PDA

Versiunea completa : Trasura/caleasca pentru nunta

Chirrox
14.03.2011, 10:43:29
Buna fetelor. Sunt casatorita doar civil cu sotul meu, am vrea sa facem curand nunta si aseara i-a venit o idee...sa inchirieze caleasca sau trasura. Voi ati fost situatia asta? Ati inchiriat trasura pt nunta? si la ce pret?

Chirrox
15.03.2011, 08:09:33
Buna fetelor. Sunt casatorita doar civil cu sotul meu, am vrea sa facem curand nunta si aseara i-a venit o idee...sa inchirieze caleasca sau trasura. Voi ati fost situatia asta? Ati inchiriat trasura pt nunta? si la ce pret?

Fetelor, chiar nici una dintre voi nu ati fost conduse de partenerii vostrii in trasura?.....eu am mai vazut in Ploiestiasa ceva dar nu stiu ce preturi au.....raspundeti-mi daca aveti vreo vaga idee, va rog frumos.

ioanagabiro
17.03.2011, 13:58:01
buna
si eu am avut aceasi idee dar, am renuntat :( pentru ca nu am gasit in Ploiesti......am gasit ceva la hipodrom....este un domn care are o trasura (dar sincer nu mi-a placut nici trasura si nici cai pe care vroia sa ii puna).iar in bucuresti....preturile sunt cam mari....1200 euro per eveniment la cei de la cai si carute

Chirrox
18.03.2011, 08:36:50
buna
si eu am avut aceasi idee dar, am renuntat :( pentru ca nu am gasit in Ploiesti......am gasit ceva la hipodrom....este un domn care are o trasura (dar sincer nu mi-a placut nici trasura si nici cai pe care vroia sa ii puna).iar in bucuresti....preturile sunt cam mari....1200 euro per eveniment la cei de la cai si carute

Multumesc frumos pentru raspuns....e chiar scump :-L....mi-a ramas gandul la caleasca ... am vazut anul trecut, in vara, o nunta trecand spre restaurantul best, caleasca mirilor era in frunte..am visat atunci cu ochii deschisi...acum a fost ideea sotului meu.....cred ca o sa visam cu ochii deschisi, ca nu ne costa nimic visarea...

amiina
19.04.2011, 12:39:57
Buna fetelor,
eu am avut la nunta o trasura pe care am inchiriat-o de la ploiesti cu 300 euro 3 ore deoarece la bucuresti imi cerea 1000-1200 euro.
E foarte frumos in trasura , la noi in bucuresti mai rar asa ceva, aici mai mult cu lumuzine se plimba mirii, dar eu am vrut sa vin calare si sotul meu a zis ca ii e frica si am ajuns la un acord, sa luam trasura si a fost de vis.

amiina
19.04.2011, 12:41:44
Am uitat sa va las nr de tel al domnului cu trasura , sper sa mai fie valabil 0745042311

GeorgianaBobosea
23.01.2013, 22:51:11
Buna fetelor,
eu am avut la nunta o trasura pe care am inchiriat-o de la ploiesti cu 300 euro 3 ore deoarece la bucuresti imi cerea 1000-1200 euro.
E foarte frumos in trasura , la noi in bucuresti mai rar asa ceva, aici mai mult cu lumuzine se plimba mirii, dar eu am vrut sa vin calare si sotul meu a zis ca ii e frica si am ajuns la un acord, sa luam trasura si a fost de vis.

Buna, te rog imi poti da si mie numarul domnului respectiv? Multumesc mult!