PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de AUGUST 2012

Pagini : 1 [2] 3

OlivT
06.12.2011, 02:46:01
$-)$-)$-) cred ca ai un bugeeeet...imens. ..
1.Ce compozitie te-ai gandit sa aiba tortul ?
2.Frumos ca vrei manusi albe pt ospatari ? Cat te vor costa ? Ei sunt de acord sa poarte ?
3. Margelute pentru bai ? Poti sa fi mai explicita?
4. Gheata carbonica pentru tort ? Nu am mai auzit ...
5. Masina de fum greu cat te va costa ?

Una peste alta... vad ca aproape totul e pus la punct , felicitari

Sa fiu sincera, nu ma dau banii afara din casa:)):)):)) dar stiu ce vreau si am cautat solutii sa-mi pot oferii o nunta cum am visat....doar o fac o DATA in viata;))

1. compozitia la tort o sa fie din doua prajituri (Duo Mousse si Afii-denumirile sunt de la cofetaria unde voi face tortul) am incercat compozitia asta pentru cununia civila numai ca fiind vorba de doua prajituri suprapuse mi-ar fi trebuit de doua ori cantitatea dorita si am renuntat din cauza bugetului. Apropo de bani de exemplu pretul pe kg la tort este de 35ron si noi l-am obtinut la 29ron

2.Am gasit set de 12perechi de manusi albe din bumbac la 74 ron. Nu am discutat inca la restaurant dar din moment ce eu cumpar manusile si este evenimentul meu, consider ca nici nu se pune problema.

3.Margelute, mirositoare uscate si lumanarele parfumate pentru bai...sa-i dea putina eleganta.Oricum baile restaurantului nostru sunt exceptionale iar curatenia e mentinuta pe durata evenimentului. dar vreau eu si aceste "minunatii" ;))

4.e aceasi gheata carbonica care se foloseste pentru bauturi, numai ca o voi pune intr-un bol micut-micut in varful tortului(vad eu cum i-l strecor) si tot "fumul" acela v-a cadea in jos spre baza tortului......sa fie asa de efect:>:>:>

5.masina de fum greu + gheata necesara(18kg)+ lichidul de care are nevoie, le-am gasit la 400 ron...chilipir$-)

"Cu rabdarea treci si marea"- nu mi-am propus sa fac asta, dar mi-am propus o nunta superba

Chilly
10.12.2011, 17:45:48
am vazut si eu pe net, aceasta oferta pt fum greu, dar oare ajunge pt toata nunta doar 18 kg? tu ai intrebat cat ajunge, pt ce anume...eu as vrea mai ales la dansul mirilor si tort eventual

pyciulika
11.12.2011, 12:55:49
am vazut si eu pe net, aceasta oferta pt fum greu, dar oare ajunge pt toata nunta doar 18 kg? tu ai intrebat cat ajunge, pt ce anume...eu as vrea mai ales la dansul mirilor si tort eventual
18 kg ajunge pt 5 minute

andreea_im
12.12.2011, 10:17:07
uau!
si eu ma gandeam ca am timp...dar ma speriati fetelor :P

alinuta_cry
13.12.2011, 17:11:32
Dragele mele,

Am nevoie de sfaturile voastra! Am intrat intr-un impas cu nasi! Avem 2 perechi care s-au oferit sa ne cunune: perechea nr.1: prietenii nostrii - ff buni care sunt de aceeasi varsta cu noi si perechea nr2 : fata nasei mele de botez! Nu stiim ce sa facem si cum sa procedam pt ca ne este ff rusine de nasa(fata ei s-a oferit de mult timp sa ne cunune) dar totodata nu vrem sa ii refuzam pe prietenii nostri.
Ce spuneti de situatia mea:-SS? Astept sfaturile voastre!

buna....cred ca cel mai bine este sa faceti cum va spune inima voua...in plus este vorba de nunta voastra si pe cine alegeti voi nasi spirituali.....daca inclinati spre prieteni (asa cum am facut si noi), atunci vorbiti cu nasii de botez, ca sa nu se supere, explicati-le sincer ca voi vreti pe altcineva...si gata. daca se bucura pentru voi nu mai conteaza cine va naseste......cine stie, poate pentru botez ii rugati pe ceilalti<:-P.....sau in cel mai rau caz......puteti avea si doua perechi de nasi....dar nu uitati ca este nunta voastra si voi hotarati

pupici

Buna fetelor! Si noi avem nunta in august, iar pana acum nu am rezolvat decat cu restaurantul, DJ, verighete si foto-video. Cred insa ca este suficient timp si nu ma agit foarte mult......mai am timp;;)

andredeia
13.12.2011, 17:21:00
Buna fetelor! Si noi avem nunta in august, iar pana acum nu am rezolvat decat cu restaurantul, DJ, verighete si foto-video. Cred insa ca este suficient timp si nu ma agit foarte mult......mai am timp;;)
Bun venit! si eu cam tot cat tine am rezolvat.mai putin verighetele,insa e suficient timp.

miresikde2012
19.12.2011, 02:37:43
280 RON mi se pare foarte ok! la noi e 260 fara bautrura, care am hotarat sa o aducem noi!

Eu la formatie nici macar nu m-am gandit inainte sa citesc mesajele voastre pe forum!! :( pe mine nu prea ma incanta ideea de formatie totusi; viitorul sot e american, eu sunt plecata din tara de multi ani, nu vom avea mai mult de 80 invitati, 20-25 americani, si nu cred ca ar intelege nimic din muzica traditionala. cateva melodii pe ici pe colo e ok, dar nu mai mult, zic eu! acum sunt in dubii :-<si nici de sala nu mai sunt sigura!! noi avem hitlon athenee royal ptr 25 august (este aniversarea nuntii parintilor mei-28 de ani) si tin foarte mult la aceasta data, si mi-e frica ca daca ma apuc de cautat alta sala, nu gasesc ceva pe placul nostru ( cei de la hilton se ocupa de absolut tot, lucru foarte important ptr mine ptr ca nu sunt in tara).
cineva a fost la vreo nunta la Hilton? si de formatie- toate aveti formatie??
ce coincidenta!si la mine la fel!este aniversarea parintilor mei si daca nu ma insel tot 28 de ani!m-am razgandit in priviinta meniului!bautura cred k o voi cumpara eu ,iar cu firma de aranjament am vb deja,deci din start a picat meniul all inclusive! si eu sunt plecata din tara,dar am facut ce am putut pana acum si urmeaza sa ma intorc inainte cu 3 luni de nunta sa vedem ce pregatiri mai fac!sunt fff stresata in priviinta nasilor pt k noi suntem ortodocsi,iar ei sunt catolici,am fost la un preot si mi-a spus sa schimb nasii pt k in canon nu este permis ! imi poate spune cineva daca a trecunt prin situatia asta??? pooopici si spor la pregatiri!

OlivT
20.12.2011, 14:40:38
ce coincidenta!si la mine la fel!este aniversarea parintilor mei si daca nu ma insel tot 28 de ani!m-am razgandit in priviinta meniului!bautura cred k o voi cumpara eu ,iar cu firma de aranjament am vb deja,deci din start a picat meniul all inclusive! si eu sunt plecata din tara,dar am facut ce am putut pana acum si urmeaza sa ma intorc inainte cu 3 luni de nunta sa vedem ce pregatiri mai fac!sunt fff stresata in priviinta nasilor pt k noi suntem ortodocsi,iar ei sunt catolici,am fost la un preot si mi-a spus sa schimb nasii pt k in canon nu este permis ! imi poate spune cineva daca a trecunt prin situatia asta??? pooopici si spor la pregatiri!
hehehe si noi ne-am ales data de 18 august pentru ca parintii mei pe 19 august vor face 23 de ani de la casatorie si socrii vor face pe 15 august- 25 de ani de la casatorie....unchiul meu preferat face 28 de ani de la casatorie exact pe 18 august, avem niste prieteni de familie care fac 22 de ani de casatorie tot pe 18.......In final suntem multi:))) si chiar ne-am gandit sa facem un moment pentru ei....mai ales ca toti sarbatoresc peste 20 de ani de casnicie

cristina_bz
30.12.2011, 03:28:55
Buna miresici, si eu am nunta pe 25 august 2012.Eu am fost foarte precoce si am gasit restaurantul, foto-cameraman, dj si decoratoare, decoratiuni( adica numai decoratiuni florale si lumanari pentru mese, marturii ) , am probat rochii de mireasa si stiu deja modelul pe care il vreau (sirena).Problema e urmatoarea , de fapt am mai multe: restaurantul nu-mi mai place( mult prea mic spatiul de dans), fotograful e bun (dar ma gandesc ca ar fi trebuit sa iau un pachet care include mai multe poze- doar 500 intra in pachetul asta) , decoratoarea era neserioasa si acum caut alta, iar cu dj ( nu am semnat nimic, nici macar avans, a zis ca merge pe mana noastra si invers ), iar rochiile de mireasa imi dau seama ca am probat doua tipuri de sirena si imi plac amandoua si nu reusesc sa ma decid....Deci imi vine sa plang de nervi , de dezamagire..pentru ca sunt perfectionista si imi dau seama ca nu o sa iasa asa cum am vrut eu . Dar cred ca partea cea mai proasta ramane restaurantul :(((((((( ...Deci un sfat ....nu va grabiti, incercati sa studiati bine piata..si alegeti ce e mai bun pentru nunta voastra, in special fotograful pt fotografiile sunt singurele amintiri ce ramanCred ca toate miresicile trec prin asa ceva...este normal,nu dispera.ai timp destul sa te gandesti si sa pui lucrurile in ordine!
Este nunta ta...e normal sa-ti doresti perfectionismul,dar uiti ceva...d.j,decoratoarea,fotograful,etc...nu vor da importanta nuntii tale cum dai tu,pentru tine e o zi unica in viatza,deosebita...in schimb pt ei doar o zi oarecare de job>:P=((
Sfatul meu este sa cauti bine oamenii care se implica in nunta ta,nu te lasa inselata de aparente,in final toti vor sa-si vanda marfa...fii fata inteligenta si triaza-i!!!!8-}
Vorba zboara...scrisul ramane...nu te increde in nimeni!In ziua de azi e f greu sa gasesti pers care sa merite increderea ta!!
Trezeste-te dimineatza...deschide geamul...trage aer in piept...si zambete...potiiii,aceste lucruri i-ti vor face nunta perfecta...ENIGMA...SPONTANEITATEA...FERICIREA SI ZAMBETUL!!!!
SA NU UITATI NICIODATA MIRESICI...o pata de vin pe rochie nu se baga de seama,certurile nu se vor baga de seama,dar o mireasa suparata si tafnoasa...va strica nunta!!!!
Fiti voi..in general oamenii apreciaza oamenii simpli.deschisi nu fitosii!=D>:-p

cristina_bz
30.12.2011, 03:51:42
Dragele mele,

Am nevoie de sfaturile voastra! Am intrat intr-un impas cu nasi! Avem 2 perechi care s-au oferit sa ne cunune: perechea nr.1: prietenii nostrii - ff buni care sunt de aceeasi varsta cu noi si perechea nr2 : fata nasei mele de botez! Nu stiim ce sa facem si cum sa procedam pt ca ne este ff rusine de nasa(fata ei s-a oferit de mult timp sa ne cunune) dar totodata nu vrem sa ii refuzam pe prietenii nostri.
Ce spuneti de situatia mea:-SS? Astept sfaturile voastre!Usor de zis,greu de facut...sfatul meu este sa vorbesti cu viitor sot si sa decideti impreuna!Nasii vor ocupa un loc special in viatza voastra,dar vreau sa te gandesti ca ai o problema...ceva cu care nu poti discuta cu oricine,dar ai nevoie de ajutor...ce numar de tel formezi???Nasii sunt cei cu care puteti vorbi deschis,care ii simti mai apropiati de voi,cei care va felicita de zilele de nastere,de sarbatori,care se ingrijoreaza daca nu dati un semn...nasii sunt ca si adevaratii prieteni...uite o sa postez ceva care sper ca o sa te ajute sa te decizi!!!

Un prieten OARECARE niciodata nu te-a vazut plangand.
Un prieten ADEVARAT are umerii umezi datorita lacrimilor tale.

Un prieten OARECARE nu cunoaste numele parintilor tai.
Un prieten ADEVARAT are numerele tale de telefon in agenda lui.

Un prieten OARECARE aduce o sticla de sampanie la sarbatoarea ta.
Un prieten ADEVARAT ajunge mai devreme pentru ca sa te ajute la bucatarie si ramane pana tarziu ca sa te ajute la curatenie.

Un prieten OARECARE uraste cand il chemi dupa ce s-a culcat.
Un prieten ADEVARAT te intreaba de ce ai intarziat asa de mult in a-l suna la telefon.

Un prieten OARECARE incearca sa vorbeasca cu tine despre problemele tale.
Un prieten ADEVARAT incearca sa te ajute in problemele tale.

Un prieten OARECARE isi imagineaza viata ta romantica.
Un prieten ADEVARAT stie care este realitatea vietii tale.

Un prieten OARECARE, cand te viziteaza, actioneaza ca un invitat.
Un prieten ADEVARAT deschide frigiderul si ia ceea ce are nevoie.

Un prieten OARECARE gandeste ca prietenia s-a terminat dupa o discutie aprinsa.
Un prieten ADEVARAT stie ca nu exista prietenie fara lupta.

Un prieten OARECARE spera ca intotdeauna esti acolo pentru el sau ea.
Un prieten ADEVARAT intotdeauna va fi acolo pentru tine.

Sper ca am fst de ajutor>:D<

BlueEyedGirl
02.01.2012, 13:30:05
La multi ani, miresici! :*
Sunt si eu o miresica de 25 august si pana acum am rezervat restaurant, foto-video si dj.
De asemenea, avem parte de cei mai buni nasi din lume!
Pregatirile serioase vor incepe de anul acesta... ;;)
Abia astept sa schimbam idei si sa ne sfatuim impreuna.
Fie ca anul 2012 sa fie un an plin de impliniri!

BlueEyedGirl
04.01.2012, 19:36:20
Feteleor, eu am deja ambele rochii de mireasa. Cea lunga si cea scurta cu care ma voi schimba spre dimineata <:-P

Absolut supeeeerbe ambele rochite!
Daca as avea posibilitatea sa achizitionez 2 rochite, acestea 2 s-ar incadra perfect si dorintelor mele, insa mereu mi-am dorit rochie scurta, asa ca ramane doar prima varianta.
Este cea mai frumoasa rochita de acest gen care am vazut-o!
Felicitari pentru alegerea facuta! Arati superb in ambele!

MARIAELENA91LOVE
09.01.2012, 12:18:01
Ziua buna la toate miresicile!
Eu sunt din peretu teleorman si am si eu nunta in august(inca nu stiu data ca acum doua seri ne-am hotarat si trebuie sa vb cu nasii saptamana asta).eu vreau nunta la cort:alb,frumos...am nevoie deci urgent de lautari, bucatari, ospatari, vesela si cort mai ales! De doua nopti deja nu mai pot sa dorm de griji...ma ajuta si pe mine cineva cu recomandari?

BlueEyedGirl
09.01.2012, 17:09:35
Ziua buna la toate miresicile!
Eu sunt din peretu teleorman si am si eu nunta in august(inca nu stiu data ca acum doua seri ne-am hotarat si trebuie sa vb cu nasii saptamana asta).eu vreau nunta la cort:alb,frumos...am nevoie deci urgent de lautari, bucatari, ospatari, vesela si cort mai ales! De doua nopti deja nu mai pot sa dorm de griji...ma ajuta si pe mine cineva cu recomandari?

Bine ai venit printre noi!:*
Imi pare rau ca nu pot sa te ajut cu recomandari, insa cred ca vor fi printre noi miresici care sa poata sa o faca.
Spor la miresit!

marinamih
09.01.2012, 20:16:05
hehehe si noi ne-am ales data de 18 august pentru ca parintii mei pe 19 august vor face 23 de ani de la casatorie si socrii vor face pe 15 august- 25 de ani de la casatorie....unchiul meu preferat face 28 de ani de la casatorie exact pe 18 august, avem niste prieteni de familie care fac 22 de ani de casatorie tot pe 18.......In final suntem multi:))) si chiar ne-am gandit sa facem un moment pentru ei....mai ales ca toti sarbatoresc peste 20 de ani de casnicie

bunaa ce mai faceti miresicilor de august?ca tot avem in aceeasi zi:Drochita ai luat-o?:>

dragi miresici eu am probat si cateva rochite eram decisa sa iau una dintre ele dar nu am simtit acel ceva pentru niciuna:Dva pun cateva poze sa imi ziceti parerea voastra sincera:*

BlueEyedGirl
09.01.2012, 20:42:41
dragi miresici eu am probat si cateva rochite eram decisa sa iau una dintre ele dar nu am simtit acel ceva pentru niciuna:Dva pun cateva poze sa imi ziceti parerea voastra sincera:*

Mie imi plac rochitele din pozele 2 si 4. Rochita din poza 2 e atat de jucausa, romantica, feminina. Daca ai un "suflet de copil" atunci ti se potriveste perfect. Rochita din poza 4 iti scoate foarte bine corpul in evidenta. Mi se pare eleganta, sexy, mai "matura". Consider ca rochita trebuie sa iti reflecte si o parte din personalitate.
Daca ar fi sa aleg intre cele 2, as alege-o a doua, fiindca imi place cum arati in ea. Ai un corp frumos si consider ca cele gen sirena iti scot talia foarte bine in evidenta. Te arata supla si sexy...
Asta este parerea mea sincera... Sper sa nu te deranjeze ceva din ce am scris. :*

LucianaIoana
10.01.2012, 12:13:37
bunaa ce mai faceti miresicilor de august?ca tot avem in aceeasi zi:Drochita ai luat-o?:>

Mie imi place rochita din prima poza.:x

marinamih
10.01.2012, 21:42:20
va multumesc pentru sinceritate:*daca mai probez o sa mai pun poze:D

sera_mara
11.01.2012, 16:39:06
Draga Cristina,

Multumesc mult de sfatul tau! Sa stii ca am ales (zic eu cel mai bine), dupa lungi disputii cu viitorul meu sot . Nasii nostrii vor fii nasii din familie - care ma cunosc de mica si care au fost alaturi de noi la bine si la greu.
Sunt foarte fericita de alegerea facuta si nu cred ca as fi putut sa am niste nasi mai buni ca ei!

Iar prietenii nostri "cei mai buni" s-au suparat foarte tare - asta mi-a demonstrat ca de fapt nu ne-au fost "cei mai buni prieteni". Sunt foarte dezamagita de reactia lor, sincer iti spun ca nu ma asteptam sa reactioneze asa de urat dar... asta e viata.

Multumesc inca odata pentru sfaturi si spor la pregatiri !

Usor de zis,greu de facut...sfatul meu este sa vorbesti cu viitor sot si sa decideti impreuna!Nasii vor ocupa un loc special in viatza voastra,dar vreau sa te gandesti ca ai o problema...ceva cu care nu poti discuta cu oricine,dar ai nevoie de ajutor...ce numar de tel formezi???Nasii sunt cei cu care puteti vorbi deschis,care ii simti mai apropiati de voi,cei care va felicita de zilele de nastere,de sarbatori,care se ingrijoreaza daca nu dati un semn...nasii sunt ca si adevaratii prieteni...uite o sa postez ceva care sper ca o sa te ajute sa te decizi!!!

Un prieten OARECARE niciodata nu te-a vazut plangand.
Un prieten ADEVARAT are umerii umezi datorita lacrimilor tale.

Un prieten OARECARE nu cunoaste numele parintilor tai.
Un prieten ADEVARAT are numerele tale de telefon in agenda lui.

Un prieten OARECARE aduce o sticla de sampanie la sarbatoarea ta.
Un prieten ADEVARAT ajunge mai devreme pentru ca sa te ajute la bucatarie si ramane pana tarziu ca sa te ajute la curatenie.

Un prieten OARECARE uraste cand il chemi dupa ce s-a culcat.
Un prieten ADEVARAT te intreaba de ce ai intarziat asa de mult in a-l suna la telefon.

Un prieten OARECARE incearca sa vorbeasca cu tine despre problemele tale.
Un prieten ADEVARAT incearca sa te ajute in problemele tale.

Un prieten OARECARE isi imagineaza viata ta romantica.
Un prieten ADEVARAT stie care este realitatea vietii tale.

Un prieten OARECARE, cand te viziteaza, actioneaza ca un invitat.
Un prieten ADEVARAT deschide frigiderul si ia ceea ce are nevoie.

Un prieten OARECARE gandeste ca prietenia s-a terminat dupa o discutie aprinsa.
Un prieten ADEVARAT stie ca nu exista prietenie fara lupta.

Un prieten OARECARE spera ca intotdeauna esti acolo pentru el sau ea.
Un prieten ADEVARAT intotdeauna va fi acolo pentru tine.

Sper ca am fst de ajutor>:D<

marinamih
11.01.2012, 17:48:01
Draga Cristina,

Multumesc mult de sfatul tau! Sa stii ca am ales (zic eu cel mai bine), dupa lungi disputii cu viitorul meu sot . Nasii nostrii vor fii nasii din familie - care ma cunosc de mica si care au fost alaturi de noi la bine si la greu.
Sunt foarte fericita de alegerea facuta si nu cred ca as fi putut sa am niste nasi mai buni ca ei!

Iar prietenii nostri "cei mai buni" s-au suparat foarte tare - asta mi-a demonstrat ca de fapt nu ne-au fost "cei mai buni prieteni". Sunt foarte dezamagita de reactia lor, sincer iti spun ca nu ma asteptam sa reactioneze asa de urat dar... asta e viata.

Multumesc inca odata pentru sfaturi si spor la pregatiri !

si am fost in cam aceeasi dilema ca tine iar in final m-am ales cu 2 perechi de nasi dar daca tu excluzi din start varianta asta...sunt sigura ca daca tin la voi cu adevarat o sa le treaca..:)

myky_scumpik
11.01.2012, 23:05:29

rochita 1 si 2 dupa parerea mea pooop si spor l cautari

marinamih
12.01.2012, 21:26:55
rochita 1 si 2 dupa parerea mea pooop si spor l cautari

ms dar cred ca am gasit-o ..nu am putut sa fac poze la ea dar cand o sa ma duc sa dau comanda sambata o sa fac:D

sera_mara
13.01.2012, 15:27:31
:)timpul va decide tot.
In ce faza ati ajins cu pregatirile pentru nunta? Pe mine una ma apuca plansul:(( cand ma gandesc cate detalii trebuiesc puse la punct, mai ales ca nu am suficiest timp la dispozitie sa pot sa gandesc in detaliu fiecare amanunt iar miresoiul meu nu are pic de rabdare sa verificam fiecare lucru in parte.

Nervi tari si spor la pregatiri!:D

si am fost in cam aceeasi dilema ca tine iar in final m-am ales cu 2 perechi de nasi dar daca tu excluzi din start varianta asta...sunt sigura ca daca tin la voi cu adevarat o sa le treaca..:)

tcv16
14.01.2012, 13:32:20
cu ajutorul miresicilor de aici poti rezolva totul. Sunt atatea liste pe aici cu detaliile importante ale nuntii. Ia unul cate unul si bifeaza -l si vei vedea ce nunta frumoasa iti va iesi daca nu te stresezi.

Daca el nu are timp sa discute cel mai mic detaliu cu tine..hotaraste te la 2-3. Nu trebuie sa auda 100 .ci finalul cu cele 2-3.(ei nu au rabdare ca noi ):">

:)timpul va decide tot.
In ce faza ati ajins cu pregatirile pentru nunta? Pe mine una ma apuca plansul:(( cand ma gandesc cate detalii trebuiesc puse la punct, mai ales ca nu am suficiest timp la dispozitie sa pot sa gandesc in detaliu fiecare amanunt iar miresoiul meu nu are pic de rabdare sa verificam fiecare lucru in parte.

Nervi tari si spor la pregatiri!:D

pyciulika
15.01.2012, 01:10:33
eu am reusit sa fac un pahar- al nasei :)) si m-am oprit ! Voi ce ati mai confectionat?

tcv16
15.01.2012, 10:09:52
nu ni-l arati?
eu am reusit sa fac un pahar- al nasei :)) si m-am oprit ! Voi ce ati mai confectionat?

BlueEyedGirl
15.01.2012, 10:29:00

felicitari! asteptam pozici, sa iti furam inspiratia! :-p

Mie mi-au placut in mod special paharele din pozica care am atasat-o, dar cred ca ai nevoie de multa munca si nervi tari pentru a le obtine... :))

anybell
18.01.2012, 12:26:42
Buna ziua, dragi miresici, ma alatur si eu voua si va mai zic k au mai ramas fix 7 luni se apropie cu pasi repezi si inca nu am nasi:-SS:(

BlueEyedGirl
18.01.2012, 14:48:10
Buna ziua, dragi miresici, ma alatur si eu voua si va mai zic k au mai ramas fix 7 luni se apropie cu pasi repezi si inca nu am nasi:-SS:(

Bine ai venit! Si la noi era o problema cu nasii, daca nu ar fi acceptat actualii nasi...
Aveam o singura varianta, insa se asteptau sa ii intrebam si au fost foarte fericiti ca i-am ales...
Dificila partea asta... Bafta in alegerea nasilor potriviti! :*

anybell
19.01.2012, 11:23:23
am anut si noi 3 saptamani(:| de craciun pana pe 10 cand i-am sunat sa le spun ca iubi meu pleaca afara si sa mai vb cu el ei fiind in Spania ne-au anuntat k nu mai pot (am inteles problema fiind un motiv serios) dar acum el a plecat si eu am ramas aici sa .... caut singura daca stiam mai devreme asta faceam de craciun, dar acum e si mai nasol.....

BlueEyedGirl
19.01.2012, 19:01:56
am anut si noi 3 saptamani(:| de craciun pana pe 10 cand i-am sunat sa le spun ca iubi meu pleaca afara si sa mai vb cu el ei fiind in Spania ne-au anuntat k nu mai pot (am inteles problema fiind un motiv serios) dar acum el a plecat si eu am ramas aici sa .... caut singura daca stiam mai devreme asta faceam de craciun, dar acum e si mai nasol.....

Imi pare rau sa aud asta... :(
Ai incredere ca asa cum exista rochita The One pentru fiecare, asa exista si o pereche de nasi alaturi de care veti fi cei mai fericiti. Bafta in cautari! :*

sera_mara
20.01.2012, 17:25:42
Draga mea,

Stai linistita ca iti vei gasi si nasii potriviti si ai sa vezi ca vei face cea mai buna alegere! La mine a fost exact invers - noi am refuzat , dar acum sunt foarte fericita pentru ca am cei mai buni nasi din lume!

Spor la pregatiri si gandeste pozitiv:*!

andreea_im
21.01.2012, 16:53:14
felicitari! asteptam pozici, sa iti furam inspiratia! :-p

Mie mi-au placut in mod special paharele din pozica care am atasat-o, dar cred ca ai nevoie de multa munca si nervi tari pentru a le obtine... :))

Sunt foarte dragute! si vrei sa le faci singura?
Dar daca au doar mirii pahare diferite e o problema? eu cred ca o sa am 2 perechi de nasi si cred ca e cam mult 6 pahare mai deosebite, in plus, mi se par exclusi parintii, fiindca si ei intampina oaspetii. Voi ce spuneti?

voiam sa va mai intreb ceva...a realizat cineva o lista cu tot ce este nevoie si ce este de facut in cel mai mic detaliu?
Va doresc mult spor la pregatiri fetelor!Mi se pare foarte dragut ca ne ajutam una pe alta si mai ales la sfaturi...eu cel putin nu am cu cine sa ma sfatuiesc, mama nu mai e, soacra e in strainatate, iar langa mine sunt viitorul sot si tata....care sunt baieti ...intelegeti voi

tcv16
21.01.2012, 17:28:27
in postarile miresicelor de 2011 gasiti listute cam cu tot ce este de facut;-)

voiam sa va mai intreb ceva...a realizat cineva o lista cu tot ce este nevoie si ce este de facut in cel mai mic detaliu?
Va doresc mult spor la pregatiri fetelor!Mi se pare foarte dragut ca ne ajutam una pe alta si mai ales la sfaturi...eu cel putin nu am cu cine sa ma sfatuiesc, mama nu mai e, soacra e in strainatate, iar langa mine sunt viitorul sot si tata....care sunt baieti ...intelegeti voi

BlueEyedGirl
22.01.2012, 10:01:06
Sunt foarte dragute! si vrei sa le faci singura?
Dar daca au doar mirii pahare diferite e o problema? eu cred ca o sa am 2 perechi de nasi si cred ca e cam mult 6 pahare mai deosebite, in plus, mi se par exclusi parintii, fiindca si ei intampina oaspetii. Voi ce spuneti?

Am gasit un topic aici pe miresici pe la accesorii de nunta, cum sa faci singura paharele. Am vazut ca nu este foarte greu, ci iti trebuie doar putina dexteritate. Nu stiu daca le voi face, fiindca mi-a spus restaurantul ca mi le dau ei si alea de spart si alea de la nunta. Daca nu imi vor placea poate voi incerca sa mesteresc ceva, insa cam greu cu dexteritatea mea... :D
Sigur ca poti sa faci pahare doar pentru voi. Asta este o decizie pe care o luati doar voi. Mai ales daca ai 2 perechi de nasi, sincer si mie mi s-ar parea cam mult atatea pahare diferite. Noi avem doar o pereche si ma gandeam sa arate dragut pe masa de preziduu paharele impodobite. :D
Listuta nu am facut, dar ne-a sfatuit o miresica sa aruncam un ochi la fetele din 2011. Cred ca vom avea foarte multe de invatat de pe acolo! :">

BlueEyedGirl
22.01.2012, 10:03:21

Multumim! Cred ca vom avea de invatat multe lucruri de la fetele care deja au trecut prin toata organizarea! :D

andreea_im
23.01.2012, 09:57:17

La asta nu m-am gandit! :P multumim frumos! :D

piticot21
23.01.2012, 10:30:08
BUna,

Sunt si eu o miresica de 2012, mai exact 18 august. Vreau sa le multumesc miresicilor din anii precedenti pt toate sfaturile pe care le-au postat.

BlueEyedGirl
23.01.2012, 11:34:25
BUna,

Sunt si eu o miresica de 2012, mai exact 18 august. Vreau sa le multumesc miresicilor din anii precedenti pt toate sfaturile pe care le-au postat.

Bine ai venit printre noi! :*
Cum stai cu pregatirile?! Abia astept sa vorbim si sa ne sfatuim pentru cele mai frumoase nunti!

Nicol23
26.01.2012, 10:12:07
Buna fetelor...va rog sa ma ajutati si pe mine,e vorba de bauturi alcoolice,sucuri?ce cantitati cumparati?eu am in jur de 220-230 de persoane...spor la pregatiri :*:*

BlueEyedGirl
26.01.2012, 10:51:52
Eu berea, sucul si apa minerala/plata le am de la restaurant, asa ca voi plati in functie de cat de consuma.
Vom cumpara tuica si vin, fiindca pe la noi nu este nunta fara astea si vor fi puse in carafe. La 100 de persoane ne-am gandit sa luam 20 l de tuica si 50 l de vin. Unele fete calculeaza 1l vin/persoana, insa consider ca nu se bea mai mult de 0.5l/persoana, fiindca vor fi persoane care beau 1l si vor fi persoane care nu beau deloc.
Sampanie vom avea si la starea civila si la restaurant la intrare... Dintr-o sticla servesti cam 8-10 persoane, asa ca vom cumpara vreo 20, maxim 25 sticle. Alte bauturi alcoolice inca nu ne-am gandit. Oricum va trebui sa luam whiskey si coniac si ceva pentru femei. Nu ne-am decis asupra marcilor si cantitatilor. Acum avem in plan rochita si costumul, apoi vom achizitiona bautura.
Daca vrei mai multe informatii, cum au calculat fetele cantitatile per invitat, este un topic special AICI (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=4889). Poate te va ajuta mai mult. :*

geanina_ptk
29.01.2012, 15:55:25
Miresici de august avand in vedere ca luna in care avem noi nunta e una caniculara la ce ora v-ati programat la biserica?pupici

BlueEyedGirl
30.01.2012, 09:19:24
Miresici de august avand in vedere ca luna in care avem noi nunta e una caniculara la ce ora v-ati programat la biserica?pupici

Eu m-am programat la civila la ora 17 si la biserica mi-a spus ca programarea o voi face prin aprilie, insa as vrea sa fie de la 18:30. Da, este foarte cald, mai ales in biserica...

OlivT
31.01.2012, 23:03:11

noi ne-am programat la 18.30, ne-am fi dorit la 18.00 dar era deja ocupat.o sa ne ramana putin timp pentru poze....dar am in plan sa aranjez un colt la restaurant unde sa se faca poze...sa vedem daca se va si concretiza;))

BlueEyedGirl
01.02.2012, 17:04:37
noi ne-am programat la 18.30, ne-am fi dorit la 18.00 dar era deja ocupat.o sa ne ramana putin timp pentru poze....dar am in plan sa aranjez un colt la restaurant unde sa se faca poze...sa vedem daca se va si concretiza;))

Te referi la pozele de grup sau pozele cu mirii?
Noi am hotarat sa facem sedinta foto cu mirii si nasii la ora 11, fara sa ne deranjeze nimeni. Dupa biserica, pe la ora 19, vom avea timp 30-40 minute sa facem poze cu nuntasii. Nu cred ca aceste poze de grup vor dura prea mult. Interesanta si ideea cu restaurantul, insa daca poti sa ii "smulgi" de pe ringul de dans! ;))

geanina_ptk
01.02.2012, 17:45:24
Eu m-am programat la ora 20:00,de fapt era unica din pacate insa avand in vedere ca e f cald in acea perioada pozele le voi face dupa cununia civila in liniste fara nici o graba..Voi face si cu nuntasii si cele cu noi,la biserica ne-a chemat cu 30 de minute mai devreme noi ne vom duce cam cu o ora mai devreme sa facem poze si acolo deoarece e o gradina superba in spatele bisericii si plina de trandafiri...Vom mai face si acolo o serie de poze cu noi si nuntasii , iar dupa slujba ciocnim un pahar de sampanie si niste prajiturele si cam atat...De la biserica noastra si pana la restaurant sunt cam 5 minute cu masina deci zic eu nu e o problema..Preotul m-a asigurat ca slujba nu dureaza mai mult de 45-50 min deci zic eu am timp..Eu ma gandeam sa trec ora 21:30 pe invitatii iar aperitivul sa inceapa de la 22:30..Eu sper sa iasa bine deoarece am ceva emotii...Va pup

Eu m-am programat la civila la ora 17 si la biserica mi-a spus ca programarea o voi face prin aprilie, insa as vrea sa fie de la 18:30. Da, este foarte cald, mai ales in biserica...

Draga mea eu zic sa te grabesti in legatura cu programarea bisericii mai ales daca ai una preferata deoarece e cam bataie pe biserici mai ales lunile astea iulie-august...Eu abia am gasit dar la o ora destul de tarzie dar asta e acum asa e cand vrei musai o biserica anume..Te pup spor la pregatiri

andredeia
01.02.2012, 18:19:52
Buna fetelor!
nu am mai intrat de mult sa vb dar v-am urmarit din umbra!
bun venit tuturor miresicilor noi si spor la pregatiri.
de la ultima conversatie am reusit sa ma decid pt tort si prajituri,biserica(e biserica din satul unde m-am nascut) si intr-o oarecare masura pt foto video.
astept targul de nunti de week-endul viitor de la deva sa mai ""prind"" vreo idee noua

referitor la ora de la biserica eu pot sa optez pt ce ora vreau dar probabil ca o sa fie pe la 18-19 avand in vedere ca e august si banuiesc ca o sa fie destul de cald.nu o sa ma grabesc pt ca noi o sa facem cununia civila intr-o alta zi,iar in august se face destul de tarziu seara.plus ca pana nu se mai racoreste afara lumea nu prea e doritoare sa stea in caldura sa se plimbe cu atat mai putin sa faca poze sau alte cele....

o sa va tin la curent cu pregatirile mele.
multa bafta tuturor!

andredeia
01.02.2012, 18:33:08
Noi am hotarat sa facem sedinta foto cu mirii si nasii la ora 11, fara sa ne deranjeze nimeni. Dupa biserica, pe la ora 19, vom avea timp 30-40 minute sa facem poze cu nuntasii. Nu cred ca aceste poze de grup vor dura prea mult. Interesanta si ideea cu restaurantul, insa daca poti sa ii "smulgi" de pe ringul de dans! ;))

faci o sedinta foto la ora 11 dimineata?
scuze ca intreb dar tu treb sa te trezesti cu noaptea-n cap ca sa reusesti sa te pregatesti(coafura,machiaj).plus ca o sa stai imbracata in rochie toata ziua?dupa parerea mea e mult prea devreme.
daca vrei o sedinta doar cu voi 4 lasa-ti 1-2 ore intre starea civila si biserica si fugiti undeva si faceti poze.
parerea mea.sper sa nu o iei in nume de rau

BlueEyedGirl
02.02.2012, 17:27:41
Draga mea eu zic sa te grabesti in legatura cu programarea bisericii mai ales daca ai una preferata deoarece e cam bataie pe biserici mai ales lunile astea iulie-august...Eu abia am gasit dar la o ora destul de tarzie dar asta e acum asa e cand vrei musai o biserica anume..Te pup spor la pregatiri

Eu nu am avut biserica preferata, ci preot preferat. Este vecin cu mine, am vorbit deja si mi-a spus ca ora o vom programa prin aprilie, dat fiind faptul ca, in general, nuntile se fac la cadredrala mare din oras, iar pe aceasta bisericutza nu este batalie mare. Sper sa nu fie probleme cu ora... [-o<
Multumesc! Spor si tie! :*

faci o sedinta foto la ora 11 dimineata?
scuze ca intreb dar tu treb sa te trezesti cu noaptea-n cap ca sa reusesti sa te pregatesti(coafura,machiaj).plus ca o sa stai imbracata in rochie toata ziua?dupa parerea mea e mult prea devreme.
daca vrei o sedinta doar cu voi 4 lasa-ti 1-2 ore intre starea civila si biserica si fugiti undeva si faceti poze.
parerea mea.sper sa nu o iei in nume de rau

Da, sedinta foto va dura cam 2 ore si am programat-o de la 11-13. Voi sta imbracata in rochita, insa imi doresc una lejera si sper sa nu "mor incet" in ea. Cat in legatura cu machiaj si coafura, acestea nu le-am programat, insa ma gandeam sa le pun de la 8-10. Coafura va fi lejera, fiindca vreau parul desfacut, doar putin aranjat, iar machiajul nu il vreau extrem de complicat, asa ca probabil sunt de ajuns 2 ore.
Singura ora stabilita exact este civila la 17, in rest programul se poate schimba inca... :D
In legatura cu fugitul pentru poze... Anul acesta am fost la 2 nunti afara din oras... Si mirii au facut pozele in parc si toata lumea statea si se uita la ei si se gandea oare cand vor termina... Si era atat de caaaald... Si as fi vrut sa fugim la un suc, dar ma gandeam ca apoi se vor supara ca disparem... Mi s-a parut aiurea sedinta asta pusa intre civila si biserica. Vom avea si noi invitati care vor fi din alte orase si neamuri mai in varsta si ce sa fac cu ei?! Nu pot sa ii trimit pe toti acasa la ai mei, dar nici sa le zic sa mearga la un suc sau sa astepte in soare... Asta este motivul pentru care am optat sa nu fugim...
Totusi atunci sa decalez la ora 12-14, sedinta?! :-?
De dormit oricum, mai mult de 6-7 dimineata nu dorm cam niciodata... Sunt mai matinala asa... :">
Nu ti-o iau in nume de rau, ca doar de-aia suntem aici sa ne sfatuim! Multumesc pentru ajutor! :*

andredeia
03.02.2012, 09:36:04
Eu nu am avut biserica preferata, ci preot preferat. Este vecin cu mine, am vorbit deja si mi-a spus ca ora o vom programa prin aprilie, dat fiind faptul ca, in general, nuntile se fac la cadredrala mare din oras, iar pe aceasta bisericutza nu este batalie mare. Sper sa nu fie probleme cu ora... [-o<
Multumesc! Spor si tie! :*

Da, sedinta foto va dura cam 2 ore si am programat-o de la 11-13. Voi sta imbracata in rochita, insa imi doresc una lejera si sper sa nu "mor incet" in ea. Cat in legatura cu machiaj si coafura, acestea nu le-am programat, insa ma gandeam sa le pun de la 8-10. Coafura va fi lejera, fiindca vreau parul desfacut, doar putin aranjat, iar machiajul nu il vreau extrem de complicat, asa ca probabil sunt de ajuns 2 ore.
Singura ora stabilita exact este civila la 17, in rest programul se poate schimba inca... :D
In legatura cu fugitul pentru poze... Anul acesta am fost la 2 nunti afara din oras... Si mirii au facut pozele in parc si toata lumea statea si se uita la ei si se gandea oare cand vor termina... Si era atat de caaaald... Si as fi vrut sa fugim la un suc, dar ma gandeam ca apoi se vor supara ca disparem... Mi s-a parut aiurea sedinta asta pusa intre civila si biserica. Vom avea si noi invitati care vor fi din alte orase si neamuri mai in varsta si ce sa fac cu ei?! Nu pot sa ii trimit pe toti acasa la ai mei, dar nici sa le zic sa mearga la un suc sau sa astepte in soare... Asta este motivul pentru care am optat sa nu fugim...
Totusi atunci sa decalez la ora 12-14, sedinta?! :-?
De dormit oricum, mai mult de 6-7 dimineata nu dorm cam niciodata... Sunt mai matinala asa... :">
Nu ti-o iau in nume de rau, ca doar de-aia suntem aici sa ne sfatuim! Multumesc pentru ajutor! :*

ok.ma bucur ca nu te-a deranjat parerea mea si nu te-ai suparat ca imi faceam procese de constiinta ca mai bine taceam.
eu mi-am exprimat astfel parerea ca mi se pare ca e devreme sa incepi toata nebunia la 11 dimineata.sa fii gata imbracata si asa sa stai pana in urmatoarea zi.
eu m-am gandit ca mai devreme de 15-16 nu vreau sa fac nimic,in afara de freza si machiaj.nici eu nu vreau nimic sofisticat dar na.......as vrea sa am timp suficient pt mine.
chiar daca nu o sa dorm la propriu vreau sa stau,sa lenevesc putin pt ca urmeaza o noapte lunga si obositoare,si treb sa fii mereu zambitoare.
eu daca as incepe asa devreme la 12 noaptea as fi franta.nu as mai avea chef de nimic.
dar asa sunt eu.tu poti sa faci cum doresti dar totusi sfatul meu e sa decalezi putin si sa incepi mai tarziu.

andreeaw
03.02.2012, 20:21:31
IDEI multe,multe si aici la mine:">
si eu sunt deschisa la idei:D eu o sa am nunta pe25.08.2012. Stiti cum e, numai maine nu-i poimaine:-SS

BlueEyedGirl
04.02.2012, 10:53:54
si eu sunt deschisa la idei:D eu o sa am nunta pe25.08.2012. Stiti cum e, numai maine nu-i poimaine:-SS

Bine ai venit! Vom avea nunta in aceeasi zi! ;;)
Sper sa avem parte de vreme frumoasa si o zi supeeerba!
Spor la miresit! :*

byankfrumusyk
04.02.2012, 15:30:38
Bine ai venit! Vom avea nunta in aceeasi zi! ;;)
Sper sa avem parte de vreme frumoasa si o zi supeeerba!

si eu am nunta tot pe 25.08....si am emotii foarte mari...eu sunt foarte sensibila...si mi-e frica sa nu plang (rau...ca de plans sunt sigura ca nu pot sa ma abtin)nu de alta,dar nu vreau sa mi se intinda rimelul,etc...Am un var care a sp ca o sa stea langa mn cu un fulg si ma gadila pana se termina melodia=))..

miresikde2012
04.02.2012, 22:55:57
Cred ca ai gasit bine ...la mine de ex e 210 lei (fara bautura , tort etc ...am incluse doar fetele de masa +huse scaune si funde )
...

multumesc pt raspuns!!! se pare k m-am razgandit in priviinta meniului all-inclusive!am optat pt o firma de aranjament si din start a picat acest meniu!bautura o voi cumpara eu,cel putin asta am hotarat pana akm!problema este k patronul de la local nu imi accepta decat husele de la ei de la local care au un pret de 1 euro buc.nu asta ar fi problema dar nu am mai auzit pana akm!!! in fine... sa vedem ce o mai fi pana atunci!am stagnat cu pregatirile pana in vara! spuneti-mi va rog invitatiile se dau cu 2 luni inainte sau mai devreme???pt ca am auzit fel si fel de pareri???ar fi tarziu sa le dau prin iunie???pupici tuturor!!!

andredeia
05.02.2012, 10:01:04
multumesc pt raspuns!!! se pare k m-am razgandit in priviinta meniului all-inclusive!am optat pt o firma de aranjament si din start a picat acest meniu!bautura o voi cumpara eu,cel putin asta am hotarat pana akm!problema este k patronul de la local nu imi accepta decat husele de la ei de la local care au un pret de 1 euro buc.nu asta ar fi problema dar nu am mai auzit pana akm!!! in fine... sa vedem ce o mai fi pana atunci!am stagnat cu pregatirile pana in vara! spuneti-mi va rog invitatiile se dau cu 2 luni inainte sau mai devreme???pt ca am auzit fel si fel de pareri???ar fi tarziu sa le dau prin iunie???pupici tuturor!!!

bun venit miresicilor augustine!
si eu am aceeasi probleme ca si tine.de la restaurant mi-au impus husele si aranjementul salii.dar mie mi-au spus ca sunt incluse in meniu.(1 meniu e intre 120-150 lei fara bautura)
oricum eu i-am spus din start ce culoare o sa vreau si la aranjementele florale daca nu le face cum vreau eu o sa chem alta firma.in principiu mi-a zis ca ma lasa sa aleg eu cum vreau si o discutie finala avem mai tarziu cand ma intalnesc si cu cine le furnizeaza florile.
dar inainte o sa ma duc sa vad cum e aranjata sala la o alta nunta.(am fost si am mai vazut-o aranjata dar nu culorile alese de mine)
in legatura cu invitatiile eu nu m-am hotarat inca la un model dar mai am putin timp,iar cu impartitul lor eu cred ca o sa le dau cam cu 3-4 saptamani inainte.cu 2 luni inainte mi se pare cam prea devreme.dar na, fiecare face cum considera mai bine.
spor la miresit

geanina_ptk
05.02.2012, 17:11:06
bun venit miresicilor augustine!
si eu am aceeasi probleme ca si tine.de la restaurant mi-au impus husele si aranjementul salii.dar mie mi-au spus ca sunt incluse in meniu.(1 meniu e intre 120-150 lei fara bautura)
oricum eu i-am spus din start ce culoare o sa vreau si la aranjementele florale daca nu le face cum vreau eu o sa chem alta firma.in principiu mi-a zis ca ma lasa sa aleg eu cum vreau si o discutie finala avem mai tarziu cand ma intalnesc si cu cine le furnizeaza florile.
dar inainte o sa ma duc sa vad cum e aranjata sala la o alta nunta.(am fost si am mai vazut-o aranjata dar nu culorile alese de mine)
in legatura cu invitatiile eu nu m-am hotarat inca la un model dar mai am putin timp,iar cu impartitul lor eu cred ca o sa le dau cam cu 3-4 saptamani inainte.cu 2 luni inainte mi se pare cam prea devreme.dar na, fiecare face cum considera mai bine.
spor la miresit

Din punctul meu de vedere august e o luna in care foarte multa lume isi planifica concediile (mare,munte),poate celor f apropiati le poti da cu 2 saptamani inainte insa persoanelor mai indepartate ca sa le spunem asa sfatul meu ar fi sa le dai cu 3 luni inainte..Cel putin pe noi firma care se ocupa cu organizarea nuntii asa ne-a sfatuit..In principiu invitatiile se dau cu 2 luni inainte,august fiind luna concediilor cu 3 luni inainte...Oricum vezi tu cum e mai bine pt tine pupici si spor la miresit

BlueEyedGirl
06.02.2012, 07:37:14
si eu am nunta tot pe 25.08....si am emotii foarte mari...eu sunt foarte sensibila...si mi-e frica sa nu plang (rau...ca de plans sunt sigura ca nu pot sa ma abtin)nu de alta,dar nu vreau sa mi se intinda rimelul,etc...Am un var care a sp ca o sa stea langa mn cu un fulg si ma gadila pana se termina melodia=))..

si eu sunt emotiva... in general nu plang, insa incep sa imi tremure mainile si sa nu am stare... sper sa nu am probleme in ziua nuntii... ;))

Noi vom incepe tot prin iunie sa le dam, deci cam cu 2 luni jumatate inainte. Asa mi se pare potrivit, sa aiba timp oamenii sa "salveze" data si sa isi cumpere o rochie, un costum + modul in care isi planifica concediul.
Sunt de parere ca e mai bine mai devreme decat mai tarziu.

OlivT
08.02.2012, 17:13:08

Pentru pozele de grup as vrea aranjamentul....pentru noi si nasi, sper sa rezolv sa putem intra la muzeul din oras care este relativ aproape de restaurant, daca nu....o sa gasesc eu o idee;))

andreea_im
13.02.2012, 15:09:48
aoleu, mare problema cu emotiile astea...de cum am planuit nunta numai la asta ma gandesc...sa nu ma apuce bocitul...cand incep...cam greu ma mai pot opri...ma gandisem chiar sa imi iau niste calmante..dar apoi urmeaza sampania, asa ca nu stiu....voi v-ati gandit ?

BlueEyedGirl
13.02.2012, 17:53:00
aoleu, mare problema cu emotiile astea...de cum am planuit nunta numai la asta ma gandesc...sa nu ma apuce bocitul...cand incep...cam greu ma mai pot opri...ma gandisem chiar sa imi iau niste calmante..dar apoi urmeaza sampania, asa ca nu stiu....voi v-ati gandit ?

Si eu m-am gandit la ceva calmante, pastilute pe baza de plante, insa la fel ca tine ma gandesc la efectul care il vor avea cu alcoolul. Asa ca nu cred ca voi lua, insa le voi avea la indemana.
Nu cred sa plang, ca nu ma prea apuca bocitul in general, insa daca am emotii incep sa imi tremure mainile in mod enervant... ;))

dianascorpy
13.02.2012, 17:59:05
Eu am nunta pe 25 august 2012...si nu am hotarat inca ce tip de rochie voi imbraca........E asa de greu sa alegi rochie pentru propria nunta!:)

dianascorpy
13.02.2012, 18:09:44

Buna, si eu am emotii de pe acuma.....si chiar n as vrea sa plang prea mult in ziua nuntii..nu de alta, dar machiajul ,fotografiile.....toate trebuie sa fie perfecte.......Cel mai bine sa le stapanim fara calmante, pentru ca in combinatie cu sampania ..nu cred ca e o asociere prea buna......cel mai bine plangem inainte..ca atunci sa nu mai avem lacrimi....!

dianascorpy
13.02.2012, 18:12:54

Asa e:)...si eu totm pe 25.08.2012..si ma gandesc ca mai sunt atatea de facut..Ce ati pregatit pentru valsul miresei?.....Something special?

geanina_ptk
13.02.2012, 19:18:29
Eu nu am de gand sa pregatesc nimic special in legatura cu valsul miresei..Nu suntem dansatori inraiti..Un blues e de-ajuns zic eu..Pupici..

BlueEyedGirl
14.02.2012, 07:28:00
Eu am nunta pe 25 august 2012...si nu am hotarat inca ce tip de rochie voi imbraca........E asa de greu sa alegi rochie pentru propria nunta!:)

Bine ai venit! Avem nunta in aceeasi zi! ;;)
Stiu cum e cu rochita... Eu am trecut prin toate genurile posibile... Printese, A-line, sirene... Acum m-am oprit la rochie scurta in fata si lunga in spate... ;))
Oricum mai probez inca din fiecare tip, nu de alta, dar a inceput sa imi placa! :))
Eh... O gasim noi si pe acea THE ONE!

Asa e:)...si eu totm pe 25.08.2012..si ma gandesc ca mai sunt atatea de facut..Ce ati pregatit pentru valsul miresei?.....Something special?

si aici m-am sucit de numa' numa'... :D
initial am zis ca blues, ca nu suntem noi mari dansatori... apoi am hotarat ca vom merge la cursuri de dans si vrem vals ca e mai spectaculos... apoi iar am revenit la blues, ca am zis ca vreau o melodie a noastra ca sot si sotie sa fie reprezentativa si sa dansam pe ea la fiecare aniversare...
acum sunt in faza in care ma gandeam sa incepem noi 2 cu blues, apoi cu nasii sa dansam un vals... sa impacam si capra si varza...
eh... inca mai am timp sa ma razgandesc... =))

geanina_ptk
14.02.2012, 11:22:22
Apropo ce melodie v-ati ales pentru dansul mirilor? Eu sunt foarte nehotarata in privinta melodiei insa ca "efecte speciale" ca sa le spun asa am ales artificii vulcani..Voi ce v-ati propus pt dansul mirilor?:*:*:*

BlueEyedGirl
14.02.2012, 12:11:25
Apropo ce melodie v-ati ales pentru dansul mirilor? Eu sunt foarte nehotarata in privinta melodiei insa ca "efecte speciale" ca sa le spun asa am ales artificii vulcani..Voi ce v-ati propus pt dansul mirilor?:*:*:*

Daca alegem blues, ne-am dori sa fie o melodie romaneasca. Formatia noastra preferata romaneasca e Iris, insa au melodii triste... Daca nu, alegem de la formatia noastra de suflet, Queen, ceva... Chiar nu stim...
Daca e sa alegem vals, sunt foarte multe variante, asa ca nu imi fac griji. Insa valsul cu toate ca e spectaculos, nu ne reprezinta deloc... Nu ne regasim in el...
Iar ca efecte speciale, ne-a spus patroana ca nu ar vrea sa avem vulcani, fiindca fac mult fum si miros, insa este de acord cu baloane, petale, confetti, baloane normale, lumini, lumanari, orice... Oricum nu tineam sa avem artificii...
Voi ati vorbit de artificii la restaurant? :*:*

geanina_ptk
14.02.2012, 12:33:57
Noi am vorbit si ne-au spus ca nu e nici o problema..Mie mi se pare mai elegant..Baloane de sapun nu putem avea deoarece am face un mic patinuar si mai bine nu:D,iar acum mai nou in trend este gheata carbonica dar totusi ramanem la acele artificii tip vulcani..Pup

mihaela197983
14.02.2012, 13:04:56
noi am ales un vals- anastasia once upon a december si am ales gheata carbonica.sper ca am facut o alegere buna.nu am mai vrut si artificii ca deja era prea mult.

fetelor dar la tort ce melodie vreti?eu totusi nu as vrea La multi ani.

melasrb
14.02.2012, 14:05:50
Buna miresici, si eu am nunta in 25.08.2012...Pentru primul dans cred ca ramanem la VH2 Stele in palma ta...Si ca rochita cred ca aceasta este aleasa...

BlueEyedGirl
14.02.2012, 14:22:43
Buna miresici, si eu am nunta in 25.08.2012...Pentru primul dans cred ca ramanem la VH2 Stele in palma ta...Si ca rochita cred ca aceasta este aleasa...

Foarte frumoasa melodia! Si mie imi place VH2. Si un plus, fiindca este de-a noastra, romaneasca!
In legatura cu rochita... Tu erai miresica care isi dorea aceasta rochita si a pus poze in grupul de pe facebook, acum mai bine de o luna?! ;;)
Cum am spus si acolo, rochita mi se pare superba! Atat de mult imi place modelul de pe sani!!! In poze pare putin lucioasa, insa in realitate am inteles ca nu este. Deci... LIKE! Daca este THE ONE, felicitari! :*

melasrb
14.02.2012, 14:51:37
Foarte frumoasa melodia! Si mie imi place VH2. Si un plus, fiindca este de-a noastra, romaneasca!
In legatura cu rochita... Tu erai miresica care isi dorea aceasta rochita si a pus poze in grupul de pe facebook, acum mai bine de o luna?! ;;)
Cum am spus si acolo, rochita mi se pare superba! Atat de mult imi place modelul de pe sani!!! In poze pare putin lucioasa, insa in realitate am inteles ca nu este. Deci... LIKE! Daca este THE ONE, felicitari! :*

Da eu sunt...;))Multumesc frumos...Ma bucur cand vad ca mai place si altora...stiti si voi cum e cu disperarea data de pregatiri!:-s:-s:-s

geanina_ptk
14.02.2012, 15:06:52

Foarte frumoasa rochita si foarte eleganta..Sa-ti aduca mult noroc..:*

madalinailas
15.02.2012, 17:17:01
buna fetelor ....sunt noua pe acest forum...si eu am nunta in august pe 18..sunt din iasi ...mai e cineva care face nunta la restaurant cornelus?sunt curioasa sa aud si parerile voastre despre restaurant:gen_21:

BlueEyedGirl
15.02.2012, 18:09:57
buna fetelor ....sunt noua pe acest forum...si eu am nunta in august pe 18..sunt din iasi ...mai e cineva care face nunta la restaurant cornelus?sunt curioasa sa aud si parerile voastre despre restaurant:gen_21:

Bine ai venit!!! Probabil vei gasi mai multe informatii despre restaurant, daca intri pe topicurile de Iasi.
Link: http://www.miresici.ro/forum/forumdisplay.php?f=41
Spor la organizare! :*

geanina_ptk
15.02.2012, 21:12:16
Miresici caut si eu o melodie..As vrea sa o pun cand intra tortul miresei insa nu o gasesc :( .. Am auzit-o azi la tv..Viorica de la Clejani si-a sarbatorit ziua iar tortul a venit pe fundalul unei melodii de genul Happy Birthday To You..Am mai auzit-o la diverse zile onomastice insa nu o gasesc nici nu stiu cine o canta...Am incercat si The Beatles,Stevie Wonder dar degeaba..Aveti idee despre ce melodie e vorba?:*:*

BlueEyedGirl
16.02.2012, 09:48:41
Miresici caut si eu o melodie..As vrea sa o pun cand intra tortul miresei insa nu o gasesc :( .. Am auzit-o azi la tv..Viorica de la Clejani si-a sarbatorit ziua iar tortul a venit pe fundalul unei melodii de genul Happy Birthday To You..Am mai auzit-o la diverse zile onomastice insa nu o gasesc nici nu stiu cine o canta...Am incercat si The Beatles,Stevie Wonder dar degeaba..Aveti idee despre ce melodie e vorba?:*:*

Am cautat intai clipul cu tortul lui Viorica si am gasit pe Acces Direct, insa pe la jumatatea clipului, inainte sa aduca tortul se strica filmarea, apar patratele si merge sacadat. Asa ca nu am reusit sa aud despre ce melodie este vorba... Chiar nu stiu... Pare a fi ceva in acest gen, ca AICI (http://www.youtube.com/watch?v=rEc8rGonrQw&feature=fvwrel).
Probabil cel mai bine ar fi sa cauti pe youtube: happy birtday sau happy birthday song, fiindca sunt zeci de variante diferite. Dup-aceea putem cauta si melodia originala... Bafta!

L.E. Acum am vazut ca ai gasit-o la miresici de 2012. Felicitari! Frumoasa melodia! :*

geanina_ptk
16.02.2012, 15:25:05
Am cautat intai clipul cu tortul lui Viorica si am gasit pe Acces Direct, insa pe la jumatatea clipului, inainte sa aduca tortul se strica filmarea, apar patratele si merge sacadat. Asa ca nu am reusit sa aud despre ce melodie este vorba... Chiar nu stiu... Pare a fi ceva in acest gen, ca AICI (http://www.youtube.com/watch?v=rEc8rGonrQw&feature=fvwrel).
Probabil cel mai bine ar fi sa cauti pe youtube: happy birtday sau happy birthday song, fiindca sunt zeci de variante diferite. Dup-aceea putem cauta si melodia originala... Bafta!

L.E. Acum am vazut ca ai gasit-o la miresici de 2012. Felicitari! Frumoasa melodia! :*

Da am gasit-o intr-un final \:D/... Mie mi se pare potrivita pt momentul tortului..Eu sunt o tipa mai clasica..Am vazut aici si mirese nonconformiste cu niste melodii fff indraznete chiar si pt dansul mirilor sau momentul tortului..Eu nu-s asa curajoasa :) ..Pupici

dedairis
16.02.2012, 21:44:25
Buna seara miresici,

sunt si eu noua pe aici si am nunta pe 25 august. Noi ne-am hotarat abia in decembrie ca vrem sa facem nunta si mai am de pregatit o gramada.

Facem nunta la o pensiune la munte in Fundata-Brasov si am taiat de pe lista multe chestii care sunt implicate intr-o nunta clasica.:love:

Am pus pe lista: -nasii au fost senzationali ( ne-am ales reciproc) :)>- noi nu stiam cum sa le propunem si ei nu stiua cum sa ne zica ca nu cumva sa ne piarda :))
- locatia a fost cel mai dificil
-fotograf
-rochie (cea de la avatar)
-tortul ales
-invitatii alese

nu vom avea solist/lautari/dj etc.. nu avem nici organizator de ceva ( decoratiunile mi le fac personal)

si mai am o groaza de chestii de care mai aflu pe parcurs

Mai este cumva cineva care face nunta in aer liber la munte?

fiora
17.02.2012, 08:44:05
Buna fetelor! urmaresc site-ul si forumul de mult timp dar nu am indraznit sa ma bag in seama ;)) sunt si eu miresica de august 2012, mai exact pe 25 :D eu pana in prezent am arvunit localul, muzicanti, foto&video, ocupat biserica .... si cam atat. va pup si spor la miresit :x

BlueEyedGirl
18.02.2012, 09:32:35
Buna seara miresici,

sunt si eu noua pe aici si am nunta pe 25 august. Noi ne-am hotarat abia in decembrie ca vrem sa facem nunta si mai am de pregatit o gramada.

Facem nunta la o pensiune la munte in Fundata-Brasov si am taiat de pe lista multe chestii care sunt implicate intr-o nunta clasica.:love:

Am pus pe lista: -nasii au fost senzationali ( ne-am ales reciproc) :)>- noi nu stiam cum sa le propunem si ei nu stiua cum sa ne zica ca nu cumva sa ne piarda :))
- locatia a fost cel mai dificil
-fotograf
-rochie (cea de la avatar)
-tortul ales
-invitatii alese

nu vom avea solist/lautari/dj etc.. nu avem nici organizator de ceva ( decoratiunile mi le fac personal)

si mai am o groaza de chestii de care mai aflu pe parcurs

Mai este cumva cineva care face nunta in aer liber la munte?

Esti destul de avansata cu pregatirile... ;;) Spor la organizat in continuare!
Nu fac nunta la munte, insa cred ca va iesi superb! Nunta e in aer liber sau la pensiune?!... Fiindca daca e in aer liber ar trebui sa te gandesti la o solutie de siguranta in caz ca vremea e rea... :*

Buna fetelor! urmaresc site-ul si forumul de mult timp dar nu am indraznit sa ma bag in seama ;)) sunt si eu miresica de august 2012, mai exact pe 25 :D eu pana in prezent am arvunit localul, muzicanti, foto&video, ocupat biserica .... si cam atat. va pup si spor la miresit :x

Bine ai venit! Spor la miresit si tie!
Sa vorbesti si la primarie, sa rezervi ora pentru civila din timp! Pupici! :*

fiora
19.02.2012, 22:55:14
Bine ai venit! Spor la miresit si tie!
Sa vorbesti si la primarie, sa rezervi ora pentru civila din timp! Pupici! :*

da dar astea nu se fac cu 2 saptamani inainte? asa stiam ca trebuie sa depun dosarul ;))) Pupici! :*:*:*

BlueEyedGirl
20.02.2012, 06:43:23
da dar astea nu se fac cu 2 saptamani inainte? asa stiam ca trebuie sa depun dosarul ;))) Pupici! :*:*:*

Dosarul noua ne-a spus ca se va depune cu 10 zile inainte, insa ora am rezervat-o din ianuarie, fiindca in momentul in care fac invitatia vreau sa scriu ora si, in plus, nu vreau sa stau stresata ca nu voi prinde acea ora, fiindca fac si civila si biserica in aceeasi zi... Mi-ar da tot programul peste cap o intarziere de o ora... ;))
Daca faci civila in alta zi, atunci poate nu conteaza atat de mult o ora in plus sau in minus... Pupici! :*

gabitza.ciuraru
20.02.2012, 16:29:20
Buna!
Eu sunt din Bacău. Am nuntă pe 19 august...am doar restaurantul și formația...restul de acum...Spor în toate. Have a nice day!!!!<:-P

BlueEyedGirl
21.02.2012, 09:50:55
Buna!
Eu sunt din Bacău. Am nuntă pe 19 august...am doar restaurantul și formația...restul de acum...Spor în toate. Have a nice day!!!!<:-P

Sa incepi sa alegi foto-video si sa programezi orele la biserica/civila, fiindca trebuie facute din timp si astea... :D
Bine ai venit printre noi si spor la pregatiri!

miresikde2012
22.02.2012, 15:55:53
Din punctul meu de vedere august e o luna in care foarte multa lume isi planifica concediile (mare,munte),poate celor f apropiati le poti da cu 2 saptamani inainte insa persoanelor mai indepartate ca sa le spunem asa sfatul meu ar fi sa le dai cu 3 luni inainte..Cel putin pe noi firma care se ocupa cu organizarea nuntii asa ne-a sfatuit..In principiu invitatiile se dau cu 2 luni inainte,august fiind luna concediilor cu 3 luni inainte...Oricum vezi tu cum e mai bine pt tine pupici si spor la miresit
multumesc pt raspuns!!! la asta m-am gandit si eu ...ku concediile...problema e k eu nu sunt in tara,dar am sa plec pe la sf.lunii mai cred k e bine pt k invitatiile mi le face repede si am timp....akm am alta problema k nu mai pot numai in probleme o tin ba nu am nasi,ba akm mi se pare prea mare localul este de 200 de persoane eu aveam lista cu vreo 100 si ceva de persoane dar nu garantez k vor veni!!!akm ma gandesc sa schimb localul dk am noroc sa gasesc altul,dar asta mi-a placut fff mult...nu mai stiu ce sa fac?????presupun k dk sala e mare se vede urat daca nu sunt suficiente persoane...ce pareri aveti???si app.km cat mai e un meniu akm???la localul asta cel mai ieftin era de 180 ron...pareri!!!!!!???????multumesc si spor la pregatiri tuturor!!!

Mirendru
22.02.2012, 23:17:57
Salutare miresici!!!
Si eu am nunta pe 18 august. Noi avem localul rezervat de anul trecut, dj, foto video si cam atata...din pacate nasii nostri nu pot veni in Bucuresti din cauza zapezii si inca nu am rezervat biserica, sper sa nu fie prea tarziu.
Va pupacesc!!!

BlueEyedGirl
23.02.2012, 08:26:11
Salutare miresici!!!
Si eu am nunta pe 18 august. Noi avem localul rezervat de anul trecut, dj, foto video si cam atata...din pacate nasii nostri nu pot veni in Bucuresti din cauza zapezii si inca nu am rezervat biserica, sper sa nu fie prea tarziu.
Va pupacesc!!!

Bine ai venit! Vreti sa rezervati biserica impreuna cu nasii? Noi am ales-o singuri, o biserica din orasul meu. Trebuie sa ii aducem si pe ei intr-o zi, sa stie macar locatia. :D
Oricum noi le-am spus ca nu avem pretentii de la ei sa plateasca nimic. Noi vom plati si biserica si lumanarile. Vrem doar ca ei sa ne fie alaturi in acea zi. De aceea ne-am si permis sa alegem singuri ceea ce am dorit. :">

Mirendru
23.02.2012, 13:15:25
Bine ai venit! Vreti sa rezervati biserica impreuna cu nasii? Noi am ales-o singuri, o biserica din orasul meu. Trebuie sa ii aducem si pe ei intr-o zi, sa stie macar locatia. :D
Oricum noi le-am spus ca nu avem pretentii de la ei sa plateasca nimic. Noi vom plati si biserica si lumanarile. Vrem doar ca ei sa ne fie alaturi in acea zi. De aceea ne-am si permis sa alegem singuri ceea ce am dorit. :">

Multumesc frumos!!! Nici noi nu avem pretentii de la nasi dar ei insista sa plateasca biserica (macar biserica spun ei) si de aceea ne-am gandit ca ar fi frumos sa mergem impreuna, sa nu ne aruncam la cine stie ce preturi. Noi nu ne dorim o biserica anume, oricum din punctul meu de vedere toate sunt "Casa Domnului", fiecare e frumoasa in felul sau, acum ca difera de fiecare preot in parte este alta poveste :)
Te pup!

BlueEyedGirl
23.02.2012, 18:45:34
Multumesc frumos!!! Nici noi nu avem pretentii de la nasi dar ei insista sa plateasca biserica (macar biserica spun ei) si de aceea ne-am gandit ca ar fi frumos sa mergem impreuna, sa nu ne aruncam la cine stie ce preturi. Noi nu ne dorim o biserica anume, oricum din punctul meu de vedere toate sunt "Casa Domnului", fiecare e frumoasa in felul sau, acum ca difera de fiecare preot in parte este alta poveste :)
Te pup!

De fapt, nici noi nu am ales biserica, ci preotul. Este vecin de strada cu mine si am crescut sub ochii lui. Mi l-am dorit foarte mult la cununie si chiar daca s-a retras la pensie, a acceptat fara sa stea pe ganduri cand l-am rugat. Biserica in care slujea nu prea imi place, datorita faptului ca e genul de biserica in jurul careia s-a construit cimitirul. Am facut acest compromis, fiindca mi-am dorit preotul. Bisericile sunt frumoase fiecare in felul sau, asa cum ai spus si tu! Pupici!

piticot21
29.02.2012, 12:08:35
Buna ,

Sunt si eu o miresica de august mai exact pe 18. Noi avem restaurantul, foto-video, dj-ul si zilele acestea o sa mergem sa dam comanda de verighete. Emotiile nu au aparut inca cu exeptia zilei de sambata cand am fost la probat rochii de mireasa.
Pupici

dedairis
29.02.2012, 12:33:54
Noi am vorbit si ne-au spus ca nu e nici o problema..Mie mi se pare mai elegant..Baloane de sapun nu putem avea deoarece am face un mic patinuar si mai bine nu:D,iar acum mai nou in trend este gheata carbonica dar totusi ramanem la acele artificii tip vulcani..Pup

Buna,

am citit acum ceva interesant..si anume partea cu gheata carbonica. parca mai vazusem prin paharele de sampanie ceva de genul si tare imi doresc si eu. dar asta pt ringul de dans cum functioneaza? Aveti idee?

dedairis
29.02.2012, 12:34:49
Buna ,

Sunt si eu o miresica de august mai exact pe 18. Noi avem restaurantul, foto-video, dj-ul si zilele acestea o sa mergem sa dam comanda de verighete. Emotiile nu au aparut inca cu exeptia zilei de sambata cand am fost la probat rochii de mireasa.
Pupici

Buna,

si cum a fost la probat de rochii? ai gasit ceva?

LucianaIoana
29.02.2012, 13:25:59
Buna,

am citit acum ceva interesant..si anume partea cu gheata carbonica. parca mai vazusem prin paharele de sampanie ceva de genul si tare imi doresc si eu. dar asta pt ringul de dans cum functioneaza? Aveti idee?
Si noi vrem gheata carbonica pt. dansul mirilor. Am vazut la o nunta si arata foarte bine. Din cate imi amintesc la nunta unde am fost au fost puse niste recipiente in care se turna cred ca apa peste gheata carbonica si se facea fumul acela.

dedairis
29.02.2012, 13:40:07
Si noi vrem gheata carbonica pt. dansul mirilor. Am vazut la o nunta si arata foarte bine. Din cate imi amintesc la nunta unde am fost au fost puse niste recipiente in care se turna cred ca apa peste gheata carbonica si se facea fumul acela.

Am sa investighez sa vad cat costa si care sunt procedurile. as dori macar in sampanie ;))

mihaela197983
29.02.2012, 14:08:05
Am sa investighez sa vad cat costa si care sunt procedurile. as dori macar in sampanie ;))
pe mine ma costa 400 ron gheata carbonica si include 18 kg de gheata carbonica si este recomandat pt 100-150 persoane

piticot21
29.02.2012, 14:36:04
Buna,

si cum a fost la probat de rochii? ai gasit ceva?

Da am gasit ceva sa imi placa , dar nu m-am hotarat inca . Castigatoare sunt 2 modele. Imi pare rau ca nu am poze dar nu mi-au dat voie sa fac. Dar sper sa ma hotarasc repede si sa ma duc sa dau comanda.

geanina_ptk
29.02.2012, 14:56:23
Buna,

Gheata carbonica nu e f scumpa..De exemplu agentia de decoratiuni cu care colaborez are gheata carbonica pt dansul mirilor cu 15O ron iar artificiile tip vulcan 4 la numar 25O ro,deci in concluzie e mai rentabila gheata sau masina de baloane care e la acelas pret..Eu as vrea si pt paharele de sampanie gheata carbonica dar mi-e teama ca o sa sperii invitatii..:)) Sa nu creada ca vreau sa-i otravesc :)) ..Pupici

danaN
29.02.2012, 16:15:35
Buna miresici, sunt si eu o miresica de 18 august 2012.va urmaresc posturile de ceva vreme si vreau sa va multumesc pentru ca mi-au fost de mare ajutor :D.
sa va povestesc acum cam pe unde ma aflu eu cu pregatirile mele de nunta:
*sala- avem
*formatie- avem
*foto/video- avem
*verighete- avem
*costum miresoi- avem
*pantofi miresoi- avem
* bautura- avem
*invitatii- avem

rochia de mireasa e o alta poveste, inca nu am gasit THE ONE, avand in vedere ca eu sunt miniona doar 1,56cm si 47kg , m-am gandit ca cel mai bine as opta pt una gen sirena, nush ....voi ce spuneti?
va rog sa imi mai spuneti cam ce as mai avea nevoie^:)^..... Pupici:*

andredeia
29.02.2012, 19:08:58
bun venit piticot si dana!!!!!!!!!;-)
avem nunta in aceeasi zi;-)
despre rochita eu zic sa alegi ce iti place si ce te avantajeaza
in legatura cu gheta carbonica ,sincer mie nu-mi place si nu cred ca o sa vreau asa ceva la nunta.poate niste artificii sau poate baloane de spuma

marrya31
29.02.2012, 20:56:33
Bun venit fetele si eu tot pe 18 aug... voi cam, cand aveti de gand sa impartiti invitatiile?

geanina_ptk
29.02.2012, 21:33:36
Bun venit fetele si eu tot pe 18 aug... voi cam, cand aveti de gand sa impartiti invitatiile?

Eu am zis sa le impart cam cu 3 luni inainte avand in vedere ca in luna august f multe persoane isi planifica vacanta si mai bine sa le impart din timp..Pupici

geanina_ptk
29.02.2012, 21:38:09
Buna miresici, sunt si eu o miresica de 18 august 2012.va urmaresc posturile de ceva vreme si vreau sa va multumesc pentru ca mi-au fost de mare ajutor :D.
*sala- avem
*formatie- avem
*foto/video- avem
*verighete- avem
*costum miresoi- avem
*pantofi miresoi- avem
* bautura- avem
*invitatii- avem

rochia de mireasa e o alta poveste, inca nu am gasit THE ONE, avand in vedere ca eu sunt miniona doar 1,56cm si 47kg , m-am gandit ca cel mai bine as opta pt una gen sirena, nush ....voi ce spuneti?

Stai bine cu pregatirile iar in legatura cu rochita ai inca timp sa te hotarasti..Sfatul meu este sa incerci mai multe modele si sa vezi cam ce tip de rochie de avantajeaza cel mai mult..Eu de exemplu mi-am gasit rochita la Agnes Toma tip printesa si mi-a venit f bine..Si eu am 1 60 si 50 de kg dar sper ca pana la nunta sa mai dau cam 3 kg jos :-s...Bafta multa in alegerea rochitei..Pupici

LucianaIoana
29.02.2012, 21:41:57
Noi cred ca le vom imparti cu vreo 2 luni inainte.

marrya31
29.02.2012, 21:42:46
Asa ma gandeam si eu... iubi o sa mearga acasa de Pastipt o saptamana si m-am gandit sa le dam socrilor invitatiile si sa le imparta de prin mai, ca in aprilie am zis ca totusi e prea devreme... ms de raspuns Pupici:* Oricum marea majoritate stiu deja ca avem nunta in august,mai ales ca intr-un orasel mic ca al nostru vestea se raspandeste destul de repede...

BlueEyedGirl
01.03.2012, 06:42:50
Bun venit noilor fete! :*
In legatura cu gheata carbonica, mi-as dori la paharele de sampanie, insa nu tin neaparat. Imi place acel efect si nu cred ca s-ar speria invitatii... Ar fi ceva mai interesant...
In legatura cu invitatiile, noi vrem sa le impartim la inceputul lui iunie, deci cu aproximativ 2.5-3 luni inainte. ;))

dedairis
01.03.2012, 14:51:51
Da am gasit ceva sa imi placa , dar nu m-am hotarat inca . Castigatoare sunt 2 modele. Imi pare rau ca nu am poze dar nu mi-au dat voie sa fac. Dar sper sa ma hotarasc repede si sa ma duc sa dau comanda.

Sa ai bafta cu rochitele! %%-

dedairis
01.03.2012, 14:54:30
*sala- avem
*formatie- avem
*foto/video- avem
*verighete- avem
*costum miresoi- avem
*pantofi miresoi- avem
* bautura- avem
*invitatii- avem

Chiar stai foarte bine cu pregatirile. si cand zici "avem" sunt deja platite/ le ai acasa?

Mirendru
01.03.2012, 14:58:33
Bun venit noilor fete! :*
In legatura cu gheata carbonica, mi-as dori la paharele de sampanie, insa nu tin neaparat. Imi place acel efect si nu cred ca s-ar speria invitatii... Ar fi ceva mai interesant...
In legatura cu invitatiile, noi vrem sa le impartim la inceputul lui iunie, deci cu aproximativ 2.5-3 luni inainte. ;))

Si mie mi s-a parut interesanta gheata carbonica pt paharele de sampanie, de aceea am si optat sa avem :)
Noi am vrea sa dam invitatiile cu 2 luni inainte...adr eu am alta dilema: cand sa le comand, cat dureaza pana sunt gata?
Un 1 martie mininat!

danaN
01.03.2012, 17:29:24
Chiar stai foarte bine cu pregatirile. si cand zici "avem" sunt deja platite/ le ai acasa?

da, chiar astazi m-au sunat cei cu invitatiile ca le-au pus la firma de curierat, deci maine probabil o sa le am acasa :D
am emotii pt rochita, nu am gasit nimic pe gustul meu......de fapt nush sunt eu mai atipica, nu sunt nerabdatoare sa-mi cumpar rochita, nush mereu gasesc ceva ce sa nu-mi placa .....Where is THE ONE? la voi cum a fost cu rochita, ati gasit repede ceea ce va doreati si sunt eu mai ciudata de nu-mi gasesc nimic?

pupici

dedairis
01.03.2012, 17:38:01
da, chiar astazi m-au sunat cei cu invitatiile ca le-au pus la firma de curierat, deci maine probabil o sa le am acasa :D
am emotii pt rochita, nu am gasit nimic pe gustul meu......de fapt nush sunt eu mai atipica, nu sunt nerabdatoare sa-mi cumpar rochita, nush mereu gasesc ceva ce sa nu-mi placa .....Where is THE ONE? la voi cum a fost cu rochita, ati gasit repede ceea ce va doreati si sunt eu mai ciudata de nu-mi gasesc nimic?

pupici

Foarte bine ca ai rezolvat deja atatea lucruri. cred ca e bine asa si financiar si mai scapi de cate o cautare :))

la mine a fost absolut perfect cu rochia.. vroiam gen printesa.. numai dalea cautam apoi mi-a casunat pe una scurta si la o a treia drumetie prin magazine mi-a sarit in ochi una gen A, si am zis.. ca asta e :))
nici nu visam vreodata la asa ceva.. nici nu ma uitam la ele. mi-am si cumparat-o. este cea de la avatarul meu.:x

BlueEyedGirl
01.03.2012, 20:55:23
Si mie mi s-a parut interesanta gheata carbonica pt paharele de sampanie, de aceea am si optat sa avem :)
Noi am vrea sa dam invitatiile cu 2 luni inainte...adr eu am alta dilema: cand sa le comand, cat dureaza pana sunt gata?
Un 1 martie mininat!

Cate kg de gheata ai nevoie si cat vei plati pentru ea?! Eu am vazut pe net numai la 18 kg si cred ca e cam multa pentru doar 90-100 invitati cati am eu... Tu ai luat-o de la o firma de evenimente sau deco sau de unde?! Comanzi de pe net?! Lamureste-ma, te rog, ca sunt cam in ceata! Mersi! :*

Mirendru
01.03.2012, 23:33:19
Cate kg de gheata ai nevoie si cat vei plati pentru ea?! Eu am vazut pe net numai la 18 kg si cred ca e cam multa pentru doar 90-100 invitati cati am eu... Tu ai luat-o de la o firma de evenimente sau deco sau de unde?! Comanzi de pe net?! Lamureste-ma, te rog, ca sunt cam in ceata! Mersi! :*

Din pacate nu prea te pot lamuri, noi am luat-o de la local(arata super in pahar, noi am vazut-o la prezentarea meniului)...meniul nostru este ultra all inclusive :).
Pupici :*:*:*

melasrb
02.03.2012, 09:27:57

pupici

La mine a fost simplu acum cand ma gandesc, insa pana sa o gasesc eram disperata...nu imi placea nimic din ce probam, nici materialele...nici modelele...dar cand am probat-o pe cea potrivita intr-o seucnda am stiut ca e The One...deci nu dispera, cauta si probeaza in continuare, si ai incredere in al 7-lea simt ;))

BlueEyedGirl
02.03.2012, 10:10:38
Din pacate nu prea te pot lamuri, noi am luat-o de la local(arata super in pahar, noi am vazut-o la prezentarea meniului)...meniul nostru este ultra all inclusive :).
Pupici :*:*:*

Oke, mersi! Sper sa ma lamuresc cumva, fiindca la noi in oras nu am vazut nicaieri pe la restaurante sau la nuntile la care am fost... :*

mihaela197983
02.03.2012, 12:50:38
noi avem 18 kg de gheata si este recomandat pt 100-150 persoane si platim 400 ron si am luat o de la firma de decoratiuni

dedairis
02.03.2012, 14:35:15
noi avem 18 kg de gheata si este recomandat pt 100-150 persoane si platim 400 ron si am luat o de la firma de decoratiuni

nu ai dat mult 400 ron pt 18 kg? pe net am vazut numai 250 ron acelasi pachet.:-SS

BlueEyedGirl
02.03.2012, 16:27:55
Multumesc de raspunsuri! Deci este oke 18 kg... Cat despre pret si eu vazusem pe net tot la 250 ron / 18 kg...

mihaela197983
02.03.2012, 19:32:27
nu ai dat mult 400 ron pt 18 kg? pe net am vazut numai 250 ron acelasi pachet.:-SS
posibil dar la pretul asta avea firma mea de decoratiuni care este impusa de restaurant si n am avut ce face.o sa am si in sampanie si bauturi si la dansul mirilor

BlueEyedGirl
03.03.2012, 19:52:18
posibil dar la pretul asta avea firma mea de decoratiuni care este impusa de restaurant si n am avut ce face.o sa am si in sampanie si bauturi si la dansul mirilor

Daca ai si la dansul mirilor, atunci e foarte bun pretul!
Eu si daca voi comanda de pe net, cu transport ajung la aproape 300 ron... Doar pentru sampanie... :*

mihaela197983
03.03.2012, 20:09:48
Daca ai si la dansul mirilor, atunci e foarte bun pretul!
Eu si daca voi comanda de pe net, cu transport ajung la aproape 300 ron... Doar pentru sampanie... :*
da si se ocupa si cineva de la ei at seara :*

geanina_ptk
03.03.2012, 20:42:49
da si se ocupa si cineva de la ei at seara :*

Mihaela cu ce firma colaborezi?Eu tot din Galati sunt ca si tine :d ..Pup

mihaela197983
03.03.2012, 20:52:55
Mihaela cu ce firma colaborezi?Eu tot din Galati sunt ca si tine :d ..Pup
cu Concept Events.tu?

sa stii ca sunt cam scumpi. dj am tot de la ei si mi au facut reducere de 5%.poop

Stasiu
03.03.2012, 21:09:32
Buna fetelor!

Noi a trebuit sa ne schimbam data nuntii, de pe 25 august pe 19 (duminica) pentru ca sala care ne-o doream nu mai era disponibila decat pe 19 :(
In rest, acum stam bine (zic eu) cu pregatirle, avem sala, biserica, nasi, invitatiile facute, dj, foto, flori, verighete (azi le-am luat :D), rochia mea. Imi mai trebuie sandale si documentele pentru ceremonia civila, in rest toate sunt ok, avansurile platite; acum parca nu mai sunt asa de stresata, dar prin februarie eram tare innebunita ( mai ales ca noi nu stam in Romania).
Noi ne-am pus biserica la 15, pozele pe la 16.30 si vom incepe petrecerea la 18.30; e cam devreme dar e duminica si multa lume lucreaza luni si nu vor sta foarte mult. Sper sa nu ma topesc mai ales ca rochia mea are o trena foarte lunga!!

Va pup si spor la pregatiri!

geanina_ptk
03.03.2012, 21:22:43
cu Concept Events.tu?

sa stii ca sunt cam scumpi. dj am tot de la ei si mi au facut reducere de 5%.poop

Eu i-am ales pe top events..Nici ei nu sunt f ieftini dar nici f scumpi dupa parerea mea ... Pt mine e mai dificil ca nu sunt in tara si organizez de la distanta ca sa zic asa...Dar oricum preturile zic eu sunt asemanatoare peste tot..Pupici

mihaela197983
03.03.2012, 21:35:15
Eu i-am ales pe top events..Nici ei nu sunt f ieftini dar nici f scumpi dupa parerea mea ... Pt mine e mai dificil ca nu sunt in tara si organizez de la distanta ca sa zic asa...Dar oricum preturile zic eu sunt asemanatoare peste tot..Pupici
ce sa faci?asta e.o sa va descurcati voi.ce ai rezolvat pana acum?

geanina_ptk
03.03.2012, 23:30:47
ce sa faci?asta e.o sa va descurcati voi.ce ai rezolvat pana acum?

Pai pana acum am rezolvat cu resturantul,biserica,foto + video, formatia de muzica , firma de decoratiuni , rochia de mireasa ( am luat-o de la noi din Gl de la Alb si Negru ) , costumul de ginerica care l-am luat de aici..Si cam atat pana acum..De-acum vreau sa vad cu tortul ca am inteles ca si la cofetarie trebuie sa dai din timp avansul sa iti pastreze suportul pe care il doresti plus la primarie as vrea sa vb deoarece imi doresc o anumita ora si as vrea sa fac din timp sa stau linistita,dar acum sa vedem...E cam greu de la distanta dar asta e..Sper sa ma descurc..Tu cum stai cu pregatirile? te pup dulce

geanina_ptk
03.03.2012, 23:35:12
Buna fetelor!

Noi a trebuit sa ne schimbam data nuntii, de pe 25 august pe 19 (duminica) pentru ca sala care ne-o doream nu mai era disponibila decat pe 19 :(
In rest, acum stam bine (zic eu) cu pregatirle, avem sala, biserica, nasi, invitatiile facute, dj, foto, flori, verighete (azi le-am luat :D), rochia mea. Imi mai trebuie sandale si documentele pentru ceremonia civila, in rest toate sunt ok, avansurile platite; acum parca nu mai sunt asa de stresata, dar prin februarie eram tare innebunita ( mai ales ca noi nu stam in Romania).
Noi ne-am pus biserica la 15, pozele pe la 16.30 si vom incepe petrecerea la 18.30; e cam devreme dar e duminica si multa lume lucreaza luni si nu vor sta foarte mult. Sper sa nu ma topesc mai ales ca rochia mea are o trena foarte lunga!!

Wow dar stai f bine cu pregatirile...Pana acum credeam ca stau f bine dar cand vad pregatirile altor miresici ar cam trebui sa ma grabesc putin ca timpul trece :) si ce repede trece...Pupici

mihaela197983
03.03.2012, 23:47:19
Pai pana acum am rezolvat cu resturantul,biserica,foto + video, formatia de muzica , firma de decoratiuni , rochia de mireasa ( am luat-o de la noi din Gl de la Alb si Negru ) , costumul de ginerica care l-am luat de aici..Si cam atat pana acum..De-acum vreau sa vad cu tortul ca am inteles ca si la cofetarie trebuie sa dai din timp avansul sa iti pastreze suportul pe care il doresti plus la primarie as vrea sa vb deoarece imi doresc o anumita ora si as vrea sa fac din timp sa stau linistita,dar acum sa vedem...E cam greu de la distanta dar asta e..Sper sa ma descurc..Tu cum stai cu pregatirile? te pup dulce
Si la mine e putin complicat ca noi stam in Roman si numai in weekend mergem la Galati.Noi avem restaurantul (aici avem all incluse),avem si tortul si fructele si prajiturile de la ei deci nu imi mai bat capul,dj,foto video,biserica ,deco,marturiile,place cardurile,paharele mirilor si in martie la sf sper sa ajung in Bucuresti pt verighete,rochia de mireasa si pantofi fiindca tb sa ii fac la comanda deoarece port 33(:|,costum mire si bijuterii.Sper sa rezolv la Buc probl asta.AAA....mi am facut programare la machiaj si coafor si eu avand ca tema calatoriile mai am si suvenirurile pe care le pun pe masa.cam atat deocamdata.Tu stai f bn cu pregatirile avnd in vedere ca nu esti in tara.pupici

geanina_ptk
04.03.2012, 00:09:34
Si la mine e putin complicat ca noi stam in Roman si numai in weekend mergem la Galati.Noi avem restaurantul (aici avem all incluse),avem si tortul si fructele si prajiturile de la ei deci nu imi mai bat capul,dj,foto video,biserica ,deco,marturiile,place cardurile,paharele mirilor si in martie la sf sper sa ajung in Bucuresti pt verighete,rochia de mireasa si pantofi fiindca tb sa ii fac la comanda deoarece port 33(:|,costum mire si bijuterii.Sper sa rezolv la Buc probl asta.AAA....mi am facut programare la machiaj si coafor si eu avand ca tema calatoriile mai am si suvenirurile pe care le pun pe masa.cam atat deocamdata.Tu stai f bn cu pregatirile avnd in vedere ca nu esti in tara.pupici

Mmmm si eu mi-am facut programare la machiaj am uitat..Offf tare zapacita mai sunt..E bine oarecum ca la restaurant e totul all inclusive nu e nevoie sa iti mai bati capul cu torturi , prajituri etc dar macar poate iti face o oferta frumoasa :D .. Cumnata mea poarta 35 dar 33 wow e un record..Eee lasa e mai bine sa fii mica in picior decat mare :D ... Oricum rest Panormaic e frumos ai facut o alegera buna..Pupici

BlueEyedGirl
04.03.2012, 09:26:08
Buna fetelor!

Buna! Stai bine cu pregatirile! :D
Eu zic ca ai ales foarte bine orele, tinand cont ca va fi duminica!
Asteptam pozici cu verighetele si rochita! :*

mihaela197983
04.03.2012, 13:23:15
Mmmm si eu mi-am facut programare la machiaj am uitat..Offf tare zapacita mai sunt..E bine oarecum ca la restaurant e totul all inclusive nu e nevoie sa iti mai bati capul cu torturi , prajituri etc dar macar poate iti face o oferta frumoasa :D .. Cumnata mea poarta 35 dar 33 wow e un record..Eee lasa e mai bine sa fii mica in picior decat mare :D ... Oricum rest Panormaic e frumos ai facut o alegera buna..Pupici
Da pt mine e bn ca nu mai alerg dupa tort,prajituri si altele.A, mai am cumparate bauturile alcoolice si sucurile fiindca nu cred ca ajungeau cele de la restaurant.
Sa stii ca e mai bn un picior mai mare ca eu nu gasesc decat la copii de incaltat (noroc ca nu port tocuri),e un chin pt mine cu incaltarile.Si la Kreta e frumos tare am fost si eu acolo dar ni sa parut scump pt bugetul nostru.Si tu ai facut o alegere buna.pup

geanina_ptk
04.03.2012, 18:03:04
Da pt mine e bn ca nu mai alerg dupa tort,prajituri si altele.A, mai am cumparate bauturile alcoolice si sucurile fiindca nu cred ca ajungeau cele de la restaurant.
Sa stii ca e mai bn un picior mai mare ca eu nu gasesc decat la copii de incaltat (noroc ca nu port tocuri),e un chin pt mine cu incaltarile.Si la Kreta e frumos tare am fost si eu acolo dar ni sa parut scump pt bugetul nostru.Si tu ai facut o alegere buna.pup

Multumesc...Si eu mai am multeee de facut :( si e greu cu concediile..Eu as avea nevoie de o luna sa ma pot ocupa de toate cand vin acasa..Oricum e greu tare dar asta e...Stii cum e am intrat in hora jucam...Cat te costa decoratiunile pt nunta? Eu am acut o socoteala si pe noi ne costa cam 32OO ron :wacko: i se face rau miresoiului cand o sa-i zic :))..pup

mihaela197983
04.03.2012, 19:42:05
Multumesc...Si eu mai am multeee de facut :( si e greu cu concediile..Eu as avea nevoie de o luna sa ma pot ocupa de toate cand vin acasa..Oricum e greu tare dar asta e...Stii cum e am intrat in hora jucam...Cat te costa decoratiunile pt nunta? Eu am acut o socoteala si pe noi ne costa cam 32OO ron :wacko: i se face rau miresoiului cand o sa-i zic :))..pup
eu zis ca inainte cu 2 sapt ai timp sa te pregatesti.decoratiunile pt 80 de pers. ma costau 2860 dar am mai taiat din ele si sper sa ajung pe la 2200 si am arcada,masa de prezidiu,decor spate.huse scaun,capace la mese,servetele din brochart,florile de pe masa,aranjamentul de la masa mea fara flori si gheata carbonica.ar mai fi si altele care mi le doresc dar asta e.miresoiul meu nu zice nik dar eu nu doresc sa aloc atatia bani pt decoratiuni asa ca ma limitez :((pup

geanina_ptk
05.03.2012, 15:56:56
eu zis ca inainte cu 2 sapt ai timp sa te pregatesti.decoratiunile pt 80 de pers. ma costau 2860 dar am mai taiat din ele si sper sa ajung pe la 2200 si am arcada,masa de prezidiu,decor spate.huse scaun,capace la mese,servetele din brochart,florile de pe masa,aranjamentul de la masa mea fara flori si gheata carbonica.ar mai fi si altele care mi le doresc dar asta e.miresoiul meu nu zice nik dar eu nu doresc sa aloc atatia bani pt decoratiuni asa ca ma limitez :((pup

Mihaela totusi iti cere cam mult pt ce spui ca ai cerut de la ei..Incearca sa mai negociezi cu ei...Eu am ales urmatoarele la firma mea de decoratiuni :

MASA TALENTATA - 4oo
FANTANA DE CIOCOLATA - 5 LEI DE PERSOANA
HUSE BROCARD IVOIRE -3.5 LEI DE SCAUN
FATA DE MASA IVOIRE -2o DE LEI
SERVET TAFTA\BROCARD - 1 LEU
MARTURII - DE LA 2 LA 6 LEI
PLIC BANI\PLACE CARD - 2 LEI
MASA PREZIDIU - 2oo LEI
VULCANI PT DANSUL MIRILOR - 250\4 BUCATI
PORUMBEI - 250 \ 1o BUC
ARANJAMENTE PENE : 4O LEI
ARCADA-2OO LEI
STALPISORI\COVOR ROSU - 8O lei

Eu am facut un calcul pt 12O de persoane...Eu zic sa mai negociezi..Pup

mihaela197983
05.03.2012, 18:04:39
Mihaela totusi iti cere cam mult pt ce spui ca ai cerut de la ei..Incearca sa mai negociezi cu ei...Eu am ales urmatoarele la firma mea de decoratiuni :

MASA TALENTATA - 4oo
FANTANA DE CIOCOLATA - 5 LEI DE PERSOANA
HUSE BROCARD IVOIRE -3.5 LEI DE SCAUN
FATA DE MASA IVOIRE -2o DE LEI
SERVET TAFTA\BROCARD - 1 LEU
MARTURII - DE LA 2 LA 6 LEI
PLIC BANI\PLACE CARD - 2 LEI
MASA PREZIDIU - 2oo LEI
VULCANI PT DANSUL MIRILOR - 250\4 BUCATI
PORUMBEI - 250 \ 1o BUC
ARANJAMENTE PENE : 4O LEI
ARCADA-2OO LEI
STALPISORI\COVOR ROSU - 8O lei

Eu am facut un calcul pt 12O de persoane...Eu zic sa mai negociezi..Pup

nu am ce sa mai negociez, mi au zis ca astea sunt preturile, miau dat discount de 5%.nu am ce face.
dif e la huse scaune,servetele,masa prezudiu e 150( la tine 200),aranjamentele florale 67( include 2 hortensii,un trandafir visiniu,cico,microfon)si arcada mai scumpa cu un milion.daca calculezi in mare cu discountul de 5% ies mai scump cu 350 ron fata de tine.
asta e.nu mai pot negocia,asta este pretul.pup

OlivT
06.03.2012, 18:42:14
mi-au ajuns invitatiile<:-P si va atasez si cartea de oaspeti cu pixul cu suport

mihaela197983
06.03.2012, 22:17:04
mi-au ajuns invitatiile<:-P si va atasez si cartea de oaspeti cu pixul cu suport
sunt f frumoase,sa va aduca multi invitati.

geanina_ptk
06.03.2012, 22:18:03

F frumoase invitatiile..Felicitari si sa-ti aduca cat mai multi invitati..Pupici

geanina_ptk
06.03.2012, 22:22:15
nu am ce sa mai negociez, mi au zis ca astea sunt preturile, miau dat discount de 5%.nu am ce face.
dif e la huse scaune,servetele,masa prezudiu e 150( la tine 200),aranjamentele florale 67( include 2 hortensii,un trandafir visiniu,cico,microfon)si arcada mai scumpa cu un milion.daca calculezi in mare cu discountul de 5% ies mai scump cu 350 ron fata de tine.
asta e.nu mai pot negocia,asta este pretul.pup

E lasa nu e nimic asta e acum daca nu mai poti negocia..Important sa iti iasa frumos si sa fii multumita..Pupici

mihaela197983
07.03.2012, 01:22:59
E lasa nu e nimic asta e acum daca nu mai poti negocia..Important sa iti iasa frumos si sa fii multumita..Pupici
asa am zis eu.sper sa iasa bn ca asta ne dorim toate sa avem o nunta de vis.pupic

andredeia
07.03.2012, 09:40:06

frumoase invitatiile si cartea la fel!mult noroc!si la cat mai multi invitati!:D

BlueEyedGirl
07.03.2012, 10:15:39

Foarte frumoase atat invitatiile, cat si cartea de oaspeti!
Sa iti aduca invitatii doriti si sa ai parte de cele mai frumoase ganduri si amintiri!

melasrb
07.03.2012, 13:35:59

Imi plac foarte mult...De unde le-ai comandat?

OlivT
07.03.2012, 19:16:18
Imi plac foarte mult...De unde le-ai comandat?

de la publi serv(legat) oradea

geanina_ptk
07.03.2012, 22:28:13
de la publi serv(legat) oradea

Eu tot de la ei mi-am comandat invitatiile si deja au ajuns <:-P<:-P.. Sunt fff frum in realitate,eu una sunt f multumita si chiar am colaborat super bine cu ei.. Va pup si spor la miresit

andreea_im
08.03.2012, 12:32:34
La textul invitatiei, in cazul in care unul din parinti este decedat, cum il prezentati?

dedairis
08.03.2012, 15:18:30
La textul invitatiei, in cazul in care unul din parinti este decedat, cum il prezentati?

Eu am vazut ca se incadreaza numele rspectiv. Eu cred ca asa am sa fac.:sad:

BlueEyedGirl
08.03.2012, 16:02:11

Da, asa am vazut si eu pe invitatii, in cazurile acestea... :(

OlivT
08.03.2012, 16:34:42
Eu tot de la ei mi-am comandat invitatiile si deja au ajuns <:-P<:-P.. Sunt fff frum in realitate,eu una sunt f multumita si chiar am colaborat super bine cu ei.. Va pup si spor la miresit

subscriu, chiar sunt profii

anna87
11.03.2012, 22:16:49
Eu de ex sunt in aceiasi situatie ....am preferat sa scriu decat numele tatalui pt ca mama sotului meu din pacate nu mai este printre noi .... nu stiu cum e mai corect ...dar am preferat sa nu mai reamintesc tristul eveniment prin intermediul invitatiilor .... oricum e complicat .....

andreea_im
13.03.2012, 13:59:00
Eu vreau sa il scriu pe al mamei fiindca eu consider un gest frumos, asa simt eu.
Bine, am vazut si varianta in care nu se scriu parintii, dar nu mi-ar placea.

Eu de ex sunt in aceiasi situatie ....am preferat sa scriu decat numele tatalui pt ca mama sotului meu din pacate nu mai este printre noi .... nu stiu cum e mai corect ...dar am preferat sa nu mai reamintesc tristul eveniment prin intermediul invitatiilor .... oricum e complicat .....

andreea_im
13.03.2012, 14:00:36
Am vazut asta intr-adevar, ma gandeam poate exista si alta varianta.
Multumesc frumos :).

Nomaday
14.03.2012, 13:25:32
Eu vreau sa il scriu pe al mamei fiindca eu consider un gest frumos, asa simt eu.
Bine, am vazut si varianta in care nu se scriu parintii, dar nu mi-ar placea.

eu am hotarat sa fac un gest si cand am ales invitatiile, am hotarat sa pun si numele socrului meu pe invitatie, desi la acel moment disparuse dintre noi...am facut asta pt sotul meu si pana la urma, nu a dat urat pe invitatie, cu tot cu chenarul acela....nu regret nimic, nu ne-a reprosat nimeni nimic si nu a stricat farmecul invitatiei. Am vrut sa -l mentionez , asa mi s-a parut corect, iar pt sotul meu a contat enorm, enorm!:-s

andreea_im
14.03.2012, 14:03:16
eu am hotarat sa fac un gest si cand am ales invitatiile, am hotarat sa pun si numele socrului meu pe invitatie, desi la acel moment disparuse dintre noi...am facut asta pt sotul meu si pana la urma, nu a dat urat pe invitatie, cu tot cu chenarul acela....nu regret nimic, nu ne-a reprosat nimeni nimic si nu a stricat farmecul invitatiei. Am vrut sa -l mentionez , asa mi s-a parut corect, iar pt sotul meu a contat enorm, enorm!:-s

Asa e :), desi pare poate un mic detaliu, consider ca important pentru noi.

Mihally
14.03.2012, 21:19:02
Buna seara si bine v-am gasit. Urmeaza sa fiu si eu miresica de august 2012. Aseara am semnat contractul!;;)

geanina_ptk
14.03.2012, 22:36:09
Buna seara si bine v-am gasit. Urmeaza sa fiu si eu miresica de august 2012. Aseara am semnat contractul!;;)

Felicitari..In rest cum stai cu pregatirile?Pupici

BlueEyedGirl
15.03.2012, 10:16:16

Felicitari si bine ai venit! Asteptam alte detalii... ;;)

simonaiustina
18.03.2012, 17:48:37

Buna!! Uite ce fain ca mai sunt miresici pe 26.08.2012 ma gandeam ca suntem tare putine cele care.si fac nunta duminica si sincer chiar imi fac unele griji in legatura cu asta. Ma gandesc ca invitatii nostrii nu vor sta prea mult avnd in vedere ca luni merg la munca.:( Oricum sper ca persoanele dragi noua, totusi sa stea cat mai mult la acest eveniment special din viata noastra:)

Catalina2308
28.03.2012, 22:41:49
Bine v-am gasit dragele mele :)) si eu tot in august fac una din nunti, mai precis pe 24 la rest Melody Gold Ballroom... cu pregatirile stau destul de prost...
rest - am decis (dar nu am arvunit inca)
fotograf& cameraman sunt aceiasi ca si la nunta din luna octombrie (unde stam mai bine cu pregatirea)
muzica - solved :)
invitatii - am sa le fac eu :) vreau ceva mai special
marturii - nu am :(
rochie - nici atat

Asta ca sa va dati seama ce dezorientata sunt :(

Recomandati-mi pe cineva bun pt coafura in Constanta va rog! Eu sunt din Craiova si habar nu am!

geanina_ptk
28.03.2012, 22:50:34
Bine v-am gasit dragele mele :)) si eu tot in august fac una din nunti, mai precis pe 24 la rest Melody Gold Ballroom... cu pregatirile stau destul de prost...
fotograf& cameraman sunt aceiasi ca si la nunta din luna octombrie (unde stam mai bine cu pregatirea)
rochie - nici atat

Recomandati-mi pe cineva bun pt coafura in Constanta va rog! Eu sunt din Craiova si habar nu am!

Wow 2 nunti..Ce frumos..O sa traiesti de 2 ori emotiile :D...Si ai sa porti 2 rochite de mireasa ?:D..Bafta in continuare chiar ai nevoie :)

Catalina2308
28.03.2012, 22:58:28
Wow 2 nunti..Ce frumos..O sa traiesti de 2 ori emotiile :D...Si ai sa porti 2 rochite de mireasa ?:D..Bafta in continuare chiar ai nevoie :)

multumesc frumos...e ft obositor :(
da...chiar ma gandeam ca mi-ar prinde bine un sfat de la voi...credeti ca e ok sa port 2 rochii de mireasa? sau e ghinion? va intreb fiindca nu am apucat sa iau decat una...pe care nu vreau sa o imbrac la aman2 evenimentele, decat la Craiova ( acolo am cununia religioasa) si la Ct sa port o rochie de ocazie

geanina_ptk
28.03.2012, 23:26:28
multumesc frumos...e ft obositor :(
da...chiar ma gandeam ca mi-ar prinde bine un sfat de la voi...credeti ca e ok sa port 2 rochii de mireasa? sau e ghinion? va intreb fiindca nu am apucat sa iau decat una...pe care nu vreau sa o imbrac la aman2 evenimentele, decat la Craiova ( acolo am cununia religioasa) si la Ct sa port o rochie de ocazie

Nu cred ca poarta ghinion..Eu am o prietena care a facut tot 2 nunti una in Bacau si una in Craiova,la ambele a purtat rochii de mireasa si e bine mersi si in ziua de azi...Nu ai de ce sa iti faci griji..Te-am vazut in pozele de la cununia civila si am observat ca iti place sa fii bronzata...Aceeasi problema am si eu imi place la nebunie sa ma bronzez mai ales ca aici in Italia locuiesc la mare..La nunta ma gandesc oare e ok sa fim bronzate sau nu da prea bine in poze..Ctitind pe forum am observat ca miresicele de aici prefera doar o nuanta si atat sau chiar deloc...Eu daca nu ma bronzez intr-un an mor de inima :))) ..Am zis pt nunta sa nu exagerez dar in alti ani eram f bronzata mai ales ca ma ajuta si pigmentul f mult...Pupici

BlueEyedGirl
29.03.2012, 09:11:28
Bine ai venit, Catalina! Spor la pregatirile dublate! :D
Eu nu cred in astea cu ghinioanele: 2 rochite, perle, cale si ce mai sunt...
Sunt multe fete care au avut 2 rochite. Si eu am oscilat intre a avea o rochie lunga pana in momentul furtului, apoi sa ma schimb intr-una scurta, lejera si sexy. Pana la urma cred ca voi ramane doar la cea scurta. :))
Daca tu vrei, poti sa te imbraci si in rochie de seara, ca banuiesc ca vor stii invitatii ca ai avut cununia inainte.
Faci cum crezi tu si cum te simti TU bine! Nimic nu "trebuie". :*

Catalina2308
29.03.2012, 14:05:56
Bine ai venit, Catalina! Spor la pregatirile dublate! :D
Eu nu cred in astea cu ghinioanele: 2 rochite, perle, cale si ce mai sunt...
Sunt multe fete care au avut 2 rochite. Si eu am oscilat intre a avea o rochie lunga pana in momentul furtului, apoi sa ma schimb intr-una scurta, lejera si sexy. Pana la urma cred ca voi ramane doar la cea scurta. :))
Daca tu vrei, poti sa te imbraci si in rochie de seara, ca banuiesc ca vor stii invitatii ca ai avut cununia inainte.
Faci cum crezi tu si cum te simti TU bine! Nimic nu "trebuie". :*

si pentru mine ar fii fost mai ok, pt ca in primul rand financiar m-ar fii avantajat...pt ca rochia de seara o mai imbracam si la alte evenimente ulterioare...insa invitatii stiind ca am facut cununia civila in ziua respectiva, petrecerea avand loc vinerea...vor crede ca e o petrecere unde se aduc cadouri, si nu dar :) daca ma intelegi ce vreau sa zic...astfel incat pt a crea ideea ca este tot o nunta...am zis sa ma imbrac in mireasa...si vor aduce cadouri doar cei care participa si la evenimentul din Craiova, fiindca pentru noi...costurile pentru cele 2 evenimente sunt similare...la ambele formatii, la ambele costumatii, la ambele meniuri, foto+video... asta as vrea sa inteleaga invitatii

Catalina2308
29.03.2012, 14:28:46
Nu cred ca poarta ghinion..Eu am o prietena care a facut tot 2 nunti una in Bacau si una in Craiova,la ambele a purtat rochii de mireasa si e bine mersi si in ziua de azi...Nu ai de ce sa iti faci griji..Te-am vazut in pozele de la cununia civila si am observat ca iti place sa fii bronzata...Aceeasi problema am si eu imi place la nebunie sa ma bronzez mai ales ca aici in Italia locuiesc la mare..La nunta ma gandesc oare e ok sa fim bronzate sau nu da prea bine in poze..Ctitind pe forum am observat ca miresicele de aici prefera doar o nuanta si atat sau chiar deloc...Eu daca nu ma bronzez intr-un an mor de inima :))) ..Am zis pt nunta sa nu exagerez dar in alti ani eram f bronzata mai ales ca ma ajuta si pigmentul f mult...Pupici

mai...ce sa zic...mie imi place sa am tenul colorat. ar fii strigator la cer sa stau la mare si sa nu merg la plaja in plin sezon estival :) insa nu o sa fac ceva special pt nunta, gen sa nu ma expun prea tare de teama ca ma inchid , sau viceversa....sa stau mai mult sa capat o culoare mai ciocolatie...in mod regulat :)

BlueEyedGirl
29.03.2012, 15:51:27
si pentru mine ar fii fost mai ok, pt ca in primul rand financiar m-ar fii avantajat...pt ca rochia de seara o mai imbracam si la alte evenimente ulterioare...insa invitatii stiind ca am facut cununia civila in ziua respectiva, petrecerea avand loc vinerea...vor crede ca e o petrecere unde se aduc cadouri, si nu dar :) daca ma intelegi ce vreau sa zic...astfel incat pt a crea ideea ca este tot o nunta...am zis sa ma imbrac in mireasa...si vor aduce cadouri doar cei care participa si la evenimentul din Craiova, fiindca pentru noi...costurile pentru cele 2 evenimente sunt similare...la ambele formatii, la ambele costumatii, la ambele meniuri, foto+video... asta as vrea sa inteleaga invitatii

Am inteles acum! Ma gandeam ca faci civila + biserica + petrecere intr-o zi = prima nunta.
In alta zi mai dai o alta petrecere de nunta la alta locatie = a doua nunta.
Am mai vazut cazurile acestea cand intre miri sunt distante kilometrice foarte mari si petreceri la ambele locatii.

Sa inteleg ca faci civila + restaurant, apoi cununie + restaurant, ceea ce inseamna dublarea costurilor, asa cum ai spus. In cazul tau, ai putea sa te imbraci tot in mireasa pentru a lasa impresia de nunta, nu doar de party dupa civila. Acum daca va fi aceeasi rochie sau alta, cum crezi tu ca poti financiar sau nu. Destul de dificil... Pupici! :*

Catalina2308
30.03.2012, 19:36:08
Am inteles acum! Ma gandeam ca faci civila + biserica + petrecere intr-o zi = prima nunta.
In alta zi mai dai o alta petrecere de nunta la alta locatie = a doua nunta.
Am mai vazut cazurile acestea cand intre miri sunt distante kilometrice foarte mari si petreceri la ambele locatii.

Sa inteleg ca faci civila + restaurant, apoi cununie + restaurant, ceea ce inseamna dublarea costurilor, asa cum ai spus. In cazul tau, ai putea sa te imbraci tot in mireasa pentru a lasa impresia de nunta, nu doar de party dupa civila. Acum daca va fi aceeasi rochie sau alta, cum crezi tu ca poti financiar sau nu. Destul de dificil... Pupici! :*
...pai exact la asta ma gandeam, ca daca iau o rochie de orice alta culoare, nu voi putea sugera ca este o nunta...ci doar petrecerea cununiei civile, insa eu practic fac o nunta cu invitatii sotului meu, fiindca din acesti invitati nu stiu daca vin mai mult de 50 la craiova ( aparte ca acolo voi avea ale costuri pt cazare, transport si o masa pe durata drumului, caci dureaza vreo 5 ore)
o sa caut o rochita cu experienta :) sau o rochie cu un pret bun :P

mamimat
01.04.2012, 21:57:58
Hello miresici de august 2012! la fel ca si voi, am intrat si eu in febra pregatirilor pentru nunta ,doar ca in cazul meu este mult mai diferit ca la voi(posibil); spun asta pentru ca pe langa faptul ca sunt viitoare miresica de august, sunt si viitoare mamica de mai.Evenimentul meu va fi unul minunat, deoarece vom face si botezul si nunta religiaosa in aceeasi zi( 2 in 1 cum s-ar spune) si anume pe 25 august 2012, asa ca emotiile mele sunt dublate inca de pe acum. Impreuna cu sotul meu ne dorim sa imbinam traditiile cu modernismul, adica: evenimentul mult asteptat se imparte in doua momente importante din viata noastra:
I parte: botezul baietelului nostru( pana la ora pranzului) in cristelnita impodobita de mine cu organza si flori naturale-moment la care vom participa si noi alaturi de nasi si ceilalalti invitati.Clipele acestea vor fi inedite si extraordinare, pt ca este primul copil al nostru( si mai ales baietel-implinirea dorintei noastre).
II parte:nunta religioasa a noastra(cununia civila a fost sarbatorita in feb a.c.): traditii- barbieritul mirelu-nasii luati de mire de acasa si sosirea tuturor la mireasa acasa- gatitul miresei,hora miresei, punerea cocardelor in piept,ruperea turtei miresei de catre nasa,etc;-cununia religioasa la biserica;-sabatorirea evenimentului la restaurant impreuna cu invitatii,etc
momente moderne: -dansul mirilor va incepe cu valsul mirilor,intrerupt de un colaj de dansuri haioase si se incheie tot cu valsul mirilor la care vor fi invitati si nasii la dans sau poate numai valsul miresei(inca ne mai gandim pt ca eu momentan ma misc foarte greu din cauza sarcinii pt a ne apuca de repetitii de dans);
-momentul beietelului nostru( ca doar este si el implicat):ursitoarele si clovnul vor fi prezenti special,tortul baietelului ;-furatul miresei va fi insotit de cerintele "hotilor" fata de mire,nas si nasa;-si alte momente distractive la care inca ne mai gandim.
Problema cea mare a noastra este ca nu cunoastem locatii de unde sa ne cumparam verighetele (aur galben) m-ar interesa magazine prin bucuresti sau constanta.
Daca din intamplare cunoasteti astfel de magazine va rog din tot sufletul sa imi spuneti si mie si cam cu cat se vinde gramul de aur si de cate karate este aurul.(pt ca stiti cum este -trebuie sa faci calculul foarte bine pt a iesi totul ok.
Doresc viitoarelor miresici, "Casa de piatra!" si multa, multa, multa fericire alaturi de familie si cei dragi si mai ales sa aiba parte de o nunta ca in povesti!

tigrina
02.04.2012, 20:45:41
rochie - nici atat

stai linistita ca nu esti sungura care sta rau cu pregatirile!
noi avem sala, muzica, fotograf, am rezervat cununia civila si chiar azi am dat avansul pt verighete.
Dar mai avem timp pana in august :D

BlueEyedGirl
07.04.2012, 14:48:48
Hello miresici de august 2012! la fel ca si voi, am intrat si eu in febra pregatirilor pentru nunta ,doar ca in cazul meu este mult mai diferit ca la voi(posibil); spun asta pentru ca pe langa faptul ca sunt viitoare miresica de august, sunt si viitoare mamica de mai.Evenimentul meu va fi unul minunat, deoarece vom face si botezul si nunta religiaosa in aceeasi zi( 2 in 1 cum s-ar spune) si anume pe 25 august 2012, asa ca emotiile mele sunt dublate inca de pe acum. Impreuna cu sotul meu ne dorim sa imbinam traditiile cu modernismul, adica: evenimentul mult asteptat se imparte in doua momente importante din viata noastra:
I parte: botezul baietelului nostru( pana la ora pranzului) in cristelnita impodobita de mine cu organza si flori naturale-moment la care vom participa si noi alaturi de nasi si ceilalalti invitati.Clipele acestea vor fi inedite si extraordinare, pt ca este primul copil al nostru( si mai ales baietel-implinirea dorintei noastre).
II parte:nunta religioasa a noastra(cununia civila a fost sarbatorita in feb a.c.): traditii- barbieritul mirelu-nasii luati de mire de acasa si sosirea tuturor la mireasa acasa- gatitul miresei,hora miresei, punerea cocardelor in piept,ruperea turtei miresei de catre nasa,etc;-cununia religioasa la biserica;-sabatorirea evenimentului la restaurant impreuna cu invitatii,etc
momente moderne: -dansul mirilor va incepe cu valsul mirilor,intrerupt de un colaj de dansuri haioase si se incheie tot cu valsul mirilor la care vor fi invitati si nasii la dans sau poate numai valsul miresei(inca ne mai gandim pt ca eu momentan ma misc foarte greu din cauza sarcinii pt a ne apuca de repetitii de dans);
-momentul beietelului nostru( ca doar este si el implicat):ursitoarele si clovnul vor fi prezenti special,tortul baietelului ;-furatul miresei va fi insotit de cerintele "hotilor" fata de mire,nas si nasa;-si alte momente distractive la care inca ne mai gandim.
Problema cea mare a noastra este ca nu cunoastem locatii de unde sa ne cumparam verighetele (aur galben) m-ar interesa magazine prin bucuresti sau constanta.
Daca din intamplare cunoasteti astfel de magazine va rog din tot sufletul sa imi spuneti si mie si cam cu cat se vinde gramul de aur si de cate karate este aurul.(pt ca stiti cum este -trebuie sa faci calculul foarte bine pt a iesi totul ok.
Doresc viitoarelor miresici, "Casa de piatra!" si multa, multa, multa fericire alaturi de familie si cei dragi si mai ales sa aiba parte de o nunta ca in povesti!

Bine ai venit printre noi! Vei avea o zi PLIIINA!!!
Sper sa iasa totul perfect, asa cum iti doresti! Oricum, va fi o zi foarte speciala!
Spor la pregatiri! :*

iolanda_elena
07.04.2012, 22:41:23
Eu sunt asa de incantata.... am fost ieri sa probez rochita (este gata :x) cu niste pantofi asemanatori ca si toc (pantofii sunt gata marti) si este atat de frumoasa. De atata incantare am uitat sa mai fac si poze, dar poate cu urmatoarea ocazie cand ma duc si cu pantofii si ea o sa fie si scurtata o sa fac si poze fiindca alte ocazii nu mai am deoarece i-am rugat sa o tina la ei pana atunci in august. De asemenea mi-am ales si voalul si posetuta ;-)

BlueEyedGirl
08.04.2012, 09:09:15
Eu sunt asa de incantata.... am fost ieri sa probez rochita (este gata :x) cu niste pantofi asemanatori ca si toc (pantofii sunt gata marti) si este atat de frumoasa. De atata incantare am uitat sa mai fac si poze, dar poate cu urmatoarea ocazie cand ma duc si cu pantofii si ea o sa fie si scurtata o sa fac si poze fiindca alte ocazii nu mai am deoarece i-am rugat sa o tina la ei pana atunci in august. De asemenea mi-am ales si voalul si posetuta ;-)

Felicitari! Abia astept sa vad pozici! Sa nu cumva sa uiti aparatul! :D

Izabelutz
09.04.2012, 12:59:12
Asa e :), desi pare poate un mic detaliu, consider ca important pentru noi.

Dragele mele Miresici de August 2012,

Sunt relativ noua pe aici, dar am vazut ca vom fi o gramada de fericite mirese in August anul acesta! Va doresc inca de pe acum sanatate, spor in pregatiri si cea mai frumoasa nunta pentru fiecare dintre voi.

Mi-a atras atentia subiectul referitor la trecerea pe invitatie a parintilor decedati. Vreau sa va spun ca eu am amandoi parintii decedati (tatal mi-a decedat cand aveam 5 ani, iar mama ne-a parasit acum 3 ani). Eu am decis sa ii scriu pe invitatie exact ca si cum ar fi in viata, fara nici un chenar sau marcaj negru. Asa am simtit ca este mai bine, desigur ca fiecare face cum doreste si cum simte.

Tuturor mirilor in situatii asemenatoare vreau sa le urez putere in ziua respectiva si sa nu uite ca oricum parintii ne iubesc si ne privesc de acolo de undeva si spiritual oricum vor fi alaturi de noi in acea zi fericita!

Va pup,
Iza

Izabelutz
09.04.2012, 13:02:48
Eu am zis sa le impart cam cu 3 luni inainte avand in vedere ca in luna august f multe persoane isi planifica vacanta si mai bine sa le impart din timp..Pupici

Buna,

Si noi tot pe principiul asta am mers, incepem impartirea invitatiilor cu 3-4 luni inainte, tocmai in ideea vacantelor de vara ;-)

Pupici,
Iza

OlivT
22.04.2012, 23:39:45
Buna,

Si noi tot pe principiul asta am mers, incepem impartirea invitatiilor cu 3-4 luni inainte, tocmai in ideea vacantelor de vara ;-)

Pupici,
Iza

eu voi incepe sa impart invitatiile din luna iunie, mi se pare ca e suficient timp. oricum cei pe care urmeaza sa ii invit in proportie de 80% stiu ca in august avem nunta.

LucianaIoana
23.04.2012, 00:02:14
eu voi incepe sa impart invitatiile din luna iunie, mi se pare ca e suficient timp. oricum cei pe care urmeaza sa ii invit in proportie de 80% stiu ca in august avem nunta.
Si eu tot asa m-am gandit, ca inainte cu 2 luni sa incepem sa le impartim.

OlivT
23.04.2012, 00:05:48
Si eu tot asa m-am gandit, ca inainte cu 2 luni sa incepem sa le impartim.

pai daca le-as da cu 3-4 luni inainte...risc sa uite de nunta mea=))=))=))

LucianaIoana
23.04.2012, 00:17:57
pai daca le-as da cu 3-4 luni inainte...risc sa uite de nunta mea=))=))=))
=)):))=)) Se poate.

piticot21
23.04.2012, 07:52:25
Si noi o sa incepem sa impartin invitatiile prin iunie...

dedairis
23.04.2012, 11:03:16
Si noi o sa incepem sa impartin invitatiile prin iunie...

Cam prin iunie incepem si noi sa le impartim, dar pot spune ca deja cei care vin la nunta stiu de ea...si impartirea invitatiilor e mai mult de protocol.. ;-)

mihaela197983
25.04.2012, 18:13:30
fetele mi am luat si eu pantofii si verighetele.cum vi se par?

piticot21
25.04.2012, 18:56:33

Sunt frumoase, sa iti aduca mult noroc si fericire!

Pupici

marrya31
25.04.2012, 22:42:48

Sunt tare frumosi pantofii...eu pe ai mei ii returnez,sunt dezamagita de calitatea materialului... i-am luat dupa net... de data asta ma duc personal sa ii iau :D
Verigetele par interesante..nu se vad prea clar..au pietricele sau e un fel de sclipici de stralucesc asa? :D

mihaela197983
26.04.2012, 11:32:03
Sunt tare frumosi pantofii...eu pe ai mei ii returnez,sunt dezamagita de calitatea materialului... i-am luat dupa net... de data asta ma duc personal sa ii iau :D
Verigetele par interesante..nu se vad prea clar..au pietricele sau e un fel de sclipici de stralucesc asa? :D

Pantofii tai i am vazut in poze si imi plac.Pacat ca nu arata bine si in realitate.Eu nu puteam sa ii comand de pe net ca port 33:))
Verighetele au pietricele.Pozele au fost facute cu tel, de aceea nu se vad prea bine.Asa arata:

iolanda_elena
26.04.2012, 13:00:17

Felicitari pentru achizitii. Pantofii au iesit super, iar verighetele au cam multe pietre pentru gustul meu, dar ma bucur ca voua va plac. Sa le stapaniti sanatosi si fericiti.

Si eu am reusit sa-mi fac sandalele si imi plac foarte mult (tot 33-34-35 port si eu functie de calapod....astea au iesit 34). Modelul initial de la Nina shoes era cu fundita dar cred ca renunt la ea fiinda imi plac mult asa cum au iesit.
521181521182521180

mihaela197983
26.04.2012, 14:11:14
Si eu am reusit sa-mi fac sandalele si imi plac foarte mult (tot 33-34-35 port si eu functie de calapod....astea au iesit 34). Modelul initial de la Nina shoes era cu fundita dar cred ca renunt la ea fiinda imi plac mult asa cum au iesit.
521181521182521180

fff frumoase...sa le dansezi toata noaptea.unde le ai facut?

marrya31
27.04.2012, 19:27:43
Pantofii tai i am vazut in poze si imi plac.Pacat ca nu arata bine si in realitate.Eu nu puteam sa ii comand de pe net ca port 33:))
Verighetele au pietricele.Pozele au fost facute cu tel, de aceea nu se vad prea bine.Asa arata:

Da am fost tare dezamagita..dar asta e, imi iau eu altii mai frumosi :D
Sunt superbe verighetele:x:X:X

geanina_ptk
28.04.2012, 18:37:45

Mihaela si mie imi plac ffff mult verighetele cu pietricele insa mi-e teama cu timpul sa nu-mi cada..Dar ale voastre sunt fffff frumoase...pupici

mihaela197983
29.04.2012, 09:31:43
Mihaela si mie imi plac ffff mult verighetele cu pietricele insa mi-e teama cu timpul sa nu-mi cada..Dar ale voastre sunt fffff frumoase...pupici

multumesc, sper si eu sa nu cada.pup

tigrina
01.05.2012, 23:01:25
Miresicilor de august....ati inceput sa impartiti invitatiile?
Eu nu stiu cand ar fi bine sa le impart (intai trebuie sa le comand) :D

La un moment dat ma gandeam sa le impart la sfarsitul lunii mai, inceputul lui iunie ca sa nu isi programeze lumea concediile, dar am stat si m-am gandit : Oare nu e prea repede si e posibil sa uite de nunta pana in august?

astept parerile voastre ;)

mihaela197983
02.05.2012, 08:55:08

La un moment dat ma gandeam sa le impart la sfarsitul lunii mai, inceputul lui iunie ca sa nu isi programeze lumea concediile, dar am stat si m-am gandit : Oare nu e prea repede si e posibil sa uite de nunta pana in august?

nici eu nu am comandat invitatiile deocamdata.eu le impart la inceputul lui iunie.(sper sa le fac pana atunci):-?

dedairis
02.05.2012, 10:00:01
nici eu nu am comandat invitatiile deocamdata.eu le impart la inceputul lui iunie.(sper sa le fac pana atunci):-?

BUna,

Nici eu nu le-am facut inca, dar am in plan pentru saptamana aceasta sa ma ocup, iar prin iunie sa incepem sa le impartim.

LucianaIoana
02.05.2012, 12:32:44

Nici eu nu le-am comandat inca. Ma gandeam ca luna aceasta sa le comand si de prin 15 iunie sa ma apuc sa le impart.

sera_mara
02.05.2012, 16:37:54
Buna,

Eu mi-am facut invitatiile si am si inceput sa le impart . Luna august e luna de concediu si in plus ca foarte multi isi fac nunta in aceasta perioada. Incep sa le dau incet incet sa nu ajung sa intru in criza de timp :)).
Cum stati cu pregatirile? Ce a-ti mai achizitionat?

O zi placuta :*

dedairis
02.05.2012, 16:41:26
Buna,

Eu mi-am facut invitatiile si am si inceput sa le impart . Luna august e luna de concediu si in plus ca foarte multi isi fac nunta in aceasta perioada. Incep sa le dau incet incet sa nu ajung sa intru in criza de timp :)).

Eu maine de dimineata ma duc sa ridic marturiile si place cardurile. Abia le astept.

mihaela197983
02.05.2012, 19:16:11
Eu maine de dimineata ma duc sa ridic marturiile si place cardurile. Abia le astept.

sunt bestiale.felicitari

LucianaIoana
02.05.2012, 20:05:24
Ce dragute sunt marturiile. :X

tigrina
03.05.2012, 17:15:32
Buna,

Ce harnicuta e cineva!!! ;)

Eu stau bine daca nu luam in calcul achizitionarea rochiei de mireasa.
Au mai ramas maruntisurile: porumbei, pahare, cosulete...

tigrina
03.05.2012, 17:16:27

Acestea sunt? Foarte dragute......

dedairis
03.05.2012, 17:32:33
Acestea sunt? Foarte dragute......

Daa, sunt exact ca in poza.

fiora
03.05.2012, 18:02:28
Buna fetelor! din pacate nu am mai intrat de multisor pe forum din cauza pregatirilor, treburilor de zi cu zi. pe langa biserica, nasi, formatie,foto-video, vesela, ospatari, local, am mai pus la punct firma de decoratiuni, am dat acont la rochita de mireasa, am luat verighetele, am cumparat vinul, azi am ridicat invitatiile si cardurile de mese, si...cam atat deocamdata...ne-a mai ramas ca in iulie sa plecam la bucuresti pentru maruntisuri...
avand in vedere ca civila + biserica vor fi in oras, dar petrecerea se va tine la tara avem mai mult stres si nebuneala. eu sper totusi sa iasa frumos. :) o zi frumoasa tuturor si spor la miresit! :*

dedairis
04.05.2012, 11:40:57
Buna fetelor! din pacate nu am mai intrat de multisor pe forum din cauza pregatirilor, treburilor de zi cu zi. pe langa biserica, nasi, formatie,foto-video, vesela, ospatari, local, am mai pus la punct firma de decoratiuni, am dat acont la rochita de mireasa, am luat verighetele, am cumparat vinul, azi am ridicat invitatiile si cardurile de mese, si...cam atat deocamdata...ne-a mai ramas ca in iulie sa plecam la bucuresti pentru maruntisuri...
avand in vedere ca civila + biserica vor fi in oras, dar petrecerea se va tine la tara avem mai mult stres si nebuneala. eu sper totusi sa iasa frumos. :) o zi frumoasa tuturor si spor la miresit! :*

daa cand faci ceva organizat de tine este mult de alergat ..sa le rezolvi pe toate. ceva poze cu rochita ai? :azn:

marrya31
04.05.2012, 20:07:43
Nici noi nu avem invitatiile gata, ma gandeam ca doar noi suntem lenesi:D asi fii vrut sa le impartim pana la sfarsitul acestei luni,da ma multumesc sa le impart si la inceputul lunii urmatoare numa sa scap odata de ele:))

fiora
07.05.2012, 17:23:33
am poze cu rochita sigura ca da, si verighetele, si invitatiile :d

fiora
07.05.2012, 17:25:46
bine ca....rochita era doar marimea din magazin.....imi era un pic mica ma strangea cand am probat-o si am dat comanda pe masurile mele...:d yuupppyyy sunt fericita ca am gasit-o, sper sa va placa si voua!

geanina_ptk
07.05.2012, 17:34:59
bine ca....rochita era doar marimea din magazin.....imi era un pic mica ma strangea cand am probat-o si am dat comanda pe masurile mele...:d yuupppyyy sunt fericita ca am gasit-o, sper sa va placa si voua!

Fffff frumoasa rochita...iti vine superb..Iar de verighete nu mai zic, imi plac fff mult. Ceva de genul comandat si noi..Simplute doar cu aur alb si galben,fara pietricele deoarece imi era teama cu timpul sa nu raman fara..pup

fiora
07.05.2012, 17:38:30
multumesc din suflet pentru parere....rochita mi-a placut foarte mult...pana sa o probez nu credeam in fiorii aceia aveam impresia ca e o simpla "haina" care o imbraci o data in viata...dar cand am probat-o a fost...pfff the one :d cat despre verighete am cautat si noi ceva frumos....nu extravagant si fara pietricele cu aceeasi teama ca si tine, cu timpul sa nu cada.... oricum multumesc mult.....tu ti-ai cumparat rochita? sau altele?....

tigrina
08.05.2012, 22:10:42
am poze cu rochita sigura ca da, si verighetele, si invitatiile :d

Wow... ce bine stai cu pregatirile!

tigrina
08.05.2012, 22:12:51
Fffff frumoasa rochita...iti vine superb..Iar de verighete nu mai zic, imi plac fff mult. Ceva de genul comandat si noi..Simplute doar cu aur alb si galben,fara pietricele deoarece imi era teama cu timpul sa nu raman fara..pup

Nici eu nu am ales pietricele din acelasi motiv.
Sun foarte curioasa cum au iesit.....tb sa merg sa le scot (nu am avut timp din cauza serviciului si a varicelei), dar cu siguranta saptamana viitoare le voi vedea si eu!

mihaela197983
09.05.2012, 13:12:32
Nici eu nu am ales pietricele din acelasi motiv.
Sun foarte curioasa cum au iesit.....tb sa merg sa le scot (nu am avut timp din cauza serviciului si a varicelei), dar cu siguranta saptamana viitoare le voi vedea si eu!

depinde cum sunt prinse pietricelele,dc sunt lipite ai toate sansele sa cada.ale mele au niste picioruse de care sunt prinse pietrele..asteptam poze...

geanina_ptk
09.05.2012, 18:14:15
multumesc din suflet pentru parere....rochita mi-a placut foarte mult...pana sa o probez nu credeam in fiori aceia aveam impresia ca e o simpla "haina" care o imbraci o data in viata...dar cand am probat-o a fost...pfff the one :d cat despre verighete am cautat si noi ceva frumos....nu extravagant si fara pietricele cu aceeasi teama ca si tine, cu timpul sa nu cada.... oricum multumesc mult.....tu ti-ai cumparat rochita? sau altele?....

Daa mi-am luat rochita de la Agnes Toma cand am fost acasa de sarbatori.Momentan nu am nici o poza din pacate,oricum e stil printesa si destul de simpla..
Sunt adepta lucrurilor simple dar de bun gust.Verighetele le-am comandat de la Sabrini..In mare parte am terminat cu pregatirile dar tot am niste emotii enorme..pup

sera_mara
15.05.2012, 15:44:53
cam liniste pe aici fetelor....ce ati mai facut? pozici ceva? :D

Eu in week-end-ul trecut am fost la probat de rochite de mireasa(sa nu radeti dar pt mine prioritare au fost restul detaliilor - restaurant, dj, fotograf, invitatii, marturii, etc) si am avut o mare surpiza : am probat o rochie tip sirena si am ramas fara cuvinte cand m-am vazut. Imi venea super dar parca nu pot renunta la visul meu de-o viata : sa fiu o printesa pentru o zi! Ce sa fac fetelor?:((

geanina_ptk
15.05.2012, 16:44:22
Eu in week-end-ul trecut am fost la probat de rochite de mireasa(sa nu radeti dar pt mine prioritare au fost restul detaliilor - restaurant, dj, fotograf, invitatii, marturii, etc) si am avut o mare surpiza : am probat o rochie tip sirena si am ramas fara cuvinte cand m-am vazut. Imi venea super dar parca nu pot renunta la visul meu de-o viata : sa fiu o printesa pentru o zi! Ce sa fac fetelor?:((

Pai probeaza cat mai mute stil printesa pana iti vine una si mai bine , sa fii si mai incantata mai tare decat de cea stil sirena si ai rezolvat-o :d .... Eu printesa am vrut printesa mi-am luat..Nici nu am probat stil sirena,nici macar nu am vrut sa vad cum imi vine macar asa din curiozitate..Pupici

dedairis
15.05.2012, 16:48:13

mai probeaza si daca nu gasesti printesa sa te incante.. stii ca ai o sirena :))

eu tot printesa mi-am dorit..si nu ma avantaja niciuna :( si mi-am luat in stil A

fiora
15.05.2012, 20:24:53
incearca sa probezi mai multe modele...eu de mica m-am visat intr-o rochie stil printesa si de aceea nici nu am vrut sa vad alt model....:)>-

anybell
16.05.2012, 18:44:55
Buna seara, fetelor; desi nu am mai scris decmult v-am mai urmarit atunci cand am avut timp si am citit ceea ce ati postat voi.vroiam sa va intreb daca mai este cineva dintre voi care au nunta in august si inca nu si-au gasit nasi. tinand cont ca ar mai fi 3 luni pana atunci...... simt ca-mi pierd rabdarea..../:)

geanina_ptk
17.05.2012, 00:18:30
Buna seara, fetelor; desi nu am mai scris decmult v-am mai urmarit atunci cand am avut timp si am citit ceea ce ati postat voi.vroiam sa va intreb daca mai este cineva dintre voi care au nunta in august si inca nu si-au gasit nasi. tinand cont ca ar mai fi 3 luni pana atunci...... simt ca-mi pierd rabdarea..../:)

Mmmm saracuta de tine...Poate ar trebui sa va faceti o lista cu prietenii cei mai apropiati i poate aveti norocul sa aveti niste nasi asa cum va doriti..Dar de ce obstacole te-ai lovi de nu ati gasit nasi pana acum? Pupici :-?

anybell
17.05.2012, 10:50:29
prietenii apropiati ori nu sunt casatoriti, ori nu pot spunand ca nu-si permit sa cunune ca au rate, ori le-am botezat copii avand 3 finute. Am avut pe cineva dar ne-a anuntat ca nu mai pot (la ei fiind ceva mai grav am inteles situatia). A fost cineva care s-a oferit, doar ca vroiam pe cineva mai apropiat si pe ei nu-i simteam asa apropiati, iar acum cununa pe altcineva nu pot sa le mai zic. daca stiam ca e asa greu sa gasesti as fi acceptat pe oricine. speram sa fie o relatie mai stransa intre noi nu doar sa ne cunune si atat. acum am inceput sa-mi pierd rabdarea si nu m-ai am stare..... vroiam sa stiu daca mai este cineva in situatia noasta...........urata.......

dedairis
17.05.2012, 12:09:39
prietenii apropiati ori nu sunt casatoriti, ori nu pot spunand ca nu-si permit sa cunune ca au rate, ori le-am botezat copii avand 3 finute. Am avut pe cineva dar ne-a anuntat ca nu mai pot (la ei fiind ceva mai grav am inteles situatia). A fost cineva care s-a oferit, doar ca vroiam pe cineva mai apropiat si pe ei nu-i simteam asa apropiati, iar acum cununa pe altcineva nu pot sa le mai zic. daca stiam ca e asa greu sa gasesti as fi acceptat pe oricine. speram sa fie o relatie mai stransa intre noi nu doar sa ne cunune si atat. acum am inceput sa-mi pierd rabdarea si nu m-ai am stare..... vroiam sa stiu daca mai este cineva in situatia noasta...........urata.......

ufff, imi pare tare rau..eu am o prietena care are nunta in iulie si si-a pierdut nasii ca ea ramasese insarcinata si naste(nasa) chiar prin iulie.. si nu isi gaseau sub nicio forma pe cineva..si pana la urma si-au gasit din familie o verisoara cu sotul..ca nu au incotro...:(

imi imaginez ca este neplacut sa simti ca nu e persoana potrivita...

anybell
17.05.2012, 12:28:39
Am intrebat si verisori care stiam ca au putere financiara sa cunune desi la inceput plecasem pe premiza ca nu vreau neamuri si nu mi-a dat un raspuns concret decat "ca au cununat acum 5 ani o pereche de fini atat de nebuni si le ocupa tot timpul si va trebui mult timp sa treaca sa-si faca altii" sau ceva de genul. si am inteles ce trebuia sa inteleg. Nu va imaginati ca le-as fi cerut cine stie ce (nu le-am cerut nimic). ca voalul l-am luat deja si pana gasesc pe cineva o sa vb probabil si de lumanari ca deja timpul trece. POOOP

mihaela197983
17.05.2012, 14:44:32
Am intrebat si verisori care stiam ca au putere financiara sa cunune desi la inceput plecasem pe premiza ca nu vreau neamuri si nu mi-a dat un raspuns concret decat "ca au cununat acum 5 ani o pereche de fini atat de nebuni si le ocupa tot timpul si va trebui mult timp sa treaca sa-si faca altii" sau ceva de genul. si am inteles ce trebuia sa inteleg. Nu va imaginati ca le-as fi cerut cine stie ce (nu le-am cerut nimic). ca voalul l-am luat deja si pana gasesc pe cineva o sa vb probabil si de lumanari ca deja timpul trece. POOOP

aceeasi problema ca tine am avut si eu dar sa rezolvat acum 2 saptamani cand intr un final am gasit si noi nasi dar care sunt catolici.tb sa merg la biserica sa intreb sa vad dc ne da voie altfel ajung iar in situatia asta.ai incredere ca ai sa gasesti.probl o sa fie la invitatii ca tb sa treci nasii.:-?

anybell
17.05.2012, 15:37:21
Sper sa-i gasim cat mai repede, asta e unul din impedimente: invitatiile. as fi vrut sa le fac pana la ora asta si sa scap de inca o grija. chestia asta ma tine pe loc. Sper ca nasii care i-ai ales sa va poata cununa si sa nu mai intalniti alte obstacolo.

dedairis
17.05.2012, 16:12:50
Sper sa-i gasim cat mai repede, asta e unul din impedimente: invitatiile. as fi vrut sa le fac pana la ora asta si sa scap de inca o grija. chestia asta ma tine pe loc. Sper ca nasii care i-ai ales sa va poata cununa si sa nu mai intalniti alte obstacolo.

Mie azi mi-au sosit invitatiile ..sunt atat de dragute..adica mie imi plac mult, si poseta plic pt cununia civila:madlaugh::madlaugh:

geanina_ptk
17.05.2012, 16:28:17
Mie azi mi-au sosit invitatiile ..sunt atat de dragute..adica mie imi plac mult, si poseta plic pt cununia civila:madlaugh::madlaugh:

Ffff frumoase invitatiile ;-)...

geanina_ptk
17.05.2012, 16:32:54

Mmm e greu in situatia ta...Esti departe cu pregatirile?mai sunt cam 3 luni pana la nunta si timpul treece asa repede....nu ai o sora ? Chiar daca nu iti doreai din familie dar macar sa iti iei acest stres de pe cap...iti doresc mult mult succes..Se zice ca nasii tii da Dumnezeu .. Mai ai putina rabdare....pupici

corinne2
17.05.2012, 16:47:33

Foarte frumoase, imi place mult textul simplu si fara impopotonari.
si mai imi place si plicul :x mult de tot. e de pe breslo?

dedairis
17.05.2012, 16:49:06
Foarte frumoase, imi place mult textul simplu si fara impopotonari.
si mai imi place si plicul :x mult de tot. e de pe breslo?

Acest plic nu... dar e tot handmade de la o tipa..daca vrei iti dau PM

tigrina
17.05.2012, 21:16:14

Da.....printesa.....la fel gandesc si eu. Cu rochie sirena poti sa fii si nasa, dar printesa cand mai poti sa fii?

mihaela197983
18.05.2012, 12:29:54
iti poti face invitatiile fara sa treci nasii si gata.treci doar asa 'famiile si nasii',fara sa treci nume
speram si la noi sa fie in regula ca altfel nu stim ce o sa facem,nu mai avem la cine apela.

mihaela197983
18.05.2012, 12:35:03

fffff frumoase si poseta la fel de frumoasa cu funda aia rosie.
eu ceva de genul asta o sa am invitatiile

dedairis
18.05.2012, 12:43:19

Cat e de tare !! si plicul cum arata?

geanina_ptk
18.05.2012, 15:21:28

Foarte ingenioase invitatiile..Ce tema ati ales? Calatoriile sau ceva in genul? Pupiciiiii

sera_mara
18.05.2012, 16:35:32
;-) Exact la asta ma gandesc si eu! Spor la pregatiri !

Da.....printesa.....la fel gandesc si eu. Cu rochie sirena poti sa fii si nasa, dar printesa cand mai poti sa fii?

mihaela197983
19.05.2012, 09:11:28
[QUOTE=dedairis;4677143]Cat e de tare !! si plicul cum arata?
[pe plic as vrea sa pun o harta a globului.acu sa vedem ce o sa iasa.

mihaela197983
19.05.2012, 09:13:02
[QUOTE=geanina_ptk;4677376]Foarte ingenioase invitatiile..Ce tema ati ales? Calatoriile sau ceva in genul? Pupiciiiii
da,ca tema avem calatoriile.;-)pup

fiora
19.05.2012, 09:17:40
da,ca tema avem calatoriile.;-)pup[/QUOTE]

foarte frumos, bravo voua, e foarte ingenios...

dedairis
19.05.2012, 23:19:44
[QUOTE=dedairis;4677143]Cat e de tare !! si plicul cum arata?
[pe plic as vrea sa pun o harta a globului.acu sa vedem ce o sa iasa.

Abia asteptam sa vedem si plicul. Sunt convinsa ca sunt geniale

mihaela197983
20.05.2012, 21:46:27
[QUOTE=mihaela197983;4678015]

Abia asteptam sa vedem si plicul. Sunt convinsa ca sunt geniale

Si noi abia asteptam sa vedem ce o sa iasa la final.Abia maine ne ducem la tipografie sa alegem hartia.O sa va arat cand o sa le terminam.pup

mihaela197983
22.05.2012, 08:08:35

am fost la biserica si ni sa spus ca ne mai tb inca o pereche de nasi care sunt ortodocsi:-L adica sa gireze pt cei catolici.parca am fi la banca sa gireze.acu am o nedumerire?tb sa trec si nasii ortodocsi pe invitatie?si la masa de prezidiu tb sa ii pun si pe acesti nasi ortodocsi?
pana acum cateva saptamani nu aveam deloc nasi si acum m am facut cu doua perechi de nasi.:))

dedairis
22.05.2012, 14:18:52
am fost la biserica si ni sa spus ca ne mai tb inca o pereche de nasi care sunt ortodocsi:-L adica sa gireze pt cei catolici.parca am fi la banca sa gireze.acu am o nedumerire?tb sa trec si nasii ortodocsi pe invitatie?si la masa de prezidiu tb sa ii pun si pe acesti nasi ortodocsi?
pana acum cateva saptamani nu aveam deloc nasi si acum m am facut cu doua perechi de nasi.:))

vorba aia.."faci cum vrei , dar sa ramana ca mine", exact asa ti se intampla.. iti pui ce nasi vrei tu..dar sa fie ortodocsi.. ufff. eu nu mai vad atunci rostul nasilor catolici.. va sunt dragi si pe ei ii simtiti drept nasi?
mi se pare un pic aiurea..:-?

mihaela197983
22.05.2012, 14:47:08
vorba aia.."faci cum vrei , dar sa ramana ca mine", exact asa ti se intampla.. iti pui ce nasi vrei tu..dar sa fie ortodocsi.. ufff. eu nu mai vad atunci rostul nasilor catolici.. va sunt dragi si pe ei ii simtiti drept nasi?
mi se pare un pic aiurea..:-?

pai, nasii ortodocsi nu au vrut si dupa i am rugat pe cei catolici si au acceptat si dupa ce am fost la biserica i am sunat pe nasii ortodocsi si le am zis ca a zis preotul ca nasii ortocsi tb doar sa puna coronitele in cap si inca ceva (nu mai stiu ce)atat si nimic mai mult.deci cheltuielile nasilor le suporta cei catolici nu cei ortodocsi.8-}:-?

mihaela197983
30.05.2012, 00:00:47
nu merge......greu cu tehnologia la mine....................nu pot........8-}:-L:-SS:((

am pus pozele pe fb cu invitatiile si rochitica mea de mireasa Bolea Mihaela ma cheama pup

dedairis
30.05.2012, 10:15:42
am pus pozele pe fb cu invitatiile si rochitica mea de mireasa Bolea Mihaela ma cheama pup

Am vazut pe fb..este foarte draguta rochita si iti vine bine.
te-am adaugat si eu: Andreea Mihaila

rbk81
03.06.2012, 14:22:07
Buna,

Imi plac marturiile tale.Imi poti spune de unde le-ai cumparat?

rbk81
03.06.2012, 14:40:55
Buna miresici din luna august.

Si eu voi avea nunta tot in august ,mai exact pe 18 august 2012.Cu pregatirile eu zic ca sunt in schema
-rochia si voalul mi le-am cumparat
-invitatiile sunt gata si am inceput sa le impart
-restaurantul,fomatia,dj-ul,foto-video ii am.

Costumul sotului trebuie sa-l achizitionam,dar mai asteptam putin pt ca vrea sa mai slabeasca.
Inca nu m-am hotarat pe aranjamente ,buchete si lumanari deoarece in fiecare zi imi schimb ideile.
Cu pantofii nu am nici cea mai mica idee ce vreau ,dar cred ca mai am timp sa-mi caut.Poate imi puteti sugera ceva?

Spor la pregatiri!

corinne2
06.06.2012, 12:33:11

salutare, m-am uitat si eu pe fb, foarte tari invitatiile , iar rochita iti vine tare bine.
spor in continuare

geanina_ptk
06.06.2012, 13:39:57
Miresici de august cum mai stati cu emotiile? Mie mi-e teama de caldurile care se anunta in luna noastra :(....In rest sunt fericita ca aproape am terminat cam toate pregatirile mai ales ca am organizat de la distanta nunta...va pup si abia astept sa treaca timpul asta....:d

mihaela197983
06.06.2012, 14:01:18
Miresici de august cum mai stati cu emotiile? Mie mi-e teama de caldurile care se anunta in luna noastra :(....In rest sunt fericita ca aproape am terminat cam toate pregatirile mai ales ca am organizat de la distanta nunta...va pup si abia astept sa treaca timpul asta....:d

Si mie imi e tare teama de caldurile care or sa fie in August.M am uitat pe prognoza si in sud-est o sa fie canicula.#-oAm un stres cu caldura si cu invitatii,dar sper sa fie bine.pup si tie

dedairis
06.06.2012, 17:37:26

eu mai am mici chestii de rezolvat si am emotii cand ma gandesc ca de acum incepe partea aia de planificare numerica mai mare decat hai sa punem la maxim..si ma ia cu strangere de stomac...:-<

legat de temperatura eu fac la Fundata - Brasov si aici este mereu o temperatura moderata, cea mai inalta temperatura a fost 35 grade :))) deci nu imi fac griji.

imi imaginez ce poate sa fie in Bucuresti, sau in alte orase din tara.:gen_03: