PDA

Versiunea completa : restaurant castau...Alionescu

cameleon21
09.02.2011, 20:17:33
buna fetelor sunt mai noua pe aici si am vazut ceva discutii despre restaurante.pe mine ma intereseaza mai mult restaurantul de la iesire din orastie catre castau ( al lui alionescu) pt ca eu as vrea sa fie ceva mai deosebit...cu baie in piscina...si stiu ca ei organizeaza si nunti asa...dar nu cunosc prea multe detalii.daca stie careva ceva va rog mult...

ralusimi
14.03.2011, 14:39:50
buna fetelor sunt mai noua pe aici si am vazut ceva discutii despre restaurante.pe mine ma intereseaza mai mult restaurantul de la iesire din orastie catre castau ( al lui alionescu) pt ca eu as vrea sa fie ceva mai deosebit...cu baie in piscina...si stiu ca ei organizeaza si nunti asa...dar nu cunosc prea multe detalii.daca stie careva ceva va rog mult...
Buna draga mea
Eu am nunta pe 16 iulie 2011 la Alionescu. Intr-adevar este o locatie frumoasa, au si piscina, locul este foarte frumos amenajat, acum nu stiu daca se poate face si baie. Orice intrebare mai ai ma gasesti pe miresici.ro

cameleon21
17.03.2011, 21:35:23
Buna draga mea
Eu am nunta pe 16 iulie 2011 la Alionescu. Intr-adevar este o locatie frumoasa, au si piscina, locul este foarte frumos amenajat, acum nu stiu daca se poate face si baie. Orice intrebare mai ai ma gasesti pe miresici.ro

spune-mi te rog daca ai fost si ai stabilit ceva despre meniu, sala, si cam cate persoane ai si cat ti-a zis ca te costa.ms mult...eu am auzit ca are tarifele cam mari...exagerate...:-?

Chilly
21.08.2011, 12:29:25
spune-mi te rog daca ai fost si ai stabilit ceva despre meniu, sala, si cam cate persoane ai si cat ti-a zis ca te costa.ms mult...eu am auzit ca are tarifele cam mari...exagerate...:-?

Buna, si eu fac nunta la alionescu pe 14.07.2012 :)...sincer eu sunt foarte multumita de preturi si de cum se comporta si iti explica tot, nu am intrat in prea multe detalii inca , mai este timp dar cel putin pt mine este sala pe care am visat-o pt nunta mea, de cand am fost acolo prima data la o nunta am zis k eu acolo voi face...eu cred k voi avea undeva la 400 de persoane.sa imi spui daca faci si tu acolo sau cine mai face, poate mai facem schimb de pareri , impresii si detalii.

marygreen
24.11.2011, 06:12:00
Nu-mi place ca sala e lunga si daca stai intr-un capat de sala nu vezi/auzi nimic. Ar fi fain acolo o nunta cu mese in jurul piscinei, insa na acuma tine si de vreme si alte detalii specifice :) si am inteles ca nici ei nu vor sa faca fiindca le e frica sa nu cada vreunu mai vesel in piscina ;))

Chilly
24.11.2011, 22:15:13
intr-adevar sala e lunga, dar imi spui tu alta sala in judet, unde sa incapa 400 de persoane cel putin? si sa se si vada toti?nu cred k exista asa ceva, pt k ne-am interesat....iar in jurul piscinei cati pot incapea....este normal k la o nunta mica sa se vada toti,sa stea mai apropiati si alta e sa fie 400 de oameni...eu am fost si la nunti mici si sala a fost impartita si chiar nu te vedeai., aici macar vezi toata sala din orice punct ai sta....dar ma rog fiecare cu gusturile lui....

marygreen
24.11.2011, 22:57:08
Scuze, dar eu nu am facut absolut nicio referire la tine sau la faptul ca-ti vei face nunta acolo :) Am scris care este parerea mea strict personala. Daca pentru voi avind 400 de invitati este ok atunci nu vad nicio problema, iar faza cu piscina o ziceam asa ca si chestie... :)

Chilly
21.04.2012, 10:22:25
Deci, vreau sa spun k am fost din nou la aceasta sala pt a mai stabilii unele detalii pt nunta si am avut o imensa surpriza, sala este in renovare, si va fi ceva de vis, nu credeam k se va face asa ceva la noi in judet, cand ma uitam la pozele restaurantelor de prin bucuresti imi era ciuda k la noi nu exista asa ceva, sala va fi decorata cu candelabre din fier cu perdele si draperii din brocard, culoarea peretilor va fi alba, va iesi ceva super super, inca o data sunt multumita k am ales acest restaurant, si felicitari patronilor k s-au gandit la aceasta schimbare....

Chilly
21.05.2012, 12:04:10
revin cu poze de la restaurant, proaspat renovat, sa va dati cu parerea, mie imi place super mult

marygreen
05.06.2012, 23:57:51
daa, am ramas uimita de sala =D> felicitari pentru Liviu, este cu 10 clase peste orice alt restaurant din zona :)

Adina91
26.01.2013, 01:49:33
sincer am fost si eu aici,,,e frunoa reataurantul dar personalul lasa de dorit.am fost foarte dezamagiti knd dimineata pe la 5 am venit de la dans si nu mai aveam nici un pahar pe masa...apoi sa vina si chelnerii sa ne ridice de la masa sa ne ia husele de la scaune...ar trb sa faceti o conventie cv q ei in privinta asta...oriqm restul e f ok sie curat...

Chilly
12.02.2013, 19:01:01
Eu de exemplu nu am patit nimic de genul acesta, am avut intr-adevar o chelnerita mai aiurita dar asta pt k era prima ei nunta, in rest, nuntasii mei au plecat dupa ora 6 si nu au adunat nimic decat dupa ce au plecat toti.

marygreen
22.03.2013, 02:14:21
fetelor, cat costa un meniu +/- la acest restaurant? ms