PDA

Versiunea completa : Cununia civila!!!!!

luiza04
08.01.2011, 20:33:11
Buna miresicilor!!!
Cununia civila are si ea rolul ei...de ce nimeni nu discuta despre asta???
Oricum....pentru miresicile din anul 2011....este timpul pentru programari!!! In plus ca inainte cu 14 zile fix de la data nuntii trebuie dus dosarul cu actele la starea civila, atat copii ale actelor cat si originalele, ....nici mai devreme nici mai tarziu...

Ilaria_CFG
09.01.2011, 21:32:24
Buna Luyza

Cununia civila e foarte importanta.
Eu am fost deja si am programat ora.
Am nunta pe 27 august si mi-au spus sa duc actele in perioada 15-18 august.
Apropo o idee cine este din Deva.
Cununia va avea loc in foisor din parcul de la cetate. Am vb si cu decoratorii sa se ocupe de covor rosu si decoratii:D
Nu costa nimic sa schimbi locul cununiei civile.

luiza04
09.01.2011, 21:58:07
UUUUAAAUUUU ce tare....
si noi suntem din deva.....pe bune....chiar putem oficia casatoria in foisor??? ar fi foarte frumos...eu am intrebat daca putem alege o alta locatie si doamna de acolo mi-a spus ca nu fac asa ceva.....oare cum de sunt de acord la tine?....ai vorbit cu cineva anume de la oficiu tare as dorii si eu .....\:D/

Ilaria_CFG
09.01.2011, 22:03:34
UUUUAAAUUUU ce tare....
si noi suntem din deva.....pe bune....chiar putem oficia casatoria in foisor??? ar fi foarte frumos...eu am intrebat daca putem alege o alta locatie si doamna de acolo mi-a spus ca nu fac asa ceva.....oare cum de sunt de acord la tine?....ai vorbit cu cineva anume de la oficiu tare as dorii si eu .....\:D/

De putut se poate.
Atat mi-a spus ca trebuie sa semnez o cerere TIP pentru primar ca sa fie de acord si sa specific un motiv.
Ea mi-a propus motiv : am prea multi invitati si nu incap in sala de la stare civila.
Iti propun sa mergi cu o plasuta ( cafea ciocolata)

Iti tin pumnii

luiza04
09.01.2011, 22:19:51
Ma gandesc ca cererea respectiva se da odata cu dosarul......nu ai dat-o cand te-ai programat, nu?
Oricum mersi mult de informatii....de abia ce ai venit printre noi si ne esti de mare ajutor...Te pup

Ilaria_CFG
10.01.2011, 13:51:09
Ma bucur ca iti sunt de folos.
Poate ne intalnim la o cafea $-)
Cererea se semneaza cand duci dosarul ai dreptate

alinutza86
10.01.2011, 13:52:41
cu cat timp inainte se depun actele??????

Ilaria_CFG
10.01.2011, 14:06:48
[QUOTE=alinutza86;3879812]cu cat timp inainte se depun actele??????[/QUOTE

Buna Alina
Nu stiu cum e la Bucuresti am intales ca cu 10 zile fix inainte de data nunti se depune dosarul.
Dar de programat ora la care vrei cununia civila poti sa mergi de acum sa o faci

Bafta

cloricii08
25.01.2011, 14:40:46
buna,noi avem nunta in septembrie, la hunedoara,stie cineva cum se procedeaza cu pogramarea,se poate face si mai tarziu sau cel mai bine este sa mergi acuma???cine imi poate raspunde si mie??:-\ms

luiza04
25.01.2011, 15:36:10
[/I]
buna,noi avem nunta in septembrie, la hunedoara,stie cineva cum se procedeaza cu pogramarea,se poate face si mai tarziu sau cel mai bine este sa mergi acuma???cine imi poate raspunde si mie??:-\ms
Buna eu spun ca e mai bine sa mergi de pe acuma sa iti programezi nunta....deoarece nu e sigur ca nu vor mai fi si alte nunti in aceeasi zi....si daca sunt mai multe atunci te programeaza in functie de timpul ramas....daca mergi de pe acum iti poti alege tu ora la care ai vrea sa ai cununia civila iar restul le programezi in functie de dorinte....

cloricii08
26.01.2011, 10:48:11
[/I]
Buna eu spun ca e mai bine sa mergi de pe acuma sa iti programezi nunta....deoarece nu e sigur ca nu vor mai fi si alte nunti in aceeasi zi....si daca sunt mai multe atunci te programeaza in functie de timpul ramas....daca mergi de pe acum iti poti alege tu ora la care ai vrea sa ai cununia civila iar restul le programezi in functie de dorinte....

ok, super, ms mult ca mi-ai raspuns la o nelamurire,nu ca ar fi singura in legatura cu aceasta nunta#:-S dar ai dreptate ca restul vei putea sa faci cum iti doresti, ms mult

luiza04
26.01.2011, 14:53:54
Nu ai pentru ce.....ma bucur ca te-am putut ajuta....spor la toate in continuare...:*:*

pyciulika
25.08.2011, 15:23:41
Daca nu mi se va accepta cererea de a oficia cununia civila in alta locatie voi face cununia civila in alta zi, iar in ziua nuntii voi face o ceremonie intr-un foisor unde voi ruga o cunostita sa fie maestrul de ceremonii si sa facem o nunta ca in filme : covor rosu, marsul nuptial, domnisoare de onoare, mireasa condusa de tata si binenteles juraminte