PDA

Versiunea completa : Golden Tulip Ana Dome

AndreeaCo
22.02.2011, 08:41:35
Buna miresici,
Si-a facut cineva nunta aici?sau vreun eveniment ceva?m-ar interesa capacitate salii si ce preturi practica pt evenimente,etc..thanks!

Atasez si o poza pe care am gasit-o la ei pe site...

oana_adela
23.02.2011, 14:40:02
nimeni, nimic??? :((

eu am fost la un microrevelion acolo. detalii despre preturi nu pot sa iti dau pentru ca nu stiu. in ceea ce priveste sala, e destul de draguta (nu stiu daca neaparat pentru o nunta), mancarea e ft buna (desi meniul de la microrevelion a fost putin mai "atipic") iar chelnerii sunt tineri si cam glumeti ;;)

ATH
23.02.2011, 22:57:55
eu am fost la un microrevelion acolo. detalii despre preturi nu pot sa iti dau pentru ca nu stiu. in ceea ce priveste sala, e destul de draguta (nu stiu daca neaparat pentru o nunta), mancarea e ft buna (desi meniul de la microrevelion a fost putin mai "atipic") iar chelnerii sunt tineri si cam glumeti ;;)

Doar "draguta"? De ce? Si de ce nu e suficient de buna pentru o nunta? Am vazut poza de mai sus; in stare bruta, nu-mi ridica nici o intrebare...
"putin mai atipic"? povesteste-ne ce nu a fost in tiparele tale...

oana_adela
23.02.2011, 23:31:50
Doar "draguta"? De ce? Si de ce nu e suficient de buna pentru o nunta? Am vazut poza de mai sus; in stare bruta, nu-mi ridica nici o intrebare...
"putin mai atipic"? povesteste-ne ce nu a fost in tiparele tale...

nu vreau sa supar nici o miresica care a ales sala, dar mie mi se pare ca seamana cu o hala...intr-adevar, intrarea in hotel si sala (care se face pe la receptie) este superba, sala este decorata foarte frumos, apreciez mocheta pe podea, candelabrele, dar incaperea in sine tot a hala aduce. sper ca nu v-am suparat, este doar opinia mea

alice13
09.05.2011, 21:02:59
Salut,

Cautam intensiv o locatie pentru 2012 de vreo 2 luni si inca nu am reusit sa gasim RESTAURANTUL care sa ne atraga definitiv, astfel incat sa nu mai avem chef sa cautam dupa aceea ceva mai bun.
Cred ca e semn ca nu am dat inca peste locatia potrivita pentru noi.
Am ezitat intre noua sala de la Stil, apoi Opera Plaza, Belvedere... si acum am ajuns la Golden Tulip care se apropie de ce am vrea noi: sala mare, luminoasa, care sa nu necesite retusuri aditionale, mese rotunde (nu ma intrebati de ce, dar e un fix al meu), mancare buna, daca se poate si rafinata, servire impecabila.

Vad insa ca restaurantul are review-uri modeste...sala aduce a hala, chelnerii sunt prea glumeti?!

Aveti ceva vesti recente despre nunti organizate la Golden? Ce stiti de servire, colaborare cu personalul pentru pregatirea nuntii, mancare?

Orice parere e binevenita. Poate voi stiti sau ati remarcat ceva ce mie mi-a scapat!

alis74
29.02.2012, 10:43:57
Daca mai sant miresici care au facut nunta aici ne puteti impartasi si noua din experienta voastra, ma intereseaza pentru viitori nostri fini care vor sa faca nunta aici.
Va multumesc.

alis74
13.03.2012, 17:22:55
nimeni, nimic, va rog fetelor cineva ma ajuta si pe mine?

Maria_
14.03.2012, 20:53:14
nimeni, nimic, va rog fetelor cineva ma ajuta si pe mine?

Ciao! Sincer, sala este destinata si ideala pt intalniri de business sau cel mult petreceri private organizate pt angajati. Pt o nunta, botez.....nu prea. Are 1 sau doua retro-priectoare fixe, imense care nu prea ai cum sa le maschezi, scaunele sunt de tip office iar cromatica aleasa din nou favorizeaza un ambient de afaceri.

Este strict o parere......dar daca va veti hotari pt aceasta locatie va trebui sa investiti considerabil in aranjamentele florare ca sa schimbati allura salii.
Si eu am avut-o pe lista variantelor de restaurant dar din aceste motive am renuntat.

Spor la pregatiri!

fana
28.04.2012, 16:17:29
Buna, si eu as vrea sa fac nunta la Golden Tulip. Stie careva daca chiar incap 200 de persoane la mese rotunde?

Lalukina
02.11.2012, 21:37:47
Maine participam la o nunta la GT.
Voi incerca sa fac niste poze ...

giulio
05.11.2012, 20:11:32
eu zic ca nu incap.am fost recent la o nunta acolo si nu erau mai mult de 140 de pers dar daca erau mai multe erau deja inghesuiti oamenii

Lalukina
22.11.2012, 10:05:07
Am promis niste poze...
Cam asa arata sala.

Alecsandra21
23.11.2012, 15:20:47
Am promis niste poze...
Cam asa arata sala.

E frumos dar nu e tocmai sala de nunti. Sunt sali de sedinte si de protocol....acum depinde, se pot decora cumva dar tot nu mi se par atat de primitoare.

maryannasro
10.12.2012, 12:37:26
Ce restaurant frumos. E cel mai frumos din Cluj-Napoca?!

mihaela_78
11.02.2013, 14:46:47
E frumos dar nu e tocmai sala de nunti. Sunt sali de sedinte si de protocol....acum depinde, se pot decora cumva dar tot nu mi se par atat de primitoare.
E cam protocolara sala, dar cred ca cu un pic de ajutor la decor se poate indulci atmosfera. Nu stiu masa mirilor sa iasa mai tare in evidenta, scaune cu o esarfa care sa aduca a nunta.... dar florile sunt frumoase.

Spor la pregatiri.

dianadidi
01.04.2013, 15:26:29
Mie, personal, sala mi se pare frumoasa, eleganta.Trebuie, in schimb, un pic inveselita atmosfera print=o pata de culoare.Mocheta gri e un pic sobra si de aceea da un aer business
Spor!!!

danasuciu
02.09.2013, 18:46:53
Dragele mele este total fals ce se scrie despre Golden Tulip Ana Dome. Eu am fost domnisoara de onoare pe 24 august si a fost superb. Locatia asta m-a convins din toate punctele de vedere si o sa imi fac nunta acolo in 6 septembrie 2014. Este singura sala din Cluj fara stalpi, candelabrele superbe avand aspect de Ballroom iar ecranul de proiectie poate fi folosit pentru proiectarea unui filmulet cu mirii dupa care acesta intra in tavan si devine invizibil. Mancarea impecabila, servirea super, culorile salii neutre astfel ca in materie de aranjamente pot folosi ce culori vreau. Pretul meniului foarte ok si nu o sa modifice pretul chiar daca nunta e peste un an si nu o sa platesc ospatarii pentru ca ei folosesc propriul staff. Totul mi se pare foarte ok asa ca eu recomand tuturor.

3

Incap si 220. Prietena mea a avut 218 persoane. A fost foarte frumos.

Kalini
02.09.2013, 21:13:31
Dragele mele este total fals ce se scrie despre Golden Tulip Ana Dome. Eu am fost domnisoara de onoare pe 24 august si a fost superb. Locatia asta m-a convins din toate punctele de vedere si o sa imi fac nunta acolo in 6 septembrie 2014. Este singura sala din Cluj fara stalpi, candelabrele superbe avand aspect de Ballroom iar ecranul de proiectie poate fi folosit pentru proiectarea unui filmulet cu mirii dupa care acesta intra in tavan si devine invizibil. Mancarea impecabila, servirea super, culorile salii neutre astfel ca in materie de aranjamente pot folosi ce culori vreau. Pretul meniului foarte ok si nu o sa modifice pretul chiar daca nunta e peste un an si nu o sa platesc ospatarii pentru ca ei folosesc propriul staff. Totul mi se pare foarte ok asa ca eu recomand tuturor.

3

Incap si 220. Prietena mea a avut 218 persoane. A fost foarte frumos.

Cunosti toate salile din Cluj?

Kitten0
16.07.2014, 12:46:42
Bună miresici,

Am fost ieri sa vad si eu sala de la Golden Tulip.
Oferta de meniu si bautura mi-a placut, mi-a placut si faptul ca in pret intra si aranjarea salii. Cat despre sala.... nu sunt inca foarte convinsa. Nu sunt convinsa dintr-un singur motiv: sala nu are deloc geamuri si ma tem ca invitatii sa nu se simta claustrofobi :).

Cine si-a facut nunta acolo, rog să-mi spună cum a fost. S-au simțit bine invitații între 4 pereți fără geamuri? Servirea si mancarea au fost bune?

P.S. Am vazut multe săli de nunți în Cluj și în afara Clujului și parca inca nimic nu ne place. Unele sunt cu stalpi (vrem fără), altele nu vor sa ne ia din cauza ca avem ”prea putini invitati” si tot asa...