PDA

Versiunea completa : Mamici si burtici in Bihor

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

tina19
27.01.2008, 20:04:48
cum cateva dintre noi am fost miresici si acum suntem mame sau vom fi am deschis subiectul pentru a putea sa ne consultam despre tot ce inseamna nastere si crestere in orasul nostru. sincer cand am fost eu insarcinata mi-ar fi prins bine sa am cu cine ma sfatui privind medicii, maternitatea, magazine, etc .
va astept cu drag sa ne sfatuim!

andymatei
28.01.2008, 10:49:06
Extraordinar de bine te-ai gandit draguta mea! Am sa am si eu de la cine cere sfaturi cand va veni vremea :D
Sa-ti traisca bebe frumos si sanatos!

taia
28.01.2008, 13:28:13
Este o idee foarte buna, din experienta personala nu va pot ajuta dar acuma trec cu vara-mea prin chinurile nasterii...deci...sunt cam in tema cu medici, etc. Bebe al tau e super!!!Sa-ti traiasca, sa creasca mare si frumos!

tina19
28.01.2008, 15:38:59
multumesc frumos fetelor. eu din experienta mea am sa incerc sa va ajut si din pataniile mele sper sa invatati si voi.

taia
28.01.2008, 17:55:31
Da nu ne povestest de bebe? Ce face? Ce sunete scoate? E cuminte?

tina19
28.01.2008, 18:03:30
Da nu ne povestest de bebe? Ce face? Ce sunete scoate? E cuminte?
despre bebe meu as putea povesti ani intregi pot ca in fiecare secunda face cate ceva special (pt noi este special pt altii pote nu). este cumintel dar f f activ si agitat, intr-o permanenta miscare si ii place sa analizeze toate lucrurile. acum gangurim toata ziua ca suntem mari si avem vocabular. am inceput sa stam in fundic si ne ridicam incet in picioare. face numai prostioare. de exemplu saptamana trecuta mama manca projitura tinandu-l in brate si a sarit la mana ei sa-i ia projitura din mana. ii plac telefoanele si telecomenzile, aparatul foto si camera de filmat, cuptorul cu microunde. pe jucarii nu da doi bani (bine ca am bagat eu milioane in ele #-o).
sincer ne umple viata si sufletele de bucurie si fericire.

taia
28.01.2008, 18:20:47
ii plac telefoanele si telecomenzile, aparatul foto si camera de filmat, cuptorul cu microunde. pe jucarii nu da doi bani (bine ca am bagat eu milioane in ele #-o).
sincer ne umple viata si sufletele de bucurie si fericire.[/quote]
Da e normal sa fie interesat de astfel de chestii...nepotelul meu are 6 ani si ii sunt si nasa ca urmare va dati seama ca nu trece saptamana sa nu merg sa-l vad si sa-i duc cate ceva. Vreau sa va spun ca nu-i curios...adica se joaca o jumatate de ora cu chestia respectiva si pauza. Dar, isi gaseste tot felul de minuni (ex> oul de la ouale kinder) si e in stare sa se joace si 2 ore cu chestia respectiva. Creativ nu?

tina19
28.01.2008, 19:03:54
ii plac telefoanele si telecomenzile, aparatul foto si camera de filmat, cuptorul cu microunde. pe jucarii nu da doi bani (bine ca am bagat eu milioane in ele #-o).
sincer ne umple viata si sufletele de bucurie si fericire.
Da e normal sa fie interesat de astfel de chestii...nepotelul meu are 6 ani si ii sunt si nasa ca urmare va dati seama ca nu trece saptamana sa nu merg sa-l vad si sa-i duc cate ceva. Vreau sa va spun ca nu-i curios...adica se joaca o jumatate de ora cu chestia respectiva si pauza. Dar, isi gaseste tot felul de minuni (ex> oul de la ouale kinder) si e in stare sa se joace si 2 ore cu chestia respectiva. Creativ nu?[/quote]
oul kinder este mai ineresant ca si jucaria.

taia
28.01.2008, 19:27:18
Da voi stiti ca eu cand ii vad cat sunt de dulci ma apuca asa o pofta sa-mi fac unul?

tina19
28.01.2008, 19:28:01
Da voi stiti ca eu cand ii vad cat sunt de dulci ma apuca asa o pofta sa-mi fac unul?
si ce astepti?

taia
28.01.2008, 21:45:41
si ce astepti?
Ce stiu eu? Sa treaca stresul cu nunta cred...

nicky_s
29.01.2008, 20:25:18
hai ca ziceai ca tre' sa iti planifici luna de miere, te trezesti ca plecati doi si veniti trei, patru.......:*

nicky_s
29.01.2008, 20:26:08
cica primavara si soarele fac bine ... la produs bebei...

andymatei
29.01.2008, 21:23:08
Noi avem trei cupluri de prieteni care au plecat in luna de miere doi si au venit trei :)...asa ca multa bafta!

taia
30.01.2008, 17:09:05
Noi avem trei cupluri de prieteni care au plecat in luna de miere doi si au venit trei :)...asa ca multa bafta!
Multumesc la fel!!!

taia
30.01.2008, 17:16:49
Daca ne vedem la sfarsit de saptamana va povestesc si de nepotelul meu care se naste maine...adica il scoate nenea doctoru...

nicky_s
30.01.2008, 21:05:47
Daca ne vedem la sfarsit de saptamana va povestesc si de nepotelul meu care se naste maine...adica il scoate nenea doctoru...
intai da poze rapid si toate detaliile: nume, greutate , centimetri, daca are par pe cap sau e chel8-} , daca e brunet sau blond. sanatos sa fie!

tina19
31.01.2008, 09:22:52
sa va traiasca nepotelul, sa fie sanatos, mancacios si cuminte ca mama lui va avea nevoie acum ca el sa fie cuminte. stiu eu dece.:D

taia
31.01.2008, 12:36:05
intai da poze rapid si toate detaliile: nume, greutate , centimetri, daca are par pe cap sau e chel8-} , daca e brunet sau blond. sanatos sa fie!
Vai, pai numai sa-l scoata si sa fie ok, ca azi ii face cezariana...de fapt deseara! Am niste emotii!Zici ca pe mine ma taie

tina19
31.01.2008, 12:40:49
Vai, pai numai sa-l scoata si sa fie ok, ca azi ii face cezariana...de fapt deseara! Am niste emotii!Zici ca pe mine ma taie
cu cine naste? medicul.

taia
31.01.2008, 12:45:59
cu cine naste? medicul.
Dr. Muresan. Cica e printre cei mai buni pe chirurgie

taia
31.01.2008, 12:47:52
A! Si am uitat sa va spun: fratiorul baietelului care se naste azi, implineste tot azi 6 ani! Deci, bine i-a potrivit vara-mea...le tine o data ziua! Si, cel de 6 ani e finutul meu!!!

tina19
31.01.2008, 12:48:07
Dr. Muresan. Cica e printre cei mai buni pe chirurgie
il cunosc f f bine. este prieten cu socrul meu si eu am fost la el dupa ce am nascut sa repare ce-a stricat medicul meu.
este medic vechi si cu experienta si prestanta. dar ca la toti medicii sunt parere si bune si rele.

taia
31.01.2008, 12:54:18
il cunosc f f bine. este prieten cu socrul meu si eu am fost la el dupa ce am nascut sa repare ce-a stricat medicul meu.
este medic vechi si cu experienta si prestanta. dar ca la toti medicii sunt parere si bune si rele.
E adevarat...dar pana acum numai lucruri bune pot sa spun despre el...cel putin din cele auzite de la vara-mea

tina19
31.01.2008, 13:05:59
E adevarat...dar pana acum numai lucruri bune pot sa spun despre el...cel putin din cele auzite de la vara-mea
eu sunt f multumita de cum m-a "reparat" dupa dezastrul de la nastere.

taia
31.01.2008, 14:22:12
eu sunt f multumita de cum m-a "reparat" dupa dezastrul de la nastere.
Da...ce dezastru daca nu-s prea indiscreta? Si care medic ti la-a cauzat ca sa ne putem feri

tina19
31.01.2008, 19:31:23
Da...ce dezastru daca nu-s prea indiscreta? Si care medic ti la-a cauzat ca sa ne putem feri
eu am nascut cu dr. Rotaru si pe langa faptul ca m-a lasat sa ma chinui f mult dupa ce mi-a scos firele a vazut ca nu s-a prins taietura si m-a lasat asa acasa. vinerea am iesit din spital si martea m-am dus la Muresan pt ca eram desfacuta si facusem si puroi. indicatiile pt igiena locala au fost apa calda si sapun. cum eu n-am avut timp sa gandesc am aplicat ce mi s-a spus si am facut-o mai lata de cat era. dr. Muresan m-a tratat si peste o luna doua ma duc la reconstructie.

taia
31.01.2008, 22:28:00
!!!Fetele!!!
Am un nepotel de ti-e mai mare dragul!!!E frumos, sanatos, de 3,1 kg si seamana bine cu fratiorul lui cand s-a nascut!!!
Vara-mea e bine si ea desi ii crescuse tensiunea in timpul operatiei!!!Dar s-a trezit si e ok, acuma am venit acasa!!
Si apropo nu stiti voi cum se face ceaiul de chimen? Ca trebuie sa-i duc dimineata!!!

taia
31.01.2008, 22:31:43
A! Si jos palaria in fata doctorului Muresan! In 10 min l-a scos pe bebe si n-a iesit pana n-a vazut ca Lia e bine!!!

nicky_s
31.01.2008, 22:58:23
e tare Muresan asta, e ceva ruda cu mine sau mai bine zis e var cu maica-mea8-| adica atunci e ruda si cu mine=P~ 8-}

andymatei
31.01.2008, 22:59:52
Buna rudenie la casa omului!

taia
31.01.2008, 23:03:39
Chiar buna! Mi-a fost asa de drag si cand a venit ca s-a dus viitorul tatic sa vb cu el iar cand a iesit a dat mana cu el, i-a spus ca e totul ok! Asa medic sa tot ai!!!

andymatei
31.01.2008, 23:15:03
Cum mai arata maternitatea din Oradea?...ca intr-un timp era dezastru!

taia
31.01.2008, 23:18:15
Cum mai arata maternitatea din Oradea?...ca intr-un timp era dezastru!
Pai...cam tot asa...cel putin pe unde am fost eu!:((Acolo sus la 4 unde au dus-o pe vara-mea, unde-si revin fetele dupa cezariana, e chiar sinistru...adica asa mi se parea mie. In saloane? Depinde...daca beneficiezi de ceva cunostinte e mai ok, daca nu vai-s-amar!!!

andymatei
31.01.2008, 23:22:55
Speram si eu asa...ca s-a mai schimbat, ca e mai bine...8-|8-|8-|

taia
31.01.2008, 23:24:40
Speram si eu asa...ca s-a mai schimbat, ca e mai bine...8-|8-|8-|
dACA AI BANI...E BINE! cA-MI ZICEA O TIPA CE FUSESE INAINTE CU VARA-MEA IN SALON SI CARE A NASCUT CA A FOST DUSA IN SALONUL 205, SALON REZERVAT. EA A AJUNS ACOLO PT CA NU MAI AVEAU PATURI SI ACUMA TOATA LUMEA LE AMENINTA CA LE MUTA...

tina19
01.02.2008, 11:56:46
Taia ma bucur ca mama si bebe sunt bine si ca totul a decurs bine. sa creasca mare si voinic si sa fie fericit si cuminte.
fetelor, maternitatea este un dezastru pe cale de a fi un si mai mare dezastru. daca ai cunostinte poti sa stai intr-un salon mai de doamne ajuta daca nu la gramada si la baia comuna. eu am avut noroc cu un fost coleg de catedra ca a rezolvat sa fiu intr-un salon la ob. unde erau doar 3 paturi si baie in salon. dupa ce am nascut am stat in rezerva (pe bani normal) unde am avut conditii, adica baie cu dus, frigider, televizor si se purtau mai frumos asistentele si medicii (mai putin al meu care n-a prea venit sa ma vada). dar daca esti in salon normal atunci conditiile sunt mizerer. te speli la chiuveta, patul este groaznic, noptiera de-o data cu mine si ti se vorbeste de parca acum ai fi venit de la coada vacii si esti cea mai mare proasta. am stat o noapte intr-un astfel de salon (pana s-a eliberat rezerva) si cam asta a fost tratamentul. dar cand m-am mutat in rezerva si-au pus doamnele manusi si nu stiau cum sa ma perieze mai bine.

taia
01.02.2008, 13:09:00
Taia ma bucur ca mama si bebe sunt bine si ca totul a decurs bine. sa creasca mare si voinic si sa fie fericit si cuminte.
fetelor, maternitatea este un dezastru pe cale de a fi un si mai mare dezastru. daca ai cunostinte poti sa stai intr-un salon mai de doamne ajuta daca nu la gramada si la baia comuna. eu am avut noroc cu un fost coleg de catedra ca a rezolvat sa fiu intr-un salon la ob. unde erau doar 3 paturi si baie in salon. dupa ce am nascut am stat in rezerva (pe bani normal) unde am avut conditii, adica baie cu dus, frigider, televizor si se purtau mai frumos asistentele si medicii (mai putin al meu care n-a prea venit sa ma vada). dar daca esti in salon normal atunci conditiile sunt mizerer. te speli la chiuveta, patul este groaznic, noptiera de-o data cu mine si ti se vorbeste de parca acum ai fi venit de la coada vacii si esti cea mai mare proasta. am stat o noapte intr-un astfel de salon (pana s-a eliberat rezerva) si cam asta a fost tratamentul. dar cand m-am mutat in rezerva si-au pus doamnele manusi si nu stiau cum sa ma perieze mai bine.
Si presupun ca si-au si primit "portia"
Da, din pacate asa e: daca cunosti pe cineva de acolo care sa te ajute i sa te indrume e super daca nu...mai greu!

tina19
01.02.2008, 15:00:02
Si presupun ca si-au si primit "portia"
Da, din pacate asa e: daca cunosti pe cineva de acolo care sa te ajute i sa te indrume e super daca nu...mai greu!
si-au primit toti. pt nastere am dat cat pt cezariana si eu am nascut normal. la asistente cel putin 100 mii cand veneau la mine. cand veneau la copil 100 mii pt baie si inca o 100 pt ca-i aduceau completare (el n-a supt, eu n-am avut lapte decat tarziu) si-i aduceau cu seringa lapte praf.
nimic nu misca fara bani. am cheltuit f multi bani numai in maternitate pt "portia" lor.

taia
01.02.2008, 20:30:23
si-au primit toti. pt nastere am dat cat pt cezariana si eu am nascut normal. la asistente cel putin 100 mii cand veneau la mine. cand veneau la copil 100 mii pt baie si inca o 100 pt ca-i aduceau completare (el n-a supt, eu n-am avut lapte decat tarziu) si-i aduceau cu seringa lapte praf.
nimic nu misca fara bani. am cheltuit f multi bani numai in maternitate pt "portia" lor.
Vezi din pacate toate asa merg...vad si eu auma cum imparte vara-mea!
Da, conteaza ca sunt bine amandoi ca doar noi facem banii si nu ei pe noi

tina19
02.02.2008, 12:23:45
Vezi din pacate toate asa merg...vad si eu auma cum imparte vara-mea!
Da, conteaza ca sunt bine amandoi ca doar noi facem banii si nu ei pe noi
da dar sunt oameni care nu au banii care-i am eu sau vara ta. sunt oameni care abia pot sa cumpere cele trebuincioase pt copil nu sa imbuibe angajatii sanatatii cu bani.

taia
02.02.2008, 13:25:26
da dar sunt oameni care nu au banii care-i am eu sau vara ta. sunt oameni care abia pot sa cumpere cele trebuincioase pt copil nu sa imbuibe angajatii sanatatii cu bani.
Stii la ce ma gandesc...in general oamenii sunt fara bani dar fac tot posibilul sa adune pt atunci, sau cer imprumut sau mai stiu eu ce!!!

nicky_s
03.02.2008, 18:49:22
nu stiu decat cazul surorii mele care intr-adevar a stat intr-o rezerva(conditiile ok adica curat) dar tratamentul "doamnelor" de acolo lasa mult de dorit. adica voia sa mearga sa isi vada copilul si ii spuneau de f. multe ori ca nu se poate pe un ton asa de frumos ca mie imi venea sa le strang de gat si sa tip la ele ca nu e normal ca mama sa nu-si poata vedea copilul:-L sau ca daca au un motiv intemeiat sa o zica pe un ton mai normal. si acuma cand imi aduc aminte imi vine sa la strang de gat. a, si toti tiganii pot intra in maternitate oricand, dar daca noi voiam sa mergem in afara orelor de vizita sa ii mai ducem cate ceva sora-mii, portarul avea grija sa ne intrebe ce cautam acolo ca sa ii mai lasam si lui niste bani de cafea. dezgustator!

tina19
04.02.2008, 14:45:20
nu stiu decat cazul surorii mele care intr-adevar a stat intr-o rezerva(conditiile ok adica curat) dar tratamentul "doamnelor" de acolo lasa mult de dorit. adica voia sa mearga sa isi vada copilul si ii spuneau de f. multe ori ca nu se poate pe un ton asa de frumos ca mie imi venea sa le strang de gat si sa tip la ele ca nu e normal ca mama sa nu-si poata vedea copilul:-L sau ca daca au un motiv intemeiat sa o zica pe un ton mai normal. si acuma cand imi aduc aminte imi vine sa la strang de gat. a, si toti tiganii pot intra in maternitate oricand, dar daca noi voiam sa mergem in afara orelor de vizita sa ii mai ducem cate ceva sora-mii, portarul avea grija sa ne intrebe ce cautam acolo ca sa ii mai lasam si lui niste bani de cafea. dezgustator!
ai dreptate cu tiganii. este plin de ei si circula ca-n gara, nu-i intreaba nimeni de sanatate dar sotul si mama au cotizat la portar de cate ori au intrat (si intr-o zi intrau de mai multe ori).

taia
05.02.2008, 19:57:18
ai dreptate cu tiganii. este plin de ei si circula ca-n gara, nu-i intreaba nimeni de sanatate dar sotul si mama au cotizat la portar de cate ori au intrat (si intr-o zi intrau de mai multe ori).
vreau sa va spun ca si eu cotizez frecvent, nu pot sa ajung cand e programul liber...dar, in dimineata dupa operatie nu m-au lasat sa intru desi am vrut sa ii dau portarului banii ca cica era carantina! de fapt era ora de vizita si nu vroiam decat sa-i las verisoarei mele niste chestii de care ea uitase!
Si stiti ce mi-a zis portarul ?
S-a tot scuzat si mi-a spus ca "lui ii e cel mai rau cand e carantina"!! Si normal ca numa 2 RON sa-i dea fiecare ca si mine si deja...
A! Va mai spun o faza! Fata (vara-mea )primea injectii dureroase. Si...i-a spus unei asistente ceva de genul "Astea, adica injectiile, sunt intotdeauna asa de dureroase?" iar raspunsul a fost "depinde cum te comporti!!!!"Voi ce intelegeti din asta?

tina19
05.02.2008, 19:59:04
vreau sa va spun ca si eu cotizez frecvent, nu pot sa ajung cand e programul liber...dar, in dimineata dupa operatie nu m-au lasat sa intru desi am vrut sa ii dau portarului banii ca cica era carantina! de fapt era ora de vizita si nu vroiam decat sa-i las verisoarei mele niste chestii de care ea uitase!
S-a tot scuzat si mi-a spus ca "lui ii e cel mai rau cand e carantina"!! Si normal ca numa 2 RON sa-i dea fiecare ca si mine si deja...
A! Va mai spun o faza! Fata (vara-mea )primea injectii dureroase. Si...i-a spus unei asistente ceva de genul "Astea, adica injectiile, sunt intotdeauna asa de dureroase?" iar raspunsul a fost "depinde cum te comporti!!!!"Voi ce intelegeti din asta?
ca nu i-a dat destul, n-a fost multumita d-na asistenta.

taia
05.02.2008, 20:02:25
ca nu i-a dat destul, n-a fost multumita d-na asistenta.
Inca nu-i daduse asteia...abia urma!!!Si femeia se asiguira ca isi primeste "portia"

tina19
05.02.2008, 20:06:28
Inca nu-i daduse asteia...abia urma!!!Si femeia se asiguira ca isi primeste "portia"
da, sa n-o rateze cumva, vezi doamne.

taia
05.02.2008, 20:07:29
da, sa n-o rateze cumva, vezi doamne.
SI NE MIRAM CA TARA ASTA MERGE CUM MERGE!!!

tina19
05.02.2008, 20:17:11
va pun cateva poze cu baiatul meu.

taia
05.02.2008, 20:20:27
ce dulce e!
vreau si eu!^:)^

nicky_s
05.02.2008, 20:39:11
inteleg ca d-na nu avea ce sa lucreaze in sistemul de sanatate!

nicky_s
05.02.2008, 20:41:13
e bestial piciul tau! cat timp are? nu stiu daca ai mai zis asta undeva.o:-)
vrem si poze de la nunta mamei lui:*

nicky_s
05.02.2008, 20:42:29
ce dulce e!
vreau si eu!^:)^
noa, numa un pic sa mai ai rabdare. sau daca vrei sa ia parte la nunta ta, se poate si asa. eventual le spui alor tai ca s-a nascut prematur la vreo 3kile jumate.:)) :))

tina19
05.02.2008, 20:44:10
e bestial piciul tau! cat timp are? nu stiu daca ai mai zis asta undeva.o:-)
vrem si poze de la nunta mamei lui:*
maine facem 6 luni.

tina19
05.02.2008, 20:52:42
Niky sunt cateva poze in albumul meu. poti sa le vezi acolo.

nicky_s
05.02.2008, 20:57:44
maine facem 6 luni.
multe inainte!

nicky_s
05.02.2008, 21:03:26
Niky sunt cateva poze in albumul meu. poti sa le vezi acolo.
acum le-am vazut. mai pune^:)^

taia
05.02.2008, 21:08:11
maine facem 6 luni.
LA MULTI ANI! SA CRESTETI MARI SI SANATOSI! SI S-O IUBITI MULT PE MAMI!

taia
05.02.2008, 21:09:05
noa, numa un pic sa mai ai rabdare. sau daca vrei sa ia parte la nunta ta, se poate si asa. eventual le spui alor tai ca s-a nascut prematur la vreo 3kile jumate.:)) :))
Da, si sa-i explic lu bb ca el este ca Fat Frumos: creste intr-o luna cat altii in trei=))

nicky_s
05.02.2008, 21:29:30
bebe pana la un timp va da din cap la tot ce spui tu, cu rudele va fi mai vreu. sau poate mai cred in povesti, ca si asa traim intr-o lume mult prea pragmatica, ar trebui sa fim mai visatori....

andymatei
05.02.2008, 21:32:40

Sa-ti traiasca sanatos si fericit! Ce fruuuuuummmmooosssss e!

(ca mamica lui :) )

taia
05.02.2008, 21:34:00
bebe pana la un timp va da din cap la tot ce spui tu, cu rudele va fi mai vreu. sau poate mai cred in povesti, ca si asa traim intr-o lume mult prea pragmatica, ar trebui sa fim mai visatori....
da'pe mine chiar nu ma intereseaza ce spun cei din jur...si daca ar fi sa fie...eu as fi cea mai fericita! dOAR CA EL MAI TREBUIE SA ASTEPTE PUTIN!
dE FAPT ORICUM NU VINE CAND VREM NOI CI CAND VREA EL! sAU dOAMNE DOAMNE

nicky_s
05.02.2008, 21:44:45
da'pe mine chiar nu ma intereseaza ce spun cei din jur...si daca ar fi sa fie...eu as fi cea mai fericita! dOAR CA EL MAI TREBUIE SA ASTEPTE PUTIN!
dE FAPT ORICUM NU VINE CAND VREM NOI CI CAND VREA EL! sAU dOAMNE DOAMNE
cand va doriti voi si sunteti pregatiti! ca vad e dorit si asteptat!

taia
05.02.2008, 21:45:59
cand va doriti voi si sunteti pregatiti! ca vad e dorit si asteptat!
cel putin de mine ca pui tot zice ca-si doreste da ce bine ar fi sa terminam casa, bla bla bla

nicky_s
05.02.2008, 21:51:59
cel putin de mine ca pui tot zice ca-si doreste da ce bine ar fi sa terminam casa, bla bla bla
toate la timpul lor

taia
05.02.2008, 21:53:17
toate la timpul lor
da asa este...si poate ca timpul acela n-a venit inca!!!

tina19
06.02.2008, 08:39:22
LA MULTI ANI! SA CRESTETI MARI SI SANATOSI! SI S-O IUBITI MULT PE MAMI!
multumim frumos.

tina19
06.02.2008, 08:40:28
Sa-ti traiasca sanatos si fericit! Ce fruuuuuummmmooosssss e!

(ca mamica lui :) )
multumim frumos. va aspteptam si pe voi.

andymatei
06.02.2008, 12:22:12
multumim frumos. va aspteptam si pe voi.

Cred ca voi fi o mama groaznica :(( In viata personala sunt o zapacita de n-ai vazut (in mod ciudat la lucru cam rar imi scapa ceva)...si nici cu sotul nu mi-e rusine. Cred ca vom uita copilul in cos la supermarket :((

taia
06.02.2008, 13:37:17
Cred ca voi fi o mama groaznica :(( In viata personala sunt o zapacita de n-ai vazut (in mod ciudat la lucru cam rar imi scapa ceva)...si nici cu sotul nu mi-e rusine. Cred ca vom uita copilul in cos la supermarket :((
si tu crezi ca esti singura?
Eu am tot felul de fixuri: de exemplu de cate ori sunt undeva imi caut cheia de la masina...poate o sa-l innebunesc pe bebe
A! Si-s tare dezordonata deci...

tina19
06.02.2008, 18:45:13
la's ca va reveniti voi cand apare ala micu. asa va revenit de o sa zoceti ca nici n-ati fost uituce vreodata.

taia
06.02.2008, 19:12:07
la's ca va reveniti voi cand apare ala micu. asa va revenit de o sa zoceti ca nici n-ati fost uituce vreodata.
curioasa-s daca si la mine se va intamp-la
Ca eu i-am spus la mami ca-l fac si i-l duc ei sa-l creasca...da numa gura-i de mine asa-i?

tina19
06.02.2008, 19:19:10
azi facem 6 lunite si va punem si voua poze cu noi la fix 6 luni

nicky_s
06.02.2008, 19:41:17
eu imi fac antrenament pe nepotzelul meu care are maine 4 luni. apropo Tina, la multi ani lui Andrei=D>

tina19
06.02.2008, 19:47:09
eu imi fac antrenament pe nepotzelul meu care are maine 4 luni. apropo Tina, la multi ani lui Andrei=D>
multumim frumos!

taia
07.02.2008, 16:43:34
Oai ce tare-i bebe!
La multi an! Sa cresteti mari si sanatosi!

taia
07.02.2008, 16:44:08
AAAAAAA! Si ai mei au plecat azi acasa!
Abia astept sa fie sambata ca merg sa-i vad!

tina19
07.02.2008, 19:00:02
Oai ce tare-i bebe!
La multi an! Sa cresteti mari si sanatosi!
multumim frumos.
alor tai le doresc sa se acomodeze acasa usor. sa ne pui poze cu bebe mic.:*:*:*

taia
07.02.2008, 19:56:20
multumim frumos.
alor tai le doresc sa se acomodeze acasa usor. sa ne pui poze cu bebe mic.:*:*:*
cand o sa am va pun
am fost tare curioasa cum o sa-l primeasca fratele lui mai mare da zice vara-mea ca i-ar tot da jucarii si tot in jurul lui este

andymatei
07.02.2008, 21:04:23
Tina...sa-ti traisca la multi ani fericiti! Ce maricel e!

Taia...acomodare placuta la puiutul mic si la mamica!

taia
07.02.2008, 21:14:35

Multumim, multumim...>:D<

tina19
08.02.2008, 09:24:52

multumim!
sa va dea Dumnezeu si voua o asemenea minune!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

taia
11.02.2008, 07:57:08
Am fost sambata in vizita acasa la bebe, stiti voi 12 rfeluri de mancare, 17 feluri de prajituri, etc, neinteresant
Bebe e un dulce numa ca toata ziua doarme...tot am incercat sa-l trezesc, sa-l bazai (ce nesi sunt nu? Oare ce mi-o fi gandit saracul?) ideea e ca e asa de dragutel...si sa-l vedeti pe frate-sau (de 6 ani) cum isi ajuta mamica si cum il tine in brate...

andymatei
11.02.2008, 20:26:53
Pai e bine daca doarme ala micu'. Imi inchipui ce se bucura mamica lui ca vrei sa-l trezesti :-?:-?:-?

Eu zic ca e cazul sa te apuci de treaba, Taia, ca vad ca tare iti plac :)

taia
11.02.2008, 20:35:13
Pai e bine daca doarme ala micu'. Imi inchipui ce se bucura mamica lui ca vrei sa-l trezesti :-?:-?:-?

Eu zic ca e cazul sa te apuci de treaba, Taia, ca vad ca tare iti plac :)
Mai fata! Lasa-ma sa termin cu nunta!
Apuca-te tu
Mie imi plac si mi-au placut tot timpul deci...

andymatei
11.02.2008, 20:41:35
Off...m-as apuca, dar chiar am dubii serioase ca as fi o mamica buna :(

Sa nu dati cu pietre...mie imi plac mult copii, dar mai ales cand sunt ai altora si dupa o vreme merg acasa cu parintii lor...:(( sunt o fiinta groaznica :((

Si am foarte multe chestii fragile prin casa...:((

taia
11.02.2008, 20:47:10

Sa nu dati cu pietre...mie imi plac mult copii, dar mai ales cand sunt ai altora si dupa o vreme merg acasa cu parintii lor...:(( sunt o fiinta groaznica :((

Si mie imi plac bebeii tot cam asa...vreo 2 ore si dupa aia sa mearga cu mamica lor
Da cica ti se trezeste asa un sentiment matern...am o prietena care a nascut o fetita in septembrie! Si daca ei i-a aparut acest sentiment (si chiar il are :-p) fii convinsa Andy ca vine si la tine!!!

andymatei
11.02.2008, 20:54:13
hmmm...nu sunt convinsa...sper totusi /:)/:)/:)/:)

taia
11.02.2008, 20:56:24
hmmm...nu sunt convinsa...sper totusi /:)/:)/:)/:)
Trebuie sa incerci sa vezi ce se intamla1
Oricum si eu i-am spus la mami ca il fac si i-l duc ei sa-l creasca!!!
Ea zice ca nu ma crede! Ca stie ea cum e si ca o sa vad cand voi avea copii!!!

nicky_s
11.02.2008, 23:10:27

andy, multe lucruri bune se intampla cand te astepti mai putin, asta poate fi unul din ele<:-P

85tunde
18.02.2008, 14:56:39
Sunt noua aici, viitoare mireasa, dar din intamplare, (sau nu) si asistenta la nou nascuti la maternitatea din Oradea. Am citit ce parere aveti despre personalul medical din spital si din pacate aveti dreptate. Cu toate cunostintele mele din spital nu cred ca as naste aici. Viitoarele mamici daca sunteti in pargul de a naste sa imi scrieti sa nu mergeti la maternitate fara avea macar o cunostinta.

taia
18.02.2008, 15:59:38
Sunt noua aici, viitoare mireasa, dar din intamplare, (sau nu) si asistenta la nou nascuti la maternitatea din Oradea. Am citit ce parere aveti despre personalul medical din spital si din pacate aveti dreptate. Cu toate cunostintele mele din spital nu cred ca as naste aici. Viitoarele mamici daca sunteti in pargul de a naste sa imi scrieti sa nu mergeti la maternitate fara avea macar o cunostinta.
Multumim Tunde esti o draguta...Bine ai venit! printre noi!

andymatei
18.02.2008, 19:03:06
Multumim frumos Tunde! E bine sa stii ca mai sunt si "oameni" acolo :)

nicky_s
18.02.2008, 19:08:00
multumim pentru opinia sincera!

85tunde
18.02.2008, 22:32:24
Stiti, desi sunt absolut convinsa ca am cel mai fain loc de munca si ma duc cu atat drag la lucru, cateodata e asa de greu ca nu pot face mai mult acolo si sunt cumva legata de maini si picioare. E o minune sa vezi cat de perfect vine un copil pe lumea asta, desi niciodata nu a mancat prin gura inainte, din primele ore isi suge degetul. Oare de unde stie ca incepand din acel moment o sa manance prin gura?ma uit la unghiile lor, cateodata sunt chiar lungi, sau cum din primele clipe au reflexul de a apuca de a te tine de deget. Sau cand le dai sa manance se uita in ochii celui care ii da sa manance. E o minune sa vezi un copil, sa ai un copil si sper ca in curand o sa fim din ce in ce mai multe.

andymatei
19.02.2008, 10:08:09
Daca ar fi mai multe persoane ca tine in sistemul medical, nu ar mai trebui sa ne gandim cu groaza la momentul in care trebuie sa mergem la maternitate. Sper sa ai puterea de a ramane la fel intr-un sistem inuman.

nicky_s
19.02.2008, 17:18:23
Stiti, desi sunt absolut convinsa ca am cel mai fain loc de munca si ma duc cu atat drag la lucru, cateodata e asa de greu ca nu pot face mai mult acolo si sunt cumva legata de maini si picioare. E o minune sa vezi cat de perfect vine un copil pe lumea asta, desi niciodata nu a mancat prin gura inainte, din primele ore isi suge degetul. Oare de unde stie ca incepand din acel moment o sa manance prin gura?ma uit la unghiile lor, cateodata sunt chiar lungi, sau cum din primele clipe au reflexul de a apuca de a te tine de deget. Sau cand le dai sa manance se uita in ochii celui care ii da sa manance. E o minune sa vezi un copil, sa ai un copil si sper ca in curand o sa fim din ce in ce mai multe.
draga mea esti o fericita ca poti spune ca ai cel mai fain loc de munca, ca poti sa te duci cu placere la lucru si ca poti sa vezi partea frumoasa a lucrurilor. de-ar fi mai multi ca tine!:*

ionu
19.02.2008, 17:23:14
ciao, ti-as cere o parere...;;) despre dr.negrini.. ai putea sa-mi dai niste sfaturi?cum e?asta asa intre noi:[email protected]

85tunde
21.02.2008, 13:18:34
Nu stiu ce sa zic de Dr Negrini... Acuma si depinde de care dintre ei ai intrebat, ca daca intrebi de chirurg se zice ca a fost unul dintre cei mai bun, daca de sotie care lucreaza la maternitate, nu e cea mai renumita, dar daca e vorba de o nastere atunci nu trebuie sa iti faci griji.

ionu
21.02.2008, 14:19:55
multumesc de raspuns tunde>:D<
de negrini de la maternitate intrebam, .... sunt atatea variante despre medici ca nu mai stii ce sa crezi.tu lucrand acolo ma gandesc ca ii cunosti mai bine, ei cum sunt, daca sunt ok, daca continuam sa ii frecventam sau ne orientam spre altcineva. eu ma gandesc sa raman la dr negrini ca medic curant in perspectiva unei viitoare sarcini, daca ai alte recomandari sunt bine venite.
ciao.

tina19
22.02.2008, 11:40:09
noi am facut pneumonie. sunt atat de suparata ca puiutul meu este asa bolnavior. am fost internati la spitalul de copii si ne-au facut antibiotice. acum suntem mai bine, nu mai avem febra dar boala este in toi.
este atat de micut pt o asa boala! mi se rupe sufletul cand il vad cu branula in manuta si cu ochisorii lui frumosi cum se uita la mine si asteapta ajutor.
la spital am dat peste o dr. f buna si ne-a tratat f bine.

andymatei
22.02.2008, 19:43:58
Uff...saracutzii de voi. Pai sa aveti tare mare grija si sa va faceti bine! Chiar daca nu te putem ajuta cu multe...macar cu suport moral :)...tare greu trebuie sa fie :(

nicky_s
22.02.2008, 20:36:08
noi am facut pneumonie. sunt atat de suparata ca puiutul meu este asa bolnavior. am fost internati la spitalul de copii si ne-au facut antibiotice. acum suntem mai bine, nu mai avem febra dar boala este in toi.
este atat de micut pt o asa boala! mi se rupe sufletul cand il vad cu branula in manuta si cu ochisorii lui frumosi cum se uita la mine si asteapta ajutor.
sanatate multa si tie si puiului!

tina19
23.02.2008, 11:30:48
multumesc fetelor. este greu sa-l vad bolnav. mai bine as fi eu de o suta de ori bolnava decat el o data.
saracul el suporta destul de bine dar mi se rupe sufletul cand il vad.

nicky_s
24.02.2008, 19:03:42
cum e piciul, mai bine?

taia
25.02.2008, 07:54:52
Sper ca sunteti mai bine deja, nu-mi place sa aud vesti dinastea!
Asteptam vesti bune si Fii tare tina!

andymatei
26.02.2008, 15:16:03
Tina...ce face puiutul tau? Spune-ne vesti bune, te rugam!

tina19
26.02.2008, 15:27:18
este mai bine. adica ne-a trecut rosul din gat dar pneumonia inca nu. am fost luni la spital pt control si s-au mai adunat si altele.
in mare suntem bine. acum asteptam medicul pediatru sa vina acasa sa ne vada si el. ne-au iesit si o sumedenie de bubite (cred ca le-am furat pe astea din spital) si sper sa nu fie vre-o boala de copii.
multumim ca va ganditi la noi.
:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

andymatei
26.02.2008, 16:41:45
Off cate baiuri mari pentru un bebe asa de mic :(...sa aveti grija de voi si sa ne spui daca putem fi cu ceva de ajutor!

taia
26.02.2008, 18:41:11
Ma bucur Tina ca sunteti mai bine, ne gandim la voi si daca te putem ajuta cu ceva nu ezita!

tina19
26.02.2008, 18:46:22
multumesc din suflet pt suportul moral.
a venit si medicul nostru pediatru sa ne vada si ne-a spus ca suntem bine. intradevar am luat din spital bubitele care ne-au iesit. acum le tratam si ne vom spala cu tarate.
:*:*:*:*:*

taia
26.02.2008, 18:48:50
multumesc din suflet pt suportul moral.
a venit si medicul nostru pediatru sa ne vada si ne-a spus ca suntem bine. intradevar am luat din spital bubitele care ne-au iesit. acum le tratam si ne vom spala cu tarate.
:*:*:*:*:*
Lasa Tina ca taratele is bune si ca masca pt fata...fac pielea fina! Nu ca pielea lui bebe n-ar fi sufucient de fina!

tina19
26.02.2008, 18:51:38
Lasa Tina ca taratele is bune si ca masca pt fata...fac pielea fina! Nu ca pielea lui bebe n-ar fi sufucient de fina!
pai este fina dar noi o vrem si mai fina.:D
deja suntem cocheti, ne fandosim si ne cosmetizam.:D

taia
26.02.2008, 18:56:11
pai este fina dar noi o vrem si mai fina.:D
deja suntem cocheti, ne fandosim si ne cosmetizam.:D
Mi se pare corect!
Si, pt ca sa nu se para lumii exagerat gasiti si motive...cica de la spital ati luat ceva, etc>:D<

tina19
26.02.2008, 18:58:40
Mi se pare corect!
Si, pt ca sa nu se para lumii exagerat gasiti si motive...cica de la spital ati luat ceva, etc>:D<
o dam si noi pe dupa visin sa nu creada lumea altceva.=))

taia
26.02.2008, 19:02:58
o dam si noi pe dupa visin sa nu creada lumea altceva.=))
Da exact! Conteaza numa sa va faceti bine!

tina19
26.02.2008, 19:09:58
Da exact! Conteaza numa sa va faceti bine!
acasa ne vom vindeca noi repede.

taia
26.02.2008, 21:47:27
Acasa, cu tati langa voi...

tina19
27.02.2008, 12:32:14
Acasa, cu tati langa voi...
da suntem topiti dupa tati. cand il vedem radem cu gura pana la urechi sau ne oprim din plansul cel mai mare ca sa-i zambim. dragoste mare ce mai.

taia
27.02.2008, 12:33:52
da suntem topiti dupa tati. cand il vedem radem cu gura pana la urechi sau ne oprim din plansul cel mai mare ca sa-i zambim. dragoste mare ce mai.
Da normal ca pe mami o vedem mereu...da tati ba la serviciu...si atunci asta e!

taia
29.02.2008, 17:02:08
Cum se mai simte bebe Tina?

tina19
29.02.2008, 18:37:31
Cum se mai simte bebe Tina?
este mai bine dar avem mucisori acuma. nu scapam de una ca da alta peste noi. deci ne aspiram intr-o veselie.:-L

taia
29.02.2008, 20:46:18
este mai bine dar avem mucisori acuma. nu scapam de una ca da alta peste noi. deci ne aspiram intr-o veselie.:-L
Astea-s deja maruntisuri! Bine ca se simte ok!

taia
29.02.2008, 20:47:05
Mamica stresata ce esti!!!>:D<

nicky_s
29.02.2008, 21:37:24
sa se faca bine bebe si planuim urmatoarea intalnire!

andymatei
29.02.2008, 23:25:38
Pai sa se faca bebe bine, sa nu fie mami amarata si sa vii la intalnire :)

tina19
02.03.2008, 10:24:04
sa stiti ca sunt o mamica super stresata. copilul asta a facut din mine ce a vrut.
oricum trebuie sa se faca bine si sa ne intalnim.

taia
02.03.2008, 22:15:20
sa stiti ca sunt o mamica super stresata. copilul asta a facut din mine ce a vrut.
oricum trebuie sa se faca bine si sa ne intalnim.
Corect! Fiecare cred ca am fi la fel! Da sa-l aduci si pe el sa-l vedem! Ca altfel capeti!!!!

taia
28.03.2008, 22:34:39
Tina ce face Andrei?

poze?ceva nou?

tina19
29.03.2008, 10:19:49
acum suntem bine. ne-am vindecat si suntem la plimbare ca tot s-a facut vreme buna.
Andrei face numai prostii. trage tot ce-i cade in mana, vrea numai telefoane, telecomenzi si calculatoare, se pupa in oglinda si mergem cativa pasi tinuti de manuta.
l-am pus in premergator ca nu mai puteam cu el si sta cat sta si se plictiseste. cand are chef fuge pe coridor cu premergatorul.

taia
31.03.2008, 08:42:39
acum suntem bine. ne-am vindecat si suntem la plimbare ca tot s-a facut vreme buna.
Andrei face numai prostii. trage tot ce-i cade in mana, vrea numai telefoane, telecomenzi si calculatoare, se pupa in oglinda si mergem cativa pasi tinuti de manuta.
l-am pus in premergator ca nu mai puteam cu el si sta cat sta si se plictiseste. cand are chef fuge pe coridor cu premergatorul.
Vai ce tare e! Ai un baietel super dragut Tina! Sa-ti traiasca!Imi place pozica in care doarme in carucior!

tina19
31.03.2008, 10:27:59
Vai ce tare e! Ai un baietel super dragut Tina! Sa-ti traiasca!Imi place pozica in care doarme in carucior!
mai nou asa adormim in carucior si dupa il mut eu in patut.
ii place tare mult in carucior.

nicky_s
31.03.2008, 21:14:33
sa-ti traiasca piciul si sa fie sanatos sa vina la intalnire de gagici cu mama lui :))

tina19
01.04.2008, 11:02:36
sa-ti traiasca piciul si sa fie sanatos sa vina la intalnire de gagici cu mama lui :))
multumim!
pai o sa vina la gagici!

taia
01.04.2008, 13:05:33
multumim!
pai o sa vina la gagici!
la noi gagici? sau sa-i facem noi agici...poate ne incuscrim la un moment dat=))!

tina19
01.04.2008, 15:41:03
la noi gagici? sau sa-i facem noi agici...poate ne incuscrim la un moment dat=))!
pai cam ar fi timpul sa faceti gagici.\:D/
poate ne incuscrim, cine stie?;))
si atunci sa vezi dureri de cap.#-o
:*:*:*:*:*:*:*:*

nicky_s
01.04.2008, 22:24:30
taia numa' un pic de rabdare sa mai ai! o luna si un pic si ai liber la facut o gagica mica sa tina de urat lui Andrei!

taia
02.04.2008, 21:23:07
taia numa' un pic de rabdare sa mai ai! o luna si un pic si ai liber la facut o gagica mica sa tina de urat lui Andrei!
Am rabdare...ca doar nu mai e mult!

tina19
04.04.2008, 10:25:32
ne ridicam singuri in patut.

andymatei
04.04.2008, 12:05:14
Felicitari!!!!!!!!!
Cum i-a placut la puiut la intalnirea cu miresicile???

tina19
04.04.2008, 14:42:03
Felicitari!!!!!!!!!
Cum i-a placut la puiut la intalnirea cu miresicile???
nu l-am mai dus ca era mult prea obosit si l-am lasat cu mama acasa.

taia
05.04.2008, 11:53:35
ne ridicam singuri in patut.
e grozav cum se ridica!:*

nicky_s
05.05.2008, 23:21:17
nici un bebe nou pe forumul asta? Andy?????? Taia???????????:D :D :D :D :-p o:-)

nicky_s
05.05.2008, 23:22:26
nu de alta dar poate lui Andrei i-ar placea niste prieteni de joaca!:)>- :D

tina19
06.05.2008, 08:18:58
nu de alta dar poate lui Andrei i-ar placea niste prieteni de joaca!:)>- :D
sa stii ca i-ar trebui niste prieteni de joaca. da' tu nu intri la calcul pt bebe? ca nu te-ai nominalizat si pe tine!
:-":-"

tina19
06.05.2008, 09:08:12
poze noi!
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=816873&postcount=13370

taia
06.05.2008, 11:48:29
poze noi!
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=816873&postcount=13370
Frumoase poze!
Sa cresteti mari si frumosi si sanatosi!

tina19
06.05.2008, 12:47:38
Frumoase poze!
Sa cresteti mari si frumosi si sanatosi!
multumim! asteptam si alti bebei! la munca fetelor:D.

taia
06.05.2008, 13:49:38
nici un bebe nou pe forumul asta? Andy?????? Taia???????????:D :D :D :D :-p o:-)
Nicky?
Tu de ce nu?

nicky_s
06.05.2008, 23:58:12
Nicky?
Tu de ce nu?
1. Andy e casatorita de 2 ani (a trecut aniversarea voastra si nu v-am transmis urari de a prinde nunta de aur!) si zicea ca isi doreau un BB dupa nunta. P.S. Fabi a venit acasa de sarbatori ;)) (Andy nu te supara pe mine:* :* :* :* :* )
2. tu ziceai ca vrei un BB da' un pic mai tre' sa astepte. poate ca nu asteapta asa de mult
3. eu n-am zis inca nimic. hai sa zic acuma: mai stam un pic cu BB, deocamdata ne bucuram de copiii prietenilor.;;) sunt alte planuri in viitorul apropiat.

taia
08.05.2008, 22:17:59
1. Andy e casatorita de 2 ani (a trecut aniversarea voastra si nu v-am transmis urari de a prinde nunta de aur!) si zicea ca isi doreau un BB dupa nunta. P.S. Fabi a venit acasa de sarbatori ;)) (Andy nu te supara pe mine:* :* :* :* :* )
2. tu ziceai ca vrei un BB da' un pic mai tre' sa astepte. poate ca nu asteapta asa de mult
3. eu n-am zis inca nimic. hai sa zic acuma: mai stam un pic cu BB, deocamdata ne bucuram de copiii prietenilor.;;) sunt alte planuri in viitorul apropiat.
Da e adevarat dar...te puteai socoti si pe tine!
Era frumos asa!

nicky_s
08.05.2008, 22:25:08
Da e adevarat dar...te puteai socoti si pe tine!
Era frumos asa!
:">>:D<>:D<>:D<>:D<

nicky_s
08.05.2008, 22:25:47
Nicky?
Tu de ce nu?
si eu! si eu!=))

taia
08.05.2008, 22:29:15
si eu! si eu!=))
Da mi se pare normal!
Ca doar mi-oi face un BB si tre sa am cu cine iesi la plimbare cu caruciorul!

tina19
08.05.2008, 22:31:30
nu va tot imbiati ce puneti-va pe treaba. partea cu facutul e cea mai placuta si frumoasa.
dupa mai vedeti voi.:D

nicky_s
08.05.2008, 22:32:30
Da mi se pare normal!
Ca doar mi-oi face un BB si tre sa am cu cine iesi la plimbare cu caruciorul!
si sa intri pe site ca sunt rubrici speciale pt mamici, sa continuam discutiile si intanirile!

nicky_s
08.05.2008, 22:33:02
nu va tot imbiati ce puneti-va pe treaba. partea cu facutul e cea mai placuta si frumoasa.
=))=)) =)) =)) =)) =)) =))

taia
08.05.2008, 22:33:57
Ei1
zice mamica care cunoaste!
Ca mai bine i-ai face la Andrei o surioara

nicky_s
08.05.2008, 22:36:10
Ei1
ma da' ce va mai imbiati una pe alta=))

tina19
08.05.2008, 22:36:34
Ei1
ba mai faca cine n-o facut. la noi a plecat barza in tari straine ca aici ii cam saracie. nu mai vine inapoi! =))=))

nicky_s
08.05.2008, 22:38:32
ba mai faca cine n-o facut. la noi a plecat barza in tari straine ca aici ii cam saracie. nu mai vine inapoi! =))=))
pai daca e plecata barza in exil cum sa mai faca mireisicle BB??? ai gonit-o tu!!!!=))

tina19
08.05.2008, 22:41:37
pai daca e plecata barza in exil cum sa mai faca mireisicle BB??? ai gonit-o tu!!!!=))
da ce numai o sg barza este? fii serioasa sunt mai multe. a noastra a plecat doar. ale voastre sunt cuminti si asteapta sa le chemati.=))=))=))=))=))

nicky_s
08.05.2008, 22:55:57
da ce numai o sg barza este? fii serioasa sunt mai multe. a noastra a plecat doar. ale voastre sunt cuminti si asteapta sa le chemati.=))=))=))=))=))
bine, daca zici tu.... sa stii ca eu te cred pt ca tu ai BB;)).dar daca vine barza in vacanta sa nu o mai gonesti. mai bine sa stea saraca printre straini? =))
gata, ca sunt fffffff off-topic.
revenind la topic, imi plac pozele cu Andrei in rotobil:*

tina19
08.05.2008, 22:58:26
bine, daca zici tu.... sa stii ca eu te cred pt ca tu ai BB;)).dar daca vine barza in vacanta sa nu o mai gonesti. mai bine sa stea saraca printre straini? =))
gata, ca sunt fffffff off-topic.
revenind la topic, imi plac pozele cu Andrei in rotobil:*
sa vezi ce s-a puturosit din cauza lui ...
nu mai face 2 pasi tinut de manute. in el fuge, se invarte. s-a lins pe bot de el.

nicky_s
08.05.2008, 23:05:21
sa vezi ce s-a puturosit din cauza lui ...
nu mai face 2 pasi tinut de manute. in el fuge, se invarte. s-a lins pe bot de el.
pai tu poti toata ziua sa fugi cu el tinandu-l de manutze? am fost la niste prieteni era si un BB cam de varsta lui Andrei, am stat jumate de ora da' eu am obosit sa vad cum alearga si faceau toti cu schimbul care sa il tina de manutze ca le rupea spatele :)

tina19
09.05.2008, 07:46:37
pai tu poti toata ziua sa fugi cu el tinandu-l de manutze? am fost la niste prieteni era si un BB cam de varsta lui Andrei, am stat jumate de ora da' eu am obosit sa vad cum alearga si faceau toti cu schimbul care sa il tina de manutze ca le rupea spatele :)
si mie imi cam rupe spatele dar ce sa-i faci.

taia
09.05.2008, 16:58:22
Amu sa ma apuc sa pu porum in geam? doar o veni barza?

tina19
09.05.2008, 17:10:15
Amu sa ma apuc sa pu porum in geam? doar o veni barza?
doar nu v-oi invata eu cum se cheama barza :D:D. cred ca stiti si voi.

nicky_s
09.05.2008, 22:15:26
doar nu v-oi invata eu cum se cheama barza :D:D. cred ca stiti si voi.
=))=))=))=))
nu stim, ai uitat, nu suntem maritate inca! =))

tina19
10.05.2008, 09:24:30
=))=))=))=))
nu stim, ai uitat, nu suntem maritate inca! =))
da si mai credeti si in barza :D
sa i-o spui lui mutu :-p

tina19
21.05.2008, 14:26:24
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=849440&postcount=13998
poze noi cu Andrei. am crescut putin si facem numai prostioare.:D

nicky_s
21.05.2008, 20:30:57
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=849440&postcount=13998
poze noi cu Andrei. am crescut putin si facem numai prostioare.:D
mai ce mari suntem!!!! pe cand nunta?:))

tina19
21.05.2008, 21:32:42
mai ce mari suntem!!!! pe cand nunta?:))
nu glumi ca daca Copilitza face fata a zis ca mi-o da de nora. mai astept sa vad ce faceti voi si o punem de nunta. mai ales ca va cunosc si stiu pe cine ia fiumeu.=))=))=))=))=))

nicky_s
21.05.2008, 22:19:00
nu glumi ca daca Copilitza face fata a zis ca mi-o da de nora. mai astept sa vad ce faceti voi si o punem de nunta. mai ales ca va cunosc si stiu pe cine ia fiumeu.=))=))=))=))=))
nu stiu cum ai fi de soacra ca stii tu cum sunt mamele de baietzi=)) =))

taia
21.05.2008, 22:32:42
Tina?
fa repede o fata!

nicky_s
22.05.2008, 19:12:03
Tina?
fa repede o fata!
DE CE ? are taia un BB mic in burtica? si nu o sa poarte cercei?

tina19
23.05.2008, 08:47:12
REGULA SE APLICA SI LA MINE, SA STII. CEEA CE AM URAT TOT TIMPUL FAC EU ACUM. DECI CURAJ NOREI MELE, MULT CURAJ II DORESC!

tina19
23.05.2008, 08:48:02
Tina?
fa repede o fata!
nu mai fac. va las pe voi. faceti voi fete ca la noi a plecat barza si nu se mai intoarce.\:D/

tina19
23.05.2008, 08:48:38
da chiar asa. Taia se intampla ceva si noi nu stim?

taia
23.05.2008, 09:57:20
nu ma!
sa fie si mamica de fata...poate asa va fi o soacra mai buna!

tina19
23.05.2008, 09:59:09
nu ma!
ha, ha ha!=P~=P~=P~

taia
23.05.2008, 10:01:52
ha, ha ha!=P~=P~=P~
da nu?
vei fi echilibrata intre o fata si un baiat

tina19
23.05.2008, 10:20:33
da nu?
vei fi echilibrata intre o fata si un baiat
o fi asa cum zici tu dar eu mi-am facut norma. nu mai fac alti copii. gata.
astept sa imi urmati exemplu si sa procreati si voi in viitorul apropiat.
Andy ar cam fi cazul nu crezi? (sa nu te supi pe mine)

nicky_s
23.05.2008, 21:33:04
nu ma!
aha, daca zici tu :-"

o sa fie soacra buna pt ginere si mai putin buna pt nora.;))
hai ma, ca e tina, normal ca o sa fie soacra buna! ;))

nicky_s
23.05.2008, 21:34:36
o fi asa cum zici tu dar eu mi-am facut norma. nu mai fac alti copii. gata.
astept sa imi urmati exemplu si sa procreati si voi in viitorul apropiat.
Andy ar cam fi cazul nu crezi? (sa nu te supi pe mine)
daca se supara, se supara si pe noi, ca si noi am cam batut apropo-ul, ia vezi pe topicul de simptome de gravidutza nu scrie si Andy a noastra???
Andy >:D< >:D< :x

taia
23.05.2008, 22:23:18
aha, daca zici tu :-"

o sa fie soacra buna pt ginere si mai putin buna pt nora.;))
hai ma, ca e tina, normal ca o sa fie soacra buna! ;))
de unde stii tu? ca n-ai intalnit-o inca!!!!!!!!!!!!:[email protected]

andymatei
23.05.2008, 22:41:11
daca se supara, se supara si pe noi, ca si noi am cam batut apropo-ul, ia vezi pe topicul de simptome de gravidutza nu scrie si Andy a noastra???
Andy >:D< >:D< :x

Dragele mele dragi...va promit ca veti fi in top ten-ul celor care afla primii cand va fi cazul >:D<>:D<>:D<

Tina...de ce sa ma supar dragutza mea, e tare greu cu un bebe dar de aia nu consideram bebe un lucru rau :D :D :D

nicky_s
23.05.2008, 22:47:03
de unde stii tu? ca n-ai intalnit-o inca!!!!!!!!!!!!:[email protected]
asa pare!:-p :)>-

nicky_s
23.05.2008, 22:47:55
Dragele mele dragi...va promit ca veti fi in top ten-ul celor care afla primii cand va fi cazul >:D<>:D<>:D<

Tina...de ce sa ma supar dragutza mea, e tare greu cu un bebe dar de aia nu consideram bebe un lucru rau :D :D :D
top ten????? adica mai cine dupa tine si fericitul tata? hai, noa si mama ta....:-p

taia
23.05.2008, 23:15:46
top ten????? adica mai cine dupa tine si fericitul tata? hai, noa si mama ta....:-p
da e suficient!
Daca suntem in top ten suntem cineva!!!

nicky_s
23.05.2008, 23:22:01
da e suficient!
noa, bine, daca zici tu, merge si asa. asteptam .....:-?

tina19
24.05.2008, 10:36:21
c-oi fi sau nu o soacra buna om vedea. e cale f lunga pana acolo.
deocamdata imi doresc sa fiu o mama buna si sa-mi educ copilul bine, asa cum m-au educat ai mei pe mine si nu cum este generatia actuala. imi doresc sa pretuiasca valorile culturale si nu cele materiale si sa fie un om capabil sa faca ceva bun.
nu am pretentia sa fie geniu sau alrceva, nici macar sa faca o facultate dar am pretentia sa fie la locul lui si omenos si cu respect si constiinta.
eu sunt f dezamagita de educatia care se aplica in ziua de azi si de sistemul de valori care-l au tinerii de dupa generatia noastra. sunt lipsiti de respect fata de tot ce-i inconjoara si fata de banii care-i cheltuie nesabuit pe lucruri care nici macar nu si le doresc dar le trebuie pt ca au si ceilalti.
nu stiu sa iubeasca si sa aprecieze nimic si nu-si doresc sa faca ceva pt ei si viitorul lor.
sunt lucruri care ma deranjeaza de ceva vreme si care de cand il am pe Andrei ma sperie chiar pt ca desi eu incerc sa-i dau o educatie poate fi influentat lucru pe care de multe ori noi parintii nu-l putem evita.

taia
24.05.2008, 11:32:41
deocamdata imi doresc sa fiu o mama buna si sa-mi educ copilul bine, asa cum m-au educat ai mei pe mine si nu cum este generatia actuala. imi doresc sa pretuiasca valorile culturale si nu cele materiale si sa fie un om capabil sa faca ceva bun.
nu am pretentia sa fie geniu sau alrceva, nici macar sa faca o facultate dar am pretentia sa fie la locul lui si omenos si cu respect si constiinta.
eu sunt f dezamagita de educatia care se aplica in ziua de azi si de sistemul de valori care-l au tinerii de dupa generatia noastra. sunt lipsiti de respect fata de tot ce-i inconjoara si fata de banii care-i cheltuie nesabuit pe lucruri care nici macar nu si le doresc dar le trebuie pt ca au si ceilalti.
nu stiu sa iubeasca si sa aprecieze nimic si nu-si doresc sa faca ceva pt ei si viitorul lor.
sunt lucruri care ma deranjeaza de ceva vreme si care de cand il am pe Andrei ma sperie chiar pt ca desi eu incerc sa-i dau o educatie poate fi influentat lucru pe care de multe ori noi parintii nu-l putem evita.
draguta! ce meditati...
desi din pacate e foarte adevarat ceea ce spui tu!

nicky_s
24.05.2008, 19:07:46
de ar fi mai multi parinti sa gandeasca la fel ca voi, ar fi si copii din ziua de azi altfel! ce sa-i faci.... cultura si bunul simt sunt cam rare in ultimul timp:-s

andymatei
24.05.2008, 22:35:20
da e suficient!

Pai pe medic unde il lasi...si mai am si nasi 2 bucati :))

Tina...stii ce mi se pare cel mai trist la generatia de copii din ziua de azi...parca nu se mai bucura cu adevarat de nimic :(...tineti minte ce mult ne bucuram noi de o inghe sau de un pepsi 8-|

nicky_s
25.05.2008, 00:08:05

Tina...stii ce mi se pare cel mai trist la generatia de copii din ziua de azi...parca nu se mai bucura cu adevarat de nimic :(...tineti minte ce mult ne bucuram noi de o inghe sau de un pepsi 8-|
da, ok top 10 e super bine!^:)^ ^:)^ <:-P
eu inca ma mai bucur de cate o inghe! yummmmmyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!;))

tina19
25.05.2008, 11:42:11

la cat de rar se gasea pepsi trebuia sa fim nebunisa nu ne bucuram :)). si acum m-as bucura de inghetata polar (aia invelita in hartie ca margarina). noi stiam sa ne buuram de orice lucru marunt pt ca asa ne-au invatat si pt ca nu se gaseau pe toate gardurile si parintii ne povesteau cat de greu au ajuns la sticla aia de pepsi sau portocala necoapta, cat au stat la cozi. si ne-au invatat sa apreciem ce avem si sa stim daca meritam sau nu un lucru. pe cand azi sunt obisnuiti sa aibe tot si sa nu aprecieze nimic si pe nimeni.

taia
28.05.2008, 00:12:09
la cat de rar se gasea pepsi trebuia sa fim nebunisa nu ne bucuram :)). si acum m-as bucura de inghetata polar (aia invelita in hartie ca margarina). noi stiam sa ne buuram de orice lucru marunt pt ca asa ne-au invatat si pt ca nu se gaseau pe toate gardurile si parintii ne povesteau cat de greu au ajuns la sticla aia de pepsi sau portocala necoapta, cat au stat la cozi. si ne-au invatat sa apreciem ce avem si sa stim daca meritam sau nu un lucru. pe cand azi sunt obisnuiti sa aibe tot si sa nu aprecieze nimic si pe nimeni.
si ne era bine
zici ca sunteti niste babe dragelor!
desi numa amu v-ati maritat

tina19
28.05.2008, 08:09:16
si ne era bine
c-am asa suna dar este rau daca noi, la varsta asta tragem concluziile astea. ma refer la faptul ca societatea este in decadere.

taia
28.05.2008, 20:52:34
c-am asa suna dar este rau daca noi, la varsta asta tragem concluziile astea. ma refer la faptul ca societatea este in decadere.
Este!
da poate ca nu numai noi gandim asa si atunci mai exista o sansa

nicky_s
28.05.2008, 23:07:23
si ne era bine
da e mult prea serios topicul asta mai nou! :D :)>-

tina19
29.05.2008, 15:25:45
da e mult prea serios topicul asta mai nou! :D :)>-
ca sa nu mai fie serios si plictisitor uitati aici:

taia
29.05.2008, 21:51:40
ce bune-s ciresele1
super baietelul tau tina

nicky_s
29.05.2008, 22:05:42
plictisitor nu e niciodata! dar cand pui tu poze ................:D :D :D :D :* . pupam pe Andrei!

tina19
30.05.2008, 08:26:37
il pupati cand este asa murdarici?:)):))

nicky_s
30.05.2008, 19:53:27
mai ales cand e murdarici! :*

taia
30.05.2008, 22:13:12
l-am pupa noi daca l-ai aduce sa-l vedem!

tina19
31.05.2008, 07:39:35
l-am pupa noi daca l-ai aduce sa-l vedem!
ca sa nu ne priasca sa stam? nu-l aduc la intalnire ca e rau si mnu sta nici o secunda.

nicky_s
31.05.2008, 09:49:34
ca sa nu ne priasca sa stam? nu-l aduc la intalnire ca e rau si mnu sta nici o secunda.
l-am plictisi cu povesti si poze despre nunti si ar adormi repede ;))

tina19
31.05.2008, 11:45:05
l-am plictisi cu povesti si poze despre nunti si ar adormi repede ;))
crezi tu. asta mic al meu nu doarme cu una cu doua.=))

taia
31.05.2008, 19:39:08
crezi tu. asta mic al meu nu doarme cu una cu doua.=))
da-l terminam noi...cu pupaturi, cu imbratisari
decat sa-l stresam cred ca mai bine se face ca doarme

tina19
31.05.2008, 20:40:12
da-l terminam noi...cu pupaturi, cu imbratisari
decat sa-l stresam cred ca mai bine se face ca doarme
nu o sa doarma nici asa. se apuca si striga de ne alunga aia de acolo =))=))=))=))=)) si ne mai pun si interdictie.

taia
01.06.2008, 22:10:17
nu o sa doarma nici asa. se apuca si striga de ne alunga aia de acolo =))=))=))=))=)) si ne mai pun si interdictie.
pierd clienti asa...

tina19
16.06.2008, 19:09:46
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=909807&postcount=15431
avem poze noi!

taia
17.06.2008, 16:40:47
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=909807&postcount=15431
avem poze noi!
ce tare e bebe!
Da si mami arata foarte bine! Sa nu te mai aud ca esti grasa!:[email protected]:[email protected]:[email protected]

tina19
17.06.2008, 16:54:03
ce tare e bebe!
Da si mami arata foarte bine! Sa nu te mai aud ca esti grasa!:[email protected]:[email protected]:[email protected]
multumesc dar tot nu ma simt bine in pielea mea :-<

taia
17.06.2008, 19:20:01
multumesc dar tot nu ma simt bine in pielea mea :-<
ei nu!
mie mi-ar placea sa arat asa dupa ce o sa am bebe!

tina19
17.06.2008, 20:34:46
ei nu!
mie mi-ar placea sa arat asa dupa ce o sa am bebe!
mai discutam!
da' cand il faci? :D

taia
17.06.2008, 21:26:56
mai discutam!
da' cand il faci? :D
eu lucrez la el numa nu iese inca...da vine el!

tina19
17.06.2008, 21:45:24
eu lucrez la el numa nu iese inca...da vine el!
lucreaza, lucreaza!:D partea asta e cea mai placuta.:)):)):))

taia
17.06.2008, 21:54:18
lucreaza, lucreaza!:D partea asta e cea mai placuta.:)):)):))
DA...SI DUPA AIA MA STRESEZ O VIATA!

tina19
17.06.2008, 22:04:26
DA...SI DUPA AIA MA STRESEZ O VIATA!
si asta, si ganduri multe, nopti nedormite si pupicuri cu bale de la bebe si dradra-draga cu plama pe fata ta:)) (pe mine ma mangaie cu palma si ma lovetse puternic. la inceput am crezut ca vrea sa loveasca dar de fapt asa ma iubeste el).

taia
17.06.2008, 22:10:48
si asta, si ganduri multe, nopti nedormite si pupicuri cu bale de la bebe si dradra-draga cu plama pe fata ta:)) (pe mine ma mangaie cu palma si ma lovetse puternic. la inceput am crezut ca vrea sa loveasca dar de fapt asa ma iubeste el).
CE TARE!
CE-TI MAI LIPSESTE DIN VIATA ASTA? CRED CA NIMICA

tina19
18.06.2008, 09:03:03
CE TARE!
CE-TI MAI LIPSESTE DIN VIATA ASTA? CRED CA NIMICA
mie putina liniste =))=))=))=)) si sa fac si eu baie fara acompaniament!

taia
19.06.2008, 20:50:10
mie putina liniste =))=))=))=)) si sa fac si eu baie fara acompaniament!
da maar va jucati cu atuste si vaporase si tot alaiul?

tina19
19.06.2008, 21:06:57
da maar va jucati cu atuste si vaporase si tot alaiul?
noi adica eu si Andrei nu facem baie imprewuna pt ca nu accept eu idea. dar daca eu fac baie pe el il pun in carucior, scaun de masa sau premergator si sta cu mine in baie. ca nu sta fara mine.
cand face el baie nu se joaca cu ratuste, vaportase si alte cele pt copii. nu lui ii trebuie flaconelul cu sampon, dusul, furtunul de la dus. bine c-am bagat o groaza de bani in jucarii printre care si o familie de rate (o rata e 70.000 lei). cand i-am luat familia de ratuste eram asa de entuziasmata ca pe strada ma tot uitam la ele. acasa al meu nici macar cu coada ochiului nu s-a uitat la ele. le-a luat de 3 ori in mana si gata.
i-am luat scaunel de baie (n-am dat decat 400.000 lei pe el) si l-am folosit o sg data. de ce? pt ca nu sta cum trebuie in el si se tot intoarce si risca sa-si faca rani. dovada poza nr. 1
in poza nr.2 se vede cum facem baie acum si cu ce ne jucam;))

taia
19.06.2008, 21:39:05
noi adica eu si Andrei nu facem baie imprewuna pt ca nu accept eu idea. dar daca eu fac baie pe el il pun in carucior, scaun de masa sau premergator si sta cu mine in baie. ca nu sta fara mine.
cand face el baie nu se joaca cu ratuste, vaportase si alte cele pt copii. nu lui ii trebuie flaconelul cu sampon, dusul, furtunul de la dus. bine c-am bagat o groaza de bani in jucarii printre care si o familie de rate (o rata e 70.000 lei). cand i-am luat familia de ratuste eram asa de entuziasmata ca pe strada ma tot uitam la ele. acasa al meu nici macar cu coada ochiului nu s-a uitat la ele. le-a luat de 3 ori in mana si gata.
i-am luat scaunel de baie (n-am dat decat 400.000 lei pe el) si l-am folosit o sg data. de ce? pt ca nu sta cum trebuie in el si se tot intoarce si risca sa-si faca rani. dovada poza nr. 1
in poza nr.2 se vede cum facem baie acum si cu ce ne jucam;))
da ce sa-i faci daca e mai interesanta chestia aia lunguiata din care curge apa?=P~

tina19
19.06.2008, 21:50:45
da ce sa-i faci daca e mai interesanta chestia aia lunguiata din care curge apa?=P~
sa stii ca asta ii si place mai nou. sa dau drumul la dus si sa-l ridice sa vada cum curge apa. si incearca sa prinda apa care curge.

taia
19.06.2008, 22:21:28
sa stii ca asta ii si place mai nou. sa dau drumul la dus si sa-l ridice sa vada cum curge apa. si incearca sa prinda apa care curge.
=D>=D>=D>=))=))=))deci iti iubesc copilu'

tina19
19.06.2008, 22:26:22
=D>=D>=D>=))=))=))deci iti iubesc copilu'
numai traznai face!

taia
20.06.2008, 21:02:21
numai traznai face!
foarte corect!
Inseamna ca e un copil sanatos, cu multa energie!

taia
30.06.2008, 21:50:29
apropo fetele
3 bebei noi in jurul meu:
- 2 fetite gemene, nascute cu 2700 si 2500 grame, fetitele varului lui Pui, mult steptate, greu venite cu implant dar...sunt bine si ele si mamica lor
- un baietel, Luca, nascut in 21 iunie, cu 3100 g care e deja acasa cu mamica lui, prietena mea draga
Abia astept sa-i vad pe toti 3 numa cum toti s-au nascut cu cezariana inca nu-i timpul. de fapt pe Luca l-am vazut in poze!

tina19
01.07.2008, 10:04:58
apropo fetele
- 2 fetite gemene, nascute cu 2700 si 2500 grame, fetitele varului lui Pui, mult steptate, greu venite cu implant dar...sunt bine si ele si mamica lor
- un baietel, Luca, nascut in 21 iunie, cu 3100 g care e deja acasa cu mamica lui, prietena mea draga
Abia astept sa-i vad pe toti 3 numa cum toti s-au nascut cu cezariana inca nu-i timpul. de fapt pe Luca l-am vazut in poze!
sa le traiasca minunile si recuperare rapida mamelor.
gemenii au greutat buna. rar am vazut gemeni peste greutatea asta. ii tin pumnii mamei de gemeni sa se descurce cu ei. oricum Dumnezeu nu uita pe nimeni care-si doreste copii!

taia
02.07.2008, 21:56:06
sa le traiasca minunile si recuperare rapida mamelor.
gemenii au greutat buna. rar am vazut gemeni peste greutatea asta. ii tin pumnii mamei de gemeni sa se descurce cu ei. oricum Dumnezeu nu uita pe nimeni care-si doreste copii!
multumim, multumim
Baietelul e acasa de vineri iar gemanutele au venit azi...abia astept sa se poata merge in vizita!

tina19
23.07.2008, 10:22:34
http://picasaweb.google.com/tina19david/ANDREILaMare2008
ne-am intors de la mare si va punem si voua cateva poze.

andymatei
23.07.2008, 19:35:47
http://picasaweb.google.com/tina19david/ANDREILaMare2008
ne-am intors de la mare si va punem si voua cateva poze.

Sa-ti traisca frumusete de copil...de fapt are cu cine semana frumos ca si mamica e foarte draguta ;-)

tina19
23.07.2008, 20:17:11
Sa-ti traisca frumusete de copil...de fapt are cu cine semana frumos ca si mamica e foarte draguta ;-)
sarumana! m-ai facut sa rosesc:">:">:">:">:">:">

taia
26.07.2008, 12:56:56
dulce bebe! Sa va traiasca!

tina19
26.07.2008, 13:29:01
dulce bebe! Sa va traiasca!
multumim frumos!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

taia
27.07.2008, 20:29:15
Tina da nu ne povestesti cum s-a comportat Andrei la mare? Ce reactii a avut cand a vazut apa, nisipul...etc

tina19
27.07.2008, 20:43:39
ba va povestesc.
drumul a fost lung si greu dar l-am trecut. cand am ajund si l-am dus pe plaja a avut un soc saracul cand a vazut atata lume. la Costinesti este super aglomerat si sincer si pe mine m-a ingrozit lumea aia multa dar pe el. de disperare a inceput sa zica "mama" si "tata".
cand l-am pus pe nisip a fost super fericit ca era liber sa se miste. in apa l-am bagat numai cu picioarele ca era rece dar i-a placut tare mult. statea sa-l loveasca valul si cand se retragea apa fugea s-o prinda. tare dragut a fost.
l-am pus pe-o saltea si l-am plimbat cu sotul prin apa. n-a scos nici un sunte, nu s-a miscat ce doar a privit si era super incantat.
seara il duceam cu noi pe la terase si de oboseala adormea cu boxa in cap si n-avea nici o treaba. acasa inchid interfon si telefon ca sa nu sune sa se trezeasca. a mancat f f bine cat am stat acolo si dupa ce-am venit i-a priit aerul.
pe plaja aduna papucii de la toti cei din jur si se juca cu ei. la un moment dat a vazut el 2 barbati ca joaca fotbal si fuga in patru labe la ei. le-a luat mingea s-a pus in fund cu ea intre picioare si s-a jucat =))=)). au ras aia cu lacrimi cand l-a vazut cum se pune in fund cuj miongea intre picioare si se rugau de mine sa-l las sa se joace. avea si Andrei minge dar nu era asa frumoasa ca a lor 8-}.
i-am luat piscina in idea ca punem apa in ea si se va juca. da de unde. toti copii s-au jucat in ea mai putin al meu. al meu era de servici la patrula plajei. ma purta pe toata plaja =P~=P~=P~. ma tine in forma.
l-am dus la delfinariu dar n-a vazut decat a 2 jumatate din spectacol pt ca a dormit. nu l-a interesat delfinul si leul de mare ce apa. se uita vrajit la pelicula apei.
la anul ne ducem iar. atat de tare ma bucur ca ii prieste marea si ca an de an vom merge :x:x:x. tati nu e fan mare si nu prea este incantat dar pt junior ar sta acolo toata vara daca e nevoie.

nicky_s
29.07.2008, 22:02:36
apropo fetele
sa creasca mari si cuminti bebeii!!
nici o miresica cu BB????? ce faceti fetelor????????????? sa dansam si noi la un botez la anul ;))

nicky_s
29.07.2008, 22:03:20
ba va povestesc.
drumul a fost lung si greu dar l-am trecut. cand am ajund si l-am dus pe plaja a avut un soc saracul cand a vazut atata lume. la Costinesti este super aglomerat si sincer si pe mine m-a ingrozit lumea aia multa dar pe el. de disperare a inceput sa zica "mama" si "tata".
cand l-am pus pe nisip a fost super fericit ca era liber sa se miste. in apa l-am bagat numai cu picioarele ca era rece dar i-a placut tare mult. statea sa-l loveasca valul si cand se retragea apa fugea s-o prinda. tare dragut a fost.
l-am pus pe-o saltea si l-am plimbat cu sotul prin apa. n-a scos nici un sunte, nu s-a miscat ce doar a privit si era super incantat.
seara il duceam cu noi pe la terase si de oboseala adormea cu boxa in cap si n-avea nici o treaba. acasa inchid interfon si telefon ca sa nu sune sa se trezeasca. a mancat f f bine cat am stat acolo si dupa ce-am venit i-a priit aerul.
pe plaja aduna papucii de la toti cei din jur si se juca cu ei. la un moment dat a vazut el 2 barbati ca joaca fotbal si fuga in patru labe la ei. le-a luat mingea s-a pus in fund cu ea intre picioare si s-a jucat =))=)). au ras aia cu lacrimi cand l-a vazut cum se pune in fund cuj miongea intre picioare si se rugau de mine sa-l las sa se joace. avea si Andrei minge dar nu era asa frumoasa ca a lor 8-}.
i-am luat piscina in idea ca punem apa in ea si se va juca. da de unde. toti copii s-au jucat in ea mai putin al meu. al meu era de servici la patrula plajei. ma purta pe toata plaja =P~=P~=P~. ma tine in forma.
l-am dus la delfinariu dar n-a vazut decat a 2 jumatate din spectacol pt ca a dormit. nu l-a interesat delfinul si leul de mare ce apa. se uita vrajit la pelicula apei.
la anul ne ducem iar. atat de tare ma bucur ca ii prieste marea si ca an de an vom merge :x:x:x. tati nu e fan mare si nu prea este incantat dar pt junior ar sta acolo toata vara daca e nevoie.
ce mare s-a facut Andrei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!=D> =D> =D> =D>

tina19
29.07.2008, 22:07:19
ce mare s-a facut Andrei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!=D> =D> =D> =D>
multumim!
avem o miresica ce asteapta sa nasca Copilitza. mai are pana prin 6 august, 8 august cam asa.

nicky_s
29.07.2008, 22:27:53
multumim!
avem o miresica ce asteapta sa nasca Copilitza. mai are pana prin 6 august, 8 august cam asa.
mai are un pic. ii tinem pumnii sa aiba o nastere usoara si sa fie BB sanatos

tina19
30.07.2008, 08:04:01
mai are un pic. ii tinem pumnii sa aiba o nastere usoara si sa fie BB sanatos
sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si sa nasca f f usor.

tina19
06.08.2008, 21:47:52
puiul meu a implinit azi un anisor. va punem o retrospectiva a primului an din viata lui Andrei-Serban
http://picasaweb.google.com/tina19david/RETROSPECTIVAPRIMULUIANDEVIATA

taia
07.08.2008, 21:34:40
puiul meu a implinit azi un anisor. va punem o retrospectiva a primului an din viata lui Andrei-Serban
http://picasaweb.google.com/tina19david/RETROSPECTIVAPRIMULUIANDEVIATA
LA MULTI ANI! chiar daca cu intarziere dar abia azi am ajuns acasa....din concediu!
Sa cresteti mari si frumosi!
Am citit si cum a fost la mare...SUPER!

tina19
07.08.2008, 21:54:51
LA MULTI ANI! chiar daca cu intarziere dar abia azi am ajuns acasa....din concediu!
Sa cresteti mari si frumosi!
Am citit si cum a fost la mare...SUPER!
multumim frumos!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<