PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6

Cat_Eyes
31.05.2010, 18:13:36
fetelor, grabiti-va, stiu ca Ana este foarte ocupata! :)

madid
02.06.2010, 08:46:32
Buna,

Fetele, se poate un pm cu numarul anei de la distor?

multumesc mult!:)

sweet_november
05.06.2010, 19:11:08
salut!am fost si noi astazi la ana si am invatat primii pasii de vals.Mi s-a parut destul de greu mai ales ca noi suntem incepatori la capitolul dans dar speram ca in cateva sedinte sa reusim sa facem coregrafia cum trebuie.

flory99
05.06.2010, 21:35:09
Buna fetelor! Noi am avut nunta pe 15 mai anul acesta si am dansat dansul mirilor.

ralucadragne
07.06.2010, 11:11:02
buna

va pot recomanda si eu pe cineva care va poate ajuta cu dansul pentru nunta.
noi am invatat cu ea (o cheama alexandra) si am fost foarte incantati.

are sala in rahova la trafic greu...daca va intereseaza va trimit datele de contact.

rominash84
07.06.2010, 18:38:52
Buna fetelor,va rog un pm cu date contact ana-dristor.

olimpia26
07.06.2010, 20:28:20
Buna viitorelor miresici.Eu sunt o proaspata mireasa,care a avut nunta anul acesta pe 15 mai si am dansat dansul mirilor.Daca va intereseaza va pot da datele de contact al fetei cu care am facut noi,adica Madalina.Mult succes!!! Va pup:*

alinush19_85
07.06.2010, 20:31:55
Buna viitorelor miresici.Eu sunt o proaspata mireasa,care a avut nunta anul acesta pe 15 mai si am dansat dansul mirilor.Daca va intereseaza va pot da datele de contact al fetei cu care am facut noi,adica Madalina.Mult succes!!! Va pup:*

ce melodie ati avut?

flory99
07.06.2010, 20:43:24
Buna.Pardon,m-am exprimat eu gresit am vrut sa spun ca am fost la niste prieteni care au avut nunta in mai si au facut cu aceeasi fata cu care am facut si noi si totul a iesit asa cum a iesit si la nunta noastra adica SUPER.;-)

denya18
10.06.2010, 18:37:38

Buna,

Poti sa imi trimiti si mie nr de tel al Anei pe pm?

multumesc!

denya18
13.06.2010, 14:29:38
Buna,

Poti sa imi trimiti si mie nr de tel al Anei pe pm?

multumesc!

buna,

am si eu nevoie urgent de numarul anei din dristor, va rog!...daca poate cineva sa imi dea un pm^:)^

trebuie sa incepem sa ne pregatim dansul si as vrea sa o intreb daca mai are liber si pentru noi....

danutza_roxana
18.06.2010, 17:15:59
Noi am vrut ca primul nostru dans sa fie pe melodia "From this moment - Shania Twain". Ne-am dus la o scoala de dans, am facut 3 sedinte, dar nu ne-am dat seama ca este totusi prea lenta si totii pasii parca ii faceam cu incetinitorul.
Si deci cu 2 sapt acum inainte de nunta am schimbat melodia, o sa dansam pe "Tiempo de vals". Este parca mai usor de dansat vals :)

mirela_galan
20.06.2010, 00:14:15
Buna, dragele mele
Am observat ca sunteti foarte preocupate de cursurile de dans dinaintea nuntii... de aceea m-am gandit sa va impartasesc din experienta mea. Eu am avut nunta anu' trecut in august, pe 16, desi as fi vrut sa o am pe 13 de ziua mea, dar nu s-a putut din cauza postului, asa ca am decis sa o facem pe 16.
Ne-am gandit sa ne pregatim pentru dans cam cu o luna inainte, prin iulie. Nu am vrut sa ne coste foarte mult, pentru ca am zis ca s-ar putea sa nu merite, asa ca am cautat ceva mai ieftin... sau macar sa nu fie prea mult.
Asa am dat peste o echipa tanara... si ne-am pregatit cu un pret destul de rezonabil cam 5-6 ore, nu mai tin minte exact. Erau foarte simpatici si sociabili. Noi ne-am pregatit culmea cu ceva latino, dar a iesit chiar foarte bine. Si pe deasupra am aflat ca presteaza si dansurile la nunta... si am observat ca preturile sunt rezonabile, asa ca am decis sa ii chemam, desi in planul initial nici nu ne gandisem la asta. Noi am facut undeva prin centru, dar ei ziceau ca se muta, deci nu stiu exact pe unde sunt, dar inca mai am numarul de telefon al baiatului. Despre prestatia lor pot sa va spun ca a fost exceptionala, dansurile au fost cu o poveste... a fost foarte placut, pe desupra sunt si tineri si simpatici. Ma rog, si localul ne-a fost favorabil, adica spatiul.
Deci, dupa ce am vorbit atat, parerea mea e sa va luati cursuri de dans, si daca va permiteti incercati si un moment artistic. Iar, daca va pot ajuta, ma gasiti in privat pe emailul de la nickname( ma cam plictisesc toata ziua la birou).
Va pup, Mimi:*

Oana7
22.06.2010, 15:57:11
Buna fetelor :* Si eu sunt o viitoare miresica.....probabil la anul va fii marele eveniment...Si sincer pentru mine dansul mirilor e o chestie minunata ce trebuie tratata cu mult interes.....Eu ma pricap la dans .....cat de cat....Cu viitorul sot e mai greu....nush , uneori ma gandesc sa il duc la cursuri de dans de pe acuma :)) ca sa fiu sigura ca in ziua nuntii nu o sa se calce cu stangul pe dreptul.....sau in cel mai rau caz sa ma calce pe mine :P.... Oricum o sa apelam la o coregrafa pentru dansul mirilor....pt ca vreau sa fie ceva special... Si apropo de asta...am fost la o nunta In Caransebes ( eu sunt din Timisoara) unde am vazut o coregrafie superba......M-am mai uitat si pe Youtube....dar mirii aceia erau parca desprinsi din basme......de atunci am ramas impresionata si cu o dorintza imensa de a avea parte de asemenea moment !!!!!!!! Trebuie sa o intreb pe mireasa neaparat cu cine a lucrat..... poate am noroc si are vreo sala de dans prin timisoara :D poooopici !!!

alinush19_85
22.06.2010, 23:00:56
Buna fetelor :* Si eu sunt o viitoare miresica.....probabil la anul va fii marele eveniment...Si sincer pentru mine dansul mirilor e o chestie minunata ce trebuie tratata cu mult interes.....Eu ma pricap la dans .....cat de cat....Cu viitorul sot e mai greu....nush , uneori ma gandesc sa il duc la cursuri de dans de pe acuma :)) ca sa fiu sigura ca in ziua nuntii nu o sa se calce cu stangul pe dreptul.....sau in cel mai rau caz sa ma calce pe mine :P.... Oricum o sa apelam la o coregrafa pentru dansul mirilor....pt ca vreau sa fie ceva special... Si apropo de asta...am fost la o nunta In Caransebes ( eu sunt din Timisoara) unde am vazut o coregrafie superba......M-am mai uitat si pe Youtube....dar mirii aceia erau parca desprinsi din basme......de atunci am ramas impresionata si cu o dorintza imensa de a avea parte de asemenea moment !!!!!!!! Trebuie sa o intreb pe mireasa neaparat cu cine a lucrat..... poate am noroc si are vreo sala de dans prin timisoara :D poooopici !!!
poti sa imi trimiti si mie linkul respectiv, te rog? :)
cautam si noi o melodie, o coregrafie frumoasa
multumesc >:D<

Oana7
22.06.2010, 23:09:09
Scuze pt neintelegere....am spus ca m-am uitat si pe youtube...dar am vrut sa spun ca nu am vazut nici acolo un dans al mirilor asa de reusit ca al lor...Din pacate al lor nu e pe net..:(.. Scz inca o data :*
Daca te ajuta cu ceva....melodia era "Once upon a december". O sa incerc sa fac rost si de o filmare cu dansul lor....si o sa o postez. tu esti din timisoara ?? te pooop :*

stef_puiut
23.06.2010, 09:30:33
Fetelor, v-o recomand din toata inima pe Ana de la Dristor :-).
Noi facem deja de vreo 6-7 sedinte cu ea si ne place la nebunie. Coregrafia e gata de la intrare la poza de final, mai trebuie doar sa repetam. De mentionat ca noi vom dansa pe doua melodii, vals lent si apoi vals vienez, in total aproape 4 minute, ceea ce e multicel. (Un dans normal are cam 2 minute). Dar avand in vedere ca mai avem inca vreo 5 sedinte, avem timp sa repetam si sa invatam coregrafia cu ochii-nchisi cum s-ar spune.

marci
23.06.2010, 10:29:05
Noi facem deja de vreo 6-7 sedinte cu ea si ne place la nebunie. Coregrafia e gata de la intrare la poza de final, mai trebuie doar sa repetam. De mentionat ca noi vom dansa pe doua melodii, vals lent si apoi vals vienez, in total aproape 4 minute, ceea ce e multicel. (Un dans normal are cam 2 minute). Dar avand in vedere ca mai avem inca vreo 5 sedinte, avem timp sa repetam si sa invatam coregrafia cu ochii-nchisi cum s-ar spune.

buna...imi poti spune si mie cam cu cat timp inainte de nunta ati inceput cursurile de dans?sa stiu sa ma orientez;;) mersi...

stef_puiut
23.06.2010, 10:33:10
buna...imi poti spune si mie cam cu cat timp inainte de nunta ati inceput cursurile de dans?sa stiu sa ma orientez;;) mersi...
Pai in total cred ca facem vreo 14 sedinte, cate 2 pe saptamana, deci cu 7 saptamani inainte.
Parerea mea insa este ca iti ajunge o luna daca dansati un singur vals. Dansul nostru e destul de complex, are pasii de vals complicati, cu piruete si promenada, schimbari de sens etc.
Dar totul depinde si de voi cat va pricepeti la dans. Noi am prins repede ca am mai facut cursuri de dans acum vreo 7 ani si stiam pasii de baza.
Oricum foarte complicat nu e, important e sa zambiti mult si sa va simtiti bine cand dansati, si nu o sa se mai vada daca gresiti pasii.
Mult succes!

mirela_galan
23.06.2010, 14:55:53
Buna,

Am revenit.
Am cateva sfaturi pentru momentul de dans pe care vi le dau cu cea mai mare placere, le-am primit si eu de la profesorul de dans cu care am facut si ne-au ajutat f mult, avand in vedere ca melodia a fost destul de grea.
Deci:
1. Fiti foarte patrunsi de dans.
2. Nu aratati nesiguranta atunci cand dansati, nici macar daca ati gresit.
3. Daca ati gresit pasul asteptati muzica si continuati fara sa arati ca ati gresit,
4. Simtiti-va bine si nu fiti stresati.

Sper sa va ajute, si nu uitati ca cel mai important e sa te intelegi bine cu cel care iti preda.
Va pup:*
Mimi

Oana7
23.06.2010, 22:36:25
...Si nu in ultimul rand : miresicilor...sa stati drepte in timp ce dansati.....pt ca o miresica cocosata...nu da bine :P Si in fond...fiti mandre...ca nu mai e nimeni ca voi in toata sala .... pooopici :*

Cat_Eyes
23.06.2010, 23:38:29

usor de zis.. dar unde mai pui emotiile zilei, faptul ca sunt toti invitatii acolo..cu Ana e usor, dar cand vom fi fara ea... ;))

simina_grigore
24.06.2010, 01:37:00
Buna, miresici! Ce facem cu renumitul vals al miresei? Ne-am decis (eu si cu George) sa ne apucam de cursurile pentru dansul de deschidere, acum cateva zile. Si chiar am primit un pliant cursuri de valsul miresei, pe langa parcul de vizavi de noi, din Crangasi. Am observat ca pretul e ft mic si cred ca merita destul de mult, asa ca o sa sun in 2 zile. Cine mai vrea? Poate mergem impreuna:-s. v-am pupat!

stef_puiut
24.06.2010, 09:53:01
usor de zis.. dar unde mai pui emotiile zilei, faptul ca sunt toti invitatii acolo..cu Ana e usor, dar cand vom fi fara ea... ;))

Ai inceput si tu lectiile?
Cand aveti ora? Poate ne vedem acolo?
Cum merge?

Cat_Eyes
24.06.2010, 10:33:10
Ai inceput si tu lectiile?
Cand aveti ora? Poate ne vedem acolo?
Cum merge?

noi mergem de vreo 2 luni, cred :)
e foarte ok, imi place .. cu siguranta voi continua si dupa nunta!! :)

stef_puiut
24.06.2010, 10:41:59
noi mergem de vreo 2 luni, cred :)
e foarte ok, imi place .. cu siguranta voi continua si dupa nunta!! :)

Ce ati invatat? Faceti mai multe dansuri banuiesc!
Si noi vrem sa mai mergem dupa nunta, dar sa vedem cum stam cu timpul, ca nu o sa mai fim atat de motivati! :-)

Cat_Eyes
24.06.2010, 11:41:29
Ce ati invatat? Faceti mai multe dansuri banuiesc!
Si noi vrem sa mai mergem dupa nunta, dar sa vedem cum stam cu timpul, ca nu o sa mai fim atat de motivati! :-)

populara, ceva latino, tango, vals.. mai bine mai putine si stapanite mai bine decat.. :)
eu as vrea sa merg si singura daca e, ana spunea ca a facut si aerobic.. si ar fi foarte tare ;-)

stef_puiut
24.06.2010, 12:06:12
populara, ceva latino, tango, vals.. mai bine mai putine si stapanite mai bine decat.. :)
eu as vrea sa merg si singura daca e, ana spunea ca a facut si aerobic.. si ar fi foarte tare ;-)

Poate vorbim si dupa nunta ne strangem cateva cupluri si facem impreuna. Cred ca ar fi si mai ieftin si mai distractiv.

Cat_Eyes
24.06.2010, 12:22:53
sincer nu stiu daca e o idee buna, pentru ca nu ne ajuta spatiul. si decat sa ma inghesui..
acum depinde si cate perechi ar fi (sau persoane)
mai vedem.. prin septembrie oricum ma voi interesa eu, pentru ca pana atunci o sa fiu plecata :)

stef_puiut
24.06.2010, 12:25:04
sincer nu stiu daca e o idee buna, pentru ca nu ne ajuta spatiul. si decat sa ma inghesui..
acum depinde si cate perechi ar fi (sau persoane)
mai vedem.. prin septembrie oricum ma voi interesa eu, pentru ca pana atunci o sa fiu plecata :)

Vorbim atunci, eu ma intorc la mijlocul lui august, deci functionala cred ca o sa fiu prin septembrie :-)

ralucadragne
28.06.2010, 17:28:53
buna fetelor

o idee excelenta sa mergeti la cursuri de dans. asa am facut si noi dupa nunta.
dansul de deschidere ni l-a facut o instructoare foarte draguta...ne-a placut atat de mult de ea, incat dupa ce ne-am intors din luna de miere am mers la cursurile ei de dans (organizeaza si cursuri cu grupe, nu numai lectii particulare pentru nunta).

are o rabdare fantastica si in plus explica pasii de dans foarte bine, iar atmosfera la orele ei este super. in plus de asta, sala de dans arata foarte bine, e spatioasa, aer conditionat si are si parcare asigurata in curtea cladirii. abonamentul mi se pare foarte accesibil pentru serviciile pe care le ofera (110 lei/ persoana/ luna - noi faceam cate doua sedinte pe saptamana).

si ce sa mai...dansul mi se pare un mod foarte agreabil de a face miscare...ar trebui promovat mai mult.

Oana7
30.06.2010, 16:00:54
Buna din nou fetelor !! >:D< M-am interest de persoana care i-a facut coregrafia prietenei mele din Caransebes. E o fata , o cheama Iulia si e din Timisoara . Probabil o sa iau si eu legatura cu ea pt niste lectii de dans , pt ca viitorul meu sotz e praf :P Si cand o sa facem si noi coregrafia de deschidere , sa stie si el macar pasii de baza... Mie mi-a placut enorm dansul ce l-am vazut la nunta aceea......si am auzit ca e serioasa , are pregatire...si lectiile de dans sunt destul de ieftine...
Asa ca , viitoarelor miresici care sunteti din Timisoara , va pot oferii datele Iuliei pe prv.
Multi pupici :*:*:*

eleny84
01.07.2010, 22:37:48
Nu va bazati doar pe lectiile particulare si luati si macar o luna la o sala de dansuri. Te ajua mult sa fii intr-o atmosfera in care se danseaza ca te obisnuiesti cu oamenii care se uita la tine si cu ideea de a dansa in public.

lorieda
06.07.2010, 11:36:26
Fetelor

am si eu o intrebare, poate cineva ma poate ajuta...
Am contactat o societate pentru cursuri de dans si imi cer 135 lei / cuplu/90minute. Este ok ca si pret?
Si cum noi vrem sa facem tango vienez + tango (combinatie), ne-au sugerat minim 6/7 sedinte...
voi ce parere aveti?
O alta intrebare: mi-au cerut banii in avans chiar daca noi vom incepe lectiile (deocamdata teoretic) de pe 9/08/2010...de obicei asa se procedeaza?
Multumesc mult de tot ptr pareri

stef_puiut
06.07.2010, 11:49:41
Fetelor

Am contactat o societate pentru cursuri de dans si imi cer 135 lei / cuplu/90minute. Este ok ca si pret?
Si cum noi vrem sa facem tango vienez + tango (combinatie), ne-au sugerat minim 6/7 sedinte...
voi ce parere aveti?
O alta intrebare: mi-au cerut banii in avans chiar daca noi vom incepe lectiile (deocamdata teoretic) de pe 9/08/2010...de obicei asa se procedeaza?

Parerea mea este ca e cam mult, deci eu cand am cautat mai ieftin de 80 ron / cuplu / 60 min nu am gasit. Deci pana la urma preturile cam astea sunt.
nu as accepta insa sub nici o forma sa le dau banii in avans, mai ales pentru toate sedintele. O sa fiti la mana lor cu programul, plus ca daca ratati o sedinta si nu mai aveti cand sa faceti nu va mai recuperati banii.
Eu nu am incredere in astfel de oameni, si sincer nu cred ca sunt profesionisti.
Acum voi alegeti.
Cum e tangoul vienez, ca n-am mai auzit pana acuma?

lorieda
06.07.2010, 12:10:29
Parerea mea este ca e cam mult, deci eu cand am cautat mai ieftin de 80 ron / cuplu / 60 min nu am gasit. Deci pana la urma preturile cam astea sunt.
nu as accepta insa sub nici o forma sa le dau banii in avans, mai ales pentru toate sedintele. O sa fiti la mana lor cu programul, plus ca daca ratati o sedinta si nu mai aveti cand sa faceti nu va mai recuperati banii.
Eu nu am incredere in astfel de oameni, si sincer nu cred ca sunt profesionisti.
Acum voi alegeti.
Cum e tangoul vienez, ca n-am mai auzit pana acuma?

Vals vienez..sorry :(
Vroiam sa spun vals vienez + tango ...
Da si mie mi se pare aiurea sa platesc inainte insa nu prea stiu la cine sa apelez...sunt un pic in criza de timp.
Uff...
Mersi de sfat!

MadalinaCh
06.07.2010, 14:42:08
Da, probabil, daca nu ai fost in viata ta la un chef sau intr-un club o fii necesar sa te obisnuiesti printre oameni... altfel, zic eu, e suficient un instructor de dans care sa te invete o coregrafie draguta. La nunta oricum esti in centru atentiei si nu exista antrenament sau cursuri care sa te pregateasca de asa ceva !
In plus nu mi se pare ca dansatu in puplic e ceva iesit din comun, ceva tabu ...

Oricum, cel mai important este sa poti sa ramai natural si sa stii sa alegi lucruri care ti se potrivesc.

Nu va bazati doar pe lectiile particulare si luati si macar o luna la o sala de dansuri. Te ajua mult sa fii intr-o atmosfera in care se danseaza ca te obisnuiesti cu oamenii care se uita la tine si cu ideea de a dansa in public.

MadalinaCh
06.07.2010, 14:50:35
Mie mi se pare mult ! Noi am platit 50 de lei pe sedinta, 1-2 ore, in functie de cum aveam noi chef. Nu mai stiu de cate sedinte a fost nevoie sa invatam .... 2-3 sedinte sa facem coregrafia cap-coada si inca vreo 2 sa o repetam. A... si noi plateam de fiecare data.

Fetelor

voi ce parere aveti?

Oana7
06.07.2010, 15:52:09
Intr-adevar e mult 135 de lei pe sedinta. Sincer , e o irosire de bani , mai ales ca iti cer banii in avans...si nici macar nu stii daca o sa te ajute cursurile lor. in mod normal te duci la prima sedinta , o platesti , iar daca vezi ca e ok si te intelegi bine cu coregrafa/ul ...atunci hotarasti daca mai mergi si in continuare. Asa , ei iti iau banii in avans , si poate tu nu mai vrei sa continui la ei , din diverse motive si ramai si cu banii dati si fara coregrafie , sau cu una nu asa de reusita precum iti doreai.
Sfatul meu : mai intereseaza-te de altcineva de pe la fete care deja au luat cursuri si poate gasesti si ceva mai ieftin....dar macar stii ca e ok de inainte sa mergi...... pt ca e un moment unic...si trebuie pregatit asa cum se cuvine. poopici

Fetelor

voi ce parere aveti?

simina_grigore
11.07.2010, 19:33:40
Buna! Mi se pare cam exagerat 135 de ron pe sedinta. Eu platesc 50 de ron pe sedinta si e super. Am terminat coregrafia si acum muncim la estetica.
Si daca tot am scris aici, sa va intreb ce vi se pare mai interesant: valsul clasic al mirilor sau un alt dans?

Lili1982
11.07.2010, 21:36:03
Buna! Mi se pare cam exagerat 135 de ron pe sedinta. Eu platesc 50 de ron pe sedinta si e super. Am terminat coregrafia si acum muncim la estetica.
Si daca tot am scris aici, sa va intreb ce vi se pare mai interesant: valsul clasic al mirilor sau un alt dans?

Buna !

Unde ai gasit cu 50 ron pe sedinta ? Pretul este per cuplu ? Noi am gasit prin recomandare un instructor, dar inca n-am discutat pretul pentru ca abia in septembrie incepem cursurile... Da-mi un pm cu mai multe detalii, te rog !

camelie
15.07.2010, 12:04:46
Noi am facut 10 ore pentru 2 stiluri de dans (vals si tango) si ne-a costat 70 ron/ora. Nu a fost nici ieftin nici foarte scump. Exista si preturi mai piperate.Iar dansurile au fost apreciate de catre invitati.:)>-

ramonici_1111
17.07.2010, 07:49:48
As vrea sa va impartasesc din experienta noastra f neplacuta legata de cursurile de dans luate la scoala de dans Hobbydance. Cei de acolo sunt niste oameni care nu isi urmaresc decat interesul si viitoarele miresici care doresc sa ia cursuri de dans sa incerce sa evite aceasta scoala de dans.

simina_grigore
17.07.2010, 11:18:45
Buna, dragele mele!
Am vazut mesajul tau, Ramona, si m-am gandit ca desi fiecare dintre noi are o experienta mai mult sau mai putin placuta cu niste antrenori asta nu inseamna ca se comporta tot timpul la fel. Cu cine facem noi se comporta super, dar poate nu s-a comportat cu oricine asa. Nu trebuie sa denigram pe cineva in totalitate; simpla parere cu: ne-a placut sau nu, cred ca ar indeajuns.

V-am pupat! :*

Ruxica
18.07.2010, 21:09:06
Nota 10 pentru Ana din Dristor .
Ne-a placut mult ce ne-a invatat , am facut 5 sedinte dar am mai repetat acasa si la restaurant .
Este bine s-o rugati sa va filmeze si sa repetati acasa dupa filmare .
La nunta sunt multe emotii si ne-am incurcat putin dar pana la urma am scos-o la capat .:D

simina_grigore
19.07.2010, 11:45:10
Fetelor,
Ia spuneti-mi ce parere aveti despre tangoul argentinian la nunta? Care din voi au facut vals clasic si care altceva si cum vi s-a parut mai interesant?

Vinda
19.07.2010, 13:07:52
Noi maine vom incepe tango-ul. Mi-am luat rochita scurta, si o sa ma schimb inainte de dans, si apoi revin la rochia de mireasa.. sunt asa de nerabdatoare!!:)

Arcee
19.07.2010, 13:18:07
Fetelor,
Ia spuneti-mi ce parere aveti despre tangoul argentinian la nunta? Care din voi au facut vals clasic si care altceva si cum vi s-a parut mai interesant?

Buna, noi am avut vals clasic..e mult mai usor pt niste incepatori ca noi...mai ales ca miresoiul meu la repetitii uita coregrafia, de ma mir cum s-a descurcat onorabil in seara cea mare(se vede in filmare cum eu numaram pasii si ii spuneam ce urmeaza)
pe noi ne-a costat 90 lei/ 60 min si am luat 8 ore... a fost suficient...:D

jeni_unik
19.07.2010, 15:09:45
Ne-a placut mult ce ne-a invatat , am facut 5 sedinte dar am mai repetat acasa si la restaurant .
La nunta sunt multe emotii si ne-am incurcat putin dar pana la urma am scos-o la capat .:D

buna,

imi poti spune la ce sala o gasesc pe "Ana din Dristor"?

imi poti trimite un PM.

merci

MihaelaI
09.08.2010, 16:01:30
Daca iti doresti sa iasa cu adevarat bine, trebuie sa te gandesti din timp si sa te apuci, 2-3 luni inainte e de recomandat. AM prieteni care au facut pe fuga, si mai mult s-au enervat. Asa nu esti presat de timp, vezi cum iti iese, iti place, sau nu, te razgandesti cu dansul, vrei altceva...

Cat_Eyes
09.08.2010, 16:22:30

Nota 10+ si de la mine.
am mers cu drag la orele ei! dansul a iesit si nu prea a iesit din cauza emotiilor, asteptam acum sa vedem filmarea ce spune :)
in orice caz, s-a cunoscut -- ne-am miscat altfel!

lacramioara_emi
12.08.2010, 13:42:48
si eu am facut coregrafia pt valsul nuntii cu ana de la scoala 86 din dristor...dansul a iesit minunat!!!:)

Da-mi si mie te rog telefonul profesoarei. Multumesc!

lacramioara_emi
12.08.2010, 13:45:46
am gasit eu datele de contact ale anei de la scoala 86 din dristor. am vb cu ea si din iunie o sa incep cursurile.<:-Pimi trimiteti un pm daca vreti nr ei de tel sau o adresa de mess sa mai vb.

Trimite-mi si mie pe mail datele de contact ale doamnei profesoare. Multumesc!

lacramioara_emi
12.08.2010, 14:04:13
Buna !

Unde ai gasit cu 50 ron pe sedinta ? Pretul este per cuplu ? Noi am gasit prin recomandare un instructor, dar inca n-am discutat pretul pentru ca abia in septembrie incepem cursurile... Da-mi un pm cu mai multe detalii, te rog !

Ma intereseaza si pe mine cu acest pret: 50 roni. In ce zona a Bucurestiului este? este per cuplu, pretul? Se lucreaza individual cu cuplul? Te rog trimite-mi si mie informatii: nr de telefon, numele prof. de dans. Multumesc!

lacramioara_emi
12.08.2010, 16:10:13
Daca mai sunt persoane care au facut cursuri de dans ii rog sa-si spuna parerile. Ne-ar fi de mare ajutor parerile lor.

lacramioara_emi
12.08.2010, 16:13:13
Multumesc mult de tot stef_puiut pentru informatie. Toate cele bune!

stef_puiut
12.08.2010, 16:22:56
Daca mai sunt persoane care au facut cursuri de dans ii rog sa-si spuna parerile. Ne-ar fi de mare ajutor parerile lor.

Parerea mea este sa vorbesti mai intai cu Ana si sa te duci la o sedinta sa vedeti cum va descurcati si cum va itntelegeti cu ea.
Eu am mai facut cursuri de dans si in alta parte in trecut si pot sa iti spun ca Ana a fost cea mai ok. in plus nu are aceeasi coregrafie pentru toate cuplurile, cum au altii.
Un sfat iti dau: oriunde te duci, sa nu platesti in avans toate sesiunile pentru ca risti sa pierzi banii si sa nu poti reprograma sesiunile daca nu te duci.
Succes!

laviniaroxanap
12.08.2010, 21:25:43
Buna fetele,
Nu vreau sa fac reclama sau ceva insa pot eu sa va recomand pe cineva pentru cursurile de dans. Poate ca sunt putin subiectiva, insa mie mi-a placut faptul ca se deplaseaza acasa la mine atunci cand am eu timp si chef. plus, ca mi s a parut ca e ok si cu cele doua picioare stangi ale viitorului meu sot. Noi am fost la niste cursuri de dans acum ceva vreme, si vom apela tot la ea pentru dansul de deschidere. Iar ca bani e foarte avantajos. Daca e cazul si sunteti din Bucuresti, pot sa va dau niste date de contact.

Roxana

Cat_Eyes
12.08.2010, 22:37:54
Buna fetele,
Nu vreau sa fac reclama sau ceva insa pot eu sa va recomand pe cineva pentru cursurile de dans. Poate ca sunt putin subiectiva, insa mie mi-a placut faptul ca se deplaseaza acasa la mine atunci cand am eu timp si chef. plus, ca mi s a parut ca e ok si cu cele doua picioare stangi ale viitorului meu sot. Noi am fost la niste cursuri de dans acum ceva vreme, si vom apela tot la ea pentru dansul de deschidere. Iar ca bani e foarte avantajos. Daca e cazul si sunteti din Bucuresti, pot sa va dau niste date de contact.

Roxana

pai nu stiu pe cate ar avantaja lucrul acesta.. pentru ca ai nevoie de spatiu atunci cand dansezi.
:-B:-<

mie de exemplu nici nu mi-ar conveni sa vina la mine acasa. sala cu oglinzi, sala mare.. alt decor..

MihaelaI
12.08.2010, 23:00:59
Da, sunt de acord cu Cat_eyes aici. E altceva intr-o sala mare, si cand ai oglinzi. Noi am incercat si-si, ca avem o camera mare, si putin mobilata, dar e altceva intr-o sala de dans. Te poti analiza, etc

ralucadragne
13.08.2010, 13:11:05

buna

noi am facut cursuri de dans si am fost foarte incantati atat de cum a aiesit dansul la nunta, cat si de instructoare. va recomand cu caldura pe alexandra, are sala la trafic greu , langa liberty mall.

mihaela102
13.08.2010, 14:13:08
Buna fetele,

Roxana
daca se deplaseaza cand ai tu timp si chef ma gandesc ca nu prea are clienti, ca nu e antrenor de dansuri deci nu are o experienta grea in spate, plus ca daca vine la tine acasa inseamna ca nu are nici sala....pare mai degraba un profesor amator, dar pe de alta parte toate astea nu inseamna ca n-ar fi bun :)

laviniaroxanap
13.08.2010, 23:47:37
Buna,
Ca sa va raspund la ceea ce ati trimis voi ... eu am vrut sa subliniez doar ceea ce m-a avantajat pe mine.
V-am zis .. am facut cursuri la o sala - si am avut-o ca instructor si am pastrat legatura cu ea. Din cate stiu eu, ea antreneaza de vreo 5 ani - doar nu va inchipuiati ca e vreo babeta! Pana la urma nu cred ca sunt eu in masura sa o verific sau sa imi dau cu parerea atat vreme cat nu sunt in stare sa ma misc ca ea. Revenind, .... pe atunci, lucra pentru cineva, insa de ceva timp si-a facut propria scoala si are sala ei proprie.
In ceea ce ma priveste pe mine, prefer sa vina la mine acasa deoarece imi ia si alti bani - la sala - sa faci particulare doar cu noi doi presupun ca inseamna alte cheltuieli, si deci taxa este mai mare. Asa ca - la propunerea ei - am fost super incantata de idee pentru ca pe mine ma intereseaza sa lucreze numai cu noi.
Intr-adevar poate din mailul meu s-a inteles altceva - insa eu cred ca oricum nu toti avem aceleasi pretentii fata de servicii si pe fiecare ne multumeste altceva.
Asa ca ... pe cine intereseaza ... pot sa le dau mai multe explicatii ... pe cine nu ....
Mult succes!

pistolet79
14.08.2010, 21:30:39
Buna !

Si noi tot 50 de ron pe sedinta de cuplu dam...e oki, te duci la sala, tipa e profi:)..si noi gasisem cu 160 de lei cel mai ieftin, dar niste prieteni, care au avut nunta inaintea nostra, ne-au recomandat-o pe tipa, care e meseriasa:D

Artemis82
14.08.2010, 23:23:52
Noi am gasit 150 ron sedinta si am fost ff multumiti .Cred ca o sa mai facem una doua sa fie totul perfect:)

ginaki
16.08.2010, 14:41:47
Buna :)

Poti sa imi dai si mie numarul de telefon al Anei (Dristor, scoala 86).
As vrea sa mergem si eu la ea...mai ales ca locuim in zona.

Multumesc mult!

ginaki
16.08.2010, 17:19:19
As dori si eu numarul ei de telefon te rog...
Apreciez un raspuns rapid :) emotiile incep sa se arate

Nota 10+ si de la mine.
am mers cu drag la orele ei! dansul a iesit si nu prea a iesit din cauza emotiilor, asteptam acum sa vedem filmarea ce spune :)
in orice caz, s-a cunoscut -- ne-am miscat altfel!

Cat_Eyes
16.08.2010, 19:13:30
As dori si eu numarul ei de telefon te rog...
Apreciez un raspuns rapid :) emotiile incep sa se arate

pe mine nu ma doare mana sa scriu :) dar.. ma tem ca e cam tarziu.
sun-o, cel mai bine, si vezi ce spune! succes!!

just_alinutzaa
16.08.2010, 19:29:01
Si eu tot cu Ana am f:xacut cursurile...nota +10 si de la mine!!!

manana80
16.08.2010, 20:18:00
Buna :)

Poti sa imi dai si mie numarul de telefon al Anei (Dristor, scoala 86).
As vrea sa mergem si eu la ea...mai ales ca locuim in zona.

Multumesc mult!
Mi-ar placea si mie sa iau cursuri impreuna cu viitorul meu sot dar nu prea am curaj (sunt varza cu dansul).
Poate mai postati si voi mai multe mesaje cu mai multe detalii cum au decurs sedintele de dans.:D

Cat_Eyes
17.08.2010, 17:14:33
Mi-ar placea si mie sa iau cursuri impreuna cu viitorul meu sot dar nu prea am curaj (sunt varza cu dansul).
Poate mai postati si voi mai multe mesaje cu mai multe detalii cum au decurs sedintele de dans.:D

daca nu te duci la o sedinta, degeaba iti explicam noi ce si cum.
noi am mers cateva luni, de 2 ori pe saptamana, cate 2 ore .. deja ajunsesem sa mergem de placere, am repetat dansurile pentru nunta, ieseau, insa am mers in continuare pentru miscare..
stabileste o intalnire, vedeti cum e.. si daca nu va place, nu mai mergeti. cu rusinea (sau lipsa curajului) nu o sa ajungeti departe :)

simina_grigore
18.08.2010, 21:38:46
Fetelor,

Peste doua zile am nunta si sunt ff emotionata, dar si ff incantata. Astazi am avut ultima sedinta pentru a recapitula coregrafia si am fost foarte incantata de colaborarea pe care am avut-o cu ei. Sfaturile primite au fost chiar utile, dar sper sa nu le uit pana la deschidere sau sa ma emotionez prea tare. Parerea mea e ca merita sa luati cursuri, chiar daca vi se pare ca ati putea face si voi... asa intentionam si eu, dar e mult mai sigur asa... si mai putin stres. Daca va pot ajuta cu ceva cred ca o sa fiu pe aici.

Va pup!! :*

stef_puiut
19.08.2010, 09:20:29
Da, atentie la emotii. Eu toate emotiile nuntii le-am simtit concentrate in dansul de deschidere, drept urmare am uitat coregrafia si m-am incurcat, in conditiile in care sunt obisnuita sa fiu pe scena in centrul atentiei iar la repetitii nu greseam niciodata. a fosr surprinzator cum nu am avut nici o emotie pana atunci, iar in momentul important m-au napadit toate. Imi tremurau pana si obrajii ;)). Dar a iesit bine pana la urma, nu s-au observat pasii gresiti datorita rochiei si lumea oricum nu stia coregrafia. Zambetul conteaza.:*

Forever_love_u
19.08.2010, 15:24:15
Fetelor,

Peste doua zile am nunta si sunt ff emotionata, dar si ff incantata. Astazi am avut ultima sedinta pentru a recapitula coregrafia si am fost foarte incantata de colaborarea pe care am avut-o cu ei. Sfaturile primite au fost chiar utile, dar sper sa nu le uit pana la deschidere sau sa ma emotionez prea tare. Parerea mea e ca merita sa luati cursuri, chiar daca vi se pare ca ati putea face si voi... asa intentionam si eu, dar e mult mai sigur asa... si mai putin stres. Daca va pot ajuta cu ceva cred ca o sa fiu pe aici.

Va pup!! :*

Iti tinem pumnii, sa iti iasa super dansul!
:*

jeni_unik
27.08.2010, 11:47:28
Si noi tot 50 de ron pe sedinta de cuplu dam...e oki, te duci la sala, tipa e profi:)..si noi gasisem cu 160 de lei cel mai ieftin, dar niste prieteni, care au avut nunta inaintea nostra, ne-au recomandat-o pe tipa, care e meseriasa:D
buna,

imi poti da si mie datele tipei care v-a instruit pe voi?

in ce zona are sala?

merci

strumfnou
27.08.2010, 15:11:05
Te felicit pentru idee. O luna de antrenament mi se pare de ajuns, mai ales daca de obicei dansati bine impreuna. Succes!

katiushk
28.08.2010, 22:07:40
....am si eu o intrebare ...cat costa o sedinta de dans popular?

dedeutza0216
30.08.2010, 02:01:58
Nu stiti in Cluj unde am putea urma ceva cursuri de dans modern...? Am vrea sa invatam sa valsam pana la nunta si ma gandeam ca la Cluj trebuie sa fie undeva...
V-am pupat @};-

flory99
03.09.2010, 22:20:11
Buna fetelor si viitoarelor mirese,mult succes in toate pregatirile si la dansul de inceput al nuntii voastre.Parerea mea este ca nu trebuie sa inveti foarte multe dansuri inainte de nunta pt ca o sa le incurci si nu o sa iasa treaba bine.Dansul nostru a iesit foarte bine,nu ne-am incurcat deloc si nu am avut deloc emotii.Va pup!!!

rosieposie
07.09.2010, 09:25:00
Ma gandeam sa luam ore si sa dansam un tango argentinian (asta depinde si de rochia pe care o voi alege)

sunshine84b
07.09.2010, 10:49:22
hello! noi am inceput orele de dans cu Ana de la scoala 86;suntem foste multumiti pentru ca e profi,are rabdare si isi face treaba cu seriozitate;nu in ultimul rand pretul sedintei cred ca e de inegalat pe piata :).

simina_grigore
08.09.2010, 01:50:35
Buna, fetelor!

Tocmai ce ne-am intors din luna de miere. A fost bestial... si a fost chiar aproximativ o luna. Nunta a iesit bine. Lumea a fost multumita, iar noi am fost foarte incantati.
Dansul, pentru ca aici vroiam sa ajung, a iesit foarte bine si s-au vazut sedintele pe care le-am tot facut. Sa stiti ca e mult de munca, dar se rezolva mai ales daca faceti cu cine trebuie. Va recomand din toata inima instructorii pe care i-am avut noi. Nu cred ca o sa ma folosesc site-ul de acum, dar nu inainte de a pune niste poze de la nunta.

V-am pupat!:*

alexviz
13.09.2010, 17:01:48
hello! noi am inceput orele de dans cu Ana de la scoala 86;suntem foste multumiti pentru ca e profi,are rabdare si isi face treaba cu seriozitate;nu in ultimul rand pretul sedintei cred ca e de inegalat pe piata :).

buna, poti te rog sa-mi dai mai multe detalii, deoarece e f aproape de noi scoala 86. daca se pot face si dupa ora 18.30 aceste cursuri, cat costa ora, daca ma duc si intreb direct de ana....

mersi

stef_puiut
13.09.2010, 17:24:24
buna, poti te rog sa-mi dai mai multe detalii, deoarece e f aproape de noi scoala 86. daca se pot face si dupa ora 18.30 aceste cursuri, cat costa ora, daca ma duc si intreb direct de ana....

mersi

hello!
ana face cursuri incepand cu ora 3-4 pana noaptea la 11, deci puteti sa va duceti lejer dupa servici.
Ora nu mai stiu cat costa acum, probabil in jur de 40-50 ron. daca vrei iti dau nr. de tel pe PM sau puteti sa va duceti sa intrebati direct la scoala.
succes

Cat_Eyes
13.09.2010, 18:41:45
eu iti sugerez sa o suni.
e cel mai elegant. de ce sa te duci atunci cand au altii cursuri? ii incurci.. poate sunt mai timizi, poate nu vor sa "fie asistati"..

alexviz
13.09.2010, 21:37:33
hello!
ana face cursuri incepand cu ora 3-4 pana noaptea la 11, deci puteti sa va duceti lejer dupa servici.
Ora nu mai stiu cat costa acum, probabil in jur de 40-50 ron. daca vrei iti dau nr. de tel pe PM sau puteti sa va duceti sa intrebati direct la scoala.
succes

mersi mult de info, dc esti draguta as prefera un pm cu nr de telefon ca sa sun inainte....

andreeak2002ro
13.09.2010, 22:38:57
....am si eu o intrebare ...cat costa o sedinta de dans popular?

Asta-i super tare! Chiar mi-as dori sa vad un cuplu care in loc de vals sa danseze un dans popular serios - si dansat cum trebuie, asa cum vezi pe la "Dansez pentru tine"..:)

alexviz
13.09.2010, 22:43:06

mersi frumos. eu inca nu pot trimite pm si iti multumesc aici si iti urez casa de piatra si sa te bucuri de fiecare moment<:-P

karinka
16.09.2010, 12:28:08
Buna :) si eu am avut nunta de curand, abia ne-am intors din luna de miere, fericiti si plini de forte. Le recomand viitoarelor miresici neaparat sa faca niste cursuri de dans inainte de nunta, noi am dansat la nunta vals si tango argentinian. Cu greu mi-am convins sotul sa facem cateva sedinte de dans. Am inceput sa invatam cu 1.5 inainte de nunta, si am avut destul timp sa invatam 2 dansuri, efectul... nici nu va puteti imagina reactia prietenilor si mai ales cea a colegilor de servici a sotului. Ne-au placut atat de mult lectiile particulare incat ne-a facut sa ne gandim sa urmam si cursuri de grup, mai ales ca am primit si un abonament cadou de la tipa cu care am facut( are scoala ei de dans) . E f important sa va gasiti un instructor profi, care chiar sa se implice in ceea c faceti, noi am avut noroc ca am fost la o nunta prin mai, a unor prieteni, si ne-a placut f mult coregrafia lor, suntem f multumiti de ceea c am reusit sa invatam, in plus au fost foarte ieftine sedintele, ne-am permis sa facem mai multe :) Am o prietena care a dat 130 lei pt o sedinta.. ce-s cu preturile astea cosmice>?

sorinas
16.09.2010, 16:00:18
Buna!
Voiam sa intaresc si eu faptul ca ana de la scoala 86 e o alegere foarte buna pentru cursuri de dans. Noua ne-a placut mult ca a avut rabdare cu noi, a gasit o coregrafie potrivita posibilitatilor noastre artistice si am dansat pe ce melodie am vrut noi. Si la pret e foarte bine.
Eu v-o recomand din tot sufletul meu.
Succes!
Sorina

bluelightcube
16.09.2010, 20:26:49
Buna :) si eu am avut nunta de curand, abia ne-am intors din luna de miere, fericiti si plini de forte. Le recomand viitoarelor miresici neaparat sa faca niste cursuri de dans inainte de nunta, noi am dansat la nunta vals si tango argentinian. Cu greu mi-am convins sotul sa facem cateva sedinte de dans. Am inceput sa invatam cu 1.5 inainte de nunta, si am avut destul timp sa invatam 2 dansuri, efectul... nici nu va puteti imagina reactia prietenilor si mai ales cea a colegilor de servici a sotului. Ne-au placut atat de mult lectiile particulare incat ne-a facut sa ne gandim sa urmam si cursuri de grup, mai ales ca am primit si un abonament cadou de la tipa cu care am facut( are scoala ei de dans) . E f important sa va gasiti un instructor profi, care chiar sa se implice in ceea c faceti, noi am avut noroc ca am fost la o nunta prin mai, a unor prieteni, si ne-a placut f mult coregrafia lor, suntem f multumiti de ceea c am reusit sa invatam, in plus au fost foarte ieftine sedintele, ne-am permis sa facem mai multe :) Am o prietena care a dat 130 lei pt o sedinta.. ce-s cu preturile astea cosmice>?
Nu ai cumva postat vreun filmulet cu dansurile pe undeva? :) Sau macar poze? Sunt foarte curioasa sa vad cum a aratat tangoul. Mi se pare o alegere foarte indrazneata, felicitari!

karinka
18.09.2010, 00:54:27
Nu ai cumva postat vreun filmulet cu dansurile pe undeva? :) Sau macar poze? Sunt foarte curioasa sa vad cum a aratat tangoul. Mi se pare o alegere foarte indrazneata, felicitari!

Asteptam sa primim filmarea de la nunta, si cred ca il voi posta pe youtube :) ms mult!!!

karinka
18.09.2010, 00:57:53
Buna!
Voiam sa intaresc si eu faptul ca ana de la scoala 86 e o alegere foarte buna pentru cursuri de dans. Noua ne-a placut mult ca a avut rabdare cu noi, a gasit o coregrafie potrivita posibilitatilor noastre artistice si am dansat pe ce melodie am vrut noi. Si la pret e foarte bine.
Eu v-o recomand din tot sufletul meu.
Succes!
Sorina

a nuuu, noi am facut cu altcineva :)

luizel80
19.09.2010, 20:14:24
Buna. Noi am avut nunta pe 28 aug si am luat cursuri de dans in particular. Am avut nevoie de 6 sedinte ptr a perfectiona un vals. A fost foarte dragut si deloc greu. Probabil conteaza mult de profesoara de dans. Noi am avut o profesoara excelenta cu care ne-am inteles minunat. Vrem chiar sa continuam aceste cursuri. Toti invitatii au fost impresionati de valsul nostru si au apreciat faptul ca am invatat sa dansam special ptr nunta.

bombonik
20.09.2010, 19:23:23
Buna, si noi am avut nunta pe 4 septembrie si am luat niste cursuri de dans, si eu mi am convins iubitelul cam greu dar apoi ii placea lui mai mult decat mine :D , am luat 5-6 ore de dans pt un vals, si nepriceputi la vals absolut deloc, am invatat un vals f frumos cu ajutorul unei instructoare super draguta, acum ne gandim sa mai mergem si la niste cursuri de dans de grup, dar e mai greu cu timpul liber #-o:

Dannyelly
21.09.2010, 15:27:48
Si noi am luat cursuri de dans (5 ore ,o data pe saptamana timp de 5 sapt), fara sa stie nimeni, nici macar parintii...ne-au prins ft bine, nu numai ca am lastat cu gura cascata toti invitatii cu valsul nostru ft original,397230 dar pt noi au fost bine venite datorita faptului ca acum la orice nunta stim sa dansam si populare, si vals , mai ceva decat mirii :)
\:D/

LauraAlex
23.09.2010, 09:57:07
fetelor help, am nunta la anu' si as dori si eu sa luam cursuri de dans inainte de nunta; stie cineva vreo locatie mai aproape de drumul taberei cu instructori buni? plsss

ralucadragne
23.09.2010, 14:42:44
fetelor help, am nunta la anu' si as dori si eu sa luam cursuri de dans inainte de nunta; stie cineva vreo locatie mai aproape de drumul taberei cu instructori buni? plsss

buna

o instructoare foarte buna are sala pe calea rahovei, la trafic greu.cred ca este oarecum destul de aproape de drumul taberei. daca te ajuta iti trimit datele de contact.

LauraAlex
25.09.2010, 18:41:07
chiar te rog raluca; merci mult. ai facut si tu cu ea?

ralucadragne
26.09.2010, 01:57:11
chiar te rog raluca; merci mult. ai facut si tu cu ea?

ti-am trimis PM.

da, am facut cu ea. e o tipa super din toate punctele de vedere...

LauraAlex
26.09.2010, 15:04:38
buna,
merci frumos, am primit pm, dar din pacate inca nu pot da si eu inapoi ( hihi inca nu am suficiente mesaje);
o sa incercam sa facem cursurile chiar in acelasi timp cu nasicii :) - ei avand nunta inaintea noastra cam cu 1 luna

tnx again!
sfarsit de weekend minunat!!!!

rodyka0312
14.10.2010, 13:51:50
Salut,

As vrea sa stiu si preturile si datele de contact pentru Ana, de la Dristor. Daca nu ma insel pe langa valsul mirilor putea da lectii si de dansuri populare,asa este?

Ca varianta de back-up pentru dansurile populare as fi interesata si de scoala de dansuri populare de la Gara de Nord si niste preturi aproximative.

Multumesc mult!

miresicanica
17.10.2010, 00:30:53
buna. in militari stiti ceva? pe cineva care da cursuri de dans? vrem sa luam si noi cateva pt valsul mirilor. mercic.:*

miresicanica
17.10.2010, 01:22:48
am gasit la cineva in militari cu 150/sedinta....:((:((
mi se pare enorm de mult:(:(
stiti ceva prin militari mai ieftin? k nu cred k ne ajunge o sedinta sa invatam valsul mirilor.....si mai multe nu prea ne permitem....ar costa fff mult :(

gabi_myx_mail
18.10.2010, 12:46:30
am gasit la cineva in militari cu 150/sedinta....:((:((
mi se pare enorm de mult:(:(
stiti ceva prin militari mai ieftin? k nu cred k ne ajunge o sedinta sa invatam valsul mirilor.....si mai multe nu prea ne permitem....ar costa fff mult :(

Pentru valsul mirilor va trebuie minim minim 4 sedinte :( si asta doar pentru jumatate de vals si sa mai exersati si voi acasa....

lorieda
18.10.2010, 16:04:47
Pentru valsul mirilor va trebuie minim minim 4 sedinte :( si asta doar pentru jumatate de vals si sa mai exersati si voi acasa....

noi am facut 6 si tot eram un pic impiedicati...ca sa spun asa :)

stef_puiut
18.10.2010, 16:14:25
Instructorii spun ca iti trebuie cam 4-6 sedinte sa inveti un vals. Acum depinde si de complexitatea coregrafiei, precum si de miri cum se descurca cu ale dansului.
Noi am invatat 2 valsuri (cam 4 minute) cam in 6 sedinte, dar am facut in total 10 ca am mai invatat si alte dansuri, plus ca era chiar distractiv, iar sedinta costa doar 40 RON. Iar noi mai facusem un curs de dans cu ceva timp in urma, deci pasii de baza ii stiam.

miresicanica
18.10.2010, 17:26:41

pai da. si ne costa 6mil treaba asta :(
eu intrebam dc stiti pe cienva mai ieftin, k mi se pare exagerat de mult sa dau 6mil pt un dans, mai bine dansam noi cum ne pricepem si cu 6mil facem cu totul atceva:D

stef_puiut
18.10.2010, 17:31:17
Noi de 6 mil am facut 12 sedinte (de fapt am facut doar 10, deci ne-a costat 5.2 mil). Eu consider ca a meritat, ne-am simtit super bine dansand, plus ca am facut miscare.
Dar intr-adevar, nici eu nu as da 6 mil pe 4 sedinte, e aberant.
Imi pare rau dar in militari chiar nu stiu nici o scoala de dans. Eu stau tot in militari si nu am gasit nici una cand am cautat. De asta am ajuns tocmai la Dristor. Macar stiam ca instructoarea e super si costa si putin, asa ca a meritat efortul cu drumul.
Ce sa zic, succes si daca gasesti ceva, spune-ne si noua.

miresicanica
19.10.2010, 00:53:09
Noi de 6 mil am facut 12 sedinte (de fapt am facut doar 10, deci ne-a costat 5.2 mil). Eu consider ca a meritat, ne-am simtit super bine dansand, plus ca am facut miscare.
Dar intr-adevar, nici eu nu as da 6 mil pe 4 sedinte, e aberant.
Imi pare rau dar in militari chiar nu stiu nici o scoala de dans. Eu stau tot in militari si nu am gasit nici una cand am cautat. De asta am ajuns tocmai la Dristor. Macar stiam ca instructoarea e super si costa si putin, asa ca a meritat efortul cu drumul.
Ce sa zic, succes si daca gasesti ceva, spune-ne si noua.

multumesc! va tin la la curent!
cred ca o sa ajungem sa invatam singurii pasii de pe youtube :((:((:((

gabi_myx_mail
19.10.2010, 09:36:39

Noi am facut cursurile cu Ana din Dristor, este super, iar pretul mai mult decat convenabil o:-)

rodyka0312
19.10.2010, 10:52:18
Noi am facut cursurile cu Ana din Dristor, este super, iar pretul mai mult decat convenabil o:-)

Salut Gabi,

Ai putea sa imi dai si mie numarul Anei? Voi ati apelat la ea doar pentru dansul de deschidere sau si pentru alte genuri?

Multumesc frumos

ralucadragne
19.10.2010, 11:56:40
Salut Gabi,

Ai putea sa imi dai si mie numarul Anei? Voi ati apelat la ea doar pentru dansul de deschidere sau si pentru alte genuri?

Multumesc frumos

buna

noi am facut cu alexandra (are sala in rahova) si pe langa dansul de deschidere am invatat si alte stiluri. daca te intereseaza iti pot trimite datele de contact.

rodyka0312
19.10.2010, 12:09:06
buna

noi am facut cu alexandra (are sala in rahova) si pe langa dansul de deschidere am invatat si alte stiluri. daca te intereseaza iti pot trimite datele de contact.

Da,te rog, si eventual mai multe detalii: cat timp v-a luat sa invatati dansul de deschidere,ce alte stiluri v-a prezentat,ati fost doar voi 2,ce tarif percepe...

Merci!

ralucadragne
19.10.2010, 13:01:42
Da,te rog, si eventual mai multe detalii: cat timp v-a luat sa invatati dansul de deschidere,ce alte stiluri v-a prezentat,ati fost doar voi 2,ce tarif percepe...

Merci!

ti-am trimis PM

rodyka0312
19.10.2010, 13:19:52
ti-am trimis PM

Multumesc frumos,Raluca!

Nici nu ai idee cat de bine prind informatiile de genul acestora:)

O zi buna,
Rodica

ralucadragne
20.10.2010, 13:40:56
Multumesc frumos,Raluca!

Nici nu ai idee cat de bine prind informatiile de genul acestora:)

O zi buna,
Rodica

tocmai ce am intrat pe site-ul alexandrei si am vazut ca sambata asta (23 oct) tine o lectie de dans gratuita. mi se pare un prilej bun pentru a vedea modul de predare, atmosfera, conditiile din sala si nu in ultimul rand cum va descurcati :)

nu cred ca pot pune link-ul aici (se considera a fi reclama), dar daca sunteti interesate va pot trimite PM cu datele de contact.

sper sa va fie de ajutor!

bblusha1986
20.10.2010, 14:08:33
tocmai ce am intrat pe site-ul alexandrei si am vazut ca sambata asta (23 oct) tine o lectie de dans gratuita. mi se pare un prilej bun pentru a vedea modul de predare, atmosfera, conditiile din sala si nu in ultimul rand cum va descurcati :)

nu cred ca pot pune link-ul aici (se considera a fi reclama), dar daca sunteti interesate va pot trimite PM cu datele de contact.

sper sa va fie de ajutor!
trimite-mi si mie te rog un pm cu site-ul sau ceva informatii...mersi

catya89
20.10.2010, 23:03:35
buna ;;), ma numesc catalina si sunt noua pe aici ;;), m-am alaturat si eu voua deoarece la anul in august ma casatoresc:love:si bineinteles ca sunt extrem de fericita,cu privire la subiect si noi vrem sa le facem o surpriza invitatilor si rudelor sa facem un vals ceva mai deosebit dar nush daca o sa facem cursuri de dans ca incerc sa fac eu coregrafia si daca reusesc e ok daca nu apelam la cineva, deocamdata am facut colajul de melodii ca vreau mai multe genuri ;)) numai ca mai trebuie lucrat putin la el ca nu e prea reusit daca cumva pot atasa pe aici va pun sa vedeti cum suna si daca vrea cineva si reusesc sa-i dau de capat va ajut cu melodia ;;).

AnaCris
28.10.2010, 23:07:53
Buna fetelor!

Ma numesc Ana, sunt din Iasi si am nunta la vara.
Eu si viitorul meu sot deja ne-am apucat sa luam cursuri de dans. Facem la un club pe nume Carisma. Sunt 2 instructori tineri, amabili si dedicati si au niste preturi foarte OK.
Daca sunteti din Iasi si vreti sa faceti acelasi lucru va recomand cu toata caldura. Nu o sa regretati :)
Va las un numar de contact: 0724 513 624 - Cosneanu Vlad

Mult spor la pregatiri:*

laura77
29.10.2010, 11:40:35
buna ;;), ma numesc catalina si sunt noua pe aici ;;), m-am alaturat si eu voua deoarece la anul in august ma casatoresc:love:si bineinteles ca sunt extrem de fericita,cu privire la subiect si noi vrem sa le facem o surpriza invitatilor si rudelor sa facem un vals ceva mai deosebit dar nush daca o sa facem cursuri de dans ca incerc sa fac eu coregrafia si daca reusesc e ok daca nu apelam la cineva, deocamdata am facut colajul de melodii ca vreau mai multe genuri ;)) numai ca mai trebuie lucrat putin la el ca nu e prea reusit daca cumva pot atasa pe aici va pun sa vedeti cum suna si daca vrea cineva si reusesc sa-i dau de capat va ajut cu melodia ;;).

Buna! Si eu sunt noua pe aici, dar am avut nunta acum 2 ani...Noi am avut vals, dar nu am facut cursuri, desi al meu e tapan, zici ca il torni in piatra :))...Am facut cate ceva pe acasa, bine, in perioada aia, nici n-am avut timp...A iesit ceva, am vazut si nunta cu miri care au facut cursuri intense 2-3 saptamani si au fost cu putin peste noi...Acum depinde de fiecare ce "aptitudini" are...

otiliatabaroiu
29.10.2010, 16:46:17
Daca viitoarele miresici isi doresc cu adevarat un moment special la nunta le sfatuiesc sa se duca impreuna cu partenerul la cateava lectii de dans, cu atat mai mult daca isi doresc sa imbine mai multe stiluri de dans. Eu si sotul meu am apelat la un instructor de dans care ne-a sfatuit in privinta melodiei si care ne-a facut coregrafia si a iesit exceptional!

simina_grigore
31.10.2010, 22:26:52
Buna, fetelor!
Conteaza foarte mult modul in care ti se explica si atitudinea instructorului. Important e sa se puna accentul pe cum aratam nu pe cat de multe facem. Si consider foarte necesara o chimie intre pereche si instructor.

simina_grigore
31.10.2010, 22:29:58
Si va mai recomand sa nu lasati pe ultima suta de metri dansul. Asta e un lucru serios!

mirela_galan
31.10.2010, 22:39:16
Buna, fetelor!
Conteaza foarte mult modul in care ti se explica si atitudinea instructorului. Important e sa se puna accentul pe cum aratam nu pe cat de multe facem. Si consider foarte necesara o chimie intre pereche si instructor.

Buna, Simina!

Tu cu cn ai facut si cat ai platit? A fost ok?

danutza27
04.11.2010, 13:11:57
pai da. si ne costa 6mil treaba asta :(
eu intrebam dc stiti pe cienva mai ieftin, k mi se pare exagerat de mult sa dau 6mil pt un dans, mai bine dansam noi cum ne pricepem si cu 6mil facem cu totul atceva:D
Buna, daca va intereseaza sa invatati un vals frumos, dar rezonabil:D, da-mi PM, te rog si iti dau toate detaliile:).
o zi frumoasa,

kity032001
06.11.2010, 12:11:11
Am facut si noi cursuri de dans...4 sedinte. Am platit 200 lei, dar a meritat, toata lumea a ramas placut surprinsa.

Iulia_
21.11.2010, 09:05:33
Noi am invatat de pe youtube si n-a fost nicio tragedie :) ba chiar ne-am inspirat de la o miresica de aici.
Am pus valsul la semnatura.

mirela_galan
26.11.2010, 01:50:17
Buna fetelor,
Am aflat ca profesorii de dans de la scoala unde am lucrat noi or sa tina o ora deschisa pt perechi. Mi s-a parut foarte interesant, am citit asta pe site-ul lor. Eu nu am avut parte de asa ceva...=((

rodyka0312
26.11.2010, 10:49:17
Salut miresici,
Eu am ales ca melodia de deschidere Elvis-Can't help falling in love(vals lent),dar am inteles ca exista o versiune mai ritmata pentru a putea fi dansata ca vals vienez,aveti vreo idee unde o pot gasi?Sau o are cineva?
V-as fi foarte recunoscatoare!
Multumesc frumos

ralucadragne
26.11.2010, 18:51:15
Salut miresici,
Eu am ales ca melodia de deschidere Elvis-Can't help falling in love(vals lent),dar am inteles ca exista o versiune mai ritmata pentru a putea fi dansata ca vals vienez,aveti vreo idee unde o pot gasi?Sau o are cineva?
V-as fi foarte recunoscatoare!
Multumesc frumos

buna

melodia aleasa de tine in varianta originala, cantata de elvis, nu e tocmai un vals lent.
in varianta asta http://www.youtube.com/watch?v=JSk4C9WPaJw&feature=related, care e un cover, se poate dansa vals vienez, dar este foarte rapid ritmul.

rodyka0312
27.11.2010, 08:17:57
buna

melodia aleasa de tine in varianta originala, cantata de elvis, nu e tocmai un vals lent.
in varianta asta http://www.youtube.com/watch?v=JSk4C9WPaJw&feature=related, care e un cover, se poate dansa vals vienez, dar este foarte rapid ritmul.

Raluca,Multumesc mult pentru melodie!
Eu inca voi cauta varianta cantata de Elvis(pentru ca vocea lui imi place foarte mult), dar maine cand mergem la dansuri o sa discut sa vad mai multe detalii despre modul de dans pe coverul acesta.

ImShEaTu
27.11.2010, 19:32:30
hei...am luat si noi cursuri de dans... profesorul nostru a fost Ramon Zedan... cred ca ati auzit de el... este un baiat exceptional... ii multumim cu ocazia asta...
nu ne-am facut de ras tinand cont ca sotiorul meu e cam lemn la dans :)) ... eu cred ca am facut chiar o impresie buna invitatilor nostrii!

Den
28.11.2010, 15:14:40

Vreau si eu numarul Anei din Dristor va rog. Cat costa sedinta si cat timp v-a luat sa o invatati?

Multumesc

Ann04
01.12.2010, 09:16:18
salut miresici.
dansul nostru de inceput a fost cam asa..... noi stim k am mai gresit pe acolo coregrafia, invitatii nu
http://www.youtube.com/watch?v=o6ATA-UEtcw
nu suntem facuti cu siguranta pt a dansa, dar suntem fericiti de cum ne-a iesit

balaceanu
01.12.2010, 09:19:57
salut miresici.
dansul nostru de inceput a fost cam asa..... noi stim k am mai gresit pe acolo coregrafia, invitatii nu
ai fost foarte frumoasa!felicitari pentru coafura si rochita!

ileana_tolomei
20.12.2010, 13:46:43
noi lucram cu Radu Andrei, este unul dintre fostii campioni nationali. e foarte hazliu, rabdator si chiar ne ajuta mult. sper sa facem o figura buna la momentul "x"

ileana_tolomei
20.12.2010, 13:51:22
@ imsheatu

il stiu pe Ramon, dar si pe Mariam, sora lui. Amandoi sunt minunati:)
Sunt convinsa ca ati fost extraordinari:)
ce e facut din mana lui Ramon sau a Lui Radu nu poate fi altfel

asheritza
22.12.2010, 23:49:04
CE CANTEC MAI APARTE AR FI PT DANSUL MIRESEI?ASTEPT VARIANTE!PUTEM INVATA SINGURI PASII?CUM?:dMS.

gabi_myx_mail
23.12.2010, 09:51:26
CE CANTEC MAI APARTE AR FI PT DANSUL MIRESEI?ASTEPT VARIANTE!PUTEM INVATA SINGURI PASII?CUM?:dMS.

Noi am avut melodia lui Frankie Valli - Can't take my eyes off of you... A iesit o coregrafie superba, dar cu ajutorul instructorului nostru, Ana ;))

mady22yo
23.12.2010, 10:51:14
Cat a fost sedinta?
:-s

gabi_myx_mail
23.12.2010, 11:19:36
Cat a fost sedinta?
:-s

Sincer, nu mai stiu exact, in jur de 30lei sedinta, doar cu noi doi ;-)

pa2xkorg
27.12.2010, 08:55:12
O rugaminte mare as avea... daca stie cineva unde pot lua niste cursuri de dans in ploiesti. multumesc.

balaceanu
27.12.2010, 10:14:06
unde?in bucuresti?imi par cam putini bani pentru o sedinta particulara.

gabi_myx_mail
28.12.2010, 09:22:43
unde?in bucuresti?imi par cam putini bani pentru o sedinta particulara.

Da, in Bucuresti, la Dristor o:-)

miha245
28.12.2010, 18:38:43
noi am deschis nunta pe melodia i have nothing cu o coregrafie superba.
cursurile de dans ne-au costat 4 mil/ 5 sedinte de 1.30h.....reactille pe care le-au provacat dansul nostru au meritat toti banii

matildae
04.01.2011, 23:36:17
Vreau si eu numarul Anei din Dristor va rog. Cat costa sedinta si cat timp v-a luat sa o invatati?

Multumesc

Buna,

Si eu sunt o viitoare miresica si sunt putin speriata de dansul miresei.....insa o prietena a avut nunta anul trecut ,am participat la nunta ei si am vazut un dans superb, a lucrat tot cu ana din dristor si mi-a recomandat-o si mie. Sper cat de curand sa incep si eu pentru ca am auzit ca e foarte ocupata din ce am citit aici pe forum iar pretul este unul absolut decent... si poate imi mai dati si mie idei de melodii pentru dans,nu avem melodia noastra asa ca mi-e un pic greu sa aleg oricum vals sa fie.

Merci

mihaela_nita
06.01.2011, 05:13:37
Stau in Dristor, si imi pare rau ca nu am stiu de Ana, poate ca facea treaba buna chiar si mai ieftin. Eu merg undeva pe Bd. Carol, aproape de Universitate, e un baiat super de treaba de la care inveti repede, eu am inceput din timp, am zis o luna ca sa vad cum e. Platesc incepand de pe 3 ianuarie 200 ron eu si viitorul meu sot pentru 8 sedinte pe luna.
De luna viitoare probabil o sa incep lectiile private care costa un pic mai mult, dar cred ca dupa 8 sedinte de dans poate incep sa ma misc mai bine.
Intr-un cuvant, daca stati prin zona centrala, va e foarte usor sa ajungeti la sala, iar ca preturi, se merita. Am testat piata in mare si nu depaseste deloc pretul mediu pentru astfel de cursuri.

byanka_cld
11.01.2011, 17:27:08
Se pare ca Ana e o comoara. Asa ca ajuta-ne sa dam de ea, te rugam. o:-)

byanka_cld
11.01.2011, 17:31:46
buna

Imi poti trimite si mie, te rog, pe PM numele salii si nr de telefon al alexandrei? Mersi! :">

thyarra
24.01.2011, 17:18:45
Buna fetelor!Sunt o miresica de august 2011 si as dori ca impreuna cu miresoiul meu sa incepem cursurile de dans cat mai curand chiar daca mai avem ceva timp pana la nunta, noua ne place f. mult sa dansam si pt ca avem niste servicii sedentare am dori sa facem putina miscare imbinand utilul cu placutul.Ideea este ca am gasit la acest topic pareri f. bune despre anumite persoane profesioniste in acest domeniu numai ca noi stam prin Drumul Taberei sector 6, programul la serv nu e tocmai potrivit si am dori sa mergem la o sala mai prin zona si sa putem face cursurile in week-end.E singurul moment cand ne potrivim la program.Astept cu nerabdare informatii din partea voastra, recomandari!Va pup!Va urez Casa de piatra celor casatorite , iar viitoarelor miresici 's-aveti o nunta de vis!':*

nata_lnl2000
25.01.2011, 12:01:49
si eu vreau datele de contact ale acestei instructoare/ ana...plssssss. mi-ar fi de mare folos , stand tot in dristor....sau macar zi-ne cum se numeste scoala de dans unde tine ore...plsss

nata_lnl2000
25.01.2011, 12:13:12
fetelor cred ca am dat de ANA...pt cunoscatori va rog sa-mi confirmati
http://ana-dance.blogspot.com/2009/07/cursuri-de-dans.html

mady_kara
25.01.2011, 15:15:10
Stau in Dristor, si imi pare rau ca nu am stiu de Ana, poate ca facea treaba buna chiar si mai ieftin. Eu merg undeva pe Bd. Carol, aproape de Universitate, e un baiat super de treaba de la care inveti repede, eu am inceput din timp, am zis o luna ca sa vad cum e. Platesc incepand de pe 3 ianuarie 200 ron eu si viitorul meu sot pentru 8 sedinte pe luna.
De luna viitoare probabil o sa incep lectiile private care costa un pic mai mult, dar cred ca dupa 8 sedinte de dans poate incep sa ma misc mai bine.
Intr-un cuvant, daca stati prin zona centrala, va e foarte usor sa ajungeti la sala, iar ca preturi, se merita. Am testat piata in mare si nu depaseste deloc pretul mediu pentru astfel de cursuri.

ma scuzi ca ma bag si eu, cumva pe instructorul tau il cheama octavian?
eu am facut dansuri de societate dar al meu prieten nu...........si e stangaci rau de tot, teapan

Dorina_08
25.01.2011, 15:43:07
fetelor cred ca am dat de ANA...pt cunoscatori va rog sa-mi confirmati
http://ana-dance.blogspot.com/2009/07/cursuri-de-dans.html
da,ea este!

nata_lnl2000
26.01.2011, 12:28:59
multumesc mult fetelor care m-au ajutat.
acum mai am o intrebare. cu cat timp inainte trebuiesc incepute cursurile?eu as vrea ca mai intai sa ne invete pe amandoi cum s adansam impreuna...in general si pe urma dansul mirilor...cu cat timp inainte tre sa apuc de cursuri...?

gabi_myx_mail
26.01.2011, 12:43:56
multumesc mult fetelor care m-au ajutat.
acum mai am o intrebare. cu cat timp inainte trebuiesc incepute cursurile?eu as vrea ca mai intai sa ne invete pe amandoi cum s adansam impreuna...in general si pe urma dansul mirilor...cu cat timp inainte tre sa apuc de cursuri...?

Daca vrei parerea mea, ca sa va obisnuiti unul cu celalalt (si sa dansati frumos impreuna), sa invatati mai multe stiluri de dans si sa aveti o coregrafie frumoasa la nunta va trebuie minim 3 luni de zile... ;;)
Ar fi indicat sa nu le faceti cu 3 luni inainte de nunta, ci cu 6 luni, pentru ca in ultima luna nu o sa aveti timp de invatat, ci doar de exersat o:-)

nata_lnl2000
26.01.2011, 12:56:48
aoleu...asa devreme? pai eu mai am 4 luni pana la nunta ...si ma gandeam sa incep cursurile din martie...nasol...tre sa vb cu miresoiu sa facem planul de bataie

mihaela_nita
05.02.2011, 04:08:28
aoleu...asa devreme? pai eu mai am 4 luni pana la nunta ...si ma gandeam sa incep cursurile din martie...nasol...tre sa vb cu miresoiu sa facem planul de bataie
ai grija colega cu aceste cursuri de dans, am intalnit prietene care aveau impresia ca vor avea timp, si nu a fost asa. in functie de ce vrei sa dansezi la nunta si ce gasesti ca instructor de dans, apuca-te usor usor sa faci niste cursuri. iti face bine si ca te detasezi de problemele cotidiene, faci ceva miscare, si perioada asta sunt ieftine cursurile la comun. inainte de nunta cu cateva saptamani poti sa incerci ceva lectii private, dar toate dupa ce te familiarizezi cu ritmurile.

mihaela_nita
05.02.2011, 04:16:53
ma scuzi ca ma bag si eu, cumva pe instructorul tau il cheama octavian?
eu am facut dansuri de societate dar al meu prieten nu...........si e stangaci rau de tot, teapan

nup, il cheama florin, este un tip foarte de treaba, deocamdata nu am intrat in lectiile de particular, dar am timp, incep sa ma simt bine la cursurile de dans. scoala lui de dans a avut o promotie cu vouchere, pentru 8 sedinte foarte ieftine si imi pare rau ca nu am putut sa o impartasesc cu voi, pe mine m-a anuntat in timp util despre ea, asa ca o luna, voi plati cu 80% mai putin pentru cele 8 sedinte/luna.
din ce mi-au povestit si alti cursanti, aproape o data la 2 luni, se organizeaza excursii de 2-3 zile la mare, la munte - excursii tematice pentru cursanti, la preturi foarte bune. ultima oara au fost la predeal parca, au platit pt 2 zile si o noapte, transport si cazare intr-o vila - 150 ron si tema excursiei a fost "tiganiada'. au fost toti imbracati in tigani, tiganci, s-a dansat pe muzica tiganeasca, etc.
oricum, foarte tare atmosfera la cursuri, recomand!

mirela_galan
10.02.2011, 19:13:02
Buna fetelor!Sunt o miresica de august 2011 si as dori ca impreuna cu miresoiul meu sa incepem cursurile de dans cat mai curand chiar daca mai avem ceva timp pana la nunta, noua ne place f. mult sa dansam si pt ca avem niste servicii sedentare am dori sa facem putina miscare imbinand utilul cu placutul.Ideea este ca am gasit la acest topic pareri f. bune despre anumite persoane profesioniste in acest domeniu numai ca noi stam prin Drumul Taberei sector 6, programul la serv nu e tocmai potrivit si am dori sa mergem la o sala mai prin zona si sa putem face cursurile in week-end.E singurul moment cand ne potrivim la program.Astept cu nerabdare informatii din partea voastra, recomandari!Va pup!Va urez Casa de piatra celor casatorite , iar viitoarelor miresici 's-aveti o nunta de vis!':*

Noi am facut acum ceva timp cu cineva prin centru, dar am inteles ca s-au mutat prin sectorul 6. Pe deasupra imi aduc aminte ca aveau si niste preturi bunicele.

thyarra
10.02.2011, 19:36:44
Noi am facut acum ceva timp cu cineva prin centru, dar am inteles ca s-au mutat prin sectorul 6. Pe deasupra imi aduc aminte ca aveau si niste preturi bunicele.
Date de contact,telefon ceva imi poti oferi? ink nu am gasit si daca tot au recomandari bune din partea ta, as fi interesata.Iti multumesc anticipat! :*

flore_87
11.02.2011, 00:55:02
buna.daca tot va apucati de cursuri de dans spuneti-mi si mie ce melodie alegeti...eu ma gandeam la francoise feldman - les vals du vienne...sau ceva in genu ii melodia..astept raspunsuri...mel am gasit-o pe youtube;;)

matildae
11.02.2011, 15:12:11
Se pare ca Ana e o comoara. Asa ca ajuta-ne sa dam de ea, te rugam. o:-)
Buna,

Si eu tot cu Ana fac. Am detaliile ei. Daca ai nevoie de ceva, contacteaza-ma!
Multa bafta!

Noi ne descurcam din ce in ce mai bine.

oana_90
18.02.2011, 21:36:39
Buna! Am vazut ca nimeni nu a vorbit despre asa ceva pana acum sau poate nu am cautat eu suficient. M-ar interesa si pe mine daca poate cineva sa-mi recomande un instructor de dans din Constanta pentru valsul de la inceput. Sper ca subiectul deschis de mine sa va fie de ajutor!

oana_90
21.02.2011, 12:21:48
salut miresici.

Ati fost foarte draguti! Voi ati facut cursuri cu cineva? Cautam si noi pe cineva aici in Constanta, ne poti recomanda pe cineva?

idcatalin
21.02.2011, 19:28:52
aveti cateva scoli de dans in constanta cum ar fi master dance si total dance center asa ca cea mai simpla solutie ar fi sa mergi acolo si eventual sa vorbesti cu unul din instructori

oana_90
21.02.2011, 21:23:18
aveti cateva scoli de dans in constanta cum ar fi master dance si total dance center asa ca cea mai simpla solutie ar fi sa mergi acolo si eventual sa vorbesti cu unul din instructori

Ok, ms frumos!

bombonik
21.02.2011, 22:30:07
buna.daca tot va apucati de cursuri de dans spuneti-mi si mie ce melodie alegeti...eu ma gandeam la francoise feldman - les vals du vienne...sau ceva in genu ii melodia..astept raspunsuri...mel am gasit-o pe youtube;;)
noi am dansat pe aceasta melodie, mi a placut f mult melodia asta :)
multa bafta si spor la pregatiri!! :)

bombonik
21.02.2011, 22:33:14
ai grija colega cu aceste cursuri de dans, am intalnit prietene care aveau impresia ca vor avea timp, si nu a fost asa. in functie de ce vrei sa dansezi la nunta si ce gasesti ca instructor de dans, apuca-te usor usor sa faci niste cursuri. iti face bine si ca te detasezi de problemele cotidiene, faci ceva miscare, si perioada asta sunt ieftine cursurile la comun. inainte de nunta cu cateva saptamani poti sa incerci ceva lectii private, dar toate dupa ce te familiarizezi cu ritmurile.
noi ca sa invatam doar coregrafia melodiei de deschidere am luat 5-6 sedinte de dans, si ne a iesit si nici dansatori nu suntem, abia ne "mutam" piciorele la inceput :D

mihaela_nita
22.02.2011, 01:29:54
noi ca sa invatam doar coregrafia melodiei de deschidere am luat 5-6 sedinte de dans, si ne a iesit si nici dansatori nu suntem, abia ne "mutam" piciorele la inceput :D

felicitari, inseamna ca oricum aveti ritm. cel mai mult conteaza

suzana_state
01.03.2011, 17:32:11
noi am dansat pe aceasta melodie, mi a placut f mult melodia asta :)
multa bafta si spor la pregatiri!! :)
foarte frumoasa melodia

miresica_anuta
10.03.2011, 23:38:52

Legat de 5 sedinte de dans, si noi am apelat la aceasta solutie. Si intr-adevar am primit toti laurii la sfarsitul dansului :)

Si ca un pont pentru voi ( nu stiu daca urmariti site-urile de reduceri colective ) : cei de la Dift.ro au o super reducere de 70% la cursuri de dans: 5 sedinte particulare la numai 120 RON. Din pacate doar azi si maine...

Eu va recomand cursurile de dans, o sa vedeti la nunta de ce spun asta :) o sa va stapaniti altfel emotiile in acel moment culminant

LittleQT
11.03.2011, 11:57:26
Legat de 5 sedinte de dans, si noi am apelat la aceasta solutie. Si intr-adevar am primit toti laurii la sfarsitul dansului :)

Si ca un pont pentru voi ( nu stiu daca urmariti site-urile de reduceri colective ) : cei de la Dift.ro au o super reducere de 70% la cursuri de dans: 5 sedinte particulare la numai 120 RON. Din pacate doar azi si maine...

Eu va recomand cursurile de dans, o sa vedeti la nunta de ce spun asta :) o sa va stapaniti altfel emotiile in acel moment culminant

Am fost si eu entuziasmata de oferta asta, dar am citit apoi si comentariile multor nemultumiti. Sedintele particulare sunt de fapt sedinte de grup, asa ca n-ai facut nicio afacere.

mali_06
22.03.2011, 10:41:45
Buna,

Si eu tot cu Ana fac. Am detaliile ei. Daca ai nevoie de ceva, contacteaza-ma!
Multa bafta!

Noi ne descurcam din ce in ce mai bine.

Buna, as vrea si eu PM cu datele Anei te rog.

Multumesc mult!

nata_lnl2000
22.03.2011, 11:48:52
Buna, as vrea si eu PM cu datele Anei te rog.

Multumesc mult!

si eu tot cu ana fac :))

Dorina_08
23.03.2011, 17:45:45
si eu,si eu!!:madlaugh::madlaugh:voi cand va apucati?vad ca ai nunta in iunie.v-a zis cand sa incepeti?

nata_lnl2000
24.03.2011, 09:37:26
si eu,si eu!!:madlaugh::madlaugh:voi cand va apucati?vad ca ai nunta in iunie.v-a zis cand sa incepeti?
noi ne-am apucat, am facut deja 2 sedinte dar ...merge greu la noi :)), pseram s-o scoatem la liman pana in iunie

Dorina_08
24.03.2011, 10:33:35
noi ne-am apucat, am facut deja 2 sedinte dar ...merge greu la noi :)), pseram s-o scoatem la liman pana in iunie
v-ati apucat deja???:-&inseamna ca ar fi cazul sa ne apucam si noi...mie frica sa nu uitam daca ne apucam asa devreme.voi ce stil de dans v-ati ales??si cate sedinte faceti?

oana_90
24.03.2011, 14:26:43
Voi cam ce preturi platiti pentru cursurile de dans? Si noi vrem sa facem, dar mai asteptam vreo 2-3 luni. Deocamdata ne straduim singuri, dar mai mult radem decat dansam!:))

oana_90
24.03.2011, 14:29:27
v-ati apucat deja???:-&inseamna ca ar fi cazul sa ne apucam si noi...mie frica sa nu uitam daca ne apucam asa devreme.voi ce stil de dans v-ati ales??si cate sedinte faceti?

Parerea mea e sa va apucati cat mai repede, cu cat te apuci mai devreme cu atat ai mai mult timp sa exersezi.
Chiar daca se termina sedintele de dans mai exersezi si dupa pentru ca nu te perfectionezi decat prin foarte multa repetitie. Instructorul de dans te ajuta la inceput, dar dupa ce stii ce ai de facut, totul sta numai in mainile tale....sau in picioarele tale, mai bine zis.:)) Spor la treaba!

gabi_myx_mail
24.03.2011, 18:03:09

Eu am facut tot cu Ana cursurile, insa va recomand sa incepeti cat mai curand.
Noi am luat mai intai lectii pentru diverse stiluri (desi noi suntem dansatori de fel si aveam ceva experienta impreuna de pe la nunti), dupa care am inceput coregrafia...
E important sa dansati pur si simplu impreuna, miscarile o sa fie mult mai naturale... la fel se intampla si cu coregrafia, repetitia este mama invataturii... o:-)

Dorina_08
25.03.2011, 12:08:56
Voi cam ce preturi platiti pentru cursurile de dans? Si noi vrem sa facem, dar mai asteptam vreo 2-3 luni. Deocamdata ne straduim singuri, dar mai mult radem decat dansam!:))
la tipa la care mergem noi,Ana...ne costa 50 ron sedinta...asa ne-a zis la telefon...si cica ne-ar trebui vreo 5-6 sedinte

Dorina_08
25.03.2011, 12:10:00
Eu am facut tot cu Ana cursurile, insa va recomand sa incepeti cat mai curand.
Noi am luat mai intai lectii pentru diverse stiluri (desi noi suntem dansatori de fel si aveam ceva experienta impreuna de pe la nunti), dupa care am inceput coregrafia...
E important sa dansati pur si simplu impreuna, miscarile o sa fie mult mai naturale... la fel se intampla si cu coregrafia, repetitia este mama invataturii... o:-)
^:)^o voi suna chiar luni,sa nu raman in urma cu dansurile:))

deiulia
30.04.2011, 00:27:06
Buna fetelor! Va rog sa imi trimiteti si mie pe privat contactul Anei... Si noi trebuie sa ne pregatim...(:|

tcv16
30.04.2011, 08:44:26
buna! ai vb cumva cu ea ? V a gasit loc?.... pt ca tb sa o sun si eu sapt ce vine..

Buna fetelor! Va rog sa imi trimiteti si mie pe privat contactul Anei... Si noi trebuie sa ne pregatim...(:|

diana_b_20
01.06.2011, 10:46:50
O recomand si eu din suflet pe Ana de la Scoala 86 din Dristor! Am reusit sa invatam valsul mirilor in doar patru sedinte si am facut o impresie foarte frumoasa la nunta.
Ana e o fata super! Talentata, rabdatoare si modesta... Noi ne-am simtit foarte bine la cursuri, nu am fost presati sau descurajati nici macar o clipa!

Multumim, Ana! :*

nata_lnl2000
01.06.2011, 11:10:26
si eu o recomand pe ana. cu noi a avut muta rabdare, chiar foarte multa. Iti multumim ana ca ne suporti!

angelas
01.06.2011, 11:13:29
si eu o recomand pe ana. cu noi a avut muta rabdare, chiar foarte multa. Iti multumim ana ca ne suporti!

Buna !

Ma poti ajuta cu un nr de contact, te rog ! Multumesc!

nata_lnl2000
01.06.2011, 12:44:08
Buna !

Ma poti ajuta cu un nr de contact, te rog ! Multumesc!

ti l-am trimis pe PM

simina_grigore
01.06.2011, 15:01:12
Buna :*

Stie cineva de niste cursuri pentru miri prin Crangasi sau Giulesti? Multumesc! :*

sabina_frunza
01.06.2011, 15:49:05

Buna as dori si eu va rog mult datele de contact ale Anei .Multumesc mult.

MireasaEmotionata
03.06.2011, 15:36:13
noi am facut cursurile de dans la o scoala pe langa bazinul Floreasca, in incinta curtii hotelului Floreta de Aur, este mai exact o sala mare de sport ce apartine acestui complex. firma se numea magic dance iar instructoarea Suzana. am luat un pachet de 5 sedinte parca, care costa 400 lei. mie nu mi-a placut deloc de instructoare, de modul in care ne-a invatat, nu a pus suflet, noi am stabilit de la prima sedinta cand vor fi si celelalte, ea stia cand sa vina, intr-o si ne-a sunat si ne-a spus ca nu poate sa vina si ne-a lasat pe mana unui tip. partea buna a fost ca tipul acela era ff priceput, si el a pus in miscare mult mai bine dansul nostru, se tinea dupa noi la vals, ne punea sa facem ture pana aboseam, ne explica ce si cum. suzana a lasat cele mai importante momente in ultimele 2 sedinte, care erau in penultima si ultima zi inainte de nunta, joi si vineri. ea stia ca nu o sa avem timp sa repetam, pt ca ult 2 sedinte pica asa de aproape fata de nunta. dar cu toate astea, tot a lasat elementele pe ultima suta de metri.
deci: NU va duceti la suzana !!!! ... daca apelati la acesta scoala si v-o da pe ea ca instructor, cereti altul. eu nu am fost multumita, nu mi s-a parut ca pune suflet, nu mi s-a parut nici o ambitioasa sau perfectionista, sa isi doreasca sa iasa lucrurile bine. :(

brvioleta
03.06.2011, 20:34:16
poti sa imi dai si mie nr Anei, te rog ?

tcv16
05.06.2011, 01:56:29
Abia astept... luni incepem si noi cursurile cu ea;))

O recomand si eu din suflet pe Ana de la Scoala 86 din Dristor! Am reusit sa invatam valsul mirilor in doar patru sedinte si am facut o impresie foarte frumoasa la nunta.
Ana e o fata super! Talentata, rabdatoare si modesta... Noi ne-am simtit foarte bine la cursuri, nu am fost presati sau descurajati nici macar o clipa!

girafa
08.06.2011, 16:31:18
dc stiti coregrafii pe undeva ptr valurile dunarii
anuntati-ma, va rog
sotul meu nu vrea cursuri

diana_b_20
11.06.2011, 00:13:58
Abia astept... luni incepem si noi cursurile cu ea;))

Cum a fost primul curs? :D

tcv16
11.06.2011, 08:02:14
mi a placut ff mult de ea... se implica, ne explica,,,, eu am ametit de la piruete dar o sa ma obisnuiesc :).... miercuri si sambata mergem iar :) tot asa pana la 5 sedinte...
Cum a fost primul curs? :D

corinutza_7
22.06.2011, 22:49:49
Buna!

Daca nu ai gasit pe cineva pentru cursuri de dans da-mi un mesaj pe privat!

Corina

Buna :*

Stie cineva de niste cursuri pentru miri prin Crangasi sau Giulesti? Multumesc! :*

raudia
24.06.2011, 10:10:02
Noi avem o instructoare de dans care nu apartine de niciun grup/ firma. Lucreaza individual, insa nu pot sa spun cat de mult se implica... cred ca mai mult decat noi, sincer! :) Este o fosta colega de munca de-a viitorului ginerica. Cu noi a lucrat o coregrafie 2 in1, adica si vals si un jive pe care vrem sa le combinam pentru surpriza invitatilor :) Eu o recomand din tot sufletul. Daca e cineva interesat, poate sa-mi trimita PM.
Am uitat sa spun! E din Bucuresti! (asta pentru ca noi vom avea nunta la Suceava, asa cum scrie si mai sus, in antet)

purple_light
24.06.2011, 12:39:49
Pe mine m-ar interesa ceva de genul asta. Si noi vrem sa facem cateva lectii de dans si mai ales avem nevoie de cineva care sa ne faca o coregrafie pentru dansul mirilor. Noi ne-am ales ca piesa de deschis nunta Life in wonderful a lui Jason Mraz si chiar avem nevoie de cineva care sa ne ajute.
Da-mi si mie numarul de contact, te rog. multumesc.

ecomyky
27.06.2011, 22:22:41
mai fetelor nunta mea a trecut dar am luat cursuri de dans popular dar am vrut si un vals special cu o coregrafie speciala....a iesit super toata lumeaa fost impresionata, placut ...fata e din tulcea ptr ca acolo a avut loc si nunta .....am vrut ceva legat de prima noastra intalnire , i am povestit si a iesit super dansul si a meritat banii dar si munca mea fizica...are niste idei minunate si chiar ptr clipul de nunta ,

oana2311
29.06.2011, 16:21:50

Buna fetelor,

Vreau si eu nr. de telefon al Anei pentru viitoarea mea cumnata care are nunta in 17 iulie...este super urgent...si am vazut ca o recomandati cu incredere.

Ma bazez pe voi! :)

mihaelapopescu28
30.06.2011, 21:23:49
Cam cate sedinte sunt necesare pentru a te descurca la nunta?

mihaelapopescu28
30.06.2011, 21:24:24
Imi puteti recomanda o pereche sau doua de dansatori profesionisti?

ralucadragne
06.07.2011, 17:21:43
Imi puteti recomanda o pereche sau doua de dansatori profesionisti?

buna

contacteaz-o pe alexandra de la scoala in pasi de dans (cauta pe google). ea sigur te poate ajuta.

tcv16
06.07.2011, 17:23:47
ai facut rost de nr ?

Buna fetelor,

Vreau si eu nr. de telefon al Anei pentru viitoarea mea cumnata care are nunta in 17 iulie...este super urgent...si am vazut ca o recomandati cu incredere.

LadyX
07.07.2011, 12:24:47
Fetelor si noi vom avea dansul mirilor, insa nu vals, caci nu suntem tocmai gratiosi, k sa zic asa.. :D si vom opta pt un dans blues sau cum ii zice, pe o melodie cu mesaj... problema mea e cand sa facem dansul? eu ma gandeam k cel mai bine ar fii sa dansam dupa aperitiv.. asa stim k aproape toti invitatii au sosit si e mai frumos momentul. sa facem prea devreme dansul nu e bine, k daca mai apare vreun invitat si tre sa ne oprim din dans ca sa il intampinam? voi cand ati facut dansul mirilor? in ce moment al nuntii? scz ca scriu la topicul asta mesajul, dar nu am gasit altul pt intrebarea mea.. :D:D

nata_lnl2000
07.07.2011, 14:02:20
Fetelor si noi vom avea dansul mirilor, insa nu vals, caci nu suntem tocmai gratiosi, k sa zic asa.. :D si vom opta pt un dans blues sau cum ii zice, pe o melodie cu mesaj... problema mea e cand sa facem dansul? eu ma gandeam k cel mai bine ar fii sa dansam dupa aperitiv.. asa stim k aproape toti invitatii au sosit si e mai frumos momentul. sa facem prea devreme dansul nu e bine, k daca mai apare vreun invitat si tre sa ne oprim din dans ca sa il intampinam? voi cand ati facut dansul mirilor? in ce moment al nuntii? scz ca scriu la topicul asta mesajul, dar nu am gasit altul pt intrebarea mea.. :D:D

Noi l-am facut dupa aperitiv, la sfatul dj-ului. argumentul a fost ca sa fie toata lumea si ca dupa dansul nostru , incepe petrecerea, dj invita pe toata lumea la dans si nu se mai "apreciaza" aperitivul ..sau nu mai apuca lumea sa manance...

gabi_myx_mail
07.07.2011, 17:09:34

Noi eram siguri ca au venit toti invitatii, am dansat, dupa care am servit aperitivul...

lummy
26.07.2011, 19:29:51
Hello,

am tot vazut ca s-au recomandat instructori, dansatori etc.... Ca sa pastrez trend-ul voi face si eu o recomandare.Tuturor celor care vor sa invete sa danseze dansul de deschidere le recomand scoala de dans Dancehouse din Bucuresti.Acum nu o sa va spun ca sunt cei mai cei mai deoarece astfel de aprecieri sunt subiective in cea mai mare parte insa oamenii isi fac datoria cu brio.In plus, conditiile oferite sunt foarte bune. Puteti vizita siteul la

simina_grigore
14.08.2011, 19:03:10
Buna fetelor,

Tocmai ce ma uitam pe net si am observat ca scoala de dans unde am facut noi dansurile au o reducere in perioada asta; va dau copy/paste: "Scoala noastra de dans tine cursuri pentru dansul de deschidere al nuntii cu doar 40 ron/sedinta la abonamentele de 8 si 10 sedinte in perioada 15-21 august.". Noua ne-a placut foarte mult de ei, asa ca ii recomand din inima.

ladia
26.08.2011, 11:39:52

Suna super, Diana! :D
Imi poti da si mie numarul ei?
Multumesc mult mult! :*

mady21
28.08.2011, 19:52:51
Noi am deschis dansul dupa ce am servit aperitivul. Eram deja infometati=P~

alinuta_cry
30.08.2011, 12:26:41
Buna fetelor,

imi poti trimite datele ei de contact te rog....

eldyablos
03.09.2011, 16:19:01
imi poti trimite datele ei de contact te rog....

daca ai facut rost de nr te rog sa-mi trimiti si mie datele de contact.

multumesc

tcv16
13.09.2011, 22:25:05
buna! cine a luat cursuri de dans... dar nu pt nunta? imi poate recomanda cineva o scoala de dans cu program pt incepatori.?

multumesc!

alexandra_serban
17.09.2011, 21:28:50
Pentru cele care sunt stresate de dansul de inceput, cum am fost si eu, intrucat sincer nu le-am avut niciodata cu dansul, am gasit solutia. Am avut norocul ca inainte de nunta cu 1 saptamana sa-mi recomande un prieten pe cineva care are o scoala de dans si care a reusit in numai 2 sedinte sa ne invete o coregrafie intreaga si sa ne faca sa dansam fara prea mari emorii la nunta.

Cine este interesat de mai multe detalii poate sa-mi dea un mesaj pe privat.

ralucadragne
26.10.2011, 19:22:00
buna! cine a luat cursuri de dans... dar nu pt nunta? imi poate recomanda cineva o scoala de dans cu program pt incepatori.?

multumesc!

buna

iti recomand scoala in pasi de dans. eu am facut cursuri acolo si am fost foarte incantata.

lili2511
27.10.2011, 00:00:27
Buna fetelor,

Asa cum am mai spus intr-un mesaj anterior eu nu am fost foarte activa pe forum inainte de nunta dar m-am tot uitat pe aici dupa una-alta.
Acum, pentru ca am avut o nunta de vis, exact asa cum ne-am dorit-o simt ca am datoria morala fata de cei care m-au ajutat sa imi formez fiecare piesa de puzzle pentru ca la sfarsit sa iasa ceva minunat.... astfel incat..... vreau sa va spun ca noi am urmat cursurile pentru vals cu Alina si Catalin de la Latindance din Bucuresti.
Sunt tineri, deschisi, voiosi, receptivi la orice idee, te fac sa iti placa extraordinar de mult ceea ce ai de facut si, in noaptea nuntii, cu destul exercitiu sa iasa perfect si poate... pentru prima data in viata sa fiti aplaudati si sustinuti de zambetele celor din jur.
Am cateva sfaturi pentru viitoarele miresici:
1. Noi am dansat dupa aperitiv.... desi, unii au sarit de fund in sus "nu se face!!!" i-am ignorat.
Dupa ce lumea a mancat, au avut rabdare sa urmareasca dansul in liniste.
La noi lumea a fost pe drumuri destul de multa vreme pentru ca s-a plecat din Bucuresti spre Ploiesti cu alaiul, a urmat biserica dupa care restaurantul si ne-am gandit ca or sa fie cam infometati ca sa ne vada dansand :P
In timpul aperitivului, am stat frumusel cu sotul la masa, am vizualizat in minte pasii astfel incat, in momentul valsului nu am avut NICI o emotie pentru ca stiam exact ce avem de facut si ..... a iesit exact cum am sperat ca o sa iasa :)
2. Am repetat direct pe ringul din sala, cu 2 zile inainte. Am repetat de ne-au sarit ochii. Am hotarat sa repetam pana ne iese unul perfect. De altfel, am hotarat sa ne vedem reactiile si daca gresim (adica in caz ca gresim, cum suntem in stare sa o dregem) astfel incat, am decis ca fiecare dans o sa fie dus pana la capat indiferent de greselile de pe parcurs.
Multumim Latindance!

laurici_p
27.10.2011, 14:32:13
Buna fetelor.

Eu si sotul meu ne-am interesat pentru un curs de dansuri pentru dansul mirilor si ni s-a cerut 250 de lei pentru 10 sedinte. Vom fi doar noi 2 la curs si ni se va face o coregrafie pentru melodia pe care o alegem? Credeti ca e un pret ok?

chimista
27.10.2011, 14:51:38
Buna fetelor.

Eu si sotul meu ne-am interesat pentru un curs de dansuri pentru dansul mirilor si ni s-a cerut 250 de lei pentru 10 sedinte. Vom fi doar noi 2 la curs si ni se va face o coregrafie pentru melodia pe care o alegem? Credeti ca e un pret ok?

Depinde din ce oras esti ca in fieacare zona sunt cu preturile lor, dar eu zic ca ptretul e super.

gabi_myx_mail
27.10.2011, 14:56:41
Buna fetelor.

Foarte ok!!!!!! :)>-

MonBibi
28.10.2011, 11:45:08
Buna fetelor.

Noi la banii astia am avut 19 sedinte individuale :-p Si orele adunate au insumat 26. Dar stiu ca e o exceptie.
Si pretul tau este bun

chimista
28.10.2011, 12:35:35
Noi la banii astia am avut 19 sedinte individuale :-p Si orele adunate au insumat 26. Dar stiu ca e o exceptie.
Si pretul tau este bun

Bine Moni... ca si eu am avut tot vreo 15 ore sau ceva de genu cred chiar mai multe...doar ca noi am avut o profesoara super speciala:)

MonBibi
28.10.2011, 12:51:00
Bine Moni... ca si eu am avut tot vreo 15 ore sau ceva de genu cred chiar mai multe...doar ca noi am avut o profesoara super speciala:)

Motiv pentru care noi, la 2 luni dupa nunta, ne-am reintors la ea, pentru cursuri de dans. Tot felul de dansuri

Roxxanne
03.11.2011, 21:15:32
Cursurile de dans sunt un deliciu pentru nunta...daca exista posibilitatea de a urma aceste cursuri sunt ideale!!!

lorieda
04.11.2011, 12:14:35
si noi am avut o profesoara delicioasa, tanara de 23/24 ani cu o tinuta impecabila...ne-a invatat si tango insa cu nebunia nuntii am uitat sa il dansam in acea noapte magica insa la nunta unor prieteni l-am dansat si a fost extraordinar!!!
Oricum si mie mi se pare foarte fain si distractiv sa poti face un curs de dans inaintea nuntii mai ales ca nu toti reusim sa valsam sau sa dansam intr-un fel anume si asa cum am vrea :)

oana_corado
12.11.2011, 17:42:56
Buna fetelor!Am si eu o intrebare.Dansul mirilor trebuie sa fie neaparat vals?

MonBibi
13.11.2011, 13:08:15
Buna fetelor!Am si eu o intrebare.Dansul mirilor trebuie sa fie neaparat vals?

Oana, danul mirilor ,,trebuie'' sa fie un dans ce va reprezinta pe voi. Vezi dansul nostru, din semnatura, de exemplu ....pentru noi valsul ar fi fost ceva prea comun, am mers pe tango. Pacat ca nu am anuntat si cameramanul, ca totul se petrece la picioare, sa fie mai focusat in a filma picioarele...dar o idee tot iti poti face

ArRancha
23.11.2011, 14:13:11
Buna fetelor.

sunt din Bucuresti?? daca da, cateva detalii daca se poate....merci

ArRancha
23.11.2011, 14:33:50
la tipa la care mergem noi,Ana...ne costa 50 ron sedinta...asa ne-a zis la telefon...si cica ne-ar trebui vreo 5-6 sedinte
se poate sa-mi trimita cineva un pm cu nr Anei....fiind noua pe forum nu pot trimite pm inca

multumesc anticipat

popa_smaranda
24.11.2011, 01:28:28
se poate sa-mi trimita cineva un pm cu nr Anei....fiind noua pe forum nu pot trimite pm inca

multumesc anticipat

in cat timp ,adica cate sedinte este necesar sa pargurgi...ca sa te descurci?

tcv16
24.11.2011, 07:19:32
Noi am facut 5 sedinte si au fost de ajuns.

molnark25
26.11.2011, 17:13:51

Noi am fost la 4 sedinte si ne-m descurcat. Desi sotul meu are 2 picioare stangi si habar nu are de ritm

pyciulika
02.12.2011, 12:06:12
Noimergem la dansuri de societate de grup, cu alte cupluri. Este muuuuult mai ieftin si invatam pasii de baza. Cand vom stapanii foarte bine bazele, ne vom duce la dansuri individuale pentru a pregatii si pune la punct coregrafia !

mgeorgy
02.12.2011, 14:03:23
Noimergem la dansuri de societate de grup, cu alte cupluri. Este muuuuult mai ieftin si invatam pasii de baza. Cand vom stapanii foarte bine bazele, ne vom duce la dansuri individuale pentru a pregatii si pune la punct coregrafia !

Da, sa stii, buna idee, intai sa ne luam lectii usoare, apoi sa trecem la individual, caci banuiesc ca acolo ne scot perii din cap aia (nu ca n-ar merita asta pentru un super-dans de inceupt o:-))

alexush
02.12.2011, 14:32:56
Pfuu si eu abia astept sa merg la lectii de dans pentru ca mie imii place tare mult si cred k noi vom incepe de la anul. Eu vroiam la primul dans o compilatie din mai multe melodii printre care si salsa insa rochita mea e tip princess si nu stiu cum o sa pot dansa cu ea.:( Oare daca o sa merg la lectii cu crinolina numai ar ajuta?

pyciulika
02.12.2011, 18:49:55
Pfuu si eu abia astept sa merg la lectii de dans pentru ca mie imii place tare mult si cred k noi vom incepe de la anul. Eu vroiam la primul dans o compilatie din mai multe melodii printre care si salsa insa rochita mea e tip princess si nu stiu cum o sa pot dansa cu ea.:( Oare daca o sa merg la lectii cu crinolina numai ar ajuta?
hmmm...nu prea grec ca te-ar ajuta...poate mai mult pe el sa stie cat sa paseasca, dar tu cand vei lua si rochia pe tine te vei simti complet diferit...pt ca rochia e mai grea. nu cred ca trebuie sa iti faci probleme, inveti dansul il repeti bine bine sa il sti si la sf repeti de doua ori cu rochia si gata !

violetza
17.12.2011, 22:19:36
si eu am facut cursuri de dans cu cateva luni inaintea nuntii...a fost foarte fain

alexandraroxana
18.12.2011, 14:26:36
Mi-as dori sa facem si noi cursuri de dans. Sper sa il conving sa mergem din martie.

tcv16
03.01.2012, 12:38:41
La multi ani!

M -ati ajutat anul trecut cu numele unei scoli de dans , langa cazinoul de la Universitate dar nu mai gasesc unde am salvat informatia .. :-s

Multumesc!^:)^

Mer23
03.01.2012, 14:34:20
Buna ziua si La multi ani !
Sa avem parte de un 2012 extraordinar!

Mihaela , cred ca eu eram cea cu informatia. Scoala de dans se numeste Manialatina :) Ma gasesti acolo de saptamana viitoare , vezi ca au si cursuri de incepatori!

Va pup ,

tcv16
03.01.2012, 21:17:03
asta era:) am vazut dar cursurile incep maine si nu m am inscris:(

multumesc mult!

Mihaela , cred ca eu eram cea cu informatia. Scoala de dans se numeste Manialatina :) Ma gasesti acolo de saptamana viitoare , vezi ca au si cursuri de incepatori!

Va pup ,

Katiush
03.01.2012, 21:52:23

Va pup ,

mergi la Manialatina? la concursuri ai participat? am fost si eu in public la un concurs la liceul Matei Basarab? :)

Mer23
04.01.2012, 16:51:42
mergi la Manialatina? la concursuri ai participat? am fost si eu in public la un concurs la liceul Matei Basarab? :)

Nuuu , inca nu am ajuns atat de priceputa incat sa merg la concursuri :) Sunt la stadiul de intermediar 2 , mai am de invatat una alta. Dar imi place, place , place!
Oricum , dansul nostru de deschidere va contine si o mica secventa de salsa , sa finalizam cum trebe domle' (cum zice al meu viitor sotior :)) )

Mer23
04.01.2012, 16:54:52
asta era:) am vazut dar cursurile incep maine si nu m am inscris:(

multumesc mult!

Mihaela , stai linistita , in primele doua saptamani invatati pasi de baza :) Chiar daca a inceput deja cursul de incepatori, te vor primi cu bratele deschise pentru ca poti recupera . Mai sunt persoane care vin pe parcurs deci stai fara grija :) (daca nu, call for help ca-ti pun o pila :)) )

brasnuf
18.01.2012, 12:56:14
La multi ani tuturor!!!

Fetelor luati-va viitorii parteneri pe sus si duceti-i sa invete sa danseze.
Conteaza mult sa fiti parteneri si pe ringul de dans, nu numai in viata.

Liliana_Radu
23.01.2012, 20:55:05
Buna seara, miresici!
:*

Eu sunt Liliana, din Bucuresti si vom avea nunta anul acesta, in iulie. Sunt 'proaspat' inscrisa in acest forum pe care l-am gasit interesant si, mai ales util. Probabil ca voi avea multe intrebari, momentan m-as opri la una singura. Am vazut multe dansuri ale mirilor pe youtube si ne gandeam sa facem si noi o coregrafie mai deosebita. Stie cineva o scoala de dans unde putem invata? Eu am gasit ceva dar mi se pare destul de scump, in jur de 5 milioane. Nu vrem neaparat cu un instructor personal. Mi-ar placea sa gasesc pe cineva care sa stie sa explice bine si care sa creeze o atmosfera placuta. \:D/

crystynyka
26.01.2012, 11:44:38
Nuuu , inca nu am ajuns atat de priceputa incat sa merg la concursuri :) Sunt la stadiul de intermediar 2 , mai am de invatat una alta. Dar imi place, place , place!
Oricum , dansul nostru de deschidere va contine si o mica secventa de salsa , sa finalizam cum trebe domle' (cum zice al meu viitor sotior :)) )

O idee buna, sa mergem sa invatam! Dar la mine ar fi problema cu scumul meu sotior :(, nu prea vrea d-astea mai sofisticate, mi-a zis ca vrea un blues, maxim un vals si gata :-&