PDA

Versiunea completa : Cununia civila in aceasi zi cu cea religioasa?

anami
02.03.2011, 16:30:22
Crede-ti ca este obositor sa ai in aceasi zi si cununia civila si religioasa?

Corindrum
14.03.2011, 11:12:30

da, pentru ca ai 2 tinute si 2 seturi de coafuri si machiaje (unele ptr civila, celelalte ptr religioasa si receptie) - asta daca nu vrei sa fosgai in rochia de mireasa toata ziua, cu tinuta "de seara" si cucol cocotat in varful capului dis-de-dimineatza la primarie :)

matisor
11.05.2011, 11:22:36

Depinde cum este organizata ziua, in special ora cununiei civile.
Daca este dimineata, cred ca este obositor, atunci probabil ca apelezi la 2 tinute, coafuri, etc.
Daca este dupa masa si sunt una dupa alta, ceva de genul: acte, biserica, sedinta foto, sau cea din urma intre primele doau nu este chiar asa obositor. Noi asa am avut si foarte multe mirese adopta tactica asta. La noi a fost chiar ok.
Dar asa cum spuneam, depinde mult de cum reusesti sa le imbini.

CONT-INCHIS-77517
07.09.2011, 10:48:27
Multumesc mult pt sfaturi .

Buna! Si noi o sa avem cununia civila si pe cea religioasa si nunta in aceeasi zi. Si ma gandesc si eu ca o sa fie foarte foarte obositor pentru ca in loc sa ma fi trezit pe la 10 (sau 9 ca pana la 10 nu prea pot sa dorm) o sa ma trezesc la 7 ca sa ma duc la coafor... si o sa continuu ca stau treaza pana a doua zi dimineata... Cam nasol dar asa o sa ma asigur ca am o nunta foooaaaarte lunga :D

alexandra26
22.11.2011, 19:53:04
Multumesc mult pt sfaturi .

nu este deloc obositor...eu le-am avut in aceeasi zi si 2 tinute..(acelasi coc si machiaj)

niciodata nu m-am gandit sa le fac separat

Andreea_Madalina
23.10.2012, 23:26:45

Da, sincer eu asa cred. Mi se pare timpul putin de o zi chiar si pentru ziua nuntii :P Eu zic ca este mai bine ca cele doua evenimente sa fie inzile separate, este mult mai bine, fara oboseala si stres mai mare decat este deja ;)

IrisVictoria
23.10.2012, 23:34:32
noi le-am avut in zile separate si sincer nu regret. cununia civila a fost tot ce mi-am putut dori de la ziua respectiva. atunci ama avut emotii, atunci am plans si atunci m-am bucurat... a fost o zi superba si asa o s-o tin minte toata viata.
cununia religioasa si nunta au fost alta poveste. am avut aprox. 250 de invitati si a fost greu. pot sa zic cu mana pe inima ca nu am simtit nimic din ce s-a intamplat. a trebuit sa vad filamrea ca sa-mi dau seama ca oamenii s-au si distrat.
asa ca nu regret deloc ca am avut ziua noastra speciala cu o cununie civila si o masa in famileie retransa si seara gratar cu prietenii. a meritat si daca stau bine sa ma gandesc, e singura parte pe care chiar as repeta-o...

miresica12102013
19.01.2013, 08:57:42
buna dimineata, nu s a mai scris aici de mult timp...e cineva din bucuresti care face totul intr o zi? Civila, religioasa, sedinta foto si restaurantul? :)

optimus_cl
19.01.2013, 10:26:10
Eu nu vad o problema in privinta asta pentru ca oricum la primarie se sta doar 15-20 minute. Am fost la o nunta in Bucuresti unde mirii au dorit primaria pe la ora 11 in costume, iar de la 12 cred ca au inceput pregatirile pentru rochia de mireasa, etc deci se poate face in aceeasi zi si cununia civila.

ghita_claudiaalexandra
20.03.2013, 19:33:52
buna dimineata, nu s a mai scris aici de mult timp...e cineva din bucuresti care face totul intr o zi? Civila, religioasa, sedinta foto si restaurantul? :)
da...eu am si cununia civila si cea religioasa in aceasi zi....

ghita_claudiaalexandra
20.03.2013, 19:35:28
dar am si eu o intrebare...cum se face programarea la cununia civila....ca sa gasesc ora dorita?

oannaa
20.03.2013, 22:34:40
Noi am optat pentru cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa. Nu vad de ce ar fi obositor, in definitiv cununia civila nu dureaza mai mult de 15 min. Imediat dupa cununia civila mergem la biserica, deci mare oboseala nu ar fi si nici doua tinute nu imi trebuie. In plus evit inca o cheltuiala cu petrecerea dupa cununia civila pt k vor dori sa participe atat rudele, cat si prietenii.