeti o terasa venim si noi;));))

Yonika
03.06.2011, 00:42:10
Si noi am aflat de ieri de intalneala, dar chiar aseara nu am mai fost in stare sa intru. Si azi abia acum am putin timp#:-S. Daca se mai tine intalneala, venim si noi. Si tot cam dupa ora 5, nu? ca sa se trezeasca si puii si sa pape ceva.

Yonika
03.06.2011, 01:18:00
Fetele, daca nu reusim sa ne vedem maine (adica azi de acum), haideti sa o lasam pe sapt viitoare, si asa poate se strang mai multe fete. Ce ziceti, e o idee buna?

Andrusca
03.06.2011, 08:11:34
Fetele, daca nu reusim sa ne vedem maine (adica azi de acum), haideti sa o lasam pe sapt viitoare, si asa poate se strang mai multe fete. Ce ziceti, e o idee buna?

sapt viitoare putem si noi, dupa ora 18, pana joi inclusiv ;)

Yonika
08.06.2011, 23:51:18
Fetele, s-a anulat de tot intalnirea? Ca ma gandeam sa o mai prindem pe Andreea cu burtica....

minicutta
09.06.2011, 08:23:54
Fetele, s-a anulat de tot intalnirea? Ca ma gandeam sa o mai prindem pe Andreea cu burtica....

eu ma inscriu pe lista............cu tot cu fie mea normal......

dar cand? unde???:-\:-\

gabriela_rgh
09.06.2011, 18:08:13
eu ma inscriu pe lista............cu tot cu fie mea normal......

dar cand? unde???:-\:-\
Si eu vin, oricand , oriunde:))...maine e ultima zi de munca....:-pMinnie tu ai intrat in prenatal?

Yonika
09.06.2011, 23:24:40
Si noi venim oricand si oriunde, dar vad ca nu mai zice nimeni nimic. Sa incep eu cu o listuta si o zi si o locatie?

Deci, listuta:
Minnie + Eva Sofia (la purtator)
Gabriela + Tudorel (la purator)
Yonika + MariBi + puiul mic (la purator)

Asteptam sa se lungeasca listuta. Ca zi, miercuri sau joi pe la ora 17 , eu propun ca locatie terasa El Remo (am vazut ca a fost Adnada recent si ne poate spune ea daca e frumos sau nu, mie mi-a placut). Asteptam, pe langa alte doritoare de intalneala, si pareri despre zi si locatie (dar eu zic ca cine ajunge in Tudor cu un mijloc de transport, poate ajunge si in Tatarasi, acum cum vreti).

minicutta
10.06.2011, 08:15:20
Si noi venim oricand si oriunde, dar vad ca nu mai zice nimeni nimic. Sa incep eu cu o listuta si o zi si o locatie?

Deci, listuta:

Asteptam sa se lungeasca listuta. Ca zi, miercuri sau joi pe la ora 17 , eu propun ca locatie terasa El Remo (am vazut ca a fost Adnada recent si ne poate spune ea daca e frumos sau nu, mie mi-a placut). Asteptam, pe langa alte doritoare de intalneala, si pareri despre zi si locatie (dar eu zic ca cine ajunge in Tudor cu un mijloc de transport, poate ajunge si in Tatarasi, acum cum vreti).

noi suntem de acord....numai sa mi desenati unde i teresa asta ...ca eu....nu prea s "prietene" cu zona Tatarasi

minicutta
10.06.2011, 08:16:56
Si eu vin, oricand , oriunde:))...maine e ultima zi de munca....:-pMinnie tu ai intrat in prenatal?

nope.........de la 1 iulie cred.....ca m-a cam iritat safu` zilele astea....si desi ziceam ca vin cat mai pot...m-am cam razgandit :D

deci ne vedem sapta viit la terasa sa ne batem in burtoaie????:)>-:)>- si sa se cunoasca "mai bine" mititeii???

adnada
10.06.2011, 09:03:32

Deci, listuta:

eu is perfect deacord cu zona si cu intalnirea
ma inscriu si eu Andreea+ Rares (la purtator- sper eu:D)
tin sa precizez ca eu nu mai promit nimic cu venitul ca cine stie cand pot sa nasc:D si o sa va rog sa ma scuzati daca nu mai ajung:-p, se poate sa fiu ocupata pe la Cuza Voda:-SS

minicutta
10.06.2011, 09:46:28
eu is perfect deacord cu zona si cu intalnirea
ma inscriu si eu Andreea+ Rares (la purtator- sper eu:D)
tin sa precizez ca eu nu mai promit nimic cu venitul ca cine stie cand pot sa nasc:D si o sa va rog sa ma scuzati daca nu mai ajung:-p, se poate sa fiu ocupata pe la Cuza Voda:-SS

te iertam de data asta ...:-p:-p

off.....da mi si mie un PM cu lista ta de cump0araturi (daca nu i secreta) ...ca am inceput sa intru in "panici" ca poate uit ceva

LauraF
10.06.2011, 14:33:16
In principiu vin si eu daca nu intervine nimic.

Anmari
10.06.2011, 15:36:41
Si eu as veni, acum sa va hotarati cand si unde exact. Oricum eu pot veni dupa servici, adica 6.30 ... dar sun daca nu va gasesc ;-)

Yonika
10.06.2011, 20:42:39
noi suntem de acord....numai sa mi desenati unde i teresa asta ...ca eu....nu prea s "prietene" cu zona Tatarasi
Daca stii unde e statia de tramvai 2 Baieti si apoi statia fosta Flora sau mai nou, Flux (cu electrice si alte minuni), e, terasa e undeva pe la mijloc, intre astea 2 statii de tramvai, chiar la linia de tramvai, se vede f bine din trada. Mai e un magazin K Maxx, in statia de tramvai 2 Baieti, si cum stai cu fata spre magazin, merg putin mai sus, la stanga, si dai de terasa.

Yonika
10.06.2011, 20:52:49
Da, deci completam listuta:
Andreea + Rares (la purtator) - daca o lasa Rares sa o mai vedem cu burtica
Laura
Anca + Ariana

Mai asteptam doritoare!

AnaM
10.06.2011, 23:14:12
Daca terminam cu tratamentul la spital (are la 6 dimineata si la 6 seara) pana sapt. viitoare, venim si noi. Nu suntem contagiosi, nu tusim, nu stranutam.

Yonika
11.06.2011, 00:15:21
Daca terminam cu tratamentul la spital (are la 6 dimineata si la 6 seara) pana sapt. viitoare, venim si noi. Nu suntem contagiosi, nu tusim, nu stranutam.
Inca o completare la listuta:
Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel

Va asteptam cu drag! Insanatosire grabnica!

andreea_puy
12.06.2011, 18:47:32
sal la toata lumea .imi poate recomanda cineva va rog o formatie mai buna pentru nunta

Yonika
13.06.2011, 00:04:06
Vezi ca este topic special pt asa ceva, cauta acolo!

Yonika
13.06.2011, 00:06:00
Fetele, vad ca legat de zi nu ati mai zis nimic, ramane pe joi, dupa ora 17? la El Remo! Si numai bine pana joi se indreapta bine si vremea asta nebuna!

minicutta
13.06.2011, 08:52:17
Daca stii unde e statia de tramvai 2 Baieti si apoi statia fosta Flora sau mai nou, Flux (cu electrice si alte minuni), e, terasa e undeva pe la mijloc, intre astea 2 statii de tramvai, chiar la linia de tramvai, se vede f bine din trada. Mai e un magazin K Maxx, in statia de tramvai 2 Baieti, si cum stai cu fata spre magazin, merg putin mai sus, la stanga, si dai de terasa.

intales sa traiti............deci .............daca ramane stabilit joi (sau orice alta zi hotarati) ne vedem la terasa...iuhuuuuu :)>-:)>- ce se bucura fie-mea:D

adnada
13.06.2011, 09:02:37
Fetele, vad ca legat de zi nu ati mai zis nimic, ramane pe joi, dupa ora 17? la El Remo! Si numai bine pana joi se indreapta bine si vremea asta nebuna!

si eu vin:D

crisdk
13.06.2011, 09:56:56
Inca o completare la listuta:
Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel

Va asteptam cu drag! Insanatosire grabnica!
pai, si pe mine cui ma lasati? bine v-am gasit, iaasiiii!!!!!!!:-p:-p:)>-:)>-
:*:*:*:*
p.s. trimit mesaj lui gabi imediat ce imi iau o cartela cu nr de ro ;))

gabriela_rgh
13.06.2011, 10:19:51
:D:D:Dastept sms:)/.Si noi venim joi unde ati stabilit..gasim noi si terasa...:-p

minicutta
13.06.2011, 11:19:20

bine ai venit !!!!!!!!!!!!!!!!!!
te asteptam cu drag la intalneala......:D:D

Yonika
13.06.2011, 12:23:50
si eu vin:D
Sa speram ca nu e asa grabit Raresu, si te lasa sa te vedem pt ultima data cu burtica (cu Rares la purtator, ca poate te vom mai vedea cu alta burtica peste vreo cativa ani, cine stie!). dar parca spuneai ca sapt asta mergi la dr sa te programeze pt cezariana, cand mergi, cand afli?

Yonika
13.06.2011, 12:25:52
Pai nu te lasam, uite ca esti printre noi!

Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel
Crisdk

Bine ai revenit pe plaiuri iesene!

adnada
13.06.2011, 15:48:47
Sa speram ca nu e asa grabit Raresu, si te lasa sa te vedem pt ultima data cu burtica (cu Rares la purtator, ca poate te vom mai vedea cu alta burtica peste vreo cativa ani, cine stie!). dar parca spuneai ca sapt asta mergi la dr sa te programeze pt cezariana, cand mergi, cand afli?

miercuri merg la dr
am emotii da trebuie sa fie ok :)

Daphnne
14.06.2011, 07:36:51
Si eu vreau sa vin, dar unde El Remo?

Yonika
14.06.2011, 22:35:13
Si eu vreau sa vin, dar unde El Remo?
Langa statia de tramvai 2 Baieti din Tatarasi. Am scris cateva mesaje mai devreme cum se poate ajunge acolo. Ce bine ca ne-am adunat o mare parte din burtici! sa stii ca te trec pe listuta!:D si atata iti trebuie daca nu vii!:-p

Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel
Crisdk
Daphnne + bebe (la purtator)

Daphnne
14.06.2011, 22:53:26
Langa statia de tramvai 2 Baieti din Tatarasi. Am scris cateva mesaje mai devreme cum se poate ajunge acolo. Ce bine ca ne-am adunat o mare parte din burtici! sa stii ca te trec pe listuta!:D si atata iti trebuie daca nu vii!:-p

Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel
Crisdk

eu voi ajunge dupa 18, de maine sunt dupa amiaza de serviciu :D, sper sa va mai gasesc.... au cumva si parcare?

Yonika
14.06.2011, 23:57:32
miercuri merg la dr
am emotii da trebuie sa fie ok :)
lasa ca o sa fie bine si o sa vii peste cateva sapt sa ne spui ca ai trecut usor peste toate si ca esti acasa cu puiul si sunteti cu totii fericiti!

Yonika
14.06.2011, 23:59:52
eu voi ajunge dupa 18, de maine sunt dupa amiaza de serviciu :D, sper sa va mai gasesc.... au cumva si parcare?
pai oricum se sta mai bine de o ora jumate, asa ca sigur ne prinzi pe majoritatea care vom veni. Parcare proprie nu au, dar se poate parca masina in fata, langa trotuar. Se poate parca si in spate, pe strada care merge prin spate pe la K max, dar nu stiu daca va fi deschisa poarta si in spate; eventual suni vreo fata care e venita si iti deschide ea.

Andrusca
15.06.2011, 08:39:34
Pai nu te lasam, uite ca esti printre noi!

Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel
Crisdk

Bine ai revenit pe plaiuri iesene!

Neata!
incercam si noi sa ajungem dupa ora 18; deci: joi, El Remo?, da?

biutzaxx
15.06.2011, 09:11:49

Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel
Crisdk
deci e maine, joi, dupa ora 18? vin si eu cu Sebastian si Eric la pachet :D

Yonika
15.06.2011, 16:07:42
Va asteptam fetelor; vad ca nimeni nu a mai zis nimic, deci a ramas El Remo, joi la ora 17. sa completam si listuta.

Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel
Crisdk
Andrusca + Andrei
Biu + Sebastian + Eric (la purtator)

Ce multe burticoase o sa fim!;)) Mai asteptam si alte doritoare, chiar daca nu s-au inscris!>:D<

Anmari
15.06.2011, 16:29:48
Va asteptam fetelor; vad ca nimeni nu a mai zis nimic, deci a ramas El Remo, joi la ora 17. sa completam si listuta.

Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel
Crisdk
Andrusca + Andrei

Ce multe burticoase o sa fim!;)) Mai asteptam si alte doritoare, chiar daca nu s-au inscris!>:D<

Imi pare rau sa anuntam, dar noi nu vom fi la intilnire :( .. astept poze in schimb ;-)

adnada
15.06.2011, 16:53:05

Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel
Crisdk
Andrusca + Andrei

la 17 fetelor si stam pana mai tz la 18 sigur o sa fim acolo- deci va asteptam

gabriela_rgh
15.06.2011, 17:38:57
la 17 fetelor si stam pana mai tz la 18 sigur o sa fim acolo- deci va asteptam
ok, noi vom fi acolo:).

Yonika
15.06.2011, 21:51:12
Imi pare rau sa anuntam, dar noi nu vom fi la intilnire :( .. astept poze in schimb ;-)
Uffff, ce rau imi pare! Bi abia o astepat sa se vada, dar asta e, sanatate multa Arianei si sa treaca cat mai repede boala!

Butterfly87
16.06.2011, 08:13:37

Laura
Anca + Ariana
Ana + Tudorel
Crisdk
Andrusca + Andrei

e spatiu pe terasa pt carucior??:D:D

minicutta
16.06.2011, 08:25:02
ok, noi vom fi acolo:).

si noi.....pe la 17.00 - 17.15 vom fi acolo...........

dar....in caz de ceva...cine mi da si mie un nr de tel???

adnada
16.06.2011, 09:36:35
e spatiu pe terasa pt carucior??:D:D

este spatiuuuu
si pt carucior si pt jucarii si pt tot ce vreiii
asa ca te asteptam- si te si ajutam cu carucior/bebe;))

Butterfly87
16.06.2011, 09:45:41
este spatiuuuu
si pt carucior si pt jucarii si pt tot ce vreiii
asa ca te asteptam- si te si ajutam cu carucior/bebe;))
sa vad cum ma incadrez.....ca ar trebui sa pape fiica mea pe la un 5-6..dar poate ii vine foamea mai devreme si ma incadrez..........

AnaM
16.06.2011, 10:12:08
sa vad cum ma incadrez.....ca ar trebui sa pape fiica mea pe la un 5-6..dar poate ii vine foamea mai devreme si ma incadrez..........

Dar de ce nu iei un biberon si niste lapte praf predozat la tine? Ca cei de la terasa iti pot da apa calda pentru preparare :)

Noi speram sa ajungem, deocamdata e incert, pentru ca ieri a inceput sa faca figuri masina si se duce sotul cu ea in service... :(

Butterfly87
16.06.2011, 10:13:04
Dar de ce nu iei un biberon si niste lapte praf predozat la tine? Ca cei de la terasa iti pot da apa calda pentru preparare :)

Noi speram sa ajungem, deocamdata e incert, pentru ca ieri a inceput sa faca figuri masina si se duce sotul cu ea in service... :(
pai cam asa cred ca voi face......sa vedem cum ne incadram cu restul treburilor
mersi de pont

biutzaxx
16.06.2011, 11:06:16
sotzii vin? sau numa mamici cu copii?

gabriela_rgh
16.06.2011, 12:51:00
Fetelor deci ramane la 17-18 da?Am trimis mesaj si Cristinei(Crisdk) si a ramas ca ne vedem acolo.
Biu eu vin doar cu Tudorel la purtator , sotul e de serviciu si oricum nu stiu cat era de amator:-".

Andrusca
16.06.2011, 13:27:26
Buna,

pt noi slabe sanse sa mai ajungem :(
poate data viitoare ;)
Enjoy si asteptam pozici!

minicutta
16.06.2011, 13:43:03
Fetelor deci ramane la 17-18 da?Am trimis mesaj si Cristinei(Crisdk) si a ramas ca ne vedem acolo.
Biu eu vin doar cu Tudorel la purtator , sotul e de serviciu si oricum nu stiu cat era de amator:-".

o sa fim o gasca de burtoase..............:)):))

Yonika
16.06.2011, 15:34:53
pai cam asa cred ca voi face......sa vedem cum ne incadram cu restul treburilor
mersi de pont
Eu ieseam f des cu Bi afara la plimbare si pt ca si eu i-am dat completare, imi cumparasem un termos din ala de metal, gasisem ceva ieftin pe la real, si imi incalzeam apa, o puneam in termos, lapticul in bibe si cand era nevoie il preparam unde se nimerea.

Yonika
16.06.2011, 15:35:50
Ana, poate reuseste sotul sa faca repede masina si sa veniti si voi!

Andrusca, ne pare rau ca nu mai puteti ajunge!

Butterfly87
16.06.2011, 15:46:57
Eu ieseam f des cu Bi afara la plimbare si pt ca si eu i-am dat completare, imi cumparasem un termos din ala de metal, gasisem ceva ieftin pe la real, si imi incalzeam apa, o puneam in termos, lapticul in bibe si cand era nevoie il preparam unde se nimerea.
am luat si noi termos.,...am rezolvat problema;))

Butterfly87
16.06.2011, 16:45:51
fata inca doarme...are vreo ora..........asa ca nu stim daca mai ajungem:(
acu si-a gasit si ea sa doarma mai mult:D

Daphnne
16.06.2011, 21:14:20
fetele, eu n-am mai reusit sa ajung..mi-a fost incredibil de rau, am crezut ca o plimbare imi va face bine, dar pe drum m-am oprit de vreo 2 ori pentru conversatii cu ratele, incat am facut cale intoarsa... acum abia m-am intors dupa o alta conversatie...
astept pozele..
imi pare tare rau ca n-am reusit sa vad burticile, mamicile si bebeii :(

gabriela_rgh
16.06.2011, 21:33:24
Cateva pozici (http://www.miresici.ro/album.php?albumid=1523) de la intalneala...nu imi merge picassa....oare de ce?

Daphnne
16.06.2011, 21:39:13
Cateva pozici (http://www.miresici.ro/album.php?albumid=1523) de la intalneala...nu imi merge picassa....oare de ce?

foarte frumoase pozele... :(( numai eu n-am putut ajunge... asa ma enerveaza cateodata ratele astea :(( :((

Butterfly87
16.06.2011, 21:43:20
superbe burticutele si mamicile si bebeiii..........;));))

gabriela_rgh
16.06.2011, 22:35:44
Multumim fetele,poate data viitoare daca mai sunt 2 in 1 reusesc sa va vad si pe voi,imi pare rau ca nu ati ajuns.

Yonika
17.06.2011, 00:31:00
Am reusit si eu sa pun pozele (https://picasaweb.google.com/MariucaBianca/IntalnireMiresiciSiPitici16062011#)de la intalneala.

minicutta
17.06.2011, 08:26:47
fetele.............multumim de pozici>:D<>:D<:*:*

stefania_a
17.06.2011, 08:55:03

ce de-a burtici frumoaseeeeee:x:x:x
si ce copii frumosi!!!8-}

AnaM
17.06.2011, 11:25:27
Foarte frumoase pozele. Din pacate masina necesita sa-i fie schimbate niste piese scumpe care nu sunt pe stoc la service, asa ca mai dureaza pana e gata :( Imi pare tare rau ca n-am putut sa vin...

Andrusca
17.06.2011, 15:43:10
Foarte frumoase pozele. Din pacate masina necesita sa-i fie schimbate niste piese scumpe care nu sunt pe stoc la service, asa ca mai dureaza pana e gata :( Imi pare tare rau ca n-am putut sa vin...

si noua ne pare rau! speram data viitoare ;)

f frumoase burticile! sarcina cat mai usoara in continuare!

iar despre bebei..numai laude! ;))

Yonika
17.06.2011, 15:50:06
Am uitat sa iti spun aseara, si la mine uneori mai face figuri picasa, si ori mai dau un refresh ori mai astept cateva minute si incerc iar, si merge apoi. La mine da o eroare cand nu merge, e pagina alba si cu ceva scris sus cu albastru.

Yonika
17.06.2011, 15:59:24
Pai poate reusim sa ne vedem in maxim o luna, ca apoi multe dintre gravidute dau burtica "jos" si o vreme o sa fim ocupate!;))

ada80
17.06.2011, 21:01:59
sa va fie de bine intalnirea,sunteti toate foarte frumoase ,iar de bebei ce sa mai zic...............;-)

adnada
18.06.2011, 07:45:46
salutare fetel.... eu nu vad pozele nu stiu ce se intampla cu picasa :(

gabriela_rgh
19.06.2011, 18:54:24
Am reusit sa incarc si in picassa pozele (https://picasaweb.google.com/gabrielah23/IntalnireMiresici16062011?authkey=Gv1sRgCMm-86Kx76PHyAE#)de la intalneala.Pupici!

minicutta
20.06.2011, 08:21:30
Pai poate reusim sa ne vedem in maxim o luna, ca apoi multe dintre gravidute dau burtica "jos" si o vreme o sa fim ocupate!;))

de acord..................;-);-)

brianna
20.06.2011, 20:57:58
Am reusit sa incarc si in picassa pozele (https://picasaweb.google.com/gabrielah23/IntalnireMiresici16062011?authkey=Gv1sRgCMm-86Kx76PHyAE#)de la intalneala.Pupici!

ce de burticiiii..si mamici mumoasee!!!!!

biutzaxx
21.06.2011, 10:06:14
salutare fetel.... eu nu vad pozele nu stiu ce se intampla cu picasa :(
Nastere usoara maine, si refacere rapida! Bebe sa fie sanatos si sa va intoarceti cu bine acasa! sa ne pui pozici si sa trimiti sms cand nasti :)>:D<

minicutta
30.06.2011, 20:46:13
fetele....maine incepe o noua luna..luna in care parte din burtoase vor face evacuarea "chiriasilor" mult asteptati (printre care si eu)........

Nu mai facem o intalneala?????:D

AnaM
30.06.2011, 22:20:35
fetele....maine incepe o noua luna..luna in care parte din burtoase vor face evacuarea "chiriasilor" mult asteptati (printre care si eu)........

Nu mai facem o intalneala?????:D

Facem, poate reusim sa ajungem si noi tura asta :)

gabriela_rgh
30.06.2011, 22:22:05
Cred ca si la noi va fi ultima 2 in 1, asa ca vom veni numai sa se mai indrepte vremea asta.....

Yonika
30.06.2011, 23:52:02
da, si noi cam in aceeasi situatie, daca va fi vreo intalneala luna asta, va fi ultima, si apoi o pauza de cateva luni bune.

minicutta
01.07.2011, 08:11:20
deci incepem o listuta...???

Ana + Tudor,
Gabi + Tudor (la purtator)
Yonika + Mari + bebe (la purtator)
Moni+ Sofia (la purtator).................

asteptam completarea ...........

Daphnne
01.07.2011, 08:34:04

Ana + Tudor,

si eu as vrea sa reusesc sa ajung...stabilim pentru weekend sau saptamana viitoare la inceput?

minicutta
01.07.2011, 09:05:58
si eu as vrea sa reusesc sa ajung...stabilim pentru weekend sau saptamana viitoare la inceput?
te asteptam........>:D<>:D<
cred ca pt saptamana viitoare ..poate avem vreme buna sa stea si kinderii la terasa.......

stefania_a
01.07.2011, 09:42:11

Ana + Tudor,

incercam si noi de data asta,,,;;)

minicutta
01.07.2011, 10:10:00
incercam si noi de data asta,,,;;)

<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P ce bineeeeeeeeeeee

minicutta
01.07.2011, 10:11:13
si completam.........

Ana + Tudor,
Stef+ Bia,
Daphne + bebe (la purtator)
Moni+ Sofia (la purtator)

hai.......cine mai doreste, cine mai pofteste .........!!!!!!!!!!!!!!!!

Milagros
01.07.2011, 14:36:47
De dorit doresc si eu dar nu zic nimic nimic ca dupa aia stie si D si isi da programul peste cap in ziua aia si sigur nu pup nic. Deci vreau si eu, dar sa nu afle D :-$

LauraF
01.07.2011, 15:23:13
La ce terasa? si cand?

minicutta
01.07.2011, 15:24:29
pai asteptam propuneri.........

stefania_a
01.07.2011, 20:04:34
De dorit doresc si eu dar nu zic nimic nimic ca dupa aia stie si D si isi da programul peste cap in ziua aia si sigur nu pup nic. Deci vreau si eu, dar sa nu afle D :-$

la asta ma gandeam si eu.. k de cate ori tre sa mergem undeva pe bianca o apuca somnul. si automat trebuie sa schimbam planurile dupa cum doarme ea...:-B

Milagros
01.07.2011, 21:51:56
la asta ma gandeam si eu.. k de cate ori tre sa mergem undeva pe bianca o apuca somnul. si automat trebuie sa schimbam planurile dupa cum doarme ea...:-B

Da... :( macar daca era mai mic ziceam ca asta e, doarme in carut, dar asa....

minicutta
04.07.2011, 10:18:58
fetele...................miercuri ar fi bine????

ne vedem?????

Daphnne
04.07.2011, 10:41:23

ne vedem?????

pentru mine e super ok...cel putin momentan..

gabriela_rgh
04.07.2011, 10:46:17

ne vedem?????
Si pentru noi e ok, oricand saptamana aceasta...:*:*:*

stefania_a
04.07.2011, 12:51:15
Si pentru noi e ok, oricand saptamana aceasta...:*:*:*

daca e frumos afara si bia nu doarme la ora stabilita pentru intalnire..

Daphnne
04.07.2011, 14:29:15
fetele....la ce ora si unde ne vedem?

minicutta
04.07.2011, 16:19:58
fetele....la ce ora si unde ne vedem?

dupa 16.30-17.00 e bine.......???? Sa ajunga si astia care inca merg la serviciu:">:">

Daphnne
04.07.2011, 20:29:28
dupa 16.30-17.00 e bine.......???? Sa ajunga si astia care inca merg la serviciu:">:">

stiu ca la celelalte intalniri era dupa ora 17.00 :) ca sa se mai trezeasca si din bebei :)
fetele..ceva propuneri de locatie?

gabriela_rgh
04.07.2011, 20:55:59
stiu ca la celelalte intalniri era dupa ora 17.00 :) ca sa se mai trezeasca si din bebei :)
fetele..ceva propuneri de locatie?
Daca nu e grozav afara poate ne vedem sus la mall, daca e frumos poate undeva in aer liber,ma gandesc eu ca in Tudor ajunge relativ usor toata lumea ...sau poate in Copou?Sa gasim o terasa ceva....

AnaM
05.07.2011, 13:13:31
Cred ca venim si noi, daca e dupa 5 :)

Terasa Vantorul in Expo, daca e frumos, sau Iulius Mall daca e nasol afara? Sa fie minim 20 de grade, zic :-p

Daphnne
05.07.2011, 13:27:50
Cred ca venim si noi, daca e dupa 5 :)

Terasa Vantorul in Expo, daca e frumos, sau Iulius Mall daca e nasol afara? Sa fie minim 20 de grade, zic :-p

eu as prefera in Copou la Vanatorul decat Iulius Mall

minicutta
05.07.2011, 13:41:07
eu as prefera in Copou la Vanatorul decat Iulius Mall

si eu si eu............:">:"> mai ales ca la Expo poti sta si la interior, in caz ca se zburleste vremea pe neanuntate

gabriela_rgh
05.07.2011, 13:45:50
E ok si pentru noi cred.....sa vedem ce zic si fetele!
E cam liniste pe aici.......

Daphnne
05.07.2011, 13:49:05
E ok si pentru noi cred.....sa vedem ce zic si fetele!
E cam liniste pe aici.......

Am trimis un mass pe mess, sa vedem ce reactii sunt...mai trimiteti si voi fetele ca eu nu am foarte multe in lista...

Cretzofolina13
05.07.2011, 13:50:20
Fetelor, eu nu cred ca reusesc sa vin.

am apartamentul in renovare, o droaie de acte de tradus si de umblat pe la finante:-<

zic pas de data asta:(

Yonika
05.07.2011, 16:16:34
Fetele, noi am avea ceva treburi maine si nu cred ca putem ajunge, dar daca am lasa pe joi, ce ati zice? Ora si de la noi, dupa 5; iar in Copou ajungem si noi.

gabriela_rgh
05.07.2011, 17:36:31
Fetele, noi am avea ceva treburi maine si nu cred ca putem ajunge, dar daca am lasa pe joi, ce ati zice? Ora si de la noi, dupa 5; iar in Copou ajungem si noi.
Pentru mine e ok si joi.Vad ca si asa fetele nu prea intra ,poate maine se mai anunta careva???
Fetelor ce ziceti?:*

LauraF
05.07.2011, 18:28:04
As fi venit cu drag, dar sunt internata cu cel mic. Am scris la mamici. Astept insa poze cu voi. :*

Daphnne
05.07.2011, 19:52:33
Pentru mine e ok si joi.Vad ca si asa fetele nu prea intra ,poate maine se mai anunta careva???
Fetelor ce ziceti?:*

cred ca si pentru mine e ok si joi...

Milagros
05.07.2011, 22:24:40
E oki si joi, poate vine mai multa lume asa :)

Yonika
06.07.2011, 00:26:04
Va multumim!>:D<:*

minicutta
06.07.2011, 08:13:44
venim si noi joi.ca nu i problema ;-);-)

adnada
06.07.2011, 08:14:56
si eu as vrea sa vin da parca nu ma bazez pe sot sa il las cu cel mic.... si nici eu nu ma simt grozav.....
si masina mea e si in service :(

minicutta
06.07.2011, 08:31:12
si eu as vrea sa vin da parca nu ma bazez pe sot sa il las cu cel mic.... si nici eu nu ma simt grozav.....

pai........daca venim la o terasa mai aproape de voi...poate iesi si tu 15-20 minute........sa te vedem !!!!

AnaM
06.07.2011, 10:31:48
Si pt noi e ok joi :)

Listuta?

minicutta
06.07.2011, 10:50:18
Si pt noi e ok joi :)

Listuta?

pai.........ar fi cam asa>
yonika+bebe+bebe la purtator,
Daniela+bebe la purtator,
gabi+bebe la purtator,
milagros+bebe,
Ana+bebe,
mini+bebe la purtator.

si asteptam inscrieri.........

Daphnne
06.07.2011, 10:51:33
gabi+bebe la purtator,
milagros+bebe,
Ana+bebe,
mini+bebe la purtator.

Stefania spunea si ea ca ar vrea, numai sa nu o apuce somnul pe Bia... si Ana-Shery,dar fara sa stie D :D

lady_l
06.07.2011, 11:01:33
gabi+bebe la purtator,
milagros+bebe,
Ana+bebe,
mini+bebe la purtator.

Eu nu vreau :))

stefania_a
06.07.2011, 15:38:22
Stefania spunea si ea ca ar vrea, numai sa nu o apuce somnul pe Bia... si Ana-Shery,dar fara sa stie D :D

si eu as veni..dar sa vedem cum vrea bia...

Yonika
06.07.2011, 15:48:09
daca o sa vrei sa vii, suna-ma si te iau eu, insa parerea mea e ca sa o lasi macar pe dataviitoare. dar faci cum vrei! Si nu uita, te iau eu, ca eu oricum vin cu masina si imi esti in drum!:* Pupici pt Rares, e un scump !(nu am mai apucat sa spun!)

Anmari
06.07.2011, 16:26:44
As veni si eu, dar clar nu pot la 5 :-< si chiar daca ies la 6 tot imi ia timp sa ajung in copou (nu mai am masinutza mea :(( )

Yonika
06.07.2011, 16:39:17
As veni si eu, dar clar nu pot la 5 :-< si chiar daca ies la 6 tot imi ia timp sa ajung in copou (nu mai am masinutza mea :(( )
Ati reusit sa o vindeti? dar hai incearca , poate reusiti sa veniti, ca oricum se sta pana pe la 7, 7 si ceva, unele fete chiar si mai mult. Si noi probabil vom ajunge undeva in jur de 5.30. Deci a ramas Vanatorul, in Copou?

alibd
06.07.2011, 16:56:06
As fi venit cu drag, dar sunt internata cu cel mic. Am scris la mamici. Astept insa poze cu voi. :*

Laura, multa sanatate strumfului!

Daphnne
06.07.2011, 21:01:00
Ati reusit sa o vindeti? dar hai incearca , poate reusiti sa veniti, ca oricum se sta pana pe la 7, 7 si ceva, unele fete chiar si mai mult. Si noi probabil vom ajunge undeva in jur de 5.30. Deci a ramas Vanatorul, in Copou?

da,asa a ramas...

Daphnne
07.07.2011, 07:44:20
fetele, deci ne vedem azi la 5 sau la 6 la Terasa Vanatorul in Copou?

AnaM
07.07.2011, 10:00:51
fetele, deci ne vedem azi la 5 sau la 6 la Terasa Vanatorul in Copou?

Hai dupa 5 juma, sa ajunga toate mamicile/miresicile de la servici :)
Sper doar sa fie frumos afara, dar pentru mine e ok oricum, atata timp cat nu ploua si nu bate vantul :)

Daphnne
07.07.2011, 10:10:41
Sper doar sa fie frumos afara, dar pentru mine e ok oricum, atata timp cat nu ploua si nu bate vantul :)
ok deci ramane 6 ca sa fim sigure ca ajung toate mamicile de la serviciu si au timp sa treaca si pe acasa?

gabriela_rgh
07.07.2011, 10:14:33
Ajungem si noi in jur de ora 6 cred.;-)

AnaM
07.07.2011, 10:21:42
ok deci ramane 6 ca sa fim sigure ca ajung toate mamicile de la serviciu si au timp sa treaca si pe acasa?

Pentru mine e ok oricum :)

Anmari
07.07.2011, 14:12:16
as veni si eu dupa 6 :-? dar nu stiu cum sa ajung :-" ... vreo mamica care pleaca din nicolina ;;)

Milagros
07.07.2011, 14:29:47
6 e perfect ca mie abia acum mi s-o culcat golanu' |-)

minicutta
07.07.2011, 15:54:19
noi nu mai ajungem=((=((=((............ sot botit masina..........umblat dupa actaraie......v-am pupat !!!!!!!!

Milagros
07.07.2011, 16:11:20
Ploua :((
Schimbam locatia?

gabriela_rgh
07.07.2011, 16:15:44
Ploua :((
Schimbam locatia?
Am vazut ca s-a facut urat tare=((.....fetelor ce ziceti?ne reorientam spre mall???

gabriela_rgh
07.07.2011, 16:38:27
Cred ca totusi se razbuna norii..Ana cum e in Copou?

Milagros
07.07.2011, 16:40:02
Hi, se pare ca e soare iar.

alibd
07.07.2011, 16:59:00
Cred ca totusi se razbuna norii..Ana cum e in Copou?

E soare momentan.

Milagros
07.07.2011, 17:05:12
Deci ramane la Vanatorul, da? Fetiliiii, veniti, da? Sa nu bat atata drum si sa ma intalnesc numai cu Dragos :))

Milagros
07.07.2011, 17:06:01
PS Astept cu interes si fete fara copchii sau cu copchii cuminti sau cu burtica dar apte de miscare doritoare sa fie fugarite de Dragos :D

eliana
07.07.2011, 17:18:14
PS Astept cu interes si fete fara copchii sau cu copchii cuminti sau cu burtica dar apte de miscare doritoare sa fie fugarite de Dragos :D
Nici nu esti mofturoasa tare :))
Ce-as mai veni si eu.... dar miss are program de nani la ora asta, iar mie-mi pica ochii in gura, ma termina serviciul asta al meu :(

Milagros
07.07.2011, 17:19:39
Nici nu esti mofturoasa tare :))
Ce-as mai veni si eu.... dar miss are program de nani la ora asta, iar mie-mi pica ochii in gura, ma termina serviciul asta al meu :(

:D
Pai si D sforaie fara jena in momentul de fata, plin de kk la oo, plus ca tre' sa si pape inainte sa plecam. Deci, am o presimtire ca nu vom fi asa punctuali precum mi-ar placea. Dar de venit venim sigur.

gabriela_rgh
07.07.2011, 17:31:02
Vin si eu si vine si Yonika cu Maribi,deci are Dragos pe cine fugari:)).Nu promit sa fiu gazela dar incerc:)).....

Milagros
07.07.2011, 17:42:51
Vin si eu si vine si Yonika cu Maribi,deci are Dragos pe cine fugari:)).Nu promit sa fiu gazela dar incerc:)).....

Ne, ne, mami, tu stai cumintica ca nu vrem sa-l suparam pe Tudor. Si Yonika nici ea nu cred ca mai poate zburda ;)) Poate o vede pe Bi cuminte si ia exemplu si el.
PS Inca doarme :-w

Yonika
08.07.2011, 00:04:46
Cateva poze (https://picasaweb.google.com/MariucaBianca/IntalnireMiresiciSiPitici07072011#) de la intalnire! Am noroc ca le-am si salvat in calculator, pt ca dupa ce am pus cardul in aparat, si deschid aparatul, imi zice sa introduc cardul, deci cred ca ne-a cam lasat cardul. Bine ca nu mai aveam nimic pe el.

gabriela_rgh
08.07.2011, 06:44:34
Si pozicile (https://picasaweb.google.com/gabrielah23/07072011?authkey=Gv1sRgCMSW34GVkK2cwQE#) de la mine,cu copiii:), mamicile le-am "sarit" de data asta nu stiu de ce.....8-|
Eu m-am simtit foarte bine, insa imi pare rau ca nu ne-am adunat mai multe.De acum probabil o perioada nu vom mai putea veni la intalniri...
Multumim Yonika pt fotografii!>:D<>:D<>:D<

Daphnne
08.07.2011, 11:10:34
fetele, multumim de poze... :)

stefania_a
08.07.2011, 11:29:47
ce putine ati fostd e data asta!!!

cgeorgiana1982
08.07.2011, 12:01:32
Ieri v-am vazut la Vanatorul pe cele care ati fost la intalnire.....foarte mumoase mamicile si fermecatori copilasii.

LauraF
08.07.2011, 12:43:01
Ce vreme frumoasa ati avut pt intalnire! Mamici si pitici va invidiez. Noi inca suntem la terapie intensiva... cine stie cand scapam..

gabriela_rgh
08.07.2011, 12:53:22
Ce vreme frumoasa ati avut pt intalnire! Mamici si pitici va invidiez. Noi inca suntem la terapie intensiva... cine stie cand scapam..
Sanatate multa lui Luca!Nici o ameliorare?:(:-s

Milagros
08.07.2011, 14:36:04
Multumim de pozici, super aia cu pizza in prim plan, Gabi ;))

Laura >:D<>:D<>:D<

alibd
08.07.2011, 14:55:22
Numai 4 persoane au fost la "intalneala?"

gabriela_rgh
08.07.2011, 15:24:16
Numai 4 persoane au fost la "intalneala?"
Da....:-w, am fost doar 4, eu, Ioana,Ana si Dany+ 2 copilasi de nota 10:).Dar a fost foarte relaxant si vremea buna.

brianna
08.07.2011, 19:49:32

dar ce s-a intamplat ?

LauraF
08.07.2011, 20:16:31
dar ce s-a intamplat ?
Pneumonie interstitiala (un virus luat de la bunica... am scris la un moment dat si la mamici). Maine avem o saptamana de cand stam internati... of! :-<

biutzaxx
11.07.2011, 09:40:00
Pneumonie interstitiala (un virus luat de la bunica... am scris la un moment dat si la mamici). Maine avem o saptamana de cand stam internati... of! :-<
multa sanatate!!:x
prevenar nu a facut?

LauraF
12.07.2011, 13:13:12
Prevenarul nu este recomandat copiilor cu probleme cardiace. Iarna trecuta insa am facut lunar Synagis (http://www.avantaje.ro/Sanatate/Mama-si-copilul/Synagis-profilaxia-infectiei-cu-virusul-sincitial-respirator-1043918) si abia dupa terminarea dozelor am recuperat vaccinurile obilgatorii (tot ce a insemnat vaccin de la 4 luni in sus noi am sarit din cauza spitalizarilor si am recuperat din primavara, adica dupa varsta de 1 an).
PS. Suntem acasa, am iesit pe semnatura din spital din cauza caldurii.

Daphnne
12.09.2011, 23:42:52
fetele, dar o intalnire cand mai facem?

Andrusca
13.09.2011, 00:41:50
fetele, dar o intalnire cand mai facem?

noi ne bagam, dar de pe 19 sept, cand revenim in Iasi :-p
speram sa tina si vremea

minicutta
13.09.2011, 09:09:06
daca nu e prea tarziu venim si noi..........:D

Daphnne
13.09.2011, 12:19:00
daca nu e prea tarziu venim si noi..........:D

sa intre mamicile sa vedem care cum poate :) oricum sigur va fi dupa 5-6, zic eu, ca sa poata lua si micutii de la gradinite ...

Butterfly87
13.09.2011, 22:48:34
noi ne bagam, dar de pe 19 sept, cand revenim in Iasi :-p
speram sa tina si vremea
si noi vrem sa venim.......speram sa fie vremea frumoasa ca de vineri s-au anuntat temperaturi mai mici....dar macar sa nu ploua

Daphnne
14.09.2011, 22:44:46
fetele, dar nu prea sunteti dornice de intalnire...

minicutta
15.09.2011, 09:11:27
fetele, dar nu prea sunteti dornice de intalnire...

ba daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Daphnne
15.09.2011, 10:28:54
ba daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

cred ca o lasam pe saptamana viitoare sa fie si fetele mai hotarate :) >:D<

stefania_a
15.09.2011, 14:31:46
cred ca o lasam pe saptamana viitoare sa fie si fetele mai hotarate :) >:D<

vreau sa vin si eu..dar fara bia....:D

alibd
15.09.2011, 14:48:50
vreau sa vin si eu..dar fara bia....:D

Trisezi, a?:D

stefania_a
15.09.2011, 14:49:27
Trisezi, a?:D

pai sa mai respir si eu un pic fara copil..sunt cam denaturata???8-|8-|

alibd
15.09.2011, 15:31:50
pai sa mai respir si eu un pic fara copil..sunt cam denaturata???8-|8-|

Numai din atat?!!:D

stefania_a
15.09.2011, 17:11:05
Numai din atat?!!:D

pai eu stiu?!!!!
sincer as veni la o intalnire..dar fara bia..ca daca vin cu ea, nu pot sta deloc de vb cu fetele..k ea nu are stare sa stea linistitaaaaaa!!!!!!!!!!!si vrea tinuta numai de manute sa mearga!!!

Yonika
16.09.2011, 00:18:10
pai eu stiu?!!!!
sincer as veni la o intalnire..dar fara bia..ca daca vin cu ea, nu pot sta deloc de vb cu fetele..k ea nu are stare sa stea linistitaaaaaa!!!!!!!!!!!si vrea tinuta numai de manute sa mearga!!!
Pai vii cu frumusete de fetita sa o admiram si noi live, si se gasesc ele doritoare de plimbat o printesa!:-p
Eu nu am zis nimic, as incerca si eu sa vin cu cupii din dotare, dar tare greu iesim din casa; o sa incercam, dar nu promitem inca nimic.:D

stefania_a
16.09.2011, 08:58:05
Pai vii cu frumusete de fetita sa o admiram si noi live, si se gasesc ele doritoare de plimbat o printesa!:-p
Eu nu am zis nimic, as incerca si eu sa vin cu cupii din dotare, dar tare greu iesim din casa; o sa incercam, dar nu promitem inca nimic.:D

pai la cati copii o sa fie nu stiu daca fac fata fetele fara pitici!!!;));))

minicutta
21.09.2011, 09:28:00
si totusi.............cand ne mobilizam sa ne vedem?????????

stefania_a
21.09.2011, 09:35:11
si totusi.............cand ne mobilizam sa ne vedem?????????

eu astept propuneri!!! :>
eu zic sa stabilim pe sapt viitoare undeva pe marti daca mai tine vremea..si sa fie pe la ora17!!

minicutta
21.09.2011, 09:40:20
eu zic sa stabilim pe sapt viitoare undeva pe marti daca mai tine vremea..si sa fie pe la ora17!!

de acord:>

gabriela_rgh
21.09.2011, 11:02:25
daca ramane stabilit marti poate reusesc si eu sa ajung.Ca sa il las pe Tudor cu tati......saptamana asta suntem cam singurei si nu ma incumet sa socializez prea mult cu el pana nu il vaccinez.
Ma inscriu si eu la mame denaturate:)).....???

minicutta
21.09.2011, 13:31:46
daca ramane stabilit marti poate reusesc si eu sa ajung.Ca sa il las pe Tudor cu tati......saptamana asta suntem cam singurei si nu ma incumet sa socializez prea mult cu el pana nu il vaccinez.
Ma inscriu si eu la mame denaturate:)).....???

:-w:-w hmmm...........nu cumva fuge de fie-mea, deja???

alinutza20
21.09.2011, 13:38:45
eu vin da sigur nu la 5.. dupa 6 daca mai gasesc pe cineva...
se propune si o locatie?

Daphnne
21.09.2011, 14:17:39
saptamana viitoare e ok si pentru mine...
dar nu cred ca ora 5 va convine mamicilor cu bebei la gradi.... le asteptam sa intre si sa confirme sau infirme..

gabriela_rgh
21.09.2011, 14:56:32
:-w:-w hmmm...........nu cumva fuge de fie-mea, deja???
nu,cum sa fuga de asa scumpete de fetita:),dar am eu un pitic ca nu e inca botezat/vaccinat si atunci greu scapi de piticii lu masa:)).Plus ca recunosc ca vreau o ora pt mine....:">:">:">:">

Daphnne
21.09.2011, 17:44:55
so girls...cand ne vedem si unde?

minicutta
21.09.2011, 19:30:53
so girls...cand ne vedem si unde?

ia zi tu un loc mami.....daca tot ai fost cea care a propus intalneala :*:*

stefania_a
21.09.2011, 21:04:46
nu,cum sa fuga de asa scumpete de fetita:),dar am eu un pitic ca nu e inca botezat/vaccinat si atunci greu scapi de piticii lu masa:)).Plus ca recunosc ca vreau o ora pt mine....:">:">:">:">

si eu...:">:">:">

Daphnne
21.09.2011, 21:12:16
ia zi tu un loc mami.....daca tot ai fost cea care a propus intalneala :*:*

eu as propune cu mare drag, dar nu prea stiu ce locuri prefera mamicile cu bebei mai mari, care sa aiba si ei unde se juca cat de cat, sa nu-i tinem nici in curent..de asta spuneam sa intre mamicile sa propuna... asa ca invitatele speciale sunt rugate sa vina cu propuneri: AnaM, Milagros, Alina, Yonika, Eliana, Petronela, Simona(Green_eyes), Anmari, Simi_w si sper sa nu fi uitat pe nimeni cu copil mai mare de 1 anisor si jumatate...
mie imi este indiferent, poate fi si in Copou, poate fi si in Tudor...

Milagros
21.09.2011, 21:59:13
eu as propune cu mare drag, dar nu prea stiu ce locuri prefera mamicile cu bebei mai mari, care sa aiba si ei unde se juca cat de cat, sa nu-i tinem nici in curent..de asta spuneam sa intre mamicile sa propuna... asa ca invitatele speciale sunt rugate sa vina cu propuneri: AnaM, Milagros, Alina, Yonika, Eliana, Petronela, Simona(Green_eyes), Anmari, Simi_w si sper sa nu fi uitat pe nimeni cu copil mai mare de 1 anisor si jumatate...

:"> Nicee... :D din pacate eu nu zic nimic pt ca nu stiu daca ajung la intalnire, am citit pe aici, dar nu am postat din acest motiv. :(
Dragos al meu e taaare alintat dupa cresa, am asa impresia ca s-a dat bine pe langa vreo doamna de acolo si il baga in seama mai mult ca il iau mereu mirosind a parfum de dama ;))

stefania_a
23.09.2011, 11:12:01
fetele ce se mai aude de intalnire? k acusi vine frigul si nu mai putem sta afara!!!

Green_Eyes
23.09.2011, 12:08:32

Multumesc de invitatie >:D<, dar nu cred ca o putem onora nici de data asta, Tudor e bolnavior in continuare si deocamdata, suntem arestati mai mult la domiciliu..:(

minicutta
23.09.2011, 15:59:31
hai k propun eu locul............ce ziceti de Copou????

haideti fetelor.mi-e dor de voi .........

eliana
24.09.2011, 12:23:18
Multumim de invitatie, daaaaaaaar ..... programul meu in urmatoarele 7 zile arata cam asa: maine garda, marti garda, joi dupa-amiaza ambulator, sambata garda, plus spital de luni pana vineri in fiecare dimineata. Fiica-mea nici n-o sa stie cum mai arata ma-sa, in ritmul asta! si plus ca daca e sa vin, vin fara ea pt ca mimoza doarme de pe la 5 jumate -6 pana pe la vreo 7-8.

Butterfly87
24.09.2011, 12:25:51
Multumim de invitatie, daaaaaaaar ..... programul meu in urmatoarele 7 zile arata cam asa: maine garda, marti garda, joi dupa-amiaza ambulator, sambata garda, plus spital de luni pana vineri in fiecare dimineata. Fiica-mea nici n-o sa stie cum mai arata ma-sa, in ritmul asta! si plus ca daca e sa vin, vin fara ea pt ca mimoza doarme de pe la 5 jumate -6 pana pe la vreo 7-8.

program aglomerat nu gluma
paI FETELOR ATI STabilit o zi ?ca am veni si noi:)

stefania_a
24.09.2011, 12:46:26
program aglomerat nu gluma
paI FETELOR ATI STabilit o zi ?ca am veni si noi:)

de acum sa vedem si de vreme!!!:((

Butterfly87
24.09.2011, 12:59:20
de acum sa vedem si de vreme!!!:((

de maine cica e cald
si acum nu e asa rece.doar ca a plouat!!
poate tine vremea cu noi sapt viitoare!!

gabriela_rgh
24.09.2011, 14:30:10
de maine cica e cald
si acum nu e asa rece.doar ca a plouat!!
poate tine vremea cu noi sapt viitoare!!
doar pe joi cica s-ar anunta ceva ploi8-|8-|..in rest temperaturi pe la 19-20 grade.

Butterfly87
24.09.2011, 15:33:33
doar pe joi cica s-ar anunta ceva ploi8-|8-|..in rest temperaturi pe la 19-20 grade.

numai buna vremea
ce zi se propune atunci??

Daphnne
24.09.2011, 15:37:15
numai buna vremea
ce zi se propune atunci??

eu ma ghidez intotdeauna dupa acest site (http://www.accuweather.com/en-us/ro/iasi/iasi/forecast.aspx) , nu m-a dezamagit niciodata...marti pare a fi cea mai calduroasa zi, 26 de grade...
eu propun ziua de marti, la ora 18, sa ajunga si mamicile cu bebei la gradi, in copou la vanatorul...
alte sugestii?

alibd
24.09.2011, 19:20:40
eu ma ghidez intotdeauna dupa acest site (http://www.accuweather.com/en-us/ro/iasi/iasi/forecast.aspx) , nu m-a dezamagit niciodata...marti pare a fi cea mai calduroasa zi, 26 de grade...
eu propun ziua de marti, la ora 18, sa ajunga si mamicile cu bebei la gradi, in copou la vanatorul...
alte sugestii?

Noi suntem la medic de pe la 5.30, dar poate reusim sa dam o raita mica.8-|

minicutta
25.09.2011, 10:35:20
alte sugestii?

de acord.....noi venim;-)

stefania_a
25.09.2011, 11:10:27
alte sugestii?

pai ne vedem la 18 si la 19 si ceva e noapte!!!8-} plus ca se lasa si rece!! nu stiu daca mai merge de acum sa stam la terasa!!

Butterfly87
25.09.2011, 13:43:52
pai ne vedem la 18 si la 19 si ceva e noapte!!!8-} plus ca se lasa si rece!! nu stiu daca mai merge de acum sa stam la terasa!!
noi de ex stam, afara pana la 8 in parc
dar putem alege o alta locatie inchisa..mall de ex

minicutta
25.09.2011, 18:48:12

la vantorul ...au si interior, nu numai terasa;-)

stefania_a
25.09.2011, 20:33:09
la vantorul ...au si interior, nu numai terasa;-)

stiu fata:)) da ma gandeam ca poate fetele vor sa stea afara!!1 oricum pt noi e cam departe pana acolo..da poate reusim sa venim..sau sa vin eu..ca oricum pe la ora aia bia doarme!!18-}

minicutta
25.09.2011, 20:45:30
stiu fata:)) da ma gandeam ca poate fetele vor sa stea afara!!1 oricum pt noi e cam departe pana acolo..da poate reusim sa venim..sau sa vin eu..ca oricum pe la ora aia bia doarme!!18-}
asa cum ai spus si tu...afara putem sta cel mult pana pe la 7.30 ca dupa aia e si noapte si frig

Daphnne
25.09.2011, 20:55:27
asa cum ai spus si tu...afara putem sta cel mult pana pe la 7.30 ca dupa aia e si noapte si frig

dar avand in vedere ca fetele nu se prea dau intrate la acest topic pentru a se stabili intalnirea, cine stie cum va fi vremea pana reusim noi sa ne mobiliazm...

AnaM
25.09.2011, 22:30:56
dar avand in vedere ca fetele nu se prea dau intrate la acest topic pentru a se stabili intalnirea, cine stie cum va fi vremea pana reusim noi sa ne mobiliazm...

Daca nu imi bag masina in service pana marti, venim si noi cu siguranta! Oricand dupa 4 e ok pt noi, si orice locatie. Daca e urat afara, propun locul de joaca de la Moldova Mall pentru maimutele mari care merg, sa fie ocupati, si bebicii mici ii tinem cu noi la masa.

Daphnne
25.09.2011, 22:43:33
Daca nu imi bag masina in service pana marti, venim si noi cu siguranta! Oricand dupa 4 e ok pt noi, si orice locatie. Daca e urat afara, propun locul de joaca de la Moldova Mall pentru maimutele mari care merg, sa fie ocupati, si bebicii mici ii tinem cu noi la masa.

la ce etaj e?

Butterfly87
26.09.2011, 08:54:06
pt noi ar fi ok!!cine se mai anunta?

LauraF
26.09.2011, 10:30:33
Eu personal astept o data concreta ca sa vad daca am cu cine-l lasa pe L. Daca am cu cine, vin cu placere :)

stefania_a
26.09.2011, 12:31:22
Eu personal astept o data concreta ca sa vad daca am cu cine-l lasa pe L. Daca am cu cine, vin cu placere :)

ramane pe maine?:-?:-?

alinutza20
26.09.2011, 12:44:55
hop si eu de pe drumuri...

noi in copou nu venim ca mi-e foarte peste mana... si eu zic ca ar trebui undeva inauntru, deja mi se pare rece ptr terasa... doar parerea mea :)

stefania_a
26.09.2011, 12:50:35
hop si eu de pe drumuri...

noi in copou nu venim ca mi-e foarte peste mana... si eu zic ca ar trebui undeva inauntru, deja mi se pare rece ptr terasa... doar parerea mea :)

de acord!!!

Daphnne
26.09.2011, 13:41:55
de acord!!!

atunci ramane pe maine, la Moldova Mall, ca ei loc de joaca, dupa cum spunea AnaM?
la ce ora?

gabriela_rgh
26.09.2011, 13:58:19
si eu astept sa vad ce hotarati si poate ajung si eu putin,caci sunt cam aglomerata cu pregatirile pt botez.
Maldova mall e aproape pt mine deci e f ok.
Poate fetele care ati zis ca aveti hainute de gagici de un an(Minnie si Alina^:)^^:)^) daca aveti timp poate le adunati sa le si iau caci nu stiu cand si cum mai reusim apoi sa ne vedem.asta bineinteles daca ajungeti maine.

Daphnne
26.09.2011, 14:07:49
si eu astept sa vad ce hotarati si poate ajung si eu putin,caci sunt cam aglomerata cu pregatirile pt botez.
Maldova mall e aproape pt mine deci e f ok.
Poate fetele care ati zis ca aveti hainute de gagici de un an(Minnie si Alina^:)^^:)^) daca aveti timp poate le adunati sa le si iau caci nu stiu cand si cum mai reusim apoi sa ne vedem.asta bineinteles daca ajungeti maine.

eu propun pe maine, molodva mall, la ora 17.30 si dau si un mass pe messenger la cele care va am in lista, poate asa vedeti mai usor....

Butterfly87
26.09.2011, 20:21:38
eu propun pe maine, molodva mall, la ora 17.30 si dau si un mass pe messenger la cele care va am in lista, poate asa vedeti mai usor....
deci cine vine??????????

LauraF
26.09.2011, 20:40:31
Eu ajung. Ramane sa ne vedem direct la spatiul de joaca, da?

Butterfly87
26.09.2011, 20:43:47
la ce etaj e?
chiar la ce etaj e?ca nu mai stiu

Milagros
26.09.2011, 21:46:49
chiar la ce etaj e?ca nu mai stiu

La 2, unde e Tuffli.

AnaM
26.09.2011, 21:51:47
Venim si noi :)

ralukaG
26.09.2011, 21:53:15
Hello fetele!!! Daca nu ma retine serviciul vin si eu!! :* :* :*

adnada
27.09.2011, 05:21:49
Daca totul e ok vin si eu cu Rares

Daphnne
27.09.2011, 08:33:06
incep si-o listuta :

1. AnaM cu Tudorel
2. Milagros cu Dragos
3. Gabi cu sau fara Tudorel
4. Andreea cu Rares
5. Stef fara Bianca
6. Laura fara Luca
7. Butterfly cu Diana
8. RalukG
9. Eu

sper ca nu am uitat pe nimeni care a spus ca vine sigur :)

stefania_a
27.09.2011, 10:26:12
deci ramane stabilit pentru ora 17.30 la moldova mall etaj 2??;;)
minni tu nu vii?

Daphnne
27.09.2011, 10:33:19
deci ramane stabilit pentru ora 17.30 la moldova mall etaj 2??;;)
minni tu nu vii?

eu nu am trecut-o pe listuta ca nu a spus nici ca vine nici ca nu vine...

stefania_a
27.09.2011, 12:27:20
eu nu am trecut-o pe listuta ca nu a spus nici ca vine nici ca nu vine...

oricum prea multa lume nu se anunta..si vreau sa stiu daca se mai tine vreo intalnire..as veni cu bia dar sa vad cand imi dorme..ca daca e ora de somn si nu o pot adormi nu stiu cum scap!!!(:|
apropo, mai este vroe mamica ce vine fara copil? k daca sunt singura vin si eu cu bia!!!

alinutza20
27.09.2011, 13:28:26
oricum prea multa lume nu se anunta..si vreau sa stiu daca se mai tine vreo intalnire..as veni cu bia dar sa vad cand imi dorme..ca daca e ora de somn si nu o pot adormi nu stiu cum scap!!!(:|
apropo, mai este vroe mamica ce vine fara copil? k daca sunt singura vin si eu cu bia!!!

eu nu cred ca ajung:(
a intervenit ceva si abia pe la 7 cred ca scap.. si e destul de tarziu sa ma mai pornesc incolo :((
imi pare asa rau:(

stefania_a
27.09.2011, 13:57:29
eu nu cred ca ajung:(
a intervenit ceva si abia pe la 7 cred ca scap.. si e destul de tarziu sa ma mai pornesc incolo :((
imi pare asa rau:(

oricum vad ca fetele nu prea au mai intart azi pe topicul asta!! doar eu si daphne..niic nu stiu daca sa ma pornesc de acasa sau nu...si mult pe net nu mai pot sta ca trebuie sa mai ajung pe undeva!!

Butterfly87
27.09.2011, 14:08:36
oricum vad ca fetele nu prea au mai intart azi pe topicul asta!! doar eu si daphne..niic nu stiu daca sa ma pornesc de acasa sau nu...si mult pe net nu mai pot sta ca trebuie sa mai ajung pe undeva!!
pai si eu as vrea sa stiu cine vine sigur

Anmari
27.09.2011, 15:37:13
as veni si eu dar e prea devreme ora ptr noi. eu la 6 ma duc la sala pana la 7 pana ajung si ma spal se face aproape 8 :( ... as fi venit oricand in afara de marti sau joi cand merg la sala :-< si eventual dupa ora 6.30
astept pozicile ;))

Daphnne
27.09.2011, 15:41:39
fetele, pana la urma mai vine cineva la intalnire?

Butterfly87
27.09.2011, 16:01:52
fetele, pana la urma mai vine cineva la intalnire?
asta intreb si eu
deja fiica mea doarme de pe la 3......si nu stiu pana la cat
dar si la 5 daca s-ar trezi incet am veni.....dar sa stim cine mai vine
sa nu fim singurele

Daphnne
27.09.2011, 16:31:30
asta intreb si eu
deja fiica mea doarme de pe la 3......si nu stiu pana la cat
dar si la 5 daca s-ar trezi incet am veni.....dar sa stim cine mai vine
sa nu fim singurele

eu ma duc , poate vine cineva :)