PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de AUGUST 2012

Pagini : 1 2 [3]

marrya31
06.06.2012, 21:28:14
Si eu sper sa nu fie foarte cald...noi o sa facem pe terasa restaurantului langa o piscina si nu asi vrea sa imi sara invitatii in piscina de caldura...

Alexandra_O
07.06.2012, 15:02:45
Buna!

Si noi avem nunta in Aug pe 18 in Poiana BV si speram sa nu fie foarte cald deoarece avem cam jumatate din inviatati din UK unde nu prea sunt obisnuiti cu caldura!! ;;)

Eu sunt din ce in ce mai emotionata, planificam toata nunta de la distanta si sper ca totul sa iasa bine in ziua ce mare!

Va pup si spor la prgatiri!!

kamy26
07.06.2012, 15:37:19
Buna,

Sunt noua pe acest site, si eu sunt miresica de august dar am o neliniste caci si eu si viitorul meu sot suntem cam praf cand vine vorba sa dansam. Ma gandeam ca poate stiti sau chiar cunoasteti persoane care fac cursuri particulare pentru valsul miresei dar nu foarte scumpe, eu am cautat pe diferite sit-uri si mi se par ff scumpe sedintele. multumesc f mult

geanina_ptk
11.06.2012, 19:16:29
Buna,

Sunt noua pe acest site, si eu sunt miresica de august dar am o neliniste caci si eu si viitorul meu sot suntem cam praf cand vine vorba sa dansam. Ma gandeam ca poate stiti sau chiar cunoasteti persoane care fac cursuri particulare pentru valsul miresei dar nu foarte scumpe, eu am cautat pe diferite sit-uri si mi se par ff scumpe sedintele. multumesc f mult

Sincer nici eu cu mirele nu suntem dansatori inraiti insa nu vom arunca banii pe cursuri vom incerca sa dansam o melodie care sa ne reprezinte si vom incerca sa scoata in evidenta doa farmecul si vraja acelei seri si nu in ultimul rand dragostea noastra sa pluteasca in aer..Ne vom lasa purtati de val si-atat....;)

marrya31
11.06.2012, 23:21:19
Fetelor sun happy, azi mia ajuns rochita, e atat de frumoasa... am pus pozici la "comandati rochita on-line" (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=1956&p=4699496)

dedairis
12.06.2012, 11:25:03
Fetelor sun happy, azi mia ajuns rochita, e atat de frumoasa... am pus pozici la "comandati rochita on-line" (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=1956&p=4699496)

Am intrat si eu sa-ti vad rochita, ti-am lasat si acolo comentariu..foarte frumoasa este!!

mihaela197983
12.06.2012, 12:22:44

Foarte frumoasa rochita ta..imi place tare mult...sa o porti cu drag pup

geanina_ptk
12.06.2012, 18:10:21

Marya e superba rochita...E nuria cumva? Oricum o sa fii o mireasa fff frumoasa si eleganta...te pup dulce

marrya31
12.06.2012, 19:17:39
Am intrat si eu sa-ti vad rochita, ti-am lasat si acolo comentariu..foarte frumoasa este!!

Foarte frumoasa rochita ta..imi place tare mult...sa o porti cu drag pup

Marya e superba rochita...E nuria cumva? Oricum o sa fii o mireasa fff frumoasa si eleganta...te pup dulce
Multumesc frumos fetelor, sunteti tare dragute:* Deabia astept sa o port..azi am mai imbracato odata, ca am dus-o la nasa sa o tina ea acolo... ma simt asa bine in ea, parca sunt o printesa :) trebuie totusi sa o mai stramtez putin la sani, dar o las pt ultima saptamana... va pup dulce
Geany rochita e inspirata dupa Nuria...:*

geanina_ptk
12.06.2012, 19:29:22
Multumesc frumos fetelor, sunteti tare dragute:* Deabia astept sa o port..azi am mai imbracato odata, ca am dus-o la nasa sa o tina ea acolo... ma simt asa bine in ea, parca sunt o printesa :) trebuie totusi sa o mai stramtez putin la sani, dar o las pt ultima saptamana... va pup dulce
Geany rochita e inspirata dupa Nuria...:*

Chiar esti o printesa cu adevarat..E superba rochita....Cum ai de gand sate faci la par?
Eu am voal ceva asemanator ca al tau insa as vrea niste bucle lejere dar nu stiu daca vreau voalul prins in crestetul capului....pup

marrya31
12.06.2012, 20:44:16
Chiar esti o printesa cu adevarat..E superba rochita....Cum ai de gand sate faci la par?
Eu am voal ceva asemanator ca al tau insa as vrea niste bucle lejere dar nu stiu daca vreau voalul prins in crestetul capului....pup

Multumesc:* chiar ma simt o printesa...Sincera sa fiu nu prea stiu cum o sa ma fac, imi place mult cum vine si cu el desfacut, dar nu cred ca e o idee prea buna, cred ca asi muri de cald... asa ca e posibil sa imi fac un coc lejer,buclat...ca si tine... mie imi place prins asa in crestet...ma gandeam ca poate da bine prins si imediat sub coc, asa vroiam eu initial, dar m-am indragostit de el asa cum mi l-am prins eu... Oricum o sa ma sfatuiesc si cu coafeza...o sa-i trimit zilele astea poze sa vad ce-mi recomanda:D

puflinas
13.06.2012, 12:48:03
Buna vitoare miresici,

Si eu am nunta pe 18.08, hm.. noi avem asa:
- restaurat, dj, foto-video, Biserica
- Invitatiile din care mai avem doar 5 de dat- cardurile de masa
- Rochia de mireasa
- Bautura alcolica si sucurile
- Coregrafia de vals
- verighetele

Urmeaza sa luam si costumul mirelui in cel mai scurt timp posibil... pfu... am niste emotii:">:"> si cum ati spus si voi, ce ne facem cu caldura.....:-SS... cu ajutorul Lui Dumnezeu sper sa fie totul bine

geanina_ptk
13.06.2012, 14:58:20
Buna vitoare miresici,

- Rochia de mireasa
- Coregrafia de vals
- verighetele

Urmeaza sa luam si costumul mirelui in cel mai scurt timp posibil... pfu... am niste emotii:">:"> si cum ati spus si voi, ce ne facem cu caldura.....:-SS... cu ajutorul Lui Dumnezeu sper sa fie totul bine

Esti destul de avansata cu pregatirile...Oricum timpul trece atat de repede,nici nu simti...si eu am pregatit totul in timp sa nu stau cu stres pe ultima suta de metrii..Mai am de cumparat bauturile si mici chestii care trebuiesc atunci cumparate...pupici si spor la miresit

LucianaIoana
13.06.2012, 16:29:07
Buna vitoare miresici,

- Rochia de mireasa
- Coregrafia de vals
- verighetele

Stai foarte bine. Noi inca nu am inceput sa dam invitatiile, nici de dans nu ne-am apucat. Bautura cata ai cumparat, pentru cate persoane ca si noi am vrea sa o luam cat de repede. Cum ai calculat? Costumul nici noi nu l-am luat pentru ca mirele meu crede ca mai are tot timpul din lume. Eu nu mi-am luat nici pantofii inca pentru ca nu mi-am gasit. Sper sa gasesc cat de repede.

geanina_ptk
13.06.2012, 17:41:05
Stai foarte bine. Noi inca nu am inceput sa dam invitatiile, nici de dans nu ne-am apucat. Bautura cata ai cumparat, pentru cate persoane ca si noi am vrea sa o luam cat de repede. Cum ai calculat? Costumul nici noi nu l-am luat pentru ca mirele meu crede ca mai are tot timpul din lume. Eu nu mi-am luat nici pantofii inca pentru ca nu mi-am gasit. Sper sa gasesc cat de repede.

In legatura cu bautura nu te ajuta cei de la restaurant? Pe noi de exemplu in functie de persoanele care le avem ne ajuta cei de.a restaurant cu cantitatea pe persoana,ce se bea mai mult etcetc...Eu nvitatiile le-am impartit deja,mai am cateva insa cei de la decoratiuni ne-au sfatuit sa le impartim cu 3 luni inainte fiind august lumea isi planifica conecediile iar timpul trece asa repede...Eu am terminat si cu incaltamintea,mi-am luat niste sandalute finute si zic eu comode dar oricum voi avea si ceva de schimb,iar mirele e si el pus la punct..Acum abia ast sa vina ziua cea mare..pupici

dedairis
13.06.2012, 17:55:53
In legatura cu bautura nu te ajuta cei de la restaurant? Pe noi de exemplu in functie de persoanele care le avem ne ajuta cei de.a restaurant cu cantitatea pe persoana,ce se bea mai mult etcetc...Eu nvitatiile le-am impartit deja,mai am cateva insa cei de la decoratiuni ne-au sfatuit sa le impartim cu 3 luni inainte fiind august lumea isi planifica conecediile iar timpul trece asa repede...Eu am terminat si cu incaltamintea,mi-am luat niste sandalute finute si zic eu comode dar oricum voi avea si ceva de schimb,iar mirele e si el pus la punct..Acum abia ast sa vina ziua cea mare..pupici

Noi abia acum impartim invitatiile, mai avem de dat.

cu bautura noi calculam cam 0,75 l pt vin de persoana, si cam tot atat la ape si suc. pt alcool tare am zis cam o sticla la 10 pers (whisky, tuica, palinca) si 2-3 sticle de dulcegarii pt doamne( sunt cam minoritare)... ne-am gandit ca stim cat de cat persoanele.. noi avem max 60 invitati.

zilele acestea dam comanda si de costum+pantofi+camasa si toate cele pt miresoi... este atat de pretentios ca nu si-a gasit nimic sa-i placa direct facut si am ramas la varianta de facut la comanda( dureaza cam 1luna)

si eu mai am doar mici chestii care sunt atunci in preajma de luat.

aaa cadou nasilor nu le-am luat inca ca nu stim ce...:-SS

LucianaIoana
13.06.2012, 18:48:46
Mi-au spus cei de la restaurant niste cantitati dar vroiam sa mai stiu si alte pareri. Eu m-am ganit ca e deajuns cu 2 luni inainte daca incepem sa impartim invitatiile. Oricum majoritatea invitatilor stiu de nunta noastra.

alexandraadrian
13.06.2012, 18:58:47
uffff fetelor ma speriati....inseamna ca eu sunt in uram rau.am nunta pe 25 august si inca nu mi-am luat nici rochie, nici miresoiu nu si-a luat costum.
avem doar:
-restarantul( :P logic nu ;)) )
- fotograf, camreman si lautarii
- invitatiile(majoritatea au fost impartite)
- am rezervare la florarie si la cofetarie.
- o parte din bautura o avem
tin sa va spun ca noi nu suntem din romania si o sa ajungem acolo undeva la sfarsitul lunii iulie.
ce parere aveti??

marrya31
13.06.2012, 19:45:23
Nici noi nu avem invitatiile impartite, de fapt nici nu sunt gata, am decis sa le facem noi, dar am intampinat cateva dificultati, ba ramasesem fara hartie,ba am schimbat modelul,ba cartusul de la imprimanta a trebuit schimbat si iubi a luat unu ieftin si prost..pana in final sa hotarat acum doua zile sa ia totusi unul nou...asa ca in week-end trebuie sa bagam tare sa le trimitem acasa si sa se apuce socrii de impartit... uff iubi e tare relaxat,ai mei socrii zic ca e destul timp, numai eu ma stresez ca nu sunt impartite...

alexandraadrian
13.06.2012, 19:59:49
dar restul lucrurilor le ai rezolvate?? adica rochie, pantofi, lenjerie, gentuta si toate cele???
pe mn asta ma streseaza cel mai mult...

multa baftaaaaa at week endul acesta si sa reusiti sa le terminati:*:*:*

marrya31
13.06.2012, 20:20:37
dar restul lucrurilor le ai rezolvate?? adica rochie, pantofi, lenjerie, gentuta si toate cele???
pe mn asta ma streseaza cel mai mult...

multa baftaaaaa at week endul acesta si sa reusiti sa le terminati:*:*:*

Rochita tocmai ce am primit-o acum doua zile, pantofi pot zice ca ii am,doar ca nu sunt multumita de ei si caut altii, lenjerie, o sa fie doar chilotei, sutien are rochita incorporat..gentuta am.. imi mai trebuie o bratara si eventual ceva pt gat, desii sincera sa fiu nu prea ma tenteaza..am si cercelusi trei perechi, trebuie sa ma hotarasc pe care ii port... da cine stie poate pana atunci imi schimb ideea si imi iau un set...
Multumesc sa fie,sper sa le terminam, desii parca prevad ca o sa muncesc decat eu la ele...iubi lucreaza deobicei in week-end...

geanina_ptk
15.06.2012, 01:27:30
Noi abia acum impartim invitatiile, mai avem de dat.

cu bautura noi calculam cam 0,75 l pt vin de persoana, si cam tot atat la ape si suc. pt alcool tare am zis cam o sticla la 10 pers (whisky, tuica, palinca) si 2-3 sticle de dulcegarii pt doamne( sunt cam minoritare)... ne-am gandit ca stim cat de cat persoanele.. noi avem max 60 invitati.

zilele acestea dam comanda si de costum+pantofi+camasa si toate cele pt miresoi... este atat de pretentios ca nu si-a gasit nimic sa-i placa direct facut si am ramas la varianta de facut la comanda( dureaza cam 1luna)

si eu mai am doar mici chestii care sunt atunci in preajma de luat.

aaa cadou nasilor nu le-am luat inca ca nu stim ce...:-SS

Cadou la nasi nici noi nu am luat inca....Chiar nu prea am nici o idee,de fapt aveam una ( o lenjerie de pat de la louis vuitton si un steamer) dar nu e de acord mirele spune ca ne facem de ras cu un astfel de cadou 8-}...deci in concluzie nu mai am nici o idee,chiar nu stiu ce o sa le luam pana la urma...pupici

geanina_ptk
15.06.2012, 01:31:10
uffff fetelor ma speriati....inseamna ca eu sunt in uram rau.am nunta pe 25 august si inca nu mi-am luat nici rochie, nici miresoiu nu si-a luat costum.
avem doar:
-restarantul( :P logic nu ;)) )
- fotograf, camreman si lautarii
- invitatiile(majoritatea au fost impartite)
- am rezervare la florarie si la cofetarie.
- o parte din bautura o avem
tin sa va spun ca noi nu suntem din romania si o sa ajungem acolo undeva la sfarsitul lunii iulie.
ce parere aveti??

Nici noi nu suntem in Romania..Am organizat totul de la distanta si acum suntem pe terminate..Mai avem bautura si mici chestii gen prajituri pt starea civila,smapanie etc...Orium lucruri minore ca sa zic asa....Oricum daca va duceti pe la sf lunii iulie acasa ai timp zic eu de toate ,numai ca o sa fii putin stresata mai ales ca esti pe ultima suta de metrii...te pupic dulce si succes

marrya31
15.06.2012, 01:40:21
Nici noi nu am luat cadou nasilor nu prea stiu ce sa le iau si sa si aprecieze, cel mai probabil va fi o lenjerie si m-am gandit sa le facem pe o sticla gravat "pentru cei mai buni/frumosi nasi" si un citat ceva, cu numele noastre si data nuntii, un fel de premiu si sa-l imanam nasilor in timpul nuntii.. ar mai merge si prosoape cu numele lor..

sera_mara
19.06.2012, 13:34:06
Eu una am impresia ca sunt in intarziere cu tot! Noi am reusit pana acum sa :
-facem/dam invitatiile
-am cumparat costumul miresoiului si rochita mea de mireasa(cu toate accesoriile)
-restaurantul, Dj-ul, fotograf,cameraman,aranjamente sala + flori.
Trebuie sa imi gasesc urgent un loc unde sa ma coafez si sa ma machez:-SS, mai avem de cumparat hainele pt cununia civila,tortul habar am unde sa il fac si multe altele care nu reusim sa le definitivam.
Frica mea majora este ca nu o sa reusesc sa le pun la punct pana la nunta. Ai mei parinti sunt stresati la maxim si imi transmit si mie acesta stare :((.
Despre cadoul nasilor nici nu se pune problema pt ca habar avem ce le putem lua pt ca ei sunt genul de oameni care au de toate si nici nu poti sa afli mai nimic de la ei!
Spor la pregatiri tuturor !

marrya31
19.06.2012, 13:47:55
Eu una am impresia ca sunt in intarziere cu tot! Noi am reusit pana acum sa :
-facem/dam invitatiile
-am cumparat costumul miresoiului si rochita mea de mireasa(cu toate accesoriile)
-restaurantul, Dj-ul, fotograf,cameraman,aranjamente sala + flori.
Trebuie sa imi gasesc urgent un loc unde sa ma coafez si sa ma machez:-SS, mai avem de cumparat hainele pt cununia civila,tortul habar am unde sa il fac si multe altele care nu reusim sa le definitivam.
Frica mea majora este ca nu o sa reusesc sa le pun la punct pana la nunta. Ai mei parinti sunt stresati la maxim si imi transmit si mie acesta stare :((.
Despre cadoul nasilor nici nu se pune problema pt ca habar avem ce le putem lua pt ca ei sunt genul de oameni care au de toate si nici nu poti sa afli mai nimic de la ei!
Spor la pregatiri tuturor !

Iubita esti ok, nu te agita prea tare..eu ce sa zic de mine ca nu am impartit invitatiile :D i-am zis eu lui iubi ieri ca trebuiau de mult date, poate ne trezim ca nu ne vine lumea la nunta... Intradevar trebuie sa te grabesti cu coafatul si machiajul, cei mai buni deobicei sunt luati si cu luni bune inainte...

iuliadumitru
25.06.2012, 17:17:01
Buna si noi avem nunta tot pe 18 august:)Se pare ca noi suntem in avans cu totul, mai putin dansul...nasii nostri au nunta sambata asta, deci si ei vor fi on time pt nunta noastra;)...Cat despre cadou pt nasi, se spune ca valoarea sa trebuie sa fie apropiata de cea a cheltuielilor nasilor, motiv pt care noi le vom lua un televizor la 2-3000 lei.Nasa a zis ca vrea lenjerie, dar noua ni s-a parut prea putin.

alexandraadrian
06.07.2012, 13:10:15
Fetelor....vreau sa va intreb ceva....cadoul nasilor cine trebuie sa-l ia?? Noi sau parintii miresei??
Mama o tine una si buna ca ea trebuie sa-i ia cadou....
Va pup

geanina_ptk
06.07.2012, 17:43:12
Fetelor....vreau sa va intreb ceva....cadoul nasilor cine trebuie sa-l ia?? Noi sau parintii miresei??
Mama o tine una si buna ca ea trebuie sa-i ia cadou....
Va pup

Din ce stiu eu mirii trebuie sa cumpere cadou pt nasi drept multumire..Cel putin asa e in zona la noi.. Dar daca mami tau are placerea sa le ia un
cadou nasilor fa-i placerea asta..pup

alexandraadrian
06.07.2012, 20:35:33
nu stiu, ca nu e neaparat o placere, e mai mult o obligatie, ca asa e traditia ....si totusi nu as vrea sa o pun nici pe ea la o alta cheltuiala in plus dar sa vedem.
multumesc pentru raspuns.
te pup

valentinavalentina1988
12.07.2012, 18:32:39
Buna fetelor,
Eu pot zice ca sunt bine cu pregatirile..imi mai raman lucrurile urmatoare de facut ( cand ajung acasa pe 24 iulie):
-Inregistrarea casatoriei civile la starea civila din Romania( ca suntem casatoriti civil de 2 ani)
-Trebuie sa ma decid asupra decoratiei( tipuri de flori, lumanari, etc.)
-Cumparat bauturi ( pe langa cele pe care le propune restaurantul)+sampanie/vin spumant
-Cumparat pantofi pentru mine si bijuterii
-Gasit acordeonist + comandat colac si prajituri pentru acasa
- Si cel mai important : gasit nasi cu mai putin de doua luni inainte de nunta si eventual schimbat invitatiile pentru ca am scris numele nasilor care ne lasa( de fapt se lasa unul pe altul ca divorteaza).

any.tatar
13.07.2012, 23:25:30
Buna fetelor!
Sunt noua pe aici, am si eu nunta pe 23 august in Negresti-Oas, jud Satu Mare daca ati auzit de acest oras.
Cu pregatirile stau asa si asa...rochia ii gata, mi-am comandat-o aici in paris, ca eu momentan sunt pe aici, dar pantofi si accesooriile ink nu le am luat, plec acasa peste 2 sapt si am sa trag o fuga pe la cluj poate imi gasesc pe acolo ceva frumos, mi-ar trebui ceva pantofiori cu toc mic 3-4 cm ca mirele meu ii cat mine la inaltime aproximativ deci oferta ii limitata pentru mine...din pacate:(.....ce ma mai intereseaza un barman, ma bate gandul sa fac un cocktail-bar pt ca nu am nunta mare de vreo 120 de pers si m-am gandit ca ar fi frumos...aveti ceva informatii cu care ma puteti ajuta va rog...ms:*

sera_mara
17.07.2012, 11:29:35
Buna fetelor,
Eu pot zice ca sunt bine cu pregatirile..imi mai raman lucrurile urmatoare de facut ( cand ajung acasa pe 24 iulie):
-Inregistrarea casatoriei civile la starea civila din Romania( ca suntem casatoriti civil de 2 ani)
-Trebuie sa ma decid asupra decoratiei( tipuri de flori, lumanari, etc.)
-Cumparat bauturi ( pe langa cele pe care le propune restaurantul)+sampanie/vin spumant
-Cumparat pantofi pentru mine si bijuterii
-Gasit acordeonist + comandat colac si prajituri pentru acasa
- Si cel mai important : gasit nasi cu mai putin de doua luni inainte de nunta si eventual schimbat invitatiile pentru ca am scris numele nasilor care ne lasa( de fapt se lasa unul pe altul ca divorteaza).

Imi pare rau pentru voi :( . Cu nasii chiar e o problema pt ca e destul de greu sa gasesti nasi intr-un timp asa de scurt dar eu va urez mult mult noroc !

ionutzikaf
21.07.2012, 12:06:16
Buna fetelor!
Sunt noua pe aici, am si eu nunta pe 23 august in Negresti-Oas, jud Satu Mare daca ati auzit de acest oras.
Cu pregatirile stau asa si asa...rochia ii gata, mi-am comandat-o aici in paris, ca eu momentan sunt pe aici, dar pantofi si accesooriile ink nu le am luat, plec acasa peste 2 sapt si am sa trag o fuga pe la cluj poate imi gasesc pe acolo ceva frumos, mi-ar trebui ceva pantofiori cu toc mic 3-4 cm ca mirele meu ii cat mine la inaltime aproximativ deci oferta ii limitata pentru mine...din pacate:(.....ce ma mai intereseaza un barman, ma bate gandul sa fac un cocktail-bar pt ca nu am nunta mare de vreo 120 de pers si m-am gandit ca ar fi frumos...aveti ceva informatii cu care ma puteti ajuta va rog...ms:*

Salut ii gasesti pe faceb..pe cei de la di vino barcatering...din satu mare..poate te ajuta ei..daca mai sunt liberi atunci si daca o sa-ti convina preturile. Pupici

valentinavalentina1988
21.07.2012, 12:16:32
Fetelor,
Mi-am gasit nasi. Varul meu, care are nunta sapt viitoare,si cu viitoarea lui sotie au acceptat sa ne cunune. In plus, par sa-si ia in serios rolul de nasi, ceea ce ne face mare placere.( noi le propusesem initial macar sa ne tina lumanarile la biserica).

geanina_ptk
21.07.2012, 15:23:54
Fetelor,
Mi-am gasit nasi. Varul meu, care are nunta sapt viitoare,si cu viitoarea lui sotie au acceptat sa ne cunune. In plus, par sa-si ia in serios rolul de nasi, ceea ce ne face mare placere.( noi le propusesem initial macar sa ne tina lumanarile la biserica).

Ma bucur f mult pt tine..Bine ca ai scapat de acest stres...Spor la miresit pupici

Valitza
22.07.2012, 18:56:22
Bine v-am gasit miresici de August,ma alatur si eu voua :)

any.tatar
23.07.2012, 08:54:09
Salut ii gasesti pe faceb..pe cei de la di vino barcatering...din satu mare..poate te ajuta ei..daca mai sunt liberi atunci si daca o sa-ti convina preturile. Pupici

Ms mult! O sa-i contactez sa vedem ce oferte au...!

dedairis
23.07.2012, 14:23:26
Bine v-am gasit miresici de August,ma alatur si eu voua :)

Bine ai venit draga mea,

cum stai cu pregatirile. Mai este atat de putin!

Valitza
24.07.2012, 12:12:17
Bine ai venit draga mea,

cum stai cu pregatirile. Mai este atat de putin!
Ma crezi daca iti spun ca nu am stabilit nici meniul ,nici aranjamentele florale si nici marturiile? :))
E nasol ca miresoiul meu are foarte multa treaba dar mi-a zis ca saptamana asta rezolvam

Pe 2-3 august ma duc la proba sa vad cum mi-a iesit rochia iar pe 9 august mergem sa ridicam verighetele.Deocamdata nu sunt stresata deloc ba chiar ma si mir :))

sera_mara
24.07.2012, 14:33:30
Bun venit draga mea!Mai ai timp sa stabilesti destule! Spor la miresit sa sa iti pastrezi calmul pana in apropierea zilei "X" :) .

Ma crezi daca iti spun ca nu am stabilit nici meniul ,nici aranjamentele florale si nici marturiile? :))
E nasol ca miresoiul meu are foarte multa treaba dar mi-a zis ca saptamana asta rezolvam

Pe 2-3 august ma duc la proba sa vad cum mi-a iesit rochia iar pe 9 august mergem sa ridicam verighetele.Deocamdata nu sunt stresata deloc ba chiar ma si mir :))

dedairis
24.07.2012, 15:21:35

Mai ai timp este ok. Atat sa ai stabilite deja cele care se recruteaza din timp( DJ, foto, video, machiaj, coafura etc.)

Sambata ne-am luat si noi verighetele si am avut noroc ca ne-au venit fix cele din vitrina pe care pusesem ochii :)))

Spor in continuare!

Mirendru
24.07.2012, 15:42:38
Fetelor, ma alatur si eu voua, miresicilor de august, se pare k ne apropiem cu pasi repezi de ziua cea mare. Va pup si spor la pregatiri :)

Valitza
25.07.2012, 11:05:35
La mine incepe numaratoarea inversa...deja intru in panica :))

alexalina
26.07.2012, 00:37:25
eu nici nu mai pot sa dorm si in fiecare zi parca apare ceva nou...la mine e mai greu ca eu nu sunt in tara abia pe 6 ajung dar am muzica rest foto video decoratiuni si rochita care e doar croita pt moment....mirele nu are nimic sper sa gasim repede si sa nu ne stresam prea tare ca eu sunt terminata deja

sera_mara
26.07.2012, 11:18:20
eu nici nu mai pot sa dorm si in fiecare zi parca apare ceva nou...la mine e mai greu ca eu nu sunt in tara abia pe 6 ajung dar am muzica rest foto video decoratiuni si rochita care e doar croita pt moment....mirele nu are nimic sper sa gasim repede si sa nu ne stresam prea tare ca eu sunt terminata deja

Stai linistita ca esti bine :) .In ceea ce priveste miresoii ,ei isi aleg mult mai repede lucrurile decat noi :).Al meu si-a cumparat tot in 2 zile:D. Ar trebui sa te grabesti cu machiajul si coafura pentru ca cei buni sunt luati din timp. Spor la miresit :*

alexalina
26.07.2012, 23:41:45
manichiura coafura machiaj am programare de prin iunie.....dar mama a avut grija de astea ca eu daca sunt pleacata nu pot sa fac prea multe stie cineva unde as putea gasi costume cat de cat mai deosebite ca miresoiul meu e foarte pretentios

Valitza
27.07.2012, 07:59:36
Cu machiajul am rezolvat..acum trebuie sa-mi gasesc si coafeza.Stresul meu cel mare acum este rochia de mireasa,mi-e frica de momentul in care ma voi duce la proba...poate nu-mi va place rochia :))

Valitza
27.07.2012, 08:03:36
manichiura coafura machiaj am programare de prin iunie.....dar mama a avut grija de astea ca eu daca sunt pleacata nu pot sa fac prea multe stie cineva unde as putea gasi costume cat de cat mai deosebite ca miresoiul meu e foarte pretentios
Si al meu este pretentios de aceea nu cred ca ma voi duce cu el ca sa isi cumpere.El si-a mai luat costume din IDM (parca la etaj) si este multumit de calitate.Mai este si Apaca din cate am auzit pe la fete

sera_mara
31.07.2012, 16:05:12
Buna fetelor,
Cum stati cu pregatirile si mai ales cu emotiile?

http://dwdf.daisypath.com/GVVGp3.png (http://daisypath.com)

dedairis
31.07.2012, 16:29:54
Buna fetelor,
Cum stati cu pregatirile si mai ales cu emotiile?

http://dwdf.daisypath.com/GVVGp3.png (http://daisypath.com)

Buna,

pregatirile sunt din ce in ce mai intense, sunt multe taiate de pe TO DO LIST, dar ramane partea grea de aranjat la mese, sunat dupa confirmari. Si am emotii cu carul. Imi e teama sa nu uit ceva. Eu am pe 11 august si cununia civila, si am si aici o masa si destula lume care vine.. si ufff:-SS

BlueEyedGirl
31.07.2012, 18:53:47
Buna augustinelor,
Ma realatur si eu voua! :* Mai avem atat de putin! ;))
Vineri voi intra in concediu si sper sa mai rezolv atunci restul lucrurilor si detaliilor care nu le-am pus inca la punct. Spor la miresit! :*

geanina_ptk
31.07.2012, 19:06:54
Buna augustinelor,
Ma realatur si eu voua! :* Mai avem atat de putin! ;))
Vineri voi intra in concediu si sper sa mai rezolv atunci restul lucrurilor si detaliilor care nu le-am pus inca la punct. Spor la miresit! :*

Cum stai cu emotiile..Eu deja am un gol in stomac..Astazi a plecat al meu iubit spre Romania,eu mai am de muncit putin dar abia astept sa treaca timpul si sa plec si eu...Eu mai am niste maruntisuri si sa vb cu furnizorii..Acum am emotii din cauza confirmarilor...Offf abia astept sa am toate confirmarile sa imi iau de-o grija...pupici

BlueEyedGirl
01.08.2012, 18:41:23
Cum stai cu emotiile..Eu deja am un gol in stomac..Astazi a plecat al meu iubit spre Romania,eu mai am de muncit putin dar abia astept sa treaca timpul si sa plec si eu...Eu mai am niste maruntisuri si sa vb cu furnizorii..Acum am emotii din cauza confirmarilor...Offf abia astept sa am toate confirmarile sa imi iau de-o grija...pupici

Cu confirmarile avem si noi emotii. In rest suntem ok. Astazi am aflat ca iau concediul doar miercurea viitoare. [-(
Nu mi-am cumparat inca pantofii si vreau pantofi grena. Sper sa gasesc...
Trebuie sa comandam lumanarile si lampioanele, insa astept sa iau concediul, sa fiu acasa cand vine curierul.
Mai am uneori momente de stres, dar nu ma tin mai mult de 10 minute. :))
Tu ai mai putin decat mine! Spor in continuare! :*

dedairis
02.08.2012, 11:02:20
Cu confirmarile avem si noi emotii. In rest suntem ok. Astazi am aflat ca iau concediul doar miercurea viitoare. [-(
Nu mi-am cumparat inca pantofii si vreau pantofi grena. Sper sa gasesc...
Trebuie sa comandam lumanarile si lampioanele, insa astept sa iau concediul, sa fiu acasa cand vine curierul.
Mai am uneori momente de stres, dar nu ma tin mai mult de 10 minute. :))
Tu ai mai putin decat mine! Spor in continuare! :*

nu ti-ai luat inca pantofii? Si rochia ai ajustat-o?
Stiu ca eu m-am dus cu pantofii cand mi-a luat dimensiuni pt scurtat. :-\

sera_mara
02.08.2012, 14:40:39
Nici eu nu mi-am luat pantofii , dar sincer acum sunt ultima mea grija! Sincer va spun ca atunci cand ma gandesc la ziua X ma apuca niste emotii groaznice:-SS. Ma incearca tot felul de sentimente si emotii care ma coplesesc. Mi-e tare frica sa nu am surprize neplacute din partea invitatiilor pt ca am pregatit nunta asta de un an si jumatate noi doi fara ajutor si ne dorim sa iasa minunat. Din punct de vedere al prgatirilor mai am mici chestii pe care nu le pot face decat in apropiere(tortul si florile...pe care mi le face o prietena).
Spor la pregatirii si cat mai putine emotii;-).

http://dwdf.daisypath.com/2FK7p3.png (http://daisypath.com)

marrya31
02.08.2012, 17:58:32
Buna fetele... mai e putintel si urmam ;;) nici nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul... Noi mai avem cateva detalii de pus la punct, am mers mai greu, deoarece suntem in "renovare" cu casa...
Pup dulce si spor la treburi!

BlueEyedGirl
02.08.2012, 18:59:11
nu ti-ai luat inca pantofii? Si rochia ai ajustat-o?
Stiu ca eu m-am dus cu pantofii cand mi-a luat dimensiuni pt scurtat. :-\

Am probat rochita cu o pereche de pantofi care se potrivesc cu marimea tocului care il caut. Acum 2-3 cm ma gandesc ca permite si rochita... Sper sa fie ok... ;))
Oricum, multe miresici si-au schimbat pantofii la restaurant sa fie mai comode, asa ca sper sa ma descurc si cu grija asta. :D

Nici eu nu mi-am luat pantofii , dar sincer acum sunt ultima mea grija! Sincer va spun ca atunci cand ma gandesc la ziua X ma apuca niste emotii groaznicehttp://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_nailbiting.gif. Ma incearca tot felul de sentimente si emotii care ma coplesesc. Mi-e tare frica sa nu am surprize neplacute din partea invitatiilor pt ca am pregatit nunta asta de un an si jumatate noi doi fara ajutor si ne dorim sa iasa minunat. Din punct de vedere al prgatirilor mai am mici chestii pe care nu le pot face decat in apropiere(tortul si florile...pe care mi le face o prietena).
Spor la pregatirii si cat mai putine emotiihttp://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_wink.gif.

Eu zic sa nu te stresezi pentru lucruri pe care nu poti sa le schimbi. Surprize de la invitati posibil sa fie, insa nu putem schimba nimic. Sper sa fie cat mai putine... Si asta este!... http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif
Cred ca toate ne dorim sa iasa totul frumos, asa cum ne propunem. Eu in ziua nuntii imi propun sa nu ma enervez si stresez de la nimic. Va fii cea mai frumoasa zi, indiferent ce se va intampla!
Pupici si spor! http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_kiss.gif

Valitza
02.08.2012, 19:44:46
Am si eu niste emotii de imi vine sa o rup la fuga :)) Maine dimineata la ora 10 am proba la rochie.Mi-am cumparat sandalele ca sa nu ma duc la proba nepregatita

Acestea sunt sandalele ,imi sunt tare dragi dar imi voi mai cumpara o pereche si pentru dans

sera_mara
03.08.2012, 10:44:02
Am si eu niste emotii de imi vine sa o rup la fuga :)) Maine dimineata la ora 10 am proba la rochie.Mi-am cumparat sandalele ca sa nu ma duc la proba nepregatita

Acestea sunt sandalele ,imi sunt tare dragi dar imi voi mai cumpara o pereche si pentru dans

Sunt foarte frumose! Sa le porti sanatoasa si sa iti aduca noroc!Te pup

alexandraadrian
03.08.2012, 12:05:01
buna ziua tuturor!! fetelor se pare ca ne-a mai ramas ff putin...noi deocamdata nu avem ff mari emotii...mai avem mici pregatiri, dar acestea in ultima saptamana(gen flori, tort...)azi am facut comanda si ptr verighete(pe care abia abia le-am gasit, ca nu prea ne placeau ;)) )....mie mai imi trebuiesc pantofiorii.

la fel ca voi avem mici emotii cu, confirmariledar aia e...noi sa fim fericiti sa iasa totul aja cum ne dorim.
va pup fetelor pe toate si spor la pregatiri.

Valitza
03.08.2012, 15:56:15
Sunt foarte frumose! Sa le porti sanatoasa si sa iti aduca noroc!Te pup
Saru'mana :*

Am ajuns si eu acasa de la proba .Totul a decurs bine mai ales cand am probat rochia iar croitoreasa mi-a spus ca am slabit de cand mi-a luat masurile ;)) Va arat rochita mea desi nu este terminata,saptamana viitoare va fi gata.

dedairis
03.08.2012, 16:53:59
Saru'mana :*

Am ajuns si eu acasa de la proba .Totul a decurs bine mai ales cand am probat rochia iar croitoreasa mi-a spus ca am slabit de cand mi-a luat masurile ;)) Va arat rochita mea desi nu este terminata,saptamana viitoare va fi gata.

iti vine foarte bine rochita. Yeee inca putin !

Abia astept sa ma duc si eu sa-mi ridic rochita mea draga.

BlueEyedGirl
03.08.2012, 21:49:09
Am si eu niste emotii de imi vine sa o rup la fuga http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_laughloud.gif Maine dimineata la ora 10 am proba la rochie.Mi-am cumparat sandalele ca sa nu ma duc la proba nepregatita

Wow! Ce dulci sunt pantofii! Sper sa imi gasesc si eu pantofiorii... Maine merg la cautat! http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_giggle.gif

Saru'mana http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_kiss.gif

Am ajuns si eu acasa de la proba .Totul a decurs bine mai ales cand am probat rochia iar croitoreasa mi-a spus ca am slabit de cand mi-a luat masurile http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_giggle.gif Va arat rochita mea desi nu este terminata,saptamana viitoare va fi gata.

Ce finuta si draguta e rochita! Iti sta foarte bine! :*

alinuta_cry
04.08.2012, 23:27:38
hello!

Si eu sunt miresica de august 2012...si pe ultima suta d emetri au aparut primele dezamagiri....neseriozitatea invitatilor, care intai au spus ca vin la nunta, apoi cand am sunat pentru confirmari au bagat capul la cutie si gasesc scuze din ce in ce mai patetice ca sa nu ajunga......in sfarsit.......

Problema este ca iti lasa un gust amar si te demoralizeaza....ceea ce trebuie sa fie cea mai frumoasaa zi din viata ta, inca de mica, se transforma in cosmar (ca am inceput amandoi sa vorbim in somn...eu de cum ii aranjez la mese, iar iubi da telefoane sa vorbeasca cu furnizorii)..............nu ne asteptam la o asa lovitura.......o sa trebuiasca sa platim din buzunar 10 meniuri...si alea in euro....deci distractie, cu ghilimelele de riguare.......

In rest, am cam terminat cu pregatirile.....

PS: de unde ati cumparat bijuteriile pentru rochie?

BlueEyedGirl
04.08.2012, 23:40:03
hello!

Si eu sunt miresica de august 2012...si pe ultima suta d emetri au aparut primele dezamagiri....neseriozitatea invitatilor, care intai au spus ca vin la nunta, apoi cand am sunat pentru confirmari au bagat capul la cutie si gasesc scuze din ce in ce mai patetice ca sa nu ajunga......in sfarsit.......

Problema este ca iti lasa un gust amar si te demoralizeaza....ceea ce trebuie sa fie cea mai frumoasaa zi din viata ta, inca de mica, se transforma in cosmar (ca am inceput amandoi sa vorbim in somn...eu de cum ii aranjez la mese, iar iubi da telefoane sa vorbeasca cu furnizorii)..............nu ne asteptam la o asa lovitura.......o sa trebuiasca sa platim din buzunar 10 meniuri...si alea in euro....deci distractie, cu ghilimelele de riguare.......

In rest, am cam terminat cu pregatirile.....

PS: de unde ati cumparat bijuteriile pentru rochie?

Bine ai venit printre noi! :*
A trebuit sa dai numarul exact de meniuri inainte de confirmari?! Noua ne-au spus ca il vom da in ultima saptamana si in functie de acela vom plati. Cat despre confirmari... Da, sunt dezamagiri, insa eu sunt de parere ca cei care vor fi alaturi de tine la nunta sunt cei care conteaza cu adevarat. Pentru restul nici nu vreau sa ma intristez sau ma agit. Da, poate sunt 1, 2, 3 cupluri care chiar au probleme si chiar nu pot ajunge, insa majoritatea ar putea sa vina daca ar vrea. Doar de nunta s-a stiut din timp.....
Cat despre bijuterii, eu le-am luat de la o florarie... :)) Nu sunt foarte incantata de ele si inca mai caut, insa sunt ca masura de backup. :))
Pupici! :*

OlivT
05.08.2012, 01:10:46
Am intrat pe linie dreapta.......:-SS:-SS:-SS

BlueEyedGirl
05.08.2012, 11:23:53
Am intrat pe linie dreapta.......:-SS:-SS:-SS

Intr-adevar! Cand va citesc pe voi ma iau emotiile! :)) :*

Am fost ieri dupa pantofiori, dar nu am gasit... In schimb si-a luat al meu pantofii.
Miercuri sau joi o sa umblu special doar dupa pantofi, ca deja incepe sa ma streseze gandul... :-SS

Valitza
05.08.2012, 18:55:28
Eu momentan nu am emotii dar de slabit am mai slabit nitel:)) Ganditi-va ca noi inca nu am stabilit meniurile si nici nu am vorbit cu organizatoarea ca sa alegem florile si ce o mai trebui :))
Si colac peste pupaza mi s-a umflat o parte din gingie de ma seaca.De maine intru pe antibiotic sa nu ma trezesc naiba mireasa cu falca umflata :))

dedairis
06.08.2012, 14:05:53
Bine ai venit printre noi! :*
A trebuit sa dai numarul exact de meniuri inainte de confirmari?! Noua ne-au spus ca il vom da in ultima saptamana si in functie de acela vom plati. Cat despre confirmari... Da, sunt dezamagiri, insa eu sunt de parere ca cei care vor fi alaturi de tine la nunta sunt cei care conteaza cu adevarat. Pentru restul nici nu vreau sa ma intristez sau ma agit. Da, poate sunt 1, 2, 3 cupluri care chiar au probleme si chiar nu pot ajunge, insa majoritatea ar putea sa vina daca ar vrea. Doar de nunta s-a stiut din timp.....
Cat despre bijuterii, eu le-am luat de la o florarie... :)) Nu sunt foarte incantata de ele si inca mai caut, insa sunt ca masura de backup. :))
Pupici! :*

bijuterii de la florarie... :)) asta e tare .. sa inteleg ca este o florarie mai gen consignatie.. ca altfel nu pricep :D

eu n-am avut pana acum probleme cu confirmarile.. nici nu am avut asteptari prea mari. Le-am zis din start: vii sau nu.. si cu asta basta.. la cine am vazut ca erau asa in dubii i-am trecut din start pe "nu" ca sa nu am surprize neplacute. :)

sera_mara
06.08.2012, 14:57:20
bijuterii de la florarie... :)) asta e tare .. sa inteleg ca este o florarie mai gen consignatie.. ca altfel nu pricep :D

eu n-am avut pana acum probleme cu confirmarile.. nici nu am avut asteptari prea mari. Le-am zis din start: vii sau nu.. si cu asta basta.. la cine am vazut ca erau asa in dubii i-am trecut din start pe "nu" ca sa nu am surprize neplacute. :)

Asa am procedat si noi , i-am intrebat fara rusine daca vin sau nu! Cu toate astea am avut surprize neplacute(chiar aseara ne-au anulat 2 persone apropiate dupa ce ce-au spus ca vin sigur 100%).Oricum noi saptamana asta vom da un numar minim la restaurant(cu 20 pers mai putin fata de confirmati), daca pana miercurea viitoare nu mai imi anuleaza cineva voi mai suplimenta cu inca 10-15 si restul ii las asa pt ca oricum se vor mai gasi ceva neseriosi care au confirmat si care nu vor veni!
In rest cum stati cu pregatirile? Noi ne-am programat la starea civila:), ne-am cumparat sucurile si toate bauturile alcoolice si maine ne ducem sa dam comanda de tort.Mai imi ramne pt saptamana viitoare sa cumpar florile si fructe si.......astept ziua cea mare:-SS.

Spor la pregatiri si cat mai putini nervi!

dedairis
06.08.2012, 15:02:11
Asa am procedat si noi , i-am intrebat fara rusine daca vin sau nu! Cu toate astea am avut surprize neplacute(chiar aseara ne-au anulat 2 persone apropiate dupa ce ce-au spus ca vin sigur 100%).Oricum noi saptamana asta vom da un numar minim la restaurant(cu 20 pers mai putin fata de confirmati), daca pana miercurea viitoare nu mai imi anuleaza cineva voi mai suplimenta cu inca 10-15 si restul ii las asa pt ca oricum se vor mai gasi ceva neseriosi care au confirmat si care nu vor veni!
In rest cum stati cu pregatirile? Noi ne-am programat la starea civila:), ne-am cumparat sucurile si toate bauturile alcoolice si maine ne ducem sa dam comanda de tort.Mai imi ramne pt saptamana viitoare sa cumpar florile si fructe si.......astept ziua cea mare:-SS.

Spor la pregatiri si cat mai putini nervi!

Noi avem sambata civila si suntem in grafic. Doar vineri sa luam fructele ca sa fie proaspete, in rest avem totul. Si evident buchetelul meu de flori sa-l iau sambata.

Pentru nunta avem si aici totul pregatit. Mai avem doar florile sa le ridic pe 24. Azi m-a sunat si de la rochita ca este gata si ca pot merge sa o iau acasa. Abia astept !!!! :madlaugh::madlaugh:

BlueEyedGirl
06.08.2012, 19:55:25
Daca tot veni vorba de civila, eu trebuie sa depun actele in 16 august. Am auzit ca acele contracte prenuptiale care se impun sunt valabile doar 24 sau 48 de ore. In 15 august e zi libera de la stat...
Deci, daca va rog frumos, imi spuneti si mie cat au durat analizele medicale, actele necesare si pasii care au trebuit facuti pana la depunere?!
Multumesc frumos! :*

Valitza
06.08.2012, 20:20:07
Daca tot veni vorba de civila, eu trebuie sa depun actele in 16 august. Am auzit ca acele contracte prenuptiale care se impun sunt valabile doar 24 sau 48 de ore. In 15 august e zi libera de la stat...
Deci, daca va rog frumos, imi spuneti si mie cat au durat analizele medicale, actele necesare si pasii care au trebuit facuti pana la depunere?!
Pai eu sunt din Bucuresti si al meu din Buftea.A vorbit soacra-mea cu o asistenta din oras si o sa-i dam ceva acolo ca sa ne dea certificatul ala...sa nu mai stam dupa analize ca nu mai avem timp.Noi pe 13 trebuie sa depunem actele la primarie

dedairis
07.08.2012, 10:09:42

Certificatul prenuptial( medical) are valabilitate 14 zile si trebuie sa aibe valabilitatea inclusiv ziua in care are loc cununia civila. daca depui actele pe 16 aug, asta inseamna ca pe 25 aveti cununia, iar certificatul trebuie emis de pe 13 august cel mai devreme. Analizele au valabilitate mai mult timp( dureaza rezultatul lor o saptamana - daca ti le faci pe bune).
Eu am depus deja actele pe 2 august si sambata am cununia civila.

Valitza
07.08.2012, 12:51:12
Da,asa mi-l da si mie cu data de 13

BlueEyedGirl
07.08.2012, 18:18:10
Multumesc frumos pentru raspunsuri! :*

Valitza
13.08.2012, 12:50:56
Ce faceti miresici? Cum stati cu pregatirile? Noi momentan suntem la capitolul confirmari. Mor de draci...nimeni nu a sunat sa confirme...am inceput noi sa sunam. Pana acum avem 130 de confirmatii.

dedairis
13.08.2012, 13:16:32
Ce faceti miresici? Cum stati cu pregatirile? Noi momentan suntem la capitolul confirmari. Mor de draci...nimeni nu a sunat sa confirme...am inceput noi sa sunam. Pana acum avem 130 de confirmatii.

uff daa la capitolul confirmari asa se intampla. Noi am terminat deja cu confirmarile. Am doar cateva persoane pe care le-as mai suna asa... :)))

noi avem 60 pers..nu-mi fac griji.

Am avut in schimb sambata cununia civila la care am dat si aici masa la restaurant si a fost practic tot ca o nunta :))

Valitza
13.08.2012, 13:27:33
Noi avem cununia in aceeasi zi . Mai avem si noi cativa de sunat si cativa cu semnul intrebarii deoarece au zis sa-i mai lasam sa se gandeasca :))

LucianaIoana
13.08.2012, 18:17:25
Noi avem 196 de persoane care si-au confirmat prezenta. Nici pe noi nu prea ne-a sunat lumea sa confirme, doar cateva persoane. Multi ne-au zis cand le-am dat invitatia ca vin, iar pe restul i-am sunat noi.

BlueEyedGirl
13.08.2012, 19:49:47
Astazi am fost de am facut analizele (VRDL si HIV) si contractul prenuptial. Joi vom depune actele.
Am fost de am vorbit si la Parcul Dendrologic unde vrem sa oficiem casatoria civila si este totul in regula.
Cat despre confirmari, noi inca nu avem decat 55. Oricum noi speram sa avem pe la 80-90 de invitati, asa ca ar fi cam jumatate confirmati deja! ;)) Inca nu am sunat pe nimeni, insa vom incepe noi peste 2-3 zile. :))

Valitza
15.08.2012, 10:05:07
Buna dimineata miresici :* Eu am inceput ziua cat se poate de prost .Am primit mesaj de la tipa care trebuia sa ma machieze in care ma anunta ca a anulat programarile din prima parte a zilei.Mi-a cazut cerul in cap deoarece facusem programarea la ea in Iunie ca sa fiu sigura. Momentan sunt disperata !!! Acum ce ma fac?Deja am intrat in panica rau de tot :((:((:((:((
Spuneti-mi si mie cateva variante,,,,sa gasesc si eu pe cineva care sa ma machieze,va rog mult

BlueEyedGirl
16.08.2012, 16:49:19
Buna dimineata miresici :* Eu am inceput ziua cat se poate de prost .Am primit mesaj de la tipa care trebuia sa ma machieze in care ma anunta ca a anulat programarile din prima parte a zilei.Mi-a cazut cerul in cap deoarece facusem programarea la ea in Iunie ca sa fiu sigura. Momentan sunt disperata !!! Acum ce ma fac?Deja am intrat in panica rau de tot :((:((:((:((
Spuneti-mi si mie cateva variante,,,,sa gasesc si eu pe cineva care sa ma machieze,va rog mult

Imi pare rau sa aud asta... Si eu am avut o experienta destul de asemanatoare, insa si cu coaforul si cu machiajul, fiindca le faceam la acelasi salon... Abia ieri am aflat... Astazi am fost in cautare de saloane si, din fericire, am rezolvat si cu coaforul si cu machiajul si manichiura...
Este foarte mare stresul sa ramai in plop cu mai putin de 2 saptamani inainte...
Bafta si tie sa rezolvi cu bine totul! :*

Valitza
18.08.2012, 10:44:01
Ufff...datorita fetelor am rezolvat .Multumesc mult fetelor :* Casa de piatra miresicilor care au nunta astazi !!!

BlueEyedGirl
18.08.2012, 13:13:09
Ufff...datorita fetelor am rezolvat .Multumesc mult fetelor :* Casa de piatra miresicilor care au nunta astazi !!!

Ma bucur sa aud ca ai rezolvat! Casa de Piatra si din partea mea pentru fericitele miresici de astazi!
De maine incepe saptamana noastra! ;;)
Cred ca va fi pliiiina, dar cu siguranta de neuitat! :))

Valitza
19.08.2012, 00:30:01
Am un gol in stomac de nu iti imaginezi :)) Simt ca mi se inmoaie picioarele cand ma gandesc ca sambata viitoare pe la ora asta o sa fim femei maritate ;))

OlivT
22.08.2012, 14:11:03
Spor la ultimele pregatiri, dragele mele miresici.

dedairis
23.08.2012, 10:31:33
Spor la ultimele pregatiri, dragele mele miresici.

Multumim draga Oliv. Mai sunt 2 zile.. eu sunt agitata ca pepsi in sticla :((

BlueEyedGirl
23.08.2012, 23:20:54
Casa de Piatra tuturor miresicilor de 25 august! Nu cred ca voi mai reusi sa intru maine, la cate avem de facut, de aceea sper sa avem parte de niste nunti minunate, fara incidente si motive de intristare!
Abia astept sa mai povestim dupa nunta si sa punem poze! V-am pupat pe toate, augustinelor! :*

OlivT
25.08.2012, 21:41:08
Sper ca ziua de azi sa fie asa cum si-a imaginat-o fiecare din voi, sa nu lasati nimic sa va tulbure fericirea si sa aveti o viata minunata alaturi de barbatul langa care a-ti ales sa imbatraniti. Casa de piatra!

BlueEyedGirl
26.09.2012, 10:11:23
Gataaa! Acum suntem toate doamne! :-p
Abia acum, dupa o luna, am reusit si eu sa scriu povestea nuntii si sa pun poze AICI (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=507&p=4786143#post4786143)! ;;)
Abia astept sa citesc povestile tuturor! :*