PDA

Versiunea completa : Intalnire miresici Iasi

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Juliette
07.09.2007, 17:03:59
Ne cunoastem de la salon. Ai fost o miresica super frumusica. Casa de piatra si numai bine.Poate o sa ne mai intalnim.
Da, am vazut pe privat cine esti... Si stai asa, ascunsa, nu zici nimic... >:D<Ma bucur sa ne regasim... N-am mai fost nici la salon de ceva timp, n-am avut cand si le incurcam pe fete. Ma duc de sapt viitoare din nou. Multumesc pt urari ! Sper sa ne vedem. Pupici !

nadiai
07.09.2007, 17:10:54
maine dupa-amiaza pe la 3 as putea.. asatzi.. nu prea.:(

adinac_ro
07.09.2007, 17:14:50
Cred ca mai bine ne vedem la ana m sapt viitoare.Azi pot eu cu sunset, maine nadia cu shery.=P~

nadiai
07.09.2007, 17:20:11
Cred ca mai bine ne vedem la ana m sapt viitoare.Azi pot eu cu sunset, maine nadia cu shery.=P~
si mregem iar la baut :)? :))

adinac_ro
07.09.2007, 18:00:27

DA!!! nu e bun?

AnaM
07.09.2007, 22:27:05

La baut? :oops: Unde? :gen_05:

Milagros
08.09.2007, 11:31:11
La baut? :oops: Unde? :gen_05:

Ohoo, locuri de baut nu sunt? Gasim noi. >:D<

Doar ca nu stiu daca te invitam si pe tine... :D

nadiai
08.09.2007, 12:13:01

Shery!! daca "doamna "vrea sa vina..ar trebui furata:)) ..

AnaM
08.09.2007, 16:39:55

Damn :D Aha, deci dupa nunta mea mergeti la baut. Da' bine, ma, si de ce nu v-ati gasit o alta seara, ca sa vin si eu? =))

:gen_08: :gen_08: :gen_08:

Nadia, SOTUL meu ( =)) ) a zis ca ma leaga de calorifer =)) Le-a zis tinerilor invitati, pe tonul cel mai rastit si suparat ever, ca nici sa nu se gandeasca sa ma fure. Adevarul e ca l-am vazut nervos, si n-as vrea sa-i stric seara, ca stiu cum face cand e suparat =))

Numai nu vreau sa ploua pe 15 :-L Mie-mi place ploaia, dar, nu de alta, imi fac rochia varza.

Milagros
08.09.2007, 18:35:14
Shery!! daca "doamna "vrea sa vina..ar trebui furata:)) ..

Da,da, o furam si cu ce luam pe ea mai tragem o bauta :)>-

PS Nashpa pt miresicile de azi. Da rautatea din mine zice:ce bine ca nu a plouat numai la nunta mea.... :-$

tinys
08.09.2007, 19:51:37
Da,da, o furam si cu ce luam pe ea mai tragem o bauta :)>-

PS Nashpa pt miresicile de azi. Da rautatea din mine zice:ce bine ca nu a plouat numai la nunta mea.... :-$

Ploaia aduce noroc si bani...asa se spune! ;)) trebuie sa gandim pozitiv! ce sa fac...ma incurajez si eu ca si nunta mea va fi intr-o perioada 'fragila' dpdv al vremii... :-s

Milagros
08.09.2007, 23:03:35
Ploaia aduce noroc si bani...asa se spune! ;)) trebuie sa gandim pozitiv! ce sa fac...ma incurajez si eu ca si nunta mea va fi intr-o perioada 'fragila' dpdv al vremii... :-s

Stiu. Noi eram convinsi ca la nunta noastra va fi super cald, ca asa se anunta si toata saptamana dinainte am murit de cald si cu o zi inainte a fost soare, chiar daca cu dinti si in ziua nuntii hop potopul :( Da a fost ok.

oana_maria
09.09.2007, 09:44:22
Si eu sunt foarte stresata in privinta vremii deoarece e si ziua cand nu se va circula cu masina si daca va fi o vreme cum a fost ieri #-o o sa fie greu ca am diferenta mare de timp intre civila si religioasa.

AnaM
09.09.2007, 13:32:05
Si eu sunt foarte stresata in privinta vremii deoarece e si ziua cand nu se va circula cu masina si daca va fi o vreme cum a fost ieri #-o o sa fie greu ca am diferenta mare de timp intre civila si religioasa.

Evident ca si eu sunt stresata :)) Dar n-am ce sa fac, o sa vedem daca isi aduce aminte de noi Cel de Sus :)) Desi m-am uitat pe cateva site-uri si zice ca sambata o sa fie ok :-SS

Juliette
09.09.2007, 16:24:13
Sa dea Dumnezeu sa aveti vreme frumoasa ! >:D<

AnaM
09.09.2007, 20:50:04
Sa dea Dumnezeu sa aveti vreme frumoasa ! >:D<

Sa te-auda Dumnezeu!!!!! >:D< >:D<

deeACATALINA
10.09.2007, 09:01:50
casa de piatra flavia!abia acum am vazut pozele,ai fost o miresica superba.uitandu-ma la poze mi-am dat seama ca am fost colege de facultate in anul 1 si 2(seria 3,nu?)si sotul tau a fost in aceeasi serie cu noi.sa fiti fericiti!:*

drika
10.09.2007, 13:29:34
Am citi din urma si....concluzie....Drika ai grija cui inapoiezi cosmeticele ( m-am gasit pe la multumiri de rujuri , dar nu sunt eu "vinovata" ci bia) si ma mai gandeam sa nu incheiem lista mireselor pana nu o vedem si pe Ana M in rochie de mireasa.....o fi e doamna P........., dar mai vrem odata=))
mi-am inchipuit eu ca Bia e cheia rautatilor....am batut-o la cap la greu:">:">

drika
10.09.2007, 13:30:47
aha si am uitat sa va zic ca m-am intors:x:x:x:x

alibd
10.09.2007, 14:05:58
aha si am uitat sa va zic ca m-am intors:x:x:x:x

>:D< >:D< >:D< Ce ne povestesti frumos? :)

CASA DE PIATRA inca o data si multa fericire!

Limona
10.09.2007, 14:51:16
Abea astept sa va cunosc pe toate >:D< >:D< >:D< . Urmatoarea intalnire va fi la nunta Anei?
Ana mult spor la pregatiri >:D< , si fie ca vremea sa tina cu tine [-o< .

AnaM
10.09.2007, 23:45:38
Abea astept sa va cunosc pe toate >:D< >:D< >:D< . Urmatoarea intalnire va fi la nunta Anei?
Ana mult spor la pregatiri >:D< , si fie ca vremea sa tina cu tine [-o< .

Multumesc mult ^:)^

Daphnne
11.09.2007, 21:37:59
Multumesc mult ^:)^
Stai linistita ca vremea va tine cu tine, macar timpul in care trebuie sa te plimbi de acasa la religios, poze daca ai de facut pe undeva si dupa la restaurant..oricum de vineri se imbunatateste vremea >:D<:* mult spor in continuare si succes :)

AnaM
11.09.2007, 23:12:13
Stai linistita ca vremea va tine cu tine, macar timpul in care trebuie sa te plimbi de acasa la religios, poze daca ai de facut pe undeva si dupa la restaurant..oricum de vineri se imbunatateste vremea >:D<:* mult spor in continuare si succes :)

Multumesc >:D<

Bia
12.09.2007, 09:16:05
Salutare! M-am intors si eu din luna de miere! Ce dor imi era de voi! Abia astept sa va vad!
Ana spor la pregatiri! Pupici!

Bia
12.09.2007, 10:19:38
Gata am incarcat pozele!

Limona
12.09.2007, 10:30:54
Buna Bia, bine ai venit...casa de piatra si numai bine. Sunt f frumoase pozele de la nunta.Ai fost o miresica super frumusica.Mi-a placut la nebunie pieptanatura ta, si rochita, si buchetul. F frumos tot.:*

michelle1981
12.09.2007, 10:38:38
Casa de piatra, Bia!
Mult noroc si multa dragoste, sa va iubiti la fel si peste 150 de ani:*
Ce floricele ai avut in par? Erau naturale?

AnaM
12.09.2007, 11:01:56
Salutare! M-am intors si eu din luna de miere! Ce dor imi era de voi! Abia astept sa va vad!
Ana spor la pregatiri! Pupici!

Saru-mana pentru urari si bine ai venit!!!!! ^:)^

alibd
12.09.2007, 11:57:20
Gata am incarcat pozele!

ooooooooo, lume noua la orizont! :) Bine ai revenit, Bia, casa de piatra si multa fericire! Cand ai timp, sa ne dai detalii despre tot. Te pup! >:D<

alibd
12.09.2007, 12:18:44
Gata am incarcat pozele!

Absolut superbe pozele, locatiile, mirii... totul! :* Felicitari! <:-P

Milagros
12.09.2007, 13:29:36
=D> =D> =D> Pentru pozele Biei.

nicoleta
12.09.2007, 15:26:18
felicitari Bia !!!!ce ochi superbi !!! a-ti fost frumosi foc !!!! sa ramaneti tineri si frumosi pentru tot restul vietii , casa de piatra si mult mult noroc !!!!
sincer i-mi pare sincer rau k nu ne-am intalnit !!!
:* :* :* :* :*

Nicollee
12.09.2007, 16:17:28
Ma bucur ca ati reusit sa va intalniti miresicilor din Iasi.....sper sa mai pastrati obiceiul ca in curand vin si eu in tara...se apropie nunta si sunt anumite detalii de care trebuie sa ma ocup personal.......bafta pentru cele care au nunta in perioada asta!!!!!!!:*

Bia
12.09.2007, 20:51:17
Multumesc inca o data din tot sufletul pentru urarile voastre!
Cand facem o intalnire? Mor de dorul vostru! Abia astept sa va povestesc! Pupici la toata lumea!

Bia
12.09.2007, 20:54:04
Casa de piatra, Bia!
Mult noroc si multa dragoste, sa va iubiti la fel si peste 150 de ani:*
Ce floricele ai avut in par? Erau naturale?

Mersi la fel si voua! :*
Am avut orhidee, dar nu stiu exact cum se cheama, insa pot sa aflu daca vrei! Au rezistat eroic floricelele desi era f cald!

ungrasmic
12.09.2007, 20:59:19
Gata am incarcat pozele!
Ai fost superba Bia, absolut superba! Foarte finuta, iar buchetul mi-a plcaut enorm. Felicitari!

AnaM
12.09.2007, 21:27:56
Gata am incarcat pozele!

Superba, BIA! Ai aratat fenomenal!!!!!!!!! >:D< >:D<

adinac_ro
12.09.2007, 22:14:57
Superba, BIA! Ai aratat fenomenal!!!!!!!!! >:D< >:D<

De aceeasi parere sunt si eu. AI fost super, nici nu stiu de ce ti-ai facut griji cu pregatirile pt ca ai avut idei si totul a iesit superb.

CataAna
12.09.2007, 22:23:49
Gata am incarcat pozele!

SUPERBA!!!! M-am emotionat uitandu-ma la poze, as fi vrut tare mult sa te vad mireasa. Toate fotografiile sunt pline de caldura si parca se simte dragostea in aer.:x Nu mai spun de peretele portocaliu, arata super ca fundal in fotografii.;))
Toata fericirea din lume va doresc, sa va iubiti mereu ca acum si sa aveti o viata minunata impreuna.
Multi pupici,
Cata>:D<

AnaM
13.09.2007, 00:36:07
De aceeasi parere sunt si eu. AI fost super, nici nu stiu de ce ti-ai facut griji cu pregatirile pt ca ai avut idei si totul a iesit superb.

Off-topic, dar ce misto e avatarul tau! :D Parca esti varianta bruneta a Marlenei Dietrich, sau Katherine Hepburn in tinerete :D :D Suuuuuuper!

Chrisu
13.09.2007, 10:48:29
Ai fost tare frumusica Bia.Sa fiti fericiti si sa va iubiti toata viata la fel de mult ca in ziua nuntii!!!:x:x:x

drika
13.09.2007, 14:16:06
Mai Bia mai..of eu nici nu mai zic nimic ca stii cat de mult mi-ati placut:D:D:D Imi este dor de tine...poate te trezesti cu mine la usa intr-o zi:D:D:D

Limona
13.09.2007, 14:56:20
Mai este putin si este nunta Anei, voi unde va intaliniti, caci as vrea si eu sa vin, sa va cunosc in sfarsit. M-ati ajutat f mult pana acum...si mai am atatea de invatat de la voi ;)) .

Uau... Adina e trasnet poza...super faina.

alibd
13.09.2007, 15:01:54
Off-topic, dar ce misto e avatarul tau! :D Parca esti varianta bruneta a Marlenei Dietrich, sau Katherine Hepburn in tinerete :D :D Suuuuuuper!

Mi-ai luat-o inainte. :) Si eu am remarcat avatarul Adinei, e absolut superb. =P~ =P~ :A :A :A

Milagros
13.09.2007, 15:05:39
Oooooooooooooo, doamna Botea, dar ce poza ne-am tras. :)>-

Limona
15.09.2007, 08:24:10
S-a facut si sambata :D , deci ne intalnim azi?:)

sunset
15.09.2007, 12:03:05
Ce ziceti pe la 5 ? E o terasa in spate la Hala, langa magazinul acela de gradinarit... aproape de biserica Barboi... ca sa ajungem usor la Ana, dar sa bem si un suc....e ok?

Bia
15.09.2007, 12:06:23
Multumesc inca o data fetelor! Azi ma duc sa scot si pozele, in sfarsit!
Abia astept sa ne intalnim! Pe la 5 ar fi super! La ce ora are Ana?

sunset
15.09.2007, 13:00:59
Multumesc inca o data fetelor! Azi ma duc sa scot si pozele, in sfarsit!
Abia astept sa ne intalnim! Pe la 5 ar fi super! La ce ora are Ana?

la ora 6 are Ana...deci ce facem , ramane asa?

[/quote] Ce ziceti pe la 5 ? E o terasa in spate la Hala, langa magazinul acela de gradinarit... aproape de biserica Barboi... ca sa ajungem usor la Ana, dar sa bem si un suc....e ok?[/quote]

Milagros
15.09.2007, 13:43:48
la ora 6 are Ana...deci ce facem , ramane asa?

Ce ziceti pe la 5 ? E o terasa in spate la Hala, langa magazinul acela de gradinarit... aproape de biserica Barboi... ca sa ajungem usor la Ana, dar sa bem si un suc....e ok?[/quote]
[/quote]

Unde este terasa in spate la Hala? ^:)^

adinac_ro
15.09.2007, 14:02:23
Se ocupa cineva de darul mireselor catre ANA.?NE vedem la 5.Sper s animeresc si eu terasa din spate de la hala..........dar e un pic cam frig de terasa.

Limona
15.09.2007, 14:30:07
E bine la 5 si cred ca stiu si terasa :> .

Limona
15.09.2007, 15:47:36
Unde este terasa in spate la Hala? ^:)^

Cred ca este acea cafenea, care vara are si o mini terasa. Este exact in spate la hala, de unde incepe esplanada.

Juliette
15.09.2007, 20:43:12
Ce ma bucur k v-am cunoscut pe o parte din voi... chiar asa, din viteza, cum s-a intamplat... :* >:D<

Limona
16.09.2007, 07:57:04
Casa de piatra Ana si GreenEyes. Si eu ma bucur ca am putut sa cunosc o parte din miresici ;;) . Ana a fost f frumusica, si astept sa sa se trezeasca Shery sa puna cateva poze cu Ana :D .

AnaM
16.09.2007, 11:51:16
Multumesc din suflet ca ati venit si ca v-am vazut asa de multe >:D< A fost o surpriza excelenta :D Multumesc si pentru urari, si pentru cadou >:D<

Pe scurt, au mers toate neasteptat de bine, cu exceptia parului meu, care as fi vrut sa fie altfel, dar de-acum era prea tarziu :)) Am sa pove mai mult despre nunta la topicul cu pricina. Acum ma chinui sa scot niste poze facute de fratele meu, si o sa pun cateva la Offtopicuri.

Inca o data multumesc mult >:D<

nadiai
16.09.2007, 12:49:58
Multumesc din suflet ca ati venit si ca v-am vazut asa de multe >:D< A fost o surpriza excelenta :D Multumesc si pentru urari, si pentru cadou >:D<

Pe scurt, au mers toate neasteptat de bine, cu exceptia parului meu, care as fi vrut sa fie altfel, dar de-acum era prea tarziu :)) Am sa pove mai mult despre nunta la topicul cu pricina. Acum ma chinui sa scot niste poze facute de fratele meu, si o sa pun cateva la Offtopicuri.

Casa de Piatra :).. Tu stai pe net la ora asta??..in loc sa dormi sau :D altceva??

Milagros
16.09.2007, 13:32:15
Iata si pozele, Limona. :)

drika
16.09.2007, 13:36:02
Felicitari Ana>:D<>:D<>:D<>:D<>:D< sa fiti fericiti si plini de impliniri>:D<>:D<. Nu am apucat sa vin..of astept intalnirea viitoare...Adina..mi-e dor de tine...:-s

mitzura
16.09.2007, 15:29:01
Pe scurt, au mers toate neasteptat de bine, cu exceptia parului meu, care as fi vrut sa fie altfel, dar de-acum era prea tarziu :)) Am sa pove mai mult despre nunta la topicul cu pricina.

De ce neasteptat?ce te temeai ca va merge prost?AM trecut aseara cu masina prin fata pe la select si erau lumanarele pe scara pana sus...Atat am apucat sa vad,dar mi s-a parut f romantic!si oricum,din tot ceea ce ai scris,fara sa te cunosc personal (din pacate:( ),imi face impresia ca esti o fata cu gusturi fine,mai degraba clasice,asa ca nu prea cred ca ai dat gres cu ceva!si in privinta paruui,a aratat super!tu il vroiai desfacut,sau care a fost problema?

deeACATALINA
16.09.2007, 15:34:18
ANA ai fost superba.n-ai mai purtat voal?pana la urma ti-ai facut parul la maviov?te-au dezamagit?casa de piatra inca o data!

Milagros
16.09.2007, 16:05:54
ANA ai fost superba.n-ai mai purtat voal?pana la urma ti-ai facut parul la maviov?te-au dezamagit?casa de piatra inca o data!

Ba da a avut voal dar si l-a pus exact inainte de a intra in biserica.

Si eu am trecut pe la Select si am vazut lumanarelele de pe scari si de afara etajul parea superb. :)

nicoleta
16.09.2007, 18:24:12
da intredevar , superba !!!!!!!!!!!!!!!!!

tinys
16.09.2007, 18:54:38
Multumesc inca o data din tot sufletul pentru urarile voastre!
Cand facem o intalnire? Mor de dorul vostru! Abia astept sa va povestesc! Pupici la toata lumea!

CASA DE PIATRA,Bia! ati fost supeeeeerbi >:D< ! uitandu-ma la poze...imi pare ca te cunosc de undeva dar nu reusesc sa-mi aduk aminte! :-\

Oricum, sincer abia astept sa ajung si eu in tara si sa ma alatur miresicilor si sa particip si eu la intalnirile voastre..sunt asa de faine! :x

tinys
16.09.2007, 19:01:53

Ana, CASA DE PIATRA! :* cred ca ai fost o miresica super faina...mami meu nu stiu daca a mai apucat sa vina ca azi avem un eveniment in familie si lumea a fost mobilizata! :-p Oricum mersi de tot si astept detalii :x

tinys
16.09.2007, 19:05:37
Iata si pozele, Limona. :)

Sherydan, e Ana in pozele astea? :-" daca da......a aratat suuuuuupeeeeer!

AnaM
16.09.2007, 20:54:46
Casa de Piatra :).. Tu stai pe net la ora asta??..in loc sa dormi sau :D altceva??

Multumim mult! >:D<
Pai ma trezisem ca trebuia sa trecem pe la ai mei, ca au organizat o masa si erau toate rudele mele din afara orasului, + alti invitati care au fost la nunta (ma intreb, oare oamenii aia cchiar nu au avut somn? :)) )

Felicitari Ana >:D< >:D< >:D< sa fiti fericiti si plini de impliniri
Multumesc din suflet, Flavia >:D<

De ce neasteptat?ce te temeai ca va merge prost?AM trecut aseara cu masina prin fata pe la select si erau lumanarele pe scara pana sus...Atat am apucat sa vad,dar mi s-a parut f romantic!si oricum,din tot ceea ce ai scris,fara sa te cunosc personal (din pacate :( ),imi face impresia ca esti o fata cu gusturi fine,mai degraba clasice,asa ca nu prea cred ca ai dat gres cu ceva!si in privinta paruui,a aratat super!tu il vroiai desfacut,sau care a fost problema?

Pai cea mai mare problema a fost sala, ca se punea mocheta si plintele in sala si la ora 5 ieri, din cauza unui nene muncitor tare lenes (de la firma de constructii), si tot personalul + cei de la firma de organizari au trebuit sa stea dupa funduletul lui, + enspe alte probleme care au aparut pe parcursul zilei, legate de organizare. Eu sincer nu credeam ca sala va fi gata, dar cand am urcat sus, am amutit de uimire, de cum arata totul.
In afara de asta, au mai fost emotii cu pozatul, dar iar am avut bafta. Exat cand am ajuns in Gradina Botanica, a aparut soarele.
Si ca inca un plus, exact la ora 7:30, cand am ajuns la restaurant de la biserica, cu jumate de metru inainte sa urc pe terasa, a inceput sa picure, si m-a picurat 2 stropi :D

Iar parul, ce sa zic... De la spate a aratat super :)) Pacat ca am fatza destul de patrata si nu imi sta prea bine cu parul dat peste cap, daramite un pic tapat. Nu pot sa spun ca m-au dezamagit, nu e cazul, doar ca mi-ar fi placut un pic altfel, dar deja trecea timpul si n-ar mai fi avut timp sa ma refaca, daca i-as fi cerut. Pana la urma a fost ok asa. :)

Multumesc din suflet pentru complimente si pentru urari >:D< Ce mi-a placut cel mai mult la nunta mea a fost tocmai ca a fost o nunta foarte eleganta, simplu si la obiect, iar atmosfera era atat de relaxata si lumea s-a simtit atat de bine impreuna, chiar daca multi atunci se cunosteau, sala facea ca totul sa fie foarte intim. Plus ca formatia a fost absolut exceptionala, chiar nu m-am asteptat :D

Multumesc mult >:D< Am purtat, dar l-am pus dupa ce m-au pozat fetele. Am facut totul la Maviov. Nu m-au dezamagit, nu aveau cum, dar mi-as fi dorit un pic diferita coafura :)

Ana, CASA DE PIATRA! :* cred ca ai fost o miresica super faina...mami meu nu stiu daca a mai apucat sa vina ca azi avem un eveniment in familie si lumea a fost mobilizata! :-p Oricum mersi de tot si astept detalii

Multumesc din suflet! Nu-i nimic, o sa mai aiba ocazia sa vada nunta pe 29 septembrie si cam atat din cate stiu... Oricum, am avut vizitatori 2 perechi de miri, :)) cea care va face pe 29 (numai ca vor avea 170 persoane, eu am avut 110) si inca o pereche pe care nu o stiu ;))

tinys
16.09.2007, 21:15:58
Multumesc din suflet! Nu-i nimic, o sa mai aiba ocazia sa vada nunta pe 29 septembrie si cam atat din cate stiu... Oricum, am avut vizitatori 2 perechi de miri, :)) cea care va face pe 29 (numai ca vor avea 170 persoane, eu am avut 110) si inca o pereche pe care nu o stiu ;))

Ma bucur tare mult ca restaurantul a fost super....am vazut si din poze. Pe 29 sigur va merge mama ca o trimit fortat! =)) Inca o intrebare: ce formatii ai avut? ca ai spus ca au fost de exceptie ^:)^ Iar servirea, mancarea cum a fost??? Mersi anticipat si te pup >:D<

AnaM
16.09.2007, 21:42:10
Ma bucur tare mult ca restaurantul a fost super....am vazut si din poze. Pe 29 sigur va merge mama ca o trimit fortat! =)) Inca o intrebare: ce formatii ai avut? ca ai spus ca au fost de exceptie ^:)^ Iar servirea, mancarea cum a fost??? Mersi anticipat si te pup >:D<

http://www.miresici.ro/showthread.php?p=392863#post392863

Povestea nuntii :D

:*

tinys
16.09.2007, 23:03:31

Ai avut o nunta de vis! felicitari AnaM!>:D< si mi-ai starnit curiozitatea cu Selectul,desi stiind cati oameni ne vine la nunta mai mult ca sigur nu ar avea cum sa incapa...Dar sigur fac si eu o vizita cand ajung acasa!
Te pup, sa fii fericita alaturi de sotul tau si sa va iubiti mult! :x

AnaM
17.09.2007, 10:44:51
Ai avut o nunta de vis! felicitari AnaM!>:D< si mi-ai starnit curiozitatea cu Selectul,desi stiind cati oameni ne vine la nunta mai mult ca sigur nu ar avea cum sa incapa...Dar sigur fac si eu o vizita cand ajung acasa!
Te pup, sa fii fericita alaturi de sotul tau si sa va iubiti mult! :x

Multumim mult!! Merita sa faci o vizita, e superb!
Multumim pt urari si va doresc tot binele din lume! >:D<

nicoleta
18.09.2007, 00:56:31

ma bucur k a iesit totul asa cum ti-ai propus . frumos buchet , frumoasa mireasa !!!!!!

AnaM
18.09.2007, 15:24:40
ma bucur k a iesit totul asa cum ti-ai propus . frumos buchet , frumoasa mireasa !!!!!!

>:D< >:D< Multumesc!!!!!

Bia
19.09.2007, 18:09:33
CASA DE PIATRA ANA!!! Ai fost superba si rochita absolut bestiala!!!!! :* :* :*

AnaM
19.09.2007, 23:45:51
CASA DE PIATRA ANA!!! Ai fost superba si rochita absolut bestiala!!!!! :* :* :*

Multummmmeeeeeeesssccccc!!!!!!!!!!! >:D< :*

adinac_ro
20.09.2007, 09:18:45
Deci in week-end ne vedem ? Sa nu uitati verghetele acasa.

sunset
20.09.2007, 10:18:09

asta era pentru mine ?! ;))

adinac_ro
20.09.2007, 13:00:07
asta era pentru mine ?! ;))

:-p
Exact!!! Daca nu ajungi trimite vergheta.

Milagros
20.09.2007, 13:20:58
Buna asta! =)) =)) =))

drika
20.09.2007, 14:03:15
VReau si eu..inca nu stiu la cat chem lumea sa vada caseta;)) dar voiam in week-end

nadiai
20.09.2007, 15:43:44
intalnire, da da da..unde? cand? vin si eu...

nicoleta
20.09.2007, 18:53:03
as trimite-o si eu dar nu cred k ajunge pana sambata :-<!!!!
:*:*

AnaM
21.09.2007, 12:18:15
Eu plec maine la Gura Humorului, e nunta varului sotului, asa ca e musai sa mergem, desi mai degreaba m-as fi vazut cu voi :)) ... Duminica ne intoarcem, ducem lumanarile la biserica si ne pregatim de plecare, luni avem avion spre Paris :D Yeeeeey, honeymoon, here I come $-)

Fetele, ieri am primit dvd-urile de la nunta si sunteti si voi acolo =)) Hihihi, ce frumos <:-P Astept azi/maine si pozele de la fotograf :D

michelle1981
21.09.2007, 12:46:10
:D Yeeeeey, honeymoon, here I come $-)

Fetele, ieri am primit dvd-urile de la nunta si sunteti si voi acolo =)) Hihihi, ce frumos <:-P Astept azi/maine si pozele de la fotograf :D
Casa de piatra, sa fiti fericiti si sa va iubiti la fel de mult si peste 150 de ani!>:D<
Petrecere frumoasa la Paris! Si noi tot acolo vom merge in honey week, asa ca astept impresii si povesti:D

drika
21.09.2007, 13:40:04
Si la mine sunteti....am si ceva poze de la biserica....nu mai dureaza mult si le incarc. Super au iesit DVD urile...super sunt tare tare multumita:D:D:D:D

oana_maria
21.09.2007, 13:50:28
Eu plec maine la Gura Humorului, e nunta varului sotului, asa ca e musai sa mergem, desi mai degreaba m-as fi vazut cu voi :)) ... Duminica ne intoarcem, ducem lumanarile la biserica si ne pregatim de plecare, luni avem avion spre Paris :D Yeeeeey, honeymoon, here I come $-)

Mergi la Gura Humorului......hmmm, mi s-a facut dor de casa, eu sunt de acolo...dar lasa ca o sa-mi treaca repede ca aine ma vad cu toate rudele.
Distractir placuta in luna de miere!

Fluturas
22.09.2007, 08:52:54
Si la mine sunteti....am si ceva poze de la biserica....nu mai dureaza mult si le incarc. Super au iesit DVD urile...super sunt tare tare multumita:D:D:D:D

hai cu pozele !!!!!!!!

adinac_ro
22.09.2007, 10:50:07
Si noi am petrecut la Paris concediul, dar nu am fost romantici, am prins reduceri si eram conectati rau pt shopping. Dar intr-o luna....cat tine luna de miere ( ;)) ) aveti timp pt toate.

michelle1981
23.09.2007, 22:07:50
Si noi am petrecut la Paris concediul, dar nu am fost romantici, am prins reduceri si eram conectati rau pt shopping. Dar intr-o luna....cat tine luna de miere ( ;)) ) aveti timp pt toate.
Casa de piatra, multa dragoste si fericire! Ai fost o mireasa superba, te-am admirat in poze, felicitari!>:D<
Ai povestit undeva despre Paris? Sunt amatoare de pont-uri;))

adinac_ro
25.09.2007, 20:18:54
Casa de piatra, multa dragoste si fericire! Ai fost o mireasa superba, te-am admirat in poze, felicitari!>:D<
Ai povestit undeva despre Paris? Sunt amatoare de pont-uri;))

Nu cred ca am dat detalii, am stat 6 zile la o vara de-a mea deci cazare nu stiu sa recomand, in rest...orice cu mare placere.

drika
26.09.2007, 19:23:13
Cand bagam o intalnire fetele. in weekend vreau vreau8-}8-}

adinac_ro
29.09.2007, 13:09:47
Cand bagam o intalnire fetele. in weekend vreau vreau8-}8-}

Eu week-end-ul asta nu ma bag. Sunt intr-o depresie. Imbatranesc, pun in balanta realizarile si esecurile si nu ma simt tocmai bine de intalniri. Va pup si va trimit miiiii de pupici.

drika
29.09.2007, 17:50:17
Adina>:P>:P>:P trebuie sa discutam:-<

nicoleta
29.09.2007, 19:14:41
Eu week-end-ul asta nu ma bag. Sunt intr-o depresie. Imbatranesc, pun in balanta realizarile si esecurile si nu ma simt tocmai bine de intalniri. Va pup si va trimit miiiii de pupici.
sa inteleg k petreci in seara asta ????? eu las pe marti urarile !!!!!!:*:*:*:*

alibd
29.09.2007, 20:23:53

>:D< >:D< >:D< :x :x :x Hai ca va trece si starea asta si va iesi soarele. Curaj!

Milagros
30.09.2007, 11:31:23
Deci ne intalnim? :madlaugh::madlaugh::madlaugh:

adinac_ro
30.09.2007, 22:00:43
sa inteleg k petreci in seara asta ????? eu las pe marti urarile !!!!!!:*:*:*:*

Da intr-adevar am petrecut. Ceva neprogramat caci eu imi numaram bobocii de toamna si eram cu moralul la pamant. Mi-am mai revenit, dar de maine e luni si iar imi fac probleme existentiale. De acum imi fac planuri pt sarbatori, e devreme dar vreau sa ma tin ocupata cu ganduri optimiste.Astept sa ne vedem, eu in week-end am musafiri ( ai mei) deci daca palnuim vineri e si mai bine.VA salut, O saptamana buna!!!

biutzaxx
10.10.2007, 18:52:23

si noi am fost la Paris in Honeymoon, asa ca te astept sa facem schimb de impresii :D

drika
10.10.2007, 18:57:19
Vineri pe la 4- 5 e bine..as vrea sa fie mai devreme ca sa ajung acasa mai devreme?? Haideti ca eu tre' sa ma intalnesc cu voi sa-mi reglez niste conturi si nu mai reusesc ..poate in grup merge mai bine..asadar eu ma bag la o intalnire pe vineri pe la orele de mai sus, ce parere aveti??

adinac_ro
10.10.2007, 22:55:46
Vineri pe la 4- 5 e bine..as vrea sa fie mai devreme ca sa ajung acasa mai devreme?? Haideti ca eu tre' sa ma intalnesc cu voi sa-mi reglez niste conturi si nu mai reusesc ..poate in grup merge mai bine..asadar eu ma bag la o intalnire pe vineri pe la orele de mai sus, ce parere aveti??

Imi doresc o intalnire enorm de muuult. Mi s-a facut un dor nebun. Continui cu un "dar" nu pot ajunge nici la 4 nici la 5. LA 5 abia termin progr la serv. si la 6 am masajul cu care ma laudam la topicul de "slabit" .Se poate sambata?:D

drika
11.10.2007, 11:11:34
Acum mi-am dat seama ca si eu am seminar de la 6 la 8 da prefer sambata:D

Milagros
11.10.2007, 11:18:19
Acum mi-am dat seama ca si eu am seminar de la 6 la 8 da prefer sambata:D
Deci se face intalnire? Eu din pacate nu pot veni :(( De vineri pana duminica am cursuri la master. :(

adinac_ro
11.10.2007, 16:40:35
Deci se face intalnire? Eu din pacate nu pot veni :(( De vineri pana duminica am cursuri la master. :(

M-am inscris si eu la master, dar inca nu stiu orarul. Programam noi ceva pt sambata seara sau chiar duminica.

camy_rosca
15.10.2007, 12:11:47
Buna tuturor miresicilor! Sunt o miresica noua pe acest forum, si ma bucur ca aici pot gasi multe informatii , si daca aveti nevoie de vreo informatie, va pot fi de folos cu cea mai mare placere. va pup.

Buna Anageanina. Te rog frumos, cand ai timp, sa pui pe site cateva poze de la sala. Avem si noi nunta acolo in 2008 si am vrea sa vedem un pic sala decorata. Si te mai rog sa-mi spui cati invitati ai avut si daca a fost inghesuiala. Multumesc anticipat :*

P.S. Daca nu vrei sa pui foto pe net, iti dau o adresa de mail/mess sa-mi trimiti. Thanks [-o<

Milagros
15.10.2007, 12:14:14
M-am inscris si eu la master, dar inca nu stiu orarul. Programam noi ceva pt sambata seara sau chiar duminica.

Unde te-ai inscris? :) Eu nu mai am deloc weekend. Am vineri de la 4 la 8, sambata de la 9 la 8 si duminica de la 9 la 4 sau de la 9 la 8 :(( Dar este deosebit, interesant, captivant. Psihoterapia cuplului si a familiei. :D

alibd
15.10.2007, 15:53:20
Unde te-ai inscris? :) Eu nu mai am deloc weekend. Am vineri de la 4 la 8, sambata de la 9 la 8 si duminica de la 9 la 4 sau de la 9 la 8 :(( Dar este deosebit, interesant, captivant. Psihoterapia cuplului si a familiei. :D

Shery, unde faci masterul asta? Cumva la Cuza? Cu dna Turliuc? Si chiar va tine in week atatea ore? Ca si noi aveam program ffff incarcat la master, dar.... mai cadeam la mica intelegere...;)) ;))

Milagros
15.10.2007, 16:43:12
Shery, unde faci masterul asta? Cumva la Cuza? Cu dna Turliuc? Si chiar va tine in week atatea ore? Ca si noi aveam program ffff incarcat la master, dar.... mai cadeam la mica intelegere...;)) ;))

Da, doamna Turliuc e capul dar mai e si dl Dafinoiu :-s si altii. Si chiar ne tine, ca sincer pe banii pe care ii dau nu imi convine sa cad la nici o intelegere...fie ea si mica :-"

adinac_ro
15.10.2007, 17:39:29
Da, doamna Turliuc e capul dar mai e si dl Dafinoiu :-s si altii. Si chiar ne tine, ca sincer pe banii pe care ii dau nu imi convine sa cad la nici o intelegere...fie ea si mica :-"

Eu m-am inscris la FIBAS (feaa) finante banci. Eu am facut asistenta sociala si nu mai vroiam nimic pe consiliere, psihologie etc. Vreau sa imi dezvolt latura economica. Acum mai studiez si engleza singurica. Am o carte cam grea care nu ma atrage si cam trag chiulul. Daca are cineva un ghid sau un manual detaliat ca pt incepatori-mediu accept ajutor.

alibd
15.10.2007, 18:21:17

Super! N-am stiut ca faci masterul la mine la facultate. ;))

Milagros
16.10.2007, 10:34:35
Super! N-am stiut ca faci masterul la mine la facultate. ;))

Pai il fac pentru sufletelul meu :)

mikutza
16.10.2007, 13:38:25
Eu m-am inscris la FIBAS (feaa) finante banci. Eu am facut asistenta sociala si nu mai vroiam nimic pe consiliere, psihologie etc. Vreau sa imi dezvolt latura economica. Acum mai studiez si engleza singurica. Am o carte cam grea care nu ma atrage si cam trag chiulul. Daca are cineva un ghid sau un manual detaliat ca pt incepatori-mediu accept ajutor.

Te felicit pentru alegerea facuta =D> (ma refer la renuntarea la asistenta sociala). Stiu ca par dura, dar va mai dura mult pina cd asistenta sociala se va face "ca la carte" in Romania si va fi respectata ca si meserie/ profesie. :)>- Cunosc multe persoane din breasla asta care regreta ca nu au ales alta facultate. :-"

adinac_ro
16.10.2007, 16:29:27
[Daca se incalzeste facem o intalnire? Eu vineri pot dupa 20.30 dar e k sambata. Cei de la master sa stabileasca ora. Pupici.

alibd
16.10.2007, 16:36:43
[Daca se incalzeste facem o intalnire? Eu vineri pot dupa 20.30 dar e k sambata. Cei de la master sa stabileasca ora. Pupici.

Eu week asta plec, in sfarsit, acasa la parinti dupa o perioada taaaaarree lunga...8-|

alibd
16.10.2007, 16:37:28
Pai il fac pentru sufletelul meu :)

Mda, numai ca te costa cam mult placerea asta, asa-i? :-"

Milagros
16.10.2007, 18:50:06
Mda, numai ca te costa cam mult placerea asta, asa-i? :-"

Eh, salariul pe 2 luni... mai nou pe o luna si un pic...il dau pt un an... :)

Bia
17.10.2007, 10:29:38
Salutare fetelor! Mi-e asa de dor de voi!!!!!!!!!!!!!! N-am mai apucat nici sa intru pe forum .... Abia astept sa ne vedem, sper sa stabilim o intalnire cat mai curand! Pupici!

alibd
17.10.2007, 16:17:45
Salutare fetelor! Mi-e asa de dor de voi!!!!!!!!!!!!!! N-am mai apucat nici sa intru pe forum .... Abia astept sa ne vedem, sper sa stabilim o intalnire cat mai curand! Pupici!

ooooooooo, lume noua! Sal, Bia! Chiar ma intrebam ce mai faci, de nu te mai lasi vazuta...;-) >:D<

Yonika
17.10.2007, 17:42:29
Fetele, ma mut la Bacau de pe 01 noiembrie!!!
Merg la iubi!<:-P

Yonika
17.10.2007, 17:47:36
Am gresit topik-ul, ma scuzati..dar de emotie!
Abia astept!

adinac_ro
17.10.2007, 18:06:43
Disparuti de multa vreme ...sunset, ana M, micky, nadia asa-si-asa deci.....oare unde sunt fetele si cand ne intalnim?

Milagros
17.10.2007, 18:29:26
Disparuti de multa vreme ...sunset, ana M, micky, nadia asa-si-asa deci.....oare unde sunt fetele si cand ne intalnim?
Micky e la Bacau, cu serviciul, Nadia munceste din zori pana in seara, nici eu nu apuc sa o vad prea des :(
De Sunset si Ana si eu sunt curioasa... /:)

alibd
17.10.2007, 21:29:07
Fetele, ma mut la Bacau de pe 01 noiembrie!!!
Merg la iubi!<:-P

Pai sa fie intr-un ceas bun! <:-P Definitiv?

alibd
17.10.2007, 21:30:00
Micky e la Bacau, cu serviciul, Nadia munceste din zori pana in seara, nici eu nu apuc sa o vad prea des :(
De Sunset si Ana si eu sunt curioasa... /:)

S-a mutat Micky la Bacau? Numai cu serviciul sau...8-|

Milagros
18.10.2007, 09:06:13
S-a mutat Micky la Bacau? Numai cu serviciul sau...8-|

E plecata in deplasare, vine inapoi duminica...

sunset
18.10.2007, 09:30:11
eu invat si fac ture in disperare... merg la un concurs pt un post la Buc.... sorry pt absente^:)^...

drika
18.10.2007, 09:48:06
Adica pleci :-s:-s:-s:-s:-s:-s aaaa ce naspa...adica bine..naspa pt noi...sa citesti ce ti-am lasat..vreau musai sa te vad.
Mult succes la invatat si ai grija si de sanatate:x

alibd
18.10.2007, 10:15:13
eu invat si fac ture in disperare... merg la un concurs pt un post la Buc.... sorry pt absente^:)^...

Multa bafta!

Yonika
18.10.2007, 13:09:02
Pai sa fie intr-un ceas bun! <:-P Definitiv?
Merci pt urari. Da, deocamdata definitiv. Mi-am gasit acolo un serv si de la 1 tre sa fiu acolo prezenta. Insa in timp, eu stiu...poate vom veni in Iasi, ceea ce nu prea cred..asta vom mai vedea....
Insa chiar daca stam amandoi in Bacau, nunta tot aici o vom face.....

adinac_ro
18.10.2007, 20:22:32

Wow felicitari, dar de ce asa mutare? Aveai planuri de familie si mai putin de cariera. Sa ai succes si vorba drikai ...ai grija cat muncesti.
Va pup , pa

nadiai
27.10.2007, 20:11:57
Wow felicitari, dar de ce asa mutare? Aveai planuri de familie si mai putin de cariera. Sa ai succes si vorba drikai ...ai grija cat muncesti.
Va pup , pa
Miresici.. nu ne mai intalnim?

drika
28.10.2007, 11:42:33
eu vreau dar dupa ziua de marti...am un proiect super greu:(:(

Milagros
28.10.2007, 18:26:02
Sunset, parca aveai planuri de bebel. Ce se intampla in sfera aia?:">

adinac_ro
29.10.2007, 13:38:03
Medical sunset trebuie sa astepte minim 6 luni.Dar ea oricum e si bataioasa pt cariera.

drika
31.10.2007, 20:53:03
INTALNIRE, INTALNIRE!!!
Sambata la ora 16 ..daca cineva nu poate si vrea sa vina sau vrea o alta locatie sa spuna dar in principiu asa ramane. Eu cu Adina ne-am inscris deja si probabil si Bia .
acolo langa Select unde mergeam de obicei...

adinac_ro
31.10.2007, 21:04:23
INTALNIRE, INTALNIRE!!!
Sambata la ora 16 in Corso..daca cineva nu poate si vrea sa vina sau vrea o alta locatie sa spuna dar in principiu asa ramane. Eu cu Adina ne-am inscris deja si probabil si Bia ;))
Sau acolo langa Select unde mergeam de obicei...spuneti care din ele.

DA , Adina vine, la ora 4! ma gandesc ca la Boema e mai bine.
Printre altele vreau sa aud vesti si de la Sunset, poate e in iasi si vine, sper ca si daniela cu sotul sunt liberi, shery, nadia, micky &CO,pe bia o aduci tu.........Ana M asteptam sa ne spui noutai.
Pe nicoleta din italia nu am mai vazut-o demult....nici pe site nici pe mess....stie cineva ceva?
Deci ne vedem sambata. Abia Astept.

drika
31.10.2007, 21:10:28
Asa Boema se numea;));))

adinac_ro
31.10.2007, 21:26:07
Am un chef nebun sa va intalnesc, de dor si drag o sa va pup pe toate....
noroc de meciul cu steaua care m-a "expediat" la calculator in seara asta ca am chef de vorba , vorbarie si multe alte.

alibd
31.10.2007, 21:28:52
Am un chef nebun sa va intalnesc, de dor si drag o sa va pup pe toate....
noroc de meciul cu steaua care m-a "expediat" la calculator in seara asta ca am chef de vorba , vorbarie si multe alte.

Si al tau cu meciul? :D Inseamna ca nu sunt singura "oropsita".:D

adinac_ro
31.10.2007, 21:35:23
Si al tau cu meciul? :D Inseamna ca nu sunt singura "oropsita".:D

Cum e programul tau de sambata? Poate aveti timp de intalnire...daca nu ai examen sau nu mergi la parinti.=))
Te asteptam cu drag, ca demult nu mai avem vesti "live " de la voi.

drika
31.10.2007, 21:39:54
Si la mine e meci si pe fundal la Tv si pe calculatorul alaturat ca joaca sotul manager.l Nu ma deranjeaza cel de la TV. oricum ma duc sa ma spal pe cap..mi-am facut ceai de brusture cu urzica ca imi cade parul:(

alibd
31.10.2007, 21:41:45
Cum e programul tau de sambata? Poate aveti timp de intalnire...daca nu ai examen sau nu mergi la parinti.=))
Te asteptam cu drag, ca demult nu mai avem vesti "live " de la voi.

Sper sa pot ajunge. Noi ne chinuim sa ajungem si la nasi, ca s-a marit familia lor, au o fetita cam de o saptamana pe care nu am reusit inca sa o vedem. Va tin la curent cu programul...;-)

adinac_ro
31.10.2007, 21:44:12
Si la mine e meci si pe fundal la Tv si pe calculatorul alaturat ca joaca sotul manager.l Nu ma deranjeaza cel de la TV. oricum ma duc sa ma spal pe cap..mi-am facut ceai de brusture cu urzica ca imi cade parul:(

Sa-mi dai si mie secretul pt par. Am muuulte motive: vreau sa il las lung, vreau sa il mai hranesc si natural ca e cam imbacsit, a venit si vremea rece care l-a cam subtiat si pica muuuuuuuuult, deci ajutor drika ca tu ai un "cv" bun in domeniul asta.

drika
31.10.2007, 21:46:02
O sa mut discutia pe off..iti raspund acolo

Milagros
01.11.2007, 09:49:51
Vreau si eu la intalnire dar nu am sanse sa ajung ca in weekend am master :(( Si dau test chiar sambata :((

Si mi-e asa dor de voiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!

Green_Eyes
01.11.2007, 10:17:00
Teoretic, sâmbătă trebuie să mergem la nași să vadă si ei DVD-urile.../:)[-( Of, de cand îmi doresc să vă cunosc personal, nu doar să vă zăresc pe stradă si să îi zic sotului: Uite, ea e miresică!;));)) Poate ajung, cine stie..Dar unde e întîlnirea?

michelle1981
01.11.2007, 13:12:05
Si mie mi-ar place sa ma intalnesc cu voi, dar nu am idee daca o sa am timp fiind ultimul week-end inainte de nunta ...

Limona
01.11.2007, 14:56:18
Nici eu nu pot veni la intalnire....offf a aparut o urgenta la servici si tb sa lucrez sambata. Intr-adevar ma platesc dublu pt aceste ore...dar preferam liber #-o .

adinac_ro
01.11.2007, 17:20:11
Intalnirea va fi sambata la ora 16 la boema , cafeneaua de la select. Nu plangeti cele care nu ajungeti ca nu e ultima intalnire.Cred ca vom fi doar veteranele, ca de obicei.

alibd
01.11.2007, 19:00:42
Vreau si eu la intalnire dar nu am sanse sa ajung ca in weekend am master :(( Si dau test chiar sambata :((

Si mi-e asa dor de voiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!

Multa bafta, Shery! La ce/cine ai test?

Daphnne
01.11.2007, 22:22:31
Poate ajung si eu :) >:D<:*:*<:-P<:-P

drika
01.11.2007, 22:58:02
Poate ajung si eu :) >:D<:*:*<:-P<:-P
Iti aduc bolero-ul<:-P<:-Pasa ca vino>:/>:/:-p:D

Milagros
02.11.2007, 10:14:33
Multa bafta, Shery! La ce/cine ai test?

La Gavrilovici - Consiliere Psihologica. Acu imi fac temele :-B

adinac_ro
02.11.2007, 10:26:45

Urmatoarea intalnirea va fi vineri sa poti ajunge si tu. Poate chiar sapt viitoare. E bine?

Milagros
02.11.2007, 12:46:48
Urmatoarea intalnirea va fi vineri sa poti ajunge si tu. Poate chiar sapt viitoare. E bine?

Si vineri am cursuri :-< Dar sunt libera duminica :D

adinac_ro
02.11.2007, 12:55:05
Si vineri am cursuri :-< Dar sunt libera duminica :D

Asa vom propune, o intalnire pt duminica.

Milagros
02.11.2007, 13:53:27
Asa vom propune, o intalnire pt duminica.

Multumesc................... \:D/ \:D/ \:D/

nicoleta
02.11.2007, 14:21:25
DA , Adina vine, la ora 4! ma gandesc ca la Boema e mai bine.
Printre altele vreau sa aud vesti si de la Sunset, poate e in iasi si vine, sper ca si daniela cu sotul sunt liberi, shery, nadia, micky &CO,pe bia o aduci tu.........Ana M asteptam sa ne spui noutai.
Pe nicoleta din italia nu am mai vazut-o demult....nici pe site nici pe mess....stie cineva ceva?
Deci ne vedem sambata. Abia Astept.
:(( :(( :(( :(( am pc-ul stricat !!!!!!! sper sa mi-l aduk mai rpd k tare rau e fara . pupici la toata lumea . sper sa revin mai rpd k mi-e tare dor de voi !!:* :* :*

sunset
03.11.2007, 10:15:27
Intalnirea va fi sambata la ora 16 la boema , cafeneaua de la select. Nu plangeti cele care nu ajungeti ca nu e ultima intalnire.Cred ca vom fi doar veteranele, ca de obicei.

Am sa trec si eu ... doar ca va trebui sa merg la serviciu pe la 5... >:D<

alibd
03.11.2007, 12:01:13

E de treaba profu. Nu se trece greu. Bafta!

drika
03.11.2007, 13:05:23
Am sa trec si eu ... doar ca va trebui sa merg la serviciu pe la 5... >:D<
Super:D<:-P<:-P<:-P<:-P

alibd
03.11.2007, 13:59:59
Fetele, nu reusesc sa ajung...Am o groaza de treaba si nu termin pana la 4. Poate data viitoare. Va pup! Have fun...;-) <:-P

alibd
03.11.2007, 18:55:25
Cum a fost la intalnire? Cate miresici ati fost pana la urma?

adinac_ro
03.11.2007, 18:59:55
Cum a fost la intalnire? Cate miresici ati fost pana la urma?

Veteranele ( bia drika, sunset si eu) . A fost chiar fain, am vb si de nunti ca ....de acolo s-a inchegat prietenia noastra , dar nu numai. Am trecut la subiecte mai personale, familie, scoala, planuri de viitor, sarbatori etc. Discutiile sunt mult mai relaxate de cand de cestile de cafea "clincaiesc" verghetele. Nu suntem stresate de timp, de termene, de culori, de buchete etc etc.
Abia asteptam sa creasca grupul, deci data viitoare ne vedem intr-o duminica.

alibd
03.11.2007, 19:20:57
Veteranele ( bia drika, sunset si eu) . A fost chiar fain, am vb si de nunti ca ....de acolo s-a inchegat prietenia noastra , dar nu numai. Am trecut la subiecte mai personale, familie, scoala, planuri de viitor, sarbatori etc. Discutiile sunt mult mai relaxate de cand de cestile de cafea "clincaiesc" verghetele. Nu suntem stresate de timp, de termene, de culori, de buchete etc etc.

Aha, bun asa! Ma bucur ca a fost super intalnirea. Poate reusesc sa ajung si eu data viitoare...:*

drika
04.11.2007, 10:01:33
=))=))=)) care verigehta clincaieste???=)):))>:D<>:D<>:D<

Daphnne
04.11.2007, 10:22:46
Am avut atat de multa treaba ieri ca nu am avut timp de nimic, nici macar sa intru sa va spun ca nu pot veni.... ieri dimineata tare mi-am condus sotul la avion si aseara eram super obosita, dupa o zi de treaba.... poate data viitoare voi avea timp mai mult liber, mai ales ca am vazut ca s-ar organiza dumineca :)
Cat despre bolero, Flavia, lasa ca mi8-l dai tu, ca nu am nevoie urgent de el :) :d ...
v-am pupat

drika
04.11.2007, 10:27:45
Ok Danny mai facem noi intalniri:D

Daphnne
04.11.2007, 10:47:56
Sper fiindca mi-e tare dor de voi, abia astept sa va vad :), numai ca doar saptamana vitoare ce voi putea veni, dupa pana in decembrie nu mai sunt in localitate :)
Shery ti-am ascultat sfatul si-am sa plec imediat cum termin cu preavizul :D

Daphnne
04.11.2007, 10:49:57
Flavia nu poti intra pe mess, vreau sa vb ceva cu tine :D te rog mult :)

drika
04.11.2007, 11:16:17
ok dar plec repede

Milagros
06.11.2007, 21:43:39
Sper fiindca mi-e tare dor de voi, abia astept sa va vad :), numai ca doar saptamana vitoare ce voi putea veni, dupa pana in decembrie nu mai sunt in localitate :)
Shery ti-am ascultat sfatul si-am sa plec imediat cum termin cu preavizul :D
Daniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!! <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :madlaugh::madlaugh::madlaugh::suuuper::suuuper::s uuuper::rockon::rockon::rockon::gen_05::gen_05::ge n_17::gen_17:

Daphnne
06.11.2007, 21:54:31
Daniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!! <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :madlaugh::madlaugh::madlaugh::suuuper::suuuper::s uuuper::rockon::rockon::rockon::gen_05::gen_05::ge n_17::gen_17:

Esti mai fericita decat mine ;)) poate ne vedem intr-o zi...sper sa se organizeze intalnirea dumineca ca sa pot ajunge si eu, ca mi-e dor de voi toate :) si nu cred ca e cazul sa va enumar, ca e lunga lunga lista :)

Daphnne
06.11.2007, 21:57:27
Te superi daca iau si eu semnatura ta cu implinirea celor 5 ani?numia ca la noi sunt abia2 :D ;)) ?

Daphnne
06.11.2007, 22:04:53
Si cine vine dumineca la intalnire? Eu sunt prima, cine e a doua? Flavia, Ana, Adina, Nadia, Miki, Alina, Alina, Alexandra? Mai enumer dintre miresicile veterane? Le primim bineinteles si pe cele mai tinere :D dar la cele veterane prezenta este obligatorie >:D< :* :* :* Numai sa cadem de acord cu ora si locul :) Astept propuneri , V-am pupat :* :* :* :*

Milagros
07.11.2007, 11:30:33
Te superi daca iau si eu semnatura ta cu implinirea celor 5 ani?numia ca la noi sunt abia2 :D ;)) ?

Cum sa ma supar? Muuult inainte! [-o<

drika
08.11.2007, 09:45:34
Si cine vine dumineca la intalnire? Eu sunt prima, cine e a doua? Flavia, Ana, Adina, Nadia, Miki, Alina, Alina, Alexandra? Mai enumer dintre miresicile veterane? Le primim bineinteles si pe cele mai tinere :D dar la cele veterane prezenta este obligatorie >:D< :* :* :* Numai sa cadem de acord cu ora si locul :) Astept propuneri , V-am pupat :* :* :* :*
Daca nu se baga nimeni noi doua oricum ne intalnim ;))

Daphnne
08.11.2007, 22:41:02
Bineinteles... :)
pup dulce

Daphnne
08.11.2007, 22:41:34
Sa speram doar ca fetele au fost prea ocupate ca sa mai intre si pe forum.. :)

christinne_g
08.11.2007, 22:48:29
Salutare, mai adaugati o miresica in Iasi...ma voi casatori in mai 2008 asa ca mi-ar prinde bine niste sfaturi...casa de piatra!!!!!

sunset
09.11.2007, 10:27:52
Pai eu pot sa vin , dar dupa ora 17 ( sunt la serviciu)

Anmari
09.11.2007, 10:40:41
Mi-ar placea sa vin si eu la intilnire .... duminica sper sa fie dar mai spre seara ... sunt plecata din localitate ... deci unde, cand si cum :-?

Yonika
09.11.2007, 18:48:32
Salutare, mai adaugati o miresica in Iasi...ma voi casatori in mai 2008 asa ca mi-ar prinde bine niste sfaturi...casa de piatra!!!!!
Bine ai venit printre noi! si bafta la pregatiri! vei gasi raspuns la orice intrebare a ta! Iti spun din proprie experienta!
Si pt asta le multumesc fetelor!:*

drika
09.11.2007, 19:00:29
Pai eu pot sa vin , dar dupa ora 17 ( sunt la serviciu)

Ralu am gasit documentatia aceea cu targuri...ti-o aduc. Eu zic sa ne intalnim ca si data trecuta. La Boema la ora 14. poimaine:)>- Pro si contra. Maine eu am ziua fratelui meu

Daphnne
10.11.2007, 14:04:12
Cine este pentru ora 14 si cine pentru 17? Flavia oricum noi ne intalnim, indiferent de cine cum vine...ramane sa stabilim unde..si mie mi0-ar conveni mai pe seara,tot cam pe la 17. ca pana atunci sa am timp si eu sa-mi vizitez soacra :D si mai am si alte cateva treburi de rezolvat :)
La multi ani fratelui tau!

Daphnne
10.11.2007, 14:05:16
Bun venit! Ai sa gasesti pe forum raspuns la orice intrebare ai avea, dar mai intai trebuie sa cauti in topicuri,iar daca nu gasesti ne intrebi :) >:D< sau ne intrebi si te directionam noi :) Mult succes la pregatiri :)

drika
10.11.2007, 15:07:19
Ralu am gasit documentatia aceea cu targuri...ti-o aduc. Eu zic sa ne intalnim ca si data trecuta. La Boema la ora 14. poimaine:)>- Pro si contra. Maine eu am ziua fratelui meu
ok daca si tu vrei mai pe seara schimbam la 17 dar in cazul acesta nu stiu cat stau...de obicei se si intuneca la ora asta. Ralu sa vii si tu8-}

Daphnne
10.11.2007, 21:15:38
ok daca si tu vrei mai pe seara schimbam la 17 dar in cazul acesta nu stiu cat stau...de obicei se si intuneca la ora asta. Ralu sa vii si tu8-}
Nici eu nu voi putea sta foarte mult, dar suficient cat sa vorbim Flavia :)
abia astept sa ne intalnim..dar la ce ora si unde?
la 17.30 la Boema, e ok asa?

drika
10.11.2007, 21:39:30
ok..ramane asa desi e intunecat afara la ora asta

Daphnne
10.11.2007, 22:04:22
ok..ramane asa desi e intunecat afara la ora asta
stiu,dar daca asa pot si restul fetelor... sper sa nu fim doar noi doua :) sa nu uiti sa aduci ce mi-ai promis :) >:D<

sunset
11.11.2007, 08:04:15
Eu vin sigur... deci ramane la 17:30 sau ...????8-}

Daphnne
11.11.2007, 10:27:41
Ramane la 17.30 la Boema :) >:D< :*

Milagros
11.11.2007, 11:46:06
Vin si eu, cu tot cu miresoiul meu. Si vb si cu Nadia, poate vine si ea. :-B

nadiai
11.11.2007, 16:31:05
Vin si eu, cu tot cu miresoiul meu. Si vb si cu Nadia, poate vine si ea. :-B

A vorbit cu mine vin si eu ...:)

Milagros
11.11.2007, 16:40:04
A vorbit cu mine vin si eu ...:)

Asa este, vine sigur :)>-

cellika
12.11.2007, 23:25:40
noi locuim in Iasi dar nu facem nunta in Iasi...eu ma incadrez in grup?B-)

drika
13.11.2007, 23:47:17
da cum sa nu?? Oricum nu mai vorbim de mult de nunti:-":-":-";))

cellika
14.11.2007, 23:32:11
ma bucur...ma duc si eu odata si odata sa cunosk fostele miresici.....drika nu dai cu imprumut umbrelutza ta daca va fi nevoie?;))

drika
15.11.2007, 11:15:10
si eu am imprumutat-o asa ca nu pot sa te ajut:(

Anmari
15.11.2007, 12:36:38
Fetelor pana la urma v-ati mai intilnit? Daca da, cine a venit? Si ceva poze ;;)

Eu abia weekendul acesta raman in Iasi :( dar cred ca deja a fost intilnirea ....

Milagros
15.11.2007, 12:59:06
Fetelor pana la urma v-ati mai intilnit? Daca da, cine a venit? Si ceva poze ;;)

Eu abia weekendul acesta raman in Iasi :( dar cred ca deja a fost intilnirea ....

Bineinteles ca tot veteranele au participat la intalnire. :-$ Poze nu punem pe site :*

madalinabul
15.11.2007, 13:58:51
Bineinteles ca tot veteranele au participat la intalnire. :-$ Poze nu punem pe site :*
eu nu am fost :(:(:(:(:(:(:(:((:((:((:((:((:((:((

Milagros
15.11.2007, 14:38:51
eu nu am fost :(:(:(:(:(:(:(:((:((:((:((:((:((:((

Pai de ce? :hm: Asa exemplu dai tu aici pe forum? [-X (glumesc >:D< >:D< >:D< Chiar, de ce nu ai venit?)

Anmari
15.11.2007, 14:48:52
Poate se mai face o intilnire inainte de Craciun ... pe aia nu vreau sa o ratez neam ... dar fetelor anuntati si voi din timp, ca sa ne facem planurile convenabil....[-o<

Milagros
15.11.2007, 14:52:04
Poate se mai face o intilnire inainte de Craciun ... pe aia nu vreau sa o ratez neam ... dar fetelor anuntati si voi din timp, ca sa ne facem planurile convenabil....[-o<

Pai nimic nu e programat din timp ca mereu intervine ceva ;)) Ne intalnim cand ne tuna noua, dar mereu se publica pe aici deci...

cellika
15.11.2007, 15:02:03
drika glumeam si eu ...ma prosteam putin ...as fi chiar nesimtita rau ....sa indraznesc sa-ti cer ceva ...cand nici nu am discutat makar odata...nu??nu sunt atat de deplasata |-)

Yonika
15.11.2007, 15:23:08
Poate reusesc sa ajung si eu la o intalnire a miresicilor, mai noi sau mai vechi.. Cum nu sunt in iasi, imi vine f greu sa ajung la intalnire cand va mai fin, insa poate se nimereste o data cand sunt in iasi.
va pup pe toate!>:D<

drika
16.11.2007, 00:06:04
drika glumeam si eu ...ma prosteam putin ...as fi chiar nesimtita rau ....sa indraznesc sa-ti cer ceva ...cand nici nu am discutat makar odata...nu??nu sunt atat de deplasata |-)
Nu ai fi deloc deplasata daca ai indrazni pentru ca stiu cum e si eu am imprumutat umbreluta si o miresica de aici m-a ajutat si nu ma cunostea. A mers pe incredere. O scumpica>:D<>:D<. Doar ca nu pot sa te ajut in treaba asta.

madalinabul
16.11.2007, 09:44:26
Pai de ce? :hm: Asa exemplu dai tu aici pe forum? [-X (glumesc >:D< >:D< >:D< Chiar, de ce nu ai venit?)
m/am simtit rau, dar poate urmatoarea intalnire nu o ratez

adinac_ro
17.11.2007, 17:23:18
Poate reusesc sa ajung si eu la o intalnire a miresicilor, mai noi sau mai vechi.. Cum nu sunt in iasi, imi vine f greu sa ajung la intalnire cand va mai fin, insa poate se nimereste o data cand sunt in iasi.
va pup pe toate!>:D<

Pai spune tu cand esti in iasi si noi programam ( saptamana viitoare:-p , glumesc ) atunci. Deci....trebuie doar sa pocnesti din degete.

cellika
17.11.2007, 23:24:00
Nu ai fi deloc deplasata daca ai indrazni pentru ca stiu cum e si eu am imprumutat umbreluta si o miresica de aici m-a ajutat si nu ma cunostea. A mers pe incredere. O scumpica>:D<>:D<. Doar ca nu pot sa te ajut in treaba asta.

drika multumesc frumos...esti o draguta ;-)dar nu e nevoie...o sa gasesc eu o umbrelutza pana la anul..>:D<

Yonika
19.11.2007, 12:35:38
Pai spune tu cand esti in iasi si noi programam ( saptamana viitoare:-p , glumesc ) atunci. Deci....trebuie doar sa pocnesti din degete.
Eu acum sunt in Bacau si stau la iubi si lucrez aici. Lucrez si sambata, insa o sambata da si alta nu; acum in week-end-ul trecut de ex, am fost libera, insa am fost in Cluj sa vedem noul mall (tatal meu lucreaza acolo, si a fost sa ne "prezinte?" noua lucrare ;)) ), de acum peste 2 sapt mai sunt libera si ar trebui sa vin in iasi. Acum sa vedem ce mai facem pana at. Eu mai vin in iasi si sapt asta, insa vin dimineata si plec seara, ca tre sa imi scot cartea de munca, si nu pot ramane.

denisa1
20.11.2007, 13:33:54
Buna miresici! Am tot citit ce sa postat pe acest site pe care il consider o adevarata binecuvantare si as dori sa cunosc si eu cateva viitoare miresici sau foste miresici (care au si experienta in domeniu de altfel) sa discutam despre nunti si planurile nostre de viitor. Astept raspuns de la doritoare!:*

simonastanciu
20.11.2007, 14:25:45
sigur denisa.oicand doresti.

Yonika
20.11.2007, 14:29:59
Buna miresici! Am tot citit ce sa postat pe acest site pe care il consider o adevarata binecuvantare si as dori sa cunosc si eu cateva viitoare miresici sau foste miresici (care au si experienta in domeniu de altfel) sa discutam despre nunti si planurile nostre de viitor. Astept raspuns de la doritoare!:*
Pai toate vrem sa te ajutam, de asta suntem aici sa ne ajutam intre noi!>:D< Bine ai venit printre noi!

simonastanciu
20.11.2007, 14:31:54
sigur denisa.cand doresti.

adinac_ro
21.11.2007, 20:11:19
Eu acum sunt in Bacau si stau la iubi si lucrez aici. Lucrez si sambata, insa o sambata da si alta nu; acum in week-end-ul trecut de ex, am fost libera, insa am fost in Cluj sa vedem noul mall (tatal meu lucreaza acolo, si a fost sa ne "prezinte?" noua lucrare ;)) ), de acum peste 2 sapt mai sunt libera si ar trebui sa vin in iasi. Acum sa vedem ce mai facem pana at. Eu mai vin in iasi si sapt asta, insa vin dimineata si plec seara, ca tre sa imi scot cartea de munca, si nu pot ramane.

Sa te interesezi de programul ITM, stiu ca era un program special pt ridicarea actelor, cam dupa ora 16.00. Ca sa nu faci un drum in zadar mai bine te interesezi.

Yonika
22.11.2007, 11:07:44
Sa te interesezi de programul ITM, stiu ca era un program special pt ridicarea actelor, cam dupa ora 16.00. Ca sa nu faci un drum in zadar mai bine te interesezi.
da, m-am interesat, au dupa ora 16 program de eliberat cartile de munca. Oricum,vineri vin mai devreme, ca mai am si altele de facut si de rezolvat, si apoi inapoi la Bacau ca eu sambata lucrez.

Milagros
22.11.2007, 11:41:54
da, m-am interesat, au dupa ora 16 program de eliberat cartile de munca. Oricum,vineri vin mai devreme, ca mai am si altele de facut si de rezolvat, si apoi inapoi la Bacau ca eu sambata lucrez.

La ITM mergi chiar cu juma de ora inainte de terminarea programului sa vezi ce liniste si pace e ca toti se inghesuie acolo inainte sa inceapa programul si stai la niste cozi... Pe cand spre final, nu mai vine nimeni :D

Yonika
22.11.2007, 12:36:53
La ITM mergi chiar cu juma de ora inainte de terminarea programului sa vezi ce liniste si pace e ca toti se inghesuie acolo inainte sa inceapa programul si stai la niste cozi... Pe cand spre final, nu mai vine nimeni :D
da, merci de sfat, insa nu prea am timp sa stau pana la ora 6 .30, tre sa ma mai intorc si inapoi la Bacau si nu stiu daca mai este maxi dupa ora aia si sa ajung si la o ora cat de cat normala.:-SS

adinac_ro
22.11.2007, 17:37:23
da, merci de sfat, insa nu prea am timp sa stau pana la ora 6 .30, tre sa ma mai intorc si inapoi la Bacau si nu stiu daca mai este maxi dupa ora aia si sa ajung si la o ora cat de cat normala.:-SS

Mai e o varianta sa rogi pe cineva sa stea la rand si apoi tu sa ajungi doar la final. E important s afii tu, altefel doar cu procura.

dioana82
23.11.2007, 12:35:05
Buna miresici si doamne!

Sunt de ceva timp pe forum si m-au ajutat foarte mult sfaturile si subiectele voastre de discutie pentru nunta. Chiar daca nunta a trecut, am inca nevoie de forum pentru ca e mai greu sa fii maritata decat mireasa (asta simt eu acum :gen_01: ). Vad ca ati legat prietenii, ceea ce e foarte frumos. Sper sa devin si eu una dintre membre. :grin:

adinac_ro
23.11.2007, 20:01:48
Buna miresici si doamne!

Sunt de ceva timp pe forum si m-au ajutat foarte mult sfaturile si subiectele voastre de discutie pentru nunta. Chiar daca nunta a trecut, am inca nevoie de forum pentru ca e mai greu sa fii maritata decat mireasa (asta simt eu acum :gen_01: ). Vad ca ati legat prietenii, ceea ce e foarte frumos. Sper sa devin si eu una dintre membre. :grin:

Te prezinti la urmatoarea intlanire cu livretul de familista , noi punem parafa si esti miresica pe viata.Te asteptam !!!

Crisss
23.11.2007, 22:45:39
Buna miresici si doamne!

buna! casa de piatra! am vazut ca ti-ai facut nunta la biserica Adormirea Maicii Domnului, e cea din galata? esti de prin zona?

Yonika
24.11.2007, 14:32:01
Mai e o varianta sa rogi pe cineva sa stea la rand si apoi tu sa ajungi doar la final. E important s afii tu, altefel doar cu procura.
Am rezolvat pana la uram mai devreme de 4<:-P Mi-a zis o prietene sa incerc cu baiatul de la paza sa ii dau ceva si imi scoate el cartea. Insa el nu a vrut sa ia banii si m-a trimis sus la et 2 la d-na Palade care, m-a trimis iar jos la d-na Sandu. D-na a fost tare draguta si m-a ajutat, insa aveti mare grija.....de la penultimul loc unde am lucrat in Iasi nu m-i s-a facut trecerea la ultimul loc, adica trebuia sa iau cartea de la ITm de la firma X si sa o depun in acelasi loc, in aceeasi zi la firma Y, ca ei nu puteau sa o mute.....trebuia sa merg eu sa le spun ca trebuia sa imi mute cartea de la o firma la alta. Si ieri nu era nimic operat in cartea mea de munca de un an jumate..... si s-a ocupat d0na de acolo si m-a ajutata si la ora 2.30 eu aveam cartea scoasa.... Am vrut sa ii dau o ciocolata d-nei ca fost atre draguta si m-a ajutat, dar nu a vrut deloc sa primeasca. Ce-i drept, le-am si zis ca tre sa ma intorc ieri in bacau si de asta au grabit formalitatile.
Asa ca aveti grija cand va schimbati locul de munca, sa va opereze la timp modificarile. Ce, fostul sef cand a dus contractul meu de munca la ITM, ei nu stiau ca trebuia mutata cartea, cum au preluat contractul de munca, unde l-au depus, nu tot la cartea mea de munca...
In fine a trecut, vroiam doar sa va atentionez si pe voi!

Milagros
24.11.2007, 15:09:08
Te prezinti la urmatoarea intlanire cu livretul de familista , noi punem parafa si esti miresica pe viata.Te asteptam !!!

Aham, deci la tine era parafa. ;))

dioana82
26.11.2007, 09:27:35

Bine, bine, ma prezint cu livretul...dar spuneti-mi daca trebuie sa trec vre-un test de initiere, ceva (ca pentru acceptarea in fratii):-SS Sa stiu si eu...poate merg la sala, invat retete pe de rost sau ce mai trebuie sa fac ca sa fiu pregatita.
Acum serios vorbind, mi-ar face mare placere sa ne intalnim. >:D<

dioana82
26.11.2007, 09:31:37
buna! casa de piatra! am vazut ca ti-ai facut nunta la biserica Adormirea Maicii Domnului, e cea din galata? esti de prin zona?

Da Crisss, e biserica din Galata. Sotul meu e din Mircea si el a vrut foarte mult sa ne cununam acolo, iar acum, intamplarea face ca si noi stam tot in Mircea.
Si tu locuiesti prin apropiere?

sunset
27.11.2007, 09:02:58
Bine, bine, ma prezint cu livretul...dar spuneti-mi daca trebuie sa trec vre-un test de initiere, ceva (ca pentru acceptarea in fratii):-SS Sa stiu si eu...poate merg la sala, invat retete pe de rost sau ce mai trebuie sa fac ca sa fiu pregatita.
Acum serios vorbind, mi-ar face mare placere sa ne intalnim. >:D<

Chiar , cand ne mai intalnim? Ca imediat incepe taifunul ( adica agitatia de Craciun :">)

nadiai
27.11.2007, 20:05:13
Chiar , cand ne mai intalnim? Ca imediat incepe taifunul ( adica agitatia de Craciun :">)
buna intrebare sunset.. cand ne mai intalnim..
eu in week-end sunt mai libera... abia astept..:).

sava_ioana
28.11.2007, 01:19:33
eu zic ca nu ma insel dar nu cumva ai fost la o nunta de 8 septembrie la hotel europa la raluca si stef???tocmai am primit pozele si sunt sigura ca voi sunteti...

sava_ioana
28.11.2007, 01:27:08
m-am dezmeticit tocmai i-am vazut in poze v-au tinut lumanarile...tare mica e lumea.

sunset
28.11.2007, 09:59:14
eu zic ca nu ma insel dar nu cumva ai fost la o nunta de 8 septembrie la hotel europa la raluca si stef???tocmai am primit pozele si sunt sigura ca voi sunteti...

:D anul asta a fost o explozie de nunti la noi in familie, noi in primavara si cumnateii mei in toamna :">

madalinabul
28.11.2007, 17:19:09
:D anul asta a fost o explozie de nunti la noi in familie, noi in primavara si cumnateii mei in toamna :">
si la noi, eu in primavara sora mea in toamna

adinac_ro
28.11.2007, 18:36:43
Am rezolvat pana la uram mai devreme de 4<:-P Mi-a zis o prietene sa incerc cu baiatul de la paza sa ii dau ceva si imi scoate el cartea. Insa el nu a vrut sa ia banii si m-a trimis sus la et 2 la d-na Palade care, m-a trimis iar jos la d-na Sandu. D-na a fost tare draguta si m-a ajutat, insa aveti mare grija.....de la penultimul loc unde am lucrat in Iasi nu m-i s-a facut trecerea la ultimul loc, adica trebuia sa iau cartea de la ITm de la firma X si sa o depun in acelasi loc, in aceeasi zi la firma Y, ca ei nu puteau sa o mute.....trebuia sa merg eu sa le spun ca trebuia sa imi mute cartea de la o firma la alta. Si ieri nu era nimic operat in cartea mea de munca de un an jumate..... si s-a ocupat d0na de acolo si m-a ajutata si la ora 2.30 eu aveam cartea scoasa.... Am vrut sa ii dau o ciocolata d-nei ca fost atre draguta si m-a ajutat, dar nu a vrut deloc sa primeasca. Ce-i drept, le-am si zis ca tre sa ma intorc ieri in bacau si de asta au grabit formalitatile.
Asa ca aveti grija cand va schimbati locul de munca, sa va opereze la timp modificarile. Ce, fostul sef cand a dus contractul meu de munca la ITM, ei nu stiau ca trebuia mutata cartea, cum au preluat contractul de munca, unde l-au depus, nu tot la cartea mea de munca...
In fine a trecut, vroiam doar sa va atentionez si pe voi!

Bine ca ai terminat cu birocratia mai repede decat ti-ai inchipuit, totusi de cartea de munca nu se mai ocupa societatile angajatoare cum era alta data. Acum angajatul o ia cu mana lui de la fosta societate ( adica de la itm de sub numele fostei societati) si o duce la itm in numele noii societati.
Adica o scoti printr-un act "adresa de inaintare " dintr-un sertar si o muti ina altul.#-o

adinac_ro
28.11.2007, 18:38:09
Ne intalnim duminica la 17.00 la Boema? CIne da ..cine nu ........

Yonika
28.11.2007, 19:02:15
Bine ca ai terminat cu birocratia mai repede decat ti-ai inchipuit, totusi de cartea de munca nu se mai ocupa societatile angajatoare cum era alta data. Acum angajatul o ia cu mana lui de la fosta societate ( adica de la itm de sub numele fostei societati) si o duce la itm in numele noii societati.
Adica o scoti printr-un act "adresa de inaintare " dintr-un sertar si o muti ina altul.#-o
Da, asa e cum spui tu, insa eu de unde sa stiu. Nici macar fostul sef nu stia....Dar de acum stiu..asta e!^:)^ Bine ca am scapat repede si nu m-au adus si in alte zile!

sunset
28.11.2007, 20:07:43
Ne intalnim duminica la 17.00 la Boema? CIne da ..cine nu ........

In principiu da... doar ca nu stiu cum o sa fiu de tura atunci, va spun maine>:D<

adinac_ro
29.11.2007, 13:46:39
In principiu da... doar ca nu stiu cum o sa fiu de tura atunci, va spun maine>:D<

Asteptam raspunsul tau si confirmarea miresicilor.

sunset
29.11.2007, 16:08:04
Eu nu pot... lucrez si azi si vineri si sambata si duminica 8-} asta pt ca intru in concediu... si sa am de ce sa ma odihnesc:-s

Dar poate vreti sa facem intalnirea la aeroport ... va prezint preafrumosul aeroport si va duc in turn?

>:D<

Yonika
29.11.2007, 17:57:20
Eu nu pot... lucrez si azi si vineri si sambata si duminica 8-} asta pt ca intru in concediu... si sa am de ce sa ma odihnesc:-s

Dar poate vreti sa facem intalnirea la aeroport ... va prezint preafrumosul aeroport si va duc in turn?

Lucrezi la aeroport? Ce fain...

drika
29.11.2007, 23:04:23

Nu fa invitatii de astea ca s-ar putea sa nu incapem acolo toate. Mie peronal mi-ar placea sa vad ce faci8-}8-} e un job mai putin intalnit;-);-)Nici eu nu prea pot sa vin acum...su sunt in febra proiectelor=((

nadiai
29.11.2007, 23:25:19
deci, cand, unde si la ce ora??

dioana82
30.11.2007, 13:38:16
Nici eu nu pot sa ajung :sad: sa va prezint livretul de familie. Am musafiri in weekend din afara orasului. M-au anuntat acu o saptamana ca vin.

adinac_ro
01.12.2007, 19:17:43
Lasam pe ultimul moment sa vedem cine vine. Eu m-as baga la o tigara.
Sunset.....ne iei in ordine alfabetica, da? Eu Adina cred ca voi fi prima.

Milagros
01.12.2007, 20:17:10

Eu zic pasa ca am gasit un apartament si mergem sa avem o discxutie cu proprietarul sa ne intelegem. Da Doamne sa fie al nostru! #:-S

sunset
02.12.2007, 12:08:33

Hai, cine vine??? :*:">

adinac_ro
02.12.2007, 12:25:37
Hai, cine vine??? :*:">

Buna!! Eu la intalnire nu ajung. Sunset daca cererea e aprobata si se poate azi as veni.

Milagros
02.12.2007, 15:44:19
A fost intalnire. sau e in curs chiar acum? Eu sunt acasa, racita toata :-<

alibd
02.12.2007, 19:22:07
A fost intalnire. sau e in curs chiar acum? Eu sunt acasa, racita toata :-<

Si eu ma chinui cu raceala. De luni o am, sper sa nu ma mai tina mult. M-am saturat de atatea pastile, dar pana nu-si face efectul....:-" Asa ca, Shery, multa bafta la indurat si poate iti trece repede, totusi.