PDA

Versiunea completa : Momente comice prin care am trecut de-a lungul vietii :))

solange
18.01.2011, 18:22:59
Nu stiu daca mai este un subiect asemanator, daca da rog moderatorii sa stearga sau sa mute topicul acesta.
imi amintesc uneori de momentele comice prin care am trecut in adolescenta si nu numai.Mereu cand imi amintesc de experientele respective imi vine sa rad.
Asa ca incep eu.:)
Eu port ochelari, diagnosticata fiind cu miopie grava, motiv pentru care nu pot sa umblu fara ochelari fiindca nu vad nimic.Intr-o zi, fiind in statie sa merg acasa, observ ca mi-a picat o lentila.Mi-am pierdut surubelul de la ochelari.Nu voiam sa raman cu o lentina da si una ba, asa ca mi-am dat jos ochelarii.Evident ca nu vedeam nimic, numarul auobuselor sau al maxi taxi-urilor.cand se oprea vreaun maxi taxi ma lipean efectiv cu botul de el sa vad ce numar avea.:))))Nu ma intrebati de ce nu intrebam oamenii ce numar are busul, ca nu stiu sa va raspund.:)))
Sau alta faza din liceu.Iarna, frig....Eu in fusta scurta rosie, cu jdemii de ciorapi dedesubt:))), ma pregateam sa merg la scoala.Imi iau blana pe mine, geanta si ies pe usa.Prima oara era religie, cu un prof foarte tanar.Ma asez in prima banca, si imi dau jos blana.Cand ce sa vezi?Toata lumea sa uita la mine.Proful rosu tot...Colegiilor le radeau mustatile.colega de banca ma tot inghiontea sa ma uit putin la futa.Cand colo, fusta mea era ridicata pana sus la brau, asa ca abia atunci am inteles reactia profului.Cred ca nu mai are rost sa va zic ca nici nu am apucat sa-i zic profului sa merg la toaleta ca m-a trimis chiar el.
Voi ati trecut prin situatii din astea stanjenitoare sau doar eu sunt asa de ghinionista sa zicem?:))))

lucia_bk
18.04.2011, 07:02:22
>:P
Nu stiu daca mai este un subiect asemanator, daca da rog moderatorii sa stearga sau sa mute topicul acesta.
imi amintesc uneori de momentele comice prin care am trecut in adolescenta si nu numai.Mereu cand imi amintesc de experientele respective imi vine sa rad.
Asa ca incep eu.:)
Eu port ochelari, diagnosticata fiind cu miopie grava, motiv pentru care nu pot sa umblu fara ochelari fiindca nu vad nimic.Intr-o zi, fiind in statie sa merg acasa, observ ca mi-a picat o lentila.Mi-am pierdut surubelul de la ochelari.Nu voiam sa raman cu o lentina da si una ba, asa ca mi-am dat jos ochelarii.Evident ca nu vedeam nimic, numarul auobuselor sau al maxi taxi-urilor.cand se oprea vreaun maxi taxi ma lipean efectiv cu botul de el sa vad ce numar avea.:))))Nu ma intrebati de ce nu intrebam oamenii ce numar are busul, ca nu stiu sa va raspund.:)))
Sau alta faza din liceu.Iarna, frig....Eu in fusta scurta rosie, cu jdemii de ciorapi dedesubt:))), ma pregateam sa merg la scoala.Imi iau blana pe mine, geanta si ies pe usa.Prima oara era religie, cu un prof foarte tanar.Ma asez in prima banca, si imi dau jos blana.Cand ce sa vezi?Toata lumea sa uita la mine.Proful rosu tot...Colegiilor le radeau mustatile.colega de banca ma tot inghiontea sa ma uit putin la futa.Cand colo, fusta mea era ridicata pana sus la brau, asa ca abia atunci am inteles reactia profului.Cred ca nu mai are rost sa va zic ca nici nu am apucat sa-i zic profului sa merg la toaleta ca m-a trimis chiar el.
Voi ati trecut prin situatii din astea stanjenitoare sau doar eu sunt asa de ghinionista sa zicem?:))))

super..am ras de dimineta....

sa imi aduc aminte..cand eram in liceu imi luase mamamea niste slapi rosi de spuma..din aia de se poarta prin casa...era vara ...ma trezesc de dimineta sa merg la scoala..imbracat ,aranjat .mancat,...si plec la scoala..intru eu...vad ca se uita unii ciudat..ma gandesc..wtf..merg in clasa si ii zic colegei..la care ea...auzi tu nu ai vazut ca ai venit cu slapii de casa in picioare..la care eu..ce ai..esti prosta cum sa vin in slapi..si ma uit la picioare..aha..eram in slapi si rosii fiind aratam....#-o..bineinteles ca toata ziua au ras colegii de mine..ca de ce adormita is...>:P

andreeasmiley
05.06.2011, 16:39:46
OOOOOOO.....anii de liceu. A venit BAC-ul. Am fost anuntati ca avem sanse mici sa primim rezultatele duminica seara, mai sigur luni. Duminica seara, evident, ma duc la scoala. Totul inchis, nimic afisat, nimeni pe acolo. Dar nu ma las...Astept...Vad paznicul si ma indrept spre el in speranta ca are ceva informatii. (Paznicul saracu nu ne-a deranjat cu nimic in 4 ani de liceu, om la locul lui sa zic asa, doar ca avusese un accident, cred, si eram cam diform la fata, un ochi mai jos si altul mai sus si toata fata era oleaca intr-o parte cumva, oricum, arata rau saracutul). Eu fata sfioasa de felul meu ma apropii de paznic care era cu spatele la mine si dau sa zic, politicos, "nu va suparati tra la la de rezultate ce ma durea pe mine". Si deschid gura:
- Nu va....
- Paznicul se intoarce...
- Nu va SPERIATI!!!!!! - asta mi-a iesit
Saracul om. Ce scuze sa mai zic?!

lucia_cuteanu
27.07.2012, 13:32:53
am atatea momente comice dar o sa va spun unul din ziua nunti atunci cand am aruncat buchetul mi-a cazut in cap ce poate fi mai comic de atata pt altii si penibil pt mine=))