PDA

Versiunea completa : Restaurantul Casina (fostul Bachus) din Deva

stoto
16.02.2011, 09:00:52
Cele care ati avut nunta la Casina, in Deva, sau care ati fost la astfel de evenimente in acea locatie, impartasiti-ne din experienta voastra!
Incepand de la primele discutii cu patroana, la servire, atitudinea chelnerilor, mancarea si orice altceva considerati voi important!

ankyelena
02.04.2011, 16:04:12
Cele care ati avut nunta la Casina, in Deva, sau care ati fost la astfel de evenimente in acea locatie, impartasiti-ne din experienta voastra!
Incepand de la primele discutii cu patroana, la servire, atitudinea chelnerilor, mancarea si orice altceva considerati voi important!

buna,
anul trecut am fost la o nunta la casina, e super, cel putin mie mi-a placut f mult, mancarea ok si servirea la fel, patroana e super de treaba din cate am inteles de la miri
anul viitor fac si eu nunta si m-am gandit tot la casina, dar avem cam 150 invitati ce stii incap atatia? am luat in calcul si hotel deva sau sarmis, dar nu am gasit pe nimeni care sa fi facut nunta acolo. m-ar interesa niste pareri( servire, mancare, orice info m-ar fi de ajutor) . multumesc

stoto
14.04.2011, 14:06:15
buna,
anul trecut am fost la o nunta la casina, e super, cel putin mie mi-a placut f mult, mancarea ok si servirea la fel, patroana e super de treaba din cate am inteles de la miri
anul viitor fac si eu nunta si m-am gandit tot la casina, dar avem cam 150 invitati ce stii incap atatia? am luat in calcul si hotel deva sau sarmis, dar nu am gasit pe nimeni care sa fi facut nunta acolo. m-ar interesa niste pareri( servire, mancare, orice info m-ar fi de ajutor) . multumesc

Am sa te anunt dupa nunta, daca e suficient spatiu, ca noi facem la Casina in interior si avem cam 150 de persoane.

ankyelena
14.04.2011, 21:44:14
Am sa te anunt dupa nunta, daca e suficient spatiu, ca noi facem la Casina in interior si avem cam 150 de persoane.

buna,
mersi mult,oricum doamna ne-a zis ca intra cam 160-170 persoane asa ca deja am rezervat sala pe anul viitor t la casina, ne-a placut cel mai mult dintre toate salile din deva
apropo pozele cu cine ai ales sa le faci?

stoto
25.04.2011, 17:57:27
buna,
mersi mult,oricum doamna ne-a zis ca intra cam 160-170 persoane asa ca deja am rezervat sala pe anul viitor t la casina, ne-a placut cel mai mult dintre toate salile din deva
apropo pozele cu cine ai ales sa le faci?

Pozele le facem cu Eugen Calota din Hunedoara. Am vazut poze la nuntile unde a fost si mi-au placut foarte mult.

Eu zic ca 160-170 peroane sunt mult prea multe. Se micsoreaza semnificativ ringul de dans. Noi initial am vrut 120 , dar ce sa-i faci daca ai multe neamuri si apropiati. Am selectat de 2-3 ori, si tot n-am reusit sa facem ce ne-am dorit.

ankyelena
29.04.2011, 21:05:05
salut,
oricum si noi am mai triat din ei, pana la urma mergem cam pe 130
mai ai o sapt pana la nunta :), cu pozele inca nu m-am hotarat si nici cu firma de decorat inca mai ma gandesc , dar pana la 1 iunie vrea sa le rezolv si pe astea

stoto
10.06.2011, 09:42:12
Pentru cei care vor sa isi faca nunta la Casina, recomand, si cu mana pe inima spun ca este cea mai buna alegere. Nu au pretentii exagerate, si aberante cum spuneau unele fete. Pur si simplu e o doamna care a investit mult in afacerea ei si vrea ca totul sa fie ok. Mancarea foarte buna, foarte multa si arata foarte bine pe farfurie. Am ales meniul 4 aperitiv si meniul 3 in rest, dar pot spune ca s-a facut risipa.
Unde s-a mai vazut ca patroana sa stea sa supravegheze (discret) angajatii pana dupa ce se serveste tortul, pentru ca mirilor sa nu le lipseasca nimic? Chelnerii parca erau pe banda rulanta. Au alergat toata noaptea. Nota 10 pentru local si pentru personal.

roua.pe.trandafir
05.11.2011, 15:32:55
Pentru cei care vor sa isi faca nunta la Casina, recomand, si cu mana pe inima spun ca este cea mai buna alegere. Nu au pretentii exagerate, si aberante cum spuneau unele fete. Pur si simplu e o doamna care a investit mult in afacerea ei si vrea ca totul sa fie ok. Mancarea foarte buna, foarte multa si arata foarte bine pe farfurie. Am ales meniul 4 aperitiv si meniul 3 in rest, dar pot spune ca s-a facut risipa.
Unde s-a mai vazut ca patroana sa stea sa supravegheze (discret) angajatii pana dupa ce se serveste tortul, pentru ca mirilor sa nu le lipseasca nimic? Chelnerii parca erau pe banda rulanta. Au alergat toata noaptea. Nota 10 pentru local si pentru personal.

Salut
La anu in luna mai am si eu nunta si am decis sa o fac la Casina pe terasa credeti ca am luat o decizie buna luand in considerare atat vremea cat si meniul servirea etc??????????

aleb
08.11.2011, 19:19:57
Salut
La anu in luna mai am si eu nunta si am decis sa o fac la Casina pe terasa credeti ca am luat o decizie buna luand in considerare atat vremea cat si meniul servirea etc??????????

e destul de riscant sa faci nunta pe terasa,in luna mai,avand in vedere ca in ultimii 2 ani luna mai a fost ploioasa si rece

roua.pe.trandafir
16.01.2012, 20:36:49
Da e adevarat ca e o luna destul de capricioasa dar mi-am dorit sa ma casatoresc anul asta si doar in luna mai am mai gasit disponibil. Incerc insa sa imi pastrez optimismul desi am foarte multe emotii si am nevoie de cat mai multe pareri. Multumesc!

stoto
12.04.2012, 11:27:19
Salut
Pentru detaliile ce tin de restaurant, sa nu iti faci niciun fel de probleme; vor fi la inaltime, vei vedea. Cat despre vreme, exista anumite riscuri, dar poate Dumnezeu te va ajuta si va fi totul asa cum ti-ai dorit si ai visat intodeauna!!! Sa aveti o casnicie implinita!

pienarub
19.06.2012, 23:57:45
BUNA FETELOR, SUNT NOUA PE FORUM SI as avea si eu o intrebare, care e pretul meniului la Casina si ce contine?

oanasorina
05.09.2012, 17:42:38
BUNA FETELOR, SUNT NOUA PE FORUM SI as avea si eu o intrebare, care e pretul meniului la Casina si ce contine?

Tocmai am rezervat si eu la Casina, preturile sunt intre 117 si 123 momentan, si sunt 5 feluri de mancare (aperitiv rece, aperitiv cald, supa sau ciorba si 2 fripturi sau friptura si sarmale). Se pot alege intre 4 tipuri de meniuri. In meniu mai intra si cafeaua si painea. Doamna e foarte de treaba si mancarea am auzit ca este foarte buna.

hd87
08.08.2014, 23:03:36
Dragi miresici,

Sa va povestesc ce am patit eu ce am patit cu angajatii si patroana de la CASINA !!!
Ne-am hotarat sa facem nunta la acest restaurant .. am discutat 2 zile la rand cu seful de sala despre organizarea nuntii....i-am spus ca avem 120-130 de persoane si vrem NEAPARAT mese rotunde. Ne-a ASIGURAT ca intra toti invitatii ... ca totul e in regula... ne-a lasat nr de telefon de unde sa inchiriem mesele rotunde pt ca ei nu aveau . Am platit avansul 1000 RON ,ne-a ASIGURAT si patroana ca intra linistit 120-130 de persoane cu mese rotunde.. nici o problema.
Dupa o luna au fost parintii nostri sa vada sala... si alt sef de sala le-a explicat ca la mese rotunde nu intra mai mult de 90 de persoane. Dupa mai multe discutii cu sefii de sala (altii decat cel cu care am vb prima data) am ajuns la concluzia ca am fost pacaliti si nu ne incap invitatii.
Am decis sa renuntam la sala (cu 1 an jumate inainte de data programata.... deci timp suficient sa isi poata gasi alti clienti ). Cand am fost la patroana sa ii spunem de neintelegerea creata ... seful de sala nu a recunoscut nimic... desi aveam desenat de el organizarea meselor ROTUNDE in sala... patroana nici nu a vrut sa ne asculte problema... ne-a facut mincinosi... nici nu a vrut sa mai discute cu noi... s-a purtat foarte urat ... iar banii normal ca nu i-am mai primit inapoi.A trebuit sa cautam alta sala.. si sa mutam totul... de la data nuntii pana la formatie foto/video, biserica, decoratiuni.
EA NU FACE CONTRACTE PENTRU NUNTI (am primit doar un bon pt cei 1000 ron .... dupa ce l-am cerut noi ) .. si astfel nu putem dovedi nimic.
CERETI CONTRACT !!!!! (chiar daca dansa spune ca nu face contracte) sa nu ajungeti in aceeasi situati ca si noi