PDA

Versiunea completa : scrisoare de multumire dupa interviu

rocsi6666
11.01.2011, 15:38:18
Am aflat de curand de existenta unei astfel de scrisori, hoinarinnd cu d-nul Goagal.....
Tocmai am sustinut un interviu si m-ar tenta sa trimit o astfel de scrisoare...totusi..nu e prea.."lingusitor"?
sincer, chiar mi-a placut modul in care s-a desfasurat...am si corespondat pe mail, deci a rfi simplu...trimit un mail de multumire...e "too much" sau nu?

lilisys
11.01.2011, 16:08:59
Am aflat de curand de existenta unei astfel de scrisori, hoinarinnd cu d-nul Goagal.....
Tocmai am sustinut un interviu si m-ar tenta sa trimit o astfel de scrisoare...totusi..nu e prea.."lingusitor"?
sincer, chiar mi-a placut modul in care s-a desfasurat...am si corespondat pe mail, deci a rfi simplu...trimit un mail de multumire...e "too much" sau nu?

daca te tenteaza si cadreaza cu angajatorul si tipul de interviu, trimite un mail simplu si la obiect, fara fraze pompoase, si ai toate sansele sa iti fie apreciat.
sa ai bafta pt job :)

edera1981
01.05.2011, 12:41:17

Angajatorii nu apreciaza astfel de scrisori. De aceea, iti recomand sa nu faci un astfel de gest...nu merita !

Biu
01.05.2011, 15:51:42
Angajatorii nu apreciaza astfel de scrisori. De aceea, iti recomand sa nu faci un astfel de gest...nu merita !

de ce ? pe mine nu m-ar deranja sincera sa fiu, pt ca e foarte important sa vezi daca omul mai e interesat de job si dupa ce a aflat detaliile.
daca un om nu m-a impresionat la interviu, cu siguranta nu o sa schimbe nimic o scrisoare de multumire. dar daca il iau in considerare pentru angajare, m-as bucura sa il vad interesat :)

ionut_tuo
01.05.2011, 18:00:52
de ce ? pe mine nu m-ar deranja sincera sa fiu, pt ca e foarte important sa vezi daca omul mai e interesat de job si dupa ce a aflat detaliile.
daca un om nu m-a impresionat la interviu, cu siguranta nu o sa schimbe nimic o scrisoare de multumire. dar daca il iau in considerare pentru angajare, m-as bucura sa il vad interesat :)
bine punctat

eu mai zic...ca daca s-a desfasurat prin e-mail..interviu,cu atat mai putin ar tb sa iti faci probleme daca sa trimiti scrisoarea sau nu.
mult succes!

tcv16
14.08.2011, 14:56:41
apreciaza sau nu eu trimit astfel de scrisori dupa fiecare interviu.

MTIBI
30.07.2012, 15:08:50
Daca ai spus ca interviul s-a desfasurat in mod placut atunci este ok sa trimiti un astfelde email. Dar ... nu dupa 1 saptamana, ideea e sa-l trimiti a doua zi... cel mult a treia ... dupa o alta perioada devine penibil....s-ar putea sa nici nu-si aminteasca cine esti si nici nu mai este de actualitate...