PDA

Versiunea completa : Agentie de organizare sau organizare independenta?

Mara_Adr
25.01.2011, 12:10:00
Buna, miresici de SB.

Sper sa nu existe un alt subiect de genul asta si sa-mi fi scapa.
Sunt curioasa, a apelat careva dintre voi la agentie pt organizarea nuntii?
Sau preferati sa faceti asta pe cont propriu?

laura81
27.01.2011, 00:28:33
Buna, miresici de SB.

Sper sa nu existe un alt subiect de genul asta si sa-mi fi scapa.
Sunt curioasa, a apelat careva dintre voi la agentie pt organizarea nuntii?
Sau preferati sa faceti asta pe cont propriu?
Eu am avut nunta demult si pe-atunci erau putine firme. Dar f multe chestii nu au iesit cum le-am vrut ca nu am stiut sa caut si am luat flori de undeva, muzica de la restaurant, alte decoratiuni de la o tanti dintr-un bloc, doar foto si video de la o firma mai cunoscuta. Acum nu as mai face asa. Depinde ce oferte gasesti si care ti se potriveste cel mai bine. Acum m-as uita sa fiu multumita de munca furnizorilor nu cat e de comod/incomod sa ajung la ei. Nu m-as uita la diferente de cateva milioane daca preturile sunt in limita bunului simt. As lua la rand toate firmele si as vedea care-mi place cel mai mult. Nu te poti ghida dupa "vreau sigur agentie" pt ca poate nu-ti plac toate serviciile aceluiasi furnizor. Sunt multi furnizori in sibiu, tot il vei gasi pe cel care se potriveste celmai bine gusturilor tale.

andreea04
01.02.2011, 16:41:31
BUNA

Eu am contactat astfel de firma si la prima vedere parea destul de maleabila : puteam sa imi iau doar un serviciu sau mai multe de la ea depinde de ce imi convine.La unele lucruri (de ex flori) prerurile pareau la fel ca la florarile, o diferenta foarte mare ar fi ca si-ar da foarte mult interesul ca ceea ce vrei sa se regaseasca in totalitate in produsul finit si nu sa ai surprize ca culoarea care ti-ai ales-o la flori este alta sau chiar ca aranjamentul este diferit . Momentan mai caut astfel de agentii ca sa fac o diferenta la oferta.
promit sa revin cu mai multe detalii............. o sa merg sa vorbesc si singura pe la florarii sau alti furnizori.