PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de AUGUST 2012

Pagini : [1] 2 3

LucianaIoana
09.03.2011, 17:42:13
Am deschis si subiectul pt luna August. Va astept pe toate miresicile de August 2012 cu cat mai multe idei si discutii.

andreea_l
23.03.2011, 09:03:03
buna! eu am nunta in 18 august 2012 :d. am vazut ca esti din cluj. eu sunt in ultimu an la facultate in cluj dar nunta o am in suceava. ai ceva sugestii de magazine unde as putea gasi rochii de mireasa? oricum rochia o voi lua din cluj da nu stiu de unde sa incep. pana acum avem rezervate restaurantul si formatia. tu cum stai cu pregatirile?

LucianaIoana
23.03.2011, 18:15:11
buna! eu am nunta in 18 august 2012 :d. am vazut ca esti din cluj. eu sunt in ultimu an la facultate in cluj dar nunta o am in suceava. ai ceva sugestii de magazine unde as putea gasi rochii de mireasa? oricum rochia o voi lua din cluj da nu stiu de unde sa incep. pana acum avem rezervate restaurantul si formatia. tu cum stai cu pregatirile?
Si eu am nunta tot in 18 august. Sunt multe magazine cu rochii de mireasa in cluj. Daca dai un search pe google o sa gasesti. Sunt doua pe 21 decembrie, vis-a-vis de Orange, vreo 4 pe straduta din spatele magazinului Central (Str. Cotita), chiar si in central la Alb&Negru, unul in Piata Muzeului (vis-a-vis de Liceul de Muzica). Cam astea imi vin acum in minte. Noi pana acum avem doar restaurantul rezervat, am vorbit cu starostele si sper k saptamana aceasta sa ne intalnim sa ii dam avansul. In rest suntem in faza de cautari.

OlivT
24.03.2011, 02:09:07
hey, si eu tot pe 18 august voi avea nunta si pana acuma am dat doar avansul la restaurant. cat despre rochita am gasit un model care imi place mult, mult...atasez poza

LucianaIoana
24.03.2011, 10:33:20
hey, si eu tot pe 18 august voi avea nunta si pana acuma am dat doar avansul la restaurant. cat despre rochita am gasit un model care imi place mult, mult...atasez poza
Se pare ca vom fi multe miresici pe 18 august. Frumoasa rochita postata de tine.

monelu
24.03.2011, 11:04:12
Se pare ca vom fi multe miresici pe 18 august. Frumoasa rochita postata de tine.

Ce draguuuuut!!! Eu am nunta pe 25 august. Pana acum am doar restaurantul si formatia. Voi cum mai stati cu pregatirile?

LucianaIoana
24.03.2011, 11:07:48
Ce draguuuuut!!! Eu am nunta pe 25 august. Pana acum am doar restaurantul si formatia. Voi cum mai stati cu pregatirile?
Eu am doar restaurantul pana acum. In rest doar idei despre cum si ce as vrea.

OlivT
24.03.2011, 13:16:57
IDEI multe,multe si aici la mine:">

LucianaIoana
24.03.2011, 13:20:13
IDEI multe,multe si aici la mine:">
Sa speram ca vom reusi sa punem cat mai multe in aplicare.:)

lexxx
24.03.2011, 20:31:13
Hey, si eu tot pe 18 august, vad ca suntem deja cateva miresici adunate :)>-.
Deja ma iau emotiile cand ma gandesc ca voi fi o miresica...:-SS mai ales din cauza pregatirilor, cate avem deja pe cap...pff...multe planuri, idei... Cu restaurantul am rezolvat, am gasit, am semnat contractul, urmeaza restu...un lung sir :)).
Va pup si spor.

iolanda_elena
24.03.2011, 21:59:39
Si eu am reusit sa rezerv restaurantul pana acum. Urmeaza restul, iar pentru idei inca mai caut, de fiecare data cand vad altceva care imi place imi vin alte si alte idei. Dar am suficient timp sa ma hotarasc la detalii pana atunci.

LucianaIoana
24.03.2011, 23:04:05
Hey, si eu tot pe 18 august, vad ca suntem deja cateva miresici adunate :)>-.
Deja ma iau emotiile cand ma gandesc ca voi fi o miresica...:-SS mai ales din cauza pregatirilor, cate avem deja pe cap...pff...multe planuri, idei... Cu restaurantul am rezolvat, am gasit, am semnat contractul, urmeaza restu...un lung sir :)).
Va pup si spor.
Eu inca emotii nu am. Mai mult nervi cand vad ca nu iese ceva cum vreau eu. Dar toate se rezolva pana la urma. Deja nici nu mai stiu de cate ori am zis ca nu mai fac nici o nunta si asta e doar inceputul ca deocamdata nu avem decat restaurantul.

LucianaIoana
24.03.2011, 23:05:36
Si eu am reusit sa rezerv restaurantul pana acum. Urmeaza restul, iar pentru idei inca mai caut, de fiecare data cand vad altceva care imi place imi vin alte si alte idei. Dar am suficient timp sa ma hotarasc la detalii pana atunci.
Si eu patesc acelasi lucru cu ideile care tot vin si trebuie sa fac o triere sa vad pe care le pun in practica si pe care nu.

OlivT
25.03.2011, 14:07:23
Eu am gasit si formatie/lautari mai am de dat doar avansul sa stiu ca sunt ai mei. apoi usor usor o sa incep cu biserica si foto-video....

Aaaa...iar maine ma duc la un targ ce se desfasoara la mine in oras. Sa vad ce-mi face cu ochiul:))

pepsi_twist2008
27.03.2011, 20:35:48
Si eu tot 18/08.Pana acum am doar restaurantul si nasii.O sa vorbim cu lautarii in saptamanile ce urmeaza.La mine in Craiova a fost un targ acum cateva saptamani de care nu am fost foarte incantata!S-a pus accent foarte mare pe accesorii si aranjamente!Fetelor va doresc spor la pregatiri!pup...

andreea_l
31.03.2011, 10:13:47
Eu nasi nu reusesc sa gasesc. As vrea si o pereche mai tanara...sa am ce vorbi cu ei. Acu sunt in cautare de fotograf ca am inteles ca si asta trebuie aranjata tot cu vreun an inainte ca cei buni se iau repede:(. Oricum mi se pare ca timpul trece foarte repede si sunt o groaza de detalii de pus la punct...

OlivT
04.04.2011, 11:32:06
restaurant- avem
foto/video- avem
biserica- avem
dj- avem
formatie- inca..tot nu am:((
nasi- inca nu ne-am intalnit cu ei ca's prin Italia

lexxx
07.04.2011, 16:14:20
noi avem restaurant, formatie si nasi :D...foto-video inca nu am gasit, parca e mai dificil ca toate de ales :) is asa de multi si chiar nu am idee pe cine sa iau. Cu firma de amenajari cam prin vara am sa vad, am cate care imi plac dar mai las putin. Iar biserica stim care o dorim, ar trebui sa vorbim totusi sa ne programam.
Va pup si spor in continuare.:)>-

OlivT
08.04.2011, 18:18:13
"lexxx
Re: Pregatirile miresicilor de AUGUST 2012
noi avem restaurant, formatie si nasi :D...foto-video inca nu am gasit, parca e mai dificil ca toate de ales :) is asa de multi si chiar nu am idee pe cine sa iau. Cu firma de amenajari cam prin vara am sa vad, am cate care imi plac dar mai las putin. Iar biserica stim care o dorim, ar trebui sa vorbim totusi sa ne programam.
Va pup si spor in continuare.:)>-"

Nu ar trebui sa intarzii foarte mult nici cu biserica, bine, acuma depinde si de biserica, daca este una foarte cautata, trebuie mers din timp pentru a va programa la ora care doriti voi.
Eu cred ca am rezolvat si formatia, dar pana nu ma intalnesc sa dau avansul nu mai zic hop pana nu sar gardu

iolanda_elena
12.04.2011, 20:21:14
Mireselor de august, nu mai ziceti nimic? Eu am rezolvat si cu formatia, am facut contractul si m-am mai linistit un pic. Deja caut combinatii de culori si modele de invitatii, marturii.....M-am apucat de origamii :)) sa vad daca sunt priceputa sa imi fac singura marturiile

Cristina888
12.04.2011, 20:24:18
Mireselor de august, nu mai ziceti nimic? Eu am rezolvat si cu formatia, am facut contractul si m-am mai linistit un pic. Deja caut combinatii de culori si modele de invitatii, marturii.....M-am apucat de origamii :)) sa vad daca sunt priceputa sa imi fac singura marturiile

La ce formatie te-ai hotarat?

LucianaIoana
12.04.2011, 21:08:27
Eu nu am mai facut nimic... pana acum am doar restaurantul, nasii, starostele si borcanasele pentru marturii. Momentan sunt prinsa cu licenta, proiecte si de astea. Dar va trece si perioada asta ( sa speram cu bine) si atunci voi avea timp sa ma ocup de toate. Noi inca nu ne-am hotarat daca sa facem cununia civila anul acesta sau la anul.

Gabriny
22.04.2011, 16:49:53
Buna,
salutari tuturor miresicilor si Paste Ferici<:-Pt!!!!!
si noi avem nunta anul viitor in august...inca nu stim sigur data 18 sau 25, depinde de restaurant.
pana acum avem formatia:). dar avem pb cu locatia :((din cauza nr de invitati in jur de 300.voi stiti un restaurant sau o pensiune cu aceasta capacitate in Rm Sarat sau imprejurimi? si cum sunt serviciile oferite?
Va multumesc^:)^.
Pupici :*.

P.S. pun multe iconite...imi plac \:D/.

OlivT
25.04.2011, 00:13:56
Dragele mele, si eu va urez Paste Fericit si sper ca fiecare dintre voi s-a bucurat de perioada aceasta.

Legat de oile noastre=)) oficial am terminat de dat avans la restaurant,formatie,cameraman,fotograf si biserica pentru evenimentul de anul viitor din august. Si am deja avansul dat la restaurant, dj, cameraman si fotograf pentru cununia civila de anul acesta in septembrie<:-P

lexxx
04.05.2011, 15:11:43
Buna Miresici!! Ce mai faceti, cum merg pregatirile? Ati inceput deja sa va uitati dupa rochia de mireasa, coafuri, marturii, aranjamente??
O zi buna si spor!;-)

iolanda_elena
04.05.2011, 20:13:47
Buna Miresici!! Ce mai faceti, cum merg pregatirile? Ati inceput deja sa va uitati dupa rochia de mireasa, coafuri, marturii, aranjamente??
O zi buna si spor!;-)

Dupa astea ma uit chiar dinainte sa stiu ca voi avea nunta =)) Eu am ramas la stadiul de restaurant si formatie, urmeaza foto/video si apoi aranjamentul salii. As vrea sa termin si cu astea intr-o luna k sa stau linistita, mai ales ca o sa mai am doua nunti in vara asta la care sa ma duc (poate ma mai inspira cate ceva) ;-) Tu in ce stadiu ai ramas?

LucianaIoana
04.05.2011, 22:54:26
O zi buna si spor!;-)
Buna! Eu cu pregatirile sunt tot in acelasi stadiu. Nu am mai facut nimic. Momentan nu prea am timp. Sunt prinsa cu licenta, proiecte, examene. Dupa rochita nu prea m-am uitat. Cred ca va fi o cautare lunga. Momentan imi caut o rochita pt. banchet si nu gasesc. Daca cu asta e asa complicat, apoi cu rochita de mireasa8-|. Ca si coafura vreau ceva foarte simplu, eventual niste bucle lejere. In legatura cu marturiile, le vom face noi. Deja ne-am cumparat niste borcanase micute si vom pune in ele mire si poate cu nuca. Avand in vedere ca viitorului meu sot ii place apicultura sper ca am facut o alegere buna.

lexxx
05.05.2011, 00:06:53
Buna! Eu cu pregatirile sunt tot in acelasi stadiu. Nu am mai facut nimic. Momentan nu prea am timp. Sunt prinsa cu licenta, proiecte, examene. Dupa rochita nu prea m-am uitat. Cred ca va fi o cautare lunga. Momentan imi caut o rochita pt. banchet si nu gasesc. Daca cu asta e asa complicat, apoi cu rochita de mireasa8-|. Ca si coafura vreau ceva foarte simplu, eventual niste bucle lejere. In legatura cu marturiile, le vom face noi. Deja ne-am cumparat niste borcanase micute si vom pune in ele mire si poate cu nuca. Avand in vedere ca viitorului meu sot ii place apicultura sper ca am facut o alegere buna.

Foarte interesanta ideea cu mierea in borcanase ca marturii, ingenios si natural.=D>

lexxx
05.05.2011, 00:13:38
Dupa astea ma uit chiar dinainte sa stiu ca voi avea nunta =)) Eu am ramas la stadiul de restaurant si formatie, urmeaza foto/video si apoi aranjamentul salii. As vrea sa termin si cu astea intr-o luna k sa stau linistita, mai ales ca o sa mai am doua nunti in vara asta la care sa ma duc (poate ma mai inspira cate ceva) ;-) Tu in ce stadiu ai ramas?
Si noi suntem la acelasi stadiu :D, am devenit cam lenesi cu cautarile, ne.am luat de o grija cu cele principale: restaurant si formatia, iar pentru biserica, foto-video si aranjamente tragem de timp...sper ca pana la sfarsitul verii sa pun la punct si restu. Nu fiind si in tara e mai greu sa ne documentam.

deiu_deiu13
05.05.2011, 10:23:12
buna. si eus unt miresica de august 2012, mai exact de 25 august. am sala, muzica si pozele, in rest doar idei. fac nunta in zalau la sala alex. stie cineva cum e>?

mayabyful
06.05.2011, 18:33:28
si eu sper sa fac nunta pe 18 august daca gasesc nasi si sala:(

LucianaIoana
06.05.2011, 18:39:41
si eu sper sa fac nunta pe 18 august daca gasesc nasi si sala:(
Se pare ca vom fi multe miresici de 18 august.:) Si de August in general.\:D/

iolanda_elena
06.05.2011, 23:26:16
Se pare ca vom fi multe miresici de 18 august.:) Si de August in general.\:D/

Pai suntem k e cea mai buna perioada pentru nunti, mai ales daca aveti si niste rude prin strainatate si doar in august isi pot lua concediu :D
Am mai facut un pas: am sunat (iuby defapt) pentru foto/video si a spus k e prea devreme pentru asa ceva, nici sa nu auda. O sa-l mai contactam in vara, dar sper atunci sa nu zica k deja e ocupat b-(

elaela986
06.05.2011, 23:41:44
felicitari celor care au prins o data libera in august. Noi nu am avut norocul asta si , decat sa astept pana in august 2013, mai bine in mai 2012 :(

lexxx
07.05.2011, 12:51:48
Adevarul ca e cam greu sa prinzi pentru anul viitor o sambata libera mai ales in perioada august cand sunt si numai 2 =P~.Probabil ca trebuia de prin 2010 interesat, dar cine se gandea ca in 2012 se casatoreste /:). Eu as fi dorit in alt loc dar dat fiind ca nu am gasit...ne.am resemnat, ca doar nu am face in 2013 doar de dragul localului..

Andrabride
09.05.2011, 22:09:24
Ma alatur si eu voua miresici de august 2012 pana acum am dat avansul la restaurant, la muzicanti si am facut contract si cu fotograful si cameramanul, urmeaza inca multe altele....sunt deja stresata numai cand ma gandesc

OlivT
17.05.2011, 15:41:30
bag de seama ca miresicile de august sunt tare harnicute.
bravo noua<:-P,mai mult timp ramas pentru celelalte detalii.

geanina_ptk
25.05.2011, 00:30:23
Intru si eu in randul miresicilor de august 2012 mai exact pe 18..Deja am rezervat restaurantul,muzica si foto+cameraman..Lucrurile cele mai importante le-am rezolvat insa mai am atatea pe cap deja am inceput sa fiu stresata deoarece vreau sa imi organizez nunta cam singurica asa pe gustul meu :D..Spor la pregatiri miresici...

LucianaIoana
25.05.2011, 08:58:13
Intru si eu in randul miresicilor de august 2012 mai exact pe 18..Deja am rezervat restaurantul,muzica si foto+cameraman..Lucrurile cele mai importante le-am rezolvat insa mai am atatea pe cap deja am inceput sa fiu stresata deoarece vreau sa imi organizez nunta cam singurica asa pe gustul meu :D..Spor la pregatiri miresici...
Bine ai venit! Vom avea nunta in aceeasi zi. Nu te stresa ca mai ai inca timp pentru restul lucrurilor. Eu deocamdata am doar restaurantul si starostele. Si nu am acum timp sa ma ocup de restul. Din iulie, dupa ce termin cu licenta ma voi ocupa.

Monicush
26.05.2011, 19:22:29
Si ca sa mai ingros un pic randul miresicilor din 18 august, iata-ma! :)
Sunt la stadiul de "doar restaurant", ceea ce e bine avand in vedere ca ne-am hotarat acum 2 saptamani :D
Noi suntem in Italia, asa ca se ocupa parintii pentru noi. M-am bucurat cand mi-a zis tata ca a gasit sala, dar apoi a venit si bomba - e in constructie!!!:-SS Sa speram ca o si termina pana la nunta noastra..[-o<
Salutari tuturor miresicilor de august si spor la organizat!

mayabyful
28.05.2011, 18:46:35
Sunt la stadiul de "doar restaurant", ceea ce e bine avand in vedere ca ne-am hotarat acum 2 saptamani :D
Noi suntem in Italia, asa ca se ocupa parintii pentru noi. M-am bucurat cand mi-a zis tata ca a gasit sala, dar apoi a venit si bomba - e in constructie!!!:-SS Sa speram ca o si termina pana la nunta noastra..[-o<

Tare asta cu coonstructia, poate construieste si pt mn cineva un restaurant la iarna cand incep sa-l caut ca sa gasesc cand vreau nunta;-)

OlivT
30.05.2011, 16:55:30

O sa fie gata pana la marele eveniment:gen_05: si poate o sa ai parte si de ceva promotii sau discount fiind sala noua:gen_08::gen_08::gen_08::gen_08::gen_08::gen_0 8::gen_08:

Eu prea am rezolvat ce era important si acuma am luat-o razna cu niste aranjamente pentru sala. Tare mi-as dori niste pene de strut dar la 85 ron pentru o singura masa e cam mult, eu avand pe putin 25.....sapa de lemn scrie pe mine. :gen_07::gen_07::gen_07::gen_07::gen_07::gen_07:

Poate stie vreuna dintre voi un site cu preturi mai mici:grouphug:

pyciulika
09.06.2011, 10:27:03
Ohooo 18 august si aici !!!

geanina_ptk
09.06.2011, 18:33:42
Ma alatur si eu ca miresica de august mai exact 18 :D..Ufffffffff mai e o groaza pana la nunta insa abia astep :P..

O sa fie gata pana la marele eveniment:gen_05: si poate o sa ai parte si de ceva promotii sau discount fiind sala noua:gen_08::gen_08::gen_08::gen_08::gen_08::gen_0 8::gen_08:

Eu prea am rezolvat ce era important si acuma am luat-o razna cu niste aranjamente pentru sala. Tare mi-as dori niste pene de strut dar la 85 ron pentru o singura masa e cam mult, eu avand pe putin 25.....sapa de lemn scrie pe mine. :gen_07::gen_07::gen_07::gen_07::gen_07::gen_07:

Oliv vad la avatarul tau o poza cu o rochie de mireasa din colectia Venusbridal..Si eu am o preferata din aceeasi colectie insa nu prea am gasit detalii nici pe forum nici pe siteul lor cum lucreaza,daca rochiile arata intr-adevar ca in poze..Mie mi-e cam teama sa incerc mai ales ca preturile sunt destul de siropoase..
Rochia mea preferata e aceasta..

danutzza2007
09.06.2011, 21:30:51
Hello miresicilor

Pe 18 .08 o sa am si eu marele eveniment. Se pare ca seara de 18 aug 2012 va fi o explozie de nunti...adica numai chef si voie buna:)
Sunt la acelasi stadiu cu voi : restaurant, formatie, foto si nasi :x

OlivT
10.06.2011, 16:56:46
Ma alatur si eu ca miresica de august mai exact 18 :D..Ufffffffff mai e o groaza pana la nunta insa abia astep :P..

Oliv vad la avatarul tau o poza cu o rochie de mireasa din colectia Venusbridal..Si eu am o preferata din aceeasi colectie insa nu prea am gasit detalii nici pe forum nici pe siteul lor cum lucreaza,daca rochiile arata intr-adevar ca in poze..Mie mi-e cam teama sa incerc mai ales ca preturile sunt destul de siropoase..
Rochia mea preferata e aceasta..
Frumoasa foc rochita:D cat despre preturi, ai dreptate, putin piperate dar se merita pentru cea mai frumoasa zi...
Mie la inceput mi-a placut foarte mult rochita de la avatar, apoi am renuntat la ea in favoarea acestei rochite...sau ma rog a modelului respectiv, ma reprezinta 100%.
Abia astept sa incep sa probez sa vedem daca mi se potriveste modelul:-SS:-SS:-SS:-SS

ioana_89
11.06.2011, 17:46:39
Ohooo 18 august si aici !!!

salut... nu pot lasa mesaj privat ca sunt noua debea de ieri ...noi o facem la Vila in M5 pt ca nu sunt multi invitati doar 70 de pers ..nu ne-a primit nimeni in alta parte:))
Oricum mancarea e fbuna ma multumesc si cu atat .
ptr la anul meniu e 85 de ron fara bauturi

ioana_89
11.06.2011, 20:21:52
Hello miresicilor

Pe 18 .08 o sa am si eu marele eveniment. Se pare ca seara de 18 aug 2012 va fi o explozie de nunti...adica numai chef si voie buna:)
Sunt la acelasi stadiu cu voi : restaurant, formatie, foto si nasi :x

Dap , cate emotii vor fi pentru atunci .
Si noi avem deja : Nasi , restaurant, biserica , vornicul si urmeaza luna asta cu Dj-ul , foto- cameraman :D
Multa lume mi-a spus ca ne grabim prea repede ...dar is prea multe de facut :))

ioana_89
11.06.2011, 20:26:56
Ma alatur si eu voua miresici de august 2012 pana acum am dat avansul la restaurant, la muzicanti si am facut contract si cu fotograful si cameramanul, urmeaza inca multe altele....sunt deja stresata numai cand ma gandesc

Buna,
Si e doar inceputul stresului :))
intr-adevar is multe lucruri de facut ....plus sa mai ai servici - casa- si sa nu fi in romania sa te ocupi de nunta
:oops: noroc cu nasica si cu mami :x

geanina_ptk
12.06.2011, 02:38:14
Frumoasa foc rochita:D cat despre preturi, ai dreptate, putin piperate dar se merita pentru cea mai frumoasa zi...
Mie la inceput mi-a placut foarte mult rochita de la avatar, apoi am renuntat la ea in favoarea acestei rochite...sau ma rog a modelului respectiv, ma reprezinta 100%.
Abia astept sa incep sa probez sa vedem daca mi se potriveste modelul:-SS:-SS:-SS:-SS

Superba rochita..Cred ca si pe mn m-ar avantaja genul acesta,insa momentan nu am trecut la probat rochii..E altceva cand te imbraci si vezi cum iti vine si altceva cand ne uitam la poze...Eu sunt si cam mica de statura 1,60 si trebuie sa caut o rochie care sa ma avantajeze..pupici si spor la miresit..Oricum mai avem destul....:*

OlivT
12.06.2011, 18:25:58
Superba rochita..Cred ca si pe mn m-ar avantaja genul acesta,insa momentan nu am trecut la probat rochii..E altceva cand te imbraci si vezi cum iti vine si altceva cand ne uitam la poze...Eu sunt si cam mica de statura 1,60 si trebuie sa caut o rochie care sa ma avantajeze..pupici si spor la miresit..Oricum mai avem destul....:*

Si eu sunt mica de statura 1.63 :">, dar eu voi avea tocuri de 15cm, asa ca voi parea mai inalta putin\:D/\:D/\:D/\:D/

iolanda_elena
13.06.2011, 20:11:42
Eu ce sa mai zic, k am 1.55 si mi-e groaza ca nu stiu in ce fel de rochita imi sta cel mai bine. As vrea una scurta pentru seara ca sa par mai inalta, dar pentru zi tot una de printesa as vrea, insa nu stiu ce model. :-\

florentina_dumitru07
13.06.2011, 21:26:33
buna fetelor, sun si eu o miresica de august 2012 nu am ramas decat la stadiul de restauran insa acum caut cu disperare formatie si nu gasesc la un pret rezonabil! va rog sa ma ajutati voi ce formatii a ti ales si cat v-au cerut!!1

mihaela197983
14.06.2011, 18:07:35
[QUOTE=florentina_dumitru07;4220077]
Buna fetele sunt si eu o miresica de 25.08.2012.Pana acum am dat avans la restaurant.Ramane ca in viitorul apropiat sa rezolv si celelalte treburi.

andracris
14.06.2011, 21:43:13
Si eu sunt mireasa pe 25 august 2012. Nu avem deocamdata nimic. Dupa ce am citit topicul asta m-am ingrijorat ca nu am facut nimic pana acum, suntem la stadiul de cautat restaurant.

OlivT
16.06.2011, 03:11:40
eu am formatia Gherman din Rucar(Arges), initial mi-au cerut 8000 ron.....dar am o mama care stie sa se targuiasca si au acceptat cu 5500ron.

mihaela197983
16.06.2011, 08:50:27
Eu ce sa mai zic, k am 1.55 si mi-e groaza ca nu stiu in ce fel de rochita imi sta cel mai bine. As vrea una scurta pentru seara ca sa par mai inalta, dar pentru zi tot una de printesa as vrea, insa nu stiu ce model. :-\
dar eu ce sa zic ca am 1.49 dar tot rochie de mireasa printesa vreau.sper sa imi stea si bine.;))as vrea ceva asa

mihaela197983
16.06.2011, 09:00:04
dar eu ce sa zic ca am 1.49 dar tot rochie de mireasa printesa vreau.sper sa imi stea si bine.;))as vrea ceva asa
sau asa.......imi place la nebunie.ce spuneti?

mirella3003
16.06.2011, 13:35:20

stiu si eu ce inseamna sa-ti doresti pene de strut..doar k la sala unde fac eu..nu merg penele..insa..la targul de nunti..sa stii k am gasit aranjamente din pene cu 55 ron..si aratau tare frumos..cu tot cu vaza..si ceva lumini in interiorul vazei..trebuie sa mai cauti..doar k pe net..sunt km scumpe..asteapta targul de nunti..k atunci au astia tot felul de promotii

mirella3003
16.06.2011, 13:39:26
Va pup si spor in continuare.:)>-
iti recomand nina-studio..eu am semnat contractul cu ei..sunt profesionisti..si eu am avut aceeasi dilema..insa am facut alegerea potrivita..si raportul pret-calitate e super ok

OlivT
16.06.2011, 18:27:20
stiu si eu ce inseamna sa-ti doresti pene de strut..doar k la sala unde fac eu..nu merg penele..insa..la targul de nunti..sa stii k am gasit aranjamente din pene cu 55 ron..si aratau tare frumos..cu tot cu vaza..si ceva lumini in interiorul vazei..trebuie sa mai cauti..doar k pe net..sunt km scumpe..asteapta targul de nunti..k atunci au astia tot felul de promotii
cred ca le voi cumpara din afara, ies mai ieftin....imi raman mie si pot face fericite si alte mirese

OlivT
16.06.2011, 18:28:06
sau asa.......imi place la nebunie.ce spuneti?
foarte faina partea de jos a rochitei

MissSwan
19.06.2011, 11:03:44
!!!IMPORTANT!!!

Fetelor, daca aveti sau cunoasteti pe cineva care va avea nunta la Turabo anul acesta sau anul viitor, va rugam sa cititi acest mesaj si sa-l transmiteti mai departe: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1498&p=4228569#post4228569
Va multumim!

marinamih
22.06.2011, 10:19:21

buna si eu tot pe 18 august am nunta:d.tu cand te apuci sa cauti rochita?mi-ar placea f mult sa stau de vorba cu voi toate care aveti in august sa vad in ce statiu sunteti cu pregatirile.multi pupici

marinamih
22.06.2011, 10:21:50

super rochita:d

LucianaIoana
22.06.2011, 11:25:45
buna si eu tot pe 18 august am nunta:d.tu cand te apuci sa cauti rochita?mi-ar placea f mult sa stau de vorba cu voi toate care aveti in august sa vad in ce statiu sunteti cu pregatirile.multi pupici
Buna. Bine ai venit! Eu cam asa stau cu pregatirile: am restaurant, staroste si am dat comanda la verighete. Cam atat deocamdata. Acum cautam foto si video de ceva vreme dar inca nu ne-am hotarat. Eu cred ca o sa ma apuc de cautat rochite abia la inceputul anului viitor. Tu cum stai cu pregatirile?

marinamih
22.06.2011, 11:47:51
Buna. Bine ai venit! Eu cam asa stau cu pregatirile: am restaurant, staroste si am dat comanda la verighete. Cam atat deocamdata. Acum cautam foto si video de ceva vreme dar inca nu ne-am hotarat. Eu cred ca o sa ma apuc de cautat rochite abia la inceputul anului viitor. Tu cum stai cu pregatirile?

:D si eu am restaurantu,ma apucasem sa ma interesez de video si foto,si trebuie neaparat sa ma duc la biserica sa vorbesc cu preotul k la mine nasii nu sunt casatoriti si am inteles ca ar fi o problema k preotul nu ar vrea sa cunune asa...sper sa nu imi faca probleme:|.eu ma mai gandisem k as putea sa si inchiriez rochita..tu ce zici?ai gasit modele care sa iti placa?

LucianaIoana
22.06.2011, 12:46:29
:D si eu am restaurantu,ma apucasem sa ma interesez de video si foto,si trebuie neaparat sa ma duc la biserica sa vorbesc cu preotul k la mine nasii nu sunt casatoriti si am inteles ca ar fi o problema k preotul nu ar vrea sa cunune asa...sper sa nu imi faca probleme:|.eu ma mai gandisem k as putea sa si inchiriez rochita..tu ce zici?ai gasit modele care sa iti placa?
Eu as vrea sa o cumpar. Pana acum nu am vazut un model care sa zic ca e chiar ce imi doresc eu. M-am gandit ca as putea sa mi-o fac si la comanda ca sa fie chiar ce imi doresc. Dar mai intai trebuie sa probez ca sa vad daca mi se potriveste ce vreau eu. Mi-as dori o rochita stil printesa, dar nu stiu daca imi sta bine cu asa ceva.

marinamih
22.06.2011, 17:40:49
Eu as vrea sa o cumpar. Pana acum nu am vazut un model care sa zic ca e chiar ce imi doresc eu. M-am gandit ca as putea sa mi-o fac si la comanda ca sa fie chiar ce imi doresc. Dar mai intai trebuie sa probez ca sa vad daca mi se potriveste ce vreau eu. Mi-as dori o rochita stil printesa, dar nu stiu daca imi sta bine cu asa ceva.

de facut la comanda si eu as vrea sincer dar mi-as dori sa imi cumpar niste materiale mai scumpe sa stiu ca dau un ban da sunt deosebite..insa nu am incredere sa le dau pe mana oricui si pana akm nu am auzit de vreo croitoreasa foarte buna..:(insa am vazut la natalia vasiliev niste rochite pur si simplu superbe si materiale deosebite intra pe site-ul ei sa vezi..cica le si modifica dupa cum vrei u sa combini modelele..o sa ma interesez mai bn si te anunt:D

marinamih
23.06.2011, 11:00:21

stiam ca pe cele mai scundute le avantajaza modelu asta de printesa iar pe cele mai inlate cel de sirena...dar akm tu trebuie sa probzi si sa vezi in care te simti tu frumoasa..pana la urma asta conteaza;-)

OlivT
23.06.2011, 11:51:39
Servus, eu pentru anul viitor am restaurant,foto-video,biserica,formatie si verighete. Pentru cununia civila de anul asta am aproape tot, mai putin pantofi mei, rochita pt seara la local, camasa lui Adi si cravata.
Cat despre rochita de mireasa si eu vreau gen printesa dar trebuie sa merg sa probez sa vedem daca imi sta bine. Nu stiu voi, dar mie nu prea imi vine sa ma apuc de probat rochite, parca e prea devreme.....sau am eu o problema:">

mirella3003
23.06.2011, 13:36:15
stiam ca pe cele mai scundute le avantajaza modelu asta de printesa iar pe cele mai inlate cel de sirena...dar akm tu trebuie sa probzi si sa vezi in care te simti tu frumoasa..pana la urma asta conteaza;-)
nu neaparat..oricum rochita tip sirena te face sa pari mai inalta..eu am 1.66..si am probat o rochita tip sirena si nu k ma laud..dar chiar se vedea bine..in aia printesa paream mik si grasa..bine..sunt subiectiva acum(ador rochitele tip sirena:">)

marinamih
23.06.2011, 14:08:07
nu neaparat..oricum rochita tip sirena te face sa pari mai inalta..eu am 1.66..si am probat o rochita tip sirena si nu k ma laud..dar chiar se vedea bine..in aia printesa paream mik si grasa..bine..sunt subiectiva acum(ador rochitele tip sirena:">)

eu nu am probat:D dar am auzit si eu..orikm m-am indragostit de o rochita tip sirena superba:x:x:xo sa pun o poza sa o vezi da knd ajung aks k akm sunt la serv

sau dak te-am facut curioasa scrie rochite tip sirena si vezi acolo la penultima pagina la butterflygirl:D si sa imi zici parerea

Ssireneta
23.06.2011, 14:42:14
buna,si eu ador rochiile tip sirena.eu am probat o singura rochie sirena si m-am indragostit de ea insa pana la nunta mea mai e mult.

OlivT
23.06.2011, 14:43:02
sau dak te-am facut curioasa scrie rochite tip sirena si vezi acolo la penultima pagina la butterflygirl:D si sa imi zici parerea
foarte faina rochita, dar cred ca vine foarte bine persoanelor inalte

marinamih
23.06.2011, 18:10:09
foarte faina rochita, dar cred ca vine foarte bine persoanelor inalte

:D da da si eu cred k fac parte din categoria aia..sper sa pot sa mi-o fac pe comanda[-o<

OlivT
23.06.2011, 18:20:47
:D da da si eu cred k fac parte din categoria aia..sper sa pot sa mi-o fac pe comanda[-o<
pai banuiesc ca vrei rochita pe comanda la firma respectiva nu? sau te gandesti sa iei modelul si sa mergi la un croitor?

mirella3003
23.06.2011, 21:55:35
buna,si eu ador rochiile tip sirena.eu am probat o singura rochie sirena si m-am indragostit de ea insa pana la nunta mea mai e mult.
eu din iarna de la targul de nunti suspin dupa o rochita..insa e mult prea scumpa..si cu toate k mi-o doresc enorm..ales sa mai stau kteva zile in luna de miere cu banutii aia..:-<
si nu e niciodata devreme sa probezi rochite..depinde de firea ta..daca te plictisesti repede vazand-o in dulap..mai trebuie sa astepti..daca simpti k e aleasa..ia-o:D

mirella3003
23.06.2011, 21:59:54
eu nu am probat:D dar am auzit si eu..orikm m-am indragostit de o rochita tip sirena superba:x:x:xo sa pun o poza sa o vezi da knd ajung aks k akm sunt la serv

superba e putin spus..:x

marinamih
24.06.2011, 09:57:55
fetelor eu nu imi permit modelul autentic dar merg cu poza la natalia vasiliev care are si ea niste modele de iti taie rasuflarea si mi-o face exact km vreau eu...stiu o gramada de miresici care au fost incantate da ce poate sa faca si pana akm nu am auzit nici o critica la adresa ei.dak nu ma indragostesc de nici un model de-al ei km sunt de asta:x o sa ma duc sa ma interesez exact cat costa si in cat timp o face pe cea care o vreau eu cica ar costa in jur de 1800 la comanda o rochita de care vrei tu si la alae ei din magazin in decembrie sunt reduceri de 20% si pana in vara la nunta ta o ai gata modificata exact oe masura ta.ma interesez exact si va tin la curent;-)pupici

Ssireneta
24.06.2011, 14:03:01
rochiile lucrate la comanda pe masurile tale sunt mult mai frumoase decat cele modificate din magazin,e una o sa-mi aleg un model de pe net si o sa mi-o fac la maya fashion. lucreaza niste rochii superbe la comanda,am vazut cateva care m-au uimit cat de frumoase sunt si ce materiale super misto au.

marinamih
24.06.2011, 14:16:01
rochiile lucrate la comanda pe masurile tale sunt mult mai frumoase decat cele modificate din magazin,e una o sa-mi aleg un model de pe net si o sa mi-o fac la maya fashion. lucreaza niste rochii superbe la comanda,am vazut cateva care m-au uimit cat de frumoase sunt si ce materiale super misto au.

:-? hai k ma pusasi pe ganduri..la maya kt costa o rochie pe comanda?ai idee?

Ssireneta
24.06.2011, 14:27:49
:-? hai k ma pusasi pe ganduri..la maya kt costa o rochie pe comanda?ai idee?
rochita nasicei mele costa 30 mil ,e cea din avatarul meu. nasii mei au nunta in iulie acum si a luat rochia sambata. cred ca sunt si mai ieftine ,o sa ma interesez daca vrei.

marinamih
24.06.2011, 14:51:05
rochita nasicei mele costa 30 mil ,e cea din avatarul meu. nasii mei au nunta in iulie acum si a luat rochia sambata. cred ca sunt si mai ieftine ,o sa ma interesez daca vrei.

:D chiar te rosg si sa imi spui si mie.o sa ma interesez si eu la natalia sigur si te anunt k am auzit multe laude si la adresa nataliei sincer..

Ssireneta
24.06.2011, 15:45:30
:D chiar te rosg si sa imi spui si mie.o sa ma interesez si eu la natalia sigur si te anunt k am auzit multe laude si la adresa nataliei sincer..
tu cand o sa-ti comanzi rochia,am vazut ca tot in august ai nunta? eu vreau sa prind reduceri prin ian. feb. cam toti au reduceri atunci .o prietena a prins in februarie la maya fashion reducere de 20%. eu imi doresc o rochie de dantela sirena ,ma gandesc ca o sa fie destul de scumpa iar reducerea ma mai linisteste.

marinamih
24.06.2011, 19:24:33
tu cand o sa-ti comanzi rochia,am vazut ca tot in august ai nunta? eu vreau sa prind reduceri prin ian. feb. cam toti au reduceri atunci .o prietena a prins in februarie la maya fashion reducere de 20%. eu imi doresc o rochie de dantela sirena ,ma gandesc ca o sa fie destul de scumpa iar reducerea ma mai linisteste.

pai la natalia vasiliev reducerile sunt in decembrie de 20% si te duci la 4 probe pana la nunta..si eu tot stil sirena o vreau:)

mirella3003
24.06.2011, 19:44:57
pai la natalia vasiliev reducerile sunt in decembrie de 20% si te duci la 4 probe pana la nunta..si eu tot stil sirena o vreau:)
mai da ce de sirene ne-am adunat..app..km kt ajunge o rochita la natalia vasiliev?stie cineva?

marinamih
24.06.2011, 21:55:47
mai da ce de sirene ne-am adunat..app..km kt ajunge o rochita la natalia vasiliev?stie cineva?

dap la comanda si-a facut cineva si a costat-o 1800 si dak iti alegi un model de la ea si te duci in decembrie sunt reduceri de 20% si majoritatea miresicilor pe care le-am auzit au ajuns cu ea in jur de 2000.dar sapt viitoare o sa ma duc sa vad exact kt costa sa iti faca un model ales de tine

OlivT
25.06.2011, 13:14:43
Fetele, ķeri mi-am dat comanda de pantofi de mireasa si mi, am cumparat acelasi model dar pe negru pt rochita de seara la cununie civila . Revin cu poze mai tarziu. Au 15 cm tocul si dau foarte bine pe langa Adi al meu ;))

OlivT
25.06.2011, 15:14:50
poze cu pantofii pe "miresici de 2012"

marceladulcica
26.06.2011, 11:53:37
buna..sunt noua pe aici....eu am nunta pe 25 august si am doar restaurantul......sunt in cautare de formatie ..

mirella3003
26.06.2011, 12:13:25
buna..sunt noua pe aici....eu am nunta pe 25 august si am doar restaurantul......sunt in cautare de formatie ..
bine ai venit>:D<

mirella3003
26.06.2011, 12:15:18
dap la comanda si-a facut cineva si a costat-o 1800 si dak iti alegi un model de la ea si te duci in decembrie sunt reduceri de 20% si majoritatea miresicilor pe care le-am auzit au ajuns cu ea in jur de 2000.dar sapt viitoare o sa ma duc sa vad exact kt costa sa iti faca un model ales de tine
i-am trimis un mail..cu poza rochitei mele..si astept raspuns..stau ca pe ace pana reusesc sa aflu daca imi face sau nu rochita..

marinamih
26.06.2011, 21:05:51
i-am trimis un mail..cu poza rochitei mele..si astept raspuns..stau ca pe ace pana reusesc sa aflu daca imi face sau nu rochita..
:O cui ?la maya sau la natalia ai intrebat si mai ales ce rochita ai ales in final?:-?pune si u o poza[-o<

incercai sa pun o poza cu rochita mea da nu merge:((

mirella3003
27.06.2011, 09:05:01
:O cui ?la maya sau la natalia ai intrebat si mai ales ce rochita ai ales in final?:-?pune si u o poza[-o<

incercai sa pun o poza cu rochita mea da nu merge:((
la natalia...si am mai pus pozica cu rochita..da mai pun odata..

marinamih
27.06.2011, 11:45:04

frumoasa rochita sa imi zici ce iti rspunde :D

marinamih
27.06.2011, 11:46:44

bine ai venit!eu am deja si formatia dar miresicile mai vrenice am auzit ca au si cameramanu si noi ar trebui sa ne apucam de cautat;-)

ioana_89
30.06.2011, 17:59:50

Superba rochia .
Ce norocoasa esti ti-ai gasit deja rochia pentru la anul :)
Eu deabea prin decembrie ma voi uita pentru rochia mea .
Spor la treaba !!! :*

Cu ce va mai ocupati miresicilor de August 2012????
Noi ne-am hotarat la invitatiile pe care le vom comanda prin noiembrie ca sa putem ajunge si noi acasa in decembrie si la paharele de sampanie . ( le-am gasit pe site aici la o miresica - o sa incerc sa le fac si eu :)) doar sa cumpar materialele ,am si pozele cum le-a facut )
Ce parere aveti ???
:-p

marinamih
01.07.2011, 10:38:25
Superba rochia .

Noi ne-am hotarat la invitatiile pe care le vom comanda prin noiembrie ca sa putem ajunge si noi acasa in decembrie si la paharele de sampanie . ( le-am gasit pe site aici la o miresica - o sa incerc sa le fac si eu :)) doar sa cumpar materialele ,am si pozele cum le-a facut )
Ce parere aveti ???

sunt suuuper dargue:)

mirella3003
01.07.2011, 14:09:00
Superba rochia .

Ce parere aveti ???
da..sunt si mai norocoasa k am gasit un atelier unde imi pot face rochita..in iasi...si ma ajunge la jumatate din pretul initial;;)
deocamdata am luat o pauza noi..avem nasi..formatie..foto+video..restaurant..biserica.. am dat comanda de verighete..si km atat..am vazut si modelul de invitatii kre il vrem insa nu prea mai avem banuti acu..ne-am dori sa mergem si putin in concediu:D......si app..super frumoase paharele..si eu am sa le fac..pupici

Ioana1988
01.07.2011, 14:26:41
Wow cate miresici in 18 august 2012, si eu o sa am nunta tot atunci ;) Si eu sunt din Cluj, dar nunta mea va avea loc la Borsa (Maramures). Deocamdata noi suntem in cautari, adica cam stim ce ne dorim, doar ca nu am organizat inca nimic concret. Luna viitoare ne vom ocupa de majoritatea lucrurilor pentru ca noi stam in strainatate asa ca avem ocazia doar in august sa venim acasa :)
Va urez la toate spor la pregatiri si sa iasa totul asa cum va doriti!

ioana_89
01.07.2011, 16:15:53
Wow cate miresici in 18 august 2012, si eu o sa am nunta tot atunci ;) Si eu sunt din Cluj, dar nunta mea va avea loc la Borsa (Maramures). Deocamdata noi suntem in cautari, adica cam stim ce ne dorim, doar ca nu am organizat inca nimic concret. Luna viitoare ne vom ocupa de majoritatea lucrurilor pentru ca noi stam in strainatate asa ca avem ocazia doar in august sa venim acasa :)

Bine ai venit >:D< !!! si eu sunt miresica de 18 august 2012 :X... ehehe asa suntem si noi in strainatate noroc cu mami si cu nasa care se ocupa " de problemele mai mari "

ioana_89
01.07.2011, 16:25:09
da..sunt si mai norocoasa k am gasit un atelier unde imi pot face rochita..in iasi...si ma ajunge la jumatate din pretul initial;;)
deocamdata am luat o pauza noi..avem nasi..formatie..foto+video..restaurant..biserica.. am dat comanda de verighete..si km atat..am vazut si modelul de invitatii kre il vrem insa nu prea mai avem banuti acu..ne-am dori sa mergem si putin in concediu:D......si app..super frumoase paharele..si eu am sa le fac..pupici

Buna ! :*
Bravo voua ca ati ajuns la stadiul asta ....si noua ne mai trebuie doar dj si foto-cameraman in rest toate is rezolvate , inca nu ne-am hotarat pe cine vom lua !
Am sa iti arat in alta zi ce materiale imi voi lua sa incep sa fac paharele, casuta dar si multe altele , idei de pe miresici ;)) doar sa cumpar materialele dar sunt prea lenesa sa merg sa caut un magazin cu asa ceva (locuiesc in anglia ) si mai am si munca -scoala-acasa , vrem si noi concediu :))) :*

mirella3003
01.07.2011, 16:51:01
Bravo voua ca ati ajuns la stadiul asta ....si noua ne mai trebuie doar dj si foto-cameraman in rest toate is rezolvate , inca nu ne-am hotarat pe cine vom lua !
Am sa iti arat in alta zi ce materiale imi voi lua sa incep sa fac paharele, casuta dar si multe altele , idei de pe miresici ;)) doar sa cumpar materialele dar sunt prea lenesa sa merg sa caut un magazin cu asa ceva (locuiesc in anglia ) si mai am si munca -scoala-acasa , vrem si noi concediu :))) :*
eu in iarna asta..knd o sa am timp..am sa ma apuc sa fac paharele..pernuta pt verighete..cosuletul pt cocarde(pun doar la parinti,nasi si miresoi)..si alte minuni ce mai pot fi facute de mine;))

Alexandra_O
01.07.2011, 22:02:39
Buna fetelor!

si eu sunt miresica de August 2012! Imi pare bine sa vad atatea discutii deja!
Deocamdata nu avem nimic rezervat (locuim in UK) insa venim luna asta in Rom, si vreau sa rezervam macar restaurantul si posibil muzica si foto!
Sunt putin stresata deoarece noi vrem ca nunta sa fie pe 18 Aug in Poiana, si vad deja ca ziua asta este foarte populara!
Sper sa putem impartasi idei!

Va pup si o seara frumoasa!

Alex

ioana_89
02.07.2011, 08:11:52
Buna fetelor!

si eu sunt miresica de August 2012! Imi pare bine sa vad atatea discutii deja!
Deocamdata nu avem nimic rezervat (locuim in UK) insa venim luna asta in Rom, si vreau sa rezervam macar restaurantul si posibil muzica si foto!
Sunt putin stresata deoarece noi vrem ca nunta sa fie pe 18 Aug in Poiana, si vad deja ca ziua asta este foarte populara!
Sper sa putem impartasi idei!

Va pup si o seara frumoasa!

Alex

Bine ai venit !
Te sfatuiesc sa iti rezervi mai repede restaurantul ca luna august e scurta si se ocupa repede. noi ne-am rezervat restaurantul prin aprilie si deja mai erau pe lista si alti ...vad ca locuiesti in Birmingham . eu stau in Londra:p :*

Ioana1988
02.07.2011, 19:15:09
e bine ca aveti pe cineva in Romania de incredere care sa va ajute sa pregatiti totul...noi din pacate nu prea avem pe cine, pt ca parintii sunt aici, si cam majortitatea rudelor :D asa ca in august cand mergem acasa trebuie sa ne ocupam de toate...
Restaurantul noi l-am rezervat anul trecut in august :D vroiam sa fiu sigura ca voi putea gasi restaurantul ce mi-l doream liber in data in care ne doream noi! In rest nu am facut nimic concret. Cam stim ce cameraman si fotograf vrem, am vb cu ei doar la tel, si ramane sa ne intalnim. Dj la fel, cam stim pe cine vrem, ramane sa ne intalnim. Noi pe langa Dj vrem sa luam o cantareata de muzica populara pentru cateva ore, ca sa mai destinda atmosfera live... :D acum ramane sa vedem cat ne cere :P
Si invitatii, marturii, biserica,... vom vedea cand mergem acasa.
Spor la pregatiri!

Alexandra_O
03.07.2011, 22:06:50
Bine ai venit !
Te sfatuiesc sa iti rezervi mai repede restaurantul ca luna august e scurta si se ocupa repede. noi ne-am rezervat restaurantul prin aprilie si deja mai erau pe lista si alti ...vad ca locuiesti in Birmingham . eu stau in Londra:p :*

Buna Ioana!
Merci de sfat, stiu, tocmai de aceea o sa ma duc in Rom pe 15 iulie si o rezervam restaurantul. Eu cand am vorbit cu persoana care se ocupa de organizarea evenimentelor la hotelul pe care il vrem, mi-a zis ca e destul timp...ca ei fac rezervari chiar in Dec anul asta pentru la anul. Ceea ce eu nu vreau!
Da, sunt in Birmingham, ma bucur ca si tu esti pe aceste meleaguri! :)
Va tin la curent cand o sa rezerv rest si apoi sper ca totul sa decurga ok!

Pups!:*

OlivT
04.07.2011, 00:14:22
Superba rochia .

Ce parere aveti ???
paharele mirilor sunt super misto

Ioana1988
05.07.2011, 00:34:39
Miresicilor stiti careva unde pot gasi "masa divina" pentru sampanie? Masa aceea in mijlocul careia se afla o doamna, si pe rochia ei se pun paharele cu sampanie pentru invitati...
Mi se pare o idee interesanta, si as vrea sa am la nunta mea :) doar ca nu stiu unde si pe cine sa contactez... Daca puteti sa ma ajutati intr-un fel, va rog! De preferat ar fi judetul Cluj sau Maramures! Multumesc.

As mai avea o intrebare Cine va canta la nunta? Eu am vorbit cu Nastacuta Iuga, care pentru 18 august 2012 ne-a cerut 3000 de euro pt toata noaptea, inclus dj, muzica acasa la mireasa si la mire. ce ziceti e bun ca si pret? Aveti voi alte idei sau imi puteti da un nr de tel de la ceva cantaret sau catareata care sa cante cam in banii astia? Sunt foarte indecisa si nu stiu ce sa fac...si in 2-3 zile trb sa ii dau raspunsul lui Nastacuta Iuga. Sper ca ma veti putea ajuta

marinamih
11.07.2011, 14:33:45

bine ai venit!!tu in ce stadiu esti cu pregatirile?
:-?

marinamih
11.07.2011, 14:35:58

wauu trebuie sa ma grabesc si eu ca am cam stagnat cu pregatirile bag seama...saptamana asta o sa ma interesez de cameraman neaparat si o sa incep sa probez niste rochite:Dabea astept

merinda
11.07.2011, 15:21:59
buna miresici de august 2012. M-am uitat putin pe forum si observ ca multe dintre voi deja sunteti in stadiu destul de avansat cu pregatirile. Eu abia aseara am aflat ca sunt mireasa de 18 august 2012 si sincer m-am cam panicat putin pt k astazi una din prietene mi-a zis ca s-ar putea sa nu gasesc localuri, ca e cam tarziu. Daca sunteti din Iasi (si nu numai) si imi puteti da vreun sfat accept cu cea mai mare placere.[-o<:x

mirella3003
11.07.2011, 15:56:43
buna miresici de august 2012. M-am uitat putin pe forum si observ ca multe dintre voi deja sunteti in stadiu destul de avansat cu pregatirile. Eu abia aseara am aflat ca sunt mireasa de 18 august 2012 si sincer m-am cam panicat putin pt k astazi una din prietene mi-a zis ca s-ar putea sa nu gasesc localuri, ca e cam tarziu. Daca sunteti din Iasi (si nu numai) si imi puteti da vreun sfat accept cu cea mai mare placere.[-o<:x
felicitari si bine ai venit>:D<

ramonajustme
11.07.2011, 17:29:16
se mai alatura o miresica de august....:)Bine v-am gasit:*:*

Ioana1988
11.07.2011, 19:13:37
bine ai venit!!tu in ce stadiu esti cu pregatirile?
:-?

Buna, deocamdata am rezervat restaurantul, am vorbit pentru muzica, trebuie doar sa semnam contractul luna viitoare cand merg acasa, am vorbit cu foto-video, la fel va trebui sa ne vedem sa stabilim ultimele detalii si sa semnam, si in rest cam nimic...oricum astea sunt lucrurile mai mari... In august cand merg acasa o sa ma uit sa vad ce invitatii gasesc, marturii, sa imi fac o idee pt rochie, sa vad daca gasesc ce imi place in Romania, si daca nu o sa mi-o fac aici in Italia. desi cred ca la pretul care il au aici in Italia, in Romania voi gasi ceva mai de calitate...acum voi vedea, sunt chiar curioasa :) Tu in ce stadiu esti cu pregatirile?

marinamih
12.07.2011, 12:56:04
Buna, deocamdata am rezervat restaurantul, am vorbit pentru muzica, trebuie doar sa semnam contractul luna viitoare cand merg acasa, am vorbit cu foto-video, la fel va trebui sa ne vedem sa stabilim ultimele detalii si sa semnam, si in rest cam nimic...oricum astea sunt lucrurile mai mari... In august cand merg acasa o sa ma uit sa vad ce invitatii gasesc, marturii, sa imi fac o idee pt rochie, sa vad daca gasesc ce imi place in Romania, si daca nu o sa mi-o fac aici in Italia. desi cred ca la pretul care il au aici in Italia, in Romania voi gasi ceva mai de calitate...acum voi vedea, sunt chiar curioasa :) Tu in ce stadiu esti cu pregatirile?

pai sincer credeam ca sunt intr-un stadiu destul de avansat dar bag seama ca nu ...eu am inchiriat localul ,am vb pt muzica,si trebuie sa vorbesc pentru foto si video dar inca nu sunt hotarta cu cine sa vorbesc,mi-am ales un model de rochie care imi place foarte mult si vreau sa mi-l fac pe comanda dar pana acum nu am probat nici una.trebuie sa ma apuc de treaba:D

marinamih
12.07.2011, 12:58:44

bine ai venit!!:D prietena ta cam are dreptate ar trebui sa te grabesti putin cu localul nu stiu cum e la iasi dar la mine cand ne-am hotarat pe la inceputul lui 2010 am gasit loc la localul pe care al vroiam abea in 2012 dar acum tu cred ca ai mai multe sanse ca orasul tau e mai mare. bafta:*

merinda
12.07.2011, 13:40:08
multumesc pt incurajari! trebuie sa admit faptul ca deja am probleme in gasirea restaurantului pt ca multe au data de 18 ocupata si din pacate sunt conditionata de nasi sa fac pe data asta ( doar atunci pot veni in tara). Urati-mi bafta maine pt ca urmeaza un maraton de gasire a unui local.:-s:-SS

mirella3003
12.07.2011, 15:59:51
multumesc pt incurajari! trebuie sa admit faptul ca deja am probleme in gasirea restaurantului pt ca multe au data de 18 ocupata si din pacate sunt conditionata de nasi sa fac pe data asta ( doar atunci pot veni in tara). Urati-mi bafta maine pt ca urmeaza un maraton de gasire a unui local.:-s:-SS
multa bafta..iti tin pumnii stransi..stiu prin ce treci..si la mine era una din conditii sa fie pe 18..asta din pricina parintilor mei..insa nu am gasit liber pe data aia..asa k am decalat cu o sapt..s-ar putea sa gasesti duminica pe 19..sincer nu vreau sa te descurajez..insa noi ne-am rezervat din aprilie..si atunci am intampinat niste problemute..incearca la ramada..si-au retras niste tineri contractul de la ei..pe data de 18...

aurix33
12.07.2011, 18:21:03
Buna tuturor...si eu sunt o miresica de 25 august 2012..noi deocamdata avem doar restauranrul, formatia si nasii.In schimb mi-am umplut calculatorul cu tot felul de idei de nunta de pe miresici:D...Stiti cumva cu firma de decoratiuni cand ar trebui sa vorbesc?

merinda
12.07.2011, 18:32:39
Multumesc Mirela. In cel mai rau caz (si cel mai probabil din cate se pare) o s-o fac duminica. Trebuie sa admit ca te invidiez (in sensul placut al cuvantului) pt ca ai gasit liber la Castel. Cel putin din poze e foarte frumos acolo, si zona e placuta, aproape de padure .

MissSwan
12.07.2011, 18:50:09
Multumesc Mirela. In cel mai rau caz (si cel mai probabil din cate se pare) o s-o fac duminica. Trebuie sa admit ca te invidiez (in sensul placut al cuvantului) pt ca ai gasit liber la Castel. Cel putin din poze e foarte frumos acolo, si zona e placuta, aproape de padure .

Nu am fost niciodata in Iasi, dar am vazut de curand poze de la Grand Hotel Traian si mi-au placut foarte mult atat decorul camerelor cat si restaurantul. Mai elegant si de epoca asa. Poate iti place. :) Oricum cel mai bine verifici sectiunea dedicata restaurantelor de la Judetul Iasi.

Ioana1988
12.07.2011, 18:58:26
pai sincer credeam ca sunt intr-un stadiu destul de avansat dar bag seama ca nu ...eu am inchiriat localul ,am vb pt muzica,si trebuie sa vorbesc pentru foto si video dar inca nu sunt hotarta cu cine sa vorbesc,mi-am ales un model de rochie care imi place foarte mult si vreau sa mi-l fac pe comanda dar pana acum nu am probat nici una.trebuie sa ma apuc de treaba:D

Mai avem destul timp sa rezolvam totul...cel mai important e restaurantul, muzica si foto-video, pe care le ai, deci stai linistita ca este timp! Spor la pregatiri tuturor!

merinda
12.07.2011, 19:19:14
Nu am fost niciodata in Iasi, dar am vazut de curand poze de la Grand Hotel Traian si mi-au placut foarte mult atat decorul camerelor cat si restaurantul. Mai elegant si de epoca asa. Poate iti place. :) Oricum cel mai bine verifici sectiunea dedicata restaurantelor de la Judetul Iasi.

De acord cu tine ca e frumos insa bugetul meu nu-mi permite sa merg la unul din cele mai scumpe localuri din Iasi . Ce vrei salariu de bugetar.:D:D Multumesc pt sfat oricum. Si oricum cred ca si acole este ocupat cand vreau eu. M-am trezit cam tarziu ca vreau nunta.

mirella3003
12.07.2011, 21:26:26
De acord cu tine ca e frumos insa bugetul meu nu-mi permite sa merg la unul din cele mai scumpe localuri din Iasi . Ce vrei salariu de bugetar.:D:D Multumesc pt sfat oricum. Si oricum cred ca si acole este ocupat cand vreau eu. M-am trezit cam tarziu ca vreau nunta.
acu sa stii k depinde foarte mult si de capacitatea salii pe care o vrei..te pot ajuta cu cateva informatii..k inca mai am pliantele de la targ..aa..si poti intreba la restaurant stejarul..e in tatarasi..au preturi ff ok..;-)pupici

mirella3003
12.07.2011, 21:28:37
crede-ma k mi-am dorit foarte mult sa fac nunta pe 18 si eu..insa a trebuit sa o decalez cu o saptamana..tot din cauza salii..(era ocupata de prin februarie knd nici makr nu era construita:()

Ioana1988
12.07.2011, 23:57:15
Miresici pot sa va intreb pe voi cat va costa filmarea si pozele la nunta? Eu am contactat mai multi din Cluj, si vreau sa spun ca am ramas cam socata, unii au niste preturi... Imi puteti recomanda pe cineva din Cluj cu niste preturi rezonabile? Eram aproape sigura ca voi semna cu un cameraman, dar sincer mi se pare cam scump...acum nu stiu ce sa fac, astept si alte raspunsuri si voi vedea ce voi alege. Pana la urma pozele si filmarea sunt cele mai importante la o nunta pentru ca amintirile raman pentru toata viata!

MissSwan
13.07.2011, 00:12:51
Miresici pot sa va intreb pe voi cat va costa filmarea si pozele la nunta? Eu am contactat mai multi din Cluj, si vreau sa spun ca am ramas cam socata, unii au niste preturi... Imi puteti recomanda pe cineva din Cluj cu niste preturi rezonabile? Eram aproape sigura ca voi semna cu un cameraman, dar sincer mi se pare cam scump...acum nu stiu ce sa fac, astept si alte raspunsuri si voi vedea ce voi alege. Pana la urma pozele si filmarea sunt cele mai importante la o nunta pentru ca amintirile raman pentru toata viata!

Pe noi fotografii o sa ne coste 1500 euro (dar este un pachet care include f multe lucruri) si cameramanul cred ca tot pe acolo. Inca n-am finalizat aspectul video, dar astea sunt preturi "de Bucuresti".
Mie la foto in Cluj imi plac f mult Vlad Gherman si Jambor. Iar la video am vazut recomandari f bune pt Phantom Video (care incep de la 500 euro), AV Media si Studionick (min 1800 ron).

Ioana1988
13.07.2011, 16:07:02
Pe noi fotografii o sa ne coste 1500 euro (dar este un pachet care include f multe lucruri) si cameramanul cred ca tot pe acolo. Inca n-am finalizat aspectul video, dar astea sunt preturi "de Bucuresti".
Mie la foto in Cluj imi plac f mult Vlad Gherman si Jambor. Iar la video am vazut recomandari f bune pt Phantom Video (care incep de la 500 euro), AV Media si Studionick (min 1800 ron).

Aoleu ce preturi...1500 de euro numai pozele? Am primit si eu "oferte" de genu de la fotografi din Cluj, dar sincer mi se pare exagerat! Am scris mailuri la foarte multi pana acum, si din cei care i-ai mentionat tu, insa am primit putine raspunsuri pana acum. Sper sa reusesc sa gasesc ceva cat mai bun curand :)

MissSwan
13.07.2011, 16:24:48
Aoleu ce preturi...1500 de euro numai pozele? Am primit si eu "oferte" de genu de la fotografi din Cluj, dar sincer mi se pare exagerat! Am scris mailuri la foarte multi pana acum, si din cei care i-ai mentionat tu, insa am primit putine raspunsuri pana acum. Sper sa reusesc sa gasesc ceva cat mai bun curand :)

Cum ziceam este un pachet f complet cu 2 sedinte foto (inainte si dupa) plus ziua nuntii acoperita inca de dimineata de catre 2 fotografi, dvd-uri si albume invelite in piele, montaje. Au si pachete de 800 de euro, dar noi l-am dorit pe acesta pt ca am vrut experienta completa. :) Sunt sigura ca vei gasi ceva sa-ti convina pana la urma.

Ioana1988
13.07.2011, 16:29:52
Cum ziceam este un pachet f complet cu 2 sedinte foto (inainte si dupa) plus ziua nuntii acoperita inca de dimineata de catre 2 fotografi, dvd-uri si albume invelite in piele, montaje. Au si pachete de 800 de euro, dar noi l-am dorit pe acesta pt ca am vrut experienta completa. :) Sunt sigura ca vei gasi ceva sa-ti convina pana la urma.

Am inteles, era normal sa fie un pachet foarte compet la pretul ala... :) Si noi am dori ceva mai deosebit, nu simplele poze la nunta si atat... Acum o sa vedem...inca nu am decis suma care vreau sa o cheltuim pentru foto-video. Desi este una dintre cele mai importante parti din nunta, pentru ca pozele si dvd-urile iti raman toata viata, asa ca merita sa dai un ban in plus sa faci ceva mai deosebit... Sper sa reusim sa luam o decizie cat mai repede :P

marinamih
14.07.2011, 13:01:32

ai gasit local pana la urmal?:)

merinda
14.07.2011, 14:23:40
ai gasit local pana la urmal?:)

Da am gasit ! Un local foarte dragut la un pret destul de avantajos - 140 ron all inclusiv( adica tot: tort, casuta, huse, pahare, flori, sampanie, fructe, laser, fum si altele , numai bautura nu) Eu zic ca e foarte bine si chiar daca are liber doar duminica pe 19 maine mergen sa dam avansul pt ca imi si place si cred eu ca e si avantajos. PLus de asta patronii sunt tineri (24-26 ani) foarte draguti, perfectionisti si dispusi la orice schimbare fara a schimba pretul.

mirella3003
14.07.2011, 14:54:21
Da am gasit ! Un local foarte dragut la un pret destul de avantajos - 140 ron all inclusiv( adica tot: tort, casuta, huse, pahare, flori, sampanie, fructe, laser, fum si altele , numai bautura nu) Eu zic ca e foarte bine si chiar daca are liber doar duminica pe 19 maine mergen sa dam avansul pt ca imi si place si cred eu ca e si avantajos. PLus de asta patronii sunt tineri (24-26 ani) foarte draguti, perfectionisti si dispusi la orice schimbare fara a schimba pretul.
foarte frumos..ce ai gasit pana la urma?

ioana_89
14.07.2011, 19:07:00
Salut fetelor !
Vin cu un ajutor pentru voi dupa ce am vazut pe un topic :-s
Vai cate sunt de facut :)

Lista de invitati ca sa stii ce restaurant cauti
-rezervare restaurant(legerea meniului,bauturi,plata avansului)
-rezervare biserica
-programare cununie civila cu 3 sapt inainte in functie de oras/sector
-DJ, formatie,(muzica playlist cu melodiile preferate)
-fotograf(album nunta,dvd cu poze,stabilire de sedinta foto inainte sau dupa nunta)
-cameraman
-alegerea unei firme pt decoratiuni si flori pentru restaurant si biserica(plata avans) alegera tematicii si a culorilor pentru sala
-marturii,artificii,confetii,place-card carduri de multumire,casuta pentru bani,meniuri ,pahare miri+nasi,carte pentru invitati,set pentru tort,pernuta pt verighete,cosulet cocarde+ace de gamalie,cosulet pentru petale orez si grau pt cununia civila si religioasa,numere pt masa
-alegerea invitatiilor
-lectii de dans(alegerea unei melodii pentru valsul miresei si coregrafia)
-petrecerea burlacilor,burlacitelor
-alegerea unei destinatii pentru luna de miere si plata avansului
-petrecerea de la cununia civila daca se face separat de cununia religioasa
-cadouri pt nasi si parinti in functie de traditii
-transportul mirilor si nasilor
-cofetarie pentru tort(figurine pentru tort/flori naturale)
-fructe si rontaieli pt restaurant
-momente artistice la petrecere
-aranjamente florale=buchete mireasa(biserica+cununie civila),nasa(biserica+cununie civila) d-re de onoare,lumanari,cocarde aranjamente masini
-realizarea unui dosar cu actele necesare pentru cununia religioasa si civila
-verighete
-transport si cazare pt invitatii din alte localitati
-cosulet cu lucruri” pt doamne” la toaleta doamnelor(just in case)
-ceva nou,ceva vechi,ceva de imprumutat,ceva albastru

DETALII DECORATIUNI SALA:
-aranjamente flori pt mese
-suporturi pentru lumanari
-arcada la intrare
-fantana ciocolata
-perdea de lumini
-aranjament prezidiu(baloane,perdea de lumini,flori,tul)
-baloane de sapun
-jumbo
-proiector
-aranjament balustrada unde e cazul
-alee de lumanarele la intrare
-decorarea mesei de la intrare (cea pe care sunt paharele de sampanie)
-carte de oaspeti la intrare pentru a vedea la ce masa trebuie asezat fiecare invitat
ACASA LA MIREASA:
-turta miresei de rupt in cap J)
-sampanie
-pahare cu picior decorate miri,nasi,parinti(8)
-aperitive
-piscoturi
-prajituri
-suc/apa
BISERICA
-programare cu un an inainte
-plata taxe
-vorbit pentru cor
-aranjamente florale,porumbei,covor rosu
-certificat de casatorie
-act de identitate miri+nasi
-lumanari
-verighete
-pernita de verighete
-sticla cu vin rosu
-piscoturi
-bomboane pt la sfarsit
-petale de trandafiri pt iesirea din biserica
-spovedit
-de cumparat biblie in ziua nuntii de la biserica

STAREA CIVILA
-programare cu 3 sapt inainte
-analize
-carti de identitate miri si martori
-certificate de nastere miri
-sampanie
-pahare unica folosinta
-servetele
-piscoturi
-trandafiri albi pentru iesire
-petale,orez,grau
MIREASA
-rochie de mireasa
-voal
-diadema
-ac de par
-programare coafor(alegerea unei coafuri,probe)
-programare cosmetica(proba machiaj)
-programare manechiura pedichiura
-pantofi
-pantofi de schimb
-trusa pentru momente dificile(
-dres+1 de schimb
-jartea
-gentuta
-bijuterii(colier,bratara,cercei)
-rochie cununie civila
-pantofi cununie civila,
- bijuterii cununie civila
-lenjerie mireasa(am citit undeva k inainte sa iti faci rochia de mireasa trebuie sa iti cumperi sutienul ca sa iti faca corsetul dupa el)
-buchete de flori civila+religioasa
-esarfa pt inlocuit voalul
-lenjerie pt noaptea nuntii J
-crinolina
-umbrela
-evantai
-manusi
MIRE
-costum biserica
-costum civila
-pantofi biserica
-curele
-camasi(civila+religioasa+de schimb daca transpira la restaurant)
-lenjerie
-cravata,papion+brau,lavaliera
-butoni
-cocarda
-programare frizerie
-vesta
-ceas+telefon mobil
Restaurant
sa ma asigur ca:
- toaleta e OK
- ca cineva va avea grija de ea in timpul nuntii
- ca se pune hirtie igienica si sapun
- ca se pun cite feluri de mincare atitea tacimuri
- ca au gheata muuulta
- ca aduc servetele si scobitori la masa
- sa specific sa goleasca scrumierele
- au aer conditionat, suficiente aparate care sa faca fata

TRUSA DE URGENTA
-plasturi
-medicamente(emetiral pt greata,algocalmin,furazolidon,extraveral pt cele emotive)
-tampoane
-servetele umede,uscate
-servetele pt pete(sau plic de vanish si betisoare de urechi)
-ace de gamalie
-bolduri
-trusa mica de machiaj, parfum,pudra,blush,ruj
-parfum,mini deo stick
-ac+ata
-pila,forfecuta
-haine de schimb pt cine isi petrece noaptea nuntii la hotel
-spray racoritor pt picioare
-gel pt picioare umflate
-apa termala pt fixarea machiajului
-fixativ
-servetele intime
-calculator de buzunar pt la sfarsit
LA INTRAREA IN BISERICA :

- Primii intra : domnisoara si cavalerul de onoare.
- Urmeaza : nasul impreuna cu mireasa ( mireasa in partea stanga a nasului ).
- Apoi : nasa impreuna cu mirele ( mirele in partea dreapta a nasei ).
- Si apoi : parintii mirilor si restul de invitati.

LA IESIREA DIN BISERICA :

- Primii ies : cavalerul si domnisoara de onoare.
- Urmeaza : mirele si mireasa.
- Apoi : nasu si nasa.
- Si apoi : parintii si restul de invitati.

Multa bafta:) si spor la cumparaturi ...:*
sper sa va fie de folos

merinda
14.07.2011, 21:50:38
foarte frumos..ce ai gasit pana la urma?

Casablanca, e undeva langa Rediu aproape de mire ( el e din Breazu)

Ioana1988
14.07.2011, 22:53:14
Buna Miresici! Este cineva care face nunta in Borsa sau prin apropiere? Eu sunt din Cluj, dar fac nunta la Borsa, si nu stiu unde sa fac tortul, prajiturile, si aranjamentele florale...Pentru ca din Cluj distanta e putin prea mare si nu stiu daca cofetariile ar vrea sa imi transporte tortul de la o asa distanta...
Imi puteti recomanda o cofetarie buna care sa nu fie foarte departe de Borsa?si o agentie unde as putea face aranjamentele florale?
Sper ca ma puteti ajuta...Mersi mult!

marinamih
15.07.2011, 13:08:19
Salut fetelor !

-rezervare biserica
................................

multumim mult de tot pentru lista foarte frumos din partea ta sa o dai si altor miresici care sunt cam aiurite de fel si nu se pot concentra la toate detaliile gen..eu:D

marinamih
15.07.2011, 13:12:33

bravo ma bucur pentru tine si da ai dreptate e chiar foarte avantajos:*

mirella3003
15.07.2011, 13:53:34
Casablanca, e undeva langa Rediu aproape de mire ( el e din Breazu)
ma bucur pentru tine.e foarte dragut restaurantul am fost odata acolo..:*

georgianaalina
22.07.2011, 15:38:00
buna iolanda unde vei face nunta ??

iolanda_elena
22.07.2011, 19:13:28
buna iolanda unde vei face nunta ??

Buna,eu fac la Tiara. Vad ca tu ai in nunta in aceeasi zi ca si mine, dar la Caraiman :D cum stai cu pregatirile?

marinamih
26.07.2011, 13:08:07
Buna,eu fac la Tiara. Vad ca tu ai in nunta in aceeasi zi ca si mine, dar la Caraiman :D cum stai cu pregatirile?

si tot pe 18 deci cum stati cu pregatirile?:D

iolanda_elena
26.07.2011, 14:21:48
si tot pe 18 deci cum stati cu pregatirile?:D

Dupa cum a mai spus (fiindca sunt de mult timp pe aici) am restaurantul, formatia, cu foto-video am vorbit, dar ne-a spus k e prea devreme acum si stabilim la anul, aranjamentele la fel am vb si a ramas tot pentru la anul, iar cand ne intoarcem din concediu ne ducem sa comandam verighetele :D restul tot la anul k e prea devreme acum. De abia astept sa plec la cautare de rochite (vreau 2-una printesa si un scurta pentru petrecere).

marinamih
08.08.2011, 15:47:37
Dupa cum a mai spus (fiindca sunt de mult timp pe aici) am restaurantul, formatia, cu foto-video am vorbit, dar ne-a spus k e prea devreme acum si stabilim la anul, aranjamentele la fel am vb si a ramas tot pentru la anul, iar cand ne intoarcem din concediu ne ducem sa comandam verighetele :D restul tot la anul k e prea devreme acum. De abia astept sa plec la cautare de rochite (vreau 2-una printesa si un scurta pentru petrecere).

misto ideea cu 2 rochite:D

ioana_89
21.08.2011, 19:48:50
Buna fetelor! :*
V-am citit din umbra ce ati mai facut ptr nunta,
Noi am rezolvat tot ce e mai important ptr nunta , mai avem doar tortul, florile-aranjamentele la restaurant , maruntisurile sa zicem asa si bineinteles rochia de mireasa si costumul de mire .
Cam harnicuta sunt :D
Acuma noua ni s-a pus pata ca la nunta sa avem vreo 10 porumbei albi la iesire din biserica dupa
cununia religioasa si jocuri de artifici : la primul dans ,afara la restaurant ...pfff .. voi ce ziceti fetelor ?
Am ales si melodia ptr primul dans al mirilor "SHANIA TWAIN- FROM THIS MOMENT " e superba .
Va pup si spor la treaba ca mai e un an !!!

katypetre
22.08.2011, 12:08:31
Buna,fetelor! Si eu am nunta tot in august,ne gandeam ca sa fie pe 25,data nu e inca sigura,dar luna,da,in august. Eu sunt din braila si o sa facem nunta in braila. M-ar fi interesat in mod special daca stie cineva ceva despre restaurantul BULEVARD? Preturi,cum e mancarea,muzica de la ei?
Tot ce stiti va rog anuntati-ma si pe mine. Daca e nevoie las id de mess. ca sa vb...............
Pup pe toate fetele!:x:x

ralucyta
22.08.2011, 12:11:32
Buna,

Sunt noua pe aici, si eu am nunta pe 25 august 2012. Pana acum am doar restaurantul, cu biserica astept pareri, ma gandeam la biserica Sf Vinerii din Berceni. Am uitat sa mentionez restaurantul este in berceni.

andreea_im
25.08.2011, 18:38:05
Salut fetelor !

-rezervare biserica

Multa bafta:) si spor la cumparaturi ...:*
sper sa va fie de folos

uau! Bravo! Multumim frumos ca ne-ai dat lista, sigur e de mare ajutor. Nu imi imaginam o lista asa lunga si am cam inceput sa ma panichez :P.
Eu sunt pe 25 august 2012 si nu am decat formatia si localul. Trebuie sa mai stabilesc si foto video si biserica acum urgent, in rest nici nu stiu de ce sa ma apuc. Ma gandeam sa incep sa invat sa dansez, ca sunt varza :D.

ioana_89
25.08.2011, 23:38:51
uau! Bravo! Multumim frumos ca ne-ai dat lista, sigur e de mare ajutor. Nu imi imaginam o lista asa lunga si am cam inceput sa ma panichez :P.
Eu sunt pe 25 august 2012 si nu am decat formatia si localul. Trebuie sa mai stabilesc si foto video si biserica acum urgent, in rest nici nu stiu de ce sa ma apuc. Ma gandeam sa incep sa invat sa dansez, ca sunt varza :D.

Hey . grabeste-te ca mai e putin;)) mai ales la biserica , poi la capitolul dans avem si noi de invatat dar mai asteptam pana anul viitor ;)))

Nicol23
27.08.2011, 19:08:49
Buna, viitoarelor miresici...si eu voi fi mireasa de august 2012...se pare ca suntem destul de multe pe 18 :cool: sunt noua pe forum ...adica de cateva zile, dar nu am prea scris am citit multe multe pagini...deja incep sa ma ingrijorez cu nunta, la inceput mi se parea destul de simplu tot (ma refer la pregatiri), dar m-am inselat !! sper sa fim mai multe miresici active (mai des) sa na consultam, sa ne cerem pareri ...va pup :*

OlivT
29.08.2011, 01:37:12
Buna, viitoarelor miresici...si eu voi fi mireasa de august 2012...se pare ca suntem destul de multe pe 18 :cool: sunt noua pe forum ...adica de cateva zile, dar nu am prea scris am citit multe multe pagini...deja incep sa ma ingrijorez cu nunta, la inceput mi se parea destul de simplu tot (ma refer la pregatiri), dar m-am inselat !! sper sa fim mai multe miresici active (mai des) sa na consultam, sa ne cerem pareri ...va pup :*

suntem foarte multe pentru ca sunt doar doua weekenduri in luna august cand se oficiaza cununii. iar luna august este in "plin sezon de nunti", tocmai de aceea preturile sunt mai ridicate pentru evenimentele din luna respectiva.

Feetelor eu am inceput sa am emotii, mai sunt doar doua saptamani pana la cununia civila si desi petrecerea de dupa a fost organizata cu ceva timp in urma, tot au ramas lucruri nefinalizate care s-au strans. Maine merg sa duc actele la primarie, sa dau comanda de tort,sa-i cumpar sotului curea, o alta cravata si camasa.
O zi frumoasa va doresc

andreea_im
02.09.2011, 10:14:29
Eeei? Ceva pregatiri? Ati mai avansat miresicilir? :)
Eu una am cam batut pasul pe loc :P.

LucianaIoana
02.09.2011, 11:32:01
Eeei? Ceva pregatiri? Ati mai avansat miresicilir? :)
Eu una am cam batut pasul pe loc :P.
Si eu tot asa.

pyciulika
02.09.2011, 19:51:10
eu am rezolvat cam tot ... am stabilit pana si meniul

ioana_89
03.09.2011, 17:14:13
eu am rezolvat cam tot ... am stabilit pana si meniul

bravo tie :*
frumos la corviniana :P

pyciulika
04.09.2011, 10:23:05
pai povesteste-ne sinoua cerereain casatorie :x

iolanda_elena
04.09.2011, 18:55:54
Noi am reusit sa mai bifam ceva - verighetele- tocmai le-am luat vineri si au iesit exact cum ne asteptam, adica foarte frumoase.

OlivT
05.09.2011, 14:58:47
Noi am reusit sa mai bifam ceva - verighetele- tocmai le-am luat vineri si au iesit exact cum ne asteptam, adica foarte frumoase.

asteptam poze;;)

Peach
07.09.2011, 10:04:34
buna
si eu ma nunta pe 25 august!
astazi ne ocupam de resaurant..sa vedem daca mai ramane pe 25:))))) ca nu e dupa cum vrei tu!, e dupa cum gasesti liber :( offff

la toate celalalte am doar o vaga ideeee
nu stiu cand e normal si decent sa ma apuc de pregatiri

m-as apuca de acum dar poate fuge miresicul de mine:))) cand vede ce suflet pun si cat de constiincioasa sunt:))

va atasez poza cu localul si modelul de rochie
ps: localul e renovat...deci azi vad cum arata:))

andreea_im
07.09.2011, 14:50:52
[QUOTE=Peach;4351407]buna
astazi ne ocupam de resaurant..sa vedem daca mai ramane pe 25:))))) ca nu e dupa cum vrei tu!, e dupa cum gasesti liber :( offff

rochia e superba, iar localul arata foarte bine! ;)

Peach
07.09.2011, 17:16:17
[QUOTE=Peach;4351407]buna

rochia e superba, iar localul arata foarte bine! ;)

localul bineinteles ca e renovat si nu mai arata asa:(

dar arata fain!Sper sa va placa! deci ramane pe 25:);)

OlivT
08.09.2011, 02:55:29
[QUOTE=andreea_im;4352215]

localul bineinteles ca e renovat si nu mai arata asa:(

dar arata fain!Sper sa va placa! deci ramane pe 25:);)

personal imi placea mai mult cum arata inainte localul, dar e fain si acuma, plus ca mesele sunt rotunde, ring de dans mare sau asa pare din poze. cu stalpii vor fi probleme ca nu vor vedea invitatii de ei. in rest o alegere foarte buna, e foarte important sa-ti placa localul. La mine toate detaliile au inceput avand la baza aspectul restaurantului.

Multa bafta la restul pregatirilor.

Peach
08.09.2011, 08:41:33
[QUOTE=Peach;4352531]

personal imi placea mai mult cum arata inainte localul, dar e fain si acuma, plus ca mesele sunt rotunde, ring de dans mare sau asa pare din poze. cu stalpii vor fi probleme ca nu vor vedea invitatii de ei. in rest o alegere foarte buna, e foarte important sa-ti placa localul. La mine toate detaliile au inceput avand la baza aspectul restaurantului.

Multa bafta la restul pregatirilor.

si mie imi placea mai mult.. am fost anul trecut acolo si mi-a placut foarte mult meniul...iar stalpii .. intr-adevar o bariera ptr invitati...vor fi nevoiti sa iasa pe ring sa vada ce se intampla:))
ringul nu e nici mare nici mic...iar mesele ...bine ca vor fi rotunde... cand am fost, erau dreptunghiulare si cei care stateau la perete nu prea au iesit sa nu deranjeze...in februarie voi primi variantele de meniu si decoratiuni...si voi incepe asortarea:))

am inteles ca au 3 dj...daca se cunoaste reputatia si prestatia lor as vrea sa aflu!

spor si voua, celorlalte miresici de august!

adelinacristinaduna
09.09.2011, 11:06:03
salutare miresici!!!ma alatur voua tanand cont ca pe 18 august ne dorim si noi nunta.ce parere aveti despre cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa??astept pareri :x:x cineva din pitesti???

uanca
09.09.2011, 11:25:36
salutare miresici!!!ma alatur voua tanand cont ca pe 18 august ne dorim si noi nunta.ce parere aveti despre cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa??astept pareri :x:x cineva din pitesti???

acum majoritatea cuplurilor fac asa, cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi.nu vad care ar fi problema.

adelinacristinaduna
09.09.2011, 11:27:53
acum majoritatea cuplurilor fac asa, cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi.nu vad care ar fi problema.
depinde si de timpul pe care il ai.eu vreu sedinta foto dupa fiecare cununie.si timpul nu cred ca o sa fie cu noi.traditii nu avem dar totusii.vb de rochii de pantofii de timpul pe care il ai sa te schimbii....aceasi coafura etc etc....nu???tu cum faci?

MissSwan
09.09.2011, 11:32:18
Mie nu mi s-a parut niciodata o idee buna asta cu totul in aceeasi zi. E un stres si o alergatura inutila. Cel mai bine toate la timpul lor dupa parerea mea, relaxare, sa ne putem bucura de fiecare moment asa cum merita pt ca nu se vor mai repeta.

adelinacristinaduna
09.09.2011, 11:34:12
Mie nu mi s-a parut niciodata o idee buna asta cu totul in aceeasi zi. E un stres si o alergatura inutila. Cel mai bine toate la timpul lor dupa parerea mea, relaxare, sa ne putem bucura de fiecare moment asa cum merita pt ca nu se vor mai repeta.
sunt perfect de acord!!tu cum stai cu pregatirile??:x

MissSwan
09.09.2011, 11:41:24
sunt perfect de acord!!tu cum stai cu pregatirile??:x

Binisor, momentan am rezolvat tot ce era urgent: restaurant, foto-video, dj, am vbit in principiu si pt decoratiuni si flori, iar de restul ma voi ocupa la iarna. :)

adelinacristinaduna
09.09.2011, 11:48:44
Binisor, momentan am rezolvat tot ce era urgent: restaurant, foto-video, dj, am vbit in principiu si pt decoratiuni si flori, iar de restul ma voi ocupa la iarna. :)
bv....noi am stabilit verighetele.valsul. si de restaurant sapt viitoare mergem sa il vedem.de marturii???ce se mai poarta?:))

adelinacristinaduna
09.09.2011, 11:54:12
[QUOTE=ioana_89;4269681]Salut fetelor !

mie o sa imi fie de mare folos!!nici nu stiu cu ce sa incep :((:((:((

andreea_im
09.09.2011, 12:38:25

Eu am tot luat parte la nunti ale apropiatilor si credeti-ma...fie cununiile sunt in zile diferite, fie in aceeasi zi, stresul este la fel de mare. Parerea mea este ca totul in aceeasi zi te scuteste de multe si chiar daca e putin mai aglomerat, "scapa" mirii de toate in 24 de ore ;)...dupa care se pot bucura linistiti de luna de miere sau de perioada de odihna...:P

adelinacristinaduna
09.09.2011, 12:56:06
Eu am tot luat parte la nunti ale apropiatilor si credeti-ma...fie cununiile sunt in zile diferite, fie in aceeasi zi, stresul este la fel de mare. Parerea mea este ca totul in aceeasi zi te scuteste de multe si chiar daca e putin mai aglomerat, "scapa" mirii de toate in 24 de ore ;)...dupa care se pot bucura linistiti de luna de miere sau de perioada de odihna...:P
asa e.ai si tu dreptea ta.....bobocelul meu zile la fel:)) cum ca am mai scuti si ceva banisorii doar ca nu le vreu pe toate pe fuga.....de marturii nu zice nimeni nimic?8-|

MissSwan
09.09.2011, 13:00:17

Si eu am fost si si, iar pt mine cel mai frumos si reusit a fost cand au fost cununiile in zile diferite. La fel si pt miri, toata lumea care a trecut prin asta m-a sfatuit ca e cel mai bine asa. Astea nu sunt momente de care sa vreau sa scap. Noi am facut deja civila si sunt f fericita ca am ales aceasta optiune. Numai asta imi lipsea in ziua nuntii sa ma trezesc cu noaptea in cap ca sa am timp pt toate.

adelinacristinaduna
09.09.2011, 13:05:47
Si eu am fost si si, iar pt mine cel mai frumos si reusit a fost cand au fost cununiile in zile diferite. La fel si pt miri, toata lumea care a trecut prin asta m-a sfatuit ca e cel mai bine asa. Astea nu sunt momente de care sa vreau sa scap. Noi am facut deja civila si sunt f fericita ca am ales aceasta optiune. Numai asta imi lipsea in ziua nuntii sa ma trezesc cu noaptea in cap ca sa am timp pt toate.
cate pers ati avut???la cununia civila?

deiutza_dei
09.09.2011, 14:27:43
restaurant- avem
foto/video- avem
biserica- avem
dj- avem
formatie- inca..tot nu am:((
nasi- inca nu ne-am intalnit cu ei ca's prin Italia
buna, am vazut ca ai nunta in 2012 in august! cu un an inainte ti-ai facut rezervarea? si cam cat ar costa meniul?
Multumesc!
Andreea-Pitesti

adelinacristinaduna
09.09.2011, 14:37:55
buna, am vazut ca ai nunta in 2012 in august! cu un an inainte ti-ai facut rezervarea? si cam cat ar costa meniul?
Multumesc!
Andreea-Pitesti
parerea mea e ca ar trebui sa vb deja daca vrei sa iti faci nunta la rehoma.incearca sa iei legatura cu cineva din conducere.te vei lamuri mult mai bine plus ca la rehoma se fac multe nunti :) pentru andreea

aleb
09.09.2011, 15:25:20
nici mie nu mi se pare o idee f buna ca totul sa fie in aceasi zi.inca un stres in plus si timp limitat.
noi dorim ca civilul sa il facem cu o luna inainte,iunie si sa ne putem bucura de acea zi, alaturi de parinti si prietenii apropiati printr-o atmosfera relaxanta care se va incheia cu un mic party

MissSwan
09.09.2011, 19:36:04
cate pers ati avut???la cununia civila?

Nici una. ;)) Am facut cununia civila la Stockholm unde locuim si am fost fix doar noi doi si fotograful. :) Daca o faceam in tara, sigur mai mult de 15-20 de pers nu chemam, mi se pare un eveniment care nu necesita decat prezenta persoanelor cu adevarat apropiate.

adelinacristinaduna
09.09.2011, 22:58:08
Nici una. ;)) Am facut cununia civila la Stockholm unde locuim si am fost fix doar noi doi si fotograful. :) Daca o faceam in tara, sigur mai mult de 15-20 de pers nu chemam, mi se pare un eveniment care nu necesita decat prezenta persoanelor cu adevarat apropiate.
frumos si asa.....tu ce marturii o sa ai?te-ai gandit?

OlivT
10.09.2011, 08:20:58
depinde si de timpul pe care il ai.eu vreu sedinta foto dupa fiecare cununie.si timpul nu cred ca o sa fie cu noi.traditii nu avem dar totusii.vb de rochii de pantofii de timpul pe care il ai sa te schimbii....aceasi coafura etc etc....nu???tu cum faci?

Si eu am vrut sa fiu relaxata si sa nu alerg de colo colo ca seara sa-mi doresc sa se termine mai repede. Asta e si motvul pentru care am ales sa facem azi cununia si anul viitor restul.
In plus....daca le faceam in aceasi zi, mai stateam eu pe miresci intre coafat(care e oribil:(() si machiaj?:D

OlivT
10.09.2011, 08:25:16
Multumesc!
Andreea-Pitesti

Cu un an jumatate inainte. Ideea a fost ca august e scurt si dorit de toata lumea(aproape) si am vrut local care sa-mi placa nu sa ma multumesc cu ce mai gasesc. Eu am ales Laguna pentru ca ne reprezinta pe amandoi. Meniul acolo pt anul asta a fost de 120, 140 si 160. Pentru la anu a zis ca va fi cu +10 ron pt fiecare meniu(maxim). Sincer nici nu mai conteaza pentru ca daca mie imi place e suficient.

MissSwan
10.09.2011, 09:35:39
frumos si asa.....tu ce marturii o sa ai?te-ai gandit?

Noi o sa dam cate un roman de Jane Austen (sau DVD cu ecranizarile, inca nu m-am hotarat, mi-a venit ideea recent) fiecarui cuplu pt ca se incadreaza in tema nuntii. :)

iolanda_elena
11.09.2011, 16:46:15

Eu consider ca daca se fac in aceeasi zi cel mai bine e sa se faca amandoua in acelasi timp, adica cununia civila cu 15 minute inaintea cele religioase tot in biserica (asa cum o sa facem noi). Daca nu, e cam obositor sa alergi o zi intreaga cu ambele, mai bine se fac in zile diferite.

ioana_89
11.09.2011, 21:35:23

Oauu si nu ati avut nevoie de 2 martori ?:)
Si eu am facut cununia civila in Londra in luna februarie si am avut nevoie de 2 martori , si la noi a fost mai restrans 12 persoane si un mic gratar acasa in curte :)

MissSwan
11.09.2011, 21:58:54
Oauu si nu ati avut nevoie de 2 martori ?:)
Si eu am facut cununia civila in Londra in luna februarie si am avut nevoie de 2 martori , si la noi a fost mai restrans 12 persoane si un mic gratar acasa in curte :)

Ba da, dar aici martori pot fi si cei de la primarie. In cazul nostru, unul dintre martori a fost fotograful si celalalt cineva de acolo. :D

tigrina
12.09.2011, 19:08:17

Hello!
Si noi tot restaurant, foto video si muzica le-am rezolvat. Cred k acestea sunt cele mai importante (in prima faza a pregatirilor)
Cum te-ai gandit sa aranjezi sala si ce fel de aranjament ai vrea? Eu sunt cam nehotarata in privinta culorilor.
:)

tigrina
12.09.2011, 19:11:49
bv....noi am stabilit verighetele.valsul. si de restaurant sapt viitoare mergem sa il vedem.de marturii???ce se mai poarta?:))

Au aparut ceva marturii noi, gen rama foto, sau diverse cutii din ceramica pt bombonele, sau diverse figurne care le primesti intr-o cutie, Sunt superbe, si e ceva deosebit. e altceva.

tigrina
12.09.2011, 19:16:24
Noi o sa dam cate un roman de Jane Austen (sau DVD cu ecranizarile, inca nu m-am hotarat, mi-a venit ideea recent) fiecarui cuplu pt ca se incadreaza in tema nuntii. :)

Interesanta ideea cu DVD. Felicitari! ;)

MissSwan
12.09.2011, 19:19:51
Hello!
Si noi tot restaurant, foto video si muzica le-am rezolvat. Cred k acestea sunt cele mai importante (in prima faza a pregatirilor)
Cum te-ai gandit sa aranjezi sala si ce fel de aranjament ai vrea? Eu sunt cam nehotarata in privinta culorilor.
:)

Nu stiu inca. :) O sa vedem exact dupa ce ma intalnesc cu cei de la agentie si cu florista la iarna. Nu voi avea nevoie de mare lucru pt ca sala este de epoca si f frumos decorata de la sine. Voi lua doar huse de scaune si fete de masa de la agentie si ma voi baza pe flori, vreau niste aranjamente mai deosebite. Cam atat. Culorile vor fi nuante de lila, ciclam si rose-uri cel mai probabil.

tigrina
12.09.2011, 19:26:41
Nu stiu inca. :) O sa vedem exact dupa ce ma intalnesc cu cei de la agentie si cu florista la iarna. Nu voi avea nevoie de mare lucru pt ca sala este de epoca si f frumos decorata de la sine. Voi lua doar huse de scaune si fete de masa de la agentie si ma voi baza pe flori, vreau niste aranjamente mai deosebite. Cam atat. Culorile vor fi nuante de lila, ciclam si rose-uri cel mai probabil.

Interesant. Imi place combinatia de culori. Parca schimba atmosfera aceste culori vii.:)

adelinacristinaduna
12.09.2011, 22:05:37
la fel ne-am gandit si noi:tot cutiute de ceramica.ceva de genul488948 ce parere aveti???frumos impachetate....:">:">:">

tigrina
14.09.2011, 19:33:15
la fel ne-am gandit si noi:tot cutiute de ceramica.ceva de genul488948 ce parere aveti???frumos impachetate....:">:">:">

fff frumoase, sunt draguti porumbeii:P

alinut07
15.09.2011, 16:36:25
Observ multe miresici care au nunta pe 25 august :).
Anul urmator trebuie sa merg si eu la 2 nunti si e si ziua mea de nastere 8-|. Voi vedea eu cum procedez :D
Mult succes la pregatiri >:D<

adelinacristinaduna
16.09.2011, 09:39:05
buna dimineatza miresici de august 2012....ce noutati mai aveti???

valentinavalentina1988
18.09.2011, 16:29:47
Buna miresici, si eu am nunta pe 25 august 2012.Eu am fost foarte precoce si am gasit restaurantul, foto-cameraman, dj si decoratoare, decoratiuni( adica numai decoratiuni florale si lumanari pentru mese, marturii ) , am probat rochii de mireasa si stiu deja modelul pe care il vreau (sirena).Problema e urmatoarea , de fapt am mai multe: restaurantul nu-mi mai place( mult prea mic spatiul de dans), fotograful e bun (dar ma gandesc ca ar fi trebuit sa iau un pachet care include mai multe poze- doar 500 intra in pachetul asta) , decoratoarea era neserioasa si acum caut alta, iar cu dj ( nu am semnat nimic, nici macar avans, a zis ca merge pe mana noastra si invers ), iar rochiile de mireasa imi dau seama ca am probat doua tipuri de sirena si imi plac amandoua si nu reusesc sa ma decid....Deci imi vine sa plang de nervi , de dezamagire..pentru ca sunt perfectionista si imi dau seama ca nu o sa iasa asa cum am vrut eu . Dar cred ca partea cea mai proasta ramane restaurantul :(((((((( ...Deci un sfat ....nu va grabiti, incercati sa studiati bine piata..si alegeti ce e mai bun pentru nunta voastra, in special fotograful pt fotografiile sunt singurele amintiri ce raman

andreea_im
19.09.2011, 10:38:02
Buna miresici, si eu am nunta pe 25 august 2012.Eu am fost foarte precoce si am gasit restaurantul, foto-cameraman, dj si decoratoare, decoratiuni( adica numai decoratiuni florale si lumanari pentru mese, marturii ) , am probat rochii de mireasa si stiu deja modelul pe care il vreau (sirena).Problema e urmatoarea , de fapt am mai multe: restaurantul nu-mi mai place( mult prea mic spatiul de dans), fotograful e bun (dar ma gandesc ca ar fi trebuit sa iau un pachet care include mai multe poze- doar 500 intra in pachetul asta) , decoratoarea era neserioasa si acum caut alta, iar cu dj ( nu am semnat nimic, nici macar avans, a zis ca merge pe mana noastra si invers ), iar rochiile de mireasa imi dau seama ca am probat doua tipuri de sirena si imi plac amandoua si nu reusesc sa ma decid....Deci imi vine sa plang de nervi , de dezamagire..pentru ca sunt perfectionista si imi dau seama ca nu o sa iasa asa cum am vrut eu . Dar cred ca partea cea mai proasta ramane restaurantul :(((((((( ...Deci un sfat ....nu va grabiti, incercati sa studiati bine piata..si alegeti ce e mai bun pentru nunta voastra, in special fotograful pt fotografiile sunt singurele amintiri ce raman

Probabil ca e bine sa o luam din timp cu pregatirile...dar nici prea devreme nu e bine...este timp pentru toate...imi pare rau ca ai intampinat probleme, dar poate macar o parte din ele se pot rezolva...;)
mult succes!

nadina19
21.09.2011, 11:28:34
salut fetelor. si noi tot in 18 august avem nunta. si o asteptam cu nerabdare. deocamdata am platit doar avansul la restaurant. urmeaza sa rezolvam cu foto&video. mult spor la pregatiri! :D :D

katypetre
22.09.2011, 16:14:57
salutare,fetelor!
este vreo miresica de august 2012 din braila?

sera_mara
22.09.2011, 16:18:41
Buna dragelor!

Si eu sunt o viitoare miresica de august 2012! Sper sa ne putem ajuta la pregatirile pentru nunta!

Are cineva idee de o formatie buna si la un pret aceptabil? Noi ne dorim foarte mul formatie la nunta, dar sincer nu am gasit decat de la 7000 lei in sus!

Va pup si va doresc spor la treaba.:*

anna87
22.09.2011, 17:43:14
Buna miresici pt august 2012 , va rog foarte mult sa ma sfatuiti (daca stie cineva ) despre formatia Marion din Bucuresti ...sunt seriosi , canta bine ?????

Buna dragelor!

Si eu sunt o viitoare miresica de august 2012! Sper sa ne putem ajuta la pregatirile pentru nunta!

Are cineva idee de o formatie buna si la un pret aceptabil? Noi ne dorim foarte mul formatie la nunta, dar sincer nu am gasit decat de la 7000 lei in sus!

Va pup si va doresc spor la treaba.:*

Depinde ce cauti , oricum sub 7000ron e foarte greu sa gasesti ceva :( si noi am fost dezamagiti cand am vazut ce preturi au
:((

nico_leta
22.09.2011, 20:33:56

rochii poti sa mai probezi ca nu ai maine nunta si cu foto vb cu fotograful si cerei un pachet mai mare,iar de muzica eu personal te sfatuiesc sa semnezi sau poate sunt eu mai pesimista

andreea_im
05.10.2011, 11:25:34
Buna fetelor!
Vreau sa va intreb daca voi ati vorbit pentru biserica de pe acum, sau se poate si mai tarziu.
Si pe la ce ora v-ati stabilit cununia religioasa?

ilayda
05.10.2011, 15:31:22
Buna fete,
Eu am nunta pe 25 august 2012 si am gasit restaurantul sambata mergem sa dam avansul.. Avem si nasici, dupa parerea mea cei mai frumosi si destepti.. In ce priveste rochia de mireasa sunt foarte pretentioasa .. eu sunt miniona si nu mi vine orice si nu gasesc ceva care sa ma satisfaca .de fapt as dori o rochita cu corset in forma de inima si cu strasuri sau ceva deosebit aplicat ca sa dea bine .. iar in jos as vrea un material subtire si fin care sa se lipeasca de corp.. oricum nu disper pana la anul mai am timp; m-am uitat si la rochiile de cununie si mi-am facut o parere.. cat despre biserica , decoratiuni, dj, fotograf, verighete si blabla bla, o sa le facem pe toate la timpul lor.. voi cum procedati ...???????

ioana_89
05.10.2011, 23:04:52
Buna fetelor!
Vreau sa va intreb daca voi ati vorbit pentru biserica de pe acum, sau se poate si mai tarziu.
Si pe la ce ora v-ati stabilit cununia religioasa?

Eu am vb din luna aprilie ca sa prind la biserica care mi-o doream . te sfatuiesc sa mergi cat mai repede.
Iar ora noi ne-am ales la 18:30 pm ca sa ajungem mai tarziu la restaurant :)
spor la treaba :p

andreea_im
10.10.2011, 12:00:01
Eu am vb din luna aprilie ca sa prind la biserica care mi-o doream . te sfatuiesc sa mergi cat mai repede.
Iar ora noi ne-am ales la 18:30 pm ca sa ajungem mai tarziu la restaurant :)
spor la treaba :p

uau! ce rapizi ati fost! bravo ;)

sera_mara
10.10.2011, 15:12:51
Dragele mele,

Am nevoie de sfaturile voastra! Am intrat intr-un impas cu nasi! Avem 2 perechi care s-au oferit sa ne cunune: perechea nr.1: prietenii nostrii - ff buni care sunt de aceeasi varsta cu noi si perechea nr2 : fata nasei mele de botez! Nu stiim ce sa facem si cum sa procedam pt ca ne este ff rusine de nasa(fata ei s-a oferit de mult timp sa ne cunune) dar totodata nu vrem sa ii refuzam pe prietenii nostri.
Ce spuneti de situatia mea:-SS? Astept sfaturile voastre!

anaid_c
11.10.2011, 11:52:01
Dragele mele,

Am nevoie de sfaturile voastra! Am intrat intr-un impas cu nasi! Avem 2 perechi care s-au oferit sa ne cunune: perechea nr.1: prietenii nostrii - ff buni care sunt de aceeasi varsta cu noi si perechea nr2 : fata nasei mele de botez! Nu stiim ce sa facem si cum sa procedam pt ca ne este ff rusine de nasa(fata ei s-a oferit de mult timp sa ne cunune) dar totodata nu vrem sa ii refuzam pe prietenii nostri.

Salut! De ce nu lasi 2 perechi de nasi? Sunt cupluri care au si 4 perechi de nasi! :-p :D

sera_mara
12.10.2011, 16:34:36
Salut! De ce nu lasi 2 perechi de nasi? Sunt cupluri care au si 4 perechi de nasi! :-p :D

Multumesc de sfat dar, la noi nu se pune decat 1 pereche de nasi!:(

lexumic
12.10.2011, 20:30:11
Dragele mele,

Fata nasei de botez e maritata? Cred ca da pt ca ai spus perechea nr.2. Canonic, biserica ortodoxa cere ca nasii sa fie casatoriti ortodox. Daca ambele perechi indeplinesc conditia asta, alege nasii cu care sa poti discuta orice si oricand, fara probleme. Fiind doua familii diferite (adica a ta si a viitorului sot) , poti iesi din impasuri de genul asta spunand ca nasii vor fi din partea... cealalta (adica a sotului).

Salutare tuturor miresicilor de august 2012!!! Eu o sa fiu cam singurica pe 26 aug. Am vrut noi special sa ne casatorim duminica, dupa liturghie. Asa se face in mod normal (din pct de vedere ortodox). In plus la restaurant au facut discount 25 % ! Urmeaza restul, incetisor.

dodo09
13.10.2011, 10:16:44
salutare,fetelor!
este vreo miresica de august 2012 din braila?
salutare miresica draga...desi nu's miresica de august 2012 mi-am permis sa iti raspund.. eu sunt o miresica de septembrie 2012 din braila:) te pup si spor la miresit..

sera_mara
13.10.2011, 12:08:18
Fata nasei de botez e maritata? Cred ca da pt ca ai spus perechea nr.2. Canonic, biserica ortodoxa cere ca nasii sa fie casatoriti ortodox. Daca ambele perechi indeplinesc conditia asta, alege nasii cu care sa poti discuta orice si oricand, fara probleme. Fiind doua familii diferite (adica a ta si a viitorului sot) , poti iesi din impasuri de genul asta spunand ca nasii vor fi din partea... cealalta (adica a sotului).

Salutare tuturor miresicilor de august 2012!!! Eu o sa fiu cam singurica pe 26 aug. Am vrut noi special sa ne casatorim duminica, dupa liturghie. Asa se face in mod normal (din pct de vedere ortodox). In plus la restaurant au facut discount 25 % ! Urmeaza restul, incetisor.

Multumesc de sfat ! Sper sa pot rezolva si aceasta "problema" si sa ma apuc de pregatiri serioase! Succes la pregatiri si nervi tari de otel! :*

bibita13
13.10.2011, 14:20:13
Ma adaug si eu pe lista miresicilor din 18 august 2012!!! noi am rezolvat cu restaurantul si formatia...in rest ne informam...spor la pregatiri!!!!

lexumic
13.10.2011, 18:30:54
Veniti la Mall Plaza (mai ales pentru miresicile din Bucuresti sau de pe aproape) ? Sa va imbracati bine ca se anunta frig pt sfarsitul asta de saptamana.

dodo09
14.10.2011, 09:39:43
si eu am sa vin la targ..abia astept..popici..si spor la pregatiri

sera_mara
14.10.2011, 10:51:13
Ne vedem maine la Plaza Mall!

http://miresiciexpo.ro/sig.jpg (http://www.miresiciexpo.ro)

dodo09
14.10.2011, 14:56:13
Ne vedem maine la Plaza Mall!

http://miresiciexpo.ro/sig.jpg (http://www.miresiciexpo.ro)
cu cea mai mare placere...la ce ora se da adunarea?

andreealup21
14.10.2011, 18:03:25
Ma inscriu si eu in clubul miresicilor de august 2012.Noi avem deja restaurantul,********** si muzica dar nu prea gasim un staroste liber.Daca stiti pe cineva din cluj dati-mi si mie un semn.pupici pt miresici!

lexumic
16.10.2011, 17:10:33
Ei, cu ce impresii ati venit de la mall? Eu am fost duminica pe la 15 si nu prea era lume, afara ploua si era frig rau. Timpul nu a prea tinut cu organizatorii. Sper ca sambata vor fi fost mai multe miresici. Eu am lucrat pana la ora 20:(

coszmina24
16.10.2011, 20:09:45
buna Monicush si eu sunt tot din focsani si stau la roma..poate ne ajutam un pic intre noi ;)

anna87
25.10.2011, 17:01:58
Buna miresici ! Cum stati cu pregatirile ?
Noi abia am dat avansul la restaurant ....cautam inca biserica din cauza unor probleme .... si inca mai cautam si lautarii !!
Stie cineva unde putem gasi rochiile din colectia My Lady -Israel (sau cel putin asemanatoare ) ....eu nu reusesc sa gasesc nimic , am gasit ceva in moldova ...la chisinau dar este cam departe ...in Romania nu am vzt nimic...
Cum stati cu formatiile ?Ce ati gasit si cam cat v-au costat?
Va pupik si spor la cautari in continuare

Ssireneta
02.11.2011, 13:25:42
Buna miresici ! Cum stati cu pregatirile ?
Noi abia am dat avansul la restaurant ....cautam inca biserica din cauza unor probleme .... si inca mai cautam si lautarii !!
Stie cineva unde putem gasi rochiile din colectia My Lady -Israel (sau cel putin asemanatoare ) ....eu nu reusesc sa gasesc nimic , am gasit ceva in moldova ...la chisinau dar este cam departe ...in Romania nu am vzt nimic...
Cum stati cu formatiile ?Ce ati gasit si cam cat v-au costat?
Va pupik si spor la cautari in continuare
cu pregatirile cam asa: restaurant -vorbit ,
formatie - vorbit , avans
biserica ---------?
foto -vorbit, avans
cam atat.
cautam rochia .:D

anna87
02.11.2011, 17:08:24
cu pregatirile cam asa: restaurant -vorbit ,
formatie - vorbit , avans
biserica ---------?
foto -vorbit, avans
cam atat.
cautam rochia .:D

Noi nu stim ce o sa facem cu formatia ...banii sunt pusi de-o parte :)) dar nu gasim nimic care sa ne convinga ...rochia la fel ...
Foto & video sunt rezolvate si deocamdata cam atat
Pupici ,succes in continuare

miresikde2012
03.11.2011, 21:57:27
buna seara!sunt noua pe aici,sunt o viitoare miresik de august 2012!m-ar interesa un pret de meniu al viitoarelor miresici!precizez k nunta va fi in bucuresti! meniul meu este in jur de 280 ron , cu totul inclus:mancare,bautura,tort,aranjament local,marturii!ce parere aveti?

Stasiu
03.11.2011, 22:19:02
280 RON mi se pare foarte ok! la noi e 260 fara bautrura, care am hotarat sa o aducem noi!

Eu la formatie nici macar nu m-am gandit inainte sa citesc mesajele voastre pe forum!! :( pe mine nu prea ma incanta ideea de formatie totusi; viitorul sot e american, eu sunt plecata din tara de multi ani, nu vom avea mai mult de 80 invitati, 20-25 americani, si nu cred ca ar intelege nimic din muzica traditionala. cateva melodii pe ici pe colo e ok, dar nu mai mult, zic eu! acum sunt in dubii :-<si nici de sala nu mai sunt sigura!! noi avem hitlon athenee royal ptr 25 august (este aniversarea nuntii parintilor mei-28 de ani) si tin foarte mult la aceasta data, si mi-e frica ca daca ma apuc de cautat alta sala, nu gasesc ceva pe placul nostru ( cei de la hilton se ocupa de absolut tot, lucru foarte important ptr mine ptr ca nu sunt in tara).
cineva a fost la vreo nunta la Hilton? si de formatie- toate aveti formatie??

MissSwan
03.11.2011, 23:53:50
280 RON mi se pare foarte ok! la noi e 260 fara bautrura, care am hotarat sa o aducem noi!

Eu la formatie nici macar nu m-am gandit inainte sa citesc mesajele voastre pe forum!! :( pe mine nu prea ma incanta ideea de formatie totusi; viitorul sot e american, eu sunt plecata din tara de multi ani, nu vom avea mai mult de 80 invitati, 20-25 americani, si nu cred ca ar intelege nimic din muzica traditionala. cateva melodii pe ici pe colo e ok, dar nu mai mult, zic eu! acum sunt in dubii :-<si nici de sala nu mai sunt sigura!! noi avem hitlon athenee royal ptr 25 august (este aniversarea nuntii parintilor mei-28 de ani) si tin foarte mult la aceasta data, si mi-e frica ca daca ma apuc de cautat alta sala, nu gasesc ceva pe placul nostru ( cei de la hilton se ocupa de absolut tot, lucru foarte important ptr mine ptr ca nu sunt in tara).

Eu cred ca avand in vedere natura nuntii tale, si cu invitati de peste hotare si faptul ca este o nunta mica, este mult mai indicat un DJ. Si noi vom avea asa (in principal pt ca eu nu sunt adepta formatiilor de nunta), si chiar sunt f multe fete care recurg la aceasta optiune.
Legat de restaurant, parerea mea e ca nu are rost sa-ti faci nici o grija. Se ocupa si de foto-video? Este foarte important sa vezi tu si sa stii exact pe cine iti vor trimite daca asta este cazul. E un aspect extrem de important. Parerea mea e ca asta ar trebui sa fie o alegere pe care s-o faceti personal.

anna87
04.11.2011, 23:04:44
buna seara!sunt noua pe aici,sunt o viitoare miresik de august 2012!m-ar interesa un pret de meniu al viitoarelor miresici!precizez k nunta va fi in bucuresti! meniul meu este in jur de 280 ron , cu totul inclus:mancare,bautura,tort,aranjament local,marturii!ce parere aveti?

Cred ca ai gasit bine ...la mine de ex e 210 lei (fara bautura , tort etc ...am incluse doar fetele de masa +huse scaune si funde )
...

anna87
04.11.2011, 23:12:53

Despre Hilton toate laudele ... in legatura cu formatia cred ca te-ai gandit bine sa nu aduci , nu ii vad sensul daca ai alt gen de lume , si eu de ex sunt plecata din tara dar vin mai des acasa si la nunta voi avea multa lume care "respecta" traditiile , iar eu la fel. Oricum daca eram in locul tau faceam exact la fel .... bafta in continuare

Deci noi deocamdata am rezolvat urmatoarele :
- Restaurant (vb + dat avans )
-Formatie (vb + dat avans )
-Foto & Video asigurat
_Aranjamente local ( cam ok inca nu e 100%)
...biserica nerezolvata (aici e o mica problema )
-Rochia iar o problema pt ca eu o sa ajung in tara cu 2 sapt inainte de nunta ...vdm ce gasim , ce se poate face ...evantual daca gasesc pot lua si de aici dar sincer n-am gasit nimic interesant
Va poop spor la cautari!!!

andredeia
16.11.2011, 15:51:46
hello miresici!
va salut pe toate si abia astept sa va "cunosc".
am "rasfoit" putin ce ati vb pana acum.si eu sunt mireasa de 18 august 2012 ca multe dintre voi.\:D/
noi ne-am hotarat abia acum pt nunta si am rezolvat doar restaurantul dar mai avem ceva timp iar urmatoarea prioritate pe lista e muzica.
spor la pregatiri tuturor!

anna87
18.11.2011, 23:15:37
hello miresici!
am "rasfoit" putin ce ati vb pana acum.si eu sunt mireasa de 18 august 2012 ca multe dintre voi.\:D/
noi ne-am hotarat abia acum pt nunta si am rezolvat doar restaurantul dar mai avem ceva timp iar urmatoarea prioritate pe lista e muzica.

Buna si bine ai venit printre noi !
Spor la pregatiri si sa speram k vei gasi tot ce iti vei dori ! Pup

Anca1711
19.11.2011, 10:54:01
hello miresici!
Cauta foto-video si muzica cat de curand. Si eu am avut nunta in august si vreau sa iti spun ca este bataie pe luna asta... e full de nunti iar cei mai buni sunt ocupati.

pyciulika
19.11.2011, 11:43:43
Cauta foto-video si muzica cat de curand. Si eu am avut nunta in august si vreau sa iti spun ca este bataie pe luna asta... e full de nunti iar cei mai buni sunt ocupati.
Da...noi am acontat muzica-foto-video din luna mai ...asa ca grabeste-te !:-SS

andredeia
19.11.2011, 13:14:17
mersi fetelor de sfat.saptamana viitoare asta avem in plan sa definitivam.am vb pt muzica doar ramane sa ne hotaram pe cine luam.
altfel,ce faceti azi?

Alexandra_O
19.11.2011, 17:06:37
mersi fetelor de sfat.saptamana viitoare asta avem in plan sa definitivam.am vb pt muzica doar ramane sa ne hotaram pe cine luam.
altfel,ce faceti azi?

Buna fetelor,

Ma alatur si eu voua deoarece si eu voi fii miresica de august 2012...Partintii mei azi semneaza contractele pt restaurant, dj si foto, eu nefiind in tara...este mult mai greu sa planifici o nunta de la distanta!! Deci destul de nerabdatoare sa vorbesc cu ei si sa imi zica ca totul e ok!

Va pup si o dupa-amiaza frumoasa!

:D

pyciulika
19.11.2011, 21:58:05
Buna fetelor,

Ma alatur si eu voua deoarece si eu voi fii miresica de august 2012...Partintii mei azi semneaza contractele pt restaurant, dj si foto, eu nefiind in tara...este mult mai greu sa planifici o nunta de la distanta!! Deci destul de nerabdatoare sa vorbesc cu ei si sa imi zica ca totul e ok!

Bine ai venit printre noi !!!

anna87
20.11.2011, 16:53:02
Buna fetelor,

Nici noi nu suntem in tara ...dar trebuie sa ne descurcam cumva .... la final sper sa iasa bine :)) e ceva ceva mai greu pt noi dar asta e ...
Bafta in continuare !!!

nykoyoana
21.11.2011, 15:24:18
Buna tuturor, sunt si eu miresica de august,pe 18 mai exact dar din pacate nu am gasit locatia ideala, initial vroiam ceva in aer liber sau cel putin o locatie cu gradina,piscina ceva..nu vreau sa intru in panica si cred ca voi mai gasi locatii disponibile pana la sf lui decembrie:), va doresc spor la pregatiri tuturor si sa va pastrati frumoase:)
pupici

andredeia
21.11.2011, 19:31:32
Buna tuturor, sunt si eu miresica de august,pe 18 mai exact dar din pacate nu am gasit locatia ideala, initial vroiam ceva in aer liber sau cel putin o locatie cu gradina,piscina ceva..nu vreau sa intru in panica si cred ca voi mai gasi locatii disponibile pana la sf lui decembrie:), va doresc spor la pregatiri tuturor si sa va pastrati frumoase:)
pupici

nykoyoana si alexandra_o bine ati venit si spor la organizat nunta de vis!

anna87
21.11.2011, 20:46:55
pupici

Buna, vad ca esti din Buc , nu stiu in ce zona cauti ...unul care stiu eu si este acceptabil este "moara lui bucur" ...incearca sa te uiti la ei pe site ...este in Pantelimon (nu stiu daca iti convine zona ) .Pupici si spor la cautari

andreea_im
24.11.2011, 17:09:39
Am observat ca unele dintre voi deja cautati rochie. Eu sper sa mai slabesc si m-am gandit ca am sa caut inainte de nunta cu cateva luni. Asa mi s-a zis si de la magazinul la care am fost. Acolo sa imi aleg model, ei sa o aduca si sa o modifice la atelier. Cum vi se pare?

cristinao_bv
25.11.2011, 22:37:08
si eu m-am gandit sa mai astept sa-mi iau rochia de mireasa cu cateva luni inainte:)

pyciulika
26.11.2011, 01:40:24
Feteleor, eu am deja ambele rochii de mireasa. Cea lunga si cea scurta cu care ma voi schimba spre dimineata <:-P

andredeia
26.11.2011, 09:07:27
Feteleor, eu am deja ambele rochii de mireasa. Cea lunga si cea scurta cu care ma voi schimba spre dimineata <:-P

ce fain!pozici ai?

pyciulika
26.11.2011, 11:57:58
Avem avem ;)) Acum am gasit niste verighete tare dragute la un pret foarte bun si incercam pana de sarbatori sa le luam ....ar fi bine sa luam pe rand , incet- incet totul... sa nu ne aglomeram in preajma nuntii cu o gramada de chestii inca de cumparat si evident...o caruta de bani de cheltuit ^:)^

OlivT
03.12.2011, 01:22:45
Avem avem ;)) Acum am gasit niste verighete tare dragute la un pret foarte bun si incercam pana de sarbatori sa le luam ....ar fi bine sa luam pe rand , incet- incet totul... sa nu ne aglomeram in preajma nuntii cu o gramada de chestii inca de cumparat si evident...o caruta de bani de cheltuit ^:)^

Imi place tare mult rochita lunga. Sa le porti sanatoasa si fericita

pyciulika
03.12.2011, 11:48:16
vad ca avem nunta in aceiasi zi. cum stai cu pregatirile ?

OlivT
03.12.2011, 13:23:30
vad ca avem nunta in aceiasi zi. cum stai cu pregatirile ?

Am luat o pauza de la pregatiri dupa cununia civila.
Am deja restaurantul,biserica,formatia,foto-video, pt machiaj si coafura voi alege aceleasi persoane pe care le-am avut si la cununie, stiu la ce cofetarie voi face tortul si ce compozitie va avea(trebuie sa ma hotarasc la aspect), mi-am pus la punct ce am de cumparat pentru restaurant(de genu: manusi albe pt ospatari, lumanari parfumate si margelute pentru bai, gheata carbonica pentru tort si bauturi, masina de fum greu pentru dansul mirilor, etc), am pantofiorii...si cam atat, urmeaza din ianuarie sa merg la probat de rochite\:D/, de cautat costum pentru al meu, modelul de invitatie si marturiile.....si restul=))

pyciulika
03.12.2011, 14:11:16
Am luat o pauza de la pregatiri dupa cununia civila.
Am deja restaurantul,biserica,formatia,foto-video, pt machiaj si coafura voi alege aceleasi persoane pe care le-am avut si la cununie, stiu la ce cofetarie voi face tortul si ce compozitie va avea(trebuie sa ma hotarasc la aspect), mi-am pus la punct ce am de cumparat pentru restaurant(de genu: manusi albe pt ospatari, lumanari parfumate si margelute pentru bai, gheata carbonica pentru tort si bauturi, masina de fum greu pentru dansul mirilor, etc), am pantofiorii...si cam atat, urmeaza din ianuarie sa merg la probat de rochite\:D/, de cautat costum pentru al meu, modelul de invitatie si marturiile.....si restul=))
$-)$-)$-) cred ca ai un bugeeeet...imens. ..
1.Ce compozitie te-ai gandit sa aiba tortul ?
2.Frumos ca vrei manusi albe pt ospatari ? Cat te vor costa ? Ei sunt de acord sa poarte ?
3. Margelute pentru bai ? Poti sa fi mai explicita?
4. Gheata carbonica pentru tort ? Nu am mai auzit ...
5. Masina de fum greu cat te va costa ?

Una peste alta... vad ca aproape totul e pus la punct , felicitari