PDA

Versiunea completa : Rochii de mireasa in Judetul Bihor

Pagini : [1] 2 3 4

bambolyna
15.02.2007, 22:01:44
Unde putem cumpara/inchiria rochii de mireasa dar sa nu fie prea scumpe?

M-am gandit sa raspund prima la aceasta intrebare. Va spun doar ce am auzit si nu ceea ce am vazut deoarece nu am fost sa-mi caut inca. Am doua colege care se vor casatori vara asta si mi-au spus si mie ce au gasit. Prima a mers la un magazin pe strada Olimpiadei (langa stadion) si si-a cumparat o rochie faina (mi-a aratat poze) cu 4.850.000 lei vechi. Dar mi-a spus ca se pot si inchiria si au preturi de la 3 milioane incepand pana la aprox 10 milioane. A doua a mers in centru pe strada Primariei dar nu mi-a dat detalii dar nu cred ca a fost scumpa.
Sper ca vi-am fost de ajutor!:-p

teodora_buciu
17.02.2007, 23:09:52
Eu chiar mi-am cumparat rochia de la salonul de langa primarie..si nu m-a costat mult ..doar 7 mil jumate..eu zic ca e ok..aceeasi firma( cea de langa primarie) are magazin si langa stadionul fc bihoru...aici sunt rochiile ceva mai ieftine..rochia pe care mi-am cumparat-o eu la 7 jumate acolo era 6.800.000 parca..DAR...mie mi se parea ca a fost prea mult incercata...si nu mai era albul ala frumos..era mai spre crem...oricum ..merita sa mergeti sa vedeti..rochia mi s-a parut ca a avut un pret bun dar voalul ( 1.300.000) si gentutza(450.000) mi s-au parut cam scumpe..asta dupa ce m-am mai uitat prin magazine la preturi..si oricum nu mai aveam ce face avand in vedere ca eu cumparasem atat voalul cat si gentutza..Spor la cautari miresicilor din Oradea!!:)

bambolyna
15.03.2007, 22:49:22
Salonul Gabriela il gasiti in Oradea pe str. Republicii nr 12 tel 0727 200 907 unde sunt rochii de la 300 lei in sus.

Salon D alba str Sextil Puscariu nr 19 www.salondalba.ro (http://www.salondalba.ro) vinde si inchirieaza rochii.

Salon Mica Printesa str. Constantin Nottara nr 18 in Nufarul tel 0359 411 744 si 0744 546 962.

bambolyna
15.03.2007, 22:55:09
Alte locatii unde puteti admira si achizitiona rochii.

elite Mariage str.Primariei nr 6 tel 0744 991 329 orar L-V 10-18 S 10-14.

Salon Ely inchirieaza vinde executa la comanda rochii str.Primariei nr 40 ap 2 tel 0740 217 918.

Mult spor si succes in gasirea rochiei pe care o veti purta in cea mai inportanta zi din viata voastra! <:-P

bambolyna
15.03.2007, 23:38:09
Cateva modele pt inspiratia noastra a miresicilor:

bambolyna
15.03.2007, 23:41:40
Mai multe poze

bambolyna
15.03.2007, 23:46:35
Si mai multe poze!

aenciu
16.03.2007, 10:32:49
Salonul Gabriela il gasiti in Oradea pe str. Republicii nr 12 tel 0727 200 907 unde sunt rochii de la 300 lei in sus.

Salon D alba str Sextil Puscariu nr 19 www.salondalba.ro (http://www.salondalba.ro) vinde si inchirieaza rochii.

Salon Mica Printesa str. Constantin Nottara nr 18 in Nufarul tel 0359 411 744 si 0744 546 962.

Pe mine ma intereseaza Salon Gabriela, am vazut rochii in revista Mireasa care mi-au placut ffff mult si am vazut ca rochiile din colectia Rose-Marie sunt si frumoase si au un pret relativ ok.
...tu spuneai ca sunt rochii de la 300 in sus, chiar se gasesc chiar asa de ieftine!!!...mai ales ca am vazut ca unele rochii costa 30-40-50 milioane!!
ma enerveaza f tare ca in revista au dat adresa de internet ...dar nu le merge!!
vreau sa te intreb daca la timisoara as gasi modelele pe care le au la oradea?
multumesc mult :*

Alessiacorinna
16.03.2007, 14:21:40
Incercati atelierul Ralucai Mihalceanu pe str Republicii 12!! va spune o miresica care vine tocmai din Bucuresti sa isi faca haine de gala, rochii de seara si ROCHIA DE MIREASA care va spun ca e SUPERBISSMA!! E mai frumoasa decat mi-as fi imaginat!!! Preturi foarte foarte foarte bune si atentie: tipa e creatoare si va face cum va sta bine!! Incercati!!!

bambolyna
22.03.2007, 21:41:59
Cel mai bine e sa iei rochia unde stii ca este dar doar daca mergi sa vezi poti afla daca in Timisoara sunt aceleasi modele de aici. Eu cred ca vei gasi cateva la fel dar nu e sigur.

L_Ami
22.03.2007, 22:11:19
Eu imi fac rochia la Salonul Selena, pe strada N. Jiga (fosta Castanilor). Sunt multe rochii frumoase. Se pot inchiria, cumpara sau se pot face la comanda.

diannaa
24.03.2007, 12:13:49
Buna fetelor,m-ar interesa unde gasesc rochii import din Ungaria?Am auzit ca sunt in Oradea si ca ar fi f.frumoase.Va pup

L_Ami
24.03.2007, 15:15:01
Buna fetelor,m-ar interesa unde gasesc rochii import din Ungaria?Am auzit ca sunt in Oradea si ca ar fi f.frumoase.Va pup

Tipa care imi face mie rochia se tot duce la targuri si expozitii in Ungaria, dar modelele pe care le are sunt facute de ea. Nu stiu unde se gasesc rochii aduse din Ungaria, eventual o sa intreb.

bambolyna
24.03.2007, 21:55:48
Acum cu intrarea in Uniunea Europeana poti trece oricand granita. Daca doresti rochie de acolo nu cred ca ai avea probleme avand in vedere faptul ca distanta e foarte mica!

karina2oo4
01.04.2007, 22:07:33
Acum cu intrarea in Uniunea Europeana poti trece oricand granita. Daca doresti rochie de acolo nu cred ca ai avea probleme avand in vedere faptul ca distanta e foarte mica!

eu m-am uitat pe site-urile din ungaria si am vazut rochite tare frumoase, m-ar interesa si preturile. avand in vedere ca voi sunteti mai aproape de ungaria, poate dati o fuga pana in budapesta si ne spuneti si noua
link-ul urmatir este de la site-ul unde am vazut cateva rochii care mi-au placut.

http://www.igenszalon.hu/oldal.html

zizitop
03.04.2007, 22:57:43
Pe mine ma intereseaza Salon Gabriela, am vazut rochii in revista Mireasa care mi-au placut ffff mult si am vazut ca rochiile din colectia Rose-Marie sunt si frumoase si au un pret relativ ok.
...tu spuneai ca sunt rochii de la 300 in sus, chiar se gasesc chiar asa de ieftine!!!...mai ales ca am vazut ca unele rochii costa 30-40-50 milioane!!
ma enerveaza f tare ca in revista au dat adresa de internet ...dar nu le merge!!
vreau sa te intreb daca la timisoara as gasi modelele pe care le au la oradea?
multumesc mult :*

Rochiile care se gasesc la salon Gabriela mai pot fi gasite si la salon Royal din Debrecen. Sunt chiar mai multe. Si modul de prezentare.................

diannaa
12.04.2007, 00:45:28
Ce sa fac in Ungaria sa caut rochie daca nu vb limba?Cum sa o stresez pe vanzatoare?;)) De aceea caut import Ungaria

Doorraa
19.05.2007, 14:28:20
Eu miam luat rochie de la o tipa care le vinde din apartament pe strada Nufarul . Rochia este adusa din Canada Firma Demetrios la numai 8.000.000 lei. Tipa mai are multe sin vinde oricare model la 8.000.000 lei. Rochiile sunt noi si foarte faine si de calitate.
A mea e cu trena foarte lunga, si dintrun material foarte usor si plina de margelute cusute manual si culoarea crem deschis. O sa atasez poze de pe net unde sunt toate pozate. Are si pe net poze pe http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/mnc_ilea/album?.dir=/2f6ere2&.src=ph Nr ei de tel este 0359 402 781
Si miam luat si rochi de seara superba de acolo la numai 1.000.000 lei (si rochii de seara mai are multe) eu am fost acum 2 saptamini .. sunati sa vedeti daca mai are multe. Ce parere aveti de rochita mea??? Trena cand e prinsa sus arata superb. o:-) ;;)

Karinna
21.05.2007, 19:03:02
Ceau
Ii superba rochia si ii chiar accesibil ca pret.
Imi place foarte mult.
Pa

Eu miam luat rochie de la o tipa care le vinde din apartament pe strada Nufarul . Rochia este adusa din Canada Firma Demetrios la numai 8.000.000 lei. Tipa mai are multe sin vinde oricare model la 8.000.000 lei. Rochiile sunt noi si foarte faine si de calitate.
A mea e cu trena foarte lunga, si dintrun material foarte usor si plina de margelute cusute manual si culoarea crem deschis. O sa atasez poze de pe net unde sunt toate pozate. Are si pe net poze pe http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/mnc_ilea/album?.dir=/2f6ere2&.src=ph Nr ei de tel este 0359 402 781
Si miam luat si rochi de seara superba de acolo la numai 1.000.000 lei (si rochii de seara mai are multe) eu am fost acum 2 saptamini .. sunati sa vedeti daca mai are multe. Ce parere aveti de rochita mea??? Trena cand e prinsa sus arata superb. o:-) ;;)

L_Ami
21.05.2007, 20:05:10

Foarte frumoasa rochia ta.

didur
22.05.2007, 04:33:36

Si mie imi place. Sa iti aduca multa fericire!

Katy
12.06.2007, 09:23:55
Buna fetelor! Am vazut pe net un site al unui salon din Oradea cu rochii f f f frumoase. Se numeste T'adore si este undeva pe str. Corneliu Coposu. Stiti ceva despre acest salon? A avut vreo miresica rochia de acolo? Ce preturi au? Si cum sunt materialele?
Eu sunt miresica de Brasov. Sper sa ma ajutati. [-o< [-o<

andymatei
13.06.2007, 14:54:36
Eu am avut rochia de mireasa de la salonul J'adore. E o rochie de la Mirandi. Eu am fost foarte multumita. Daca doresti sa vezi poze cu rochia uita-te la Bazar, subiectul "vand rochie de mireasa Casa Mirandi".
Cei de la J'adore au rochii foarte dragute si in diferite categorii de pret.

Helenne
12.07.2007, 13:09:01
Rochii de mireasa foarte frumoase am vazut la salonul Decor Regal de pe Iuliu Maniu. Sunt rochii noi. Salonul s-a deschis in martie anul asta. E si firma de decoratiuni, www.**********.ro (http://www.decoregal.ro), dar probabil pe site nu apare si salonul. Merita vazut.

cornelicab
04.11.2007, 15:14:00
Buna miresicilor...

Care este parerea voastra in legatura cu rochia de mireasa.....sa fie cumparata sau sa fie inchiriata?

bambolyna
06.11.2007, 22:08:41
Buna!
Eu incerc sa inchiriez o rochie de mireasa cat mai ieftin pt ca nu stam prea bine cu banii. Dar daca va fi mai ieftin s-o cumpar atunci asa va fi!

Cristina_M
29.11.2007, 18:39:13
Eu una am tinut foarte mult ca rochia mea de mireasa sa nu mai fie purtata de nimeni inaintea mea... si cum la inchiriere nu-mi promitea nimeni asa ceva, am ales sa o cumpar. Din fericire am si gasit-o la un pret rezonabil. Daca-mi placeau doar rochiile de la 40 milioane in sus, cu siguranta mi-o inchiriam si treceam peste ideile mele. :) La urma urmei, fiecare cum simte si normal, dupa prioritati.

Cristina_M
29.11.2007, 18:42:15
Referitor la saloane cu rochii de mireasa... Mie mi-a placut foarte mult salonul de langa Salon Gabriela, dar nu stiu cum se numeste... Tot pe strada Republicii este, chiar inainte de Gabriela. Au niste modele superbe, foarte deosebite, iar doamna de acolo este o scumpa. Eu nu mi-am luat de acolo rochia, dar am probat o multime de modele si mi-au placut foarte mult. Va recomand si voua sa incercati!

andris
30.11.2007, 13:57:09
Si mie imi place. Sa iti aduca multa fericire!
didur, pe cand postezi ceva pozici de la nunta ta?? imi place mult poza din avatar :)>- e super si presupun ca si celelalte poza sunt pe masura...casa de piatra si tot ce-ti doresti >:D<

andris
30.11.2007, 14:03:38
Referitor la saloane cu rochii de mireasa... Mie mi-a placut foarte mult salonul de langa Salon Gabriela, dar nu stiu cum se numeste... Tot pe strada Republicii este, chiar inainte de Gabriela. Au niste modele superbe, foarte deosebite, iar doamna de acolo este o scumpa. Eu nu mi-am luat de acolo rochia, dar am probat o multime de modele si mi-au placut foarte mult. Va recomand si voua sa incercati!

cristina felicitari, ai fost o mireasa deosebita si ai avut o nunta pe masura, din cat se vede din poze...imi imaginez ca a fost mai frumos in realitate..
ce sa-ti spun pozele foarte frumoase cei de la medialux intr-adevar sunt niste profesionisti..rochia mi-a placut fff mult asa finutza ca si tine, ti s-a potrivit perfect, machiajul excelent..tu esti o frumoasa, au dreptate fetele care au zis ca semeni pe katie holmes....sala superb decorata se vede ca te-ai implicat mult in organizarea nuntii...in concluzie totul a fost fff frumos, iti doresc casa de piatra si multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi >:D<

clautzy
30.11.2007, 15:49:58
Si eu mi-am cumparat rochia de mireasa, in primul rand ca mi-a placut foarte mult modelul, la asa ceva visasem, si cum am vazut-o am stiut ca a mea va fi, si in al doilea rand, asa cum spunea si Cristina_M, am dorit sa fie purtata numai de mine. M-am luptat pentru ea, deoarece, cand m-am dus sa o probez, nu aveau numai numarul 44, si imi era enorma.
Mi-au promis ca vor suna la toate magazinele care le au prin tara, pt a cauta nr care-mi trebuia mie si cum afla ceva, ma suna. Asta s-a intamplat intr-o joi, si luni dimineata m-au sunat sa ma anunte ca peste tot au ramas numai numerele mari si daca vreau sa-mi faca ei la comanda numarul meu, va trebui sa platesc in plus 20% din costul rochitei. Nici nu va spun ce dezamagita am fost. Si asa era destul de scumpa rochita, si inca un 20%in plus, chiar nu mai imi permiteam. Asa ca, m-am pus eu sa sun la toate magazinele din tara, si la unul din bucuresti mi-am gasit numarul meu si mi-au trimis ei rochita.
Va doresc tuturor miresicilor, sa aveti rochita la care visati si sa fiti cele mai frumoase:*

Cristina_M
30.11.2007, 20:42:50
cristina felicitari, ai fost o mireasa deosebita si ai avut o nunta pe masura, din cat se vede din poze...imi imaginez ca a fost mai frumos in realitate..
ce sa-ti spun pozele foarte frumoase cei de la medialux intr-adevar sunt niste profesionisti..rochia mi-a placut fff mult asa finutza ca si tine, ti s-a potrivit perfect, machiajul excelent..tu esti o frumoasa, au dreptate fetele care au zis ca semeni pe katie holmes....sala superb decorata se vede ca te-ai implicat mult in organizarea nuntii...in concluzie totul a fost fff frumos, iti doresc casa de piatra si multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi >:D<

Andris, multumesc frumos pentru complimente si urari! Esti o dulce! Tie iti doresc mult succes in planificarea nuntii tale de vis. Daca te pot ajuta cu ceva, nu ezita sa-mi scrii.

Te pup!

didur
01.12.2007, 09:40:08
didur, pe cand postezi ceva pozici de la nunta ta?? imi place mult poza din avatar :)>- e super si presupun ca si celelalte poza sunt pe masura...casa de piatra si tot ce-ti doresti >:D<
Iti multumesc de urari andris, si ma bucur ca-ti place poza... Pana acum chiar nu am avut timp, nu demult ne-am mutat si intr-un final ne-am bagat si netul#:-S, dar voi reveni si cu poze in curand.
Mult spor in organizarea nuntii!!
Pupici

taia
16.01.2008, 20:53:58
Eu mi-am inchiriat rochita de la un salon relativ mic si poate necunoscut, se numeste Iozefat. Am avut norocul sa primeasca rochii noi si cum si eu tin la niste chestii nici nu m-am uitat la cele deja folosite. Culmea am si avut noroc sa gasesc rochia pe care mi-o doream, desi inainte am mai fost sa vad de rochita dar degeaba. Ce mi-a placut cel mai mult a fost c am platit o taxa in plus de exclusivitate, asa ca pana la nunta, rochita fiind noua nu va fi data ltora. M-au asigurat ca ea va fi impachetata in folie si ca pot sa merg oricand s-o vad. Stiti ca am fost deja de 2 ori? desi am gasit-o saptamana trecuta. Cred ca se satura de mine aia pana in mai...

Carla_M
20.01.2008, 12:52:39
Buna miresicilor...

Care este parerea voastra in legatura cu rochia de mireasa.....sa fie cumparata sau sa fie inchiriata?
Important este ca rochia sa te avantajeze, sa fie ceea ce ai visat , nu te multumi cu nimic mai putin. Mai putin conteaza daca e inchiriata sau cumparata.

taia
20.01.2008, 14:12:23
Important este ca rochia sa te avantajeze, sa fie ceea ce ai visat , nu te multumi cu nimic mai putin. Mai putin conteaza daca e inchiriata sau cumparata.
Sunt foarte de acord tu sa te simti bine altceva nu conteaza

andymatei
20.01.2008, 20:53:25

Eu as fi preferat sa pot inchiria rochita mea (din pacate eu m-am vazut in situatia de a o face la comanda pt ca nu prea mi se potrivea nimic :( ) acum sta saracuta in dulap si ocupa loc...si mie imi pare rau de ea :(

nicky_s
20.01.2008, 21:07:15
eu am preferat sa o inchiriez dupa cateva experiente neplacute cu rochii facute la comanda (nu, nu de mireasa :D ). asa macar vad cum arata produsul final, nu risc sa fiu dezamagita dupa 10 probe la croitor (pardon, designer) si cu 2 zile inainte de nunta sa ma trezesc ca trebuie sa imi caut o rochie care sa imi si placa.....

andymatei
21.01.2008, 14:58:18
Acuma...ce-i drept e drept, nici eu nu am reusit sa imi fac vre-odata la croitor o haina care sa arate macar rezonabil. Pentru casatoria civila mi-am facut din saten negru cu argintiu o rochita care trebuia sa arate :x si in loc a iesit :-& ....si mi-a mai si stricat frumusete de material.
In mod sigur nu as fi avut incredere in vre-un "designer" local sa imi faca rochia. Rochia mea e Mirandi si am avut incredere mai mare in ei (totusi mi-am comandat-o cu o luna inainte de nunta, ca in caz de problema sa am timp sa imi caut alta :D)

nicky_s
21.01.2008, 20:21:19
Acuma...ce-i drept e drept, nici eu nu am reusit sa imi fac vre-odata la croitor o haina care sa arate macar rezonabil. Pentru casatoria civila mi-am facut din saten negru cu argintiu o rochita care trebuia sa arate :x si in loc a iesit :-& ....si mi-a mai si stricat frumusete de material.
In mod sigur nu as fi avut incredere in vre-un "designer" local sa imi faca rochia. Rochia mea e Mirandi si am avut incredere mai mare in ei (totusi mi-am comandat-o cu o luna inainte de nunta, ca in caz de problema sa am timp sa imi caut alta :D)
rochita ta de cununie civila e draguta, ti-a stat bine:* ! bine, nu stiu ce idee aveai tu initial!
poate am avut noi experiente mai nasoale:|

andymatei
21.01.2008, 22:55:49
Nicky, multumesc de compliment. Sigur ca e draguta (de fapt e corset si fusta) ...am alergat cu 3 zile inainte de casatoria civila sa imi cumpar altceva pentru ca am vazut la ultima proba ce vraiste o sa iasa din creatia doamnei "designer"...care apropo mi-a terminat rochia vineri seara. Asa ca daca nu eram precauta mergeam la cununia civila in capot :D

nicky_s
22.01.2008, 21:32:59
eu am vrut sa imi fac o rochie pentru o nunta. si m-am dus , prevazatoare, cu 2 luni inainte la o doamna designer, care m-a tot amanat pana inainte cu 2 saptamani cand ne-am intalnit sa stabilim exact modelul , culoarea, materialul. Cu o saptamana inainte mi-a cumparat un material oribil, din vascoza, o culoare care nici macar nu semana cu ceea ce voiam eu si mi-a explicat foarte frumos ca ei culoarea pe care o voiam eu nu ii place:O :O :O :O . asa ca bineinteles m-am apucat WE inainte de nunta sa imi caut o rochie. cam asta este experienta mea cu designerii.

nicky_s
22.01.2008, 21:35:31
a si apropo, mi-a zis ca ea intotdeauna termina rochiile ziua inainte de nunta /eveniment. :D :D :D :D :D :D :D
ma vedeam vineri seara proband oribilitatea aia care era intr-o culoare pe placul ei:)) :)) :)) :)) probabil si modelul ar fi fost pe placul ei:))

andymatei
22.01.2008, 22:12:09
Cumnata-mea si-a facut rochia de mireasa la o "faimoasa doamna designer" din Oradea. Ea a avut nunta duminica, si sambata inainte de nunta am facut eu scandal asa ca i-a dat rochia pe la 3 dupa-amiaza...:D
Stiu si persoana care s-a imbracat la atelierul altei prestigioase designer in mireasa ...ca a terminat rochia in ziua nuntii :)

In Oradea nu prea avem noi profesionisti in materie...din pacate

nicky_s
22.01.2008, 22:19:05
nu cred ca e cazul pe langa toate lucrurile cu care trebuie sa iti bati capul sa mai stai si cu stresul ca nu o sa-ti placa rochia sau ca nu o sa fie gata la timp.
anyway, nu e nimeni care sa fi avut experiente mai placute cu designerii locali?

Sxy_seniorita
06.03.2008, 14:11:14
Fetele cu bucurie va anuntz ca rochia mea de mireasa a pasit in casa ieri!o am.....e pee dulap...ca in dulap nu incape:* ...uai draga imi e!!!!
Si eu am zis ca mi-o fac la un designer din oras....dar tzinand cont ca din greseala am probat rochitza asta...!!.....mi s-a pus pata pe ea....si plus de asta din greseala m-a vazut si my hustband....si a ramas maskaaa!!!:)>- bine....el a vazut-o pe cea crem...dar a mea e alba.....si am zis ca decat sa am surprize cu designeru mai bine o cumpar pe asta...si sunt fooooaaarrrttee multumita!
Va pup pe toate!
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

nicky_s
06.03.2008, 19:48:02
Fetele cu bucurie va anuntz ca rochia mea de mireasa a pasit in casa ieri!o am.....e pee dulap...ca in dulap nu incape:* ...uai draga imi e!!!!
Si eu am zis ca mi-o fac la un designer din oras....dar tzinand cont ca din greseala am probat rochitza asta...!!.....mi s-a pus pata pe ea....si plus de asta din greseala m-a vazut si my hustband....si a ramas maskaaa!!!:)>- bine....el a vazut-o pe cea crem...dar a mea e alba.....si am zis ca decat sa am surprize cu designeru mai bine o cumpar pe asta...si sunt fooooaaarrrttee multumita!
Va pup pe toate!
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee???????????????????????? ??????

Beatrice_S
13.03.2008, 11:12:47
Adevarul e ca am o nasa tare scumpa si a oferit sa-mi cumpere rochia de mireasa. E un gest enorm de dragut, dar am respins idea. Sunt de parere ca mai bine e sa inchiriez si asa nu mai imi bat capul cu depozitarea.
Am gasit un salon tare dragut pe Calea Clujului, se numeste Salon Isabella.
Sefa si angajata ei au fost foarte amabile. Am tinut important sa decid singura fara ajutorul nimanui, asa voi face o mare surpriza tutoror cand ma vor vedea in ziua nuntii. Oricum cred ca cu totii avem gusturi diferite si nu prea stiu cum m-as mai fi simtit sa aleg eu un model, sa ma vad cu ea mireasa si sa vina mama sau soacra si sa zica "Nu-mi place!" Odata ce voi fi gatita, pregatita oricum ma vor vedea cea mai frumoasa mireasa.
Am vazut-o, am probat-o si pana sa imi dau seama(discutam cu sefa) mi-au prins parul mi-au pus valul, o diadema si niste bijuterii. Stateam acolo cu lacrimi in ochii si stiam ca intr-adevar nu mai trebuie sa caut si fara dubii voi fii o mireasa frumoasa. In cursul de doua saptamani orice rochii vedeam tot la aceea imi statea gandul asa ca am semnat contractul!

taia
13.03.2008, 22:18:59
Adevarul e ca am o nasa tare scumpa si a oferit sa-mi cumpere rochia de mireasa. E un gest enorm de dragut, dar am respins idea. Sunt de parere ca mai bine e sa inchiriez si asa nu mai imi bat capul cu depozitarea.
Am gasit un salon tare dragut pe Calea Clujului, se numeste Salon Isabella.
Sefa si angajata ei au fost foarte amabile. Am tinut important sa decid singura fara ajutorul nimanui, asa voi face o mare surpriza tutoror cand ma vor vedea in ziua nuntii. Oricum cred ca cu totii avem gusturi diferite si nu prea stiu cum m-as mai fi simtit sa aleg eu un model, sa ma vad cu ea mireasa si sa vina mama sau soacra si sa zica "Nu-mi place!" Odata ce voi fi gatita, pregatita oricum ma vor vedea cea mai frumoasa mireasa.
Am vazut-o, am probat-o si pana sa imi dau seama(discutam cu sefa) mi-au prins parul mi-au pus valul, o diadema si niste bijuterii. Stateam acolo cu lacrimi in ochii si stiam ca intr-adevar nu mai trebuie sa caut si fara dubii voi fii o mireasa frumoasa. In cursul de doua saptamani orice rochii vedeam tot la aceea imi statea gandul asa ca am semnat contractul!
da mi se pare normal
ma mira numai c ai stat doua saptamani
eu m-am dus a doua zi din nou, am mai probat-o o data si a mea e!!!!!!!!!!!!<:-P

nicky_s
13.03.2008, 22:32:59
eu voiam sa merg la un anumit salon, langa el mai era unul, am intrat, am vazut-o, mi-a placut mulllllllllllllllllllllllllllllt si am semnat contractul asa ca nu am mai intrat in salonul in care voiam initial sa ajung. si nu-mi pare rau

taia
13.03.2008, 22:33:59
eu voiam sa merg la un anumit salon, langa el mai era unul, am intrat, am vazut-o, mi-a placut mulllllllllllllllllllllllllllllt si am semnat contractul asa ca nu am mai intrat in salonul in care voiam initial sa ajung. si nu-mi pare rau
stiu! stiu!
ca mi-ai spus!
Acuma fac oe rotunda ca ne-am intalnit
trebuie repetata faza

nicky_s
13.03.2008, 22:40:18
stiu! stiu!
ca mi-ai spus!
Acuma fac oe rotunda ca ne-am intalnit
trebuie repetata faza
sa stii ca nu iti mai spun multe ca dupa aia nu mai am ce povesti pe site. :))
super off topic [-o< : nu crezi ca andy regreta ca ne-a zis ce-au facut in luna de miere?

taia
13.03.2008, 22:42:21
sa stii ca nu iti mai spun multe ca dupa aia nu mai am ce povesti pe site. :))
super off topic [-o< : nu crezi ca andy regreta ca ne-a zis ce-au facut in luna de miere?
=))=))=))Ba da...da acuma tot una e
Oricum ca sa NU FIU CHIAR ASA OFF EU SUNT SUPER INCANTATA DE ROCHITA MEA
Si abia astept s-o port really

nicky_s
13.03.2008, 22:47:12
=))=))=))Ba da...da acuma tot una e
Oricum ca sa NU FIU CHIAR ASA OFF EU SUNT SUPER INCANTATA DE ROCHITA MEA
Si abia astept s-o port really
si noi abia asteptam sa te vedem >:D< si sa dam cu orez dupa tine=))

taia
13.03.2008, 22:49:25
si noi abia asteptam sa te vedem >:D< si sa dam cu orez dupa tine=))
Numa cu orez????????????????/
da niste secara, petale de trandafiri si grau?
Fara nu ma joc!:)):)):))

nicky_s
13.03.2008, 22:50:46
Numa cu orez????????????????/
da niste secara, petale de trandafiri si grau?
Fara nu ma joc!:)):)):))
cum vrei sa fie gatit orezul/graul? ca din trandafiri facem dulceatza=)) =)) =)) =)) =))

taia
13.03.2008, 22:52:21
cum vrei sa fie gatit orezul/graul? ca din trandafiri facem dulceatza=)) =)) =)) =)) =))
rizi-bizi:cu ciuperci si porum
din secara facem tuica
dulceata e buna...:-&

nicky_s
13.03.2008, 22:57:29
rizi-bizi:cu ciuperci si porum
din secara facem tuica
dulceata e buna...:-&
sa stii ca eu am notat. asa ca nu ma injura daca atunci cand iesi din biserica te trezesti cu o cratitza de rizi-bizi in frizura facuta de Speranta si fratele ei (in sincron)=))=)). tuica o bem pana asteptam sa iesiti din biserica.

taia
13.03.2008, 23:27:54
sa stii ca eu am notat. asa ca nu ma injura daca atunci cand iesi din biserica te trezesti cu o cratitza de rizi-bizi in frizura facuta de Speranta si fratele ei (in sincron)=))=)). tuica o bem pana asteptam sa iesiti din biserica.
Ca daca nu ne da Andy vin bem tuica? Da fug si eu 5 minute sa beau cu voi!

alexa21
18.03.2008, 00:24:54
miresicilor din oradea ajutati-ma va rog:-\
chestia e ca sunt din arad si nu prea cunosc magazinele cu rochiite de miresici
va rog mult mult daca poate cineva dintre voi sa imi faca o lista, ceva cu strazile tuturor magazinelor si cu case de moda daca sunt:*

taia
18.03.2008, 19:36:35
miresicilor din oradea ajutati-ma va rog:-\
chestia e ca sunt din arad si nu prea cunosc magazinele cu rochiite de miresici
va rog mult mult daca poate cineva dintre voi sa imi faca o lista, ceva cu strazile tuturor magazinelor si cu case de moda daca sunt:*
Salut
cred ca cel mai simplu pt tine ar fi ca in cazul in care te hotarasti sa vii la Oradea dai un sms, iti trimit nr meu daca vrei, sau chiar vb la telefon, si eu vin cu placere cu tine prin oras. Cu strazi si chestii e mai greu
Pupici

alexa21
19.03.2008, 01:28:45
Salut
cred ca cel mai simplu pt tine ar fi ca in cazul in care te hotarasti sa vii la Oradea dai un sms, iti trimit nr meu daca vrei, sau chiar vb la telefon, si eu vin cu placere cu tine prin oras. Cu strazi si chestii e mai greu
Pupici
scuze nu m-am exprimat eu bine dar eu locuiesc in oradea cei drept de putina vreme, dar daca mi-ai spune magazinele si strazile ma voi descurca. mersi esti o dulce:*

Beatrice_S
19.03.2008, 08:54:50
scuze nu m-am exprimat eu bine dar eu locuiesc in oradea cei drept de putina vreme, dar daca mi-ai spune magazinele si strazile ma voi descurca. mersi esti o dulce:*
Iti trimit pm cu toate saloanele pe care le stiu si adresa lor. Dar pe toate miresele in aceasi situatie cu tine le-as sfatui sa deschide internetul ca totul e in fata lor, doar un click si pot vedea chiar si daca merita sa mearga pana la salonul respectiv. Eu asa am facut si a dat roade.

didur
21.03.2008, 22:26:36
Cumnata-mea si-a facut rochia de mireasa la o "faimoasa doamna designer" din Oradea. Ea a avut nunta duminica, si sambata inainte de nunta am facut eu scandal asa ca i-a dat rochia pe la 3 dupa-amiaza...:D
Stiu si persoana care s-a imbracat la atelierul altei prestigioase designer in mireasa ...ca a terminat rochia in ziua nuntii :)

In Oradea nu prea avem noi profesionisti in materie...din pacate
Imi scrii te rog pe privat de care "designerite" e vorba? Si cum au aratat rochiile, in afara de faptul ca au fost terminate in ultimul moment...
Urmeaza sa-mi fac rochie de nasa si nu stiu la cine sa apelez, ca am auzit si bune si rele despre fiecare creatoare.
Merci:*

ionu
23.03.2008, 13:14:17
Imi scrii te rog pe privat de care "designerite" e vorba? Si cum au aratat rochiile, in afara de faptul ca au fost terminate in ultimul moment...
Urmeaza sa-mi fac rochie de nasa si nu stiu la cine sa apelez, ca am auzit si bune si rele despre fiecare creatoare.
Merci:*
as vrea sa stiu si eu cate ceva in legatura cu asta, mai ales ca imi fac o rochie la dana panciu,
multu.
nu inteleg de ce nu s-ar scrie aici numele lor.....:>

didur
24.03.2008, 00:04:19
as vrea sa stiu si eu cate ceva in legatura cu asta, mai ales ca imi fac o rochie la dana panciu,
multu.
nu inteleg de ce nu s-ar scrie aici numele lor.....:>
Am vazut ca andy nu a specificat din start numele lor, probabil nu vroia sa le faca anti-reclama, de asta am rugat-o sa-mi scrie pe privat.
Din cate am inteles, Dana P. lucreaza bine, doar ca te tine pana-n ultima clipa.

ionu
24.03.2008, 08:33:57
Am vazut ca andy nu a specificat din start numele lor, probabil nu vroia sa le faca anti-reclama, de asta am rugat-o sa-mi scrie pe privat.
Din cate am inteles, Dana P. lucreaza bine, doar ca te tine pana-n ultima clipa.
pai eu cred ca ar tb sa le scrie,
la fel cum se scriu nume de restaurante, cofetarii, saloane, poze cu rochii sau torturi de la anumite firme, etc-atat de bine cat si de rau.

ALINUZA
29.03.2008, 02:03:06
buna eu sunt din arad pe bune=)) referitor la alexa21,si-a luat careva rochita de la un salon elite cu rochii mireasa mirandi?au multe modele?si eu i-am rugat sa aduca un model care imi place si astept de 3 sapt sa vina dar...abia astept sa vina odata sa vin in oradea si sa cumpar aceea rochita mult visata.multumesc

MireasaluiPasto
21.04.2008, 14:13:50

Draga Bambolina, esti o norocoasa sa faci nunta la Casa Ardeleana, familia Galis e cum rar mai gasesti, sunt niste oameni de exceptie, si noi am tinut logodna acolo si am fost extrem de multumiti!

Nu ai cumva idee ce preturi au rochitele de la www.salondalba.ro (http://www.salondalba.ro) ? Eu sunt inca in cautare de rochita, am gasit la ei pe site o rochita Ana-Maria care mi-ar place!

Multumesc si spor la pregatiri tuturor!:*

Beatrice_S
21.04.2008, 15:27:55
Draga Bambolina, esti o norocoasa sa faci nunta la Casa Ardeleana, familia Galis e cum rar mai gasesti, sunt niste oameni de exceptie, si noi am tinut logodna acolo si am fost extrem de multumiti!

Nu ai cumva idee ce preturi au rochitele de la www.salondalba.ro (http://www.salondalba.ro) ? Eu sunt inca in cautare de rochita, am gasit la ei pe site o rochita Ana-Maria care mi-ar place!

Multumesc si spor la pregatiri tuturor!:*
La D'alba sunt preturi acceptabile, la inchiriat dar fara accesorii pe la 3500000 au fost in januarie, iar aceeasi rochie de o cumparam era la 7mil.-8mil.Acum depinde de buget si este foarte indicat sa nu iti faci planuri cu ea pana nu o vezi in fata ta(mie una nu imi place materialul rochiei pe care am ales-o uitandu-ma pe net) si sa o probezi. Bafta>:D<

MireasaluiPasto
21.04.2008, 15:48:19
Beatrice, merci mult de sfaturi, am sa merg la ei sa vad, preturile sunt intr-adevar foarte bune, mie ce imi place la modelul ales este chiar modelul in sine, seamana cu cea din visul meu o:-) si de aceea trebuie neaparat sa trec pe acolo sa vad exact despre ce e vorba. Deja am emotii, si plus de asta trece timpul si sper sa pot sa le cuprind pe toate pana atunci, mai ales ca peste doua saptamani incepem si renovarea casei in care inca nici nu locuim!!!E frumos, e palpitant, e cea mai frumoasa perioada din viata mea. tine-mi pumnii! Te pup!:*

Beatrice_S
21.04.2008, 15:54:19
Beatrice, merci mult de sfaturi, am sa merg la ei sa vad, preturile sunt intr-adevar foarte bune, mie ce imi place la modelul ales este chiar modelul in sine, seamana cu cea din visul meu o:-) si de aceea trebuie neaparat sa trec pe acolo sa vad exact despre ce e vorba. Deja am emotii, si plus de asta trece timpul si sper sa pot sa le cuprind pe toate pana atunci, mai ales ca peste doua saptamani incepem si renovarea casei in care inca nici nu locuim!!!E frumos, e palpitant, e cea mai frumoasa perioada din viata mea. tine-mi pumnii! Te pup!:*
Nu te ingrijora ca ai timp destul sa pregatesti exact ce ai visat, pentru mine rochia mi-a fost cea mai mica problema, dar intr-adevar ocupa timp. La D'alba era o tipa super draguta si rabdatoare, ea e si proprietara. Iti doresc multa fericire si sa va bucurati de casa voastra.=D>>:D<

MireasaluiPasto
21.04.2008, 22:13:28
Multumesc mult pentru incurajari, chiar am nevoie, maine merg sa vad de rochita, unde vine exact salonul? am notat pe un post-it la serviciu si nu mai stiu pe unde l-am ratacit, notez o gramada de chestiute in ultima vreme, pe biroul meu deja e too much... Sper sa mai fie deschis maine dupa 16, cand ies eu de la birou...si a mai aparut o problema pe care trebuie sa o rezolv zilele astea...nu mai avem echipa pentru casuta, trebuie sa gasim alta urgent, e disperant...mi-e ciuda pe serviciu, am impresia ca ma incurca in perioada asta :))
Banuiesc ca tu esti gata deja cu toate pregatirile, nu-i asa?
Te tin la curent!:*

Beatrice_S
22.04.2008, 08:14:11
Multumesc mult pentru incurajari, chiar am nevoie, maine merg sa vad de rochita, unde vine exact salonul? am notat pe un post-it la serviciu si nu mai stiu pe unde l-am ratacit, notez o gramada de chestiute in ultima vreme, pe biroul meu deja e too much... Sper sa mai fie deschis maine dupa 16, cand ies eu de la birou...si a mai aparut o problema pe care trebuie sa o rezolv zilele astea...nu mai avem echipa pentru casuta, trebuie sa gasim alta urgent, e disperant...mi-e ciuda pe serviciu, am impresia ca ma incurca in perioada asta :))
Banuiesc ca tu esti gata deja cu toate pregatirile, nu-i asa?
Te tin la curent!:*
Da, noi suntem chiar pe ultima suta de metri:">, am trecut de toate, am rezolvat ce se putea si acum asteptam sa treaca timpul. D'alba e pe strada Sextil Puscariu, nr.19, dar asemanator cu cea pe care o vrei tu am vazut si la salonul de unde mi-am luat eu rochia: Salon Isabela, str.Clujului, nr.23/A, aproape de maternitate, pe partea cealalalta a strazii(dreapta din sensul de mers). Si acolo preturi foarte bune si iti da si toate accesoriile in pret.
Hai, spor la cautat, mai sunt o gramada de saloane si majoritatea au mult mai multe rochite decat ce se vede pe net.<:-P

noha
20.05.2008, 16:59:47
Buna fetelor,
Eu sunt din Cluj si fac nunta in Pitesti. Am vazut site-ul D'Alba si am o intrebare. Daca imi cumpar de acolo rochia, exista riscul sa imi dea o rochie deja purtata? Am vazut ca ei si inchiriaza. Va multumesc anticipat pentru raspuns.

tina19
21.05.2008, 17:38:43
Buna fetelor,
Eu sunt din Cluj si fac nunta in Pitesti. Am vazut site-ul D'Alba si am o intrebare. Daca imi cumpar de acolo rochia, exista riscul sa imi dea o rochie deja purtata? Am vazut ca ei si inchiriaza. Va multumesc anticipat pentru raspuns.
nu stii niciodata. mai bine vii sa vezi ca altfel risti prea mult.

alexa21
18.06.2008, 00:49:17
olla
poate sa imi spuna cineva , ceva despre salonul SELENA LUNA ce stiti despre acest salon?
mersi
:D:D:D:D

Beatrice_S
18.06.2008, 08:36:50
olla
poate sa imi spuna cineva , ceva despre salonul SELENA LUNA ce stiti despre acest salon?
mersi
:D:D:D:D
E chiar langa magazinul Crisul, daca mergi pe langa McDonalds(chiar in coltul magazinului Crisul) si continui pe strada cu care asta se intersecteaza (str. Nicolae Jiga) atunci vei vedea un magazin cu scari inalti in fata lui si acolo e Selena.
Fiica vecinei mele a avut rochita de acolo, eu nu am vazut-o dar se spune ca a fost super frumoasa. Trebuie sa mergi si sa vezi. Din cate stiu eu nu se ocupa doar de rochii de mirese, se fac si rochii de seara, sau imbracaminte de fiecare zi.
Bafta miresico

nosza
16.07.2008, 11:12:52
știe cineva unde sunt rochii frumoase și unde merită mers în Oradea?

Beatrice_S
16.07.2008, 14:50:56
Din pacate sau din fericire gusturile oamenilor difera>:D<, cel mai indicat ar fi sa iei paginile scrise de alte miresici si sa le rasfoiesti, dupa ce vizitezi niste saloane, mentionate acolo, vei sti sigur unde anume sunt rochii frumoase(pe gustul tau si pe al meu de exemplu). Eu asta vad singura solutie si cred ca asa am facut cu totii cand ne-am pregatit de nunta.<:-P Ce repede a trecut timpul de atunci...

Bafta%%-

ionu
17.07.2008, 20:18:52
mie de la salonul gabriela mi-au placut rochiile, de acolo mi-am si cump:D

bambolyna
18.07.2008, 10:57:14

eu am gasit rochii faine si nu asa scumpe la salon ely pe primariei 40 pretul e intre 250-650 inchirierea cu toate accesoriile.

taia
18.07.2008, 14:05:10
eu am gasit rochii faine si nu asa scumpe la salon ely pe primariei 40 pretul e intre 250-650 inchirierea cu toate accesoriile.
Cam la acelasi pret sunt si la Iozefat pe republicii, vis-a-vis de fosta cofetarie minerva

nosza
21.07.2008, 08:35:04
Mersi mult pentru raspunsuri<:-P
Mai am o intrebare, e prea devreme sa ma uit la rochii, (nu sa cumpar!) nunta fiind in mai, sau...??

taia
21.07.2008, 13:45:40
Mersi mult pentru raspunsuri<:-P
Mai am o intrebare, e prea devreme sa ma uit la rochii, (nu sa cumpar!) nunta fiind in mai, sau...??
Pai poti incepe sa te uiti,sa-ti faci o idee ca doar nu-i musai s-o si iei acuma! eu in ianuaarie am semnat contractul pt rochita, nunta fiind in mai

marina2008
02.08.2008, 16:25:09
Rochii frumoase gasiti si la Susana Fashion vis-a-vis de Parcul 1 Decembrie

nicky_s
02.08.2008, 22:48:02
Pai poti incepe sa te uiti,sa-ti faci o idee ca doar nu-i musai s-o si iei acuma! eu in ianuaarie am semnat contractul pt rochita, nunta fiind in mai
eu am gasit in intai sala , apoi rochia:)) . am semnat contractul in octombrie in conditiile in care nunta a fost in iunie. nu e niciodata prea repede, daca o gasesti pe "the one". iar daca nu o gasesti inca, vor aparea noi colectii pana atunci;-)

moniadi
07.08.2008, 13:50:49
Salut fetelor! Am o rugaminte f mare. Eu sunt din Arad, si in 30 august ma casatoresc. Mi-am inchiriat rochia de la Salonul Iozefat si am pierdut nr. de telefon de la ei. Peste 2 saptamani trebuie sa merg dupa ea si mi-au spus sa ii anunt cu cateva zile inainte sa merg dupa ea pt. ca mai trebuie sa mai imi faca niste modificari. Va rog dc se poate sa imi trimiteti si mie nr. de la acest salon. Va multumesc!

taia
07.08.2008, 21:31:25
Salut fetelor! Am o rugaminte f mare. Eu sunt din Arad, si in 30 august ma casatoresc. Mi-am inchiriat rochia de la Salonul Iozefat si am pierdut nr. de telefon de la ei. Peste 2 saptamani trebuie sa merg dupa ea si mi-au spus sa ii anunt cu cateva zile inainte sa merg dupa ea pt. ca mai trebuie sa mai imi faca niste modificari. Va rog dc se poate sa imi trimiteti si mie nr. de la acest salon. Va multumesc!
Si eu am inchiriat rochita de acolo dar n-am nr lor. Trec maine, pe acolo si iti trimit un PM

moniadi
08.08.2008, 14:26:55
Taia, dc imi faci rost de nr. de telefon iti multumesc din suflet. Dc citeam aseara ce ai scris te rugam sa vezi si rochia, pt. ca este noua si mi-au promis ca nu o mai inchiriaza la nimeni pana dupa nunta mea. Eram curioasa dc e totul ok, pentru ca am platit o taxa de exclusivitate (rochia e noua), ca sa n-o mai imbrace nimeni. Oricum iti multumesc! O zi buna fetelor!

moniadi
10.08.2008, 16:38:09
Fetelor, va rog sa-mi trimiteti numarul de la Salonul Iozefat. Am cautat pe internet de am capiat si nu dau de acest numar. Peste o saptamana trebuie sa merg la Oradea si trebuie sa le anunt pe doamnele alea si n-am cum. Please!!!

taia
11.08.2008, 12:11:08
Fetelor, va rog sa-mi trimiteti numarul de la Salonul Iozefat. Am cautat pe internet de am capiat si nu dau de acest numar. Peste o saptamana trebuie sa merg la Oradea si trebuie sa le anunt pe doamnele alea si n-am cum. Please!!!
Ti-am trimis pe PM

moniadi
11.08.2008, 14:59:40
Taia, iti multumesc din suflet. Mai am o grija pe cap. Am pierdut factura cu care mi-am achitat rochia, si am achitat-o integral, inclusiv taxa de curatatorie, sper ca nu voi avea probleme, pentru ca mi-au luat datele de pe cartea de identitate. De felul meu sunt foarte calculata, dar in ultimul timp fac niste gafe de nu-mi revin. Iti multumesc inca o data!

taia
13.08.2008, 19:11:29
Taia, iti multumesc din suflet. Mai am o grija pe cap. Am pierdut factura cu care mi-am achitat rochia, si am achitat-o integral, inclusiv taxa de curatatorie, sper ca nu voi avea probleme, pentru ca mi-au luat datele de pe cartea de identitate. De felul meu sunt foarte calculata, dar in ultimul timp fac niste gafe de nu-mi revin. Iti multumesc inca o data!
cu placere!
n-ar trebui sa fie o problema ca doar contractul s-a facut in 2 exemplare!

raira
14.08.2008, 10:04:02

Miresici, am si eu o mare rugaminte......imi puteti spune unde sa imi duc rochita la calcat fara sa imi fac griji, ca sincer.....mi-e frica sa nu mi-o arda sau mai stiu eu ce......:-??
Va multumesc. Pupici.

Beatrice_S
14.08.2008, 10:33:10
Miresici, am si eu o mare rugaminte......imi puteti spune unde sa imi duc rochita la calcat fara sa imi fac griji, ca sincer.....mi-e frica sa nu mi-o arda sau mai stiu eu ce......:-??
Va multumesc. Pupici.
Eu de ar fi dupa mine l-as duce la o croitorie sau la un salon de mirese, parerea mea, ca fetele de acolo stiu exact cu ce au de a face si stiu sa o intretin chiar ele.>:D<

moniadi
14.08.2008, 10:37:07
Taia, din pacate nu este acela numarul de telefon. Tot sun si imi raspunde un barbat. Am incercat si de pe alt telefon si nu este asta numarul.

raira
14.08.2008, 13:03:29
Eu de ar fi dupa mine l-as duce la o croitorie sau la un salon de mirese, parerea mea, ca fetele de acolo stiu exact cu ce au de a face si stiu sa o intretin chiar ele.>:D<

Da, cred ca asa voi face......la curatatorie mi-e cam groaza sincera sa fiu........:-?
Apropo, poti sa-mi recomanzi tu un salon sau o croitoreasa?
Merci mult pentru sfaturi.:*

taia
14.08.2008, 14:06:22
Taia, din pacate nu este acela numarul de telefon. Tot sun si imi raspunde un barbat. Am incercat si de pe alt telefon si nu este asta numarul.
Imi pare rau!
Am luat nr de pe un panou din fata salonului!

taia
14.08.2008, 14:07:21
Va multumesc. Pupici.
e rochia ta?
ca la salon cand ti-o da o si calca!
Incearca la un salon de rochii de mireasa!

raira
18.08.2008, 15:01:12
e rochia ta?
ca la salon cand ti-o da o si calca!
Incearca la un salon de rochii de mireasa!

Da, e rochia mea......si a fost transportata din germania, asa ca s-a cam sifonat, dar o sa incerc la un salon, sa vad ce iese.

Merci mult.>:D<

Beatrice_S
18.08.2008, 15:09:13
Da, cred ca asa voi face......la curatatorie mi-e cam groaza sincera sa fiu........:-?
Apropo, poti sa-mi recomanzi tu un salon sau o croitoreasa?
Merci mult pentru sfaturi.:*

De recomandat salon nu-ti pot recomanda pt. ca nu stiu ce salon primeste din exterior rochia la calcat(adica sa nu fie a lor). Eu mi-am inchiriat rochia de la Salonul Isabela, str. Clujului, dar sincer cred ca ar trebui sa faci asa o tura pe la Saloanele pe care le cunosti tu in zona ta,pe centru,etc. cu sau fara rochie(nu merita sa o porti dupa tine toata rochia doar pt. a te lamurii) si ai putea sa intrebi frumos de la vanzatoare. In principiu daca ii "motivezi" un pic sigur vor accepta.<:-P

raira
18.08.2008, 15:36:06
De recomandat salon nu-ti pot recomanda pt. ca nu stiu ce salon primeste din exterior rochia la calcat(adica sa nu fie a lor). Eu mi-am inchiriat rochia de la Salonul Isabela, str. Clujului, dar sincer cred ca ar trebui sa faci asa o tura pe la Saloanele pe care le cunosti tu in zona ta,pe centru,etc. cu sau fara rochie(nu merita sa o porti dupa tine toata rochia doar pt. a te lamurii) si ai putea sa intrebi frumos de la vanzatoare. In principiu daca ii "motivezi" un pic sigur vor accepta.<:-P

Asa voi face.
Iti multumesc pt sfaturi.:*

Viaora
19.08.2008, 17:50:31
Pentru viitoare miresici, rochitza mea e de vanzare... Am pus anuntul si in Bazar-ul de pe miresici, dar e mai greu de gasit...
Rochitza am cumparat-o de la Salon Gabriela la pretul de 1200-1300 Ron, (a fost marimea 38 dar a fost stramtata si acum poate a devenit marimea 36) am purtat-o doar o singura data, este in stare buna cu toate ca am tzopait toata noaptea... Acum o vand la 700 Ron impreuna cu voalul si, ofer si pantofiorii daca se potriveste marimea 37...
M-as bucura sa pot sa o dau ... vine bebe la mine - cu siguranta nu voi mai intra niciodata in ea :)) ...
Sa fiti iubite, frumoase si fericite!

adrianavalentina
10.09.2008, 22:07:34
mie de la salonul gabriela mi-au placut rochiile, de acolo mi-am si cump:D
imi spui plz daca ti-ai luat capa de blana sau ti-ai inchiriat-o si de unde?

taia
11.09.2008, 13:15:38
eu cred ca orice firma care se respecta trebuie sa-ti dea si capa, manusi si alte accesorii de genul!

ionu
15.09.2008, 11:32:35
:D e o haina de blanita naturala, am luat-o de la un magazin chinezesc.....in dimineata nuntii imi cautam disperata ceva de luat peste rochie ca era un frigggggg....

blg2656
16.09.2008, 17:31:06
Pentru viitoare miresici, rochitza mea e de vanzare... Am pus anuntul si in Bazar-ul de pe miresici, dar e mai greu de gasit...
Rochitza am cumparat-o de la Salon Gabriela la pretul de 1200-1300 Ron, (a fost marimea 38 dar a fost stramtata si acum poate a devenit marimea 36) am purtat-o doar o singura data, este in stare buna cu toate ca am tzopait toata noaptea... Acum o vand la 700 Ron impreuna cu voalul si, ofer si pantofiorii daca se potriveste marimea 37...
M-as bucura sa pot sa o dau ... vine bebe la mine - cu siguranta nu voi mai intra niciodata in ea :)) ...
Sa fiti iubite, frumoase si fericite!

ceau, imi poti trimite niste poze cu rochia?
b o j t o r @ g m a i l . c o m

aria_cluj
12.11.2008, 09:38:03
Incercati atelierul Ralucai Mihalceanu pe str Republicii 12!! va spune o miresica care vine tocmai din Bucuresti sa isi faca haine de gala, rochii de seara si ROCHIA DE MIREASA care va spun ca e SUPERBISSMA!! E mai frumoasa decat mi-as fi imaginat!!! Preturi foarte foarte foarte bune si atentie: tipa e creatoare si va face cum va sta bine!! Incercati!!!

ma intereseaza pe mine daca face cumva si rochii de mireasa!si-a facut cineva?aveti ceva poze?si eu vreau sa imi fac rochita la comanda...pls help!!!;-)

nosza
13.12.2008, 12:25:03
Nu stie cineva daca la Oradea sunt rochii La Sposa, undeva? Am vazut un model frumos si nu stiu de unde sa fac rost, ca sa pot inchiria. Mersi

blg2656
13.12.2008, 23:03:14
Nu stie cineva daca la Oradea sunt rochii La Sposa, undeva? Am vazut un model frumos si nu stiu de unde sa fac rost, ca sa pot inchiria. Mersi

da este, in centru vis-a-vis de BRD, in Piata Ferdinand. Am un nr de tel si site-ul daca te intereseaza pe PM.

L.

nosza
15.12.2008, 08:35:45
da este, in centru vis-a-vis de BRD, in Piata Ferdinand. Am un nr de tel si site-ul daca te intereseaza pe PM.

L.
Trimite-mi pe PM datele. Mersi:D

alexa21
15.12.2008, 13:03:38
buna!
eu mi-am facut rochita de mireasa la atelierul d-mnei Gaby Vulcu, rochita de mireasa pe care am avut-o eu este dupa un model de LA SPOSA si a iesit exact dupa modelul pe care l-am vrut si am fost foarte multumita si de pret si de calitate serviciilor
daca vrei mai multe detalii iti pot da pe p m:D

escmed
14.01.2009, 20:52:22
Miresicilor,

M-am uitat pe internet si au aparaut colectiile de 2009 rochii de mireasa la Mirandi si Maya Fashion.
Ce pareri aveti?
Va plac?

taia
17.01.2009, 17:09:00
Miresicilor,

M-am uitat pe internet si au aparaut colectiile de 2009 rochii de mireasa la Mirandi si Maya Fashion.
Ce pareri aveti?
Va plac?
am vazut cateva modele frumoase
vrei sa-ti cumperi rochita sau s-o inchiriezi?

miresica11
22.01.2009, 19:57:46

L.
si eu sunt interesata imi dai si mie un pm[-o<

irina19
07.02.2009, 21:47:49
eu imi fac rochia la comanda la salonul Sofy din centru. cu voal lung , cu manusi, poseta si bolero imi costa doar 1200 ron. e superba..

Anonim01
18.02.2009, 12:24:53
Ai fost foarte frumoasa , rochita de asemenea , cat te-a costat ?

kalynda
12.06.2009, 15:46:58
Buna, eu mi-am facut rochia la comanda, pentru ca situatia mea era mai delicata, eram insarcinata si nici nu aveam chef sa cutreier magazinele sa fac zeci de probe. Probabil nu gaseam nici rochia potrivita, imi doream ceva tip baby-doll, si mi-a iesit super, nici nu s-a vazut ca sunt insarcinata. Daca ii place cuiva, e de vanzare.

Anne13
18.06.2009, 14:33:34
fetelor care ma ajuta sa imi gaesc ceva rochie pt cununia civila as vrea alceva decat cea de mireasa...unde ziceti sa o fac....cineva mi-a zis de raluca mihalceanu ce parere aveti?

CoriEla
19.06.2009, 21:08:30
fetelor care ma ajuta sa imi gaesc ceva rochie pt cununia civila as vrea alceva decat cea de mireasa...unde ziceti sa o fac....cineva mi-a zis de raluca mihalceanu ce parere aveti?

Eu imi fac rochia de mireasa la Raluca ;;) si mi se pare foarte talentata, pe langa asta e o profesionista desavarsita. Eu vin de la TM la ea. Are si site numele ei legat cu com in coada. Sper ca ti-am putut fi de ajutor. :*

Anne13
20.06.2009, 01:56:07
Eu imi fac rochia de mireasa la Raluca ;;) si mi se pare foarte talentata, pe langa asta e o profesionista desavarsita. Eu vin de la TM la ea. Are si site numele ei legat cu com in coada. Sper ca ti-am putut fi de ajutor. :*
da mersi mult esti o draguta:-*

CoriEla
20.06.2009, 16:53:17
Ma bucur ca te-am putut ajuta. >:D<

Anne13
20.06.2009, 18:28:35
Ma bucur ca te-am putut ajuta. >:D<
am vb cu ea si luni merg sa imi ia masurile dar nu stiu ce culoare sa o fac nu as vrea alba....

CoriEla
20.06.2009, 19:32:55
am vb cu ea si luni merg sa imi ia masurile dar nu stiu ce culoare sa o fac nu as vrea alba....

Eu daca as avea mi-as face alta culoare nu alba...Acum depinde ce culori iti plac... Eu de exemplu o sa merg si la cununia civila tot mireasa...

Anne13
20.06.2009, 19:55:52
Eu daca as avea mi-as face alta culoare nu alba...Acum depinde ce culori iti plac... Eu de exemplu o sa merg si la cununia civila tot mireasa...
nu va fi in aceasi zi asta e problema:(...cununia civila va fi in timisoaa si cununia religioasa in oradea....ce culori se poarta anul acesta mai mult...?

CoriEla
20.06.2009, 22:06:17
nu va fi in aceasi zi asta e problema:(...cununia civila va fi in timisoaa si cununia religioasa in oradea....ce culori se poarta anul acesta mai mult...?

Sincer eu nu mi-as lua ce se poarta, mi-as lua ce imi place .... si mie personal imi place rosu de mor. :D Inclusiv pantofii de mireasa i-am vrut rosii dar nu am gasit marimea mea. Deci... eu zic sa iti faci exact culoarea in care te simti cea mai frumoasa. :*

Anne13
20.06.2009, 22:23:18
Sincer eu nu mi-as lua ce se poarta, mi-as lua ce imi place .... si mie personal imi place rosu de mor. :D Inclusiv pantofii de mireasa i-am vrut rosii dar nu am gasit marimea mea. Deci... eu zic sa iti faci exact culoarea in care te simti cea mai frumoasa. :*
ok,mersi oricum pentru tot ai fost o draguta....:*iti voi arata poze cand e gata...cat iti ia tie pt rochia de mireasa?

rami_cinderella
22.06.2009, 18:04:14
Alte locatii unde puteti admira si achizitiona rochii.

Salon Ely inchirieaza vinde executa la comanda rochii str.Primariei nr 40 ap 2 tel 0740 217 918.

Mult spor si succes in gasirea rochiei pe care o veti purta in cea mai inportanta zi din viata voastra! <:-P

de la salon ely mi-am inchiriat rochia. nu am decat cuvinte de lauda vis-a-vis de acest salon si de persoanele care lucreaza acolo.

CoriEla
18.07.2009, 19:29:34
Fetelor, eu, miresica din Timisoara care si-a facut rochia tocmai la Oradea, m-am intors pentru a va arata ce a iesit din mana Ralucai - gasiti poze in semnatura =P~

Anne13
18.07.2009, 22:20:12
Fetelor, eu, miresica din Timisoara care si-a facut rochia tocmai la Oradea, m-am intors pentru a va arata ce a iesit din mana Ralucai - gasiti poze in semnatura =P~
superba imi place foarte mult,si eu mi-am facut rochita mi-a placut ft mult se vede ca se pricepe raluca nu gluma.....o sa fi minunata in ziua nunti asteptam nunta......spor la pregatiri...<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

tina19
19.07.2009, 09:53:50
superba rochita! tare mult imi place si tie iti vine perfect! si pantofii sunt frumosi.

CoriEla
19.07.2009, 21:39:14
superba rochita! tare mult imi place si tie iti vine perfect! si pantofii sunt frumosi.

Iti multumesc frumos pentru compliment!

Midnight_Lady
20.07.2009, 12:45:29
Salutare fetelor! Imi cer scuze ca dau buzna peste voi, dar am si eu o intrebare^:)^ Cum sunt rochiile de la Raluca Mihalceanu? Cum sunt materialele? Ce preturi sunt?
Multumesc frumos:*

CoriEla
20.07.2009, 13:30:41
Salutare fetelor! Imi cer scuze ca dau buzna peste voi, dar am si eu o intrebare^:)^ Cum sunt rochiile de la Raluca Mihalceanu? Cum sunt materialele? Ce preturi sunt?
Uita-te la mine in album la rochia mea. E facuta de Raluca, e din tafta si tulle cristal.

dmdanila
20.07.2009, 13:34:50
Uita-te la mine in album la rochia mea. E facuta de Raluca, e din tafta si tulle cristal.
E f frumoasa!!!!! S-o porti sanatoasa si sa fii cea mai fericita miresica=D>
Si pretul?

CoriEla
20.07.2009, 13:41:50
E f frumoasa!!!!! S-o porti sanatoasa si sa fii cea mai fericita miresica=D>
Si pretul?

Ce pot sa iti spun e ca nu a fost scumpa dar nu este dreptul meu sa discut despre pret. Asta va trebui sa discute fiecare cu ea pentru ca nefiind magazin, probabil preturile nu sunt fixe. Imi pare rau ca nu pot sa te ajut mai mult, sper sa nu te superi.

dmdanila
20.07.2009, 14:03:07
Ce pot sa iti spun e ca nu a fost scumpa dar nu este dreptul meu sa discut despre pret. Asta va trebui sa discute fiecare cu ea pentru ca nefiind magazin, probabil preturile nu sunt fixe. Imi pare rau ca nu pot sa te ajut mai mult, sper sa nu te superi.
Stai linistita, n-am de ce sa ma supar;-) Oricum e f frumoasa rochita ta!

Anne13
20.07.2009, 20:10:35
acuma mi-am facut si eu o rochita e super imi place,pretul il discuti cu ea depinde cat de incarcata o doresti si cum o doresti .......;))

Midnight_Lady
21.07.2009, 00:42:59
E superba!! Iti sta f bine si esti o adevarata printesa;;)

Midnight_Lady
21.07.2009, 00:43:45
acuma mi-am facut si eu o rochita e super imi place,pretul il discuti cu ea depinde cat de incarcata o doresti si cum o doresti .......;))
Tu ti-ai facut tot rochie de mireasa? Sau de civila? Ai ceva poze? Merci

CoriEla
21.07.2009, 07:40:45
Buna, fetelor, multumesc pentru toate complimentele voastre.... adevarul e ca ma simt ca o printesa atunci cand sunt imbracata in ea si asta e sentimentul cel mai frumos... la care visez de cand eram mica. Va doresc din tot sufletul sa simtiti ce simt si eu si va multumesc inca o data pentru vorbele frumoase.

Anne13
21.07.2009, 09:44:42
Tu ti-ai facut tot rochie de mireasa? Sau de civila? Ai ceva poze? Merci
civila inca nu am poze.......dar cand am o sa iti arat...

v3ronicas
05.09.2009, 20:51:30
apropo de Raluca M am vazut ca multe o laudati... eu mi`am facut rochia pt banchetul de la absolvire si am fost f dezamagita. mi`a gresit`o la decolteu pt ca mi`a facut`o de sanii imi erau afara efectiv... parca aveam bretele... si in loc sa schimbe acea parte de material mi`a adaugat niste material acolo care vroia sa para ca si un evantai de hartie... horror... desi am mers cu destul timp inainte m`a tot amanat si am primit rochia cu 2 zile inainte d banchet si nu prea am mai avut c protesta... o alta colega si`a facut`o tot la ea si in timpu banchetului au inceput sa ii cada bucatele din fusta pt ca avea ceva aplicatii pe fusta iar d p corset rand p rand ii cadeau pietricele.... sincer f dezamagita... iar preturile au fost destul de mari....

andymatei
09.09.2009, 22:40:43
apropo de Raluca M am vazut ca multe o laudati... eu mi`am facut rochia pt banchetul de la absolvire si am fost f dezamagita. mi`a gresit`o la decolteu pt ca mi`a facut`o de sanii imi erau afara efectiv... parca aveam bretele... si in loc sa schimbe acea parte de material mi`a adaugat niste material acolo care vroia sa para ca si un evantai de hartie... horror... desi am mers cu destul timp inainte m`a tot amanat si am primit rochia cu 2 zile inainte d banchet si nu prea am mai avut c protesta... o alta colega si`a facut`o tot la ea si in timpu banchetului au inceput sa ii cada bucatele din fusta pt ca avea ceva aplicatii pe fusta iar d p corset rand p rand ii cadeau pietricele.... sincer f dezamagita... iar preturile au fost destul de mari....

Mda...cred ca asta si e startegia, iti da rochia suficient de tarziu sa nu mai ai ce comenta....:-"

Anne13
10.09.2009, 00:49:34
Mda...cred ca asta si e startegia, iti da rochia suficient de tarziu sa nu mai ai ce comenta....:-"
sincer nu prea cred pt ca ea te intreaba pe cand o doresti tu ii zici cand vrei eu personal mi-am facut 3 rochite la ea dar toate au iesit super acuma gusturile nu se discuta fetelor.........

l_nicoleta
15.09.2009, 12:21:53
mie sincer mi se pare ca e cam autoritara tipa. adica ea prea putin asculta intr-adevar ce vrea clientul (pe banii lui , nu ?) si prea mult vrea sa-si impuna ideea ei, who cares daca clientul e multumit sau nu.

CoriEla
15.09.2009, 15:24:42
mie sincer mi se pare ca e cam autoritara tipa. adica ea prea putin asculta intr-adevar ce vrea clientul (pe banii lui , nu ?) si prea mult vrea sa-si impuna ideea ei, who cares daca clientul e multumit sau nu.
Pai tocmai de-aia ii zice creatoare si nu croitoreasa.... in fine.... eu am o rochie de mireasa superba si nu mi s-a parut deloc ca nu m-ar fi ascultat...
Eu zic asa.... daca sunteti nemultumite de munca ei si veniti si spuneti lucrul asta... de ce nu aratati si poze sa vedem si noi cele care am fost multumite si am pus si poze?
Asa putem vedea faptele si putem sa ne facem o parere....

ancamiresica
15.09.2009, 16:32:34

Eu zic sa ne incredem in capacitatile ei, nu degeaba este atat de apreciata pentru ceea ce face. Cu siguranta e greu sa multumeasca pe toata lumea, insa este chiar buna in ceea ce face.

Anne13
15.09.2009, 19:05:58
Eu zic sa ne incredem in capacitatile ei, nu degeaba este atat de apreciata pentru ceea ce face. Cu siguranta e greu sa multumeasca pe toata lumea, insa este chiar buna in ceea ce face.
sa sti ca ai mare dreptate......

andymatei
16.09.2009, 20:57:11

Wellllll....imi cer scuze pt opinie. In mod clar este urmatoare Coco Channel:O:O:O

Anne13
16.09.2009, 22:36:47
Wellllll....imi cer scuze pt opinie. In mod clar este urmatoare Coco Channel:O:O:O
nu cred c trebuie sa iti cer scuze pt opinie normal ca in ziua de azi nu poti impaca pe toata lumea........:(sa fim sinceri daca nu ar fi buna nu ar fi asa cautata si nu ar apela multa lume la ea......pt accea zic ca nu poate imparti pe toata lumea.....nu trebuie sa te superi.

CoriEla
17.09.2009, 10:59:33
Ti-a lucrat ceva si nu ai fost multumita? Nu inteleg de ce faci afirmatii fara sa le sustii? Nu a zis nimeni ca e urmatoarea Coco Chanel dar de aici pana la a aduce acuze nefondate e cale lunga... E in regula sa ai o opinie ca de-aia suntem pe un forum dar haideti sa fim corecte si sa nu vorbim fara dovezi.... asa e cel mai bine pentru viitoarele mirese care au nevoie de informare.

ancamiresica
17.09.2009, 14:02:40
Ti-a lucrat ceva si nu ai fost multumita? Nu inteleg de ce faci afirmatii fara sa le sustii? Nu a zis nimeni ca e urmatoarea Coco Chanel dar de aici pana la a aduce acuze nefondate e cale lunga... E in regula sa ai o opinie ca de-aia suntem pe un forum dar haideti sa fim corecte si sa nu vorbim fara dovezi.... asa e cel mai bine pentru viitoarele mirese care au nevoie de informare.

Sunt perfect de acord!!! A cam exagerat ...

andymatei
17.09.2009, 20:04:25

Tztztztztz...cata agitatie, cat stress...nu e bine draguta mea, face rau la sanatate.

Anne13
17.09.2009, 20:17:40
Tztztztztz...cata agitatie, cat stress...nu e bine draguta mea, face rau la sanatate.
Parerea mea e ca nu e frumos sa vb asa adu argumente cu ce a gresit pune poze ca lumea sa se convinga si nu cred ca tre sa fim rautaciase ar trebui sa ne ajutam reciproc cu sfaturi....

andymatei
17.09.2009, 21:35:00
Parerea mea e ca nu e frumos sa vb asa adu argumente cu ce a gresit pune poze ca lumea sa se convinga si nu cred ca tre sa fim rautaciase ar trebui sa ne ajutam reciproc cu sfaturi....

"Na" si acu' e bine ca esti toata agitata...

Anne13
17.09.2009, 21:46:43
"Na" si acu' e bine ca esti toata agitata...
Nu sunt agitata stai linistita nu am dc sa fiu daca atata te tine mintea sa zici ce sa fac eu atata poti.......nu cred ca am zis ceva gresit ca sa justifici negativitatea ta dar vad ca sti da replici urate atat mie cat si restul fetelor...

CoriEla
18.09.2009, 09:00:27
Stii ce... nici macar nu meriti efortul ... de la mine ignore! :-&

anca_eu
18.09.2009, 09:15:40
Fetelor, sa intelegem ca fiecare e on, fie el vedeta, creator de moda sau om de rand, poate oricine sa aiba momente bune sau mai putin bune in viata. Pe Raluca M nu o cunosc, si nici nu am vazut colectiile ei, dar cred ca noi nu avem toate aceleasi gusturi, si din cate am vazut in discutiile anterioare unele sunteti foarte multumite de ea, altele foarte nemultumite, asta nu inseamna ca nu e buna.
E bine totusi ca sunt pareri pro si contra.
O zi buna va doresc si spor la pregatiri tuturor.

Anne13
18.09.2009, 10:29:04
Ai dreptate.....

ancamiresica
18.09.2009, 10:49:58

Aceeasi parere o am si eu!

tinutza_o
20.09.2009, 16:52:58
buna,
sunt si eu o miresica de mai si vroiam sa te intreb daca ai fost pana acum sa incerci rochii, te intreb deoarece pe mine cel putin toata lumea ma repezeste si-mi spune k de ce nu astept expomariage, dar acesta va fi fdoar la sfarsitul lui martie, cam tarziu sa-mi aleg atunci o rochie nu?
vroiam sa te intreb tu cum procedezi?

anca_eu
21.09.2009, 08:56:08
buna,
sunt si eu o miresica de mai si vroiam sa te intreb daca ai fost pana acum sa incerci rochii, te intreb deoarece pe mine cel putin toata lumea ma repezeste si-mi spune k de ce nu astept expomariage, dar acesta va fi fdoar la sfarsitul lui martie, cam tarziu sa-mi aleg atunci o rochie nu?
vroiam sa te intreb tu cum procedezi?
Buna, eu o sa am nunta in aprilie, si am fost sa vad ceva rochii de mireasa dar inca nu am probat nimic. O doamna de la un salon mi-a spus sa nu imi fac probleme ca in Ianuarie- Februarie apare noua colectie si pot sa aleg atunci linistit. Acuma nu stiu ce sa zic, cred ca e o idee buna, oricum ma gandesc, ca pana atunci as vrea sa probez cateva modele sa imi fac o parere.

liv19cris
21.09.2009, 10:39:19
Salutare!Acelasi lucru l-am patit si eu....repezeala la greu, sfaturi de asteptat pana in martie 2010; doar la Izabella pe Clujului si la Gabriela au fost dragute doamnele.Numai bine!

l_nicoleta
21.09.2009, 12:32:03
Buna, eu o sa am nunta in aprilie, si am fost sa vad ceva rochii de mireasa dar inca nu am probat nimic. O doamna de la un salon mi-a spus sa nu imi fac probleme ca in Ianuarie- Februarie apare noua colectie si pot sa aleg atunci linistit. Acuma nu stiu ce sa zic, cred ca e o idee buna, oricum ma gandesc, ca pana atunci as vrea sa probez cateva modele sa imi fac o parere.
chiar daca mai ai timp, eu te sfatuiesc sa probezi cat mai multe rochii. degeaba iti place tie un anumit tip daca nu-ti sta bine. nu-ti poti da seama doar dupa ce simti pe pielea ta cat mai multe rochii. si daca poti du cu tine pe cineva sa-ti faca poza cand le incerci. asa, acasa te mai poti studia. un mic sfat - nu duce prea multa lume cu tine la salon, pt. ca fiecare vine cu alta critica mai mult sau mai putin constructiva. conteaza cum te simti tu cu adevarat in rochie.

anca_eu
21.09.2009, 12:51:32
chiar daca mai ai timp, eu te sfatuiesc sa probezi cat mai multe rochii. degeaba iti place tie un anumit tip daca nu-ti sta bine. nu-ti poti da seama doar dupa ce simti pe pielea ta cat mai multe rochii. si daca poti du cu tine pe cineva sa-ti faca poza cand le incerci. asa, acasa te mai poti studia. un mic sfat - nu duce prea multa lume cu tine la salon, pt. ca fiecare vine cu alta critica mai mult sau mai putin constructiva. conteaza cum te simti tu cu adevarat in rochie.
Mersi frumos pentru sfaturi.

RALUK15
22.09.2009, 17:44:46
Mersi frumos pentru sfaturi.
Buna Anca si eu voi fi miresica in 2010 dar eu in august si deja m-am gandit k ar trebui sa merg sa vad ce ma intereseaza,intradevar eu am vazut ceva de la Maggie Sottero si am vorbit cu fetele aici si ziceau k tre sa imi fac programare,asa k eu luna viitoare o sa merg la bucuresti sa vad...
Spor la cautari!!!

sunday25
23.09.2009, 20:21:28
Eu de la salonul Sofy am inchiriat, doamna de acolo te lasa sa probezi si cu 4-5 luni inainte...

v3ronicas
23.09.2009, 21:59:37
m`am hotarat... imi fac rochia... imi recomandati p cineva inafara de raluca M si gabi v?

Anne13
23.09.2009, 23:09:11
m`am hotarat... imi fac rochia... imi recomandati p cineva inafara de raluca M si gabi v?
Dana Panciu daca iti place......

Dana_f
29.09.2009, 10:02:45
eu am rochita mea de vanzxare daca intereseaza pe cineva, nu pot sa o pun inca la bazar .....de accea imi cer scuze k am sris aici in topicul asta...dar poate ne ajutam reciproc...

v3ronicas
04.10.2009, 16:46:16
ati comandat careva vreo rochie de pe net?

dmdanila
04.10.2009, 16:50:33
eu nu am comandat:-" Nici nu stiu daca as comanda, poate de banii aia mai bine imi inchiriez originalul;))
Apropos de inchirieri, stiti cumva ce marci de rochii se inchiriaza prin oradea?

Anne13
05.10.2009, 00:09:51
eu nu am comandat:-" Nici nu stiu daca as comanda, poate de banii aia mai bine imi inchiriez originalul;))
Apropos de inchirieri, stiti cumva ce marci de rochii se inchiriaza prin oradea?
Vrei ceva scump sau ceva obisnuit ...?

l_nicoleta
05.10.2009, 11:48:13

poti comanda dar cu conditia de a nu plati nimic decat dupa ce vezi daca esti multumita cum arati in ea

dmdanila
05.10.2009, 11:56:41
Vrei ceva scump sau ceva obisnuit ...?
momentan vreau sa stiu doar ce firme de rochii sunt...de ex, stiu ca sunt La sposa, San Patrick, altceva?

Anne13
05.10.2009, 12:02:01
momentan vreau sa stiu doar ce firme de rochii sunt...de ex, stiu ca sunt La sposa, San Patrick, altceva?
Mirandi daca iti place...sau iti poti face la comanda sau doresti doar sa fie ceva de firma???

v3ronicas
06.10.2009, 01:15:15
chiar... se gasesc rochii benjamin roberts in oradea?

Anne13
06.10.2009, 22:37:55
chiar... se gasesc rochii benjamin roberts in oradea?
Sincer nu stiu....incearca pe forum in alte orase mai mari eventual poate stiu fetele....

CoriEla
08.10.2009, 19:35:06
Fetelor, jos palaria in fata Ralucai M. Aceasta am fost eu - o mireasa marca Raluca M. - rochie, voaluri, accesorii par. Sper sa va placa:

Anne13
08.10.2009, 21:15:36
Fetelor, jos palaria in fata Ralucai M. Aceasta am fost eu - o mireasa marca Raluca M. - rochie, voaluri, accesorii par. Sper sa va placa:
Ce ma bucur ca ai venit cu aceste poze si ca ai venit de departe cu pari bune despre ea ca aici pe topic a fost zise nu de bune despre ea de la undele fete care nu au venit cu poze sa arate ce nu a fost bine si numai cu borbe cred mai mult.....deci chiar ma bucur..ai fost o printesa oricum imi place rochita....iti doresc oricum CASA DE PIATRA SI SA FITI FERICITI PANA LA ADANCI BATRANETI!!!!!!!!!!!;-)

CoriEla
08.10.2009, 21:17:16
Ce ma bucur ca ai venit cu aceste poze si ca ai venit de departe cu pari bune despre ea ca aici pe topic a fost zise nu de bune despre ea de la undele fete care nu au venit cu poze sa arate ce nu a fost bine si numai cu borbe cred mai mult.....deci chiar ma bucur..ai fost o printesa oricum imi place rochita....iti doresc oricum CASA DE PIATRA SI SA FITI FERICITI PANA LA ADANCI BATRANETI!!!!!!!!!!!;-)

Multumesc! >:D<

v3ronicas
08.10.2009, 22:54:53
CoriEla ai fost superba! ma bucur ca ai avut o experienta frumoasa cu raluca m... eu din pacate nu! fetele nu pun poze cu rochia pt ca mi`e jena mie de cum arata... horror! ca un papagal am aratat! :((:((=((

CoriEla
08.10.2009, 23:15:36
CoriEla ai fost superba! ma bucur ca ai avut o experienta frumoasa cu raluca m... eu din pacate nu! fetele nu pun poze cu rochia pt ca mi`e jena mie de cum arata... horror! ca un papagal am aratat! :((:((=((

Multumesc, imi pare rau ca ai fost nemultumita.... dar eu m-am simtit deosebit de frumoasa in rochita mea... pana la urma asta e scopul... sa te simti frumoasa in rochia pe care o vei purta... Bafta!

v3ronicas
11.10.2009, 20:47:01
CoriEla nu iti vinzi voalul? daca da lasa`mi un pm cu pretul!

CoriEla
12.10.2009, 08:36:33
CoriEla nu iti vinzi voalul? daca da lasa`mi un pm cu pretul!
Imi pare rau dar nu vand nici voalul, nici rochia... imi sunt prea dragi si au insemnat prea mult pentru mine ca sa ma despart de ele. o:-)

v3ronicas
13.10.2009, 20:16:30
imi place la nebunie... sper sa imi gasesc si eu unul asemanator... :(

Anne13
13.10.2009, 22:44:17
imi place la nebunie... sper sa imi gasesc si eu unul asemanator... :(
iti poti face daca iti place mult in caz ca nu gasesti gata...

redfoxxy
15.10.2009, 11:59:46
Pana acum am fost doar in doua locuri sa vad e preturi.
Primul a fost o croitorie mica pe centru. Au preturi, la vanzare, de la 500 la 1200 ron. Si sunt noi noute.
Iar al doilea loc a fost in Cantemir la ceva magazin Sposa sau ceva de genul.Apoi am aflat ca acolo e si elite mariage.
Aici am fost socata de preturi. De la 1500 rn in sus pentru rochite relativ noi.
Adica ei le si inchiriaza si nu poti baga mana in foc pentru o rochie ca e noua 100%.

Anne13
15.10.2009, 12:27:18
Pana acum am fost doar in doua locuri sa vad e preturi.
Primul a fost o croitorie mica pe centru. Au preturi, la vanzare, de la 500 la 1200 ron. Si sunt noi noute.
Iar al doilea loc a fost in Cantemir la ceva magazin Sposa sau ceva de genul.Apoi am aflat ca acolo e si elite mariage.
Aici am fost socata de preturi. De la 1500 rn in sus pentru rochite relativ noi.
Adica ei le si inchiriaza si nu poti baga mana in foc pentru o rochie ca e noua 100%.
Da asa este au niste preturi de numa si cam in toate au teapa...#-o#-o

ancamiresica
15.10.2009, 14:04:26
Da asa este au niste preturi de numa si cam in toate au teapa...#-o#-o

Asta am auzit si eu de E M.

Anne13
15.10.2009, 14:32:00
Asta am auzit si eu de E M.
Asa ca miresicilor aveti grija cand faceti contractul cu ei sa fie ce v promite si sa analizati preturile si in alta parte.....

redfoxxy
16.10.2009, 08:21:24
Oricum urmeaza sa merg si la Gabriela pe centru si mai e sub un gang.
Va spun si de acolo cand aflu.

Anne13
16.10.2009, 12:11:43
Oricum urmeaza sa merg si la Gabriela pe centru si mai e sub un gang.
Va spun si de acolo cand aflu.
Eu mi-amluat-o din Italia de la un targ de nunti acum 2 sapt.....mai este pe clujului unul fain am fost si acolo si sunt destul de frumoase sa sti si preturile is ok...pe stefan sa deschis de o saptamana ceva dar is super intamplator am vazut si eu....

v3ronicas
23.10.2009, 18:50:02
fetelor nush care ati zis ca sunt rochii frumoase si ieftine la un magazin langa stadion... am fost azi acolo si horror... rochiile arata de parca ar fi din magazine second hand... invechite si murdare... din dantela ies fire... si preturi de inchiriere pana in 16mil la asemenea rochii... horror
p.s. au si in cantemir magazin...

Anne13
23.10.2009, 18:57:55
fetelor nush care ati zis ca sunt rochii frumoase si ieftine la un magazin langa stadion... am fost azi acolo si horror... rochiile arata de parca ar fi din magazine second hand... invechite si murdare... din dantela ies fire... si preturi de inchiriere pana in 16mil la asemenea rochii... horror
Da da Elite Mariaje are si in centru doar sub alta denumire...asta vb cu fetele mai sus ca e teapa curata.....uitate si in bazar pe miresici poate iti place careva rochita sau te poti inspira...:*

redfoxxy
24.10.2009, 09:19:50

Intr-adevar e Elite Mariage.
Si eu am fost socata de raportul calitate-pret.
Nici nu mai vreau sa aud de ei.

redfoxxy
24.10.2009, 09:22:29
Pana nu uit, am mai intrat, tot intamplator intr-un salon de inchiriat undeva pe langa Lacul Rosu.
E pe o straduta si nu cred ca au foarte multi clienti.
Oricum rochiile aratau urat. erau invechite deja, dar pretul era de la 500 lei in sus.
Ce am gasit acolo mai interesant au fost diademele.
Am gasit un model de diadema, care mi-a placut intr-un magazin pe centru.
Pe centru era 80 lei si acolo doar 35.
Acum nu stiu exact diferenta intre ele, dar am sa mai merg o data pe centru sa vad.

dmdanila
24.10.2009, 10:46:22
gagici, la salonul de vis-a-vis de piata ferdinand, nu stiu cum se numeste:-" , unde au rochii San Patrick si La sposa...inchiriaza sau doar vand rochiile? Ca eu am fost dar nu mai tin minte...

blg2656
24.10.2009, 19:36:37
gagici, la salonul de vis-a-vis de piata ferdinand, nu stiu cum se numeste:-" , unde au rochii San Patrick si La sposa...inchiriaza sau doar vand rochiile? Ca eu am fost dar nu mai tin minte...

se si inchiriaza dar se si vand....dar au niste preturi.... :O MARI Am vrut sa imi inchiriez de acolo o rochie, ar fi fost 1500 ron, dar mi-am cumparat-o de la un alt salon cu 1000 ron.
Si eu sunt de parere sa va interesati si pe bazarul de pe site, se vand rochii extraordinare la preturi foarte mici, si primesti si accesoriile (eu asa le dau)

L.

emILY10
02.11.2009, 22:10:42
Eu sunt din Timisoara si as vrea sa vin la Oradea pentru a merge in cateva magazine cu rochii frumoase de mireasa.
Aveti o lista cu magazinele si adresele lor ?
Daca nu va trebui sa ma pun serios la cautat pe net.
Eu pentru Timisoara am facut o lista si o pot da oricui doreste.

Merci

anca_eu
03.11.2009, 14:43:51
Eu sunt din Timisoara si as vrea sa vin la Oradea pentru a merge in cateva magazine cu rochii frumoase de mireasa.

Merci
eu am scris pe google '' rochii de mireasa oradea'' si mi-a dat o multime de saloane

redfoxxy
03.11.2009, 17:48:22
Azi am mai fost si eu la doua saloane.Am intrat ca imi erau in drum.
Primul a fost ceva Salon Ely sau ceva de genul, pe Primariei, spre capat, aproape de Emanuel. Acolo preturile erau relativ ok, si rochiile erau intretinute si frumoase.
Iar al doilea a fost cel de la Elite , tot pe primariei, dar erau oribile!
Murdare si lasate in paragina!

A, si am mai fost si alaltaieri undeva pe langa Olosig.
Era o batranica foarte draguta, dar mi s-au parut cam scumpe si cam vechi.

Poate va ajuta si pe voi informatiile astea.

blg2656
03.11.2009, 23:24:46

Merci

daca in Timisoara nu-ti gasesti rochie....ma indoiesc sa-ti gasesti atunci in Oradea..parerea mea...

ancamiresica
04.11.2009, 08:58:58
daca in Timisoara nu-ti gasesti rochie....ma indoiesc sa-ti gasesti atunci in Oradea..parerea mea...

Perfect de acord cu tine. In Timisoara am auzit ca merg multe oradence tocmai fiindca nu-si gasesc aici rochia dorita.

sunday25
07.11.2009, 21:06:28
Perfect de acord cu tine. In Timisoara am auzit ca merg multe oradence tocmai fiindca nu-si gasesc aici rochia dorita.si cei din Debretin vin la noi....

anca_eu
10.11.2009, 09:06:26
Fetelor am si eu o problema, daca ma poate ajuta cineva. Vreau sa incep cautarea pt. rochita, dar ce se intampla daca intru intr-un magazin sau salon si probez vreo 3-5 rochii si nu ma incanta niciuna, cum ii spun vanzatoarei ca nu iau nimic, sau ii spun ca ma mai gandesc si revin?
Ms.

l_nicoleta
10.11.2009, 09:36:14
Fetelor am si eu o problema, daca ma poate ajuta cineva. Vreau sa incep cautarea pt. rochita, dar ce se intampla daca intru intr-un magazin sau salon si probez vreo 3-5 rochii si nu ma incanta niciuna, cum ii spun vanzatoarei ca nu iau nimic, sau ii spun ca ma mai gandesc si revin?
Ms.
don`t worry. cine se ocupa cu asa ceva stie ca nici o mireasa nu se hotaraste repede. iar daca totusi sunt nepoliticoase, inseamna ca ai un motiv in plus sa nu mai calci pe acolo.
probeaza cat mai multe si mai repejor ca intri pe ultima 100m :)
succes !

blg2656
10.11.2009, 09:59:25
Ms.

sau ii spui direct ca nu iti place niciuna cum iti sta, sau varianta light :) ca revii dupa ce te decizi
succes!

anca_eu
10.11.2009, 13:15:15
Mersi mult fetelor.

Anne13
10.11.2009, 13:34:40
Mersi mult fetelor.
Poti incerca sa vezi ce iti vine bine cam ce model dar mai poti astepta putin sa mai apara ceva modele noi......sau ti-o poti face depinde cum ai vrea tu........

Anne13
10.11.2009, 17:37:55
Acuma sa deschis un magazin pe Stefan de rochi de mireasa care sunteti in cautare.....:D

anca_eu
11.11.2009, 09:08:10
Am observat ca nu sunt mari diferente intre rochiile 2008 si 2009, si ma gandesc sa nu tot aman mult si sa ma trezesc, ca intru in criza de timp. Daca imi gasesc modelul care imi place o iau de acuma. O sa incep sa caut sa vad ce model m-ar avantaja.

redfoxxy
13.11.2009, 17:57:28
Am observat ca nu sunt mari diferente intre rochiile 2008 si 2009, si ma gandesc sa nu tot aman mult si sa ma trezesc, ca intru in criza de timp. Daca imi gasesc modelul care imi place o iau de acuma. O sa incep sa caut sa vad ce model m-ar avantaja.

Super! oricum, cea mai frumoasa rochie e cea pe care o alegi.
Iar dupa ce ai luat-o, nu te mai uita la altele, ca nu are sens!

anca_eu
16.11.2009, 08:21:34
Super! oricum, cea mai frumoasa rochie e cea pe care o alegi.
Iar dupa ce ai luat-o, nu te mai uita la altele, ca nu are sens!
Asa e, dupa ce am ales nu mai caut. Oricum, dupa cum au zis si alte fete trebuie sa simti ca este rochia mult visata.
O zi frumoasa tuturor si spor la pregatiri.

v3ronicas
17.11.2009, 20:03:31
m`am decis si imi fac rochita la comanda! am fost la doamna Gabi Vulcu si sunt f incantata si de pret si de modul in care am fost tratata! sper sa iasa rochita super....

anca_eu
18.11.2009, 08:38:55
m`am decis si imi fac rochita la comanda! am fost la doamna Gabi Vulcu si sunt f incantata si de pret si de modul in care am fost tratata! sper sa iasa rochita super....
Sa iasa asa cum vrei tu, si sa fii fericita.

redfoxxy
18.11.2009, 10:20:07
Imi poti da si mie mai multe detalii despre acea doamna?

alexanddra24
18.11.2009, 20:14:42
Si eu am rochita facuta la comanda, facuta tot in Oradea de domna Sofy, intr-un salon din centru. Rochita este superba si am primit langa rochie cadou, un voal din tulle si o pereche de manusi.

dramatzica
19.11.2009, 08:51:08
Stiti cumva cum o cheama pe doamna care le coase la Selena?
Nu aruncati cu pietre, dar eu chiar nu le cunosc pe "croitoresele" din Or....

nadiat
21.11.2009, 13:18:29
Mersi mult fetelor.

tu stai in tm?
ai fost pe acolo sa vezi de rochii? in oradea va fi un targ la sala sporturilor intre 26-28 noiembrie parca.

ancamiresica
21.11.2009, 18:26:28
tu stai in tm?
ai fost pe acolo sa vezi de rochii? in oradea va fi un targ la sala sporturilor intre 26-28 noiembrie parca.

Din pacate din cate am inteles eu din presa, este un targ destinat Craciunului, targ la care isi vor prezenta ofertele si unele restaurante din Oradea. Nu prea cred ca vor fi si alti furnizori de servicii pentru nunta. Vom vedea...

adina_
22.11.2009, 21:04:31
fetelor ,eu nu sant acasa ma putetzi ajuta cu cateva modele de rochii frumoasee dar din magazinele din oradea
eu in martie o sa merg sa caut ,sper sa nu fie tarziu:(

adina_
22.11.2009, 23:32:58
buna fetelor ...:) daca careva ii dragutza sa-mi raspunda la mesg,mar interesa sa aflu daca in oradea ,sant rochii de la colectia ,La esposa imi plac ff mult cateva modele cum ar fi : Label,Leira Ladera,Ladis, Legido daca cineva se poate interesa sa-mi zica si daca se pot inchiria si cam care ar fi pretzul mersi multt pupici ,sper sa-mi raspunda cineva!!!!o:-)

dmdanila
23.11.2009, 00:20:05
buna fetelor ...:) daca careva ii dragutza sa-mi raspunda la mesg,mar interesa sa aflu daca in oradea ,sant rochii de la colectia ,La esposa imi plac ff mult cateva modele cum ar fi : Label,Leira Ladera,Ladis, Legido daca cineva se poate interesa sa-mi zica si daca se pot inchiria si cam care ar fi pretzul mersi multt pupici ,sper sa-mi raspunda cineva!!!!o:-)
Buna si bine ai venit printre noi! Da, sunt rochii La sposa...e un salon vis-a-vis de piata Ferdinand, nu stiu cum se numeste, poate o sa apara miresicile care stiu sa te lamureasca mai bine:)
Pt inchiriat am inteles ca pretul e destul de mare:D
Sper ca ti-am fost de folos.>:D<

dmdanila
23.11.2009, 00:20:15
Buna si bine ai venit printre noi! Da, sunt rochii La sposa...e un salon vis-a-vis de piata Ferdinand, nu stiu cum se numeste, poate o sa apara miresicile care stiu sa te lamureasca mai bine:)

anca_eu
23.11.2009, 08:29:54
tu stai in tm?
Eu stau in TM, dar am fost doar sa ma uit, sunt rochii faine la saloanele de aici, inca nu am probat nici un model, dar am vayut si in Oradea cateva modele super. Acuma depinde si de gusturile fiecareia.
O zi frumoasa tuturor.

adina_
23.11.2009, 10:47:43
mersi mult de raspuns ,esti dragutza :) ,pana acum ii singura colectzie 2010 care imi place ,le-am vazu aeara pe net si imi plac vro 3-4 modele ff mult ,problema ii ca nu stiu ce pretzuri are ..in fine pupici ,sper sa aflu cat de curand :((

adina_
23.11.2009, 21:54:06
Eu de la salonul Sofy am inchiriat, doamna de acolo te lasa sa probezi si cu 4-5 luni inainte...
mersi mult pt sfat ,mesaj,problema mea ii ca nu sant in tzara si aici sant scumpe ca sa le cumperi ,cel putzin ce eu am vazut si imi plac cat de cat ,dar nu imi plac in asa fel in cat se le imbrac in ziua nuntzi mele ,costa de la 2000 euro in sus , si cum nu vreau sa dau atatzia bani pt o singura zi ,asa ca ma-m gandit sa mi-o inchiriez din oradea ,si ce am vazut pe net sant de la esposa 2010,,modele ce le-am amintit inainte ,, chiar imi plac ff mult ,dar bineinteles nu stiu cat costa ,eu dispun de 500-1000 euro mai mult nu pot,in fine .... oricum o sa merg eu la toate saloanele din oradea .tot o sa-mi gasesc ceva pana la urma ,o sa incerc si unde ai zis tu ..pupici

redfoxxy
24.11.2009, 10:11:35
Eu stau in TM, dar am fost doar sa ma uit, sunt rochii faine la saloanele de aici, inca nu am probat nici un model, dar am vayut si in Oradea cateva modele super. Acuma depinde si de gusturile fiecareia.
O zi frumoasa tuturor.

Cum sunt preturile in Timisoara? La rochii ma refer.

adina_
24.11.2009, 21:53:56
buna miresici ,stie cineva unde gasesc in oradea , accesorii pt nunta ,cum ar fi: plic pt bani,,pahare miri,marturi, bijuterii pt mireasa ( cercei si colier) dar nu din aur ,lenjerie intima ( fff sexy...:))))....,in fine accesorii ,daca cineva cunoaste vrun magazin sa-mi zica si mie pt ca nu am habar ..:))...cum ii prima oara cand fac nunta si nu prea am cine sa ma ajute asa mai iau idei de aici pupici

Anne13
24.11.2009, 22:02:38
buna miresici ,stie cineva unde gasesc in oradea , accesorii pt nunta ,cum ar fi: plic pt bani,,pahare miri,marturi, bijuterii pt mireasa ( cercei si colier) dar nu din aur ,lenjerie intima ( fff sexy...:))))....,in fine accesorii ,daca cineva cunoaste vrun magazin sa-mi zica si mie pt ca nu am habar ..:))...cum ii prima oara cand fac nunta si nu prea am cine sa ma ajute asa mai iau idei de aici pupici
La Microlit in Iosia gasesti pahare mai multe iar ceva lenjerie sunt multe magazine depinde in ce zona iti convine......poti merge sa vezi ce gasesti si la targu de la sf de saptamana....

ancamiresica
24.11.2009, 22:21:47
La Microlit in Iosia gasesti pahare mai multe iar ceva lenjerie sunt multe magazine depinde in ce zona iti convine......poti merge sa vezi ce gasesti si la targu de la sf de saptamana....

Iar bijuterii din cristale pentru evenimente am gasit pe Transilvaniei, la un magazin Brio parca se numea... Faine accesorii.

Anne13
24.11.2009, 22:29:35
Mai este un depozit tot cu deastea pt nunta dupa maternitate a doua strada pe stanga IVETT ceva de genul se numeste si acolo gasest pahare spoate au si plicuri au si flori te uiti poate iti place ceva.......

blg2656
24.11.2009, 23:43:20

este targ de nunta ? cand? unde?

adina_
24.11.2009, 23:57:56
mersi mult ,esti dragutza :)....nu la targ mi-ar place ff mult sa merg dar nu pot :(( nu sant in tara ,daca ar fi in martie as putea

adina_
25.11.2009, 00:00:24
Mai este un depozit tot cu deastea pt nunta dupa maternitate a doua strada pe stanga IVETT ceva de genul se numeste si acolo gasest pahare spoate au si plicuri au si flori te uiti poate iti place ceva.......
mersi tare multtt esti dragutza,:)) pupici

adina_
25.11.2009, 00:02:26
Iar bijuterii din cristale pentru evenimente am gasit pe Transilvaniei, la un magazin Brio parca se numea... Faine accesorii.
mersi mult si tzie ,tare mult ma bucur ca am dat de acest forum , pupici

anca_eu
25.11.2009, 07:44:47
mersi mult ,esti dragutza :)....nu la targ mi-ar place ff mult sa merg dar nu pot :(( nu sant in tara ,daca ar fi in martie as putea
In 5-7 Martie 2010 stiu ca este targul mare de nunti in Oradea. Asa ca poate ajungi.

adina_
25.11.2009, 10:43:50
In 5-7 Martie 2010 stiu ca este targul mare de nunti in Oradea. Asa ca poate ajungi.
mersi ,dar eu merg in tara in 15 martie:(

Anne13
25.11.2009, 11:24:38
mersi tare multtt esti dragutza,:)) pupici
Cu multa placere oricand suntem aici pt a ne sfatui......te pup si eu si spor la pregatiri...

redfoxxy
25.11.2009, 19:55:50
mersi ,dar eu merg in tara in 15 martie:(

Ti se renteaza ca pret sau sunt ofertele mai bune?

ancamiresica
26.11.2009, 09:17:16
Ti se renteaza ca pret sau sunt ofertele mai bune?

La ultima expozitie nu am remarcat sa fie reduceri decat la unele firme cu invitatii de nunta. Acolo am vazut promotii. In rest...nimic promotional.

l_nicoleta
26.11.2009, 10:57:40
cred ca targurile de nunti sunt singurele targuri fara reduceri.
apropos a fost cineva la cel ce a inceput acum la sala sporturilor ?

ancamiresica
26.11.2009, 11:36:21
cred ca targurile de nunti sunt singurele targuri fara reduceri.
apropos a fost cineva la cel ce a inceput acum la sala sporturilor ?

Am inteles ca de maine incepe. Si are si specific de Craciun. Talmes Balmes.;-)

redfoxxy
26.11.2009, 19:30:26
Am inteles ca de maine incepe. Si are si specific de Craciun. Talmes Balmes.;-)

Cred ca un mare talmes balmes, ca face reclama si la cluburi si la restaurante si la de toate pentru toti si nimic pentru nimeni.
Cel putin eu impresia asta o am, dupa reclama de la radio.

adina_
29.11.2009, 10:05:25
buna miresici ,vreau niste sfaturi in legatura cu rochia de mireasa,mie imi plac foarte mult rochia tip sirena ,am 170 inaltzime ,50kg ,m-ar avantaja acest tip de rochitza?? :-\

ancamiresica
29.11.2009, 11:05:57
buna miresici ,vreau niste sfaturi in legatura cu rochia de mireasa,mie imi plac foarte mult rochia tip sirena ,am 170 inaltzime ,50kg ,m-ar avantaja acest tip de rochitza?? :-\

Daca nu ai sunculite si daca nu esti nici tare tare slaba, cu siguranta te avantajeaza. Alege un voal lung, da super in fotografii.

anca_eu
29.11.2009, 17:49:58
Depinde foarte mult de forma corpului si armonia lui. Si cel mai bun mod de a afla daca te prinde acest tip de rochie, este sa mergi la probat. Si daca o sa probezi poti pune cateva poze si aici pe forum sa ne dam cu parerea, asta doar daca vrei.
Spor la pregatiri in continuare.