PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de APRILIE 2012

Pagini : [1] 2

happybride84
09.03.2011, 22:31:14
Chiar daca momentan sunt cam singura miresica de aprilie ma gandeam totusi sa deschid topicul...poate mai apare cineva sa-mi tina de urat :D
Va astept fetelor.......

Sigurros
13.03.2011, 01:16:29
Draguto, se pare ca ne maritam in aceeasi zi!
Cum v-ati hotarat la aceasta data? Stiu ca e singura din aprilie, prima dupa marele post.
Ati primit vreo reducere de la restaurant?

Pupici!

happybride84
13.03.2011, 20:07:25
Draguto, se pare ca ne maritam in aceeasi zi!
Cum v-ati hotarat la aceasta data? Stiu ca e singura din aprilie, prima dupa marele post.
Ati primit vreo reducere de la restaurant?

Pupici!

:)))) foarte tare....
nu, chiar nu avem reducere...din contra, noi am tinut foarte mult la aceasta data pt ca tot in 28.04. (cu ceva ani in urma) am avut si prima intalnire...:D
tu cum de ai ales aceasta data?

si apropo...chiar ma bucur ca avem nunta in aceeasi zi....:D

Sigurros
13.03.2011, 23:58:29
noi vroiam undeva in iunie (datele relevante pentru noi sunt prin noiembrie - prima intalnire, first kiss etc, asa ca nu ne-am mai batut capul cu sincronizarea), insa restaurantul unde voiam noi nu mai avea nimic liber.
apoi am intrebat de 28 apr, stiind ca acolo se faceau reduceri in 2011 pentru perioada ianuarie-aprilie; nu stiam insa nimic de 2012.. din fericire, era liber, si chiar ne-au facut o oferta super tentanta pt 2012.

asa ca la noi a fost random, dar si cu bani mai putini, spre norocul nostru.

sper sa avem o zi de 28 insorita, frumoasa si norocoasa! :)

GiorgianaS
23.03.2011, 21:34:22
Ma alatur si eu voua... si tot in 28 :D! si la noi 28 e o zi cu importanta...facem 5 ani de cand suntem impreuna :P

LadyX
24.03.2011, 20:13:07
in cazul il care facem pe 20 aprilie 2012, ma alatur si eu voua.. defapt, 28 aprilie e singura zi din aceasta luna cand se fac nunti.. hehe.. noi inca nu suntem siguri asupra datei.. defapt nu suntem siguri de absolut nimic... nici de restaurant, nici de formatie.. de nimic... tot schimbam datele ca pe sosete si poate o vom face in cu totul si cu totul alta data. :) pup

happybride84
24.03.2011, 21:39:04
Ma alatur si eu voua... si tot in 28 :D! si la noi 28 e o zi cu importanta...facem 5 ani de cand suntem impreuna :P

Bine ai venit! Ma bucur ca suntem mai multe cu aceeasi data (singura disponibila in aprilie 2012)

Se pare ca pe langa data nuntii pe care o avem in comun mai avem si semnificatie acestei date de 28.04. in comun....

sa fie cu noroc :D

Avand in vedere ca pana acum suntem cam primele miresici din 2012, voi cum stati cu pregatirile?

GiorgianaS
30.03.2011, 15:33:06
sa fie >:D<
pai..am ales sala, am platit avansul- prima rata, apoi am ales formatia, si cam atat :D
cred ca e prea devreme sa ma apuc sa caut rochii si torturi si invitatii...
bine, de cautat pe net am cautat o gramada, dar mai avem timp de batut in cuie celelalte chestii :P ce e cel mai important am hotarat :P

happybride84
01.04.2011, 21:25:09
sa fie >:D<
pai..am ales sala, am platit avansul- prima rata, apoi am ales formatia, si cam atat :D
cred ca e prea devreme sa ma apuc sa caut rochii si torturi si invitatii...
bine, de cautat pe net am cautat o gramada, dar mai avem timp de batut in cuie celelalte chestii :P ce e cel mai important am hotarat :P

cam la fel stam si noi...am mai adunat si ceva oferte pt foto si decoratiuni sala, avem favoriti la ambele categorii dar nu am incheiat inca contracte cu ei...
si eu zic ca e devreme pt cumparat rochie....clar ca am cautat o gramada pe net...chiar stiu si cam ce vreau dar nu am probat inca nimic....prin toamna ma apuc...:D

atenutza
04.04.2011, 21:13:08
Ma alatur si eu grupului miresicilor de aprilie 2012 :*. Pentru mine data nu are vreo semnificatie. A fost sa zic asa convenabila. Am vrut in mai, dar m-am confruntat cu opozitia hotarata a mamei mele (nu e bine domne), in iunie are nunta un var , iar in iulie-august numai mireasa sa nu fi pe caldurile alea ...

happybride84
05.04.2011, 22:42:23
Ma alatur si eu grupului miresicilor de aprilie 2012 :*. Pentru mine data nu are vreo semnificatie. A fost sa zic asa convenabila. Am vrut in mai, dar m-am confruntat cu opozitia hotarata a mamei mele (nu e bine domne), in iunie are nunta un var , iar in iulie-august numai mireasa sa nu fi pe caldurile alea ...

Bine ai venit :)
Si eu care credeam ca voi cam singuratica printre miresici in 28.04....:))
ma bucur ca ne tot inmultim

fetelor, sa va treceti si pe lista miresicilor de 2012

ryiana
27.04.2011, 00:01:29
Buna seara...
Si eu tot in aprilie pe 28 o sa am cununia religioasa, dar la Buzau. Voi v-ati facut deja rezervarea la restaurant sa inteleg? Noi ne-am decis in aceasta dimineatza, avand cununia civila pe 30 aprilie 2011, adica in 3 zile, voi deveni DOAMNA.

happybride84
27.04.2011, 22:45:52
Buna seara...
Si eu tot in aprilie pe 28 o sa am cununia religioasa, dar la Buzau. Voi v-ati facut deja rezervarea la restaurant sa inteleg? Noi ne-am decis in aceasta dimineatza, avand cununia civila pe 30 aprilie 2011, adica in 3 zile, voi deveni DOAMNA.

Felicitari pentru cununia civila si bine ai venit in randul nostru (celor cu nunta in 28.04.2012)....
Da, rezervarea am facut-o :)

apropo...de maine incepe numaratoarea inversa pentru noi toate.....1 AN pana la NUNTA <:-P

GiorgianaS
01.05.2011, 02:05:59
Felicitari pentru cununia civila si bine ai venit in randul nostru (celor cu nunta in 28.04.2012)....
Da, rezervarea am facut-o :)

apropo...de maine incepe numaratoarea inversa pentru noi toate.....1 AN pana la NUNTA <:-P

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... sa vedeti ce repede o sa treaca timpul asta :D
le: am platit si a doua rata de la avans: un pas inainte :P Apropo, cam ce avans ati dat voi la restaurant? Noi am platit 1500 lei- mult, putin?

happybride84
01.05.2011, 13:31:05
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... sa vedeti ce repede o sa treaca timpul asta :D
le: am platit si a doua rata de la avans: un pas inainte :P Apropo, cam ce avans ati dat voi la restaurant? Noi am platit 1500 lei- mult, putin?

noi am dat 2000 ron...nu stiu daca o fi mult sau putin....cred ca pe aici se cam invarte avansul 1500-2000....
La altceva ati mai dat avansul?

GiorgianaS
02.05.2011, 02:14:06
noi am dat 2000 ron...nu stiu daca o fi mult sau putin....cred ca pe aici se cam invarte avansul 1500-2000....
La altceva ati mai dat avansul?

nu am mai dat avans inca la nimic...ne`am intalnit cu formatia acum vreo luna si am ramas ca o sa dam avans in curand,,,acum stam putin pe ganduri, ne`au cerut 5200 ron. O sa vedem si cu asta... Azi ne`am ales modelul de verighete si tre sa vedem daca le facem la comanda si unde. Voi ati mai progresat? Pupici si mult spor :*

atenutza
02.05.2011, 18:04:56
Noi am dat 1000 de lei avans la local si trebuie sa mai dam 1000 de lei la formatie... apoi as vrea sa caut si fotograf sa rezolv si cu el...

GiorgianaS
03.05.2011, 20:09:02
Am mai facut inca un pas...Adica aproape 2 :))
Am vorbit cu cameramanul si l`am angajat si am avut intalnire cu fotograful si vineri ne intalnim sa semnam contractul :D
Dupa asta...liniste pana la verighete. Si abia apoi incepe marea nebunie: rochia :P (asta va fi pe la sfarsitul anului pentru ca ma gandesc din ce in ca mai serios sa o fac la comanda, pur si simplu nu imi gasesc un model care sa imi placa in totalitate :( )

emyoana
11.05.2011, 18:01:03
ce bine ca mai sunt miresici care si-au ales data de 28.04.2012.credeam ca sunt singura.speram sa nu fie vremea la fel de capricioasa ca acum.....
cu pregatirile am facut primul pas ...am fost la local am inchiariat .....asta era cel mai important zic eu...restul incet..incet le rezolvam...e o gramada de timp...
spor la treaba miresici!!!!!!!

anca_ank_love
18.05.2011, 17:45:45
Ma alatur si eu voua. Voi avea nunta pe 28 aprilie in Bucuresti. Data nu are o semnificatie deosebita doar ca am vrut neaparat in 2012 pana in mai deoarece eu si cu viitorul sot vom pleca din tara si cum iarna nu prea iti vine sa faci nunta, inainte de Paste post...o saptamana dupa Paste este Saptamana Luminata.....iata-ma alaturi de voi mireasa de 28 aprilie. Sper sa mai tot discutam. Poate chiar gasesc o viitoare miresica din Bucuresti

GiorgianaS
18.05.2011, 22:08:11
Ma alatur si eu voua. Voi avea nunta pe 28 aprilie in Bucuresti. Data nu are o semnificatie deosebita doar ca am vrut neaparat in 2012 pana in mai deoarece eu si cu viitorul sot vom pleca din tara si cum iarna nu prea iti vine sa faci nunta, inainte de Paste post...o saptamana dupa Paste este Saptamana Luminata.....iata-ma alaturi de voi mireasa de 28 aprilie. Sper sa mai tot discutam. Poate chiar gasesc o viitoare miresica din Bucuresti

Bine ai venit alaturi de noi! >:D< Spor la miresit! :*

juliana_deea
19.05.2011, 22:25:49
buna,
ma alatur si eu miresicilor de aprilie 2012.
voi face pe 28 aprilie :)<:-P

GiorgianaS
22.05.2011, 21:29:46
buna,
ma alatur si eu miresicilor de aprilie 2012.
voi face pe 28 aprilie :)<:-P

Bun venit si tie! >:D<

juliana_deea
23.05.2011, 08:52:10
fetelor voi cand faceti cununia civila?

GiorgianaS
26.05.2011, 21:47:00
fetelor voi cand faceti cununia civila?

Noi vrem sa facem civila in aceeasi zi cu petrecerea de nunta, 28 aprilie 2012 :D
Nu stiu de ce, dar nici nu concep sa fie in alta zi...

miha_g
27.05.2011, 08:21:17
Noi vrem sa facem civila in aceeasi zi cu petrecerea de nunta, 28 aprilie 2012 :D
Nu stiu de ce, dar nici nu concep sa fie in alta zi...

eu zic ca o sa fie foarte obositor sa faci cununia civila in aceaiasi zi....mai ales ca ora cununie o alegi cu 10 zile inainte si vara cel putin e aglomerat....acum depinde de unde ai si invitatii...la mine si parinti si socri nu sunt din iasi si ar trebui sa vina de la 100 de km dimineata la cununia civila apoi sa mearga acasa sa isi ia si invitatii lor si sa se intoarca pentru cununia religiosa ceea ce e greu sa ii tin toata ziua pe drumuri...

noi o sa facem cununia civila in ziua aniversarii noastre...adica pe 24 aprilie cand vom implini 8 ani de cand suntem impreuna si astfel vom sarbatori inainte ziua de 24 aprilie dar si ziua de 30 iunie <:-P

juliana_deea
27.05.2011, 18:05:03
si eu vroiam sa facem cununia in aceeasi zi, dar am inteles ca prin buc nu s-ar mai face cununii sambata decat dak platesti o taxa de 200 de euro....asa am auzit deci nu m-am interesat exact.
si dupa ne-am gandit ca e prea obositor sa facem si cununia civila in ziua nunti si poate sa-ti dea tot programul peste cap dak nu te programeaza la ce ora vrei, plus ca eu anul asta ar trebui sa-mi schimb buletinul ca fac 24 de ani asa ca o sa o facem in vara asta ca sa impuscam 2 iepuri de odata.

GiorgianaS
01.06.2011, 10:15:44
de programat la civila putem la ce ora vrem pt ca daca ne grabim putin, ne alegem ora exacta. Asa este pe cluj- pe site`ul primariei este o aplicatie si te poti programa online, daca mergi la timp cu actele, iti pastrezi programarea, deci din aceasta cauza nu`i stres :)

juliana_deea
02.06.2011, 19:44:14
de programat la civila putem la ce ora vrem pt ca daca ne grabim putin, ne alegem ora exacta. Asa este pe cluj- pe site`ul primariei este o aplicatie si te poti programa online, daca mergi la timp cu actele, iti pastrezi programarea, deci din aceasta cauza nu`i stres :)

foarte tare asta cu programatul online :)
noi o sa o facem pe 16 iulie :) asa ne-am hotarat.

Sigurros
08.06.2011, 18:02:32
fetelor, eu am nunta pe 28 aprilie la anul, dar cununia civila o am sambata :D

din aceleasi considerente ca juliana_deea, o sa fac 24 de ani, tre sa-mi schimb buletinul, asa ca de ce sa nu impusc cei 2 iepuri deodata?

plus ca o sa mai avem 2 nunti la care o sa participam prin toamna si nu aveam toalete.. :)
si cred ca ne dramuim mai bine cheltuielile asa.

omg, am emotii pt sambata!! ::-SS:-SS:-SS

GiorgianaS
16.06.2011, 17:52:03
juliana_deea si sigurros, voi aveti nunta in aceeasi zi si in acelasi loc? sunt mai multe sali? :D
sau fac eu ceva confuzie?

le: sigurros, cum a fost?
nu`i asa ca ai trecut peste emotii? :P
iti doresc spor la miresit si... felicitari! >:D<

juliana_deea
18.06.2011, 20:05:36
juliana_deea si sigurros, voi aveti nunta in aceeasi zi si in acelasi loc? sunt mai multe sali? :D
sau fac eu ceva confuzie?

le: sigurros, cum a fost?
nu`i asa ca ai trecut peste emotii? :P
iti doresc spor la miresit si... felicitari! >:D<

:)) da sunt 2 sali.

MissSwan
19.06.2011, 11:03:01
!!!IMPORTANT!!!

Fetelor, daca aveti sau cunoasteti pe cineva care va avea nunta la Turabo anul acesta sau anul viitor, va rugam sa cititi acest mesaj si sa-l transmiteti mai departe: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1498&p=4228569#post4228569
Va multumim!

juliana_deea
24.06.2011, 13:26:07
fetelor cum stati cu pregatirile?
eu sunt asa de entuziasmata cu nunta si astept cu nerabdare acel moment.
deja am inceput cumparaturile :)

atenutza
27.06.2011, 20:25:22
fetelor cum stati cu pregatirile?
eu sunt asa de entuziasmata cu nunta si astept cu nerabdare acel moment.
deja am inceput cumparaturile :)

Eu stau cam asa:
Local si muzica rezolvate, adica dat avansul
Foto& video am gasit ceva si aproape rezolvat
Rochia aproape rezolvata si ea, pantofii comandati.
De cumparaturi gen bauturi si alte d astea trebuie sa ne apucam... Si de lista de invitati :D Stiu ca pare cam dezorganizat totul dar am eu o ordine interrioara.... :p

juliana_deea
28.06.2011, 12:27:08
eu nu reusesc sa gasesc foto-video :(((( adik am gasit dar nu sunt multumita

happybride84
29.06.2011, 22:14:06
Eu stau cam asa:
Local si muzica rezolvate, adica dat avansul
Foto& video am gasit ceva si aproape rezolvat
Rochia aproape rezolvata si ea, pantofii comandati.
De cumparaturi gen bauturi si alte d astea trebuie sa ne apucam... Si de lista de invitati :D Stiu ca pare cam dezorganizat totul dar am eu o ordine interrioara.... :p

wowww...organizat sau nu dar esti foarte avansata.....noi avem doar localul rezolvat....muzica...multe idei dar concret o ceata totala :)))...foto^video....cativa favoriti dar atat...
Rochie...am ramas la stadiul de gasit cateva modele pe net...nimic probat...
Pantofi...stiu doar ca ii vreau fuchsia....
Fetelor, toate sunteti asa avansate...m-am cam soeriat putin acum....:D

juliana_deea
29.06.2011, 22:39:22
eu mi-am dat comanda de pantofi, am probat si vreo 2 rochite, dar mi-am fct o idee de cum o sa fie.

atenutza
01.07.2011, 13:58:09
wowww...organizat sau nu dar esti foarte avansata.....noi avem doar localul rezolvat....muzica...multe idei dar concret o ceata totala :)))...foto^video....cativa favoriti dar atat...
Rochie...am ramas la stadiul de gasit cateva modele pe net...nimic probat...
Pantofi...stiu doar ca ii vreau fuchsia....
Fetelor, toate sunteti asa avansate...m-am cam soeriat putin acum....:D

chill mai e timp suficient. eu zic ca trebuie sa rezolvi din timp localu, muzica si foto ca sa poti sa alegi ce iti place, nu ce ramane :D. desi cred ca nu o sa fie probleme cu treaba asta. nu prea e mare inghesuiala pe data de 28 aprilie.
rochia am gasit-o intamplator, a fost ok la pret si m-am cam hotarat la ea. pantofii stiam de mult ca ii vreau mov. verighetele ma gandesc foarte serios sa mi le fac la un bijutier, pentru ca am ceva inele pe care nu le mai port si e pacat sa stea aruncate prin cutii.
eu acum am cam stagnat cu toate pregatirile pentru ca am niste examene de dat, dar o sa reiau totul din decembrie cand o sa ma apuc sa mai si cumpar una alta (bautura in principal).

atenutza
06.07.2011, 14:56:28
Miresici nu mai ziceti nimic? Am vazut ca fetele din august de exemplu sunt mult mai vorbarete. Avand in vedere ca noi dam tonul la anul , propun sa fim mai active ;)

juliana_deea
12.07.2011, 22:05:36
Miresici nu mai ziceti nimic? Am vazut ca fetele din august de exemplu sunt mult mai vorbarete. Avand in vedere ca noi dam tonul la anul , propun sa fim mai active ;)

sunt de acord cu tn, sa fim mai vorbarete :)
intre timp am rezolvat cu foto pt nunta si acum sunt in cautare de rochita pt cununie, mai am putin pana o sa fiu o doamna cu acte in regula :D

GiorgianaS
15.07.2011, 08:28:06
buna fetelor,
Din ce am citit voi ati avansat mult de tot. Noi am rezervat sala, platit avansul, angajat fotograf, cameraman, formatie, staroste si...cam atat. Am facut lista de invitati si prin toamna o sa ne comandam invitatiile.
Ce ziceti fetelor, oare ma risc mult daca astept sa vad rochiii la targul de mirese? Nu-i prea tarziu in ianuarie sa cumpar rochita?

juliana_deea
15.07.2011, 13:02:41
buna fetelor,
Din ce am citit voi ati avansat mult de tot. Noi am rezervat sala, platit avansul, angajat fotograf, cameraman, formatie, staroste si...cam atat. Am facut lista de invitati si prin toamna o sa ne comandam invitatiile.
Ce ziceti fetelor, oare ma risc mult daca astept sa vad rochiii la targul de mirese? Nu-i prea tarziu in ianuarie sa cumpar rochita?
mai sunt targuri si prin noiembrie. eu cam atunci as vrea sa mi-o cumparar.
iar daca astepti pana in ianuarie e asa cam la limita, adik am inteles la cele pe comanda vin cam in 3 luni adik ti-ar veni prin aprilie.
insa poti cauta rochii din timp. eu de exemplu am gasit un magazin care fac pe comanda cam in 1-2 luni si mi-a placut cum lucreaza si in cazul in care nu gasesc ceva care sa-mi placa mi-o fac acolo.

happybride84
18.07.2011, 09:21:35
sunt de acord cu tn, sa fim mai vorbarete :)
intre timp am rezolvat cu foto pt nunta si acum sunt in cautare de rochita pt cununie, mai am putin pana o sa fiu o doamna cu acte in regula :D

si eu sunt in cautare de rochie pt cununie...:)
tu la ce te-ai gandit? ai gasit ceva? cand ai cununia?

juliana_deea
18.07.2011, 12:51:53
si eu sunt in cautare de rochie pt cununie...:)
tu la ce te-ai gandit? ai gasit ceva? cand ai cununia?
pe 10 septembrie am cununia. mi-am cumparat sandalele :) si sunt alb cu negru si vreau sa-mi iau o rochita alba cu putin negru...cu o floare neagra sau ceva in talie negru. mie imi place combinatia asta de alb cu negru.
tu cand ai cununia?

TheGirl
18.07.2011, 14:12:21
Buna fetelor,
Ma alatur si eu miresicilor de aprilie 2012, noi o sa avem nunta pe 28 aprilie, iar cununia civila pe 15 octombrie anul acesta.
Noi am ales aprilie pentru ca nu rezistam la caldurile lunilor de vara, luna mai era cu superstitii(mama avea ceva cu "nu e bine sa faci nunta in MAI" si cum nu am reusit sa o contrazic a ramas aprilie).
Pana acum am dat avansul la restaurant, am vorbit cu formatia(mergem maine sa dam avans) si tot maine mergem la biserica sa oprim data(stiu k poate e devreme dar noi stam in Bucuresti si nunta e in Valcea, deci nu ne facem tot timpul drum sa rezolvam problemele astea), am vorbit cu foto-video(urmeaza sa ne intalnim sa ii dam avansul) si cam atat pana acum.
Iar pentru cununia civila eu mi-am luat deja rochita, am probat-o intamplator si m-am indragostit de ea; trebuie acum sa imi gasesc si pantofiori(dar mai astept pana in septembrie). V-as pune poze cu ea sa o vedeti, dar este deja dusa la mama acasa k aici ma tenta sa o probez zilnic :D
Insa avem o problema gravaaaaa NU GASIM NASI!, sau mai bine zis noi ne dorim nasi tineri, dar toti prieteni nostrii ne iau cu faze de genu nu avem bani, nu ne mai descurcam s.a.m.d(cum sa ii mai intreb eu auzi dar nu ai vrea sa ne cununi?). Pana la urma cred k ramanem sa e cunune nasii de botez(cu toate k ei acum sunt la pensie si nu cred k o sa ii mai vad de multe ori dupa nunta).
Voi cum stai? Ce ati mai facut? V-ati facut un program pt ziua nuntii?
Va pup :-*

juliana_deea
18.07.2011, 15:19:03
Buna fetelor,
Ma alatur si eu miresicilor de aprilie 2012, noi o sa avem nunta pe 28 aprilie, iar cununia civila pe 15 octombrie anul acesta.
Noi am ales aprilie pentru ca nu rezistam la caldurile lunilor de vara, luna mai era cu superstitii(mama avea ceva cu "nu e bine sa faci nunta in MAI" si cum nu am reusit sa o contrazic a ramas aprilie).
Pana acum am dat avansul la restaurant, am vorbit cu formatia(mergem maine sa dam avans) si tot maine mergem la biserica sa oprim data(stiu k poate e devreme dar noi stam in Bucuresti si nunta e in Valcea, deci nu ne facem tot timpul drum sa rezolvam problemele astea), am vorbit cu foto-video(urmeaza sa ne intalnim sa ii dam avansul) si cam atat pana acum.
Iar pentru cununia civila eu mi-am luat deja rochita, am probat-o intamplator si m-am indragostit de ea; trebuie acum sa imi gasesc si pantofiori(dar mai astept pana in septembrie). V-as pune poze cu ea sa o vedeti, dar este deja dusa la mama acasa k aici ma tenta sa o probez zilnic :D
Insa avem o problema gravaaaaa NU GASIM NASI!, sau mai bine zis noi ne dorim nasi tineri, dar toti prieteni nostrii ne iau cu faze de genu nu avem bani, nu ne mai descurcam s.a.m.d(cum sa ii mai intreb eu auzi dar nu ai vrea sa ne cununi?). Pana la urma cred k ramanem sa e cunune nasii de botez(cu toate k ei acum sunt la pensie si nu cred k o sa ii mai vad de multe ori dupa nunta).
Voi cum stai? Ce ati mai facut? V-ati facut un program pt ziua nuntii?
Va pup :-*
bun venit in randul nostru :)
si noi ne-am gasit tarziu nasi, adik stiam cine vor fi doar ca am asteptat sa faca ei nunta anul asta. la faza cu bani nush daca cineva chiar vrea sa-ti fie nas o face din suflet. noi cel putin chiar nu avem pretentii de la nasi, ce vor considera ei sa ne dea e ok.
iar in legatura cu programul din ziua nunti m-am tot gandit dar degeaba fac planuri acum pana nu gasesc biserica. oricum vreau sa incepem mai tarziu ca doar de aia fcm si cununia mai devreme. probabil pe la 12 o sa incep gatitul, pe la 4 sa pun biserica, dupa sa facem o sedinta foto cu nasii si pe la 6-7 la restaurant.

happybride84
18.07.2011, 16:09:21
pe 10 septembrie am cununia. mi-am cumparat sandalele :) si sunt alb cu negru si vreau sa-mi iau o rochita alba cu putin negru...cu o floare neagra sau ceva in talie negru. mie imi place combinatia asta de alb cu negru.
tu cand ai cununia?

inca nu ne-am hotarat...am vrea 24.09. dar in acea zi este nunta unor prieteni deci vom face fie in 23.09., 17.09. sau 01.10....depinde si de cand vor fi nasii in tara...:)

Voi veti purta verighetele dupa cununie?

juliana_deea
18.07.2011, 19:52:30
inca nu ne-am hotarat...am vrea 24.09. dar in acea zi este nunta unor prieteni deci vom face fie in 23.09., 17.09. sau 01.10....depinde si de cand vor fi nasii in tara...:)

Voi veti purta verighetele dupa cununie?

da pt ca vom face si logodna.

Flores
07.08.2011, 14:14:10
Salutare!
Ma alatur si eu mireselor de 28 aprilie 2012...
Noi am tot vrut sa facem de vreo 4 ani incoace dar am tot amanat...si anul trecut cand ne gandeam sa o facem in cele din urma...ne-am razgandit ...am asteptat atat ... putem astepta pana in 2012 -este sambata, se fac nunti ... si facem 10 ani impreuna.Cununia am facut-o in 2009 ...
S`avem spor in pregatiri!
V-am pupat!

GiorgianaS
08.08.2011, 11:55:46
Salutare!
Ma alatur si eu mireselor de 28 aprilie 2012...
Noi am tot vrut sa facem de vreo 4 ani incoace dar am tot amanat...si anul trecut cand ne gandeam sa o facem in cele din urma...ne-am razgandit ...am asteptat atat ... putem astepta pana in 2012 -este sambata, se fac nunti ... si facem 10 ani impreuna.Cununia am facut-o in 2009 ...
S`avem spor in pregatiri!
V-am pupat!

Bine ai venit alaturi de noi! Sper ca de data aceasta sa se implinesca faptul :P Spor la miresit si te asteptam sa ne impartasesti gandurile tale! :*

Flores
08.08.2011, 13:15:24
Bine ai venit alaturi de noi! Sper ca de data aceasta sa se implinesca faptul :P Spor la miresit si te asteptam sa ne impartasesti gandurile tale! :*

Cu siguranta se va implini ... singurul lucru care ne-ar opri ar fii un bebe , care sa amane in cel mai rau caz cu 2-3luni nunta, desi nu cred ...
Noi vom pleca in concediu...atunci incepem cu liste si cu tot tacamul... dupa care de umblat din septembrie :) timp este destul!

Spor si voua!Pupici:*

happybride84
10.08.2011, 22:38:30
Azi ne-am comandat verighetele :D

GiorgianaS
11.08.2011, 11:26:01

pfff...ce frumos :A
si noi vrem...dar nu stim cand :P
sa ne arati modelul :D

Flores
11.08.2011, 14:40:14
Super!! Felicitari!!
Noile purtam de la cununie .. adica de 2 ani deja :) Nu am mai avut rabdare ... ne-am ales, ne-am cumparat si am purtat :)

fetele, inregistrati-va si voi in tabelul miresicilor de 2012 daca nu ati facut-o deja.:gen_08:
La semnatura mea este un link ... acolo intrati si va treceti in tabel.Dupa ce va notati iesiti , se salveaza automat... Insa aveti grija sa nu stergeti pt ca cineva s-a chinuit sa il faca si s-au mai intamplat erori de genul :-s

atenutza
11.08.2011, 15:35:04
Buna fetelor,

Am vazut ca faci nunta in vilcea in aceeasi zi cu mine. La ce local faci? Cu pregatirile vad ca stai destul de bine. Eu astept sa termin cu examenul de rezidentiat si apoi ma apuc de pregtiri. Asta ar insemna decembrie... Sper sa mai am ceva timp
. :D

happybride84
11.08.2011, 19:27:27
pfff...ce frumos :A
si noi vrem...dar nu stim cand :P
sa ne arati modelul :D

Va atasez o poza cu modelul ales....abia astept sa fie gata....<:-P

happybride84
11.08.2011, 19:28:37
Super!! Felicitari!!
Noile purtam de la cununie .. adica de 2 ani deja :) Nu am mai avut rabdare ... ne-am ales, ne-am cumparat si am purtat :)

fetele, inregistrati-va si voi in tabelul miresicilor de 2012 daca nu ati facut-o deja.:gen_08:
La semnatura mea este un link ... acolo intrati si va treceti in tabel.Dupa ce va notati iesiti , se salveaza automat... Insa aveti grija sa nu stergeti pt ca cineva s-a chinuit sa il faca si s-au mai intamplat erori de genul :-s

Si noi le vom purta de la cununie care are loc in 24.09....de aceea le-am si comandat deja de acum....

Flores
11.08.2011, 21:39:34
Si noi le vom purta de la cununie care are loc in 24.09....de aceea le-am si comandat deja de acum....
Sunt superbe!!
Sa fie intr-un ceas bun si sa aveti o zi frumoasa si fericita la cununie!:*

GiorgianaS
12.08.2011, 10:49:13
Va atasez o poza cu modelul ales....abia astept sa fie gata....<:-P
F frumoase!
Sa fie intr-un ceas bun! >:D<

Flores
04.09.2011, 01:59:47
Salutare!Ce mai faceti fetelor?
Noi acum ne-am intors din concediu ... si ne apucam de treaba!!!

Spor la treaba!
Va pup!!!:*:*

juliana_deea
04.09.2011, 12:22:31
Salutare!Ce mai faceti fetelor?
Noi acum ne-am intors din concediu ... si ne apucam de treaba!!!

Spor la treaba!
Va pup!!!:*:*

SI eu vreau dupa cununie sa ma apuc serios de cautat rochie de mireasa. Si aseara am rezolvat cu foto - video :D

Flores
04.09.2011, 23:17:53
SI eu vreau dupa cununie sa ma apuc serios de cautat rochie de mireasa. Si aseara am rezolvat cu foto - video :D
I-auzi!Felicitari...inaintezi usor usor ... eu abia acum incep cu totul.Am gasit fotograful si cameramanul.La formatie ne mai gandim putin ... trebuie sa mai vedem cateva...Rochia o sa o iau atunci...cu 2 luni cel mult inainte ... trebuie sa mai dau jos cateva kg si nu vreau sa o modific dupa aia...

happybride84
05.09.2011, 22:35:33
I-auzi!Felicitari...inaintezi usor usor ... eu abia acum incep cu totul.Am gasit fotograful si cameramanul.La formatie ne mai gandim putin ... trebuie sa mai vedem cateva...Rochia o sa o iau atunci...cu 2 luni cel mult inainte ... trebuie sa mai dau jos cateva kg si nu vreau sa o modific dupa aia...

Ceau feteleor, si noi tocmai ne-am intors din concediu dar partea buna ca e ca urmatorul concediu vine peste 2 saptamani cand ne vom lua cele 5 zile acordate pt casatorie (avand cununia)...:D
noi asteptam sa ne sune sapt asta sa ne luam verighetele (abia astept), eu mi-am facut rochita pt cununie, sotul si-a luat costumul. Acum mai am de cautat pantofiori (foarte dificil) si sa ma decid la buchet...
Ne-am intalnit cu cativa fotografi/cameramani si ramane sa ne decidem pana sambata sa facem contractul....devenise destul de urgent pt ca vrem sa avem si la civila fotograf....noroc ca toti mai au liber avand in vedere ca facem vineri cununia...

aaa, cred ca nu vi-am povestit....voi avea cununia civila in aceeasi zi cu cea mai buna prietena din copilarie/adolescenta....mi s-a parut o intamplare foarte frumoasa :D

cam asta am mai facut...plus ca am incercat sa ne depunem actele pt cununie, ceea ce nu se poate....cica se pot depune actele intr-o singura zi...fix cu 10 zile inainte...nici o zi mai devreme sau mai tarziu...mi se pare absolut stupid. ce ziceti?

voi ce ati mai rezolvat?

Flores
06.09.2011, 09:54:15
Ceau feteleor, si noi tocmai ne-am intors din concediu dar partea buna ca e ca urmatorul concediu vine peste 2 saptamani cand ne vom lua cele 5 zile acordate pt casatorie (avand cununia)...:D
noi asteptam sa ne sune sapt asta sa ne luam verighetele (abia astept), eu mi-am facut rochita pt cununie, sotul si-a luat costumul. Acum mai am de cautat pantofiori (foarte dificil) si sa ma decid la buchet...
Ne-am intalnit cu cativa fotografi/cameramani si ramane sa ne decidem pana sambata sa facem contractul....devenise destul de urgent pt ca vrem sa avem si la civila fotograf....noroc ca toti mai au liber avand in vedere ca facem vineri cununia...

aaa, cred ca nu vi-am povestit....voi avea cununia civila in aceeasi zi cu cea mai buna prietena din copilarie/adolescenta....mi s-a parut o intamplare foarte frumoasa :D

cam asta am mai facut...plus ca am incercat sa ne depunem actele pt cununie, ceea ce nu se poate....cica se pot depune actele intr-o singura zi...fix cu 10 zile inainte...nici o zi mai devreme sau mai tarziu...mi se pare absolut stupid. ce ziceti?

voi ce ati mai rezolvat?
aa... pai nu este bine sa ai cununia in aceiasi zi cu prietena din copilarie ... pt ca nu sunteti intru totul prezente si alaturi una de cealalta.La ce sector faceti cununia?

Noi nu am facut mai nimic dupa cum am zis si mai devreme.
Acum intram in forma.

Spor la "trebi"!
:*

juliana_deea
06.09.2011, 20:33:58
aa... pai nu este bine sa ai cununia in aceiasi zi cu prietena din copilarie ... pt ca nu sunteti intru totul prezente si alaturi una de cealalta.La ce sector faceti cununia?

Noi nu am facut mai nimic dupa cum am zis si mai devreme.
Acum intram in forma.

Spor la "trebi"!

Flores tu faci in Bucuresti nunta si nu ai inca restaurant? ca la profil am vz k nu scrie nk

GiorgianaS
06.09.2011, 21:43:38
hihi...ce multe ati mai facut fetelor! eu nu m-am prea putut gandi la nunta in ultimele saptamani, am avut treaba grea cu restantele :-Bso...de acum incep o noua etapa :D
si...am facut prima lectie de vals, inainte de care amandoi eram 0 :">
Imi pare bine ca ati devenit mai vorbarete, observasem ca noi, ,,aprilicile'' eram cele mai timide :P
Spor la miresit!:*

Flores
07.09.2011, 09:45:51
Flores tu faci in Bucuresti nunta si nu ai inca restaurant? ca la profil am vz k nu scrie nk
nu, nu am restaurant inca pentru ca nu am fost.
Mi-am facut un dosarel cu obtiunile ... undeva de saptamana viitoare mergem, dar avem si planul de rezerva daca este prea tarziu.

Avand in vedere ca nu este o perioada tocmai in toi de nunti, nu prea imi fac probleme ca nu gasesc.

Mi-a placut El Paradisio foarte tare, mai ales ca am vazut si discutiile dintre fetele de acolo (si pe tine cu ele )dar nici nu am fost acolo pentru ca este destul de scumpicel am inteles ...

Flores
07.09.2011, 09:48:53
hihi...ce multe ati mai facut fetelor! eu nu m-am prea putut gandi la nunta in ultimele saptamani, am avut treaba grea cu restantele :-Bso...de acum incep o noua etapa :D
si...am facut prima lectie de vals, inainte de care amandoi eram 0 :">
Imi pare bine ca ati devenit mai vorbarete, observasem ca noi, ,,aprilicile'' eram cele mai timide :P
Spor la miresit!:*
felicitari de restaurant,dar mai ales felicitari de vals :)
La noi cred ca va fii si mai greu cu valsul , al meu sot este "lemn" :)) dar va fii bine pana la urma, de 9 ani jumate imi tot spune ... "nu dansez, nu dansez, dar la nunta noastra sa te tii :))"

Trebuia sa incepem si noi odata cu parerile, nu ??

happybride84
07.09.2011, 20:39:13
Azi am luat verighetele...sunt foarte incantata de ele!!!!

Flores
07.09.2011, 21:11:16
Azi am luat verighetele...sunt foarte incantata de ele!!!!

Super!!!Felicitari!!!Sa le purtati sanatosi si fericiti!!<:-P

juliana_deea
08.09.2011, 07:37:21
nu, nu am restaurant inca pentru ca nu am fost.
Mi-am facut un dosarel cu obtiunile ... undeva de saptamana viitoare mergem, dar avem si planul de rezerva daca este prea tarziu.

Avand in vedere ca nu este o perioada tocmai in toi de nunti, nu prea imi fac probleme ca nu gasesc.

Mi-a placut El Paradisio foarte tare, mai ales ca am vazut si discutiile dintre fetele de acolo (si pe tine cu ele )dar nici nu am fost acolo pentru ca este destul de scumpicel am inteles ...

eu cand mi-am cautat restaurant in prin aprilie mai anul asta deja erau in unele locuri destul de ocupat de aia te intrebasem de restaurant. La el paradiso nu e scump fata de altele si pt mine a fost o optiune dar nu ii placea sotului zona si k nu avem loc de parcare plus k noi vroiam sa incheiem contract si fetele inca nu avusesera nici o nunta la el paradiso k sa fiu convinsa ca e ok. dar acum vad ca toate au fost multumite si arata si bine, merita sa te duci sa te uiti macar.

PS: azi de dimineata m-am trezit cu gandul ca mai am 2 zile pana la cununie si m-a coplesit o emotie, abia ast :)

Flores
08.09.2011, 09:47:47
eu cand mi-am cautat restaurant in prin aprilie mai anul asta deja erau in unele locuri destul de ocupat de aia te intrebasem de restaurant. La el paradiso nu e scump fata de altele si pt mine a fost o optiune dar nu ii placea sotului zona si k nu avem loc de parcare plus k noi vroiam sa incheiem contract si fetele inca nu avusesera nici o nunta la el paradiso k sa fiu convinsa ca e ok. dar acum vad ca toate au fost multumite si arata si bine, merita sa te duci sa te uiti macar.

PS: azi de dimineata m-am trezit cu gandul ca mai am 2 zile pana la cununie si m-a coplesit o emotie, abia ast :)
Mai este timp .. dar oricum la El Paradisio nu mergem , pt ca nu stiu daca am suficienti invitati si nici sotul meu nu vrea acolo .
Imi aduc aminte de ziua cununiei ... a fost ceva superb la mine ... aveam niste emotii de nu mai puteam ... ma intreba "nasul" de atunci ... ai emotii ?? simti ceva ?? La care eu, ii raspund : "Am stomaci in fluturi, nu pot sa respir!" =))Tin minte ca am zambit toata ziua din suflet ... cu toata gura si cu toti dintii de ma dureau falcile a doua zi.Nu vreau sa ma gandesc cum voi fi la nuunta :)
Iti doresc din suflet sa ai cel putin o zi la fel de fericita ca a mea!

juliana_deea
08.09.2011, 18:33:21
Mai este timp .. dar oricum la El Paradisio nu mergem , pt ca nu stiu daca am suficienti invitati si nici sotul meu nu vrea acolo .
Imi aduc aminte de ziua cununiei ... a fost ceva superb la mine ... aveam niste emotii de nu mai puteam ... ma intreba "nasul" de atunci ... ai emotii ?? simti ceva ?? La care eu, ii raspund : "Am stomaci in fluturi, nu pot sa respir!" =))Tin minte ca am zambit toata ziua din suflet ... cu toata gura si cu toti dintii de ma dureau falcile a doua zi.Nu vreau sa ma gandesc cum voi fi la nuunta :)
Iti doresc din suflet sa ai cel putin o zi la fel de fericita ca a mea!

Iti multumesc pt urare.
Eu ma bucur ca fac cununia mai devreme ca vrea traiesc intens fiecare moment...o sa fie mini nunta cu repetitie asa zic eu :)

Flores
08.09.2011, 19:24:08
Iti multumesc pt urare.
Eu ma bucur ca fac cununia mai devreme ca vrea traiesc intens fiecare moment...o sa fie mini nunta cu repetitie asa zic eu :)
De acord, sunt momente unice ...
la marturii te-ai gandit deja?Eu vreau sa ma gandesc la ceva mai original ... dar sa vedem ce iese :)

juliana_deea
08.09.2011, 21:32:06
De acord, sunt momente unice ...
la marturii te-ai gandit deja?Eu vreau sa ma gandesc la ceva mai original ... dar sa vedem ce iese :)

eu initial nu vroiam marturii pt ca de obicei oameni nu le pastreaza, insa m-am gandit la o poza cu invitatii.
iar pt cununie am niste bombonici intr-un fluturas.
Si apropo de ceva original am fost sambata la o nunta si aveau ca marturie un mar cu un loz (am pus o poza la topic-ul cu marturii dak vrei sa vezi). toata lumea se uita sa vada daca a castigat ceva. mi s-a parut originala ideea.

Flores
09.09.2011, 21:00:42
eu initial nu vroiam marturii pt ca de obicei oameni nu le pastreaza, insa m-am gandit la o poza cu invitatii.
iar pt cununie am niste bombonici intr-un fluturas.
Si apropo de ceva original am fost sambata la o nunta si aveau ca marturie un mar cu un loz (am pus o poza la topic-ul cu marturii dak vrei sa vezi). toata lumea se uita sa vada daca a castigat ceva. mi s-a parut originala ideea.
Foarte tare ideea cu lozul !!!O fii castigat careva?:)

juliana_deea
09.09.2011, 21:53:09
Foarte tare ideea cu lozul !!!O fii castigat careva?:)

da. la masa noastra au fost au fost 2 lozuri castigatore cu cate 2 lei ;))

miyria
10.09.2011, 10:03:18
Buna, miresici de 2012. :)
Citeam despre ideile voastre de marturii. Sambata aceasta au avut nunta finutii nostri si au oferit evantaie tuturor invitatilor la intrare si pe parcurs loz in plic. Au fost multe lozuri castigatoare de 2 lei. Norocoasa cum sunt, am avut unul de 13 lei. :)) Lozurile castigatoare au ajuns apoi la miri.
Si Katiush, tot dintre miresele de anul acesta, a avut lozuri.

Spor la pregatiri si la idei! :)

Flores
10.09.2011, 21:15:18
Buna, miresici de 2012. :)
Citeam despre ideile voastre de marturii. Sambata aceasta au avut nunta finutii nostri si au oferit evantaie tuturor invitatilor la intrare si pe parcurs loz in plic. Au fost multe lozuri castigatoare de 2 lei. Norocoasa cum sunt, am avut unul de 13 lei. :)) Lozurile castigatoare au ajuns apoi la miri.
Si Katiush, tot dintre miresele de anul acesta, a avut lozuri.

Spor la pregatiri si la idei! :)
Tu ai fost mai norocoasa :) !

Flores
12.09.2011, 22:18:10
http://www.miresici.ro/customavatars/avatar75972_7.gif (http://www.miresici.ro/member.php?u=75972) juliana_deea casa de piatra!!! (http://www.miresici.ro/member.php?u=75972)
Sa fiti fericiti si sa aveti o nunta frumoasa!!!
Asteptam poze!!:*

juliana_deea
13.09.2011, 10:13:15
http://www.miresici.ro/customavatars/avatar75972_7.gif (http://www.miresici.ro/member.php?u=75972) juliana_deea casa de piatra!!! (http://www.miresici.ro/member.php?u=75972)
Sa fiti fericiti si sa aveti o nunta frumoasa!!!
Asteptam poze!!:*

multumesc mult!!!!
am cateva poze in semnatura :)

Flores
13.09.2011, 17:23:19
multumesc mult!!!!
am cateva poze in semnatura :)
am vazut , dar dupa ce ti-am scris, sunt superbe!
Sunt superbe!!!

happybride84
27.09.2011, 09:37:03
Neatza fetelor, ce mai faceti?
Eu sunt oficial DOAMNA!!!! Am avut vineri civila si a fost super!!!!

dodo09
27.09.2011, 09:48:20
felicitari! sa fie intr-un ceas bun...numai fericire sanatate si tot ce va doriti voi sa vi se implineasca! casa de piatra si numai bine!!

happybride84
27.09.2011, 10:04:04
daca vreti, si cateva poze....

https://picasaweb.google.com/110986360019485227973/CununiaCivila23092011

GiorgianaS
27.09.2011, 12:19:06
daca vreti, si cateva poze....

https://picasaweb.google.com/110986360019485227973/CununiaCivila23092011

Casa de piatra! sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult, ca restul vin de la sine! :* >:D<
Eu nu pot sa vad pozele, imi scrie ca nu ai nicio poza in album :(

happybride84
27.09.2011, 18:32:08
Casa de piatra! sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult, ca restul vin de la sine! :* >:D<
Eu nu pot sa vad pozele, imi scrie ca nu ai nicio poza in album :(

Multumesc!!!

Din pacate imi prind urechiile si nu reusesc sa copiez linkul astfel incat sa puteti vedea pozele :(

Am pus linkul in semnatura....sper ca asta sa mearga....:D

juliana_deea
29.09.2011, 07:15:10
Multumesc!!!

Din pacate imi prind urechiile si nu reusesc sa copiez linkul astfel incat sa puteti vedea pozele :(

Am pus linkul in semnatura....sper ca asta sa mearga....:D

Felicitari!
Tot nu se vad pozele nici in semnatura :( mai facut curioasa! Mai bine ataseaza 2-3 poze.
Cred ca majoritatea miresicilor de aprilie deja am facut cununia civila :)

Flores
29.09.2011, 09:50:03
Neatza fetelor, ce mai faceti?
Eu sunt oficial DOAMNA!!!! Am avut vineri civila si a fost super!!!!
Casa de piatra!!Sa fiti fericiti si impliniti!!!
Spor la miresit de acum :)

juliana_deea
29.09.2011, 18:21:15
Flores ai gasit restaurant?
eu ma duc vineri la targ sa ma uit de rochita :)

GiorgianaS
03.10.2011, 11:03:10
fetelor, avem mai putin de 7 luni pana la ziua ce mareeeee!<:-P ce repede trece timpul....
ce ati mai rezolvat? vad ca incepeti sa cautati rochite, ma sperie gandul ca eu numai in ianuarie incep cautarile, oare ar trebui totusi sa ma reprogramez? :-SS

juliana_deea
03.10.2011, 20:39:12
fetelor, avem mai putin de 7 luni pana la ziua ce mareeeee!<:-P ce repede trece timpul....
ce ati mai rezolvat? vad ca incepeti sa cautati rochite, ma sperie gandul ca eu numai in ianuarie incep cautarile, oare ar trebui totusi sa ma reprogramez? :-SS

mai sunt mai putin de 7 luni :) eu caut rochita. prin noiembrie, decembrie trebuie sa rezolvam biserica. in rest totul e aranjat.
Cum adica abia in ianuarie incepi cautarile? eu zic sa te uiti din timp mai ales ca cu siguranta o sa vrei sa probezi cat mai multe modele sau poate esti mai norocoasa si o gasesti mai repede.
Eu am probat vreo 17 rochite pana acum si nu am gasit nimic. Dar am cateva modele care imi plac mult acum, am pus poze...ce parere aveti?

anca_ank_love
04.10.2011, 09:13:07
Sunt foarte frumoase

dodo09
04.10.2011, 09:41:37
foarte frumoase modelele de rochita :)

juliana_deea
08.10.2011, 13:27:20
dragi miresici de aprilie mi-am gasit rochita :) luni ma duc sa dau comanda si sa achit avansul.
voi ce ati mai facut cu pregatirile?

Flores
13.10.2011, 09:53:12
dragi miresici de aprilie mi-am gasit rochita :) luni ma duc sa dau comanda si sa achit avansul.
voi ce ati mai facut cu pregatirile?
felicitari!!Asteptam poze cu modelul ales.
Noi nu am avansat cu nimic ... am avut ceva de rezolvat si din noiembrie revenim pe subiect.Tocmai ca nu am mai intrat nici pe site
pupici!

juliana_deea
13.10.2011, 20:21:00
felicitari!!Asteptam poze cu modelul ales.
Noi nu am avansat cu nimic ... am avut ceva de rezolvat si din noiembrie revenim pe subiect.Tocmai ca nu am mai intrat nici pe site
pupici!

nu am arata rochita nimanui....exceptie mame si nasa...asa ca o sa pun poze dupa nunta :)

mihaelatam
14.10.2011, 12:21:45
Buna...Ma alatur si eu miresicilor de aprilie 2012, numai ca eu fac in 21 aprilie, prima data toata lumea mi-a zis ca nu se fac nunti dar e bine ca am rezolvat, mai e careva care face in 21?

juliana_deea
14.10.2011, 17:35:21
Buna...Ma alatur si eu miresicilor de aprilie 2012, numai ca eu fac in 21 aprilie, prima data toata lumea mi-a zis ca nu se fac nunti dar e bine ca am rezolvat, mai e careva care face in 21?
Bun venit!
ai rezolvat, adica ai dezlegare de la preot?
si eu tot asa stiam ca nu se face in prima sapt dupa paste ca e saptamana luminata.

CLDana
14.10.2011, 22:05:01
Buna fetelor.... ma alatur miresicilor din 28 aprilie 2012.
Azi am rezervat restaurantul, Shorley-salonul Aeroport.
Cam atat cu pregatirile... acum incep sa caut fotograf, formatie, biserica, etc

juliana_deea
14.10.2011, 22:09:38
Buna fetelor.... ma alatur miresicilor din 28 aprilie 2012.
Azi am rezervat restaurantul, Shorley-salonul Aeroport.
Cam atat cu pregatirile... acum incep sa caut fotograf, formatie, biserica, etc

BUn venit in randul nostru! ma bucur sa vad ca suntem din ce in ce mai multe :*

mihaelatam
15.10.2011, 13:01:39
am vorbit cu preotul si a zis ca nu e nicio problema ,imi face dezlegarea, cineva mi-a zis ca nu e bine , ca o sa-ti mearga rau in casnicie si tot feluri de zicale de astea. oare e adevarat?:-s

CLDana
20.10.2011, 10:36:16
buna fetelor
ati gasit formatie pentru nunta?
dar fotograf si cameraman?
cum stati cu pregatirile?

GiorgianaS
26.10.2011, 16:04:04
Nu stiu daca v-am anuntat dar,...ne-am gasit nasi! :D:D
prima pereche e sigura, ne-au confirmat, iar a doua ne confirma saptamana viitoare cand pleaca acasa in Italia si vor sti sigur daca primesc zilele de concediu ca sa poata veni :D:)
Suntem pe drumul cel bun :D;))

CLDana
27.10.2011, 08:33:00
buna fetelor, ce mai faceti?
m-am gandit sa va tin la curent cu ce am mai rezolvat.... ne-am gasit nasi, am rezervat biserica,muzica, foto+video, am facut inivitatiile. cam atat am facut. voi ce ati mai facut? cand va duceti sa va programati pt cununia civila? face cineva cununia la sectorul 5? se mai fac cununii sambata?

juliana_deea
27.10.2011, 09:29:32
buna fetelor, ce mai faceti?
m-am gandit sa va tin la curent cu ce am mai rezolvat.... ne-am gasit nasi, am rezervat biserica,muzica, foto+video, am facut inivitatiile. cam atat am facut. voi ce ati mai facut? cand va duceti sa va programati pt cununia civila? face cineva cununia la sectorul 5? se mai fac cununii sambata?

ooo vad ca esti pusa pe treaba. unde ai biserica? eu stiam k inca nu se fac rezervari la biserica pt la anul.
eu una am fct cununia civila si cred ca majoritatea miresicilor de aprilie, o sa vezi dak citesti in urma. stiu ca se fac sambata dar e o taxa mai mare (asta o stiu din auzite, ar trebui sa mai verifici). dar parerea mea e ca e obositor sa le faci pe toate in aceeasi zi, mai ales daca le faci in bucuresti sa alergi dintr-o parte in alta. eu am facut cununia civila in septembrie si dupa o mica petrecere si a fost superb pt am fost relaxati si ne-am simtit bine. in ziua nunti cu siguranta o sa fim mai stresati sa iasa totul asa cum ne dorim.
invitatiile le-ai comandat sau le-ai fct tu? eu as vrea sa fie hand made. am deja cateva modele la care ma gandesc.

CLDana
27.10.2011, 09:42:51
Biserica Sf. Mina .... este vis a vis de AFI Cotroceni.
invitatiile le-am comandat online si in 3 zile au fost gata :)
daca reusesc sa programez cununia in sambata nuntii o sa fie obositor dar o sa am alaturi toti prietenii care nu ar fi putut lipsi de la "scarbici" in timpul saptamanii.
tu la ce sector ai facut cununia?

juliana_deea
27.10.2011, 09:56:03
Nu stiu daca v-am anuntat dar,...ne-am gasit nasi! :D:D
prima pereche e sigura, ne-au confirmat, iar a doua ne confirma saptamana viitoare cand pleaca acasa in Italia si vor sti sigur daca primesc zilele de concediu ca sa poata veni :D:)
Suntem pe drumul cel bun :D;))

felicitari. deci o sa aveti 2 perechi de nasi? asa e traditia prin zona sau asa ati vrut voi?

MissSwan
27.10.2011, 10:33:13
daca reusesc sa programez cununia in sambata nuntii o sa fie obositor dar o sa am alaturi toti prietenii care nu ar fi putut lipsi de la "scarbici" in timpul saptamanii.

Pai poti face cununia in oricare alta sambata inainte de nunta. ;-)

juliana_deea
27.10.2011, 10:55:01

eu am facut cununia intr-un orasel din judetul buzau pt ca de acolo e sotul meu.

lauralolo
27.10.2011, 11:44:46
iiiiiiiii buna fetele ma alatur si eu voua :D Pe 28 aprilie voi avea si eu nunta si sunt foarte fericita, mai avem 6 luni :X Eu am nasii, localul, sapt viitoare ma duc sa vorbesc la biserica si tot sapt viitoare vorbesc si pt fomatie. Cameraman si foto inca nu am gasit dar ne vom ocupa imediat si de asta. Eu voi avea si dj si formatie si sunt inca foarte agitata cu taxa aia pe care trebuie sa o platim pentru muzica si nu stiu mai nimic..Cat costa, cand trebuie platita, trebuie si pt dj si pt formatie..etc...Poate stiti voi ceva [-o<

juliana_deea
27.10.2011, 12:01:33
iiiiiiiii buna fetele ma alatur si eu voua :D Pe 28 aprilie voi avea si eu nunta si sunt foarte fericita, mai avem 6 luni :X Eu am nasii, localul, sapt viitoare ma duc sa vorbesc la biserica si tot sapt viitoare vorbesc si pt fomatie. Cameraman si foto inca nu am gasit dar ne vom ocupa imediat si de asta. Eu voi avea si dj si formatie si sunt inca foarte agitata cu taxa aia pe care trebuie sa o platim pentru muzica si nu stiu mai nimic..Cat costa, cand trebuie platita, trebuie si pt dj si pt formatie..etc...Poate stiti voi ceva [-o<
da mai avem 6 luni, o sa treaca repede timpul
eu stau cam asa cu pregatirile: nasi, restaurant, formatie, foto video(dar mai treb discut cate ceva cu ei), rochita :D, acum lucrez la invitatii si marturii (sunt in stadiu de proiect pt ca le vreau handmade) si mai treb sa rezolv cu biserica dar asta prin noiembrie, decembrie cred.
si de taxa nush nimic...

lauralolo
27.10.2011, 12:23:52
eu stau cam asa cu pregatirile: nasi, restaurant, formatie, foto video(dar mai treb discut cate ceva cu ei), rochita :D, acum lucrez la invitatii si marturii (sunt in stadiu de proiect pt ca le vreau handmade) si mai treb sa rezolv cu biserica dar asta prin noiembrie, decembrie cred.
si de taxa nush nimic...

Foto video stau speriata ca ne-a promis dj-ul (care este un prieten) ca are el si e ok dar trebuie sa mai vb cu el si sa vedem materiale facute de respectivii ..Oricum cred ca in noimebrie stabilim..Rochita am zis k voi incepe din ianuarie februarie sa o caut. Cununia in schimb inca nu ne-am hotarat daca sa o facem pe 14 ianuarie ( atunci facem 3 ani) sau in aprilie. Oricum va fi doar cu familia, la starea civila si apoi la un restaurant ceva restrans :)

juliana_deea
27.10.2011, 12:28:22
Foto video stau speriata ca ne-a promis dj-ul (care este un prieten) ca are el si e ok dar trebuie sa mai vb cu el si sa vedem materiale facute de respectivii ..Oricum cred ca in noimebrie stabilim..Rochita am zis k voi incepe din ianuarie februarie sa o caut. Cununia in schimb inca nu ne-am hotarat daca sa o facem pe 14 ianuarie ( atunci facem 3 ani) sau in aprilie. Oricum va fi doar cu familia, la starea civila si apoi la un restaurant ceva restrans :)

la foto video si pt noi e o propunere din partea unei cunostinte, dar sper sa fie in regula.
rochita am cautat-o din timp pt ca stiam k dureaza cand dai comanda. eu am comandat-o in octombrie si vine abia in ianuarie.
cununia civila noi am facut-o in septembrie tot in familie si apoi am mers cu toti la un restaurent micut, a fost superb si iti recomand sa o faci separat de nunta.

lauralolo
28.10.2011, 11:40:10
Buna fetelor ce faceti? Ceva noutati?

juliana_deea
04.11.2011, 07:20:31
neata fetelor! ce mai faceti? in ultimul timp sunteti cam tacute :(
mergeti weekendul asta la targ?

lauralolo
07.11.2011, 10:35:46
bunaaaaa!!! sunteti foarte tacute fetelor..care a fost la targul de nunti ? eu nu am apucat pt k am avut un botez si am fost numai pe fuga :((

TheGirl
08.11.2011, 19:31:34
bunaaaaa!!! sunteti foarte tacute fetelor..care a fost la targul de nunti ? eu nu am apucat pt k am avut un botez si am fost numai pe fuga :((

Eu am fost si am reusit sa dam comanda la invitatii si credem noi k am prins un pret foarte bun, 1.24lei, dar nu pot spune k am vazut ceva la targul asta care sa ma impresioneze(asta pentru ca noi avem totul rezervat:restaurant, muzica, foto-video, firma de aranjamente). M-am dus mai mult sa vad daca gasesc rochita, dar nu mi-a ramas gandul la nimic. Sincera sa fiu cred ca am pus ochii pe una dar inca mai analizam posibilitatile pt. ca cea care imi place pana acum foarte mult este si destul de scumpa si inca mai am mici indoieli(cu toate ca o iubesc :D ).
Va pup si spor la pregatiri!

juliana_deea
09.11.2011, 07:10:06
Eu am fost si am reusit sa dam comanda la invitatii si credem noi k am prins un pret foarte bun, 1.24lei, dar nu pot spune k am vazut ceva la targul asta care sa ma impresioneze(asta pentru ca noi avem totul rezervat:restaurant, muzica, foto-video, firma de aranjamente). M-am dus mai mult sa vad daca gasesc rochita, dar nu mi-a ramas gandul la nimic. Sincera sa fiu cred ca am pus ochii pe una dar inca mai analizam posibilitatile pt. ca cea care imi place pana acum foarte mult este si destul de scumpa si inca mai am mici indoieli(cu toate ca o iubesc :D ).
Va pup si spor la pregatiri!

si am fost la targ mai mult de curiozitate pt ca nu prea aveam ce sa caut, cam totul e aranjat (restaurant, muzica, foto-video, rochita) m-am uitat la invitatiile hand made dar mi se par prea scumpe si cred ca o sa raman la ideea de a mi le face eu invitatiile, plicurile de bani si meniurile.
dar targul nu prea m-a impresionat majoritatea standurilor erau la fel aranjate, cu acelasi oferte si aceleasi pliante ca anul trecut.

lauralolo
10.11.2011, 12:07:25
deci sa inteleg ca nu am pierdut mare lucru ? :D
Eu cred ca stau foarte prost cu pregatirile..Simt ca trece timpul si nu am mai nimic :)) Tot ma gandesc ca am timp am timp..dar parca vad ca o sa intru intr-o mare criza si o sa explodez la un moment dat :-< sper sa ma descurc si cred k o sa fie bine :)

juliana_deea
10.11.2011, 21:48:09
deci sa inteleg ca nu am pierdut mare lucru ? :D
Eu cred ca stau foarte prost cu pregatirile..Simt ca trece timpul si nu am mai nimic :)) Tot ma gandesc ca am timp am timp..dar parca vad ca o sa intru intr-o mare criza si o sa explodez la un moment dat :-< sper sa ma descurc si cred k o sa fie bine :)

mai ai 5 luni, care sigur o sa treaca repede. poti sa-ti faci o lista cu ce mai ai de rezolvat si sa te mai ocupi din cand in cand. verighete ti-ai cumparat?
eu am fost azi sa-mi caut carton pt invitatii si nu am gasit ce imi doream :(

lauralolo
15.11.2011, 13:55:05
mai ai 5 luni, care sigur o sa treaca repede. poti sa-ti faci o lista cu ce mai ai de rezolvat si sa te mai ocupi din cand in cand. verighete ti-ai cumparat?
eu am fost azi sa-mi caut carton pt invitatii si nu am gasit ce imi doream :(

Da pe hartie care hartie mereu o pierd :)) si tot fac alta hartie si tot asa :)) Nici verighete nici nimic ..suntem foarte calmi fara sa ne dam seama ca sunt atatea de rezolvat :)) Am vazut unele dragute dar mai cautam.. Cu invitatiile am scapat o sa ni le faca un prieten mai trebuie sa ma gandesc la text si bineinteles ce era f important...nu am rez..adica biserica...inca nu am ajuns cu nasa sa vb cu preotul si nu stiu cand o sa ajungem ca nu pot sa dau comanda la invitatii pana nu am biserica :|
omg trece timpu si eu chiar nu am nimic :)) Eh noi sa fim sanatosi..sper sa iasa bine si sa nu uit nimic :)

myky_scumpik
26.11.2011, 23:42:20
si de taxa nush nimic...

buna io sunt miresica de luna mai din intamplare am ajuns pe aici . dar m-ai facut curioasa cu invitatiile ... poate pui si u niste poze
pooop si spor in toate

juliana_deea
27.11.2011, 10:26:59
buna io sunt miresica de luna mai din intamplare am ajuns pe aici . dar m-ai facut curioasa cu invitatiile ... poate pui si u niste poze
pooop si spor in toate

buna,
inca nu sunt gata, ca nu prea am mai avut timp, dar daca vrei sa vezi mai multe despre invitatii si marturii handmade intra la Forum > Inainte de nunta > Accesorii > Accesorii nunta > Implica-te in confectionarea decoratiunilor pentru propria nunta.
Iar la ideea de a face marturiile am renuntat pt era vb de suporti de lumanari si am vazut ca nu toata lumea gusta ideea de a primi o lumanare, o sa raman la rame foto.

:* spor si tie!

anca_ank_love
27.11.2011, 11:10:15
Buna fetelor. Si eu sunt miresica de aprilie, doar ca nu am mai ajuns pe forum din cauza unor probleme de familie.
Noi am rezolvat restaurantul, muzica, foto-video,aranjamentele la restaurant, lumanarile (am pregatit ceva special pt invitati in locul clasicelor lumanari impodobite cu flori), invitatiile le fac eu, am gasit textul, modelul, cartonul, dar nu am mers la biserica si nu le pot scrie. In plus am ramas fara nasi, care au decis acum sa divorteze si sa ne lase balta. Marturiile le fac tot eu, am luat un model de sablon. Am luat rochita, costumele mirelui pt starea civila si biserica (nu le facem in aceeasi zi), mai am eu rochita pt cununie civila si pantofi pt amandoi.
Am luat cocardele, jarteluta, mai am boleroul si voalul.
Ne mai gandim ce mai e de facut.
Spor la pregatiri.
Va pup.

juliana_deea
27.11.2011, 12:19:22
Buna fetelor. Si eu sunt miresica de aprilie, doar ca nu am mai ajuns pe forum din cauza unor probleme de familie.
Noi am rezolvat restaurantul, muzica, foto-video,aranjamentele la restaurant, lumanarile (am pregatit ceva special pt invitati in locul clasicelor lumanari impodobite cu flori), invitatiile le fac eu, am gasit textul, modelul, cartonul, dar nu am mers la biserica si nu le pot scrie. In plus am ramas fara nasi, care au decis acum sa divorteze si sa ne lase balta. Marturiile le fac tot eu, am luat un model de sablon. Am luat rochita, costumele mirelui pt starea civila si biserica (nu le facem in aceeasi zi), mai am eu rochita pt cununie civila si pantofi pt amandoi.
Am luat cocardele, jarteluta, mai am boleroul si voalul.
Ne mai gandim ce mai e de facut.
Spor la pregatiri.
Va pup.

buna! si eu sunt cam la fel de avansata cu pregatirile. am si biserica. lumanarile vor fi si la noi mai speciale, am luat lumanari sculptate.
si eu imi fac invitatile, si sunt tare mandra de ele....sper sa iasa asa cum mi le imaginez.
noi am facut deja cununia civila, iar legat de tinuta mea mai am voalul de luat.
de maine mai sunt 5 luni :) sunt nerabdatoare.

GiorgianaS
28.11.2011, 09:03:18
5 months left! <:-P<:-P:x :X :X :X

TheGirl
28.11.2011, 10:25:11
Ce repede trece timpul! nu imi vine sa cred ca mai sunt 5 luni!

dcrissu
28.11.2011, 10:58:15
Buna,

Ma inscriu si eu aici la voi...mireasa de aprilie 2012 :)
Pana acum avem...data stabilita ;)), cununia civila facuta, restaurantul angajat (care include o parte din aranjamentele salii, tortul, meniuri, place-card), o pereche de sandale pt nunta dar intrucat n-am rochia...nu stiu daca se vor potrivi (sau daca va fi vremea potrivita pt sandale).
Ce nu avem...RESTUL =)) rochie, costum ginerica si tot ce include, biserica (asteptam raspuns si avansul abia in ianuarie am inteles ca se da), invitatii, verighete, buchete (as vrea sa le fac eu), lumanari, DJ+Foto+Video, probabil lautar pt acasa(ne mai gandim), programari la infrumusetare :-" si o coafeza de nadejde pe care sa o conving sa vina acasa sa ma impopotoneze, marturii, cocarde, turta, si ce-o mai fi p-acolo...cadou pt nasi...

Mai e ceva, nu? Un castig la loto ne-ar trebui :))

juliana_deea
28.11.2011, 20:12:08
Buna,

Pana acum avem...data stabilita ;)), cununia civila facuta, restaurantul angajat (care include o parte din aranjamentele salii, tortul, meniuri, place-card), o pereche de sandale pt nunta dar intrucat n-am rochia...nu stiu daca se vor potrivi (sau daca va fi vremea potrivita pt sandale).
Ce nu avem...RESTUL =)) rochie, costum ginerica si tot ce include, biserica (asteptam raspuns si avansul abia in ianuarie am inteles ca se da), invitatii, verighete, buchete (as vrea sa le fac eu), lumanari, DJ+Foto+Video, probabil lautar pt acasa(ne mai gandim), programari la infrumusetare :-" si o coafeza de nadejde pe care sa o conving sa vina acasa sa ma impopotoneze, marturii, cocarde, turta, si ce-o mai fi p-acolo...cadou pt nasi...

bun venit in randul miresicilor de aprilie....timp este pt toate, treb sa fii un pic organizata si sa bifezi tot ce trebuie. zilele trecute mi-am mai refacut si eu lista cu ce trebuie facut.
si pt ca tot ziceai de cadou pt nasii...am o intrebare pt toate miresicile....ce cadou luati nasilor?....aici chiar am o problema....nu stiu ce sa iau.

dcrissu
29.11.2011, 09:16:10
bun venit in randul miresicilor de aprilie....timp este pt toate, treb sa fii un pic organizata si sa bifezi tot ce trebuie. zilele trecute mi-am mai refacut si eu lista cu ce trebuie facut.
si pt ca tot ziceai de cadou pt nasii...am o intrebare pt toate miresicile....ce cadou luati nasilor?....aici chiar am o problema....nu stiu ce sa iau.

Multumesc!

Ieri am mai bifat biserica, desi banii trebuie sa-i dam dupa Boboteaza. Ni s-a zis ca banii ii ia de la noi, factura trebuie sa fie cica pe numele nostru, nu al nasilor...nu mai platesc nasii biserica?! In fine...banuiesc ca se recupereaza apoi. De asemenea ne-am hotarat la verighete. Mergem maine sa le comandam si sa dam avansul.

Cadou pt nasi...o sa le luam probabil un set de pahare deosebite (stim noi ca le-au placut) si inca ceva...mai vedem noi ce. Stiu ca multi practica cuptorul de microunde, icoane... masina de facut paine (de ce nu? e f utila si inca nu exista in fiecare bucatarie), rame digitale... depinde si ce pasiuni au respectivii...

mgeorgy
02.12.2011, 14:17:54
Buna,

Buna! Da, cred ca un castig la loto ne-ar trebui la toate :>...Eu sunt miresica de octombrie, si cam am aranjat ce ai si tu, deci sa inteleg ca sunt chiar bine; si eu ma gandeam, vazand ce "vanzoleala" este pe aici, ca sunt in urma...A, sunt chiar pe plus, acum vad, noi avem dj de ceva vreme si acum cred ca ne apucam de foto-video (ne gandeam sa incepem in ianuarie, dar cred ca trebuie sa-i dam bataie, daca vrem sa fie cineva foarte bun :">)...Spor la pregatiri!

mgeorgy
02.12.2011, 14:21:29
Multumesc!

Ieri am mai bifat biserica, desi banii trebuie sa-i dam dupa Boboteaza. Ni s-a zis ca banii ii ia de la noi, factura trebuie sa fie cica pe numele nostru, nu al nasilor...nu mai platesc nasii biserica?! In fine...banuiesc ca se recupereaza apoi. De asemenea ne-am hotarat la verighete. Mergem maine sa le comandam si sa dam avansul.

Cadou pt nasi...o sa le luam probabil un set de pahare deosebite (stim noi ca le-au placut) si inca ceva...mai vedem noi ce. Stiu ca multi practica cuptorul de microunde, icoane... masina de facut paine (de ce nu? e f utila si inca nu exista in fiecare bucatarie), rame digitale... depinde si ce pasiuni au respectivii...

Da, bine ca ai rezolvat cu biserica! Da, si noua ne-a zis ca sa mergem in ianuarie sa ne scrie in carte...Noi deja am vb. cu nasii despre asta (ei au deschis subiectul, ca nu era frumos sa zicem noi), o sa dam noi cand mergem si ni-i dau ei...Da, si noi ne gandim la ceva foarte frumos pentru ei de Sarbatori, poate o icoana pe lemn, eventual s-o si sfintim undeva o:-)

mgeorgy
02.12.2011, 14:28:24
Da pe hartie care hartie mereu o pierd :)) si tot fac alta hartie si tot asa :)) Nici verighete nici nimic ..suntem foarte calmi fara sa ne dam seama ca sunt atatea de rezolvat :)) Am vazut unele dragute dar mai cautam.. Cu invitatiile am scapat o sa ni le faca un prieten mai trebuie sa ma gandesc la text si bineinteles ce era f important...nu am rez..adica biserica...inca nu am ajuns cu nasa sa vb cu preotul si nu stiu cand o sa ajungem ca nu pot sa dau comanda la invitatii pana nu am biserica :|
omg trece timpu si eu chiar nu am nimic :)) Eh noi sa fim sanatosi..sper sa iasa bine si sa nu uit nimic :)

Imi dai emotii, sper sa nu treaca repede timpul si sa constat ca mai sunt atatea de facut...Si eu care ziceam ca sunt foarte avansata (intr-adevar este o distanta de juma de an, dar parca vad ca vine vara si n-am rezolvat inca tot, sau macar aproape :() daca am restaurant, biserica, nasi si dj :-& Gata, m-am hotarat incep sa caut fotograf si cameraman, macar astea anul asta!

dcrissu
02.12.2011, 15:27:50
Buna! Da, cred ca un castig la loto ne-ar trebui la toate :>...Eu sunt miresica de octombrie, si cam am aranjat ce ai si tu, deci sa inteleg ca sunt chiar bine; si eu ma gandeam, vazand ce "vanzoleala" este pe aici, ca sunt in urma...A, sunt chiar pe plus, acum vad, noi avem dj de ceva vreme si acum cred ca ne apucam de foto-video (ne gandeam sa incepem in ianuarie, dar cred ca trebuie sa-i dam bataie, daca vrem sa fie cineva foarte bun :">)...Spor la pregatiri!

Mersi!

Mai...noi suntem destul de relaxati, nu stiu daca e bine :)) dar mi se pare ca nu avem chiar asa multe de facut. Stresul sta in bani...sa avem sa le facem pe toate si sa ne vina invitatii la nunta sa nu trebuiasca sa ne imprumutam sa platim restaurantul :))

mgeorgy
02.12.2011, 18:04:09
Mersi!

Mai...noi suntem destul de relaxati, nu stiu daca e bine :)) dar mi se pare ca nu avem chiar asa multe de facut. Stresul sta in bani...sa avem sa le facem pe toate si sa ne vina invitatii la nunta sa nu trebuiasca sa ne imprumutam sa platim restaurantul :))

Da, e bine sa fii relaxat, mai ales cu 5 luni inainte! Si normal ca stresul sta in bani, caci daca eram milionare (macar in ron :">) nu ne mai interesa de bani, organizam nunta de 200-300.000 euro! Toate cred ca ne gandim macar sa nu venim cu bani de acasa, nu?

cristina.t
06.12.2011, 16:03:52
buna fetelor...sunt si eu noua pe aici si in ultima perioada ne-am tot agitat cu data si orasul unde facem nunta si iata ca am ajuns la o idee...adik pe 28 aprilie 2012 in Braila...insa deocamdata nu am fost sa vedem de local daca gasim ceva nici formatie nici nimic...vad ca voi sunteti pregatite de aproape un an pe cand eu abia am gasit o data....dar asta e....sper sa gasesc ceva..daca este vreuna din voi din braila sau are cunostinte poate ma ajuta si p mine cu ceva informatii ca noi suntem putin "in plop" in ceea ce priveste nunta in general ...
oricum va doresc numai bine si miresit placut....si tineti-mi pumnii sa gasesc ceva [-o<

juliana_deea
06.12.2011, 16:13:04
buna fetelor...sunt si eu noua pe aici si in ultima perioada ne-am tot agitat cu data si orasul unde facem nunta si iata ca am ajuns la o idee...adik pe 28 aprilie 2012 in Braila...insa deocamdata nu am fost sa vedem de local daca gasim ceva nici formatie nici nimic...vad ca voi sunteti pregatite de aproape un an pe cand eu abia am gasit o data....dar asta e....sper sa gasesc ceva..daca este vreuna din voi din braila sau are cunostinte poate ma ajuta si p mine cu ceva informatii ca noi suntem putin "in plop" in ceea ce priveste nunta in general ...
oricum va doresc numai bine si miresit placut....si tineti-mi pumnii sa gasesc ceva [-o<

buna miresico,
bine ai venit printre noi si stai linistita k char daca mai sunt cateva luni totul se poate rezolva.
eu stiu pe cineva cu foto-video din braila daca te ajuta cu ceva.
pupici

dodo09
06.12.2011, 16:33:19
si eu/noi facem nunta tot in braila..asa ca daca ai nevoie de ceva indrumari&co... astept intrebari:)

anca_ank_love
06.12.2011, 22:06:15
Cum stati cu pregatirile ?

Eu stau cam asa : restaurant, formatie, foto-video contractate si platit avans.
Cumparat costume ginere (primarie si biserica).
Cumparat rochite eu (primarie si biserica). Asta pt ca vrem sa facem cunucia civila in feb - implinesc 24 de ani si trebuie sa imi schimb actele si impuscam 2 iepuri dintr-o lovitura.

Am stabilit modelele de invitatii si de marturii si am procurat materialele necesare, ramane sa fac intalnire cu fetele sa le facem. - Am vrut neaparat sa fie facute de mine.

Ne-am hotarat la modelele de buchete si olumanari, mai ramane prin ianuarie sa stabilin unde le lucram, dar am discutat de ja cu 3 persoane si am stabilit intalnirile.

Maine sau joi mergem la bisericile din apropiere sa vedem ce si cum in privinta banilor si a datelor libere.

Saptamana asta vrem sa stabilim intalnirea cu tipa care se ocupa cu aranjamentele in restaurant si sa degustam tortul si sa alegem modelul.

Am cumparat cosuletul pt. cocarde, pernita pt verighete, jartea, gentuta si umbrela pt mine.

Stam destul de bine zic eu .....

Cam ce preturi ati intampinat la biserci ? Eu nu am vorbit, dar am auzit de scoruri nepotrivit de mari.

juliana_deea
06.12.2011, 23:01:18

Eu stau cam asa : restaurant, formatie, foto-video contractate si platit avans.
Cumparat costume ginere (primarie si biserica).
Cumparat rochite eu (primarie si biserica). Asta pt ca vrem sa facem cunucia civila in feb - implinesc 24 de ani si trebuie sa imi schimb actele si impuscam 2 iepuri dintr-o lovitura.

Am stabilit modelele de invitatii si de marturii si am procurat materialele necesare, ramane sa fac intalnire cu fetele sa le facem. - Am vrut neaparat sa fie facute de mine.

Ne-am hotarat la modelele de buchete si olumanari, mai ramane prin ianuarie sa stabilin unde le lucram, dar am discutat de ja cu 3 persoane si am stabilit intalnirile.

Maine sau joi mergem la bisericile din apropiere sa vedem ce si cum in privinta banilor si a datelor libere.

Saptamana asta vrem sa stabilim intalnirea cu tipa care se ocupa cu aranjamentele in restaurant si sa degustam tortul si sa alegem modelul.

Am cumparat cosuletul pt. cocarde, pernita pt verighete, jartea, gentuta si umbrela pt mine.

Stam destul de bine zic eu .....

Cam ce preturi ati intampinat la biserci ? Eu nu am vorbit, dar am auzit de scoruri nepotrivit de mari.

eu in mare sunt gata cu pregatirile importante. decat sa spun tot ce am rezolvat mai bine spun ce mai am de facut.....si anume de cumparat costum de mire si de finalizat invitatiile hand made, cam atat.
si am de gand sa renunt la multe elemente clasice ale nuntii gen porumbei, umbreluta, manusi.....etc
iar legat de biserica la noi e 400 slujba +200 corul, e singura biserica la care am fost dar stiu ca se practica si scoruri mai mari.

anca_ank_love
06.12.2011, 23:08:38
eu in mare sunt gata cu pregatirile importante. decat sa spun tot ce am rezolvat mai bine spun ce mai am de facut.....si anume de cumparat costum de mire si de finalizat invitatiile hand made, cam atat.
si am de gand sa renunt la multe elemente clasice ale nuntii gen porumbei, umbreluta, manusi.....etc
iar legat de biserica la noi e 400 slujba +200 corul, e singura biserica la care am fost dar stiu ca se practica si scoruri mai mari.
Spune-mi si mie te rog unde este biserica aceasta ?

myky_scumpik
07.12.2011, 00:03:48

la sf Ciprian de pe Calea Victoriei vis-a-vis de C.E.C -ul mare se plateste corul 250 lei si in rest cat mai vor sa dea nasii in ziua nuntii doar ca biserica e printre cele mai vechi din bucuresti si a trecut printr-un incendiu saracii preotiincearca sa stranga bani pentru a reface interiorul bisericii .

anca_ank_love
07.12.2011, 01:09:19
la sf Ciprian de pe Calea Victoriei vis-a-vis de C.E.C -ul mare se plateste corul 250 lei si in rest cat mai vor sa dea nasii in ziua nuntii doar ca biserica e printre cele mai vechi din bucuresti si a trecut printr-un incendiu saracii preotiincearca sa stranga bani pentru a reface interiorul bisericii .

Ati facut programarea ? Nu a cerut nici avans pentru a va rezerva data si ora ? Si doar atat? Corul si la sfarsit cat vor nasii ? Am mi auzit si persoane carora dupa ce initial la inceput li s-a spus ca se da cat vor nasii la sfarsit s-a mentionat de catre preot suma cand a mers nasul dupa slujba la el. Ma bucur sa aud ca mai sunt si biserici unde nu se pretuieste cu RON-ul o cununie.

juliana_deea
07.12.2011, 14:08:05
Spune-mi si mie te rog unde este biserica aceasta ?

este la cismigiu

bblusha1986
07.12.2011, 17:28:13
Ati facut programarea ? Nu a cerut nici avans pentru a va rezerva data si ora ? Si doar atat? Corul si la sfarsit cat vor nasii ? Am mi auzit si persoane carora dupa ce initial la inceput li s-a spus ca se da cat vor nasii la sfarsit s-a mentionat de catre preot suma cand a mers nasul dupa slujba la el. Ma bucur sa aud ca mai sunt si biserici unde nu se pretuieste cu RON-ul o cununie.
din fericire mai exista astfel de preoti...nici la Visarion, unde am avut noi cununia, nu exista taxa, se plateste doar corul, in cazul in care il doresti (200 lei), iar la final nasii dau cat vor. Noi am fost foarte multumiti de desfasurarea slujbei si de caldura preotilor, ne-au castigat ca si enoriasi;)), desi stam la ceva distanta de ea.

cristina.t
07.12.2011, 19:18:56
buna fetelor....am gasit si noi in sfarsit un local...este la chira chiralina..nu am auzit prea multe despre el dar logodnicul meu a facut acolo banchetul de sfarsit de liceu si a fost incantat...si parintii lui mai au niste pile pe acolo..in fine se pare ca asta am rezolvat-o...acum urmeaza sa gasim formatie..foto-video..si nasi :-s...asa ca daca aveti niste informatii pt formatie si foto video in braila v-as fi recunoscatoare ;-)..va pupicesc

cristina.t
08.12.2011, 12:49:03
multumesc mult juliana_deea de info...nu pot trimite mesaje private deocamdata..va pup pe toate >:D< bafta la miresit

Flores
08.12.2011, 20:40:54
Salutare fetele!!
imi era dor de voi !
Noi abia acum am rezervat restaurantul,pentru ca am fost internata 2 saptamani in spital si deh... cheltuielile au fost pe masura... am avut o operatie, dar acum sunt bine :)
Am platit avansul la Salon Anastasia, duminica mergem la biserica, Adormirea Macii Domnului, la Eroii Revolutiei, ne-am hotarat intr-un final pe dj, fiind si mai ieftin , saptamana viitoare cred ca rezolvam si cu fotograful si deja ... restul :)

Va pup !

juliana_deea
09.12.2011, 08:42:43
Salutare fetele!!
imi era dor de voi !
Noi abia acum am rezervat restaurantul,pentru ca am fost internata 2 saptamani in spital si deh... cheltuielile au fost pe masura... am avut o operatie, dar acum sunt bine :)
Am platit avansul la Salon Anastasia, duminica mergem la biserica, Adormirea Macii Domnului, la Eroii Revolutiei, ne-am hotarat intr-un final pe dj, fiind si mai ieftin , saptamana viitoare cred ca rezolvam si cu fotograful si deja ... restul :)

Va pup !

ma bucur ca ai rezolvat cu restaurantul si multa sanatate!
de rochita te-ai interesat?

Flores
09.12.2011, 19:57:52
ma bucur ca ai rezolvat cu restaurantul si multa sanatate!
de rochita te-ai interesat?
de rochita inca nu ... mai prin februarie :) intai sa mai rezolv macar cu cateva kg:))

juliana_deea
09.12.2011, 23:53:59
de rochita inca nu ... mai prin februarie :) intai sa mai rezolv macar cu cateva kg:))

asa tarziu??? eu am dat comanda in octombrie si vine abia in ianuarie, bine eu sunt o pers care imi place sa am totul pregatit din timp :)
si eu mai am de rez problm cu kg, dar corpul meu se incapataneaza sa nu reactioneze :( poate pt ca mereu am fost la restrictie, dar asta e alta chestie.

cristina.t
10.12.2011, 12:50:14
asa tarziu??? eu am dat comanda in octombrie si vine abia in ianuarie, bine eu sunt o pers care imi place sa am totul pregatit din timp :)
si eu mai am de rez problm cu kg, dar corpul meu se incapataneaza sa nu reactioneze :( poate pt ca mereu am fost la restrictie, dar asta e alta chestie.

dar de unde ti-ai facut comanda?..si cat ai dat?
eu nu m-am gandit inca la rochie..dar imi plac cele de la agnes toma..ce-i drept nici nu prea stiu altele plus ca acum am vazut ca sunt reduceri
eu ma gandesc sa cumpar si sa incerc sa mai slabesc dupa...si apoi poate o pot modifica putin la vreo croitoreasa

juliana_deea
10.12.2011, 13:04:10
dar de unde ti-ai facut comanda?..si cat ai dat?
eu nu m-am gandit inca la rochie..dar imi plac cele de la agnes toma..ce-i drept nici nu prea stiu altele plus ca acum am vazut ca sunt reduceri
eu ma gandesc sa cumpar si sa incerc sa mai slabesc dupa...si apoi poate o pot modifica putin la vreo croitoreasa

eu mi-am cumparat-o de la idasorable, au niste rochite superbe. a mea a fost 2610 ron. Bugetul meu initial de rochie era 2000 dar nu prea am gasit nk ok la pretul asta, asa ca am depasit un pic suma alocata.
mai sunt multe alte magazine cu rochite, eu am inceput cautarile pe net si dupa m-am dus in magazine, dar nu de multe ori am constatat ca pozele de pe net nu sunt conforme cu realitatea, adik multe rochite aratau mai bine in poze.

Flores
11.12.2011, 10:29:55
da... mai degraba imi iau deja facuta, sunt multe modele si o modific un pic daca e nevoie...in 2 luni este timp.

mary_cernat
12.12.2011, 23:42:34
Fetelor, ma inscriu si eu alaturi de voi!

Eu stau foarte prost cu organizarea...in ultima vreme stau mult mai mult timp la birou decat acasa :(

Eu ma gandeam ca le am pe toate in cap si ca o sa dureze putin sa le aplic..pana azi...cand am primit mail de la tipa cu care vroiam sa colaborez la flori si aranjamente si cate m-a anuntat ca in aprilie nu exista hortensii. :(((

Deci, fetelor, voi ce flori va alegeti pt nunta ca am ramas fara idei? :(

MissSwan
13.12.2011, 00:11:34

Eu stau foarte prost cu organizarea...in ultima vreme stau mult mai mult timp la birou decat acasa :(

Eu ma gandeam ca le am pe toate in cap si ca o sa dureze putin sa le aplic..pana azi...cand am primit mail de la tipa cu care vroiam sa colaborez la flori si aranjamente si cate m-a anuntat ca in aprilie nu exista hortensii. :(((

Eu zic sa cauti pe altcineva. Prietena mea cea mai buna a avut nunta anul trecut pe 17 aprilie si am avut toate buchete din hortensii de diferite culori. Deci, nu te demoraliza. Daca se gasesc pe 17 aprilie se vor gasi si pe 28. :)

dcrissu
13.12.2011, 08:51:44

Buna,

Cum spunea cineva mai devreme...ori o schimbi pe persoana cu florile, ori te duci la piata de flori (Cosbuc), cumperi un brat de hortenii si i le pui in brate. Pe bune...daca , Cale si crini de ex gasim in orice perioada a anului...hortensiile ce au? Se gasesc!

Succes!

juliana_deea
13.12.2011, 21:01:50
Eu ma gandeam sa fac aranjamentele din lalele mai ales ca atunci va fii perioada lor, dar multa lume m-a sfatuit sa nu pt ca nu rezista mult....

dcrissu
14.12.2011, 09:00:31
Eu ma gandeam sa fac aranjamentele din lalele mai ales ca atunci va fii perioada lor, dar multa lume m-a sfatuit sa nu pt ca nu rezista mult....

Sunt frumoase lalelele...si mie mi-ar fi placut. Dar sunt tare perisabile si decat sa risti...

MissSwan
14.12.2011, 11:15:22
Fetelor, din nou totul depinde de prospetimea florilor si de priceperea celor care fac aranjamentele. Daca apelati la profesionisti adevarati nu aveti de ce sa va faceti griji. Sunt destule mirese pe forum care au avut aranjamente superbe cu lalele.

bblusha1986
14.12.2011, 18:26:47
Fetelor, din nou totul depinde de prospetimea florilor si de priceperea celor care fac aranjamentele. Daca apelati la profesionisti adevarati nu aveti de ce sa va faceti griji. Sunt destule mirese pe forum care au avut aranjamente superbe cu lalele.
fetelor, si eu subscriu spuselor Arinei...trebuie doar sa gasiti persoana potrivita cu care sa colaborati:)

GiorgianaS
15.12.2011, 14:28:23
Si eu vreau laleleeeeeeee :X se pare ca multe aprilici tind sa aleaga lalele....:>

anca_ank_love
16.12.2011, 21:38:27

Eu am nunta pe 28 aprilie si am buchetul din hortensie....Nu apare cea romaneasca....din aceea am si eu in curte si stiu ca nu infloreste, dar se importa.Mai intereseaza-te.

happybride84
18.12.2011, 19:30:46

ai comandat deja rochia?????
acum chiar ca intru in panica....eu pana acum nici macar nu am incercat nici o singura rochie.......oare sunt in intarziere???
gata....dupa sarbatori ma pun pe treaba......

juliana_deea
18.12.2011, 21:28:27
ai comandat deja rochia?????
acum chiar ca intru in panica....eu pana acum nici macar nu am incercat nici o singura rochie.......oare sunt in intarziere???
gata....dupa sarbatori ma pun pe treaba......

acum depinde cat de repede te hotarasti tu....eu stiam ca rochitele comandate dureaza cateva luni si de aia am vrut sa rezolv din timp

mary_cernat
21.12.2011, 23:04:07
Buna fetelor,

Sorry ca eu intru mai rar..in perioada asta e groazic la birou si ajung foarte tarziu acasa :(

Multumesc mult de tot pt incurajari...o sa ma mai interesez si la altcineva in legatura cu florile.

M-am gandit si eu la lalele..cred ca mi-ar fi placut mult sa am aranjamente cu lalele in ghiveci, daca era sala ceva mai mica. Si asa sigur ar fi tinut frumos orice floare. Oricum ar fi cel mai important e sa gasim persoanele potrivite pentru fiecare detaliu pe care il dorim.

Cum stati cu pregatirile? Eu am o mare dilema in ceea ce priveste biserica. Nu ma pot hotara deloc. :( si au venit si sarbatorile si acum mi se pare ca sunt asa in urma de ma apuca plansul

Sper ca dupa sarbatori sa ma linistesc si eu la munca si sa am timp sa aleg dupa restul de pregatiri ca sa nu ma descurajez de tot.

Va pup

juliana_deea
25.12.2011, 14:51:37
Buna fetelor,

Sorry ca eu intru mai rar..in perioada asta e groazic la birou si ajung foarte tarziu acasa :(

Multumesc mult de tot pt incurajari...o sa ma mai interesez si la altcineva in legatura cu florile.

M-am gandit si eu la lalele..cred ca mi-ar fi placut mult sa am aranjamente cu lalele in ghiveci, daca era sala ceva mai mica. Si asa sigur ar fi tinut frumos orice floare. Oricum ar fi cel mai important e sa gasim persoanele potrivite pentru fiecare detaliu pe care il dorim.

Cum stati cu pregatirile? Eu am o mare dilema in ceea ce priveste biserica. Nu ma pot hotara deloc. :( si au venit si sarbatorile si acum mi se pare ca sunt asa in urma de ma apuca plansul

Sper ca dupa sarbatori sa ma linistesc si eu la munca si sa am timp sa aleg dupa restul de pregatiri ca sa nu ma descurajez de tot.

Va pup

cum adica nu te poti hotara cu biserica? noi am fost la o singura biserica si aceea a ramas.
in ceea ce priveste pregatirile chiar acum faceam o lista cu ce mai treb cumparat si aveam: costum si pantofi pt mire, marturii, tortul, cateva cocarde, cos, bijuterii pt mine si aici chiar am o mare dilema ca nush ce si de unde sa-mi iau. am vazut cateva seturi cu perle superbe, dar eu sunt un pic superstitioasa si nu as vrea sa port perle.

happybride84
14.01.2012, 19:00:03
Cam slabutza activitate la noi, fetelor.....ce mai faceti? Cum mai stati? Ati mai rezolvat ceva?

juliana_deea
14.01.2012, 19:01:51
Cam slabutza activitate la noi, fetelor.....ce mai faceti? Cum mai stati? Ati mai rezolvat ceva?

asa zicea si eu...mai avem 3 luni si jumatate si nu prea suntem active...

happybride84
14.01.2012, 19:22:46
asa zicea si eu...mai avem 3 luni si jumatate si nu prea suntem active...

poate fetele sunt prea ocupate cu pregatirile si nu au timp de stat pe net.....:-\ ...alta scuza buna nu gasesc.....:)))) suntem primele si aveam cea mai putina activitate :)))

iuliadavid81
15.01.2012, 00:48:33
Buna fetelor,acum v-am descoperit:">si eu sunt miresica de 28 aprilie,cu pregatirile nu cred ca stau bine din ce am citit pe neto:-),am rezervat restaurantul si avem meniu all inclusiv(de la aranjamemente pana la bauturi si tort),avem formatie si dj,in rest nimic nu rochie,nu invitatii,nu fotograf, nu cameraman,nu biserica,eu m-am gandit ca din feb pana la sf. lui aprilie este timp destul dar incep sa-mi fac griji acum.Nici cu tipa care se ocupa de aranjamente cu am discutat inca,am zis sa treaca sarbatorile.

juliana_deea
15.01.2012, 09:27:18
Buna fetelor,acum v-am descoperit:">si eu sunt miresica de 28 aprilie,cu pregatirile nu cred ca stau bine din ce am citit pe neto:-),am rezervat restaurantul si avem meniu all inclusiv(de la aranjamemente pana la bauturi si tort),avem formatie si dj,in rest nimic nu rochie,nu invitatii,nu fotograf, nu cameraman,nu biserica,eu m-am gandit ca din feb pana la sf. lui aprilie este timp destul dar incep sa-mi fac griji acum.Nici cu tipa care se ocupa de aranjamente cu am discutat inca,am zis sa treaca sarbatorile.

bun venit :)
sfatul meu ar fi ca macar foto video si biserica sa le rezolvi cat mai repede, iar legat de invitatii eu le-am comandat vineri la targ ca am profitat de reducere (asta dupa ce am incercat eu sa le fac si a fost un esec :( ).
spor la treaba!

happybride84
15.01.2012, 10:41:32
bun venit :)
sfatul meu ar fi ca macar foto video si biserica sa le rezolvi cat mai repede, iar legat de invitatii eu le-am comandat vineri la targ ca am profitat de reducere (asta dupa ce am incercat eu sa le fac si a fost un esec :( ).
spor la treaba!

Si eu iti recomand sa rezolvi foto-video si biserica....si sa incepi sa te uiti dupa rochite....:)

juliana_deea
15.01.2012, 10:59:08
eu acum ma uit dupa tort :)

iuliadavid81
15.01.2012, 12:57:59
Eu saptamna care vine o sa merg sa discut cu preotul sa ne faca o programare,asa am inteles ca se procedeaza la noi,ne intalnim prima data sa stabilim toate obligatiile si cu o luna inainte de cununia religioasa mergem sa ne faca o dezlegare.
Voi aveti cumparate sau comandate rochitele?

juliana_deea
15.01.2012, 13:12:51
Eu saptamna care vine o sa merg sa discut cu preotul sa ne faca o programare,asa am inteles ca se procedeaza la noi,ne intalnim prima data sa stabilim toate obligatiile si cu o luna inainte de cununia religioasa mergem sa ne faca o dezlegare.

eu am comandat-o si luna asta treb sa vina :) astept cu nerabdare

iuliadavid81
15.01.2012, 13:20:41
eu am comandat-o si luna asta treb sa vina :) astept cu nerabdare
Te cred ca esti nerabdatoare:),eu am fost ieri la targul de nuni dar rochitele expuse,desi suuperbe erau prea scumpe pentru bugetul meu,o samerg sapt. viitoare pe Lipscani a studiez piata

juliana_deea
15.01.2012, 13:29:32
Te cred ca esti nerabdatoare:),eu am fost ieri la targul de nuni dar rochitele expuse,desi suuperbe erau prea scumpe pentru bugetul meu,o samerg sapt. viitoare pe Lipscani a studiez piata

parearea mea e ca daca vrei sa te duci pe lipscani mai bine te duci direct in europa sau dragonul rosul unde gasesti aceleasi rochite la preturi de 5-7 mil.

ce buget ai pt rochita?

happybride84
15.01.2012, 14:31:53

Eu am gasit ALEASA chiar ieri si am cumparat-o....a fost a doua oara cand am mers sa vad rochite si in total a cincea probata, deci am avut noroc ca am gasit-o rapid.....:)

iuliadavid81
15.01.2012, 15:48:14
Eu am gasit ALEASA chiar ieri si am cumparat-o....a fost a doua oara cand am mers sa vad rochite si in total a cincea probata, deci am avut noroc ca am gasit-o rapid.....:)
Da,ai avut noroc,eu sunt destul de nehotarata,am probat si eu mai multe rochite si nu m-am putut decide,ce mi-a placut ieri la targ era destul de scump iar bugetul maxim acordat pt rochita este de 18 milioane

iuliadavid81
15.01.2012, 15:49:43
parearea mea e ca daca vrei sa te duci pe lipscani mai bine te duci direct in europa sau dragonul rosul unde gasesti aceleasi rochite la preturi de 5-7 mil.

ce buget ai pt rochita?
maxim 18 mil cu tot cu accesorii

happybride84
15.01.2012, 18:06:41
maxim 18 mil cu tot cu accesorii

stai linistita si eu am fost nehotarata si toate rochitele probate au fost frumusele dar nu imi ziceau nimic....deja eram hotarata sa imi caut material si sa o fac la comanda...dar am zis sa mai merg la cateva magazine (fiind sambata ieri am avut timp)....asa ca m-am dus spontan, fara programare, doamna de la salon a fost draguta si m-a primit cu toate ca sambata e doar cu programari....am incercat alte doua inainte pt ca nu credeam ca voi intra in asta si la urma m-am lasat convinsa sa incercam....si cand m-am vazut cu ea pe mine am stiut ca e a mea......:)))))

iuliadavid81
15.01.2012, 18:25:33
Dansul mirilor cum il pregatiti?:)

juliana_deea
15.01.2012, 18:57:42
Dansul mirilor cum il pregatiti?:)

La asta inca nu ne-am gandit probabil prin aprilie o sa luam cateva lectii de dans.

GiorgianaS
15.01.2012, 22:16:58
hello fetele, am intrat sa vad ce mai faceti :)
Abia acum am intrat si noi in febra pregatirilor, de maine incepem sa rezolvam ceea ce a ramas de rezolvat dupa sarbatori. Trebuie sa mergem la Biserica sa ne programam si sa ne luam tinutele, iar in rest marea parte a lucrurilor le vom rezolva in februarie-martie. Doamne, nu imi vine sa cred cat de repede trece timpul ;;)
Cele care ati vb cu preotul, cand ati mers, duminica dupa slujba, sau cum se face? ca habar n-am :">

iuliadavid81
15.01.2012, 22:42:57
Abia acum am intrat si noi in febra pregatirilor, de maine incepem sa rezolvam ceea ce a ramas de rezolvat dupa sarbatori. Trebuie sa mergem la Biserica sa ne programam si sa ne luam tinutele, iar in rest marea parte a lucrurilor le vom rezolva in februarie-martie. Doamne, nu imi vine sa cred cat de repede trece timpul ;;)
Cele care ati vb cu preotul, cand ati mers, duminica dupa slujba, sau cum se face? ca habar n-am :">

Eu am mers la preot acasa,este vecinul meu:),l-am intrebat cand poate sa ne primeasca sa discutam,urmeaza sa avem o intalnire saptamana viitoare.

mona34
17.01.2012, 15:01:42

Buna fetelor
La biserica am fost intr-o zi lucratoare seara la 16.40-16.45 inainte de vecernie si a fost ok

anca_ank_love
17.01.2012, 23:44:42
Buna.....
Am gasit si eu un mic ragaz sa mai trec pe aici sa mai vorbesc cu voi.

Se apropie din ce in ce mai repede si mai sunt atatea de facut....

Noi stam cam asa : vom avea pe 18 feb (de ziua mea) cununia civila. Am rezolvat tot pentru atunci, mai putin pantofii lui si de dus la curatatorie rochita mea - s-a sifonat groaznic si nu vreau sa o stric incercand sa o calc eu.

In ceea ce priveste nunta - am luat toate cele necesare pt a-mi confectiona singura voalul (la modelul ales de mine am ajuns de la 6 mil cat era in magazin la 1,7 mil in felul acesta).

Mai avem de achizitionat - curea, batista pt sacou, camasa si pantofi pt el, Bolero pt mine, bomboane pt marturii.
Mai avem o rata de dat la restaurant, de discutat despre melodii DA/NU cu formatia, de dat taxa la biserica, dar am stabilit deja biserica si am programat ora.

Eu si cu nasica si cumnatica urmeaza sa lucram marturiile, invitatiile si place-card-urile - de asemenea hand-made.

Cred ca cam atat .
Stam destul de bine zic eu .....voi ?

TheGirl
18.01.2012, 16:33:46
Buna fetelor,

Noi stam cam asa:

Am reusit sa imi gasesc rochita, am dat comanda, acum astept probele.
Mirele si-a luat si el costumul.
Tinutele pt cununia civila le avem pregatite.
Restaurant(cu tort, prajituri, bautura racoritoare)+formatie+foto video+biserica sunt aranjate
Cu firma de aranjamente(flori,lumanari, aranjat sala+biserica si tot tacamul :D) am discutat si am aranjat totul.
Maine trebuie sa ma duc sa iau invitatiile.
Ne-am ales melodia cu care vom incepe dansul.

Trebuie sa mai luam/facem:
Accesorii mireasa+voal+pantofi
Camasa+brau+papion+butoni mire
Sa cumparam vinul
Marturiile le facem noi (borcanele cu miere).

Idei??? (mi-a scapat ceva?).
Tare imi este teama sa nu uit sa fac ceva :D

Si v-am atasat si cateva poze cu rochita. Poate imi spuneti si voi ce voal s-ar potrivi mai bine :D505431505434505433505432

Va pupacesc :* si spor la pregatiri

Juny
18.01.2012, 23:37:12
Buna fetelor,

Va pup

Hello,

Ti-ai gasit firma sa-ti faca aranjamentele din hortensii? :)

aliadelina
22.01.2012, 17:35:33
Hello!Se pare ca suntem multe miresici pe data de 28.04.2012.Sa speram ca va fi o zi norocoasa,fiind si singura din aprilie in care se fac nunti...

Hello,

Ti-ai gasit firma sa-ti faca aranjamentele din hortensii? :)
Despre ce aranjamente de hortensii este vorba?Eu imi doresc buchetul de mireasa din hortensii si stephanotis.Stiti vreo florarie dedicata?

GiorgianaS
22.01.2012, 23:01:49
Am mai rezolvat cate ceva:
- limuzina
- Biserica
- mi-am gasit rochita, am probat-o, saptamana viitoare dau comanda :D
- am ales invitatiile, la fel, saptamana viitoare dam comanda
Mai avem:
- pantofi, voal, bijuterii
-costum, butoni, pantofi mire
- machiaj, coafura
- flori
-cateva mici chitibusuri care se rezolva in maxim 2 zile :D
Am mai evoluat putin, sper sa fim on-time cu toate :)

dcrissu
23.01.2012, 09:04:47
Hello!Se pare ca suntem multe miresici pe data de 28.04.2012.Sa speram ca va fi o zi norocoasa,fiind si singura din aprilie in care se fac nunti...

Ar mai fi si 29 aprilie :)

aliadelina
23.01.2012, 22:55:11
Ar mai fi si 29 aprilie :)
Ai dreptate dar e duminica....[-X.Asa ar mai fi si 22:-?

juliana_deea
24.01.2012, 07:20:52
Ai dreptate dar e duminica....[-X.Asa ar mai fi si 22:-?

in prima saptamana dupa paste nu se fac nunti, adica pe 21 sau 22.

MissSwan
24.01.2012, 10:10:16
in prima saptamana dupa paste nu se fac nunti, adica pe 21 sau 22.

Saptamana luminata este intre 16 si 21 aprilie. Pe 22 se pot face nunti pentru cine vrea.

GiorgianaS
24.01.2012, 10:13:43
fetelor, cam care este pretul BUN unui gram de aur la 14 kt? ca am tot gasit tot felul de preturi si nu as vrea sa o dam in bara pt ca nu ne-am documentat indeajuns...

dcrissu
24.01.2012, 11:53:46
Eu am pe 29...si ce daca e duminica...asta nu inseamna ca trebuie sa fiu exclusa :(

GeorgianaS noi am dat 130Ron pe gr de aur 14K...dupa cercetarile noastra parea un pret bun. Cel mai ieftin am vaxzut 127...

GiorgianaS
25.01.2012, 00:08:21
Eu am pe 29...si ce daca e duminica...asta nu inseamna ca trebuie sa fiu exclusa :(

GeorgianaS noi am dat 130Ron pe gr de aur 14K...dupa cercetarile noastra parea un pret bun. Cel mai ieftin am vaxzut 127...

Cand le-ati luat verighetele? Ca am inteles ca in ultimele luni pretul aurului s-a marit considerabil. Noi am gasit ieri cu 160 si ne gandeam ca ar fi o posibila varianta, insa dupa ce zici tu, acum stau pe ganduri...

dcrissu
25.01.2012, 09:34:04
Cand le-ati luat verighetele? Ca am inteles ca in ultimele luni pretul aurului s-a marit considerabil. Noi am gasit ieri cu 160 si ne gandeam ca ar fi o posibila varianta, insa dupa ce zici tu, acum stau pe ganduri...

Noi am facut comanda in decembrie si trebuia sa le luam in 2 sapt, dar am amanat pana la inceputul lui ianuarie ca nu aveam noi banii. Standul de unde am facut noi comanda e in magazinul Victoria...nu stiu daca pot spune numele ca sa nu ma "aresteze" vreun moderator :) o sa-ti las mesaj privat. Ne-au cerut un avans pe care nu l-au conditionat...puteam da si 1mil si la ridicare dadeam restul. Diseara o sa pun poze cu ele sa vezi. In jur sunt intradevar standuri care vand cu 160lei/gr...sau mai mult. Ei au atelierul foarte aproape de magazin. A mea e putin stramta si o sa ma duc sa o mai largeasca. A spus ca fara nici o problema sa mergem la ei oricand sa le mai slefuiasca sau largeasca daca avem nevoie. si sunt si gravate frumos in interior...

Acum am vazut ca nu esti din Bucuresti :( dar cred ca se poate comanda si online de la ei. Ii poti suna sa vezi...

juliana_deea
28.01.2012, 11:48:11
miresici mai avem fix 3 luni pt cele care avem pe 28 aprilie, eu de azi o sa ma apuc de impartit invitatii :)
rochita mea treb sa vina in ianuarie, asa era in contract dar cred ca o sa ajunga prin februarie....inca un stes pana ma suna sa-mi sp ca e totul ok.
pe lista de To Do mai am putine lucruri de facut:
-mirele sa-si comande costumul + pantofi (aici avem o mare problema pt ca poarta 47 si nu gasim. am fost prin toate magazinele si mall-urile din buc si nk, am intrebat inclusiv pe la fabrici de pantofi si ne-au spus ca nu au calapod pt 47)
-eu treb sa-mi cumpar bijuteriile
-sa gasim o cofetarie pt tort
-sa cumparam marturiile (dak initial vroiam rama foto m-am razgandit si acum vom avea lozul mirilor drept marturie)
-mai treb sa fac proba la coafor

cam asta in mare.....

weekend fain si spor la miresit!

happybride84
28.01.2012, 13:12:08
miresici mai avem fix 3 luni pt cele care avem pe 28 aprilie, eu de azi o sa ma apuc de impartit invitatii :)
rochita mea treb sa vina in ianuarie, asa era in contract dar cred ca o sa ajunga prin februarie....inca un stes pana ma suna sa-mi sp ca e totul ok.
pe lista de To Do mai am putine lucruri de facut:
-mirele sa-si comande costumul + pantofi (aici avem o mare problema pt ca poarta 47 si nu gasim. am fost prin toate magazinele si mall-urile din buc si nk, am intrebat inclusiv pe la fabrici de pantofi si ne-au spus ca nu au calapod pt 47)
-eu treb sa-mi cumpar bijuteriile
-sa gasim o cofetarie pt tort
-sa cumparam marturiile (dak initial vroiam rama foto m-am razgandit si acum vom avea lozul mirilor drept marturie)
-mai treb sa fac proba la coafor

cam asta in mare.....

weekend fain si spor la miresit!

Nu am realizat ca mai sunt doar 3 luni...dar multumesc....acum mi-am amintit ca trebuie sa intru in stres...:)))))
La mine pe to do list:
- pantofii pt mine
- bijuterii
- costumatia mirelui (foarte mare problema)
- invitatiile (termin postul si fug sa le comand)
- DJ (pt pauzele formatiei)
- dat comanda la tort
Cam asta ar fi...sper ca n-am uitat nimic....

juliana_deea
29.01.2012, 14:35:00
fetelor voi cand o sa faceti sedinta foto? eu as vrea sa o facem dupa biserica, adica pe la ora 6 dar nu stiu la cat se insereasa daca mai e lumina ok pt poze....

dcrissu
30.01.2012, 16:50:03
fetelor voi cand o sa faceti sedinta foto? eu as vrea sa o facem dupa biserica, adica pe la ora 6 dar nu stiu la cat se insereasa daca mai e lumina ok pt poze....

Si noi tot asa, dupa biserica, pe la 18...avand in vedere ca o sa fie sf lui aprilie, sigur va fi lumina.

Am mai avansat si noi putin: am dat avansul la rochita pe care o voi putea proba in jur de 1 apr si ne-am comandat invitatiile pe care le vom primi lunea viitoare :D

dcrissu
31.01.2012, 09:52:17
Am uitat ceva...maine contractam si serviciile Foto, Video si DJ-ul :)
Ar mai fi costumatia lui ginerica ;)) marturii si cocarde, buchete si lumanari, si mai ce? :zz:

dcrissu
31.01.2012, 10:55:47
Iata si rochita mea pe care o voi proba peste 2 luni...sper sa ajunga la timp...
Cum vi se pare? (FARA manusi!!!)

GiorgianaS
01.02.2012, 15:31:47
Ce multe ati facut, fetelor! E foarte frumoasa rochita, sa te faca fericita!:*

lauralolo
03.02.2012, 20:54:51
Buna fetelor si eu sunt tot o miresica de 28 aprilie 2012 :D

Sa va spun ca mai sunt exact 85 de zile pana la evenimentul cel mult asteptat ??!!! hihihihih
Astept cu mare nerabdare expozitita de pe 24 25 feb de la romexpo sa mai ma pot uita dupa rochita de mireasa...am gasit una dar as vrea sa mai imi fac o idee si la romexpo ...voi cum stati cu pregatirile? eu am terminat cam tot , local, biserica, muzica, foto video, verighetele am dat comanda in martie le luam...mai avem doar hainele si pregatirile pt cununia civila....

Am ramas placut surprinsa cand am vazut cate suntem in 28 aprilie :D:D

GiorgianaS
06.02.2012, 08:53:23
Am luat invitatiile <:-P<:-P<:-P
De abia astept sa le impartim :D
Voi cam cand incepeti cu impartitul? Noi avem 135 de dat si ma gandeam ca daca incepem dupa 1 martie e bine ;;)

juliana_deea
06.02.2012, 20:18:58
Am luat invitatiile <:-P<:-P<:-P
De abia astept sa le impartim :D
Voi cam cand incepeti cu impartitul? Noi avem 135 de dat si ma gandeam ca daca incepem dupa 1 martie e bine ;;)

eu am impartit cateva. ma gandesc ca e mai bine sa informezi din timp omul ca e invitat la nunta.

dcrissu
07.02.2012, 09:16:40
Ce multe ati facut, fetelor! E foarte frumoasa rochita, sa te faca fericita!:*

Mersi frumos!

Invitatiile noi le-am primit de vineri si deja am inceput sa le impartim. Azi deja am primit prima dezamagire...o prietena foarte buna mi-a spus ca nu poate veni ca are cu o zi inainte obligatie la altcineva sa se duca :( M-a durut mai mult decat ma asteptam...poate pentru ca NU ma asteptam?! :|

CLDana
07.02.2012, 09:35:40
noi am inceput sa dam invitatiile din ianuarie la rude, acum cateva zile le-am dat colegilor de serviciu si prietenilor.... mai avem de trimis la cativa prieteni pe mail (prieteni din facultate) si gata lista cu invitati.

fetelor, ce cadou faceti la nasi?

GiorgianaS
07.02.2012, 20:55:20
Inseamna ca ar trebui sa urgentez treaba cu invitatiile?! Desi majoritatea celor care trebuie sa le dam stiu de nunta...Oricum nu ma panichez pt ca m-am mai inteles si cu ai mei si dupa cum le-am calculat, ies bine :)
Nasola treaba cu invitatii la care te astepti 100% sa vina si iti fac surprize :(
desi...si eu ma astept sa patesc din astea, nu stiu poate sunt eu mai pesimista...sau mai realista?
In ultima zi te trezesti ca au mii de probleme cum ar fi: o migrena de ultima ora, o durere insuportabila de stomac s.a. ...
In legatura cu cadourile...eu am tot intrebat incoace-incolo, nimeni nu a auzit de faza cu cadorile, zic ca e chestie invechita..asa sa fie?!
si noi ne-am gandit sa dam ceva simbolic, o sampanie, o sticla de vin personalizata, ceva dragut la nase, dar cadou...Nici nu stiu cum se procedeaza, sincer :">

happybride84
07.02.2012, 22:04:51
Noi primim joi invitatiile si am sa incep sa si impart....

In momentul de fata m-a apucat alt stres....CUM CALCULEZ CANTITATEA DE BAUTURA (ALCOOL)??????? #:-S
Imi prind urechiile rau de tot.....

CLDana
07.02.2012, 22:35:07
noi am cumparat pana acum doar garone, sampania si vinul. avem in jur de 150 de invitati si am cumparat 30 de sticle de garone,20 de sampanie si 170 l vin alb(vrac). eu cred ca o sticla de 1l fel bautura este suficienta pentru o masa de 10 persoane.
voi ce bautura(alcool) serviti la masa? la whiskey puneti energizant?

happybride84
07.02.2012, 23:00:14
noi am cumparat pana acum doar garone, sampania si vinul. avem in jur de 150 de invitati si am cumparat 30 de sticle de garone,20 de sampanie si 170 l vin alb(vrac). eu cred ca o sticla de 1l fel bautura este suficienta pentru o masa de 10 persoane.
voi ce bautura(alcool) serviti la masa? la whiskey puneti energizant?

noi vom avea:
-bere- la discrtie (e inclusa in meniu)
vin alb- 150 l
tuica- 40 l
whiskey- 20 l
sheridan- 5 l

toate cantitatiile sunt estimate de mine dar habar nu am daca sunt suficiente....nu stiu cat sa calculez pe pers....
legat de energizant...nu stiu ca sa spun....cred ca vom lua...dar cat?

CLDana
08.02.2012, 09:05:59
noi am zis sa punem 4 doze energizant la 1 sticla de whiskey

GiorgianaS
09.02.2012, 11:55:42
noi ne-am gandit in principiu cam ce sa punem pe masa, iar in rest...nu stim, canitiati si din astea, cred ca o sa hotaram cand o sa avem lista aproximativa cu confirmari.
Eu ma gandesc ca si in ultimele 2 saptamani ne putem ocupa de asta pt ca oricum mai sunt atunci chestii de cumparat cum ar fi fructele, dupa care oricum trebuie sa umbli...

juliana_deea
09.02.2012, 22:03:56
miresici mi-a sosit rochita...am fost azi sa o probez :) nu imi mai venea sa ma dezbac de ea :x
mai avem putin!

dcrissu
12.02.2012, 17:48:34
miresici mi-a sosit rochita...am fost azi sa o probez :) nu imi mai venea sa ma dezbac de ea :x
mai avem putin!

Felicitari1 Chiar ca mai avem putin... Sper sa ma simt si eu tot asa cand ma voi duce la proba.
Pana atunci insa, am pozat niste sandale de nunta pe care mi le-am cumparat de anul trecut. Fetelor, ce parere aveti? incer...se potrivesc pentru eveniment, sau sa caut altceva?

GiorgianaS
12.02.2012, 20:18:36
Felicitari1 Chiar ca mai avem putin... Sper sa ma simt si eu tot asa cand ma voi duce la proba.
Pana atunci insa, am pozat niste sandale de nunta pe care mi le-am cumparat de anul trecut. Fetelor, ce parere aveti? incer...se potrivesc pentru eveniment, sau sa caut altceva?

Sunt ff faine :X cel putin mie imi plac tare de tot :D

Juliana_deea, nu ne arati o poza? eu sunt atata de curioasa.. :D=P~

dcrissu
12.02.2012, 21:56:37
Sunt ff faine :X cel putin mie imi plac tare de tot :D

Juliana_deea, nu ne arati o poza? eu sunt atata de curioasa.. :D=P~
Mersi mult, ma bucur ca-ti plac. ma intreb insa daca banda elastica nu seamana prea mult a glezniera...

Juliana_deea si eu sunt foarte curioasa, nu ne-o arati si noua? :D

GiorgianaS
13.02.2012, 10:07:27
Daca privesti doar banda aceea, logic ca seamana cu glezniera, insa eu cel putin ma uit in ansamblu, iar fundita aceea este un accesoriu care infrumuseteaza mult aspectul pantofului ;)

Juliana_deea, am citit o intamplare hazlie de a ta, cred ca la concursul pt aparitia pe coperta revistei, am ras cu lacrimi :)) :)) :))
Foarte tare, i-am citit-o si viitorului sot si am ras impreuna de nu ne-am putut opri =))

dcrissu
13.02.2012, 10:09:53
Daca privesti doar banda aceea, logic ca seamana cu glezniera, insa eu cel putin ma uit in ansamblu, iar fundita aceea este un accesoriu care infrumuseteaza mult aspectul pantofului ;)

asa e, ai dreptate. fundita aceea chiar face tot deliciul :)
multumesc frumos >:D<

GiorgianaS
13.02.2012, 10:18:48
asa e, ai dreptate. fundita aceea chiar face tot deliciul :)
multumesc frumos >:D<
>:D<
Cum stai cu rochita? In ce stadiu e? ;;)
Eu sunt atat de incantata si de abia astept prima proba...dar pana in 4 martie mai e de asteptat :-s

dcrissu
13.02.2012, 10:53:27
>:D<
Cum stai cu rochita? In ce stadiu e? ;;)
Eu sunt atat de incantata si de abia astept prima proba...dar pana in 4 martie mai e de asteptat :-s
Rochita mea e in stadiul: Comandata, dar eu din pacate trebuie sa astept pana la sfarsitul lui martie sa fac proba :( Am pus o poza cu ea zilele trecute aici in thread, ma gandesc ca nu o sa fie prea cald la sf lui aprilie...si va trebui sa port un bolero...dar avand in vedere designul rochiei, nu stiu ce s-ar potrivi...
Poate in urmatoiarele vreo 2-3 sapt imbracam si mirele :))
marea problema la noi e ca suntem obligati de restaurant sa aducem un minim de 75-80 invitati...si la noi lista de confirmari nu urca peste 50 :(( ce putem face in cazul asta?

GiorgianaS
13.02.2012, 11:01:24
Rochita mea e in stadiul: Comandata, dar eu din pacate trebuie sa astept pana la sfarsitul lui martie sa fac proba :( Am pus o poza cu ea zilele trecute aici in thread, ma gandesc ca nu o sa fie prea cald la sf lui aprilie...si va trebui sa port un bolero...dar avand in vedere designul rochiei, nu stiu ce s-ar potrivi...
Poate in urmatoiarele vreo 2-3 sapt imbracam si mirele :))
marea problema la noi e ca suntem obligati de restaurant sa aducem un minim de 75-80 invitati...si la noi lista de confirmari nu urca peste 50 :(( ce putem face in cazul asta?

Cu boleroul chiar nu ma pricep, mie mi-a fost destul de greu sa aleg si pentru mine :)
Si la noi mirele mai asteapta putin...
Faza cu invitatii eu nu am mai auzit-o, dar voi stiati ce ati semnat?
Nu stiu ce sa zic, daca asta e specificat in contract si ati semnati in cunostinta de cauza...probabil ca o sa va puna sa platiti 75 de meniuri obligatoriu ? Nu mi se pare ceva normal...

mona34
13.02.2012, 11:23:47

Sunt foarte frumoase si de efect. Sa le porti cu placere.

dcrissu
13.02.2012, 11:42:13
mona34 mersi frumos!

GiorgianaS am vorbit cand am semnat pe 80 pers ca daca nu vin atatia, macar 75 meniuri platim obligatoriu. nu pot spune ca a fost in necunostinta de cauza. Problema e la noi, ca nu ne asteptam sa nu vrea lumea sa vina... fiecare se pare ca are diverse probleme...

GiorgianaS
13.02.2012, 11:48:21
nasol atunci :(
Trebuie privita problema din ambele perspective...si daca acel contract e seamnat, si mai ales ca stiati de acea clauza, nu cred ca o sa o scateti la capat altfel :(
ce sa zic..nu te mai stresa, acuma asta e, poate iti vin totusi mai multi invitati, e doar februarie >:D<
Daca treaba asta o sa iasa nasol, incearca sa te concentrezi pe restul lucrurilor si nu lasa ca asta sa te afecteze!
O sa iti para rau mai incolo ca te-ai lasat "umbrita" de asta si nu ai pus suflet in ceea ce era cu adevarat important. Gandeste-te ca si aminitirile astea dinaintea nuntii sunt tare pretioase, o sa iti aduci aminte de ele cu nostalgie mai incolo.
Bafta si sa ai mereu speranta ca o sa fie cu happy end! >:D< :*

dcrissu
13.02.2012, 11:50:12
nasol atunci :(
Trebuie privita problema din ambele perspective...si daca acel contract e seamnat, si mai ales ca stiati de acea clauza, nu cred ca o sa o scateti la capat altfel :(
ce sa zic..nu te mai stresa, acuma asta e, poate iti vin totusi mai multi invitati, e doar februarie >:D<
Daca treaba asta o sa iasa nasol, incearca sa te concentrezi pe restul lucrurilor si nu lasa ca asta sa te afecteze!
O sa iti para rau mai incolo ca te-ai lasat "umbrita" de asta si nu ai pus suflet in ceea ce era cu adevarat important. Gandeste-te ca si aminitirile astea dinaintea nuntii sunt tare pretioase, o sa iti aduci aminte de ele cu nostalgie mai incolo.
Bafta si sa ai mereu speranta ca o sa fie cu happy end! >:D< :*
Mersi frumos! Esti tare draguta ca ma imbarbatezi...la urma urmei...totul va fi bine! :* >:D<

GiorgianaS
13.02.2012, 12:08:03
Asa este...trebuie doar sa ai curaj sa infrunti tot ceea ce va urma si sa iesi cu capul sus din toate incurcaturile >:D<

Alexandra-Elena
13.02.2012, 15:42:19
Buna fetelor! Si eu am nunta tot in aprilie. Am citit postarile voastre si m-am linistit putin.. Aveam impresia ca sunt in urma rau cu pregatirile dar se pare ca nu e chiar asa. :) Ne asteapta 2 luni incarcate dar cu siguranta ffff frumoase! :) Va pup si ma bucur sa 'va cunosc' ;;)

GiorgianaS
13.02.2012, 16:21:30
Bine ai venit alaturi de noi >:d<
Si in legatura cu pregatirile... Si eu simt cateodata ca suntem mult in urma, dar...mai avem timp, contractele importante le-am semnat deja de mult :)

juliana_deea
13.02.2012, 19:59:44

Juliana_deea, am citit o intamplare hazlie de a ta, cred ca la concursul pt aparitia pe coperta revistei, am ras cu lacrimi :)) :)) :))
Foarte tare, i-am citit-o si viitorului sot si am ras impreuna de nu ne-am putut opri =))

si noi radem mereu cand ne amintim...am ramas foarte dezamagita de asa zisul concurs pt revista miresici k nu se jurizeaza dupa intamplarea hazlie ci dupa aspect fizic 8-} foarte urat.
in ceea ce priveste rochia am fost foarte secretoasa, asa ca o sa va arat poze direct de la nunta....:) poti sa sp doar ca e simpla, alba....cu buzunare ;;) si ma caracterizeaza maxim.

GiorgianaS
13.02.2012, 22:23:09
M-ai facut si mai curioasa, insa iti respect decizia...:)
Daca stau bine si ma gandesc, asa voi proceda si eu pt ca nici al meu sot nu are nicio idee despre cum arata rochia. De fapt nimeni nu are, in afara de nasa,cu care eram cand am probat-o :D
Apropo, am vazut la semnatura ta ca sotul tau se numeste Iulian. Si al meu :D
Cat despre concurs...urat! :|

anca_ank_love
14.02.2012, 09:06:10
Buna!

Mai ajung si eu pe aici sa mai scriu 2 randuri. Ne-am hotarat sa facem cununia civila acum, pe 18 feb (de ziua mea) si iar am intrat in fibrilatii....mai sunt 4 zile.....si devin doamna ... din domnisoara...
In ceea ce priveste pregatirile :

Mai avem : - de discutat ultimile detalii cu formatia
- de discutat ultimile detalii cu foto-video
- de discutat cu preotul (ne-a invitat sa stam de vorba cu el)
- de facut invitatiile si in luna martie cand ne intoarcem din prima jumatate a lunii de miere (daca ne permite vremea sa plecam)
- de dat comanda la verighete (am gasit magazinul, modelul, am calculat ce si cum, trebuie sa luam masurile si sa dam avansul)
- sa imi croiesc voalul (am cumparat toate cele necesare)

- atunci aproape sa vedem aramjarea in restaurant in functie de confirmari
- tot atunci aproape sa cumparam pt acasa una-alta....cu ce servim invitatii pana a pleca la biserica

Cred ca atat. Voi ?

Pupicei.

GiorgianaS
14.02.2012, 09:22:19
Casa de piatra! >:D<
incercam sa ma imaginez pe mine avand doar 4 zile pana la nunta si rezultatul e... =)) =)) =)) infiorator.
Stai foarte bine cu pregatirile!
Eu am mai rezolvat acuma dimineata cu transportul nuntasilor din partea mea, ei vin din Salaj. De fapt tati a rezolvat :P
Linistita ca am mai bifat ceva :D

anca_ank_love
14.02.2012, 09:37:43
Buna Georgiana,

Daca citeai bine mesajul meu vedeai ca nici eu nu mai am 4 zile pana la nunta, ci doar pana la cununia civila. Nunta o avem toate pe 28...este singura zi din luna aprilie in care se fac nunti din cate stiu eu.

Spor la pregatiri.
Pupicei.

GiorgianaS
14.02.2012, 10:44:04
Buna Georgiana,

Daca citeai bine mesajul meu vedeai ca nici eu nu mai am 4 zile pana la nunta, ci doar pana la cununia civila. Nunta o avem toate pe 28...este singura zi din luna aprilie in care se fac nunti din cate stiu eu.

Spor la pregatiri.
Pupicei.

Am citit, insa eu m-am pus in postura de a avea 4 zile pana la nunta, deoarece eu am civila in aceeasi zi cu nunta :)
In 29 se mai fac, sunt miresici care au nunta de duminica.
Spor si tie la miresit >:D<

anca_ank_love
14.02.2012, 11:06:22
Eu nu am curaj sa ma pun inca in postura cu 4 zile inainte......incet-incet..... pregatiri, cununie, jumatate de luna de miere.....pregatiri si pe urma nunta.

Spor si tie a miresit.

Pupicei

juliana_deea
14.02.2012, 19:43:58
fetelor am vazut ca in ultimul timp sunteti mai active si ma bucur mult :)
eu mai am putine lucruri de facut, dar vremea asta parca ma tine in loc :(

GiorgianaS
15.02.2012, 11:26:31
Asa si eu...am o gramada de lucruri de rezolvat,dar parca nu pot face nimic cand stiu ce frig e afara. Ca degeaba ma duc cu masina, ca tot pe jos trebuie sa umblu de la un magazin la altul,iar eu is foarte rea de frig :(
Parca suntem la Polul Nord, -23 de grade ziua :((

GiorgianaS
17.02.2012, 10:56:53
am fost la proba pentru coafura si azi ma duc la o intalnire cu un furnizor pentru flori :D
am renuntat la ideea cu lalele, mergem pe pene si evetual ceva frumos, mic si elegant din flori.
Ma streseaza acum ca nu stiu ce flori sa aleg pt cocarde, m-am saturat de clasicii trandafiri :zz:
Voi...cum stati?

dcrissu
17.02.2012, 11:26:48
am fost la proba pentru coafura si azi ma duc la o intalnire cu un furnizor pentru flori :D
am renuntat la ideea cu lalele, mergem pe pene si evetual ceva frumos, mic si elegant din flori.
Ma streseaza acum ca nu stiu ce flori sa aleg pt cocarde, m-am saturat de clasicii trandafiri :zz:
Voi...cum stati?

Daca te gandeai la pene, poate te inspira cumva pozele de mai jos...
Eu sunt enervata ca de cateva saptamani vreau sa ajungem prin Dragon sa ne uitam dupa diverse nimicuri gen materiale necesar pt marturii, cocarde, etc si in fiecare weekend apare cate ceva :( printre timp poate apar si temperaturile pozitive si dispare ca prin minune zapada si fleoscaiala..

Casa de piatra miresicii care are cununia civila maine!!! Multa fericire si sa ai o zi superba si La multi ani! anca_ank_love http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=4560842#post4560842)

GiorgianaS
17.02.2012, 12:52:26
tare dragute penele, insa noi vom avea pene...nu stiu de ce sunt :))
In orice caz nu de strut...sunt cam scumpute :-$
Anca, bafta la pregatiri si CASA DE PIATRA!!! (desi sunt sigura ca o sa vezi mesajele noastra abia luni, asa e normal :)) :-p )
Si eu am de alergat acum dupa pernuta pt verighete, jartiera, accesorii...pfff...si inca multe altele, dar numai nu ajung la destinatie, asa cum ai zis si tu, tot timpul este altceva de facut :(

anca_ank_love
17.02.2012, 18:56:24
Va multumesc pentru urari tuturor !!! Abia astept ziua de maine. Ne mai auzim pe 3-4 martie....pana atunci uit de pregatiri, de stres, de toate, ne acordam jumatate de luna de miere.

Spor la pregatiri.
Pupicei

GiorgianaS
17.02.2012, 19:07:47
Foarte bine faceti ca va acordati vacanta aceasta binemeritata!
Sa aveti distractie placuta si sa profitati la maxim de toate clipele in 2 >:D<>:D< :*