PDA

Versiunea completa : cum va arata tortul tau

serpoaik
08.02.2011, 13:26:21
sall pe toate ex si viitoare miresici...voi cum va doriti sa arate tortul de nunta?

aandra
10.02.2011, 21:44:54
buna
eu il vreau pe rotund, din martipan alb, cu etajele lipite, sa nu fie fiecare etaj pe alt suport
cu fluturasi lila pe el:)

serpoaik
14.02.2011, 14:55:01
buna
eu il vreau pe rotund, din martipan alb, cu etajele lipite, sa nu fie fiecare etaj pe alt suport
cu fluturasi lila pe el:)
si noi la fel il vrem cu etajele lipite ..mai multe nu pot sa zic ..mai este mullltttttttt pana la nunta mea si cine stie ce mai apare pana atunci:D

lavinikM
11.03.2011, 17:22:25
eu il vreau cu etaje patrate lipite,cum e cel din poza ta,numai ca daca se poate din ciocolata cu fructe de padure...:D stiti cumva care cofetarie din Severin poate sa faca torturi aratoase si gustoase?si cam cat costa kg?mersi

aandra
12.03.2011, 15:55:07
eu il vreau cu etaje patrate lipite,cum e cel din poza ta,numai ca daca se poate din ciocolata cu fructe de padure...:D stiti cumva care cofetarie din Severin poate sa faca torturi aratoase si gustoase?si cam cat costa kg?mersi

eu stiu de dl goe si cei de la diplomat mai fac torturi pt nunti..cand merg de pasti acasa ma intresez |(ca tot trebuie sa merg pt mine)eu il vreau tot din fructe de padure si sarlota

babie
31.03.2011, 07:48:43
vreau sa fac si eu un tort tematic in severin, ceva in genul imaginilor atasate!
unde l-as putea face, sa le trimit pe mail ce vreau si sa platesc on-line?
sa fie un tort gustos si aspectuos (imi trebuie pt aproximativ 100 persoane, deci cam 10 kg)

aandra
01.04.2011, 00:46:46
vreau sa fac si eu un tort tematic in severin, ceva in genul imaginilor atasate!
unde l-as putea face, sa le trimit pe mail ce vreau si sa platesc on-line?
sa fie un tort gustos si aspectuos (imi trebuie pt aproximativ 100 persoane, deci cam 10 kg)

incearca la dl goe...eu am fost sa iau prajituri si aveau tot felul de torturi:printese,masini,personaje

oana_lulu
28.04.2011, 20:23:38
incearca la dl goe...eu am fost sa iau prajituri si aveau tot felul de torturi:printese,masini,personajemiresici...eu zic ca Aurora are cele mai frumoase torturi de nunta si nu numai...cand am fost acasa am fost si am vazut sunt superbe ...:*:*:*

lavinikM
31.05.2011, 19:39:31
ioi,mii de scuze k nu am mai scris!!dar am fost asa prinsa cu toate!!!am fost aksa si am intrebat la cofetarii de tort,la aurora ,la diplomat,la o cofetarie de pe bulevard,jolly cred k se numeste.Cred ca acolo o sa facem pt k am gustat prajituri de peste tot si numai acolo ne-au placut.Patronul zice k sunt facute numa cu ingrediente naturale,asa o fi,pt k au un guuust...hmmm...yummy!! Asa ca va recomand sa mergeti sa incercati:)Eu numa joi merg pt comanda,de fapt merge prietena mea,sper sa nu fie f tarziu:D
v-am pupat,spor la pregatiri in continuare si sa aveti petrecere frumoasa si o viata minunata alaturi de cel iubit!!(asta in caz k nu mai reusesc sa scriu inainte de nunta mea)

Crystyna37
18.10.2011, 00:26:16
Noi am avut nunta acum doua saptamani si tortul l/am facut pe bulevard la cofetaria Jolly si pot spune ca a fost super frumos si super bun .Martipanul de acolo are gustul de migdala adevarat nici cei de la dl.goe si nici la Aurora nici nu ne/au dat sa gustam sa vedem cum este pecand cei de la Jolly au fost foarte cumsecade !!