PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans

Pagini : 1 2 [3] 4 5 6

Rg
17.05.2008, 14:09:26
CE preturi au cursurile de dans? Nu de alta dar tb sa incepem si noi:-SS

ancaB
17.05.2008, 16:02:58
CE preturi au cursurile de dans? Nu de alta dar tb sa incepem si noi:-SS

Noi am platit 40 RON/ ora, nu mai stiu cate ore am facut in total, insa mi se pare un pret rezonabil...

cookyy
23.06.2008, 18:36:32
anca poti sa imi spui cu cine ai lucrat?ne-ar tenta si pe noi pt ca vad ca au program seara si cam doar atunci am putea..numai ca noi suntem cu 2 picioare stangi amandoi si trebuie sa aiba rabdare oricine ar fi..sper sa reusim ceva...

new_hope
27.06.2008, 13:40:58
si noi am luat cursuri de dans la Hobby Dance.
Am platit 40 ron pe ora .Rezultatul il puteti vedea in linkul din semnatura.

wini
01.07.2008, 15:54:05
Eu am facut anul trecut vreo 6 luni la o scoala de dans care "L......... D" , personalul va spun ca nu m-a ajutat foarte mult, la recomandarea unei alte miresici am ajuns sa facem acasa cu un tip care vine acasa.
Pot sa spun ca a fost si mai ieftin si am invatat si mult mai repede. Pot sa spun ca dupa 3 sedinte a fost ok.

tzuchi84
07.07.2008, 17:39:56
Buna,

Cine poate sa imi recomande unde am putea sa facem niste cursuri de dans.
Noi avem nunta pe 6 sept anul acesta.

Multumesc mult mult de tot

aur
10.07.2008, 21:44:24
hello.
Niste prieteni de ai mei fac nunta acolo in 6.09.2008

Dianet
20.07.2008, 11:52:28
Si noi am luat lectii de dans cu instructorul meu de dans. Viitorul meu sots nu a dansat niciodata NIMIC. Nici blues. Si acum ne-am trezit ca trebuie sa invete ceva iar mie mi s-a pus "pata" pe bachata. Nu am avut timp sa facem decat doua lectii, inainte de plecarea fianseului meu in strainatate, si am ramas cu gura cascata ca instructorul nostru a facut minuni! O sa mai facem ceva lectii, pentru definitivarea coregrafiei, inaintea nuntii, cand se intoarce fianseul meu in tsara (la anul!).
Succes tuturor. Eu zic ca daca iubitul meu a reusit sa invete, toata lumea poate !

anaisnin
03.08.2008, 22:24:57
Eu am facut curs intensiv de dans cu o saptamana inaintea nuntii. Am luat un pachet de 5 sedinte (de 2 ore/sedinta) si m-a costat 3 mill. Ne-am ales melodia si pe ea instructorul ne-a facut o superba coregrafie. A meritat! Ne-a aplaudat toata sala!
Daca esti din Buc si te intereseaza da-mi mesaj pe privat sa iti spun cine sunt si de unde.
Pupici!

te rog mult lasa-mi si mie in mp telefonul lui. merci mult.

ancuta33
10.08.2008, 22:02:07
Dragi prietene,

Noi am facut ore de dans a scoala e dans LET'S DANCE....cu Dragos ca instructor. Pot sa va spun cu mana pe inima ca al meu sot care era un antitalent la dans......s-a miscat extraodinar. S-a chinuit instructorul cu noi dar a meritat. Mi-a placut foarte mult la aceasta scoala de dans pentru ca au pus orele in functie de programul nostru. Pentru asta nota 10. Si drept urmare.....eu m-am inscris si la ei la cursuri.....bineinteles fara sotul meu....i-a ajuns valsul de la nunta.=))

LaVida
17.08.2008, 00:55:27
Cam cu cat timp inaintea nuntii e bine sa incepi cursurile de dans - astfel incat sa fii pregatit pt marele eveniment in ziua nuntii?

ralu_ralu
02.09.2008, 00:43:30
SALUTY TE ROG POTI SA IMI DAI PE PRIVAT UN NR DE TEL AL INSTRUCTORILOR UNDE AI FACUT TU DANSURI, PENTRU CA SI EU SUNT DIN TIMISOARA, PLSSS(SORRY CA NU TI-AM TRIMIS PE PRIVAT PENTRU CA NU AM 10 MESAJE POSTATE:)
Poti opta si pt. sedinte particulare, pretul va fi mai mare.Daca ai spatiu suficient acasa poate veni si acasa, daca nu la locatia lor.
Noi am facut cursurile, prima data in grup, la grupa de adulti, apoi am facut cateva particulare, in sala lor, apoi in sala restaurantului unde a fost nunta.
Da, am avut o " coregrafie", daca vrei sa-i spunem asa vals pe melodia din Filmul de desene animate Anastasia- ne place la nebunie melodia.
Noi suntem din Timisoara, asa ca la partea asta nu te pot ajuta, dar gesisem, la un moment dat ceva pe net, in Bucuresti.
Da cautare pe google si sigur gasesti.
Partea misto a fost ca noi i-am invitat si pe instructori la nunta si un cuplu de dansatori profi-copii- daca i-ai vedea cum se misca...
Asta pt. ca in ziua nuntii era si ziua tatalui meu si ai mei facusera in tinerete dansuri de societate si i-am facut o surpriza.
Vreau sa stii ca s-a simtit la fiecare plic faptul ca invitatii au fost f. impresionati.La fiecare mai erau 20,30 E sau Dolari peste, nu era o suma fixa.
Poti incerca si sa inviti un cuplu de dansatori profi, nu te ingrijora, nu va vor eclipsa, ca stiu ei ce si cand sa faca.
Te pup,
Anca

lemneata
04.09.2008, 20:33:29
Cunosc si eu o pereche de dansatori profesionisti care danseaza la nunti...au fost invitati pt un show la nunta unei prietene la care am fost invitata...ne-au placut foarte mult...tineri, frumosi ...iar dansurile lor....de exceptie.....si nici nu i-a costat pe miri foarte mult....am inteles ca si ei predau cursuri de dans dar numai la domiciliul viitorilor miri(daca au spatiu)...

dulcineea_ta
16.09.2008, 17:54:56
Va rog ajutati-ma si pe mine cu un numar de telefon al unui instructor care poate sa vina acasa sua daca nu macar la sala. Mai avem 10 zile pana la nunta si nu avemn nimik pregatit.

cezarra
17.09.2008, 10:12:19
Noi am fost la MagicD... si l-am avut ca instructor pe Luca. Ne-a invatat pasii de baza si in 3 sedinte am reusit sa dansam f bine. Mai avem doua si va spun la sfarsit ce-a iesit.

Sala este f aglomerata, si se fac cursuri pe grupuri in paralel cu cele individuale, in aceeasi sala imensa insa te cam incurci ca unii danseaza salsa, altii cha-cha si nu intotdeauna poti sa dansezi pe muzica ta, fara sa fii deranjat.
Nu am fost f incantata de instructor ca nu prea isi dadea silinta, mai ales ca eu tot greseam, dar am insistat sa "tipe' la noi si a fost ok.

Eu zic sa va duceti inainte la mai multe sali sa vedeti cum se desfasoara orele si apoi sa va alegeti sala. Dar sa fie una recomandata de federatie!

Mult succes!>:D<

alinah
18.09.2008, 11:14:57
Buna!
Sambata Trecuta Am Avut Si Noi Prima Lectie De Dans......a Fost Super......nu Ma Asteptam Sa-mi Placa...eu Sunt Antitalent La Dans.......primele 10 Minute Mi S-au Parut Criminale.....aveam In Cap Eu Nu Pot Face Asa.....ce Caut Eu Aici??? Si Dupa Am Prins Curaj ....si A Fost Ok.....am Invatat Cativa Pasi....si 2 Scheme......
Si Repetam In Fiecare Seara.....:)

iadina_master
21.09.2008, 04:31:20
Felicitari si sa va iasa cum doriti .

lemneata
23.09.2008, 23:37:32
cine doreste cursuri de dans pentru nunta,recomand cu placere pe cineva care practica dans sportiv,l-am vazut dansand intr-un show la o nunta....in plus i-a invatat si pe miri valsul.... am inteles ca a fost ieftin si vine si acasa...

ancaB
27.09.2008, 15:34:53
anca poti sa imi spui cu cine ai lucrat?ne-ar tenta si pe noi pt ca vad ca au program seara si cam doar atunci am putea..numai ca noi suntem cu 2 picioare stangi amandoi si trebuie sa aiba rabdare oricine ar fi..sper sa reusim ceva...

Scuze, de-abia acum am vazut mesajul tau... noi am lucrat cu Costin, stai linistita, daca nici el nu are rabdare, atunci nu stiu cine...

Succes!

ancaB
27.09.2008, 15:37:25
Postat de cookyy http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=928041#post928041)
anca poti sa imi spui cu cine ai lucrat?ne-ar tenta si pe noi pt ca vad ca au program seara si cam doar atunci am putea..numai ca noi suntem cu 2 picioare stangi amandoi si trebuie sa aiba rabdare oricine ar fi..sper sa reusim ceva...[QUOTE]

[quote=ancaB;1125979]Scuze, de-abia acum am vazut mesajul tau... noi am lucrat cu Costin, stai linistita, daca nici el nu are rabdare, atunci nu stiu cine...

Succes!

Oops, acum am vazut ca am depasit cu mult termenul, scuze cooky si...CASA DE PIATRA! Insa, ca sa ma "scot" cumva, o sa postez imediat un link cu dansul nostru...

ancaB
27.09.2008, 17:14:15
[quote]Postat de cookyy http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=928041#post928041)
anca poti sa imi spui cu cine ai lucrat?ne-ar tenta si pe noi pt ca vad ca au program seara si cam doar atunci am putea..numai ca noi suntem cu 2 picioare stangi amandoi si trebuie sa aiba rabdare oricine ar fi..sper sa reusim ceva...[quote]

Oops, acum am vazut ca am depasit cu mult termenul, scuze cooky si...CASA DE PIATRA! Insa, ca sa ma "scot" cumva, o sa postez imediat un link cu dansul nostru...

Iata link-ul... sper sa va placa...;

http://picasaweb.google.com/ancapetrescu78/ValsulNostru (http://picasaweb.google.com/ancapetrescu78/ValsulNostru)#

Dianet
27.09.2008, 17:56:47
[quote=ancaB;1125981][quote]Postat de cookyy http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=928041#post928041)

Iata link-ul... sper sa va placa...;

http://picasaweb.google.com/ancapetrescu78/ValsulNostru (http://picasaweb.google.com/ancapetrescu78/ValsulNostru)#

De ce nu-mi deschide niciun filmulets? Am fost eu rea si nu merit???

ancaB
27.09.2008, 19:19:34
[quote=ancaB;1126059][quote=ancaB;1125981]

De ce nu-mi deschide niciun filmulets? Am fost eu rea si nu merit???

Mai incearca, probabil ca nu era inca disponibil pe picasa...
:*

Ioana2727
06.10.2008, 15:56:28
Si noi am luat lectii de dans (8 lectii mai precis) Ne gandeam ca nu prea o sa ne descurcam la vals dar am avut un instructor de milioane cu care ne-am inteles foarte bine si astfel a iesit un vals al mirilor superb, dar cu foarte multe multe emotii in momentul in care l-am dansat:)
Din pacate inca nu am videoclipul cu dansul nostru, dar promit ca imediat cum o sa fac rost de el o sa-l postez ca sa-l vedeti si sa va dati cu pararea. Va pup

monelus
07.10.2008, 09:14:47
Buna tuturor mireselor si viitoarelor mirese.
Am si eu o intrebare... stiti cumva daca exista in bacau echipa de dansatori pt nunta?! Daca da va rog sa-mi dati si mie un nr de tel ca mai am putin pana la nunta si mi-as dori dansatori la nunta mea.
Merci!
Monelus

jivaro
13.10.2008, 16:47:41
Salutare! Imi poate spune si mie cineva un numar de telefon al unui instructor pentru lectii particulare in Bucuresti? Va multumesc!

katerinka
13.10.2008, 18:09:04
Noi am luat lectii cu mine. :D
Si ne-a iesti bine. Mai ales ca al meu nu danseaza de obicei nici sa-l pici cu ceara.

katerinka
13.10.2008, 18:20:40
La naiba! Nu vrea scarba asta de Mozilla sa-mi incarce fisiere/poze, ca va aratam ce ne-a iesit

raluk_27
15.10.2008, 12:55:30
Poti opta si pt. sedinte particulare, pretul va fi mai mare.Daca ai spatiu suficient acasa poate veni si acasa, daca nu la locatia lor.
Noi am facut cursurile, prima data in grup, la grupa de adulti, apoi am facut cateva particulare, in sala lor, apoi in sala restaurantului unde a fost nunta.
Da, am avut o " coregrafie", daca vrei sa-i spunem asa vals pe melodia din Filmul de desene animate Anastasia- ne place la nebunie melodia.
Noi suntem din Timisoara, asa ca la partea asta nu te pot ajuta, dar gesisem, la un moment dat ceva pe net, in Bucuresti.
Da cautare pe google si sigur gasesti.
Partea misto a fost ca noi i-am invitat si pe instructori la nunta si un cuplu de dansatori profi-copii- daca i-ai vedea cum se misca...
Asta pt. ca in ziua nuntii era si ziua tatalui meu si ai mei facusera in tinerete dansuri de societate si i-am facut o surpriza.
Vreau sa stii ca s-a simtit la fiecare plic faptul ca invitatii au fost f. impresionati.La fiecare mai erau 20,30 E sau Dolari peste, nu era o suma fixa.
Poti incerca si sa inviti un cuplu de dansatori profi, nu te ingrijora, nu va vor eclipsa, ca stiu ei ce si cand sa faca.
Te pup,
Anca

Salutti.
Sunt Ralu, din Timi, si avem nunta la anul, in august.
Eu ... am facut dansuri de societate.
El ...
Sa zicem ca nu e catastrofa ... dar nici departe ... :-p ... in sensul ca nu ne potrivim nicicum ... dar deloc ....
Si ... EMERGENCYYYYYYYY
El nu prea e pasionat de dans ... in genere.
Pt mine, e mod de exprimare.
Simt ca face parte din propria mea existenta.
Dar cand iubesti ... eu zic ... ca se fac eforturi.
Trebuie sa facem ceva.
Nu doar pt nunta ...

Am inteles ca sti instructori care ne-ar putea scoate din impas.
Mi-as dori, intr-adevar, o coregrafie mai dragutza.
Ai putea, sa ne ajuti ???

Multe multumiri, anicipat
Ralu

raluk_27
15.10.2008, 13:32:50
SALUTY TE ROG POTI SA IMI DAI PE PRIVAT UN NR DE TEL AL INSTRUCTORILOR UNDE AI FACUT TU DANSURI, PENTRU CA SI EU SUNT DIN TIMISOARA, PLSSS(SORRY CA NU TI-AM TRIMIS PE PRIVAT PENTRU CA NU AM 10 MESAJE POSTATE:)

Salutti.
Am vazut ca tocmai ce ati facut nunta.
Felicitari !!!
Si "Casa de piatra !!!"
Eu voi face nunta TOT la MALDINI, ca si voi.
In cazul in care mai intri pe site ... spune-mi te rog mult, cum a fost.

Eu, din cate am discutat cu patronul, cred ca va fi bine.
Dar ... din pacate ... eu pun mare pret pe aspect ...
Care ... din cate am vazut ... lasa mult de dorit.
In special ca aperitivul ...
Mi se pare chiar saracut.

Poti sa-mi impartasesti cateva pareri?

Multumesc mult, mult, mult, anticipat.
Ralu, TM

lemneata
16.10.2008, 17:00:27
Salutare! Imi poate spune si mie cineva un numar de telefon al unui instructor pentru lectii particulare in Bucuresti? Va multumesc!

Da add la adi_a14 si discutam.......

devilish_angel
25.10.2008, 18:21:34
cele cu experienta, dati-mi va rog un sfat.
eu si iuby aratam bine impreuna (asa zice toata lumea) dar eu ma simt cam aiurea ca sunt mult mai scunda fata de el ...aproape 30 de cm diferenta 8-|
asa ca nu stiu ce sa facem in momentul dansului de la inceput, cand toata lumea e cu ochii pe noi. eu as fi vrut sa fac altceva... Nici eu nu stiu ce. Dar vroiam ceva in asa fel incat lumea sa nu zica "ce micuta e ea pe langa el" :-p

criss_a
01.11.2008, 13:05:55
Buna ! Sunt nou inscrisa pe forum si voi avea nunta pe 3 octombrie 2009. Stiti cumva unde se pot lua cursuri de dans in Constanta ? Imi puteti da un nr de telefon, vreo adresa? Multumesc mult. O zi buna!

Dulceata1
13.11.2008, 16:21:55
Dragele mele, eu am nunta pe 9 mai si am o maaaaaaaaare problema. Sotul meu (pentru ca deja suntem casatoriti civil)...nu e dansator deloc! Problema e ca nu prea a dansat la viata lui..si cred ca e putin frustrat pe ringul de dans. Eu, in schimb, sunt destul de dansatoare :) si as fi dispusa sa am rambadare cu el..dar nu stiu cum sa procedem. Va rog sa m-ajutati..pentru ca asta nu cred ca se va rezolva cu 5-6 ore de dans..poate doar pentru dansul mirilor..dar restul nunti??

Dianet
13.11.2008, 23:35:27
Dragele mele, eu am nunta pe 9 mai si am o maaaaaaaaare problema. Sotul meu (pentru ca deja suntem casatoriti civil)...nu e dansator deloc! Problema e ca nu prea a dansat la viata lui..si cred ca e putin frustrat pe ringul de dans. Eu, in schimb, sunt destul de dansatoare :) si as fi dispusa sa am rambadare cu el..dar nu stiu cum sa procedem. Va rog sa m-ajutati..pentru ca asta nu cred ca se va rezolva cu 5-6 ore de dans..poate doar pentru dansul mirilor..dar restul nunti??

Restul nuntii vei dansa cu ceilalti, ca doar la biserica nu te coase de el! Oricum, asa e si frumos - mireasa e luata la dans de nuntashi (recunosc ca nu intotdeauna asta e un lucru placut), nu sta lipita cu super glue de sots. Deci pe-asta am lamurit-o! :)

Cat despre dans, o sa faca ce o sa faca si fianseul meu: o sa execute disciplinat si strict tehnic primul dans, dupa care va fi alegerea lui daca se intretine cu musafirii si casca ochii cum te danseaza ceilalti ori daca te mai ia si pe tine la vreun blues.

Acum, intr-o nota mai serioasa: inscrie-te la un curs de dans. TU. Singura. Si roaga-l in vreo cateva randuri sa vina sa te ia de la sala, dar ai grija sa ii spui o ora mai devreme decat se termina cursul tau, sa apuce sa si asiste putin la ce nebunii faceti voi pe-acolo. "Tactica" asta a dat oarece roade cu fianseul meu. Dupa ce a tremurat intr-un colts (ca daca il ia si pe el profa la dans, asa, for fun????), a descoperit ca... "haide, mai, ca mai sunt si altii catastrofali si uite-i, n-au nicio problema!". Nu a mers atat de departe incat sa se inscrie cu mine la cursuri, insa a acceptat sa luam cateva lectii in particular (sigur, cu emotii, cu bocete, cu tanguieli si tacamul aferent) si chiar a dat rezultate frumushele (raportate la perioada cat am facut cursuri).

Succes! Sunt convinsa ca o scoti tu la capat!

Dulceata1
14.11.2008, 09:45:32
Restul nuntii vei dansa cu ceilalti, ca doar la biserica nu te coase de el! Oricum, asa e si frumos - mireasa e luata la dans de nuntashi (recunosc ca nu intotdeauna asta e un lucru placut), nu sta lipita cu super glue de sots. Deci pe-asta am lamurit-o! :)

Cat despre dans, o sa faca ce o sa faca si fianseul meu: o sa execute disciplinat si strict tehnic primul dans, dupa care va fi alegerea lui daca se intretine cu musafirii si casca ochii cum te danseaza ceilalti ori daca te mai ia si pe tine la vreun blues.

Acum, intr-o nota mai serioasa: inscrie-te la un curs de dans. TU. Singura. Si roaga-l in vreo cateva randuri sa vina sa te ia de la sala, dar ai grija sa ii spui o ora mai devreme decat se termina cursul tau, sa apuce sa si asiste putin la ce nebunii faceti voi pe-acolo. "Tactica" asta a dat oarece roade cu fianseul meu. Dupa ce a tremurat intr-un colts (ca daca il ia si pe el profa la dans, asa, for fun????), a descoperit ca... "haide, mai, ca mai sunt si altii catastrofali si uite-i, n-au nicio problema!". Nu a mers atat de departe incat sa se inscrie cu mine la cursuri, insa a acceptat sa luam cateva lectii in particular (sigur, cu emotii, cu bocete, cu tanguieli si tacamul aferent) si chiar a dat rezultate frumushele (raportate la perioada cat am facut cursuri).

Succes! Sunt convinsa ca o scoti tu la capat!

Merci mult pentru incurajari ! >:D< Mi-a mai venit putin sufletul la loc.
In privinta dansatului...s-ar putea sa ai foarte mare dreptate! Probabil ca va prefera sa danseze si el decat sa ma vada cu altii. ;))
La cursuri, cred ca ma inscriu in martie. Sper sa am suficient timp. Mai inainte nu prea voi avea cum pentru ca trebuie sa invat pentru niste examene.
Pupici multi! Chiar mi-a mi-ai facut ziua! \:D/ (in plus de asta..mai e si vineri ;)

delphi
15.11.2008, 23:47:17
Merci mult pentru incurajari ! >:D< Mi-a mai venit putin sufletul la loc.
In privinta dansatului...s-ar putea sa ai foarte mare dreptate! Probabil ca va prefera sa danseze si el decat sa ma vada cu altii. ;))
La cursuri, cred ca ma inscriu in martie. Sper sa am suficient timp. Mai inainte nu prea voi avea cum pentru ca trebuie sa invat pentru niste examene.
Pupici multi! Chiar mi-a mi-ai facut ziua! \:D/ (in plus de asta..mai e si vineri ;)

Si eu am nunta in mai. Si noi am vrea sa ne inscriem la dansuri mai ales pentru o coregrafie a primului dans/vals. Inca nu ne-am hotarat ce va fi primul dans dar as vrea sa fie ceva deosebit. Apropo, fetelor, cam cat mai costa o sedinta privata de dans pentru asa ceva? Sunt sigura ca sunt miresici care au optat pentru lectii particulare de dans. As vrea sa stiu ca sa ma pot orienta de pe acum la bugetul pe care va trebui sa-l aloc. Mersi frumos ^:)^

Dianet
16.11.2008, 11:54:51
Si eu am nunta in mai. Si noi am vrea sa ne inscriem la dansuri mai ales pentru o coregrafie a primului dans/vals. Inca nu ne-am hotarat ce va fi primul dans dar as vrea sa fie ceva deosebit. Apropo, fetelor, cam cat mai costa o sedinta privata de dans pentru asa ceva? Sunt sigura ca sunt miresici care au optat pentru lectii particulare de dans. As vrea sa stiu ca sa ma pot orienta de pe acum la bugetul pe care va trebui sa-l aloc. Mersi frumos ^:)^

Eu am dat 40 RON pe 2 ore. Nu stiu daca instructorul isi pastreaza tariful asta. Atat i-am dat eu...

judie
16.11.2008, 11:59:18
Noi am dat 70 ron/ora /5 ore au fost indeajuns pt vals vienez ...a iesit super...cum am video postez ...#:-S

Annakonda
22.11.2008, 11:46:52
cine doreste cursuri de dans pentru nunta,recomand cu placere pe cineva care practica dans sportiv,l-am vazut dansand intr-un show la o nunta....in plus i-a invatat si pe miri valsul.... am inteles ca a fost ieftin si vine si acasa...

Buna,

Mi-as dori si eu sa iau cursuri pentru dansul de inceput la nunta si daca ma puteti ajuta cu niste numere de telefon ale instructorilor ar fi super....
Pe private cu siguranta....:|

Multumesc!

Diana_Peter
22.11.2008, 19:32:08
Noi am dat 70 ron/ora /5 ore au fost indeajuns pt vals vienez ...a iesit super...cum am video postez ...#:-S

buna Irina,
Daca nu-ti e cu suparare imi poti da, te rog un PM cu detaliile intructorului?
Merci mult!:*

compact
23.11.2008, 08:58:49

mi se pare f urat ca mirele sa stea la masa si mireasa pe ringul de dans [-X

sotul meu nu stie sa danseze, dar la nunta a dansat aproape toata noaptea...noi am facut pauze de la dans pentru a manca :))
lasand la o parte ca invitatii au fost incantati cand au vazut ca danseaza, desi nu respecta nici un pas...el s-a simtit f bine si eu m-am simtit la fel. a fost seara noastra, poate cea mai importanta seara pentru cuplu si am stat impreuna aproape tot timpul...cand dansam cu partener de obicei dansam cu altcineva si sotul dansa cu alte invitate..

revenind ontopic - daca vreo miresica face cursuri de dans si e multumita as vrea si eu un PM ca vreau sa ma reapuc de dansuri :D

Dianet
23.11.2008, 16:58:32
mi se pare f urat ca mirele sa stea la masa si mireasa pe ringul de dans [-X

Depinde de cupluri. Mie nu mi s-ar parea nimic anormal. In cuplul meu, evident. Am vazut cupluri unde, pentru ca el nu danseaza, ea sta si tropaie ca Scarlett O'Hara cand era in doliu, pe sub masa. De ce? Imi gaseste si mie o explicatie logica?

Nunta va fi seara noastra, este evident. Dar daca as vrea sa dansez NUMAI cu el, nu mai invit pe nimeni - ma inchid cu el intr-o cabana si dansez numai cu el, nu e nevoie sa imi invit toti prietenii.

Este nemaipomenit ca el sa faca eforturi si sa intretina atmosfera odata cu tine. Mi-ar placea ca si fianseul meu sa faca asemenea. Dar nu il voi condamna daca va prefera sa se ocupe de intretinerea musafirilor si nu de dans. E si nunta lui - de ce l-as chinui?

Nu dati cu pietre - asta e parerea mea si modul in care inteleg EU nunta si relatia mea.

compact
24.11.2008, 09:22:23
Depinde de cupluri. Mie nu mi s-ar parea nimic anormal. In cuplul meu, evident. Am vazut cupluri unde, pentru ca el nu danseaza, ea sta si tropaie ca Scarlett O'Hara cand era in doliu, pe sub masa. De ce? Imi gaseste si mie o explicatie logica?

Nunta va fi seara noastra, este evident. Dar daca as vrea sa dansez NUMAI cu el, nu mai invit pe nimeni - ma inchid cu el intr-o cabana si dansez numai cu el, nu e nevoie sa imi invit toti prietenii.

Este nemaipomenit ca el sa faca eforturi si sa intretina atmosfera odata cu tine. Mi-ar placea ca si fianseul meu sa faca asemenea. Dar nu il voi condamna daca va prefera sa se ocupe de intretinerea musafirilor si nu de dans. E si nunta lui - de ce l-as chinui?
mi se pare de prost gust ca mirii sa nu danseze.....ca invitat nu m-as simti confortabil intr-o situatie de genul asta.

am scris ca nu am dansat numai cu el ;). de fapt am dansat toate dansurile cu alti parteneri (dansurile cu partener), dar la cele fara partener dansam in cerc.

ce intelegi prin intretinerea musafirilor? mers pe la mese cu un pahar de sampanie? pai si noi am facut asta...impreuna....era chiar ciudat sa mearga el singur si eu sa stau sa dansez...;-)

ps. dupa cum ziceam sotul meu nu are nici o legatura cu dansul, dar la noi la nunta a dansat f mult si pot spune ca s-a simtit bine.
facea pasii la hora haotic, nu era pe ritm la nici o melodie....dar toti invitatii au apreciat, el s-a simtit bine desi era in centrul atentiei si eu eram incantata ca invita la dans (cand era cu parteneri) alte femei :D (matuse, dra de onoare etc)

delphi
24.11.2008, 09:40:23
Fetelor daca ati putea sa-mi dati si mie pe privat iste numere de telefoane pentru instructyori de dans v-as fi recunoscatoare. Mersi

oana_mis
30.11.2008, 17:43:06
Si eu sincer mi-as dori sa ne ducem la cursuri dar partenerul meu nu prea e incantat. Nici muzica populara nu stie sa danseze dar a zis ca nu vrea sa invete....:no_02:
Ce sa fac sa il conving?

Dianet
02.12.2008, 22:08:56
mi se pare de prost gust ca mirii sa nu danseze.....ca invitat nu m-as simti confortabil intr-o situatie de genul asta.

am scris ca nu am dansat numai cu el ;). de fapt am dansat toate dansurile cu alti parteneri (dansurile cu partener), dar la cele fara partener dansam in cerc.

ce intelegi prin intretinerea musafirilor? mers pe la mese cu un pahar de sampanie? pai si noi am facut asta...impreuna....era chiar ciudat sa mearga el singur si eu sa stau sa dansez...;-)

ps. dupa cum ziceam sotul meu nu are nici o legatura cu dansul, dar la noi la nunta a dansat f mult si pot spune ca s-a simtit bine.
facea pasii la hora haotic, nu era pe ritm la nici o melodie....dar toti invitatii au apreciat, el s-a simtit bine desi era in centrul atentiei si eu eram incantata ca invita la dans (cand era cu parteneri) alte femei :D (matuse, dra de onoare etc)

Nu as folosi termeni atat de duri ca "prost gust" pentru o optiune a cuplului. Fiecare isi stabileste propriile reguli. Noi ne acordam mai multa libertate unul celuilalt. Nu atata incat eu sa stau la nunta si el la meci, desi... daca stau sa ma gandesc... :)

Prin intretinerea musafirilor inteleg ca el sa discute cu ei, la un pahar. Nu sa-i ia la rand, sa ciocneasca (lucru pe care il vom face impreuna) si sa primeasca urarile separat de mine.

Repet: nu stiu cum va fi la nunta noastra. Nu stiu cum va intelege fianse-ul meu sa participe atunci, pe moment. Stiu ca nu-l voi condamna indiferent ce va alege. (a, sigur, daca o alege pe alta, atunci il condamn... :) )

Cat despre parerea carcotashilor de la nunta, nu ma intereseaza. Eu n-am stat niciodata cu ochii pe miri, sa vad cat anume din nunta stau impreuna si cat separat. M-am dus pentru ei, pentru prietenia cu ei. Nu m-am distrat numai pentru ca i-am vazut pe ei pe ringul de dans. M-am distrat pentru ca a fost muzica buna.

Dar, sigur, astea sunt convingerile mele. Nu inseamna ca sunt si bune! Asa ca ia-le ca atare.

compact
02.12.2008, 23:00:06
Nu as folosi termeni atat de duri ca "prost gust" pentru o optiune a cuplului. Fiecare isi stabileste propriile reguli. Noi ne acordam mai multa libertate unul celuilalt. Nu atata incat eu sa stau la nunta si el la meci, desi... daca stau sa ma gandesc...
m-am referit la: mireasa danseaza si mirele face orice altceva: sta la masa, se uita la meci, pe geam, fumeaza pe terasa, sta doar cu prietenii lui de vorba...
sau varianta in care nici unul din ei nu danseaza....stau amandoi la masa si se uita pe geam, vorbesc cu nasii/prietenii

in plus nu e frumos din partea mirelui sa nu danseze cu mama lui, soacra, dra de onoare, nasa, matusile....asa cum mireasa danseaza cu tatal, socru, nasu, cavalerul, unchii.....

pisiana
03.12.2008, 05:32:02
Compact, in teorie ai dreptate... dar... noi trebuie sa fim un pic mai maleabile.
Al meu a cedat rugamintilor si mergem sa luan ore de dans, dar doar vals, tango... Sub nici o forma muzica populara.
El mi-a spus ca o sa faca un efort ca sa dansam vals la deschidere ( e ceea ce mi-am dorit de cand aveam ani), dar sa nu il oblig sa mai danseze dupa aia. Si am fost de acord , pt ca el nu danseaza NICIODATA, are un simt al penibilului exagerat si spune ca e "ursuletul saltaret " atunci cand danseaza. Chiar daca suntem acasa si nu ne vede nimeni.
Pe de alta parte... eu ador sa dansez si asta intentionez sa fac.

compact
03.12.2008, 15:54:45
Compact, in teorie ai dreptate... dar... noi trebuie sa fim un pic mai maleabile.
Al meu a cedat rugamintilor si mergem sa luan ore de dans, dar doar vals, tango... Sub nici o forma muzica populara.
El mi-a spus ca o sa faca un efort ca sa dansam vals la deschidere ( e ceea ce mi-am dorit de cand aveam ani), dar sa nu il oblig sa mai danseze dupa aia. Si am fost de acord , pt ca el nu danseaza NICIODATA, are un simt al penibilului exagerat si spune ca e "ursuletul saltaret " atunci cand danseaza. Chiar daca suntem acasa si nu ne vede nimeni.
Pe de alta parte... eu ador sa dansez si asta intentionez sa fac.
oricum suntem cam offtopic, dar de ce nu faci altfel nunta? sa pui mai multa muzica lenta, de exemplu, sa invete el mai multe tipuri de dans, sa aduci niste dansatori profesionisti care dupa 1-2 dansuri sa invite si musafirii la dans :)>-

Dianet
03.12.2008, 22:36:15
m-am referit la: mireasa danseaza si mirele face orice altceva: sta la masa, se uita la meci, pe geam, fumeaza pe terasa, sta doar cu prietenii lui de vorba...
sau varianta in care nici unul din ei nu danseaza....stau amandoi la masa si se uita pe geam, vorbesc cu nasii/prietenii

in plus nu e frumos din partea mirelui sa nu danseze cu mama lui, soacra, dra de onoare, nasa, matusile....asa cum mireasa danseaza cu tatal, socru, nasu, cavalerul, unchii.....

Mama lui si mama mea nu mai sunt in viata. Tatal lui nu este transportabil iar tata nu a dansat niciodata cu nimeni in afara de mama. Sa mai continui? :)

Nu l-as supune la chinuri doar pentru ca "asa e frumos". Vreau sa se simta bine la nunta noastra, nu sa se incadreze intr-un scenariu. Pentru noi e frumos ca ne luam, ca facem nunta, ca vrem sa fim impreuna.

But then again, astia suntem noi....

compact
04.12.2008, 09:22:44
Mama lui si mama mea nu mai sunt in viata. Tatal lui nu este transportabil iar tata nu a dansat niciodata cu nimeni in afara de mama. Sa mai continui? :)

Nu l-as supune la chinuri doar pentru ca "asa e frumos". Vreau sa se simta bine la nunta noastra, nu sa se incadreze intr-un scenariu. Pentru noi e frumos ca ne luam, ca facem nunta, ca vrem sa fim impreuna.

But then again, astia suntem noi....

imi pare rau ca nu veti avea mamele alaturi de voi.

Am spus "asa e frumos" in loc de "respect".
Exact sunteti voi....dar voi aveti invitati, asta incerc sa spun. Invitati care vin sa va vada, vin sa se distreze cu voi si acesti invitati ar trebui sa conteze. E adevarat ca este nunta voastra si doar o nunta pentru ei...

Dupa cum ti-am zis, sotul meu nu danseaza, dar la nunta a dansat si s-a simtit foarte bine si invitatii s-au simtit la fel. Dar am cautat un restaurant in care ringul era mai ferit (nici mie nu imi place ca cei de la mese sa stea sa se uite la cei care danseaza).
Iar daca el chiar nu vrea sa danseze de ce nu incerci sa faci nunta altfel?

Dianet
04.12.2008, 22:13:09
imi pare rau ca nu veti avea mamele alaturi de voi.

Am spus "asa e frumos" in loc de "respect".
Exact sunteti voi....dar voi aveti invitati, asta incerc sa spun. Invitati care vin sa va vada, vin sa se distreze cu voi si acesti invitati ar trebui sa conteze. E adevarat ca este nunta voastra si doar o nunta pentru ei...

Dupa cum ti-am zis, sotul meu nu danseaza, dar la nunta a dansat si s-a simtit foarte bine si invitatii s-au simtit la fel. Dar am cautat un restaurant in care ringul era mai ferit (nici mie nu imi place ca cei de la mese sa stea sa se uite la cei care danseaza).
Iar daca el chiar nu vrea sa danseze de ce nu incerci sa faci nunta altfel?

Nu fac nunta altfel pentru ca e si nunta MEA. :) Pe mine nu ma deranjeaza - el a facut efortul sa invete dansul de deschidere si ii voi ramane recunoscatoare pentru asta. Stie ca pentru mine conteaza dansul acela si si-a dat silinta... Ca nu va dansa dupa aceea, eu nu-i voi reprosa niciodata. Invitatii sunt prietenii nostri. Cei care comenteaza, nu conteaza... (hm... mai sunt si poeta!)

Si simt eu ca suntem offtopic si-o sa ne ia moderatoarele pe amandoua de ceafa si-o sa ne dea afara! :)

noidoiforever
05.12.2008, 15:10:13
Salut fetelor,

De cateva zile tot caut o melodie pe care sa o folosim la dansul de deschidere si nu reusesc sa ma hotarasc. Am senzatia ca nici una nu e destul de speciala/ptrivita. Pueti sa-mi dati si voi sugestii in privinta asta.
Va multumesc mult

Ballet
05.12.2008, 15:15:16
Salut fetelor,

De cateva zile tot caut o melodie pe care sa o folosim la dansul de deschidere si nu reusesc sa ma hotarasc. Am senzatia ca nici una nu e destul de speciala/ptrivita. Pueti sa-mi dati si voi sugestii in privinta asta.
Va multumesc mult
Uite aici un subiect despre asta...

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=632&page=186&highlight=vals

noidoiforever
06.12.2008, 21:26:33
Uite aici un subiect despre asta...

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=632&page=186&highlight=vals
Multumesc din sufletel!

feliznovia
08.12.2008, 20:09:05
Noi o sa facem curs de dans doar pentru valsul de inceput...care mi-as dori sa iasa perfect...iubitu meu nu prea danseaza, insa e foarte incantat de ideea primului dans ;;) ...si ca melodie....si eu caut de aproximativ 2 saptamani si nu gasesc nimic nemaipomenit....eu as vrea un vals in limba spaniola..si ce am gasit pana acum si mi-a placut(dar nu exagerat de mult, cum mi-as dori) a fost "Tiempo de vals" Chayenne...voi ce ziceti?va place? ma sfatuiti la un alt vals??dar tot in spaniola??

alina2408
09.12.2008, 10:48:26
Noi o sa facem curs de dans doar pentru valsul de inceput...care mi-as dori sa iasa perfect...iubitu meu nu prea danseaza, insa e foarte incantat de ideea primului dans ;;) ...si ca melodie....si eu caut de aproximativ 2 saptamani si nu gasesc nimic nemaipomenit....eu as vrea un vals in limba spaniola..si ce am gasit pana acum si mi-a placut(dar nu exagerat de mult, cum mi-as dori) a fost "Tiempo de vals" Chayenne...voi ce ziceti?va place? ma sfatuiti la un alt vals??dar tot in spaniola??

Melodia asta a fost valsul nostru de deschidere si toata lumea a fost fermecata,nu se asteptau la asa ceva mai ales din partea sotului:*

delphi
09.12.2008, 10:56:20
Imi poate recomanda si mie o scoala de dans pentru cursuri in week-end. Am vrea sa ne apucam din ianuarie asa pentru noi, si mai incolo si pentru valsul nuntii. Amandoi simtim nevoia sa facem un pic de miscare si cred ca ne-ar prinde bine ceva pasi de dans. Eu stau pe Calea Vitan dar in week-end am putera merge si in alta parte a Bucurestiului. Mersi frumos si astept sfaturile voastre :*

florina22
11.12.2008, 14:06:42
Helou,
noi am avut melodia "Once upon a december" si am avut o coregrafie de vis, o sa pun valsul in curand pe youtube ca sa va puteti da cu pararea...Initial am fost la o scoala de dans pescuita de pe net,undeva la floreasca nu dau nume ;)) si am fost total dezamagiti pt ca acolo se facea intr-o sala imensa de sport si era o grupa mare care facea dansuri latino-americane iar noi, cu ore particulare stateam intr-un colt si nu aveam posibilitatea punerii melodiei noastre. Instructora ne-a spus ca daca vrem sa mergem in parcare, punem melodia la casetofon la masina si dansam =)) pai adik dau 800 de mii pe sedinta ca sa dansez in parcare? pot sa fac asta si in fata blocului pretinzand ca filmez un episod din "Seinfeld"
Si apoi am dat peste o tipa care a fost geniala,care are scoala ei de dans ne-a dus intr-o sala separata, numai noi doi cu casetofonul si la aceeasi bani! si a mers struna, in 4..5 sedinte stiam valsul pe de rost!
kiss kisss

conyonila
12.12.2008, 01:26:30
Imi poate recomanda si mie o scoala de dans pentru cursuri in week-end. Am vrea sa ne apucam din ianuarie asa pentru noi, si mai incolo si pentru valsul nuntii. Amandoi simtim nevoia sa facem un pic de miscare si cred ca ne-ar prinde bine ceva pasi de dans. Eu stau pe Calea Vitan dar in week-end am putera merge si in alta parte a Bucurestiului. Mersi frumos si astept sfaturile voastre :*

pot sa iti spun eu scoala de dans la care am facut noi cursuri si dupa nunta am continuat si mergem si acum. este undeva spre Dinamo pe strada Tunari. stiu ca nu pot sa dau nume aici. este super. invatam cha-cha, rumba, salsa, vals lent, vals vienez. contacteaza-ma daca te intereseaza.

conyonila
12.12.2008, 01:32:09

noi am dansat pe "A donde voy" . mie mi-a placut mult. il gasesti in mai multe variante, cel mai frumos e cantat de o tipa dar nu stiu sa-ti spun cum se numeste

conyonila
12.12.2008, 01:35:09
Melodia asta a fost valsul nostru de deschidere si toata lumea a fost fermecata,nu se asteptau la asa ceva mai ales din partea sotului:*

am gasit-o si eu pe youtube. e super intr-adevar

alina2408
12.12.2008, 16:38:32
am gasit-o si eu pe youtube. e super intr-adevar
Multumesc>:D< Si mie mi-a placut f mult iar invitatiilor si mai mult si melodia dar mai ales dansul nostru>:D<

angiecris
13.12.2008, 00:31:43
Helou,
noi am avut melodia "Once upon a december" si am avut o coregrafie de vis, o sa pun valsul in curand pe youtube ca sa va puteti da cu pararea...Initial am fost la o scoala de dans pescuita de pe net,undeva la floreasca nu dau nume ;)) si am fost total dezamagiti pt ca acolo se facea intr-o sala imensa de sport si era o grupa mare care facea dansuri latino-americane iar noi, cu ore particulare stateam intr-un colt si nu aveam posibilitatea punerii melodiei noastre. Instructora ne-a spus ca daca vrem sa mergem in parcare, punem melodia la casetofon la masina si dansam =)) pai adik dau 800 de mii pe sedinta ca sa dansez in parcare? pot sa fac asta si in fata blocului pretinzand ca filmez un episod din "Seinfeld"
Si apoi am dat peste o tipa care a fost geniala,care are scoala ei de dans ne-a dus intr-o sala separata, numai noi doi cu casetofonul si la aceeasi bani! si a mers struna, in 4..5 sedinte stiam valsul pe de rost!
kiss kisss

Buna!
"Once upon a december" va fi si melodia noastra!;;)
Cand pui valsul pe youtube te rog sa ne anunti, ca suntem curiosi sa vedem ce coregrafie ati avut si cum v-ati descurcat.
Noi mergem maine la o scoala de dans, sa ne interesam.Am gasit-o tot pe net si e mai convenabila ca pret fata de alte scoli de dans.Dar, se afla tot in zona Floreasca...:-\ sper sa nu fie vorba de aceeasi scoala [-o<
Te rog fumos, imi poti scrie un mesaj pe privat cu numele tipei cu care ati invatat voi dansul?Am vrea sa incercam si noi, in caz ca e vorba de aceeasi scoala de dans.

Multumim!:*

cristoiash
13.12.2008, 11:10:01
Sunt curioasa de un lucru. Cele care ati reusit sa va tiriti partenerii la cursuri de dans, cum a fost dupa aceea? Fiindca eu cu al meu mergem la cursuri deja de un an si ceva, am ajuns la "aur" si ne distram excelent impreuna dansind si invatind noi figuri. Pe urma mi se pare unul din cele mai sexy activitati de facut impreuna ca si cuplu. Iar acum ca trebuie sa facem intrerupere din cauza nasterii, sunt asa de trista sa renunt la una din activitatile cele mai "fun" din relatia noastra ... pentru o vreme ...

Deci de curiozitate, s-au dezghetat si partenerii cei carora nu le facea placere sa danseze inainte sau au ramas tot asa?

Noi la nunta noastra am dansat in prostie, aici toata lumea stie sa danseze, de la politistul de la colt de strada, pina la orice academician :D, e parte din cei 7 ani de acasa. Si am dansat astfel cam cu toti invitatii, el cu doamnele, eu cu domnii si impreuna din cind in cind (dar mai rar, aproape n-am stat impreuna deloc la nunta:-$)

ella-ling
13.12.2008, 13:08:45
Sunt curioasa de un lucru. Cele care ati reusit sa va tiriti partenerii la cursuri de dans, cum a fost dupa aceea? Fiindca eu cu al meu mergem la cursuri deja de un an si ceva, am ajuns la "aur" si ne distram excelent impreuna dansind si invatind noi figuri. Pe urma mi se pare unul din cele mai sexy activitati de facut impreuna ca si cuplu. Iar acum ca trebuie sa facem intrerupere din cauza nasterii, sunt asa de trista sa renunt la una din activitatile cele mai "fun" din relatia noastra ... pentru o vreme ...

Deci de curiozitate, s-au dezghetat si partenerii cei carora nu le facea placere sa danseze inainte sau au ramas tot asa?

Noi la nunta noastra am dansat in prostie, aici toata lumea stie sa danseze, de la politistul de la colt de strada, pina la orice academician :D, e parte din cei 7 ani de acasa. Si am dansat astfel cam cu toti invitatii, el cu doamnele, eu cu domnii si impreuna din cind in cind (dar mai rar, aproape n-am stat impreuna deloc la nunta:-$)

noi ne-am tras unul pe altul la diverse cursuri: de tango, de salsa, de salon, insa avem amandoi doua picioare stangi, nu am trecut niciodata de primul nivel. Mie imi place sa dansez, insa singura, am facut si curs de dans oriental. Ne pierdem entuzisamul la fel de repede pe cat de repede l-am avut... Mai deschidem subiectul din cand in cand ptr ca avem niste cunostinte care si-au luat certificatul de instructori, insa preferam amandoi alte activitati sportive:D

conyonila
14.12.2008, 18:31:29

pai sa-ti spun cum s-a intamplat la mine: am fost la cursuri de vals vienez pentru nunta (cu multe zambete si multi pupici am reusit sa il conving) si dupa nunta...il pregatisem eu ca as vrea sa continui ...eu vorbeam, el tacea....pana in noiembrie cand l-am cam luat pe sus si s-a trezit inscris :D (la o luna de la nunta). ba chiar l-am inscris de 4 ori pe saptamana. nici eu nu sunt sanatoasa.:D am avut parte de cateva certuri pentru ca suntem amandoi incapatanati dar pana la urma am reusit sa terminam modulul 1 (vals lent, vals vienez, rumba, cha-cha si salsa) si acum am inceput modulul 2. am noroc cu el ca are ureche muzicala si suntem pe muzica. ca eu singura pe acolo eram paralela.:">

conyonila
14.12.2008, 18:33:22
noi ne-am tras unul pe altul la diverse cursuri: de tango, de salsa, de salon, insa avem amandoi doua picioare stangi, nu am trecut niciodata de primul nivel. Mie imi place sa dansez, insa singura, am facut si curs de dans oriental. Ne pierdem entuzisamul la fel de repede pe cat de repede l-am avut... Mai deschidem subiectul din cand in cand ptr ca avem niste cunostinte care si-au luat certificatul de instructori, insa preferam amandoi alte activitati sportive:D

poate intreb o prostie dar eu chiar nu am inteles : ce sunt acelea cursuri de salon?8-} ai zis ca ati fost la cursuri de salon.

bliss
17.12.2008, 14:52:55

O melodie frumoasa este "Por Una Cabeza" si este pentru tango. daca iti place ideea cauta pe youtube, este melodia din filmul Scent of a woman.:x

ella-ling
17.12.2008, 17:14:13
poate intreb o prostie dar eu chiar nu am inteles : ce sunt acelea cursuri de salon?8-} ai zis ca ati fost la cursuri de salon.

ma refeream la dansurile clasice care se pot subdiviza in ballroom si latin. Iar ballroom l-am tradus frumos ca salon, desi cred ca ele de fapt se cheama standard (include valsul lent, tango, quick step, valsul vienez).

Sper ca nu te-am indus prea mult in eroare#:-S

VANILITA
17.12.2008, 17:51:51
Buna fetelor! Ma bucur k am gasit si topicul acesta.....deoarece suntem si noi in aceeasi situatie ca majoritatea....Daca poate careva sa-mi recomande o scoala de dans sau un instructor pt valsul miresei, va raman recunoscatoare....Noi vrem sa facem o surpriza la toata lumea....n-o sa stie absolut nimeni....k noi preg ceva frumos...;;)....dar si la mine surpriza a fost mare cd al meu a venit cu ideea....el nu prea le are cu dansul....si cd vb intr-o zi despre asta....mi-a zis k s mergem sa facem un curs de dans (k sa nu se faca de ras...:">)....si m-a lasat cu gura :O....d-aia il iubesc eu asa de mult....:D
Multumesc pt atentie....si astept cu nerabdare rasp.....pupici....:*:*:*

VANILITA
17.12.2008, 18:01:49
Ahh...si inca o intrebare: cand credeti k ar trebui sa facem cursul de dans, cu o luna, doua inainte...???

Multumesc >:D<>:D<>:D<

compact
17.12.2008, 18:03:09
ma refeream la dansurile clasice care se pot subdiviza in ballroom si latin. Iar ballroom l-am tradus frumos ca salon, desi cred ca ele de fapt se cheama standard (include valsul lent, tango, quick step, valsul vienez).

standard si latino....

standard:
vals lent
vals vienez
foxtrot
tango
quick step

latino:
samba
cha cha cha
rumba
passo doble
jive

irina_cdoc
17.12.2008, 18:40:51
buna seara!
Stiti unde pot urma cursuri de dans in iasi?
merci

delphi
17.12.2008, 19:31:46
Ahh...si inca o intrebare: cand credeti k ar trebui sa facem cursul de dans, cu o luna, doua inainte...???

Si noi vrem sa ne apucam de ceva cursuri de dans. In primul rand sa facem miscare si in al doilea rand sa ne sincronizam putin la dans ca ne asteapta ceva nunti la anul ;;) (a noastra in primul rand). Noi oricum avem nunta in mai, deci mult mai devreme decat tine, deci probabil ai putea sa incepi mai tarziu lectiile.

mihu
18.12.2008, 15:38:12
buna seara!
Stiti unde pot urma cursuri de dans in iasi?
merci
Aici se discuta despre cursurile de dans in Iasi http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13204&page=28

conyonila
18.12.2008, 23:03:10

cred ca standard se numesc.

conyonila
18.12.2008, 23:10:49

eu cred ca ar trebui sa incepeti cam cu 2 luni. asta ca sa nu fiti pe fuga. sa aveti timp si pentru nervi, si pentru greseli, sa si uitati, sa va si reamintiti. eu merg la dans de vreo 3 luni. daca pot sa te ajut imi zici.

irina_cdoc
20.12.2008, 22:31:29
Aici se discuta despre cursurile de dans in Iasi http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13204&page=28

Merci mult pentru informatii

VANILITA
23.12.2008, 09:30:39
eu cred ca ar trebui sa incepeti cam cu 2 luni. asta ca sa nu fiti pe fuga. sa aveti timp si pentru nervi, si pentru greseli, sa si uitati, sa va si reamintiti. eu merg la dans de vreo 3 luni. daca pot sa te ajut imi zici.

Pai asa ma gandeam si eu....sa incepem mai din timp....k in ultima luna sunt o gramada de facut....si poate nu avem timp....decat de repetat...;))....
Pai ai putea sa-mi spui si mie unde faci tu dansul, cum e si cat te costa....? K nu prea stiu unde s m duc.....
Multumesc anticipat....:*:*:*

angiecris
04.01.2009, 01:35:05
Buna, dragi miresici!
Si noi vrem sa mergem la cursuri de dans!O sa cautam sa incepem cat de repede..mai greu este sa ne hotaram la ce scoala de dans.Eu nu ma descurc deloc cu dansul, dar pot sa va spun ca am invatat pasii de vals de pe youtube.Am gasit acolo o mica lectie...explicata foarte bine.Nu mi se pare prea greu.Cred insa ca vom avea nevoie de o coregrafie si de un instructor care sa ne corecteze greselile si sa ne invete ce tinuta sa avem.
Voi la ce scoala de dans mergeti?
Dati-ne si noua idei!

Multumim!

delphi
04.01.2009, 12:38:55
Buna, dragi miresici!
Si noi vrem sa mergem la cursuri de dans!O sa cautam sa incepem cat de repede..mai greu este sa ne hotaram la ce scoala de dans.Eu nu ma descurc deloc cu dansul, dar pot sa va spun ca am invatat pasii de vals de pe youtube.Am gasit acolo o mica lectie...explicata foarte bine.Nu mi se pare prea greu.Cred insa ca vom avea nevoie de o coregrafie si de un instructor care sa ne corecteze greselile si sa ne invete ce tinuta sa avem.
Voi la ce scoala de dans mergeti?
Dati-ne si noua idei!

Multumim!

Si eu as avea nevoie de niste sfaturi daca se poate. Vrem sa incepem de la sfarsitul acestei luni dar nu putem decat in week-end.

ravicescu
08.01.2009, 18:05:49
Helou,
kiss kisss
buna!imi poti spune numele doamnei?si o adresa,ceva.multumesc!

sim77
09.01.2009, 10:08:53
pot sa iti spun eu scoala de dans la care am facut noi cursuri si dupa nunta am continuat si mergem si acum. este undeva spre Dinamo pe strada Tunari. stiu ca nu pot sa dau nume aici. este super. invatam cha-cha, rumba, salsa, vals lent, vals vienez. contacteaza-ma daca te intereseaza.

Am vazut si eu scoala de dans de pe Tunari...si chiar ma intrebam cum ar fi sa mergem acolo...e si aproape de casa...Imi poti da si mie te rog mai multe detalii...pret...program...Multumesc mult... :)

olgutza26
10.01.2009, 14:10:43
Buna fetelor,
am intrat intamplator pe un link si am dat de o scoala de dans nu foarte departe de gara de nord, pe o strada care se face din calea grivitei. Puteti sa imi dati niste detalii? sunt in regula? Am vazut ca au postat niste filmulete de la ProTV cand s-a vorbit despre ei. As da numele scolii, dar nu as vrea sa se considere reclama.
astept raspunsul vostru,

Multumesc

Andrusca81
11.01.2009, 23:50:14
Si noi am urmat cursuri de dans inainte de nunta pentru ca mi se pare normal,mai ales daca vrei sa dansezi ceva deosebit.Sotului meu nu prea i-a placut sa danseze pana sa apar eu in viata lui..dar dupa aparitia mea s-a cam schimbat totul.Eu nu concep petrecere fara sa dansez ...si stiu, ca am tot dansat la viata mea si am si fost foarte dansata,deci era inevitabil sa nu invat + ca mai e si mostenire de la mama ;-).Mie totusi nu imi place stilul latino mai deloc ,exceptie facang stilul raggae...dar stilurile astea,cha cha,mambo,jive,twist mi se par aiurea tare si cand aud primele acorduri deja ma si plicti f tare...deci dansurile astea nu le-as exersa mai deloc pentru ca nu imi plac :D.
As putea spune ca numarul mare de petreceri la care am fost au constituit cursurile mele de dans...ba unii chiar ma intrebau daca am facut cursuri :))

mimitza
12.01.2009, 23:13:20
buna fetelor, am citit ce ati scris despre sali de dans din bucuresti si as rea sa imi dati, pe privat, nume de sali si adrese...:rocking:

olgutza26
13.01.2009, 09:15:48
nu stie nimeni nimic despre sala aceea despre care am povestit intr-o postare anterioara? chiar as vrea sa incep ceva ore de dans la inceputul lui februarie.

conyonila
14.01.2009, 15:47:39
eu nu va pot ajuta decat cu informatii despre sala de pe tunari. alte sali nu stiu. ca si voi si eu am cautat o sala mai aproape de casa. stau la obor - deci am ajuns pe tunari. noi suntem foarte multumiti de sala.

falcute
18.01.2009, 13:40:49
Buna fetele,

Noi impreuna cu finutzii nostrii am luat inainte de nunta cursuri de dans.Asta pt ca eram cam ciubota toti la dansat, iar finutzii au vrut un inceput spectaculos si o coregrafie mai deosebita.Am luat lectii particulare , pentru ca am considerat ca ceea ce trebuie sa ne invete pentru evenimentul asta, nu se incadreaza in metodele traditionale de cursuri.Noi am vrut intr-un timp relativ scurt sa aiba si finutzii coregrafia lor, si toti sa invatam pasii de vals, salsa , populara si orice altceva ce ne putea scoate din incurcatura.Daca vreti va pot da pe privat numele celei care ne-a ajuta.Cursurile le-am facut intr-o scoala aproape de metroul din Berceni(parca scoala 110, dar s-ar putea sa ma insel) si s-au tinut fie in sala de sport de acolo, fie intr-o sala de clasa( cu bancile detasabile) mai micutza.
Va invit sa va uitati pe pozele de la semnatura sa vedeti ce bine ne-am distrat la nunta, mai ales ca si cursurile ne-au ajutat sa ne relaxam si sa avem mai multa incredere in noi.Cel putin pentru baieti a fost o binecuvantare.Au topait amandoi toata noaptea pe ringul de dans.=P~Da nici noi fetele nu ne-am lasat mai prejos<:-P.
Numai bine!

elena28
19.01.2009, 12:39:14
eu nu va pot ajuta decat cu informatii despre sala de pe tunari. alte sali nu stiu. ca si voi si eu am cautat o sala mai aproape de casa. stau la obor - deci am ajuns pe tunari. noi suntem foarte multumiti de sala.

Buna!
Pe mine m-ar interesa acea sala de pe Tunari. De cand tot incercam sa dam o fuga sa vedem daca ne place....Imi poti da ceva detalii, te rog? Cate sedinte, cat costa, daca va simtiti bine acolo (mi-as dori sa si invatam, dar sa fie si relaxanta atmosfera), cati instructori sunt in sala.

Cel mai mult ma intereseaza cum e conceput pachetul....ne alegem noi dansurile pe care vrem sa le invatam sau ele se repeta ciclic, fiind deja stabilita ordinea lor? Cea de-a doua varianta e cea mai intalnita si noua nu ne convine...spre exemplu, poate vreau sa invat 7 dansuri, insa intre acestea sunt intercalate si altele, ceea ce presupune ca ma duc o saptamana, apoi fac pauza cat dureaza un anumit dans care nu ma intrreseaza si tot asa...Nu am vrea asa....:)

mirrelle
21.01.2009, 09:21:35
Buna fetele,

Noi impreuna cu finutzii nostrii am luat inainte de nunta cursuri de dans.Asta pt ca eram cam ciubota toti la dansat, iar finutzii au vrut un inceput spectaculos si o coregrafie mai deosebita.Am luat lectii particulare , pentru ca am considerat ca ceea ce trebuie sa ne invete pentru evenimentul asta, nu se incadreaza in metodele traditionale de cursuri.Noi am vrut intr-un timp relativ scurt sa aiba si finutzii coregrafia lor, si toti sa invatam pasii de vals, salsa , populara si orice altceva ce ne putea scoate din incurcatura.Daca vreti va pot da pe privat numele celei care ne-a ajuta.Cursurile le-am facut intr-o scoala aproape de metroul din Berceni(parca scoala 110, dar s-ar putea sa ma insel) si s-au tinut fie in sala de sport de acolo, fie intr-o sala de clasa( cu bancile detasabile) mai micutza.
Va invit sa va uitati pe pozele de la semnatura sa vedeti ce bine ne-am distrat la nunta, mai ales ca si cursurile ne-au ajutat sa ne relaxam si sa avem mai multa incredere in noi.Cel putin pentru baieti a fost o binecuvantare.Au topait amandoi toata noaptea pe ringul de dans.=P~Da nici noi fetele nu ne-am lasat mai prejos<:-P.
Numai bine!

Buna,

Poti sa-mi dai pe privat datele de contact si mai multe detalii despre preturi si orar ale persoanei care a tinut cursurile? Noi stam in berceni si ar fi super sa gasim asa aproape de casa...
Merci

ancutzaD
21.01.2009, 21:06:49
Buna,

Poti sa-mi dai pe privat datele de contact si mai multe detalii despre preturi si orar ale persoanei care a tinut cursurile? Noi stam in berceni si ar fi super sa gasim asa aproape de casa...
Merci
si eu vreau, si eu vreau.mercic

eiei
22.01.2009, 16:43:12
Helou,
kiss kisss

Si nu ne dezvalui si noua numarul tipei?Crezi ca mi-l poti trimite pe pm?Merci

tinerilogoditi
22.01.2009, 18:09:25
ce parere aveti de dansul mirilor, dar asa, ceva de genul, mai multe dansuri, legate intre ele: vals, si pe urma, imediat, sa faci un spectacol pe scena! oare ar iesi frumos?

Annakonda
22.01.2009, 22:58:44
Si nu ne dezvalui si noua numarul tipei?Crezi ca mi-l poti trimite pe pm?Merci

Buna,

Am si eu marea rugaminte de a-mi trimite si mie nr persoanei respective pt ca si noi ne dorim sa mergem la cursuri. Multumesc mult! Daca poti pe PM, nu cred ca e voie altfel...:-SS

nyko_lulu
01.02.2009, 12:07:35
dansul mirilor e ceva frumos mai ales cu o coregrafie foarte reusita ,dar de emotii sar putea sa nu mai iasa :)))

pintiliemihaela08
01.02.2009, 12:49:39
fetelor tocmai am gasit pe net unde sa comand 4 dvd cca curs de dans.da nu pot sa iau legatura cu iei pt ca nu rasp nimeni la nr care le am poate pt ca e duminica?ce zicet este vre-o sansa sa se poata invata de pe ele/a mai reusit cineva sa invete de pe dvd?ce zicet?sa incerc?

pintiliemihaela08
01.02.2009, 13:00:28
fetelor!a raspuns pers.de contact si deja am dat comanda1acuma cine stie cu cat ma va ajuta sper sa-mi fie de folos altfel voi ramane la fel de nepriceputa cum sunt acuma am sa va tin la curent ca marti imi ajunge comanda va pup si tineti-mi pumnii

delphi
02.02.2009, 21:48:17
Stie cineva cam cate o sedinta particulara pentru coregrafie de dans? Noi mergem la un curs de dans dar sedinta particulara este 100 RON ora si ni se pare cam mult. Oare o fi si cineva care sa ia mai putin? Ma gandesc ca in vreo 3 sedinte am invata, dar ne trebuie si o coregrafie bine pusa la punct...^:)^

ona28
03.02.2009, 18:11:57
fetelor tocmai am gasit pe net unde sa comand 4 dvd cca curs de dans.da nu pot sa iau legatura cu iei pt ca nu rasp nimeni la nr care le am poate pt ca e duminica?ce zicet este vre-o sansa sa se poata invata de pe ele/a mai reusit cineva sa invete de pe dvd?ce zicet?sa incerc?
Buna eu am gasit pe net un filmulet facut special ca sa inveti pasi de vals fara sa dai nici un ban.Trebuie sa fii doar atenta si sa repeti cu partenerul.

olgutza26
03.02.2009, 18:39:01
da-ne si noua adresa, te rugam.

pintiliemihaela08
04.02.2009, 11:27:51
Buna eu am gasit pe net un filmulet facut special ca sa inveti pasi de vals fara sa dai nici un ban.Trebuie sa fii doar atenta si sa repeti cu partenerul.
da si ai reusit sa invet?cineva de pe forum a postat o adresa cu dansuri onlain da nu am reusit nici un pas sa exersez dupa ei .poate sunt prea neindamanatica.succes!

irinutza1984
12.02.2009, 14:36:58
Helou,
kiss kisss

te rog sa-mi dai si mie un mes cu nr de telefon al tipei. viitorul meu sot m-a innebunit chiar cu melodia asta ;)) . astept un pm te rooog

iunona_girl
12.02.2009, 17:18:09
asa am vrea noi se facem un mik spectacol..:( dar la noi sunt niste preturi exagerate!
eu sunt din iasi...poate stie cineva mai multe oferete?
multumesc=((

tryish
12.02.2009, 18:34:26
Eu sunt norocoasa ca iubitul meu a facut cativa ani buni dansuri ... acum mai ramane sa ma instruiasca si pe mine si sa se si prinda ceva...;))

Celitia
14.02.2009, 01:11:41
Helou,
kiss kisss

daca mai intri si vezi mesajul meu da si mie te rog datele tipei pe pm....sau cine le-a obtinut sa mi le dea si mie pls >:D<

diab
02.03.2009, 14:16:31
Fetelor, stiti cumva unde se fac cursuri de dansuri populare? Al meu este antitalent la acest tip de muzica.

Crissa78
02.03.2009, 14:47:24
Fetelor, stiti cumva unde se fac cursuri de dansuri populare? Al meu este antitalent la acest tip de muzica.

Da un search pe google si vei gasi scoli de dans care au inclus in abonament dansuri populare. Eu am gasit 2 scoli(nu stiu daca pot scrie numele lor) , iar acum astept locuri libere. Mult succes!:*

diab
02.03.2009, 15:26:04
Da un search pe google si vei gasi scoli de dans care au inclus in abonament dansuri populare. Eu am gasit 2 scoli(nu stiu daca pot scrie numele lor) , iar acum astept locuri libere. Mult succes!:*
Poti sa-mi trimiti un PM cu numele scolilor?

Crissa78
02.03.2009, 15:32:41
Poti sa-mi trimiti un PM cu numele scolilor?

Ai PM ;;) Sa ne spui impresii. :*

fluturash24
02.03.2009, 16:03:05
Dansuri populare cred ca ar putea sa va invete si vreo matusa sau unchi :) sau o ruda de pe la tara..ca in general lor se sfaraie picioarele la hore si sarbe :D .
Din pacate, eu va trebui sa gasesc o scoala care sa "predea" asa ceva...in lipsa de rude talentate :) Mai ales ca al meu iubitel....nu vreti sa stiti cum danseaza...pardon, cum nu danseaza ;))

RalucaBordea
03.03.2009, 00:30:25
buna miresici,
cine imi poate recomanda un instructor de dans sau o pereche de dansatori ca sa invat impreuna cu viitorul meu sot, valsul vienez?

Mulumesc!
^:)^

diab
03.03.2009, 12:00:03
buna miresici,
cine imi poate recomanda un instructor de dans sau o pereche de dansatori ca sa invat impreuna cu viitorul meu sot, valsul vienez?

Mulumesc!
^:)^

Noi mergem la cursuri la scoala Let's dance. Daca intri pe site o sa gasesti numarul de telefon al lui Sorin Radan si alte detalii despre valsul vienez pentru nunta.

lilyblueyes
03.03.2009, 16:35:48
Noi mergem la cursuri la scoala Let's dance. Daca intri pe site o sa gasesti numarul de telefon al lui Sorin Radan si alte detalii despre valsul vienez pentru nunta.
am vazut si eu pe youtube un cuplu care fusese la let's dance si au dansat foarte dragut, din aprilie am vazut ca incep inscrierile...
pana atunci eu ma gandeam sa exersam in sufragerie :D

dcris
04.03.2009, 13:34:45
buna fetele
va rog sa imi da-ti si mie cateva numere de telefon pt cursuri de dans,daca se poate as vrea sa imi recomandati pe cineva de care a-ti auzit ca este ok\:D/

multumesc

RalucaBordea
04.03.2009, 21:46:36

multumesc mult pentru raspuns!
cam in cate sedinte inveti coregrafia si care ar fi pretul?

:x >:D<

diab
05.03.2009, 10:57:38
multumesc mult pentru raspuns!
cam in cate sedinte inveti coregrafia si care ar fi pretul?

:x >:D<

Daca intri pe site vei gasi toate informatiile de care ai nevoie, precum si parerea unora care au facut cursuri pentru dansul miresei cu el. Oricum mi se pare ca e 90 lei/sedinta care dureaza 1 ora si 20 min. Noi nu avem o coregrafie deocamdata pentru suntem inscrisi la cursul de 3 luni...iar aseara am invatat cativa pasi de tango care ne-au si iesit...<:-P

niela
05.03.2009, 11:02:08
fetelor eu ma gandesc ca dansul la nunta trebuie sa fie neaparat un vals-dar na depinde si de gusturi
noi am avut un vals fff frumos dar pe o melodie care nu era de vals-dar a iesit fain
melodia a fost de la begees -we living in a world of fool's-deci puteti pe o melodie preferata sa aveti un dans minunat

RalucaBordea
05.03.2009, 11:04:28
Daca intri pe site vei gasi toate informatiile de care ai nevoie, precum si parerea unora care au facut cursuri pentru dansul miresei cu el. Oricum mi se pare ca e 90 lei/sedinta care dureaza 1 ora si 20 min. Noi nu avem o coregrafie deocamdata pentru suntem inscrisi la cursul de 3 luni...iar aseara am invatat cativa pasi de tango care ne-au si iesit...<:-P

Multumesc! >:D< >:D< >:D< :x

lilyblueyes
10.03.2009, 17:25:11
pentru cine vrea sa invete acasa, am gasit schema pasilor la vals. vedeti ca la fete e pe dos cu ce e in poza :)

RalucaBordea
10.03.2009, 20:46:29
pentru cine vrea sa invete acasa, am gasit schema pasilor la vals. vedeti ca la fete e pe dos cu ce e in poza :)

da...da...eu vreau!
multumesc frumos!
^:)^ :*

Mihaela_Calin
28.03.2009, 22:04:52

Buna Crissa,

Ai putea sa-mi dai si mie pe PM datele de contact ale celor doua scoli. Am cautat pe net, dar nu am gasit ceva viabil, respectiv sa nu fie cursuri care sa se tina in weekend sau sa mai fie locuri disponibile.

Multumesc,
Mihaela

Crissa78
30.03.2009, 14:35:22
Buna Crissa,

Ai putea sa-mi dai si mie pe PM datele de contact ale celor doua scoli. Am cautat pe net, dar nu am gasit ceva viabil, respectiv sa nu fie cursuri care sa se tina in weekend sau sa mai fie locuri disponibile.

Multumesc,
Mihaela

Ti-am trimis un PM

happy_magda
30.03.2009, 22:25:07
Eu am gasit la chioscurile de ziare un dvd cu 15 lei. Are vals, salsa, rumba, tango si cha cha. Ne-am distrat intr-o seara pana la 1 noaptea exersand valsul =)). Acum trebuie sa-mi invat pasii, ca el prinde mai repede ca mine, a facut dansuri populare si mi-a luat-o inainte ;)).

irinaririna
31.03.2009, 09:54:26
Happy cum se numeste dvd -ul? As fi si eu interesata sa-l achizitionez.

ALBA_CA_ZAPADA70
31.03.2009, 10:40:32
spune.ne si noua pls cum se numeste dvd-ul? poate il gasim pe net:)
Eu am gasit la chioscurile de ziare un dvd cu 15 lei. Are vals, salsa, rumba, tango si cha cha. Ne-am distrat intr-o seara pana la 1 noaptea exersand valsul =)). Acum trebuie sa-mi invat pasii, ca el prinde mai repede ca mine, a facut dansuri populare si mi-a luat-o inainte ;)).

anca1230_pop
31.03.2009, 20:42:11
SE invata fffff greu avand ca model un dvd.............cel mai indicat este sa mergeti sa vorbiti cu un coregraf, si va spun asta din experienta.
Nu o sa regret niciodata ca am facut cursuri de dans inainte de nunta, si nu o sa uite fara indoiala NIMENI, momentul care l-am creat!

alina_h
31.03.2009, 21:11:25
SE invata fffff greu avand ca model un dvd.............cel mai indicat este sa mergeti sa vorbiti cu un coregraf, si va spun asta din experienta.
Nu o sa regret niciodata ca am facut cursuri de dans inainte de nunta, si nu o sa uite fara indoiala NIMENI, momentul care l-am creat!

Anca...am vazut momentul vostru si mi s-a parut de vis :)
La un colaj de genul asta ma gandeam si eu pt dansul mirilor...
Am o rugaminte daca ai putea sa-mi trimiti un PM cu numarul coregrafei voastre; nunta e pe 2 mai si deja incepem sa fim stresati ca nu ne-am hotarat ce melodie vom alege.

Te pup si mersi anticipat!

anca1230_pop
31.03.2009, 21:16:09
Anca...am vazut momentul vostru si mi s-a parut de vis :)
La un colaj de genul asta ma gandeam si eu pt dansul mirilor...
Am o rugaminte daca ai putea sa-mi trimiti un PM cu numarul coregrafei voastre; nunta e pe 2 mai si deja incepem sa fim stresati ca nu ne-am hotarat ce melodie vom alege.

Te pup si mersi anticipat!

De vis chiar a fost!
Ti-am trimis datele de contact pe PM!>:D<

alina_h
31.03.2009, 21:20:38
De vis chiar a fost!

iti multumesc din suflet!

o sa revin sa postez dansul nostru :)

o seara minunata!

anca1230_pop
31.03.2009, 21:23:28
iti multumesc din suflet!

o sa revin sa postez dansul nostru :)

o seara minunata!

Acu ne-ai facut curioase./:) ..............il asteptam cu nerabdare!

cearymika
01.04.2009, 13:18:41
Eu Ma Gandeam...am Vazut Cateva Filmulete Pe Youtube Foarte Frumoase Si De Acolo Mi-a Venit Ideea Sa Facem Si Noi Asa Ceva La Nunta.. Spre Exemplu Mel Thriller A Lui Michael Jakson ....ii Lasi Pe Invitatii Cu Gura Cscata...mi-ar Place Ceva In Grup ..singura Problema E Ca Nu Prea Avem Spatiu Unde Sa Repetam....chiar Recomand ..eu Cred K Este Funny...si Ai Si O Amintire Frumoasa Acolo Pe Caseta...va Pup Aveti Grija..puteti Alege Orice Melodice..ceva Care Sa Va Placa La Amandoi...

lyanna
01.04.2009, 14:54:09
Buna! N-am mai fost pe aici de mult.Voiam sa intreb -poate dintre voi care ati fost pe la scoli de dans de curand pt nunta stie cineva- stiti vreo scoala care sa faca curs de Flamenco? De ce? Pai pt e fain si o fata poate dansa spectaculos fara partener, ca al meu sot nu e prea fericit de idee si pe deasupra si gelos ca un otoman asa ca si daca as avea cu cine face pereche tot ar iesi balamuc :D

anca1230_pop
01.04.2009, 17:23:46
Eu Ma Gandeam...am Vazut Cateva Filmulete Pe Youtube Foarte Frumoase Si De Acolo Mi-a Venit Ideea Sa Facem Si Noi Asa Ceva La Nunta.. Spre Exemplu Mel Thriller A Lui Michael Jakson ....ii Lasi Pe Invitatii Cu Gura Cscata...mi-ar Place Ceva In Grup ..singura Problema E Ca Nu Prea Avem Spatiu Unde Sa Repetam....chiar Recomand ..eu Cred K Este Funny...si Ai Si O Amintire Frumoasa Acolo Pe Caseta...va Pup Aveti Grija..puteti Alege Orice Melodice..ceva Care Sa Va Placa La Amandoi...

Si la noi a fost fff funy!
Dar eu zic sa-ti convingi sotul si sa nu renuntati la moment, pt ca este mai iesit din tipare, si se improspateaza ffff nunta!

mirele_d
01.04.2009, 18:21:01
buna, noi mergem la cursuri de dansuri populare , pot sa iti dau un nr de telefon al profesorului : Numele lui este RUSANESCU CRISTIAN
[]

Sper sa te ajute

roxana17
01.04.2009, 21:55:16
Si la noi a fost fff funy!
Dar eu zic sa-ti convingi sotul si sa nu renuntati la moment, pt ca este mai iesit din tipare, si se improspateaza ffff nunta!

f frumos, mi-a placut la nebunie dansul vostru... trimite-mi si mie pm cu datele coregrafului vostru

Merci.

anca1230_pop
02.04.2009, 09:13:37
f frumos, mi-a placut la nebunie dansul vostru... trimite-mi si mie pm cu datele coregrafului vostru

Merci.

Nu stiu daca te va ajuta cu ceva daca iti dau nr de tel al coregrafei, pt ca noi suntem din cluj:-?

diab
02.04.2009, 15:33:59
buna, noi mergem la cursuri de dansuri populare , pot sa iti dau un nr de telefon al profesorului : Numele lui este RUSANESCU CRISTIAN
[]

Sper sa te ajute

Multumesc mult. Ai putea te rog sa-mi spui unde se tin cursurile si cat costa o sedinta? Mi-ar fi de mare ajutor ^:)^ ^:)^ ^:)^

Crissa78
02.04.2009, 16:03:11
Multumesc mult. Ai putea te rog sa-mi spui unde se tin cursurile si cat costa o sedinta? Mi-ar fi de mare ajutor ^:)^ ^:)^ ^:)^

Undeva pe la Gara de Est, in incinta unei scoli generale. Pretul este de 100ron/luna/8 sedinte. Le-am trimis un mail pentru ca ma interesau ce dansuri populare se invata, din ce zone anume si daca mai e de actualitate locatia. Daca nu imi raspund in timp util, adica pana la 19 :D ii voi suna ;;) Eu chiar as vrea sa merg(mai mult pentru al meu care e cam :-B la acest capitol) si e aproape de zona in care locuim. Cand aflu ceva te tin la curent! Poate ne inscriem toti patru in acelasi timp! :*

Crissa78
03.04.2009, 11:50:51
Am informatii noi legate de dansurile populare despre care vorbeam mai sus. Sedintele se tin luni si miercuri in intervalul 20-22. Se invata dansuri din toate zonele tarii. <:-P Noi vom merge luni . Daca mai este cineva interesat ... ;))

Crissa78
03.04.2009, 12:07:18
Cand ma bucuram si eu ca in sfarsit pot invata dansuri populare imi spune o prietena ca e total aiurea sa merg la astfel de cursuri. :( Si nu inteleg de ce?! Ca "Domn'e, oricine stie sa danseze o hora, o sarba, brasoveanca!" Sunt de acord. E foarte usor sa tii ritmul cu ceilalti, insa asta nu inseamna ca "stii sa dansezi", iar fiecare zona a tarii are stilul ei de dans, intr-un fel e hora din Moldova, in alt fel cea din Oltenia. De ce li se pare unora deplasat?! Asa cum te duci sa inveti vals sau tango asa poti invata si dansuri populare. E chiar asa "aiurea" sa-ti placa muzica si dansul popular? Va intreb si eu ca sunt tare necajita! :*

lyya
03.04.2009, 12:17:59
Buna,
Si eu fac cursuri de dans...Si le-am facut inainte de a decide ca fac nunta asa pentru miscare...ca intepenisem la birou. Sa nu va imaginati ca performez am vre-o 3 luni de dans. Daca vreti instructori vii recomand pe ai mei pentru ca fac din pasiune ce fac si mai devreme sau mai tarziu iti devin prieteni. Sala e buna si e fain ca se ocupa de fiecare pana ii iese. Pana la urma dansurile astea te ajuta sa ai gratie.
Chiar nus ce parere aveti voi dar eu nus de ce dar mi se pare ca la dansul mirilor tot un vals frumos merge sau ceva clasic nus combinat cu tango sau ceva.Parca nu merg dansuri latino prea mult.
Sau sunt eu prea conservatoare?

lilyblueyes
03.04.2009, 16:22:34
Buna,
Si eu fac cursuri de dans...Si le-am facut inainte de a decide ca fac nunta asa pentru miscare...ca intepenisem la birou. Sa nu va imaginati ca performez am vre-o 3 luni de dans. Daca vreti instructori vii recomand pe ai mei pentru ca fac din pasiune ce fac si mai devreme sau mai tarziu iti devin prieteni. Sala e buna si e fain ca se ocupa de fiecare pana ii iese. Pana la urma dansurile astea te ajuta sa ai gratie.
Chiar nus ce parere aveti voi dar eu nus de ce dar mi se pare ca la dansul mirilor tot un vals frumos merge sau ceva clasic nus combinat cu tango sau ceva.Parca nu merg dansuri latino prea mult.
Sau sunt eu prea conservatoare?
buna, in bucuresti ai facut cursurile? imi dai te rog pm cu scoala de dans si preturile?

raluk86
03.04.2009, 21:13:56
Buna
Ma intereseaza si pe mine o adresa si ceva preturi pentru cursurile de dans. Trebuie sa luam si noi ceva lectii, sa nu ne facem de ras....

Dianet
03.04.2009, 21:37:26
Cand ma bucuram si eu ca in sfarsit pot invata dansuri populare imi spune o prietena ca e total aiurea sa merg la astfel de cursuri. :( Si nu inteleg de ce?! Ca "Domn'e, oricine stie sa danseze o hora, o sarba, brasoveanca!" Sunt de acord. E foarte usor sa tii ritmul cu ceilalti, insa asta nu inseamna ca "stii sa dansezi", iar fiecare zona a tarii are stilul ei de dans, intr-un fel e hora din Moldova, in alt fel cea din Oltenia. De ce li se pare unora deplasat?! Asa cum te duci sa inveti vals sau tango asa poti invata si dansuri populare. E chiar asa "aiurea" sa-ti placa muzica si dansul popular? Va intreb si eu ca sunt tare necajita! :*

Orice dans / joc se invata. Lasa-i pe aia de comenteaza sa comenteze. Nu "oricine" stie sa joace jocuri populare. Eu de cand am venit in Bucuresti ma oripilez la fiecare chef din cauza a ceea ce numesc bucurestenii "sarba". Ori "brasoveanca" (in zona mea se numeste "basarabeanca", se joaca pe o alta melodie si are mai multe figuri). De hora de mina nu mai vorbesc. La Bucuresti hora de mina e o sarba mai lenta. Si seamana cu ceea ce la mine, la tara, se numeste "babeasca" - jucata de oameni mai in varsta, care nu pot sa salte picioarele si nu mai tin minte pasii.
Bunicii mele i se va increti instantaneu parul in cap cand o sa vada cum se... "joaca" la Bucuresti.
Deci - du-te linistita la jocuri populare! Si apoi da-le cu tifla alora de au comentat! Si zi-le doua si de la mine, te rog! :*

Crissa78
03.04.2009, 21:57:21
Dianet, mersik pentru cuvintele de incurajare!:x >:D<

happy_magda
03.04.2009, 23:10:35
Scuze, nu am mai intrat pe topicul asta. DVD-ul se numeste "Danseaza cu noi" - curs de dans pentru adulti. Intr-adevar, pentru o coregrafie mai speciala, este mai recomandat un coregraf, dar cine nu isi permite, sau nu vrea sa epateze cu tot felul de figuri, poate incerca si asa. Pentru un dans ca asta: http://www.youtube.com/watch?v=qxUed9jiIeU, m-as duce si acum la cursuri 8-}.

Unde se tin cursurile de dans popular ca vin si eu luni?

Crissa78
04.04.2009, 20:54:26
Unde se tin cursurile de dans popular ca vin si eu luni?

Cunosti Sos Pantelimon, zona Gara de Est? E o scoala generala acolo, nr 64. Acolo se tin cursurile. Noi mergem luni seara la ora 20. De abea astept! <:-P

diab
06.04.2009, 10:46:27
Cunosti Sos Pantelimon, zona Gara de Est? E o scoala generala acolo, nr 64. Acolo se tin cursurile. Noi mergem luni seara la ora 20. De abea astept! <:-P

Si noi venim azi acolo - e prima zi pt noi. <:-P

oltitta
06.04.2009, 15:13:31
Salutare!
Exista vreun loc (vreo sala) unde sa luam cursuri de dans ....sambata si duminica?

Crissa78
07.04.2009, 09:21:18
Am fost aseara la cursurile de dans popular! Suntem foarte incantati de tot: instructori, atmosfera. Instructorii sunt tineri si foarte rabdatori, iti explica foarte bine. Sunt niste profesionisti! Al meu chiar se suparase la un moment dat la: ca el nu pricepe, ca e ridicol, insa nu s-au lasat pana nu
l-au invatat pasii respectivi. Am discutat si despre lectii de vals, tango, dar dupa ce terminam dansurile populare. Ne bucuram ca i-am intalnit! :x

DiaDia3
07.04.2009, 16:02:05
Salutare!
Exista vreun loc (vreo sala) unde sa luam cursuri de dans ....sambata si duminica?

Sunt sambata si duminica si mai sunt si care vin acasa! :)
Ca sa te invete special pe tine...

eldel
07.04.2009, 18:54:18
Si noi venim azi acolo - e prima zi pt noi. <:-P

Buna, poti sa imi spui si mie te rog cat te costa ? Poti sa imi dai si mie nr de telefon pe privat? []
Multumesc frumos

happy_magda
07.04.2009, 22:08:35
Am fost aseara la cursurile de dans popular! Suntem foarte incantati de tot: instructori, atmosfera. Instructorii sunt tineri si foarte rabdatori, iti explica foarte bine. Sunt niste profesionisti! Al meu chiar se suparase la un moment dat la: ca el nu pricepe, ca e ridicol, insa nu s-au lasat pana nu
l-au invatat pasii respectivi. Am discutat si despre lectii de vals, tango, dar dupa ce terminam dansurile populare. Ne bucuram ca i-am intalnit! :x

Eu am avut o sedinta, care s-a prelungit si nu am putut sa vin :(. Poti sa imi spui daca pot veni si singura? Ca al meu are program diferit plus ca stie deja f bine. Cat se plateste?

Crissa78
07.04.2009, 22:12:22
Eu am avut o sedinta, care s-a prelungit si nu am putut sa vin :(. Poti sa imi spui daca pot veni si singura? Ca al meu are program diferit plus ca stie deja f bine. Cat se plateste?

Sigur ca poti veni singura! Data trecuta majoritatea fetelor erau singure si era si un baiat singur ;)) . Pretul e de 100ron/persoana, 8 sedinte a cate 2 ore. Te asteptam cu drag! :*
Noi chiar am repetat asta-seara prin casa pasii invatati :-B

florinam
08.04.2009, 00:34:27
Buna, fetelor!!!

Acum v-am descoperit topicul! Si eu fac cursuri de dans, de aproximativ 6 luni, impreuna cu sotul meu. Am mers la lectii private inainte de nunta si de atunci suntem nelipsiti din sala de dans :D !!! Am descoperit o pasiune a amandurora care ne face viata muuult mai frumoasa :x. Ne-am facut prieteni noi, facem miscare in fiecare saptamana, invatam sa dansam si ne mai si distram. Mi se pare o combinatie perfecta!!
De atunci am invatat sa dansam: vals vienez, vals lent, tango, salsa, jive, cha-cha, samba, slowfox, bachata.
Va pup! :*

PS: Maine incerc sa-mi fac timp sa va pun valsul nostru de la nunta.

EveningStar
14.04.2009, 23:39:41
Fetelor vreau si eu un PM cu scoli de dans in sectorul 2 sau la Universitate, va rog, si un numar de telefon daca ia cineva cursuri in zonele astea ^:)^

EveningStar
14.04.2009, 23:43:26

Te rog imi poti da mai multe detalii. Ce dansuri se fac? Au pagina web?Cine este instructor?Sau sunt mai multi?

Esti multumita pana acum? In ce zile se tin cursurile?

Merci frumos!>:D<

Crissa78
15.04.2009, 09:13:21
Te rog imi poti da mai multe detalii. Ce dansuri se fac? Au pagina web?Cine este instructor?Sau sunt mai multi?

Esti multumita pana acum? In ce zile se tin cursurile?

Merci frumos!>:D<

Dansurile populare sunt din toate zonele tarii. Noi am facut pana acum 3 sedinte si am invatat pasii de la hora, sarba, geamparaua, batuta moldoveneasca, aruncata si galaonul oltenesc. Sunt doi instructori(Roxana si Cristi). Ei fac parte dintr-un ansamblu folcloric, sunt tineri si foarte draguti. Orele se tin luni si miercuri de la ora 20 la 22. Suntem foarte, foarte multumiti! In plus ei sunt foarte rabdatori cu cei care prind mai greu, de exemplu : ne explica pasii, iar daca cineva nu a inteles unul dintre instructori il ia deoparte si ii explica pana intelege, in timp ce celalalt exerseaza cu restul. E o atmosfera super, radem, glumim! Suntem cateva perechi care avem nunta si am discutat cu ei si pentru dansurile standard.
Daca vreti sa veniti va asteptam cu draga inima! >:D<

maryloo
15.04.2009, 09:29:14
unde as putea sa iau si eu cursuri de dans in sectorul 4 si ce preturi sunt?
multumesc

EveningStar
15.04.2009, 11:25:43
Dansurile populare sunt din toate zonele tarii. Noi am facut pana acum 3 sedinte si am invatat pasii de la hora, sarba, geamparaua, batuta moldoveneasca, aruncata si galaonul oltenesc. Sunt doi instructori(Roxana si Cristi). Ei fac parte dintr-un ansamblu folcloric, sunt tineri si foarte draguti. Orele se tin luni si miercuri de la ora 20 la 22. Suntem foarte, foarte multumiti! In plus ei sunt foarte rabdatori cu cei care prind mai greu, de exemplu : ne explica pasii, iar daca cineva nu a inteles unul dintre instructori il ia deoparte si ii explica pana intelege, in timp ce celalalt exerseaza cu restul. E o atmosfera super, radem, glumim! Suntem cateva perechi care avem nunta si am discutat cu ei si pentru dansurile standard.

Deci sunt specializati pe dansuri populare. Noi am fi vrut mai mult tango si vals. Am mai facut o perioada si am vrea sa continuam, dar din pacate nu mai putem ajunge la scoala respectiva de dans. Cam de cand ati incepe dansurile standard?Imi poti da un nr de telefon in PM please?;-)

EveningStar
15.04.2009, 12:27:28

Pare o atmosfera super, din ce descrii. Cred ca o sa venim si noi sa vedem. Putem sa ne inscriem oricand, sau trebuie sa asteptam sa inceapa un nou modul?In partea asta unde mergeam cursul era de doua luni si nu mai veneau pe parcurs altii fata de cei inscrisi initial. Te pup.

Crissa78
15.04.2009, 12:53:01
Pare o atmosfera super, din ce descrii. Cred ca o sa venim si noi sa vedem. Putem sa ne inscriem oricand, sau trebuie sa asteptam sa inceapa un nou modul?In partea asta unde mergeam cursul era de doua luni si nu mai veneau pe parcurs altii fata de cei inscrisi initial. Te pup.

Te poti inscrie oricand. Vezi ca ai PM. Pup si eu!

karm3lla
24.04.2009, 09:26:42
buna fetele, ma intereseaza si pe mine in sectorul 6 undeva o sala sa luam si noi cateva cursuri e cineva din dr taberei? sau poate stiti in alta parte dar sa nu fie nici departe dr taberei,militari
cine ma ajuta si pe mine??? :( :*:*:*

nico74
24.04.2009, 09:49:29
buna fetele, ma intereseaza si pe mine in sectorul 6 undeva o sala sa luam si noi cateva cursuri e cineva din dr taberei? sau poate stiti in alta parte dar sa nu fie nici departe dr taberei,militari
cine ma ajuta si pe mine??? :( :*:*:*

Noi am facut ceva cursuri la o scoala care este in graditita de viza-vi de Favorit, nu stiu sigur ce numar e. Cred ca Sibiu nr 8. Dar vad ca tu ai nunta aproape...e cam tarziu, poate sa iei cursuri particulare.
Cauta ceva de genul: passionfordance

karm3lla
24.04.2009, 10:31:49
Noi am facut ceva cursuri la o scoala care este in graditita de viza-vi de Favorit, nu stiu sigur ce numar e. Cred ca Sibiu nr 8. Dar vad ca tu ai nunta aproape...e cam tarziu, poate sa iei cursuri particulare.
Cauta ceva de genul: passionfordance
multumesc frumos #:-S acum caut :D :*

Ellyama
24.04.2009, 11:18:47
Buna fetelor,

imi puteti recomanda si mie o sala de dans/ instructor in zona Iancului - Obor/ Mosilor, Pache Protopopescu? Noi avem nunta peste 2 luni.....:-s

Va multumesc frumos.

Ellyama
24.04.2009, 11:28:55
buna!imi poti spune numele doamnei?si o adresa,ceva.multumesc!

Buna,

imi poti trimite si mie intr-un PM datele de contact al doamnei? Merci frumos.

IonelaSt
26.04.2009, 22:01:19
mi as dori si eu o pereche de dansatori in Bucuresti?stie cineva?

otiliamanuela
01.05.2009, 21:02:13
Buna Anca! Sa stii ca mi-a placut foarte mult dansul vostru=D>....ati fost super simpatici:x.As vrea si eu ceva de genul asta la nunta mea .Daca te rog tare mult imi dai si mie nr. de tel a coregrafei voastre pe PM .
Mersi>:D<

florinam
06.05.2009, 23:36:30
Acesta a fost valsul nostru: http://www.youtube.com/watch?v=gY2gZp2VNqQ
Nu ne-a iesit chiar asa cum ne iesea la repetitii, din cauza emotiilor. Dar ne-am bucurat din plin de dansul nostru :x

Raluca12
07.05.2009, 14:43:46
Mai are cineva de gand sa faca cursuri de dans pentru nunta - mai exact sa invatati valsul miresei cu o coregrafie aparte? Daca da, cu cat timp inainte de nunta? O luna e prea mult sau prea putin?

Eu si sotul meu am incercat sa invatam sa dansam singuri acasa...e mai ieftin si a iesit foarte bine!!!

Ne-am uitat pe youtube la valsuri de nunta si am ales o coregrafie mai usoara pe care ne-am dat seama ca am putea sa o realizam. Am exersat cateva seri la rand si...am reusit. Eram cam emotionat, dar invitatii nostri chiar ne-au admirat...

Acum am aflat de un nou club unde se dau ore de dans special pentru nunta. Clubul este in Crangasi si se numeste BodyExprim - www.bodyexprim.ro (http://www.bodyexprim.ro), iar antrenorii si profesorii de dans de acolo sunt chiar profesionisti cu un portofoliu bogat.

Puteti intra pe site-ul lor unde sunt afisate si preturile.

dutescudiana
07.05.2009, 22:25:07

Buna.
Imi poti da mai multe detalii?!?!M-ar interesa si pe mine. Trebuie sa fac programare sau pot venii asa...pur si simplu?!?!
Multumesc.

cookyy
11.05.2009, 14:06:47

salut...scuze dar vroiam sa intreb si eu unde luati voi cursuri de dans popular? ca am vrea si noi dar nu stim unde...un link ceva..ca nu m-am descurcat sa gasesc..[-o<>:D<

Crissa78
11.05.2009, 14:36:39
salut...scuze dar vroiam sa intreb si eu unde luati voi cursuri de dans popular? ca am vrea si noi dar nu stim unde...un link ceva..ca nu m-am descurcat sa gasesc..[-o<>:D<

Ai PM! >:D< Noi deocamdata facem o pauza pana in iunie. Daca mergi sa ne spui impresii.

OanaMarinela
11.05.2009, 22:15:17

buna!poti sa imi lasi si mie un pm cu un nr de telefon unde sa sun[-o<!vrem sa ne inscriem si noi la cursuri!orele parca am citit ca sunt de la 20 la 22 ceea ce ar fi perfect pt amandoi!si daca ai putea sa imi spui si cat costa ai fi o scumpa!:-p macar orientativ!

ioanalupascu
21.05.2009, 16:02:07
buna fetelor eu am fost dansatoare de muzica populara cam 3 ani deci nu imi mai trebuie,dar as vrea sa urmez cusuri de dans sportive mi-ar placea sa dansez rumba

micky81bv
22.05.2009, 09:37:05
buna fetelor eu am fost dansatoare de muzica populara cam 3 ani deci nu imi mai trebuie,dar as vrea sa urmez cusuri de dans sportive mi-ar placea sa dansez rumba

rumba e intr-adevar, deosebit

aaa000
22.05.2009, 15:28:04
Buna sunt Alina:)
Am avut nunta acum cateva zile si vreau sa va impartsesc din experienta pregatirii primului dans:
- am ales lectii individuale( se pot face si la sala- undeva pe calea mosilor, de la ora 22 sau daca vrei sa economisesti timp lectiile se pot face si acasa;adresa de net a scolii:www.scoala-dansuri.ro ); noi am luat pachetul de 5 sedinte: una a fost la sala si 4 au fost acasa
- sedintele au fost in 3 zile consecutive:in prima zi osedinta, iar in urmatoarele2 zile cate 2/ zi( am fost presati foarte tare de timp pt ca ne- am hotarat in ultima saptamana de nunta)
- am avut un colaj cu 2 valsuri si mai multe melodii romanesti( ciuleandra, trandafir de lamoldova etc), dar si internationale
- sincer nu credeam ca vom reusi sa dansam( sotul meu nu stia sa danseze nici un stil din acel colaj si nici unul din noi nu avea conditie fizica)
- cei de la scoala de dans( domnul dumitru balan si coregraful nostru alin- care ne- a facut sa ne simtim foarte inlargul nostru) au fost super profesionisti: de la respectare programului cu strictete ore, zile etc pana la gasirea coregrafiei care sa dea maximul de la noi
- ce a iesit? un dans surpriza pentru 200 de invitati care nu se asteptau la asa ceva de la noi: cu 2 valsuri si un colaj din mai multe melodii la mijloc
Sper sa va fie de folos aceste randuri ale mele si le multumesc miresicilor care ne- au impartasit din experienta lor pe diverse teme si de la care am invatat si m- am inspirat foarte mult^:)^

soby3
22.05.2009, 15:30:57
ceva preturi?^:)^

Am avut nunta acum cateva zile si vreau sa va impartsesc din experienta pregatirii primului dans:
- am ales lectii individuale( se pot face si la sala- undeva pe calea mosilor, de la ora 22 sau daca vrei sa economisesti timp lectiile se pot face si acasa;adresa de net a scolii:www.scoala-dansuri.ro (http://www.scoala-dansuri.ro) ); noi am luat pachetul de 5 sedinte: una a fost la sala si 4 au fost acasa
- sedintele au fost in 3 zile consecutive:in prima zi osedinta, iar in urmatoarele2 zile cate 2/ zi( am fost presati foarte tare de timp pt ca ne- am hotarat in ultima saptamana de nunta)
- am avut un colaj cu 2 valsuri si mai multe melodii romanesti( ciuleandra, trandafir de lamoldova etc), dar si internationale
- sincer nu credeam ca vom reusi sa dansam( sotul meu nu stia sa danseze nici un stil din acel colaj si nici unul din noi nu avea conditie fizica)
- cei de la scoala de dans( domnul dumitru balan si coregraful nostru alin- care ne- a facut sa ne simtim foarte inlargul nostru) au fost super profesionisti: de la respectare programului cu strictete ore, zile etc pana la gasirea coregrafiei care sa dea maximul de la noi
- ce a iesit? un dans surpriza pentru 200 de invitati care nu se asteptau la asa ceva de la noi: cu 2 valsuri si un colaj din mai multe melodii la mijloc
Sper sa va fie de folos aceste randuri ale mele si le multumesc miresicilor care ne- au impartasit din experienta lor pe diverse teme si de la care am invatat si m- am inspirat foarte mult^:)^

aaa000
22.05.2009, 15:45:39
ceva preturi?^:)^

cam la fel ca si la celelalte scoli de dans pentru sedintele individuale( am studiat pe net preturile de la mai multe scoli de dans inainte de a o alege pe aceasta simulte aveau sedinta de 60 minute si nu aveau atat demulte stiluri de dans inclusiv etno): tin sa fac precizarea ca fiecare sedinta a avut 90 minute

Dulceata1
23.05.2009, 22:13:06
Stie cineva sa-mi recomande unde o scoala de dans unde-as putea face cursuri pe muzica populara? Chiar nu am gasit asa ceva si am nevoie :-s

adiyna
23.05.2009, 22:20:54
Buna seara miresici!

Si eu caut de cateva luni dansuri orientale,dar inca nu am gasit nicaieri! Poate stiti voi!

Si inca ceva! Nici cateva lectii de dans modern nu m-ar dezavantaja! Zona colentina, obor! Poate o sa optez pentru scoala aleasa de Alina!

Multumesc! @};-

crisass
24.05.2009, 10:34:10
Ti-am trimis un PM

buna Crissa, imi poti trimite si mie pls un PM cu scolile de dans ca tb sa ne apucam si noi de dansuri.
mersi mult poop.:*

anca_04
24.05.2009, 14:05:45
- am ales lectii individuale( se pot face si la sala- undeva pe calea mosilor, de la ora 22 sau daca vrei sa economisesti timp lectiile se pot face si acasa;adresa de net a scolii:www.scoala-dansuri.ro (http://www.scoala-dansuri.ro) ); noi am luat pachetul de 5 sedinte: una a fost la sala si 4 au fost acasa
ff tare! chiar e foarte util ca ne-ai scris
casa de piatra:)

Bebe_mik
06.06.2009, 13:30:03
Acesta a fost valsul nostru: http://www.youtube.com/watch?v=gY2gZp2VNqQ
Nu ne-a iesit chiar asa cum ne iesea la repetitii, din cauza emotiilor. Dar ne-am bucurat din plin de dansul nostru :x

ooo... super.. foarte frumos valsul, imi place si rochia ta :X

CASA DE PIATRA!!>:D<

crisass
06.06.2009, 21:45:01
ooo... super.. foarte frumos valsul, imi place si rochia ta :X

CASA DE PIATRA!!>:D<

Buna ,

Bebe Mik imi poti spune te rog unde ati facut voi cursurile de dans? Mi-a palcut foarte mult dansul vostru. Casa de piatra!>:D<

tucu
09.06.2009, 10:04:32
Buna Ziua Miresicilor Sunt Foarte Suparat Ca Am Facut Lectii De Dans Cu Sorin De La Lets Dance Si A Fost Un Nesimtit Din 6 Sedinte Care Ma Programat Am Facut Doar 2 Sedinte Este O Firma Foarte Neserioasa Fiinca Mi-a Zis Ca Nu Mai Poate Sa Contiunam Fiinca Pleaca Din Tara Si Ma Lasat Fara Dans La Nunta :( :( :( :( :( .

Dianet
09.06.2009, 22:58:50
Buna Ziua Miresicilor Sunt Foarte Suparat Ca Am Facut Lectii De Dans Cu Sorin De La Lets Dance Si A Fost Un Nesimtit Din 6 Sedinte Care Ma Programat Am Facut Doar 2 Sedinte Este O Firma Foarte Neserioasa Fiinca Mi-a Zis Ca Nu Mai Poate Sa Contiunam Fiinca Pleaca Din Tara Si Ma Lasat Fara Dans La Nunta :( :( :( :( :( .

Gaseste-ti pe altcineva. Arata-i noului instructor ce pasi ati invata cu Sorin si incepeti de acolo. Mai ai timp sa iti faci un dans frumos la nunta, nu dispera!

Bila neagra lui Sorin, ca te-a lasat balta, ca s-a angajat si acum intoarce spatele si nu-l intereseaza.

tucu
10.06.2009, 13:25:23
Gaseste-ti pe altcineva. Arata-i noului instructor ce pasi ati invata cu Sorin si incepeti de acolo. Mai ai timp sa iti faci un dans frumos la nunta, nu dispera!

Bila neagra lui Sorin, ca te-a lasat balta, ca s-a angajat si acum intoarce spatele si nu-l intereseaza.

BUNA DA AM SUNAT IERI LA ALTE FIRME DE DANS SI NU MA POT AJUTA DAR AM SA MAI INCERC . DAR ORICUM NU O SA MAI RECOMAND NICIODATA FIRMA LETS DANCE CARE ESTE FOARTE NESERIOASA SI NEPROFESIONALA ASA CA AVETI GRIJA MIRESICILOR :(( :((

ameliezan
11.06.2009, 19:24:54
am eu o recomandare pentru tine , lucian si monica , ii gasesti pe net ,au studioul de dans la Romana , langa cinema Studio. Sorinel de la Let's Dance nici nu exista in lumea dansatorilor ,credeti-ma pe cuvant ,stiu ce vorbesc .Omul vrea sa faca bani si atat ,ca dansator e mediocru.Bafta !

tucu
12.06.2009, 16:20:03
am eu o recomandare pentru tine , lucian si monica , ii gasesti pe net ,au studioul de dans la Romana , langa cinema Studio. Sorinel de la Let's Dance nici nu exista in lumea dansatorilor ,credeti-ma pe cuvant ,stiu ce vorbesc .Omul vrea sa faca bani si atat ,ca dansator e mediocru.Bafta !

buna multumesc ptr recomandare . :* o sa sun sa vad daca ma pot ajuta

Glowy
18.06.2009, 13:55:08
Fetelor, am nevoie de un sfat pls: Noi avem nunta pe 29 aug, tipa care ne invata sa dansam spune ca terminam cursurile in iulie dar e ok, sigur dansul nu se uita...voi ce credeti? avem sanse sa tinem minte pasii dupa 1 luna?:-p

TantiAglaia
18.06.2009, 21:37:43
Fetelor, am nevoie de un sfat pls: Noi avem nunta pe 29 aug, tipa care ne invata sa dansam spune ca terminam cursurile in iulie dar e ok, sigur dansul nu se uita...voi ce credeti? avem sanse sa tinem minte pasii dupa 1 luna?:-p
Glowy, depinde cat de mult a tinut cursul vostru... daca a durat 4 sedinte, nu cred ca il veti mai sti decat daca exersati voi. Daca a durat 3 luni sa zicem, nu uiti totul intr-o luna. Succes!! :)

Glowy
18.06.2009, 21:57:46
Pai in total o sa fie cam 7 sedinte cred...sper sa tinem minte#-o O sa exersam oricum, luam camera de filmat, ne filmam si repetam asa cred:-<

giulya
20.06.2009, 10:43:55
cu mare mare placere:*....sper sa va ajute....eu cred ca asa o sa invat pasii,nu vad rostu sa mai dau bani pe cursuri de dans...

am mai gasit o chestie interesanta...invitatiile de nunta in forma de magnet de frigider,sau marturiile...ca si invitatii pe mine nu m-au incantat destul de mult dar ca si marturii este o idee super...adresa este:www.magnetdesign.ro
daca mai gasesc ceva interesant va anunt:D

ralucadragne
22.06.2009, 08:24:54
buna

in dr taberei sau militari nu stiu
dar iti recomand o sala la eroii revolutiei (e pe langa city mall)...si pot spune ca merita tot efortul sa ajungi acolo.
noi am luat vreo patru lectii pt nunta si am facut furori ...:)

giulya
23.06.2009, 13:25:21
Multumim pentru site!Chiar ne-a fost de folos si am invatat cu usurinta toti pasii si toate miscarile pentru valsul nostru.Ramane acum sa facem coregrafia.
Am o mare rugaminte la voi toate.Stie cineva vreo scoala de dans a carei sala sa fie prin militari sau dr. taberei?

Multumesc mult!

<:-P ...ma bucur ca v-am putut fi de ajutor....parerea mea este ca pasii sunt destul de bine prezentati si nu mai vad rostu sa sa dai banii pe cursuri...noi mai avem pana la pasii de dans:))...va pup

Greenlady
24.06.2009, 11:04:23
Fetelor,
Vreau si eu sa fac niste cursuri de dans..dar am o problema..imi trebuie ceva foarte aproape..in cartierul Titan..pentru ca sotul meu nu doreste sa se deplaseze prea departe..va rog..^:)^ ^:)^ poate stiti vreo scoala, cursuri?

giulya
24.06.2009, 13:11:55
Fetelor,
Vreau si eu sa fac niste cursuri de dans..dar am o problema..imi trebuie ceva foarte aproape..in cartierul Titan..pentru ca sotul meu nu doreste sa se deplaseze prea departe..va rog..^:)^ ^:)^ poate stiti vreo scoala, cursuri?

buna!
eu am postat cu o pagina anterioara o adresa de net de unde poti invata pasii de dans fara sa mai cheltui bani pe cursuri plus ca este si foarte practic...exersezi cand vrei si cand ai timp,iar pasii sunt destul de bine prezentati,parerea mea....sper sa iti fie de ajutor si...spor la exersat:*

Greenlady
24.06.2009, 14:18:44
buna!
eu am postat cu o pagina anterioara o adresa de net de unde poti invata pasii de dans fara sa mai cheltui bani pe cursuri plus ca este si foarte practic...exersezi cand vrei si cand ai timp,iar pasii sunt destul de bine prezentati,parerea mea....sper sa iti fie de ajutor si...spor la exersat:*

Sarumana mult!!! Am vazut, dar asa cum spuneam nu eu sunt problema, ci stoul. Stiu din experienta cu "hai sa facem gimnastica singuri", avem vreo 2 aparate in casa..nici unul nu s-a apucat de sport acasa!!! Deci este musai sa avem program stabilit si sa stim ca de 2 ori sau 3 ori pe saptamana mergem la cursuri..altfel nu reusesc sa il urnesc!!!>:D<

giulya
25.06.2009, 09:34:28
Sarumana mult!!! Am vazut, dar asa cum spuneam nu eu sunt problema, ci stoul. Stiu din experienta cu "hai sa facem gimnastica singuri", avem vreo 2 aparate in casa..nici unul nu s-a apucat de sport acasa!!! Deci este musai sa avem program stabilit si sa stim ca de 2 ori sau 3 ori pe saptamana mergem la cursuri..altfel nu reusesc sa il urnesc!!!>:D<

:))...scuze dar nu cred ca am vazut mesajele tale anterioare...aici ai dreptate...si eu vreau sa invat limba engleza mai bine,cat sa nu mor de foame ma descurc, dar se poate mai bine si de cate ori am zis ca ma apuc de invatat dar nu am timp niciodata:))

PassionD
25.06.2009, 11:04:47

Stiu sentimentul, ma con frunt cua ceasi problema, nu ma mai duc la sala de doua luni aproape, pentru ca mi-am luat bicicleta, si stepper acasa. Dar... pot spune sincer, ca nu se compara, la sala parca e atmosfera care te indeamna sa lucrezi. Asa acasa.. mai intervine ceva, un vecin care vrea un ciocan, o ruda care vine in vizita, catelul care nu te lasa sa de desfasori and etc.
Eeeh... chiar daca dau niste bani in plus o sa revin la sala eu :P

florinam
01.07.2009, 14:06:26
Parca am citit pe aici ceva si de niste cursuri de dans popular... Imi poate da cineva pe privat, va rog, datele lor de contact? Multumesc! :*

angiecris
02.07.2009, 23:50:02
<:-P ...ma bucur ca v-am putut fi de ajutor....parerea mea este ca pasii sunt destul de bine prezentati si nu mai vad rostu sa sa dai banii pe cursuri...noi mai avem pana la pasii de dans:))...va pup

Da, chiar ne-ai fost de mare folos.In final, ne-am hotarat sa ne facem si coregrafia tot noi.Si vreau sa iti spun ca primele minute din valsul nostru au iesit destul de bine.Acum urmeaza sane coordonam cu muzica.Si nu cred ca mai avem nevoie de alte cursuri :-P

Dianet
05.07.2009, 09:51:16
Eu cred ca la nunta o sa dansez mai mult cu instructorul de dans decat cu mirele. Aseara am facut cha cha (eu cu instructorul, evident) si ne-a iesit foarte bine. Sunt tare incantata. Cu atat mai mult cu cat cha cha-ul se poate dansa ca... blues un pic mai rapid si de ceilalti invitati. :)

giulya
06.07.2009, 13:55:37
e super site-ul!
multumim frumos :*

cu mare mare placere:*,ma bucur ca va este de ajutor

Hanu
09.07.2009, 07:48:10
Parca am citit pe aici ceva si de niste cursuri de dans popular... Imi poate da cineva pe privat, va rog, datele lor de contact? Multumesc! :*

sunt la gara de est, la scoala 64
100 ron / luna , 8 sedinte, luni si miercuri de la 20 la 22

am fost noi aseara. f tare. :))

Crissa78
09.07.2009, 09:06:21

Sc 46 >:D<

Care mai e atmosfera pe acolo? Noi nu am mai avut timp sa ajungem..:((

Greenlady
09.07.2009, 15:27:56
100 ron / luna , 8 sedinte, luni si miercuri de la 20 la 22

Buna,
Caut de mult timp o scoala de dans foarte aproape de casa si aceasta ar fi relativ aproape de noi. Noi stam la Stadionul Lia Manoliu, dar am fi interesati de vals, tango, etc. Se fac si asa ceva aici? Niste date de contact mai exacte imi poti da? Telefon si/sau persoana de contact?
>:D<

OanaMarinela
12.07.2009, 01:37:49
daca e cineva interesat de cursuri de dans ma poate contacta pe pm si ii dau mai multe detalii!pot doar sa dau niste preturi 10 sedinte a cate 60 min=700 ron.
noi am inceput azi si sincer dupa mai multe incercari esuate am gasit in sfarsit ceva care chiar sa merite sa dam banii!locatia se afla la timpuri noi!
iar instructorul e cel care a dansat cu monica columbeanu la dansez pt tine!
nu stiu cat de mult va intereseaza asta dar ca idee!
va pup;-)

just_alinutzaa
13.07.2009, 17:58:39
Buna, gata mi-am gasit instructor de dans, de fapt instructoare<:-P , este super ok, intelegatoare (i-am spus k nu le am cu dansul asta "fitzos";)) si m-a inteles, sper sa scoata "untul" din mine) iar in curand o sa incep cursurile, o sa dansez 3 dansuri cu coregrafie...blabla..si pretul chiar este de criza (8 sedinte 90 lei, iar daca vreau doar per sedinta 15 lei), iar conditiile sunt super; desi locatia nu este chiar aproape de casa, zic ca se merita sa merg pana-n dorobanti (la fitzosi)...sa inceapa distractia si sa nu ma incurc in pasi=))))

Glowy
13.07.2009, 23:40:21
Tu vorbesti serios cu pretul asta? 90 Ron pentru atatea sedinte sau pentru una?

just_alinutzaa
14.07.2009, 15:57:24
Tu vorbesti serios cu pretul asta? 90 Ron pentru atatea sedinte sau pentru una?

nu mey atata costa 90 lei 8 sedinte....<:-P
(pret de criza)=)))

Annakonda
15.07.2009, 14:06:20
Te rog mult sa0mi dai si mie date de contact ale instructoarei. As vrea sa discut si eu cu ea cat mai repede, deoarece intram in criza de timp in curand.Merci mult!

Annakonda
15.07.2009, 14:19:22

M-ar interesa si pe mine date de contact ale celor de la Scoala 46. Se poate?Multumesc.

valusha
15.07.2009, 14:39:19
90 lei 8 sedinte?!:-? Vreau si eu date de contact, te rog!

krisstal
16.07.2009, 15:23:08
Tentant....

feliznovia
18.07.2009, 13:04:14
vreau si eu date de contact....plsssssssss ;-) super bun pretul!!

Tani18
26.07.2009, 19:55:38
Hello, miresici! Spuneti-mi si mie, va rog, cum va imbracati si mai ales incaltati la o sedinta de dans? Adidasi sau pantofi cu toculet? Si partenerul? Multumesc mult!

serban_anda2005
26.07.2009, 22:12:40
Hello, miresici! Spuneti-mi si mie, va rog, cum va imbracati si mai ales incaltati la o sedinta de dans? Adidasi sau pantofi cu toculet? Si partenerul? Multumesc mult!

Parerea mea este ca pana invatati dansul sa mergeti imbractati cat mai lejer urmand ca la ultimele sedinte sa purtati haine elegante pentru a va acomoda.

O seara buna :*

ralucadragne
29.07.2009, 22:29:05
mesaj pentru alynna

am incercat sa-ti raspund la PM, dar fiindca nu am cel putin 10 postari pe forum nu pot trimite inca mesaje private.
scoala de dans de pe langa city mall se numeste "In pasi de dans". aici din cate am vazut nu pot sa las date de contact, asa ca o poti cauta tu pe net

succes!

mariana_28
30.07.2009, 10:48:46
Buna tuturor.
Am nunta in octombrie si as dori si eu sa fac cateva sedinte de dansuri populare daca se poate in sectorul 4.Stie cineva ceva instructori sau scoli unde se fac?
multumesc

Porumbita
30.07.2009, 12:56:07

parerea mea e cu pantofi ambii parteneri se simt mai bine pasii iar cu adidasi mi se pare mai incomod si nici nu aluneca fff bine
...am luat cateva cursuri de dans nu vb aiurea:-p
oricum e parerea mea si mai poti intreba instructorul:D

EveningStar
30.07.2009, 13:24:14
Vreau si eu sa facem cateva sedinte de dans popular pt nunta, am incercat la scoala 46, dar nu mai sunt pana pe 16-17 august , iar in septembrie am nunta. In alta parte mai stie cineva?As vrea sa incepem de sapt viitoare,please.:(( Aaa...si un pret ne-ar fi de folos pe sedinta.multumim. Ca zone ideal ar fi sectorul 3 -Universitate/ Sectorul doi.

crisass
30.07.2009, 18:30:47
mesaj pentru alynna

am incercat sa-ti raspund la PM, dar fiindca nu am cel putin 10 postari pe forum nu pot trimite inca mesaje private.
scoala de dans de pe langa city mall se numeste "In pasi de dans". aici din cate am vazut nu pot sa las date de contact, asa ca o poti cauta tu pe net

succes!

buna,

am intrat pe site deoarece ma intereseaza si pe mine insa tariful cu 90 ron este pt copii...asa este sedinta 100 ron,este de persoana sau de pereche?vrem sa invatam doar valsul atat.>:D<

multumesc.

crisass
30.07.2009, 18:33:28
Fetelor,

buna,

si pe mine m-ar interesa tot pe langa cartierul Titan ceva...tu ai gasit ceva??pls dc ai gasit zi-mi si mie pt ca tb sa ne apucam de tb. merci>:D<

crisass
30.07.2009, 18:37:00

Cris, imi poti da si mie mai mult inf despre scoala de dans unde te duci? ca tb sa ne apucam si noi..vrem doar vals sa invatam (bineinteles ca dc prinde gustul "viitorul "ne apucam si de populare. si sa stii ca nu e deloc aiurea e chiar foarte ok sa dansezi de toate la nunta ta. asa ca....nu lua in seama pe toata lumea. ms poop.

crisass
30.07.2009, 18:39:40

vreau si eu,vreau si eu...imi poti da pls un PM cu un nr de tel?

crisass
30.07.2009, 18:44:06
Buna, fetelor!!!

Acum v-am descoperit topicul! Si eu fac cursuri de dans, de aproximativ 6 luni, impreuna cu sotul meu. Am mers la lectii private inainte de nunta si de atunci suntem nelipsiti din sala de dans :D !!! Am descoperit o pasiune a amandurora care ne face viata muuult mai frumoasa :x. Ne-am facut prieteni noi, facem miscare in fiecare saptamana, invatam sa dansam si ne mai si distram. Mi se pare o combinatie perfecta!!
De atunci am invatat sa dansam: vals vienez, vals lent, tango, salsa, jive, cha-cha, samba, slowfox, bachata.
Va pup! :*

PS: Maine incerc sa-mi fac timp sa va pun valsul nostru de la nunta.

ati fost superbi...sa stii ca am salvat vaslul vostru...te superi dc ma inspir??iti dau drepturi de autor>:D< :x

crisass
30.07.2009, 18:55:08

Buna,

ne arati si noua valsul vostru??:">

troppotzika
30.07.2009, 21:50:05
fetele imi spuneti si mie cam ce tarife se practica la cursurile de dans?

ralucadragne
31.07.2009, 09:35:04
buna,

am intrat pe site deoarece ma intereseaza si pe mine insa tariful cu 90 ron este pt copii...asa este sedinta 100 ron,este de persoana sau de pereche?vrem sa invatam doar valsul atat.>:D<

multumesc.

buna

sedinta este de 100 ron de pereche, dar vezi ca au si pachete care sunt mai avantajoase:

pachet 4 sedinte:360 ron/pereche
pachet 5 sedinte:425 ron/pereche
pachet 6 sedinte:480 ron/ pereche

in principiu 4 sedinte ar fi suficient sa va descurcati onorabil (noi atatea am luat pentru vals vienez).daca vreti ceva mai complicat ca si coregrafie ar trebui sa luati 5,6 sedinte. dar mai bine intebati instructorul.

succes

crisass
31.07.2009, 12:11:54
buna

sedinta este de 100 ron de pereche, dar vezi ca au si pachete care sunt mai avantajoase:

pachet 4 sedinte:360 ron/pereche
pachet 5 sedinte:425 ron/pereche
pachet 6 sedinte:480 ron/ pereche

in principiu 4 sedinte ar fi suficient sa va descurcati onorabil (noi atatea am luat pentru vals vienez).daca vreti ceva mai complicat ca si coregrafie ar trebui sa luati 5,6 sedinte. dar mai bine intebati instructorul.

succes

multumesc.

empeller2007
31.07.2009, 14:15:01
noi ivatam singuri vals.am intrat pe youtube, ne-am ales un dans pe care il exersam si zic eu ca ne iese bine:D .

cristinamar1
31.07.2009, 14:20:36
Noi facem valsul cu o fata de care am aflat, aici, pe forum, de la alta mireasa. Cere 40 lei / sedinta ceea ce e f bine, avand in vedere cat cer altii. Nu are scoala ei de dans, dar nu cred ca asta conteaza. Facem lectii in niste sali aflate in incinta Teatrului Tanase.

Lolitaa
04.08.2009, 23:59:12
Si noi am avut de gand sa mergem la cursuri de dans, dar in ultimul timp mirele meu a inceput sa dea inapoi....ca "nu avem timp". Asta este o maaaare problema pentru ca noi nu suntem deloc compatibili la dans, avem stiluri total diferite, si decat sa incercam direct la nunta valsul miresei, mai bine lipsa. I-am si spus asta.....cursuri sau "no dance"! M-am gandit si eu la solutia repetarii unei coreografii de pe youtube si faptul ca au fost miresici carora le-a iesit treaba asta m-a incurajat. Oricum stiu deja melodia si am gasit si coreografia perfecta. Si nici macar nu pare grea. Acum sa vad daca il conving sa repetam!

Mimi2009
05.08.2009, 10:45:43
Noi am facut curs de vals la scoala Lets Dance. Am invatat f repede, in 3 sedinte. La a patra nici nu ne-am mai dus. Ne-am incurcat un pic din cauza emotiilor dar nimeni nu a sesizat.:D

Crissa78
05.08.2009, 11:13:59
Noi facem valsul cu o fata de care am aflat, aici, pe forum, de la alta mireasa. Cere 40 lei / sedinta ceea ce e f bine, avand in vedere cat cer altii. Nu are scoala ei de dans, dar nu cred ca asta conteaza. Facem lectii in niste sali aflate in incinta Teatrului Tanase.

La Rapsodia, pe Lipscani, nu? Unde anume, adica in ce sali?

ralucadragne
05.08.2009, 13:37:03
Si noi am avut de gand sa mergem la cursuri de dans, dar in ultimul timp mirele meu a inceput sa dea inapoi....ca "nu avem timp". Asta este o maaaare problema pentru ca noi nu suntem deloc compatibili la dans, avem stiluri total diferite, si decat sa incercam direct la nunta valsul miresei, mai bine lipsa. I-am si spus asta.....cursuri sau "no dance"! M-am gandit si eu la solutia repetarii unei coreografii de pe youtube si faptul ca au fost miresici carora le-a iesit treaba asta m-a incurajat. Oricum stiu deja melodia si am gasit si coreografia perfecta. Si nici macar nu pare grea. Acum sa vad daca il conving sa repetam!

ideea e ca in afara pasilor pe care ii puteti invata singuri trebuie sa mai invatati muzica (cum zicea instructoarea noastra - cel mai important lucru in dans este sa fii pe muzica), pozitia de dans si mici trucuri care sa va ajute sa aratati mai bine in timpul dansului. pentru toate astea este necesar sa ai un profesor langa tine (si o spun din proprie experienta).
asa ca parerea mea ar fi sa incercati sa luati totusi cateva lectii de dans daca vreti sa iasa un vals frumos la nunta.

succes!

cristinamar1
05.08.2009, 16:03:27
La Rapsodia, pe Lipscani, nu? Unde anume, adica in ce sali?

Intram prin spatele Teatrului Tanase. Sunt mai multe sali in incinta teatrului, pentru repetitii. Iar fata cu care facem probabil ca inchiriaza cate o sala cans are cursuri. In timpul saptamanii facem in alta parte, prin zona Obor.

Greenlady
05.08.2009, 16:49:59
buna,

si pe mine m-ar interesa tot pe langa cartierul Titan ceva...tu ai gasit ceva??pls dc ai gasit zi-mi si mie pt ca tb sa ne apucam de tb. merci>:D<

Ti-am trimis PM.:*

VANILITA
05.08.2009, 17:00:18

Buna!
Stii cumva daca mai accepta cursanti? :D
Vrem si noi sa invatam ceva, dar nu stim unde sa mergem...:(
Poti sa-mi dai si mie, te rog, datele acestei persoane? daca se poate...
Mersi frumos...
O nunta frumoasa!

VANILITA
05.08.2009, 17:04:25

Vreau si eu, te roggg....^:)^ ^:)^

sab_sab
05.08.2009, 17:20:02
De vis chiar a fost!

waaa...fantastic!! foarte reusit!!!
te rog mult pm cu datele de contact alea instructoarei! super a fost..sau adresa de mail
mersi mult! si felicitari!!!!

cristinamar1
06.08.2009, 14:32:37
Buna!
Stii cumva daca mai accepta cursanti? :D
Vrem si noi sa invatam ceva, dar nu stim unde sa mergem...:(
Poti sa-mi dai si mie, te rog, datele acestei persoane? daca se poate...
Mersi frumos...
O nunta frumoasa!

Mai accepta, de ce nu? Depinde cand ai nunta sa aveti timp de 4-5 sedinte.

spiridonia
06.08.2009, 16:04:12
Buna miresicilor!
puteti sa imi dati si mie datele de contact ale instructoarei de dans de la Teatrul Tanase? sau orice recomandari prin zona Militari,la preturi rezonabile?
Va multumesc mult! succes in pregatirea frumosului eveniment!

Dulceata1
06.08.2009, 22:46:57
As fi fi eu interesata de asa ceva! Stiu ca sunt unii profesori de dans care prefera sa vina si acasa la client pt cursuri (pt. ca duc lipsa de locatii spatioase) iar pt. mine chiar si varianta asta ar merg pt ca am living-ul nemobilat.:-p ;;)