PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de SEPTEMBRIE 2012

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

BubuBlonda
30.07.2012, 21:55:26
Inca 2 luni ... adica 2 luni fara o zi acum.
O, doamne, cum se apropie #-oDar in acelasi timp <:-P

:))))))))))) eu peste noua zile strig...amr o luna :))))))))) pe de o mare parte ma bucur enorm ca scap de tot stresul pregatirilor si toata bataia de cap...pe de alta parte...nu-mi vine sa cred in ce hal zboara timpul :D

martina26
30.07.2012, 21:56:44
Da, am disparut o vreme...s-a intamplat ca m-am maritat :)), am avut cununia civila si ne-am mutat imediat dupa cununia civila la apartamentul nostru, si a durat o vreme pana m-am acomodat, instalat, parca eram deleportata intr-un alt mediu, pana mi-am instalat calculatorul, biroul, ;-), pana m-am obisnuit cu treburile casnice.
Da, ori vin, ori tuica vor fi personalizate, butelie de vin am primit si eu si sta in bar ;-).

Ce in urma sunt!!! Acum am vazut ca ai scris ca v-ati mutat impreuna! Ma bucur ca ati decis sa faceti asta acum, totusi, sa nu stati separati pana la nunta, ca stiu ca asta planuiai in urma cu cateva luni. Poate ne spui mai multe despre cum te-ai acomodat. Nu-i asa rau, asa-i? Fac pariu ca e chiar fain :D
A, si am citit nu mai stiu unde ca mergeti undeva in Grecia in luna de miere si voiam sa te felicit ca ai renuntat la ideea cu luna de miere in Romania :))

Nicolle31
07.08.2012, 11:42:42
Dragi miresici,

ne apropiem de perioada in care invitatii ne confirma prezenta si trebuie sa cumparam place carduri cu numele fiecaruia. eu am o nelamurire: exista un loc unde se poate imprima fiecare place card cu numele invitatului, sau acestea se completeaza de mana de catre noi? tocmai am vorbit cu magazinul de la care cumparam mai multe accesorii si mi-au zis ca ei nu pot scoate decat un text pe fiecare place card, dupa care noi trebuie sa completam fiecare nume.
voi cum procedati?

martina26
07.08.2012, 12:40:35
Noi n-avem place card-uri, vom face doar un panou la intrare cu repartizarea pe mese si apoi fiecare se aseaza la masa pe locul unde vrea.
Dar daca ai pe cineva care scrie frumos de mana le poti completa de mana, cu un marker sau o carioca sau chiar stilou cu cerneala daca hartia iti permite.

Nicolle31
07.08.2012, 13:14:38
Noi n-avem place card-uri, vom face doar un panou la intrare cu repartizarea pe mese si apoi fiecare se aseaza la masa pe locul unde vrea.
Dar daca ai pe cineva care scrie frumos de mana le poti completa de mana, cu un marker sau o carioca sau chiar stilou cu cerneala daca hartia iti permite.

Multumesc pentru raspuns. Noi ne-am gandit sa comandam place card-uri cu dublu rol: pozitionarea invitatului la masa si plic pentru banuti (inauntru este plic).
Tu cum faci cu plicurile? Le pui pe masa sau nu pui deloc?
Ideea asta eu o am de la o nunta recenta la care am fost, desi pana la urma, la sfarsitul nuntii, din cauza nebuniei de la mese, se ratacisera plicurile, cand l-am gasit pe al nostru era undeva in dreptul altui invitat si majoritatea erau murdare de la mancare, pe-al nostru cursese vin dintr-un pahar, foarte urata imaginea;
dar nu stiu cum sa procedam...

martina26
07.08.2012, 13:18:44
S-a mai discutat mult pe tema plicuri pt bani gata imprimate cu numele invitatilor, chipurile cu rol de place card. Eu nu sunt de acord cu asta, asa ca nu vom avea nici plicuri.
Mizez pe faptul ca fiecare om cand pleaca de acasa isi pune problema "eu in ce bag banii" si se descurca iar pt cei care chiar nu se descurca, vom lua niste plicuri albe simple pe care le vom da chelnerilor sa le tina ei si sa le dea la cerere.

Nu stiu daca e si asta un obicei regional sau nu, dar eu n-am fost la nicio nunta cu plicuri de bani pe masa.

N-am vrut placecard-uri(din cele simple, mici) ca sa nu incarcam prea mult masa si ca sa nu-i restrictionam asa de tare pe oameni cu asezatul. Am zis ca e suficient sa le indicam masa si apoi se aseaza unde considera.

Nicolle31
07.08.2012, 16:12:42
S-a mai discutat mult pe tema plicuri pt bani gata imprimate cu numele invitatilor, chipurile cu rol de place card. Eu nu sunt de acord cu asta, asa ca nu vom avea nici plicuri.
Mizez pe faptul ca fiecare om cand pleaca de acasa isi pune problema "eu in ce bag banii" si se descurca iar pt cei care chiar nu se descurca, vom lua niste plicuri albe simple pe care le vom da chelnerilor sa le tina ei si sa le dea la cerere.

Nu stiu daca e si asta un obicei regional sau nu, dar eu n-am fost la nicio nunta cu plicuri de bani pe masa.

N-am vrut placecard-uri(din cele simple, mici) ca sa nu incarcam prea mult masa si ca sa nu-i restrictionam asa de tare pe oameni cu asezatul. Am zis ca e suficient sa le indicam masa si apoi se aseaza unde considera.

multumesc ptr raspuns

adabd
07.08.2012, 16:20:50
Eu merg pe varianta scris de mana. E mai practic, mi se pare mai dragut si este si mai ieftin. Al meu scrie extrem de frumos asa ca am rezolvat treaba.

BubuBlonda
07.08.2012, 17:51:03
Dragi miresici,

ne apropiem de perioada in care invitatii ne confirma prezenta si trebuie sa cumparam place carduri cu numele fiecaruia. eu am o nelamurire: exista un loc unde se poate imprima fiecare place card cu numele invitatului, sau acestea se completeaza de mana de catre noi? tocmai am vorbit cu magazinul de la care cumparam mai multe accesorii si mi-au zis ca ei nu pot scoate decat un text pe fiecare place card, dupa care noi trebuie sa completam fiecare nume.
voi cum procedati?

exact asa...vom scrie familia de mana sau vom face etichete pe care le vom lipi acolo...probabil le scriem de mana ca e cel mai simplu... ;)))

ralu_ct
07.08.2012, 19:13:49
...
si daca aveti cumva idei de aranjamente la masa de prezidiu, insa in afara de cele clasice, cu aranjament mare in fata, va rog ajutor cu orice fel de idee / poza...
Buna Nicolle, poti pune 3 sau mai multe aranjamente florale individuale, in loc de unul mare central -ca in poze.

Hello miresici de septembrie! Am achizitionat si eu in sfarsit pantofii <:-P
Acum mai am de luat diverse accesorii: gentuta (pe care o vreau plic - urasc saculetii), pantofii de schimb si bijuteriile - aici va cer din nou sfatul: buchetul va fi asortat la pantofi, dar bijuteriile sa le iau tot colorate sau e deja prea mult? Rochia este pe un umar, am pus poza ei, merge sa mai pun lantisor sau sa raman doar cu cercei?

macris
08.08.2012, 09:36:15
Buna Nicolle, poti pune 3 sau mai multe aranjamente florale individuale, in loc de unul mare central -ca in poze.

Acum mai am de luat diverse accesorii: gentuta (pe care o vreau plic - urasc saculetii), pantofii de schimb si bijuteriile - aici va cer din nou sfatul: buchetul va fi asortat la pantofi, dar bijuteriile sa le iau tot colorate sau e deja prea mult? Rochia este pe un umar, am pus poza ei, merge sa mai pun lantisor sau sa raman doar cu cercei?

foarte frumosi pantofii!
cat despre rochie, eu cred ca nu arata bine un lantisor pe acolo, avand in vedere ca este pe un umar.. as opta mai degraba pentru niste cercei mai mari colorati (asortati cu pantofii).

Flamingo
08.08.2012, 09:39:58

Foarte frumosi pantofii ralu_ct! :)
Cred ca e suficient sa aortezi cu un buchet de aceeasi culoare.Bijuteriile le-as vedea, eventual, cu pietre roz, dar roz pal.

mary_85
08.08.2012, 10:25:09

Foarte frumosi pantofii, Ralu! Eu zic fara lantisor :). Apropo, rochia e foarte draguta, poze cu tine nu ai?

ralu_ct
08.08.2012, 10:59:02
Foarte frumosi pantofii, Ralu! Eu zic fara lantisor :). Apropo, rochia e foarte draguta, poze cu tine nu ai?

Mersi Mary! :) Uite si poza cu mine, da sa stii ca in realitate arata mai frumoasa (rochita, nu eu :)) ) Mai am o dilema legata de coafura, inca nu m-am decis nici la asta. Cu prima am facut proba dar nu-mi sta deloc bine, asa ca vreau ceva in genul celorlalte doua. Voi ce spuneti?

mary_85
08.08.2012, 11:27:29
Mersi Mary! :) Uite si poza cu mine, da sa stii ca in realitate arata mai frumoasa (rochita, nu eu :)) ) Mai am o dilema legata de coafura, inca nu m-am decis nici la asta. Cu prima am facut proba dar nu-mi sta deloc bine, asa ca vreau ceva in genul celorlalte doua. Voi ce spuneti?

Mie imi place mult ultima :) Il vrei desprins? Eu parul prins il port doar in casa, in rest doar cu el desfacut umblu, dar pt nunta voi opta pt un coc lejer 8-} nu vrea sa-l simt in momentul ala pe spate

ralu_ct
08.08.2012, 11:43:34
Mie imi place mult ultima :) Il vrei desprins? Eu parul prins il port doar in casa, in rest doar cu el desfacut umblu, dar pt nunta voi opta pt un coc lejer 8-} nu vrea sa-l simt in momentul ala pe spate

Stiu ca asa ar fi mai practic si comod, dar mie nu-mi sta bine cu el prins, parca ma imbatraneste. Ai o poza cu ce coafura vrei tu?

Flamingo
08.08.2012, 11:46:46
Stiu ca asa ar fi mai practic si comod, dar mie nu-mi sta bine cu el prins, parca ma imbatraneste. Ai o poza cu ce coafura vrei tu?

Sa stii ca si eu am spus (si inca spun) ca nu imi sta bine cu parul prins dar cand am postat pozele cu coafura de la proba (cu coc) multa lumea mi-a zis ca e doar in mintea mea ideea ca ma dezavantajeaza. :))

Ti-am mai pus niste exemple, seamana cu ce ai postat tu.

mary_85
08.08.2012, 11:59:08
Sa stii ca si eu am spus (si inca spun) ca nu imi sta bine cu parul prins dar cand am postat pozele cu coafura de la proba (cu coc) multa lumea mi-a zis ca e doar in mintea mea ideea ca ma dezavantajeaza. :))

Da, exact si eu am aceeasi "problema" :))
La proba voi merge saptamana viitoare, poze cu ce vreau eu am, dar sunt la munca si nu le pot incarca pe forum :P

ralu_ct
08.08.2012, 12:00:21

Ti-am mai pus niste exemple, seamana cu ce ai postat tu.

Imi place prima! Chiar ma gandeam sa incerc si fara carare. Unde ai postat pozele cu proba, ca m-ai facut curioasa :)

Flamingo
08.08.2012, 12:14:34
Nu mai stiu...le-am pus acum din nou.Acum daca ma uit la coafura intr-o parte mi se pare ca ma face sa par copila, nu sunt deloc feminina.E drept ca nici nu eram machiata, si conteaza si acest aspect.
Nu m-am hotarat 100% ce vreau, mai fac o proba cand am civilul, dar sigur va fi prins :)

ralu_ct
08.08.2012, 12:39:54
Nu mai stiu...le-am pus acum din nou.Acum daca ma uit la coafura intr-o parte mi se pare ca ma face sa par copila, nu sunt deloc feminina.E drept ca nici nu eram machiata, si conteaza si acest aspect.
Nu m-am hotarat 100% ce vreau, mai fac o proba cand am civilul, dar sigur va fi prins :)

Exact asa am avut si eu la proba, ca in primele poze :) Dar mi s-a spus ca nu-mi sta bine, ca am fata dreptunghiulara si o face sa para si mai si 8-} Din cauza asta vreau bucle ca sa-mi mai indulcesca trasaturile.

cata_trifu
09.08.2012, 14:50:31
Buna fetelor,

din cauza unui deces in familie am cam ramas in urma cu impartitul invitatiilor. majoritatea au fost anuntati si la telefon, insa au ramas vreo 4-5 perechi care inca nu stiu. Ce parere aveti?voi avea probleme cu confirmarile:-s

martina26
09.08.2012, 15:01:21
Eu am nunta cu o zi inaintea ta si inca n-am dat toate invitatiile. Majoritatea stiu deja de nunta deci nu e stresul foarte mare, dar tot as vrea s ale vad impartite cat de curand.
Daca zici ca majoritatea stiu neoficial, nu cred ca e problema sa le ajunga invitatiile mai tarziu.

cata_trifu
09.08.2012, 22:36:17
Se apropie ziua cea mare si emotiile cresc...

alexandraroxana
10.08.2012, 17:33:28
Se apropie ziua cea mare si emotiile cresc...
Da, emotiile cresc, foarte multe treburi de rezolvat pe ultima suta de metri, mai ales in ultimele 2 saptamani.

adabd
10.08.2012, 22:01:04
Dupa cum spuneam si pe topicul mare, azi am luat perechea doi de pantofi. <:-P

mary_85
12.08.2012, 21:31:47
:x sunt superbi, Ada!

BubuBlonda
12.08.2012, 21:44:50
fetele de 8 cum stati cu emotiile, pregatirile...nervii...stresul si alte cele specifice perioadei ramase? oficial...imi este bine :))) de ieri in 4 sambete vine si randul nostru...emotiile mele se lasa muuult si indelung asteptate...dar se pare ca a inceput mireselul meu sa aiba emotii =)) la asta chiar nu ma asteptam... cu fiecare chestie taiata de pe lista eu ma relaxez si mai tare si parca creste nerabdarea in asteptarea zilei :D:D:D. mai avem de cumparat sucuri+bere+sampania, sa ma decid cu buchetul si de dat comanda...dosarul pt civila...sa-mi iau voalul si ciorapi...sa-i mai iau o camasa de schimb lu iubi...sa fie in caz de...cosulete+ flori invitati...de stabilit meniul+ comanda finala, de stabilit ultimele detalii cu foto+video si muzica...si cam atat...pare mult dar in afara de dosarul pt civila care ne streseaza putin restul sunt usor de rezolvat...aaa si era sa uit de comanda finala tort+praji+saleuri...si de cumparat fructe ;)) cred ca ar trebui sa fac o lista sa fiu sigura ca nu uit ceva ;))

Flamingo
13.08.2012, 00:06:16

Yummi!Imi plaaaac! :)

mihaelastroe
14.08.2012, 16:29:45

sa-i porti sanatoasa,mi se pare un pic incarcat daca pui si lantisor la rohita ta,mai bine niste cercei asortati cu pantofii si buchetul

alina26985
14.08.2012, 17:26:50
Buna fetelor!Cum stati cu pregatirile?Ce mai aveti de facut? Amintiti-mi si mie ca am senzatia ca mai am foarte multe lucruri de facut si a mai ramas asa putin timp:)
Ce coafuri interesante va faceti? Eu initial vroiam un coc insa m-am razgandit deoarece imi place mai mult cum imi sta cu parul pe spate si cu bucle...ufffaaa...si abia pe 3 sept am proba la coafor....

Astept raspunsurile voastre.Pupici

alexandraroxana
14.08.2012, 18:39:48

Pantofii sunt superbi! Cunsoc rochita de la Maya Fashion, am probat-o si eu;)). Buchetul il poti asorta cu pantofii, eu asa fac, dar accesoriile colorate sunt prea mult, pentru o mreasa.

BubuBlonda
14.08.2012, 18:45:45
Buna fetelor!Cum stati cu pregatirile?Ce mai aveti de facut? Amintiti-mi si mie ca am senzatia ca mai am foarte multe lucruri de facut si a mai ramas asa putin timp:)
Ce coafuri interesante va faceti? Eu initial vroiam un coc insa m-am razgandit deoarece imi place mai mult cum imi sta cu parul pe spate si cu bucle...ufffaaa...si abia pe 3 sept am proba la coafor....

teoretic mai sunt multe dar maruntisuri...la mine cel putin: dresuri, bere+sucuri+sampania si piscoturile, incepem de puricat lista invitatilor pt confirmari, florile pt invitati (ca eu vreau sa pun si invitatilor floricele in piept) de dat comanda pt buchet+lumanari+cocarde naturale, de dat comanda exacta de tort, stabilit meniul + comanda meniuri...cel mai important: dosarul pt civila, comanda finala cantitativa de prajituri si saleuri...si cred ca asta e cam tot...sunt multe chestii care se pot rezolva intr-o zi si fara mare bataie de cap :)

alexandraroxana
14.08.2012, 18:56:40

Noi mai avem de cumparat vin, wisky si Angelli cherry, si de lucrat in permanenta la lista cu invitati.

martina26
14.08.2012, 20:15:59
Noi mai avem f multe:
- finalizat meniul, ales tort, invatat dansul, facut meniurile + nr. de masa, asezarea la mese (dupa confirmari), cumparat bauturile (doar vinul spumant l-am luat pana acum ca am avut o ocazie buna), cumparat verighete, de dat inca niste invitatii, stabilit candy bar-ul, cocktail bar-ul, cumparat costumul mirelui, accesoriile mele, balerini, etc etc.

BubuBlonda
14.08.2012, 20:21:13
:)) asta inseamna ca eu sunt cea mai rapida?? ca in afara de bere si sampanie am cumparata toata bautura ;))

martina26
14.08.2012, 20:23:50
Noua ne-a trebuit ceva pana am studiat preturile, din super market-uri, en-gros-uri, firme de distributie, ca sa ajungem la concluzia ca nu sunt diferente semnificative de pret, adica de 1 leu in plus sau in minus. De ex. ma asteptam ca la Selgros sa fie mai ieftine decat Carrefour sau Real dar nu sunt. Si nici la firmele de distributie.

BubuBlonda
14.08.2012, 20:40:15
Noua ne-a trebuit ceva pana am studiat preturile, din super market-uri, en-gros-uri, firme de distributie, ca sa ajungem la concluzia ca nu sunt diferente semnificative de pret, adica de 1 leu in plus sau in minus. De ex. ma asteptam ca la Selgros sa fie mai ieftine decat Carrefour sau Real dar nu sunt. Si nici la firmele de distributie.

la noi a gasit tata oferta la grant's cu 35 de lei sticla si ni s-a parut o oferta buna....oricum de multe ori...iti iei tepe la pret :)

martina26
14.08.2012, 20:54:08
Nu stiu ce e grant's (whisky presupun?) , dar noua ne trebuie mai multe tipuri de bauturi (whisky, bailey's, martini, vodka, vin spumant, sucuri naturale). Avem tuica de la socri, vinul il luam de la o crama, berea si racoritoarele sunt incluse in meniu.

BubuBlonda
14.08.2012, 21:02:42
Nu stiu ce e grant's (whisky presupun?) , dar noua ne trebuie mai multe tipuri de bauturi (whisky, bailey's, martini, vodka, vin spumant, sucuri naturale). Avem tuica de la socri, vinul il luam de la o crama, berea si racoritoarele sunt incluse in meniu.

mai dar daca aveti tuica....de ce mai iei si votka? si daca iei bailey's pt doamne de ce mai iei si martini?? mi se pare enorm de multe sortimente...da da grants e whisky :D

martina26
14.08.2012, 21:27:59
mai dar daca aveti tuica....de ce mai iei si votka? si daca iei bailey's pt doamne de ce mai iei si martini?? mi se pare enorm de multe sortimente...da da grants e whisky :D

Pai pt ca tineretul nu prea e cu tuica, in schimb multi beau votka + suc natural (mere, portocale). La fel pt doamne, vreau sa poata sa aleaga. Am eu fixul asta, sa fie cat mai divers, sa aiba omul in ce sa aleaga, macar din 2-3 feluri. Acuma daca femeile vor vrea tuica sau vreun barbat va vrea Bailey's, n-o sa-i opreasca nimeni.
Noi am fost la o nunta la care "pt femei" - sa zic asa, aveau doar Garonne care mie nu-mi place. Sau whisky sau tuica si nici de astea nu beau. Si era la un local "cu pretentii", asa ca am fost dezamagita de lipsa diversitatii. Al nostru nici nu prea e cu pretentii, dar tot vreau diversitate :)

RuxiCat
15.08.2012, 02:33:09
Dragi miresici,

voi cum procedati?

Buna Nicolle,

Noi le scriem de mana, o sa ne ajute tatal meu, pentru ca are scrisul frumos is ordonat. ;)) Place cardurile noastre au un singur rol (nu sunt si plicuri, cum am mai citit). In schimb le vom perfora intr-un colt (am cuparat un perforator cu o singura gaura, in forma de inimioara, foarte haios) si le vom atasa la marturii (marturille au o panglica mica, care merge la fix). Vom avea toate marturiile, cu placecardurile atasate, pe o masa la intrarea in restaurant, in ordinea numelor de familie, pentru ca oaspetii sa-si gaseasca usor maturia si sa stie unde sa se aseze.

Sper sa te ajute!

alexush
15.08.2012, 12:18:34
Noi mai avem f multe:
- finalizat meniul, ales tort, invatat dansul, facut meniurile + nr. de masa, asezarea la mese (dupa confirmari), cumparat bauturile (doar vinul spumant l-am luat pana acum ca am avut o ocazie buna), cumparat verighete, de dat inca niste invitatii, stabilit candy bar-ul, cocktail bar-ul, cumparat costumul mirelui, accesoriile mele, balerini, etc etc.

Si noi mai avem o gramada de chestii de facut, deja ma apuca disperarea :))
SI noi mai avem de schimabat meniul ca vreau sa modific mancarea sa ne dea ceva mai bun si sa platim in plus, si tortul, lectiile de dans le-am inceput deja, cam 3 ore pe saptamana pana la nunta, mai avem de impartit inca invitatii, nu avem verighete, eu nu am pantofi, M nu are costum, dulciuirile plus vase pentru candy-bar, am dat comanda la tort mai trebuie sa alegem modelul, mai am de gasit fete de masa albastre, nu am gasit nicaieri pana acuma. Si apoi chestu&#236;iile care trebuie facute cam cu o saptamana 2 inainte: trebuie sa ne rezervam apartamentul la hotel, sa facem meniurile si asezarea la mese, de cumparat fructe si dulciuri pentru candy bar pfuu nici nu mai stiu insa mie mi se pare ca suntem foarte in urma cu pregatirile :(

martina26
15.08.2012, 12:30:57
Candy bar-ul noi o sa-l facem la "la foule" - e mai simplu ca se ocupa ei de tot. Ei le pregatesc, au vase, merg la sala sa le aranjeze, au zis ca daca iau acadele, jeleuri etc sa le duc ca le aranjeaza ei si pe alea, noi va trebui doar sa le ducem vasele inapoi luni.
Dar nu mi se pare ca sunteti asa in urma, sunt maruntisuri care se rezolva rapid.
Cu cine faceti dans? (Poate te-am mai intrebat, dar nu mai stiu) Noi luni ar trebui sa incepem.

ralu_ct
15.08.2012, 12:33:19
Nici noi nu am cumparat inca bauturile, in afara de Martini alb, pe care l-am luat la oferta mai demult. Le-am lasat special pe ultima suta de metrii pentru a sti cat mai exact ce cantitate trebuie sa luam. Saptamana viitoare sunam invitatii care nu ne-au confirmat inca si, dupa ce avem un numar aproximativ de persoane, eu zic ca le cumparam in 2-3 zile :) Vrem sa luam asa: vin alb demisec (inca nu ne-am hotarat de care), Bailey's, whiskey Jack Daniel's, votka, suc de portocale si mere, coca-cola, apa minerala si plata, sampanie (nici aici nu stiu de care, poate imi dati voi o idee). Eu zic ca e suficient de diversificat.

alexush
15.08.2012, 13:05:23
Candy bar-ul noi o sa-l facem la "la foule" - e mai simplu ca se ocupa ei de tot. Ei le pregatesc, au vase, merg la sala sa le aranjeze, au zis ca daca iau acadele, jeleuri etc sa le duc ca le aranjeaza ei si pe alea, noi va trebui doar sa le ducem vasele inapoi luni.
Dar nu mi se pare ca sunteti asa in urma, sunt maruntisuri care se rezolva rapid.
Cu cine faceti dans? (Poate te-am mai intrebat, dar nu mai stiu) Noi luni ar trebui sa incepem.

Si noi tot cu ei ne gandeam sa facem candy bar-ul insa m-am cam razgandit dupa cununia civila. Ne-am facut tortul la ei, a aratat super dar nu a avut nici un gust, nu s-a prea putut manca, adica prajiturile ce le-am gustat inainte de la ei au fost foarte bune, insa se poate sa fi gresit ceva la tort, sau nu stiu ce s-a intamplat.
Dans facem cu un instructor de la autoimpuls.

martina26
16.08.2012, 18:03:45
Chiar a fost frumos tortul, pacat ca n-a fost si bun.
Eu am mancat de la ei doar macarons, au fost ok dar nu m-au dat pe spate. Oricum nu vreau macarons in candy bar.

nico_leta
16.08.2012, 21:06:23
si eu mai am de luat bauturi si cateva chestii mai marunte dar eu deja sunt mai panicata ca voi pentru ca sunt pe 1 si mai sunt doar 2 sapt ,am inceput deja sa imi fac lista de confirmari si deja toata ziua imi sta gandul doar la nunta,Sapt asta am avut concediu de la munca(toata fabrica)si am facut curat in continu pt ca M va pleca de la noi.Dupa ce nu l-am pus sa faca mai nimic pentru ca are obiceiul de le buleste repede m-a mai si enervat ca el nu vede mizerie ca am eu ceva,Barbatii astia...............

ralu_ct
17.08.2012, 08:41:12
si eu mai am de luat bauturi si cateva chestii mai marunte dar eu deja sunt mai panicata ca voi pentru ca sunt pe 1 si mai sunt doar 2 sapt ,am inceput deja sa imi fac lista de confirmari si deja toata ziua imi sta gandul doar la nunta,Sapt asta am avut concediu de la munca(toata fabrica)si am facut curat in continu pt ca M va pleca de la noi.Dupa ce nu l-am pus sa faca mai nimic pentru ca are obiceiul de le buleste repede m-a mai si enervat ca el nu vede mizerie ca am eu ceva,Barbatii astia...............

Stai linistita, nu esti singura :). Si eu tot pe 1 sept. Acum urmeaza perioada cea mai aglomerata pentru ca sunt multe de rezolvat in ultimele 2 sapt dar ma gandesc ca or sa treaca repede....si eu trebuie sa fac curatenie generala :-< pentru ca o sa plecam de la noi de acasa.
Maine expira termenul pentru confirmari scris pe invitatii si mai sunt multi care nu au confirmat asa ca ne apucam de telefoane. Eu am listuta cu toti invitatii in excel si acum trec in dreptul fiecaruia da sau nu :)

Flamingo
17.08.2012, 09:50:27
Stai linistita, nu esti singura :). Si eu tot pe 1 sept. Acum urmeaza perioada cea mai aglomerata pentru ca sunt multe de rezolvat in ultimele 2 sapt dar ma gandesc ca or sa treaca repede....si eu trebuie sa fac curatenie generala :-< pentru ca o sa plecam de la noi de acasa.
Maine expira termenul pentru confirmari scris pe invitatii si mai sunt multi care nu au confirmat asa ca ne apucam de telefoane. Eu am listuta cu toti invitatii in excel si acum trec in dreptul fiecaruia da sau nu :)

Si eu, si eu tot pe 1 septembrie!Si incep sa devin isterica.Noi aseara am dansat pentru prima data primul dans...e jale!Acum cautam alta melodie si trebuie sa dansam intensiv ca altfel o sa fim putini penibili :D

alexandraroxana
17.08.2012, 11:17:44
Si eu va trebui sa fac curatenie la ai mei acasa, ca eu de acolo plec, probabil fac saptamana viitoare, si la mine trebuie sa am ordine, si frigiderul aprovizionat ca voi avea rude care vor dormi la mine in apartament.
Si eu tot cu invitatii in Excel sunt, pana acum avem 136 confirmati, ne-am lungit un pic cu lista, desi noi vroiam ca 85-100 de persoane maxim. Mai insa persoane fata de care am trac sa le intreb daca vin sau nu.

manuela86
17.08.2012, 12:13:42
Buna.si eu sunt miresica de septembrie.mai este cineva pe aici?

alexandraroxana
17.08.2012, 13:17:16
Buna.si eu sunt miresica de septembrie.mai este cineva pe aici?
Mai suntem, mai suntem \:D/. Nu mai avem decat 2 saptamani ;;)!

Flamingo
17.08.2012, 13:21:16
Mai suntem, mai suntem \:D/. Nu mai avem decat 2 saptamani ;;)!

Daaa...incepe stresul :)

ralu_ct
17.08.2012, 13:23:42
Si eu, si eu tot pe 1 septembrie!Si incep sa devin isterica.Noi aseara am dansat pentru prima data primul dans...e jale!Acum cautam alta melodie si trebuie sa dansam intensiv ca altfel o sa fim putini penibili :D

Of, si noi stam prost cu dansul, nici n-am ales inca melodia... vroiam vals dar n-am repetat de loc si eu am 2 picioare stangi :)) Voi ce melodie ati incercat?

Flamingo
17.08.2012, 13:28:27
Of, si noi stam prost cu dansul, nici n-am ales inca melodia... vroiam vals dar n-am repetat de loc si eu am 2 picioare stangi :)) Voi ce melodie ati incercat?

Am incercat blues :Loredana & Dragos Chircu- Ochii din vis dar nu ne place ca parca e prea lent.Acum mi s-a pus pata pe rumba dar mi se pare greu.Sunt panicata! :D

alexandraroxana
17.08.2012, 13:29:22
Daaa...incepe stresul :)
Ei, lasati stresul la o parte, nu merita sa va stresati, eu momentan nu mai am mare lucru de facut. Sunt chiar relaxata acum.

alexandraroxana
17.08.2012, 13:34:09
Anna Tatangelo & Gigi D'Alessio - Il mondo e mio (coloana sonora de la desenele Aladin)

http://youtu.be/2PLOU4gAyzg

Andra - Iubeste-ma azi, iubeste-ma maine

http://youtu.be/Dow5UZYL3oc

Loredana Groza & Dragos Chircu - Ochii din vis

http://youtu.be/VT30lGo4c7M

Le-am trecut in ordinea preferintelor, dar pentru prima cred ca ramanem.

alexandraroxana
17.08.2012, 13:35:37
Am incercat blues :Loredana & Dragos Chircu- Ochii din vis dar nu ne place ca parca e prea lent.Acum mi s-a pus pata pe rumba dar mi se pare greu.Sunt panicata! :D
Da, asa si noi, ne place cum suna melodia, dar este prea lenta, nu e dansabila, ma plictisesc.

alexandraroxana
17.08.2012, 13:45:45
NU te panica, o sa vezi ca o sa gasiti melodia potrivita pentru voi.
Pana la urma noi cred ca ramanem pe asta:

http://www.youtube.com/watch?v=2PLOU4gAyzg&feature=related

Anna Tatangelo & Gigi D'Alessio - Il mondo e mio

Eu sunt fan muzica italiana, asa ca de mult mi-am propus sa am o melodie in italiana la primul dans, si ii place si lui, am incercat sa dansam cap coada si iese ceva dragut, sper.

ralu_ct
17.08.2012, 14:29:22

Melodii rumba :D http://www.dance-forums.com/music/genre/rumba/

Momentan mie imi place Seal - Kiss From A Rose, vals vienez, daca nu ne iese o sa caut un blues.

Flamingo
17.08.2012, 16:01:28
Melodii rumba :D http://www.dance-forums.com/music/genre/rumba/

Momentan mie imi place Seal - Kiss From A Rose, vals vienez, daca nu ne iese o sa caut un blues.

Multumesc! :*

Stim deja melodia http://www.youtube.com/watch?v=1tXUxVWtyaU
Am gasit pe youtube un clip cu un cuplu care danseaza pe melodia asta, si vrem sa mergem la un intructor de dans sa ne dea cateva sfaturi in privinta dansului.

mary_85
20.08.2012, 11:11:45
Pff si eu mai am de rezolvat destul de multe chestii...toate se aduna in ultimele saptamani :(
Am fost acasa si am facut o mica proba la par de care nu am fost mega incantata, dar sunt optimista ca va iesi bine la nunta :)), am discutat cu tipa care imi aranjeaza sala, trebuie sa mai punem la punct niste detalii si am fost pe la pensiuni si m-am interesat de cazare pt invitati...Maine ma duc sa-mi ridic rochia, sper sa fie ok, azi vreau sa ajung sa-mi cumpar pantofii. Ma dispera L ca inca e foarte relaxat cu privire la costumul lui pe care inca nu si l-a luat :| si bineinteles nici pantofii.

Sunt un pic dezamagita, am sunat pt confirmari si au si inceput sa apara refuzurile...

Flamingo
20.08.2012, 11:43:38
Pff si eu mai am de rezolvat destul de multe chestii...toate se aduna in ultimele saptamani :(
Am fost acasa si am facut o mica proba la par de care nu am fost mega incantata, dar sunt optimista ca va iesi bine la nunta :)), am discutat cu tipa care imi aranjeaza sala, trebuie sa mai punem la punct niste detalii si am fost pe la pensiuni si m-am interesat de cazare pt invitati...Maine ma duc sa-mi ridic rochia, sper sa fie ok, azi vreau sa ajung sa-mi cumpar pantofii. Ma dispera L ca inca e foarte relaxat cu privire la costumul lui pe care inca nu si l-a luat :| si bineinteles nici pantofii.

Sunt un pic dezamagita, am sunat pt confirmari si au si inceput sa apara refuzurile...

Join the club! (chiar daca o zic cu parere de rau) :(
Abia astept sa imi spui cum e rochia.Eu maine o duc la ajustari :D

alexandraroxana
20.08.2012, 18:55:48
Join the club! (chiar daca o zic cu parere de rau) :(
Abia astept sa imi spui cum e rochia.Eu maine o duc la ajustari :D
Exact, join the club, cu privire la refuzurile invitatilor.:-w

me_dell
20.08.2012, 21:11:58
Buna fetelor,

Si noi am ajuns la momentul confirmarilor. Ne-am lovit de multe refuzuri, cred ca o sa fim in jur de 46 de oameni fara formatie si foto/video. Asta este, de acum nu avem ce face, speram sa nu iesim in pierdere, Sunt f stresata ca noi am vrut neaparat formatie si sunt si dezamagita de refuzurile pe care le primim. In rest noi avem cam toate. Mai asteptam pana la sf saptamanii sa vedem numarul final al invitatiilor si dupa mergem sa luam bautura,

Spor la pregatiri.

martina26
20.08.2012, 22:57:38
gandeste-te ca ai luat formatia pt voi, pt placerea voastra in primul rand.
sau, daca asta nu te consoleaza ... poti sa renunti la ea?

BubuBlonda
20.08.2012, 23:03:43
gandeste-te ca ai luat formatia pt voi, pt placerea voastra in primul rand.
sau, daca asta nu te consoleaza ... poti sa renunti la ea?

martina e drept ca eu am luat formatia pt placerea mea dar sincer acum....ma intreb cum naiba o sa platim dupa...si cu 19 zile inainte ce poti schimba?? ca mie acum imi vine sa schimb inclusiv ideea de a mai face nunta :|

ralu_ct
20.08.2012, 23:13:21

Am gasit pe youtube un clip cu un cuplu care danseaza pe melodia asta, si vrem sa mergem la un intructor de dans sa ne dea cateva sfaturi in privinta dansului.

Of! Am incercat si noi sa dansam si iese dezastru :( Mara voi ce ati facut la instructor? Incepe sa fie bine?

martina26
20.08.2012, 23:14:42
Bubu, eu ii raspunsesem lui me_dell. Si voi aceeasi problema? :(

Flamingo
21.08.2012, 00:27:22
Of! Am incercat si noi sa dansam si iese dezastru :( Mara voi ce ati facut la instructor? Incepe sa fie bine?

Întreabă-mă mâine seara Ralu. Am fost la prima ședința si nu a fost atât de grav pe cum mă așteptam dar nici nu am făcut o supercoregrafie.Am învățat primele 14 secunde din melodie :)) ( not funny!) dar măcar ne iese bine.Abia aștept ședința de mâine seara sa vad ce mai învățăm.In cel mai rău caz, daca vedem ca nu iese vom renunța vineri seara si sâmbăta dansam doar blues dar deocamdată suntem optimiști.Ce mă mira foarte tare e Gabi e mult mai ambitios decât mine si vrea sa repetam foarte mult :))

martina26
21.08.2012, 00:43:46
Si noi mergem maine la prima ora de dans!!! Abia astept! Avem 2 melodii finaliste, sa vedem care ramane dupa ce ne miscam putin pe fiecare.

alexush
21.08.2012, 00:51:07
Si noi mergem maine la prima ora de dans!!! Abia astept! Avem 2 melodii finaliste, sa vedem care ramane dupa ce ne miscam putin pe fiecare.

Voi cu cine faceti dans pana la urma ?

martina26
21.08.2012, 00:55:37
Voi cu cine faceti dans pana la urma ?

Cu acelasi Marius ca voi, presupun ... Recomandat de raul de la a.i.
Mai devreme ascultam melodia care ar fi favorita si despre care eu ziceam ca e tango si el a zis tot asa dar din filmuletele de youtube nu mi s-a parut ca aia ar dansa tango, ci altceva care nu-mi parea cunoscut. vedem maine. sper sa fie ok, ca a zis ca n-a mai facut tango pt nunta.
Avem o varianta de rezerva pe vals lent.

alexush
21.08.2012, 01:01:30
Cu acelasi Marius ca voi, presupun ... Recomandat de raul de la a.i.
Mai devreme ascultam melodia care ar fi favorita si despre care eu ziceam ca e tango si el a zis tot asa dar din filmuletele de youtube nu mi s-a parut ca aia ar dansa tango, ci altceva care nu-mi parea cunoscut. vedem maine. sper sa fie ok, ca a zis ca n-a mai facut tango pt nunta.
Avem o varianta de rezerva pe vals lent.

Fain atunci, noua ne place cu el, are rabdare cu noi :D, apropo si noi cred ca mergem maine:D noua ne-a recomandat cate 3-4 ore pe saptamana pana la nunta.

martina26
21.08.2012, 01:06:59
La ce ora sunteti voi? Noi la 17:30. Poate ne cunoastem :)

alexush
21.08.2012, 01:30:03
La ce ora sunteti voi? Noi la 17:30. Poate ne cunoastem :)

Nu stiiu inca trebuie sa vorbim maine, dupa cred, ca noi de la 6 trebuie sa mergem la biserica la pregatire.

Cristina888
21.08.2012, 09:39:22

Melodia asta era printre finaliste si pentru noi, dar pentru ca e cha-cha am renuntat la ea. D. al meu a zis ca este prea grea pentru el :))))

antonia2011
21.08.2012, 10:30:52
Norocoaselor care ati reusit sa-i convingeti pe baieti sa vina la cursuri! Eu am reusit sa-l duc pe al meu la prima lectie dupa care l-a durut capul, a fost obosit, avea programata intalnire cu colegii....dar nu recunoaste ca nu vrea sa vina. Azi ar trebui sa mnergem....ma intreb ce se va mai intampla.

Flamingo
21.08.2012, 10:46:54
Norocoaselor care ati reusit sa-i convingeti pe baieti sa vina la cursuri! Eu am reusit sa-l duc pe al meu la prima lectie dupa care l-a durut capul, a fost obosit, avea programata intalnire cu colegii....dar nu recunoaste ca nu vrea sa vina. Azi ar trebui sa mnergem....ma intreb ce se va mai intampla.

La noi e invers:eu nu am vrut si el a insistat :))

martina26
21.08.2012, 11:14:46
Melodia asta era printre finaliste si pentru noi, dar pentru ca e cha-cha am renuntat la ea. D. al meu a zis ca este prea grea pentru el :))))

Vezi ca exista mai multe versiuni, preluari, pe mai multe ritmuri. Daca va place, poate gasiti alta varianta mai usoara.
Eu o stiam pe un ritm mai lent, dar nu mai stiu cine e cu ea.

Cristina888
21.08.2012, 11:24:38
Vezi ca exista mai multe versiuni, preluari, pe mai multe ritmuri. Daca va place, poate gasiti alta varianta mai usoara.
Eu o stiam pe un ritm mai lent, dar nu mai stiu cine e cu ea.

Ne-am hotarat deja la o alta melodie, tot a lui Michael Bubble, care ne place si mai mult decat asta. Avem si coregrafie pentru ea :)) Este vorba de Everything :)

Flamingo
21.08.2012, 14:40:46
Ne-am hotarat deja la o alta melodie, tot a lui Michael Bubble, care ne place si mai mult decat asta. Avem si coregrafie pentru ea :)) Este vorba de Everything :)

Michael Buble e la putere anul asta :))
Am fost la o nunta in mai si tot pe o melodie de a lui au avut mirii primul dans. :) (M.B.& Laura Pausini -You'll never find)

BubuBlonda
21.08.2012, 17:37:00
Bubu, eu ii raspunsesem lui me_dell. Si voi aceeasi problema? :(

cam da....:(( si simt ca ma lasa nervii si puterile...

antonia2011
21.08.2012, 19:44:21
La noi e invers:eu nu am vrut si el a insistat :))

:) Al meu i-a spus intructorului ca a venit mai mult pentru mine, ca sunt "picior de lemn" si ca el stie sa danseze. I-am explicat ca este vorba de pasi specifici si si de o coregrafie, dar se face ca nu intelege.

martina26
21.08.2012, 21:47:16
Yeyy! Am fost la dans! Culmea, n-a fost dezastruos, probabil a contat mult faptul ca stiam deja pasii de baza si cateva intoarceri, dar avem mult de lucru la sicronizare, pozitie si conducere (el sa invete sa ma conduca, sa stiu din miscarile lui ce urmeaza sa facem).
Vai ce-mi place! Nu stiu cum a trecut o ora, sincer! Si ma bucur ca pare sa-i placa si lui. De fapt ce nu i-a placut lui la cursul general a fost ca trebuia sa tot schimbam partenerii, daca puteam dansa doar impreuna ca acum cred ca i-ar fi placut mai mult.
Mai avem joi data viitoare.

A, si faza tare - m-a intrebat cat de mare e rochia si a zis ca ar fi ok sa vin cu cercurile rochiei sa exersam asa sa vedem exact cum ne pozitionam. Eu m-am gandit zilele trecute la asta, dar am zis ca nu-l intreb chiar din prima daca pot sa vin cu crinolina, dar aparent e normal :D

Flamingo
21.08.2012, 23:22:05
Yeyy! Am fost la dans! Culmea, n-a fost dezastruos, probabil a contat mult faptul ca stiam deja pasii de baza si cateva intoarceri, dar avem mult de lucru la sicronizare, pozitie si conducere (el sa invete sa ma conduca, sa stiu din miscarile lui ce urmeaza sa facem).
Vai ce-mi place! Nu stiu cum a trecut o ora, sincer! Si ma bucur ca pare sa-i placa si lui. De fapt ce nu i-a placut lui la cursul general a fost ca trebuia sa tot schimbam partenerii, daca puteam dansa doar impreuna ca acum cred ca i-ar fi placut mai mult.
Mai avem joi data viitoare.

A, si faza tare - m-a intrebat cat de mare e rochia si a zis ca ar fi ok sa vin cu cercurile rochiei sa exersam asa sa vedem exact cum ne pozitionam. Eu m-am gandit zilele trecute la asta, dar am zis ca nu-l intreb chiar din prima daca pot sa vin cu crinolina, dar aparent e normal :D

Si noi am fost azi la curs si am plecat de acolo tare entuziasmata.Se vede ca am făcut progrese ( ne-a filmat coregrafa cu telefonul ;)) ) si asta mă motiveaza.Ce pare ca eu sunt veriga "solida" întrucât eu îl conduc pe Gabi :)) si orice am face nu merge invers.Profa zice ca e de bine pentru ca el e mai stresat iar eu sunt cea relaxata, care simte muzica iar el se blochează in numararea pașilor, nu asculta deloc melodia.Acum am cu ce sa îl necajesc :)).Abia aștept ziua de joi sa mergem iar :D

mary_85
22.08.2012, 17:17:36
Si noi am fost azi la curs si am plecat de acolo tare entuziasmata.Se vede ca am făcut progrese ( ne-a filmat coregrafa cu telefonul ;)) ) si asta mă motiveaza.Ce pare ca eu sunt veriga "solida" întrucât eu îl conduc pe Gabi :)) si orice am face nu merge invers.Profa zice ca e de bine pentru ca el e mai stresat iar eu sunt cea relaxata, care simte muzica iar el se blochează in numararea pașilor, nu asculta deloc melodia.Acum am cu ce sa îl necajesc :)).Abia aștept ziua de joi sa mergem iar :D

Ce ma bucur ca incetul cu incetul faceti progrese! Pana la nunta aveti timp sa-l faceti perfect!:*

Mai fetelor, mi-ati facut pofta de dans :))) cand tot citesc aici ca mergeti la cursuri...Si eu mi-as fi dorit un vals, dar al meu n-a vrut sa auda, asa ca ne-am oprit la blues :-"

mary_85
22.08.2012, 17:36:40
Mai Bubule, tu esti o oaza de optimism pt noi toate, sincer, de fiecare data ai o vorba potrivita pt fiecare >:D<Sunt sigura ca totul va fi bine pana la urma, si eu am ceva dezamagiri cu privire la invitati, dar asta e... n-o sa aman nunta acum pt ca nu vine x,y,z....c'mon, o sa fie bine!

BubuBlonda
22.08.2012, 17:51:09
Mai Bubule, tu esti o oaza de optimism pt noi toate, sincer, de fiecare data ai o vorba potrivita pt fiecare >:D<Sunt sigura ca totul va fi bine pana la urma, si eu am ceva dezamagiri cu privire la invitati, dar asta e... n-o sa aman nunta acum pt ca nu vine x,y,z....c'mon, o sa fie bine!

nu e chestia ca o aman ca nu vine x si y...dar mi-e ciuda ca macar daca stiam ca toti se codesc luam o sala de maxim 100 de persoane...luam bautura la fel etc etc...eh...asta e...a fost ieri o zi mai proasta....era printre altele si PMS :))

Flamingo
22.08.2012, 18:42:59

>:D<>:D< Știu ce simți Bubu ca si eu sunt suparata din mai multe motive dar asta nu trebuie sa ne strice noua nuntile.Trebuie sa ne bucurăm de aceasta zi unica din plin, ca doar suntem mirese, nu? :*

BubuBlonda
22.08.2012, 18:44:46
>:D<>:D< Știu ce simți Bubu ca si eu sunt suparata din mai multe motive dar asta nu trebuie sa ne strice noua nuntile.Trebuie sa ne bucurăm de aceasta zi unica din plin, ca doar suntem mirese, nu? :*

nu stiu....suntem??????????? vom fi???? eu inca nu cred =))

martina26
22.08.2012, 18:50:37
Zen, fetele, zen total!!! Sa nu facem riduri si altele :))

In alta ordine de idei, doamne ce putin mai aveti!!! :))

BubuBlonda
22.08.2012, 18:51:34

17 zile...adica 2 saptamani jumate...dar asta e mai putin important...important e ca...mai am 3 zile de munca si intru in concediu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ieeeeeeeeeeeeeeei

alexandraroxana
22.08.2012, 19:21:13
Noi am schimbat melodia, de dans, aseara am mai exersat. Pe Andra- Iubeste-ma azi, iubeste-ma maine.o:-) Iese, iese ceva.

Flamingo
22.08.2012, 19:55:29

Thanks, that's relaxing! :))

Glumesc, am doar momente in care devin mai stresata si nervoasa.In cea mare parte a timpului sunt destul de zen...nu ma gandesc mereu la nunta...inca! :)

rositaaa
22.08.2012, 21:44:26
Miresici de 22 septembrie ,o luna si gata vine ziua cea mare......nu pot sa cred ce repede trece timpul si cate am de rezolvat.......sper sa fie bine.Spor la miresit.

mihaelah
23.08.2012, 04:14:10
Thanks, that's relaxing! :))

Glumesc, am doar momente in care devin mai stresata si nervoasa.In cea mare parte a timpului sunt destul de zen...nu ma gandesc mereu la nunta...inca! :)
Vai Mara, mi-a stat inima in loc in momentul in care am vazut ca scrie la tine "10 zile". Noi in data de 1 ajungem in tara si de acolo incepe nebunia.
Am avut emotii mari la nunta Mihaelei pt ca incepea oficial sezonul nuntilor noastre, a miresicilor de 2012 si voi avea si mai mari emotii la nuntile voastre, a celor de 1 septembrie pt ca e luna noastra:x.
Daca pana acuma timpul parca a zburat, acum am impresia ca nu mai trece (cel putin atunci cand sunt la munca).

Sper sa fii zen si dupa ce ajung musafirii :grouphug:

oana_laura
23.08.2012, 07:47:44
Miresici de 22 septembrie ,o luna si gata vine ziua cea mare......nu pot sa cred ce repede trece timpul si cate am de rezolvat.......sper sa fie bine.Spor la miresit.

Da...foarte repede a trecut timpul. Voi cum stati cu pregatirile? Eu zic ca noi stam binisor, dar in momentul de fata ne-am cam impotmolit in ceea ce priveste dansul mirilor!!

antonia2011
23.08.2012, 09:37:02
Da...foarte repede a trecut timpul. Voi cum stati cu pregatirile? Eu zic ca noi stam binisor, dar in momentul de fata ne-am cam impotmolit in ceea ce priveste dansul mirilor!!

Ti-am trimis pm cu nr. unui instructor. Ai reusit sa iei legatura cu el?

BubuBlonda
23.08.2012, 19:11:52
Vai Mara, mi-a stat inima in loc in momentul in care am vazut ca scrie la tine "10 zile". Noi in data de 1 ajungem in tara si de acolo incepe nebunia.
Am avut emotii mari la nunta Mihaelei pt ca incepea oficial sezonul nuntilor noastre, a miresicilor de 2012 si voi avea si mai mari emotii la nuntile voastre, a celor de 1 septembrie pt ca e luna noastra:x.
Daca pana acuma timpul parca a zburat, acum am impresia ca nu mai trece (cel putin atunci cand sunt la munca).

Sper sa fii zen si dupa ce ajung musafirii :grouphug:

;) ai nunta la o saptamana dupa mine dar vii acasa la 3-4 zile dupa noi...ce fain de tine...noi cu chiu cu vai am reusit sa facem rost de concediu asa cat si cum e el :)

petronica
23.08.2012, 21:47:07

Mara unde faci tu cursul de dans? si faci cu instructor personal? si eu tot vreau dar trece timpul si nu merg deloc. crezi ca mai are loc pt inca un cuplu?

Flamingo
23.08.2012, 23:31:25
Mara unde faci tu cursul de dans? si faci cu instructor personal? si eu tot vreau dar trece timpul si nu merg deloc. crezi ca mai are loc pt inca un cuplu?

Noi facem cu coregrafa de la abcdance, Adriana.Nu as putea sa îți spun daca mai are loc.Stiu ca e foarte ocupată dar cu noi a făcut minuni,sunt foarte incantata de ce am reușit in cele 3 ședințe de pana acum.Cred ca timp ați mai avea si voi dar depinde si de coregrafia pe care vi-o doriți.
Si da, e coregrafa personală, in sensul ca la o ședința de ocupa doar de noi.Daca vrei numărul spune-mi dar cred ca o gasesti si pe Google sau Fb (parca abcdance se numește pagina).

martina26
23.08.2012, 23:54:39
noi am fost azi la a doua ora! iar mi-a placut la nebunie. si pare ca-i place si lui dar are probleme la a invata sa conduca si lucram mult pe asta.
a fost mai greu azi ca nu am putut da muzica destul de tare, dar am invatat o figura noua foarte faina :)

mihaelah
24.08.2012, 15:08:20
;) ai nunta la o saptamana dupa mine dar vii acasa la 3-4 zile dupa noi...ce fain de tine...noi cu chiu cu vai am reusit sa facem rost de concediu asa cat si cum e el :)
Da, eu sunt norocoasa. Am toata luna septembrie vacanta iar R are 3 saptamani. Eu am nevoie de o saptamana in plus pt a-mi schimba toate actele aici (banca, masina, permis, contract de munca...).
Saptamana viitoare miercuri imi iau si eu rochita acasa<:-PR deja are costumul:x, lipsesc pantofii.

Flamingo
25.08.2012, 19:03:14
Azi am fost la biserica sa o vad pe una din miresicile din Brașov si, Doamne ce emotionant a fost!

In alta ordine de idei, ieri am da comanda finala pentru tort...abia aștept sa îl vad!Modelul îmi aparține in totalitate, sunt curioasa daca iese exact ce vreau.Sunt foarte entuziasmata de el!
Am dat si comanda pentru flori.In ceea ce privește aranjamentele de pe mese, am schimbat radical tipul acestora.Concret, vor fi copacei din flori.

Poate o sa sune ciudat dar faptul ca rezolv tot mai multe lucruri imi provoacă panica, pentru ca realizez cat de puțin mai e :|

antonia2011
26.08.2012, 16:17:39
Azi am fost la biserica sa o vad pe una din miresicile din Brașov si, Doamne ce emotionant a fost!

In alta ordine de idei, ieri am da comanda finala pentru tort...abia aștept sa îl vad!Modelul îmi aparține in totalitate, sunt curioasa daca iese exact ce vreau.Sunt foarte entuziasmata de el!
Am dat si comanda pentru flori.In ceea ce privește aranjamentele de pe mese, am schimbat radical tipul acestora.Concret, vor fi copacei din flori.

Poate o sa sune ciudat dar faptul ca rezolv tot mai multe lucruri imi provoacă panica, pentru ca realizez cat de puțin mai e :|

Saptamana viitoare sunt si eu la Brasov pentru o nunta. Abia astept.

Flamingo
27.08.2012, 10:48:10
Vremea pentru 1 Septembrie pare sa fie ideala (cel putin in Brasov) ;)) : http://www.accuweather.com/ro/ro/brasov/287345/weekend-weather/287345

macris
27.08.2012, 10:50:53
Vremea pentru 1 Septembrie pare sa fie ideala (cel putin in Brasov) ;)) : http://www.accuweather.com/ro/ro/brasov/287345/weekend-weather/287345

Sa stii ca da!! Si eu imi doresc aceeasi vreme pt ziua nuntii mele! Am fost sambata asta la o nunta si mi s-a facut rau :( a fost fooooarte cald! 41-42 de grade in Buc!

BubuBlonda
27.08.2012, 11:21:58
Sa stii ca da!! Si eu imi doresc aceeasi vreme pt ziua nuntii mele! Am fost sambata asta la o nunta si mi s-a facut rau :( a fost fooooarte cald! 41-42 de grade in Buc!

asa niste egoiste si rele nu am vazut...tineti pt voi toata caldura si pe mine ma lasati in ploi si frig...si parca vad ca maine cand ajung si eu pe meleaguri mioritice incepe sa ploua ~x(

macris
27.08.2012, 11:26:49
asa niste egoiste si rele nu am vazut...tineti pt voi toata caldura si pe mine ma lasati in ploi si frig...si parca vad ca maine cand ajung si eu pe meleaguri mioritice incepe sa ploua ~x(

vai de mine dar te rog ia caldura pana nu mai poti!! :))
cred si eu ca te-ai saturat de ploi si frig, deh.. asa e vremea pe acolo! lasa ca o sa fie frumos in ziua nuntii tale!

martina26
27.08.2012, 11:30:14

La Oradea arata a toamna de azi dimineata :((

mihaelah
27.08.2012, 12:58:23
:((:((:(( Pe 15 e frig si ploua!

Flamingo
27.08.2012, 13:01:58

Se mai schimba vremea.Eu ma uit in fiecare zi si sunt modificari si in jos si in sus la grade.Nu e cazul sa iti faci griji de pe acum :)

mihaelah
27.08.2012, 18:37:22
Sper sa se schimbe macar putin. Nu vreau mare caldura, dar nici frig si ploaie.

Ti-ai adus rochita acasa? Sper sa te lase sa faci ceva poze:D
Eu o aduc miercuri. Abia astept!<:-P

ralu_ct
27.08.2012, 18:53:58

Si in Constanta arata bine, desi acum ploua si bate vantul http://www.accuweather.com/ro/ro/constanta/287719/daily-weather-forecast/287719?day=6
Ultima mea idee: vreau flori in par :D mai exact orhidee, dar nu stiu ce fel de suport imi trebuie pentru ele (clama? bentita?), maine ma duc la proba la par si poate imi da coafeza vre-o idee.

Risha
27.08.2012, 20:12:23
Si in Constanta arata bine, desi acum ploua si bate vantul http://www.accuweather.com/ro/ro/constanta/287719/daily-weather-forecast/287719?day=6
Ultima mea idee: vreau flori in par :D mai exact orhidee, dar nu stiu ce fel de suport imi trebuie pentru ele (clama? bentita?), maine ma duc la proba la par si poate imi da coafeza vre-o idee.
Eu am avut o orhidee in par. Tipa cu florile mi-a pus-o intr-o fiola si i-a pus un fel de sarmulita in jur, iar coafeza a prins-o simplu, cu agrafe.

antonia2011
28.08.2012, 09:31:27

Ohoooo, nu te stresa cu vremea in de pe acum. Vei vedea ca va fi foarte frumos.

Flamingo
28.08.2012, 09:33:26
La mine au inceput telefoanele celor care nu mai vin dupa ce au confirmat, dupa ce am dat numarul de meniuri.
Ceeeee distractiv!!! :|

macris
28.08.2012, 09:43:30
La mine au inceput telefoanele celor care nu mai vin dupa ce au confirmat, dupa ce am dat numarul de meniuri.

:( OOf mara, sunt multi care au facut asta?

cum a decurs cu dansul? ziceai ca-l inchizi pe socru in dormitor si repetati!

Flamingo
28.08.2012, 09:58:47
:( OOf mara, sunt multi care au facut asta?

cum a decurs cu dansul? ziceai ca-l inchizi pe socru in dormitor si repetati!

Deocamdata 2 dar sa fiu sincera, nu ma mai mira nimic, aproape ca nici nu ma mai deranjeaza.
Apoi, aveam niste invitati care mi-au zis ca imi dau raspunsul saptamana asta pentru ca el crede ca are o nunta sambata.Are o nunta=are firma de decoratiuni si pune huse.De parca husele se pun sambata, in timpul nuntii.Dar astia sunt oamenii.Oricum il taiasem de pe lista din ziua in care mi-a zis ca afla abia saptamana asta daca are treaba (lucru care desemenea mi se pare incredibil, cum dracu' sa afli asa tarziu???).Azi m-a sunat sa imi confirme ca nu vine dar ca ca vrea sa imi aduca bani.Sincera sa fiu, nu prea i-as primi numai ca sa vada ca nu toti oamenii fac nunta pentru bani.Mie imi pare rau ca nu vine, si chiar imi pare, pentru ca eu am mers cu mare drag la nunta lui dar mi s-a dovedit, a n-a oara, ca reciproca nu e valabila.

Dansul ne iese bine deocamdata.Am repetat fara spectatori pentru ca au plecat din incapere din proprie initiativa.

In alta ordine de idei, nu prea imi place cum imi sta rochia la sani (pentru ca ii am eu foarte, foarte mici, nu de altceva) drept pentru care cand am ajuns acasa am tras un plans sanatos.Probabil voi mai avea o repriza si vineri. :))

mary_85
28.08.2012, 10:10:47

Off tu Mara...ce oameni...si eu trebuie sa mai primesc cateva confirmari, cei care ne-au tot amanat cu raspunsul deja i-am trecut cu nu, nu stau sa ma rog de nimeni.
Nu exista posibilitatea la rochie sa-ti pui niste cupe, cumva? Sunt sigura ca vei arata extraordinar, don't panic >:D<

macris
28.08.2012, 10:19:41
Deocamdata 2 dar sa fiu sincera, nu ma mai mira nimic, aproape ca nici nu ma mai deranjeaza.
Apoi, aveam niste invitati care mi-au zis ca imi dau raspunsul saptamana asta pentru ca el crede ca are o nunta sambata.Are o nunta=are firma de decoratiuni si pune huse.De parca husele se pun sambata, in timpul nuntii.Dar astia sunt oamenii.Oricum il taiasem de pe lista din ziua in care mi-a zis ca afla abia saptamana asta daca are treaba (lucru care desemenea mi se pare incredibil, cum dracu' sa afli asa tarziu???).Azi m-a sunat sa imi confirme ca nu vine dar ca ca vrea sa imi aduca bani.Sincera sa fiu, nu prea i-as primi numai ca sa vada ca nu toti oamenii fac nunta pentru bani.Mie imi pare rau ca nu vine, si chiar imi pare, pentru ca eu am mers cu mare drag la nunta lui dar mi s-a dovedit, a n-a oara, ca reciproca nu e valabila.

Dansul ne iese bine deocamdata.Am repetat fara spectatori pentru ca au plecat din incapere din proprie initiativa.

In alta ordine de idei, nu prea imi place cum imi sta rochia la sani (pentru ca ii am eu foarte, foarte mici, nu de altceva) drept pentru care cand am ajuns acasa am tras un plans sanatos.Probabil voi mai avea o repriza si vineri. :))

de ce sa plangi?! eu zic ca e numai bine, poti sa dansezi pana nu mai poti fara teama ca se "deplaseaza" ;)
si eu sunt in aceeasi situatie si nu am ce sa fac :)) special mi-am facut modelul rochiei in partea de sus ca sa dea o iluze de ... something :))

Flamingo
28.08.2012, 10:30:09
de ce sa plangi?! eu zic ca e numai bine, poti sa dansezi pana nu mai poti fara teama ca se "deplaseaza" ;)
si eu sunt in aceeasi situatie si nu am ce sa fac :)) special mi-am facut modelul rochiei in partea de sus ca sa dea o iluze de ... something :))

Asa si eu am gasit solutii pentru a ma "tuna" dar nu ma simt chiar in largul meu :))
O voi mai proba zilele acestea sa vad ce si cum :)

antonia2011
28.08.2012, 11:17:59
Asa si eu am gasit solutii pentru a ma "tuna" dar nu ma simt chiar in largul meu :))
O voi mai proba zilele acestea sa vad ce si cum :)

Eu ma gandesc la cupe de silicon. Am si fost zilele trecute in recunoastere, si cred ca voi cumpara o pereche. Ce stiti de cupele de silicon?

martina26
28.08.2012, 11:34:32
Vai, Mara, ce oameni ... imi pare rau ca ai parte de faze din astea.
Auzi, da eu am uitat sau poate n-ai zis tu ... de ce ti-au venit socrii cu o saptamana inainte in loc sa vina vineri spre exemplu?

Cu rochia si eu am aceeasi situatie, dar nu se vede din croiala decolteului ce si cat este inauntru :D
Poate reusesc sa o probez zilele astea cat stau la ai mei, daca are cine sa-mi traga fermoarul :D
Apropo, eu cu A. dormim in camera unde e rochia atarnata de dulap si n-are nici cea mai mica urma de curiozitate sa ii desfaca husa sa se uite la ea ... Eu tot incercam sa-l tentez, el nimic.

mary_85
28.08.2012, 12:03:10
Auzi, da eu am uitat sau poate n-ai zis tu ... de ce ti-au venit socrii cu o saptamana inainte in loc sa vina vineri spre exemplu?

Cu rochia si eu am aceeasi situatie, dar nu se vede din croiala decolteului ce si cat este inauntru :D
Poate reusesc sa o probez zilele astea cat stau la ai mei, daca are cine sa-mi traga fermoarul :D
Apropo, eu cu A. dormim in camera unde e rochia atarnata de dulap si n-are nici cea mai mica urma de curiozitate sa ii desfaca husa sa se uite la ea ... Eu tot incercam sa-l tentez, el nimic.

:)) parca ma vad pe mine :P de cand am adus rochia, mai exact sapt trecuta, i-am spus dc vrea sa o vada si mi-a zis foarte frumos ca pt el vrea sa fie o surpriza si nu vrea sa vada rochia pana in ziua nuntii :x

Flamingo
28.08.2012, 13:25:16

Asta ma intreb si eu, de vreme ce stiau ca nu e o perioada tocmai relaxanta pentru noi.In fine, cel putin ieri cat am fost la cumparaturi mi-a facut de mancare sotia socrului.

La rochia mea, croiala la spate e in V, drept pentru care sus nu ma strange foarte tare si ma gandesc ca daca rochia se lasa s-ar putea vedea inauntru :)).Dar eu deja fabulez, incep sa fiu ca aia cu drobul de sare.
Eu mi-am mutat rochia la mama (stam in aceeasi scara) dar nu pentru ca s-ar uita Gabi la ea ci pentru ca trebuie sa stea fara husa ca risc sa sifonez partea de jos, cu trena.Dar, in alta ordine de idei, imi ador rochia.Si chiar daca nu va sta 100%cum imi doresc sus, tot foarte frumoasa mi se pare.Da, clar e rochia mea!

Acum 10 minute am rezolvat si cu luna de miere, mergem in Rhodos. <:-P

mary_85
28.08.2012, 13:50:32
Asta ma intreb si eu, de vreme ce stiau ca nu e o perioada tocmai relaxanta pentru noi.In fine, cel putin ieri cat am fost la cumparaturi mi-a facut de mancare sotia socrului.

La rochia mea, croiala la spate e in V, drept pentru care sus nu ma strange foarte tare si ma gandesc ca daca rochia se lasa s-ar putea vedea inauntru :)).Dar eu deja fabulez, incep sa fiu ca aia cu drobul de sare.
Eu mi-am mutat rochia la mama (stam in aceeasi scara) dar nu pentru ca s-ar uita Gabi la ea ci pentru ca trebuie sa stea fara husa ca risc sa sifonez partea de jos, cu trena.Dar, in alta ordine de idei, imi ador rochia.Si chiar daca nu va sta 100%cum imi doresc sus, tot foarte frumoasa mi se pare.Da, clar e rochia mea!

Acum 10 minute am rezolvat si cu luna de miere, mergem in Rhodos. <:-P

Mara draguta, abia astept sa te vad, ma bucur ca te-ai mai linistit in privinta rochiei.
Felicitari, sa va relaxati, unde ati gasit oferta si cu cat? Doar informativ, noi am hotarat sa mergem anul viitor

Flamingo
28.08.2012, 14:07:45
Mara draguta, abia astept sa te vad, ma bucur ca te-ai mai linistit in privinta rochiei.
Felicitari, sa va relaxati, unde ati gasit oferta si cu cat? Doar informativ, noi am hotarat sa mergem anul viitor

Un pic mai mult decat eram dispusi (luand in calcul si ce cheltuim acolo), 1200 euro all inclusive (desi nici asta nu vroiam :)) ) insa hotelul si locatia mi-au placut mult.La KronTour am gasit oferta, mi se pare una dintre cele mai de incredere agentii din Brasov.

mihaelah
29.08.2012, 04:25:12
Fetelor, azi sunt trista :-<
Mi-a spus o prietena f. apropiata ca nu poate sa vina la nunta si desi imi doream sa fie acolo, nu ma pot supara pe ea. Motivul ei este mai mult decat intemeiat. Mai tare decat faptul ca nu vine la nunta, ma doare ca sanatatea ei e in pericol, ca atunci cand eu voi fi fericita, ea va suferi :((. Sper din tot sufletul sa treaca peste problemele grave pe care le are si sa fim impreuna cu alte ocazii fericite.

In plus am probleme si cu biserica. Am ales sa facem cununia religioasa la biserica de care apartin eu. Este o biserica nou construita (defapt e inceputa de peste 10 ani) si in iarna cand am fost noi acasa mai aveau de pictat foarte putin in exterior. Interiorul e superb, era aproape totul terminat, mai aveau de pus la locul lor icoanele la altar si gata. Am intrebat in cat timp va fi gata si ni s-a spus ca intr-o luna, maxim 2 si ca sunt foarte mari sanse sa o sfinteasca in vara.
Acum am intrebat-o pe sora-mea si mi-a spus ca nu s-a sfintit biserica si ca nici nu crede ca se va sfinti anul acesta. Drept urmare, slujbele se tin tot la subsol :|
Oare e tarziu sa mai schimb biserica? Am impartit deja invitatiile dar ma gandesc ca am putea sa anuntam telefonic schimbarea. Chiar nu stiu ce sa fac:-<Mi-am pus toata increderea ca o vor sfinti pana in septembrie, dar se pare ca nu e asa iar eu nu as vrea sa ne cununam la subsol.

Flamingo
29.08.2012, 09:54:53
Mi-a spus o prietena f. apropiata ca nu poate sa vina la nunta si desi imi doream sa fie acolo, nu ma pot supara pe ea. Motivul ei este mai mult decat intemeiat. Mai tare decat faptul ca nu vine la nunta, ma doare ca sanatatea ei e in pericol, ca atunci cand eu voi fi fericita, ea va suferi :((. Sper din tot sufletul sa treaca peste problemele grave pe care le are si sa fim impreuna cu alte ocazii fericite.

In plus am probleme si cu biserica. Am ales sa facem cununia religioasa la biserica de care apartin eu. Este o biserica nou construita (defapt e inceputa de peste 10 ani) si in iarna cand am fost noi acasa mai aveau de pictat foarte putin in exterior. Interiorul e superb, era aproape totul terminat, mai aveau de pus la locul lor icoanele la altar si gata. Am intrebat in cat timp va fi gata si ni s-a spus ca intr-o luna, maxim 2 si ca sunt foarte mari sanse sa o sfinteasca in vara.
Acum am intrebat-o pe sora-mea si mi-a spus ca nu s-a sfintit biserica si ca nici nu crede ca se va sfinti anul acesta. Drept urmare, slujbele se tin tot la subsol :|
Oare e tarziu sa mai schimb biserica? Am impartit deja invitatiile dar ma gandesc ca am putea sa anuntam telefonic schimbarea. Chiar nu stiu ce sa fac:-<Mi-am pus toata increderea ca o vor sfinti pana in septembrie, dar se pare ca nu e asa iar eu nu as vrea sa ne cununam la subsol.

Te cred ca esti necajita pentru prietena ta dar sper sa se faca bine.Toate gandurile tale trebuie sa fie pozitive acum.

In ceea ce priveste biserica, nu cred ca nu ai putea sa o schimbi insa trebuie sa ai in vedere faptul ca pe invitatie apare prima si s-ar putea sa iasa un haos cu invitatii.#-o

martina26
29.08.2012, 10:51:48
Inca 1 luna, de azi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :madlaugh:
Mi se inmoaie picioarele.

Mara, tu cum stai?

macris
29.08.2012, 11:03:41

Mara, tu cum stai?

Daaaa :madlaugh::madlaugh:

alexush
29.08.2012, 11:26:28

Mara, tu cum stai?

Nu imi vine sa cred, noi avem mai putin de o luna, deja am asa emotii... abia mai mananc, si mai avem o grmada de lucruri de rezolvat, sper sa le terminam pe toate, tot timpul sunt cu lista dupa mine :D

macris
29.08.2012, 11:49:28
Nu imi vine sa cred, noi avem mai putin de o luna, deja am asa emotii... abia mai mananc, si mai avem o grmada de lucruri de rezolvat, sper sa le terminam pe toate, tot timpul sunt cu lista dupa mine :D

ce mai aveti de rezolvat?

martina26
29.08.2012, 12:03:30

Tot am vrut sa-ti spun ca mi-a placut la nebunie rochita ta de la civila. Ati fost tare frumosi amandoi :)

Flamingo
29.08.2012, 12:35:21

Mara, tu cum stai?

Eeeeeu?Suprinzator dar fac bine. :)
Acum am rezolvat cu buchetul pentru cununia civila (care e maine).Sunt putin dezamagita de mine.Aseara am fost varza la dans.Sunt socata de cat de rau am dansat :(.Pur si simplu nu imi aminteam parti din coregrafie.Azi vom repeta acasa si sper sa nu mai gafez ca risc sa traiesc o drama :))

alexush
29.08.2012, 12:53:31
Tot am vrut sa-ti spun ca mi-a placut la nebunie rochita ta de la civila. Ati fost tare frumosi amandoi :)

Multumim :) rochia a fost o intamplare,ca aveam una care nu mi se parea asa potrivita asa ca am gasit/o cu 3 zile inainte :D si juponul ce l-a avut dedesupt l-am comandat eu de pe etsy si s-au potrivit perfect.

ce mai aveti de rezolvat?
Pai o gramada :)) azi speram sa rezolvam cat mai multe :D mergem sa vedem de costum pentru el si pantofi. eu mai trebuie sa imi comand pantofii, si mai trebuie sa imi gasesc unii de schimb pentru dans, am rezolat in sfarsit cu fetele de masa albastre insa mai trebuie sa caut azi servetele roz, tot azi trebuie sa ne rezervam prima parte a lunii de miere (croaziera), trebuie sa imi comand verigheta, mai avem si lectiile de dans.
Mai avem de comandat pungile de cadou pentru acasa, sa pun fundite si card de multumire pe sampaniile mici, sa fac meniurile ( inainte trebuie sa il finalizam), parfumul l-am comandat azi, mai imi trebuie vase de sticla pentru candy-bar si dulciuri, trebuie sa finalizam cu bauturile si ce mai trebuie pentru cocktail bar daca il luam (inca nu ne-am hotarat), sa ne rezervam camera la hotel pentru noaptea de dinainte de nunta, sa merg la proba pentru coafura... pfuuu nu mai scriu ca ma apuca durerea de cap :)) am plecat in cautare de costum :D

martina26
29.08.2012, 13:09:30
Wow, ce multe s-au adunat. Si noi mai avem destule.
Trebuie sa-mi recuperez pantofii care deja sunt in intarziere cu 2 saptamani, azi mergem si noi sa-i cautam costum, sa comandam verighetele, sa luam bautura, sa comand tortul, prajiturile, bauturile pt acasa (si noi tot sampanii mici vrem - de unde comanzi plasutele Alexush? Ca si eu ma gandeam in ce sa le punem ca sa nu le dam asa direct in mana)., sa finalizam meniul.
Si ma opresc, sa nu ma apuce panica :)

macris
29.08.2012, 13:30:49
Wow, ce multe s-au adunat. Si noi mai avem destule.
Trebuie sa-mi recuperez pantofii care deja sunt in intarziere cu 2 saptamani, azi mergem si noi sa-i cautam costum, sa comandam verighetele, sa luam bautura, sa comand tortul, prajiturile, bauturile pt acasa (si noi tot sampanii mici vrem - de unde comanzi plasutele Alexush? Ca si eu ma gandeam in ce sa le punem ca sa nu le dam asa direct in mana)., sa finalizam meniul.
Si ma opresc, sa nu ma apuce panica :)

Ok, inseamna ca eu sunt cea cu probleme :)) ca m-am apucat prea repede de pregatiri, dar chiar vreau sa ma plictisesc in saptamana de dinainte!! Eu mai am: butoni, bijuterii, camasa civila - el; dress - eu ;;), decorat marturiile, comandat lumanarile si diverse chestii pentru civila (bomboane, pahare, sampanie).

martina26
29.08.2012, 13:37:56
Eu cred ca ai facut bine. Si eu vreau sa terminam cu tot ce se poate termina pana cu o saptamana inainte. In ultima saptamana sa ne ramana de facut doar ceea ce nu se putea face mai devreme (aranajarea la mese - pe calculator si apoi printata, asta cred ca doar vineri o sa o fac, luat fructe si ce mai apare).

mihaelah
29.08.2012, 17:19:04
Te cred ca esti necajita pentru prietena ta dar sper sa se faca bine.Toate gandurile tale trebuie sa fie pozitive acum.

In ceea ce priveste biserica, nu cred ca nu ai putea sa o schimbi insa trebuie sa ai in vedere faptul ca pe invitatie apare prima si s-ar putea sa iasa un haos cu invitatii.#-o
Daca pana acum am fost suparata, acum sunt disperata!!!:((:((:((
Azi ar fi trebuit sa-mi aduc rochita acasa. Nu stiu daca va amintiti, dar aveam la ea o fundita pe care m-am hotarat sa o inlocuiesc cu o floricica. Ei bine, azi cand m-am dus, floricica era cusuta peste fundita, la spate nu aveam facut sistemul de prindere a sutienului, rochia nu era nici stramtata, nici calcata... nimic iar cele de acolo vroiau sa mi-o dea sa o aduc acasa!!!:O:O:O
Binenteles ca le-am atras atentia si mi-au spus ca o vor avea pregatita pt vineri!!! Noi vineri seara avem avionul si mi-e frica sa nu ma trezesc cu ea la fel:-SS

antonia2011
29.08.2012, 23:03:42
Mihaela, sper ca prietena ta sa fie bine, iar tu sa-ti recuoerezi rochia exact asa cum o doresti si ai comandat-o. Daca ai timp mai treci si maine pe acolo sa te asiguri ca lucreaza la rochie.

Alex, ati fost tare frumosi la cununia civila! Felicitari

Mara si eu sunt in aceesi situatie cu dansul...aseara am fost un dezastru. Mi-era rusine de instructor de dl. Mire. In rest, cu emotiile stau bine, in sensul ca n-am. Nu stiu ce-i cu mine pentru eu nu sunt asa, pun suflet in tot ceea ce fac...ma surprinde faptul ca nu am chiar deloc emotii.

Flamingo
29.08.2012, 23:16:24
Mihaela, sper ca prietena ta sa fie bine, iar tu sa-ti recuoerezi rochia exact asa cum o doresti si ai comandat-o. Daca ai timp mai treci si maine pe acolo sa te asiguri ca lucreaza la rochie.

Alex, ati fost tare frumosi la cununia civila! Felicitari

Mara si eu sunt in aceesi situatie cu dansul...aseara am fost un dezastru. Mi-era rusine de instructor de dl. Mire. In rest, cu emotiile stau bine, in sensul ca n-am. Nu stiu ce-i cu mine pentru eu nu sunt asa, pun suflet in tot ceea ce fac...ma surprinde faptul ca nu am chiar deloc emotii.
Așa am fost si eu pana acum o săptămâna dar stai linistita ca vin si emotiile.Te asigur! :))

me_dell
29.08.2012, 23:26:30
Fetelor maine merg sa depun actele. Gata nu mai avem cale de intoarcere :)). Speram sa prindem ora care o vrem .

Flamingo
29.08.2012, 23:27:56
Fetelor maine merg sa depun actele. Gata nu mai avem cale de intoarcere :)). Speram sa prindem ora care o vrem .

Noi mâine spunem DA!Succes mâine!Sa se lege lucrurile așa cum va doriți. :)

antonia2011
29.08.2012, 23:35:07
Așa am fost si eu pana acum o săptămâna dar stai linistita ca vin si emotiile.Te asigur! :))

Bine, sper, altfel o sa cred ca nu-i ceva in regula cu mine. Acum un an cand am primit inelul nu puteam dormi de emotie ca am nunta, si acum....Pauza!

mihaelah
30.08.2012, 01:07:18

.....
Pana la urma am sunat si mi-am facut o noua programare pe maine dupa-masa. Am rugat o colega sa-mi tina locul si ma duc maine si nu plec de acolo fara rochita. Stau pe capul lor pana o vad asa asa cum vreau eu.

mihaelah
30.08.2012, 01:10:48
<:-P Peste o saptamana si noi \:D/

nico_leta
30.08.2012, 06:54:46
of eu mai am asa putin pana sambata,tensiunea este la maxim.Ieri am fost la restaurant sa definitivez meniul si nu am plecat de acolo foarte multumita pentru ca eu vroiam un meniu cu 3 feluri iar pretul oferit de acestia a fost mult peste asteptarile noastre si asta doar ca sa ne convinga sa luam unul cu 4 feluri si deci va imaginati rezultatul:am ales unul cu 4 feluri pentru ca diferenta dintre acesta si cel de 3 feluri era doar de 10 lei.Au motivat ca nu se poate mai ieftin ca toate s-au scumpit si ca alta varianta nu este<ciudat este ca s-a scumpit doar meniul cu 3 feluri ca la cele cu 4 au ramas la fel, ca daca era in extrasezon puteam discuta si altfel ca altfel nu iese(a se intelege ca nu le iese lor cat isi doresc ca eu asa am tradus propozitia aceasta),dar ce sa faci ca m-au adus tot acolo unde au vrut si sa zic ca nu mai fac nunta nu se putea.

mary_85
30.08.2012, 09:55:01
Neatza fetele! Ieri am fost si noi sa depunem actele, am simtit cativa fluturasi in stomac o:-) sunt extrem de calma si calculata cu tot ce mai e de facut, sunt si eu surprinsa de starea mea :))
Casa de piatra, Mara!;)
Daca mai sunt fete care au cununia civila azi, le doresc casa de piatra si multa fericire!!!:*

martina26
30.08.2012, 10:24:38
Mara, casa de piatra, sa aveti o zi minunata! :*

mihaelastroe
30.08.2012, 12:43:34

imi pare rau pt problemele de sanatate ale prietenei tale dar sunt convinsa ca vor trece si sa speram ca asa va fi iar in legatura cu biserica cred ca nu vei mai gasi liber pe nicaieri avand in vedere ca este totusi sezon de nunti iar timpul pe care il mai ai la dispozitie este fff scurt

mihaelah
30.08.2012, 17:59:18
imi pare rau pt problemele de sanatate ale prietenei tale dar sunt convinsa ca vor trece si sa speram ca asa va fi iar in legatura cu biserica cred ca nu vei mai gasi liber pe nicaieri avand in vedere ca este totusi sezon de nunti iar timpul pe care il mai ai la dispozitie este fff scurt
Da, probabil ai dreptate, e cam tarziu sa mai schimb ceva :| O sa vedem cand ajungem acasa.

Casa de piatra Mara!!!>:D<

me_dell
30.08.2012, 20:58:09
Ne-am programat azi. Sambata pe 8, la ora 14:15, ora care am vrut-o. Suntem pe ultima suta de metri.Casa de piatra miresicilor de azi!!1

kidu
30.08.2012, 21:37:14
Ne-am programat azi. Sambata pe 8, la ora 14:15, ora care am vrut-o. Suntem pe ultima suta de metri.Casa de piatra miresicilor de azi!!1

La care sector? Si noi ne-am programat azi la ora pe care am dorit-o, la 9:30, la sectorul 1 :) . Bafta in continuare la pregatiri!

alexush
31.08.2012, 00:18:24
Multumesc pentru urari! :*

Casa de piatra Mara! Sa aveti parte numai de fericire si iubire :)

antonia2011
31.08.2012, 07:41:11
Multumesc pentru urari! :*

Mara, draga, iti doresc ca maine ziua ta sa fie exact asa cum ti-ai dorit, sa va bucurati la maxim de cea mai frumoasa zi!

me_dell
31.08.2012, 21:43:22
La care sector? Si noi ne-am programat azi la ora pe care am dorit-o, la 9:30, la sectorul 1 :) . Bafta in continuare la pregatiri!
eu sunt din iasi

ralu_ct
05.09.2012, 22:52:29
Hei miresici de pe 1 septembrie, nu povestiti cum a fost? :D La mine a fost super! Am avut noroc de o vreme excelenta, cu soare dar fara sa fie foarte cald, am reusit sa repectam programul, pentru ca am avut si civila in aceeasi zi, ne temeam ca o sa fie intarzieri, dar nu a fost cazul, asa ca am putut face si o gramada de poze, inclusiv in Cazino <:-P De abia astept sa le vad! Petrecera a fost reusita, am dansat si ne-am distrat toata noaptea, desi am fost doar 65 de persoane, poate chiar din cauza asta, ca eram intre prieteni si rude apropiate. Maine avem sedinta foto de dupa nunta la cetatea Histria, abia astept ! :)

antonia2011
05.09.2012, 22:58:59
Casa de piatra fetelor din 1 septembrie.
Succes si nervi de otel celor din 8 septembrie.
Succesoarele ce mai fac? Am ramas putin si forumul e din ce in ce mai slab animat.
Eu sunt in grafic cu pregatirile, dar nu sunt in grafic cu banii. Tot iau si pun dintr-o parte in alta..pana s-or termina.

BubuBlonda
05.09.2012, 23:09:16
Casa de piatra fetelor din 1 septembrie.
Succes si nervi de otel celor din 8 septembrie.
Succesoarele ce mai fac? Am ramas putin si forumul e din ce in ce mai slab animat.
Eu sunt in grafic cu pregatirile, dar nu sunt in grafic cu banii. Tot iau si pun dintr-o parte in alta..pana s-or termina.

asta cu nervii de otel....am nevoie din plin...din beton armat daca se poate :)))

antonia2011
06.09.2012, 09:21:00
asta cu nervii de otel....am nevoie din plin...din beton armat daca se poate :)))

:), da...la tine ma gandeam, sa stii.
Hai ca mai e putin. Sunt sigura ca o sa ne scrii duminica despre cat de frumos a fost si cat nu a meritat sa te enervezi.

DeeaCriss
06.09.2012, 13:55:51
Mai este putin si pana pe 22. Imediat trece timpul ... parca ieri am stabilit data nuntii :-) Eu momentan ma gandesc la concediu, ca nu fac in orasul din care sunt si joia viitoare este ultima zi .. si apoi ma gandesc la luna de miere ... la nunta incerc mai putin ca ma agit prea rau ...:-D

antonia2011
07.09.2012, 00:08:03
Mai este putin si pana pe 22. Imediat trece timpul ... parca ieri am stabilit data nuntii :-) Eu momentan ma gandesc la concediu, ca nu fac in orasul din care sunt si joia viitoare este ultima zi .. si apoi ma gandesc la luna de miere ... la nunta incerc mai putin ca ma agit prea rau ...:-D

Da ai dreptate. Acum cateva zile am avut un an de la cererea in casatorie. Si cred ca am un an de cand am rezervat restaurantul....ce trece timpul...

DeeaCriss
07.09.2012, 08:59:32
Da ai dreptate. Acum cateva zile am avut un an de la cererea in casatorie. Si cred ca am un an de cand am rezervat restaurantul....ce trece timpul...

Tu ai emotii? Cum stai cu pregatirile? Eu cred ca sunt in grafic ... mai am lucruri care le voi rezolva cu o sapt inainte .... flori, lumanari, aranjatul meselor la restaurant, meniul ...

antonia2011
07.09.2012, 13:46:33
Tu ai emotii? Cum stai cu pregatirile? Eu cred ca sunt in grafic ... mai am lucruri care le voi rezolva cu o sapt inainte .... flori, lumanari, aranjatul meselor la restaurant, meniul ...

Cu emotiile? Aseara a fost pentru prima oara cand am avut emotii (cu fluturasi in stomac) gandindu-ma la nunta si asta pentru un lucru atat de mic. De catva timp ma gandeam sa-mi mut cununia civila cu o ora inainte, pentru a intercala pozele, dar nu credeam ca vor fi de acord sotul, parintii, socrii....dar au fost. Mama ieri s-a apucat sa faca dulciurile pentru Candy Bar....si simt ca se apropie. Am comandat pungile pentru cadoul de plecare, lumanarile, torturile. Ma preocupa acum tinuta mirelui. Nu are nimic in afara de costum. Si nici nu poate sa-si caute pentru ca este plecat in delegatie. Saptamana viitoare va fi una grea pentru el...:). Mai am de luat bauturi in complectare, de ridicat verighetele, de facut proba la freza si de terminat dansul...cam multe pentru ultimele doua saptamani tinand cont ca nunta nu este la mine in oras.

martina26
07.09.2012, 19:07:14
Noi am comunicat azi meniul final, numarul il vom da in saptamana de dinainte, am fost sa vorbim de tort, dar nu am decis inca pt ca ne vor face 3 feluri care ne-au suras mai mult si mergem la degustare saptamana viitoare. Am stabilit designul, m-am bucurat ca se poate face ceea ce imi doresc eu.
In weekend trebuie sa mergem sa-i cautam lui camasi, dar el e de acord si sa merg eu singura sa-i caut ca el nu prea are rabdare.
Azi trebuia sa-mi recupez pantofii, m-am dus si nu erau gata a zis ca maine mi-i termina. In schimb mi-am gasit balerini de schimb.

adytza3087
07.09.2012, 19:09:04
Hello dragele mele miresici, din pacate s-a terminat si nunta noastra, zic din pacate pentru ca pentru noi a fost o adevarata petrecere unde cu totii ne-am simtit extraordinar de bine, de la mici, la tineri si de la tineri la oameni in varsta. Fara prea mare stres, fara prea multi nervi, fara prea multe emotii am trecut cu brio peste toate etapele acestei zile superbe pentru noi. Asa ca , pentru viitoarele miresici, incercati sa va stresati cat mai putin , sa nu va faceti nervi prea multi,sa lasati lucrurile sa curga de la sine si sa va bucurati alaturi de toata familia, prietenii de cele mai frumoase momente din acea zi.
Va doresc o nunta asa cum a-ti visat.

Spor la miresit!

antonia2011
07.09.2012, 19:13:42
Noi am comunicat azi meniul final, numarul il vom da in saptamana de dinainte, am fost sa vorbim de tort, dar nu am decis inca pt ca ne vor face 3 feluri care ne-au suras mai mult si mergem la degustare saptamana viitoare. Am stabilit designul, m-am bucurat ca se poate face ceea ce imi doresc eu.
In weekend trebuie sa mergem sa-i cautam lui camasi, dar el e de acord si sa merg eu singura sa-i caut ca el nu prea are rabdare.
Azi trebuia sa-mi recupez pantofii, m-am dus si nu erau gata a zis ca maine mi-i termina. In schimb mi-am gasit balerini de schimb.

Si eu am fost ieri sa-i caut, dar am un mire "cu greutate " si gasim foarte greu. Astept sa se intoarca pentyru ca i-am gasit, dar n-am putut sa-i iau pentru ca nu pot sa primesc banii inapoi si alta mai mare nu avea....uf

Adytza: faorte frumoasa pozele!
Casa de piatra!

adytza3087
10.09.2012, 19:15:07
Si eu am fost ieri sa-i caut, dar am un mire "cu greutate " si gasim foarte greu. Astept sa se intoarca pentyru ca i-am gasit, dar n-am putut sa-i iau pentru ca nu pot sa primesc banii inapoi si alta mai mare nu avea....uf

Adytza: faorte frumoasa pozele!
Casa de piatra!

Merci Antonia, esti o dragutaa!

mary_85
11.09.2012, 12:53:02
Hello dragele mele miresici, din pacate s-a terminat si nunta noastra, zic din pacate pentru ca pentru noi a fost o adevarata petrecere unde cu totii ne-am simtit extraordinar de bine, de la mici, la tineri si de la tineri la oameni in varsta. Fara prea mare stres, fara prea multi nervi, fara prea multe emotii am trecut cu brio peste toate etapele acestei zile superbe pentru noi. Asa ca , pentru viitoarele miresici, incercati sa va stresati cat mai putin , sa nu va faceti nervi prea multi,sa lasati lucrurile sa curga de la sine si sa va bucurati alaturi de toata familia, prietenii de cele mai frumoase momente din acea zi.
Va doresc o nunta asa cum a-ti visat.

Spor la miresit!

Casa de piatra, foarte frumosi ati fost!

manuela86
11.09.2012, 13:12:38
gata,eu am terminat cu stresul.A fost o zi de vis dar care a trecut foarte repede.Am fost un pic stresata dar am stiut sa ma bucur de fiecare moment.Ziua a fost minunata,cu multe surprize findca a fost si ziua mea de nastere.Insa dimineata am avut o surpriza de proportii:mi se furasera plicuri cu bani din casuta de dar.a fost un moment de neatentie din partea noastra,iar angajatii restaurantului au stiut sa profite de acest lucru.Asta este..........bine ca nu a fost mai rau.Aveti grija fetelor de cutie sa nu patiti ca mine.Eu la final am descoperit ca doi dintre ospatari nici nu lucra pentru restaurantul respectiv,ii aducea doar cand avea nevoie de ei.Unul a fost angajat in trecut la ei dar a fost dat afara pentru ca l-au prins furand din bar. Interesati-va inainte cine va serveste in noaptea ce trebuie sa fie de vis pentru voi.Restaurantul mi-a stricat cea mai minunata zi a vietii.Sunt impacata ca cel putin nunta a iesit cum am visat dar nu ma asteptam ca dimineata sa ajung prin politie

mary_85
11.09.2012, 13:33:18
gata,eu am terminat cu stresul.A fost o zi de vis dar care a trecut foarte repede.Am fost un pic stresata dar am stiut sa ma bucur de fiecare moment.Ziua a fost minunata,cu multe surprize findca a fost si ziua mea de nastere.Insa dimineata am avut o surpriza de proportii:mi se furasera plicuri cu bani din casuta de dar.a fost un moment de neatentie din partea noastra,iar angajatii restaurantului au stiut sa profite de acest lucru.Asta este..........bine ca nu a fost mai rau.Aveti grija fetelor de cutie sa nu patiti ca mine.Eu la final am descoperit ca doi dintre ospatari nici nu lucra pentru restaurantul respectiv,ii aducea doar cand avea nevoie de ei.Unul a fost angajat in trecut la ei dar a fost dat afara pentru ca l-au prins furand din bar. Interesati-va inainte cine va serveste in noaptea ce trebuie sa fie de vis pentru voi.Restaurantul mi-a stricat cea mai minunata zi a vietii.Sunt impacata ca cel putin nunta a iesit cum am visat dar nu ma asteptam ca dimineata sa ajung prin politie

Imi pare foarte rau pt ce s-a intamplat, asta chiar e foarte urat din partea lor...sper ca pana la urma vinovatul sa plateasca pt tot!
Casa de piatra si sa aveti parte numai de bine de acum incolo!

adabd
11.09.2012, 13:36:29
Vai doamne!! Si nu ai facut scandal?

Ramo2008
11.09.2012, 20:52:11
Rochia ta este cumva modelul denia de la la sposa? Este identica ca a mea!!!!Foarte faine pozele :) Nu pot sa cred ca mai sunt 3 zile .....

kidu
12.09.2012, 10:59:32
Pot spune ca am avut si noi o nunta de vis :)
Chiar daca am avut o problema inainte ( fotograful ne-a sunat cu o zi inainte sa ne spuna ca nu poate veni, va dati seama ce criza am putut face .... ) , important e ca toata lumea s-a distrat ,si noi alaturi de ei , toti au spus ca a fost cea mai frumoasa nunta :) .
Din fericire in acea zi emotiile au fost mult mai mici decat ne asteptam ( eu am fost socata ca nu am plans :D ) , si am putut sa ne bucuram din plin ....

manuela86
12.09.2012, 11:07:14
degeaba am facut scandal ca nu am rezolvat nimic.Iar vinovtul nu cred ca va fi gasit vreodata pentru ca directorul are destula influenta ca sa poata musamaliza tot.Am facut stire si la o televiziune locala insa stirea nu a fost difuzata pentru ca directorul avea cunostinte si pe acolo.oricum va multumesc tuturor.casa de piatra si voua si multa fericire

alexush
12.09.2012, 11:35:45
Pot spune ca am avut si noi o nunta de vis :)
Chiar daca am avut o problema inainte ( fotograful ne-a sunat cu o zi inainte sa ne spuna ca nu poate veni, va dati seama ce criza am putut face .... ) , important e ca toata lumea s-a distrat ,si noi alaturi de ei , toti au spus ca a fost cea mai frumoasa nunta :) .
Din fericire in acea zi emotiile au fost mult mai mici decat ne asteptam ( eu am fost socata ca nu am plans :D ) , si am putut sa ne bucuram din plin ....

Casa de piatra si multa fericire!

DeeaCriss
12.09.2012, 14:30:41
Cu emotiile? Aseara a fost pentru prima oara cand am avut emotii (cu fluturasi in stomac) gandindu-ma la nunta si asta pentru un lucru atat de mic. De catva timp ma gandeam sa-mi mut cununia civila cu o ora inainte, pentru a intercala pozele, dar nu credeam ca vor fi de acord sotul, parintii, socrii....dar au fost. Mama ieri s-a apucat sa faca dulciurile pentru Candy Bar....si simt ca se apropie. Am comandat pungile pentru cadoul de plecare, lumanarile, torturile. Ma preocupa acum tinuta mirelui. Nu are nimic in afara de costum. Si nici nu poate sa-si caute pentru ca este plecat in delegatie. Saptamana viitoare va fi una grea pentru el...:). Mai am de luat bauturi in complectare, de ridicat verighetele, de facut proba la freza si de terminat dansul...cam multe pentru ultimele doua saptamani tinand cont ca nunta nu este la mine in oras.

Eu mai am o zi de munca ... de vineri sunt in concediu. In sfarsit maine plec din oras. Intr-o saptamana trebuie sa rezolv si eu cu ce mi-a mai ramas .... ieri am luat si marturiile, ultimul lucru care trebuia ridicat de la Bucuresti ... si pe mine incep sa ma ia emotiile ... cu serviciul nu prea am avut timp de emotii, dar cu cat se apropie mai mult incep sa am ... azi e 12 ... deci mai sunt 10 zile :-D Mult succes si sa dea Domnul sa va iasa bine cu totul. Eu nu cred ca mai apuc sa intru pana atunci pe net ... :-) :-*

adytza3087
13.09.2012, 01:26:38

Doamne fereste, ce oameni, bine ca a-ti stiut sa faceti fata situatiei si totul a iesit cum ti-ai dorit, mai putin umblatul pe la politie.

adytza3087
13.09.2012, 01:29:52
Rochia ta este cumva modelul denia de la la sposa? Este identica ca a mea!!!!Foarte faine pozele :) Nu pot sa cred ca mai sunt 3 zile .....

Ramo, daca te referi la mine :D, da, modelul este La Sposa, model Denia. Felicitari in avans pentru marele eveniment si iti doresc din suflet sa te bucuri de fiecare clipa.

antonia2011
16.09.2012, 08:02:23
Ramo, daca te referi la mine :D, da, modelul este La Sposa, model Denia. Felicitari in avans pentru marele eveniment si iti doresc din suflet sa te bucuri de fiecare clipa.

Adriana, draga, ce frumosi ati fost! Rochie este superba, iat tu ai aratat minunat!

adytza3087
16.09.2012, 18:30:49
Adriana, draga, ce frumosi ati fost! Rochie este superba, iat tu ai aratat minunat!

Multumesc frumos Antonia, esti o draguta ! Si tu mai ai un pic , un pic pana la marele eveniment. Cum stai cu emotiile, cu gandurile si mai ales starile de nesomn, la mine una au fost prezente .

antonia2011
17.09.2012, 09:34:28
Multumesc frumos Antonia, esti o draguta ! Si tu mai ai un pic , un pic pana la marele eveniment. Cum stai cu emotiile, cu gandurile si mai ales starile de nesomn, la mine una au fost prezente .

Stau bine, in sensul ca am, am prea multe ganduri. Duminica dimineata m-am trezeit la 6.30. Am simtit ceva pe buza...un herpes!!!! Acum iau tratament si am pus si plasture...problema este ca ma ustura si ochiul. Sper sa n-am nimic la ochi, ca daca fac ceva nu ma mai prezint la nuna. Cea mai mare problema este ca nu pot sa dorm....su nu adorm, sau daca adorm ma trezesc cu noaptea-n cap si nu mai adorm. Azi m-am trezit la 5.00 si m-am pus sa spal si sa fac liste cu asezarile.
Partea buna e ca de azi intr-o saptamana totul va fi GATA! Abia astept.

adytza3087
17.09.2012, 11:44:39
Stau bine, in sensul ca am, am prea multe ganduri. Duminica dimineata m-am trezeit la 6.30. Am simtit ceva pe buza...un herpes!!!! Acum iau tratament si am pus si plasture...problema este ca ma ustura si ochiul. Sper sa n-am nimic la ochi, ca daca fac ceva nu ma mai prezint la nuna. Cea mai mare problema este ca nu pot sa dorm....su nu adorm, sau daca adorm ma trezesc cu noaptea-n cap si nu mai adorm. Azi m-am trezit la 5.00 si m-am pus sa spal si sa fac liste cu asezarile.
Partea buna e ca de azi intr-o saptamana totul va fi GATA! Abia astept.

Aoleu, sper sa iti treaca pana la nunta ca nu e ok deloc, iar la ochi sper sa fie doar impresia ta si sa treaca usturimea. Aceeasi problema am avut-o si eu co somnul, odata trezita la reverede somn. Dar asa cum ai spus si tu, peste fix o saptamana totul va fi GATA.
Te pup

martina26
18.09.2012, 21:04:42
Vaaii ... cand va aud ca nu puteti dormi ... :))
Eu sunt asa de obosita de combinatia de alergatura pt nunta + job, incat as putea dormi 12 ore neintoarsa. Dimineata imi trebuie cam jumatate de ora sa ma pot da jos din pat.
Cred ca si in ziua nuntii o sa pun ceasul pe snooze de vreo 3-4 ori pana sa ma dau jos :))

mary_85
18.09.2012, 21:24:42
Ieeii, am primit filmuletul nuntii http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_love.gifhttp://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_love.gifhttp://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_love.gif
http://www.youtube.com/watch?v=QibDjBpthuM

martina26
18.09.2012, 21:48:53
Ieeii, am primit filmuletul nuntii http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_love.gifhttp://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_love.gifhttp://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_love.gif
http://www.youtube.com/watch?v=QibDjBpthuM

Foarte dragut! Si-mi place cum v-ati asortat intre voi :), adica am remarcat papionul lui cu pantofii tai si lacul de unghii. Fain!

mary_85
18.09.2012, 22:11:26
Foarte dragut! Si-mi place cum v-ati asortat intre voi :), adica am remarcat papionul lui cu pantofii tai si lacul de unghii. Fain!

Multumim Roxy, intr-adevar am vrut sa ne asortam un pic, la inceput sotul meu a fost cam sceptic cu in privinta papionului colorat, dar pana la urma s-a obisnuit :)) si chiar a fost admirat de catre invitati

Si eu am fost cam zombie cu o sapt inainte de nunta, nu prea m-am putut odihni cum trebuie, dar nu din cauza emotiilor, ca somn imi era, dar trebuia sa ma trezesc dimineata ca mai era cate ceva de rezolvat.(:|
Asa dor mi s-a facut de starea de dinaintea nuntii...:-<

Flamingo
18.09.2012, 23:49:51
Eu sunt asa de obosita de combinatia de alergatura pt nunta + job, incat as putea dormi 12 ore neintoarsa. Dimineata imi trebuie cam jumatate de ora sa ma pot da jos din pat.
Cred ca si in ziua nuntii o sa pun ceasul pe snooze de vreo 3-4 ori pana sa ma dau jos :))

Foarte bine ca poți dormi, contează mult.Eu dorm ca lemnul, oricât de stresata as fi :)) si s-a văzut ca eram odihnita si in ziua nuntii.

BubuBlonda
19.09.2012, 14:02:41

asa speram si eu si culmea a fost ca am adormit la 2:30 si m-am trezit la 8:30 desi nu sunt matinala si desi ceasul suna la 9:30 si culmea am fost plina de energie intreaga zi....de unde...nici azi nu stiu. am ajuns la noi acasa si acum tot ce-mi doresc e...soooooooooooooooooooooooooomn

martina26
19.09.2012, 14:17:05
Bubu, unde ati fost in luna de miere?

BubuBlonda
19.09.2012, 14:36:49
Bubu, unde ati fost in luna de miere?

nu am mai fost nicaieri de lipsa de timp si oboseala am revenit in anglia si profitam de 2-3 zile pt un tur al londrei abia vineri am avut buletinul gata si nu aveam chiar nici un act si nu puteam pleca asa in pripa :) asta e...alta data...

maryanna
21.09.2012, 15:38:06
Multumim Roxy, intr-adevar am vrut sa ne asortam un pic, la inceput sotul meu a fost cam sceptic cu in privinta papionului colorat, dar pana la urma s-a obisnuit :)) si chiar a fost admirat de catre invitati

Si eu am fost cam zombie cu o sapt inainte de nunta, nu prea m-am putut odihni cum trebuie, dar nu din cauza emotiilor, ca somn imi era, dar trebuia sa ma trezesc dimineata ca mai era cate ceva de rezolvat.(:|
Asa dor mi s-a facut de starea de dinaintea nuntii...:-<

Da, ati fost 2 frumosi, se vede ca va potriviti! Referitor la starea de dinaintea nuntii, am auzit mai multe mirese ca regreta ca a trecut asa repede; inainte de nunta erau stresate si de-abia asteptau sa termine si apoi le parea rau ca s-a terminat! Asta e, tuturor ne vine randul o:-)

alexandraroxana
21.09.2012, 18:19:38
A trecut si nunta noastra...parca a fost un vis, nici nu realizez, poate dupa ce o sa vad mai multe poze si filmarea voi observa si eu detaliile. ;;)
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.476056682418679.113065.100000430548623&type=3

adytza3087
21.09.2012, 19:33:27
A trecut si nunta noastra...parca a fost un vis, nici nu realizez, poate dupa ce o sa vad mai multe poze si filmarea voi observa si eu detaliile. ;;)
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.476056682418679.113065.100000430548623&type=3

Felicitari Alexandra, a-ti fost frumosi foc si mai ales foarte coloratiiii :D:D !! Felicitari!!

ioanachiorean
18.01.2014, 16:06:52
nunta noastra a fost cea mai reusita in viziunea noastra,a iesit exact cum ne-am dorit.
https://www.facebook.com/ioana.chio/media_set?set=a.3812577036311.2151028.1334096653&type=3