PDA

Versiunea completa : Baba Novac

MiaP
24.02.2011, 22:13:51
Hello, hello!

Sunt noua printre voi si vroiam sa intreb daca face cineva nunta la restaurantul Baba Novac . E renovat recent , inca nu e terminat, dar am inteles ca deja e full pana in octombrie.
Cele care faceti nunta acolo , cum il decorati? Eu m-am ales cu el in urma unor probleme la Pallace , si nu stiu ce sa ii fac...are prea multe culori!
Atasez cateva poze cu el...daca are cineva vreo sugestie de culori , as fi recunoscatoare. Eu sunt intre roz pal - visiniu , sau ivoire - visiniu(dar cel din urma e muuuult prea comun , nu prea l-as vrea). Orice idee , oricat de mica....447222447220447221

roxanaelvis
25.02.2011, 12:40:55
Hello, hello!

Sunt noua printre voi si vroiam sa intreb daca face cineva nunta la restaurantul Baba Novac . E renovat recent , inca nu e terminat, dar am inteles ca deja e full pana in octombrie.
Cele care faceti nunta acolo , cum il decorati? Eu m-am ales cu el in urma unor probleme la Pallace , si nu stiu ce sa ii fac...are prea multe culori!
Atasez cateva poze cu el...daca are cineva vreo sugestie de culori , as fi recunoscatoare. Eu sunt intre roz pal - visiniu , sau ivoire - visiniu(dar cel din urma e muuuult prea comun , nu prea l-as vrea). Orice idee , oricat de mica....447222447220447221

unde este restaurantul? este foarte frumos :)

Printesaalba
25.02.2011, 13:20:43
Hello, hello!

Eu cred ca ar merge grena, sau sa-l faci pe tot alb sau crem, cu accente de culoare in flori, sau servetele: Si cred ca ar mai merge si maro, la esarfa, cu husa si fata de masa alba sau crem. Merge si roz, dar parca e deja prea mult.

MiaP
25.02.2011, 13:42:08
Restaurantul este in Brazda, la Complexul Vechi.
Si eu ma tem ca este prea mult roz , dar parca nu as vrea nici alb/ivory , mi se par prea des intalnite. As fi vrut ceva mai bold, dar cu multitudinea de culori din sala stau cu frica sa nu iasa de fapt un mare kitsch...:-<

mithunela
25.02.2011, 13:49:53
Buna, sie eu am nunta tot acolo. Ai vazut cumva husele lor? Doamna zicea ca nici nu va fi necesara o alta decorare a salii...

adelinad2003
25.02.2011, 16:23:15
Imi place cum arata restaurantul.Pentru cate persoane este?

mithunela
25.02.2011, 22:12:47
Imi place cum arata restaurantul.Pentru cate persoane este?

Ei zic pana la 350 de persoane, dar asta inseamna sa aseze mese si pe culoarul ala de se vede in a doua poza. Eu nu voi avea mai mult de 200 si nu cred ca vor fi probleme, eventual ramane mai mult spatiu de joc, mesele mai putin aglomerate (sunt mese rotunde) , iar culoarul il pastrez liber.

MiaP
26.02.2011, 17:50:10
Da, si eu voi pastra culoarul liber. Nu stiu cu nisele de pe lateralul culoarului ce au de gand sa faca , daca le mai decoreaza cu ceva , daca nu trebuie sa aduc eu.
Eu am vb cu patronii si am inteles ca ei au doar 2 combinatii , lila cu nu stiu exact ce, si argintiu cu roz. Pe mine nu m-a incantat nici una , asa ca o sa iau de altundeva probabil.
Tu la ce culori te-ai gandit?

mithunela
01.03.2011, 15:38:46
Mie, cred ca mi-ar placea o combinatie de argintiu si roz, depinde si de procentul de roz :D
Oricum, eu am sa astept sa vad intai ce au ei si apoi ma mai gandesc.
Intradevar nisele trebuiesc decorate cumva, poate propun si ei ceva...

Paduroiuelena
02.03.2011, 11:54:22
Mie, cred ca mi-ar placea o combinatie de argintiu si roz, depinde si de procentul de roz :D
Oricum, eu am sa astept sa vad intai ce au ei si apoi ma mai gandesc.
Intradevar nisele trebuiesc decorate cumva, poate propun si ei ceva...

Arata foarte bine restaurantul. Eu as zice sa mergeti doar pe o culoare, pe alb sau crem, ca deja inca 2 culori ar fii prea incarcat.

mithunela
13.03.2011, 11:28:17
Nu a mai fost nimeni pe la restaurant?
Pe 8 martie au avut inaugurarea. Ati vazut sala? V-a placut?
:*

MiaP
13.03.2011, 11:44:42
Se pare ca nimeni de pe forum nu mai are nunta acolo :(

Au fost parintii mei de 8 martie acolo , si din pacate au fost un pic dezamagiti...probabil a fost si din cauza ca au fost multe persoane(undeva la 300 am inteles), dar chelnerii nu prea au facut fata , si pareau destul de incepatori, un pic dezorientati chiar. Din ce am inteles , a fost un chelner la 3 mese de 10 persoane.
Sper sa mai capete experienta pana in august si sa se mai puna la punct cu servirea...
In rest , am auzit ca au pus perdele la geamuri , dar partea proasta este ca sunt lila cu mov...si husele folosite au fost in acelasi ton. Pe mine nu ma incanta combinatia, mi se pare ca nu se potriveste prea grozav cu nuantele din sala.
Eu cred ca raman la visiniu cu roz somon...am vazut niste poze si arata bine de tot :D
Mithunela , tu te-ai hotarat pe argintiu cu roz pana la urma?

mithunela
13.03.2011, 12:19:42
Mda, imi pare rau sa aud asta. Sper si eu pana in toamna sa mai capete experienta. La mine asta a fost singura nemultumire atunci cand am ales restaurantul...
Am trecut si eu pe acolo pe 7 seara si am vazut sala semiaranjata. Nici mie nu mi-a placut combinatia de roz cu mov :wacko: Si sala era foarte incarcata, multe mese, cam inghesuite...
Imi pare rau ca nu am facut poze.
Mie mi-a placut initial sala pentru ca mi-a parut foarte luminoasa (fusesem inainte si la Palace care este foarte intunecat) si daca husele sunt inchise la culoare, se duce impresia de luminos care, zic eu, este caracteristica acelei zile. Asa ca mie mi-ar placea un argintiu care sa se potriveasca cu coloanele si parchetul si doar aranjamentele florale sa dea culoare pe mese. Oricum, eu mai astept sa vad ce alte combinatii de culori mai fac.

mithunela
13.05.2011, 22:15:13
Buna seara, fetelor! A mai auzit cineva ceva despre restaurant?

Au lansat si site unde sunt puse si poze, chiar si un tur virtual cu aranjamentul pe nuante de mov. Dar inca nu am vazut alte variante de huse...

korinuca
02.06.2011, 00:01:00
Buna! Si eu tot cu nunta la Baba Novac, dar in 2012. Am auzit ca la nunta din weekendul trecut mancarea a fost cam veche. Ce stiti despre asta? In special aperitivul, mezelurile erau taiate demult.....

mithunela
04.06.2011, 15:17:57
:-s Imi pare foarte rau sa aud asta!!!
Sper ca a fost o parere sau poate o intamplare, cred ca a fost prima nunta...

mithunela
25.06.2011, 18:02:37
Ce mai faceti, fetelor?
A vazut cineva husele cele noi?

korinuca
26.06.2011, 22:28:12
Nu le-am vazut. Ce stii despre ele? Altceva ai mai auzit?

corynutzza
08.07.2011, 14:34:56
Buna fetele,ce faceti?Cum stati cu pregatirile?
Voi ce formatie aveti la nunta?
Sunt foarte interesata ca finuti nostri au nunta la anul pe 19 august 2012 la Baba Novac.
Si vrem sa aflam impresii,pareri de la voi miresicile care aveti nunta mai devreme.

korinuca
18.07.2011, 14:15:41
Buna! Am mai vorbit cu cineva care a fost la nunta la Baba Novac. Au zis ca a fost super totul! Nr. 1 in Craiova!!!!
A mai avut cineva nunta acolo? Sunt tot husele mov.....

mithunela
23.07.2011, 00:22:35
Sambata viitoare merg la o nunta acolo si am sa aflu (vad) si eu mai multe.
Va povestesc...

mithunela
01.08.2011, 15:37:08
Asa cum v-am promis, impresii de la Baba Novac:

Nunta a fost foarte frumoasa, o nunta reusita dar restaurantul nu a avut nici-o contributie la acest lucru...
A fost frig, nu racoare, frig!
Asta sper ca se poate rezolva dar problema grava este ca nu au avut decat 5 ospatari (la 20 de mese a cate 8 persoane) care nu s-au descurcat prea bine... Unii terminau deja de mancat pana sa aduca farfuriile la altii, aduceau salatele la o masa inainte de a termina de debarasat la toate mesele... Fete acre, nu sa te intrebe daca iti lipseste ceva, daca mai vrei ceva...
Mancarea, in schimb, a fost buna si suficienta, iar meniul nu cred ca a depasit 170 de lei, dar nu sunt sigura...
Baile au fost curate si hartia igienica la locul ei, dar asta tine si de invitatii pe care ii ai...

Cam atat, daca vreti sa mai intrebati ceva, sunt aici :*

MiaP
01.08.2011, 18:01:51
Chiar nu ma asteptam sa fie asa... :(
Am trecut si eu intr-o sambata, cand am fost in Craiova, si mi-a placut faptul ca era racoare in sala...nu am crezut ca o sa se treaca in extrema cealalta.
In ceea ce priveste ospatarii, eu am vazut mai multi cand am fost in acea sambata, dar e drept ca era si nunta mai mare - aproximativ 350 de pers. Probabil variaza numarul in functie de nr. de invitati; aici poate e si un pic vina restaurantului pentru ca a considerat ca 5 sunt suficienti.
Am o intrebare - servirea a fost pe baza de meniu, sau au fost bauturile pe masa? Intreb pentru ca, daca nu era meniu, cam asa se intampla la toate restaurantele, nu te intreaba de sanatate...
All in all, sunt dezamagita de ce am aflat...eu o sa am urmatoarea nunta dupa aceasta, avand in vedere ca acum e post, si sper din suflet sa nu am aceleasi probleme :(

mithunela
01.08.2011, 20:11:16
Buna, Mia,
Poate ca la inceput pare placuta racoarea aia dar dupa 8 ore nu-ti mai place deloc. Eu sunt intradevar mai friguroasa dar nu am fost singura care se bucura sa mearga la baie ca era cald :D Fete care stateau cu sacourile baietilor pe ele... Oricum eu cred ca se poate discuta asta si rugat sa tina la minim aparatele alea. Intradevar, fumul nu s-a prea simtit!
Eu am inteles ca au avut mai multi ospatari dar ca au ramas doar cei mai buni?!
Servirea nu a fost pe meniu, stiu si eu ca asta poate fi explicatia dar nici bauturi pe masa nu au fost... per total nu mi-au placut. Sper din suflet sa se razgandeasca si sa mai ia ospatari pentru ca aia a fost o nunta mica si nu stiu ce s-ar fi intamplat daca era mai mare....
Nici eu nu am nunta mai mare dar eu voiam sa fac cu bar si nu cred ca s-ar descurca sa aduca si bauturi, lumea sa nu se planga ca a stat ”pe uscat”, sa debaraseze si sa aduca si mancarea. Acum sunt chiar suparata ca nu stiu ce bauturi sa cumpar pentru ca nu stiu daca sa mai fac cu bar sau nu.
A, si ce nu mi-a mai placut, muzica, era foarte tare, cred insa, ca si asta se poate rezolva.

Husele au fost tot alea mov, se tot lauda ca face altele dar... A mai facut niste ”naproane” ,nici nu stiu daca asa le zice, lila, a 15-a culoare din sala :(

MiaP
01.08.2011, 21:02:10
De fiecare data cand am fost la restaurant, numai husele mov le-am vazut :)
Noi oricum am luat husele din alta parte, ne-a placut mai mult combinatia. Am observat ca au ramas aceleasi perdele cu lila, desi intelesesem la un moment dat ca intentionau sa le schimbe.

In legatura cu sunetul, au avut DJ sau formatie? Am mai auzit acum cateva saptamani de o nunta unde a fost formatie, si a fost prea tare. Oricum ne gandeam sa facem o proba de sunet cu DJ-ul inainte, deci sper sa taiem si problema asta de pe lista. A, si apropo de sunet, boxele sunt ale lor, nu? Le-am tot vazut prin restaurant, si nu stiu sigur daca e nevoie sa isi aduca DJ-ul boxele sau sunt suficiente acelea.

Cu aerul conditionat la fel, verificam de vineri, il dam mai incet daca e nevoie.

Mai ramane problema cu ospatarii, care e si cea mai grava. O sa discutam cu patronii despre asta, aici am cele mai mari emotii.

Sper sa fie bine in final... :-s

Multumesc mult pentru informatii :*

mithunela
01.08.2011, 21:06:36
Da, si perdelele erau tot alea.
Au avut intradevar formatie, in pauze, cand era DJ era mai incet muzica.
De boxe nu stiu nimic...
Cu placere!

korinuca
22.08.2011, 22:37:36
Cum a fost la nunta? Ceva noutati?

mithunela
22.08.2011, 22:49:53
Cum a fost la nunta? Ceva noutati?

Da, si eu sunt curioasa ;))

Cosmopolite
09.09.2011, 11:07:45
Casa de piatra Mithunela! Am vazut ca ai avut nunta pe 3 septembrie. Spune-mi te rog daca esti multumita de cum a iesit la Baba Novac. :)

mithunela
11.09.2011, 19:14:04
Casa de piatra Mithunela! Am vazut ca ai avut nunta pe 3 septembrie. Spune-mi te rog daca esti multumita de cum a iesit la Baba Novac. :)

Multumesc pentru urari!
Totul a fost foarte bine la restaurant. Nu ai de ce sa-ti faci griji, cei de acolo fac tot posibilul ca nunta sa iasa asa cum iti doresti. Sala a aratat asa cum trebuia, baile, la fel. Servirea, de care mi-a fost teama, a fost buna, nimeni nu a avut nimic de reprosat. Mancarea foarte buna si aratoasa :D
Daca doresti sa ma intrebi ceva, anume, sunt aici :)

korinuca
12.09.2011, 15:06:24
Casa de piatra!!! Felicitari! Au fost chelneri destui?Ce meniu ai avut?

korinuca
21.09.2011, 22:27:56
Buna!!!! N-a mai fost nimeni la nici o nunta la Baba Novac? Ce ati mai auzit de meniu? Eu aud in fiecare zi pareri si pareri....pro si contra.....cum e in realitate?

mithunela
21.09.2011, 22:42:25
Buna!!!! N-a mai fost nimeni la nici o nunta la Baba Novac? Ce ati mai auzit de meniu? Eu aud in fiecare zi pareri si pareri....pro si contra.....cum e in realitate?

Pai, spune-ne ce ai auzit!
Daca ai auzit pareri pro si contra inseamna ca depinde de gusturi.. La nunta mea meniul a fost foarte bun si nu am auzit pe nimeni sa zica altceva..

korinuca
22.09.2011, 22:57:36
Am auzit ca mancarea a fost veche, in special aperitivul, de la persoane diferite, la nunti diferite.....

Ank_ella
02.11.2011, 15:03:34
Daca ai auzit pareri pro si contra inseamna ca depinde de gusturi.. La nunta mea meniul a fost foarte bun si nu am auzit pe nimeni sa zica altceva..

Buna miresici...sunt si eu o miresica noua pe forum si voi avea nunta la BabaNovac pe 1 septembrie 2012...Ma bucur sa aud ca a fost meniul bun ...imi faceam griji in privinta asta deoarece nu am fost la nici o nunta acolo si nu am vazut cum este servirea...etc...in privinta salii nu mi se pare foarte colorata...alb si roz....am fost de cateva ori sa vad sala decorata...astept pareri

dianatup
02.11.2011, 16:28:35
Eu cred ca restaurantul este mult prea incarcat in ceea ce priveste culoarea de pe pereti. In plus sunt atatea spoturi si candelabre incat ai impresia ca ai pasit direct intr-o casa de manelist. Asta e parerea mea insa gusturile nu se discuta. In schimb doamna cu care am vorbit eu cand am fost sa vad restaurantul a fost foarte amabila si a incercat sa ne convinga ca toate serviciile restaurantului sunt de foarte buna calitate. Ce pot sa zic bafta la decorarea salii pentru miresicile care l-au ales cred ca partea cu decoratul o sa fie cea mai grea...

Camy1
23.01.2012, 10:52:05
Buna fetelor. Sunt noua printre voi si vroiam sa va intreb pe acelea dintre voi care ati avut nunta la restaurantul Baba Novac cum e mancarea, servirea, ce meniuri ati ales?(sau mai bine zis daca aveti din ce alege)....am citit discutiile voastre si sunt in ceata totala...am vazut reastaurantul....eternul mov....ce idei imi dati pt amenajare?

Ank_ella
29.01.2012, 17:51:19
Buna fetelor. Sunt noua printre voi si vroiam sa va intreb pe acelea dintre voi care ati avut nunta la restaurantul Baba Novac cum e mancarea, servirea, ce meniuri ati ales?(sau mai bine zis daca aveti din ce alege)....am citit discutiile voastre si sunt in ceata totala...am vazut reastaurantul....eternul mov....ce idei imi dati pt amenajare?

Buna...Tu ai fost sa vezi restaurantul? cum ti s-a parut...? banuiesc ca nu te-ai hotarat aspura restaurantului...eu am mers prima data la Plazza, Helin aeroport...la Plaza nu mai aveau locuri libere pentru nunti...iat la Helin nu ma incanta sala mica...culoare inchisa a pardoselii erra maro inchis...si nu ma incantau vesnicele huse albe sidefate...cu mov....cand am fost eu...foarte urat mi s-a parut Salonul Romanesc...nu era delok luminos si primitor...era trist nu vesel....

Camy1
30.01.2012, 11:07:29
buna mithunela
...am vazut ca ai avut nunta anul trecut...imi poti impartasi si mie ceva din experienta ta....

ai zis ca "mancarea a fost buna si aratoasa...." poti sa-mi zici si mie pt ce meniu ai optat?....l-ai incercat inainte...sau macar l-ai vazut?...marturisesc ca imi place foarte tare restaurantul....insa la mancare am auzit ca d-na ar avea magazin de mezeluri si ar servi la nunta aperitivul din mezeluri expirate.....gura lumii...multe spune si daca e adevarat sau nu, te intreb pe tine care esti cea mai in masura sa spui.....cu ospatarii cum a fost? ai avut bauturile la bar sau nu?

Camy1
07.02.2012, 09:24:44
buna....am fost la restaurant..l-m vazut..e foarte frumos, baile sunt curate, luminoase....insa am ramas cu un gust amar cand am vb de meniu...mi s-a spus ca meniul il stabilim in saptamana nuntii....putem sa ne ducem cu nasi , parinti...etc si il vedem, gustam, pozam si la nunta exact acela va fi.....ce nu mi-a placut mie este ca nu stiu exact cat va costa....am vazut meniuri si de 200 de lei de pers......mai ales ca nunta o facem noi...cand am intrebat si de un meniu mai ieftin d-na a schimbat vorba si a zis ca vb atunci.......asta nu a fost pe gustul meu delok......cum sa stau linistita si atunci sa ma trezesc ca ii spun sa-mi faca un meniu de 160 de lei si sa nu fie suficienta mancare....deci, automat ar trebui sa suplimentez....adica tot cum ar vrea dna ar iesi.....nu stiu ce sa zic.....la tine cum a fost?

FETELOR HELPPPPPPPPPPPPPPP....LA VOI CUM A FOST? CE PRET A-TI AVUT LA MENIU? SUNTETI MULTUMITE?

Camy1
07.02.2012, 09:31:37

buna mithunela
...am vazut ca ai avut nunta anul trecut...imi poti impartasi si mie ceva din experienta ta....

ai zis ca "mancarea a fost buna si aratoasa...." poti sa-mi zici si mie pt ce meniu ai optat?....l-ai incercat inainte...sau macar l-ai vazut?...marturisesc ca imi place foarte tare restaurantul....insa la mancare am auzit ca d-na ar avea magazin de mezeluri si ar servi la nunta aperitivul din mezeluri expirate.....gura lumii...multe spune si daca e adevarat sau nu, te intreb pe tine care esti cea mai in masura sa spui.....cu ospatarii cum a fost? ai avut bauturile la bar sau nu?

michelle_mabelle
07.02.2012, 13:06:46
buna....am fost la restaurant..l-m vazut..e foarte frumos, baile sunt curate, luminoase....insa am ramas cu un gust amar cand am vb de meniu...mi s-a spus ca meniul il stabilim in saptamana nuntii....putem sa ne ducem cu nasi , parinti...etc si il vedem, gustam, pozam si la nunta exact acela va fi.....ce nu mi-a placut mie este ca nu stiu exact cat va costa....am vazut meniuri si de 200 de lei de pers......mai ales ca nunta o facem noi...cand am intrebat si de un meniu mai ieftin d-na a schimbat vorba si a zis ca vb atunci.......asta nu a fost pe gustul meu delok......cum sa stau linistita si atunci sa ma trezesc ca ii spun sa-mi faca un meniu de 160 de lei si sa nu fie suficienta mancare....deci, automat ar trebui sa suplimentez....adica tot cum ar vrea dna ar iesi.....nu stiu ce sa zic.....la tine cum a fost?

FETELOR HELPPPPPPPPPPPPPPP....LA VOI CUM A FOST? CE PRET A-TI AVUT LA MENIU? SUNTETI MULTUMITE?

Camy, stai linistita, asa e la toate restaurantele, te cheama sa stabilesti meniul in saptamana dinaintea nuntii, eventual acum, la primele discutii, iti spun pretul care a fost in anul precedent. De preturi poti sa discuti si mai aproape de nunta, dar meniul in mod clar il vei stii doar cu o saptamana inainte.
Voi sa fiti fermi insa, ca patronii de restaurante sunt destul de abili si sa nu te trezesti cu surprize...spuneti de la inceput ce vreti si gata...

Camy1
14.02.2012, 16:25:40
buna
....am fost la restaurant..l-m vazut..e foarte frumos, baile sunt curate, luminoase....insa am ramas cu un gust amar cand am vb de meniu...mi s-a spus ca meniul il stabilim in saptamana nuntii....putem sa ne ducem cu nasi , parinti...etc si il vedem, gustam, pozam si la nunta exact acela va fi.....ce nu mi-a placut mie este ca nu stiu exact cat va costa....am vazut meniuri si de 200 de lei de pers........cand am intrebat si de un meniu mai ieftin d-na a schimbat vorba si a zis ca vb atunci.......asta nu a fost pe gustul meu delok......cum sa stau linistita si atunci sa ma trezesc ca ii spun sa-mi faca un meniu de 160 de lei si sa nu fie suficienta mancare....deci, automat ar trebui sa suplimentez....adica tot cum ar vrea dna ar iesi.....nu stiu ce sa zic.....la tine cum a fost?
ti-a zis vreun pret pt anul trecut ?

LA TINE CUM A FOST? CE PRET A-TI AVUT LA MENIU?

Camy1
14.02.2012, 16:27:38
Buna miresici...sunt si eu o miresica noua pe forum si voi avea nunta la BabaNovac pe 1 septembrie 2012...Ma bucur sa aud ca a fost meniul bun ...imi faceam griji in privinta asta deoarece nu am fost la nici o nunta acolo si nu am vazut cum este servirea...etc...in privinta salii nu mi se pare foarte colorata...alb si roz....am fost de cateva ori sa vad sala decorata...astept pareri

buna
....am fost la restaurant..l-m vazut..e foarte frumos, baile sunt curate, luminoase....insa am ramas cu un gust amar cand am vb de meniu...mi s-a spus ca meniul il stabilim in saptamana nuntii....putem sa ne ducem cu nasi , parinti...etc si il vedem, gustam, pozam si la nunta exact acela va fi.....ce nu mi-a placut mie este ca nu stiu exact cat va costa....am vazut meniuri si de 200 de lei de pers........cand am intrebat si de un meniu mai ieftin d-na a schimbat vorba si a zis ca vb atunci.......asta nu a fost pe gustul meu delok......cum sa stau linistita si atunci sa ma trezesc ca ii spun sa-mi faca un meniu de 160 de lei si sa nu fie suficienta mancare....deci, automat ar trebui sa suplimentez....adica tot cum ar vrea dna ar iesi.....nu stiu ce sa zic.....la tine cum a fost?

Ank_ella
21.02.2012, 15:25:24
buna

La fel mi-a placut si mie partea cu sala, tbai...curate luminoase...Acelasi lucru mi-au spus si mie cele doua doamne...ca o sa degustam meniul inainte cu 1 saptamana..ca il putem compune din ce fel de mancare vrem noi, nasii...etc si in functie de asta va face un pret/meniu..oricum eu o sa merg inainte si atunci cand spun ce as vrea in meniu o sa le intreb cam la cat ar ajunge meniul care il vreau eu.... la asta se refereau doamnele de acolo....ca iti poti alege din meniul lor...sau poti face tu altul din alte mezeluri , alt fel de mancare(si atunci costurile se vor suplimenta) etc...

Iar mie mi-au aratat lista cu pozele si preturile cu meniurile de cand ne-am dus prima data sa dam primul avans si sa stabilim data. Nu am stabilit un anumit pret la meniu ..oricum au zis ca pretul meniu va fi cuprins intre 160ron- 210 ron max.

Daca mai mergi la restaurant si mai afli ceva nou imi poti lasa mesaj pe privat...sa fim la curent!(eu lucrez in Bucuresti) si in cRaiova vin mai rar.
Te poop si spor la pregatiri...Eu sunt stresata acum cu salonul...pentru machiaj si coafura...daca ai tu variante s-au cunosti ceva profesionist poate imi recomanzi si mie...
Ms ...

daniela2510
10.05.2012, 16:05:33
Buna ,
A fost cineva de curand la nunta ? cum a fost ?

Ank_ella
07.06.2012, 16:10:14
Buna ,
A fost cineva de curand la nunta ? cum a fost ?

Buna...vad ca nu raspunde nimeni la intrebarea ta...dar stiu ca anul acesta au fost destule nunti acolo(am vazut pozici)...si am auzit multa lume care a ramas placut impresionata de sala si serviciile Babanovac...sper sa fie asa si la mine...:) am emotiii :)

birsoghe
29.06.2012, 16:09:23
Buna, dragi miresici!
Si eu am nunta la Baba Novac in 2013. Mie mi-a placut foarte mult restaurantul, cu toate ca am mai auzit discutii cu privire la culori.Nu vreau sa fiu subiectiva, dar cred ca-i cel mai reusit restaurant din oras.Asa ca, nu ar trebui sa ne facem multe griji in privinta lui.
Ca pup, Iulia.

Ank_ella
20.07.2012, 10:29:13
Buna, dragi miresici!
Si eu am nunta la Baba Novac in 2013. Mie mi-a placut foarte mult restaurantul, cu toate ca am mai auzit discutii cu privire la culori.Nu vreau sa fiu subiectiva, dar cred ca-i cel mai reusit restaurant din oras.Asa ca, nu ar trebui sa ne facem multe griji in privinta lui.
Ca pup, Iulia.

Buna...Aceeasi parere o am si eu despre despre restaurant! Mi se pare a fi cel mai reusit dintre toate restaurantele din Craiova....sala este foarte frumoas amenajata...se pot vedea toti invitatii perfect...fara stalpi grosi...:d

korinuca
25.10.2012, 22:05:59
Am avut nunta la Baba Novac. Totul a fost la superlativ!!! Multumim gazdelor!

NiLorena
12.11.2012, 14:07:16
Buna fetelor,

Am si eu nunta la Baba Novac in 2013 in sala de jos. Am fost si am vazut restaurantul si mi-a placut foarte mult,Am fost la o nunta acolo si serviciile au fost excelente. Eu sunt plecata in Anglia si astept orice veste despre restaurant poze si noutati daca aveti.:)>- Cand am venit in tara si am vorbit cu Oana(tipa de acolo) mi-a zis ca pt 2013 ar vrea sa mai adauge o alta culoare pentru decorarea salii. Eu am sugerat crem datorita culorilor dar a zis ca este foarte greu de intretinut si nu crede[-o<[-o< Va pupic si astept orice noutate de la voi.
Apropo voi ce formatie aveti la nunta? xx

NiLorena
16.06.2013, 23:38:26
Buna fetelor,

Are cineva noutati, poze despre Baba Novac? Voi ce aranjamente v-ati
ales la sala?
Va pup

anamaria1209
20.07.2013, 20:13:44
Salut,

Sunt noua pe acest site si din curiozitate am citit ce s-a postat despre acest restaurant deoarece o sa avem nunta in 2014 la ei,eu personal am auzit numai de bine despre restaurant insa as dori sa aflu si parerea celor care au avut de curand nunta ... m-ar interesa cat de activi sunt chelneri la mese si daca mancarea ajunge calda pe mese ... tin sa mentionez ca noi am inchiriat sala de jos, cea care se va face in locul magazinului fiind cea de a treia sala si care va fi gata in martie dupa spusele patroanei.
Astept parerile voastre ...

lizzybennet
22.07.2013, 21:12:34
Buna fetelor,

Are cineva noutati, poze despre Baba Novac? Voi ce aranjamente v-ati
ales la sala?
Va pup

Arata suuuper Baba Novac. A fost o prietena la o nunta saptamana trecuta acolo. Mirii au fost foarte multumiti de el in general.

Diana.S
03.07.2014, 15:56:20
Salutare tuturor fostelor sau viitoarelor miresici!
anamaria1209 am vazut ca tu vei avea nunta la Restaurant Baba Novac si indraznesc sa-ti cer cateva informatii.
Eu inca nu l-am vizitat,in august voi face turul restaurantelor :d si m-ar interesa sa stiu daca meniul l-ati ales deja de cand ati incheiat contractul,sau il stabiliti inaintea evenimentului cu 1-2 saptamani?
Sper sa nu te deranjeze intrebarea mea .Astept raspunsul tau si al vostru fetelor .:*

anamaria1209
20.07.2014, 20:08:20
Contractul l-am incheiat cu 1 an si 3 luni in urma...este f cautat acest restaurant...deoarece serviciile lor sunt ireprosabile in comparatie cu alte restaurante...insa are meniuri cam scumpicele...parerea mea,dezavantajul lor major este acela ca nu au o curte sau gradina interioara insa acest spatiu nu il pot dobandi datorita amplasari restaurantului, si cred ca de acea tin asa de mult la calitatea serviciilor si aspectul restaurantelor, pt ca numai asa se pot diferentia de concurenta. O sa va spun parerea mea mult mai obiectiv dupa 17 august...iar meniul cu o saptamana inainte se stabileste...
Eu as avea o intrebare daca stie cineva vreo formatie gen Calusari, pt as vrea sa invitam o astfel de formatie sa ne faca un dans ....???

Diana.S
24.07.2014, 21:06:52
Nu ai cerut tu sa faceti meniul odata cu incheierea contractului sau nu a vrut domnul/doamna? De abia astept sa ne spui cum a fost ! Te pup!