PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de NOIEMBRIE 2011

timee
09.11.2010, 15:53:40
Buna fetelor, se pare ca sunt prima miresica de Noiembrie 2011 ? Nu mai are nimeni nunta in Noiembrie ?

timee
10.11.2010, 13:39:08
Se pare ca nu , nu se mai marita nimeni in noiembrie :( pacat !
Uitati ce vreme superba e in luna noiembrie, azi sunt 26 de grade in bucuresti, sper sa am si eu anul urmator noroc de vreme buna asa cum au miresicile de anul asta.

lena87
19.11.2010, 12:36:47
Nu esti singura miresica de noiembrie (*)
Si eu am nunta in 5 noiembrie si vremea e sssssssuper calda .De-ar da Domnul si la anu tot vremea asta ce misto ar fi.:*

lena87
03.12.2010, 14:17:04
Numai noi doua avem nunta in noiembrie ? Nu e nimeni pe aici?[-(

Alesia85
12.01.2011, 17:21:38
Sunt miresica de noiembrie si astept aici fetele care au nunta in aceasta luna sa discutam despre cum ne pregatim acest eveniment important >:D<

g3orgy_p
12.01.2011, 22:16:22
v-as raspunde eu, dar sunt miresica de DECEMBRIE 2011. :)) macar voi aveti un grup...:P

albacazapada88
13.01.2011, 10:39:39
Sunt miresica de noiembrie si astept aici fetele care au nunta in aceasta luna sa discutam despre cum ne pregatim acest eveniment important >:D<

buna si eu am nunta tot in noiembrie dar in 5

albacazapada88
13.01.2011, 10:43:56
Numai noi doua avem nunta in noiembrie ? Nu e nimeni pe aici?[-(

nuuuuuuuuuuuuuu si eu am nunta in noiembrie asa a fost sa fie am vrut 29 oct da nu era loc:( asa ca in noiembrie zic ca e numai bine.cum stati cu pregatirile?:*

albacazapada88
13.01.2011, 10:51:59
fetelor nu stiu de ce dar eu sunt foarte stresata chear daca mai sant 8 luni pana la nunta nu imi gasesc locul nu stiu dac ii ok meniul daca o sa fie pe plac la toata lumea daca sa fac sau nu aranjamente l biserica sant dezorientata :-SS:(( voi cum stati cu pregatirile?

Alesia85
13.01.2011, 11:22:20
Ups! Am gresit cand am deschis acest topic. Nu am fost atenta. Mi s-a parut ca nu exista topic pt luna nov, de aceea rog moderatorul sa il stearga si miresicile din nov sa posteze il celalalt topic pt ca acela a fost deschis intai.

Alesia85
13.01.2011, 11:25:30
Nu esti singura miresica de noiembrie (*)
Si eu am nunta in 5 noiembrie si vremea e sssssssuper calda .De-ar da Domnul si la anu tot vremea asta ce misto ar fi.:*
Buna. Eu am nunta pe 6 nov si la fel gandesc. Poate tine D-zeu si cu noi si ne da o vreme ca aceasta din nov 2010.

Alesia85
15.01.2011, 14:43:55
Nu prea e activitate la noi pe-aici. Mai dezbateam si noi din problemele ce ne apasa. Ori eu sunt prea nerabdatoare ori e prea devreme. Eu sunt foarte multumita ca am rezolvat-o cu nasii, cu restaurantul. Aaseara iubi a venit acasa foarte incantat sa-mi spuna ca i-a fost recomandata o echipa foto-video si ce a vazut pe linkul lor e "super". Acum pentru ca luam orice hotarare impreuna mergem in seara asta si ...cine stie? Poate mai taiem ceva de pe lista.

lena87
15.01.2011, 22:56:33
Buna miresici de noiembrie , ma bucur ca ne inmultim si noi .Eu stau foarte prost cu pregatirile dar maine merg la targ :)):D si sper sa mai rezolv ceva din ele. Pai nu am in primul rand rochiia de mireasa nu am verighete ,pantofi, ...e.t.c. si nici la biserica nu am vorbit . Nu am gasit un cameraman si nici fotograf .Bine ca mi-am gasit miresoiul:)):)):))

Alesia85
19.01.2011, 14:09:24
<:-P Eu am bifat asta de pe lista. Am scapat de-o grija. Urmeaza celelalte

albacazapada88
21.01.2011, 15:20:39
dragele mele eu pot sa spun ca in mare partea am rezolvat tot.restaurant,muzica video,foto am vb si la biserica si la primarie dar parca tot mai stresata sant.acum trebuie sa ima gandesc la rochie.:-SS

Alesia85
07.02.2011, 17:18:17
dragele mele eu pot sa spun ca in mare partea am rezolvat tot.restaurant,muzica video,foto am vb si la biserica si la primarie dar parca tot mai stresata sant.acum trebuie sa ima gandesc la rochie.:-SS

...cam aceeasi este si reactia mea :-SS
Am vazut atatea modele si inca nu stiu ce-mi doresc. Azi imi place un model, maine- parca imi place si modelul ala si tot asa. #-o

Alesia85
16.02.2011, 13:32:04
Nu mai intra nimeni pe-aici ?:(

albacazapada88
16.02.2011, 15:37:09
Nu mai intra nimeni pe-aici ?:(
asta e si intrebarea mea de fiecare data pentru ca de cate ori intru nu e nimeni:((.tu cum stai cu pregatirile?

Alesia85
17.02.2011, 16:16:19
tu cum stai cu pregatirile?
Cred ca bine. Pai sa vedem:
- nasi, restaurant, biserica, foto-video, dj
- ne-am stabilit la cateva modele de verighete (tb doar sa alegem)
- am aranjat cu buchetele, lumanarile si decoratiunile florale pentru mese
- tb sa aleg un model de invitatii
...si vine partea cea mai grea....rochia visurilor mele pe care n-am gasit-o inca:(

albacazapada88
17.02.2011, 16:52:16
Cred ca bine. Pai sa vedem:
- nasi, restaurant, biserica, foto-video, dj
- ne-am stabilit la cateva modele de verighete (tb doar sa alegem)
- am aranjat cu buchetele, lumanarile si decoratiunile florale pentru mese
- tb sa aleg un model de invitatii
...si vine partea cea mai grea....rochia visurilor mele pe care n-am gasit-o inca:(
ma bucur ca nu sant singura caruia ii place sa aibe totul pregatit din timp,am bifat aproape tot pe lista
nasii care ma ajuta ca noi nu santem in tara
restaurant cu meniu si aranjamente ca mai nou le ofera ei trebuie doar sa aleg o culoare
verighetele le-am ales(le platesc socrii;)))
invitatiile sunt gata
la biserica si primarie trebuie doar sa hotaram ora
si bineinteles aceeasi problema care o avem toate rochia am probat cateva dar tot nu pot sa ma hotarasc,ii cea mai grea alegere.:((daca gasesti cevaintre timp sa ma anunti si daca poti sa imi spui si ceva preturi asa sa fac o comparatie:*[-o<

timee
18.02.2011, 11:56:17
Buna fetelor si eu am progresat pana acuma am
Biserica
Restaurant ( meniu all inclusive cu bauturi , decor sala si aranjamente flori )
Muzica
Superfotograf
Verighete comandate
Pantofi ptr nunta, mai imi trebuiesc ptr civila si mai am invitatiile, rochita si costumul lui , si bineinteles invitatiile de facut si de dat si o mie de alte maruntisuri.
Cred ca stau bine pentru luna februarie , mai am pana in noiembrie sa bifez si restul.
Pupici si spor:*

Corindrum
21.02.2011, 16:58:45
fetelor, dupa ultima cerere de locatie se pare ca apartin la "noiembrie"

nu stiu daca am locatie (tocmai am pus cerere la CCA, sa vedem ce zic), dar am rochie :D:D:D, nasi, mire si inel de logodna :D. Plus meniu si perspectiva ptr suficiente sticle de Par Amour ;)

Un sfat pentru cele care inca isi cauta rochie - eu am gasit o foarte frumoasa rochie la un targ din ianuarie (dragoste la prima vedere, mangaiat rochia o data pe saptamana in mod conspirativ ca sa nu o vada logodnicul etc etc etc) si am cumparat-o repede. Aflandu-i "numele", am cautat-o ulterior pe net si am vazut ca rochia mea de 3000 lei se gaseste in US cu 350 dolari si in Anglia cu 350 lire....ce-i drept, fara modificari (in pretul rochiei mele intra si modificarile), pe motiv ca rochia e din colectia 2009, o foarte frumoasa san'patrick. Colectia pe mine nu am intereseaza, doar rochia, doar ca mi-a picat cam prost ca am dat intre 3 si 5 ori pretul pe care il plateam daca o comandam pe net. Ma consolez ca m-ar fi costat probabil transportul si midificarile (ca vulpea cu strugurii acri, ca nu ma costau nici pe departe inca o data pretul rochiei). Cu alte cuvinte, sfatul este - daca va indragostiti de o rochie pe care o probati, aflati-i numele si numarul si inainte sa va "aruncati" dati un search pe google si vedeti daca nu cumva o gasiti mult mai ieftin. Cai de la noi fac miscarea asta destul de des, multe firme mari...am gasit rochii rosa clara, san patrick si asa mai departe la preturi gen un sfert din ce gasiti in magazin, pe motiv ca sunt din colectii mai vechi

timee
25.02.2011, 10:13:25
fetelor, dupa ultima cerere de locatie se pare ca apartin la "noiembrie"

nu stiu daca am locatie (tocmai am pus cerere la CCA, sa vedem ce zic), dar am rochie :D:D:D, nasi, mire si inel de logodna :D. Plus meniu si perspectiva ptr suficiente sticle de Par Amour ;)

Un sfat pentru cele care inca isi cauta rochie - eu am gasit o foarte frumoasa rochie la un targ din ianuarie (dragoste la prima vedere, mangaiat rochia o data pe saptamana in mod conspirativ ca sa nu o vada logodnicul etc etc etc) si am cumparat-o repede. Aflandu-i "numele", am cautat-o ulterior pe net si am vazut ca rochia mea de 3000 lei se gaseste in US cu 350 dolari si in Anglia cu 350 lire....ce-i drept, fara modificari (in pretul rochiei mele intra si modificarile), pe motiv ca rochia e din colectia 2009, o foarte frumoasa san'patrick. Colectia pe mine nu am intereseaza, doar rochia, doar ca mi-a picat cam prost ca am dat intre 3 si 5 ori pretul pe care il plateam daca o comandam pe net. Ma consolez ca m-ar fi costat probabil transportul si midificarile (ca vulpea cu strugurii acri, ca nu ma costau nici pe departe inca o data pretul rochiei). Cu alte cuvinte, sfatul este - daca va indragostiti de o rochie pe care o probati, aflati-i numele si numarul si inainte sa va "aruncati" dati un search pe google si vedeti daca nu cumva o gasiti mult mai ieftin. Cai de la noi fac miscarea asta destul de des, multe firme mari...am gasit rochii rosa clara, san patrick si asa mai departe la preturi gen un sfert din ce gasiti in magazin, pe motiv ca sunt din colectii mai vechi

Felicitari pentru rochita, eu cred ca cele comandate pe net nu sunt la fel, au mai fost miresici nemultumite daca o sa citesti vei vedea. Pozele sunt cateodata atat de departe de realitate , plus ca nu prea se regasesc aceleasi materiale, copiile nu sunt tocmai reusite, asa ca stai linistita ca ai facut o alegere buna.

Corindrum
26.02.2011, 12:23:13
Felicitari pentru rochita, eu cred ca cele comandate pe net nu sunt la fel, au mai fost miresici nemultumite daca o sa citesti vei vedea. Pozele sunt cateodata atat de departe de realitate , plus ca nu prea se regasesc aceleasi materiale, copiile nu sunt tocmai reusite, asa ca stai linistita ca ai facut o alegere buna.

Nu sunt adepta cumpararii de haine pe net, cu atat mai putin a rochiei de mireasa. O rochie trebuie probata, ajustata, pe oameni diferiti arata diferit.

Deci in principiu cred ca ai dreptate, cu o singura precizare: ceea ce am spus eu este ca, daca gasiti la targ (si probati, pipaiti, adulmecati, aprobati, aflati si numarul care va vine bine) o rochie care va place, aflati cum o cheama (pe a mea o cheama san patrick puma) si dati un search pe google.

Fiind din colectia 2009, am gasit-o pe net (origiala) la pret mult mai mic.

Nu toate rochiile sunt din colectii vechi, insa de obicei cele sub 3500 lei de la firme mai mari (aire, rosa clara, san patrick, novias si asa mai departe) se gasesc, originale, la un pret mult mai ok decat la noi, pe net. :)

Corindrum
08.03.2011, 09:35:56
fetelor, tocmai am constatat ca noi miresele de noiembrie suntem cam "pagubite" la flori...aveti idee ce flori se gasesc OK in noiembrie (ca sa nu ne ia pielea de pe noi floristul)?

albacazapada88
08.03.2011, 11:28:49
fetelor, tocmai am constatat ca noi miresele de noiembrie suntem cam "pagubite" la flori...aveti idee ce flori se gasesc OK in noiembrie (ca sa nu ne ia pielea de pe noi floristul)?

tipa care se va ocupa de aranjamentele florale si buchete a zis ca in noiembrie o sa fie cam toate tipurile de flori in afara de lalele si frezii(se pot aduce la comanda dar sant si foarte scumpe si nu o sa reziste)eu am ales orhidee si cale si am intrebat de pret si a zis ca nu difera pretul de restul anului.acum o sa vedem a zis ca pentru o nunta de 100 de persoane florile toate inclusiv buchete costa in jur de 700-800 RON

albacazapada88
08.03.2011, 20:41:47
LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!!! sa aveti parte de multa multa iubire

Corindrum
09.03.2011, 08:50:30
tipa care se va ocupa de aranjamentele florale si buchete a zis ca in noiembrie o sa fie cam toate tipurile de flori in afara de lalele si frezii(se pot aduce la comanda dar sant si foarte scumpe si nu o sa reziste)eu am ales orhidee si cale si am intrebat de pret si a zis ca nu difera pretul de restul anului.acum o sa vedem a zis ca pentru o nunta de 100 de persoane florile toate inclusiv buchete costa in jur de 700-800 RON

eu inca nu m-am hotarat, dar visez la bujori, hortensii, trandafiri micuti si alte asemenea...am emotii, mai ales cu bujorii

erikkaro79
09.03.2011, 16:26:39
Buna fetelor!

Si eu sunt o miresica de noiembrie... Pe 12 noiembrie mai exact. Nu imi fac probleme in privinta vremii, pentru ca am avut surprize an de an... Nu am stabilit decat restaurantul. Casa Doina - Horel Parc. Mai avem biserica, fotograf, muzica,si toate celelalte. Aveti idee de fotografi si cameramani ok? Sa nu mai spun de muzica...

Alesia85
10.03.2011, 14:18:07
Bine ai venit printre noi.
Esti miresica de octombrie sau de noiembrie ? Am vazut la data nuntii luna octombrie.
Acest forum e binevenit tuturor si raspunde sau chiar rezolva multe din problemele noastre. Eu zic ca noi ar trebui sa fim mai linistite pt ca nu vor fi atat de ocupate nici bisericile, nici muzicantii, nici cei cu filmarile si cu foto. Iar daca va fi vremea ca anul trecut ar fi super.

Corindrum
14.03.2011, 11:00:46
neatza fetele...

am fost destul de maniaca incat sa scot cam 100 si ceva de colaje cu combinatii de culori (inspiration boards, ciupite de pe net, evident) ptr nunta...le-am plasat in doua albume la mine... atasez cateva si la mail, ca sa vedeti despre ce este vorba. Cred ca nu sunt singura care alege culori si combinatii in perioada asta, asa ca sunt convinsa ca o sa prinda bine la toata lumea ;)

Corindrum
14.03.2011, 15:24:55
fetele, voi ce pantofi prestati? (si anume, in noiembrie...)

a vazut cineva niste cizmulite sau botine retro, care sa acopere tot ce trebuie acoperit in noiembrie, daca-i frig?

albacazapada88
14.03.2011, 15:51:04
fetele, voi ce pantofi prestati? (si anume, in noiembrie...)

a vazut cineva niste cizmulite sau botine retro, care sa acopere tot ce trebuie acoperit in noiembrie, daca-i frig?

eu am optat pentru o pereche de pantofi simpli albi cu botul rotund, inchisi in fata si tocul cam 8 cm(am o pereche si negri si ii port tot timpul si is foarte comozi) am zis ca oricum rochia este lunga si nu cred ca o sa imi fie frig iar pentru dans asa cam dupa ora 12 am ales o pereche de balerini tot albi(nu de alta dar cand sunt obosita ma cam impiedic si nu vreau sa imi rup gatul in noaptea nuntii:"> )

am vazut pe net ceva botine dar sant din dantela si nu cred ca tin de cald parerea mea ii ca tre sa mergi prin magazine si poate gasesti ceva

Corindrum
14.03.2011, 20:47:25
eu am optat pentru o pereche de pantofi simpli albi cu botul rotund, inchisi in fata si tocul cam 8 cm(am o pereche si negri si ii port tot timpul si is foarte comozi) am zis ca oricum rochia este lunga si nu cred ca o sa imi fie frig iar pentru dans asa cam dupa ora 12 am ales o pereche de balerini tot albi(nu de alta dar cand sunt obosita ma cam impiedic si nu vreau sa imi rup gatul in noaptea nuntii:"> )

am vazut pe net ceva botine dar sant din dantela si nu cred ca tin de cald parerea mea ii ca tre sa mergi prin magazine si poate gasesti ceva

mda...n-am gasit nimic satisfacator...m-ar interesa macar un model inspirat ceva, ca sa le comand eventual...

albacazapada88
20.03.2011, 19:29:35
mda...n-am gasit nimic satisfacator...m-ar interesa macar un model inspirat ceva, ca sa le comand eventual...

amgasit ceva din care sa te poti inspira sper sa iti placa

albacazapada88
20.03.2011, 19:40:12

am mai gasit;-)

Corindrum
21.03.2011, 10:15:32

primele, cu blanita, sunt geniale!!!!! mersi mult :)

albacazapada88
21.03.2011, 12:33:02

nai pentru ce oricand cu placere

timee
22.03.2011, 11:38:29
chiar ca sunt simpatice rau, unde mai pui ca tin si cald ;;)

albacazapada88
28.03.2011, 15:08:50
fetelor am o intrebare....adica mai multe.
1.cum o sa faceti nunta de zi, de noapte sau intre?
2.cum faceti cu invitatiile cu cat timp inainte o sa le impartiti?
3.si cea mai importanta rochie v-ati gasit?
incep sa ma stresez tot mai tare si nu mai pot dormi imi tot pun 1000 de intrebari.:-s

Corindrum
29.03.2011, 10:28:45
incep sa ma stresez tot mai tare si nu mai pot dormi imi tot pun 1000 de intrebari.:-s

1. de noapte :)
2. o luna, o luna jumate inainte
3. daaaaa. Dar mai ai timp, majoritatea magazinelor nu cer mai mult de 6 luni sa o aduca/produca si sa o modifice

timee
30.03.2011, 20:09:44

1: de zi si noapte
2: o sa le impart la inceputul lunii septembrie , poate chiar sfarsit de august.
3: da dar n-am platit-o inca .
Nu mai te stresa, va fi bine ,nu ai nevoie de stres ci de minte limpede , oricum mai avem destul pana la ziua cea mare asa ca vei avea timp sa iti programezi tot ceea ce ti-ai propus .

floren
14.04.2011, 16:24:57
Buna fetelor , si eu am nunta in noiembrie , eu am cam terminat cu majoritatea cheltuielilor de nunta mai am cateva si termin definitiv .

ana_anna0
14.04.2011, 23:17:34
Buna fetelor , si eu am nunta in noiembrie , eu am cam terminat cu majoritatea cheltuielilor de nunta mai am cateva si termin definitiv .
buna!si eu tot in noiembrie am nunta,dar cred ca abia incep cu cheltuielile.trebuie sa imi iau rochitza,dar nu e stres ca stiu care e,trebuie costum la miresoi,invitatiile tre sa le facem si mici amanunte la care inca nu m-am gandit,in schimb am luat verighetele,am facut programare la coafor si am stabilit si negociat cu localul anumite lucruri de care sunt foarte incantata!
va doresc mult spor la pregatiri!

albacazapada88
15.04.2011, 10:49:59
vad ca incepe sa fie din ce in ce mai multa activitate si asta ma bucura.
incep si lucrurile la mine sa se contureze , am terminat cu cheltuielile: restaurant, muzica foto video ,invitatiile sant deja acasa, am gasit in sfarsit rochita trebuie doar sa o aduca si dureaza cam 2 luni.costumul mirelui inca nu ca vrea sa il cumpere cu nasu asa ca nu ma stresez,rochii pentru mama si mama soacra mai am floriile dar alea le platesc inainte cu 2 saptamani la fel prajiturile si tortul .cred ca astea ar fi cheltuielile majore si cele mai importante restul vin de la sine aaaaaaa si am uitat bauturile nu le-am cumparat inca dar stiu ce si de unde trebuie sa cumpar. in concluzie mam linistit si nu ma mai stresez ca pana acum.va pup si va urez spor la miresit
PS. la faimoasa luna de miere (sau macar cateva zile de miere) v-ati gandit?

floren
15.04.2011, 11:10:03
vad ca incepe sa fie din ce in ce mai multa activitate si asta ma bucura.
incep si lucrurile la mine sa se contureze , am terminat cu cheltuielile: restaurant, muzica foto video ,invitatiile sant deja acasa, am gasit in sfarsit rochita trebuie doar sa o aduca si dureaza cam 2 luni.costumul mirelui inca nu ca vrea sa il cumpere cu nasu asa ca nu ma stresez,rochii pentru mama si mama soacra mai am floriile dar alea le platesc inainte cu 2 saptamani la fel prajiturile si tortul .cred ca astea ar fi cheltuielile majore si cele mai importante restul vin de la sine aaaaaaa si am uitat bauturile nu le-am cumparat inca dar stiu ce si de unde trebuie sa cumpar. in concluzie mam linistit si nu ma mai stresez ca pana acum.va pup si va urez spor la miresit
PS. la faimoasa luna de miere (sau macar cateva zile de miere) v-ati gandit?

Si eu mai am decat costumul la miresoi , invitatiile , cazarea pentru invitati , cocardele si verghetele , la luna de miere nu ne-am hotarat unde o sa mergem si cand , dar ne gandeam sa mergem undeva in afara dar nu stim inca exact .

ana_anna0
15.04.2011, 21:10:02
felicitari fetelor!voi sunteti chiar avansate cu pregatirile!eu am noroc ca localul imi ofera si muzica,adica dj ,si prajiturile,si tortul care e din partea casei,doar trebuie sa il aleg,si foto/video,doar sa ma tina buzunarul:-p
chiar1s-a gandit careva unde isi va petrece cateva zile din luna de miere?eu nu prea am idee,tinand cont de anotimp.

ViitoareDoamna
18.04.2011, 23:11:48
Buna fetelor,

Mabucur ca sunteti destul de multe miresici si in noiembrie. Si eu tot pe 5 am nunta si deocamdata doar am dat avansul la restaurant si in sfarsit marea mea problema...formatia.am gasit-o:)))
Sunt super..au voci de calitate din 6 membri ai formatiei 4 canta,,asa ca sunt foarte incantata de alegerea mea
Acum marea problema:foto-video si biserica*sa fie mai departe de restaurant la o anume biserica ,sau mai aproape pt. invitati desi din cate stiu merg doar cativa la biserica)
Si nu in ultimul rand ROCHIAA...ma omoara ca sunt destul de pretentioasa si mereu gasesc sa imi placa iar a doua zi vad altceva si ma razgandesc.

Ceva pareri?

Va pup si abia astept sa va citesc din nou

floren
19.04.2011, 11:54:35
Buna fetelor,

Mabucur ca sunteti destul de multe miresici si in noiembrie. Si eu tot pe 5 am nunta si deocamdata doar am dat avansul la restaurant si in sfarsit marea mea problema...formatia.am gasit-o:)))
Sunt super..au voci de calitate din 6 membri ai formatiei 4 canta,,asa ca sunt foarte incantata de alegerea mea
Acum marea problema:foto-video si biserica*sa fie mai departe de restaurant la o anume biserica ,sau mai aproape pt. invitati desi din cate stiu merg doar cativa la biserica)
Si nu in ultimul rand ROCHIAA...ma omoara ca sunt destul de pretentioasa si mereu gasesc sa imi placa iar a doua zi vad altceva si ma razgandesc.

Ceva pareri?

Va pup si abia astept sa va citesc din nou

Si eu eram la fel cu rochia , si m-am tot uitat la tot felul de modele , apoi am probat cateva modele am vazut ce ma avantajeaza si ce nu ma avantajeaza si dupa aceea m-am oprit prin a ma uita ca sa nu ma razgandesc si am dat comanda la o croitoreasa si acum nu ma mai tenteaza alte modele :) ca nu ma mai uit .

albacazapada88
06.05.2011, 20:15:57
salutare fetelor
cum afost de sarbatori?
eu sunt super fericita azi am fost si am cumparat verighetele (un gand in minus\:D/) a ramas doar sa le gravam. am aaes verigetele clasice dar putin mai late si au fost 2000 lei voi ati testat piata sau le-ati cumparat cat v-au costat?
va pup si revin cu noutati

ana_anna0
10.05.2011, 18:41:20
salutare fetelor
cum afost de sarbatori?
eu sunt super fericita azi am fost si am cumparat verighetele (un gand in minus\:D/) a ramas doar sa le gravam. am aaes verigetele clasice dar putin mai late si au fost 2000 lei voi ati testat piata sau le-ati cumparat cat v-au costat?
va pup si revin cu noutati
buna!noi le-am cumparat deja,dar ale noastre au fost mai ieftine.noi am platit pe ele 1500 lei.iti pun niste poze sa le vezi466005466003466004466006

albacazapada88
11.05.2011, 21:14:08
buna!noi le-am cumparat deja,dar ale noastre au fost mai ieftine.noi am platit pe ele 1500 lei.iti pun niste poze sa le vezi466005466003466004466006

foarte frumoase=D> o sa pun si eu poze in curand cand le aduc de la gravat
pupa

ana_anna0
12.05.2011, 00:41:41
foarte frumoase=D> o sa pun si eu poze in curand cand le aduc de la gravat
pupa
abia astept sa le vad!sa faci poza si cum sunt gravate ca si eu trebuie sa le duc la gravat dar ma tot gandesc ce sa scriu!;-)

Corindrum
12.05.2011, 11:23:23
eu pentru nunta m-am inspirat de aici, va recomand cu caldura si filmuletzul, nu numai pozele...visez la un flimuletz ca asta ptr nunta noastra :D
http://www.stylemepretty.com/2010/05/25/from-inspiration-to-reality-the-design-ii-and-a-film/

ana_anna0
12.05.2011, 16:42:20
eu pentru nunta m-am inspirat de aici, va recomand cu caldura si filmuletzul, nu numai pozele...visez la un flimuletz ca asta ptr nunta noastra :D
http://www.stylemepretty.com/2010/05/25/from-inspiration-to-reality-the-design-ii-and-a-film/
e frumos filmuletul!

albacazapada88
14.05.2011, 23:07:42
abia astept sa le vad!sa faci poza si cum sunt gravate ca si eu trebuie sa le duc la gravat dar ma tot gandesc ce sa scriu!;-)

deocamdata o sa iti zic ce scriem si dupaia fac si poze
pe verigheta lui numele meu si data nuntii
si pe a mea numele lui si data nuntii

ana_anna0
18.05.2011, 21:21:57
deocamdata o sa iti zic ce scriem si dupaia fac si poze
pe verigheta lui numele meu si data nuntii
si pe a mea numele lui si data nuntii
initial as m-am gandit si eu sa scriem dar parca totusi as mai scrie ceva....si nu prea imi vine in minte cam ce as mai scrie!astept poze cu verighetele

albacazapada88
30.05.2011, 11:28:47
buna fetelor
cu ce mai veniti nou?cum stai cu pregatirile?
eu am gasit insfarsit ROCHITA si am cumparat-o:D\:D/ am mai sacpat de o grija

Corindrum
31.05.2011, 23:13:11
buna fetelor

ce rochie, ce rochie?

ana_anna0
01.06.2011, 00:32:10
buna fetelor
buna!
felicitari pt rochitza ,dar nu ne pui si noua niste pozici?

ana_anna0
01.06.2011, 00:34:42
mai fetelor voi vedeti ca aproape toate avem nunta in aceeasi zi?
stiti ce va fi verry funny?cand vom posta pozele de la nunta ,nu vom sti care pe care sa ne felicitam!

Corindrum
01.06.2011, 10:38:41
mai fetelor voi vedeti ca aproape toate avem nunta in aceeasi zi?
stiti ce va fi verry funny?cand vom posta pozele de la nunta ,nu vom sti care pe care sa ne felicitam!

Hihi... oricum, in noiembrie puteam doar pe 5 sau pe 12, si se pare ca majoritatea a votat ptr 5 :D

Va fi fain cu pozele, sunt de acord

ana_anna0
01.06.2011, 21:50:10
Hihi... oricum, in noiembrie puteam doar pe 5 sau pe 12, si se pare ca majoritatea a votat ptr 5 :D

Va fi fain cu pozele, sunt de acord
va fii super tare!sa speram ca va fi vreme buna si nu va ploua!
ce o sa va luati in picioare?

albacazapada88
02.06.2011, 11:31:22
va fii super tare!sa speram ca va fi vreme buna si nu va ploua!
ce o sa va luati in picioare?

da o sa fie foarte tare.si eu sper ca nu va ploua dar sar putea sa avem surpriza sa ninga da la urma urmei nu conteaza ori cum ar fi este ziua noastara si trebuie sa ne bucuram de ea asa cum ii.
cat despre papuci eu am optat pentru pantofi ca toate sunt aproape(biserica primarie si restaurant) si dupa ce o sa fiu asa mai obosita o sa imi iau o pereche de balerini albi.

ana_anna0
02.06.2011, 16:23:32
da o sa fie foarte tare.si eu sper ca nu va ploua dar sar putea sa avem surpriza sa ninga da la urma urmei nu conteaza ori cum ar fi este ziua noastara si trebuie sa ne bucuram de ea asa cum ii.
cat despre papuci eu am optat pentru pantofi ca toate sunt aproape(biserica primarie si restaurant) si dupa ce o sa fiu asa mai obosita o sa imi iau o pereche de balerini albi.
exact asa m-am gandit si eu!pantofi si dupa aia o pereche de balerini cat mai comozi!chiar ma gandesc sa ii iau cu un numar mai mare daca cumva mi se vor umfla picioarele de la prea mult stat in picioare pe tocuri!

ana_anna0
03.06.2011, 22:29:59
fetelor voi pt ce flori veti opta pt buchetul de mireasa?eu m-am gandit sa combin vreo trei tipuri de flori,de culori mov si albe.daca aveti careva ceva model d buchet cum o sa vi-l faceti va rog sa postati niste poze sa ma pot inspira si eu:-p

Corindrum
12.06.2011, 00:05:27
fetelor voi pt ce flori veti opta pt buchetul de mireasa?eu m-am gandit sa combin vreo trei tipuri de flori,de culori mov si albe.daca aveti careva ceva model d buchet cum o sa vi-l faceti va rog sa postati niste poze sa ma pot inspira si eu:-p

eu merg pe pasteluri (in principiu, dalii, bujori, trandafiri, liliac si hortensii). pe masa nu va fi un singur buchet, ci mai multe mai mici. am atasat mai multe poze la e-mail, cu 'finalistele" pentru mine :)

ana_anna0
12.06.2011, 17:38:25
eu merg pe pasteluri (in principiu, dalii, bujori, trandafiri, liliac si hortensii). pe masa nu va fi un singur buchet, ci mai multe mai mici. am atasat mai multe poze la e-mail, cu 'finalistele" pentru mine :)
wowww....sunt superbe toate dar cel mai mult mi-au placut cel din prima poza si pozele cu nr 12 si 13!
crezi ca se va gasi in noiembrie liliac?
mie imi place foarte mult si bujorii dar ma tem ca nu vom gasi in noiembrie!iti multumesc mult pt pozele atasate!

Corindrum
12.06.2011, 19:21:17
wowww....sunt superbe toate dar cel mai mult mi-au placut cel din prima poza si pozele cu nr 12 si 13!
crezi ca se va gasi in noiembrie liliac?
mie imi place foarte mult si bujorii dar ma tem ca nu vom gasi in noiembrie!iti multumesc mult pt pozele atasate!

in noiembrie cam orice flori vrei sunt aduse din Olanda, deci da, se gaseste orice si atunci. Liliacul am inteles ca e printre cele scumpe, dar si daca iei din cele "obisnuite" in noiembrie, tot cam de acolo vin - trandafiri si orhidee, cel putin din cate stiu eu :)

ma bucur ca iti plac :)

Corindrum
13.06.2011, 12:27:27
exact asa m-am gandit si eu!pantofi si dupa aia o pereche de balerini cat mai comozi!chiar ma gandesc sa ii iau cu un numar mai mare daca cumva mi se vor umfla picioarele de la prea mult stat in picioare pe tocuri!

eu am luat niste balerini albi dantelati de la Debenhams din Cotroceni, parca, foarte faini si la oferta (am luat 2 perechi de balerini, adik cei de mireasa si inca unii pamponati, cu 140 de lei). Nope, nu am poza, au fost deportati la mama impreuna cu rochia :) - dar arata cam asa

pentru pantofi - as vrea sa ii fac la comanda, am "furat" cateva modele de pe net (cele din pozele atasate; in continuare aveti si linkuri catre de unde le-am "pescuit"); in principiu, pantofii de dans, eventual imbunatatiti cu niste pernute in locurile potrivite, sunt extraordinar de comozi, singura problema fiind ca au talpa din piele intoarsa si se fac praf daca ploua (in principiu, va trebui sa iau totusi unii pentru biserica si drumul de la biserica la restaurant). Voi ce ati gasit pana acum?

ana_anna0
17.06.2011, 23:04:50
eu am luat niste balerini albi dantelati de la Debenhams din Cotroceni, parca, foarte faini si la oferta (am luat 2 perechi de balerini, adik cei de mireasa si inca unii pamponati, cu 140 de lei). Nope, nu am poza, au fost deportati la mama impreuna cu rochia :) - dar arata cam asa http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10001_60543+882240349_-1?breadcrumb=Home~Women~Shoes+%26amp%3B+boots~Flat +shoes (http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10001_60543+882240349_-1?breadcrumb=Home%7EWomen%7EShoes+%26amp%3B+boots% 7EFlat+shoes)

pentru pantofi - as vrea sa ii fac la comanda, am "furat" cateva modele de pe net (cele din pozele atasate; in continuare aveti si linkuri catre de unde le-am "pescuit"); in principiu, pantofii de dans, eventual imbunatatiti cu niste pernute in locurile potrivite, sunt extraordinar de comozi, singura problema fiind ca au talpa din piele intoarsa si se fac praf daca ploua (in principiu, va trebui sa iau totusi unii pentru biserica si drumul de la biserica la restaurant). Voi ce ati gasit pana acum?

pantofii ce i-ai atasat tu sunt tare draguti!sincer eu tot ma plimb prin magazine si ma tot uit dar nu am gasit nimic ce sa ma incante incat sa zic ''astia sunt''.am vazut o pereche foarte frumosi dar costau undeva la 200 de euro si sincer nu-s chiar impuscata in cap sa dau atatia bani pe ei.deocamdata mai caut!acuma la sfarsitul lunii ma duc sa imi dau comanda la rochie...am asa multe emotii...

michelle83
18.06.2011, 22:05:55
[QUOTE=Corindrum;4219223]eu am luat niste balerini albi dantelati de la Debenhams din Cotroceni, parca, foarte faini si la oferta (am luat 2 perechi de balerini, adik cei de mireasa si inca unii pamponati, cu 140 de lei). Nope, nu am poza, au fost deportati la mama impreuna cu rochia :) - dar arata cam asa

Sa te inspiri ca modele este OK,dar ca pret sunt scumpi.Eu daca nu gasesc ceva pe marimea mea o sa fac la comanda,pt ca eu vreau ceva comod.Am vazut ceva fain in magazinul Victoria.Oricum mai avem timp.Rochita mi-am comandat-o,invitatiile le-am facut,mai avem verighetele costul mirelui.
Si noi cele care o sa avem nunta in noiembrie o sa avem o vreme minunata.
Succes in pregatiri.

MissSwan
19.06.2011, 11:00:09
!!!IMPORTANT!!!

Fetelor, daca aveti sau cunoasteti pe cineva care va avea nunta la Turabo anul acesta sau anul viitor, va rugam sa cititi acest mesaj si sa-l transmiteti mai departe: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1498&p=4228569#post4228569
Va multumim!

ViitoareDoamna
22.06.2011, 21:16:42
felicitari fetelor!voi sunteti chiar avansate cu pregatirile!eu am noroc ca localul imi ofera si muzica,adica dj ,si prajiturile,si tortul care e din partea casei,doar trebuie sa il aleg,si foto/video,doar sa ma tina buzunarul:-p
chiar1s-a gandit careva unde isi va petrece cateva zile din luna de miere?eu nu prea am idee,tinand cont de anotimp.

Thailandaaaa...Buna..serios vorbind chiar cred ca este o destinatie de vis si poate fi accesibila cu un mic efort pt biletul de avion dus intors...think about it

ana_anna0
23.06.2011, 23:27:06
Thailandaaaa...Buna..serios vorbind chiar cred ca este o destinatie de vis si poate fi accesibila cu un mic efort pt biletul de avion dus intors...think about it
atunci cred ca o sa incep sa ma interesez si poate voi opta pt thailanda!as vrea tare mult undeva ,unde sa fie cald si mult multa apa!tu unde te gandesti sa mergi?

Corindrum
24.06.2011, 00:37:17
atunci cred ca o sa incep sa ma interesez si poate voi opta pt thailanda!as vrea tare mult undeva ,unde sa fie cald si mult multa apa!tu unde te gandesti sa mergi?

noi speram...cuba :D

AndreeaDiaconescu
13.07.2011, 17:05:25
Hello miresici !
Si eu sunt tot pe 5 noiembrie :D si sunt bucuroasa sa vad ca nu sunt singura care si-a luat inima in dinti sa faca nunta in noiembrie :D
Fetelor voi sunteti superrrr avansate cu pregatirile....eu am dat doar avansul la restaurant :) si cam atat :D
probabil ca foarte curand voi intra in priza :D
Va pup

Diakat
13.07.2011, 21:11:46
Si eu care credeam ca voi fi singura infrigurata :) cum stati cu pregatirile?:-"

Corindrum
14.07.2011, 09:40:09
Si eu care credeam ca voi fi singura infrigurata :) cum stati cu pregatirile?:-"

reusit pana acum: restaurant, biserica (in principiu), rochie, voal, cameraman, fotograf, flori & decoruri (fetele se ocupa si de organizare)

mai avem: printuri (invitatii, meniuri), pantofii mei si capa, costum si pantofii lui, verighete, "entertainement", rochii don'shoare de onoare, cadouri nasi, asezarea la masa

voi?

nmonmo
25.07.2011, 13:09:45
Ziua buna!
Am reusit in final sa ma inscriu si eu pe acest site, de mare ajutor pentru cele ce au de pregatit propria nunta.

Eu am ales ziua de 12 noiembrie, cu o oarecare semnificatie pentru noi doi.
Ma uitam la cele discutate deja ca sunteti aproape gata cu pregatirile, ca nu mai aveti asa mari griji.

Doream sa va cer opinia in legatura cu ora pe care ati ales-o pentru restaurant, daca veti pleca de la biserica direct acolo.

Tocmai ce am cules impresii de la o nunta care se pare a avut anumite momente neplacute.

Pana la aperitiv au asteptat 2 ore si jumatate de la venirea de la biserica, pentru ca nuntasii au aterizat direct la local cu mirii.
Daca aveti mese lungi la mese, trebuie sa puenti saratele, covrigei pentru toate colturile,altfel, risca sa iasa mare ciondaneala, sa se moara de foame.

Dansul de deschidere, il faceti, l-ati pregatit?Si in ce moment aveti de gand sa il incepeti, ca se pare ca si acesta are rolul sau important.
S-a gandit vreuna dintre voi sa faca karaoke???

Ma scuzati de v-am zapacit cu intrebari, dar asa cum voi mi-ati fost de folos, sper sa va fiu si eu.

Luna de miere - o croaziera pe mediterana.Daca sunteti dornice, va pot face recomandari.

O zi usoara!

ana_anna0
04.08.2011, 23:48:27
buna fetelor si bun venit miresicilor noi!
si noi am fost harnicuti am rezolvat muzica-dj si foto-video la o super oferta de 1800 lei toate doua,muzica de drum plus staroste,am comandat rochitza cum am visat-o eu,am facut invitatiile,verighetele le cumparasem din martie dar trebuie sa le personalizam,si acum luna asta mergem sa cumparam costumul miresoiului,aaa...am programat la coafor pe mine si inca vreo 10 pesoane,asa ca incet -incet se apropie si data nuntii.
va doresc mult spor in continuare la pregatiri!

loredana7tm
14.09.2011, 17:47:56
Buna. Eu ma inscriu in minoritatea celor care au nunta pe 12 noiembrie. :)
Pana acum rezolvat: restaurant - am dat avansul ; am comandat invitatiile - in aprox 1 sapt vor fi gata; muzica-foto-video - rezolvat cu mai putin decat ma asteptam ( multumita nasului mare ). In rest...raman toate celelalte...:D
As avea si eu cateva intrebari pentru cine stie :
1.daca e sa fie nevoie de ceva modificari la rochita de mireasa - pe care inca nu am incercat-o, dar stiu unde o gasesc - cam de cat timp va fi nevoie pentru ele?
2.voi cumparati cocarde pentru toti nuntasii sau doar pentru parinti, nasi si domnisoare de onoare?

Referitor la luna de miere...noi am fost invitati sa o petrecem la munte in Italia, mai exact la Novara. Nu ne-am decis inca daca mergem sau nu...

Anca1711
15.09.2011, 13:30:20
Loredana... cu bautura cum stai? inca nu ai cumparat? Cumpara din timp... ca pe urma te aglomerezi. Numai maine nu`i poimaine...

Profitati de ocazie si mergeti in Italia. Nu dati cu piciorul. Cred ca e superb acolo!

Corindrum
15.09.2011, 14:20:11
1. depinde de unde ai rochia. pot fi facute intr-o saptamana sau doua in mod normal, 1 luna ca sa fii sigura, iar daca ai luat-o de la anume magazine cu shtaif pe care nu le numim aici, atunci...din cate stiu eu, destul de mult. Cel mai bine e sa intrebi la cei de la care ai luat rochia.
2 - doar parinti si nasi. Nici macar cavalerii si domnisoarele nu. Ca si invitata la nunta, ma asasina momentul in care imi gaureau matasea rochiei ca sa infiga o floare de plastic ce nu avea nici o legatura cu tinuta mea.
3 - Italia e superba, deci eu as spune sa ziceti da. Singura problema aici este ca vorbim de noiembrie, iar Novara nu este la munte, deci nu veti beneficia probabil nici de zapada, nici de vreme superba. Cel mai bine e sa-i intrebati pe cei care v-au invitat cum e vremea in general in perioada cu pricina si sa va orientati si in functie de asta.

Buna. Eu ma inscriu in minoritatea celor care au nunta pe 12 noiembrie. :)
Pana acum rezolvat: restaurant - am dat avansul ; am comandat invitatiile - in aprox 1 sapt vor fi gata; muzica-foto-video - rezolvat cu mai putin decat ma asteptam ( multumita nasului mare ). In rest...raman toate celelalte...:D
As avea si eu cateva intrebari pentru cine stie :
1.daca e sa fie nevoie de ceva modificari la rochita de mireasa - pe care inca nu am incercat-o, dar stiu unde o gasesc - cam de cat timp va fi nevoie pentru ele?
2.voi cumparati cocarde pentru toti nuntasii sau doar pentru parinti, nasi si domnisoare de onoare?

Referitor la luna de miere...noi am fost invitati sa o petrecem la munte in Italia, mai exact la Novara. Nu ne-am decis inca daca mergem sau nu...

loredana7tm
15.09.2011, 15:40:59
De bautura se ocupa celalat nas ( noi avem 2 perechi de nasi), care a spus sa ii dau lista cu ce vrem cu doua saptamani inainte de nunta deoarece el lucreaza in domeniu. :D
Cat despre luna de miere...mai avem vreme sa ne hotaram :) nu de alta...dar noi suntem momentan in Italia,la mare:D De aici si intrebarea cu modificarile rochiei de mireasa - in cazul in care sunt necesare...pentru ca eu abia la sfrasitul lui septembrie ajung in tara sa o probez...
Sunt multe locuri frumoase de vizitat in Italia :) cine stie...poate ne hotaram sa facem mai multe escale prin diferite orase, si atunci vom include Novara pe lista noastra pentru cateva zile :)

albacazapada88
18.09.2011, 18:48:10
buna fetele
nu am mai intrat de mult dar vad ca devenim din ce in ce mai multe<:-P
am vazut ca sunteti aproape gata cu pregatirile si eu am rezolvat tot mai am marti sa merg dupa rochita ca am slabit 10 kg si a trebuit modificata putin dar in rest ii totul pregatit astept ziua cea mare:-SS.
venind vorba de luna de miere noi o sa mergem in austria o saptamana ca mai mult nu ne permite timpul da eu zic ca ii bine si atat.;))va pup

albacazapada88
18.09.2011, 18:51:08
De bautura se ocupa celalat nas ( noi avem 2 perechi de nasi), care a spus sa ii dau lista cu ce vrem cu doua saptamani inainte de nunta deoarece el lucreaza in domeniu. :D
Cat despre luna de miere...mai avem vreme sa ne hotaram :) nu de alta...dar noi suntem momentan in Italia,la mare:D De aici si intrebarea cu modificarile rochiei de mireasa - in cazul in care sunt necesare...pentru ca eu abia la sfrasitul lui septembrie ajung in tara sa o probez...
Sunt multe locuri frumoase de vizitat in Italia :) cine stie...poate ne hotaram sa facem mai multe escale prin diferite orase, si atunci vom include Novara pe lista noastra pentru cateva zile :)

buna loredana unde anume esti in italia? si cum de maergi asa tarziu acasa si noi stam in italia dar o sa plecam acuna in 5 septembrie.

loredana7tm
19.09.2011, 15:33:06
Buna albacazapada88
Noi suntem in Rimini, chiar la mare. Mergem asa tarziu acasa pt ca i-am promis mamei mele ca mai stam dupa ce terminam lucrul ca sa o ajutam sa se mute...schimba apartamentul :) si cum lucrul l-am terminat putin mai tarziu decat ne asteptam ...rezervarea de avion am facut-o pt data de 28 sept...ca sa fim siguri ca terminam ce avem de facut pe aici :) Sper doar sa ne ajunga timpul si pt cele legate de nunta cand ajungem in tara :D
Voi unde ati fost in Italia? :)

albacazapada88
22.09.2011, 22:14:32
Buna albacazapada88
Noi suntem in Rimini, chiar la mare. Mergem asa tarziu acasa pt ca i-am promis mamei mele ca mai stam dupa ce terminam lucrul ca sa o ajutam sa se mute...schimba apartamentul :) si cum lucrul l-am terminat putin mai tarziu decat ne asteptam ...rezervarea de avion am facut-o pt data de 28 sept...ca sa fim siguri ca terminam ce avem de facut pe aici :) Sper doar sa ne ajunga timpul si pt cele legate de nunta cand ajungem in tara :D
Voi unde ati fost in Italia? :)

noi stam la urbino la 45 de kilometri de voi. si eu abea in 30 termin lucrul dar sper ca pe 8 sa plecam acasa ca eu am mari emotii cu nunta plus ca noi mergem cu masina ca rochita am cumparato de la oliviero si tu cum de nu ai cumparato de aici si ai ales sa o iei din ro?
ps.marti vin la rimini ca trebuie sa imi iau rochita acasa
pupa

loredana7tm
22.09.2011, 23:11:38
noi stam la urbino la 45 de kilometri de voi. si eu abea in 30 termin lucrul dar sper ca pe 8 sa plecam acasa ca eu am mari emotii cu nunta plus ca noi mergem cu masina ca rochita am cumparato de la oliviero si tu cum de nu ai cumparato de aici si ai ales sa o iei din ro?
ps.marti vin la rimini ca trebuie sa imi iau rochita acasa
pupa

si eu mi-as fi cumparat-o de aici...doar ca nu aveam cum sa o transport sa fiu sigura ca ajunge "nevatamata" in tara :D masina am lasat-o in Romania...:-<asta e...
tu cum mai stai cu pregatirile pt nunta?

albacazapada88
23.09.2011, 10:51:58
si eu mi-as fi cumparat-o de aici...doar ca nu aveam cum sa o transport sa fiu sigura ca ajunge "nevatamata" in tara :D masina am lasat-o in Romania...:-<asta e...
tu cum mai stai cu pregatirile pt nunta?

am pregatit tot avem restaurantul ,foto-video-dj ,biserica, primaria ,verighete lumanari avans la flori la praji si tort invitatiile sunt imprtite.ca si tine am avut noroc cu nasii care au rezolvat si cu sotu care a fost in ro in iulie si aici am avut noroc cu socrii care imi fac toate poftele de mireasa:">
de rezolvat mai am sa aleg meniul si sa discut cu chelnarii ca astia is cea mai mare ingrijorare a mea.nu de alta dar aici lucram si eu si soacra in restaurant si nu ca is rea dar am niste pretentii si bineinteles ca daca totul o sa iase ok o sa aibe si bani in plus
dar asta o sa vad cand ajung acasa. asa emotii am.voi cum stati cu pregatiriile?

loredana7tm
23.09.2011, 21:48:43
in afara de restaurant, invitatii ( care o sa incep sa le impart imediat cum pun piciorul in Romania), bautura, dj- foto-video, biserica altceva ...cand ajung acasa...ca de aici nu prea mai pot face mare lucru...:-<
app...voi ce cadou le luati nasilor vostri? ca noi suntem un pic in pana de idei...avand si 2 perechi atat de diferite ( nasii mari sunt casatoriti si au tot ce au nevoie iar nasii mici s-au casatorit anul trecut,deci sunt la inceput de drum...)...e greu sa gasesc ceva care sa ii multumeasca si pe unii si pe altii fara a exista prea mari diferente...:-<

P.S. O micuta parte , dar zic eu destul de importanta, din toate accesoriile pe care trebuie sa si le cumpere o viitoare mireasa...mi-a rezolvat-o viitorul meu sot...adica...am deja bijuteriile pe care le voi purta la nunta :D mi le-a cumparat ieri din San Marino...si acum numai la momentul cand o sa mi le dea "oficial" ma gandesc :D:D:D

albacazapada88
23.09.2011, 22:40:52
in afara de restaurant, invitatii ( care o sa incep sa le impart imediat cum pun piciorul in Romania), bautura, dj- foto-video, biserica altceva ...cand ajung acasa...ca de aici nu prea mai pot face mare lucru...:-<
app...voi ce cadou le luati nasilor vostri? ca noi suntem un pic in pana de idei...avand si 2 perechi atat de diferite ( nasii mari sunt casatoriti si au tot ce au nevoie iar nasii mici s-au casatorit anul trecut,deci sunt la inceput de drum...)...e greu sa gasesc ceva care sa ii multumeasca si pe unii si pe altii fara a exista prea mari diferente...:-<

P.S. O micuta parte , dar zic eu destul de importanta, din toate accesoriile pe care trebuie sa si le cumpere o viitoare mireasa...mi-a rezolvat-o viitorul meu sot...adica...am deja bijuteriile pe care le voi purta la nunta :D mi le-a cumparat ieri din San Marino...si acum numai la momentul cand o sa mi le dea "oficial" ma gandesc :D:D:D
ce fain si eu miam luat bijuteriile tot din san marino plus bautura(ca ii mai ieftina8-| )
venind vorba de nasi la noi se obijnuieste sa ai o pereche de nasi asa ca la noi ii mai usor chear daca ii sora mea si is casatoriti de 15 ani deci au tot dar tot nu stiu cesa le iau.ne informam si iti spun si tie

loredana7tm
24.09.2011, 19:43:07
ce fain si eu miam luat bijuteriile tot din san marino plus bautura(ca ii mai ieftina8-| )
venind vorba de nasi la noi se obijnuieste sa ai o pereche de nasi asa ca la noi ii mai usor chear daca ii sora mea si is casatoriti de 15 ani deci au tot dar tot nu stiu cesa le iau.ne informam si iti spun si tie

ne-am gandit si noi sa luam bautura din san marino, dar la final nu am luat decat ceva sticle pentru noi acasa...pentru ca daca nasul nostru ne ajuta cu asta nu cred ca va fi o diferenta chiar atat de mare intre preturi...plus ca nu stiu cum le-am fi transportat ( noi mergand inapoi cu avionul)...
nasilor inca nu stim ce le luam...8-|dar inca mai e vreme sa ne hotaram...:)
am inceput si eu sa am emotii din ce in ce mai mari, pt ca vinerea viitoare mergem la bucuresti sa incerc rochita de mireasa...sper sa imi vina bine cea pe care am pus eu ochii de aproape 2 luni de zile :) :-SS

ana_anna0
28.09.2011, 16:12:33
buna fetelor!
am citit discutia voastra si ma numar si eu printe voi caci si eu sunt in italia
eu stau aproape de ravenna!
vad ca stati destul de bine cu pregatirile!noi acum in 8 mergem acasa si cand ma gandesc cate ne asteapta inca sa facem nu mai am rabdare!sper sa iasa totul bine!

albacazapada88
29.09.2011, 18:32:36
buna fetelor!
am citit discutia voastra si ma numar si eu printe voi caci si eu sunt in italia
eu stau aproape de ravenna!
vad ca stati destul de bine cu pregatirile!noi acum in 8 mergem acasa si cand ma gandesc cate ne asteapta inca sa facem nu mai am rabdare!sper sa iasa totul bine!

ce fain plecam in aceiasi zi. stai linistita ca pana la urma se rezolva toate eu am niste emotii si ma stresez dar cred ca asa sant eu mai stresata de felul meu.dar am noroc ca al meu sot ii calm si ma tempereaza si pe mine ca altfel explodam de mult.din ce zona a romaniei esti?

ana_anna0
29.09.2011, 23:22:00
ce fain plecam in aceiasi zi. stai linistita ca pana la urma se rezolva toate eu am niste emotii si ma stresez dar cred ca asa sant eu mai stresata de felul meu.dar am noroc ca al meu sot ii calm si ma tempereaza si pe mine ca altfel explodam de mult.din ce zona a romaniei esti?
si eu sunt stresata dar numai la gandul cate mai am de facut si stau aici si nu pot face nimic!
eu sunt din salaj
la noi sunt cam in mare pregatite toate dar pe mine amanuntele imi dau mai mare bataie de cap.
esti de mult aici?

albacazapada88
30.09.2011, 11:38:36
si eu sunt stresata dar numai la gandul cate mai am de facut si stau aici si nu pot face nimic!
eu sunt din salaj
la noi sunt cam in mare pregatite toate dar pe mine amanuntele imi dau mai mare bataie de cap.
esti de mult aici?

pai socrii mei de 15 ani sotu de 9 si eu de 4 da nu imi pare rau ca aici ma simt tare bine si imi place.venind vorba de detalii si mie mie frica am impresia tot timpul ca o sa uit ceva.dar asa ii ca is stresata si abea astept sa merg acasa ca adevarul ca de aici ii foarte greu sa aranjezi totul sa fie cum vrei.dar sper sa fie totul bine.
tu de cand esti aici?

ana_anna0
30.09.2011, 14:35:38
pai socrii mei de 15 ani sotu de 9 si eu de 4 da nu imi pare rau ca aici ma simt tare bine si imi place.venind vorba de detalii si mie mie frica am impresia tot timpul ca o sa uit ceva.dar asa ii ca is stresata si abea astept sa merg acasa ca adevarul ca de aici ii foarte greu sa aranjezi totul sa fie cum vrei.dar sper sa fie totul bine.
tu de cand esti aici?
eu sunt de 3 ani aici,si pot spune ca si mie imi place aici pt ca deja m-am obisnuit si nu m-as intoarce deocamdata in tara.
sunt sigura ca totul o sa iasa bine desi la sfarsit sigur o sa aiba cineva ceva de comentat caci nu poti multumi pe toata lumea!mai avem un pic si plecam acasa.

loredana7tm
02.11.2011, 00:04:12
Mai e cineva pe aici? Cum stati cu pregatirile , fetele?

denisa86
18.01.2012, 20:28:11
Dragi miresici,
2011 a trecut, an in care am avut unul dintre cele mai importante evenimente din viata noastra.
Am trecut impreuna prin planificari, emotii si suparari.
Acum este timpul sa predam stafeta si sa le fim alaturi Miresicilor de 2012 (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=503) si 2013 (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=507).

Subiectele lunare si cel anual vor fi inchise dar va astept in continuare pe Off-topic de 2011 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=15947), la orice alt subiect de la Discutii Generale (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=25), Aspirante sau orice al topic drag voua!