PDA

Versiunea completa : Restaurant crystal ballroom

ioana_laura24
09.03.2011, 15:32:35
buna viitoare miresici
un restaurant frumos si elegant
va las pe voi sa vedeti si sa spuneti pareri
eu am fost si l-am vazut daca aveti intrebari va ast
o zi buna

alina_roxy
18.03.2011, 19:22:23
buna viitoare miresici
un restaurant frumos si elegant
va las pe voi sa vedeti si sa spuneti pareri
eu am fost si l-am vazut daca aveti intrebari va ast
o zi buna

Unde este acest restaurant? Am tot vazut reclama in ziar dar nu am stiut ca este si in Sibiu, am crezut ca doar in Bucuresti. Multumesc.

ioana_laura24
18.03.2011, 22:56:12
Unde este acest restaurant? Am tot vazut reclama in ziar dar nu am stiut ca este si in Sibiu, am crezut ca doar in Bucuresti. Multumesc.

este langa magazinul dumbrava langa pariseria aia si este la etajul 2 unde a fost inainte casa modei este frumos !:*
daca mai vrei intreaba-ma:*

diia
01.05.2011, 23:05:34
au inceput nuntile acolo?

Deiu
03.05.2011, 21:51:01
au inceput nuntile acolo?

am revazut restaurantul acum doua saptamani - arata SUUUUUUPERB - si asta pentru ca vineri ma duc la botezul celui mai dragut bebe al lunii !!!! \:D/

ioana_laura24
11.05.2011, 21:40:10
am revazut restaurantul acum doua saptamani - arata SUUUUUUPERB - si asta pentru ca vineri ma duc la botezul celui mai dragut bebe al lunii !!!! \:D/

adevarat este super am fost si noi sambata trecuta si arata super pregatit de nunti este frumos am facut o alegere buna ;-)

Deiu
16.05.2011, 13:22:51
Revin cu detalii legat de Crystal Ballroom. <:-P Am fost duminica invitata la botez in aceasta locatie si tot ce pot sa spun este ca totul a fost la inaltime. De la intrare in cladire si sala tot cu adevarat deosebit, aranjamentele facute restaurant au fost originale si superbe, mancarea foooarte buna, personalul profi si open barul de 5 stele. Intr-un cuvant minunat. Cand primesc poze o sa postez cateva.

alina_roxy
01.08.2011, 20:07:25
adevarat este super am fost si noi sambata trecuta si arata super pregatit de nunti este frumos am facut o alegere buna ;-)
Imi poti spune un pret pentru meniu te rog? Multumesc.

ioana_laura24
09.08.2011, 17:30:50
Imi poti spune un pret pentru meniu te rog? Multumesc.

pai preturi la meniuri sunt pe sait si ai si altceva pe langa meniu
:*:*;-)

laura81
30.08.2011, 15:00:04
Am fost si eu la restaurantul asta. O sa incerc sa fiu succinta, notez cu + si - ca sa nu iese un mail de juma de ora:

- aspectul salii: + (e dragut aranjata, daca poti trece peste forma evidenta de fosta sectie de fabrica)
- personalul si conducerea: + (din cat am avut eu contact, au fost toti f de treaba, saritori, amabili)
- temperatura: -------- (nu exista suficiente minusuri de insirat. nu stiu ce se poate face dar e tragic)
- mancarea - (noua nu ne-a placut decat ciorba, in rest ... ca toate salile care n-au bucatarie permanenta, e slaba la capitolul asta)
- forma/luminozitate etc - ca si efect asupra serviciilor foto-video-sonorizare: ------ (pt sonorizare e ca naiba, nu stiu cum ar trebui sa isi aseze un dj sculele acolo ca sa se auda peste tot ok. formatia care a fost aici nu a reusit :P Pt foto-video tragic, ca sau ai geamuri peste tot sau, si mai rau, invitatii trag toate draperiile ca sa se fereasca de soarele infernal si iese o culoare visinie de bordel pe care daca n-ai profesionisti la foto-video o sa ti-o vezi si-n albul ochilor)
- intrarea: - (nu-mi place nici intrarea din strada, nici scarile, nici cum dai direct cu nasu-n ring)
- toaletele: + (cred ca femeia de servici locuieste acolo. e incredibil cat de curata e toaleta aia! Nu apucam sa arunc un servetel in gunoi si il lua. era permanent acolo, de cate ori intram)

Na, ca tot lung a ajuns mesajul ...

Mara_Adr
10.10.2011, 22:11:05
Buna, fetelor.

Azi am fost si eu la restaurant sa discut cu ei si sa mai vad sala (am vazut-o o singura data cand inca se faceau renovari la ea) si am numai pareri bune de zis: patronii sunt persoane foarte comunicative si intelegatoare, iti ofera cu rabdare toate informatiile pe care le soliciti, iar sala arata foarte bine.

Sunt curioasa sa aflu de la miresicile care au avut acolo nunta sau care au fost acolo la nunti ce parere au avut..

alina_cmn
14.02.2012, 23:09:53
Buna miresici. Parerile vad ca sunt impartite referitor la restaurant.Eu una am fost placut impresionata de ce am gasit acolo. Am fost invitata la 2 nunti si mi-a placut sala , mancarea si servirea, astfel ca......... saptamana aceasta, pe 18 februarie 2012, avem si noi nunta tot la Crystal Ballroom. Saptamana aceasta am avut o surpriza foarte placuta din partea conducerii salii. Totul a fost schimbat. Bordeaul a disparut de pe pereti si a fost inlocuit cu un tapet superb, draperiile si perdelele au fost si ele schimbate. Daca pana acum arata bine acum arata super. Abia astept ziua de sambata. O sa revin cu impresii cat mai curand posibil.

ioana_laura24
19.02.2012, 15:33:21
Buna miresici. Parerile vad ca sunt impartite referitor la restaurant.Eu una am fost placut impresionata de ce am gasit acolo. Am fost invitata la 2 nunti si mi-a placut sala , mancarea si servirea, astfel ca......... saptamana aceasta, pe 18 februarie 2012, avem si noi nunta tot la Crystal Ballroom. Saptamana aceasta am avut o surpriza foarte placuta din partea conducerii salii. Totul a fost schimbat. Bordeaul a disparut de pe pereti si a fost inlocuit cu un tapet superb, draperiile si perdelele au fost si ele schimbate. Daca pana acum arata bine acum arata super. Abia astept ziua de sambata. O sa revin cu impresii cat mai curand posibil.

buna ,
te rog da-mi spunemi cum a fost nunta ta adea ast sa imi zici referitor la servire mancare si restu ;))
;;)

alina_cmn
20.02.2012, 11:57:24
Am facuto si pe asta !!! :)
A fost superb. Am avut o nunta de vis, absolut tot ce mi-am dorit, poate chiar putin mai mult.
Dar sa vorbim de restaurant...... Sala a aratat superb. Eu am ales ca aranjamentul salii sa fie pe verde si ma felicit pentru alegerea facuta deoarece sala a aratat ca in povesti.
Macarea......... am mancat tot din farfurie, la toate cele 5 feluri de mancare , chiar daca am fost mireasa si credeam ca nu o sa am timp :).Doar tortul nu am apucat nici macar sa-l gust ca eram ocupata cu invitatii. Toate preparatele s-au ridicat la asteptarile noastre.Si noi doi chiar suntem foarte critici si pretentiosi in ceea ce priveste gustul si aspectul mancarii. Bautura......... invitatii mei suntin ca nu le-a lipsit nimic nici macar o secunda si ca ospatarii au fost foarte atenti la servirea lor si la umplerea paharelor. Noi nu am prea baut ca am stat mai mult pe ring=P~l de dans sau printre invitati :). A fost un barman la bar care a facut cocktailuri pentru invitatii nostrii...........SUPER!!!!!!!!!!!!!
Cand o sa intru in posesia pozelor o sa va pun cateva la dispozitie cu mare drag.
Din partea mea numai cuvinte de lauda pentru tot ce inseamna Crystal Ballroom. AU FACUT CA NUNTA MEA SA FIE DE VIS, si le multumesc din tot sufletul.

ioana_laura24
20.02.2012, 16:04:49
Am facuto si pe asta !!! :)
A fost superb. Am avut o nunta de vis, absolut tot ce mi-am dorit, poate chiar putin mai mult.
Dar sa vorbim de restaurant...... Sala a aratat superb. Eu am ales ca aranjamentul salii sa fie pe verde si ma felicit pentru alegerea facuta deoarece sala a aratat ca in povesti.
Macarea......... am mancat tot din farfurie, la toate cele 5 feluri de mancare , chiar daca am fost mireasa si credeam ca nu o sa am timp :).Doar tortul nu am apucat nici macar sa-l gust ca eram ocupata cu invitatii. Toate preparatele s-au ridicat la asteptarile noastre.Si noi doi chiar suntem foarte critici si pretentiosi in ceea ce priveste gustul si aspectul mancarii. Bautura......... invitatii mei suntin ca nu le-a lipsit nimic nici macar o secunda si ca ospatarii au fost foarte atenti la servirea lor si la umplerea paharelor. Noi nu am prea baut ca am stat mai mult pe ring=P~l de dans sau printre invitati :). A fost un barman la bar care a facut cocktailuri pentru invitatii nostrii...........SUPER!!!!!!!!!!!!!
Cand o sa intru in posesia pozelor o sa va pun cateva la dispozitie cu mare drag.
Din partea mea numai cuvinte de lauda pentru tot ce inseamna Crystal Ballroom. AU FACUT CA NUNTA MEA SA FIE DE VIS, si le multumesc din tot sufletul.

Ma bucur ca a iesit bn :) mai avem si noi putin .....dar ce schimbari au facut ??
eu mi-am ales aproape tot pe visiniu :( o sa trec si eu pe acolo sa mai vad :)

alina_cmn
21.02.2012, 15:18:41
ai putut sa vezi in poza de pe facebook cateva din modificarile facute. O sa mai pun si eu poze cand intru in posesia lor :)

anacristinadragos
28.05.2012, 12:45:25
Pe mine m'a pus pe ganduri forma de "L" a salii...pe cine sa asez la cele 3 mese care incap in coltul acela de unde nu mai vad ringul de dans si in primul rand nu vad mirii?? :( In rest am fost tare incantata de salon..

laura81
28.05.2012, 20:18:59
Pe mine m'a pus pe ganduri forma de "L" a salii...pe cine sa asez la cele 3 mese care incap in coltul acela de unde nu mai vad ringul de dans si in primul rand nu vad mirii?? :( In rest am fost tare incantata de salon..
Multi se cramponeaza de de chestia asta, cu vazutul mirilor, dar sunt multe persoane pt care nu conteaza sa vada mirii. De ex: "obligatii" ale parintilor, care nici nu va cunosc. Sau adolescenti care se bucura ca parintii-s la alta masa si nu-i vad cand dau pe gat o dusca de vin. Sau batrani care se bucura ca nu le urla muzica in cap. E drept, aia vor sa va vada :P ... Gasesti variante, pe cine s apui, daca asta e singura problema. Daca sunt grup oricum se distreaza intre ei si-atunci nu conteaza sa aiba vedere la ring si miri.

alice
11.06.2012, 13:01:25
Clar ii pui pe cei cu obligatii, cu care te vezi rar.Am avut nunti la care nu mi-a pasat unde stau.Abia cunosteam mirii.Am cunoscut oamenii de la masa si a fost suficient.

Mara_Adr
20.07.2012, 11:21:17
Dragi miresici, am auzit acum iste zvonuri cum ca aerul conditionat de la Crystalballroom nu ar avea capacitatea necesara, si e f cald in sala...

Stiti ceva? Ati fost acolo la nunti? Problema e la mine ca o sa fie sala plina, deci ar fi un dezastru sa nu mearga aerul.

Ms.

laura81
21.07.2012, 19:34:25
Dragi miresici, am auzit acum iste zvonuri cum ca aerul conditionat de la Crystalballroom nu ar avea capacitatea necesara, si e f cald in sala...

Stiti ceva? Ati fost acolo la nunti? Problema e la mine ca o sa fie sala plina, deci ar fi un dezastru sa nu mearga aerul.

Ms.
Eu am fost, dar nu anul asta. Da, e cumplit de cald. Nu stiu daca au imbunatatiri de cand am fost, dar era nunta de pocaiti, deci fara dans, si te sufocai. Bate soarele in geamuri toata ziua. Se trag draperiile de obicei dar tot degeaba.Nu stiu ce se poate face...

Deiu
29.10.2012, 10:57:36
Eu am fost, dar nu anul asta. Da, e cumplit de cald. Nu stiu daca au imbunatatiri de cand am fost, dar era nunta de pocaiti, deci fara dans, si te sufocai. Bate soarele in geamuri toata ziua. Se trag draperiile de obicei dar tot degeaba.Nu stiu ce se poate face...

Foarte bine ca au stiu domnii de acolo ce sa faca! <:-P
Au montat aparate de AC. si au facut temperatura de frigider in mijlocul lunii august de-am putut topai ca nebunii pe house de "white si black Sensation" ! \:D/
Bestiala sala cu o vita wellington excelenta si niste patroni adevarati domni. Ne-au lasat sa prelungim cheful pana in noapte tarziu ! Multumim si pe aceasta cale! Botezul tot acolo il vom face dar probabil in sala mica (Royal) ca sa fie cheful si-mai-si ! :D

Deiu
29.10.2012, 11:04:44
...revin si cu foto :D
Mult succes viitoarelor miresici. Sper sa fie pentru voi totul perfect !!! %%-

mariane.flori
11.11.2012, 13:10:37
Buna fetelor,

Nu va recomand acest restaurant.
Noi am avut nunta anul acesta in August si asteptarile ne-au fost inselate.
Sala este frumoasa, arata bine, dar conducerea si personalul lasa foarte mult de dorit!
Noi nu am vrut sa ne complicam cu bauturile si am ales optiunea de a plati restaurantului o suma in plus fata de meniu pt furnizarea bauturilor (sucuri, bere, apa) - care ar fi trebuit sa fie servite la discretia nuntasilor, dar nu a fost asa.
Ospatarii nici nu au spus nuntasilor ca se poate servi bere sau sucuri, au intrebat doar de vin sau whisky (pe care le-am adus noi separat). Astfel s-a servit bere numai la mesele unde erau tineri si unde oamenii au intrebat ei de bere.
Am avut si bar de fructe - care ar fi trebuit sa fie aprovizionat toata seara conform intelegerii noastre, lucru care nu s-a intamplat!

Mara_Adr
29.12.2012, 12:23:07
Am avut si noi nunta la acest restaurant in septembrie...si aici sunt impresiile mele:

Ne-am ales un meniu asa cum am dorit, am fost la degustare si am stabilit clar ce va fi in farfurie. Aperitivul a fost insa la sala pus in farfurii de multe ori de jumatate. Culmea e ca una din farfuriile incomplete a revenit chiar mirelui si asa am sesizat si le-am spus, dar nu stiu cata lume din sala a primit asa.
In rest mancarea a fost gustoasa, personalul atent din ce am auzit eu (nu a venit nimeni sa-mi spuna ceva de rau).

Ce nu mi-a placut a fost ca la sfarsit au zis ei la microfon ca ne-au oferit tortul din partea lor, lucru total neadevarat si nu am inteles nici pana azi de ce au facut asa ceva.