PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6

fondanta
08.03.2007, 16:06:56
Buna fetelor!

bine v-am regasit! Ce noroc am cu voi! ...Vroiam cursuri de dans si am zis sa intru pe miserici ...si am aflat lucruri f. interesante de la voi.

Ma voi interesa si eu de scoala unde mergeti voi..cea de pe Tunari..vad ca se face acum o grupa - Grupa 9 -incepe cursul de dans de sambata, 17 martie 2007...dar pentru mine e prea curand pe 17....astept urmatoarea grupa..

Asa ca ..poate ne vedem pe-acolo!
Pana atunci astept sugestii si pareri...si povestioare despre cum vi se par cursurile ..

DianaBlue - poate tinem legatura - vad ca ai nunta la acelasi restaurant ca si mine si la aceeasi biserica! Poate mai schimbam impresii..

Pupici!

dianablue
08.03.2007, 18:25:11
Buna fetelor!

bine v-am regasit! Ce noroc am cu voi! ...Vroiam cursuri de dans si am zis sa intru pe miserici ...si am aflat lucruri f. interesante de la voi.

Ma voi interesa si eu de scoala unde mergeti voi..cea de pe Tunari..vad ca se face acum o grupa - Grupa 9 -incepe cursul de dans de sambata, 17 martie 2007...dar pentru mine e prea curand pe 17....astept urmatoarea grupa..

Asa ca ..poate ne vedem pe-acolo!
Pana atunci astept sugestii si pareri...si povestioare despre cum vi se par cursurile ..

DianaBlue - poate tinem legatura - vad ca ai nunta la acelasi restaurant ca si mine si la aceeasi biserica! Poate mai schimbam impresii..

Pupici!

neaparat!!! vb pe pm :)

ALEX21A
08.03.2007, 18:49:48
mersic!

cu cine faci cursurile particulare? tot cu cine faci si cursul?

da.....tot cu adrian:)>-

Yda
09.03.2007, 00:46:14
Ne-am apucat si noi de dans. Cu un instructor de la o scoala de dans, dar pentru ca stam foarte prost cu timpul, am optat pt cursuri particulare la domiciliu.
Dupa 2 sedinte zic eu ca ne descurcam binisor.
N-am avut probleme cu picioarele, insa dupa prima sedinta ne omora febra musculara la ...maini :).
Maine vom face ceva coregrafie pe valsul nostru.
Pentru cei grabiti, care au nevoie sa invete rapid valsul, recomand calduros varianta cursurilor particulare - in 3 sedinte (adica in mai putin de o saptamana) problema e ca si rezolvata.
Te rog mult trimite-mi si mie nr si numele de tel al instructorului tau si spune-mi daca face sau are sala lui PLS.Multumesc

ALEX21A
24.03.2007, 01:15:38
fetelor,stiti vreo scoala unde se preda dansuri populare in bucuresti??..........mie imi place dansul in general,inclusiv cele populare.............chiar imi place sa dansez populara......am luat ceva lectii acum vreo 7 ani,dar putin ........ma poate ajuta cineva??.......a facut cineva dansuri populare??.......sau face dansuri actualmente??

ALEX21A
24.03.2007, 01:19:32
eu am urmat cursurile unei scoli de dans,dupa cum mai toata lumea stie.............nu vreau sa renunt........la aceasta scoala exista 3 module>>incepatori,medii,avansati.....fiecare etapa de cate 2 luni........

imi place extraordinar de mult si as vrea sa continui.......pt miscare,dans,tinuta,placere...........mi se pare o combinatie ideala intre a face ceva placut si miscare.......

ma poate cineva ajuta??........ce as putea face in continuare??.......unde as putea merge sa continui dansurile??

tweety82
24.03.2007, 01:33:29
eu am urmat cursurile unei scoli de dans,dupa cum mai toata lumea stie.............nu vreau sa renunt........la aceasta scoala exista 3 module>>incepatori,medii,avansati.....fiecare etapa de cate 2 luni........

imi place extraordinar de mult si as vrea sa continui.......pt miscare,dans,tinuta,placere...........mi se pare o combinatie ideala intre a face ceva placut si miscare.......

ma poate cineva ajuta??........ce as putea face in continuare??.......unde as putea merge sa continui dansurile??

In Salsa ;))
Din pacate acolo dansezi doar salsa, merengue, bachata, reggaeton (cam multa inghesuiala , si destul de mult fum:(( ) dar eu una mai suport pt o mica salsa:-p
Celelalte tipuri de dans, mai greu :( eu nu stiu unde ai putea continua.

ALEX21A
30.03.2007, 12:18:30
fetelor,stiti vreo scoala unde se preda dansuri populare in bucuresti??..........mie imi place dansul in general,inclusiv cele populare.............chiar imi place sa dansez populara......am luat ceva lectii acum vreo 7 ani,dar putin ........ma poate ajuta cineva??.......a facut cineva dansuri populare??.......sau face dansuri actualmente??

nu stie nimeni populara??nu a urmatnimeni niste cursuri???:(( .........asta inseamna ca tre sa mg in provincie sa invat,aici nimeni,nimic??:((

iulia
31.03.2007, 03:35:58

Pai ai putea sa continui dansurile de societate.... ;));));)) Vezi ca avem o super-dansatoare printre miresici. Daca nu ma inseala memoria, are scoala ei de dans.

ALEX21A
31.03.2007, 15:22:33
Pai ai putea sa continui dansurile de societate.... ;));));)) Vezi ca avem o super-dansatoare printre miresici. Daca nu ma inseala memoria, are scoala ei de dans.

cred ca stiu despre cine e vorba..........o sa iau leg si cu ea s o intreb,insa din cate am inteles are scoala de pitici;;)

iulia
31.03.2007, 19:23:22
cred ca stiu despre cine e vorba..........o sa iau leg si cu ea s o intreb,insa din cate am inteles are scoala de pitici;;)

Pai iti da lectii si private.... E ceva sa dansezi cu o campioana...

Alessiacorinna
02.04.2007, 00:28:14
Priviti si admirati!!! Costumatii, pozitii de dans....

Alessiacorinna
02.04.2007, 00:31:38
Si altele!!!!

Alessiacorinna
02.04.2007, 00:34:22
Si altele...

Alessiacorinna
02.04.2007, 00:36:02
M-am zapacit!

Alessiacorinna
02.04.2007, 00:37:29
Si o sa mai pun mai incolo cand o sa le micsorez!!! Si de la latino americane...

mihaela_2006
02.04.2007, 00:38:14
Si altele!!!!

Stiti cumva cat ar costa daca as vrea sa vina o pereche la nunta, ca sa realizeze un dans?

Alessiacorinna
02.04.2007, 00:44:49
Stiti cumva cat ar costa daca as vrea sa vina o pereche la nunta, ca sa realizeze un dans?

intre 1 milion si 2 milioane de persoana...depinde ce pereche..!!!

dya
02.04.2007, 09:38:09
intre 1 milion si 2 milioane de persoana...depinde ce pereche..!!!

buna. stii cumva unde as putea vorbi pentru a angaja doua sau trei perechi de damsatori pentru seara nuntii? o adresa? un nr. de tel? multumesc.

ALEX21A
02.04.2007, 11:40:53
Si o sa mai pun mai incolo cand o sa le micsorez!!! Si de la latino americane...

felicitari,alessia!!!..........ff frumos ceea ce faci tu!!........poate ne vedem sau reusim sa vb pe privat mai multe detalii!!!.......

cat despre pozitii de dans>>>f greu........ca amatoare e greu.........cred ca pana la urma e imp ca o pereche sa danseze placut ,frumos,armonios impreuna............in poze e vb de altceva >de profesionalism,aspiratii spre performanta,concursuri.........un juriu atent......

...la petreceri si la nunta e altceva>nu exista ochi critici avizati;-) ........si mi place sa spun ca dc gresesc,desi eu stiu ce si cum gresesc sau uit,unde ma incurc,nu si da seama nimeni.......:-"

ps>>dansurile sunt un off de al meu........ca n am facut de mica.......in schim copii ,n au incotro.........desi am inteles ca nu merge sa i dai de f micutzi.......e si explicabil de ce.........nu au memeorie cine stie ce si uita........alessia poate ne dai mai multe detalii........

Alessiacorinna
02.04.2007, 12:06:54
buna. stii cumva unde as putea vorbi pentru a angaja doua sau trei perechi de damsatori pentru seara nuntii? o adresa? un nr. de tel? multumesc.

Ma interesez si iti spun!!! O sa vorbim lucrurile astea pe mess ca sa nu fie reclama!!!!

Alessiacorinna
02.04.2007, 12:19:56
felicitari,alessia!!!..........ff frumos ceea ce faci tu!!........poate ne vedem sau reusim sa vb pe privat mai multe detalii!!!.......

cat despre pozitii de dans>>>f greu........ca amatoare e greu.........cred ca pana la urma e imp ca o pereche sa danseze placut ,frumos,armonios impreuna............in poze e vb de altceva >de profesionalism,aspiratii spre performanta,concursuri.........un juriu atent......

...la petreceri si la nunta e altceva>nu exista ochi critici avizati;-) ........si mi place sa spun ca dc gresesc,desi eu stiu ce si cum gresesc sau uit,unde ma incurc,nu si da seama nimeni.......:-"

ps>>dansurile sunt un off de al meu........ca n am facut de mica.......in schim copii ,n au incotro.........desi am inteles ca nu merge sa i dai de f micutzi.......e si explicabil de ce.........nu au memeorie cine stie ce si uita........alessia poate ne dai mai multe detalii........

Era vorba sa va inspirati...si sa va autocorectati pe parcurs..!!! La nunta orice ar fi esti in centrul atentiei si toata lumea te admira pentru ce faci si cum arati si cum dansezi...dar daca mai ai ambitia si incerci sa faci un adevarat dans de spctacol cu atat mai mult veti fi apreciati!!!
Ce sa zic, de copii...cel mai bine ar fi sa inceapa de la 4 jumate- 5 ani...cursuri de placere...iar peste aprox 2 ani sa inceapa sa danseze in pereche si sa invete dansurile de competitie!!! La o varsta asa mica sunt bune dansurile pentru coordonare, dezvoltare armonioasa, disciplina, educarea urechii muzicale, formarea tinutei si a pozitiei coloanei vertebrale, socializare (pentru ca multi copii acum sunt introvertiti), exprimarea libera, miscare in ritmul muzicii pentru ca stiti ca muzica este relaxanta si iti ofera o stare de bine in interior, consumarea energiei...!! E bine sa inceapa de mici sa se obisnuiasca cu o activitate constatnta si regulata...iar mai apoi o sa devina o obisnuinta...asta in cazul in care incepe sa ii placa...pe parcurs intervine autoselectia si SELECTIA si pot sa evolueze intr-un concurs si sa isi dezvolte spiritul de echipa, de pereche, ambitia, puterea de concentrare, spiritul autodidact, o disciplina mai stricta, un mod de viata, mioscarea scenica, naturalismul miscarilor...Sunt multe lucruri....important e sa le placa copiilor si foarte foarte important...SA LE PLACA PROFESORUL!!!! Altfel nu mai vine, se inhiba..!!! Mai multe..intrebati-ma...!!!!

ALEX21A
02.04.2007, 12:24:59
apropo de pozitie........TINUTA............eu din cauza examenelor,cititului f mult si a pozitiei incorecte cand invat ,stateam cocosata,cu umerii aiurea..........eram constienta,mama ma indrepta tot timpul........"indreapta spatele",imi zice atot timpul......il indreptam cateva secunde,apoi eram la fel...........vreau sa va zic ca dupa sedintle de dansuri,fara efort si fara sa realizez mi am corectat pozitia.........stau dreapta fara sa ma stresez sau sa constientizez asta.........

Alessiacorinna
02.04.2007, 12:37:26
apropo de pozitie........TINUTA............eu din cauza examenelor,cititului f mult si a pozitiei incorecte cand invat ,stateam cocosata,cu umerii aiurea..........eram constienta,mama ma indrepta tot timpul........"indreapta spatele",imi zice atot timpul......il indreptam cateva secunde,apoi eram la fel...........vreau sa va zic ca dupa sedintle de dansuri,fara efort si fara sa realizez mi am corectat pozitia.........stau dreapta fara sa ma stresez sau sa constientizez asta.........

Uite, poti sa faci lucrul asta si singura : trage aer in piept adanc...pieptul se ridica...si se indreapta coloana...muschii abdominali se intind!!! Bun!, apoi pastrezi pozitia asta dar scoti aerul din piept...fara sa relaxezi spatele sau abdomenul!! Si ai pozitia drepata!!! Atentie: nu strange omoplatii in spate!!!!

dianablue
04.04.2007, 12:38:38

ce bine de tine! eu n-am reusit performanta asta... tot cocosata sunt!:-s

elenita
04.04.2007, 14:01:57
Ne-am apucat si noi de dans. Cu un instructor de la o scoala de dans, dar pentru ca stam foarte prost cu timpul, am optat pt cursuri particulare la domiciliu.
Dupa 2 sedinte zic eu ca ne descurcam binisor.
N-am avut probleme cu picioarele, insa dupa prima sedinta ne omora febra musculara la ...maini :).
Maine vom face ceva coregrafie pe valsul nostru.
Pentru cei grabiti, care au nevoie sa invete rapid valsul, recomand calduros varianta cursurilor particulare - in 3 sedinte (adica in mai putin de o saptamana) problema e ca si rezolvata.
CaMI,DA-mi si mie te rog toate detaliile in legatura cu aceste cursuri :nume,pret adresa site,telefon,tot ce am nevoie.Merci anticipat si casa de piatra!!!!!!!!!

AZZARDO
04.04.2007, 15:20:51
Buna!!!

Si noi am inceput lectiile de dans in particular...acasa la noi..cu o tipa super draguta si foarte tanara...am ajuns la cea de a 3 a sedinta...ne dorim sa inlocuim valsul cu un tango "plin de fitze"=)) ...concluziile sunt: avem sanse sa-l invatam in min 4 sedinte..adica intreaga coregrafie..ceea ce mi se pare ciudat este ca eu care dansez oriunde ..oricat..insa fara a avea habar de vre-un pas...prind mai greu decat IuBI care nu s-a dezlipit de scaun pana acum!!!..platim 500.000 sedinta..prin aceeasi agentie care se ocupa si de aranjamentele pentru nunta...

iulia
06.04.2007, 20:47:52
Uite, poti sa faci lucrul asta si singura : trage aer in piept adanc...pieptul se ridica...si se indreapta coloana...muschii abdominali se intind!!! Bun!, apoi pastrezi pozitia asta dar scoti aerul din piept...fara sa relaxezi spatele sau abdomenul!! Si ai pozitia drepata!!! Atentie: nu strange omoplatii in spate!!!!

Sounds so familiar... =))=)) imi aduc aminte si de niste degete bagate prin coaste, ah. Ce amintiri....

Si eu stateam cocosata, mai ales ca sunt inalta si am crescut f repede f mult. Nu prea aveam muschi de sustinere a coloanei. De cand cu dansurile nu mai am problema asta. ;-);-);-);-)

irriinna
13.04.2007, 11:12:04
Buna, eu sunt noua pe aici dar sunt foarte interesata de cursurile de dans. Cu mare greutate l-am convins si pe el sa accepte ideea, si acum ca am reusit nu prea stim unde putem merge. Ne poti spune si noua la ce scoala de dans mergi?

cookyy
14.04.2007, 14:53:41
salutare fetelor! intreba cineva pe aici de cursuri pentru dansuri populare..ATI GASIT????va rog mult daca stie cineva ce cum cat unde sa imi zica si mie..am nevoie pentru anul urmator dar nu strica sa incep din timp pentru ca socrii mei au facut cand erau tinerei asa ceva si sunt maestrii la dansuri pe cand noi...:-SS :talk_01: varzaaaa!!please help...:gen_17:

Cristina_Panaet
14.04.2007, 16:32:58
Salutare!

Si noi vrem sa facem cursuri de dans! Trebuie, mai ales viitorul meu sot e musai sa invete cateva miscari, nu ca eu as sta mult mai bine!
Ideea cu dansul popular nu e rea deloc, mai ales ca eu una vreau la noi la nunta putina muzica populara, printre aletele, cum ar fi Liviu Vasilica. Sa cautam pe net, ar trebui sa gasim si coregrafi care sa cunoasca si acest gen!

iulia
14.04.2007, 19:22:46
salutare fetelor! intreba cineva pe aici de cursuri pentru dansuri populare..ATI GASIT????va rog mult daca stie cineva ce cum cat unde sa imi zica si mie..am nevoie pentru anul urmator dar nu strica sa incep din timp pentru ca socrii mei au facut cand erau tinerei asa ceva si sunt maestrii la dansuri pe cand noi...:-SS :talk_01: varzaaaa!!please help...:gen_17:

Poti sa iti rogi socrii sa iti arate cativa pasi. Eu o sa imi rog tatal sa ma invete populara... ca e de la tzara el. :D

ALEX21A
14.04.2007, 20:12:04

intrebam eu,dar raspunsuri ioc........

:-"

dianablue
15.04.2007, 12:54:43
eu v-as putea da niste raspunsuri legate de dansuri populare dar numai din brasov. am o prietena care face dansuri populare de ani de zile... dar cum ziceam, in brasov..

dianablue
15.04.2007, 12:55:39
ca sa nu mai zic k nasa-mea m-a innebunit k trebuie sa invatam brasoveanca... of! si eu sunt complet pe dinafara!

ALEX21A
15.04.2007, 13:08:05
eu v-as putea da niste raspunsuri legate de dansuri populare dar numai din brasov. am o prietena care face dansuri populare de ani de zile... dar cum ziceam, in brasov..

in orasele de provincie,mai ales ardeal si banat, se fac dansuri populare.........mai toata lumea presteaza .........si apoi muzica populara la ei,ca sunt tineri,batrani,e ceva f frumos si danseaza toata lumea..........mai toti sunt pe la scoli de arta,ansambluri............in bucuresti>>pauza......:-<

ALEX21A
15.04.2007, 13:09:20
ca sa nu mai zic k nasa-mea m-a innebunit k trebuie sa invatam brasoveanca... of! si eu sunt complet pe dinafara!

nici eu nu stiu brasoveanca.........insa am o caseta de la nunta pe care o s o derulez d ezeci de ori.........si poate pun si pe cineva sa ne arate.........tre s o prindem...........nu e grea........sau nu pare,cel putin........

drika
15.04.2007, 13:41:10
nici eu nu stiu brasoveanca.........insa am o caseta de la nunta pe care o s o derulez d ezeci de ori.........si poate pun si pe cineva sa ne arate.........tre s o prindem...........nu e grea........sau nu pare,cel putin........
LA noi nu exista nunta fara brasoveanca. Este foarte usoara daca ti-o arata cineva o prinzi foarte repede.>:D<Daca asculti muzica zice doi pasi inainte doiu inapoi..sau fata iar la stanga fata iar la dreapta. este excat formula de dans Fata cu baiatul se prin de maini. Baiatul sta un pic in spatele ei cu mana drepata ridicata la umarul fetei unde se tine si ea de mana lui. Mana stanga a ei vine lasata in jos si prinsa de mana baiatului.Se fac 2 pasi inainte doi inaloi am2 odata de mai multe ori iti dai seama dupa cantec si cand zice ca fata la dreapta mergi in drepata apoi in stanga. Intre timp baiatul sta tot un picut in spate si rodica mainile sa te dea in dreapta si in stanga si bate o data din picior..sirul acesta continua odata pasi odata stanga dreapta pana cand se grabeste muzica si faceti din ce in ce mai repede. Cand e multa lume se formeaza un sir mare unii in spatele celorlalti. Sper sa fi inteles ceva8-}

ALEX21A
15.04.2007, 14:46:23
LA noi nu exista nunta fara brasoveanca. Este foarte usoara daca ti-o arata cineva o prinzi foarte repede.>:D<Daca asculti muzica zice doi pasi inainte doiu inapoi..sau fata iar la stanga fata iar la dreapta. este excat formula de dans Fata cu baiatul se prin de maini. Baiatul sta un pic in spatele ei cu mana drepata ridicata la umarul fetei unde se tine si ea de mana lui. Mana stanga a ei vine lasata in jos si prinsa de mana baiatului.Se fac 2 pasi inainte doi inaloi am2 odata de mai multe ori iti dai seama dupa cantec si cand zice ca fata la dreapta mergi in drepata apoi in stanga. Intre timp baiatul sta tot un picut in spate si rodica mainile sa te dea in dreapta si in stanga si bate o data din picior..sirul acesta continua odata pasi odata stanga dreapta pana cand se grabeste muzica si faceti din ce in ce mai repede. Cand e multa lume se formeaza un sir mare unii in spatele celorlalti. Sper sa fi inteles ceva8-}

eu am inteles...........ma mai uit si pe caseta,si din cate am vazut eu(da ma uitam ca curca in lemne la nunta,ca nu stiam sa dansez,dar imi placea) sigur reusim...........nu e greau,dar la nunta nu puteam tine ritmu...era ditamai siru........lumea stia,ritmu se accelera ,iar noua ne placea,dar de dansat :-"

CamyB
15.04.2007, 21:34:02

Daca faci rost de varianta cu versuri, nu-i nevoie sa stii sa o dansezi. Faci ce zic versurile. Trust me, e cel mai simplu dans de pe pamant.
In legatura cu cursurile de populara, cele mai bune cursuri sunt nuntile altora :) - noi pe la nunti si botezuri am mai invatat una-alta.

elenita
16.04.2007, 07:53:25
Cami,poti sa imi dai si mie detalii pe privat despre pers cu care ai facut cursuri de dans pt nunta,pag web,daca are,unde lucreaza...Merci si casa de piatra!!!!!

iulia
20.04.2007, 21:36:29
Deci..... daaaaans. Eu acum de curand, la ziua mea, m-am prins ca al meu le cam stie cu valsul vienez. Dar refuza cu incapatanare sa invete. Asa ca... l-am pus sa imi promita ca va invata, chiar si de dragul meu... :-B

Conditia a fost ca sa isi aleaga el valsul, dupa bunul lui plac. :)

Avand in vedere ca piciorusele merg repejor repejor 1-2-3, mai trebuie sa il pun tzeapan in pozitie, si sa il invat niste miscari pe arc de cerc. Daca nu.... merge cu cercul, ramanem la haoticul la stanga si la dreapta.

Hmm.... sa vedem... Mie zau acum mi se pare utopie. :D Dar il tot bat la cap... :D

Voi cum mai stati?

ALEX21A
20.04.2007, 23:49:59
binisor.........nu dansam noi precum profesionisti:-" :-" ,da ne descurcam.........lucram la colaj......;;) ..........sa vedem ce iese.......acum luam doar sedinte particulare........

iulia
21.04.2007, 00:00:49
binisor.........nu dansam noi precum profesionisti:-" :-" ,da ne descurcam.........lucram la colaj......;;) ..........sa vedem ce iese.......acum luam doar sedinte particulare........

Din cate dansuri e colajul? Aratam nasol daca dansam doar vienez? :-?:-?:-?

ALEX21A
21.04.2007, 00:06:54

pai intrarea o facem pe vals vienez..........iar colajul e separat la alta ora.....in jur de 11-12 noaptea..........e din vals lent,cha cha,rumba,salsa........in ordinea asta;;)

Alessiacorinna
21.04.2007, 00:49:21

Parerea mea e ca cel mai bine dansati doar Vals Vienez...!!! Cel putin stiu ca o sa aratam bine si o sa stim impreuna pasii...dar sa facem un colaj...si sa nu dansam cum trebuie...hm, nu mi se pare prea bine...nu vreau sa fiu eu mai presus de el si el chiar o sa aiba inhibitii daca dansam colaj...o sa vada si lumea diferenta...ca nu e asa tuta la dans lumea...se pricepe...macar cu privitul!!! Si eu cred ca tu esti in aceeasi situatie ca si mine...!!! Asa ca , din perspectiva unui arbitru (te anunt cu ocazia asat ca sunt arbitru!!<:-P<:-P) mai bine o pozitie corecta si un dans curat, pe muzica decat...niste lucruri prea fortate si care nu il prind si il avantajeaza pe el...!!! Chiar daca esti mireasa atunci si ti se permite orice...trebuie sa dai dovada de CLASA!!! fa tu niste piruete la sfarsit sau la inceput..dar sa fie natural...nu fortat!! ii vezi p-astia la Dansez pentru tine?? Se chinuie mult...Doar iti aduci aminte ca Standardul e mai usor decat Latino...!!!!!!

ALEX21A
21.04.2007, 01:11:27
sunt de acord cu corina.......chiar nu trebuie fortata nota.........unu s astie,si unu ba.........la voi e diferenta de "categorie".........insa noi suntem la acelasi nivel.........pt ca am facut dansuri impreuna..........la voi e diferenta...de profesioniste:-" :-" ;))

iulia
21.04.2007, 02:36:08
Eu cred ca ma voi opri doar la vals vienez. Ca zau... si daca il facem pe asta mi se pare enorm. #:-S

Stiu numai cat am muncit la intoarcerile alea la dreapta, si la roata pe dreapta din vals lent, ani de zile, si tot nu ieseau bine... Asa ca nu vreau sa pun tot stresul/refularea mea in carca sotului. :>:> Mai bine unul si bun. Si la vals vienez mai e si o chestie... "coregrafia e f usor de tinut minte" :D. ;));));)).... te invarti, te invarti si iar te invarti, si cand ametzesti, te invarti din nou... :D

Si daca imi permiti Mitutza, as putea sa te contrazic. Mereu intr-o pereche in care unul stie deja sa danseze, defectele celuilalt sunt mascate. Nu cred ca e "dezavantaj" faptul ca avem nivele diferite, ca pana la urma urmei se cam face o medie. Adica eu ca si dansatoare, stiu ce trebuie sa fac ca sa ii fac loc partenerului si sa nu se buseasca niciodata de genunchii/picioarele mele, cum sa stau in pozitie astfel incat el sa nu ma simta, cum sa il "trag" pe el spre "exterior" cu pozitia mainilor, cum sa cambrez spatele pentru a da impresia de aploare si de ce nu.... sa conduc..... - probleme pe care incepatorii le au...

Un lucru a zis el cand ne-am jucat de-a valsul vienez: doamne, esti ca un fulg. Nici nu te simt... Numai ca nu prea are chef sa danseze cu mine. :(:-<:-<

Asa ca poate trec la santaj cu el..... nu ii mai calc camasile. =))

elenita
21.04.2007, 08:44:33
Miresici care faceti acum lectii de dans...va rog sa imi recomandati si mie pe cineva...o sala de dansuri.Preaty please!!!!!!!!!!!!!!!!!!Si sa nu fie asa scump .Sa imi ziceti si mie cat timp e nevoie pt ca sa inveti valsul.Merci

ALEX21A
21.04.2007, 10:09:05
Si daca imi permiti Mitutza, as putea sa te contrazic. Mereu intr-o pereche in care unul stie deja sa danseze, defectele celuilalt sunt mascate. Nu cred ca e "dezavantaj" faptul ca avem nivele diferite, ca pana la urma urmei se cam face o medie. Adica eu ca si dansatoare, stiu ce trebuie sa fac ca sa ii fac loc partenerului si sa nu se buseasca niciodata de genunchii/picioarele mele, cum sa stau in pozitie astfel incat el sa nu ma simta, cum sa il "trag" pe el spre "exterior" cu pozitia mainilor, cum sa cambrez spatele pentru a da impresia de aploare si de ce nu.... sa conduc..... - probleme pe care incepatorii le au...

Un lucru a zis el cand ne-am jucat de-a valsul vienez: doamne, esti ca un fulg. Nici nu te simt... Numai ca nu prea are chef sa danseze cu mine. :(:-<:-<

Asa ca poate trec la santaj cu el..... nu ii mai calc camasile. =))

tu stii mai bine,insa sigur noi nu ne am descurca,dc am avea nivele diferite...........de exemplu,la o sedinta de dansuri ,dragos s a simtit rau si a stat si a privit.........era vals lent.......und esunt destule inchideri,deschideri,intoarceri dreapta,stanga..........in fina......de pe banca da,ca a priceput ok.......cand am inceput ca pereche vals lent,pasii noi pauza la el............sa vezi genunchi in genunchi(si doare#-o ),calcat pe picioare,unul porneste cu un picior,unu cu altul...........lui ii plac intoarcerile,piruetele,ca el sta(face un pas lateral) si eu restu:-" :-" .....barbatii astia:-< >:P ...........

voi va descurcati ca esti tu la alt nivel si conduci ff bine........cand facem pasii noi,instructoru ne explica,face el singur si dupa ma ia pe mine ca si perechea lui...........si nu prea gresesc sau ma incurc,pt ca el conduce f bine,pur si simplu imi directioneaza miscarea,apoi ca sa nu l calc,imi face"butoane,click";)) ;)) pe fiecare mana finut.......adica buton pe mana dr,inseamna pic respectiv in fata,in spate,depinde de miscare...........

ps>>e o placere sa dansezi cu cineva care stie!!...........asa e si instructorul nostru......usor........si danseaza lin........

ce mi se pare fff greu>>jive........sunt miscari ff rapide si grele........sunt niste miscari din picior greute>:P

ALEX21A
21.04.2007, 10:11:58
Miresici care faceti acum lectii de dans...va rog sa imi recomandati si mie pe cineva...o sala de dansuri.Preaty please!!!!!!!!!!!!!!!!!!Si sa nu fie asa scump .Sa imi ziceti si mie cat timp e nevoie pt ca sa inveti valsul.Merci

nu stiu ce inseamna "asa scump".........pt vals vienez(care mie personal mi se pare mai usor decat cel lent si mai putin solicitant pt gambe,mai putin obositor) e nevoie cam de 4-5 ore.....asa,sa va desurcati cat de cat.....ins adepinde si f mult de voi.......cat de repede prindeti.........pt ca sunt pers care prind f greu si nu le merg picioarele deloc.........sunt tzapene si punct..........

ps>>intra pe site ul scolii dance time si vezi preturi...........dai pe google si iti afiseaza multe scoli...........cea de la arenele bnr,alta...........sunt destule.......

iulia
21.04.2007, 17:26:20
Ce zicea Mitutza e f adevarat. Depinde de "talentul" fiecaruia in ale dansului. De obicei fetele prind mai repede, desi am vazut si cazuri in care baiatul era mai pe faza...

Mie de ex mi se pare la standard cel mai obositor dans, pe de departe, valsul vienez. Si acum cand ma gandesc ca eram in competitii si urma vienezul, ma faceam galbena. Ma obosea cumplit toate coborarile alea in muschi, propulsarea cand eram cu fata, si de ce sa nu recunosc... si pozitia fetei e muuuuuuuult mai grea. Plus ca se tine capul pe o parte si de la atatea intoarceri ajungi asa: 8-}8-}8-}

Iar la latino... cel mai rapid e jive-ul. Si daca mai esti si inalt e si mai greu, pana misti picioarele alea sus jos sus jos... >:P Pe mine ma obosea samba mai mult, de la miscarea f ampla de bazin/genunchi/sold, stomacul il simteam ca o carpa in masina de spalat, si ficatul cadea la datorie... :|

Alessiacorinna
23.04.2007, 15:31:40
=))=))
Ce-am mai ras...mi-am adus si eu aminte!!!!
sa stii Iulia ca la vals vienez nu ameteam..daca repeti foarte mult si daca sti cum sa te intorci...(nu zic de tine...ci asa in general...)eu chiar nu mai ameteam deloc in concursuri...fixam privirea si eram foarte prezenta in sala...chiar puteam sa privesc in jur...si mai era si schimbarea si intoarcerea stg!!! dar multi copii ai mei mi-au spus acelasi lucru dupa ce le-am explicat cum e cu partile in timpul int dreapta...baiatul cu fata spre centru si apoi cu spatele!!: nu au mai ametit...!!
pentru mine cel mai greu era QS: multe schimbari, pivotari, alergari, hopuri...dupa 4 dansuri...#:-SOffffof!!
Si la ltino intr-adevar cel mai nashpa samba..cel mai solicitant..si e si primul..Cel mai mult imi placea Rumba..............<:-P<:-P<:-P

iulia
23.04.2007, 20:15:59
=))=))
Ce-am mai ras...mi-am adus si eu aminte!!!!
sa stii Iulia ca la vals vienez nu ameteam..daca repeti foarte mult si daca sti cum sa te intorci...
Si la ltino intr-adevar cel mai nashpa samba..cel mai solicitant..si e si primul..Cel mai mult imi placea Rumba..............<:-P<:-P<:-P

Stii ce faceam eu... fixam urechea dreapta a partenerului... =)) Asa ca aveam mereu un punct fix... =)) De ametit ameteam prin primii ani. Apoi cedau nervos muschii picioarelor. Efectiv simteam cum se super incing muschii. Brrrr Dar fain mai era.

Rumba e cool... :D Si paso doble, la cum il dansam eu era pice of cake. =))

dandelion
24.04.2007, 14:15:52
Fetelor, voi ce melodie ati ales pana la urma pt vals? Mie imi place mult Anne Murray - Could I Have This Dance.. dar parca as vrea sa mai aud si altceva..
Duminica ne intalnim cu un prof de dans, si cam tre' sa ne decidem:-B

dandelion
24.04.2007, 14:17:36
Stii ce faceam eu... fixam urechea dreapta a partenerului... =)) Asa ca aveam mereu un punct fix... =)) De ametit ameteam prin primii ani. Apoi cedau nervos muschii picioarelor. Efectiv simteam cum se super incing muschii. Brrrr Dar fain mai era.

Rumba e cool... :D Si paso doble, la cum il dansam eu era pice of cake. =)) Daaaaaaaa!!!!!!!!! ce fain au dansat rumba la "dansez pt tine" Bogdan si Laura<:-P<:-P<:-P Ma emotioneaza rau astia doi, au dansat si tango intr-un mod fabulos!

o_ana
26.04.2007, 09:14:12
Fetelor, voi ce melodie ati ales pana la urma pt vals? Mie imi place mult Anne Murray - Could I Have This Dance.. dar parca as vrea sa mai aud si altceva..
Eu m-am cam indragostit de "Over and Over"- Nana Mouskouri..=((

iulia
27.04.2007, 16:29:50

Noi culmea... am ales un vals in afara regulilor. E un vals aritmic, cu o introducere f lunga. L-am auzit ca si coloana sonora la un film: A Tale of Two Sisters....

Daca era dupa mine dansam dupa valsul lui Shustakovici. Dar ca sa il conving sa danseze l-am lasat sa aleaga valsul. Asa ca ala ramane...

roxanababy
04.05.2007, 17:01:31
hei !
sunt din galati, vreau si eu sa fac astfel de cursuri pentru o coregrafie la nunta...
stie cineva unde le pot face in galati?????

Alessiacorinna
05.05.2007, 20:45:19
Am facut si noi cateva repetitii oficiale pentru nunta...!! E atat de copilaros....face un pic..si dupa aia se joaca, danseaza el in legea lui...Doamne..parca vorbesc de un copil!!

dianablue
05.05.2007, 21:53:23
:)) credeam k numa la mine e asa :))

dandelion
06.05.2007, 17:38:48
Astazi am avut prima ora de dansuri. Mi-a placut foarte mult, regret ca m-am lasat in copilarie de dans sportiv..E cam greu la inceput, dar "colegii" au fost super draguti, ne-au ajutat cu pasii si cu indicatii..E clar ca acuma invatam doar pasii de baza, mai avem pana ii ajungem pe ceilalti. Dar prindem repede, zic eu;)) Am invatat pasul de baza de la cha-cha, pasul simplu de la tango, pasul de vals vienez, si cativa pasi de rumba. Imi pare rau ca se tin doar duminica lectiile, as merge zilnic8-}. Cred ca o sa merg si dupa nunta, e si dansul un sport si chiar simt ca mi-a facut bine miscarea asta pe muzica.8-} Cred ca am slabit un kg astazi intr-o ora si jumatate de dansat:))

Fluturas
06.05.2007, 17:44:17
Astazi am avut prima ora de dansuri. Mi-a placut foarte mult, regret ca m-am lasat in copilarie de dans sportiv..E cam greu la inceput, dar "colegii" au fost super draguti, ne-au ajutat cu pasii si cu indicatii..E clar ca acuma invatam doar pasii de baza, mai avem pana ii ajungem pe ceilalti. Dar prindem repede, zic eu;)) Am invatat pasul de baza de la cha-cha, pasul simplu de la tango, pasul de vals vienez, si cativa pasi de rumba. Imi pare rau ca se tin doar duminica lectiile, as merge zilnic8-}. Cred ca o sa merg si dupa nunta, e si dansul un sport si chiar simt ca mi-a facut bine miscarea asta pe muzica.8-} Cred ca am slabit un kg astazi intr-o ora si jumatate de dansat:))

e super! mai bine dans decat fitness sau aerobic...zic si eu..>:D<

dandelion
06.05.2007, 17:46:37
e super! mai bine dans decat fitness sau aerobic...zic si eu..>:D< pai de asta zic..anul trecut m-am tinut de sala cateva luni bune, si mergeam zilnic. Ma simteam intr-adevar bine facand miscare, dar dansul imi da un feeling aparte. Imi place al naibii de mult, chiar daca poate nu ma pricep nu stiu cat ( deh, mi se iarta, sunt incepatoare:[email protected] ) Nici nu vreau sa ajung la profesionisti, e exclusiv pt mine.:)

natalia2007
06.05.2007, 19:07:10
buna
sunt din buzau
aveti idee unde as putea merge pt. astfel de lectii
ajutor[-o<

dandelion
06.05.2007, 20:02:39
buna
sunt din buzau
ajutor[-o<
Incearca sa ceri ajutor miresicilor din Buzau, gasesti topicul dedicat lor aici:
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=52

dianablue
06.05.2007, 21:31:08

asa si eu! am devenit dependenta de orele de dans desi la inceput tare greu m-am obisnuit - k am ore de 2 ori pe saptamana, in cursul saptamanii si ma oboseau rau de tot dupa servici... dar acum am invatat sa ma relaxez si imi place... cred k nu m-as fi dus cu asa mare drag la sala...

dandelion
06.05.2007, 22:15:11
asa si eu! am devenit dependenta de orele de dans desi la inceput tare greu m-am obisnuit - k am ore de 2 ori pe saptamana, in cursul saptamanii si ma oboseau rau de tot dupa servici... dar acum am invatat sa ma relaxez si imi place... cred k nu m-as fi dus cu asa mare drag la sala...Mie imi pare rau ca facem numai o data pe saptamana, dar asta e...m-as fi dus mai des..si duminica nici nu e prea ok, nu prea ne convine, eu mai am cursuri in week-end, examene si eu si iuby tot in week-end o sa avem..am mai fi mers si noi la o iarba verde ceva duminica..o sa mai lipsim probabil, asta e..

elenita
06.05.2007, 22:15:11
asa si eu! am devenit dependenta de orele de dans desi la inceput tare greu m-am obisnuit - k am ore de 2 ori pe saptamana, in cursul saptamanii si ma oboseau rau de tot dupa servici... dar acum am invatat sa ma relaxez si imi place... cred k nu m-as fi dus cu asa mare drag la sala...
Si unde mergi la dansuri in Buc.Si eu vreau sa invatam vals si inca altceva :rumba cred dar nu stiu unde sa mergem....

Alessiacorinna
07.05.2007, 00:15:14
buna
sunt din buzau
ajutor[-o<

iti recomand clubul Happydance din Buzau!!! intra pe www.dancesport.ro la sectiunea cluburi, te duci pe harta si dai pe Buzau!!!

dandelion
07.05.2007, 11:49:53
Stie cineva unde pot vedea filmulete cu pasi de baza la diferite stiluri de dans?
Parca a postat Bdiana mai demult pe undeva niste link-uri da' nu le mai gasesc..:-B

BDiana
07.05.2007, 12:46:24
Stie cineva unde pot vedea filmulete cu pasi de baza la diferite stiluri de dans?
Parca a postat Bdiana mai demult pe undeva niste link-uri da' nu le mai gasesc..:-B

Eu stiu :)
Uite chiar saptamana trecuta ma intreba cineva, asa ca dau copy-paste din MP:

Link unde iti explica diversi pasi de dans: http://www.ballroomdancers.com/Dances/

Daca te duci de exemplu la vals american (http://www.ballroomdancers.com/Dances/dance_overview.asp?Dance=AWA), ai pasul de baza (right / left box), si variatiile (Closed Forward / Backward si Six Count Underarm). Pentru fiecare pas, ai in partea dreapta o explicatie generala cu diagrama pasilor si detalii, partea barbatului, cea a femeii si filmulete in care poti vedea cum arata.

Alta chestie draguta pe siteul asta e biblioteca de melodii pe care o au: http://www.ballroomdancers.com/Music/style.asp. Poti sa auzi inceputul, si daca iti place ceva o gasesti destul de usor pe internet :)

Pupiiciii

dandelion
07.05.2007, 13:02:34
Eu stiu :)
Uite chiar saptamana trecuta ma intreba cineva, asa ca dau copy-paste din MP:

Link unde iti explica diversi pasi de dans: http://www.ballroomdancers.com/Dances/

Daca te duci de exemplu la vals american (http://www.ballroomdancers.com/Dances/dance_overview.asp?Dance=AWA), ai pasul de baza (right / left box), si variatiile (Closed Forward / Backward si Six Count Underarm). Pentru fiecare pas, ai in partea dreapta o explicatie generala cu diagrama pasilor si detalii, partea barbatului, cea a femeii si filmulete in care poti vedea cum arata.

Alta chestie draguta pe siteul asta e biblioteca de melodii pe care o au: http://www.ballroomdancers.com/Music/style.asp. Poti sa auzi inceputul, si daca iti place ceva o gasesti destul de usor pe internet :)

Pupiiciii
MULTUMESC!!! :*:*:*:*
O sa ma uit un pic mai tarziu;;)

natalia2007
08.05.2007, 23:15:50
iti recomand clubul Happydance din Buzau!!! intra pe www.dancesport.ro (http://www.dancesport.ro) la sectiunea cluburi, te duci pe harta si dai pe Buzau!!!
multumesc
:*

lavy_ionela
14.05.2007, 09:42:33
Va rog sa ma ajutati si pe mine prin recomandarea unui instructor particular de vals pentru nunta[-o< . Mai am o luna de zile si nu stiu unde sa gasesc un instructor bun care sa vina la domiciliu. Astept recomandari! Pupici:* :* :*

dandelion
14.05.2007, 11:27:51
Ieri am avut a doua lectie de dansuri. A trecut asa de repede:-<
Ne-a laudat "profu' ", a zis ca am progresat foarte mult;;)

LoreAd
14.05.2007, 12:34:59
hello miresici, eu sunt intr-o mare problema :-<
mirele meu nu stie sa danseze deloc!!!! Nimic, nici vals nici populara ,,nimic,,,de restul nici nu mai indraznesc sa ma gandesc. Va rog sa imi spuna si mie cineva [-o< unde putem invata valsul si cativa pasi de populara si lation ca sunt speriata,,,rau:( :-SS

calina
14.05.2007, 13:05:58
Vroiam sa va povestesc despre experienta mea dezastruoasa cu Mihai Petre si scoala lui de dans. Am luat legatura cu ei pentru lectii private cu Mihai si cu Elvira, partenera lui. Sedinta de 1 1/2 este 40 euro, intr/o sala de sport a liceului Cervantes.
La prima ora au trimis un instructor de la ei, fara sa ne anunte, cu care am facut ora respectiva. Individul instructor era extrem de plictisit, facea singur piruete, in loc sa ne explice ce trebuie facut.
Dupa aceea, am mai incercat timp de 1 luna sa stabilim o alta intalnire, respectiv programam o noua sedinta cu ei doi, iar cu cateva ore inainte o contramandau..intr/o seara m/au sunat si la 11 jumatate(:| .
Am asistat si la o sedinta publica, sunt vreo 30 cursanti, care se cam calca pe picioare, tot in sala de sport a unui liceu, total aiurea.
Cam atat...am vrut sa va spun sa aveti grija cu ei, k nu sunt seriosi.[-X

Raza_de_soare
15.05.2007, 11:49:44
Noi astazi avem cea de-a doua lectie de vals...Abia o asteptam amandoi!Si culmea este ca sotul este mai incantat decat mine, ceea ce nu poate decat sa ma bucure.Si daca rezultatul final va fi unul satisfacator, va fi absolut minunato:-)!

dandelion
15.05.2007, 11:59:17
Noi astazi avem cea de-a doua lectie de vals...Abia o asteptam amandoi!Si culmea este ca sotul este mai incantat decat mine, ceea ce nu poate decat sa ma bucure.Si daca rezultatul final va fi unul satisfacator, va fi absolut minunato:-)! Raza, ce fel de vans dansati? vienez sau lent? Mie cel vienez mi se pare mai greu, pasii par mult mai simpli, dar sunt al naibii de greu de executat pe muzica, mai ales cand trebuie sa acoperi tot ringul de dans#-o

elenita
15.05.2007, 16:16:46
Raza,zi-mi si mie pe privat cu cine iei lectii si cat te costa>:D<

ALEX21A
15.05.2007, 16:48:52
Va rog sa ma ajutati si pe mine prin recomandarea unui instructor particular de vals pentru nunta[-o< . Mai am o luna de zile si nu stiu unde sa gasesc un instructor bun care sa vina la domiciliu. Astept recomandari! Pupici:* :* :*

camyB te poate ajuta.........la noi chiar nu se poate(intelegi ce vreau s azic)........vb si cu raza:) >>poate fac cu acelasi prof..........vezi ca ti am dat pm cu cineva care vine acsa,insa nu l cunosc personal,n am facut cu el........deci,ai cam 3 variante:)

Raza_de_soare
16.05.2007, 10:09:11
Raza, ce fel de vans dansati? vienez sau lent? Mie cel vienez mi se pare mai greu, pasii par mult mai simpli, dar sunt al naibii de greu de executat pe muzica, mai ales cand trebuie sa acoperi tot ringul de dans#-o

Vienez am ales, ca lentul e prea lent, desi noi suntem cam lenti doar la dans, pana prindem pasii.Aseara pot spune ca am dansat jumatate de melodii cu cursivitate si in ritm corect, dar ne mai incurcam cand si cand.Am observat ca dupa o ora deja nu ne mai putem concentra bine.

Intr-adevar, pasii sunt mai greutz de executat si tocmai ce m-am imbolnavit uitandu-ma acum cateva minutzele la o coregrafie la care tanjesc foarte tare.Sa vorbesc la sala sa vedem daca putem combina cateva kestiutze tare faine.Bine, aia sunt profi (cei din videoclip), dar putem si noi cu ceva antrenament sa ajungem la jumatatea nivelului lor:))!

Noi ne-am dorit o melodie clasica de vals, desi mie personal imi plac foarte multe valsuri (si lente si vieneze), fara cuvinte, numai orkestra.Am ales Waves of Danube (una din variantele cu vioara si pian, am vrut neaparat pian), iar acum parca imi pare rau ca nu am ales Vienna Blood.Inca mai ascult cand pe una, cand pe alta si ma conving ca alegerea facuta e mai mult decat ok.Asta daca nu ma razgandesc totusi.ni s-a spus ca nu ne mai putem razgandi, dar...cand e pe banii tai, cred ca se poate orice.

Raza_de_soare
16.05.2007, 10:11:03
Raza,zi-mi si mie pe privat cu cine iei lectii si cat te costa>:D<

Iti scriu acum, dar nu cred ca te va ajuta foarte mult.Eu merg la Dance Time si fac cu Andreea.Ma costa 5 sedinte 5.500.000 lei veki.orcum, instructorul nu ti-l alegi tu, iar de vorbit vorbesti direct cu boss-ul.

Succes!

ALEX21A
16.05.2007, 10:18:32
Iti scriu acum, dar nu cred ca te va ajuta foarte mult.Eu merg la Dance Time si fac cu Andreea.Ma costa 5 sedinte 5.500.000 lei veki.orcum, instructorul nu ti-l alegi tu, iar de vorbit vorbesti direct cu boss-ul.

Succes!

deci,pana la urma ai ales dance time.......crdeam ca iti vine acasa instructorul.........si mie imi place de andreea>>am vazut 2 sedinte cu ea.........

si totusi>>dc doresti sa faci cu un instructor anume,vb cu bossu si se rezolva........(mihai:) )............de ex ,noi la grup am facut cu adrian..........si cand s a pus pb oreleor particulare am optat noipt adrian,ca dc nu ne placea schimbam instructorul categoric........noi am cerut in mod clar pe adrian........

Raza_de_soare
16.05.2007, 15:06:38
deci,pana la urma ai ales dance time.......crdeam ca iti vine acasa instructorul.........si mie imi place de andreea>>am vazut 2 sedinte cu ea...

Da, am ales tot Dance Time.Este singura scoala de dans care are niste conditii bune.

Pe Andreea am "primit-o" din "oficiu", si suntem foarte multumiti de ea.

Nu am ales sa vina acasa instructorul, pt ca nu avem spatiu foarte mare alocat dansului, plus ca ne-am fi "impiedicat" de cel mic.

Alessiacorinna
16.05.2007, 15:10:44
Da, am ales tot Dance Time.Este singura scoala de dans care are niste conditii bune.

Nu am ales sa vina acasa instructorul, pt ca nu avem spatiu foarte mare alocat dansului, plus ca ne-am fi "impiedicat" de cel mic.

Ce inseamna pentru voi o scoala de dans cu conditii bune??

Raza_de_soare
17.05.2007, 10:14:58
Ce inseamna pentru voi o scoala de dans cu conditii bune??

Vorbesc in nume propriu si am in vedere sedintele particulare (ca asta am vizat):

-sa fie curat in sala
-sa fim numai noi doi si intructorul
-sala sau locul alocat dansului sa fie suficient de mare sa nu ne lovim de pereti (cum am vazut la o alta scoala)
-pe timpul verii sa aiba climatizare, aer conditionat, ventilare, orice, numai sa nu simt firicele de transpiratie pe mine de la instructor, de la partener sau kiar de la mine.
-sa am posibilitatea de a dansa pe muzica, si pe muzica potrivita dansului ales, nu cum am vazut in alta parte aprox 100 de oameni in sala si o pereke izolata intre 3 pereti si 2 stalpi, unde nu se auzea nici pic de muzica, nici nu mai vobresc ca ei invatau valsul iar in sala era ceva latino.

Deocamdata cam atat mi-a venit in minte si cam aceste criterii au stat la baza elimnarii unorra si alegerii scolii dance Time.

Bine, ar mai fi si pretul.Normal ca as prefera sa fie cat mai ieftin ci calitate cat mai buna, dar totusi, suntem in Ro...

iulia
17.05.2007, 19:53:46
Ce interesant.... Eu niciodata nu mi-am pus problema de sala climatizata, de doar noi doi si antrenorul, de conditii... Ca am dansat si prin sali in care erau 7 grade (intr-o tabara de dans), si prin praf, si pe mocheta sau gresie (suprafete pe care nu se poate prctic dansa..), si cu alte 10 perechi in sala...

Nu vedeam nimic din toate acestea. Cand incepea ora nu mai exista nimic, decat noi si muzica.

Sunt de parere ca un antrenor bun nu il poti schimba cu o sala cu niste conditii in plus. Asta e parerea mea. Desi.... poate eu vad altfel lucrurile. :)

ALEX21A
17.05.2007, 20:19:32
Ce interesant.... Eu niciodata nu mi-am pus problema de sala climatizata, de doar noi doi si antrenorul, de conditii... Ca am dansat si prin sali in care erau 7 grade (intr-o tabara de dans), si prin praf, si pe mocheta sau gresie (suprafete pe care nu se poate prctic dansa..), si cu alte 10 perechi in sala...

Nu vedeam nimic din toate acestea. Cand incepea ora nu mai exista nimic, decat noi si muzica.

Sunt de parere ca un antrenor bun nu il poti schimba cu o sala cu niste conditii in plus. Asta e parerea mea. Desi.... poate eu vad altfel lucrurile. :)

asa e..cand e vb de un anumit nivel........ceva performanta......e acelasi lucru ca si meditatiile la matematica sau eu mai stiu la ce.,..........te duci dupa prf ,nu dc are aer cond acasa sau sta la vila.........

insa aici pt cateva sedinte particulare,la niste banii (nu putini) si la varsta asta(ca doar inveti s ate misti poutin,nu super nivel) ai pretentii.........ca si pt noi au contat conditiile si nu putin:)

iulia
17.05.2007, 22:39:46
asa e..cand e vb de un anumit nivel........ceva performanta......e acelasi lucru ca si meditatiile la matematica sau eu mai stiu la ce.,..........te duci dupa prf ,nu dc are aer cond acasa sau sta la vila.........

insa aici pt cateva sedinte particulare,la niste banii (nu putini) si la varsta asta(ca doar inveti s ate misti poutin,nu super nivel) ai pretentii.........ca si pt noi au contat conditiile si nu putin:)

De asta ziceam ca eu privesc cu alti ochi. Eu am sarit direct in a urma dansul aproape obsesiv.

Noi pe de alta parte nici nu am inceput. Am ales doar melodia. Nu prea avem timp sa ne intalnim. :(

Alessiacorinna
18.05.2007, 09:43:34
problema e ca de fapt multi tineri nu prea stiu ce inseamna Dansul...si de multe ori, de cele mai multe ori, conteaza cum arata sala..daca exista AC, daca ai dusuri, vestiare, antrenor personal...daca se poate sa fie o scoala care are in spatele ei o vedeta TV... si nu instructori si antrenori care au calificarea necesara predarii unor cursuri de initiere si ore particulare...!!
Asta din ce am vazut si am concluzionat la acest subiect...scuze fetelor...sa nu va suparati...dar faceam o statistica si ma gandeam ...asa pentru cultura noastra generala..a instructorilor de dans, care sunt prioritatile pentru un client...!!!!!:)

Raza_de_soare
18.05.2007, 10:40:30
problema e ca de fapt multi tineri nu prea stiu ce inseamna Dansul...si de multe ori, de cele mai multe ori, conteaza cum arata sala..daca exista AC, daca ai dusuri, vestiare, antrenor personal...daca se poate sa fie o scoala care are in spatele ei o vedeta TV... si nu instructori si antrenori care au calificarea necesara predarii unor cursuri de initiere si ore particulare...!!
Asta din ce am vazut si am concluzionat la acest subiect...scuze fetelor...sa nu va suparati...dar faceam o statistica si ma gandeam ...asa pentru cultura noastra generala..a instructorilor de dans, care sunt prioritatile pentru un client...!!!!!:)

Se prea poate ca unul sau altul sa alega sala numai din perspectiva a ceea ce ofera vizual scoala respectiva, dar un profesor bun de dans intr-o scoala mizera nu am vazut.Am vazut un "balerin" care se rupea in figuri, o "bashinoasa" cu care nu am vrut sa lucrez, ca avea impresia ca ea e "femeia" secolului, un tip super, arata a gay, dar ma rog, imbracat in haine de plastic si se misca de parca facea striptease, deci, la salile jegoase nici intructori care sa imi inspire incredere nu am gasit.Poate nu am cautat suficient, dar nici timpul nu era de partea noastra.

La una din scoli am vorbit cu un pusti...imi venea sa il intreb daca are 16 ani.Parea pueril.L-am vazut miscandu-se.Nu mi-a inspirat incredere.As fi jucat "Piticot" cu el si atat.

In skimb la sala asta (unde cand a povestit prima data mitutza mi-am spus in gand ca e cam fitzoasa mitutza, ca neah, adica cum sala asta sa fie singura care "merita") si m-am cam convins ca intr-adecar, sala asta are si instructor bun (cel pe care il avem noi, de restul nu stiu), si patronul sau ce e el mi-a inspirat incredere, desi si el e foarte tanar, si conditiile si-au spus cuvantul.

Iar in privinta conditiilor, pt mine este un punct sensibil.Avand diskinezie biliara, imi este rau de la mirosuri si am frecvente stari de rau de la caldura+miros.Pana sa merg la sala asta, nu as fi cautat aer conditionat, oglinzi sau mai stiu eu ce,dar odata ce am vazut conditiile lor, as fi ipocrita sa spun ca nu imi place sau ca nu imi prind bine.

Dar cred ca omul cand cauta o scoala de dans in primul rand se loveste de impactul vizual.Cum este mediul in care se balaceste intructorul, tinuta instructoului, seriozitatea pe care o poate oferi la prima vedere instrucorul, si abia apoi experienta intructorului.Pt ca nu ai cum sa intuiesti daca o persoana este un instructor bun sau nu, decat urmarindu-l ceva timp, ori nu stiu cati oameni au timp sa aloce juma de ora fiecarui instrucor al tz scoli sa vada cum se misca si cum preda.Noi cel putin,, nu am avut timpul necesar si nici rabdarea pt a face acest lucru.

Alessiacorinna
19.05.2007, 00:29:47
Bun, multumesc pentru lamuriri!!:)

Acum asa vrea sa iti spun si eu ceva din experienta...scolile de dans pe care voi le considerati jegoase..sau care nu ofera conditii...de fapt sunt sali de sport ale unor institutii scolare, de cele mai multe ori...deci mizerabile si cu mirosuri nu ar trebui sa fie...acum, de ceva vreme au aparut ca ciupercile dupa ploaie scoli de dans...care iau ochii cu conditii luxoase...si vedete...atunci ai siguranta ca ai calitate....dar sa nu va feriti de un pusti care aparent are 16 ani...ca de fapt stie dans si sa predea foarte bine...pentru ca pana la urma asta e meseria lui...

Acum altceva...aceste scoli luxoase nu au antrenori calificati si care sa stie meserie foarte bine pentru ca nu au facut asa ceva la un nivel superior...de cele mai multe ori sunt instructori mediocri ca dansatori si performante care incanta foarte mult prin prestanta!!

Fara sa va suparati pe mine, va rog...dar stau si urmaresc de mult timp ceea ce ati postat si ma doare sufletul cand vad ca foarte multi colegi de-ai mei sunt judecati gresit dupa aspectul salii si dupa aparenta unor "afise chicioase". Sunt cluburi de dans sportiv atat de bune in Bucuresti, pe nivele de pregatire si cu personal calificat...

Nu stiu cine e in spatele acestei scoli...nu ii cunosc numele patronului...macar sa il stiu si eu (pe pm, va rog) ca sa ma duc sa ma inspir si sa fur din experienta lor de management!!
Fara suparare dar incerc si eu sa va ofer lucrurile din alta perspectiva!!;)):)

ALEX21A
19.05.2007, 00:40:20
patronul nu e dansator.........instructorul nostru are doar 18 ani....face dansuri de 11 ani...........are grad 2 de instructor,parca.....sper sa nu gresesc.........e tanar.mulkt mai tanar decat noi......dif de 10 ani aproape,insa nu suntem reticenti ca luam lectii de la cineva aparent fara experienta........la ineputul oerelor ni s au prez niste diplome de ale lui,mai putin imp pt noi......ca si mediocru sa fie,noi nu facem d eperformanta....

eu am inteles la ce te referi tu,alecssia!!........insa,de ex eu sunt mai mare decat sor mea.....si am preg pt admiterea la liceu,facul........asta nu ca as fi eu prof,insa niv meu era destul de ridicat.......nu cat al unui prof,insa fii sigura ca avea ce invata de la mine.......asa si cu dansul......ca doar nu ma preg pt concursuri nat si internationale.......

cand e vb d eun copil.......de inceputul unei performante sau eu mai stiu ce ,e altceva.......

Alessiacorinna
19.05.2007, 20:56:12
Sa stii ca pana la urma pregatirea mea nu se reduce doar la instruirea copiilor!!! Profesional vorbind am antrenat si adulti si perechi care se casatoresc si se vor casatori si chiar ma gandeam ce cauta ei de fapt si care anume sunt criteriile...dar sa stiti ca niciodata nu au venit cu pretentii de genul acesta...asa ca, indiferent despre ce vorbim, intotdeauna cauti pe cineva cu un portofoliu performant, care are o pregatire temeinica in domeniu (ca si la foto, video, dj). Eu am vorbit in general...pentru ca am vazut ca se dadea foarte mare importanta unor aspecte prea putin importante de genul "afise chicioase", instructor prea tanar, scoala a unor vedete, si nu s-a incercat sa se mearga la un club de dans sportiv ...concluzia mea asadar este ca ...s-a preferat luxul in schimbul cluburilor de dans profesioniste...In fine, m-am lamurit si am inteles punctul vostru de vedere...sper ca si voi pe al meu!!:D:)>-
Mitutza, scuza-ma ca te corectez te rog, dar numele meu este Alessia...si nu alexia, alecssia sau mai stiu eu cum....:">

iulia
19.05.2007, 22:03:22
Pareri pro si contra ptr orice....

Eu cred ca am o linie de mijloc. Ptr mine cel mai important este sa "comunic" la un anumit nivel cu antrenorul meu. Trebuie sa va recunosc ca cea mai mare parte a tehnicii dansului am invatat-o de la un "copil" mai mic decat mine. Si acum sunt atat de recunoscatoare ptr tot ce a facut ptr mine. Si DA, cred ca varsta antrenorului nu conteaza. Acest "copil" avea in spate peste 16 ani de dans, si o lista de diplome si premii care m-ar fi facut sa dau in balbaiala daca m-ar fi pus cineva sa le scriu pe toate.

Pe de alta parte sunt de acord: cand faci de competitie dansul, nu prea te intereseaza unde dansezi. Ci mai ales ce inveti, cu cine... Mi se pare normal ca si incepator, venit ptr a lua 5-1o lectii de dans ptr nunta, sa te uiti mai intai la conditii. Ca stai acolo in sala putin si ai vrea sa fie totul cool.

Dar.... ma doare putin sufletul sa stiu ca cei ce merita, nu sunt alesi de public. si daca m-ar intreba pe mine cineva: cu cine ai vrea sa faci dans (presupunand ca nu am facut niciodata)? As alege intotdeauna pe cineva cu experienta, cu palmares. Ca asa sunt eu. Inveti muuuuuult mai repede de la un profesionist, decat de la un incepator in antrenorat.

La zecile de concursuri din Bucuresti la care am mers, nu am auzit niciodata de clubul la care merge Raza si Mitutza. Daca cineva vrea sa stie care sunt scolile bune de dans din tara, se poate merge pe situl Federatiei Romane de Dans Sportiv.

Nu iau partea la nimeni. Din pacate cei care sunt super talentati nu au si un start bun economic, sau capacitatea de a investii enorm de multi bani in conditiile salii. Este si un noroc al sortii...

Va mai dau un ex. Aici in Sardinia este doar o singura pereche de standard, si este in Olbia. Baiatul lucreaza cu fierul forjat. Cand il vezi cu mainile pline de ulei, innegrite, pline de babaturi si sudoare, zici ca nu e adevarat. Dar... Acest baiat a fost anul acesta finalist la Blackpool, cea mai importanta competitie a lumii. Si unde se antreneaza? Intr-o salitza ce se afla de-aspura halei in care lucreaza. Infima, murdara din cauza aerului imbacsit, fara parchet pe jos. Si cu toate acestea... ceea ce el poate sa faca, nimeni aici nu e in stare. Si e tare trist...

dianablue
20.05.2007, 12:43:29

si noi tot cu Andreea am facut :) bine, noi i-am spus lui mihai ca pe ea o vrem pt k orele tot cu ea le facem si suntem f multumiti!
ce faceti ? vals lent sau vienez? :)

Catalina_S
21.05.2007, 10:40:35
Dati-mi si mie va rog o idee... cum sa-mi conving miresucu' sa facem niste cursuri de dans?.. [-o<

Catalina_S
21.05.2007, 10:52:27
Miresuci din Brasov (!!) poate stiti niste cursuri de dans pe aici prin Brasov pe unde se fac minuni :-p .. daca reusesc sa-mi conving miresucu' sa mergem..

iulia
21.05.2007, 11:54:08
Miresuci din Brasov (!!) poate stiti niste cursuri de dans pe aici prin Brasov pe unde se fac minuni :-p .. daca reusesc sa-mi conving miresucu' sa mergem..

Stiu eeeeeeeeeeeeeeeeuuuuuuuuuuu :D:D:D:D:D:D

Hai pe Brasov, ca e deja deschis un topic dans in bv. :)>-:)>-:)>-:)>-:)>-:)>-

They are the best of the best. <:-P

Raza_de_soare
21.05.2007, 12:48:11
si noi tot cu Andreea am facut :) bine, noi i-am spus lui mihai ca pe ea o vrem pt k orele tot cu ea le facem si suntem f multumiti!
ce faceti ? vals lent sau vienez? :)

Vals vienez\:D/!

dianablue
21.05.2007, 16:27:59
Vals vienez\:D/!

sunt curioasa dk avem aceeasi coregrafie :)

Raza_de_soare
22.05.2007, 10:17:13
sunt curioasa dk avem aceeasi coregrafie :)

Si cum putem afla:D?

Aseara am primit si noi cd-ul cu melodiile/a si sa vedem daca mai stim pasii#:-S!

sardelutza
23.05.2007, 12:23:47
Intreba cineva de cursuri de dansuri populare ...
Pe Stribei voda este clubul Simonne si ei stiu ca au ....am un pliant de la ei de la unul din targurile de nunti ...

Raza_de_soare
23.05.2007, 13:40:15
Pe Stribei voda este clubul Simonne si ei stiu ca au ....am un pliant de la ei de la unul din targurile de nunti ...

Oare cat costa pe luna#:-S?

ALEX21A
23.05.2007, 21:09:09

da ...........am vazut si eu.........dar eu cand aud de agentia asta(:| ..nu mi place(:|

sardelutza
23.05.2007, 21:33:24
Oare cat costa pe luna#:-S?

Uite acum am ajuns acasa si citez de pe pliant:

Pachete dans popular: hora, sarba, perinita, basarabeanca, braul:

- ore individuale persoana 40 ron
- ore individuale pereche 60 ron
- ore individuale pachet 5 sedinte persoana 175 ron
- ore individuale pachet 5 sedinte pereche 260 ron

Raza_de_soare
24.05.2007, 09:28:33
Uite acum am ajuns acasa si citez de pe pliant:

Pachete dans popular: hora, sarba, perinita, basarabeanca, braul:

- ore individuale persoana 40 ron
- ore individuale pereche 60 ron
- ore individuale pachet 5 sedinte persoana 175 ron
- ore individuale pachet 5 sedinte pereche 260 ron

Multumesc frumos:">!

paula_calin
24.05.2007, 11:20:39
buna!! spune-mi si mie te rog unde ai facut cursuri de dans!!! vreau si eu sa invat cate ceva!!

iulia
24.05.2007, 13:37:25
buna!! spune-mi si mie te rog unde ai facut cursuri de dans!!! vreau si eu sa invat cate ceva!!

vad ca esti din constanta....

acum pe 26 mai este concurs de dans sportiv la constanta.

uite, dau copy paste de pe situl federatiei romane de dans

Clubul de dans sportiv „MIRAJ”, Constanta va invita s aparticipati la
FESTIVALUL NATIONAL DE DANS „DANSUL VALURILOR” care va avea loc
pe26 mai 2007 la Sala Sporturilor din Constanta.

clubul asta ar fi o idee.... :)>-:)>-:)>-

marinusca
28.05.2007, 23:26:12
Imi recomandati si mie un instructor particular de dans?Ma gandesc ca asa invat mai usor ca nu mai am mult timp si suntem varza amandoi. Multumesc mult.<:-P

dianablue
30.05.2007, 22:47:14
intra pe topic-ul mare cu cursuri de dans si o sa gasesti acolo multe nume de scoli de dans. toate au instructori buni si poti sa iti alegi :)

dianablue
30.05.2007, 22:49:53
vad ca esti din constanta....

acum pe 26 mai este concurs de dans sportiv la constanta.

uite, dau copy paste de pe situl federatiei romane de dans

Clubul de dans sportiv „MIRAJ”, Constanta va invita s aparticipati la
FESTIVALUL NATIONAL DE DANS „DANSUL VALURILOR” care va avea loc
pe26 mai 2007 la Sala Sporturilor din Constanta.

clubul asta ar fi o idee.... :)>-:)>-:)>-

Iulia, am si uitat sa te intreb! ai rezolvat cu dansatorii de muzica populara?

creatza
13.06.2007, 20:46:48
Am si eu o mare rugaminte....^:)^ Recomandati-mi si mie un curs de dans unde am putea sa invatam valsul mirilor. Macar valsul sa-l stim...........

joaninha
16.06.2007, 15:24:52
Uite, noi ne mergem la lectii de dans, desi dansul de deschidere va fi tango. Noi am avut noroc si am gasit un dvd cu lectii de tango... explica foarte bine toti pasii... Poate gasesti si tu unul cu lectii de vals... In orice caz, ar trebui sa dansati ceva ce va place voua... daca va place valsul, invatati vals... e foarte frumos...dar nu dansati pentru ca "trebuie"... Noi amandoi adoram tango si credem ca nici un dans nu e mai potrivit decat acesta( pentru noi, desigur...):* :*

joaninha
16.06.2007, 15:29:18
sorry, nu vazusem pana acum, e deja un topic pe tema asta, la nunta- dj, muzica etc... ai acolo mai multe raspunsuri...succes

nic
16.06.2007, 15:36:44
Uite, noi ne mergem la lectii de dans, desi dansul de deschidere va fi tango. Noi am avut noroc si am gasit un dvd cu lectii de tango... explica foarte bine toti pasii... Poate gasesti si tu unul cu lectii de vals... In orice caz, ar trebui sa dansati ceva ce va place voua... daca va place valsul, invatati vals... e foarte frumos...dar nu dansati pentru ca "trebuie"... Noi amandoi adoram tango si credem ca nici un dans nu e mai potrivit decat acesta( pentru noi, desigur...):* :*

scuze, poti sa-mi spui si mie unde ai gasit dvd-ul?

creatza
19.06.2007, 18:21:40
Multumesc. O sa ma uit si acolo, poate gasesc ceva

joaninha
20.06.2007, 01:12:26
scuze, poti sa-mi spui si mie unde ai gasit dvd-ul?
e un dvd care a fost scos in Spania, iar eu l-am cumparat de pe net acum vreo cateva luni de pe un site din PT.

alinita
30.06.2007, 09:21:21
Poate sa-mi recomande cineva un instructor particular pt vals? Am luat niste lectii in aprilie dupa care am intrerupt si ne-am trezit acum ca ar trebui macar de 2 ori sa mai repetam cu cineva, ca aproape am uitat ce invatasem in luna aia. Mersi mul de tot!

Raza_de_soare
01.07.2007, 23:59:15
Poate sa-mi recomande cineva un instructor particular pt vals? Am luat niste lectii in aprilie dupa care am intrerupt si ne-am trezit acum ca ar trebui macar de 2 ori sa mai repetam cu cineva, ca aproape am uitat ce invatasem in luna aia. Mersi mul de tot!

Iti pot recomnda eu pe privat pe cineva.Da-mi de stire pe privat daca vrei.Problemele de cost le discuti cu persoana respectiva.

Habib
19.07.2007, 16:08:30
sotul meu nu prea le are cu dansul ..........dar la nunta am ramas uimita de cum dansa.........si fara cursuri...........nu-l recunosteam

sardelutza
20.07.2007, 13:37:04
Iti pot recomnda eu pe privat pe cineva.Da-mi de stire pe privat daca vrei.Problemele de cost le discuti cu persoana respectiva.

Raza, as vrea si eu daca se poate date despre pers cu care ati facut voi coregrafia pt vals. In prezent noi mergem la cursuri la o firma de pe langa televiziune, e ok pt inceput, am invatat pasii de baza de la vals si alte melodii, dar in ceea ce priveste coregrafia doar pt vals nu prea imi place ce am vazut la orele lor particulare ....
Mersic anticipat!

Hanu
20.07.2007, 14:00:33
Raza, as vrea si eu daca se poate date despre pers cu care ati facut voi coregrafia pt vals. In prezent noi mergem la cursuri la o firma de pe langa televiziune, e ok pt inceput, am invatat pasii de baza de la vals si alte melodii, dar in ceea ce priveste coregrafia doar pt vals nu prea imi place ce am vazut la orele lor particulare ....
Mersic anticipat!
SARDELUTZA, poti te rog sa-mi dai si mie datele de contact de la scoala de dans de langa televiziune unde faci tu? cat platesti acolo?

mercic

Raza_de_soare
20.07.2007, 14:57:16
Mersic anticipat!

Aminteste-mi pe privat, si iti trimit datele de contact ale persoanei.

Ca si coregrafie, noua ne-a placut foarte mult...este o coregrafie "de demult", aminteste de dansurile de societate "de epoca".Ni s-a potrivit ca o manusa.Noi nu am facut decat mici modificari...

Pisu
07.08.2007, 04:20:09
Astept si eu pe privat recomandari pt cursuri de dans in particular, de la cele care au luat astfel de cursuri in Buc, care au avut nunta si se declara multumite de instructor. Mersi frumos!

adriana_tan
11.08.2007, 00:10:33
buna...credeti k se poate sa-mi trimiteti pe o adresa, un mail, un nr de tel de la instructorii vostrii?..astept mesaj privat..va pup si va mulumesc..felicitari mireselor din acest week-end!:)

corinutza79
12.08.2007, 15:09:16
Noi am avut azi prima `lectie` de vals. A fost foarte haios, si desi ne-am cam impleticit si ne-am impiedicat, ne-am distrat copios, iar la sfarsit deja stiam pasii de baza si instructorul ne-a spus ca ne-am descurcat foarte bine pentru prima sedinta;;)!

alisor
12.08.2007, 17:32:19
:"> :"> :"> Buna,

Astept si eu pe privat recomandari pt cursuri de dans in particular, de la cele care au luat astfel de cursuri in Bucuresti, si au fost multumite instructor[-o< [-o< [-o< [-o< . Mersi frumos!:* :* :* :*

Anc
03.09.2007, 22:19:09
Fetelor stie cineva o sala de dans in zonele Obor, Iancului, Colentina?

MeMyself
04.09.2007, 08:55:16
Noi chiar maine ne ducem sa repetam. In ultima sapt repetam intens si io zic ca iesie bine valsul.

sardelutza
04.09.2007, 10:21:50
[-o< [-o< [-o< si eu vreau date despre un instructor bun de vals ... plsssssssss

Mersic anticipat!:*

magda1509
04.09.2007, 10:55:51
SI EU VREAU....^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ [-o< [-o< [-o<

VAmedeea
04.09.2007, 18:09:00
:) S-a tot vorbit despre cum organizam nunta, despre cum trebuie sa arate totul, despre melodii si dans. Dar nu stiu daca s-a vorbit si despre cursuri de dans pentru cei mai putin talentati (asa ca mine si ca viitorul meu sot).:-SS Daca stiti pe cineva care da lectii de dans, sau vreo scoala de dans prin Bucuresti, ce preturi practiva si cat dureaza cursul, va-s fi recunoscatoare. Va multumesc mult si spor la pregatiri!:)>-

trutzi
04.09.2007, 18:12:13
si eu.....^:)^ ^:)^ ^:)^

Anc
04.09.2007, 21:59:47
Noi am gasit o sala mai aproape de noi (intre Eminescu si Obor), abonametul este 80 ron/luna/persoana, se fac cam 2-3 dansuri pe luna, mi-au spus ca nu fac mai multe pentru ca ar insemna sa se repete prea putin un dans (sunt 2 sedinte pe saptamana). Inca nu am vazut sala, vom merge joi, atunci incepem si daca nu ne place mai vedem noi...
Eu m-am uitat pe site-ul Federatiei de Dans Sportiv si asa am ales, am mai vazut si alte sali pe net dar parca cele recomandate de Federatie mi-au inspirat mai multa incredere desi asta nu este o garantie totusi, vad eu joi...

trutzi
04.09.2007, 23:19:19
Ce idee buna. Multumim mult:* :* :* :* :*

OnutzaD
11.09.2007, 16:43:39
Buna. Si eu ma gandeam la cursuri de dans. Unde este sala intre Obor si Eminescu?

Anc
16.09.2007, 22:11:23
Buna. Si eu ma gandeam la cursuri de dans. Unde este sala intre Obor si Eminescu?

Zona Obor (Str. Episcop Radu 15A, Sector 2) asta este adresa data de ei pe site...top dance.
Noi inca nu am reusit sa mergem, dar daca mergeti voi sa imi spui te rog cum este.

iulia
16.09.2007, 22:34:01
Noi am gasit o sala mai aproape de noi (intre Eminescu si Obor), abonametul este 80 ron/luna/persoana, se fac cam 2-3 dansuri pe luna, mi-au spus ca nu fac mai multe pentru ca ar insemna sa se repete prea putin un dans (sunt 2 sedinte pe saptamana). Inca nu am vazut sala, vom merge joi, atunci incepem si daca nu ne place mai vedem noi...
Eu m-am uitat pe site-ul Federatiei de Dans Sportiv si asa am ales, am mai vazut si alte sali pe net dar parca cele recomandate de Federatie mi-au inspirat mai multa incredere desi asta nu este o garantie totusi, vad eu joi...

Anca, trebuie sa recunosc ca am fost placut surprinsa de mesajul tau. Si asa si este... toate cluburile ce apartin de Federatia Romana de dans sportiv, sunt cele mai bune. De ce? Ptr ca acele scoli de dans dau campioni, pentru ca antrenorii au diplome de instructori, pentru ca se lucreaza intr-un mod profesional.

Ca sa vedeti care sunt scolile din judetul vostru

http://www.dancesport.ro/index.php

iar in partea stanga alegeti Cluburi, si apoi judetul. Va vor aparea toate datele de contact ale scolilor de dans.

bianca17
17.09.2007, 17:02:12
Noi nu am ales ca melodie un vals vienez, ci un vals lent, american:

http://www.youtube.com/watch?v=9nC38DlppPM

OnutzaD
17.09.2007, 22:34:49
[quote=Anc;392896]Zona Obor (Str. Episcop Radu 15A, Sector 2) asta este adresa data de ei pe site...top dance.
Noi inca nu am reusit sa mergem, dar daca mergeti voi sa imi spui te rog cum este.[/quo

In primul rand vreau sa-ti multumesc pt ajutor.Asteptam de mult acest raspuns.Am intrat pe site-ul lor si am vazut cam ceea ce au. Ar fi fost super daca ar fi avut si preturi. Cred ca maine voi suna sa aflu mai multe detalii.Te voi tine la curent.
Eu as vrea sa optez pt pachetul de nunta, pt ca nu prea are iubitul meu timp sa mearga la cursuri. Eventual sa suplimentam acele ore.
Nu stiu inca cum voi face. Oricum trebuie sa participam la niste cursuri:))

thhessy
25.09.2007, 23:28:33
salut!eu sunt oana si voi fi si eu miresica in 3 sapt!!!si am o mare problema:nu stiu VALS!!!! asa ca,te-as ruga frumos pe tine,shushy,sa-mi dai si mie pe pm nr-ul acelei CLAUDIA,profesoara de dans!cat mai repede posibil,pls!!!daca nu tu,atunci altcineva,plssss!!!thks!

Anc
28.09.2007, 20:20:17
[quote=Anc;392896]Zona Obor (Str. Episcop Radu 15A, Sector 2) asta este adresa data de ei pe site...top dance.
Noi inca nu am reusit sa mergem, dar daca mergeti voi sa imi spui te rog cum este.[/quo

In primul rand vreau sa-ti multumesc pt ajutor.Asteptam de mult acest raspuns.Am intrat pe site-ul lor si am vazut cam ceea ce au. Ar fi fost super daca ar fi avut si preturi. Cred ca maine voi suna sa aflu mai multe detalii.Te voi tine la curent.
Eu as vrea sa optez pt pachetul de nunta, pt ca nu prea are iubitul meu timp sa mearga la cursuri. Eventual sa suplimentam acele ore.
Nu stiu inca cum voi face. Oricum trebuie sa participam la niste cursuri:))

Pachetul care ne-a interesat pe noi este 80 ron, nu stiu cum e cu cele speciale pentru nunta...oricum sunt ceva mai scumpemi ales daca sunt sedintele doar cu voi.
Daca te duci sa ne spui si noua te rog...noi nu am ajuns inca.

Anc
28.09.2007, 20:22:11
Anca, trebuie sa recunosc ca am fost placut surprinsa de mesajul tau. Si asa si este... toate cluburile ce apartin de Federatia Romana de dans sportiv, sunt cele mai bune. De ce? Ptr ca acele scoli de dans dau campioni, pentru ca antrenorii au diplome de instructori, pentru ca se lucreaza intr-un mod profesional.

iar in partea stanga alegeti Cluburi, si apoi judetul. Va vor aparea toate datele de contact ale scolilor de dans.

M-am gandit bine deci...:*

Pysycuta
29.09.2007, 11:49:37
Mai are cineva de gand sa faca cursuri de dans pentru nunta - mai exact sa invatati valsul miresei cu o coregrafie aparte? Daca da, cu cat timp inainte de nunta? O luna e prea mult sau prea putin?

si eu am de gand sa i-au cursuri de dans

Pysycuta
29.09.2007, 11:51:14
Noi nu am ales ca melodie un vals vienez, ci un vals lent, american:

http://www.youtube.com/watch?v=9nC38DlppPM

trebuie sa alegem si melodia de inceput?
nu stiam asta..nu staim ca noi trebuie sa o alegem...lol
si cum fac ca sa ma pun de acord cu el...avem cu totul alte gusturi
lol>-)

Pysycuta
29.09.2007, 11:55:02
Am totusi o nelamurire....

Aceste cursui cu cat timp inainte de nunta trebuie luate?
Cat dureaza?
Si ce preuri au?

nico74
01.10.2007, 12:55:29
Am totusi o nelamurire....

Aceste cursui cu cat timp inainte de nunta trebuie luate?
Cat dureaza?
Si ce preuri au?

Buna,
Depinde si ce vrei sa inveti...daca vrei sa inveti doar vals iei lectii particulare si astea poti sa le faci cu o luna doua inainte, dar daca vrei sa inteti cate ceva din toate trebuie sa mergi la o scoala si sa incepi mult mai devreme, cam cu 3-4 luni sau chiar mai mult, ca sa apuci sa inveti cate ceva, iar in privinta preturilor difera de la scoala la scoala. De ex: in bucuresti, ce am studiat eu, de la 50lei pe luna/8 sedinte pana la 150lei pe luna/8 sedinte.
Pupici

AnaV
01.10.2007, 13:04:49
Buna,
Depinde si ce vrei sa inveti...daca vrei sa inveti doar vals iei lectii particulare si astea poti sa le faci cu o luna doua inainte, dar daca vrei sa inteti cate ceva din toate trebuie sa mergi la o scoala si sa incepi mult mai devreme, cam cu 3-4 luni sau chiar mai mult, ca sa apuci sa inveti cate ceva, iar in privinta preturilor difera de la scoala la scoala. De ex: in bucuresti, ce am studiat eu, de la 50lei pe luna/8 sedinte pana la 150lei pe luna/8 sedinte.
Pupici

Dragi Miresici,

Si eu m-am interesat de cursurile de dans pentru ca noi vrem macar valsul acela de inceput sa il dansam si noi ca la carte. Singura si imensa problema pe care o intampinam este ca el, viitorul mire, este in afara tarii, iar cursurile normale dureaza o luna de zile. Am mai intrebat si de lectiile particulare dar acestea sunt 100 Ron ptr o sedinta si mi s-a spus ca dureaza cam 4-5 sedinte pana se invata valsul. Ca sa nu mai spun ca in provincie gasesti mult mai greu profesor de dans decat in capitala.

Voi ce ma sfatuiti?

pupici

AnaV
01.10.2007, 13:17:42

Salut,

Iti multumesc f mult ptr link...:">

Pysycuta
01.10.2007, 19:36:27
Buna,
Pupici

preturile sunt destul de convenabile....
si unde gasesc o adresa ceva????
sa caut pe net????

OnutzaD
01.10.2007, 21:48:40
sa caut pe net????

VEzi pe pagina 40, mesajul postat de Iuliat. Are si un link. Eu asa am gasit cateva sali in zona in care stau. nu am avut timp sa dau telefoane sa ma interesez de pretuir...dar pana la anul mai este..nu-i asa?

Pysycuta
01.10.2007, 22:36:57
VEzi pe pagina 40, mesajul postat de Iuliat. Are si un link. Eu asa am gasit cateva sali in zona in care stau. nu am avut timp sa dau telefoane sa ma interesez de pretuir...dar pana la anul mai este..nu-i asa?

Mda...Nici eu nu ma stresez....Oricum vreau sa urmez aceste cursuri la anu...cu cateva luni inainte de nunta (ca sa nu uit ce am invatat =)) )
Acum studiez doar preturile si locatia.:*

mirabelagabriela
02.10.2007, 00:29:25
Mda...Nici eu nu ma stresez....Oricum vreau sa urmez aceste cursuri la anu...cu cateva luni inainte de nunta (ca sa nu uit ce am invatat =)) )
Acum studiez doar preturile si locatia.:*

Buna fetelor,
Ganditi-va totusi ca voua va e relativ usor... Eu trebuie sa ma bazez pe socri si prietenei ca sa imi rezolv problemele si nu e deloc usor... Am rezervat sala, mai am inca vreo mie de lucruri de rezolvat si ma gandeam si la dansul mirilor: am ajuns la concluzia ca vreau neaparat ceva original si nu neaparat un vals, mi se pare tipic si demodat. Am in cap ceva de genul 'Morena mia' a lui Miguel Bosť si Julieta Venegas (o puteti gasi pe net), sau ceva de genul. Cu pupicii de rigoare, va salut!:*

mihamiha
02.10.2007, 11:41:18
cam cat timp credeti ca dureaza pana inveti un vals,tinand cont ca suntem antitalent? ;)) merita sa incepem cursuri sau o lasam balta? valsul asta chiar trebuie?

Pysycuta
02.10.2007, 20:47:57
Buna fetelor,
Ganditi-va totusi ca voua va e relativ usor... Eu trebuie sa ma bazez pe socri si prietenei ca sa imi rezolv problemele si nu e deloc usor... Am rezervat sala, mai am inca vreo mie de lucruri de rezolvat si ma gandeam si la dansul mirilor: am ajuns la concluzia ca vreau neaparat ceva original si nu neaparat un vals, mi se pare tipic si demodat. Am in cap ceva de genul 'Morena mia' a lui Miguel Bosť si Julieta Venegas (o puteti gasi pe net), sau ceva de genul. Cu pupicii de rigoare, va salut!:*

si eu vreau ceva original....o melodie frumoasa...lenta...cu un mesaj profund.
Si de acea ma gandeam la Michael Bolton:ALL FOR LOVE

OnutzaD
02.10.2007, 21:34:20
Azi la ora de aerobic a venit o profa noua care mi-a spus ca preda dans sportiv si dansuri de societate si vals vienez. Sala de dans este pe undeva pe la Diham. Tot ea organizeaza si dansuri pt nunta. Am inteles ca pretul pt o pereche de danstatori sete de 300 ron, pentru 5 dansuri. Pentru lectiile de vals, nu stia sigur pentru cele in particular pentru ca este instructor colegul ei dar mi-a spus ca ea crede ca ar costa intre 50 ron-70 ron sedinta(adik cu cei doi miri0. Trebuie sa te antrenezi pentru vals vienez cel putin 2 luni ca sa iasa aproape impecabil(pentru necunoscatori) si pentru miresici este recomandat sa vina cu crinolina pe ele pentru ca este destul de greu sa te obisnuiesti sa dansezi cu ea. Si eu vreau neaparat sa incep cursurile de dans, dar dupa cum am mai spus, anul viitor.
Va pup

nico74
03.10.2007, 11:34:27
sa caut pe net????

Da, cauta pe net si in functie de ce zona iti convine tie.
Noi am facut undeva in zona Grozavesti....oricum vrem sa continuam si acum dupa nunta, este o metoda de a face sport placuta. :)

Pysycuta
03.10.2007, 16:17:02
Da, cauta pe net si in functie de ce zona iti convine tie.
Noi am facut undeva in zona Grozavesti....oricum vrem sa continuam si acum dupa nunta, este o metoda de a face sport placuta. :)

am cautat pe net si nu prea am gasit....
nici nu stiu daca ar fi bine sa fim doar noi 2 si intructorul saU SA fie mai multe perechi.....
inveti mai repde daca esti tu singur....mai ales ca atentia instructorului este intreptata spre tine.....
sau nu are ncii o legatura...pot fi si mai multe persoane...si atentia instructorului va fi impartita in mod egal.
voi ce ziceti?

nico74
03.10.2007, 16:48:35
am cautat pe net si nu prea am gasit....
nici nu stiu daca ar fi bine sa fim doar noi 2 si intructorul saU SA fie mai multe perechi.....
inveti mai repde daca esti tu singur....mai ales ca atentia instructorului este intreptata spre tine.....
sau nu are ncii o legatura...pot fi si mai multe persoane...si atentia instructorului va fi impartita in mod egal.
voi ce ziceti?

Iti spun cum am facut noi..am mers vreo 3 luni la cursuri normale..unde am invatat pasii de baza la vals...si pe langa, si la celelate dansuri, apoi am hotarat cu instructorul sa luam 2 lectii particulare pentru o coregrafie..si am iesit si mai ieftin si i-a fost si lui mai usor la lectiile particulare ca stiam deja pasii de baza. Oricum distractia este sa fi impreuna cu mai multi...trebuie sa mergi sa vezi cum se tin cursurile. Eu stiu o scoala pe undeva prin aviatorilor, una la Arenere BNR...acum eu caut una prin sectorul 6...am vazut pe net una la liceul de pe Iuliu Maniu, acolo viza-vi de Politehnica...depinde unde iti este tie mai usor. Cred ca este una si prin centru, undeva langa Club A...

amy24
03.10.2007, 18:27:24
buna nico 74

foarte frumos dans ati avut

sper ca si viitorul meu sot sa invete cate ceva.

la mine nu este nici o problema cu dansul el este problema si parintii mei si ai lui

sper sa reusesc sa il mai invat eu cate ceva daca nu voi apela la un instructor ca nu mai tine.

bravo pt dans;-)

Pysycuta
03.10.2007, 19:38:53
Iti spun cum am facut noi..am mers vreo 3 luni la cursuri normale..unde am invatat pasii de baza la vals...si pe langa, si la celelate dansuri, apoi am hotarat cu instructorul sa luam 2 lectii particulare pentru o coregrafie..si am iesit si mai ieftin si i-a fost si lui mai usor la lectiile particulare ca stiam deja pasii de baza. Oricum distractia este sa fi impreuna cu mai multi...trebuie sa mergi sa vezi cum se tin cursurile. Eu stiu o scoala pe undeva prin aviatorilor, una la Arenere BNR...acum eu caut una prin sectorul 6...am vazut pe net una la liceul de pe Iuliu Maniu, acolo viza-vi de Politehnica...depinde unde iti este tie mai usor. Cred ca este una si prin centru, undeva langa Club A...

sa sfi ca ai dreptate....am sa merg intai la cursuri normale si apoi mai vedem

mariya777
07.10.2007, 06:05:48
Eu Nu Stiu Ceo Sa Ma Fac Pt Ca Iubitul Meu E Un Stangaci Fara Pereche La Dans!mai Avem Pana La Nunta Si Sper Sa-l Conving Sa Mergem La Cursuri De Dans.credeti Ca E Posibil Sa Invete???va Spun Sincer Ca Habar Nu Are!

OnutzaD
08.10.2007, 21:10:02
Eu Nu Stiu Ceo Sa Ma Fac Pt Ca Iubitul Meu E Un Stangaci Fara Pereche La Dans!mai Avem Pana La Nunta Si Sper Sa-l Conving Sa Mergem La Cursuri De Dans.credeti Ca E Posibil Sa Invete???va Spun Sincer Ca Habar Nu Are!

In mod sigura va invata ceva...iar daca nu aveti rezultate vizibile, puteti oricand sa dansati pe melodia voastra<:-P
Bafta multa si nu te speria pt ca mai este destul timp.

Pysycuta
08.10.2007, 21:50:17

curaj....>:D< >:D<

nico74
09.10.2007, 09:17:28
buna nico 74

foarte frumos dans ati avut

sper ca si viitorul meu sot sa invete cate ceva.

la mine nu este nici o problema cu dansul el este problema si parintii mei si ai lui

sper sa reusesc sa il mai invat eu cate ceva daca nu voi apela la un instructor ca nu mai tine.

bravo pt dans;-)

Multumesc frumos, ;-)
Nu disperati fetelor, si al meu sot era afon la dans, trebuie doar sa-l convingeti sa mearga, ca apoi o sa invete sigur ceva...si s-ar putea sa-i placa ;-). Asa cum am mai spus, noi vrem sa mergem in continuare la dans, si mai ales sotul meu vrea...este o modalitate placuta de a face sport.
Pupici si curaj...

pink_lady
12.12.2007, 13:29:44
Azi la ora de aerobic a venit o profa noua care mi-a spus ca preda dans sportiv si dansuri de societate si vals vienez. Sala de dans este pe undeva pe la Diham. Tot ea organizeaza si dansuri pt nunta. Am inteles ca pretul pt o pereche de danstatori sete de 300 ron, pentru 5 dansuri. Pentru lectiile de vals, nu stia sigur pentru cele in particular pentru ca este instructor colegul ei dar mi-a spus ca ea crede ca ar costa intre 50 ron-70 ron sedinta(adik cu cei doi miri0. Trebuie sa te antrenezi pentru vals vienez cel putin 2 luni ca sa iasa aproape impecabil(pentru necunoscatori) si pentru miresici este recomandat sa vina cu crinolina pe ele pentru ca este destul de greu sa te obisnuiesti sa dansezi cu ea. Si eu vreau neaparat sa incep cursurile de dans, dar dupa cum am mai spus, anul viitor.
Va pup
Buna, ai mai aflat ceva , unde sunt exact cursurile la Diham?
Am citit toata postarile in speranta ca voi gasi o sala langa mine (stadionul national) ca sa aflu la ultima pagina ca ar fi una fix langa mine!!!
Pls pls...ia un nr de tel sa sun si eu sa vad cam unde ar fi locatia....

mirunica
12.12.2007, 13:38:50
Stie careva, prin apropiere de Dr Taberei o sala unde as putea face cateva ore de dans? Ca ma santaseaza iubi, sa nu il duc prea departe ;-)

Alina08
12.12.2007, 21:24:22
Stie careva, prin apropiere de Dr Taberei o sala unde as putea face cateva ore de dans? Ca ma santaseaza iubi, sa nu il duc prea departe ;-)

buna,
este o sala de aerobic-fitnes in militari , prin spate la fostul Sherifs . In sala de aerobic se fac si cursuri de dans. Noi am fost prin primavara pana prin vara si apoi am luat o pauza. Sala este intr-o casuta noua , iar instructoarea de aerobic este Mirela Pasca (asa se numeste si sala) - fosta gimnasta olimpica. Din cate stiu eu momentan nu se mai tin cursuri de dans , dar sper ca de la anul sa se reia pt ca si noi vrem sa mergem din nou.

verajuly
13.12.2007, 13:20:10

Buna

Noi am "angajat" deja o pereche de dansatori sportivi profesionisti care vin acasa la tine!

Daca te intereseaza, da-mi un PM

nico74
13.12.2007, 16:53:48

Buna,
Se tin cursuri de dans la liceul de pe Timisoara, cam viza-vi de Plaza Romania, nu mai stiu sigur cum se numeste. Poti sa mergi intr-o seara de luni sau miercuri, daca tin bine minte cursurile incep de la 7, sa vezi ce si cum.
Si eu cautam ceva tot in drumul taberei, si am aflat de aceste cursuri...inca nu am ajuns acolo sa vedem ce si cum....am mai aflat ceva ca ar fi la scoala speciala, adica aproape de valea oltului...nici aici nu am ajuns.

Sper ca ti-am fost de folos...daca mai aflu ceva iti spun.
Pupici

ClaRDeLuna
14.12.2007, 21:15:35
Buna

Noi am "angajat" deja o pereche de dansatori sportivi profesionisti care vin acasa la tine!

Daca te intereseaza, da-mi un PM
Eu chiar ma gandeam la cineva care ar veni acasa pentru ca amandoi stam prost cu timpul si asa ar fi mult mai usor.
Te rog mult da-mi si mie detalii pe pm.

pink_lady
20.12.2007, 09:38:48
Va pup
OnutzaD spunea ceva de o sala lg Diham..dar nu a mai intrat sa ne spuna exact unde e..:(
Nu mai e nici o miresica sa stie o sala prin zona stadionului national Lia Manoliu?

Pup

MachuPicchu
20.12.2007, 09:51:20
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) eu as vrea sa invat tango argentinian ... stie cineva une as putea urma astfel de cursuri? dar in particular, adica doar eu si viitorul sot.

adina_i
20.12.2007, 10:00:45
OnutzaD spunea ceva de o sala lg Diham..dar nu a mai intrat sa ne spuna exact unde e..:(
Nu mai e nici o miresica sa stie o sala prin zona stadionului national Lia Manoliu?

Pup
Pe langa Piata Muncii este iar unul. Iti trimit un PM
Eu tare nu stiu ce sa fac. Iuby nu poate sa mearga ca munceste de rupe. M'as duce macar la cursurile de populara pt nunti singura. Oare se poate? O sa ma descurc fara partener??

pink_lady
03.01.2008, 14:36:40
Pe langa Piata Muncii este iar unul. Iti trimit un PM
Eu tare nu stiu ce sa fac. Iuby nu poate sa mearga ca munceste de rupe. M'as duce macar la cursurile de populara pt nunti singura. Oare se poate? O sa ma descurc fara partener??
Du-te macar tu si il inveti si pe el acasa. Ma mir ca ai gasit dansuri populare...si mie mi-ar placea, dar unde se fac in buc....:(

Anc
03.01.2008, 21:35:50
Stie cineva detlii desre cursurile de dans care se organizeaza la Clubul Sportiv Scolar nr. 2? Sunt doar pentru copii sau si pentru adulti?
daca aveti idee pls spuneti-mi si mie.

nutica
04.01.2008, 13:23:20
am si eu o intrebare .eu sunt din Brasov dar stau in Anglia si vin acasa doar inainte de nunta cu 2 saptamani .Credeti ca am timp sa sa fac cursuri de dans ?cat dureaza un curs de dans ?pe noi ne intereseaza doar valsul.

clipsy
14.01.2008, 20:36:45
Stiti cumva daca in zona Lacul Tei exista vreo sala unde se organizeaza cursuri de dans? Si pe noi ne intereseaza sa urmam niste cursuri pt ca sutnem cam stangaci amandoi...mai ales la muzica populara :(

Hanu
14.01.2008, 21:27:55
Stiti cumva daca in zona Lacul Tei exista vreo sala unde se organizeaza cursuri de dans? Si pe noi ne intereseaza sa urmam niste cursuri pt ca sutnem cam stangaci amandoi...mai ales la muzica populara :(

Buna Clipsy,

si eu tot in zona asta stau >:D<

nu stiu daca exista pe lacul tei ceva. parca ar fi o sala la obor in pasaj mai aproape

dar noi mergem la o sala aproape de televiziune, langa liceul jean monet. poate te ajuta cumva

Anc
14.01.2008, 21:39:07
Buna Clipsy,

nu stiu daca exista pe lacul tei ceva. parca ar fi o sala la obor in pasaj mai aproape

dar noi mergem la o sala aproape de televiziune, langa liceul jean monet. poate te ajuta cumva

daca aflati de o sala pe la obor sau in zona tei vreau si eu, ambele locatii sunt aproape de mine.
era la dimitrov clubul ss2 unde am vazut eu pe site-ul federatiei ca sunt cursuri dar din pacate acolo e doar sediul, cursurile se tin tocmai prin Pantelimon pe langa hipermarket.

annie_banks
14.01.2008, 22:11:11
Buna Clipsy,

Si eu! Si eu! >:D< Am mai intrebat si de sali de sport in zona.. poate mergem impreuna :D
La Sala Floreasca mergeti la dans?

Hanu
14.01.2008, 22:25:37
Si eu! Si eu! >:D< Am mai intrebat si de sali de sport in zona.. poate mergem impreuna :D

:* :* :* ce ma bucur...poate iesim toate vecinele intr-o seara, daca stiti vreun local dragut

nu cred ca ii zice floreasca. este de fapt o scoala, unde se face scrima (langa world fitness club sau ceva de genul)
se numeste magicdance. google it!

Anc
14.01.2008, 22:56:15
:* :* :* ce ma bucur...poate iesim toate vecinele intr-o seara, daca stiti vreun local dragut

nu cred ca ii zice floreasca. este de fapt o scoala, unde se face scrima (langa world fitness club sau ceva de genul)

n-ar fi rau sa ne vedem la un suc si la o vorba. eu stau pe la obor, iar al meu ii are pe ai lui pe la dna ghica deci oriunde in partile astea e ok pt mine.dar mai bine vb pe pm ca suntem cam off topic!!!!:-$

Anc
14.01.2008, 23:16:28

noi am mai vb de asta, si e o sala chiar la dimitrov, pt mine e super ca e la 2 min, doar ca de cand cu vremea asta eu ajung acasa putin dupa ora 18 cand incepe cursul de step aerobic care imi place...:(
trebuie sa ma informez ce alte cursuri sunt un pic mai tarziu.

annie_banks
15.01.2008, 01:43:09

auzisem de ei si chiar acolo vroiam sa incercam, mi-au fost chiar recomandati de o miresica care stie despre ce vorbeste (AlessiaCorinna) :-p
voi va duceti la lectii particulare? noi ne gandeam sa incepem cu ceva de grup, sa invatam cate ceva din toate si mai aproape de nunta sa ne apucam de vals in particular \:D/ va place? s-a lipit ceva? :) ca eu si el meneaito ma chinuiesc sa-l invat pe miresoiu meu :))

n-ar fi rau sa ne vedem la un suc si la o vorba. eu stau pe la obor, iar al meu ii are pe ai lui pe la dna ghica deci oriunde in partile astea e ok pt mine.dar mai bine vb pe pm ca suntem cam off topic!!!!:-$

p.s. raspuns la "sali de sport" despre sali... si cu intalnirea... nu stiu... la "intalnire miresici"? :-p

clipsy
15.01.2008, 09:13:44
Si noi stam in Tei :D
Intalnirea este deja fixata de fete:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2014&page=414
nu veniti si voi?

Scuze pt off-topic

Hanu
15.01.2008, 09:26:24
Si noi stam in Tei :D
Intalnirea este deja fixata de fete:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2014&page=414
nu veniti si voi?

Scuze pt off-topic

Ultimul off-topic promit....pai fetele fixeaza intotdeauna la 18.00
iar eu in cel mai bun caz ajung la 21.00:((

clipsy
23.01.2008, 23:55:42
Buna Clipsy,

Multumesc mult de tot!
Trebuie neaparat sa am acest lucru in vedere pt ca al meu ca bradul este deja stresat ca nu stie sa danseze!

clipsy
23.01.2008, 23:57:22
auzisem de ei si chiar acolo vroiam sa incercam, mi-au fost chiar recomandati de o miresica care stie despre ce vorbeste (AlessiaCorinna) :-p
voi va duceti la lectii particulare? noi ne gandeam sa incepem cu ceva de grup, sa invatam cate ceva din toate si mai aproape de nunta sa ne apucam de vals in particular \:D/ va place? s-a lipit ceva? :) ca eu si el meneaito ma chinuiesc sa-l invat pe miresoiu meu :))

p.s. raspuns la "sali de sport" despre sali... si cu intalnirea... nu stiu... la "intalnire miresici"? :-p

Ce mai face vecinica mea? Scuza-ma ca nu am raspuns se pare ca sunt cam ametita in ultima vreme
Ce ati facut pana la urma? V-ati apucat de lectiile de dans?

pink_lady
24.01.2008, 09:59:17
Ce mai face vecinica mea? Scuza-ma ca nu am raspuns se pare ca sunt cam ametita in ultima vreme
Ce ati facut pana la urma? V-ati apucat de lectiile de dans?
Pana la urma v-ati hotarat, doamnelor, unde o sa invatati sa dansati?
Mie mi se pare cam scump la Mihai Bravu la clubul acela...daca afla cineva pana la urma de sala pe la Obor..let me know si poate mergem impreuna...sau spunea cineva de una in pantelimon - eu stau la Diham!

Pupici

mariammary2000
24.01.2008, 10:23:24

si eu stau in zona...pe Teiul Doamnei :)
Hanu voi ati facut lectii de dans private ? ca m am uitat pe site ul lor si au niste pachete pt mire si mireasa, eu de ex as vrea sa nu dansam vals ci altceva, oare se poate ? ca ei au oferta doar pt vals vienez/:)

Hanu
24.01.2008, 11:19:59
si eu stau in zona...pe Teiul Doamnei :)
Hanu voi ati facut lectii de dans private ? ca m am uitat pe site ul lor si au niste pachete pt mire si mireasa, eu de ex as vrea sa nu dansam vals ci altceva, oare se poate ? ca ei au oferta doar pt vals vienez/:)

haha...ce dragut, noi stam pe alexandru cel bun....

nu am facut inca lectii private. facem cu grupul fie la incepatori fie la intermediari , in functie de dans. este foarte misto ca te obisnuiesti (in cazul nostru) sa arati caraghios =))

Vrem sa facem si lectii particulare, avand in vedere ca ne dorim sa dansam un mix din vals, tango, etc. deocamdata suntem la stadiul in care incercam sa gasim melodiile care ne plac. dupa aceea, vorbim cu ei sa ne faca o coregrafie si sa incepem lectiile particulare.

veniti si voi?

nicoco
24.01.2008, 19:11:24
am gasit si eu ceva dragut
http://www.magicdance.ro/ofertenunti.php
;))

DELIUTZA23
28.01.2008, 16:03:43
Stie cineva unde se fac cursuri de vals in Cluj?

laura2112
28.01.2008, 21:18:39
Si pe mine ma intereseaza.

Am auzit de clubul Atitude. Nu stiu mai multe detalii.

La ce Restaurant iti faci nunta?

clipsy
30.01.2008, 17:34:32
Fetelor
eu am sunat astazi la ei (cei din Floreasca) si am aflat urmatoarele:
- trebuie sa mergi cu 2 zile inainte pentru inscriere
- intervalul orar cand ii puteti gasi este: de luni pana vineri intre orele 19 -21, exceptie miercuri cand nu sunt deloc, sambata 13-17, duminica - 11-17
- au 3 pachete speciale pt nunti
- trebuie achitat in avans tot pachetul
- sedintele le stabiliti de comun acord si se desfasoara in locatia lor

Noi cred ca ne inscriem la ei... am sa ii intreb daca ne pot invata si cativa pasi de dans popular (hora, brasoveanca...si ce ne mai sugereaza ei)

ciprian2007
05.02.2008, 00:17:02
Buna,

Am deschis acest subiect aici, poate mai e prin alta parte, dar din cauza banerului nu pot sa "Caut"

Cine a facut cursuri de dans in Brasov?, va rog sa-mi faceti o recomandare, mersi anticipat.

drept rasplata:
Top 10 Best Wedding Dance Videos - sapte-online.blogspot.com
(http://sapte-online.blogspot.com/2008/02/top-10-best-wedding-dance-videos.html)

irina
08.02.2008, 00:53:50
Buna,

Am deschis acest subiect aici, poate mai e prin alta parte, dar din cauza banerului nu pot sa "Caut"

Cine a facut cursuri de dans in Brasov?, va rog sa-mi faceti o recomandare, mersi anticipat.

drept rasplata:
Top 10 Best Wedding Dance Videos - sapte-online.blogspot.com
(http://sapte-online.blogspot.com/2008/02/top-10-best-wedding-dance-videos.html)

Iti recomand sa intrebi asta pe geografic la Brasov, acolo cu siguranta vei gasi ajutor mai repede :)
In ceea ce priveste cautatul, pana se va rezolva, iti dau un pont :) : scrie totusi cuvintele dupa care vrei sa dai cautare, si chiar daca nu poti apasa butonul "cauta" din cauza bannerelor, apasa Enter.
A, si multumesc pt. intentia de a folosi optiunea "cautare" :) <:-P

unicka
08.02.2008, 07:44:31
Si noi vrem sa facem cursuri de dans dar mai atunci in apropiere, cu o luna si jumatate inainte.Nu cred ca dureaza mai mult de 2-3 saptamani sa ne invete.

Ileana
08.02.2008, 11:21:52
Pana la urma v-ati hotarat, doamnelor, unde o sa invatati sa dansati?
Mie mi se pare cam scump la Mihai Bravu la clubul acela...daca afla cineva pana la urma de sala pe la Obor..let me know si poate mergem impreuna...sau spunea cineva de una in pantelimon - eu stau la Diham!

Pupici

Salutare.

Eu am nunta peste 2 saptamani, si ne-am apucat de dans acum 3 saptamani si suntem super multumiti. Noi am gasit un cuplu de dansatori, cu care facem in particular si vin la noi acasa. Ca pret sunt super convenabili, tinand cont ca e o sedinta particulara, care dureaza 2 ore.. sau chiar mai mult, nu stau sa se uite la ceas.
Daca va intereseaza va pot spune mai multe pe PM.

Va pup!

lilifilip
09.02.2008, 02:17:44
Buna ,fetelor

Si Pe Mine Ma Intereseaza Sa Iau Lectii De Dans,sa Invatam Sa Nu Ne Mai "calcam In Picioare Amandoi",macar In Noaptea Nuntii,...dar Unde? La Ce Scoala? Sa Fie Ceva Rapid Si Sa Nu Ne Consume Mult Timp=))

Adellla
09.02.2008, 11:55:39
pai poti f usor sa iei un instructor acasa sa faceti cursuri intensive. vin si acasa sa stii...

OnutzaD
11.02.2008, 22:32:01

Pup
Pentru fetele care sunt interesate de sala da langa Diham. Nu am mai fost la aerobic deci nu m-am intalnit cu profa. Am reluat aerobicul sapt aceasta si o voi intreba si va voi spune.Pupici

jeanne
17.02.2008, 23:17:36
=P~ va rog daca se poate sa imi dea si mie cineva acel filmulet cu dansul... o sa am nunta pe 5 iulie acum..si ma gandesc ca poate ceva cursuri de dans nu ne va strica.. Imi place dansul..dar nu prea am avut unde exersa...plsssssssss
Banuiesc ca nu am voie sa imi dau adresa de e-mail, insa pot zice ca am ID ca si adresa mea pe yahoo. (adica este: oanajeanne)
Poate reuseste careva sa mi-l trimita..daca nu dati-mi un private message.. si va contactez eu.
Plssssssssssssssssssss:)>-

simonika
18.02.2008, 00:44:53
N am apucat sa citesc ot topicul ...preturi....?

elya1
21.02.2008, 00:14:04
Buna miresicilor. Imi doresc ca dansul de inceput sa fie ceva special, nu un simplu vals sau... daca stiti unde ne putem pregati in acest sens va rog scrieti-mi...id mess elenahorhat. V-as fi recunoascatoare daca mi-ati indica si preturile..<:-P

Petro79
21.02.2008, 13:47:17
A inceput pana la urma cineva cursurile la cei de la Magic Dance? Ca tot la ei ne gandeam si noi sa mergem si vroiam sa aud impresii.

Gabs
24.02.2008, 18:35:57
Fetelor care aveti de gind sa luati cursuri. Este o investitie buna. La noi sotul a luat initiativa( Stiu, unde sa scriu, WOW:D) Am mers de 3 ori la un baiat care danseaza intr-o trupa de dansatori, si ne-a facut coregrafie dupa melodia lui stefan banica povestea noastra. Toti invitatii au ramas cu gura cascata!! Plus ca coregraful ne-a invatat si altii pasii, de vals, tango si muzica populara. A meritat, asa ca go for it!!!

OnutzaD
24.02.2008, 23:00:43
Fetelor care aveti de gind sa luati cursuri. Este o investitie buna. La noi sotul a luat initiativa( Stiu, unde sa scriu, WOW:D) Am mers de 3 ori la un baiat care danseaza intr-o trupa de dansatori, si ne-a facut coregrafie dupa melodia lui stefan banica povestea noastra. Toti invitatii au ramas cu gura cascata!! Plus ca coregraful ne-a invatat si altii pasii, de vals, tango si muzica populara. A meritat, asa ca go for it!!!

Cum ai ajuns la aceasta persoana? ne poti da detalii.....te rugam.....

Gabs
26.02.2008, 13:44:23
Cum ai ajuns la aceasta persoana? ne poti da detalii.....te rugam.....

Aceasta persona este stabilita in Galati, nu cred ca face ore si in Bucuresti...Dar daca va duceti la restaurante care au dans live, puteti vorbi cu cineva de acolo...Baiatul acesta, este dansator de profesie, si danseaza si intr-o trupa, care ne-a dansat si la nunta... Trebuie sa fie si trupe din astea prin Bucuresti! Succesc!!!:)

OnutzaD
26.02.2008, 14:23:56
Aceasta persona este stabilita in Galati, nu cred ca face ore si in Bucuresti...Dar daca va duceti la restaurante care au dans live, puteti vorbi cu cineva de acolo...Baiatul acesta, este dansator de profesie, si danseaza si intr-o trupa, care ne-a dansat si la nunta... Trebuie sa fie si trupe din astea prin Bucuresti! Succesc!!!:)

multumesc tare mult:-<

biculina
27.02.2008, 22:58:19
Salutare.

Eu am nunta peste 2 saptamani, si ne-am apucat de dans acum 3 saptamani si suntem super multumiti. Noi am gasit un cuplu de dansatori, cu care facem in particular si vin la noi acasa. Ca pret sunt super convenabili, tinand cont ca e o sedinta particulara, care dureaza 2 ore.. sau chiar mai mult, nu stau sa se uite la ceas.

Va pup!

Ai putea sa imi trimiti te rog un PM cu un numar de telefon, ceva detalii si pret. Te rog!!! Mersi>:D<

Alina08
29.02.2008, 22:04:48
Salutare.

Va pup!

Buna,
Casa de piatra si sa fiti fericiti!
Ma poti ajuta si pe mine cu detalii pe PM?
Multumesc mult

diana_c
02.03.2008, 22:28:51
salut fetelor! Cine are melodia din Anastasia pls[-o< sa mi-o transmiteti si mie pe privat:*

sorinutza26
03.03.2008, 09:53:22
Dragele mele miresici eu nu stiu cum sa-l fac pe cel care-mi va fi alaturi toata viata sa invete sa danseze valsul si alte dansuri. Nu ii place foarte tare sa danseze. El zice ca are timp sa invete. Eu stiu vals doar pasii de baza. Cum il conving?
Va multumesc tare mult. Astept un semn de la voi.

florenta19
24.03.2008, 09:27:16
buna Ileana,
Ai putea te rog sa-mi dai numarul de telefon si mai multe informatii ( cat costa o sedinta, ce stiluri de dansuri ati invatat, etc) pe PM?

merci mult

Salutare.

Va pup!

ela1979
04.04.2008, 13:07:04
buna fetelor , noi avem nunta in septembrie si ne-am inscris la o scoala de dans aproape de casa.
suntem foarte multumiti de profesorii de acolo care sunt niste draguti au extraordinar de multa rabdare. asa ca am terminat cursul de incepatori si ne inscriem la intermediari. E O EXPERIENTA MINUNATA.

am gasit si eu pe net un clip cu pasii de la vals , instructorul din imagine este cel cu care am facut si noi cursuri.
http://www.eva.ro/video/articol25.html

iuliaaa
08.04.2008, 21:12:40
buna fetelor, eu sunt de acor cu cursurile de dans in particular.eu am avut nunta anul trecut si am facut cam 6 sedinte particulare si a fost absolut senzational.instructoarea cu care am facut venea la noi acasa si astfel nu mai pierdeam timpul sa mergem pe la sali.daca mai doriti detalii despre cum a fost dansu si ce am facut imi puteti lasa un PM

paula_pnk
10.04.2008, 15:10:44
Dragi miresici,
Am si eu o mica mare problema... evident dansul miresei, de vreo 3 zile ma tot gandesc ce melodie sa fie... daca sa fie vals sau altceva. Problema ea ca eu sunt in Cluj, el in Timisoara si nunta la Piatra Neamt... asa ca oricat de mult as vrea eu vals nu stiu daca se poate sa invatam cumva separat! A doua problema e ca nici el nici eu nu stim vals... dar mi se pare asa de elegant sa incepi nunta cu o melodie mai somptuasa. Voi ce parere aveti? N-am putea invata cumva online?
Astept sugestii!

miresicamica
11.04.2008, 09:27:27
Dragi miresici,
Am si eu o mica mare problema... evident dansul miresei, de vreo 3 zile ma tot gandesc ce melodie sa fie... daca sa fie vals sau altceva. Problema ea ca eu sunt in Cluj, el in Timisoara si nunta la Piatra Neamt... asa ca oricat de mult as vrea eu vals nu stiu daca se poate sa invatam cumva separat! A doua problema e ca nici el nici eu nu stim vals... dar mi se pare asa de elegant sa incepi nunta cu o melodie mai somptuasa. Voi ce parere aveti? N-am putea invata cumva online?
Astept sugestii!
Eu zic ca ar putea incerca sa vina la tine in Cluj,macar in weekend sa invatati acel dans.Cat despre dans se pot face coregrafii foarte frumoase cam pe toate muzicile.Si eu am fost la fel,mi-au placut 3 piese dar m-am decis asupra uneia cu ajutorul lui iubi binenteles.Sper sa reusiti sa va gasiti o piesa frumoasa si sa aveti o coregrafie de vis.

GoldStar
12.04.2008, 00:55:53
Nici eu si nci iubitul meu nu le avem cu dansul.Eu ma mai pricep,dar el deloc.
Si tot uitindu-ne in ultimul timp la "Dansez pt tine" s-a gindit el mai bine si a zis ca totusi i-ar placea ca la nunta sa dansam macar un scurt vals.Noua ne-ar placea tare mult sa mergem la sala lui Mihai Petre.Am intrat pe net si am vazut ca are scoala de dans si unde se tin orele.
Acum nu imi ramine decit sa ma rog sa nu se razgindeasca al meu iubit.De-abia astept sa mergem sa invatam si noi acel vals superb.

niko27
12.04.2008, 16:01:31
Nici eu si nci iubitul meu nu le avem cu dansul.Eu ma mai pricep,dar el deloc.
Si tot uitindu-ne in ultimul timp la "Dansez pt tine" s-a gindit el mai bine si a zis ca totusi i-ar placea ca la nunta sa dansam macar un scurt vals.Noua ne-ar placea tare mult sa mergem la sala lui Mihai Petre.Am intrat pe net si am vazut ca are scoala de dans si unde se tin orele.
Acum nu imi ramine decit sa ma rog sa nu se razgindeasca al meu iubit.De-abia astept sa mergem sa invatam si noi acel vals superb.
Oh! e bine ca a venit de la el initiativa de a merge la cursuri de dans... eu mai am sa il conving... eu am facut dansuri sportive insa la vals nu stiu decat pasii elementari :( A! si mai avem o problema... suntem amandoi stangaci :))) si pornim amandoi cu piciorul stang :)))

mamuska
12.04.2008, 16:08:34
Oh! e bine ca a venit de la el initiativa de a merge la cursuri de dans... eu mai am sa il conving... eu am facut dansuri sportive insa la vals nu stiu decat pasii elementari :( A! si mai avem o problema... suntem amandoi stangaci :))) si pornim amandoi cu piciorul stang :)))
asta e bine,...era mai rau daca unul dintre voi era dreptaci=)) atunci iti dai seama ce iesea?....incearca sa il inveti acasa daca nu vrea la o sala de dans...faceti in casa un dans frumos si poate e de acord...spor la tratative!!!

niko27
12.04.2008, 16:16:00
asta e bine,...era mai rau daca unul dintre voi era dreptaci=)) atunci iti dai seama ce iesea?....incearca sa il inveti acasa daca nu vrea la o sala de dans...faceti in casa un dans frumos si poate e de acord...spor la tratative!!!
Eh...am mai incercat noi prin casa... am tot luat filmulete sa ne inspiram... insa mai bine ar fi daca l-as convinge sa mergem la cursuri :D

miresicamica
12.04.2008, 18:11:23
Eh...am mai incercat noi prin casa... am tot luat filmulete sa ne inspiram... insa mai bine ar fi daca l-as convinge sa mergem la cursuri :D
Si noi am incercat prin casa,dar 8-} am hotarat sa mergem la un curs de dans,cu un instructor.;)) Sper sa iasa ceva

annutza
14.04.2008, 16:27:42
as vrea si eu un coregraf/instructor de dans sa imi recomandati...
noi am vrea sa facem o surpriza, o compilatie de melodii...
cam asa ceva http://sapte-online.blogspot.com/2008/02/top-10-best-wedding-dance-videos.html si mai gasiti exemple pe youtube...

sa incepem si sa terminam cu vals si 2-3 minute sa dansam altceva
^:)^

miresicamica
14.04.2008, 16:52:59
cam asa ceva http://sapte-online.blogspot.com/2008/02/top-10-best-wedding-dance-videos.html si mai gasiti exemple pe youtube...

Am intrat si eu pe you tube si mi-a placut mult videoclipul de la dirty dancing,s-au distrat super cei de acolo.Cu cat timp inainte trebuie sa iei aceste cursuri si cat dureaza sa pregatesti un dans?

annutza
14.04.2008, 16:57:22
Am intrat si eu pe you tube si mi-a placut mult videoclipul de la dirty dancing,s-au distrat super cei de acolo.Cu cat timp inainte trebuie sa iei aceste cursuri si cat dureaza sa pregatesti un dans?
nu stiu cat timp dureaza...probabil ca daca nu stii deloc cateva sedinte bune...eu incerc sa gasesc macar un coregraf care sa mai stie si altceva decat dansuri de societate...

stea_de_mare
14.04.2008, 17:01:29

buna,

noi am fost 2 luni la cursuri la dance time (cauta cu google). e super ok.

miresicamica
14.04.2008, 17:04:48
buna,

2 luni,dar cate dansuri ati invatat,sa nu te superi pe mine dar eu ma gandeam ca o luna imi ajunge.A-ti avut mai multe dansuri?sau mai complicate?

annutza
14.04.2008, 17:07:47
buna,

m-am uitat pe pagina lor, dar programul este 9-18...pentru lectii particulare si din pacate nu putem sa ajungem intre aceste ore
merci

mai astept...alte pareri?

annutza
14.04.2008, 17:08:56
2 luni,dar cate dansuri ati invatat,sa nu te superi pe mine dar eu ma gandeam ca o luna imi ajunge.A-ti avut mai multe dansuri?sau mai complicate?
o luna iti ajunge pentru lectii in privat...daca vrei doar vals cam 5...

MachuPicchu
14.04.2008, 17:11:55
din lipsa de timp lumea face doar o sedinta pe saptamana, si cam greu sa-ti iasa un dans frumos in doar 4 sedinte

stea_de_mare
14.04.2008, 17:14:45
am facut 5 dansuri in grup de 12 pers., dar nu veneau toate, se intampla sa fim doar 6 sau chiar 4 pers.

vals vienez, vals lent, rumba, salsa si cha-cha-cha

exista si grup special pentru viitorii miri. cred ca dureaza 4 sau 6 sapt.

si noi mergeam de 2 ori pe sapt de la 19 la 20.30. iar dupa grupa noastra mai era una. deci sunt si mai tarziu...dati telefon si intrebati cel mai bine.

miresicamica
14.04.2008, 17:15:12
din lipsa de timp lumea face doar o sedinta pe saptamana, si cam greu sa-ti iasa un dans frumos in doar 4 sedinte
Am inteles,deci trebuie sa ne punem pe treaba daca vrem sa iasa ceva frumos.

alinaz
01.05.2008, 01:17:37
BUNA! Am nevoie de ajutorul vostru. Viitorul meu sot a fost operat de apendicita aproximativ acum o luna, cand trebuia sa incepem si noi cateva lectii de vals. Acum si-a revenit cat de cat pentru a depune un astfel de efort, in schimb cei de la scoala pe care o aveam in vedere de foarte mult timp ne-au raspuns sec ca nu mai au locuri pt lectii particulare in luna mai.:(( Imi puteti recomanda un instructor, o scoala, din experientele voastre? Acum caut de nebuna alte scoli si mi-ar prinde bine cat mai multe idei, in caz ca toata lumea e aglomerata. Multumesc anticipat! Astept multe PM-uri! ^:)^

OnutzaD
13.05.2008, 11:50:16
BUNA! Am nevoie de ajutorul vostru. Viitorul meu sot a fost operat de apendicita aproximativ acum o luna, cand trebuia sa incepem si noi cateva lectii de vals. Acum si-a revenit cat de cat pentru a depune un astfel de efort, in schimb cei de la scoala pe care o aveam in vedere de foarte mult timp ne-au raspuns sec ca nu mai au locuri pt lectii particulare in luna mai.:(( Imi puteti recomanda un instructor, o scoala, din experientele voastre? Acum caut de nebuna alte scoli si mi-ar prinde bine cat mai multe idei, in caz ca toata lumea e aglomerata. Multumesc anticipat! Astept multe PM-uri! ^:)^
Cauta pe Google TOP DANCE STUDIO. Mie mi s-au parut draguti.

ramivlad
13.05.2008, 14:58:30
Buna,
noi ne-am hotarat sa facem un curs de dans la incepatori -adulti si pe urma sa invatam pasii pentru dansul de deschidere.
Astazi insa am primit o veste proasta.Instructorul cu care am vb ne-a spus ca pe melodia pe care noi am ales-o ( julio iglesias& dolly parton - when you tell me that you love me) nu ne poate face coregrafie pentru ca este prea lenta si necesita o pregatire f buna.
Va rog frumos dc stiti pe cineva care face coregrafie sa ma anuntati
Multumesc mult de tot !^:)^

alinaz
13.05.2008, 15:24:54
Cauta pe Google TOP DANCE STUDIO. Mie mi s-au parut draguti.
multumesc... am gasit pana la urma mai multe scoli disponibile, am ales una si sper sa iasa ceva frumos la sfarsit :)

AnaV
13.05.2008, 15:57:45
Fetelor,

Stie careva o scoala de Dans - draguta in Drumul Taberei?

Pupici

ramivlad
13.05.2008, 20:36:20
Buna,
noi ne-am hotarat sa facem un curs de dans la incepatori -adulti si pe urma sa invatam pasii pentru dansul de deschidere.
Astazi insa am primit o veste proasta.Instructorul cu care am vb ne-a spus ca pe melodia pe care noi am ales-o ( julio iglesias& dolly parton - when you tell me that you love me) nu ne poate face coregrafie pentru ca este prea lenta si necesita o pregatire f buna.
Va rog frumos dc stiti pe cineva care face coregrafie sa ma anuntati
Multumesc mult de tot !^:)^

bebe2008
13.05.2008, 21:03:45
Fetelor,

Stie careva o scoala de Dans - draguta in Drumul Taberei?

Pupici
Vreau si eu tot in Dr Taberei

ariadne
14.05.2008, 12:05:46
Buna! Noi am luat doar 3 sedinte exact in saptamana nuntii pt ca ne-am trezit prea tarziu. Am avut mari emotii dar a iesit super bine toata lumea ne-a felicitat. Am dansat pe Dean Martin-That s amore iar coregrafia a fost foarte frumoasa. Am facut cursul la Ballet Art in zona Unirii.

OnutzaD
15.05.2008, 08:31:21
Buna! Noi am luat doar 3 sedinte exact in saptamana nuntii pt ca ne-am trezit prea tarziu. Am avut mari emotii dar a iesit super bine toata lumea ne-a felicitat. Am dansat pe Dean Martin-That s amore iar coregrafia a fost foarte frumoasa. Am facut cursul la Ballet Art in zona Unirii.

Nu ne pui si noua imagini?

cinezee
15.05.2008, 08:56:54
ma alaturi si eu , ca stau tot in floreasca ....

pana la urma ati gasit ceva dragele mele :>

ancaB
15.05.2008, 13:02:33
Pentru toate miresicile interesate, va recomand scoala de dans Hobby Dance, o gasiti si pe google, noi acolo ne-am facut ucenicia intr-ale valsului:), am lucrat chiar cu un vice-campion national care a cam scos untul din noi dar a meritat...

Adresa si toate detaliile le gasiti pe site-ul scolii...

Succes!

aris
15.05.2008, 17:11:11
noi facem cursuri de dans la scoala "let's dance" ...o gasiti pe net. luam lectii particulare si se chinuie cu noi sa ne faca si o coregrafie :D. recomand cu caldura tuturor celor care habar nu au cum se danseaza.....un vals.
am facut doar 3 sedinte pana acum, dar rezultatele deja se vad.
melodia o alege cuplul si instructorul face o coregrafie in functie de ea.
va doresc sa plutiti valsand!