PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de SEPTEMBRIE 2012

Pagini : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

macris
26.04.2012, 12:41:36
sunt foarte frumosi si imi plac pt sunt comozi,te felicit

mersi mult miha, tu cum mai stai cu pregatirile, te-ai gandit la rochie?

mihaelastroe
26.04.2012, 14:10:22
mersi mult miha, tu cum mai stai cu pregatirile, te-ai gandit la rochie?
am luat rochita de la Constanta de la o casa de moda si este pusa bine la o prietena o sa vad cum reusesc sa fac niste poze pt ca este impachetata, in rest am luat verighetele,pantofi,camasa,butoni mire si azi mergem dupa costumatia de cununie pt el,voi?

me_dell
28.04.2012, 22:24:55
si eu zic ca alb merge mai bine dar ea spunea ca nu vrea alb ca sunt prea simpli.
nu stiu daca am zis, dar eu am ales pantofi rosii iar tinuta va fi alba.
mi-am adus aminte ca am pozele cu pantofii :D calitatea nu e f buna pentru ca le-am facut cu telefonul, daca e faceam cu aparatul foto trebuia sa le micsorez si.. alta bataie de cap ;;)
cei verzi sunt pt cununia religioasa

Buna. De unde ai luat sandalutele si cat te-au ajuns? As vrea si eu acest model dar pe alta culoare si nu stiu unde sa le fac. Te rog da-mi mai multe detalii pe pm daca poti. Ms mult

martina26
29.04.2012, 21:41:16
AMR 5 luni !!!! <:-P<:-P<:-P

Ce-am bifat luna asta - nimic concret, din ce aveam pe lista, doar m-am interesat de diferitele aspecte.
Cu invitatiile inca nu stiu daca le putem face asa cum mi-as dori eu, ca nu am aflat pretul, dar am aflat ca exista tehnica necesara, ceea ce e bine, dar depinde si cat costa. Bine, inca nu e tarziu, dar as fi vrut sa le vad gata odata.
Am gasit o bijuterie pe net care poate sa ne faca verighetele pe comanda exact asa cum vreau eu dar am emotii sa comand verighetele fara sa le vad inainte. Desi, chiar daca le fac la noi in oras la o bijuterie, tot nu le vad pana nu sunt gata. As fi vrut sa vad in realitate diamantul inainte ca dupa specificatiile lor nu-mi dau seama cat e de mare.
Mai aveam pe lista sa ma hotarasc la pantofi dar nici aia n-am reusit, sa stabilim o varianta primara de meniu si sa compunem textul pt invitatii.

In schimb am bifat una bucata cearta majora din categoria "nu mai marit! anulam nunta!" ca am avut un atac de panica atunci cand mi-am dat seama ca mai sunt mai putin de 2 luni pana la cununia civila. Noroc ca ne-a trecut si am revenit la sentimentele pasnice de dinainte #:-S

mary_85
30.04.2012, 10:38:43
Nici eu nu am mai facut mare lucru luna asta...incet, incet apar emotiile si stresul, luna asta vrem sa dam comanda de invitatii, sa-mi caut rochie si L. costum...
Mara, m-ai facut curioasa legat de depozitul din Harman...stiu ca s-a mai discutat de el, lasa ca imi spui mai multe miercuri la intalnire ;-)

adorna
30.04.2012, 10:57:51
Buna, miresici! si eu voi face nunta in septembrie anul acesta, mai exact pe 15 (si din cate am vazut, nu sunt singura cu aceasta data de aicihttp://www.miresici.images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif)mi-ar face placere sa ma alatur discutiilor voastre!http://www.miresici.images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif din cate observ, noi suntem cam in urma cu pregatirile (momentan am stabilit restaurantul, formatia, biserica si aseara forograf+cameraman) dar sper sa ne miscam mai repede de acum inainte.
O zi usoara!

Flamingo
30.04.2012, 11:23:07
Nici eu nu am mai facut mare lucru luna asta...incet, incet apar emotiile si stresul, luna asta vrem sa dam comanda de invitatii, sa-mi caut rochie si L. costum...
Mara, m-ai facut curioasa legat de depozitul din Harman...stiu ca s-a mai discutat de el, lasa ca imi spui mai multe miercuri la intalnire ;-)

O sa iti spuna Dana ca azi ii ia de acolo.Am vazut pozele de la proba si aratau bine, dar astept sa ii vad si live. :)

alexandraroxana
30.04.2012, 17:33:20
si eu zic ca alb merge mai bine dar ea spunea ca nu vrea alb ca sunt prea simpli.
nu stiu daca am zis, dar eu am ales pantofi rosii iar tinuta va fi alba.
mi-am adus aminte ca am pozele cu pantofii :D calitatea nu e f buna pentru ca le-am facut cu telefonul, daca e faceam cu aparatul foto trebuia sa le micsorez si.. alta bataie de cap ;;)
cei verzi sunt pt cununia religioasa
Mie imi plac cei verzi :D.

alexandraroxana
30.04.2012, 17:35:53
Eu iti dau datele dar nu cred ca te ajuta...trebuie mers personal si probat calapodul.Dar daca vrei,poti sa te plimbi pana la Brasov (Harman).... :)
Multumesc! Intre timp, am ramas la o pereche de pantofi negrii, finuti, care merg foarte bine. Ii luasem de rezerva, fiindca mi-au placut, si am vazut ca nu gasesc corai pe placul meu, iar albi nu vreau sa-mi iau daca nu mi-am luat nici pentru rochia de mireasa.:)

alexandraroxana
30.04.2012, 17:39:54
De unde ti-ai luat costumul?
L-am luat de la mine din oras de la un magazin, dar la eticheta scrie claudia prodimpex.

alexandraroxana
30.04.2012, 17:47:13
AMR 5 luni !!!! <:-P<:-P<:-P

Ce-am bifat luna asta - nimic concret, din ce aveam pe lista, doar m-am interesat de diferitele aspecte.
Cu invitatiile inca nu stiu daca le putem face asa cum mi-as dori eu, ca nu am aflat pretul, dar am aflat ca exista tehnica necesara, ceea ce e bine, dar depinde si cat costa. Bine, inca nu e tarziu, dar as fi vrut sa le vad gata odata.
Am gasit o bijuterie pe net care poate sa ne faca verighetele pe comanda exact asa cum vreau eu dar am emotii sa comand verighetele fara sa le vad inainte. Desi, chiar daca le fac la noi in oras la o bijuterie, tot nu le vad pana nu sunt gata. As fi vrut sa vad in realitate diamantul inainte ca dupa specificatiile lor nu-mi dau seama cat e de mare.
Mai aveam pe lista sa ma hotarasc la pantofi dar nici aia n-am reusit, sa stabilim o varianta primara de meniu si sa compunem textul pt invitatii.

In schimb am bifat una bucata cearta majora din categoria "nu mai marit! anulam nunta!" ca am avut un atac de panica atunci cand mi-am dat seama ca mai sunt mai putin de 2 luni pana la cununia civila. Noroc ca ne-a trecut si am revenit la sentimentele pasnice de dinainte #:-S
Relaxeaza-te, gandeste-te ca totul va fi bine.
Si noi mai avem 1 luna pana la cununia civila si mi se pare extrem de putin, dar ma bucur ca o sa scap de un pas important, iar la nunta totul va fi mai lejer.

alexandraroxana
30.04.2012, 17:50:43
Ieri am mai vazut restaurantul inca o data, pentru ca l-au renovat si eram curioasa. Arata foarte bine, sunt incantata, si intrarea este frumoasa, scarile balustrada, imi place, acum pot sta linistita.

Astazi mi-am cumparat 2 perechi de cercei corai pentru cununia civila, ca nu ma puteam decide pe care sa-i iau. Unii sub forma de trandafiras, pe aceia ii iau, si altii mici patrati (de rezerva, sau alte ocazii).

renta
05.05.2012, 15:12:46
Buna miresici dragi,ma alatur si eu voua,celor ce aveti nunta in luna septembrie.Am rezolvat si noi cu localul,formatia,foto-video si biserica(momentan nu avem nasi si a trebuit sa programam ora la biserica),rochita de mireasa si pana la sfarsitul acestei luni as vrea sa avem nasii si invitatiile ,ca in luna iunie sa dam invitatiile.
Va atasez poze cu localul ales de noi,as vrea sa va intreb ce parere aveti,ce culoare as putea face aranjamentele florale si funditele la scaune,m-am gandit la fundite roz si flori alb cu roz.
Am incarcat si pozele cu rochita de mireasa si coafura pe care o doresc, pupici.

renta
05.05.2012, 15:20:00
Buna, miresici! si eu voi face nunta in septembrie anul acesta, mai exact pe 15 (si din cate am vazut, nu sunt singura cu aceasta data de aicihttp://www.miresici.images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif)mi-ar face placere sa ma alatur discutiilor voastre!http://www.miresici.images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif din cate observ, noi suntem cam in urma cu pregatirile (momentan am stabilit restaurantul, formatia, biserica si aseara forograf+cameraman) dar sper sa ne miscam mai repede de acum inainte.
O zi usoara!
Bine ai venit miresica!

martina26
05.05.2012, 16:19:29
Doamne, cat imi place sala ta!!!!!!!!E exact ceea ce mi-as fi dorit ca sa mearga in ea la fix decorul pe care mi-l doream eu. Bine, am gasit una, pana la urma ok in proportie de 90%.
Dar, daca imi permiti un sfat, roaga-i, insista, fa orice numai sa mute frigiderul ala cu pepsi de acolo undeva inauntru ascuns, ca e ca nuca-n perete :) Strica frumusete de sala.

smockyyy
05.05.2012, 18:17:11
Buna fetele,
Ma alatur si eu voua :). Eu stau cam asa: am local, formatie, foto-video, biserica, nasi. Saptamana viitoare ma intalnesc cu firma de decoratiuni sa imi aleg huse masa si scaune, aranjamente florale, etc.
@ Renta: Dupa parerea mea, avand in vedere ca salonul e alb negru, cred ca trb aranjat cu niste culori tari, care sa faca contrast. Din poze vad ca si gresia, sau ce-o fi pe jos, e tot alba. Culori ca rosu, grena, mov. Nu stiu, acum depinde ce iti place si tie. Si da, zi-le sa mute frigiderul Pepsi :)

O zi frumoasa.

renta
05.05.2012, 19:43:59
Doamne, cat imi place sala ta!!!!!!!!E exact ceea ce mi-as fi dorit ca sa mearga in ea la fix decorul pe care mi-l doream eu. Bine, am gasit una, pana la urma ok in proportie de 90%.
Dar, daca imi permiti un sfat, roaga-i, insista, fa orice numai sa mute frigiderul ala cu pepsi de acolo undeva inauntru ascuns, ca e ca nuca-n perete :) Strica frumusete de sala.

Multumesc !Nici nu mi se parea ciudat frigiderul pana sa-mi spui ;)) da,ai dreptate,am sa-i rog sa-l puna in bucatarie. Nu mi-ai zis ce parere ai legat de decorul floral si funditele scaunelor,crezi ca merge cum am zis eu?

BubuBlonda
05.05.2012, 19:46:51
Multumesc !Nici nu mi se parea ciudat frigiderul pana sa-mi spui ;)) da,ai dreptate,am sa-i rog sa-l puna in bucatarie. Nu mi-ai zis ce parere ai legat de decorul floral si funditele scaunelor,crezi ca merge cum am zis eu?

e clar ce oki au fetele cand e vorba de detalii eu m-am uitat la foto de 2 ori si abia dupa ce au zis ele de frigider am cautat si eu sa vad unde e :))))))))))))))))))

renta
05.05.2012, 19:53:19
Esti binevenita draga "smockyyy" . M-am gandit la rosu insa mi se pare ca ar fi prea "rece" atmosfera...gandul la roz a fost sa mai "incalzesc" atmosfera.Cu siguranta am sa tin cont de acel frigider pe care sincer,pana acum nu l bagasem in seama
Va arat de unde mi-a venit ideea cu roz.Este acelasi salon,decorul fiind cel din urma cu 2 ani(maro cu crem), :*

BubuBlonda
05.05.2012, 19:57:04
Esti binevenita draga "smockyyy" . M-am gandit la rosu insa mi se pare ca ar fi prea "rece" atmosfera...gandul la roz a fost sa mai "incalzesc" atmosfera.Cu siguranta am sa tin cont de acel frigider pe care sincer,pana acum nu l bagasem in seama
Va arat de unde mi-a venit ideea cu roz.Este acelasi salon,decorul fiind cel din urma cu 2 ani(maro cu crem), :*

eu sunt pro roz!!!!! jartelutza mea e roz ca si site-ul si daca nu era miresicul meu impotriva sigur si decoratiunile erau roz :D:D:D

renta
05.05.2012, 20:14:27
eu sunt pro roz!!!!! jartelutza mea e roz ca si site-ul si daca nu era miresicul meu impotriva sigur si decoratiunile erau roz :D:D:D
Am uitat sa specific ca din pozele cu decorul roz as avea numai fundele si florile alb cu roz fara acea lumina roz,"pad led" asa am inteles ca se numesc,desi sunt tare de efect,sunt cam scumpicele la inchiriat. Al meu viitor sotior inca nu stie de combinatia asta de culori :D :D . Desi,am asul in maneca,eu vroiam dj iar el a zis"am o singura dorinta,sa avem formatie,in rest facem cum vrei tu" zis si facut ;;)

corinaandreea
05.05.2012, 20:15:19

Este ok roz dar nu ca cel din imagine.Dupa parerea mea ar merge un roz mai soft.

martina26
06.05.2012, 19:09:02

Da, cred ca ar merge rozul foarte bine. Eu sunt mare fan al combinatiei alb-negru cu accent de culoare, de aceea am ales si pt noi tema aceasta, dar noi avem rosu pt contrast. Rozul (ciclam / fucsia) ar fi fost a doua optiune, la egalitate cu verde crud sau turcoaz. Pt un efect mai vesel, merge si galbenul, dar mie nu-mi place culoarea asta.
Poti incerca mai multe nuante de roz in decor, nu una singura. Poti sa pui esarfele un roz mai pal iar florile sa fie si mai deschise si mai inchise (roz pal, fucsia, roz Barbie, ciclam, etc).

P.S. Cu frigiderelea alea am o problema de cand le-am observat pe o filmare. Localul nu era foarte elegant, asa ca nu erau chiar atat de discordante, dar restaurantul tau pare elegant si n-au ce cauta acolo.

renta
06.05.2012, 21:35:55
Da, cred ca ar merge rozul foarte bine. Eu sunt mare fan al combinatiei alb-negru cu accent de culoare, de aceea am ales si pt noi tema aceasta, dar noi avem rosu pt contrast. Rozul (ciclam / fucsia) ar fi fost a doua optiune, la egalitate cu verde crud sau turcoaz. Pt un efect mai vesel, merge si galbenul, dar mie nu-mi place culoarea asta.
Poti incerca mai multe nuante de roz in decor, nu una singura. Poti sa pui esarfele un roz mai pal iar florile sa fie si mai deschise si mai inchise (roz pal, fucsia, roz Barbie, ciclam, etc).

P.S. Cu frigiderelea alea am o problema de cand le-am observat pe o filmare. Localul nu era foarte elegant, asa ca nu erau chiar atat de discordante, dar restaurantul tau pare elegant si n-au ce cauta acolo.

:* Multumesc pentru sfaturi.In proportie de 90% voi opta pentru culoarea roz.Vreau sa ma hotarasc de pe acum pentru a sti ce culoare vor fi saculetii pentru marturii,cocardele,invitatiile si meniurile.

mary_85
07.05.2012, 16:48:17
Bun venit noilor miresici >:D<
Renta, e foarte draguta sala ta si cu siguranta va da bine pe roz ;-)

al3xandra81
08.05.2012, 07:42:42
Buna miresici dragi,ma alatur si eu voua,celor ce aveti nunta in luna septembrie.Am rezolvat si noi cu localul,formatia,foto-video si biserica(momentan nu avem nasi si a trebuit sa programam ora la biserica),rochita de mireasa si pana la sfarsitul acestei luni as vrea sa avem nasii si invitatiile ,ca in luna iunie sa dam invitatiile.
Va atasez poze cu localul ales de noi,as vrea sa va intreb ce parere aveti,ce culoare as putea face aranjamentele florale si funditele la scaune,m-am gandit la fundite roz si flori alb cu roz.
Am incarcat si pozele cu rochita de mireasa si coafura pe care o doresc, pupici.
fff frumoasa rochita ! ff frumoasa coafura, extrem de finuta, dar mie mi-ar fi teama sa o aleg .... nu stiu daca rezista toata noaptea asa . Eu vreau sa optez ptr ceva care sa nu fie chiar asa lejer, fie doar in partea din fata, mi-e frica pana dimi sa nu ma trezesc eu stiu cu ce alte minunatii :))

dodo09
08.05.2012, 11:32:16
ne-am comandat si noi invitatziunile..modelul e acesta

ce parere aveti?

Flamingo
08.05.2012, 11:36:36

ce parere aveti?

Sunt frumoase, dar vezi ca poza e cu watermark si nu e permis. :)

alexandraroxana
08.05.2012, 18:38:27
Imi place mult sala si ai multe optiuni de decorare a ei. Succes la pregatiri:).

Flamingo
09.05.2012, 09:22:24

Si mie imi place sala voastra dar sunt de acord cu martina26 ca frigiderul trebuie sa dispara de acolo.
Cred ca ar merge foarte bine aranjamentul cu roz.De fapt, sala iti permite utilizarea aproape oricarei culori.Cred ca mi-ar placea sa vad un fuchsia acolo. :)

dodo09
09.05.2012, 09:31:18

ce parere aveti?
p.s asa e ok? nu a fost cu intentie sa fac reclama nimanui, caci nu le-am comandat de acolo ....pur si simplu am dat cautare dupa cod..si prima poza am salvat-o.:) scuze-le mele:)

mary_85
09.05.2012, 09:55:41
p.s asa e ok? nu a fost cu intentie sa fac reclama nimanui, caci nu le-am comandat de acolo ....pur si simplu am dat cautare dupa cod..si prima poza am salvat-o.:) scuze-le mele:)

Sunt foarte dragute, place cardurile tot de la ei le comanzi?arata bine intreg setul :)

dodo09
09.05.2012, 10:37:44
Sunt foarte dragute, place cardurile tot de la ei le comanzi?arata bine intreg setul :)
tot de genul acela vor fi si place cardurile...:) si cred ca am sa le comand in acelasi loc in care am comandat si invitatiile

smockyyy
12.05.2012, 14:32:41
Gata, am aranjat si cum voi decora sala, huse masa+scaun, aranjamente florale, aranjat masa prezidiu. Acum stau linistita :) Mai am de facut invitatiile, placecardurile, marturiile si toate maruntisurile. Si bineinteles sa-mi iau rochia de mireasa :)

Pup si o zi frumoasa

mihaelastroe
14.05.2012, 14:52:07
intr-adevar localul arata super bine pe roz :) si fara frigider iar rochita este fumusica foc nu-ti mai spun de coafura,

anka23ioana
15.05.2012, 18:54:31
buna miresici!!...ma primiti si pe mine in grupul vostru? ;)

smockyyy
15.05.2012, 18:59:01

Bineinteles :) Bine ai venit printre noi.
Cum stai cu pregatirile?

anka23ioana
15.05.2012, 19:05:01
Bineinteles :) Bine ai venit printre noi.
Cum stai cu pregatirile?

bine avand in vedere ca am inceput cautarile cam prin februarie,am luat formatia,caminul si rochia de mireasa,m-am uitat la tort,verigheta si invitatii,deocamdata singura pt ca el este plecat pana in iulie.Restul vom face cand vine el.Nu cred ca voi lua marturi ci voi face cate o cutiuta cu prajituri pentru fiecare familie.Ir la decorarea salii cred ca vom face singuri inca nu stiu,desi am gasit o echipa din apropiere care se ocupa de asa ceva dar nu vreau sa vorbesc cu ei pana nu vine si el.Dar tu cum stai cu pregatirile?:)

BubuBlonda
15.05.2012, 20:00:24
bine avand in vedere ca am inceput cautarile cam prin februarie,am luat formatia,caminul si rochia de mireasa,m-am uitat la tort,verigheta si invitatii,deocamdata singura pt ca el este plecat pana in iulie.Restul vom face cand vine el.Nu cred ca voi lua marturi ci voi face cate o cutiuta cu prajituri pentru fiecare familie.Ir la decorarea salii cred ca vom face singuri inca nu stiu,desi am gasit o echipa din apropiere care se ocupa de asa ceva dar nu vreau sa vorbesc cu ei pana nu vine si el.Dar tu cum stai cu pregatirile?:)

buna anka si spor in continuare!!!!!!!!! bine ai venit printre noi si ma bucur ca avem nunta in aceeasi zi :D:D

anka23ioana
15.05.2012, 20:06:03
buna anka si spor in continuare!!!!!!!!! bine ai venit printre noi si ma bucur ca avem nunta in aceeasi zi :D:D

Buna!multumesc frumos!si tie bafta in continuare.Vad ca faci la Brandusa,imi poti spune cat te-a costat inchirierea salii?:D:D

BubuBlonda
15.05.2012, 20:25:15
Buna!multumesc frumos!si tie bafta in continuare.Vad ca faci la Brandusa,imi poti spune cat te-a costat inchirierea salii?:D:D

nu platim sala doar 120 lei/meniu si platim la final personalul plus ca ea ne orneaza sala, tot ea are suport pt tort, casuta pentru bani si ne-a scutit de destule chestii cred ca e cel mai ieftin nici Farestin in burdujeni nu era foarte scump era 125 lei/meniu :) depinde unde faci si cata bafta ai mie mi-a fost destul de greu sa gasesc si sala si muzica desi am inceput pregatirile din septembrie anul trecut si imi doream nunta in iulie :)

anka23ioana
15.05.2012, 20:30:02
nu platim sala doar 120 lei/meniu si platim la final personalul plus ca ea ne orneaza sala, tot ea are suport pt tort, casuta pentru bani si ne-a scutit de destule chestii cred ca e cel mai ieftin nici Farestin in burdujeni nu era foarte scump era 125 lei/meniu :) depinde unde faci si cata bafta ai mie mi-a fost destul de greu sa gasesc si sala si muzica desi am inceput pregatirile din septembrie anul trecut si imi doream nunta in iulie :)

La mine a fost o faza:noi ne cunoastem de 7 luni si la 1 luna si ceva de la prima intalnire ne-am si logodim.Rudele cand au auzit au mutit,inclusiv ca le-am zis ca vrem sa facem nunta anul asta.Si ne-am pus pe cautat prin ferbruarie,dar ne-am pus serios pe treaba abia pe la inceputul lui martie.Am vrut initial in august dar nu am gasit nici muzica dar nici forograf ff bun.Asa ca am amanat nunta pe 8 septembrie.Cu rochia si nasi a fost usor,stiam, ce model vreau si am dat o raita cu mama prin magazine dar tot din bazar am luat-o,iar nasi ii aveam inca de la inceput.eu am scapat de platit meniu:)

BubuBlonda
15.05.2012, 20:52:39
La mine a fost o faza:noi ne cunoastem de 7 luni si la 1 luna si ceva de la prima intalnire ne-am si logodim.Rudele cand au auzit au mutit,inclusiv ca le-am zis ca vrem sa facem nunta anul asta.Si ne-am pus pe cautat prin ferbruarie,dar ne-am pus serios pe treaba abia pe la inceputul lui martie.Am vrut initial in august dar nu am gasit nici muzica dar nici forograf ff bun.Asa ca am amanat nunta pe 8 septembrie.Cu rochia si nasi a fost usor,stiam, ce model vreau si am dat o raita cu mama prin magazine dar tot din bazar am luat-o,iar nasi ii aveam inca de la inceput.eu am scapat de platit meniu:)

:) pai de aia a trebuit si eu sa aman din iulie in septembrie desi sincer chiar fugeam de luna asta si era fix cea pe care nu mi-o doream....fetele ziceau ca cica s-a diminuat nr casatoriilor dar sincer cand am cautat formatie si sala chiar nu am vazut asta si crede-ma ca am avut mai mult de 5 optiuni din fiecare :)

anka23ioana
16.05.2012, 09:12:04
:) pai de aia a trebuit si eu sa aman din iulie in septembrie desi sincer chiar fugeam de luna asta si era fix cea pe care nu mi-o doream....fetele ziceau ca cica s-a diminuat nr casatoriilor dar sincer cand am cautat formatie si sala chiar nu am vazut asta si crede-ma ca am avut mai mult de 5 optiuni din fiecare :)

noi initial am vrut tot pe 8 septrembrie pentru ca pe 10 este ziua lui de nastere.dar vorbind cu parinti am hotarat sa o facem pe 18 august,dar cand am inceput sa cautam formatie si fotograf nu am gasit nimic.Intr-un final a trebuit sa amanam nunta pentru septembrie si asa am gasit si fotograf dar si muzica.Tu de unde iti iei tortul si prajiturile?

mary_85
16.05.2012, 10:53:34

Bine ai venit!Bineinteles ca te primim >:D<

BubuBlonda
16.05.2012, 12:32:44
noi initial am vrut tot pe 8 septrembrie pentru ca pe 10 este ziua lui de nastere.dar vorbind cu parinti am hotarat sa o facem pe 18 august,dar cand am inceput sa cautam formatie si fotograf nu am gasit nimic.Intr-un final a trebuit sa amanam nunta pentru septembrie si asa am gasit si fotograf dar si muzica.Tu de unde iti iei tortul si prajiturile?

prajiturile le fac la un laborator de sus din obcini de langa blocul meu dar tortul inca nu stiu....fie tot acolo fie vedem la scala, bristena.. :D tu cunosti bine suceava? eu nu prea stiu unde sa-mi fac buchetul :) stiu ca sunt tone de florarii dar vreau una nu super piperata si care sa nu-si bata joc de flori

anka23ioana
16.05.2012, 16:04:19
prajiturile le fac la un laborator de sus din obcini de langa blocul meu dar tortul inca nu stiu....fie tot acolo fie vedem la scala, bristena.. :D tu cunosti bine suceava? eu nu prea stiu unde sa-mi fac buchetul :) stiu ca sunt tone de florarii dar vreau una nu super piperata si care sa nu-si bata joc de flori

.Eu initial am vrut sa imi fac tortul si prajiturile la Belpan,dar la tortul pe care l-am vrut eu cereau prea mult si din cate mi-a zis o prietena care a lucrat la ei, respectivul tort trage mult la cantar,dar cred ca am sa mai caut maine .Cunosc putin mai bine suceava,dintre florari este una la nordic care face frumos dar inca nu stiu sigur.O fosta colega de-a mea si-a facut buchetul de mireasa acum 2 ani la floraria de vis-a-vis de primarie si a zis ca seara i-s-au ofilit florire,au inceput sa ii cada petalele.Merg maine sa vad ce preturi au buchete de mireasa.Din ce iti faci buchetul?Cu decorarile cred ca am rezolvat,iar restul adica:costumul lui si pantofi,verighetele,pantofii mei,marturiile etc,sa vad ce idei imi mai vin pe parcurs le rezolv cand vine el.:):):)

BubuBlonda
16.05.2012, 16:13:14
.Eu initial am vrut sa imi fac tortul si prajiturile la Belpan,dar la tortul pe care l-am vrut eu cereau prea mult si din cate mi-a zis o prietena care a lucrat la ei, respectivul tort trage mult la cantar,dar cred ca am sa mai caut maine .Cunosc putin mai bine suceava,dintre florari este una la nordic care face frumos dar inca nu stiu sigur.O fosta colega de-a mea si-a facut buchetul de mireasa acum 2 ani la floraria de vis-a-vis de primarie si a zis ca seara i-s-au ofilit florire,au inceput sa ii cada petalele.Merg maine sa vad ce preturi au buchete de mireasa.Din ce iti faci buchetul?Cu decorarile cred ca am rezolvat,iar restul adica:costumul lui si pantofi,verighetele,pantofii mei,marturiile etc,sa vad ce idei imi mai vin pe parcurs le rezolv cand vine el.:):):)
de floraria aia am mai auzit si eu plangeri chiar pe forum ar fi culmea sa fie fix prietena ta ;)) eu imi doresc mult un buchet curgator din crini cu 3-5 trandafiri roz :D noi nu suntem in tara si venim la limita asa ca trebuie sa ma interesez de foarte multe de la distanta si...din auzite :)

anka23ioana
16.05.2012, 16:49:35
de floraria aia am mai auzit si eu plangeri chiar pe forum ar fi culmea sa fie fix prietena ta ;)) eu imi doresc mult un buchet curgator din crini cu 3-5 trandafiri roz :D noi nu suntem in tara si venim la limita asa ca trebuie sa ma interesez de foarte multe de la distanta si...din auzite :)

inca nu m-am hotarat ce buchet vreau,am mai mult optiuni,am sa merg maine sa ma uit la cateva si am sa iti zic cam cum sunt preturile.:):):)

Flamingo
22.05.2012, 14:53:44
Vai cat de plictisor e sa nu ai nimic de facut pentru nunta :)).Cred ca de cand am invitatiile nu s-a mai intamplat nimic.Cred ca dupa nunta o sa imi fie dor rau de pregatiri. :))

alexandraroxana
22.05.2012, 15:08:15
Sunt foarte simpatice invitatiile voastre :)

alexandraroxana
22.05.2012, 16:26:35
Intotdeauna mi-am dorit sa ma casatoresc in septembrie, mi se pare o luna foarte buna pentru nunta, nu e nici cald nici frig, plug ca e o luna imbelsugata cu mutle fructe de toamna, si poti face nunta in stilul asta, iar ca semnificatie, este bogatia. ;-) Eu am ales 1 septembrie, pentru ca in 2 septembrie este ziua mea.:)

alexandraroxana
22.05.2012, 16:28:30
inca nu m-am hotarat ce buchet vreau,am mai mult optiuni,am sa merg maine sa ma uit la cateva si am sa iti zic cam cum sunt preturile.:):):)
Ieri mi-am comandat buchetul pentru cununia civila ;-). Trandafiri si frezii, roz, portocalii, corai.

BubuBlonda
22.05.2012, 17:42:16
Intotdeauna mi-am dorit sa ma casatoresc in septembrie, mi se pare o luna foarte buna pentru nunta, nu e nici cald nici frig, plug ca e o luna imbelsugata cu mutle fructe de toamna, si poti face nunta in stilul asta, iar ca semnificatie, este bogatia. ;-) Eu am ales 1 septembrie, pentru ca in 2 septembrie este ziua mea.:)

:))))))) asta se chinuie toata lumea sa-mi explice dar eu urasc toamna..ma deprima ideea ca tot verdele ala se transforma in maro (culoare pe care o si detest) si nu am vazut in toamna niciodata bogatie si belsug ci scoala si.....terminarea vacantei :))))))))) eu cred ca intr-o viata anterioara eram pasare calatoare spre tarile calde...daca as fi lasata as locui cu mare drag in tari ca Grecia sau Cipru desi in iulie august temperaturile depasesc usor 40 de grade...bucuria mea :)))))))

martina26
22.05.2012, 17:58:52
:))))))) asta se chinuie toata lumea sa-mi explice dar eu urasc toamna..ma deprima ideea ca tot verdele ala se transforma in maro (culoare pe care o si detest) si nu am vazut in toamna niciodata bogatie si belsug ci scoala si.....terminarea vacantei :))))))))) eu cred ca intr-o viata anterioara eram pasare calatoare spre tarile calde...daca as fi lasata as locui cu mare drag in tari ca Grecia sau Cipru desi in iulie august temperaturile depasesc usor 40 de grade...bucuria mea :)))))))

Bubu, draga, subscriu la fiecare cuvintel :)) de la primul pana la ultimul, in special ca detest maro-ul (si portocaliul, tot culoare de toamna) si ador caldura si nu mi-e niciodata prea cald, in schimb frig ... foarte des :))

BubuBlonda
22.05.2012, 18:22:34
Bubu, draga, subscriu la fiecare cuvintel :)) de la primul pana la ultimul, in special ca detest maro-ul (si portocaliul, tot culoare de toamna) si ador caldura si nu mi-e niciodata prea cald, in schimb frig ... foarte des :))

=)) buna asta si atunci cum de ai nunta la sfarsit de septembrie? ca si mine? neavand incotro? sau ai renuntat la orice pt o zi cu o semnficatie mai aparte?

martina26
22.05.2012, 18:34:36
da, e aniversarea noastra pe 29 (o sa facem 7 ani de relatie la nunta) si cand am vazut ca pica intr-o sambata, nu m-a mai interesat nimic, am zis ca alta data mai potrivita nu poate fi.

BubuBlonda
22.05.2012, 18:37:09
da, e aniversarea noastra pe 29 (o sa facem 7 ani de relatie la nunta) si cand am vazut ca pica intr-o sambata, nu m-a mai interesat nimic, am zis ca alta data mai potrivita nu poate fi.

poi in cazul asta da...dar in afara de faptul ca e sf maria...si pe mine ma cheama si maria....nu reprezinta nimic data :))

martina26
22.05.2012, 19:31:27
Da sa vezi ce e ciudat, ca le-am zis fotografilor ca eu nu vreau nicicum sedinta foto de toamna dupa nunta. Asa ca inca nu stiu ce va iesi. Sper sa nu fie toata natura maro in septembrie dar pe de alta parte nu prea vreau eu poze cu natura. Vreau in interior si pe niste strazi din Cluj. Si inca intr-un loc unde intr-adevar e natura, daca o fi maronie, asta e, se scuza, ca e frumos in rest.

BubuBlonda
22.05.2012, 19:36:15
Da sa vezi ce e ciudat, ca le-am zis fotografilor ca eu nu vreau nicicum sedinta foto de toamna dupa nunta. Asa ca inca nu stiu ce va iesi. Sper sa nu fie toata natura maro in septembrie dar pe de alta parte nu prea vreau eu poze cu natura. Vreau in interior si pe niste strazi din Cluj. Si inca intr-un loc unde intr-adevar e natura, daca o fi maronie, asta e, se scuza, ca e frumos in rest.

eu sper ca pe 8 sa nu fie chiar asa maro...am mai vazut foto la amice care au avut nunta pe 24 septembrie anul trecut si era inca verde si frumos..nici nu ziceai ca se toamna...depinde ...

martina26
22.05.2012, 22:44:02
Vai cat de plictisor e sa nu ai nimic de facut pentru nunta :)).Cred ca de cand am invitatiile nu s-a mai intamplat nimic.Cred ca dupa nunta o sa imi fie dor rau de pregatiri. :))

Cam in aceeasi situatie sunt si eu. Ma mai interesez de una de alta, dar nimic definitiv. Acum in ultima vreme m-am ocupat maai mult de luna de miere. Am zis sa treaca intai cununia civila si apoi revenim la pregatirea nuntii.

DianaDeedee
23.05.2012, 10:36:33
Buna dragele mele miresici de septembrie 2012, m-am alaturat si eu grupului vostru asa ca daca aveti intrebari sau nelamuriri va astept cu drag ca sa va impartasesc din experienta mea, deoarece eu am vrut ca nunta mea sa fie organizata de mine. Pupici

nika_mirela
23.05.2012, 13:01:36
Buna fetele !
Azi am dat si noi comanda de invitatii, sper sa iasa dragutze ( avem un text cam lung pt invitatiile alese dar ne incercam norocul, astept mail-ul de la firma care la face sa imi arate cum o sa dea, sper sa nu fie prea inghesuite). Si uite asa ne pregatim sa mai taiem ceva de pe lista....8-| in schimb nu am vb pana acum pt aranjamentul salii, nici macar nu stiu cam cat m-ar ajunge. Voi in ce suma alocati pt aranjament?

Flamingo
23.05.2012, 13:40:46
Buna fetele !
Azi am dat si noi comanda de invitatii, sper sa iasa dragutze ( avem un text cam lung pt invitatiile alese dar ne incercam norocul, astept mail-ul de la firma care la face sa imi arate cum o sa dea, sper sa nu fie prea inghesuite). Si uite asa ne pregatim sa mai taiem ceva de pe lista....8-| in schimb nu am vb pana acum pt aranjamentul salii, nici macar nu stiu cam cat m-ar ajunge. Voi in ce suma alocati pt aranjament?

Eu nu am alocat un buget anume insa voi lua in calcul si ce mi se ofera pentru banii care ii dau.Mai nou, mi-a intrat in cap ideea de a pune pe mese cate o orhidee in ghiveci de portelan.Nu stiu cat e una, vreo 30-50 lei, dar mi se pare o idee foarte buna.
Daca ar fi totusi sa estimez o suma peste care nu as trece, aceasta ar fi 1500 lei/toate florile (aranjamente 10-11 mese, buchete, cocarde,lumanari etc.) dar nu cred ca ajung aici avand in vedere ca platesc doar florile, de manopera se ocupa o prietena.

mary_85
23.05.2012, 16:20:41
Mie imi place data care mi-am ales-o si imi place si luna septembrie, nu e chiar toamna tarzie, mai degraba vara tarzie tinand cont de temperaturile din anii trecuti :)

BubuBlonda
23.05.2012, 16:25:50
Mie imi place data care mi-am ales-o si imi place si luna septembrie, nu e chiar toamna tarzie, mai degraba vara tarzie tinand cont de temperaturile din anii trecuti :)

sa dea Domnu' sa avem o zi insorita si daca va fi sa ploua (pt a avea o casnicie imbelsugata :))) macar sa ploua dupa ce ajungem la sala :D

martina26
23.05.2012, 21:12:30
Eu nu am alocat un buget anume insa voi lua in calcul si ce mi se ofera pentru banii care ii dau.Mai nou, mi-a intrat in cap ideea de a pune pe mese cate o orhidee in ghiveci de portelan.Nu stiu cat e una, vreo 30-50 lei, dar mi se pare o idee foarte buna.
Daca ar fi totusi sa estimez o suma peste care nu as trece, aceasta ar fi 1500 lei/toate florile (aranjamente 10-11 mese, buchete, cocarde,lumanari etc.) dar nu cred ca ajung aici avand in vedere ca platesc doar florile, de manopera se ocupa o prietena.

O prietena de-a mamei a facut asa la nunta fiicei ei si apoi a facut cadou ghivecele. Mi se pare o alternativa foarte buna la atatea flori taiate aruncate a doua zi.
Alte decoratiuni nu ai in sala pe mese / scaune?

Flamingo
24.05.2012, 10:50:58
O prietena de-a mamei a facut asa la nunta fiicei ei si apoi a facut cadou ghivecele. Mi se pare o alternativa foarte buna la atatea flori taiate aruncate a doua zi.
Alte decoratiuni nu ai in sala pe mese / scaune?

Restaurantul imi ofera cam tot, chiar si vazele pentru flori (eu vreo 3 variante) eu nu prea am ce sa mai duc.Bine, ca idei sunt dar asta ar insemna sa schimb radical tot, ceea ce presupune un buget pe masura.

In afara de flori m-am gandit la niste lumanari, dar nu sunt foarte convinsa, ma tot sucesc :)
In sala avem si un stalp care de jur imprejur are un fel margine pe care as putea pune boluri cu lumanari plutitoare, cred ca ar arata bine.

martina26
24.05.2012, 11:10:58
A, super atunci.
Imi plac husele acelea de pe scaune, se vede ca sunt facute special pe spatarele acelea.

Flamingo
24.05.2012, 16:29:15
A, super atunci.
Imi plac husele acelea de pe scaune, se vede ca sunt facute special pe spatarele acelea.

Daaa!
Sambata merg la o nunta acolo (dar in alta sala ca au mai multe) si o sa fiu cat se poate de atenta la detalii.Imi voi nota in telefon ce nu imi place (daca e ceva) ca sa stiu ce vreau sa fie diferit.
In plus, prietenii mei vor avea si tortul de la aceeasi cofetarie de unde mi-am comandat si eu, deci mai am de analizat ceva.Abia astept!

In alta ordine de idei, incepand de azi mai am 100 zile pana la nunta.Pare o vesnicie dar imi amintesc si acum ziua in care Arina si-a pus status cu "100" iar eu mi-am zis ca mai e mult pana la ziua "Z", si uite ca deja a trecut nunta ei.

mary_85
24.05.2012, 16:37:03
Daaa!
Sambata merg la o nunta acolo (dar in alta sala ca au mai multe) si o sa fiu cat se poate de atenta la detalii.Imi voi nota in telefon ce nu imi place (daca e ceva) ca sa stiu ce vreau sa fie diferit.
In plus, prietenii mei vor avea si tortul de la aceeasi cofetarie de unde mi-am comandat si eu, deci mai am de analizat ceva.Abia astept!

In alta ordine de idei, incepand de azi mai am 100 zile pana la nunta.Pare o vesnicie dar imi amintesc si acum ziua in care Arina si-a pus status cu "100" iar eu mi-am zis ca mai e mult pana la ziua "Z", si uite ca deja a trecut nunta ei.

Ce-mi place sala ta, pe asta nu o stiam :P pai sa iei notite, si eu la fel am inceput sa fac, cand imi vine cate o idee, o trec in agenda :P
Da, tu mai ai 100, eu 106, mi-am pus si pe telefon sticker, parca mai mult ma apuca panica cand il vad :-SS

Flamingo
24.05.2012, 16:43:26
Ce-mi place sala ta, pe asta nu o stiam :P pai sa iei notite, si eu la fel am inceput sa fac, cand imi vine cate o idee, o trec in agenda :P
Da, tu mai ai 100, eu 106, mi-am pus si pe telefon sticker, parca mai mult ma apuca panica cand il vad :-SS

Pai sa te apuce panica...nu ai mai fost la probat? :D
Si mie imi place sala mea, mi se parea cea mai frumoasa dar acum parca imi place mai mult salonul auriu...dar acela oricum e prea mare pentru nunta mea. :)

Scuze de off-topic: ce ticker ai pe telefon?

BubuBlonda
24.05.2012, 16:44:17

daca numar zilele mi se pare o vesnicie prefer 3 luni jumate pt ca stiu ca de la 1 luna la alta am trecut super repede ;)) nici bine nu realizezi cand s-a dus jumate de luna...apoi inca jumate...si schimbi cifra :))

Flamingo
24.05.2012, 16:52:54
daca numar zilele mi se pare o vesnicie prefer 3 luni jumate pt ca stiu ca de la 1 luna la alta am trecut super repede ;)) nici bine nu realizezi cand s-a dus jumate de luna...apoi inca jumate...si schimbi cifra :))

Ai si tu dreptate Bubu :)).Chiar ca suna mai bine 3 luni fata de 100 zile :)

mary_85
24.05.2012, 17:22:04
Ai si tu dreptate Bubu :)).Chiar ca suna mai bine 3 luni fata de 100 zile :)

Muult mai bine suna :)
Am fost in week-end la Tg Mures, am probat o rochie superba de la o tipa de pe miresici, San Patrick, dar din pacate mergea inchisa doar pana la sani... macar de as fi fost dotata de la mama natura :gen_07:

martina26
24.05.2012, 22:10:22
Daaa!

Asa am facut si eu cand am fost acum in mai la prima nunta de cand ne-am apucat noi sa o organizam pe a noastra. In alta sala, dar am fost atenta la o multime de detalii si am fost foarte critica. Interesant a fost ca mi-am tinut pt mine observatiile dar au inceput cei din jur sa remarce aceleasi lucruri, asa ca mi-am dat seama ca nu-s eu ciudata :))

Apropo de countdown, noi deocamdata numaram pana la cununia civila. Chiar mai devreme cand veneam spre casa imi zice A. "Iti dai seama ca de azi intr-o luna o sa fim deja casatoriti". Imi daaaauuuuu!!!!!

Azi ne-am uitat de verighete intr-un magazin si n-am vazut nimic care sa-mi placa in schimb au zis ca ne pot face pe comanda orice model daca ducem poza, ceea ce imi convine de minune.

martina26
29.05.2012, 15:17:07
AMR 4 luni 'til partyyyy :rocking:

teoretic mi se par putine si nu mai am rabdare pana la nunta, dar pe de alta parte mai e o vara in astea 4 luni si nu vreau sa treaca asa de repede pt ca ador vara.

Cristina888
29.05.2012, 15:38:29

teoretic mi se par putine si nu mai am rabdare pana la nunta, dar pe de alta parte mai e o vara in astea 4 luni si nu vreau sa treaca asa de repede pt ca ador vara.

Eu ma gandeam chiar azi ca mai sunt DOAR 3 luni pana la nunta...nu-mi vine sa cred! Parca nici nu as vrea sa treaca lunile astea, dupa nunta ce mai pregatesc eu? (si sa nu spuneti ca botezul ca nu e cazul inca :-p)

BubuBlonda
29.05.2012, 16:27:56

eu ma apropii vertiginos de AMR 3 luni :)))))))))))

Flamingo
31.05.2012, 15:19:00
de ce sa ne mutam???? ramanem pe miresici 2012 ca oricum......mereu vom fi miresele de 2012 :)

Asta cu siguranta nu se va schimba! :) >:D<

Ca sa revin on-topic: mi-am gasit pe net vectorul (desenul imprimat pe invitatii) pe care il pot folosi in Corel ca sa imi fac plicurile de bani, meniurile, numerele de masa.Acum mai am o singura (foarte mare) problema: sa fac rost de soft si sa invat sa folosesc Corel-ul :)).Nu am nici un cunoscut care sa ma poata ajuta. :((

me_dell
31.05.2012, 23:02:11
Buna fetelor,

Am cam tras chiulul nu am intrat demult pe forum. Mai am 3 luni si incep emotiile.Is cam stresata, as vrea sa slabesc 3 kg dar nu stiu daca o sa reusesc si mai sunt atatea de facut.

Va pup

eu ma apropii vertiginos de AMR 3 luni :)))))))))))

si eu :((((

Flamingo
01.06.2012, 09:20:19
Buna fetelor,

Am cam tras chiulul nu am intrat demult pe forum. Mai am 3 luni si incep emotiile.Is cam stresata, as vrea sa slabesc 3 kg dar nu stiu daca o sa reusesc si mai sunt atatea de facut.

Va pup

si eu :((((

Ce mai ai de facut?Cum stai cu pregatirile?

Risha
01.06.2012, 16:20:02
Asta cu siguranta nu se va schimba! :) >:D<

Ca sa revin on-topic: mi-am gasit pe net vectorul (desenul imprimat pe invitatii) pe care il pot folosi in Corel ca sa imi fac plicurile de bani, meniurile, numerele de masa.Acum mai am o singura (foarte mare) problema: sa fac rost de soft si sa invat sa folosesc Corel-ul :)).Nu am nici un cunoscut care sa ma poata ajuta. :((
Stiu eu Corel daca te pot ajuta cu ceva.

Flamingo
25.06.2012, 11:52:49
Stiu eu Corel daca te pot ajuta cu ceva.

Ufff...mi-ar prinde bine putin ajutor dar nici nu stiu cum sa iti explic ce vreau. :)
Daca imi dai intr-un PM mail-ul tau iti scriu si explic.

Unde sunteti fetelor?E asa liniste aici... :)
Eu azi am vorbit cu coafeza, nu ma poate primi saptamana asta dar lunea viitoare cred ca merg la proba.Sunt tare nerabdatoare.Daca stau bine cu banutii poate merg si la proba de machiaj.

ooana82
25.06.2012, 15:16:17
Dupa cateva luni bune de pauza din miresit, avem ... THE rochie si make-up-ul. Din 4 rochii probate, s-a decis castigatoarea: Maria Karin :) Mai raman florile, marturiile, verighetele(ne-am hotarat asupra modelului), pantofii, tinuta dlui miresoi. Oare am mai uitat ceva? Nu stiu voi, dar mie mi se pare ca mai e asa de puuuuuutin....Voi ati inceput sa impartiti invitatiile?E tarziu sa ne hotaram in iulie pt flori?
Spor la miresit ;;)

corinaandreea
25.06.2012, 15:35:12
Dupa cateva luni bune de pauza din miresit, avem ... THE rochie si make-up-ul. Din 4 rochii probate, s-a decis castigatoarea: Maria Karin :) Mai raman florile, marturiile, verighetele(ne-am hotarat asupra modelului), pantofii, tinuta dlui miresoi. Oare am mai uitat ceva? Nu stiu voi, dar mie mi se pare ca mai e asa de puuuuuutin....Voi ati inceput sa impartiti invitatiile?E tarziu sa ne hotaram in iulie pt flori?
Spor la miresit ;;)

Felicitari pentru rochita!Eu am dat peste 50% din invitatii.Referitor la flori,dupa mine e tarziu,eu am semnat contract din aprilie ramanand doar sa ma hotarasc in privinta cromaticii :)

martina26
25.06.2012, 19:11:30
Noi acum asteptam invitatiile, trebuie sa le primim saptamana aceasta si as vrea sa le impartim pe parcursul lunii iulie, asta vine pana cu 2 luni inainte de eveniment. Oricum cred 90% din invitati stiu deja, nu stiu daca parintii lui A. au anuntat asa neoficial , asa ca poate din partea lor vor fi unii care atunci afla prima data.

La verighete nu m-am hotarat eu, ca el o vrea "ca a ta dar simpla" :)
La florile de pe mese la noi nu e cazul, la buchet inca nu m-am hotarat, ezit intre 2 variante.
Rochia inca n-am vazut-o, pantofii nu i-am comandat ...
Cred ca sunt putin cam dezorganizata :(

corinaandreea
25.06.2012, 19:34:39
Noi acum asteptam invitatiile, trebuie sa le primim saptamana aceasta si as vrea sa le impartim pe parcursul lunii iulie, asta vine pana cu 2 luni inainte de eveniment. Oricum cred 90% din invitati stiu deja, nu stiu daca parintii lui A. au anuntat asa neoficial , asa ca poate din partea lor vor fi unii care atunci afla prima data.

La verighete nu m-am hotarat eu, ca el o vrea "ca a ta dar simpla" :)
La florile de pe mese la noi nu e cazul, la buchet inca nu m-am hotarat, ezit intre 2 variante.
Rochia inca n-am vazut-o, pantofii nu i-am comandat ...
Cred ca sunt putin cam dezorganizata :(

Eu zic ca ai timp suficient!
Nici eu nu am pantofi,nici macar cea mai vaga idee de unde o sa ii cumpar,inca nu am vazut nimic sa imi placa.Cu verighetele m-am cam grabit.Le-am luat din martie si acum e cam fixa.Ma bate gandul sa ma duc sa o refac.
Cel mai mare stres e acela legat de coafura,nu am gasit niciun salon care sa ma convinga 100%.Inca mai sper ca se va intampla saptamana aceasta o minune.

martina26
25.06.2012, 20:07:20
La pantofi eu mi-am gasit modelul de inspiratie, vreau doar sa merg in 2 locuri unde se fac pe comanda sa vad ce imi spun doamnele de acolo si apoi ma hotarasc la care raman.
La rochie tot zic ca trec pe acolo sa intreb de ea, era vorba ca ma cheama la proba in luna iunie, dar uite ca se termina iunie si nimic.
Saptamana aceasta as vrea sa mergem impreuna la restaurant sa incepem niste discutii mai detaliate, inclusiv as vrea sa ne pregateasca o masa pt cateva persoane cu felurile din meniuri si sa mergem mai multi (noi, nasii, parintii) la un fel de degustare, ca nu se organizarea una propriu-zisa.

Sa inteleg ca nu ai o coafeza constanta la care sa te coafezi si pt nunta?

sis
25.06.2012, 20:40:53
Fetelor, m-ati mai linistit; pentru ca am auzit de miresici care au totul, totul, pus la punct de la jartea si desuuri pana la cocarde si pahare. Eu sunt asa prinsa cu munca ca nu am cum sa ma mai gandesc la nunta. Azi ma intreba cineva la serviciu "cand plecati in concediu?" imi statea pe buze sa zic "intai ma marit si dupa". Nu am pantofi, dar stiu ca am sa ii comand la cineva despre care am auzit pe aici sau gasesc eu ceva. Am umblat prin vreo 2 -3 magazine si nu-i nimic pe plac. Nu am voal, pentru ca m-am razgandit si vreau voaleta. Am dat rapid o fuga, am probat una, imi sta mai bine decat cu voalul, acum mai am s-o comand, dar mi-i lene. Am coafor, de fapt ma duc unde ma tund de fiecare data si la bobul meu viata e usoara. Ma machiez tot acolo. Am o varianta de rochie de civila, dar poate gasesc altceva. Avem contracte peste tot semnate. De fapt ne-am neglijat pe noi mai mult. Iubitul meu e plecat 4 luni din tara, asa ca in fiecare weekend ori fug eu la el, ori el la mine. Nu are costume de civila si religioasa, n-are pantofi, nimicccccc. Weekendul asta il iau din aeroport si-l arunc direct in mall :O. Nu stim sa dansam, invitatii am dat celor cu care ne vedem f rar, mai bine zis prieteni care sunt pe-afara, incet, incet le dam pe toate. Avem verighete si alte cele. Dar ce sa ne panicam , mai sunt vreo 3 luni.:-&

martina26
25.06.2012, 21:33:27
Sis, si eu mai dau vina pe munca uneori, am un proiect mai maricel la care nu apuc sa fac la serviciu destul si atunci mai trebuie sa fac si acasa, asa ca dupa-mesele imi sunt cam ocupate si nu apuc sa merg in diverse locuri sa ma interesez de chestii pt nunta.
Nu pot da vina pe A. pt ca in faza asta majoritatea lucrurilor tin de mine, el ma ajuta cand am nevoie de ceva.
Sis, noi dansul il invatam doar cu cateva saptamani inainte, e cam repede acum.
Cea mai presanta chestie sunt invitatiile momentan.

corinaandreea
25.06.2012, 21:46:33
Vai fetelor,dificila treaba asta cu dansul.Nu sunt eu mare dansatoare dar al meu miresoi parca are 2 picioare stangi :)) si nici nu vrea sa luam lectii de dans :-<
Cu siguranta el o sa fie atractia serii cu dansurile lui fenomenale :))
Martina,eu ma tund si ma coafez de 10 ani la acelasi tip,bine vorba vine coafat ca eu mereu indiferent de eveniment imi intindeam parul la perie sau cel mult ceream bucle.
Nu as vrea sa ma coafez la el pentru ziua cea mare.

Flamingo
25.06.2012, 22:26:29
Spor la miresit ;;)

Eu am inceput sa dau invitatiile si te sfatuiesc sa incepi si tu pentru ca va lua mai mult decat estimezi. :((

BubuBlonda
25.06.2012, 22:30:11
Eu am inceput sa dau invitatiile si te sfatuiesc sa incepi si tu pentru ca va lua mai mult decat estimezi. :((

eu le am de o luna si nu sunt impartite nici jumate din ele....imi vine sa-i strang pe ai mei de gat...dar tot nu ajuta :talk_04::talk_04::talk_04::gen_07::gen_07:

Flamingo
25.06.2012, 22:30:12
La pantofi eu mi-am gasit modelul de inspiratie, vreau doar sa merg in 2 locuri unde se fac pe comanda sa vad ce imi spun doamnele de acolo si apoi ma hotarasc la care raman.
La rochie tot zic ca trec pe acolo sa intreb de ea, era vorba ca ma cheama la proba in luna iunie, dar uite ca se termina iunie si nimic.
Saptamana aceasta as vrea sa mergem impreuna la restaurant sa incepem niste discutii mai detaliate, inclusiv as vrea sa ne pregateasca o masa pt cateva persoane cu felurile din meniuri si sa mergem mai multi (noi, nasii, parintii) la un fel de degustare, ca nu se organizarea una propriu-zisa.

Sa inteleg ca nu ai o coafeza constanta la care sa te coafezi si pt nunta?

Nici eu nu am coafeza constanta. Adica merg la o tipa sa imi taie varfurile dar atat; nu o vad in stare de un coafat pe gustul meu. :D

martina26
25.06.2012, 22:36:32
Eu cu coafatul am noroc, sa zic asa. Am gasit-o pe coafeza asta de vreo 4-5 ani, dupa un sir lung de experiente mai mult sau mai putin nefericite si de atunci tot la ea merg pt orice.
Cum imi place diversitatea, mi-a incercat deja cam toate tipurile de coafuri, bucle mari, mici, medii, prinse, desfacute, semi-prinse, cocuri, asa ca imi cunoaste parul si am incredere in ea. (A nu se intelege ca ma coafez toata ziua buna-ziua dar in cativa ani s-au adunat cateva nunti, revelioane, petreceri, am avut timp sa experimentez).

La coafura de nunta m-am inspirat mult din pozele cu rochii in stilul cum va fi a mea si am vazut ca in general la sirene merg cocuri de diferite tipuri, nu prea am vazut coafuri cu parul desprins si nici nu mi-as face asa oricum, mai ales dupa experienta (negativa) de la civila.

martina26
25.06.2012, 22:41:39
eu le am de o luna si nu sunt impartite nici jumate din ele....imi vine sa-i strang pe ai mei de gat...dar tot nu ajuta :talk_04::talk_04::talk_04::gen_07::gen_07:

Am impresia ca rezolvai mai repede daca le trimiteai tu prin posta de acolo de unde esti. Era mai scump, e drept, dar scapai de un stres.
Eu am emotii si cu cele 10-15 ale socrilor sa le imparta in timp util ...
Sper sa le primim pana sambata ca duminica avem drum la ei si le si dau cu ocazia asta.

BubuBlonda
25.06.2012, 22:48:57
Am impresia ca rezolvai mai repede daca le trimiteai tu prin posta de acolo de unde esti. Era mai scump, e drept, dar scapai de un stres.
Eu am emotii si cu cele 10-15 ale socrilor sa le imparta in timp util ...
Sper sa le primim pana sambata ca duminica avem drum la ei si le si dau cu ocazia asta.

asta insemna sa mile trimita ai mei prin posta aici si eu sa le retrimit in tara....plus ca eu sunt patita cu posta si era cu 2 taisuri...iar invitatiile de aici.....sunt naspa rau....ca aspect exterior sunt tare dragute dar inauntru au de completat: numele lui inviti la nunta cui, data, locul si cam atat....deci....multa bataie de cap....asta e cand tre sa te rogi de unul si altul si nu esti tu acolo sa le faci cu manutza ta...dar orice lucru cere sacrificii si in cazul nostru asta e sacrificiul cel mai mare: sa ne organizam nunta de la mii de km de casa

Dannni
27.06.2012, 20:16:04
Buna! Mai e loc pentru o miresica de septembrie 2012? Fetelor, voi cum stati cu pregatirile? Noi mai avem multe de luat (rochie, costume, verighete), dar avem idee despre cum vrem sa arate si ma gandesc ca ne vom incadra in timp.
O seara frumoasa va doresc!

BubuBlonda
27.06.2012, 20:19:04
Buna! Mai e loc pentru o miresica de septembrie 2012? Fetelor, voi cum stati cu pregatirile? Noi mai avem multe de luat (rochie, costume, verighete), dar avem idee despre cum vrem sa arate si ma gandesc ca ne vom incadra in timp.
O seara frumoasa va doresc!

bine ai venit printre noi!!! si noi mai avem de luat rochia si costumul lui ;)) dar eu sunt super relaxata si nu prea stiu de ce ;))

Dannni
27.06.2012, 20:38:32
@Bubu Blonda :)))) ce ma bucur cand mai intalnesc oameni relaxati. eu abia de cateva zile am inceput sa ma implic pe bune si cand am vazut ca toate miresicile au deja totul pus la punct m-am cam speriat.:) Stiu ca e un eveniment care necesita multa pregatire si implicare din timp... dar sunt facut sa las totul pe ultimul moment (stiu ca nu e bine, incerc sa remediez situatia:)
In alta ordine de idei, cunoasteti un magazin in Bucuresti cu rochii de mireasa drepte, stil empire/grecesc/roman? Aproape tot ce am vazut e stil printesa... sunt frumoase, dar nu ma reprezinta..

BubuBlonda
27.06.2012, 20:43:29
@Bubu Blonda :)))) ce ma bucur cand mai intalnesc oameni relaxati. eu abia de cateva zile am inceput sa ma implic pe bune si cand am vazut ca toate miresicile au deja totul pus la punct m-am cam speriat.:) Stiu ca e un eveniment care necesita multa pregatire si implicare din timp... dar sunt facut sa las totul pe ultimul moment (stiu ca nu e bine, incerc sa remediez situatia:)
In alta ordine de idei, cunoasteti un magazin in Bucuresti cu rochii de mireasa drepte, stil empire/grecesc/roman? Aproape tot ce am vazut e stil printesa... sunt frumoase, dar nu ma reprezinta..

nici eu nu vreau sa lasam totul pe ultima suta doar ca nu stiu....parca mai avem 2 ani nu 2 luni :)))) desi nu ma pot plange ca stam chiar bine cu pregatirile zic eu :D

Flamingo
27.06.2012, 20:56:04
nici eu nu vreau sa lasam totul pe ultima suta doar ca nu stiu....parca mai avem 2 ani nu 2 luni :)))) desi nu ma pot plange ca stam chiar bine cu pregatirile zic eu :D

Bubu dar tu esti chiar enervanta, nu probezi nimic sa vedem?Ca asa face si mary_85 si parca vad ca in 2-3 saptamani va apuca disperarea :p

BubuBlonda
27.06.2012, 20:58:27
Bubu dar tu esti chiar enervanta, nu probezi nimic sa vedem?Ca asa face si mary_85 si parca vad ca in 2-3 saptamani va apuca disperarea :p

:)))))))))))) poi....daca ma crezi n-am nici cel mai mic chef....nu imi vine nu ma intreba de ce ca nu stiu sa-ti raspund.....eu una sunt genul veni, vedi, vici deci probabil ca n-o sa probez jdemii de rochii :))) o sa incep de la 1 iulie sa probez si nu m=as mira sa o cumpar pe loc :D

Flamingo
27.06.2012, 21:01:09

Incearca sa afli un raspuns aici : http://www.miresici.ro/forum/forumdisplay.php?f=3&page=1&order=desc
si aici http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=28515&page=2475

Flamingo
27.06.2012, 21:01:49
:)))))))))))) poi....daca ma crezi n-am nici cel mai mic chef....nu imi vine nu ma intreba de ce ca nu stiu sa-ti raspund.....eu una sunt genul veni, vedi, vici deci probabil ca n-o sa probez jdemii de rochii :))) o sa incep de la 1 iulie sa probez si nu m=as mira sa o cumpar pe loc :D

Vezi ca 1 iulie e duminica :D.Deci astept ;))

ella03
28.06.2012, 20:30:13
buna miresici! nu am mai scris de ceva timp dar v-am urmarit in permanenta! noi am cumparat cam tot ce era de cumparat..mai trebuie sa ne ocupam doar de aranjarea salii si cam atat! eu mi-am cumparat rochita cu ceva timp in urma si intre timp mi-a venit ideea sa atasez o fundita mov la rochita ( am pantofii mov iar iub are papionul si braul mov). ideea e ca eu as fi vrut fundita la spate dar dupa ce am dat comanda de ea mi-am dat seama k nu o pot pune la spate din cauza modelului din fata!
asa ca singura varianta a fost sa o pun in fata! la inceput mi-a placut kum arata dar acum nu mai sunt asa incantata!
va pun o pozica sa-mi spuneti ce parere aveti! (scuzati fata ..eram dupa multe ore nedormite..:d )
puupici!

martina26
28.06.2012, 20:56:20
Parerea mea sincera e ca fundita e in plus in peisaj.
Mai bine iti faci buchetul mov si accesoriile (cercei colier, etc) daca vrei sa te asortezi cu pantofii.

Flamingo
28.06.2012, 21:27:05
Parerea mea sincera e ca fundita e in plus in peisaj.
Mai bine iti faci buchetul mov si accesoriile (cercei colier, etc) daca vrei sa te asortezi cu pantofii.

Subscriu la ce a scris martina26. :)

nico_leta
28.06.2012, 21:36:40
nici eu nu sunt de acord cu funda,poti gasi in alt mod pata de culoare pt rochita ta.Invitatiile le am acasa de vreo 1luna dar am zis ca am apuc in jur de 15 iulie sa le dau.sper sa nu fie prea tarziu

alexush
28.06.2012, 21:40:26
buna miresici! nu am mai scris de ceva timp dar v-am urmarit in permanenta! noi am cumparat cam tot ce era de cumparat..mai trebuie sa ne ocupam doar de aranjarea salii si cam atat! eu mi-am cumparat rochita cu ceva timp in urma si intre timp mi-a venit ideea sa atasez o fundita mov la rochita ( am pantofii mov iar iub are papionul si braul mov). ideea e ca eu as fi vrut fundita la spate dar dupa ce am dat comanda de ea mi-am dat seama k nu o pot pune la spate din cauza modelului din fata!
asa ca singura varianta a fost sa o pun in fata! la inceput mi-a placut kum arata dar acum nu mai sunt asa incantata!
va pun o pozica sa-mi spuneti ce parere aveti! (scuzati fata ..eram dupa multe ore nedormite..:d )
puupici!

Si eu zic ca fundita e in plus si cum a zis si martina poti sa gasesti alte accesorii mov.

ella03
28.06.2012, 22:02:46
nici eu nu sunt de acord cu funda,poti gasi in alt mod pata de culoare pt rochita ta.Invitatiile le am acasa de vreo 1luna dar am zis ca am apuc in jur de 15 iulie sa le dau.sper sa nu fie prea tarziu

multumesc fetelor pentru sfaturi! nico_leta parerea mea e k ar trebui sa te apuci de ele k dureaza putin pana le imparti pe toate! noi ne-am apukat de 3 saptamani si inca mai avem de impartit din ele!

BubuBlonda
28.06.2012, 22:07:51
multumesc fetelor pentru sfaturi! nico_leta parerea mea e k ar trebui sa te apuci de ele k dureaza putin pana le imparti pe toate! noi ne-am apukat de 3 saptamani si inca mai avem de impartit din ele!

ale mele sunt gata de 1 luna si aproape jumate si ai mei nu stiu daca au impartit macar jumate din ele ~x( poate la tine merge mai repede....

ella03
28.06.2012, 22:14:35
ale mele sunt gata de 1 luna si aproape jumate si ai mei nu stiu daca au impartit macar jumate din ele ~x( poate la tine merge mai repede....

la noi a mers mai repede pentru ca foarte multi din invitati sunt colegi de-ai sotului si ei se intalnesc aproape zilnic...eu nu am terminat de dat invitatiile prietenelor mele pentru ca eu majoritatea timpului sunt la munca si nu prea putem sa ne gasim! de asta zik k dureaza ceva timp pana le imparti pentru k sunt persoane ku kare te intalnesti mai greu!

alexush
30.06.2012, 12:47:11
Eu am nunta in 22 si inca nu am invitatiile, sper ca saptamana viitoare sa le am, ce ziceti pot deja sa incep sa le impart? Si data de confirmare e bine 1 sept sau e prea devreme si sa trec 8, voi ce ziceti?

ella03
30.06.2012, 13:06:23
Eu am nunta in 22 si inca nu am invitatiile, sper ca saptamana viitoare sa le am, ce ziceti pot deja sa incep sa le impart? Si data de confirmare e bine 1 sept sau e prea devreme si sa trec 8, voi ce ziceti?

noi nu am pus data de confirmare pe invitatii pentru ca din cate am auzit putini sunt cei care suna sa confirme! tot noi o sa sunam pentru confirmare! noi am zis ca o sa sunam pentru confirmari cu o saptamana inainte de nunta pentru k putem sa dam numarul de meniuri cel tariziu martea din saptamana nuntii!

Risha
30.06.2012, 14:13:07
Eu zic sa pui confirmarea pe 1 septembrie. Oricum o sa fie multi care nu-ti confirma, dar asa ii poti tu lasa pana prin 8, si apoi sa incepi sa suni.

ella03
01.07.2012, 09:58:36
miresici de 1 septembrie AMR 2 luni!!! ;)

martina26
01.07.2012, 10:23:44

Linistita poti sa incepi sa le imparti, eu char sunt putin stresata ca sunt in intarziere si nunta mea e cu o saptamana dupa a ta. Sunt agitata doar din cauza faptului ca stiu ca o sa dureze ceva pana le dam pe toate. O sa incepem cu cele care trebuie trimise prin posta si ale prietenilor le dam treptat pe cum ne intalnimi cu ei, oricum majoritatea stiu deja.
Ca si confirmare eu m-am gandit sa pun 15 septembrie, apoi intre 16 si 23 ii sunam noi pe cei care n-au confirmat.

mary_85
01.07.2012, 21:43:55
Am vazut deja ca Mara m-a certat :)) eu mi-am gasit rochia :P, am fost vineri sa dau un avans sa discut ce si cum, dar nu o mai aveau in magazin :( sapt viitoare o primesc, am inteles ca fac ceva "modificari de imbunatatire" la ea, mie mi-a placut asa cum era, acum sunt curioasa sa vad ce au schimbat. Invitatiile am inceput deja sa le impartim la prietenii apropiati, weekendul urmator mergem acasa si le dam si parintilor sa le imparta. Mai are iubi de luat costumul si pantofii, eu pantofii :) si restul maruntisurilor...mai sunt destule, deja cand vad lista ma ia cu dureri de cap :(

PS: Va atasez si o poza cu rochia pe care am simtit-o THE ONE :x

BubuBlonda
01.07.2012, 22:09:29
Am vazut deja ca Mara m-a certat :)) eu mi-am gasit rochia :P, am fost vineri sa dau un avans sa discut ce si cum, dar nu o mai aveau in magazin :( sapt viitoare o primesc, am inteles ca fac ceva "modificari de imbunatatire" la ea, mie mi-a placut asa cum era, acum sunt curioasa sa vad ce au schimbat. Invitatiile am inceput deja sa le impartim la prietenii apropiati, weekendul urmator mergem acasa si le dam si parintilor sa le imparta. Mai are iubi de luat costumul si pantofii, eu pantofii :) si restul maruntisurilor...mai sunt destule, deja cand vad lista ma ia cu dureri de cap :(

asa deci sora tradatoare ma lasi pe mine singura in barca celor care n-au incercat nici macar un petec de rochita :))))))))))))))
bravo Mary astept foto si cu rochita pe tine eu...ma copilaresc putin ;)))) te puup

mary_85
01.07.2012, 22:16:10
asa deci sora tradatoare ma lasi pe mine singura in barca celor care n-au incercat nici macar un petec de rochita :))))))))))))))
bravo Mary astept foto si cu rochita pe tine eu...ma copilaresc putin ;)))) te puup
hai ca timp mai e de probe :) sunt sigura ca vei gasi rochia mult dorita in timp util :*

BubuBlonda
01.07.2012, 22:18:46
hai ca timp mai e de probe :) sunt sigura ca vei gasi rochia mult dorita in timp util :*

iti dai seama ca nici nu-mi fac griji din moment ce nici nu am incercat nimic singura problema e ca acum toate fetele ma vor certa ca nu am avant deloc :)))))))))) :*:*:*

alexush
01.07.2012, 22:51:21

Felicitari pentru rochita, e tare dragutza :) asteptam poze si cu tine.

martina26
01.07.2012, 23:53:40
Bubu, eu nu te inteleg ca n-ai incercat inca nimic nu atat din prisma apropierii momentului, cat a lipsei de entuziasm fata de rochia de mireasa. Eu m-as fi dus sa incerc a doua zi dupa ce m-a cerut, doar ca sa incerc rochii, for fun, nu ca sa mi-o cumpar cu un an inainte. Abia am avut rabdare 3 saptamani pana la primul targ de dupa cerere.
In general nu iti place sa mergi in magazine de haine, sa te uiti sa probezi? Chiar daca nu cumperi neaparat ceva ...

BubuBlonda
01.07.2012, 23:59:11
Bubu, eu nu te inteleg ca n-ai incercat inca nimic nu atat din prisma apropierii momentului, cat a lipsei de entuziasm fata de rochia de mireasa. Eu m-as fi dus sa incerc a doua zi dupa ce m-a cerut, doar ca sa incerc rochii, for fun, nu ca sa mi-o cumpar cu un an inainte. Abia am avut rabdare 3 saptamani pana la primul targ de dupa cerere.
In general nu iti place sa mergi in magazine de haine, sa te uiti sa probezi? Chiar daca nu cumperi neaparat ceva ...

nu.....urasc si nu am rabdare deloc sa ma uit printre haine....eu in general cand merg la cumparaturi ma duc la tinta....adica daca ma duc sa-mi iau blugi...am fugit la raionul de blugi si nu mai vad nimic altceva....nu-s eu asa zapacita dupa shopping si mai ales....disper sa frec oamenii din magazine fara cumpar nimic.... locurile de munca anterioare isi spun mult cuvantul :)))) stii ce e culmea? cand am fost dupa verighete ma gandeam ca iupiii o sa incerc mii de modele (magazinele de bijuterii sunt singurele in care am rabdare sa studiez si daca nu cumpar nimic) si nu vrei sa stii ca dupa 2 verighete probate deja eram plictisita rau de tot....si da...nici eu nu imi inteleg lipsa entuziasmului...si eu ma asteptam sa sar pe rochiile de mireasa...dar culmea...pe langa ce amana iuby...parca nici eu nu ma simt asa...dornica...nu stiu sa-ti explic de ce...

Annelyn
02.07.2012, 08:26:52
Inca o miresica de septembrie 2012, eu am o problema pe care nu am mai intalnit-o p-aici...am ajuns la concluzia ca restaurantul e prea mic. Problema a fost ca atunci cand am semnat contractul ni s-a spus ca nr maxim 220 de persoane, noi am semnat pe minim 120 si am stat linistiti ca va fi bine. Sambata am fost sa vedem cum arata aranjat ptr o nunta de 160 de persoane si...surpriza! efectiv nu mai exista spatiu/loc/ring de dans. De doua zile nu mai dorm, sunt crizata, intr-adevar noi o sa avem in jur de 130-140 dar...tot o sa fim inghesuiti si asta a fost cea mai mare frica a mea, am urat nuntile inghesuite, am investit multi bani in muzica ptr ca mi-am dorit o nunta la care sa se danseze pana dimineata...unde se va dansa? nu stiu!
Nici nu pot renunta la restaurant, am si inceput sa impartim invitatiile...sunt intr-o situatie fara iesire...
Nu pot sa cred ca in loc sa imi doresc sa vina cat mai multe persoane eu stau si tai din ele
SUnt foarte suparata

macris
02.07.2012, 10:24:56
Inca o miresica de septembrie 2012, eu am o problema pe care nu am mai intalnit-o p-aici...am ajuns la concluzia ca restaurantul e prea mic. Problema a fost ca atunci cand am semnat contractul ni s-a spus ca nr maxim 220 de persoane, noi am semnat pe minim 120 si am stat linistiti ca va fi bine. Sambata am fost sa vedem cum arata aranjat ptr o nunta de 160 de persoane si...surpriza! efectiv nu mai exista spatiu/loc/ring de dans. De doua zile nu mai dorm, sunt crizata, intr-adevar noi o sa avem in jur de 130-140 dar...tot o sa fim inghesuiti si asta a fost cea mai mare frica a mea, am urat nuntile inghesuite, am investit multi bani in muzica ptr ca mi-am dorit o nunta la care sa se danseze pana dimineata...unde se va dansa? nu stiu!
Nici nu pot renunta la restaurant, am si inceput sa impartim invitatiile...sunt intr-o situatie fara iesire...
Nu pot sa cred ca in loc sa imi doresc sa vina cat mai multe persoane eu stau si tai din ele
SUnt foarte suparata

in primul rand calmeaza-te! nu rezolvi nimic daca ai insomnii!
asteapta sa vezi cate persoane iti confirma!
din cate am vazut din poze, aveti si un fel de terasa, nu puteti sa faceti ringul de dans acolo?

alexush
02.07.2012, 13:49:36
SUnt foarte suparata

Calmeaza-te!!!! Si eu am trecut prin acelasi lucru, si eu am crezut ca sala mea e prea mica, eu am reusit sa o schimb pentru ca hotelul avea 2 sali si acuma ma tem ca poate o sa fie prea goala :)) glumesc insa asteapta pana iti confirma, daca ai invitat 130 - 140 o sa vezi ca nu o sa vina chiar toti si totul o sa fie bine.

smockyyy
02.07.2012, 19:06:29
nu.....urasc si nu am rabdare deloc sa ma uit printre haine....eu in general cand merg la cumparaturi ma duc la tinta....adica daca ma duc sa-mi iau blugi...am fugit la raionul de blugi si nu mai vad nimic altceva....nu-s eu asa zapacita dupa shopping si mai ales....disper sa frec oamenii din magazine fara cumpar nimic.... locurile de munca anterioare isi spun mult cuvantul :)))) stii ce e culmea? cand am fost dupa verighete ma gandeam ca iupiii o sa incerc mii de modele (magazinele de bijuterii sunt singurele in care am rabdare sa studiez si daca nu cumpar nimic) si nu vrei sa stii ca dupa 2 verighete probate deja eram plictisita rau de tot....si da...nici eu nu imi inteleg lipsa entuziasmului...si eu ma asteptam sa sar pe rochiile de mireasa...dar culmea...pe langa ce amana iuby...parca nici eu nu ma simt asa...dornica...nu stiu sa-ti explic de ce...

Bubu, subcriu la ce ai scris. Pana azi eram la fel ca tine, insa te-am luat :) Am fost AZI si am probat pt prima data rochii de mireasa, 3 la numar :) Surprinzator, cele printesa imi vin chiar bine, avand in vedere ca nu sunt slabuta. Mai am si maine o programare sa vizualizez, si poate sa si probez. E greu pana incepi ;) Eu zic sa-ti faci curaj si sa-i dai bice :) Sincer, sper sa imi gasesc cat mai rpd rochia potrivita, ca nu suport sa merg din magazin in magazin.
Spor la probat!

BubuBlonda
02.07.2012, 19:14:50
Bubu, subcriu la ce ai scris. Pana azi eram la fel ca tine, insa te-am luat :) Am fost AZI si am probat pt prima data rochii de mireasa, 3 la numar :) Surprinzator, cele printesa imi vin chiar bine, avand in vedere ca nu sunt slabuta. Mai am si maine o programare sa vizualizez, si poate sa si probez. E greu pana incepi ;) Eu zic sa-ti faci curaj si sa-i dai bice :) Sincer, sper sa imi gasesc cat mai rpd rochia potrivita, ca nu suport sa merg din magazin in magazin.
Spor la probat!

nici eu nu-s slaba ba din contra....am toooone de kg in plus dar eu ador rochiile A-line si cred ca asta ma va avantaja cel mai bine si saptamana asta nu...dar de saptamana viitoare mi-a promis iuby ca incepem sa ne uitam si de rochia mea si de costumul lui...si eu zic ca si tine sper sa gasesc repede si sa nu ma fatzai cu jdemii de magazine si rochii :))) puuup si spoor !!!! pozici n-ai? :D

smockyyy
02.07.2012, 19:26:58
Ma crezi daca iti spun ca am fost singura? Adica, am citit ce ai scris tu, mai am si o colega la munca care ma sperie ca e deja tarziu, ca, clar eu trb sa mi-o fac la comanda ca nu gasesc masura mea, si mai dureaza pana e gata, si m-am hotarat. Azi dupa munca am fost la probat, singura :) Eu oricum, nu o sa-i arat rochia sotului inainte. Poze nu am facut :( Insa cred ca maine mai dau o raita sa fac poza la o rochie care mi-a placut mult, si imi statea si bine :) si o postez aici.
Am un feeling ca singura o sa mi-o iau, ca de obicei asa fac, nu imi place sa merg cu cineva la cumparaturi sa ma bazaie la cap.

BubuBlonda
02.07.2012, 19:31:59
Ma crezi daca iti spun ca am fost singura? Adica, am citit ce ai scris tu, mai am si o colega la munca care ma sperie ca e deja tarziu, ca, clar eu trb sa mi-o fac la comanda ca nu gasesc masura mea, si mai dureaza pana e gata, si m-am hotarat. Azi dupa munca am fost la probat, singura :) Eu oricum, nu o sa-i arat rochia sotului inainte. Poze nu am facut :( Insa cred ca maine mai dau o raita sa fac poza la o rochie care mi-a placut mult, si imi statea si bine :) si o postez aici.
Am un feeling ca singura o sa mi-o iau, ca de obicei asa fac, nu imi place sa merg cu cineva la cumparaturi sa ma bazaie la cap.

te cred...dar eu singura nu prea ies din casa...nu-mi place plus ca....daca merg singura primul vazut primul luat :)) si as prefera sa fie acolo sa ma traga de mana daca nu sta prea bine si sa ma tina departe de tentatia de a cumpara orice doar sa scap :)):)):))) poi nici eu nu as merge cu mama sau cu sora tot din motivul asta :[email protected]:[email protected] iar cu rochia...o va vedea oricum ca nu am cum sa o bag in bagaj fara sa o vada si nu avem decat o camera in care stam :D:D oricum as prefera sa vina cu mine la probe ca el "cea mai buna prietena" a mea...e omul bun la toate ;))

smockyyy
02.07.2012, 19:38:30
Da :) Al meu sot munceste si nu poate merge :) Asa ca colind singura magazinele, prefer singura decat insotita. Sa vad maine ce fac :) Si la cununia civila mi-am tras o rochie perfecta pt mine, si singura mi-am luat-o, cu 2 zile inainte de cununie :) :)

BubuBlonda
02.07.2012, 19:53:30
Da :) Al meu sot munceste si nu poate merge :) Asa ca colind singura magazinele, prefer singura decat insotita. Sa vad maine ce fac :) Si la cununia civila mi-am tras o rochie perfecta pt mine, si singura mi-am luat-o, cu 2 zile inainte de cununie :) :)

si Anto baga ca migul...dar daca in maxim 2 saptamani nu incepem...imi iau si inima in dinti si merg singura...eu cu civila am scapat ca voi fi mireasa si nu-mi mai bat capul cu inca o rochie ;))

alexush
03.07.2012, 13:23:10
si Anto baga ca migul...dar daca in maxim 2 saptamani nu incepem...imi iau si inima in dinti si merg singura...eu cu civila am scapat ca voi fi mireasa si nu-mi mai bat capul cu inca o rochie ;))

Mie imi place sa merg prin magazine si sa ma uit la haine si pantofi pana se plictiseste iubi si se enerveaza ca nu sunt mai multe magazine care sa aiba scaune pe care sa stea barbatii sa astepte :)) insa cu rochita de mireasa a fost neaseptat de simplu, chiar nu ma asteptam sa o gasesc asa repede la cat de nehotarata sunt eu, insa am vazut modelul pe net, m-am indragostit complet, am asteptat cateva zile si l-am luat pe iubi si m-am dus la magazin, normal el a stat in alta parte ca sa nu vada rochita si de acolo am sunat-o pe mami sa vina sa ma vada :)) ea saraca era in soc, n-am luat-o atunci, am mai mers odata si cu bunica.mea si gata a fost, prima probata a si ramas, am mai probat inca vreo 3 asa de forma insa stiam ca eu fara rochita aceea nu mai plec. Si acuma ma distrez in sinea mea ca l-am prostit pe iubi zilele trecute cand am trecut pe langa vitrina era o rochita, nu a mea dar era dragutza si iubi a vazut ca o tot studiez si acuma crede ca ea e rochita mea si o sa aiba o surpriza si mai mare ;;)
M-am intins prea mult :)) concluzia era ca iti doresc si tie sa fie cautarea la fel de usoara ca la mine :*

BubuBlonda
03.07.2012, 13:38:33
Mie imi place sa merg prin magazine si sa ma uit la haine si pantofi pana se plictiseste iubi si se enerveaza ca nu sunt mai multe magazine care sa aiba scaune pe care sa stea barbatii sa astepte :)) insa cu rochita de mireasa a fost neaseptat de simplu, chiar nu ma asteptam sa o gasesc asa repede la cat de nehotarata sunt eu, insa am vazut modelul pe net, m-am indragostit complet, am asteptat cateva zile si l-am luat pe iubi si m-am dus la magazin, normal el a stat in alta parte ca sa nu vada rochita si de acolo am sunat-o pe mami sa vina sa ma vada :)) ea saraca era in soc, n-am luat-o atunci, am mai mers odata si cu bunica.mea si gata a fost, prima probata a si ramas, am mai probat inca vreo 3 asa de forma insa stiam ca eu fara rochita aceea nu mai plec. Si acuma ma distrez in sinea mea ca l-am prostit pe iubi zilele trecute cand am trecut pe langa vitrina era o rochita, nu a mea dar era dragutza si iubi a vazut ca o tot studiez si acuma crede ca ea e rochita mea si o sa aiba o surpriza si mai mare ;;)
M-am intins prea mult :)) concluzia era ca iti doresc si tie sa fie cautarea la fel de usoara ca la mine :*

sa dea Domnu' sa fie usoara ma crezi ca la noi Anto e "femeia"? sta minute in sir la raioane de haine/parfumuri/cosmetice si eu plang langa el ca ma plictisesc de mor =)) doamne nu ma inchideti la socola ca nu mai au locuri :)):))

Annelyn
03.07.2012, 15:04:54
Calmeaza-te!!!! Si eu am trecut prin acelasi lucru, si eu am crezut ca sala mea e prea mica, eu am reusit sa o schimb pentru ca hotelul avea 2 sali si acuma ma tem ca poate o sa fie prea goala :)) glumesc insa asteapta pana iti confirma, daca ai invitat 130 - 140 o sa vezi ca nu o sa vina chiar toti si totul o sa fie bine.

O sa dam aproximativ 130 de invitatii, daca ar fi toti cupluri, inseamna 260 de oameni invitati, oricum o parte din invitatii date sunt mai mult o formalitate, nu ma astept sa vina.
Ma astept clar la 130, de aici s-ar putea sa apara refuzuri dureroase fiindca ne sunt apropiati cam toti. Problema este daca se poate spune asa sa confirme mai multi, asa am patit la cununia civila, ne-am asteptat la 15-20 maxim fiindca am specificat ca o sa urmeze si o nunta dupa si ca e in timpul saptamanii, ei au fost 53 de persoane, ne-am bucurat f mult sa vedem ca avem atatia oameni care vor sa ne fie aproape. Acum e cu dus si intors, cununia nu e ca nunta, la nunta multi se gandesc la bani si s-ar putea sa nu vina.
Cel mai dificil este din punctul meu de vedere sa fie oameni care sa isi doreasca sa iti fie alaturi si tu sa te gandesti: "dar unde ii bag?" si cu atat mai mult cu cat am fost interesata de aspectul acesta de la inceput si am fost mintita in fata ca restaurantul are capacitate maxima de 220 persoane

Annelyn
03.07.2012, 15:12:41
in primul rand calmeaza-te! nu rezolvi nimic daca ai insomnii!
asteapta sa vezi cate persoane iti confirma!
din cate am vazut din poze, aveti si un fel de terasa, nu puteti sa faceti ringul de dans acolo?

m-ai m-am linistit un pic, cand mi-am facut contul tocmai ne gandeam la sole si asa am trecut in profil, nu a ramas sole, e alt restaurant si multumesc lui Dumnezeu are terasa, am inceput sa ma uit pe net de inchirieri ring de dans pentru orice eventualitate, in functie de cati confirma vom vedea daca iesim pe terasa sau nu.
Am inceput sa ma uit la suprafetele diferitelor locatii de nunta vs nr de persoane. La noi suprafata e de 330 mp, restaurantul e pe lung, din care poate fi folosita efectiv 300 mp. Cum vi se pare?

smockyyy
03.07.2012, 19:16:43
m-ai m-am linistit un pic, cand mi-am facut contul tocmai ne gandeam la sole si asa am trecut in profil, nu a ramas sole, e alt restaurant si multumesc lui Dumnezeu are terasa, am inceput sa ma uit pe net de inchirieri ring de dans pentru orice eventualitate, in functie de cati confirma vom vedea daca iesim pe terasa sau nu.
Am inceput sa ma uit la suprafetele diferitelor locatii de nunta vs nr de persoane. La noi suprafata e de 330 mp, restaurantul e pe lung, din care poate fi folosita efectiv 300 mp. Cum vi se pare?
M-ai pierdut :) Nu ma pricep asa. Ce restaurant ai? Sa vizualizez si eu pe net, si daca e iti spun parerea mea. Al meu nus cati mp are, insa mi-au zis ca e de maxim 140 pers, eu am semnat pe 110, asa ca nici nu vreau sa vina mai multi de 110 :). La mine ringul e delimitat in mijloc.

martina26
03.07.2012, 20:27:03
O sa dam aproximativ 130 de invitatii, daca ar fi toti cupluri, inseamna 260 de oameni invitati, oricum o parte din invitatii date sunt mai mult o formalitate, nu ma astept sa vina.
Ma astept clar la 130, de aici s-ar putea sa apara refuzuri dureroase fiindca ne sunt apropiati cam toti. Problema este daca se poate spune asa sa confirme mai multi, asa am patit la cununia civila, ne-am asteptat la 15-20 maxim fiindca am specificat ca o sa urmeze si o nunta dupa si ca e in timpul saptamanii, ei au fost 53 de persoane, ne-am bucurat f mult sa vedem ca avem atatia oameni care vor sa ne fie aproape. Acum e cu dus si intors, cununia nu e ca nunta, la nunta multi se gandesc la bani si s-ar putea sa nu vina.
Cel mai dificil este din punctul meu de vedere sa fie oameni care sa isi doreasca sa iti fie alaturi si tu sa te gandesti: "dar unde ii bag?" si cu atat mai mult cu cat am fost interesata de aspectul acesta de la inceput si am fost mintita in fata ca restaurantul are capacitate maxima de 220 persoane

Nu cred ca neaparat te-au mintit, aceea chiar poate fi capacitatea maxima daca iti pun mese de alea lungi ca la cantina si scaunele lipite unele de altele. Noi ne-am dat seama cand am fost sa vedem un resturant despre care proprietarii spuneau ca are capacitate maxima de 130 de oameni, fix cati voiam noi. Si cand l-am vazut ne-am dat seama ca 130 incap eventual unii in brate la altii sau ca sardelele.
Normal ca ei iti spun cat e maximum ca au interesul sa inghesui cat mai multi, dar trebui sa te gandesti si tu CUM incap oamenii aia colo - confortabil sau nu?

macris
04.07.2012, 09:21:57

al nostru are 320 mp si ne-au spus ca nr maxim de persoane care incap acolo e de max 200 /:) vorba martinei, ca sardelele poate! parerea mea e ca mai mult de 130 nu incap. cum se numeste restaurantul tau pana la urma?

smockyyy
04.07.2012, 20:58:31
Bubu, fetelor, azi mi-am dat comanda de rochie :) Dupa 3 zile de umblat si probat, azi am dat comanda de una care mi-a placut de la inceput :) Sunt asa de happy :))))

BubuBlonda
04.07.2012, 21:07:12
Bubu, fetelor, azi mi-am dat comanda de rochie :) Dupa 3 zile de umblat si probat, azi am dat comanda de una care mi-a placut de la inceput :) Sunt asa de happy :))))

ai de mine...sunt cea mai lenesa din breasla :)):))
bravo draguta pozici n-ai? sa te bucuri de ea :*

smockyyy
04.07.2012, 21:12:19
Bubu, ti-am dat PM

BubuBlonda
04.07.2012, 21:24:40
Bubu, ti-am dat PM

am vazut saru'mana
nu-s convinsa ca ce am vazut e modelul daca e...e tare draguta in orice caz daca tu ai placut-o e tot ce conteaza...sa-ti aduca o noapte de vis

martina26
04.07.2012, 21:34:40

Da, bubu, ru-si-ni-ca!!! nu mai vorbim cu tine pana nu te prezinti aici macar cu poze de la probe daca nu chiar cu rochia.
Luni sper sa am si eu ceva de postat de la proba.:">

BubuBlonda
04.07.2012, 21:36:06
Da, bubu, ru-si-ni-ca!!! nu mai vorbim cu tine pana nu te prezinti aici macar cu poze de la probe daca nu chiar cu rochia.

pai in baza mea...ma prinde 1 septembrie...nu am pornire de nici un fel si cu fiecare veste rea primita imi piere cheful tot mai mult... ufff :(

Flamingo
04.07.2012, 22:07:54

Si eu sper sa ai ceva poze de la proba luni ;))
Pup

Si da, nu mai vorbim cu Bubu pana nu merge la probat :P

elly_ana
04.07.2012, 23:49:12
si eu sunt o miresica de septembrie...am intampinat multeeeeee pana am ajuns la ceea ce ne-am dorit si suntem cu pregatirile aproape la final doar ca avem o problema cu numele nasilor care ii scriem pe invitatie...ei nu sunt casatoriti si nu stim cum sa ii scriem fiecare cu numele de famile? va pup si spor la pregatiri!

BubuBlonda
05.07.2012, 00:32:10
si eu sunt o miresica de septembrie...am intampinat multeeeeee pana am ajuns la ceea ce ne-am dorit si suntem cu pregatirile aproape la final doar ca avem o problema cu numele nasilor care ii scriem pe invitatie...ei nu sunt casatoriti si nu stim cum sa ii scriem fiecare cu numele de famile? va pup si spor la pregatiri!

si daca nu sunt casatoriti va pot nasi??? eu stiu ca regula de baza e ca nasii sa fie casatoriti atat civil cat mai ales religios :|

alexush
05.07.2012, 12:33:46
si daca nu sunt casatoriti va pot nasi??? eu stiu ca regula de baza e ca nasii sa fie casatoriti atat civil cat mai ales religios :|

Depinde de preot cred, de exemplu eu cand am vorbit cu preotul a zis ca nu e problema ca nu sunt casatoriti, oricum intre timp ei au decis sa faca nunta, dar noi ne casatorim la greco- catolici.

elly_ana
07.07.2012, 01:15:46
preotul este de acord,mai avem si varianta in biserica sa fie nasica cu tatal ei...asta e o problema rezolvata dar cum fac invitatiile??? ce nume scriu? numele nasei de familie si numele nasului de familie....oricum si ei se vor casatori in curand...prea complicat:))va pup si astept parerile voastre

BubuBlonda
07.07.2012, 01:29:50
preotul este de acord,mai avem si varianta in biserica sa fie nasica cu tatal ei...asta e o problema rezolvata dar cum fac invitatiile??? ce nume scriu? numele nasei de familie si numele nasului de familie....oricum si ei se vor casatori in curand...prea complicat:))va pup si astept parerile voastre

eu daca as fi in locul tau in cazul expus de tine...as trece simplu "alaturi de nasi" "impreuna de nasi" etc fara a da nume...oricum eu nu mai inteleg nimic..cum pana mea in unele zone se accepta si necasatoriti...zici ca-s tari diferite nu zone din aceeasi tara :|

martina26
07.07.2012, 10:41:18

Eu zic sa-i intrebi pe ei cum sa-i scrii!
Incerc sa ma pun in situatia ta, daca am fi nasi (noi avand nume de fam diferite pt ca eu mi l-am pastrat) as vrea sa fim trecuti doar cu numele de fam al sotului: R si A G.

madalina215
07.07.2012, 20:38:45
Buna miresici,
Aproape am terminat si noi cu invitatiile..Ce parere aveti?

BubuBlonda
07.07.2012, 20:42:49
Buna miresici,

mi se par tare amuzante si dragute!!!!! sa va aduca invitatii doriti!!!!!!

petronica
07.07.2012, 22:31:51
Buna miresici,

Ce haioase sunt. Foarte originale. Chiar frumoase.

ella03
08.07.2012, 10:21:17
Buna miresici,

foarte haioase si originale!!! sa va aduca cat mai multi invitati!!!

Flamingo
08.07.2012, 10:33:33
Buna miresici,

Deși trebuie sa recunosc ca nu as fi ales genul acesta de invitatie, îmi place a voastra, o găsesc inedită (cel puțin pentru mine, nu am mai văzut așa) :)

cata_trifu
08.07.2012, 16:30:18
Buna miresici de septembrie!

nunta noastra este pe 30 sept. suntem in toiul pregatirilor, avem totul stabilit la restaurant, formatia de lautarii este arvunita, avem verighete inca de anul trecut, rochia de mireasa este in proportie de 50% gata, au mai ramas vestimentia mirelui si celelalte cheltuieli din apropierea nuntii (aranjam.florale, tortul, place card-urile etc).

o problema a intervenit cu programarea de la biserica. nunta fiind duminica inceperea petrecerii la restaurant este la ora 16, dar preotul ne asteapta pt cununia civila la ora 12. speram sa putem devansa ora, pentru ca altfel nu stiu cum as putea "umple" acel timp

ce parere aveti?

BubuBlonda
08.07.2012, 16:32:24
Buna miresici de septembrie!

nunta noastra este pe 30 sept. suntem in toiul pregatirilor, avem totul stabilit la restaurant, formatia de lautarii este arvunita, avem verighete inca de anul trecut, rochia de mireasa este in proportie de 50% gata, au mai ramas vestimentia mirelui si celelalte cheltuieli din apropierea nuntii (aranjam.florale, tortul, place card-urile etc).

o problema a intervenit cu programarea de la biserica. nunta fiind duminica inceperea petrecerii la restaurant este la ora 16, dar preotul ne asteapta pt cununia civila la ora 12. speram sa putem devansa ora, pentru ca altfel nu stiu cum as putea "umple" acel timp

ce parere aveti?

cu sedinta foto...eu din pacate nu am reusit sa pun mai devreme biserica (pe la 16-17 mi-as fi dorit) si e abia la ora 19 asa ca ne straduim sa facem civila pe la 15:30-16 si dupa sa fugim la o sedinta foto :D

mary_85
09.07.2012, 12:04:43
Buna miresici,
Imi plac mult, haioase si originale ;-)

adabd
09.07.2012, 12:56:51
Am revenit pe forum in ziua in care mai sunt fix 2 luni pana la nunta mea. Emotiile si stresul sunt la cote maxime deja. :))

laura_b22
09.07.2012, 13:44:39
Am revenit pe forum in ziua in care mai sunt fix 2 luni pana la nunta mea. Emotiile si stresul sunt la cote maxime deja. :))

Yeeee,ma bucur sa te revad pe forum,sa-ti pastreze Dumnezeu obiceiul :))

adabd
09.07.2012, 13:47:08
Yeeee,ma bucur sa te revad pe forum,sa-ti pastreze Dumnezeu obiceiul :))

:)))) Ce tare esti. Merci, merci. Pastreaza pentru ca acum, in sfarsit, am timp de miresit. Chiar azi fug la Baneasa ca sa ma mai uit de una alta pentru nunta. Tot nu am inca marturii. :(

Cristina888
09.07.2012, 13:51:03

Ada!!! >:D< Bine ai revenit! Povesteste-ne ce ai mai rezolvat, pentru ce stil de nunta ai optat, ce flori ca suntem in ceata :-p Mai sunt doat 2 luni, deci banuiesc ca mare parte din chestii le-ati hotarat.

Rochia ramane cea pe care o stiu eu? ;;)

adabd
09.07.2012, 13:57:21
Ada!!! >:D< Bine ai revenit! Povesteste-ne ce ai mai rezolvat, pentru ce stil de nunta ai optat, ce flori ca suntem in ceata :-p Mai sunt doat 2 luni, deci banuiesc ca mare parte din chestii le-ati hotarat.

Rochia ramane cea pe care o stiu eu? ;;)
Rochia clar ramane. Trebuie sa o vizitez luna asta. Inca nedecisa vis-a-vis de cum sa fac cu volaul, dar vad eu cand o reprobez.
Invitatiile le-am pus la topicul cel mare de 2012 si sunt pe culorile nuntii. Fata de masa este argintie cu model si puteti vedea putin in poza aranjamentul. Poza e faqcuta la nunta de proba pe care am avut-o in februarie. Scaunele sunt chiavari, argintii si ele iar buchetul este tot in genul florilor de pe masa. Totul este simplu, alb si decorat cu flori naturale 100%. Am cam strambat din nas ca am dat 70 euro in plus doar pentru acele flori, dar na... nu le voiam din martipan.

Acum sa vad cu marturiile....

corinaandreea
09.07.2012, 14:13:26
Rochia clar ramane. Trebuie sa o vizitez luna asta. Inca nedecisa vis-a-vis de cum sa fac cu volaul, dar vad eu cand o reprobez.
Invitatiile le-am pus la topicul cel mare de 2012 si sunt pe culorile nuntii. Fata de masa este argintie cu model si puteti vedea putin in poza aranjamentul. Poza e faqcuta la nunta de proba pe care am avut-o in februarie. Scaunele sunt chiavari, argintii si ele iar buchetul este tot in genul florilor de pe masa. Totul este simplu, alb si decorat cu flori naturale 100%. Am cam strambat din nas ca am dat 70 euro in plus doar pentru acele flori, dar na... nu le voiam din martipan.

Acum sa vad cu marturiile....

Eu nu stiu rochia.M-ati facut curioasa :D

adabd
09.07.2012, 14:36:58
Eu nu stiu rochia.M-ati facut curioasa :D

Uite-o. Minus floarea de pe umar.

mary_85
09.07.2012, 14:41:27
Bine ai revenit, Ada >:D<
Superba rochia, a avut-o si miresica Katiush parca

adabd
09.07.2012, 14:44:30
Bine ai revenit, Ada >:D<
Superba rochia, a avut-o si miresica Katiush parca
A avut si ea de la Isa'Dorable, dar nu chiar asa. A mea e mai grea decat a ei si nu are cordon la mijloc. A ei era mai vaporoasa putin.

corinaandreea
09.07.2012, 14:46:07
Uite-o. Minus floarea de pe umar.

Aaa,Jasmine!Si mie imi place mai mult fara floare :)

adabd
09.07.2012, 14:47:12
Aaa,Jasmine!Si mie imi place mai mult fara floare :)
La cat de bine vine decolteul sweetheart era pacat sa las floarea.

alinut07
09.07.2012, 17:11:08

Si eu mai am 2 luni fix pana la nunta dar nu simt stresul si emotiile :D Ar trebui sa ma ingrijorez :-\ ca sunt asa de relaxata

nika_mirela
17.07.2012, 20:50:58
alinut sunt in aceiasi situatie! si nu am pregatit mai nimic, sau asa cred.Nu imi gasesc pantofi :-SS o sa merg desculta. :D

BubuBlonda
17.07.2012, 20:53:38
Si eu mai am 2 luni fix pana la nunta dar nu simt stresul si emotiile :D Ar trebui sa ma ingrijorez :-\ ca sunt asa de relaxata

eu abia joi incep sa ma uit de rochia de mireasa asa ca la cea mai relaxata miresica nu ma ia nimeni =)) in schimb aseara am avut un vis de miresica stresata desi nu ma prea gandesc la nunta sunt prea obosita ma gandesc in schimb la concediu si la venirea acasa :))

ralu_ct
19.07.2012, 21:08:21
Buna miresici, n-am mai scris de mult pe aici. Eu am si mai putin pana la nunta si nu mi-am luat inca pantofii, deja incep sa-mi fac probleme :(. Ce dileme am eu momentan: Noi organizam singuri totul si imbracatul mirelui si miresei va fi la noi acasa, deci noi vom fi gazdele si nu stiu cam ce trebuie sa servesc de mancat si de baut. Pentru mancare cred ca voi apela la o firma de catering sa-mi faca niste platouri cu aperitive, dar in rest ce se mai serveste? La fel si la ciorba de potroace, nu avem unde sa o facem si vom merge la un restaurant si nu stiu ce meniu sa fac, doar ciorba sau si felul 2? De baut am inteles ca traditional se serveste tuica, si vom da si vin, acelasi ca la nunta, apa, suc. E suficient? Of, o gramada de probleme, intr-un fel de abia astept sa se termine.

BubuBlonda
19.07.2012, 21:30:59
Buna miresici, n-am mai scris de mult pe aici. Eu am si mai putin pana la nunta si nu mi-am luat inca pantofii, deja incep sa-mi fac probleme :(. Ce dileme am eu momentan: Noi organizam singuri totul si imbracatul mirelui si miresei va fi la noi acasa, deci noi vom fi gazdele si nu stiu cam ce trebuie sa servesc de mancat si de baut. Pentru mancare cred ca voi apela la o firma de catering sa-mi faca niste platouri cu aperitive, dar in rest ce se mai serveste? La fel si la ciorba de potroace, nu avem unde sa o facem si vom merge la un restaurant si nu stiu ce meniu sa fac, doar ciorba sau si felul 2? De baut am inteles ca traditional se serveste tuica, si vom da si vin, acelasi ca la nunta, apa, suc. E suficient? Of, o gramada de probleme, intr-un fel de abia astept sa se termine.

:) si la mine e la fel....noi ne platim nunta si ne vom imbraca in casa me parinteasca in care locuieste doar sora mea. eu m-am gandit la niste prajituri saleuri vin, suc si poate putina palinca desi as ramane doar la vin iar cu ciorba de potroace probabil va fi a doua zi...si am eu o vaga presimtire ca va ramane o tona de mancare asa ca probabil vom mai avea ceva din meniul de nunta o sa vedem...pana atunci sa-mi iau rochia intai sau macar sa incep sa caut ceva :))))))))

ralu_ct
19.07.2012, 21:40:34
:) si la mine e la fel....noi ne platim nunta si ne vom imbraca in casa me parinteasca in care locuieste doar sora mea. eu m-am gandit la niste prajituri saleuri vin, suc si poate putina palinca desi as ramane doar la vin iar cu ciorba de potroace probabil va fi a doua zi...si am eu o vaga presimtire ca va ramane o tona de mancare asa ca probabil vom mai avea ceva din meniul de nunta o sa vedem...pana atunci sa-mi iau rochia intai sau macar sa incep sa caut ceva :))))))))

Daaa tu trebuie sa te concentrezi pe rochita acum, prioritatea nr. 0 :)). Si noi mai avem o groaza de facut, inca nu am luat verighetele... Tot a doua zi va fi si la noi ciorba de potroace, in jurul orei 12. E o idee cu mancarea ramasa de la nunta daca se organizeaza la acelasi restaurant, sa servim aperitivul si friptura de exemplu, dar nu trebuie si ciorba?

BubuBlonda
19.07.2012, 21:42:40
Daaa tu trebuie sa te concentrezi pe rochita acum, prioritatea nr. 0 :)). Si noi mai avem o groaza de facut, inca nu am luat verighetele... Tot a doua zi va fi si la noi ciorba de potroace, in jurul orei 12. E o idee cu mancarea ramasa de la nunta daca se organizeaza la acelasi restaurant, sa servim aperitivul si friptura de exemplu, dar nu trebuie si ciorba?

pe langa ciorba ziceam... poi trebuia sa merg azi in oras sa incep cautarile si a plouat in continuu asa ca am amanat iar...pe maine :)))))) nu ma pot concentra deloc la rochita....crek pana la urma o sa fiu o mireasa in pijama =))

ralu_ct
19.07.2012, 21:45:22
pe langa ciorba ziceam... poi trebuia sa merg azi in oras sa incep cautarile si a plouat in continuu asa ca am amanat iar...pe maine :)))))) nu ma pot concentra deloc la rochita....crek pana la urma o sa fiu o mireasa in pijama =))

Si eu una desculta :)) Ceea ce nu ar fi atat de rau, scap de basici si bataturi :D

BubuBlonda
19.07.2012, 21:47:22
Si eu una desculta :)) Ceea ce nu ar fi atat de rau, scap de basici si bataturi :D

eu am pantofii deci o sa pot lua pijama cu pantofi de mireasa =)) pai stai ca-s decisa sa am papuci de casa de schimb in caz ca nu mai rezist nici in pantofi nici in balerini =)))))))))

martina26
20.07.2012, 17:41:07
Ca un update la pregatiri, noi am inceput impartirea invitatiilor si am vrea sa terminam cu ele luna aceasta.
Am fost sa vorbim la restaurant, aveam o lista cu intrebari pt seful de sala, zici ca era interogatoriu si unele chestii nici nu l-am mai intrebat ca am zis ca e prea devreme (cum vreau sa fie pliate servetelele :D ).
Asa ca acum in perioada urmatoare ne ocupam intens de:
- stabilirea meniului
- gasit cofetarie pt tort & praji
- cautat oferte pt bauturi si cumparat bauturi incet incet.

Rochia mi-e aproape gata, pantofii i-am comandat - vor fi gata pe la jumatatea lui august.
Ma mai agit cu luna de miere in timpul asta.

macris
20.07.2012, 18:10:22
Ca un update la pregatiri, noi am inceput impartirea invitatiilor si am vrea sa terminam cu ele luna aceasta.
Am fost sa vorbim la restaurant, aveam o lista cu intrebari pt seful de sala, zici ca era interogatoriu si unele chestii nici nu l-am mai intrebat ca am zis ca e prea devreme (cum vreau sa fie pliate servetelele :D ).
Asa ca acum in perioada urmatoare ne ocupam intens de:
- stabilirea meniului
- gasit cofetarie pt tort & praji
- cautat oferte pt bauturi si cumparat bauturi incet incet.

Rochia mi-e aproape gata, pantofii i-am comandat - vor fi gata pe la jumatatea lui august.
Ma mai agit cu luna de miere in timpul asta.

Martina, cum stati cu dansul? va mai duceti la cursuri?

martina26
20.07.2012, 18:33:36
Noi am facut un curs general, cu alti cursanti si dansuri diverse, dar dupa primele 2 luni de incepatori n-am mai mers la intermediari ca lui Andrei nu i-a placut. Totusi, o sa facem o coregrafie pt nunta - culmea chiar el m-a intrebat zilele trecute cand cautam coregraf.
Un prieten bun de-al lui e foarte bun dansator si cand l-am intrebat cam cat ne-ar trebui ca sa invatam o coregrafie de cateva minute, mi-a zis ca deja e tarziu, ca trebuie cateva luni. Acuma, da-o-n saracie de treaba, sunt 3 minute si nu vrem sa participam la ceva concurs mondial, doar sa facem un dans mai deosebit decat sa ne mutam de pe un picior pe altul. M-a cam enervat la faza asta pt ca il cred in stare sa vina sa ne spuna ca n-am fost pe muzica la versul cutare sau ca am gresit pasul cutare dar pe de alta parte probabil ca e singurul de la nunta care si-ar da seama.
DJ-ul nostru a zis ca stie sa ne recomande pe cineva dar pe mine ma intereseaza o persoana care sa ne conceapa o coregrafie pe melodia pe care o alegem noi, indiferent de tipul de dans care merge pe ea, nu sa ne prezinte o lista cu valsuri "eu pe astea le fac, de aici va alegeti" cum am auzit ca practica unii.

alinut07
21.07.2012, 22:01:50
Pana la urma cred ca exista putin stres pe undeva pentru ca am niste vise tare ciudate. Dupa ce am scapat de chinul invitatiilor, acum se pare ca ma bantuie gandul cardurilor de masa si a meniurilor :). Poate e un semn ca ar trebui sa incep sa fac cate ceva chiar daca mai sunt 3 saptamani pana ajungem acasa. Atunci va fi probabil stresul, o sa intru in criza de timp :((

macris
23.07.2012, 10:02:58
Noi am facut un curs general, cu alti cursanti si dansuri diverse, dar dupa primele 2 luni de incepatori n-am mai mers la intermediari ca lui Andrei nu i-a placut. Totusi, o sa facem o coregrafie pt nunta - culmea chiar el m-a intrebat zilele trecute cand cautam coregraf.
Un prieten bun de-al lui e foarte bun dansator si cand l-am intrebat cam cat ne-ar trebui ca sa invatam o coregrafie de cateva minute, mi-a zis ca deja e tarziu, ca trebuie cateva luni. Acuma, da-o-n saracie de treaba, sunt 3 minute si nu vrem sa participam la ceva concurs mondial, doar sa facem un dans mai deosebit decat sa ne mutam de pe un picior pe altul. M-a cam enervat la faza asta pt ca il cred in stare sa vina sa ne spuna ca n-am fost pe muzica la versul cutare sau ca am gresit pasul cutare dar pe de alta parte probabil ca e singurul de la nunta care si-ar da seama.
DJ-ul nostru a zis ca stie sa ne recomande pe cineva dar pe mine ma intereseaza o persoana care sa ne conceapa o coregrafie pe melodia pe care o alegem noi, indiferent de tipul de dans care merge pe ea, nu sa ne prezinte o lista cu valsuri "eu pe astea le fac, de aici va alegeti" cum am auzit ca practica unii.

Da, si noua ni s-a spus ca numai pentru pozitia mainii se lucreaza cateva luni bune /:) dar ca pe noi ne invata ceva mult mai simplu.. adevarul e ca e o diferenta fooarte mare intre ce dansam noi si cum arata valsul de fapt :)) dar vb ta, nu mergem la campionat!

adabd
23.07.2012, 10:37:58
Eu sunt ATAT de stresata incat unele lucruri au luata-o razna rau de tot....daca intelegeti ce zic. /:) Nu am cezut vreodata ca o sa fiu asa un car de nervi. :-w Ma urasc in acest moment... Dar imi trag doua palme si-mi revin. Mai am de dat invitatii si rezolvat cu pantofii lui si ai mei.

martina26
23.07.2012, 10:42:31
Ada, mai exact de ce esti asa de stresata? Care aspecte anume te streseaza?
Stiu ca degeaba iti spunem noi sa te calmezi daca tu nu simti asta, dar daca scrii aici poate te descarci.

adabd
23.07.2012, 10:45:39
Invitatii!!! Doamne cat ma streseaza asta. Ma dispera gandul ca imi vin 50 si e gol si asta ma termina nervos. Dupa cum am mai zis, totul a pornit de la faptul ca prietenii mei sunt cei care in general au ales sa raspunda negativ la invitatie. Si asta a declansat totul si nu pot sa ma calmez.

Si nu e chestie de bani, e chestie ca nu imi vin prietenii. :(

martina26
23.07.2012, 11:01:51
Da, stiu ca ai zis, credeam ca ai rezolvat treaba asta. Mai ales ca mai este pana la nunta si pana la confirmari, adica noi am zis ca vom cere confirmarile finale in sapt de dinaintea saptamanii cu nunta (17-23 sept), pana atunci nu ma stresez.
Acum, daca intr-adevar nu-ti vin atatia oameni, nu vad ce ai mai putea sa faci decat sa te adaptezi la situatie si sa mergi mai departe asa. Gandeste-te ca e mai bine ca ai aflat acum si poti sa te organizezi in consecinta decat sa te fi trezit in ziua nuntii ca nu mai apar. Cred ca ar fi fost mai rau.

E foarte mare cortul acela? Poti sa pui mesele adaptate la un numar mai mic decat ai planuit intial si tot sa arate bine?

adabd
23.07.2012, 11:04:05
Voi rezolva pesemne doar in ziua nuntii. =)) Atunci se va termina stresul. Pana una alta mi s-a inseninat ziua! Am vorbit cu Josephine (fata acea mega talentata din Timisoara care face bijuterii superbe) si pe 11 imi aduce bentita cu perle si funda roz la spate pe care o voi purta pe cap. Yey!!!!! Este facuta dupa modelul din poza. Perlele sunt insa mai mari si sistemul de prindere este cu funda.

Flamingo
23.07.2012, 11:15:55
Voi rezolva pesemne doar in ziua nuntii. =)) Atunci se va termina stresul. Pana una alta mi s-a inseninat ziua! Am vorbit cu Josephine (fata acea mega talentata din Timisoara care face bijuterii superbe) si pe 11 imi aduce bentita cu perle si funda roz la spate pe care o voi purta pe cap. Yey!!!!! Este facuta dupa modelul din poza. Perlele sunt insa mai mari si sistemul de prindere este cu funda.

Doamne cat va invidiez pe cele care puteti purta astfel de bentite. Mie nu imi sta bine :((

martina26
23.07.2012, 11:16:07
E foarte draguta.
Incearca sa nu te mai agiti pt lucruri pe care nu le poti controla, ca-ti faci sange rau degeaba si indreapta-ti energia spre acele aspecte ale organizarii care tin de tine si de care iti face placere sa te ocupi.
Cat despre invitati stii vorba aia adaptata "daca voi nu ma vreti ... nici eu nu va mai vreau" :))

adabd
23.07.2012, 11:18:20
E foarte draguta.
Incearca sa nu te mai agiti pt lucruri pe care nu le poti controla, ca-ti faci sange rau degeaba si indreapta-ti energia spre acele aspecte ale organizarii care tin de tine si de care iti face placere sa te ocupi.
Cat despre invitati stii vorba aia adaptata "daca voi nu ma vreti ... nici eu nu va mai vreau" :))
Bun indemn. :))
Mara, de ce nu-ti sta bine?

Flamingo
23.07.2012, 11:28:05
Am un fix, mi se pare ca am urechile clapauge :)) si bentita parca scoate si mai tare in evidenta lucrul asta.

Tocmai m-au sunat cei care imi fac pantofii, merg la proba peste o ora \:D/.Nici nu se putea mai bine pentru ca luni duc rochia la ajustat (desi e cam devreme dar pleaca in concediu croitoreasa) si eram stresata ca nu am pantofii.Dar daca azi am proba cred ca miercuri sunt gata :D.Yeeeei!

In alta ordine de idei si eu am stres cu invitatii, tot pe motiv ca nu vin prieteni si daca deschide cineva acest subiect ma supar pe loc :)).Nu vreau sa ma mai gandesc la asta pana in 18 august cand sun pentru confirmari.[-(

macris
23.07.2012, 11:36:36
Am un fix, mi se pare ca am urechile clapauge :)) si bentita parca scoate si mai tare in evidenta lucrul asta.

Tocmai m-au sunat cei care imi fac pantofii, merg la proba peste o ora \:D/.Nici nu se putea mai bine pentru ca luni duc rochia la ajustat (desi e cam devreme dar pleaca in concediu croitoreasa) si eram stresata ca nu am pantofii.Dar daca azi am proba cred ca miercuri sunt gata :D.Yeeeei!

In alta ordine de idei si eu am stres cu invitatii, tot pe motiv ca nu vin prieteni si daca deschide cineva acest subiect ma supar pe loc :)).Nu vreau sa ma mai gandesc la asta pana in 18 august cand sun pentru confirmari.[-(

apropo de stresul cu invitatii: am fost sambata la o nunta unde urmau sa vina 76 de persoane dar 6 nu au mai aparut. De asemenea mirii au avut persoane care i-au sunat cu o zi inaintea nuntii (!!!) sa le spuna ca nu mai au bani sa vina :( si pe mine ma inspaimanta gandul ca nu vin invitatii! Incerc pe cat posibil sa le spun, atunci cand le inmanez invitatia, ca noi ii invitam din placere si chiar ni-i dorim langa noi...

adabd
23.07.2012, 11:41:46
Eu am spus tuturor, si am spus-o la modul super sincer, veniti acolo ca sa fiti cu mine, nu ca sa-mi dati bani! Nu banii primeaza. Pot trai si fara. Nu fac profit din nunta. Chiar stiu de acum ca voi iesi pe minus pentru ca scopul nu a fost sa scot bani.

Mara, cum sunt pantofii?

Flamingo
23.07.2012, 11:46:41
Eu am spus tuturor, si am spus-o la modul super sincer, veniti acolo ca sa fiti cu mine, nu ca sa-mi dati bani! Nu banii primeaza. Pot trai si fara. Nu fac profit din nunta. Chiar stiu de acum ca voi iesi pe minus pentru ca scopul nu a fost sa scot bani.

Mara, cum sunt pantofii?

Postez poze de la proba sau cand sunt gata.Roz, simpli, cu o fundita in lateral aproape de glezna.S-ar putea sa nu imi mai placa nuanta de roz aleasa, imi sta in fire sa fac mizerii din acestea :)).
Tocul e mic si sper sa nu arate rau din cauza asta.

adabd
23.07.2012, 11:47:58
Postez poze de la proba sau cand sunt gata.Roz, simpli, cu o fundita in lateral aproape de glezna.S-ar putea sa nu imi mai placa nuanta de roz aleasa, imi sta in fire sa fac mizerii din acestea :)).
Tocul e mic si sper sa nu arate rau din cauza asta.
Roz :D Imi plac deja! De abia astept sa-i vad.

martina26
23.07.2012, 13:30:24
Noi, pana acum, n-am avut suprize neplacute de partea nimanui, dintre invitati, toti au zis ca vin si unora inca nu le-am dat invitatia oficiala. Numai sa nu ne trezim cu suprize in ziua nuntii.
Un prieten de-al lui A. a zis ca el nu vine la biserica pt ca nu-i de acord cu ideea de a face cununia la alta religie decat a noastra. Sa fie sanatos, nu-i obligatoriu.
Cu prietenii lui din orasul natal nu cred sa avem suprize pt ca ei merg cam aceeasi la toate nuntile si de la cei care s-au casatorit pana acum n-au auzit sa se planga ca unii au zis ca vin si n-au mai venit. Sper sa fie OK si la noi.
Prietenele mele sunt entuziasmate, abia asteapta.
In schimb o sa ma stresez daca ai lui nu-i vor suna pe invitatii lor pt confirmari ca am un feeling ca vor spune "nu-i mai sunam ca au zis odata ca vin cand le-am dat invitatia." Habar n-am cate invitatii au dat pana acum, nici nu-i intreb, treaba lor. Daca vor sa le vina rudele, le dau din timp daca nu, nu. Dar o sa ma enervez daca o sa vad mese stirbe din cauza unora care n-au mai aparut, nu pt bani ci pt partea estetica.

Flamingo
23.07.2012, 13:50:46
Roz :D Imi plac deja! De abia astept sa-i vad.

Ta-daaa!

Asa arata in mare pantofii mei.Mai trebuie facute urmatoarele:
-invelit tocul in piele roz
-cusut fundita un pic mai sus fata de cum e in poza
-largit foarte putin in fata

In 2-3 zile va arat produsul finit.Chiar aveam emotii cu ei pentru ca nu mai stiam ce roz alesesem si ma temeam ca nu o sa imi mai placa :))

martina26
23.07.2012, 22:01:42
Ti-am zis si pe facebook ca-s tare draguti. Cred ca nu mai ai rabdare sa fie gata.
Eu trebuie sa ma duc iar la proba de rochie saptamana aceasta sa vad ce-a iesit dupa ultimele modificari. Sper sa-mi placa :-SSNu cred ca poate fi mai rau decat cu dantela aceea.

BubuBlonda
23.07.2012, 22:38:11
roxi....mara....acum vorbiti cu mine??? ca am facut un pas inainte....am inceput sa probez rochite si cand il mai prind pe iuby liber mai dam o raita si la alte magazine :D:D:D

martina26
23.07.2012, 22:41:19
Daaa, vorbim de cand ai pus pozele pe FB :*
Te-ai hotarat sa mai incerci si alte modele? Ai vrea sa-ti iei rochia de acolo sau doar sa-ti faci o idee sa-ti fie mai usor cand vii acasa?

Flamingo
23.07.2012, 22:43:54
Ti-am zis si pe facebook ca-s tare draguti. Cred ca nu mai ai rabdare sa fie gata.
Eu trebuie sa ma duc iar la proba de rochie saptamana aceasta sa vad ce-a iesit dupa ultimele modificari. Sper sa-mi placa :-SSNu cred ca poate fi mai rau decat cu dantela aceea.

Eu cred ca va ieși bine.Sincera sa fiu ,atât cât am văzut din poze, mi se pare priceputa croitoreasa.Acum, când faci ceva pe comanda e normal sa ai emoții pana vezi rezultatul final.Cred ca înțelegi de ce zic asta :D

Eu claaaar sunt nerabdatoare sa sune de la atelier sa merg după pantofi.
Am sunat azi si la Bien Savvy, au zis sa duc rochia in 20 August la ajustat.M-am bucurat pentru ca imi spusese o prietena ca tanti croitoreasa pleacă in concediu si trebuie modificate acum rochiile noastre, lucru care mă ingrijora cam tare.Pana la nunta e mai bine de o luna, s-ar putea sa slabesc mult mai mult (really hope not!) si nu mi se părea corect sa mă cheme acum doar pentru ca are ea concediu.Dar ,din fericire, totul este bine...prea bine parca :)).Ma întreb unde vor exista probleme ca parca nu imi vine sa cred ca poate fi așa ușor.

Flamingo
23.07.2012, 22:45:22
Te-ai hotarat sa mai incerci si alte modele? Ai vrea sa-ti iei rochia de acolo sau doar sa-ti faci o idee sa-ti fie mai usor cand vii acasa?

Ce pozeee?Despre ce vorbiti?

Gata, am văzut.Se vede ca am ținut-o numai in chefuri zilele astea ;))
Bubu, vorbeam oricum cu tine, am vrut sa vad daca funcționează treaba cu presiunea asupra ta. :))
Mie imi place modelul 1 dar ar trebui sa încerci ceva care sa îți marcheze puțin talia.Sper ca nu te opresti aici cu probatul, fa-o pentru mine ca eu tanjesc sa mai probez rochite ;))

BubuBlonda
23.07.2012, 22:47:40

vreau sa-mi iau de aici ca ar trebui sa-mi fie mai usor sa gasesc marimi mari.....pai sincer? m-am hotarat de alte modele de gura voastra, soramii si iuby :-w ca daca era dupa mine luam IDA....desi modelul ala incretit ma avantaja mai bine....nu e genul meu de rochie...am incercat-o si atat.....nu mi-as cumpara veci asa o rochie pt ca....nu e genul meu...nu ma regasesc in ea....ida in schimb e genul the one...usoara.....lejera....si pe care as dansa-o toata noaptea....mi-a fost draga si sincer inca sunt cu gandul la ea....am un oarecare regret ca nu am cumparat-o....dar anto mi-a zis asa: daca e sa fie a mea....va fi acolo daca ma hotarasc sa o cumpar....da doamne sa mai fie....cu decolteul iuby nu e tocmai de acord...desi nu recunoaste e putin gelos....si nu prea ii place cand umblu decoltata...zice el ca se uita toti in......mandria mea :)))) voi vedea...momentan incercam si alt magazin....pe aici programul se cam termina la 6 si eu termin munca la 3 asa ca o zi libera a lu' iuby = un magazin de vizitat cu mentiunea ca daca are luni/duminica sunt sanse mai mici sa gasesc ceva liber....vom vedea...momentan...mai este timp =))

BubuBlonda
23.07.2012, 22:48:26

:o adica???????????????? nu ai vazut ca am inceput sa probez rochita? :-w si chiar 2 da??? asa ca acum trebuie sa vorbesti din nou cu mine....^:)^

martina26
23.07.2012, 22:55:34

Feisbucul ei de treaba! Cum nu le-ai vazut? :)) Si carnatul de mesaje in care Bubu era incurajata (a se citi aproape obligata) sa mai probeze si alte modele, in special cu decolteu in V.

A, sa va spun ce-am facut in weekend: ne-am luat si ne-am dus in supermarket-uri sa vedem preturile la bauturi. A fost de-a dreptul distractiv, ca am mai luat un amic cu noi.
Avem un tabel pt comparatie pe sortimente si magazine. Mai trebuie sa mergem in en-gros-uri (selgros, metro) sa vedem daca e mai ok si la un depozit macar.

martina26
23.07.2012, 22:58:15

Gata, am văzut.Se vede ca am ținut-o numai in chefuri zilele astea ;))
Bubu, vorbeam oricum cu tine, am vrut sa vad daca funcționează treaba cu presiunea asupra ta. :))
Mie imi place modelul 1 dar ar trebui sa încerci ceva care sa îți marcheze puțin talia.Sper ca nu te opresti aici cu probatul, fa-o pentru mine ca eu tanjesc sa mai probez rochite ;))

Eu trec aproapein fiecare zi - PE JOS - pe langa un magazin cu rochii de mireasa si asa ma mananca undeva sa intru sa probez cateva, numai asa de distractie. Dar mi-e teama sa nu vad ceva care mi-ar fi placut mai mult decat a mea (desi nu cred) asa ca pana acum am reusit sa ma abtin. Si mai este un magazin pe langa care trec cu masina si nu exista sa nu intind gatul sa vad ce-i in vitrina :))

BubuBlonda
23.07.2012, 22:58:26
Feisbucul ei de treaba! Cum nu le-ai vazut? :)) Si carnatul de mesaje in care Bubu era incurajata (a se citi aproape obligata) sa mai probeze si alte modele, in special cu decolteu in V.

A, sa va spun ce-am facut in weekend: ne-am luat si ne-am dus in supermarket-uri sa vedem preturile la bauturi. A fost de-a dreptul distractiv, ca am mai luat un amic cu noi.
Avem un tabel pt comparatie pe sortimente si magazine. Mai trebuie sa mergem in en-gros-uri (selgros, metro) sa vedem daca e mai ok si la un depozit macar.

hehehe eu am fost harnicuta palinca mea e luata din ianuarie...whiskyul...de prin mai si acum luam vinul :))) aaaa apropo a inceput sormea degustarea pt tort :D:D:D eu am gasit ceva cu foi de pandispan....mousse de fructe....acoperit cu crema de portocale...si sincer eu pe ala l-as vrea....am inteles ca e super bun...dar vrea mama si sormea sa incerce si ceva gen dobos cu visine :-w eu totusi sunt cuplata pe mossul de fructe finisat cu crema de portocale....nu poate fi maine 8 septembrie? :)))

vaaaaaaaaaaaaai pt mine e un chin....nici nu stiti ce chin e sa probez rochii.....sincer eu una abia astept sa scap.....mami...ce talie sa marchez???? ca eu nu am talie :))))))))))))))) mai degraba sa incerc sa maschez....tot dar nu prea cred ca e posibil....si eu tot la IDA mea ma gandesc :-< carcotaselor :-w :P

aaa Rox apropo....eu peste drum de servici am magazin de mirese...de acolo mi-am luat pantofii....nu are prea multe dar ma crezi ca nici nu am probat nimic din el???? ma uit asa in fuga dupa rochia de mireasa si atat....in rest....nu-mi place...eu cred ca intr-o viata anterioara am fost barbat.....si anto crek a fost femeie... :-w ceva imi cam da cu , pe aici....toate mergeti sa probati vreti fara numar...numa' eu am oroare de asta :))))

martina26
23.07.2012, 23:10:29
Palinca noastra e gata de 30 de ani, te-am luat =))
A facut-o tata-socru in anul in care s-a nascut Andrei si a decis de atunci ca o tine special pt nunta lui :))
Restul le luam noi treptat.

Apropo de talie - exact de asta iti ziceam eu pe FB sa-ti iei ceva cu un corset mai bine evidentiat, eventual cu sireturi ca sa-l poti strange putin mai mult. Daca n-ai talie, faci rost :)) Nici eu n-am sani, da-mi pune doamna niste cupe de toata frumusetea =))
Nu te stresa de silueta, ai vazut ca sunt rochii pt toate formele.

BubuBlonda
23.07.2012, 23:13:39
A facut-o tata-socru in anul in care s-a nascut Andrei si a decis de atunci ca o tine special pt nunta lui :))

Apropo de talie - exact de asta iti ziceam eu pe FB sa-ti iei ceva cu un corset mai bine evidentiat, eventual cu sireturi ca sa-l poti strange putin mai mult. Daca n-ai talie, faci rost :)) Nici eu n-am sani, da-mi pune doamna niste cupe de toata frumusetea =))

pai primul model ala care nu mi-a placut mie era pe corset....dar vezi ca de strans strangi...dar eu trebuie sa si respir si sa ma mai si misc...ca sincer....prefer sa ma simt bine si sa fiu asa cum sunt eu...pufoasa...decat sa arat ca o fotomodeala dar sa nu pot dansa sau nici macar misca....nu zic ca nu trebe sa arat bine dar eu prefer sa ma simt bine in pielea mea ....adica...sa ma simt eu sigura pe mine in ceva pe placul meu...ca atunci asta se va vedea si pe exterior....cat despre rochii pt toate formele....nu prea am vazut....drept motiv erau doar 2 rochii pe stoc in timp ce pt cele ca voi erau...fara numar si toate genurile...not fair... :(

Flamingo
23.07.2012, 23:23:29

Long live cupele! :)) Si eu voi apela la ele, dragutele, cum altfel? :
Nu mai stiu Rox, aveti verighetele?

martina26
23.07.2012, 23:24:01
Pe site-ul de unde ti-am dat eu niste link-uri am vazut destule modele faine pe femei mai pufoase, asa de inspiratie doar. In magazine chiar nu stiu ca n-am intrebat, dar nici foarte mici nu prea sunt. Mai degraba marimi mici spre medii.
Dar ai dreptate ca e esential sa te simti tu bine in rochie ca sa ai o zi perfecta in ziua aceea.

martina26
23.07.2012, 23:34:24
Long live cupele! :)) Si eu voi apela la ele, dragutele, cum altfel? :
Nu mai stiu Rox, aveti verighetele?

N-avem verighete. Am vrut un model pe comanda, din capul meu, inspirat din ceva de pe net, dar care nu mergea pe verigheta model confort din cauza rotunjimii.
Dupa ce a picat ala, am revenit cu gandul la un model pe care l-am vazut de cateva luni bune pe un site, ca era singurul de-a gata care mi-a placut (cu un contur de inima format din diamante) si azi am mers sa vedem live si am mai vazut inca unul care imi placea - simplu de tot cu un diamant dar se pot pune si mai multe. Ne-au zis ca de miercuri au reduceri asa ca poate reusesc sa ma decid pana atunci.

Flamingo
23.07.2012, 23:43:29
N-avem verighete. Am vrut un model pe comanda, din capul meu, inspirat din ceva de pe net, dar care nu mergea pe verigheta model confort din cauza rotunjimii.
Dupa ce a picat ala, am revenit cu gandul la un model pe care l-am vazut de cateva luni bune pe un site, ca era singurul de-a gata care mi-a placut (cu un contur de inima format din diamante) si azi am mers sa vedem live si am mai vazut inca unul care imi placea - simplu de tot cu un diamant dar se pot pune si mai multe. Ne-au zis ca de miercuri au reduceri asa ca poate reusesc sa ma decid pana atunci.
Stiam ca iti place cea cu inimioara- nu stiam daca ai luat-o intre timp- si imi place tare mult si mie.Daca nu aveam deja verighete cred ca ma orientam spre modelul tau ;))

BubuBlonda
23.07.2012, 23:49:37
Pe site-ul de unde ti-am dat eu niste link-uri am vazut destule modele faine pe femei mai pufoase, asa de inspiratie doar. In magazine chiar nu stiu ca n-am intrebat, dar nici foarte mici nu prea sunt. Mai degraba marimi mici spre medii.
Dar ai dreptate ca e esential sa te simti tu bine in rochie ca sa ai o zi perfecta in ziua aceea.

vei ca eu sunt peste mediu....culmea e ca pt rochia de mireasa mi-a trebuit o marime mult mai mare decat cum port de obicei...dar si tanti aia mi-a zis ca marimile la rochiile de mireasa sunt cu o diferenta de vreo 2 numere 8-} chestia e ca pe site poti vedea multe....asa am vazut si eu multe modele.....dar doar cand incerci live vezi exact ce si cum....poate in magazinul urmator vooi fi mai norocoasa...cine stie....vom vedea.....

martina26
23.07.2012, 23:52:41
Da, imi place mai mult, dar e si cam de 2 ori mai scumpa si tot stau sa ma gandesc daca sa ma decid la ea sau nu. Nu cred in chestia ca verighetele sunt pt toata viata, probabil la un moment dat o sa ne facem alt model daca o sa ne plictisim de asta. Nu stiu de ce, dar am senzatia ca banii pt verighete taie din banii de luna de miere si ma gandesc ca mai bine ne luam verighete de argint decat sa "taiem" din luna de miere :))

vei ca eu sunt peste mediu....culmea e ca pt rochia de mireasa mi-a trebuit o marime mult mai mare decat cum port de obicei...dar si tanti aia mi-a zis ca marimile la rochiile de mireasa sunt cu o diferenta de vreo 2 numere 8-} chestia e ca pe site poti vedea multe....asa am vazut si eu multe modele.....dar doar cand incerci live vezi exact ce si cum....poate in magazinul urmator vooi fi mai norocoasa...cine stie....vom vedea.....

abia astept sa ne pui poze noi ;))

BubuBlonda
24.07.2012, 00:04:08

poate pe vineri-sambata....sa vad joi ce program ii fac lu iuby...ca uite daca eram singura luam IDA clar...dar asa nu am luat doar pt ca iuby nu a zis nici da nici ba...si mi-am dat seama ca nu il incanta prea tare 8-}

mary_85
24.07.2012, 10:22:26
Bubu, capul sus, sunt sigura ca ai sa gasesti rochia in care sa te simti bine, asta conteaza cel mai mult. Din cate am vazut ti-a ramas gandul la Ida, poate ea e the one ;).
Eu voi merge maine la WL sa-mi ia masurile, modelul care mi-a placut initial l-au schimbat un pic si acum voi combina partea de sus din modelul nou cu partea de jos din modelul vechi :)

Flamingo
24.07.2012, 10:34:35
Bubu, capul sus, sunt sigura ca ai sa gasesti rochia in care sa te simti bine, asta conteaza cel mai mult. Din cate am vazut ti-a ramas gandul la Ida, poate ea e the one ;).
Eu voi merge maine la WL sa-mi ia masurile, modelul care mi-a placut initial l-au schimbat un pic si acum voi combina partea de sus din modelul nou cu partea de jos din modelul vechi :)

Suuuper!In cat timp va fi gata?

Flamingo
24.07.2012, 13:23:40
Da, imi place mai mult, dar e si cam de 2 ori mai scumpa si tot stau sa ma gandesc daca sa ma decid la ea sau nu. Nu cred in chestia ca verighetele sunt pt toata viata, probabil la un moment dat o sa ne facem alt model daca o sa ne plictisim de asta. Nu stiu de ce, dar am senzatia ca banii pt verighete taie din banii de luna de miere si ma gandesc ca mai bine ne luam verighete de argint decat sa "taiem" din luna de miere :))

Nici noi nu am investit enorm in verighete.Am primit un inel din aur de la soacra mea si din el au iesit verighetele.Ce am platit au fost cele 3 mici,mici diamante de pe verigheta mea si manopera.

mary_85
24.07.2012, 13:43:37
Suuuper!In cat timp va fi gata?

In 3 sapt :)

alexandraroxana
24.07.2012, 14:41:53
Ciao!
Am o noua dilema...ce pun in plasutele de cadou ale invitatilor la plecare, pe langa chesa cu prajituri?

sticluta de tuica: plastic/sticla, 200ml/250ml/330ml?
o doza de bere
suvenir figurina de sticla, sau rama foro mica?
butelie de vin?

martina26
24.07.2012, 14:48:21
Doza de bere sub nicio forma :-s
Ori vin ori tuica.

Le pui in plasute?

macris
24.07.2012, 14:48:22
Ciao!
Am o noua dilema...ce pun in plasutele de cadou ale invitatilor la plecare, pe langa chesa cu prajituri?

o doza de bere
butelie de vin?

Hey! ai disparut o vreme, ce s-a intamplat?
Eu zic ca o sticla de vin personalizata. Am primit si eu tuica si o am si acum in bar...

mary_85
24.07.2012, 14:49:34
Ciao!

o doza de bere
butelie de vin?

Bine ai revenit :)
Eu as pune o sticla de vin...

alexush
24.07.2012, 15:05:14
Ciao!

o doza de bere
butelie de vin?

Eu zic ca nici intr-un caz doza de bere, eventual o sticluta micuta de vin. noi vom da o sticluta mica de sampanie

Flamingo
24.07.2012, 15:18:33
Ciao!

o doza de bere
butelie de vin?

Da' e musai sa mai pui ceva? :) Mie mi se pare suficient si atat.Dar daca ar fi sa imi dau o parere, as spune un suvenir sau rama foto.

martina26
24.07.2012, 15:34:11
Eu zic ca nici intr-un caz doza de bere, eventual o sticluta micuta de vin. noi vom da o sticluta mica de sampanie

Nu-mi zici te rog unde ai gasit? Ca si pe mine m-ar interesa :)

alexush
24.07.2012, 16:11:49
Nu-mi zici te rog unde ai gasit? Ca si pe mine m-ar interesa :)

Sincer nu stiu pentru ca tatal meu vrea sa le cumpere, dar din cate stiu eu in Ungaria a vazut :) O sa il intreb daca vrei si iti zic

alexandraroxana
24.07.2012, 23:14:30
Doza de bere sub nicio forma :-s
Ori vin ori tuica.

Le pui in plasute?
Da, le pun in plasute.

alexandraroxana
24.07.2012, 23:18:25
Hey! ai disparut o vreme, ce s-a intamplat?
Eu zic ca o sticla de vin personalizata. Am primit si eu tuica si o am si acum in bar...
Da, am disparut o vreme...s-a intamplat ca m-am maritat :)), am avut cununia civila si ne-am mutat imediat dupa cununia civila la apartamentul nostru, si a durat o vreme pana m-am acomodat, instalat, parca eram deleportata intr-un alt mediu, pana mi-am instalat calculatorul, biroul, ;-), pana m-am obisnuit cu treburile casnice.
Da, ori vin, ori tuica vor fi personalizate, butelie de vin am primit si eu si sta in bar ;-).

alexandraroxana
24.07.2012, 23:19:34
De unde ai gasit sticla mica de sampanie? Si cat costa?
Sau de unde as putea gasi sticla mica de vin?

alexandraroxana
24.07.2012, 23:21:10
Da' e musai sa mai pui ceva? :) Mie mi se pare suficient si atat.Dar daca ar fi sa imi dau o parere, as spune un suvenir sau rama foto.
Mai demult era suficient sa pui o chesa cu prajituri, dar se pare ca in ultimii ani, cineva a lansat un nou trend ca se mai pune si o sticla de bautura pe langa prajitura si trebuie sa facem fata trendului.

mihaelastroe
25.07.2012, 12:57:51
Ciao!

o doza de bere
butelie de vin?

votez clar pt vin,intr-un fel este interesant obiceiul acesta cu prajiturele doar ca in Bucuresti foarte putini il respecta

mihaelastroe
25.07.2012, 13:02:26
eu am scris pe invitatii doar prenumele nasilor desi ei sunt casatoriti,mi se parea mie prea protocolar cu intreg numele de familie si prenumele,fiecare cum considera

martina26
25.07.2012, 14:21:31
votez clar pt vin,intr-un fel este interesant obiceiul acesta cu prajiturele doar ca in Bucuresti foarte putini il respecta

In Translvania - Ardeal n-ai ce veni acasa de la nunta fara prajituri la caserola sau tortulet :)) In schimb nu prea se practica marturiile sub forma de tot felul de obiecte (marea majoritate inutile dupa mine). Noi abia anul asta am primit prima data la o nunta marturii - erau niste cutiute dragute in forma de inimioare cu M&M's in ele. Le-am adus acasa ca le pot folosi ca si cutiute pt bijuterii dar multi (in special barbati) le-au lasat pe masa.

mary_85
25.07.2012, 14:26:53
Am mai taiat si eu ceva de pe lista :)) mi-am dat comanda de guestbook de la Eden :P

BubuBlonda
25.07.2012, 22:23:32
Am mai taiat si eu ceva de pe lista :)) mi-am dat comanda de guestbook de la Eden :P

Bravo..bravo!!!

nu mai stiu daca am spus aici sau la alt topic....incepusera sormea si mama degustarea de tort pt nunta noastra....eu ochisem prima data un tort cu mouse de fructe finisat cu crema de portocale...iar iuby is dorea cel cu blac de nuca si crema de ness...pe lista de optiuni mai are ceva gen dobos cu visine. ca sa nu va fac pofta si sa inghitim in sec...mai ales subsemnata... nu mai lungesc cu compozitii plictisitoare si "deloc gustoase" ;)) ideea e ca s-a votat varianta de tort dorita de mine...cel pe baza de fructe...iei....am mai scapat de ceva ;)) urmeaza rochia....care sincer imi scoate peri albi....si sa-l vad pe iuby cu costum...si cam atat pana merg acasa....asta daca nu ma hotarasc sa o pun pe mama sa umble pe la florarii sa se intereseze si de buchetul meu :)) apropo miresici....cu cat timp inainte de nunta se da comanda de buchet?? e prea tarziu in "saptamana mare"? :-?

alexandraroxana
25.07.2012, 22:49:37
Prajiturile raman, clar, fara prajituri nu se poate, (la noi in Ardeal) eu ma gandeam ce sa pun pe langa prajituri?

alexandraroxana
25.07.2012, 22:52:20
In Translvania - Ardeal n-ai ce veni acasa de la nunta fara prajituri la caserola sau tortulet :)) In schimb nu prea se practica marturiile sub forma de tot felul de obiecte (marea majoritate inutile dupa mine). Noi abia anul asta am primit prima data la o nunta marturii - erau niste cutiute dragute in forma de inimioare cu M&M's in ele. Le-am adus acasa ca le pot folosi ca si cutiute pt bijuterii dar multi (in special barbati) le-au lasat pe masa.
Anul trecut la nunta unei prietene, ne-am muncit la saculeti din tull, pentru bombonele, pe post de marturii, si la majoritatea au ramas pe masa, iar multi nici nu au stiu ce sunt.

martina26
26.07.2012, 01:29:43
Anul trecut la nunta unei prietene, ne-am muncit la saculeti din tull, pentru bombonele, pe post de marturii, si la majoritatea au ramas pe masa, iar multi nici nu au stiu ce sunt.

Exact! Nici eu n-am stiut care-i faza cu ele decat dupa ce am ajuns pe miresici, numa' nu pricepeam eu ce sunt marturiile si cocardele :))

Nicolle31
30.07.2012, 16:25:29
Buna dragele mele!
ma bucur mult ca in sfarsit am timp sa vorbim, vreau sa va spun ca acest forum este super, super, am aflat f multe informatii pretioase de aici!
Eu sunt miserica de septembrie si datorita faptului ca am un job fff solicitant cu multe ore de munca zilnic si cu delegatii saptamanale, sunt cam in urma cu pregatirile...in sensul ca m-am impotmolit la marturii si la decoratiuni; deja intru in panica...neavand timp sa umblu prin magazine sau intalniri (mai am putin pana la concediu), m-am documentat deocamdata pe internet si vreau sa va intreb: stie cineva dintre voi cat costa un buchet de flori de la maison dadoo? stiu ca depinde f mult de numarul de flori, categoria de flori...am vazut pe facebook niste buchete de miresica fff frumoase, din trandafiri, dar nu gasesc nicaieri un pret estimativ, macar sa stiu cam despre ce sume este vorba...
si daca aveti cumva idei de aranjamente la masa de prezidiu, insa in afara de cele clasice, cu aranjament mare in fata, va rog ajutor cu orice fel de idee / poza... pupici! si abia astept sa-mi raspundeti!

Cristina888
30.07.2012, 16:48:48
Buna dragele mele!
ma bucur mult ca in sfarsit am timp sa vorbim, vreau sa va spun ca acest forum este super, super, am aflat f multe informatii pretioase de aici!
Eu sunt miserica de septembrie si datorita faptului ca am un job fff solicitant cu multe ore de munca zilnic si cu delegatii saptamanale, sunt cam in urma cu pregatirile...in sensul ca m-am impotmolit la marturii si la decoratiuni; deja intru in panica...neavand timp sa umblu prin magazine sau intalniri (mai am putin pana la concediu), m-am documentat deocamdata pe internet si vreau sa va intreb: stie cineva dintre voi cat costa un buchet de flori de la maison dadoo? stiu ca depinde f mult de numarul de flori, categoria de flori...am vazut pe facebook niste buchete de miresica fff frumoase, din trandafiri, dar nu gasesc nicaieri un pret estimativ, macar sa stiu cam despre ce sume este vorba...
si daca aveti cumva idei de aranjamente la masa de prezidiu, insa in afara de cele clasice, cu aranjament mare in fata, va rog ajutor cu orice fel de idee / poza... pupici! si abia astept sa-mi raspundeti!

Eu iti pot raspunde la intrebarea legata de Maison Dadoo, pentru ca acolo imi fac si eu buchetul si lumanarile.

Al meu buchet va costa 350 RON, dar asta pentru ca il vreau dintr-o floare mai scumpa, stiu ca este in jur de 25 lei firul, este vorba despre trandafir David Austin. Darius insa lucreaza pe ideea de buget, adica tu ii spui cam ce flori iti doresti si ce buget ai pentru respectivul buchet, iar el iti spune in ce masura este realizabil sau nu, daca trebuie sa renunti la cateva fire, sau sa inlocuiesti o floare etc.

Eu iti sugerez sa-l contactezi si vezi la ce concluzie ajungeti.

Spor la pregatiri in continuare!

Nicolle31
30.07.2012, 18:56:02
Multumesc frumos pentru raspuns Cristina! Am luat datele lui de contact de pe facebook si voi stabili o intalnire;
intre timp, daca cineva are vreo idee/sugestie de aranjat masa principala...uuufff...nu vreau sa fie deloc impopotonata, fara panglici, baloane, etc..dar in acelasi timp sa fie diferita de celelalte mese, adica aranjamentele :) ceva simplu si elegant; am cautat prin zeci de site-uri si poze si nimic...si eu nici nu stau bine la capitolul creatie :)
va pup

martina26
30.07.2012, 21:53:00
Inca 2 luni ... adica 2 luni fara o zi acum.
O, doamne, cum se apropie #-oDar in acelasi timp <:-P