PDA

Versiunea completa : Intalnire miresici Iasi

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Daphnne
14.04.2007, 19:33:32
A fost placut sa le cunosc pe fete, sper sa mai fie intalniri si sa mai pot veni si eu :)
>:D<:*

Green_Eyes
14.04.2007, 21:03:21
Mmm..iarasi am ratat intalnirea:| Chestia e ca astazi am dormit mai mult si m-am odihnit avand in vedere ca ieri a fost ziua mea si am petrecut pana tarziu cu prietenii\:D/ <:-P
Next time sper..si mi-ar placea sa ne adunam mai multe..;;)

Milagros
14.04.2007, 21:38:43
Adina, ti-ai facut voalul? Cum e? :*

alibd
15.04.2007, 10:33:50
Mmm..iarasi am ratat intalnirea:| Chestia e ca astazi am dormit mai mult si m-am odihnit avand in vedere ca ieri a fost ziua mea si am petrecut pana tarziu cu prietenii\:D/ <:-P

La multi ani pentru ziua de ieri! <:-P <:-P <:-P Sa fii fericita si iubita!
Vor mai fi intalniri, cu siguranta!

Green_Eyes
15.04.2007, 10:58:36
La multi ani pentru ziua de ieri! <:-P <:-P <:-P Sa fii fericita si iubita!
Vor mai fi intalniri, cu siguranta!
Multumesc, Alibd!! Esti o scumpa>:D<

Simona06
15.04.2007, 11:54:29
La cat mai multi ani,fericiti si cat mai buni!!!<:-P <:-P :*

drika
15.04.2007, 12:12:26
Green_Eyes sa ai numai iubire si fericire iar nunta sa fie o explozie a acestor sentimente. La multi ani

Bia
15.04.2007, 14:31:16
A fost intalnire??? Of, nu se poate! Sambata dim. a plecat iubi si chiar eram total deprimata si mi-ar fi prins tare bine sa va vad ... dar eram asa de trista incat am zacut in pat toata ziua, nu m-am gandit sa deschid calc! Of, gata, data viitoare nu va mai ratez!

nicoleta
15.04.2007, 14:32:51
:[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};- La multi ani fericiti !!!!!!!!!! Sa fii iubita , sanatoasa si fericita!!!!!!!!!!!! @};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-

Green_Eyes
15.04.2007, 21:54:51
Multumesc, fetelor! Sunteti niste scumpe:*

nadiai
16.04.2007, 09:11:57
La multi ani ! green eyes.
sory fetelor da' am avut o inundatie de toata frumusete... si numa' de intilnire nu am mai avut chef.:(.
Next time..

Milagros
16.04.2007, 12:25:57
La multi ani ! green eyes.
sory fetelor da' am avut o inundatie de toata frumusete... si numa' de intilnire nu am mai avut chef.:(.
Next time..

Mi-ai inundat soacra, domnisoara!! =)) Cum sa te rasplatesc? Fac o cinste cu prima ocazie? =)) Soacra mea sta la 5, exact sub tine, la ap 18. Si viitorul sot, evident.... :* :* :*

alibd
16.04.2007, 12:28:50
Mi-ai inundat soacra, domnisoara!! =)) Cum sa te rasplatesc? Fac o cinste cu prima ocazie? =)) Soacra mea sta la 5, exact sub tine, la ap 18. Si viitorul sot, evident.... :* :* :*

=)) =)) =)) Super!!!!!!

Milagros
16.04.2007, 12:39:56
=)) =)) =)) Super!!!!!!

=)) =)) =)) Scuze, dar nu ma pot abtine. =)) =)) =))

mitzura
16.04.2007, 13:25:42
=)) =)) Wow,supercoincidenta!

Green_Eyes
16.04.2007, 14:22:57
Ha, super fazaaaa=))

Milagros
16.04.2007, 14:25:12
Ha, super fazaaaa=))

Am uitat sa va spun ca soacra-mea a urcat la fata in casa si a ajutat-o la strans apa....evident, ca sa nu ii curga prea mult ei in cap....ce credeati? =)) =)) =))

nadiai
16.04.2007, 14:34:43
Am uitat sa va spun ca soacra-mea a urcat la fata in casa si a ajutat-o la strans apa....evident, ca sa nu ii curga prea mult ei in cap....ce credeati? =)) =)) =))
Nu pot sa cred... :))
BTW: ti-a spus ca s-a si cintarit? :))

Milagros
16.04.2007, 14:38:22

=)) =)) =)) =)) =)) Nu pot sa cred! Nu ti-a turuit si despre faptul ca are 3 copii, 2 cezariene si ca vrea sa arate super la nunta, deci nu mananca nimic dupa 6?

PS Si cate kile are?

nadiai
16.04.2007, 14:44:07
are 58 kg. :)) la 161cm .. si la virsta ei e super ok.(parerea mea)
Mi-a zis ca a slabit ca nu maninca dupa 6 :)). inca nu-mi vine a crede.. =))
PS: daca vii pe la ea.. urca si la mine.. mai birfim la un pahar de lichior..:)) ceva

Milagros
16.04.2007, 14:50:27
PS: daca vii pe la ea.. urca si la mine.. mai birfim la un pahar de lichior..:)) ceva

Pai fac tot posibilul, dupa 6, 30 sunt in zona... ;-)

adinac_ro
16.04.2007, 19:50:26
Ce misto faza cu "vecinele", deci sherydan sta la mine la sucuri pana la 6.30 cand e in tatarasi, iar cand se duce la iubi bea cu nadia.
Am dus voalul la facut si l-am lasat acolo ca era ocupata.Azi am uitat de el.Mamaaaaaaaaa ce interesata sunt.
Stiu ca ii va pune un piapten din plastic cu pietricele.Voi duce si rochia la calcat ca e de acord.

Simona06
16.04.2007, 21:06:06
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) Tare faza!!!!pe zi ce trece ne dam seama ca ne cunoastem una cu alta..sau ca avem prieteni comuni..si tot felul de faze!Imi place!si asta cu inundatia si mai si..treb trecuta la nazbatii..o miresica a inundat soacra altei miresici!=)) =))

adinac_ro
16.04.2007, 21:19:43
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) Tare faza!!!!pe zi ce trece ne dam seama ca ne cunoastem una cu alta..sau ca avem prieteni comuni..si tot felul de faze!Imi place!si asta cu inundatia si mai si..treb trecuta la nazbatii..o miresica a inundat soacra altei miresici!=)) =))

da da trebuie.Eu sambata scriu....cui sa-i dau buzz sa se trezeasca?la care nadia "mie nu gata m-am trezit" la care eu "hai la intalnire" nadia pauza, intreb lumea nadia mai e?nadia pauza
deci nadia te invitam sa dai detalii

drika
16.04.2007, 22:34:01
mai mama ce mica e lumea=))=))=))

Milagros
17.04.2007, 09:33:25
Ce misto faza cu "vecinele", deci sherydan sta la mine la sucuri pana la 6.30 cand e in tatarasi, iar cand se duce la iubi bea cu nadia.
Am dus voalul la facut si l-am lasat acolo ca era ocupata.Azi am uitat de el.Mamaaaaaaaaa ce interesata sunt.
Stiu ca ii va pune un piapten din plastic cu pietricele.Voi duce si rochia la calcat ca e de acord.

Ma bucur pt tine, ti-am zis ca doamna e oscumpi.
Eu nu stau in Tatrasi pana la 6 ci la servici. Caand vin in Tatarasi e tot dupa 6 jumate.... Da, oricum, mersic pt invitatie =P~

Milagros
17.04.2007, 09:43:03
Nadia, scuze ca nu am mai trecut pe la tine, dar am terminat tarziu cu soacra-mea ^:)^ Recuperam noi, fara grija...

nadiai
17.04.2007, 09:50:19
Stai linistita.. aseara am stat acasa cit am mincat dupa aia am iesit cu mama lui sa o cunoasca pe mama mea.. 8-} ..

adinac_ro
17.04.2007, 14:21:58
Deci fetele, ne vedem sambata la 10 la daniela si apoi la cafea la boema?

Daphnne
17.04.2007, 14:29:48
:D vin si eu, mai putin la partea cu cafeaua ;))

Milagros
17.04.2007, 15:55:14

DA, DA! <:-P <:-P <:-P

Milagros
17.04.2007, 15:56:45
Fetelor, am cununia la 11,45 :-<

drika
17.04.2007, 17:44:42
:D vin si eu, mai putin la partea cu cafeaua ;))
;));));));)) dar ce sa cauti tu acolo...numai noi mergem tu nu>:/>:/=))=))=))=)).abia astept sa ne vedem maine:-$:-$

adinac_ro
17.04.2007, 19:54:27
DA, DA! <:-P <:-P <:-P

Buna .Dc nu s-a mai putut la 2?

micky
17.04.2007, 20:25:12
;));));));)) dar ce sa cauti tu acolo...numai noi mergem tu nu>:/>:/=))=))=))=)).abia astept sa ne vedem maine:-$:-$

unde te vezi tu maine cu cine???te intalnesti cu danyyella?

Bia
17.04.2007, 20:43:56
unde te vezi tu maine cu cine???te intalnesti cu danyyella?
Micky cred ca si eu am pierdut sirul ... unde sa ne intalnim? cand?

micky
17.04.2007, 21:11:46
stiu ca este intalnire sambata la 10...se merge la cununia civila a danielei apoi la cafea;-)

Bia
17.04.2007, 21:19:38
Ok, m-am luminat si eu! Nici nu stiam ce zi e azi, nu mi-am dat seama ca sambata e in 21!

micky
17.04.2007, 21:20:55
Ok, m-am luminat si eu! Nici nu stiam ce zi e azi, nu mi-am dat seama ca sambata e in 21!

trece timpul pe langa noi fara sa ne dam seama:(((

Bia
17.04.2007, 21:23:35
Asa e, zboara timpul ....
Eu acum imi chinui mintea sa aleg o melodie pt dansul de deschidere ... Ca nu as vrea vals ca nu stiu ... si nu vreau sa ma fac de ras! Aveti idei?

drika
17.04.2007, 22:02:50
unde te vezi tu maine cu cine???te intalnesti cu danyyella?\
da merg la edy valentino:-$:">

Daphnne
17.04.2007, 22:32:24
Eu acum imi chinui mintea sa aleg o melodie pt dansul de deschidere ... Ca nu as vrea vals ca nu stiu ... si nu vreau sa ma fac de ras! Aveti idei?
nici eu nu stiam vals, dar am fost la o sedinta de dans la un club de dans sportiv in pacurari, nikons se numeste, e 20 ron sedinta de persoana, si am invatat vals... ne mai ducem o data cu melodia care am ales-o... acum sunt fericita ca stiu vals :)

Bia
17.04.2007, 22:38:54
nici eu nu stiam vals, dar am fost la o sedinta de dans la un club de dans sportiv in pacurari, nikons se numeste, e 20 ron sedinta de persoana, si am invatat vals... ne mai ducem o data cu melodia care am ales-o... acum sunt fericita ca stiu vals :)
Stiu unde e! Dar eu sunt singurica, iubi e plecat .... asa ca nu ma pot duce singura! Si cand va veni nu va mai fi timp si de cursuri de dans, asa ca pt "siguranta" as vrea sa aleg o mel faina ... dar sunt atatea incat nu stiu ....

mitzura
18.04.2007, 09:14:16
Eu cred ca voi alege "Mireasa" lui Ovidiu Komornik. E fumata,intr-adevar,dar e asa frumoasa...Si nu e vals.

Milagros
18.04.2007, 09:21:37
Buna .Dc nu s-a mai putut la 2?

Duminica inchid la 12 [-( Asa ca acum umblu dupa rochita pt civila. :-SS

Milagros
18.04.2007, 09:24:44

Same with me. Noi am invatat singurei, acasa, dupa niste lectii de dans de pe net :-p DE fapt, eu stiam deja, cu el a fost mai greu ca e si un pic mai teapan (cunoasteti problema, nu?)
Noi am ales sa deschidem dansul cu Have u ever really loved a woman a lui Brian Adams (care, culmea, e vals!!!) sau I want to spend my lifetime loving u (e melodia noastra, dar nu prea merg pasii de vals pe ea).
Oricum, noi vom dansa un pic vals apoi va fi blues...

fancy27
18.04.2007, 12:24:35
Incearca sa asculti Joe Dassin : Et si tu n'existais pas .......nu este o regula sa dansezi vals la deschidere , puteti dansa un blues , ceva, pur si simplu ....voi doi.....in mijlocul ringului.....oricum veti fi apreciati si veti fi cei mai frumosi....va fi momentul vostru , romantic, cel mai frumos .
Asa ca , nu e nevoie de lectii de dans , doar de multa multa dragoste....:x :x :x :x

Milagros
18.04.2007, 13:02:54
Incearca sa asculti Joe Dassin : Et si tu n'existais pas .......nu este o regula sa dansezi vals la deschidere , puteti dansa un blues , ceva, pur si simplu ....voi doi.....in mijlocul ringului.....oricum veti fi apreciati si veti fi cei mai frumosi....va fi momentul vostru , romantic, cel mai frumos .
Asa ca , nu e nevoie de lectii de dans , doar de multa multa dragoste....:x :x :x :x

^:)^ Buna sugestie. :x

nadiai
18.04.2007, 15:37:34
mie imi place o melodie a lui Alifantis.. "ce bine ca esti..""
imaginativa ca o lalai acum in birou ;)) _ saracii mei colegi

drika
18.04.2007, 15:57:58
daaaaaa e misto tare melodia\:D/

Daphnne
18.04.2007, 16:07:20
Stiu unde e! Dar eu sunt singurica, iubi e plecat .... asa ca nu ma pot duce singura! Si cand va veni nu va mai fi timp si de cursuri de dans, asa ca pt "siguranta" as vrea sa aleg o mel faina ... dar sunt atatea incat nu stiu ....
inveti cu tipa de acolo, macar unul din voi sa stie..tot conteaza...

adinac_ro
18.04.2007, 17:50:12

Nadia, o miresica isi inchiriaza tramvaiul de epoca cu o suma fff mica ( in jur la 1 mil).A zis ca la RATC trebuie vb.Succes.Daca vrei mai multe detalii afli de la sunset

nadiai
18.04.2007, 17:50:26
Fetelor va intilniti simbata la starea civila sa o felicitati pe Danyyella? dupa aceea mergeti la cafea? incerc sa ma dau peste cap sa ajung..insa nu stiu daca voi reusi.

nadiai
18.04.2007, 17:53:53
Nadia, o miresica isi inchiriaza tramvaiul de epoca cu o suma fff mica ( in jur la 1 mil).A zis ca la RATC trebuie vb.Succes.Daca vrei mai multe detalii afli de la sunset
merci de info.. dar nu cred ca vreau ca nu am ce face cu el. :(
eu caut o masina de epoca.. din anii 20... daca auziti ceva...si nu sunt dispusa sa cheltui foarte mult pentru masina aia..

drika
18.04.2007, 17:56:29
e o idee buna pentru civila sa ii aduci inapoi pe oameni daca stai exact la linie ca mine. Eu m-am gandit de mult la ideea asta..e faina8-}

adinac_ro
18.04.2007, 17:59:46
merci de info.. dar nu cred ca vreau ca nu am ce face cu el. :(
eu caut o masina de epoca.. din anii 20... daca auziti ceva...si nu sunt dispusa sa cheltui foarte mult pentru masina aia..

Eu am vazut odata pe strada o masina soc , veche , aranjat etc nu era decapotabila dar era impresionanta.La cateva zile am vazut-o undeva .....sa vad cum sa explic.Pe splai bahlui pe unde trec tramvaiele si nu este si sosea de masini.Unde este podul ce leaga Nicolina de Sf Andrei (spatele lui sf andrei) Pe langa Sublime LIne, stiti?Daca o mai vad acolo am sa scriu un bilet si il las in geam.

Simona06
18.04.2007, 18:32:50
Desi sunt mai vechi si mai "fumate"cum a zis mitzura..raman tot la una din ele...Mireasa vietii mele-Ovidiu C,si Frumoasa mea-Marcel Pavel.mie astea imi plac.

mitzura
18.04.2007, 20:24:51
Desi sunt mai vechi si mai "fumate"cum a zis mitzura..raman tot la una din ele...Mireasa vietii mele-Ovidiu C,si Frumoasa mea-Marcel Pavel.mie astea imi plac.
Sunt de acord cu tine!Si celelalte mentionate de voi sunt frumoase,dar eu prefer ceva pe intelesul tuturor,in definitiv nu toti invitatii vor sti limbi straine!

Bia
18.04.2007, 20:45:53

Asa m-am gandit si eu, ca nu e neaparat vals! Decat sa deschid seara cu un dans la care nu ma pricep si sa stau super stresata si cincentrata cum imi misc picioarele, eventual sa ma mai impiedic .... mai bine o mel lenta faina! Super mel de la Joe Dasin, o trec pe listuta, mersi de sugestie! >:D<

fancy27
18.04.2007, 21:19:07
Asa m-am gandit si eu, ca nu e neaparat vals! Decat sa deschid seara cu un dans la care nu ma pricep si sa stau super stresata si cincentrata cum imi misc picioarele, eventual sa ma mai impiedic .... mai bine o mel lenta faina! Super mel de la Joe Dasin, o trec pe listuta, mersi de sugestie! >:D<
Pai...si-asa avem destule pe cap , asta ne mai trebuie , sa stam stresate ca nu ne va iesi primul dans.....oricum pe mel.de care spuneam, se poate improviza...e frumoasa si melodia si sunt sigura ca sunteti si voi doi niste frumushei ... asa ca nu va mai conta ce ritm de dans veti avea , ci cum spuneam, va pluti in aer multa dragoste....:x :x
Inca o piesa care mie imi place mult , dar nu stiu daca e asa cunoscuta :Lara Fabian - Love by grace , sau ...de ce nu ...Celine Dion - My Heart will go on (coloana sonora a stiti voi carui film....):x :x :x

Bia
18.04.2007, 21:40:39
Pai...si-asa avem destule pe cap , asta ne mai trebuie , sa stam stresate ca nu ne va iesi primul dans.....oricum pe mel.de care spuneam, se poate improviza...e frumoasa si melodia si sunt sigura ca sunteti si voi doi niste frumushei ... asa ca nu va mai conta ce ritm de dans veti avea , ci cum spuneam, va pluti in aer multa dragoste....:x :x
Inca o piesa care mie imi place mult , dar nu stiu daca e asa cunoscuta :Lara Fabian - Love by grace , sau ...de ce nu ...Celine Dion - My Heart will go on (coloana sonora a stiti voi carui film....):x :x :x

Mersi esti o dulce! >:D<>:D<>:D< Tu ce piesa alegi? Mie imi place f mult Luis Miguel, Alejandro Sanz, Julio Iglesias nu mai zic ... am o lista intreaga de mel care imi plac f mult ... da Celine Dion .... mie nu mi-a placut deloc filmul ala .... :-"

nadiai
18.04.2007, 22:01:46
Suntem off topic rau de tot dar nu ma las .. Eu ,m-am gindit sa incep cu Puttin' on the Ritz.. cred ca stitit melodia.. Poate resuim sa invatam sa dansam ca lumea

___ALEXANDRA___
18.04.2007, 22:22:09
noi ne gandeam la melodia din The Godfather- e vals lent.. si noi am facut cursuri acum vreo 2 ani si o sa ne reimprospatam memoria la vara. Vrem sa facem momentul cat mai deosebit.. atat pt noi cat si pt invitati. La un moment dat ne gandeam sa invitam o pereche de dansatori profesionisti.. dar mai bine facem noi show la deschidere :> .
Dar intr-adevar nu se merita stres..pt noi e o placere si o pasiune. Dar naturaletea trebuie sa primeze asa k va fi frumos peste tot atat timp cat suntem fericite si frumoase (si mirii la fel.. bineinteles)<:-P

fancy27
19.04.2007, 08:57:39
Mersi esti o dulce! >:D<>:D<>:D< Tu ce piesa alegi? Mie imi place f mult Luis Miguel, Alejandro Sanz, Julio Iglesias nu mai zic ... am o lista intreaga de mel care imi plac f mult ... da Celine Dion .... mie nu mi-a placut deloc filmul ala .... :-"
Eu am mai multe in cap , dar cred ca o sa ma hotarasc la o piesa ....care nu stiu exact acum cum se cheama , o canta o tipa dar e prea dimineata sa-mi aduc aminte numele ei .....iar in refren suna cam asa: 'cose I'm your woman ....... and you are my man , etc.Cum imi revine memoria, scriu exact titlul piesei si al cantaretei. :* :* :*

Milagros
19.04.2007, 09:09:52
Eu am mai multe in cap , dar cred ca o sa ma hotarasc la o piesa ....care nu stiu exact acum cum se cheama , o canta o tipa dar e prea dimineata sa-mi aduc aminte numele ei .....iar in refren suna cam asa: 'cose I'm your woman ....... and you are my man , etc.Cum imi revine memoria, scriu exact titlul piesei si al cantaretei. :* :* :*

De fapt e coz I m ur lady....and u are my man....:-" si o canta Celine Dion.:* :* :*

fancy27
19.04.2007, 09:57:47
De fapt e coz I m ur lady....and u are my man....:-" si o canta Celine Dion.:* :* :*
Asa, saru'mana ....era prea dimineata sa ma concentrez ca abia ma trezisem ....mea culpa ;))

nicoleta
19.04.2007, 11:47:02
eu chiar vreau sa nu ma mai complic cu alegerea melodiei. sincer chiar nu mai conteaza important e sa ne simtim noi bine . oricum vom face ceva lectii de dans iar k melodie mie mi-ar place si melodia " iasule , iasule mandra cetate" . asa voi face si o surpriza pt nasi. alta melodie chiar nici nu vreau.nu k nu mi-ar place , eu o ador pe celine dior, barbara straisland si multi altii .............

mitzura
19.04.2007, 11:54:44
eu chiar vreau sa nu ma mai complic cu alegerea melodiei. sincer chiar nu mai conteaza important e sa ne simtim noi bine . oricum vom face ceva lectii de dans iar k melodie mie mi-ar place si melodia " iasule , iasule mandra cetate" . asa voi face si o surpriza pt nasi. alta melodie chiar nici nu vreau.nu k nu mi-ar place , eu o ador pe celine dior, barbara straisland si multi altii .............
Dior?...Straisland?...I-ti?...Nicoletaaaaaaaaaaaaaa...........

nadiai
19.04.2007, 12:40:36
=)) fetele astea...

nadiai
19.04.2007, 12:51:44
Eu am vazut odata pe strada o masina soc , veche , aranjat etc nu era decapotabila dar era impresionanta.La cateva zile am vazut-o undeva .....sa vad cum sa explic.Pe splai bahlui pe unde trec tramvaiele si nu este si sosea de masini.Unde este podul ce leaga Nicolina de Sf Andrei (spatele lui sf andrei) Pe langa Sublime LIne, stiti?Daca o mai vad acolo am sa scriu un bilet si il las in geam.
chiar te rog.. asta ma intereseaza..

nicoleta
19.04.2007, 13:00:22
Dior?...Straisland?...I-ti?...Nicoletaaaaaaaaaaaaaa.....
......
scuze , graba ,era logic k dion numai k aveam o discutie de parfumuri cu cineva si am gresit=))=))=))=)).

AnaM
19.04.2007, 13:09:06
Asa, saru'mana ....era prea dimineata sa ma concentrez ca abia ma trezisem ....mea culpa ;))

De fapt originala (versiunea care-mi place mie cel mai mult) e cantata de Jennifer Rush, si se cheama Power Of Love :D Imi place mai mult pentru ca mi se pare ca Jennifer pune mai mult "feeling" in melodia asta decat Celine... :D
Da, e o melodie superba, si versurile sunt foarte foarte frumoase...

The whispers in the morning of lovers sleeping tight
Are rolling by like thunder now as I look in your eyes
I hold on to your body and feel each move you make
Your voice is warm and tender
A love I couyld not forsake
cuz I'm your lady and you are my man
When ever you reach for me I'll do all that I can

Lost is how I'm feeling lying in your arms
When the world outside's too much to take
That all ends when I'm with you
Even though there may be times it seems I'm far away
Never walk away like that, cuz I am always by your side

cuz I'm your lady and you are my man
Whenever you reach for me, I'm gonna do all that I can
We're heading for something, somewhere i've never been
Sometimes I am frightened but I'm ready to learn
of the power of love

alibd
19.04.2007, 18:22:05

Super faza, fetele! Imi place! :))

alibd
19.04.2007, 18:32:12
=)) fetele astea...

Chiar asa....=))

adinac_ro
19.04.2007, 18:54:40
Ce-mi plac ultimele subiecte de aici.Mi-am imbogatit playlist-ul personal.

Daphnne
28.04.2007, 13:39:07
ce faceti fetelor? eu am revenit din mica luna de miere, ne-am intors de joi, ca am avut vineri examen... voi ce mai faceti?

ioana_taranu
28.04.2007, 15:05:59
Bine ai revenit, Danyella si iti doresc din tot sufletul sa fiti sanatosi, fericiti, sa va iubiti si sa va respectati si sa va indepliniti impreuna toate visurile!

Ceva detalii si poze de la nunta? In special ma intereseaza despre cununia religioasa, ca tot la Barboi am si eu. :)

Sa va fie de bine nunta si mult mult succes la examene!

drika
28.04.2007, 19:08:26
ce faceti fetelor? eu am revenit din mica luna de miere, ne-am intors de joi, ca am avut vineri examen... voi ce mai faceti?
ce faci danny;-);-);-);-)? Asteptam poze si detalii. Unde ati mers in "luna de miere" detalii de nunta. Faze dure, faze faine..tot>:D<>:D< Ti-a placut atentia de la miresici???

alibd
28.04.2007, 21:14:32

Bine ai revenit! Casa de piatra, sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult! >:D<
Sunt foarte curioasa sa vad pozici....bine, daca ai sa vrei sa postezi... Te pup!

CataAna
28.04.2007, 22:25:20

Bine ai revenit Danyyella! Casa de piatra, sa fiti fericiti si sa aveti o viata minunata!
Asteptam detalii si mulltteee poze!
:*

Daphnne
28.04.2007, 22:26:13
Multumesc mult miresicilor pentru atentie...acolo vor fi pozele noastre de la nunta, pe care le vom lua de la studio maine...
va atasez si cateva pozici, un pic in graba, acum nu am timp de album. dar sper ca cel tarziu luni sa fie gata si sa vedeti poze de la toata nunta, de4 la civil pana la dezgatit :)
la biserica a fost foarte frumos... eu mi-al luat eu covorul, dar nu era obligatoriu si pocalul cu farfurioara din care ne-au impartasit le-am platit si le am acasa...am si intarziat vreo 20 de minutele dar nu ne-a spus nimic preotul... in rest nu stiu ce sa-ti spun...slujba a durat o ora, am avut cor si preotul a tinut predica vreo 10-15 minute...altceva nu stiu ce sa va mai spun :)
in luna de miere, care a tinut doar 4 zile, din cauza facultatii mele, am fost la Vatra Dornei, aveam cazare rezervata.... am vizitat si Castelul lui Dracula dinn Pasul Tihuta, nu prea interesant...poate cel de la Brasov e chiar castel..aici era transformat in hotel si nu am putut vedea camerele...si la intoarcere am mers la Manastirile din Bucovina prin Obcinele Bucovinei si a fost foarte frumos....sunt niste peisaje superbe...
din pacate nu va pot atasa acum poze, sunt mult prea mari..trebuie sa lucrez putin la ele... si cum le termin le si arat >:D<:*

Daphnne
29.04.2007, 00:44:52
Momentan atat am reusit sa modific, sper maine sa reusesc mai multe :)

Green_Eyes
29.04.2007, 00:48:39
Daniela, ati fost cu adevarat frumosi! Sa va iubiti si sa fiti fericiti impreuna pana la adanci batranetzi!!>:D<

Daphnne
29.04.2007, 08:11:48
Multumim frumos....am reusit sa fac si un album, sper sa fie functionabil linkul:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/danyyella_c/my_photos

alibd
29.04.2007, 09:15:29

Foarte frumos si emotionant in acelasi timp!!!!!!!:) Cum e sa stii ca ai fost miresica care a spart gheata anul acesta?
O viata frumoasa impreuna!>:D<

___ALEXANDRA___
29.04.2007, 09:42:32
Ati fost superbi Daniela. Sa fiti fericiti si casa de piatra!

Daphnne
29.04.2007, 10:09:04
Foarte frumos si emotionant in acelasi timp!!!!!!!:) Cum e sa stii ca ai fost miresica care a spart gheata anul acesta?
O viata frumoasa impreuna!>:D<
e foarte frumos acest sentiment.... nici nu am crezut ca va fi asa de frumos...petrecerea cel putin a fost superba, toti invitatii au fost placut impresionati si ne-au spus la plecare ca a fost una, poate cea mai frumoasa nunta la care au participat.....suntem in culmea fericirii ;))

adinac_ro
29.04.2007, 10:38:26
e foarte frumos acest sentiment.... nici nu am crezut ca va fi asa de frumos...petrecerea cel putin a fost superba, toti invitatii au fost placut impresionati si ne-au spus la plecare ca a fost una, poate cea mai frumoasa nunta la care au participat.....suntem in culmea fericirii ;))

Wow , cred ca asta e cea mai frumoasa urare si sa va simtiti mandri ca deja un lucru planuit impreuna ( voi doi) va iesit de minune.Sa va mearga tot asa in viata.

CataAna
29.04.2007, 11:51:41

Foarte frumos, n-am cuvinte... m-am emotionat...:x
Sa fiti fericiti mereu asa cum sunteti acum si sa aveti o viata plina de bucurii si iubire.
:*

alibd
29.04.2007, 12:03:55

Ma bucur pentru voi, ca a iesit totul asa cum v-ati dorit. :)

Simona06
29.04.2007, 14:35:49
Felicitari,Dany!Casa de piatra si tot ce va doriti!Sa fiti fericiti!Foarte frumoase pozele,se vede ca ati avut o nunta reusita!

ioana_taranu
29.04.2007, 20:32:35
Danyyella, felicitari, ati avut o nunta f frumoasa! Sa fiti la fel de fericiti mereu si sa va iubiti la fel de mult!

Daphnne
29.04.2007, 20:54:28
multumesc frumos fetelor pentru toate urarile..au fost si lucruri care m-au suparat putin dar am preferat sa nu-i iau in seama pe respectivii, aceasta fiind cea mai fericita zi din viata mea si astfel am reusit sa fie pe placul nostru....
cand m-au furat am vrut in mod special o declaratie de la sotul meu, nu mai avusese parte de nici una , asa ca in povesti...l-am pus si un pic in incurcatura in timpul declaratiei, mi-a spus ca sunt cel mai frumos lucru din viata lui si l-am intrebat daca sunt chiar un lucru...s-a corectat spunandu-mi cel mai frumos inger....a fost cea mai frumoasa declaratie, si sigur asa va ramane.....
altceva ce sa va mai spun....a fost o nunta de vis, exact cum a intitulat si cameramanul dvd-rile cu filmul nuntii...>:D<>:D<

AnaM
29.04.2007, 20:59:25
multumesc frumos fetelor pentru toate urarile..au fost si lucruri care m-au suparat putin dar am preferat sa nu-i iau in seama pe respectivii, aceasta fiind cea mai fericita zi din viata mea si astfel am reusit sa fie pe placul nostru....
cand m-au furat am vrut in mod special o declaratie de la sotul meu, nu mai avusese parte de nici una , asa ca in povesti...l-am pus si un pic in incurcatura in timpul declaratiei, mi-a spus ca sunt cel mai frumos lucru din viata lui si l-am intrebat daca sunt chiar un lucru...s-a corectat spunandu-mi cel mai frumos inger....a fost cea mai frumoasa declaratie, si sigur asa va ramane.....
altceva ce sa va mai spun....a fost o nunta de vis, exact cum a intitulat si cameramanul dvd-rile cu filmul nuntii...>:D<>:D<

Bravo, iubita! Casa de piatra si tot ce va doriti... M-am emotionat numai din ce-ai povestit... Ma bucur nespus ca ai avut o nunta frumoasa! Sa aveti o viata impreuna SI mai frumoasa! >:D<

adinac_ro
29.04.2007, 21:03:52
Am fost la shery la biserica.Am ajuns la biserica inaintea ei si era asa fain.Biserica goala si in fata altarului era masa cu cele 2 cununii pe evanghelie.Sora mea m-a intrebat daca am emotii si am zis ca NU ,dar obrajii imi erau "piele de gaina".Capa ei, impletita de bunica ei era super si super era totul.Bravo lor, felicitari.

Daphnne
29.04.2007, 21:05:22
si pozici cu ea nu ai facut sa vedem si noi?

adinac_ro
29.04.2007, 21:11:03
si pozici cu ea nu ai facut sa vedem si noi?

Am un aparat pacatos si bateriile lui se incarca in 24 h.Daca as incerca sa le incar cu 1 sapt inainte s-ar desc pana le-as folosi si ca sa nu ma enervez consider ca nu am aparat si nu il folosesc.Shery nu m-a vazut ca am stat undeva in spate, am incercat sa imi bag nasul in fata sa o vad la ochi dar era prea frumoasa slujba ( cu 3 preoti) si nu am vrut sa atrag atentia prea mult.Am stat doar la logodna

Daphnne
29.04.2007, 21:13:26
Am un aparat pacatos si bateriile lui se incarca in 24 h.Daca as incerca sa le incar cu 1 sapt inainte s-ar desc pana le-as folosi si ca sa nu ma enervez consider ca nu am aparat si nu il folosesc.Shery nu m-a vazut ca am stat undeva in spate, am incercat sa imi bag nasul in fata sa o vad la ochi dar era prea frumoasa slujba ( cu 3 preoti) si nu am vrut sa atrag atentia prea mult.Am stat doar la logodna

3 preoti am avut si eu la Barboi, toti de acolo, nu am invitat din parohie si a fost frumoasa slujba, asa ca stiu cum e...
si camera mea e la fel, si eu ma enervez...de fapt acum a ramas surorii mele, eu o iau pe a sotului care se incarca intr-o ora, maxim o ora jumate
:)

adinac_ro
29.04.2007, 21:18:07
3 preoti am avut si eu la Barboi, toti de acolo, nu am invitat din parohie si a fost frumoasa slujba, asa ca stiu cum e...
si camera mea e la fel, si eu ma enervez...de fapt acum a ramas surorii mele, eu o iau pe a sotului care se incarca intr-o ora, maxim o ora jumate
:)

Deci ce e al lui e si al tau ce e al tau ramane la mama.=))

Daphnne
29.04.2007, 21:21:29
ceva de genul ;))

adinac_ro
29.04.2007, 21:28:22
DAca ti-e dor de mine vreodata sa te uiti pe pozele de la civila voastra=))

Daphnne
29.04.2007, 21:40:35
DAca ti-e dor de mine vreodata sa te uiti pe pozele de la civila voastra=))
va avem si pe poze si pe caseta :d, acum aranjam pozele in albumul de la voi:) si imi place tare mult si sunt tare mandra cu el :)

Daphnne
29.04.2007, 22:05:32
miresici aveti mare grija cu fotograful, sa ii spuneti clar cu cine vreti poze de inainte de nunta...eu tocmai am observat ca nu am poza cu ai mei parinti :((:((:(( si sunt foarte suparata :((:((:((:((:((

alibd
30.04.2007, 10:18:49

Super! =)) =)) =)) Trebuie sa tin si eu cont de acest aspect.;-)

alibd
30.04.2007, 10:20:46
miresici aveti mare grija cu fotograful, sa ii spuneti clar cu cine vreti poze de inainte de nunta...eu tocmai am observat ca nu am poza cu ai mei parinti :((:((:(( si sunt foarte suparata :((:((:((:((:((

Oooo, ce chestie.... Dar ma gandesc ca si fotograful ar trebui sa stie ca trebuie sa se orienteze macar pe persoanele importante ale nuntii, nu? Iar parintii sunt un exemplu...

Milagros
30.04.2007, 13:13:30

CUUUTE! Multi pupici,scumpica, nici macar nu am stiut ca ai fost acolo, de fapt, ati fost la civila si nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa vina cineva si la biserica. Muuuulti pupici!!!

Onutza
30.04.2007, 13:32:51
Bravo...Sheryyyy
ai reusit!!!
Felicitari!!!
N-ai somn...sau nu mai poti rezista fara viitoarele miresici!!!
Eu...ieri am intrat in sala ta pe la 3...s-o vad aranjata...ca eram prin zona!!!
Foarte frumoasa...aranjarea!!!
Asteptam impresii dupa...nunta ta!!!
Mukltumita de Providenta???
Toata fericirea din lume sa fie de partea ta!!!si a sotului!!!

alibd
30.04.2007, 14:33:48
CUUUTE! Multi pupici,scumpica, nici macar nu am stiut ca ai fost acolo, de fapt, ati fost la civila si nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa vina cineva si la biserica. Muuuulti pupici!!!

CASA DE PIATRA, Shery! Asteptam impresii, cum a fost, cum te-ai simtit? Pupici....>:D<

Milagros
30.04.2007, 15:26:43
Fetelor, azi sunt in mare graba ca maine plecam in luna de miere, deci vin cu detalii detaliate cam pe sambata sau duminica.
Acum va pot spune doar ca toti cei care plecau nu ne spuneau decat ca nu au mai fost de mult la o nunta atat de reusita si ca de mult nu s-au mai distrat asa. :">
Tinerii, cel putin, au dansat de si-au tocit flecurile la pantofi - si asta nu o zic asa, ca figura de stil! - doi dintre colegii din liceu ai sotului meu (:D) chiar si-au tocit talpile la pantofi abia cumparati =))=))=))

In rest, mancarea a fost foarte buna si foarte multa, muzica antrenanta.
Momente emotionante unde ma asteptam mai putin - nasul meu a plans de emotie la civila, iar la biserica, unde credeam ca am sa storc batista am ras pe infundate cu nashul cand zicea preotul ca femeia trebuie sa asculte de barbat ;;)

Trebuie sa ma opresc aici desi mor de nerabdare sa va zic in detaliu toata ziua cea mare.

Un sfat pt miresicile urmatoare:daca vreti ringul plin sa dansati voi in primul rand ca asa lumea se simte impulsionata, sa nu tineti cont de micile nimicuri pe care le planuiserati altfel si sa dansati pana muriti de durere de picioare fara sa va pese de carcotasi.

Pt fetele ce fac nunta la Providenta, sa stiti ca mancarea e foarte buna, personalul ireprosabil, iar sala deja stiti ca e super.
Multa bafta si ne revedem in weekend! :*:*:*:*

alibd
30.04.2007, 18:24:30
Fetelor, azi sunt in mare graba ca maine plecam in luna de miere, deci vin cu detalii detaliate cam pe sambata sau duminica.
Acum va pot spune doar ca toti cei care plecau nu ne spuneau decat ca nu au mai fost de mult la o nunta atat de reusita si ca de mult nu s-au mai distrat asa. :">
Tinerii, cel putin, au dansat de si-au tocit flecurile la pantofi - si asta nu o zic asa, ca figura de stil! - doi dintre colegii din liceu ai sotului meu (:D) chiar si-au tocit talpile la pantofi abia cumparati =))=))=))

In rest, mancarea a fost foarte buna si foarte multa, muzica antrenanta.
Momente emotionante unde ma asteptam mai putin - nasul meu a plans de emotie la civila, iar la biserica, unde credeam ca am sa storc batista am ras pe infundate cu nashul cand zicea preotul ca femeia trebuie sa asculte de barbat ;;)

Trebuie sa ma opresc aici desi mor de nerabdare sa va zic in detaliu toata ziua cea mare.

Un sfat pt miresicile urmatoare:daca vreti ringul plin sa dansati voi in primul rand ca asa lumea se simte impulsionata, sa nu tineti cont de micile nimicuri pe care le planuiserati altfel si sa dansati pana muriti de durere de picioare fara sa va pese de carcotasi.

Pt fetele ce fac nunta la Providenta, sa stiti ca mancarea e foarte buna, personalul ireprosabil, iar sala deja stiti ca e super.
Multa bafta si ne revedem in weekend! :*:*:*:*

O luna de miere de vis si distractie maxima! Profitati din plin de ea ca meritati...
Ma bucur ca totul a fost bine si ati simtit ca e seara voastra! >:D<

oana_maria
30.04.2007, 21:05:34
Iti doresc o luna de miere de vis si te felicit pentru eveniment !!!:) :)

ancuta_andrei
01.05.2007, 19:16:52
Casa de piatra Sherydan!Te asteptam sa vii sa ne dai mai multe detalii

mitzura
01.05.2007, 20:58:23
Felicitari si din partea mea!Vrem detalii si foto!Unde ati fost in luna de miere?

micky
02.05.2007, 08:03:52

abia acum am vazut pozele de la nunta ta...sunteti scumpei foc....m-am emotionat cand v-am vazut:x:x.....>:D<>:D<>:D<>:D<

Daphnne
02.05.2007, 10:55:07
abia acum am vazut pozele de la nunta ta...sunteti scumpei foc....m-am emotionat cand v-am vazut:x:x.....>:D<>:D<>:D<>:D<
multumim frumos...eu m-am gandit la toate miresicile , si m-am emotionat tare cand le-am vazut la cununie.... >:D<:*

drika
02.05.2007, 11:06:55
multumim frumos...eu m-am gandit la toate miresicile , si m-am emotionat tare cand le-am vazut la cununie.... >:D<:*
Dany, de unde ai luat costumul sotului tau?? Si butonii mi-au placut tare mult. Astept raspuns:*

micky
02.05.2007, 11:14:38

eu eram la servici si ma gandeam daniela a zis "da" la cununia civila...apoi seara ma gandeam uite acum e la biserica si cred ca e emotionata...apoi ma gandeam acum e la restaurant.....iti zic sincer m-am gandit pas cu pas la nunta ta....nu-ti zic ca duminica dimineata ma trezisem la 7.30 si ma gandeam oare daniela a plecat de la restaurant???....oare s-a distrat....sincer iti zic am trait alaturi de tine;-):*:*:*:*:*

Daphnne
02.05.2007, 11:22:11
Dany, de unde ai luat costumul sotului tau?? Si butonii mi-au placut tare mult. Astept raspuns:*
costumul lui e de la tata & fiul, de pe lapusneanu, vis a vis de donna alba :) si am dat 700 ron si inca 150 vesta cu lavaliera care sunt de la cavaliere

Daphnne
02.05.2007, 11:23:08
iar butonii din moldova mall, de la etajul 1 cred, pe stanga...35 ron :)

Daphnne
02.05.2007, 11:24:31
eu eram la servici si ma gandeam daniela a zis "da" la cununia civila...apoi seara ma gandeam uite acum e la biserica si cred ca e emotionata...apoi ma gandeam acum e la restaurant.....iti zic sincer m-am gandit pas cu pas la nunta ta....nu-ti zic ca duminica dimineata ma trezisem la 7.30 si ma gandeam oare daniela a plecat de la restaurant???....oare s-a distrat....sincer iti zic am trait alaturi de tine;-):*:*:*:*:*
saru'mana... a fost placut sa va stiu aproape... si chiar m-am gandit la voi...la urmatoarea intalnire am sa vin cu albumul...poate pana atunci se intoarce si shery si ne arata si ea poze:)

micky
02.05.2007, 11:28:50
saru'mana... a fost placut sa va stiu aproape... si chiar m-am gandit la voi...la urmatoarea intalnire am sa vin cu albumul...poate pana atunci se intoarce si shery si ne arata si ea poze:)

si eu astept poze de la shery de la nunta.....vreau sa vad rochia ei de mireasa...pe a ta am recunoscut-o:D...e de la white lady;-)

Daphnne
02.05.2007, 11:29:56
si eu astept poze de la shery de la nunta.....vreau sa vad rochia ei de mireasa...pe a ta am recunoscut-o:D...e de la white lady;-)
asa e:) trebuie sa o duc la curatat, saracuta e neagra toata pe jos si patata si de ceara si de sampanie... numai ca nu prea mai am timp :)

micky
02.05.2007, 11:32:25
asa e:) trebuie sa o duc la curatat, saracuta e neagra toata pe jos si patata si de ceara si de sampanie... numai ca nu prea mai am timp :)

tu ce inaltime ai??ai fi dispusa sa o vinzi??

Daphnne
02.05.2007, 11:35:34
tu ce inaltime ai??ai fi dispusa sa o vinzi??
1.65, de vandut nu o vand ca o vreau amintire..dar dc o vrei pentru nunta, ti-o dau.. nu e problema :) numai sa o fac curata :)

micky
02.05.2007, 11:38:30
1.65, de vandut nu o vand ca o vreau amintire..dar dc o vrei pentru nunta, ti-o dau.. nu e problema :) numai sa o fac curata :)

oki...hai ca vorbim pe mess....te-am adaugat;-)

Daphnne
02.05.2007, 11:43:33
oki...hai ca vorbim pe mess....te-am adaugat;-)
m-ai adaugat dar eu nu te am in lista...ai primit confirmarea ca te-am adaugat?

adinac_ro
02.05.2007, 11:50:25
Apropos de topic.Ma gandesc ca in week-end-ul asta nu se face intlnire dar e posibil sa ne vedem razlet pe la targul de nunti, nu?

micky
02.05.2007, 11:52:53
m-ai adaugat dar eu nu te am in lista...ai primit confirmarea ca te-am adaugat?

nu nu am primit nici o confirmare:(

micky
02.05.2007, 11:55:32
Apropos de topic.Ma gandesc ca in week-end-ul asta nu se face intlnire dar e posibil sa ne vedem razlet pe la targul de nunti, nu?

eu intentionez sa merg vineri seara la targ....nu stiu exact programul dar cred ca pana la 7 sigur e deschis....si eu plec de la 5 la serv deci sigur gasesc deschis:D...poate ne vedem acolo....eventual daca mai sunteti care vreti sa mergeti la targ si nu aveti cu cine anuntati-va si poate mergem impreuna:D

Daphnne
02.05.2007, 11:56:48
nu nu am primit nici o confirmare:(
trebuia sa primesti :(

adinac_ro
02.05.2007, 11:58:17
Eu cred ca sambata dimineata voi ajunge la tg sau sambata dupa=amiaza.Nu mai intru in detalii "de ce nu" ca voi fi off.....

___ALEXANDRA___
02.05.2007, 12:05:44
si eu voi merge in una din zile doar ca voi fi cu el.... sa vedem impreuna ce e p'acolo... asa ca daca vreti sa mergem in 4-6.8...;))

nadiai
02.05.2007, 16:45:39
mai Micky si eu as merge.. si cred ca tot pe la o vineri.. mai vb. nu e rea idee ta :)

alibd
02.05.2007, 19:44:39

Tot ce e posibil! ;-)

micky
03.05.2007, 10:00:12
mai Micky si eu as merge.. si cred ca tot pe la o vineri.. mai vb. nu e rea idee ta :)

;)) eu ma gandeam sa nu merg cu iubi poate imi gasesc rochie si sa nu o vada el;))....dar cand a auzit ca merg fara el s-a bosumflat tot...asa ca daca mergem si eu merg tot cu baiatu meu:D

Daphnne
03.05.2007, 10:15:27
;)) eu ma gandeam sa nu merg cu iubi poate imi gasesc rochie si sa nu o vada el;))....dar cand a auzit ca merg fara el s-a bosumflat tot...asa ca daca mergem si eu merg tot cu baiatu meu:D
si eu prima si prima data tot cu el am fost in cautare de rochita..am vrut sa va lui cam ce i-ar place, sa nu am suprize ca avem gusturi tottal diferite, dar nu fost asa deloc.. el mi-a spus ca i place orice imi place si mie, si sa-mi aleg singurica... si cand mi-am luat e rochita el era in germania si nu a vazut-o mai deloc...sau ba a vazut, ca rochita a stat la nasi, si a vazut cum arata fusta pe dos ;)) si cat e de mare ;))

alibd
03.05.2007, 10:18:47
si eu prima si prima data tot cu el am fost in cautare de rochita..am vrut sa va lui cam ce i-ar place, sa nu am suprize ca avem gusturi tottal diferite, dar nu fost asa deloc.. el mi-a spus ca i place orice imi place si mie, si sa-mi aleg singurica... si cand mi-am luat e rochita el era in germania si nu a vazut-o mai deloc...sau ba a vazut, ca rochita a stat la nasi, si a vazut cum arata fusta pe dos ;)) si cat e de mare ;))

Si eu am fost tot cu baiatul meu la cautare de rochite, pentru ca am mare incredere in gustul lui si imi place tare sa ne sfatuim, inainte sa cumparam ceva. ;-) Acum, traditia tot spune ca nu e bine sa o vada inainte de nunta, dar... totusi, ce s-ar putea intampla? Pana la urma sunt doar superstitii...

Daphnne
03.05.2007, 10:46:18
Si eu am fost tot cu baiatul meu la cautare de rochite, pentru ca am mare incredere in gustul lui si imi place tare sa ne sfatuim, inainte sa cumparam ceva. ;-) Acum, traditia tot spune ca nu e bine sa o vada inainte de nunta, dar... totusi, ce s-ar putea intampla? Pana la urma sunt doar superstitii...
stii cum...eu i-am aratat poze cu mine in mireasa, dar nu cu ce am cumparat... cat crezi in superstitii, atat se implinesc...eu nu mai cred in ele ....

adinac_ro
03.05.2007, 17:28:13
Deci ne intalnim ori vineri ori smabata ori duminica la palat.Avem timp si de o sedinta foto?

Onutza
04.05.2007, 08:59:58
Adinuta...ceai luat bun din Metrroo???
team recunoscut iar...la intrarea in parcare..eram departe sa te trag de minecuta...plus ca eu am ales la materiale de constructii!!!

o zi usoara!!!

sunset
04.05.2007, 10:21:09
Deci ne intalnim ori vineri ori smabata ori duminica la palat.Avem timp si de o sedinta foto?

E sigur "sau" sau poate e "si " ?!?!

:D

Milagros
04.05.2007, 13:13:30
Scuzati ca sunt cu capul aiurea dar acum sunt in luna de miere si am intrat o secunda sa vad ce fac surioarele mele de suflet :)
Cand si unde e intalnirea miresicilor? Vreau si io...asta daca ma mai primiti ca nu mai sunt miresuca :(( Sau da? ^:)^ Pupu

mitzura
04.05.2007, 13:21:31
Scuzati ca sunt cu capul aiurea dar acum sunt in luna de miere si am intrat o secunda sa vad ce fac surioarele mele de suflet :)
Cand si unde e intalnirea miresicilor? Vreau si io...asta daca ma mai primiti ca nu mai sunt miresuca :(( Sau da? ^:)^ Pupu
Unde esti in luna de miere?

sunset
04.05.2007, 13:22:54
Cred ca ne vedem cumva pe la magicul targ de nunti de la Palat.
Eu am sa merg azi (sa dau o raita in viteza)
Dar , probabil, o sa merg si maine.;))

alibd
04.05.2007, 14:40:24

Eiiiii, bataita! Auzi la ea, nu o mai primim....Pai, cu atat mai mult, ca trebuie sa ne impartasesti si noua din experienta ta de proaspat casatorita...:* Si chiar asa? Unde esti in luna de miere? Te lasa sotul sa te apropii de calculator? :D
Multi pupici si zile frumoase in continuare!

alibd
04.05.2007, 14:42:00
Cred ca ne vedem cumva pe la magicul targ de nunti de la Palat.

Eu am sa merg azi (sa dau o raita in viteza)
Dar , probabil, o sa merg si maine.;))

Si eu ma gandeam la varianta asta. As trece astazi sa vad daca se mai merita sa trec si maine pe acolo....:D Stie cineva o ora de inchidere?

sunset
04.05.2007, 14:51:38
Din ce am vazut e pana la 20:00 deschis

alibd
04.05.2007, 14:53:03
Din ce am vazut e pana la 20:00 deschis

Mersi pentru info! :*

sunset
04.05.2007, 14:59:57
cu placere.... pe la cat treci ? Eu o sa ajung pe la 5:30 - 6

:-\

alibd
04.05.2007, 15:06:46
cu placere.... pe la cat treci ? Eu o sa ajung pe la 5:30 - 6

:-\

Sincer, nu stiu o ora! Il astept pe "sotu" sa vina de la serviciu si apoi vrem sa trecem putin si pe la Coriolan, poate ne facem si noi totusi cu niste verighete. :-" Dar, cine stie, poate ne vedem totusi pe acolo...oricum voi fi cu ochii in toate directiile, dupa miresici...;))

AnaM
04.05.2007, 16:05:06
Coriolan are stand si la targ :)

In rest, sunt rochite frumoase! In cele 5 minute cat am stat, mi-au sarit in ochi Nanette si Casa Giulia, f f dragute :)

Eu am fost si mi-am luat setul de perlute de care va ziceam, de la Carla Brillanti :D Mi-a dat si 15% reducere cu chestia aia... Sunt si mai faine in realitate, incredibil de finutze si delicate :-p

Au o gramada de bijuuri faine.

A si pt ce miresica dorea tiara cu perlute.. Au vreo 5-6 modele!!!! Super dragute! AU multe multe produse noi, care nu-s pe site :)
Iar doamna de acolo super de treaba...

adinac_ro
04.05.2007, 18:54:23
Cine a zis ca "te grabesti ca muierea la maritat a avut dreptate" eu la 11 eram la targul de nunti, dar m-au intors caci au spus ca la 12 se deschide.:-p

alibd
04.05.2007, 19:53:39
Cine a zis ca "te grabesti ca muierea la maritat a avut dreptate" eu la 11 eram la targul de nunti, dar m-au intors caci au spus ca la 12 se deschide.:-p

=)) =)) =)) Tu prima peste tot, nu? Si eu am fost astazi, pe la 17-17.30, cam asa. Am vazut chestii chiar dragute si in materie de verighete si de rochite. Urmeaza maine sa mai trecem pe acolo, cu tot alaiul, sa vedem cu ce ne alegem pana la urma de la targ.;)) Sper sa avem noroc!

adinac_ro
04.05.2007, 19:59:58
=)) =)) =)) Tu prima peste tot, nu? Si eu am fost astazi, pe la 17-17.30, cam asa. Am vazut chestii chiar dragute si in materie de verighete si de rochite. Urmeaza maine sa mai trecem pe acolo, cu tot alaiul, sa vedem cu ce ne alegem pana la urma de la targ.;)) Sper sa avem noroc!

Trag o fuga si maine sa pot vedea si eu ceva .Imi caut bratara pt colier si firme cu decoratiuni florale pt lumanari, buchete etc.Apropos daca stie cineva ceva super tare, super mega etc sa ma anunte si pe mine ca a venit nasa si eu nu mi0am gasit inca firma cu buchete.

Bia
04.05.2007, 22:23:01
Salutare fetelor! Sherydan Casa de piatra! iti urez si eu cu intarziere si imi pare tare rau ca n-am avut cum sa ajung la tine! Iti doresc multa-multa fericire!
Am fost pe la targ, fain, in sfarsit un targ ca lumea, intr-adevar multe chestii faine! Am vazut si eu standul de la Carla brillianti (sau cum se scrie ;)) ) si mi-au placut tare mult bijuteriile si doamna de acolo a fost super de treaba! Eu stiu ca fac alergie la metale si mi-a sugerat sa cumpar cei mai ieftini cercei, sa-i port in noaptea asta sa vad daca fac vrea reactie la ei si daca nu-i mai vreau pot sa ii duc inapoi maine si-mi da banii inapoi! Super! Vad ca pana acum nu simt nimic rau, poate am noroc si nu fac alergie si pot sa-mi iau bijuteriile de acolo! Plus am mai vazut ceva super cool, un aparat de facut baloane de sapun, mi s-a parut bestial, il vreau si eu!
M-am uitat dupa voi dar n-am vazut pe nimeni din pacate! Cand mai stabilim o intalnire? Mi-e dor sa mai stau de vb cu voi!

alibd
04.05.2007, 22:44:31
Salutare fetelor! Sherydan Casa de piatra! iti urez si eu cu intarziere si imi pare tare rau ca n-am avut cum sa ajung la tine! Iti doresc multa-multa fericire!
Am fost pe la targ, fain, in sfarsit un targ ca lumea, intr-adevar multe chestii faine! Am vazut si eu standul de la Carla brillianti (sau cum se scrie ;)) ) si mi-au placut tare mult bijuteriile si doamna de acolo a fost super de treaba! Eu stiu ca fac alergie la metale si mi-a sugerat sa cumpar cei mai ieftini cercei, sa-i port in noaptea asta sa vad daca fac vrea reactie la ei si daca nu-i mai vreau pot sa ii duc inapoi maine si-mi da banii inapoi! Super! Vad ca pana acum nu simt nimic rau, poate am noroc si nu fac alergie si pot sa-mi iau bijuteriile de acolo! Plus am mai vazut ceva super cool, un aparat de facut baloane de sapun, mi s-a parut bestial, il vreau si eu!
M-am uitat dupa voi dar n-am vazut pe nimeni din pacate! Cand mai stabilim o intalnire? Mi-e dor sa mai stau de vb cu voi!

Bine ai revenit, bia! De aparatul respectiv m-am tamponat si eu! ;)) Chiar ingenios si mie mi-a placut! Si eu m-am uitat dupa miresici, dar nu am vazut pe nimeni cunoscut.:-?

Bia
04.05.2007, 22:47:19
Bine ai revenit, bia! De aparatul respectiv m-am tamponat si eu! ;)) Chiar ingenios si mie mi-a placut! Si eu m-am uitat dupa miresici, dar nu am vazut pe nimeni cunoscut.:-?
Pe la ce ora ai fost? Eu pe la vreo 6 cred! Aparatul e super, numai cand am vazut balonasele ale si m-am simtit fain, ca in copilarie, mi s-a parut o idee buna sa-l inchiriez, eventual cand iesim din biserica sau la dansul de deschidere sa ne "bombardeze" cu balonase! Nu stabilim o intalnire maine, daca tot e sambata?

alibd
04.05.2007, 22:50:10
Pe la ce ora ai fost? Eu pe la vreo 6 cred! Aparatul e super, numai cand am vazut balonasele ale si m-am simtit fain, ca in copilarie, mi s-a parut o idee buna sa-l inchiriez, eventual cand iesim din biserica sau la dansul de deschidere sa ne "bombardeze" cu balonase! Nu stabilim o intalnire maine, daca tot e sambata?

Noi am fost pe la 17-17.30. Insa la 18 inca eram pe acolo, cine stie prin ce sectoare de nu am dat de tine; adevarul e ca eram concentrata la ce se intampla pe acolo.

Lara_0303
05.05.2007, 02:45:24
Am fost si eu la targ si sunt fericita ca am gasit bijuterii pentru rochita mea crem. Aveti aici poze cu perlutele de la standul carla brillanti. M-au costat bijuteriile 340 RON cu tot cu reducere. Am mai scris asta si in topicul Expo Mariage, dar vad ca aici se discuta mai mult pe tema asta. Voi ce ati cumparat frumos?

Milagros
05.05.2007, 08:33:32
Trag o fuga si maine sa pot vedea si eu ceva .Imi caut bratara pt colier si firme cu decoratiuni florale pt lumanari, buchete etc.Apropos daca stie cineva ceva super tare, super mega etc sa ma anunte si pe mine ca a venit nasa si eu nu mi0am gasit inca firma cu buchete.

Hop si eu ca paduchele in frunte. Eu mi-am facut buchetul si lumanarile la Fidelio, la o doamna tare draguta care iti face orice moft.Doamna Petronela parca... Pot spune cu mana pe inima ca buchetul meu a iesit exact cum l-am visat. I-am dus poza si gata. Lumanarile le-am lasat la alegerea nasei, bineinteles facute in ton cu buchetul.
Acum, nah, zic sa nu ma crezi pe cuvant si sa ai putintica rabdare ca vin si pozele :D :*

alibd
05.05.2007, 09:36:53
Hop si eu ca paduchele in frunte. Eu mi-am facut buchetul si lumanarile la Fidelio, la o doamna tare draguta care iti face orice moft.Doamna Petronela parca... Pot spune cu mana pe inima ca buchetul meu a iesit exact cum l-am visat. I-am dus poza si gata. Lumanarile le-am lasat la alegerea nasei, bineinteles facute in ton cu buchetul.
Acum, nah, zic sa nu ma crezi pe cuvant si sa ai putintica rabdare ca vin si pozele :D :*

Asta am vrut sa-i spun si eu adinei, sa incerce si la petronela ca nu are ce pierde. Am inteles ca lucreaza foarte bine. Intentionez si eu sa ajung pe acolo, cat mai curand, ca nu am mai apucat.

nadiai
05.05.2007, 10:20:37
In sfarsit au revenit miresicile pe forum.. A fost asa o liniste ca in dimineata asta nu mi-a venit sa cred ca am de citi 3 pagini. Sper sa ajung si eu la tirg.. Nu stiu dupa ce.. dar poate imi pica okii pe ceva si cine stie..:).

Milagros
05.05.2007, 16:20:59
In sfarsit au revenit miresicile pe forum.. A fost asa o liniste ca in dimineata asta nu mi-a venit sa cred ca am de citi 3 pagini. Sper sa ajung si eu la tirg.. Nu stiu dupa ce.. dar poate imi pica okii pe ceva si cine stie..:).

As merge si eu la targ dar din pacate is ocupata cu mutatul hainelor...vecina! :*

nadiai
05.05.2007, 22:06:54
As merge si eu la targ dar din pacate is ocupata cu mutatul hainelor...vecina! :*
:).. pai pe cind o cafeluta? ca de.. doamna.. am si eu nevoie de ajutor.. tu care ai trecut deja prin nunta ai putea sa mi te faci utila.. si nu ma refer la strans apa de la inundatie.. :)

Milagros
05.05.2007, 22:11:23
:).. pai pe cind o cafeluta? ca de.. doamna.. am si eu nevoie de ajutor.. tu care ai trecut deja prin nunta ai putea sa mi te faci utila.. si nu ma refer la strans apa de la inundatie.. :)

=))=))=)) Eu cu sfaturi te ajut cat vrei, cu maare placere, dar cand ma supara soacra stii ce ai de facut...:">

nadiai
05.05.2007, 22:18:59
=))=))=)) Eu cu sfaturi te ajut cat vrei, cu maare placere, dar cand ma supara soacra stii ce ai de facut...:">
daca esti la soacra ta hai pina sus bem un wisky si imi arati pozele..ce spui?

adinac_ro
05.05.2007, 23:37:58
Incep sa ma uimesc si pe mine.Vineri am ajuns la tg la 11.30 si nu era deschis (mi-au spus sa revin dupa 12) , iar acum sunt in situatia in care nu vad nici o pauza sa ajung la tg.Bravo mie.Mi-au venit nasii in vizita si m-am chinuit sa ii impresionez culinar.Am 2 zile de cand nu mai ies din bucatarie.Acum e noapte si se odihnesc ....ma duc sa gust si eu ce am gatit.

alibd
06.05.2007, 08:45:16
Incep sa ma uimesc si pe mine.Vineri am ajuns la tg la 11.30 si nu era deschis (mi-au spus sa revin dupa 12) , iar acum sunt in situatia in care nu vad nici o pauza sa ajung la tg.Bravo mie.Mi-au venit nasii in vizita si m-am chinuit sa ii impresionez culinar.Am 2 zile de cand nu mai ies din bucatarie.Acum e noapte si se odihnesc ....ma duc sa gust si eu ce am gatit.

:)) Gospodina tot la urma, nu? Ce ai gatit bun?

adinac_ro
06.05.2007, 20:12:18
:)) Gospodina tot la urma, nu? Ce ai gatit bun?

Am facut menul din cursul sapt caci am vrut sa fiu organizata si bineee pregatita.Am stabilit ce vom gati si am plecat cu lista la cumparaturi ( metro, selgros, gimma etc) Am facut ciorbita de porc ( vineri) care s-a terminat vineri seara ( si am facut o oala mare), sambata am mai facut o oala de ciorba de pui.Am facut somon la gratar cu brocoli, cu cartofi nature si ciupercute umplute.Am mai facut si muschi de vita ( dupa o reteta noua) fff picant cu ingrediente mediteraneene.Am avut fel si fel de fructe , inghetata, ciocolata si a iesit totul bine si cred ca a iesit o intalnire super.Am vorbit atatea intre noi si cel mai putin de nunta.:))

Simona06
06.05.2007, 21:12:03
Am facut menul din cursul sapt caci am vrut sa fiu organizata si bineee pregatita.Am stabilit ce vom gati si am plecat cu lista la cumparaturi ( metro, selgros, gimma etc) Am facut ciorbita de porc ( vineri) care s-a terminat vineri seara ( si am facut o oala mare), sambata am mai facut o oala de ciorba de pui.Am facut somon la gratar cu brocoli, cu cartofi nature si ciupercute umplute.Am mai facut si muschi de vita ( dupa o reteta noua) fff picant cu ingrediente mediteraneene.Am avut fel si fel de fructe , inghetata, ciocolata si a iesit totul bine si cred ca a iesit o intalnire super.Am vorbit atatea intre noi si cel mai putin de nunta.:))
Oau!Mor de pofta!Gospodina in toata regula!=D>

alibd
06.05.2007, 23:48:44
Oau!Mor de pofta!Gospodina in toata regula!=D>

Exact!!!!!!!! Asta am vrut sa spun si eu! Salivam in timp ce citeam. Bravo, miresico! =D> =D> Cu asa tratatie....cred si eu ca a fost lumea multumita! :)

achim_oana
07.05.2007, 14:03:14
Buna ,

Am o intrebare pentru AnaM , daca nu se supara....unde iti faci rochita ? Este superba si iti sta asa de bine ....si inca ceva ...ce inaltime ai ?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri !

PS: e prima "rochita pe corp" care imi place cu adevarat! Sa o porti fericita ;;)

Daphnne
07.05.2007, 14:51:42
Shery casa de piatra si tot ce=ti doresti...ai fost superbi amandoi... mi-a placut tot, incepand cu rochita ta, in care erai o printesa, si terminand cu buchertul si lumanarile... supervb..ma bucur ca a fost totul pe placul vostru >:D<:*:*:*

Milagros
07.05.2007, 15:33:07
Shery casa de piatra si tot ce=ti doresti...ai fost superbi amandoi... mi-a placut tot, incepand cu rochita ta, in care erai o printesa, si terminand cu buchertul si lumanarile... supervb..ma bucur ca a fost totul pe placul vostru >:D<:*:*:*

>:D< Probabil ca din cauza ca eram atat de fericita am aratat bine, serios, a fost cea mai fericita zi din viata mea! Si voi ati fost doi frumosi :">

AnaM
07.05.2007, 15:57:45
Buna ,

Am o intrebare pentru AnaM , daca nu se supara....unde iti faci rochita ? Este superba si iti sta asa de bine ....si inca ceva ...ce inaltime ai ?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri !

PS: e prima "rochita pe corp" care imi place cu adevarat! Sa o porti fericita ;;)

Multumesc :"> Ti-am raspuns pe privat :*

Milagros
07.05.2007, 20:20:16
Miresiiiici, care veniti la Madalina la civila?

Sa incepem cu listutza: Sherydan.

Se mai anunta cineva?

Iar dupa, o punem de o cafelutza ceva sa va povestesc faze tari si necenzurate de la nunta :D

Poooop

nicoleta
07.05.2007, 21:32:34
am vazut foto lui sherydan !!!!!!!!!!!!! :A:A:A:A:A:Aai fost superba !!!!!!!!!!!! chiar mi-au placut tare mult!!!!!!!!!!! sa fiti fericiti!!!!!!!!!:*:*:*:*:*:*

adinac_ro
07.05.2007, 22:14:21
Eu vin la mada.Poate la suc nu stau.Depinde de ora.Ca vin ai mei in week-end.Alta lista alt menu alta distractie.Mi-e dor sa fiu musafir.

AnaM
07.05.2007, 22:48:27
Eu plec la Chisinau cu iubi si cu ai mei, ca ai mei boteaza pe baietelul unei verisoare acolo pe 12, si tre sa impartim si cateva invitatii pe-acolo :)

Asa ca ii urez de pe acum Casa de Piatra Madalinei si lui Janine :D Sa fiti iubite, fericite si cele mai frumoase printese <:-P :*

Simona06
07.05.2007, 23:38:27
Daca dupa RMN-ul ce-l fac miecuri sunt ok si nu trebuie sa ma operez..ne vedem sambata la Mada,daca nu ...veniti la mine la spital la Neuro.:*

mitzura
08.05.2007, 08:56:18
Daca dupa RMN-ul ce-l fac miecuri sunt ok si nu trebuie sa ma operez..ne vedem sambata la Mada,daca nu ...veniti la mine la spital la Neuro.:*
Curaj!...Sigur va fi bine!Desigur ca e preferabil sa nu te operezi,dar daca trebuie,e bine sa o faci din timp!>:D<

Milagros
08.05.2007, 09:25:04

Vai de mine, da ce ai patit? As spune, sper ca nu e grav, dar daca e vorba de operatie inseamna ca e grav...
Sa fii sanatoasa si sa iasa bine analizele! >:D<

Simona06
08.05.2007, 10:55:31
Sunt offtopic dar..sper sa ma iertati...am hernie de disc.Si dr mi-a zis ca nu scap de operatie.Mi-a dar sa fac tomografia aia la Spiridon sa vada exact partea herniata si cat de tare e.Dar la cum ma simt..nu cred ca scap.Maine ma duc la Rezonanta magnetica si joi am rezultatul.

mitzura
08.05.2007, 11:23:02
Nu te stresa,te vei recupera repede!Ai grija sa fie un medic de incredere si sa nu scoata prea mult!Probabil ca e!Si cauta un kinetoterapeut de incredere,preferabil sa vina acasa,sa nu te duci tu toata ziua in spital!

nadiai
08.05.2007, 12:03:20
eu vin.
janine la ce ora are?

Milagros
08.05.2007, 14:24:34
Sunt offtopic dar..sper sa ma iertati...am hernie de disc.Si dr mi-a zis ca nu scap de operatie.Mi-a dar sa fac tomografia aia la Spiridon sa vada exact partea herniata si cat de tare e.Dar la cum ma simt..nu cred ca scap.Maine ma duc la Rezonanta magnetica si joi am rezultatul.

Iti tin pumnii si sa fii tare! Doar suntem toate alaturi de tine!

Nadia, asa si trebuie, sa vii ca macar asa mai vb si noi ca altfel nici o sansa, la cat de departe locuim una de alta :-p

nadiai
08.05.2007, 15:04:41
Iti tin pumnii si sa fii tare! Doar suntem toate alaturi de tine!

Nadia, asa si trebuie, sa vii ca macar asa mai vb si noi ca altfel nici o sansa, la cat de departe locuim una de alta :-p
Sherydan.. seara sunt acasa de obicei .. dar eu stau toata ziua la birou cu okii in monitor cind ajung acasa .. nu mai intru.. ca-s satula :)
Simbata lucrez dar o sterg mai repede sa ajumg la fete..si dupa aia .. program de voie.. suc, cafele.. birfe ;):P
nu esti tu prima miresica cu care am facut eu cunostinta live ?

AnaM
08.05.2007, 16:20:45

Iti doresc muuuulta multa sanatate! Suntem alaturi de tine!!!!!

adinac_ro
08.05.2007, 17:13:32
Deci sambata tre sa imi fac abonament pe 3.Ne vedem si la janinne si la mada, nu?Eu nu stiu de nici una ...nici ora nici ....nimic.

alibd
08.05.2007, 19:34:24

Multa bafta, simona, si sa fie totul bine! Sa ne tii la curent. >:D<

alibd
08.05.2007, 19:38:07
Deci sambata tre sa imi fac abonament pe 3.Ne vedem si la janinne si la mada, nu?Eu nu stiu de nici una ...nici ora nici ....nimic.

Mada, parca avea starea civila la 13.30, daca am retinut bine. De janine nu stiu nimic, nici o ora. As vrea si eu sa vin. Problema este ca sambata si duminica avem activitate in Sala Pasilor Pierduti. Sper sa pot ajunge totusi...[-o<

Simona06
08.05.2007, 20:12:18
Multa bafta, simona, si sa fie totul bine! Sa ne tii la curent. >:D<
Multumesc,fetelor!:* Doamne-ajuta!

Milagros
08.05.2007, 20:36:27
Sherydan.. seara sunt acasa de obicei .. dar eu stau toata ziua la birou cu okii in monitor cind ajung acasa .. nu mai intru.. ca-s satula :)
Simbata lucrez dar o sterg mai repede sa ajumg la fete..si dupa aia .. program de voie.. suc, cafele.. birfe ;):P
nu esti tu prima miresica cu care am facut eu cunostinta live ?

Pai nu tre sa iti fiu vesnic recunoscatoare? La fel si Puiu' meu...Doar m-ai salvat de la inghetz in ziua aia,nu? :*:*:*

adinac_ro
08.05.2007, 21:27:56
Preia cineva esarfa de lider la oragnizarea intalnirii de sambata ?Eu am musafiri=)) pe bune, e al 3 week-end .Astia care vin acum sunt la regim.FAra sare, fara carne grasa, doar legum si fierturi.Deci tre sa fac mancare in 7 blide.Dar vin.le pun gratarul in brate si vin .Nu stiu la suc cat stau ca ...in vizita vin parintii si sigur or sa ma miroasa de tigara la intoarcere.

nicoleta
08.05.2007, 22:11:27
Preia cineva esarfa de lider la oragnizarea intalnirii de sambata ?Eu am musafiri=)) pe bune, e al 3 week-end .Astia care vin acum sunt la regim.FAra sare, fara carne grasa, doar legum si fierturi.Deci tre sa fac mancare in 7 blide.Dar vin.le pun gratarul in brate si vin .Nu stiu la suc cat stau ca ...in vizita vin parintii si sigur or sa ma miroasa de tigara la intoarcere.=))=))=))=)) hai k peste 2 sapt esti femeie maritata si gata cu parintii ., si fumul de tigara!!!!!! eu am trecut peste , mai ales cu tata . era deja cazul. am 26 de ani peste 2 luni:((:((:((:((:(( , gata!!!!!!!!!!

adinac_ro
08.05.2007, 22:18:08
=))=))=))=)) hai k peste 2 sapt esti femeie maritata si gata cu parintii ., si fumul de tigara!!!!!! eu am trecut peste , mai ales cu tata . era deja cazul. am 26 de ani peste 2 luni:((:((:((:((:(( , gata!!!!!!!!!!

E amuzant ca eu cu nicoleta vb pe mess , dar niciodata nu are legatura cu miresici ca site.Deci... ar trebui sa ii rasoun tot aici ca pe mess vb despre altceva.#:-S

Daphnne
14.05.2007, 15:09:06
Ma tot uit la data de 19,la Adina si ma tot gandesc ca initial si noi ne-am dorit aceasta data, dar am schimbat-o eu fiind in sesiune..si bine am mai facut..dar ma tot intreb, oare cum ar fif fost sa ma cunun in aceasta zi?am ramas un pic nostalgica , probabil si din cauza ca nasii nostri tot pe 19 mai s-au casatorit si noi ne doream la fel...

alibd
14.05.2007, 15:13:45
Ma tot uit la data de 19,la Adina si ma tot gandesc ca initial si noi ne-am dorit aceasta data, dar am schimbat-o eu fiind in sesiune..si bine am mai facut..dar ma tot intreb, oare cum ar fif fost sa ma cunun in aceasta zi?am ramas un pic nostalgica , probabil si din cauza ca nasii nostri tot pe 19 mai s-au casatorit si noi ne doream la fel...

Eiii, toate se intampla cu un rost! Pana la urma evenimentele dintr-o zi o fac pe aceasta memorabila, asa ca.... sunt convinsa ca alegerea voastra a fost perfecta pentru voi pana la urma! :*

nadiai
14.05.2007, 15:14:28
si eu voiam inital in iunie si nu am mai gasit .. asa ca am pus in Iulie.. si acum ma gindesc ca e mai bine..

Daphnne
14.05.2007, 15:48:38
Nu-mi pare rau nici o clipa pentru data de 21, dar asa ...ganduri diverse... oricum a fost cea mai fericita, mai frumoasa si mai luminoasa zi din viata mea si a sotului meu....

Milagros
14.05.2007, 20:10:56

Si noi voiam pe 14 aprilie dar era Saptamana Luminata, apoi pe 21 si era ocupat....iar acum ca am facut pe 29 mi se pare cea mai buna alegere pe care o puteam face... >:D<

nicoleta
14.05.2007, 21:31:03
si noi am fi vrut pe 19 august 2006 dar nu am gasit sala asa k a trebuit sa mai asteptam un an.dar nu i-mi pare tare rau k asa va-m gasit pe voi si am mai invatat cate ceva. ms mult k existati!!!!!!!!!!!!>:D<>:D<>:D<>:D<

adinac_ro
15.05.2007, 18:25:03
Noi nu am vrut in mai ca se spune ca asa cum se scutura florile de mai asa se duce si casnicia, dar a fost una din zilele libere la restaur. si asa ne-am decis.Am asteptat mult momentul nuntii, chiar vroiam sa treaca mai repede si acum ma rog sa mai intarzie un pic, macar pana marti miercuri ar fi bine.=))

nicoleta
15.05.2007, 19:55:25
Noi nu am vrut in mai ca se spune ca asa cum se scutura florile de mai asa se duce si casnicia, dar a fost una din zilele libere la restaur. si asa ne-am decis.Am asteptat mult momentul nuntii, chiar vroiam sa treaca mai repede si acum ma rog sa mai intarzie un pic, macar pana marti miercuri ar fi bine.=))
hai k esti tare =))=))=))=))=))=)) !!!!!!!!!!!

adinac_ro
16.05.2007, 13:30:42
hai k esti tare =))=))=))=))=))=)) !!!!!!!!!!!

Lasa ca te vad eu pe tine, dar tie iti face nasa deja prea multe.Eu zic cand vii in tara noi sa stam la intalniri si ea, nasa, sa se ocupe de restul.NU ne bagam noi ca deja e prea implicata ea si o incurcam.

nicoleta
16.05.2007, 13:35:06
Lasa ca te vad eu pe tine, dar tie iti face nasa deja prea multe.Eu zic cand vii in tara noi sa stam la intalniri si ea, nasa, sa se ocupe de restul.NU ne bagam noi ca deja e prea implicata ea si o incurcam.
sincera sa fiu nu am vrut sa o implic in prea multe. eu ma interesez de toate si pe ea o trimit la sigur direct cu banii. au si ei destule . trebuie sa ma ajute si pe mine cineva k altfel ce fac ???? dar cu ajutorul vostru am aflat cam tot.
bafta multa Adina , si incearca sa te odihnesti cat poti de mult sa fii fresh la nunta.>:D< >:D<

adinac_ro
16.05.2007, 13:40:30
sincera sa fiu nu am vrut sa o implic in prea multe. eu ma interesez de toate si pe ea o trimit la sigur direct cu banii. au si ei destule . trebuie sa ma ajute si pe mine cineva k altfel ce fac ???? dar cu ajutorul vostru am aflat cam tot.
bafta multa Adina , si incearca sa te odihnesti cat poti de mult sa fii fresh la nunta.>:D< >:D<

MA odihnesc , dar aseara am visat masina de epoca a lui nadia.:))

nicoleta
16.05.2007, 13:48:13
:)) :)) :)) hai k esti tare !!!!! mai mergi la munk zilele astea ???? pregateste-te k mi-a venit o super idee pt cadoul tau de nunta , asa k sa te tii........ :)) :)) >:D<

nadiai
16.05.2007, 14:25:33
de aceea m-ai luat cu masina de dimineata nici nu bausem cafeaua.. si era panicata ca omu' se intoarce cu masina in iasi prea tirziu..

mai nou o luna de azi inainte e in iulie :))

adinac_ro
16.05.2007, 22:28:43
Nico nu ma provoca, eu nu pot sa tin un secret "surpriza" si nici nu las omul in pace sa-i tihneasca sa imi fac o surpriza.Deci ori imi spui de buna voie ori te pisez....macar sa stiu ideea.

nicoleta
16.05.2007, 23:10:56
Nico nu ma provoca, eu nu pot sa tin un secret "surpriza" si nici nu las omul in pace sa-i tihneasca sa imi fac o surpriza.Deci ori imi spui de buna voie ori te pisez....macar sa stiu ideea.
:)):)):)):)):)):)) lasa k ai sa vezi !!!!!!!!!!! ceva fff haios ( ca idee )>:D<>:D<>:D<

Milagros
17.05.2007, 11:45:14
Eu zic sa ne intalnim la 3 pt cununia adinei sa nu avem surprize ca la mada... :[email protected]

adinac_ro
18.05.2007, 13:25:57
Eu zic sa ne intalnim la 3 pt cununia adinei sa nu avem surprize ca la mada... :[email protected]

La momentul cu fotografii sa va uniti toate si vin si eu sa facem o poza doar a noastra.NU stiu daca o sa pot sa organizez eu fotografia, eu vin doar invitat in cadrul vostru.=))

micky
18.05.2007, 20:55:21
La momentul cu fotografii sa va uniti toate si vin si eu sa facem o poza doar a noastra.NU stiu daca o sa pot sa organizez eu fotografia, eu vin doar invitat in cadrul vostru.=))

maine la 3 sunt prezenta si eu ;-):*:*:*

drika
18.05.2007, 21:52:53
eeeeee eu nu vin chiar la 3.. e prea devreme dar vin cu un sfert de ora inainte;))

sunset
19.05.2007, 06:51:36
Eu sunt la serviciu azi, dar ma stradui sa ajung ...
pupici:*

Milagros
19.05.2007, 10:49:25

daaaaa! vin eu cu aparatul! :-$

maria78
22.05.2007, 09:42:16
daaaaa! vin eu cu aparatul! :-$
salutare,
sunt si eu o mireasa din Iasi si intentionez sa-mi fac rochita la cei de la Mariage Prietenia.
A lucrat cineva cu ei? stie cineva ceva despre ei?
Eu nu am auzit prea multe si am emotii cu rochita, nu stiu cum lucreaza.
Va pup si spor la pregatiri.

adinac_ro
22.05.2007, 10:28:14
salutare,
sunt si eu o mireasa din Iasi si intentionez sa-mi fac rochita la cei de la Mariage Prietenia.
A lucrat cineva cu ei? stie cineva ceva despre ei?
Eu nu am auzit prea multe si am emotii cu rochita, nu stiu cum lucreaza.
Va pup si spor la pregatiri.

Salut, bine v-am regasit, incep activitatea.....de la MP stiu pe cineva care si-a luat o rochita "de-a gata" la un pret avantajos si un model frumos care si l-a ales ea.Detalii "detaliate" nu cunosc.Am mai auzit pe cineva ca Angela Similea a cununat anul trecut in Iasi si a facut acolo lumanarile si au iesit fff frumos etc.
Succes

sste1711
22.05.2007, 10:38:59
adina...bine ai revenit!!!!! felicitari!!!! si toate urarile de bine!!!!
cum a fost?

adinac_ro
22.05.2007, 10:46:58
adina...bine ai revenit!!!!! felicitari!!!! si toate urarile de bine!!!!
cum a fost?

A fost bine, greul abia in ziua aceea trece, cel putin la noi a fost un stres si deloc pace in in ziua de.Chiar si dimineata cat am stat la coafor a fost stresant, inca nu erau toate puse la punct la rest., unii nu isi mai gaseau sosetele norocoase, altii nu gaseau un pahar de unde sa bea un suc etc etc.CAnd am ajuns de la coafor dupa 4 ore mirele mele era gatit de cel mai bun prieten, casa nu era plina erau doi fotgrafii , paintii mei care abia ajunsesera de la piatra si bunica.Eu nu aveam loc nici in baioe nici in camera sa ma schimb ca mirele era ffff emotionat si era ca un titrez .L-am lasat, ca oricum la el chiar era mai dificil de imbracat ca la mine ( camasa, lavaliera, vesta etc) caci eu am desfacut fermoarul la rochie , am bagat picioarele, am tras-o pe umar si gata.Apoi ma plictiseam ca ma imbracasem si nu venisera oamnii si nu vroiam sa ies din camera.
Dupa gatitul miresei a mers totul ca pe roate.A fost fff frumos.S-au distrat si invitatii , a fost si pentru noi doi o petrecere grozava si gata.

nadiai
22.05.2007, 13:23:56
Dupa gatitul miresei a mers totul ca pe roate.A fost fff frumos.S-au distrat si invitatii , a fost si pentru noi doi o petrecere grozava si gata.
Ce simplu pare.. sper sa ne povestesti totusi mai multe urmatoarea data cind ne intilnim. Mi-a placut tare mult de Adina cind a venit si a facut poze cu noi - "cu miresele mele" - dupa cum s-a exprimat ea :)
Iti doresc casa de piatra si multa sanatate.

alibd
22.05.2007, 14:52:09
A fost bine, greul abia in ziua aceea trece, cel putin la noi a fost un stres si deloc pace in in ziua de.Chiar si dimineata cat am stat la coafor a fost stresant, inca nu erau toate puse la punct la rest., unii nu isi mai gaseau sosetele norocoase, altii nu gaseau un pahar de unde sa bea un suc etc etc.CAnd am ajuns de la coafor dupa 4 ore mirele mele era gatit de cel mai bun prieten, casa nu era plina erau doi fotgrafii , paintii mei care abia ajunsesera de la piatra si bunica.Eu nu aveam loc nici in baioe nici in camera sa ma schimb ca mirele era ffff emotionat si era ca un titrez .L-am lasat, ca oricum la el chiar era mai dificil de imbracat ca la mine ( camasa, lavaliera, vesta etc) caci eu am desfacut fermoarul la rochie , am bagat picioarele, am tras-o pe umar si gata.Apoi ma plictiseam ca ma imbracasem si nu venisera oamnii si nu vroiam sa ies din camera.

Felicitari, Adina! A trecut si "greul" tau :D . De-acum aveti timp sa va bucurati unul de altul. >:D< :) Ati fost in luna de miere?

adinac_ro
22.05.2007, 15:01:39
Felicitari, Adina! A trecut si "greul" tau :D . De-acum aveti timp sa va bucurati unul de altul. >:D< :) Ati fost in luna de miere?

In concediu vom merge in jur de 10 iulie.De maine la serviciu, dar nbu-i bai.
Ma mandresc cu prietenia vostra si am arata tuturor ce am primit de la "miresele mele".Multumesc, imi va fi de folos si este pe gustul nostru.Va pup.

alibd
22.05.2007, 15:04:05
In concediu vom merge in jur de 10 iulie.De maine la serviciu, dar nbu-i bai.
Ma mandresc cu prietenia vostra si am arata tuturor ce am primit de la "miresele mele".Multumesc, imi va fi de folos si este pe gustul nostru.Va pup.

>:D< >:D< >:D< Cred ca e tare aiurea sa te intorci la servici, dupa o asa periada minunata din viata, dar na...asta e.... Vom pleca in luna de miere cam in aceeasi perioada. ;)) Noi vrem sa plecam pe 13 iulie.

adinac_ro
22.05.2007, 15:09:49
>:D< >:D< >:D< Cred ca e tare aiurea sa te intorci la servici, dupa o asa periada minunata din viata, dar na...asta e.... Vom pleca in luna de miere cam in aceeasi perioada. ;)) Noi vrem sa plecam pe 13 iulie.

Deja am petrecut 3 zile si 3 nopti, azi e prima zi cu liniste, inca mai caut melodii pt dvd si simt ca vreau la munca.Te plictisesti la un moment dat.
Abia astept sa plec in concediu.
Si...abia astept sa ne vedem sambata la intalnire.Sunset la ce ora are?La 11.00?

alibd
22.05.2007, 15:14:35
Deja am petrecut 3 zile si 3 nopti, azi e prima zi cu liniste, inca mai caut melodii pt dvd si simt ca vreau la munca.Te plictisesti la un moment dat.
Abia astept sa plec in concediu.
Si...abia astept sa ne vedem sambata la intalnire.Sunset la ce ora are?La 11.00?

La 11, da. Din pacate, nu voi ajunge, ca merg acasa la parinti, pe care nu i-am mai vazut de la Pasti.:-s

adinac_ro
22.05.2007, 15:22:05
La 11, da. Din pacate, nu voi ajunge, ca merg acasa la parinti, pe care nu i-am mai vazut de la Pasti.:-s

Lasa ca mai vii tu la vreo intalnire.Tre sa vii ca nu te-am mai vazut demult.Sa discutati mult si bine acasa.
Eu merg la sunset!!!!!!!!

alibd
22.05.2007, 15:25:21
Lasa ca mai vii tu la vreo intalnire.Tre sa vii ca nu te-am mai vazut demult.Sa discutati mult si bine acasa.
Eu merg la sunset!!!!!!!!

Da, chiar si eu ma gandeam ca nu am mai reusit de mult sa ajung si mor de ciuda. Sper sa se remedieze lucrurile si sa ma pot "reintoarce la intalniri". [-o<

madalinabul
22.05.2007, 20:14:50
nici eu nu pot ajunge la sunset la cununie am de sustinut un referat care e 50% din nota finala si nu pot lipsi, mor de ciuda , dar intru eu in vacanta acusi:D :D :D

drika
22.05.2007, 23:04:12
nici eu nu pot ajunge la sunset la cununie am de sustinut un referat care e 50% din nota finala si nu pot lipsi, mor de ciuda , dar intru eu in vacanta acusi:D :D :D
felicitari...ai foast foarte frumoasa...si aveai fata de doamna ca pana cum te-am vazut toate mai copilita..acum pareai mai serioasa..gata sa zici da;));))<:-P<:-P

nadiai
23.05.2007, 09:34:12
felicitari...ai foast foarte frumoasa...si aveai fata de doamna ca pana cum te-am vazut toate mai copilita..acum pareai mai serioasa..gata sa zici da;));))<:-P<:-P
Cind am vazut-o noi deja spusese DA si era doamna :)).
Felicitari si casa de piatra. Vrem si noi niste pozute ;;)

drika
23.05.2007, 09:35:05
Cind am vazut-o noi deja spusese DA si era doamna :))
=))=))=))=))=))=)) asta e adevarat=))=))

nadiai
23.05.2007, 09:37:22
Foarte intersant era machiajul..nu-i asa?.. Nu ne uita cu pozele

adinac_ro
23.05.2007, 18:33:36
doamna madalina , vii sambata la intalnire sa ne povestesti prin ce ai trecut, cum ai petrecut si ce planuri ai?
cine mai vine ...?

Milagros
23.05.2007, 19:42:21
doamna madalina , vii sambata la intalnire sa ne povestesti prin ce ai trecut, cum ai petrecut si ce planuri ai?
cine mai vine ...?

Pai unde si la ce ora? Si, DOAMNELOR, asteptam sa postati la Povestea Nuntii.

adinac_ro
23.05.2007, 19:46:24
Pai unde si la ce ora? Si, DOAMNELOR, asteptam sa postati la Povestea Nuntii.

Ne vedem la 10.45 la starea civila pt sunset si apoi la boema, k?

AnaM
23.05.2007, 22:37:10
Ne vedem la 10.45 la starea civila pt sunset si apoi la boema, k?

La 11:30 are si sste1711 ;))

Eu din pacate nu stiu daca o sa ajung, pt ca am niste proiecte de predat pana duminica si mai am muuult de munca :-<

alibd
23.05.2007, 23:01:09
La 11:30 are si sste1711 ;))

Eu din pacate nu stiu daca o sa ajung, pt ca am niste proiecte de predat pana duminica si mai am muuult de munca :-<

Si tu Brutus? :-SS

AnaM
23.05.2007, 23:04:33
Si tu Brutus? :-SS

Da :-SS E eronat, ca daca nu le predau sau nu iau nota de trecere, nu intru in examen. Si e examen cu rectorul Cuza :-SS

adinac_ro
23.05.2007, 23:11:57
sunt curioasa sa stiu ce cunostinta comuna avem.

AnaM
23.05.2007, 23:24:01

Cu cine vorbesti? ;))

mitzura
24.05.2007, 09:25:34
Voi incerca si eu sa ajung sambata,dar ca de obicei nu sunt sigura...Acum vine cumnatul meu la iasi la un congres si inca nu stiu ce program are...Trebuie plimbat prin oras,nu?...:-\

alibd
24.05.2007, 10:19:45
Da :-SS E eronat, ca daca nu le predau sau nu iau nota de trecere, nu intru in examen. Si e examen cu rectorul Cuza :-SS

Multa, multa bafta!

adinac_ro
24.05.2007, 10:30:33

Pe madalina o intrebam , dar cred ca eram obosita ....

AnaM
24.05.2007, 11:37:38
Multa, multa bafta!

Sa, fie, multumesc!!!!!!!!!

nadiai
24.05.2007, 13:58:59
Sa, fie, multumesc!!!!!!!!!
Bafta iti doresc si eu.. si nu stiu daca ajung la sunset ..insa voi face tot posibilul.
Cine se anunta totusi simbata?

madalinabul
24.05.2007, 15:34:44
Pe madalina o intrebam , dar cred ca eram obosita ....

o vara de-a sotului meu lucreaza la un xerox si a zis ceva de genul ca esti contabila

biutzaxx
24.05.2007, 16:41:18
Madalina, azi e ziua ta cumva? ca te-am vazut la aniversate...
daca da, atunci:

La multi ani fericiti!!<:-P <:-P <:-P

adinac_ro
24.05.2007, 16:43:20
Madalina, azi e ziua ta cumva? ca te-am vazut la aniversate...
daca da, atunci:

La multi ani fericiti!!<:-P <:-P <:-P

LA multi ani!!! Sa fii sanatoasa, sa ai petrecere frumoasa.