PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

xania
18.01.2006, 00:00:00
Mai are cineva de gand sa faca cursuri de dans pentru nunta - mai exact sa invatati valsul miresei cu o coregrafie aparte? Daca da, cu cat timp inainte de nunta? O luna e prea mult sau prea putin?

ancabasarab
19.01.2006, 00:00:00
Draga Xania,
Noi am avut nunta in 2003 si am facut cursuri de dans...a fost mirific!!!
Chiar i-am lasat cu gura cascata pe invitati!
Bravo ca te-ai inscris la astfel de cursuri.
Noi cu 3 sau 4 luni inainte, am facut cam de 2-5 ori pe luna, cum aveam timp.Dar am facut si alte dansuri, si jive, samba, fox, mai mult din pasiune, dar si pt. nunta.
Dar e bine si cu 1 luna inainte, doar sa aveti timp si voi si sa vb. din timp cu antrenorul pt. orar.
Pont: noi am facut o zi inaintea nunti repetir chiar in sala nuntii, sa ne obisnuim cu podeaua si spatiul, crede-ma e f. importanta partea asta.
Daca mai ai nevoie de alte info, oricand
Te pu,
Anca

ancabasarab
Poti opta si pt. sedinte particulare, pretul va fi mai mare.Daca ai spatiu suficient acasa poate veni si acasa, daca nu la locatia lor.
Noi am facut cursurile, prima data in grup, la grupa de adulti, apoi am facut cateva particulare, in sala lor, apoi in sala restaurantului unde a fost nunta.
Da, am avut o " coregrafie", daca vrei sa-i spunem asa vals pe melodia din Filmul de desene animate Anastasia- ne place la nebunie melodia.
Noi suntem din Timisoara, asa ca la partea asta nu te pot ajuta, dar gesisem, la un moment dat ceva pe net, in Bucuresti.
Da cautare pe google si sigur gasesti.
Partea misto a fost ca noi i-am invitat si pe instructori la nunta si un cuplu de dansatori profi-copii- daca i-ai vedea cum se misca...
Asta pt. ca in ziua nuntii era si ziua tatalui meu si ai mei facusera in tinerete dansuri de societate si i-am facut o surpriza.
Vreau sa stii ca s-a simtit la fiecare plic faptul ca invitatii au fost f. impresionati.La fiecare mai erau 20,30 E sau Dolari peste, nu era o suma fixa.
Poti incerca si sa inviti un cuplu de dansatori profi, nu te ingrijora, nu va vor eclipsa, ca stiu ei ce si cand sa faca.
Te pup,
Anca

xania
Buna Anca si multumesc pentru raspuns. Noi inca nu ne-am inscris la cursuri dar avem de gand sa o facem pentru ca merita sa stii sa te misti pe ring si mai ales sunt sigura ca asa cum ai zis tu vor ramane toti cu gura cascata. Chiar intamplator am vazut la cineva niste filmulete de la o nunta cu dansul mirilor - au avut o coregrafie minunata! Si chiar referitor la asta vroam sa te intreb daca tu ai facut dansuri intr-o grupa sau erati doar voi doi. Am inteles ca exista si astfel de cursuri doar pt respectivul cuplu iar antrenorul le face o coregrafie speciala pentru ei si deci in concluzie se ocupa doar de ei.
Tu ai facut cursurile in Bucuresti?

anonymous
25.01.2006, 00:00:00
Buna, sunt Lily din Iasi si voi fi si eu mireasa anul asta, pe 15 iulie. Voi lua desigur lectii de dans, ca sa ma descurc bine in ziua cea mare...dar cu celelalte inca nu m-am hotarat. Sunt sigura ca anul asta va fi unul plin de miri fericiti!

luciarazmerita
02.02.2006, 00:00:00
Lily, bine ai venit!
Cum e vremea la Iasi? E foarte buna decizia ta, mai ales daca viitorul sotz accepta ideea de a lua lectii de dans :grin:. Mult succes la toate si daca mai ai nevoie de sfaturi ne gasesti aici!

eva
03.02.2006, 00:00:00
Buna fetelor, ce idee buna, numa gandisem la asta dar vreau si eu :)!!!!
Lily din Iasi, am si eu nunta toamna aceasta si va fi in Iasi, nu am idee despre restaurantele din iasi, da-mi cateva sfaturi te rog!

neli
07.02.2006, 00:00:00
Nu ma pricep deloc la vals si nu stiu cum o sa fac fata la valsul miresei. Va rog sa ma informati si pe mine daca stiti unde pot sa invat sa dansez vals, repede si ieftin.

eva
07.02.2006, 00:00:00
Da-i cautare pe google, si sigur vei gasi, iar daca esti din bucuresti ( dupa cum se vede la user-ul tau) poto sa incerci la miramar, acolo au cursuri de dans9 (era acum cateva luni 70000 mii sedinta, dar nu mai stiu exact)

cristinab
28.02.2006, 00:00:00
cristinab
Buna!
Si eu sunt din Timisoara si o sa fiu mireasa pe 9 sept.Si noi vrem ca melodia noastra sa fiu un vals si ne-am gindit serios sa luam lectii de dans.Am auzit ca se fac cursuri de dans la casa Tineretului.Tu unde ai facut si cam cit a costat?:grin:
Cum ti se pare restaurantul Select?

olga_ioana
07.06.2006, 13:10:53
cristinab, te rog daca poti sa-mi recomanzi si mie un curs sau o scoala de dans...dansul este pasiunea mea, dar viitorul meu sot este un antitalent...
si ma gandesc ca poate intr-un an reusesc sa-l aduc si eu pe linia de plutire macar, daca nu mai mult...mersilic mult anticipat

valen
07.06.2006, 23:04:35
*reclama*nu i-am testat dar am vazut un afis cu adresa site-ului ai am intrat.

mihaela_0242000
18.06.2006, 13:43:29
Stie cineva in Galati unde se pot face cursuri de dans????

aalliinnuuttaa
18.06.2006, 17:12:25
Fetelor, la toate scolile de dans, cel putin cele din Bucuresti, puteti sa va duceti pentru a invata sa dansati vals. Eu ma duc la cursuri de dans de vreun an, nu pentru nunta ci pentru mine personal. Acum mai trebuie sa il iau si pe viitorul mire cu mine. A facut si el ceva ceva anul trecut dar bineinteles ca nu mai stie nimic, din pacate.

danye
10.07.2006, 15:40:06
Buna fetelor,

Eu am un filmulet in care te invata pasii de vals ( singur ) si in doi . Daca imi lasati PM cu adresa voastra de e-mail, vi-l trimit cu mare placere.

Va pup

danye
10.07.2006, 15:41:06
Iti timit eu un filmulet daca-mi lasi adresa de e-mail. Succes

danageo
10.07.2006, 16:21:13
Iti timit eu un filmulet daca-mi lasi adresa de e-mail. Succes
poti te rog sa-mi trimiti si mie filmul?adresa mea de mail este: [email protected]

danye
10.07.2006, 16:28:55
Trimite-mi mai bine mesaj privat ...ca aici le sterge moderatorul :(

xania
10.07.2006, 18:33:02
Nu ma pricep deloc la vals si nu stiu cum o sa fac fata la valsul miresei. Va rog sa ma informati si pe mine daca stiti unde pot sa invat sa dansez vals, repede si ieftin.
Eu am facut curs intensiv de dans cu o saptamana inaintea nuntii. Am luat un pachet de 5 sedinte (de 2 ore/sedinta) si m-a costat 3 mill. Ne-am ales melodia si pe ea instructorul ne-a facut o superba coregrafie. A meritat! Ne-a aplaudat toata sala!
Daca esti din Buc si te intereseaza da-mi mesaj pe privat sa iti spun cine sunt si de unde.
Pupici!

xania
10.07.2006, 18:34:33
... am uitat sa mentionez ~ instructorul venea la domiciliul nostru! :)

ema
11.07.2006, 12:39:57
... am uitat sa mentionez ~ instructorul venea la domiciliul nostru! :)

M-ar interesa si pe mine!!!

cris
11.07.2006, 13:49:41
Buna,
si pe mine ma intereseaza, adresa mea de e-mail este: cristina_minzala[email protected]
Multumesc anticipat,
Cris.

razadesoare
11.07.2006, 14:30:43
Noi avem o cunostinta, prof de dans, concursuri castigate, etc. Ne-a costat 200.000 sedinta in grup, unde am murit de ras, k e ff haios. si am si invatat, k nu ai sanse sa nu inveti. ofera si lectii particulare, dak vrei. dak te intereseaza, da-mi pm.

Alinta
12.07.2006, 18:35:30
Razadesoare ai aparut cumva la Antena1, aseara, la emisiunea aceea cu mirese?

adinutz
17.07.2006, 17:06:20
Buna fetelor,

Eu am un filmulet in care te invata pasii de vals ( singur ) si in doi . Daca imi lasati PM cu adresa voastra de e-mail, vi-l trimit cu mare placere.

Va pup
Buna danye!
Mi-ar prinde tare bine acel filmulet mai ales ca noi suntem amandoi cam impiedicati...
Adresa mea este adina_andronache la yahoo.
Multumesc frumos

ane
23.07.2006, 02:19:32
Razadesoare am si eu cateva intrebari pt tine daca iesti amabila :

-cum ti-ai pus voalul pe fata daca il aveai prins in spate?
-restaurantul cine la decorat si cat a costat?
-la cat ai avut cununia civila si la ce ora a fost cea religioasa ,ai avut timp sa te aranjezi pt .ca am vazut ca la cununia civila nu ai fost imbracata im rochia de mireasa?

ioanasandro
23.07.2006, 22:22:00
Buna fetelor,

Va pup
si eu as dori filmuletul daca se poate, te rog^:)^ . multumesc mult,

ioanasandro
23.07.2006, 22:22:58
Buna fetelor,

Va pup
si eu as dori filmuletul daca se poate, te rog^:)^ . multumesc mult,adresa mea de mail este [email protected]

cris
24.07.2006, 16:22:27
vreau si eu filmuletzul chiar daca am inceput cursurile de dans.
multumesc

cris
25.07.2006, 19:24:03
Buna razadesoare,
Am inceput cursurile de dans si sunt foarte incantata, am facut deja 2 sedinte si miercuri urmeaza a 3 a, inca am emotii ca nu voi invata sa dansez pana la nunta, dar e super. Multumesc pentru ajutorul dat.
Pupici si te tin la curent daca am progresat, eu sper sa invat si Tango.
Cris.

cris
25.07.2006, 19:28:19
Buna danye,
Iti multumesc pt. filmuletz, este dragut si am avantajul ca merg la cursuri de dans.
Pupici,
Cris.

Raza_de_soare
07.08.2006, 14:51:33
Buna fetelor,

Va pup
As dori si eu respectivul filmulet.Noi dorim sa ne inscriem la un curs de dans, dar inca nu ne-am hotarat unde anume:-p.Adresa unde mi-l poti trimite este:cica pe privat!!!!!!!!Ma poate lamuri si pe mien cineva de ce adresa mea personala de mail nu poate fi postata pe forum?Va rooog...

Multumesc mult:x!

sz_kovia
07.08.2006, 22:47:30
Ciao!

Mai ai filmuletul cu pasii de vals. As avea mare nevoie de el pt acusi am si eu nunta.
Mi-l trimiti,pls?
adresa mea [email protected]
Mersi

Buna fetelor,

Va pup

luiza
07.08.2006, 22:56:18
Buna fetelor,

Va pup

Daca poti trimite-ne filmuletul si sa-l punem aici in forum ca sa aiba acces toate fetele.

dianablue
23.08.2006, 21:00:24
A facut cineva de aici cursuri de dans? Si nu ma refer doar la cateva lectii inainte de nunta, as vrea sa facem cateva luni bune niste cursuri (suntem cam afoni si poate-poate se leaga ceva :)) Stiti vreo scoala de dans mai ok?

dia_na
23.08.2006, 21:29:00
A facut cineva de aici cursuri de dans? Si nu ma refer doar la cateva lectii inainte de nunta, as vrea sa facem cateva luni bune niste cursuri (suntem cam afoni si poate-poate se leaga ceva :)) Stiti vreo scoala de dans mai ok?

eu am facut cursuri de latino (salsa, merengue si bachata) si dans de societate (cals, tango, etc etc) mult timp

ca sa se lege ceva de tine iti trebuie 4 luni la latino ca fata si 6 luni ca baiat (ca baiatul conduce si e mai greu pt ei), merengue si bachata poti si in 4 saptamini

la dansurile de societate valsul il poti invata in citeva cursuri, tango-ul basic la fel (au pasii de baza simpli si se aude bine ritmul melodiilor), restul dansurilor iti trebuie 6 luni (dc vrei sa le stii bine)

Raza_de_soare
23.08.2006, 23:49:51
Cele ce ati urmat cursuri de dans si ati fost multumite atat de antrenori, cat si de rezultatul de la nunta, imi puteti recomada va rog sala respectiva pe privat, va rog?Ma intereseaza numai pt.Bucuresti.

Noi nunta o vom avea la anul, dar vrem sa ne inscriem de pe acum la cursuri de dans.Macar in ideea de a fi cu adevarat sclipitori la nunta voi reusi sa imi conving sotul sa danseze;))(de fapt, l-am convins deja sa ne inscriem, acum sa vedem daca ii va placea)!

Alinta
24.08.2006, 14:50:43
Si noi am vrut sa luam cursuri de dans, dar pana la urma ne-am facut propria coregrafie adaptata la melodia aleasa (vals) si ce e mai important la rochita mea ;)) !

tzitzi11
05.09.2006, 13:55:02
Si eu as vrea cateva recomandari din partea celor ce au fost la cursuri de dans in Bucuresti.
Inca mai caut pe net, dar parca mi-ar prinde bine un sfat.
Multumesc

Raza_de_soare
06.09.2006, 13:20:29
Eu am gasit un paket de 3 luni la 2 mil si inca unul special pt.nunta, cu coregraf propriu, la 9 mil 15 sedinte, parca.

Acum, stau in cumpana, ca nu stiu ce sa aleg...ca parca as vrea sa merg la dansuri in colectivitate, nu doar noi doi, ca timp de 10 luni cat mai avem pana la nunta vreau sa dansez, sa fim amandoi siguri pe noi, nu doar cateva sedinte in particular.

Voi ce ati alege: dansuri la colectiv sau in particular cu un coregraf numai si numai pt.voi?

roxana_prioteasa
06.09.2006, 13:43:04
Mai are cineva de gand sa faca cursuri de dans pentru nunta - mai exact sa invatati valsul miresei cu o coregrafie aparte? Daca da, cu cat timp inainte de nunta? O luna e prea mult sau prea putin?

DA!Eu le am cu dansul dar al meu nu prea, ne mai dezavantajeaza faptul k eu sunt cu aproape 20 cm mai scunda decat el si am contactat o firma si vreau sa va spun ca azi este prima sedinta.Noi facem mult sport dar in ultima perioada ne-am oprit si se observa la silueta din cauza asta ne apucam asa din timp de dansuri:pt a ne pastra cat de cat conditia fizica si din placere!Suntem din Craiova si nu va spun cat de greu mi-a fost sa gasesc o scoala de dans!Oricum sunt super incantata!
O luna mi se pare binisor,dar depinde cate sedinte pe sapt, am vb cu instructoarea si mi-a spus ca facea intensiv de 2 sapt cu un cuplu in fiecare seara!Acum depinde si de voi,cat de repede prindeti!Bafta!

ancaneacsu
07.09.2006, 09:11:49
ha ha, noi am vrut sa mergem la cursuri de dans....dar cand s-a format grupa noua eu eram plecata din tara,....asa ca am ratat...
dar, am luat de pe net pasii pentru vals....si am incercat sa exersam acasa....=))=))=))
a fost teribil.....avem fiecare cate 2 picioare stangi....=))

tzitzi11
07.09.2006, 10:11:20
ha ha, noi am vrut sa mergem la cursuri de dans....dar cand s-a format grupa noua eu eram plecata din tara,....asa ca am ratat...
dar, am luat de pe net pasii pentru vals....si am incercat sa exersam acasa....=))=))=))
a fost teribil.....avem fiecare cate 2 picioare stangi....=))

Si eu am un filmulet cu pasi de vals, mi l-a trimis o miresica de aici. Dar noi nici nu am incercat sa exersam, pentru ca lui iubi meu i s-a parut greu. Bravo voua ca puteti.
Pentru noi ramane varianta de curs:)
Am auzit de o sala de dans pe langa Club A. A fost cineva acolo?

tzitzi11
07.09.2006, 10:14:33
Eu am gasit un paket de 3 luni la 2 mil si inca unul special pt.nunta, cu coregraf propriu, la 9 mil 15 sedinte, parca.

Acum, stau in cumpana, ca nu stiu ce sa aleg...ca parca as vrea sa merg la dansuri in colectivitate, nu doar noi doi, ca timp de 10 luni cat mai avem pana la nunta vreau sa dansez, sa fim amandoi siguri pe noi, nu doar cateva sedinte in particular.

Voi ce ati alege: dansuri la colectiv sau in particular cu un coregraf numai si numai pt.voi?

Noi am vrea in particular, pentru ca asa se ocupa mai bine de noi si invatam mai repede.
Sa vad daca la sala respectiva sunt si cursuri individuale.
Bafta la invatat pasi de dans:)

sunny
07.09.2006, 10:52:40
Noi suntem foarte hotarati sa luam cursuri de dans. Si nu doar cu o luna inainte de nunta ci cu cateva luni bune. Oricum ne place dansul si chiar vrem sa ne punem la punct la acest capitol. Avem nevoie de recomandari pentru Bucuresti, cine ne poate ajuta?

Pupici si spor la dans! ;-)

cris
07.09.2006, 17:13:30
Si eu am fost la cursuri de vals pt. nunta, am facut o luna si jumatate. Toti invitatii au fost super incantati cand am dansat si am fost foarte aplaudati. Am de gand sa merg la dansuri si dupa ce revin din luna de miere.

ALEX21A
07.09.2006, 17:37:48
si noi vom lua cu siguranta lectii de dans........separat dansam bine...................fiecare cu ale lui...........dar impreuna/:) ....unu in stanga ,unu in dreapta.........ca naiba ...e musai......e placut sa vezi o pereche care danseaza frumos....se potrivesc la dans..

tzitzi11
07.09.2006, 21:22:29
Si eu am fost la cursuri de vals pt. nunta, am facut o luna si jumatate. Toti invitatii au fost super incantati cand am dansat si am fost foarte aplaudati. Am de gand sa merg la dansuri si dupa ce revin din luna de miere.

Buna Cris, poti sa-mi spui si mie aici sau pe privat unde ati facut voi cursurile de dans?
Astept raspunsul tau.
Pupici:*

tzitzi11
07.09.2006, 22:04:03
A, si am uitat, CASA DE PIATRA CRIS. Sa fiti fericiti si sanatosi:*

cris
08.09.2006, 11:14:24
A, si am uitat, CASA DE PIATRA CRIS. Sa fiti fericiti si sanatosi:*

Iti multumesc si eu va doresc casa de piatra si fericire.

Pretul pentru sedinta efectuata la sala, cu alti participanti (nu in
particular) este de 10.00 lei/pers./sedinta
Pretul pentru sedinta efectuata in particular este de 35.00 lei/cuplu/sedinta (1h30min)

Scoala de dansuri se afla in zona Kiseleff - Pta Charles de Gaulle pe str. Emile Zola, nr. 2.
profesor "Alex Vava" adresa de e-mail <[email protected]>

gaabitza
10.09.2006, 09:53:05
Nu stiu ce parere aveti voi de superstitia cu mirele si rochia de mireasa dar va dau un sfat: EXERSATI INAINTE CU ROCHIE CU TOT.
Al meu sot e ingrozitor la dans dar am reusit sa-l invat valsul si am tot exerat(chiar si cu crinolina dar fara rochie-el nu vroia sa o vada). A venit si nunta , a inceput valsul si toate orele noastre de valsat s-au dus pe apa sambetei. Invitatii ne-au spus ca a iesit extraordinar dar noi nu am prea simtit asta(mai calcam pe rochie, se mai impiedica el). Si pe caseta se vede bine dar cei ce s-au uitat nu stiu cum ar fi trebuit sa arate.

ancaavr
15.09.2006, 12:56:26
Si eu am un filmulet cu pasi de vals, mi l-a trimis o miresica de aici. Dar noi nici nu am incercat sa exersam, pentru ca lui iubi meu i s-a parut greu. Bravo voua ca puteti.
Pentru noi ramane varianta de curs:)
Am auzit de o sala de dans pe langa Club A. A fost cineva acolo?

Si noi am vrea sa facem cursuri...dar nu cred ca mai avem timp....
Tzitzi11 te rog sa-mi trimiti si mie filmuletul cu pasiii de vals, ca poate reusim sa repetam ceva acasa...[-o<

drika
15.09.2006, 14:13:57
Anonymus unde faci nunta?Si eu sunt din Iasi si tot pe-atunci fac nunta<:-P

dandelion
21.09.2006, 11:38:17
Ma bucur sa vad ca nu sunt nici la faza asta singura "nebuna" care vrea sa faca niste cursuri de dans..Eu am facut dansuri cand am fost mai mica, stiu pasii de vals, mai greu e cu iuby meu, ca el e cam varza cu dansatul in general, nu prea ne sincronizam, asa ca singura solutie sunt orele de dans, numai sa gasesc pe cineva disponibil sa le faca cu noi..
Distractie placuta la dantzuiala ;))

ancaavr
27.09.2006, 14:50:58
:-p am inceput si noi cursurile de dans. Ieri a fost prima lectie......chestia e ca noi suntem cam varza la dansat....dar sper sa reusim sa invatam pasii pana la urma..:))...
Nu stim pe ce melodie sa ne facem coregrafia, asa ca dc stiti niste valsuri mai dragute va rog sa-mi spuneti si mie..:)

ALEX21A
27.09.2006, 14:55:53
:-p am inceput si noi cursurile de dans. Ieri a fost prima lectie......chestia e ca noi suntem cam varza la dansat....dar sper sa reusim sa invatam pasii pana la urma..:))...
Nu stim pe ce melodie sa ne facem coregrafia, asa ca dc stiti niste valsuri mai dragute va rog sa-mi spuneti si mie..:)
a pus BDIANA ceva timp in urma adresa unui site numai cu valsuri....sunt zeci acolo.....ceva de genu ballroom........sigur vei gasi acolo....uita te putin in urma....
bafta!!!
PS> ai vr un filmulet cu pasi de dans?? vreau si eu....

cris
27.09.2006, 17:08:51
Am eu filmuletzul cu pasii de vals dar nu stiu cum sa-l pun pe forum

ALEX21A
27.09.2006, 17:11:43
Am eu filmuletzul cu pasii de vals dar nu stiu cum sa-l pun pe forum
te am prins !! bine ai revenit,cris!!<:-P
dc nu pe forum ,mi l poti trimite altfel,please...dc e vb pe mess
cred ca iza,andrada si alinta stiu....ca si au postat videoclipurile nuntii....le cerem ajutoru dc e....

CataAna
27.09.2006, 20:38:22
Am vazut la Tv ca la cutiile de margarina Rama se dau CD-uri cadou cu lectii de dans. Luna asta e pt salsa si merengue, dar poate lunile viitoare vor avea si vals, tango si altele. Am sa imi cumpar si eu maine si va spun cum e.
Pupici,

ancaavr
28.09.2006, 09:57:15
a pus BDIANA ceva timp in urma adresa unui site numai cu valsuri....sunt zeci acolo.....ceva de genu ballroom........sigur vei gasi acolo....uita te putin in urma....
bafta!!!
PS> ai vr un filmulet cu pasi de dans?? vreau si eu....
Am cautat situl acela dar nu l-am gasit la aceasta sectiune. Dc iti amintesti cumva care era, tu sau altcineva, va rog sa imi dati si mie adresa.
Referitor la filmulet, azi am trimis niste PM cu adresa mea de mail la fetele care il au. Dc il primesc ti-l trimit cu placere..:)

CataAna
28.09.2006, 20:07:09
Site-ul cu melodii https://secure.ballroomdancers.com/Music/search_style.asp?Dance=Viennese%20Waltz

Am cumparat azi margarina cu salsa... E un CD audio cu doar 5 melodii de maxim 3:50min. Are si niste explicatii despre pasi, dar nu cred ca cineva care nu a mai dansat niciodata ar intelege.
Si acum ce fac cu margarina:-\
Pupici

ALEX21A
28.09.2006, 20:10:22
Am cautat situl acela dar nu l-am gasit la aceasta sectiune. Dc iti amintesti cumva care era, tu sau altcineva, va rog sa imi dati si mie adresa.
Referitor la filmulet, azi am trimis niste PM cu adresa mea de mail la fetele care il au. Dc il primesc ti-l trimit cu placere..:)
mersi mult....astept[-o<

danena
29.09.2006, 07:48:07

si noi ne gandim serios la cursuri de dans pt ca mi-ar placea f mult sa dansam valsul "ca-n filme", sa nu ne incurcam si efectiv sa plutim pe ring... dar mi-ar placea sa invatam si alte dansuri cum ar fi passo doble... si sa le facem o surpriza invitatiilor dansand noi 2 asa ceva.... frumos.... dar am auzit ca e un dans greu!
oricum ma gandesc la lectii particulare, nu la gramada pt ca nu se pot ocupa de tine klumea!

danena
29.09.2006, 07:50:59
Am vazut la Tv ca la cutiile de margarina Rama se dau CD-uri cadou cu lectii de dans. Luna asta e pt salsa si merengue, dar poate lunile viitoare vor avea si vals, tango si altele. Am sa imi cumpar si eu maine si va spun cum e.
Pupici,

eu am facut dansuri sportive cateva luni, si m-am uitat si eu pe explicatiile de pe cutia de margarina.... mi-a fost greu sa inteleg, desi am ceva idee despre miscari... si mai ales la dansuri grele cum este tango-ul! sincera sa fiu nu cred ca se poate invata dansul nici macar dintr-o carte bine explicata, daramite de pe o cutie de margarina!!!

ancaavr
29.09.2006, 08:51:37
Site-ul cu melodii https://secure.ballroomdancers.com/Music/search_style.asp?Dance=Viennese%20Waltz

Am cumparat azi margarina cu salsa... E un CD audio cu doar 5 melodii de maxim 3:50min. Are si niste explicatii despre pasi, dar nu cred ca cineva care nu a mai dansat niciodata ar intelege.
Si acum ce fac cu margarina:-\
Pupici

multumesc pt adresa :)

ancaavr
29.09.2006, 15:18:38
mersi mult....astept[-o<
Am primit filmuletul de la cris (multumesc mult de tot cris...>:D< ) asa ca dc il mai vrei sa-mi trimiti adresa de mail si ti-l pasez..:)

ALEX21A
29.09.2006, 20:04:17
Am primit filmuletul de la cris (multumesc mult de tot cris...>:D< ) asa ca dc il mai vrei sa-mi trimiti adresa de mail si ti-l pasez..:)
te rog!!! ti am trimis pe PM^:)^ ^:)^

agera
30.09.2006, 14:46:08
si noi ne gandim serios la cursuri de dans pt ca mi-ar placea f mult sa dansam valsul "ca-n filme", sa nu ne incurcam si efectiv sa plutim pe ring... dar mi-ar placea sa invatam si alte dansuri cum ar fi passo doble... si sa le facem o surpriza invitatiilor dansand noi 2 asa ceva.... frumos.... dar am auzit ca e un dans greu!
oricum ma gandesc la lectii particulare, nu la gramada pt ca nu se pot ocupa de tine klumea!

Bine Faci! Nimic nu se compara cu un profesor. El se uita cu ochi critic la modul in care ai invatat si iti spune unde gresesti. La vals e foarte importanta atitudinea si pozitia corpului...modul in care "plutesti" pe ringul de dans..ori un CD/DVD nu are cum sa faca asta.

Sotul meu nu a dansat in viata lui dar are ureche muzicala(norocul lui!!) si cum el a ajuns in tara cu 1 sapt inainte de nunta, am avut atatea probleme de rezolvat cu actele,ca numai de lectii de dans nu ne ardea. Totusi eu am insistat si am facut doua lectii. Am convenit cu profesorul sa ne arate o versiune mai simpla ca sa o putem invata usor..si ne-a ajutat enorm!!
Am exersat pe 2 melodii f frumoase (pe care le-am pus si la nunta) iar la deschiderea dansului totul a fost "feeric" multi invitati avea lacrimi in ochi...
asta mai ales datorita "intrarii pe ring" "reverentelor, etc....Deci merita ! (am platit 600.000lei/ora) ..nu mai spun ca datorita valsului, sotului meu i-a venit f usor sa danseze restul melodiilor (ca deh era mult mai simplu) eu nu mai avusesem timp sa-i arat alti pasi (pt dansuri mai moderne).

agera
30.09.2006, 14:51:41
Bine Faci! Nimic nu se compara cu un profesor. El se uita cu ochi critic la modul in care ai invatat si iti spune unde gresesti. La vals e foarte importanta atitudinea si pozitia corpului...modul in care "plutesti" pe ringul de dans..ori un CD/DVD nu are cum sa faca asta.

Sotul meu nu a dansat in viata lui dar are ureche muzicala(norocul lui!!) si cum el a ajuns in tara cu 1 sapt inainte de nunta, am avut atatea probleme de rezolvat cu actele,ca numai de lectii de dans nu ne ardea. Totusi eu am insistat si am facut doua lectii. Am convenit cu profesorul sa ne arate o versiune mai simpla ca sa o putem invata usor..si ne-a ajutat enorm!!
Am exersat pe 2 melodii f frumoase (pe care le-am pus si la nunta) iar la deschiderea dansului totul a fost "feeric" multi invitati avea lacrimi in ochi...
asta mai ales datorita "intrarii pe ring" "reverentelor, etc....Deci merita ! (am platit 600.000lei/ora) ..nu mai spun ca datorita valsului, sotului meu i-a venit f usor sa danseze restul melodiilor (ca deh era mult mai simplu) eu nu mai avusesem timp sa-i arat alti pasi (pt dansuri mai moderne).

Scuze..am uitat sa articulez un cuvant "toti invitatii aveau" desi verbal nu fac dezacorduri si ii urasc pe cei care le fac!!!

agera
30.09.2006, 14:55:39
Nu stiu ce parere aveti voi de superstitia cu mirele si rochia de mireasa dar va dau un sfat: EXERSATI INAINTE CU ROCHIE CU TOT.
Al meu sot e ingrozitor la dans dar am reusit sa-l invat valsul si am tot exerat(chiar si cu crinolina dar fara rochie-el nu vroia sa o vada). A venit si nunta , a inceput valsul si toate orele noastre de valsat s-au dus pe apa sambetei. Invitatii ne-au spus ca a iesit extraordinar dar noi nu am prea simtit asta(mai calcam pe rochie, se mai impiedica el). Si pe caseta se vede bine dar cei ce s-au uitat nu stiu cum ar fi trebuit sa arate.

Ai dreptate cu rochie totul e altfel!! Noi am gasit o solutie de compromis..am exersat la nunta intr-un separeu..eu voiam sa vad cum se comporta rochia si cat de largi trebuie sa fie miscarile astfel incat sa nu ma incurc in jupoane si trena.

Raza_de_soare
02.10.2006, 10:17:40
Hmmmm..parerrile impartite ca peste tot:">!Noi vrem sa luam lectii de dans la "gamada", cum spunea cineva pe aici, ca doar avem timp bereket de lectii in paticular cu 3 luni inainte.Pana atunci vrem sa fim inconjurati de oameni de aceeasi varsta cu noi, sa ne uitam unul la celalalt, sa invatam din greselile celuilalt, sa ne simtim bine, sa profitam de atmosfera frumoasa la un pretz rezon.Ca sa luam lectii in particular la atatea stiluri de dansuri, ar insemna ca un sfert din banii de nunta sa ii dau numai pe lectii de dans.

Apoi, in ultimele 2-3 luni vom lua cateva lectii in particular, dar numai pt.valsul miresei, ca in rest ne vor fi suficiente lunile anterioare de dans la "gramada".

Alinta
02.10.2006, 11:08:47
Noi nu am avut nevoie de lectii de dans si nu suntem dansatori profesionisti, dar ne-a placut asa de mult valsul ales (coloana sonora de la Old Movie din semnatura) si am inceput sa dansam asa cum simtim noi, proba in casa, eu cu jupoanele pe mine ca sa vedem la ce distanta trebuie sa stam, si nu am avut nevoie decat de vreo ora - doua de repetitii si a iesit foarte bine totul!

queen_anne
31.10.2006, 11:16:35
Buna

Si eu vreau sa iau cursuri de dans, nu neaparat pentru nunta.
Si m-am uitat eu pe toate site-urile pe care le-am gasit, mi-am facut cateva idei, dar tare mi-ar placea sa aud impresii ale celor care chiar au participat. Asa ca va rog sa-mi trimiteti si mie, pe MP, impresiile voastre despre cursurile de dans din Bucuresti (preturi, atmosfera, eficienta).
Va multumesc mult si astept cu nerabdare.

sunshine
31.10.2006, 12:28:30
noi am convenit ca vom lua cursuri pt ca iubi e un pic cam neindemanatic si...vream ca valsul sa fie cel mai frumos ,caci doar e dansul nostru si cu el se deschide seara de dans,cred ca vom incepe lectiile cu vre-o 2-3 luni inainte
pupici

alisor
22.11.2006, 12:15:08
Buna miresici,

Haideti fetele "sariti" si voi cu recomandari pentru cursuri de dans. M-ar interesa atat vals, dansuri moderne cat si populare.
Va rog cele care au facut cursuri sau cele care mai au cunostinte sa ma sfatuiti si pe mine !

Pupicei si multumiri !

skittles
30.11.2006, 16:57:55
face privat, doar cu noi, cuplul, sau sunt cursuri pentru cine vrea sa invete pur si simplu? si ce dansuri se fac? si cat costa??? sunt plina de intrebari.....8-} ufff

Loriy
01.12.2006, 18:35:11
Buna fetelor...eu sunt noua pe aici ...si v-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu , cursul de dans despre care vb...va rog...va poop...

micky
02.12.2006, 14:41:12
Buna fetelor...eu sunt noua pe aici ...si v-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu , cursul de dans despre care vb...va rog...va poop...

buna loriy! in primul rand bine ai venit printre noi>:D< !
am observat ca si tu esti din iasi:) iti pot spune ca si eu m-am interesat de sali unde pot lua cursuri de dans si pana acum cele mai multe persoane mi-au recomandat sa merg la casa studentilor. cica au si cursuri de dans modern si cursuri de populara si tot ce vrei tu:)! din pacate inca nu am ajuns acolo, deci nu te pot ajuta cu un pret! daca ajung zilele astea te anunt;-) .

micky
02.12.2006, 14:48:53
apropo...pentru miresicile din iasi o rugaminte: daca mai stiti si alte sali unde putem lua cursuri de dans, eventual si un pret:D imi puteti spune, va rog^:)^
va multumesc din suflet!>:D< :*

ALEX21A
02.12.2006, 18:11:36
am primit mesajul tau.......eu am primit filmuletul,dar cand am vrut sa l mai deschid inainte sa l timit nu se deschidea.....eu l am deschis o sg data si a mers........acum nush ce naiba are de nu merge.......ai facut rost de el??.............incerc sa l trimit maine si sper sa mearga;-)

skittles
06.12.2006, 17:23:52
am primit mesajul tau.......eu am primit filmuletul,dar cand am vrut sa l mai deschid inainte sa l timit nu se deschidea.....eu l am deschis o sg data si a mers........acum nush ce naiba are de nu merge.......ai facut rost de el??.............incerc sa l trimit maine si sper sa mearga;-)

daca reusesti sa-l faci sa mearga mi-l trimiti si mie pe privat, pls pls pls??^:)^

CamyB
08.12.2006, 04:33:13
Poti opta si pt. sedinte particulare, pretul va fi mai mare.Daca ai spatiu suficient acasa poate veni si acasa, daca nu la locatia lor.
Noi am facut cursurile, prima data in grup, la grupa de adulti, apoi am facut cateva particulare, in sala lor, apoi in sala restaurantului unde a fost nunta.
Da, am avut o " coregrafie", daca vrei sa-i spunem asa vals pe melodia din Filmul de desene animate Anastasia- ne place la nebunie melodia.
Noi suntem din Timisoara, asa ca la partea asta nu te pot ajuta, dar gesisem, la un moment dat ceva pe net, in Bucuresti.
Da cautare pe google si sigur gasesti.
Partea misto a fost ca noi i-am invitat si pe instructori la nunta si un cuplu de dansatori profi-copii- daca i-ai vedea cum se misca...
Asta pt. ca in ziua nuntii era si ziua tatalui meu si ai mei facusera in tinerete dansuri de societate si i-am facut o surpriza.
Vreau sa stii ca s-a simtit la fiecare plic faptul ca invitatii au fost f. impresionati.La fiecare mai erau 20,30 E sau Dolari peste, nu era o suma fixa.
Poti incerca si sa inviti un cuplu de dansatori profi, nu te ingrijora, nu va vor eclipsa, ca stiu ei ce si cand sa faca.
Te pup,
Anca

Mai ai melodia din Anastacia? Crezi ca ai putea sa mi-o trimiti si mie ?

Loriy
11.12.2006, 09:51:27
Buna...am facut rost de filmuletz...eu l-am deschis o data ...sper sa meraga si a doua oara:-p ...merci mult...:*

drika
11.12.2006, 11:09:48
Apropos de filmulete..... aveti videouri cu dans modern:[email protected]};-Eu am vazut pe encarta nu mai stiu care an un video cu tango... ce stil dansau tipii...poate furam idei di astefel de filmulete;))

alisor
11.12.2006, 14:23:52
Fetelor,

Ajutati-ma si pe mine cu un sfat si o recomandare: pur si simplu nu gasesc cursuri de dans popular, gasesc orice fel de dansuri de la moderne la orice altceva, dar popular nu si sunt in pom rau de tot!:-SS :-SS :-SS

Ma ajutati ?!#:-S #:-S #:-S

Pupici !

cris
11.12.2006, 15:58:24
Vreau si eu melodia din Anastasia!

drika
11.12.2006, 23:32:45
Fetelor,

Ajutati-ma si pe mine cu un sfat si o recomandare: pur si simplu nu gasesc cursuri de dans popular, gasesc orice fel de dansuri de la moderne la orice altceva, dar popular nu si sunt in pom rau de tot!:-SS :-SS :-SS

Ma ajutati ?!#:-S #:-S #:-S

Pupici !
In iasi este:( ar trebui sa mai insisti cu cercetarile trebuie sa fie ceva si pe acolo.. daca nu vii la mine ca te invat eu....moldovenesca normal:-p

Raza_de_soare
14.12.2006, 21:40:05
Fetelor,

Si eu imi doresc, ca nu le am deloc cu dansurile populare!Si e musai sa punem si d'asta:-p!

alisor
15.12.2006, 09:24:50
Si eu imi doresc, ca nu le am deloc cu dansurile populare!Si e musai sa punem si d'asta:-p!

Da , dar vad cu nimeni nu stie nimic#-o....nu primim nici un raspuns de la fete ! :sad:

cris
15.12.2006, 19:16:13
Uraaaa, am facut rost de melodia din Anastasia.

larysa_25
27.12.2006, 10:57:19
Buna sunt Larisa si voi fi in curand si eu miresica si as fi interesata de lectii de dans.Sincer nu stiu unde sa apelez si m-am gandit ca ma poti ajuta.
Astept raspuns

Raza_de_soare
28.12.2006, 11:53:46
Buna sunt Larisa si voi fi in curand si eu miresica si as fi interesata de lectii de dans.Sincer nu stiu unde sa apelez si m-am gandit ca ma poti ajuta.
Astept raspuns

Eu am gat un search pe google si mi-am listat toate scolile de dans din Bucuresti.Din ianuarie ne vom stabili la o singura scoala, dar inca nu stim la care.Deci, e in functie d ebugetul fiecareia, in functie de program (ca unele au un program de te doare mintea), de antrenor, daca vrei individual sau nu...

Succes:*!

ALEX21A
28.12.2006, 16:41:31
fetelorrrrrr!!!........eu confund stilurile de dans........voi cum le diferentiati??........adica,m ar ajuta mult ca cineva sa mi dea exemple din fiecare stil.........adica cha-cha>un exemplu...samba>un exemplu...ceva in genu...un site,ceva??.........helppppp!!

ALEX21A
28.12.2006, 17:04:11
Eu am gat un search pe google si mi-am listat toate scolile de dans din Bucuresti.Din ianuarie ne vom stabili la o singura scoala, dar inca nu stim la care.Deci, e in functie d ebugetul fiecareia, in functie de program (ca unele au un program de te doare mintea), de antrenor, daca vrei individual sau nu...

Succes:*!

si eu am facut la fel..........cred ca m am hot...pt mine un criteriu imp a fost sa fie mai aproape de casa...nu f departe......acum depinde ce vreau..............si e asa greu sa ma hotaresc......nush ce abonament,ce varianta sa alegem..........e mai complicat >noi vrem in afara de vals....un colaj din 3-4 stiluri 8-}

ALEX21A
28.12.2006, 17:27:41
ai ca mi raspund singura http://www.ballroomdancers.com.....

ALEX21A
28.12.2006, 18:41:55
fetelor,atentie mare!!...inscrierile la mai toate scolile de dans incep la inceputul lunii ianuarie!!!........inscrierile se fac cam din 2 in 2 luni!!:-SS

ps>tre sa ma hot pana la sf anului:-SS...imi fac listuta si merg sa vizitez cateva scoli...si fuguta la inscriere;-)

ALEX21A
29.12.2006, 20:32:18
preturile sunt variate........de la 2 mil pt 3 luni>adica cate 2 sed pe saptamana timp de 3 luni...sedinta de 90min..............pana la 3 mil pt 2 luni,tot de 2 ori pe sapt............

ps>nu s a mai interesat nimeni???

Raza_de_soare
29.12.2006, 23:49:35
ps>nu s a mai interesat nimeni???

Ba da, eu!Dar revin cu amanunte dupa 15 ianuarie.Pana atunci suntem in "prospectari"<:-P!

Raza_de_soare
30.12.2006, 00:06:09
ai ca mi raspund singura http://www.ballroomdancers.com.....

>:D<...super site-ul..am gasit cateva kestiutze tare faine!

ALEX21A
30.12.2006, 00:09:05
Ba da, eu!Dar revin cu amanunte dupa 15 ianuarie.Pana atunci suntem in "prospectari"<:-P!

nu ne spui si noua??.......catre ce optati??....catre ce inclinati mai mult??.............ce genuri ??..........ce scoala??......eu sunt aproape hotarata...................ce var de abonament??

ALEX21A
30.12.2006, 00:33:36
nu mi vine sa cred >>>exista scoli de dans care percep o taxa de 500.000 lei vechi pe luna...adica pe 8 sedinte a cate 2 ore fiecare.......o nimica toata!!!(:|

ALEX21A
30.12.2006, 01:20:32
fetelorrrrrrrr!!!...........ne ajutam una pe alta sa luam o decizie??.......................sa ne informam impreuna??

eu am in vedere mai multe scoli.......stiti ceva??

>dance time
>latin time
>dance impact
>pro swing
....................????????????????????/
??????????????????????????????????????????????

Raza_de_soare
30.12.2006, 10:11:56
nu ne spui si noua??.......catre ce optati??....catre ce inclinati mai mult??.............ce genuri ??..........ce scoala??......eu sunt aproape hotarata...................ce var de abonament??

Deocamdata am in vedere 3 scoli de dans.Noi vrem la inceput, timp de vvreo 3 luni samergem la cursuri in grup, si in ultimele 2 luni in particular, numai noi doi.Nu ne intereseaza numai vals, ci mai multe stiluri de dans.Am mai vrea ca, impreuna cu inca doua pereki, sa facem si un mini-spectacol de dans la un moment dat.Nu stim inca daca ii vom "inkiria" pe dansatori, sau daca se vor numa printre viitorii nostri prieteni.
Editat-pt. informatii trimite mesaj privat
Asa am mai gsit multe scoli de dans, dar nu m-am interesat de ele, nici ca si cost, nici ca si program.

Voi pt.ce optati?

ALEX21A
30.12.2006, 17:21:02
Deocamdata am in vedere 3 scoli de dans.Noi vrem la inceput, timp de vvreo 3 luni samergem la cursuri in grup, si in ultimele 2 luni in particular, numai noi doi.Nu ne intereseaza numai vals, ci mai multe stiluri de dans.Am mai vrea ca, impreuna cu inca doua pereki, sa facem si un mini-spectacol de dans la un moment dat.Nu stim inca daca ii vom "inkiria" pe dansatori, sau daca se vor numa printre viitorii nostri prieteni.

Asa am mai gsit multe scoli de dans, dar nu m-am interesat de ele, nici ca si cost, nici ca si program.

Voi pt.ce optati?

acelasi lucru vrem si noi.........in grup 2 luni-3...........si apoi numai noi.................si pe noi ne interes mai multe genuri,nu numai vals.......in afara de vals,vrem sa facem o surpriza >sa dansam noi pe mai multe stiluri reunite intr un colaj, cu coregrafie......

Editat -trimite mesaj privat

ps>sper ca ati inteles ceva...sunt obosita si inghetata...acu am aj acasa si ma dezmortesc putin cu voi...mai incolo ma asteapta salata de boef;;)

marinusca
30.12.2006, 18:00:46
Mitzuza asa am vrea sa facem si noi un colaj cu diverse melodii si stiluri. Ideea e ca noi nu prea suntem mari dansatori si nici nu prea ne sincronizam bine impreuna, dar poate cu ceva ajutor.. Mie ideea mi-a venit de la Dansez pt tine. Vroiam sa te intreb cam cand te-ai gandit sa fie acest moment si cum veti fi imbracati? Ca ma gandesc ca e cam complicat sa dansezi diverse stiluri in rochie de mireasa, dar ce facem ne schimbam si apoi iar in rochie de mireasa? Ce facem cu voalul???o:-)

ALEX21A
30.12.2006, 18:12:53
Mitzuza asa am vrea sa facem si noi un colaj cu diverse melodii si stiluri. Ideea e ca noi nu prea suntem mari dansatori si nici nu prea ne sincronizam bine impreuna, dar poate cu ceva ajutor.. Mie ideea mi-a venit de la Dansez pt tine. Vroiam sa te intreb cam cand te-ai gandit sa fie acest moment si cum veti fi imbracati? Ca ma gandesc ca e cam complicat sa dansezi diverse stiluri in rochie de mireasa, dar ce facem ne schimbam si apoi iar in rochie de mireasa? Ce facem cu voalul???o:-)

pai>vals ramane vals..........voi sta in rochie de mireasa toata sera cu exceptia a cateva minute...probabil 20 min......ne vom schimba..........de ce?..........pai,nu merge in rochie de mireasa sa dansezi cha-cha,jive,rumba sau eu mai stiu ce.......dupa moment ne schimbam.....clar pun rochita de mireasa pe mine......
.....noi dansam bine separat,dar impreuna nu ne sincronizam deloc...asa ca,nu sunteti singurii.......noi suntem unul in stg,unu in dreapta;)) ...........clar ca vom reusi dupa lectii sa dansam frumos impreuna.......

......vrem un colaj di 5-6 stiluri>salsa,rumba,cha-cha,jive,ceva modern si musai o populara......fiecare stil cu coregrafie,iar o melodie sa curga dupa alta........combinate in asa fel sa nu fie bruscate nici muzica ,nici coregrafia.........eu am incredere ca o sa iasa frumos.......momentul ales>cred ca 12.00.........

.........voalul jos si el evident.....rochita o s o aleg in fctie de melodii..................ma voi consulta cu coregraful........sigur va fi sexy;;)

marinusca
30.12.2006, 18:21:14
Suna tare bine.. Sper sa reusim si noi sa facem asta ca viitorul sot nu prea vrea, considera ca se va face de ras. Dar il conving eu...;;) Te-ai hotarat asupra unei scoli? Eu as vrea ca eu sa fac cu cateva luni inainte dar el doar cam cu o luna inainte ca nu vreau sa il stresez prea tare daca tot nu ii place.

ALEX21A
30.12.2006, 18:32:49
Suna tare bine.. Sper sa reusim si noi sa facem asta ca viitorul sot nu prea vrea, considera ca se va face de ras. Dar il conving eu...;;) Te-ai hotarat asupra unei scoli? Eu as vrea ca eu sa fac cu cateva luni inainte dar el doar cam cu o luna inainte ca nu vreau sa il stresez prea tare daca tot nu ii place.

eu am noroc ca al meu vrea;;) ....a vazut si el la petreceri,nunti cat e de placut ca o pereche sa danseze impreuna frumos...avem niste prieteni sot si sotie care danseaza fff bine impreuna...e o placere sa i vezi dansand..............
.........pai am inteles ca iti trebuie min 6 sedinte numai pt vals ................................oricum noi mergem din ianuarie si avem nunta in iunie.......noi mergem si din placere,pt noi.......sigur va fi frumos........

pe 4 ianuarie mergem la scolile mai sus mentionate si in principiu ne hot atunci si ne inscriem.......maine vom da niste telefoane si vom stabili niste intalniri;;)

Raza_de_soare
31.12.2006, 00:45:46
Eu as vrea ca eu sa fac cu cateva luni inainte dar el doar cam cu o luna inainte ca nu vreau sa il stresez prea tare daca tot nu ii place.

Daca el nu este mai abil ca tine la dans, parerea mea este ca facand mai putine sedinte ca tine, te va "conduce" cam cu stangul.Barbatul conduce in toate dansurile in doi si el e musai sa fie ori al fel de bun ca si partenera, ori mult mai bun.

Dar daca totusi nu ii surade ideea dansului, poate e bine sa tii cont si de parerea lui.Poate are un feeling ca nu e de el dansul si, decat sa fiti tfustrati ca nu a iesit bine, mai bine optati pt.niste dansuri mai...caldicele.In loc de vals un blues mai siropos, iar in rest, se va batzai si el de pe un picor pe altul, mai o hora....nu se va baga de seama prea tare...

ALEX21A
04.01.2007, 22:08:06
Am Fost La Cateva Scoli De Dans.........ne Am Hotarat.............................sa Stiti Ca Diferentele De Pret Sunt Justificate........ce Mi Au Putut Vede Ochii........sali Vai Mama Lor,mirosea Groaznic.,se Lucra Cu Multi Elevi Odata.............................

Ps>scoala La Care Mergem E Si Aproape De Casa........asa S A Nimerit<:-p

olga_ioana
05.01.2007, 14:01:36
Am Fost La Cateva Scoli De Dans.........ne Am Hotarat.............................sa Stiti Ca Diferentele De Pret Sunt Justificate........ce Mi Au Putut Vede Ochii........sali Vai Mama Lor,mirosea Groaznic.,se Lucra Cu Multi Elevi Odata.............................

si la care te-ai hotarat?!?!!?;-)

Raza_de_soare
05.01.2007, 17:32:02

Spune-mi si mie pe privat te rog pt.care optezi!Si care ti s-au parut nashpa,c a sa nu le mai vizitez si eu!

Pupicutzi!

ALEX21A
05.01.2007, 22:59:07
si la care te-ai hotarat?!?!!?;-)

le incurc ........au aceeasi denumire toate.....ideea e ca ne am hotarat si ne am inscris la scoala de dansuri din cadrul salonului andei adam........scoala se num dance time,cred.................este cel de pe str.tunari ...........de ce am ales scoala asta>
-este intr un loc civilizat,modern...e intr o vila
-cadrul extrem de placut
-sala noua,cu oglinzi
-instructorul stie ce face...e f serios si profesionist
-grupele sunt de max 12 pers
-se combina "utilul cu placutul".......in sensu ca exista seriozitate si se ia in serios fiecare curs.......nu ca la alte scoli,unde printre altele se mai dansa ......haoticL-)
-este un pic mai scump da merita.........
....si inca ceva>miroase placut-spre deoseb de alte sali in care intrai si mureai de miros........si cei ce vin aici sunt ceva mai selectati,ca sa zic asa:)

ALEX21A
05.01.2007, 23:02:45
Spune-mi si mie pe privat te rog pt.care optezi!Si care ti s-au parut nashpa,c a sa nu le mai vizitez si eu!

Pupicutzi!

am vizitat toate scolile mai sus mentionate ...si altele in plus.........am dat o mie de telefoane...........am fost si la impetus...am vb si cu niste instructori particulari..........nimic nu a fost pe gustul nostru cu exceptia scolii alese.............departe de ac scoala,dar totusi nu jalnic>este scoala latino time,cred ca se numeste>este cea de pe str dr lister,din cadrul arenelor bnr(aici aveam si pila.....ne cunoastem cu directorul :-p )

marinusca
06.01.2007, 07:15:11
Mitutza esti o scumpa ca ne dai atatea informatii pretioase. As vrea sa te mai intreb ceva: cat costa si ce stiluri de dans poti face la aceasta scoala aleasa de tine.>:D<

ALEX21A
06.01.2007, 10:57:43
Mitutza esti o scumpa ca ne dai atatea informatii pretioase. As vrea sa te mai intreb ceva: cat costa si ce stiluri de dans poti face la aceasta scoala aleasa de tine.>:D<

2,5 mil e abonamentul pe 2 luni pt o sg pers.....am ales varianta de gru deocamdata,sa ne familiarizam putin cu pasii....deci ,eu cu iuby platim 5 mil pe 2 luni.......asta inseamna pe 16 sedinte a cate 90 min......vom merge de 2 ori pe sapt...........
......stiluri>vals,cha-cha,jive,salsa,rumba,merengue.........si altele.....nu mi vin acum in cap toate stilurile......
...........apoi poti alege ce var vrei tu,sau sa ti creezi un program propriu:) ............depinde ce vrei.......

ps>sincer mi se pare greu.......am fost sa vad cum e la dif scoli,si la sc aleasa,evident.......(*..noi incepem efectiv pe 15 ian.)..........deci,la aruncatu cu privitu si incercat sa urmarim instructoru si sa prestam>>mie mi se pare greu..........am in cap numai pasi,numai numaratori........suntem stangaci.............e mai greu decat mi am inchipuit........dar sigur merita:)>-

Miru
07.01.2007, 00:20:35
Noi, adica eu, am hotarat sa luam ceva lectii de dans pentru nunta.Eu ma descurc putin, dar prechea, viitor sot, are doua picioare stangi..La noi problema e urmatoarea: eu sunt in Timisoara, el lucreaza in Bucuresti (a primit un job acolo si se intoarce in Timisoara dupa nunta). Pentru ca ma iubeste:"> , mi-a spus ca va lua lectii in Bucuresti. Credeti ca reusim sa invatam ceva, eu in TM el in Buc?Si unde as putea merge in Tm? are cineva idee?Miresicile din Timisoara sunt rugate sa dea informatii..
Multumesc.Pupici

Raza_de_soare
07.01.2007, 01:42:46
2,5 mil e abonamentul pe 2 luni pt o sg pers.....am ales varianta de gru deocamdata,sa ne familiarizam putin cu pasii....deci ,eu cu iuby platim 5 mil pe 2 luni.......asta inseamna pe 16 sedinte a cate 90 min......vom merge de 2 ori pe sapt...........
......stiluri>vals,cha-cha,jive,salsa,rumba,merengue.........si altele.....nu mi vin acum in cap toate stilurile......
...........apoi poti alege ce var vrei tu,sau sa ti creezi un program propriu:) ............depinde ce vrei.......

ps>sincer mi se pare greu.......am fost sa vad cum e la dif scoli,si la sc aleasa,evident.......(*..noi incepem efectiv pe 15 ian.)..........deci,la aruncatu cu privitu si incercat sa urmarim instructoru si sa prestam>>mie mi se pare greu..........am in cap numai pasi,numai numaratori........suntem stangaci.............e mai greu decat mi am inchipuit........dar sigur merita:)>-

Va urez bafta si....poate ne vedem pe acolo.Daca ne inscriem si noi tot acolo, iti dau pemeu sa ne vedem si live:x!

calina
11.01.2007, 15:21:42

Ai fost cumva pe la sala lui Mihai Petre? cum este? si astept impresii dupa prima zi de curs.

Raza_de_soare
11.01.2007, 23:23:39
Ai fost cumva pe la sala lui Mihai Petre? cum este? si astept impresii dupa prima zi de curs.

Ar trebui sa fie ceva spectaculos?Da-ne detalii te rog:-p!

ALEX21A
11.01.2007, 23:52:13

nu am fost.....banuiesc ca e cel subtirel din juriul de la dansez pt tine...........

ALEX21A
12.01.2007, 00:35:44
hai ca m am interesat sa vad...el e...cel salbut din juriu de la dansez pt tine......intr adevar e un mare nume.........acum e clar ca lucreaza nu se lucreaza cu el la scoala ,ci cu alti instructori.....am vazut ca are diverse locatii............preturi nu erau pe site.......oricum,cred ca e super ok...nu ar avea de ce sa si terfeleasca numele si imaginea cu o scoala de dans de prestanta inferioara.......

lavy_ionela
15.01.2007, 19:39:43

Buna,mitutza! Ai inceput cursurile de dans? Astept sa-mi spui cum a fost. Pupici

ALEX21A
15.01.2007, 23:16:30
Buna,mitutza! Ai inceput cursurile de dans? Astept sa-mi spui cum a fost. Pupici

da...mie imi place f mult...noi avem repartizat un instructor...e un el......:-p ...........super!!!.......dar e greu:-SS
ps>acu am venit de la dansuri....

lavy_ionela
16.01.2007, 05:52:51
da...mie imi place f mult...noi avem repartizat un instructor...e un el......:-p ...........super!!!.......dar e greu:-SS
ps>acu am venit de la dansuri....

mitutza,de ce spui ca e greu? Nu ai fost multumita? Si eu am de gand sa fac cursuri la aceeasi sala. Astept sa se formeze o noua grupa. Astept sa-mi spui mai multe. Pupici

ALEX21A
16.01.2007, 15:48:12
mitutza,de ce spui ca e greu? Nu ai fost multumita? Si eu am de gand sa fac cursuri la aceeasi sala. Astept sa se formeze o noua grupa. Astept sa-mi spui mai multe. Pupici

sunt f mutumita...
>sala>arata f bine,e noua,are oglinzi...ambient placut
>se lucreaza cu max 12 pers,asta dc nu alegi sed particulare
>instructorii sunt pers ce fac de performanta dansurile

de ce este greu??........pai pana acuma dc fiecare dansa cum stia,cum simtea muzica ,acum sunt niste reguli,niste pasi de urmat....si fiind la inceput suntem f stangaci......

......suna,si vezi cand se for o noua grupa.....stiu ca pe 20 ian incep adultii incepatori,o noua grupa.....nush dc mai sunt locuri.......

ps>ieri seara ne am intalnit cu victor slav si anda adam cand am fost la dansuri......anda e o dulcica;-) ..........

Alessiacorinna
16.01.2007, 23:13:46
Din fericire..ca sa nu mai fie atatea discutii pe tema asta..de sali..de preturi..de instructori etc as vrea sa va spun un lucru:

Nu mai judecati dupa publicitatea numelui..valsul miresei il poti invata de la niste instructori profesionisti..care au facut dans sportiv..care lucreaza cu perechile ore particulare..lucreaza in fiecare zi cu zeci de perechi..cu instructori care stiu tehnica pasilor si tehnica de predare,nu cu unii care abia si-au deschis scoli de dans pentru ca e usor..invatam dupa ureche (pe altii)!!!
Trebuie neaparat sa judecati ca daca nu imi place sala nu ma mai duc? Sau pana la urma ceea ce te invata intructorul conteaza?? Vizitati site-ul ww.dancesport.ro la sectiunea cluburi din Bucuresti..si mai apoi contactati scoli de dans rasarite ca ciupercile dupa ploaie..care nici macar nu au o pregatire in domeniu, nu sunt afiliate la federatia romana de dans sportiv..si nici macar nu au instructori avizati sa predea stilurile de dans de care sunteti voi interesate...
Pt alte fete interesate: sunt cluburi de dans sportriv in Timisoara, Galati, Bacau, Brasov!!! Dati search pe google sau vizitati site-ul federatiei romane de dans sportiv!!!
Si inca un sfat:
Pt cele care vor sa invete valsul vienez pt nunta alegeti orele particulare pt ca in felul asta invatati mai repede, instructorul are mai mult timp de voi, va poate face o coregrafie personalizata!!!!

Raza_de_soare
17.01.2007, 17:21:53
Alessiacorinna, multumim pt.sfaturi:x!

Si eu m-am gandit daca ma intereseaza atat de mult lookul salii sau ceea ce invat acolo, atmosfera in care se invata pasii de dans (pt noi ar conta foarte mult atmosfera) cat, nu in ultimul rand, pretul.Am vazut scoruri foarte mari la unele scoli de dansuri...la altele mai modestute...

Acum, sa vedem ce ofera si federatia...

ALEX21A
17.01.2007, 19:55:31
Din fericire..ca sa nu mai fie atatea discutii pe tema asta..de sali..de preturi..de instructori etc as vrea sa va spun un lucru:

Nu mai judecati dupa publicitatea numelui..valsul miresei il poti invata de la niste instructori profesionisti..care au facut dans sportiv..care lucreaza cu perechile ore particulare..lucreaza in fiecare zi cu zeci de perechi..cu instructori care stiu tehnica pasilor si tehnica de predare,nu cu unii care abia si-au deschis scoli de dans pentru ca e usor..invatam dupa ureche (pe altii)!!!
Trebuie neaparat sa judecati ca daca nu imi place sala nu ma mai duc? Sau pana la urma ceea ce te invata intructorul conteaza?? Vizitati site-ul ww.dancesport.ro la sectiunea cluburi din Bucuresti..si mai apoi contactati scoli de dans rasarite ca ciupercile dupa ploaie..care nici macar nu au o pregatire in domeniu, nu sunt afiliate la federatia romana de dans sportiv..si nici macar nu au instructori avizati sa predea stilurile de dans de care sunteti voi interesate...
Pt alte fete interesate: sunt cluburi de dans sportriv in Timisoara, Galati, Bacau, Brasov!!! Dati search pe google sau vizitati site-ul federatiei romane de dans sportiv!!!
Si inca un sfat:
Pt cele care vor sa invete valsul vienez pt nunta alegeti orele particulare pt ca in felul asta invatati mai repede, instructorul are mai mult timp de voi, va poate face o coregrafie personalizata!!!!

sunt perfect de acord cu tine.....;-)

Raza_de_soare
18.01.2007, 16:54:21
Si inca un sfat:

Noua ni s-a recomandat, asa cum si eu aveam in plan, intai cursuri de grup, pt.ca daca esti cizma, sa te retragi fara prea mari pagube.Daca optezi de la inceput pt.antrenor personal, plata o faci oricum inainte pt.tot paketul de "tz" sedinte si daca te retragai, banii nu ii mai recuperezi.La "in grup", platetsi pe luna abonamentul si te retragi cand vrei.Eu una iau in considerare si lucrul asta, pt.ca sotul nu stiu daca va voi sa termine cursurile sau daca ii va placea.Trebuie sa tin cont si de aptitudinile si dorintele lui....

Alessiacorinna
18.01.2007, 22:35:22
Noua ni s-a recomandat, asa cum si eu aveam in plan, intai cursuri de grup, pt.ca daca esti cizma, sa te retragi fara prea mari pagube.Daca optezi de la inceput pt.antrenor personal, plata o faci oricum inainte pt.tot paketul de "tz" sedinte si daca te retragai, banii nu ii mai recuperezi.La "in grup", platetsi pe luna abonamentul si te retragi cand vrei.Eu una iau in considerare si lucrul asta, pt.ca sotul nu stiu daca va voi sa termine cursurile sau daca ii va placea.Trebuie sa tin cont si de aptitudinile si dorintele lui....

Insemna ca nu ai nimerit unde trebuie..!!
La grup platesti oricum abonamentul pentru o luna!!!
Vb cu un instructor ca vrei cateva ore de vals vienez si ii platesti fiecare sedinta la sfarsit!!!!
De obicei in toate cuplurile pe care le-am intalnit, baiatului ii e jena ca nu stie sa danseze si ca e ridicol..dar mai ales sa il vada atatia ca nu stie sa danseze..Si asa mai bine cu lectiile particulare!!
De obicei cam 5 lectii iti sunt de ajuns sa te descurci bine la valsul miresei!!
Te cheama intai la grup ca sa fie la numar mai multe persoane in sala...intelegi ce vreau sa spun...;-) dar tu spune-le ca vrei 5 particulare cu o muni coregrafie..nu foarte complicata..
Asculta-ma ca sunt in bransa si stiu ce spun...nu arunca banii de pomana la grup pt ca tot de la particular o sa inveti mai multe si o sa intelegi si o sa te simti bagata in seama...El mai ales...!!!! Sunteti doar 3 acum..cand capata mai mult curaj si invata mai bine..atunci du-te la o luna de curs..pt acomodare...
Te pup!!!!

Raza_de_soare
19.01.2007, 11:35:49
Multumesc pt.sfaturi,Alessiacorinna>:D<!

Doar ca noi vrem sa mergem intai la grup, tocmai pt faptul ca fiind mai multe persane, sotului nu i-ar fi rusine, vazand ca mai sunt si alti baieti stangaci pe acolo.Noi vrem sa mergem de pe acum la dansuri, nu numai pt nunta, vrem intai pt noi, ca pt nunta intr-o luna de particulare facem fata!

Oricum, ne mai gandim si ma mai sfatuiesc si cu sotul, sa vedem cum doreste si el, ca el e piesa "sensibila" in joc:))!

lavy_ionela
19.01.2007, 11:43:02
Mitutza, te rog, daca auzi ceva in legatura cu formarea unei noi grupe sa ma anunti si pe mine. M-am hotarat! Vreau sa incep cursurile. Pupici!

ALEX21A
19.01.2007, 11:45:44
Mitutza, te rog, daca auzi ceva in legatura cu formarea unei noi grupe sa ma anunti si pe mine. M-am hotarat! Vreau sa incep cursurile. Pupici!

intreb maine seara.......ca merg la dansuri:)>-

lavy_ionela
19.01.2007, 11:51:50
intreb maine seara.......ca merg la dansuri:)>-

MUltumesc mult/1 Pe mine ma intereseaza cursuri in timpul saptamanii. Tocmai am intrat pe site-ul lor si am vazut ca se formeaza o noua grupa care va avea cursuri si sambata:(( . Inca un lucru am mai obsevat: daca imi amintesc eu bine, abonamentul era 250 ron., acum vad ca a crescut la 280 ron. Tu cat platesti?

ALEX21A
19.01.2007, 11:58:45
MUltumesc mult/1 Pe mine ma intereseaza cursuri in timpul saptamanii. Tocmai am intrat pe site-ul lor si am vazut ca se formeaza o noua grupa care va avea cursuri si sambata:(( . Inca un lucru am mai obsevat: daca imi amintesc eu bine, abonamentul era 250 ron., acum vad ca a crescut la 280 ron. Tu cat platesti?

da..........stiam ca va creste putin....eu am platit 2,5 mil...pt amandoi 5 mil...
....pai sunt in fiecare zi cursuri........asa ca dc nu poti sau nu vrei sambata e ok..........noi avem vinerea si sambata........nu ne deranjeaza....e ok

gabitza_86
19.01.2007, 13:27:08
Da si eu vreau sa urmez cursuri de dans ca sunt total paralela:D

Raza_de_soare
20.01.2007, 00:47:50
da..........stiam ca va creste putin....eu am platit 2,5 mil...pt amandoi 5 mil...
....pai sunt in fiecare zi cursuri........asa ca dc nu poti sau nu vrei sambata e ok..........noi avem vinerea si sambata........nu ne deranjeaza....e ok

Mie mi s-au parut foarte scumpi:1.400.000 pe luna cand alte scoli iau 500.000 pe luna.Diferenta este considerabila, iar ca si calitate nu stiu daca kiar diferenta de bani se vede!Plus zona nu ne avantajeaza deloc.este atat de aglomerat traficul in zona respectiva, indif de ora.

Pe noi ne aranjeaza mai bine una din salile din zona Lipscani, ca am asigurata acolo parcarea, este aproape de jobul meu si la sotului, dar si de cresa copilasului nostru.

Am mai gasit o scoala la TV, iar cursurile ar fi sambata si duminica, ceea ce mi se pare super!Sa vedem si cum arata!

ALEX21A
20.01.2007, 11:19:43
Mie mi s-au parut foarte scumpi:1.400.000 pe luna cand alte scoli iau 500.000 pe luna.Diferenta este considerabila, iar ca si calitate nu stiu daca kiar diferenta de bani se vede!Plus zona nu ne avantajeaza deloc.este atat de aglomerat traficul in zona respectiva, indif de ora.

Pe noi ne aranjeaza mai bine una din salile din zona Lipscani, ca am asigurata acolo parcarea, este aproape de jobul meu si la sotului, dar si de cresa copilasului nostru.

Am mai gasit o scoala la TV, iar cursurile ar fi sambata si duminica, ceea ce mi se pare super!Sa vedem si cum arata!

si la mine primul impact a fost diferenta de pret...pana sa ajung la fata locului........dar m am lamurit repede de ce e dif asta de pret
cei ce au preturi asa de mici,de 500.000 lei pe o luna sau doua
>sala e de fapt intr o sala de sport a unei scoli sau alta sala veche in care nu miroase deloc placut
>se lucreaza cu multi cursanti odata........ori un instructor lucreaza cu 20-30 oameni(si atunci isi strang ei banii de la atatia) ....ori sunt 3-4 instructori intr o sala mai mare si se lucreaza cu peste 40 oameni(vezi latino time>arenele bnr sau alte sali)
>instructorii sunt concurenti la dans sportiv de performanta...si crede ma ca se vede.........si fac lucru asta cu seriozitate

concluzie>sunt scumpi,dar
>sala e noua,speciala pt dans
>se lucreaza cu max 12 pers
>instructori profesionisti si seriosi desi sunt tineri
>gasesti loc de parcare

....alegerea e a voastra,insa eu dupa o plimbare prin tot bucurestiul pe la dif scoli am ales detasat ac scoala.........pt noi sa fie aproape de casa nu a fost neaparat un criteriu...asa s a nimerit........am fost la scoli si din drumul taberei,si de la eroilor-opera,arenele bnr.........si nu erau deloc aproape de noi........dar nu ne a placut............

ps>eu zic ca diferenta se vede cu varf si indesat;-)

ALEX21A
20.01.2007, 20:03:33
pt lavy_ionela....in principiu sapt viitoare incepe alta grupa .....eu zic ca cel mai bine e sa suni si sa vazi ce si cum...pe tip il cheama mihai....

ps>...mie nu mi vine sa cred......al meu prinde mult mai repede decat mine.......si am obs ca in general barbatii (cel putin din gr noastra) prind mai repede pasii;;) .........uffff!!........bafta fetelor,ca nu e usor deloc.......azi am prestat cha-cha si vals vienez;;)

lavy_ionela
20.01.2007, 22:09:07
pt lavy_ionela....in principiu sapt viitoare incepe alta grupa .....eu zic ca cel mai bine e sa suni si sa vazi ce si cum...pe tip il cheama mihai....

ps>...mie nu mi vine sa cred......al meu prinde mult mai repede decat mine.......si am obs ca in general barbatii (cel putin din gr noastra) prind mai repede pasii;;) .........uffff!!........bafta fetelor,ca nu e usor deloc.......azi am prestat cha-cha si vals vienez;;)

Iti multumesc mult, mitutza. Voi suna luni. L-am convins , in sfarsit, pe-al meu iubit sa mergem. Sper sa nu se razgandeasca.... . Pupici

Raza_de_soare
21.01.2007, 19:04:42
Mitutza, imi poti spune si mie cate ceva despre Magic dance cel de la TVR Dorobanti?imi convine programul, ca e de we, dar inca nu am fost in recunoastere.

Kiar si Hobby Dance imi convenea cat de cat...

Pretul ambelor este intr-adevar micutz...

ALEX21A
21.01.2007, 19:09:05
Mitutza, imi poti spune si mie cate ceva despre Magic dance cel de la TVR Dorobanti?imi convine programul, ca e de we, dar inca nu am fost in recunoastere.

Kiar si Hobby Dance imi convenea cat de cat...

Pretul ambelor este intr-adevar micutz...

habar n am de nici una dintre ele........de magic dance am auzit,la modul ca toata pta universitatii si tot magherul e impanzit cu afise de proasta calitate in care fac "reclama" la scoala lor.......plu prin camine in regie......in rest "absolluta mente nada"

Raza_de_soare
21.01.2007, 20:39:15
Multumesc, Mitutza.

In afara de sala aleasa de tine, a mai fost vreuna care sa iti lase vreo impresie buna in general?Cu pretul ca pretul, sau cu dotarea, dar kestia cu numarul de persoane nu este tocmai ok daca in sala se face cu inca 20-30 de persoane...

ALEX21A
21.01.2007, 20:58:49
Multumesc, Mitutza.

In afara de sala aleasa de tine, a mai fost vreuna care sa iti lase vreo impresie buna in general?Cu pretul ca pretul, sau cu dotarea, dar kestia cu numarul de persoane nu este tocmai ok daca in sala se face cu inca 20-30 de persoane...

cea de la arenele bnr mi s a parut un pic mai serioasa...insa erau multi in sala...4 instructori si cam 30-40 pers..........banii erau destiu de multi.......in sensu ca la ce ofereau,am preferat sa mai punem 500.000 si sa mergem aici......

.....mi s au parut multi neseriosi si neprofesionisti....din mai multe pcte de vedere ,nu numai dansul....nici ei nu aveau habar dc incep inscrieri,cand incep......si mai multe...sau stia patronul,dar instructorii habar n aveau si ma intrebau pe mine dupa ce vorbisem cu patronul(parca e cazul scolii impetus,dc nu ma insel).........si altele.........

ps>bafta !!.......sa gasesti ce ti place!!!........eu zic ca pana nu faci un tur de forta sa vezi cu ochii tai,e mai greu sa te hotaresti!!

Raza_de_soare
22.01.2007, 15:36:17
ps>bafta !!.......sa gasesti ce ti place!!!........eu zic ca pana nu faci un tur de forta sa vezi cu ochii tai,e mai greu sa te hotaresti!!

Saru-mana:x!

omidutza
23.01.2007, 16:27:20
le incurc ........au aceeasi denumire toate.....ideea e ca ne am hotarat si ne am inscris la scoala de dansuri din cadrul salonului andei adam........scoala se num dance time,cred.................este cel de pe str.tunari ...........de ce am ales scoala asta>
-este intr un loc civilizat,modern...e intr o vila
-cadrul extrem de placut
-sala noua,cu oglinzi
-instructorul stie ce face...e f serios si profesionist
-grupele sunt de max 12 pers
-se combina "utilul cu placutul".......in sensu ca exista seriozitate si se ia in serios fiecare curs.......nu ca la alte scoli,unde printre altele se mai dansa ......haoticL-)
-este un pic mai scump da merita.........
....si inca ceva>miroase placut-spre deoseb de alte sali in care intrai si mureai de miros........si cei ce vin aici sunt ceva mai selectati,ca sa zic asa:)

Eu am urmat un curs de dans la aceasta scoala. Am fost cam dezamagita. E drept , locatia este frumoasa, DAR profesorii sunt f tineri, respectiv 18-19 ani si total lipsiti de experienta didactica (au experienta cu concursuri, fac performanta, dar simtul didactic se obtine odata cu experienta)...Am renuntat dupa prima luna...Sincer, n-am invatat mai nimic..in afara de cha-cha-cha pe care l-am exersat la infinit si ceva pasi de vals....acum imi caut alta sala...si clar un profesor cu experienta....E si cea mai scumpa scoala de pe piata..pacat! de la noi au renuntat toti din grupa, pe rand...cred ca asta spune ceva....

ALEX21A
23.01.2007, 16:44:00
Eu am urmat un curs de dans la aceasta scoala. Am fost cam dezamagita. E drept , locatia este frumoasa, DAR profesorii sunt f tineri, respectiv 18-19 ani si total lipsiti de experienta didactica (au experienta cu concursuri, fac performanta, dar simtul didactic se obtine odata cu experienta)...Am renuntat dupa prima luna...Sincer, n-am invatat mai nimic..in afara de cha-cha-cha pe care l-am exersat la infinit si ceva pasi de vals....acum imi caut alta sala...si clar un profesor cu experienta....E si cea mai scumpa scoala de pe piata..pacat! de la noi au renuntat toti din grupa, pe rand...cred ca asta spune ceva....

>>profesorii sunt tineri......toti fac dans de perf de peste 8 ani....au diverse premii,diplome.......asta e si nu e important,important e cu ce ramai tu ca pers tu cursurile astea..........la scoala asta toti sunt tineri,dar si la celelalte scoli sunt la fel de tineri......la absolut toate scolile vizionate de mine,toti erau tineri ,iar sistemul de predare in mare parte e cam aceleasi in toate scolile cat de cat serioase...nu vorbim de scoli,unde nu prea se danseaza si se urmareste socializarea:-" ......
>>.dc vrei,eu am dat peste un tip cu 16 ani de vechime in domeniu.....are cam 30 ani.....mai in varsta nu am cunoscut....s a oferit sa ne dea lectii in particular......nush pe unde...probabil pe acasa la cursanti......

>>la ce instructor ai fost??.......noi am vazut "in actiune",la ore 3 instructori.....silvia ,adriana,adrian........acum,vreau sa spun ca silvia avea o grupa care trecuse de 3 luni...era o grupa intreaga si se miscau destul de bine.......nu erau doar vreo 2 rataciti ,ramasi....

>>doar cha-cha si vals??..........se fac si alte stiluri...rumba,salsa,jive.........am vazut cu ochii mei asta si la alte grupe.........

>>acum ...vointa inseamna fff mult..........eu le am spus si fetelor......nu e usor deloc,iar tendinta de a renunta e mare........dc mai pierzi si o sedinta,doua deja e prea mult.......nu mai poti recupera......si normal ca renunti...acum ,eu nu spun ca tu ai pierdut sedinte...vb ,in general..........

>>la noi exista o pereche cam de 40 ani care danseaza f frumos inmpreuna si prind f repede......pe bune,ca e o placere sa te uiti la ei....stau chiar in dreapta noastra.......ne cam complexeaza;)) ;)) ........lasa,ca ne facem noi mari si o sa dansam mai bine ca ei:-"

ps>bafta,in gasirea unei instructor mai in varsta...mai pe placul tau!

ALEX21A
28.01.2007, 11:43:45
am revenit cu amanunte......sunt incantata........deja avem o coregrafie la vals vienez,asta in cadru sed de grup.........nici mie nu mi vine sa cred.........super................

si la cha-cha se leaga de o coregrafie;;)

.........la salsa e mai greut........desi eu simteam muzica f bine,faceam o greseala>uitam pasul pe loc........si mie greu sa l fac.....o sa reusim noi si cu salsa pana la urma.......

per ansamblu sunt happyyyyyyy!!<:-P ..........insa e nevoie de repetitii si acasa.........mai ales cand ai de repetat pe coregrafie si melodie;;)

lavy_ionela
28.01.2007, 15:06:28
am revenit cu amanunte......sunt incantata........deja avem o coregrafie la vals vienez,asta in cadru sed de grup.........nici mie nu mi vine sa cred.........super................

si la cha-cha se leaga de o coregrafie;;)

.........la salsa e mai greut........desi eu simteam muzica f bine,faceam o greseala>uitam pasul pe loc........si mie greu sa l fac.....o sa reusim noi si cu salsa pana la urma.......

per ansamblu sunt happyyyyyyy!!<:-P ..........insa e nevoie de repetitii si acasa.........mai ales cand ai de repetat pe coregrafie si melodie;;)

Buna,mitutza! Vom merge si noi marti sa vedem salile si sper ca vineri sa incepem.Te voi tine la curent. Am niste emotii... .Pupici

map
29.01.2007, 07:59:31
Pentru cei/cele dintre voi care nu au timp sa ajunga la o sala de dans, sunt resurse, modeste adevarat, de instruire pe interent, la modul schita pasilor, poate si-o bucatica de videoclip. Eu cu uimire am constatat ca dupa 5 minute de dans in casa am transpirat mai ceva ca dupa 30 minute de exercitii fizice:D:D:D
Exemplu (si am convingerea ca exista si altele, poate mai bune):
vals: http://www.centralhome.com/ballroomcountry/waltz_steps-1.htm
foxtrot: http://www.centralhome.com/ballroomcountry/foxtrot_steps.htm
polca: http://www.centralhome.com/ballroomcountry/polka_steps.htm
video scurt lectie vals: http://www.thedancestoreonline.com/ballroom-dance-instruction/viennese-waltz-free-lessons.htm#moves
sau alte dansuri de ballroom: www.learntodance.com/online-dance-lessons.html (http://www.learntodance.com/online-dance-lessons.html)
Toata admiratia pentru fetele care merg la sala!

drika
29.01.2007, 12:24:49
M-am uitat pe linkuri si mi se pare greu sa inveti astfel:( si lipsit de pofta:( parca atunci cand mergi la cineva sa te invete ai mai mult chef. Eu cand am vazut pasii aceia deja am zis ca e plictisitor (desi ador dansul)

ALEX21A
29.01.2007, 12:31:09
nu merge deloc dupa filmulete.........am incercat si eu inainte sa merg la sala........nu are nici o legatura.......inveti cel mult cativa pasi si atat.....

...........e altceva la sala.........mie nu mi vine sa cred suntem in stare sa dansam vals vienez ..........dupa melodie...cu coregrafie........

..........invatarea a 2 pasi nu insemna ca stii sa dansezi........inchipuiti va sa ma miscati 3 min in acelasi stil..........un dans implica miscari fata-spate,lateral,schimbare de pozitie cu partenerul,acoperirea suprafetei.......mai multe........

ALEX21A
29.01.2007, 12:34:13
Buna,mitutza! Vom merge si noi marti sa vedem salile si sper ca vineri sa incepem.Te voi tine la curent. Am niste emotii... .Pupici

te sfatuiesc sa mergeti intre orele 19.00-20.30>>>atunci maj scolilor au ore......si zic ca e destul de imp sa vezi cum se desf orele,nu numai sala.......bine acum depinde si la ce grupe nimeresti.......de incepatori ,avansati,sedinte particulare........eu am prins din toate categoriile:)

ALEX21A
29.01.2007, 12:38:25
eu la dansuri am nimerit intr o grupa nu serioasa,f serioasa........nu lipseste nimeni.......iau in serios lectiile,asta nu inseamna ca nu ne si distram........pt ca instructorul,desi f tanar,are mult umor ,si uitandu se la noi cum exersam ne arata cu mult haz ce gresim si cum gresim,ce nu e bine........si e f amuzant sa te imite cineva cum faci..........tu nu realizezi.........

ps>>>la inceput e ff greu.........si de fiecare data cand se incepe un alt stil de dans e greu........nu mai simti muzica,devi robotizat si concentrat pe pasi.........mai tarziu dupa ce te familiarizezi cu pasi,incepi sa simti si muzica si vezi ca pasii merg in perfecta armonie cu linia melodica........

elenita
29.01.2007, 15:25:28
Help,miresici!As vrea sa facem si noi cursuri de dans.Da cu o coregrafie moderna,speciala.poate sa imi dea cineva detalii ,unde sa ma duc.E cineva care a fost super incantata de coregraf?Logodnicul meu nu e din Romania si deci trebuie sa mergem la cursuri mai rar ,sau in ultimele 2 saptamani ,inainte de nunta.Multumesc anticipat:*

map
29.01.2007, 16:15:43
M-am uitat pe linkuri si mi se pare greu sa inveti astfel:( si lipsit de pofta:( parca atunci cand mergi la cineva sa te invete ai mai mult chef. Eu cand am vazut pasii aceia deja am zis ca e plictisitor (desi ador dansul)

Am zis ca sunt modeste resursele...adevarat ca nu se compara cu experienta live, dar daca esti dreptaci si ai 4 picioare stangi tu si partenerul tau, si nici n-ai timp sa faci 2 picioare drepte la o scoala de dans, ce poti face?

Inca o data, nimic nu se compara cu experienta de studio, de la instructaj pana la suprafata pe care dansezi, ca doar nu trebuie sa ai grija ca dai peste mobila:D:D:D

drika
29.01.2007, 21:06:06
Am zis ca sunt modeste resursele...adevarat ca nu se compara cu experienta live, dar daca esti dreptaci si ai 4 picioare stangi tu si partenerul tau, si nici n-ai timp sa faci 2 picioare drepte la o scoala de dans, ce poti face?

Inca o data, nimic nu se compara cu experienta de studio, de la instructaj pana la suprafata pe care dansezi, ca doar nu trebuie sa ai grija ca dai peste mobila:D:D:D
Numai sa nu stricam ce avem prin casa nu?=))=))=))

lavy_ionela
31.01.2007, 08:05:10
Aseara am fost sa vad sala de la dancetime si ne-am inscris in grupa care va incepe cursurile vineri. Am inteles ca o vom avea ca instructoare pe Silvia. D-abia astept!

Mitutza,tu cand la ce ora ai cursuri vineri? Noi incepem la 19.00 .
Pupici

lucfelice
31.01.2007, 08:25:04
Buna, sunt Lily din Iasi si voi fi si eu mireasa anul asta, pe 15 iulie. Voi lua desigur lectii de dans, ca sa ma descurc bine in ziua cea mare...dar cu celelalte inca nu m-am hotarat. Sunt sigura ca anul asta va fi unul plin de miri fericiti!

buna Lily. si eu am nunta anul acesta in 15 iulie si tot asa m-am gandit, sa mergem la un curs de dans.........

c02111983
31.01.2007, 11:58:51
Aseara am fost sa vad sala de la dancetime si ne-am inscris in grupa care va incepe cursurile vineri. Am inteles ca o vom avea ca instructoare pe Silvia. D-abia astept!

Pupici

imi poti spune si mie cat te costa abonamentul si ce include.multumesc
eu vreau doar vals se poate?

lavy_ionela
31.01.2007, 12:10:26
imi poti spune si mie cat te costa abonamentul si ce include.multumesc
eu vreau doar vals se poate?

Abonamentul pe 2 luni costa 280 ron. Daca vrei sa faci decat vals ai putea sa suni acolo si sa intrebi daca se poate si cat te costa.

ALEX21A
31.01.2007, 13:13:09

Pupici

noi de la ora 16.00......o cunosc pe silvia ...am fost de 2 ori la curs ei...e o tipa micuta si cu sandalute argintii;)) ........

lavy_ionela
31.01.2007, 14:21:31
noi de la ora 16.00......o cunosc pe silvia ...am fost de 2 ori la curs ei...e o tipa micuta si cu sandalute argintii;)) ........
Da,ea este. Cum adica ai fost de 2 ori la cursul ei? Cum ti s-a parut?

ALEX21A
31.01.2007, 14:28:13
Da,ea este. Cum adica ai fost de 2 ori la cursul ei? Cum ti s-a parut?

pai noi pana sa ne hotaram am fost pe la multe scoli si nu numai in trecere,ci am stat si la ore,chiar si participat..........tipa mi s a parut ok,imi place..........mica si rea:D ......e mai serioasa,de fel..........instructorul nostru,de e un el,mai destinde atmosfera putin........ca o sa vezi,exista o oarecare incordare.......pregatiti va psihic.......nu e usor,dar nu cedati!!..........mergeti inainte!!!.......acum,depinde si de instructor cred,dar dupa 5-6 sedinte incet-incet se leaga lucrurile...........

ps>conteaza si grupa din care faci parte.........la noi sunt f seriosi si vor sa invete.........nu a lipsit nimeni niciodataL-)

drika
31.01.2007, 21:24:24
Abonamentul pe 2 luni costa 280 ron. Daca vrei sa faci decat vals ai putea sa suni acolo si sa intrebi daca se poate si cat te costa.
Mi se pare mult..pt doua persoane mai bine de 5 mil:-<

dianablue
31.01.2007, 22:22:42
daca repet vreo intrebare va rog sa ma scuzati, ca nu am avut timp sa citesc toate pagnile dinainte, doar le-am frunzarit putin :)
eu am facut o luna cursuri la scoala de langa arenele bnr, park latino time se numea si nu mi-a placut faptul ca nu se faceau inscrieri numai la un moment dat, putea sa vina oricine oricand si era bagat in grupa de incepatori, altii fiind acolo de cateva saptamani. si am renuntat...
acum ma gandesc sa incep la let's dance... si vroiam sa va intreb daca stiti ceva despre ei...
mersic!!! :*

ALEX21A
31.01.2007, 23:01:47
daca repet vreo intrebare va rog sa ma scuzati, ca nu am avut timp sa citesc toate pagnile dinainte, doar le-am frunzarit putin :)
eu am facut o luna cursuri la scoala de langa arenele bnr, park latino time se numea si nu mi-a placut faptul ca nu se faceau inscrieri numai la un moment dat, putea sa vina oricine oricand si era bagat in grupa de incepatori, altii fiind acolo de cateva saptamani. si am renuntat...
acum ma gandesc sa incep la let's dance... si vroiam sa va intreb daca stiti ceva despre ei...

tatoneaza terenul putin.........

ALEX21A
31.01.2007, 23:02:20

du te intai sa vezi cum merg treburile la let s dance si dupa inscrie te.....mie mi se pare ca nu se face serios........e ceva de genu,hai sa mai socializam.........s ar putea sa gresesc,dar eu zic sa mergi la niste ore de ale lor:)

........latino dance(time) se num cea de ;la arene:)>-

Raza_de_soare
01.02.2007, 21:32:15
Mi se pare mult..pt doua persoane mai bine de 5 mil:-<

Si mie mi s-a parut mult, dar Mitutza zice ca merita.Cum nu am vazut nici sala, nici alte scoli, nu ma pot pronunta:-w...

drika
01.02.2007, 21:37:32
Poate al nivel de Bucuresti nu e asa mult dar pt Iasi este

ALEX21A
02.02.2007, 20:40:12
azi m am intalnit cu lavy_ionela la scoala;;) ......

ps>ti am trimis pm cu mail

lavy_ionela
02.02.2007, 21:19:30
azi m am intalnit cu lavy_ionela la scoala;;) ......

ps>ti am trimis pm cu mail

Buna! Am terminat primul curs de dans. Greu;)) dar placut. E super draguta Silvia.

ALEX21A
02.02.2007, 21:23:09
Buna! Am terminat primul curs de dans. Greu;)) dar placut. E super draguta Silvia.

ma bucur ca ti a placut.........si mie imi place din ce in ce mai mult<:-P <:-P

dianablue
03.02.2007, 22:51:39
multumesc de sfat! >:D< am renuntat pana la urma la varianta cu let's dance si ne-am reorientat spre o locatie mai apropiata - stefan cel mare... aici sunteti si voi?

lavy_ionela
04.02.2007, 06:07:09
multumesc de sfat! >:D< am renuntat pana la urma la varianta cu let's dance si ne-am reorientat spre o locatie mai apropiata - stefan cel mare... aici sunteti si voi?

Aproximativ pe Stefan cel Mare,pe langa stadionul Dinamo,pe str Tunari. Cum se numeste scoala la care te-ai inscris? Poate vom fi in aceeasi grupa.

dianablue
04.02.2007, 09:13:26
Dance time :) Si cursurile am inteles ca incep la sfarsitul lui februarie - ne-am trezit mai tarziu si nu am mai prins grupa de mai devreme. Sper sa fie ok :)

ALEX21A
04.02.2007, 11:15:06
Dance time :) Si cursurile am inteles ca incep la sfarsitul lui februarie - ne-am trezit mai tarziu si nu am mai prins grupa de mai devreme. Sper sa fie ok :)

da.......e aceeasi........si eu si lavy mg la aceeasi scoala,dar sunt in grupe diferite........eu sunt putin mai avansata..........eu sunt la grupa lui adrian>de care sunt fff incantata,lavy la silvia.........si acum tu........sa vedem la ce instructor te repartizeaza;;)

lavy_ionela
04.02.2007, 14:02:26
Se pare ca facem cursuri la aceeasi scoala.Trebuia sa te hotarasti mai devreme ca sa fim in aceeasi grupa:( .Poate ne intalnim pe acolo.Pupici

dianablue
04.02.2007, 19:41:55
Da. si mie imi pare rau ca nu ne-am nimerit in acelasi timp. noi am fost mai nehotarati cu nunta asta o perioada si acum ne apucam sa recuperam cu toate :) Oricum va raman datoare pentru "sfatul" legat de scoala de dans, eu cautasem mult pe net dar pe asta nu o gasisem! si mi se pare super ca scoala e destul de aproape de mine si ca grupele sunt asa micute... sper sa imi placa la fel de mult cum va place si voua! va pup!

ALEX21A
04.02.2007, 19:43:20
pregatiti va fizic pt valsul LENT.........e ff solicitant pt gambe!!L-)

ALEX21A
04.02.2007, 19:46:52
omidutza>>>imi pare ff bine,ca te contrazic inca o data........si in nici un caz pt reclama........lectiile noastre de dans nu s au redus in nici un caz la vals vienez si cha cha........cativa pasi si atat........noi suntem fff multumiti..........

ps>> tin sa va anunt ca am prins si salsa.......>:D< >:D< ..........rumba e mai usoara,dc ati prins cha cha...seamana ca si pasi,cat de cat..........

ALEX21A
04.02.2007, 19:49:13
am pregatit si colajul>>e alc din cha=cha,rumba,salsa,samba........fara jive-e un stil f rapid si greu,vals lent-e ff solicitant si ne mai gandit dc il bagam in colaj...........iar pe vals vienez facem deschiderea........asteptam coregrafia si sfaturile lui adrian pt colaj:)

ps>el a spus ca e destul de greu colajul...in sensul ca ar fi mai usor un sg stil de dans,o singura melodie........dar ne place ff mult si cu putin efort sigur reusim...si el zice la fel.......

lavy_ionela
05.02.2007, 07:08:23
pregatiti va fizic pt valsul LENT.........e ff solicitant pt gambe!!L-)

Mitutza,trebuia sa ma anunti si pe mine din timp sa ma pregatesc pentru vals lent. Sincera sa fiu nu-mi imaginam ca valsul lent este atat de solicitant.Sambata am invatat pasii iar acum am febra musculara:(( .
Astept sa-mi treaca pentru a repeta pasii invatati pana acum.
D-abia astept ziua de vineri sa merg la cursuri:-p ! Sa mai fac putina febra:-p .

mariaioana
08.02.2007, 16:34:17
Este nunta noastra, si vrem sa fie cat mai frumoasa si cat mai speciala. Mirele si mireasa vor fi in centru atentiei ( incepand de dimineata de la cununia civila pana a doua zi dimineata la sf. petrecerii ). Dupa parerea mea, conteaza foarte mult, (mai ales in calitate de mireasa/mire) sa stii sa dansezi....iar eu:| ....nu prea le am cu dansatul. Voi cum stati la capitolul asta?? Valsul Vienez imi da dureri de cap!!!!#-o Am inceput sa caut pe internet cursuri de dans si sper sa gasesc pana la urma ceva ( sper sa nu gasesc prea tarziu....ca pana pe 2 iunie trebuie sa invat sa dansez...). In cazul in care v-ati interesat deja de acest subiect, va rog sa-mi recomandati si mie ( si nu numai mie, poate nu sunt singura in aceasta situatie...sau da:-s ?!)
Va doresc o nunta ca-n povesti, multa fericire si....sa dansati bine\:D/

ALEX21A
08.02.2007, 16:41:26
Este nunta noastra, si vrem sa fie cat mai frumoasa si cat mai speciala. Mirele si mireasa vor fi in centru atentiei ( incepand de dimineata de la cununia civila pana a doua zi dimineata la sf. petrecerii ). Dupa parerea mea, conteaza foarte mult, (mai ales in calitate de mireasa/mire) sa stii sa dansezi....iar eu:| ....nu prea le am cu dansatul. Voi cum stati la capitolul asta?? Valsul Vienez imi da dureri de cap!!!!#-o Am inceput sa caut pe internet cursuri de dans si sper sa gasesc pana la urma ceva ( sper sa nu gasesc prea tarziu....ca pana pe 2 iunie trebuie sa invat sa dansez...). In cazul in care v-ati interesat deja de acest subiect, va rog sa-mi recomandati si mie ( si nu numai mie, poate nu sunt singura in aceasta situatie...sau da:-s ?!)

exista un subiect pe tema asta deja.........adica>ai 2 var''' profesor -exista deja sub> cursuri de dans sau invatat singuri>exista si aici un sub cu linkuri,filmulete...;;)

gabitza_86
08.02.2007, 17:05:15
si eu sunt in aceasi situatie:((

Raza_de_soare
08.02.2007, 17:25:01
Nici noi nu stam pe roze la capitolul asta, dar...exista solutii:vom urma niste ursuri particulare timp de 2 luni probabil, asta numai pt vals.In rest, eu dansez, nu e problema, doar cele traditionle nu le stiu, sarbe, hore si, daca voi avea rokitza tip sirena clar se va vedea ca nu le am si nu le am, dar...improvizez pana atunci...Iar el, hm...o va da cotita, ca e mai usor ca mire sa nu dansezi decat asa, mai slabutz...

Kaela
08.02.2007, 17:51:03
shi la noi e jale. al meu nu danseaza decat fortzat asa ca la nunta am sa-l fortzez saracu dar n-am ce-i face.

cristina_24
08.02.2007, 20:16:58
shi la noi e jale. al meu nu danseaza decat fortzat asa ca la nunta am sa-l fortzez saracu dar n-am ce-i face.

Lasa Oana ca nu esti singura..mai am eu unul care tot asa danseaza..dar mi-a promis ca la nunta va dansa ..si nu m-a va lasa ..ca se teme sa nu ma fure:-"

krisstina2004
08.02.2007, 20:40:06
Noi dansam de toate...hore, sarbe, tangouri, valsuri, latino...am tot exersat pe la nunti...eu daca stau 5 minute jos la o nunta nu ma simt bine, asa ca il mai calc pe al meu pe picioare=)), dar tot dansez. La ce nu stiu (de exemplu Zorba grecul si in general muzica greceasca) nu ne bagam, dar in rest...ideea e ca daca iti dai un pic silinta, nu trebuie sa fii un dansator inascut. Poti invata niste pasi simpli care merg la mai multe dansuri si e ok.

Raza_de_soare
09.02.2007, 09:53:37
Lasa Oana ca nu esti singura..mai am eu unul care tot asa danseaza..dar mi-a promis ca la nunta va dansa ..si nu m-a va lasa ..ca se teme sa nu ma fure:-"

Macar al tau ti-a promis, al meu da din umeri:-SS...cica ma fura el si plecam amandoi=P~...

dianablue
09.02.2007, 17:07:41
#:-S in sfarsit m-am inscris si eu oficial la dans :) abia astept sa incep cursurile - de pe 26 februarie si tot ce sper acuma e sa ma si descurc!
daca mai aveti si alte sfaturi - pe asta cu valsul lent l-am notat ;-) - astept!

Va pup!>:D<

lavy_ionela
09.02.2007, 17:17:59
#:-S in sfarsit m-am inscris si eu oficial la dans :) abia astept sa incep cursurile - de pe 26 februarie si tot ce sper acuma e sa ma si descurc!
daca mai aveti si alte sfaturi - pe asta cu valsul lent l-am notat ;-) - astept!

Felicitari! Eu zic ca ai facut o alegere buna. D-abia astept sa-mi spui cum ti se pare.
Eu ma pregatesc chiar acum sa merg la cursuri si , sincer, sunt nerabdatoare.
Daca ar fi dupa mine, as merge in fiecare zi;)) .
Presupun ca iar ma voi intalni cu mitutza, cand termina ea cursul incep eu;)) si nu prea avem timp sa stam de vorba:(( . Nu-i asa ,mitutza?
Pupici!

ALEX21A
09.02.2007, 20:19:08

jive>e greu si ff solicitant!!....coapsele au de suferit!!;;)

ALEX21A
09.02.2007, 20:20:19
Felicitari! Eu zic ca ai facut o alegere buna. D-abia astept sa-mi spui cum ti se pare.
Eu ma pregatesc chiar acum sa merg la cursuri si , sincer, sunt nerabdatoare.
Daca ar fi dupa mine, as merge in fiecare zi;)) .
Presupun ca iar ma voi intalni cu mitutza, cand termina ea cursul incep eu;)) si nu prea avem timp sa stam de vorba:(( . Nu-i asa ,mitutza?
Pupici!

ne am intalnit;;) ;;) .........vb asa in secvente,cate putin........las ca ne intalnim noi odata si stam mai mult la barfa!!;;)

cami_dxb
10.02.2007, 13:18:59
Intrati pe ballroomdancers.com si e imposibil sa nu invatati sa dansati. Apropo, si noi suntem 2 picioare stangi, mai ales la capitolul muzica populara, dar ne descurcam noi. Iar la vals........eu mai stiu, dar el nu si nici nu vrea sa invete, cred ca o sa deschidem nunta pe blues.

esperance
10.02.2007, 15:29:25
Intrati pe ballroomdancers.com si e imposibil sa nu invatati sa dansati. Apropo, si noi suntem 2 picioare stangi, mai ales la capitolul muzica populara, dar ne descurcam noi. Iar la vals........eu mai stiu, dar el nu si nici nu vrea sa invete, cred ca o sa deschidem nunta pe blues.

Noi sigur o sa deschidem nunta pe un blues, adica pe melodia noastra-MAI FRUMOASA-LAURA STOICA.Doar prima impresie conteaza, nu?:-p

lavy_ionela
10.02.2007, 19:11:53
ne am intalnit;;) ;;) .........vb asa in secvente,cate putin........las ca ne intalnim noi odata si stam mai mult la barfa!!;;)

D-adia astept sa ne intalnim sa stam mai mult la barfa>:D< ,asa ca fetele.
Ieri si astazi am facut cursurile cu un tip pe nume Octavian, super de treaba...Silvia nu a putut veni deoarece este bolnava... racita.
Bineanteles ca iar am facut febra, de data aceasta la maini ( din cauza pozitiei pentru vals) si la coapse.
Ai obsevat ca nu mai avem vestiare:(( ? In locul lor vor face un salon. Noi ne-am schimbat in sala de cursuri.
Pupici:* :* :* :*

ALEX21A
10.02.2007, 19:28:52
:D
D-adia astept sa ne intalnim sa stam mai mult la barfa>:D< ,asa ca fetele.
Ieri si astazi am facut cursurile cu un tip pe nume Octavian, super de treaba...Silvia nu a putut veni deoarece este bolnava... racita.
Bineanteles ca iar am facut febra, de data aceasta la maini ( din cauza pozitiei pentru vals) si la coapse.
Ai obsevat ca nu mai avem vestiare:(( ? In locul lor vor face un salon. Noi ne-am schimbat in sala de cursuri.
Pupici:* :* :* :*

eram sigura ca ati facut cu tipu:-p ........

da.....am obs faza cu vestiarele......s a facut un vestiar acu de fete si baietii se schimba in sala......dar pt noi nu e o pb........venim cu masina si ,de obicei,plecam de acasa (aproape) gata schimbati.......rar se intampl sa ne schimbam complet.....dar ne descurcam.........

ma uitam ca si la noi n au venit cica sunt raciti........insa cine a lipsit parca erau cazuti din cer........e fff greu sa recuperezi.........si de aici la faptul de a te lasa mai e un pas........ca devine enervat si stresant sa nu pricepi,sa ramnai tot timpul in urma fata de ceilalti.........asa ca,omidutza asta e clar explicatia>>si tu pe pm ai recunoscut ca ai cam lipsit........ca ai avut varicela,parca........deci,clar nu e devina instructorul sau scoala......nu ai fost tu perseverenta,cu sau fara voia taL-)

ps>eu azi am amentit de la valsul lent...atatea deschideri si inchideri.....sa vezi calcat pe picioare si impiedicat:D

dya
10.02.2007, 20:41:48
HELP!!!!!!!!!!!!!!
Stie cineva unde se pot face cursuri de dans in Bacau????#:-S
Daca stiti, ajutati-ma ca ma intereseaza si nu reusesc sa aflu. pleaseee....[-o<

lavy_ionela
10.02.2007, 20:58:05

da.....am obs faza cu vestiarele......s a facut un vestiar acu de fete si baietii se schimba in sala......dar pt noi nu e o pb........venim cu masina si ,de obicei,plecam de acasa (aproape) gata schimbati.......rar se intampl sa ne schimbam complet.....dar ne descurcam.........

ma uitam ca si la noi n au venit cica sunt raciti........insa cine a lipsit parca erau cazuti din cer........e fff greu sa recuperezi.........si de aici la faptul de a te lasa mai e un pas........ca devine enervat si stresant sa nu pricepi,sa ramnai tot timpul in urma fata de ceilalti.........asa ca,omidutza asta e clar explicatia>>si tu pe pm ai recunoscut ca ai cam lipsit........ca ai avut varicela,parca........deci,clar nu e devina instructorul sau scoala......nu ai fost tu perseverenta,cu sau fara voia taL-)

ps>eu azi am amentit de la valsul lent...atatea deschideri si inchideri.....sa vezi calcat pe picioare si impiedicat:D

Faza cu calcatul pe picioare am patit-o si noi astazi, si tot la vals\:D/ . Oare ar trebui sa faca parte din coregrafie?=)) =)) =))

lavy_ionela
10.02.2007, 20:59:49
HELP!!!!!!!!!!!!!!
Stie cineva unde se pot face cursuri de dans in Bacau????#:-S
Daca stiti, ajutati-ma ca ma intereseaza si nu reusesc sa aflu. pleaseee....[-o<

Imi pare rau,dar nu te pot ajuta in nici un fel. Incearca la fetele din Bacau.

ALEX21A
10.02.2007, 21:05:08
Faza cu calcatul pe picioare am patit-o si noi astazi, si tot la vals\:D/ . Oare ar trebui sa faca parte din coregrafie?=)) =)) =))

eu azi am avut alt partener:D :-p...asa ca am calcat pe altcineva:-p .......din nefericire:( ....iuby a venit si el cu mine ,dar s a simtit cam rau si n a putut dansa.........iar partenera unui tip era acasa racita........asa ca am exersat amandoi......sper ca iuby macar sa fi fost atent sa fi priceput putin,ca azi am ametit de cap.......:)

lavy_ionela
10.02.2007, 21:05:57

Intr-adevar daca lipsesti mai mult de 2 cursuri e greu sa recuperezi. Noi avem o grupa destul de constiincioasa,pot spune. O singura persoana s-a intamplat sa lipsesca la un curs.
Normal ca-ti pierzi interesul fata de dans cand lipsesti de mai multe ori,pentru ca pierzi mult si nu poti fi in pas cu ceilalti.
Asa ca fara vointa si perseverenta nu poti merge pana la final.

lavy_ionela
10.02.2007, 21:10:25
eu azi am avut alt partener:D :-p...asa ca am calcat pe altcineva:-p .......din nefericire:( ....iuby a venit si el cu mine ,dar s a simtit cam rau si n a putut dansa.........iar partenera unui tip era acasa racita........asa ca am exersat amandoi......sper ca iuby macar sa fi fost atent sa fi priceput putin,ca azi am ametit de cap.......:)

Serios? Si eu am avut alt partener la vals,deoarece ne-a pus sa dansam si cu altcineva, sa simtim diferente, diferente pe care nu prea le-am simtit,ca de calcat i-am calcat pe toti...=)) =)) ...si pe instructor=)) =)) =))

dianablue
11.02.2007, 10:19:26
Fetelor imi dati emotii... k mi-e asa un picut frica k nu o sa imi iasa pasii cum trebuie :-? cand va aud despre cate vorbiti ma apuca groaza =))

dya
11.02.2007, 12:56:40
Imi pare rau,dar nu te pot ajuta in nici un fel. Incearca la fetele din Bacau.

multumesc oricum. va pup pe toate.:)

ALEX21A
11.02.2007, 13:03:21
Serios? Si eu am avut alt partener la vals,deoarece ne-a pus sa dansam si cu altcineva, sa simtim diferente, diferente pe care nu prea le-am simtit,ca de calcat i-am calcat pe toti...=)) =)) ...si pe instructor=)) =)) =))

mama.apropo de instructor,pe care si eu l am calcat evident;)) ;)) .........mama,cu danseaza si cum conduce!!.........o adevarata placere!!..........asa ca ,fetelor,dati va copii la dans!!!.....

lavy_ionela
11.02.2007, 21:34:01
mama.apropo de instructor,pe care si eu l am calcat evident;)) ;)) .........mama,cu danseaza si cum conduce!!.........o adevarata placere!!..........asa ca ,fetelor,dati va copii la dans!!!.....

Intr-adevar, daca dansezi cu cineva cu atata experienta nu ai nevoie de prea multe cursuri...ca te conduce...:-p .Ai observat cata putere au in maini? :O

ALEX21A
12.02.2007, 01:16:11
Intr-adevar, daca dansezi cu cineva cu atata experienta nu ai nevoie de prea multe cursuri...ca te conduce...:-p .Ai observat cata putere au in maini? :O

ii admir........sincer........chiar fac ceva ff frumos.......

dianablue
12.02.2007, 10:49:51
Clar!!! Si eu am zis k o sa imi dau copilul de mic la dansuri!
Unde am facut cursuri o luna anul trecut era profesor de dans la intermediari un tip tinerel - nu am stat sa ma gandesc ce varsta are, imi imaginam ca poate e mai "in varsta" dar nu arata... si intr-o zi ne-a anuntat ca pleaca pt k avea o oferta in alta parte si atunci am aflat ca are 17 ani!!! :O
Eu la 23 de ani incercam sa invat salsa si el ...
Super tare!!!

lavy_ionela
12.02.2007, 11:15:23
Clar!!! Si eu am zis k o sa imi dau copilul de mic la dansuri!
Unde am facut cursuri o luna anul trecut era profesor de dans la intermediari un tip tinerel - nu am stat sa ma gandesc ce varsta are, imi imaginam ca poate e mai "in varsta" dar nu arata... si intr-o zi ne-a anuntat ca pleaca pt k avea o oferta in alta parte si atunci am aflat ca are 17 ani!!! :O
Eu la 23 de ani incercam sa invat salsa si el ...
Super tare!!!

Si eu vreau sa-mi dau copii de mici la dansuri.
Sa stii ca si instructorii de aici sunt tineri.Ai aflat cu cine vei face cursurile?Pupici

dianablue
12.02.2007, 14:26:01
Nu, inca n-am aflat! Cand ne-am inscris eram destul de grabiti si n-am mai ajuns sa mai vorbim cu ei... oricum sunt convinsa k o sa fie misto indiferent de instructor!!! :)

lavy_ionela
12.02.2007, 14:30:31
Nu, inca n-am aflat! Cand ne-am inscris eram destul de grabiti si n-am mai ajuns sa mai vorbim cu ei... oricum sunt convinsa k o sa fie misto indiferent de instructor!!! :)

Sunt sigura ca vei fi multumita!>:D<

dianablue
12.02.2007, 20:35:44
Oricum va raman datoare! Ca eu nu stiu cum nu am vazut niciodata scoala asta si am cautat de n-spe mii de ori pe internet!
:)

dianablue
19.02.2007, 22:54:47
Mai am si eu o mica intrebare - va imbracati sport la cursurile de dans? Adica trening? (k adidasii se subinteleg) unde am facut eu cursuri data trecuta mai toata lumea era in blugi, de asta intreb...

josefine
20.02.2007, 00:02:52
eu trening si adidasi ;;), mitutza poate sa confirme ca e portocaliu

ALEX21A
20.02.2007, 00:04:51
Mai am si eu o mica intrebare - va imbracati sport la cursurile de dans? Adica trening? (k adidasii se subinteleg) unde am facut eu cursuri data trecuta mai toata lumea era in blugi, de asta intreb...

cum a zis si josefine..........la noi toata lumea vine sport....trening,colanti,adidasi,tenesi,tricouri.. ......

ps>> cu cine faci?.....adica,ce instructor??

CamyB
20.02.2007, 09:25:01
Ne-am apucat si noi de dans. Cu un instructor de la o scoala de dans, dar pentru ca stam foarte prost cu timpul, am optat pt cursuri particulare la domiciliu.
Dupa 2 sedinte zic eu ca ne descurcam binisor.
N-am avut probleme cu picioarele, insa dupa prima sedinta ne omora febra musculara la ...maini :).
Maine vom face ceva coregrafie pe valsul nostru.
Pentru cei grabiti, care au nevoie sa invete rapid valsul, recomand calduros varianta cursurilor particulare - in 3 sedinte (adica in mai putin de o saptamana) problema e ca si rezolvata.

dianablue
20.02.2007, 10:05:50
Mersic de raspunsuri! :)
Inca nu stiu cu ce instructor o sa am cursurile... va spun lunea viitoare dupa primul curs :)) n-am mai apucat sa ma interesez...

Raza_de_soare
20.02.2007, 15:13:52
Maine vom face ceva coregrafie pe valsul nostru.
Pentru cei grabiti, care au nevoie sa invete rapid valsul, recomand calduros varianta cursurilor particulare - in 3 sedinte (adica in mai putin de o saptamana) problema e ca si rezolvata.

Da-mi si mie te rog pe privat detalii depsre cost, nume instructor si unde il gasesc!

Multumesc!

PS:in 3 sedinte nu prea ai cum sa te descurci perfect, dar in 10 eu zic ca da!

Spor:">!

Jelsa
23.02.2007, 13:49:44
Bine v-am gasit! Chiar ieri m-am interesat si eu de cursurile de dans.....Dupa mai multe telefoane cred ca vom alege Palatul Copiilor....e aproape la jumatate de pret fata de scolile de dans si accepta si adulti ( adica nu numai copii pot merge). Eu ma gandeam ca in 2 luni am reusi sa invatam cate ceva....de 2*pe saptamana cate o 90 minute.De aceea eu mi-am propus sa incepem din aprilie.....sunt nerabdatoare, nu prea ma descurc cu dansurile.....dar voi invata..\:D/

nico74
23.02.2007, 15:05:16
Bine v-am gasit! Chiar ieri m-am interesat si eu de cursurile de dans.....Dupa mai multe telefoane cred ca vom alege Palatul Copiilor....e aproape la jumatate de pret fata de scolile de dans si accepta si adulti ( adica nu numai copii pot merge). Eu ma gandeam ca in 2 luni am reusi sa invatam cate ceva....de 2*pe saptamana cate o 90 minute.De aceea eu mi-am propus sa incepem din aprilie.....sunt nerabdatoare, nu prea ma descurc cu dansurile.....dar voi invata..\:D/

Buna,
Parerea mea este ca 2 luni este putin, si daca este si mai ieftin decat la celelalte, eu zic sa mergeti mai devreme. La scoala unde merg eu facem 2 dansuri in 90min, si pana acum in 4 sedinte am facut 8 dansuri dar doar primii pasi de dans, mai exact un singur tip de dans...acum depinde si cat de bine vrei sa inveti. Eu am nunta in iulie si vreau sa mergem pana atunci...si chiar dupa asa pentru noi si mai ales ca facem sport si invatam si ceva frumos.
Pupici

wini
23.02.2007, 15:26:53
Eu am inceput cursurile de dans de 3 saptamani (2 sedinte pe saptamana) si deja se cunoaste. Cursul costa 2.000.000 lei/3 luni si cred ca cel mai bine mergeti la cursurile in grup prima oara si dupa aceea ore in particular.
Instructorul meu a spus ca sunt suficiente 4-5 sedinte in particular pentru vals, costul este 500.000 lei perechea.
Eu zic ca merita sa mergeti la dans si cred ca acum convingem mai usor partenerul sa mearga ;;) .

vioser
23.02.2007, 15:37:54

spune-mi te rog care este programul cursurilor de dans de la palatul copiilor si cat costa.
multumesc anticipat pentru raspuns.
V.

Jelsa
23.02.2007, 22:18:41
spune-mi te rog care este programul cursurilor de dans de la palatul copiilor si cat costa.
multumesc anticipat pentru raspuns.
V.

Buna,
La Arad cursurile pt.incepatori se fac lunea de la 19 si miercurea de la 20, si costa 30/luna.\:D/Abia astept sa incepem.....

adriana_m
24.02.2007, 11:59:30
Buna,
La Arad cursurile pt.incepatori se fac lunea de la 19 si miercurea de la 20, si costa 30/luna.\:D/Abia astept sa incepem.....
Jelsa, la Palatul Copiilor sunt grupe separate de incepatori? adica grupa pentru adulti si grupa pentru copii?

ALEX21A
25.02.2007, 14:18:14
lavy,ma bucur ca esti bine!!! credeam ca s a intampl ceva de ai lipsit!!....felicitari pt serviciu!!>:D<

despre dansuri>>mergem in continuare.......ne putem lauda ca nu am lipsit niciodata:D ........si ca atare am facut si progrese.........

ps>>dc nu lipsiti si va dati interesul putin,sigur se va lega ceva frumos....veti fi si voi uimiti de voi,de cum va miscati,dansati impreuna;-)

dianablue
26.02.2007, 10:55:06
In seara asta am si eu primul curs... abia astept!!!!
Mai am o intrebare, ca am tot citit ce ati scris - pana la urma exista sau nu vestiare? sa stiu si eu cum vin imbracata :)

Jelsa
26.02.2007, 13:31:36
Jelsa, la Palatul Copiilor sunt grupe separate de incepatori? adica grupa pentru adulti si grupa pentru copii?

Da, cum ti-am scris, lunea si miercurea sunt grupele incepatori adulti.
Eu vreau sa trec pe acolo miercurea viitoare, doar de atunci as putea....
Am vazut ieri la TV , Shall We Dance?.....dragut film....despre cursurile de dans...........

adriana_m
26.02.2007, 15:35:10
Pe mine ma intereseaza mai mult valsul, dar nu stica putin si din celelalte.\:D/
Merci de informatie Jelsa si astept cu nerabdare sa ne spui cum a fost, ca daca e ok ma gandesc sa merg si eu cu al meu acolo.;;)

ALEX21A
26.02.2007, 15:43:37
In seara asta am si eu primul curs... abia astept!!!!
Mai am o intrebare, ca am tot citit ce ati scris - pana la urma exista sau nu vestiare? sa stiu si eu cum vin imbracata :)

baietii se schimba in sala de dans,iar fetele intr un vestiar.........la noi asa se procedeaza...........dc veniti cu masina direct de acasa chiar n are sens sa va schimbati,cel mult incaltari de schimb.........

ps>nu va faceti pb,ca aveti unde va schimba........nu mai e ca inainte cu vestiarele(lafaiala totala.......vestiare f mari.....spatiu mort)......dar asta e mai putin imp.........asteptam impresii de la primul curs:)>-

ALEX21A
26.02.2007, 15:45:11
Da, cum ti-am scris, lunea si miercurea sunt grupele incepatori adulti.
Eu vreau sa trec pe acolo miercurea viitoare, doar de atunci as putea....
Am vazut ieri la TV , Shall We Dance?.....dragut film....despre cursurile de dans...........

m am uitat si eu.........insa de multe ori,nu dansau corect:D .......acu mai stiu si eu........

dianablue
26.02.2007, 21:42:17
gata, gata!!!! i'm back de la prima mea lectie de dans... si sunt foarte incantata! facem cursurile cu Andreea, care e foarte simpatica si explica foarte bine (fata de unde am fost data trecuta, pot sa spun ca nu se compara... e altceva ) si ce e mai amuzant, in afara de Cata sunt numai fete :)) singurul baiat...
per total: super ;) mersic inca odata k mi-ati recomandat scoala asta!!! va pup!

ALEX21A
26.02.2007, 22:24:45
gata, gata!!!! i'm back de la prima mea lectie de dans... si sunt foarte incantata! facem cursurile cu Andreea, care e foarte simpatica si explica foarte bine (fata de unde am fost data trecuta, pot sa spun ca nu se compara... e altceva ) si ce e mai amuzant, in afara de Cata sunt numai fete :)) singurul baiat...
per total: super ;) mersic inca odata k mi-ati recomandat scoala asta!!! va pup!

rezultatele sunt remarcabile dc nu lipsiti......la noi in grupa suntem jumate fete -jumate baieti.....;;)

dianablue
27.02.2007, 10:11:52
rezultatele sunt remarcabile dc nu lipsiti......la noi in grupa suntem jumate fete -jumate baieti.....;;)

Da, am auzit, am intrebat si eu de curiozitate cum e cu echilibrul fete-baieti si mi-au spus ca sunt grupe in care sunt 6-6... oricum cred ca multe fete erau dezamagite k nu sunt baieti pe acolo :))
Acum... sa vedem rezultatele dupa doua luni :)

iulia
03.03.2007, 00:57:38
Conteaza enorm sa stii sa dansezi. Unii se nasc mai talentati la acest capitol - mai ales fetele, dar totul se poate compensa prin munca.

Am facut dans sportiv de competitie ani de zile... Asa ca nu imi pun probleme de miscare. Mai trebuie sa imi invat sotul :-p....

Pana in acest moment nu am gasit un sport care sa exprime atata frumusete... poate patinajul artistic. Te fura total dupa ce ii prinzi gustul.

Yda
03.03.2007, 01:55:09
lavy,ma bucur ca esti bine!!! credeam ca s a intampl ceva de ai lipsit!!....felicitari pt serviciu!!>:D<

despre dansuri>>mergem in continuare.......ne putem lauda ca nu am lipsit niciodata:D ........si ca atare am facut si progrese.........

ps>>dc nu lipsiti si va dati interesul putin,sigur se va lega ceva frumos....veti fi si voi uimiti de voi,de cum va miscati,dansati impreuna;-)
Draga mea, unde faceti voi cursurile de dans? As vrea sa incepem si noi cursurile dar nu stiu unde.Imi poti da niste detalii PLS Si niste preturi?

ALEX21A
03.03.2007, 09:37:13
Draga mea, unde faceti voi cursurile de dans? As vrea sa incepem si noi cursurile dar nu stiu unde.Imi poti da niste detalii PLS Si niste preturi?

am scris mai in urma detalii.......cu cateva pag in urma.........nu mai scriu aici ca sa nu fie consid reclama..........e cea de pe str tunari.......preturile s au modific putin am inteles intre timp.......dc e intra pe site ul lor........dc crezi te pot ajuta cu ceva,da mi pm.........;-)

ps>eu ,lavy_ionela si dianablue mergem la aceeasi scoala insa avem instructori diferiti,pt ca suntem in stadii diferite......

CamyB
03.03.2007, 12:12:49
Da-mi si mie te rog pe privat detalii depsre cost, nume instructor si unde il gasesc!

Multumesc!

PS:in 3 sedinte nu prea ai cum sa te descurci perfect, dar in 10 eu zic ca da!

Spor:">!

Crede-ma ca dupa 6 sedinte dansam si vals si tango fara probleme (cu coregrafie cu tot pentru valsul miresei). Bine, acuma nu la nivel competitional, dar ne ies pasii si ne sincronizam bine.
Bine, acum depinde si de la cuplu la cuplu - noua ne-a zis si intructorul ca am "prins" repede....
Iti dau pe privat detalii.
Pupici!

ALEX21A
03.03.2007, 18:46:36
Crede-ma ca dupa 6 sedinte dansam si vals si tango fara probleme (cu coregrafie cu tot pentru valsul miresei). Bine, acuma nu la nivel competitional, dar ne ies pasii si ne sincronizam bine.
Bine, acum depinde si de la cuplu la cuplu - noua ne-a zis si intructorul ca am "prins" repede....
Pupici!

suntetzi tari!!..........=D>

Raza_de_soare
04.03.2007, 16:40:12
Pupici!

Multumesc frumos.Am primti privatul:x!

Ma bucur ca ati prins atat de repede...deci sunt sanse ca in cateva sedinte sa te descurci onorabil:-p!

CamyB
04.03.2007, 21:05:21
Multumesc frumos.Am primti privatul:x!

Ma bucur ca ati prins atat de repede...deci sunt sanse ca in cateva sedinte sa te descurci onorabil:-p!

Mai vbim pe mess, dar eu zic ca in 2 sedinte poti dansa vals cat sa nu te faci de ras si sa lasi o impresie frumoasa. In sensul ca poate nu iese perfect, dar ai tinuta si stii pasii - oricum invitatii nu vor remarca mici greseli de tinuta sau pasi. Iar dupa 4 sedinte eu zic ca deja poti dansa un vals superb cu coregrafie si tot tacamul.
Vorbesc de private - probabil in grup merge un pic mai greu...

Raza_de_soare
05.03.2007, 10:31:18
Mai vbim pe mess, dar eu zic ca in 2 sedinte poti dansa vals cat sa nu te faci de ras si sa lasi o impresie frumoasa. In sensul ca poate nu iese perfect, dar ai tinuta si stii pasii - oricum invitatii nu vor remarca mici greseli de tinuta sau pasi. Iar dupa 4 sedinte eu zic ca deja poti dansa un vals superb cu coregrafie si tot tacamul.
Vorbesc de private - probabil in grup merge un pic mai greu...

Multumesc pt incurajari >:D<...conteaza mult...

ALEX21A
05.03.2007, 10:45:50
eu incep modulul 2 la dansuri<:-P .......si n paralel>>cele particulare;-)

dianablue
05.03.2007, 11:45:20
eu incep modulul 2 la dansuri<:-P .......si n paralel>>cele particulare;-)

off.... cand te aud ma gandesc ca eu azi am de abia a treia ora :))
nu reusesc sa te prind din urma :))

ALEX21A
05.03.2007, 14:23:57
off.... cand te aud ma gandesc ca eu azi am de abia a treia ora :))
nu reusesc sa te prind din urma :))

n are nimic........tu cand stateai,eu imi miscam fundu la dansuri:-p

ps>bafta!!!:)>-

Toto
06.03.2007, 16:47:43

Buna , ma poti ajuta te rog si pe mine pe privat cu un nr de tel de la Palatul Copiilor pentru cursurile de dans.... merci mult

dianablue
08.03.2007, 14:32:23
n are nimic........tu cand stateai,eu imi miscam fundu la dansuri:-p

ps>bafta!!!:)>-

mersic!

cu cine faci cursurile particulare? tot cu cine faci si cursul?