PDA

Versiunea completa : Invitatii de nunta - Baia Mare

Pagini : [1] 2

miti
20.02.2007, 16:01:09
Le facem noi?
Le cumparam?
De unde?

vivi
20.02.2007, 19:50:11
Le facem noi?
Le cumparam?
De unde? Eu vreau txt. Am un gol in minte de cate ori incerc sa concep un text.

miti
20.02.2007, 19:56:21
Eu vreau txt. Am un gol in minte de cate ori incerc sa concep un text.

maine merg la cj si am acolo cateva.sper sa nu uit sa le aduc si le postez...

vivi
20.02.2007, 20:01:25
maine merg la cj si am acolo cateva.sper sa nu uit sa le aduc si le postez... problema eu am un nume de familie fiica mea altul o pereche de nasi necasatoritzi, crede-ma nu putem pune toate numele de familie pe invitatii, deci ceva de genul el... si ea.... se casatoresc in data.... fara nasi fara familiile.

ryana
20.02.2007, 20:36:26
problema eu am un nume de familie fiica mea altul o pereche de nasi necasatoritzi, crede-ma nu putem pune toate numele de familie pe invitatii, deci ceva de genul el... si ea.... se casatoresc in data.... fara nasi fara familiile.
Uite cateva care le-am gasit la repezeala:

Nu conteaza cu adevarat ce ai in viata, ci pe cine ai alaturi cand treci prin viata"
Impreuna cu familiile noastre, noi,
Adrian si Elena,
avem deosebita placere de a va invita sa luati parte la celebrarea casatoriei noastre, in data de 18 iunie.
Evenimentul va fi sarbatorit la Restaurantul Claus incepand cu ora 13.
Va asteptam cu drag!
Cristian si Ioana
Va invita sa sarbatoriti impreuna celebrarea casatoriei lor care va avea loc in data de 30 iulie. Masa si felicitarile vor avea loc la Restaurantul Torino la ora 13.

Noi, Paul si Camelia
impreuna cu familiile,
va invitam sa participati la sarbatorirea fericitului eveniment prilejuit de casatoria noastra, care va avea loc in data de 15 octombrie.
Ne-ar face o deosebita placere sa va avem alaturi de noi si la masa, care se va servi la Restaurantul Bulevard, la ora 13.
Familia de onoare: Roman Ana si Aurel.
Ne-am bucurat de iubire...
Iubirea parintilor nostri, a familiilor noastre, a prietenilor...
Acum ne bucuram si de iubirea ce o impartasim unul pentru celelalt. Cu o sincera si ferma dorinta de a da expresie deplina acestei iubiri, ne vom uni in casatorie.

Noi, Ioana si Valentin, va invitam sa fiti alaturi de noi in aceasta zi speciala.

Doua inimi, o singura dragoste,
Doua promisiuni, un legamant,
Doua vieti devin una.
Anda si Iulian,
doua familii Pop si Costea,
va invita sa luati parte la sarbatoarea nasterii unei noi familii.
Evenimentul va avea loc la Biserica Renasterea incepand cu orele 11.
Familiile de onoare: Chis Ana si Sebastian

A venit clipa cand noi,
Andreea si Lucian
Pasim in minunatul unnivers al familiei
Si dorim din toata inima sa ne fiti alaturi
La celebrarea casatoriei noastre.
Va asteptam cu drag impreuna cu parintii nostri,
____________________________________________,
Si nasii nostri dragi,
____________________________________________.
Sarbatorirea casatoriei va avea loc
In data de 3 noiembrie la Restaurantul Coral

Dragostea este sacra, vesnica si creste in tarie si frumusete. In ea, noi,
Ioan si Marcela
impreuna cu parintii
credem ca prima zi a vietii noastre impreuna
5 iunie 2005
va fi mai frumoasa daca voi, cei dragi, veti accepta invitatia noastra si va veti bucura impreuna cu noi.
Declararea dragostei si credintei noastre in fata lui Dumnezeu va avea loc la Biserica "Trei mucenici" incepand cu ora 12.
Sarbatoarea va continua la Restaurantul Triumf de la ora 14
Va asteptam cu drag!

Rebeca & Claudiu
Liberi si nesiliti de nimeni,
fara opozitie si in consens unanim cu familiile noastre,
Cristescu Ana & Marian si Pop Teofil si Eleonora
Va invitam sambata, 20 septembrie,
la petrecerea "cauzata" de cununia civila si religioasa
care va avea loc incepand cu ora 12.
Ne-am gasit si nasi: _________________

Un baiat a intalnit o fata...
Pentru a afla continuarea povestirii va invitam sa participati in data de saptesprezece mai douamiiunu, ora paisprezece si douazece de minute la Biserica Renasterea din strada Sperantei numarul unsprezece, la celebrarea casatoriei dintre
Ioana si Valentin
Receptia va avea loc la Restaurantul Madrigal, ora saisprezece.
Fam. Toader si Fam.Popescu

Credeam ca noua nu ni se va intampla, si totusi...noi,
Anda si Valentin
ne casatorim. Va invitam cu drag sa ne fiti alaturi in data de 18 august. Receptia va avea loc la Restauranrul Madrigal, ora 14.
Familia Popescu si familia Radu

Ar putea incepe cu:
"A fost odata ca niciodata...", aceeasi povestire si totusi de fiecare data alta.
Dan si Claudia
isi incep propria lor poveste de dragoste, pe care o doresc plina de soare si fericire, alaturi de parintii lor:
Pop si Marin
care doresc sa fiti alaturi de ei la fericitul eveniment care va avea loc in ziua de 15 august, ora 14, la Restaurantul Madrigal.
De acum pasii lor vor fi calauziti de nasii lor:
Familia Tomi si Familia Sandu

Doi oameni s-au hotarat sa fie o majoritate!
In consecinta, Alina si Ana Maria
Va invita la oficierea casatoriei lor
Care va avea loc in data de 15 octombrie la orele 11.

http://www.romanticu.org/invitatii.htm

http://www.gesica.ro/textenunta.html

Daca mai gasesc mai trimit.

vivi
20.02.2007, 20:39:33
Multumesc, sincer? mai cautam.

miti
20.02.2007, 20:58:05

ceva simplu:
Alaturi de familiile lor X si Y au placerea sa va anunte oficierea casatoriei lor care va fi celebrata la Biserica.....in data... la ora...
Dupa ceremonie,va invitam la o masa festiva la rest....
sau Seara va continua intre sampanie si tort....

vivi
20.02.2007, 21:01:35
ceva simplu:
Alaturi de familiile lor X si Y au placerea sa va anunte oficierea casatoriei lor care va fi celebrata la Biserica.....in data... la ora...
Dupa ceremonie,va invitam la o masa festiva la rest....
sau Seara va continua intre sampanie si tort....
Ati uitat, cununia religioasa e in varful muntelui, masa tot acolo la cabana.

ryana
20.02.2007, 21:12:34
Draga mea, noi iti prezentam grosul si tu faci trierea in functie de zona, invitati si toate alea. Ai putea sa faci o combinatzie intre mai multe texte ce iti trimitemi in functie de ce ai tu in minte.

ryana
20.02.2007, 21:16:44

Nu ai incercat sa combini cu ceva care chiar aduce a zona in care o sa se desfasoare nunta? Sa nu razi de mine, ceva in genul: Pi-un picior de plai, pe-o gura de rai ... si sa o transpui intr-un fel de invitatie, ce stiu eu, daca e chiar asa de pitoresc atunci de ce sa nu-i dai continuitate si prin invitazii.

vivi
20.02.2007, 21:19:26
Draga mea, noi iti prezentam grosul si tu faci trierea in functie de zona, invitati si toate alea. Ai putea sa faci o combinatzie intre mai multe texte ce iti trimitemi in functie de ce ai tu in minte. Aveti dreptate, dar eu vreau ceva si haios si elegant si deosebit. Si am si eu un blocaj (primul dar sigur nu si ultimul). Pentru orice problema am avut pana acum de rezolvat am gasit o groaza de solutii dar cu textul ma chinui de o luna si in continuare in capul meu nu se aduna nimic.

ryana
20.02.2007, 21:21:25
Aveti dreptate, dar eu vreau ceva si haios si elegant si deosebit. Si am si eu un blocaj (primul dar sigur nu si ultimul). Pentru orice problema am avut pana acum de rezolvat am gasit o groaza de solutii dar cu textul ma chinui de o luna si in continuare in capul meu nu se aduna nimic.

Dar incearca in cateva linii sa ne spui cam ce iti dorest de la textul invitatziilor, poate asa o sa ne fie mai usor sa te ajutam.

miti
20.02.2007, 21:23:09

Inainte sa citesc mi-am amintit...

vivi
20.02.2007, 21:35:50
el.... si ea... se casatoresc.
Va invitam sa sarbatorim impreuna celebrarea casatoriei lor care va avea loc in data de 25aug07.

Cununia religioasa va avea loc incepind cu ora XX pe pajistea din fata cabanei Cavnic, in fosnetul brazilor, susurul raului si vegheati de culmile abrupte ale Crestei Cocosului.

[VARIANTA Cununia religioasa va avea loc incepind cu ora XX pe pajistea din fata cabanei Cavnic, in mijlocul padurii de brazi, pe malul raului si vegheati de culmile abrupte ale Crestei Cocosului (sau cum se numeste muntele ala).]

Dupa ce Dumnezeu va binecuvanta unirea lor, vom intra in cabana unde vom manca, vom bea si ne vom veseli. Discursurile, felicitarile si dansul sunt deasemenea binevenite (chiar obligatorii).
[VARIANTA Discursurile, felicitarile si dansul sunt obligatorii]

Intrarea e libera iesirea nu.

vivi
20.02.2007, 21:38:22
Invitatia e din 3 parti, invitatia propriuzisa adica el ea se casatoresc la data locatie, un cartonas pe care sunt datele unde la ce ora .... si unul cu nr de tel. pentru confirmari.

ryana
20.02.2007, 21:47:00
Invitatia e din 3 parti, invitatia propriuzisa adica el ea se casatoresc la data locatie, un cartonas pe care sunt datele unde la ce ora .... si unul cu nr de tel. pentru confirmari.

Am inteles, ma gandesc si eu la ceva si .... poate poate o rasarii vreo idee.

miti
20.02.2007, 21:49:02
Va invitam sa sarbatorim impreuna celebrarea casatoriei lor care va avea loc in data de 25aug07.

Cununia religioasa va avea loc incepind cu ora XX pe pajistea din fata cabanei Cavnic, in fosnetul brazilor, susurul raului si vegheati de culmile abrupte ale Crestei Cocosului.

[VARIANTA Cununia religioasa va avea loc incepind cu ora XX pe pajistea din fata cabanei Cavnic, in mijlocul padurii de brazi, pe malul raului si vegheati de culmile abrupte ale Crestei Cocosului (sau cum se numeste muntele ala).]

Dupa ce Dumnezeu va binecuvanta unirea lor, vom intra in cabana unde vom manca, vom bea si ne vom veseli. Discursurile, felicitarile si dansul sunt deasemenea binevenite (chiar obligatorii).

Asta imi place cel mai mult

mihu
21.02.2007, 09:50:22

Mie arca asta imi place...Creasta cocosului se numeste...imi place foooarte mult sa fac drumetii pe acolo...si am mers o data si pe traseul de la cavnic...a trae frumos...Daca prindeti o zi faina, atunci o sa fie nunta visurilor...Ma distreaza si ultima parte:D Hai ca am inrosit un pic textul:)

vivi
21.02.2007, 16:50:20
Asta vroiam sa va spuneti parerea.

miti
25.02.2007, 18:22:11
am terminat textele pt invitatii....
nu credeam ca o sa fie asa greu....
ma duc sa vad verdictul....:D

vivi
25.02.2007, 18:25:45
Acum m-ai inteles.

miti
25.02.2007, 18:55:20
Acum m-ai inteles.

da....
eu le vroiam un pic mai excentrice dar cipri le vroia clasice....
pana la urma le am facut singura.....si dupa dorintele lui....si a zis ca e multumit....:D o:-)

vivi
25.02.2007, 18:59:23
Acum urmeaza citirea de 100 de ori sa nu fie scrise gresit. Eu atata m-am uitat ca mi se parea ca nici numele fiicei mele nu e scris corect.

vivi
25.02.2007, 19:01:37
Nu mai tin minte textul de la invitatiile mele dar stiu ca am stat cateva nopti sa trag o linioara fina de tus sub un A-TI sa para ati. (pe vreo 250 de invitatii)

miti
25.02.2007, 19:07:48
Nu mai tin minte textul de la invitatiile mele dar stiu ca am stat cateva nopti sa trag o linioara fina de tus sub un A-TI sa para ati. (pe vreo 250 de invitatii)
vai...ce urat:( :( :(
OFF TOPIC
I-am facut cadou la Cipri mai demult o cana personalizata cu o poza cu casa pe care vrea sa si-o faca si...pe cealatat parte am zis ca scrie "Intr-o zi va fi a ta..." numai ca a scris va fii....
si de fiecare data cand treceam pe acolo imi aminteam si ma enervam..

vivi
25.02.2007, 19:10:48
:D:D:D Mai are cana? sau s-a spart "accidental"

miti
25.02.2007, 19:14:20
:D:D:D Mai are cana? sau s-a spart "accidental"

da o are... a fost atat de incantat de ea....
si abia de cateva luni o foloseste
pana atunci era un fel de bibelou
dar a reusit cu brisca sa rada u i
nici nu iti dai seama acum...doar ca e un pic mai mult spatiu:-p

miti
25.02.2007, 20:08:56
pt starea civila

"Nu conteaza cu adevarat ce ai in viata,ci pe cine ai alaturi cand treci prin ea"
Noi:

fam x y
impreuna cu
nasii x y

va invitam sa luati parte la sarbatoarea fericirii copiiilor nostri
x si y
care isi spun DA pe data de 13 mai la ora 13 la primaria din....
Dupa cununia civila va invitam la o masa festiva la restaurantul...
Va asteptam cu drag si va rugam sa confirmati participarea pana in data de...la nr de tel........

vivi
25.02.2007, 20:11:33
1. Nu va casatoritzi religios?
2 Daca va cununati la biserica, faci invitatii pentru starea civila?

miti
25.02.2007, 20:20:21
pt casatoria religioasa
"ca unde este Unire acolo a poruncit Domnul BINECUVANTARE si VIATA vesnica"

x si y
alaturi de familiile noaste si de nasi va asteptam cu deosebita placere sa impartasiti bucuria noastra la oficierea cununiei religioase care va avea loc sambata 2 iunie la Biserica...

"Acum iubirea începe să înveţe ce înseamnă răbdarea şi iertarea, încrederea şi cinstea, altruismul, consecvenţa, curajul şi dăruirea. Sunt iţele din care se ţese o căsnicie."

Incepand cu ora 20 va asteptam la o masa festiva la restaurantul ...din Satu Mare.

Va asteptam cu deosebita placere si va rugam sa confirmati participarea pana la data...la nr de tel....

vivi
25.02.2007, 20:29:09
Nu inteleg, faceti doua nunti, una un lapus si una in satu mare?

miti
25.02.2007, 20:39:53
1. Nu va casatoritzi religios?
2 Daca va cununati la biserica, faci invitatii pentru starea civila?
1.ba da
2.da pt ca sunt in zile diferite si locuri diferite

miti
25.02.2007, 20:41:49
Nu inteleg, faceti doua nunti, una un lapus si una in satu mare?

da pt ca un drum de la mine din sat la tg laus e cam 4 ore....
4 ore dus +4 intors ar fi cam obositor
+ ca invitatii care au venit din cealata parte ar trebui sa plece mai repede....
si am hotarat ca e mai bine asa...

vivi
25.02.2007, 20:42:08
1.ba da
2.da pt ca sunt in zile diferite si locuri diferite
Si cine vine la starea civila vine si la nunta? Cati invitati la una cati la alte. Dezvolta, nu inteleg.

miti
25.02.2007, 20:44:21
Si cine vine la starea civila vine si la nunta? Cati invitati la una cati la alte. Dezvolta, nu inteleg.

la starea civila care e in lapus vin vreo150 pers
iar la satu mare cam 100
nasii si familia si intr-o parte si in alta...

vivi
25.02.2007, 20:50:41
la starea civila care e in lapus vin vreo150 pers
iar la satu mare cam 100
nasii si familia si intr-o parte si in alta...
Acum am inteles. Nu intelegeam pentru ca tana face casatoria civila undeva in iunie dupa licentza in ziua in care se tine si cursul festiv, dar nu invitam pe nimeni, vor veni probabil nasii si familia apropiata. Esti fericita, vei fi mireasa de doua ori.<:-P<:-P<:-P

miti
03.03.2007, 11:39:52
asa am vrut sa facem invitatiile initial....
dar era doar o hartie impaturata in 4...
si erau si destul de scumpe....

miti
03.03.2007, 11:41:09
Nu ma lasa sa atasez invitatiile actuale :(
cica sunt prea mari si nu pot sa le micsorez:(

mihu
03.03.2007, 12:06:09
asa am vrut sa facem invitatiile initial....
dar era doar o hartie impaturata in 4...
si erau si destul de scumpe....
Cei din poza sunteti voi 2?

miti
03.03.2007, 12:14:55
Cei din poza sunteti voi 2?

da acum un an si ceva e facuta poza
intre timp am reusit sa -i schimb freza la iubi;;)

ryana
16.03.2007, 21:55:58
In sfarsit am reusit si eu sa finalizez un model de invitatzie care mie sincer, chiar imi place. Mai pun poze si cu placecardul 2 in 1 pe care o sa-l fac pentru nunta. Din cate se poate vedea, am eu o inclinatie spre funditze.
Astept parerile voastre.
Mentionez ca invitatiile, ambele modele (cea cu panglica mai subtire si cea cu panglica mai groasa) sunt facute din ... tapet.

ryana
16.03.2007, 21:56:58
Am uitat sa spun ca noi nu o sa avem plic la invitatzii.

Aici sunt pozele cu place cardul.

mihu
16.03.2007, 23:34:50
In sfarsit am reusit si eu sa finalizez un model de invitatzie care mie sincer, chiar imi place. Mai pun poze si cu placecardul 2 in 1 pe care o sa-l fac pentru nunta. Din cate se poate vedea, am eu o inclinatie spre funditze.
Astept parerile voastre.
Mentionez ca invitatiile, ambele modele (cea cu panglica mai subtire si cea cu panglica mai groasa) sunt facute din ... tapet.
Mie personal imi plac...sunt deosebite,...parca imi place mai mult funditza de la primele 2 invitatii...e un pic mai finuta...oricum in realitate se vede mai bine :*

ryana
16.03.2007, 23:50:20
Mie personal imi plac...sunt deosebite,...parca imi place mai mult funditza de la primele 2 invitatii...e un pic mai finuta...oricum in realitate se vede mai bine :*

Si mie imi plac mai mult primele 2. Ideea e ca in poza nu se vede textura materialului. Asta m-a facut sa apelez la tapet ca si material.

vivi
17.03.2007, 07:46:40
Superr, arata foarte elegante si place cardurile arata bine. Cu ce tai literele de la place carduri?

ryana
17.03.2007, 12:13:39
Superr, arata foarte elegante si place cardurile arata bine. Cu ce tai literele de la place carduri?

Literele de la place carduri nu sunt taiate, sunt scrise de mana de catre mine. Am folosit un pix auriu care se gaseste la librarie (eu l-am luat de la Maramuresul) si .... am scris l-a liber. Ideea mea e sa le scriu la imprimanta (mi-am descarcat cateva Font-uri foarte elegante) dar doar conturul si dupa aceea sa le umplu cu pix auriu.

Am in schimb un mare dusman care este grosimea cartonului, imprimanta mea de acasa nu vrea sa imi ia carton asa de gros asa ca o sa incerc si la servici. Daca nu reusesc trebuie sa optez pentru cartonul simplu, care e mult mai subtire. Acesta are o textura aparte pentru ca are ceva model in el.

ryana
17.03.2007, 12:16:14
Bieninteles ca aiurita cum sunt am uitat sa va multumesc pentru aprecieri. Sunt foarte entuziasmata de ceea ce mi-a iesit, abia astept sa le vad finalizate pe toate.

In momentul in care o sa fac si interiorul (adica scrisul) o sa mai postez poze.

vivi
17.03.2007, 12:19:36
Literele de la place carduri nu sunt taiate, sunt scrise de mana de catre mine. Am folosit un pix auriu care se gaseste la librarie (eu l-am luat de la Maramuresul) si .... am scris l-a liber. Ideea mea e sa le scriu la imprimanta (mi-am descarcat cateva Font-uri foarte elegante) dar doar conturul si dupa aceea sa le umplu cu pix auriu.

Am in schimb un mare dusman care este grosimea cartonului, imprimanta mea de acasa nu vrea sa imi ia carton asa de gros asa ca o sa incerc si la servici. Daca nu reusesc trebuie sa optez pentru cartonul simplu, care e mult mai subtire. Acesta are o textura aparte pentru ca are ceva model in el.
Grosimea cartonului trebuie declarata la printer, nu toate imprimantele au aceasta facilitate. Eu am patit o chestie si mai faina, imprimanta imi lua cartonul, il imprima dar puteai dupa aceea sa stergi scrisul cu o carpa curata si ramanea cartonul neatins.

ryana
17.03.2007, 13:20:34
Grosimea cartonului trebuie declarata la printer, nu toate imprimantele au aceasta facilitate. Eu am patit o chestie si mai faina, imprimanta imi lua cartonul, il imprima dar puteai dupa aceea sa stergi scrisul cu o carpa curata si ramanea cartonul neatins.

A mea de acasa nu are optiunea asta. Saracutza e o multifunctionala care are atat de multe functii incat cea cu grosimea hartiei ii era deja in plus.
Cartonul pe care imprimai era lucios??? In cazul asta asa se intampla.
Mie imi era frica cu hartia de calc (pe aceea o sa scriu in interior si o sa fie prinsa in partea de sus cu o bucatica de vreo 1 cm latime de autocolant cum e cel de pe margine pe invitatzie). Insa am avut surpriza de a se usca foarte frumos plus ca .... arata super bine.

vivi
17.03.2007, 13:49:30
A mea de acasa nu are optiunea asta. Saracutza e o multifunctionala care are atat de multe functii incat cea cu grosimea hartiei ii era deja in plus.
Cartonul pe care imprimai era lucios??? In cazul asta asa se intampla.
Mie imi era frica cu hartia de calc (pe aceea o sa scriu in interior si o sa fie prinsa in partea de sus cu o bucatica de vreo 1 cm latime de autocolant cum e cel de pe margine pe invitatzie). Insa am avut surpriza de a se usca foarte frumos plus ca .... arata super bine.
Cartonul era texturat. si se intampla acelasi lucru su pe partea texturata si pe cealalta. Motivul e ca nu ajunge uleiul siliconic care face fixarea. Imprimanta era cu laser.

miti
20.03.2007, 15:40:23
Astept parerile voastre.

Is f dragute!
Respect pt indemanare...
Io n as putea face asa ceva nici in 1000 de ani
eu am doar ideei...dar daca e sa pun mana pe ceva iese dezastru:D

ryana
20.03.2007, 19:17:28
Is f dragute!
Respect pt indemanare...
Io n as putea face asa ceva nici in 1000 de ani
eu am doar ideei...dar daca e sa pun mana pe ceva iese dezastru:D

Multumesc mult. Abia astept sa le vedem si pe ale tale.

miti
20.03.2007, 19:42:52
Multumesc mult. Abia astept sa le vedem si pe ale tale.

ale mele sunt clasice...
alea facute si personalizate is faine...

dellila
23.05.2007, 19:39:56
Sa va arat si inviitatiile noastre. Astept pareri, ce model va place mai mult? ;;)

claupop99
23.05.2007, 22:23:39
Sa va arat si inviitatiile noastre. Astept pareri, ce model va place mai mult? ;;)
eu am invitatii super haioase si textul la fel, sper sa placa invitatilor ca noua ne-au placut mult
va atasez sa va dati cu parerea

claupop99
23.05.2007, 22:24:49
pe mine prima ma incanta mai tare

ankiss20
24.05.2007, 14:54:51
eu am invitatii super haioase si textul la fel, sper sa placa invitatilor ca noua ne-au placut mult
va atasez sa va dati cu parerea
nu se vede bine textul
dar sunt super tari
si eu ma gandeam la astea...dar serifu a ales altele...din aceeasi gama happy
o sa le pun sa le vedeti
;;)

ankiss20
24.05.2007, 14:55:49
mie personal imi place prima invitatie mai mult.
pare mai.....simpla si de efect

dellila
24.05.2007, 15:58:46
mersi de pareri. :* Asa m-am gandit si eu sa le facem ca si pe prima.

ankiss20
24.05.2007, 16:06:18
mersi de pareri. :* Asa m-am gandit si eu sa le facem ca si pe prima.
si textul???
speram sa fie ceva deosebit
noi am scris asa: pentru ca s-au hotarat sa devina oameni seriosi, Anca si Cosmin se casatoresc, spre bucuria parintilor ........
convingeti-va pe data de 28. iulie 2007, cand cu complicitatea nasilor......, va avea loc cununia religioasa la...... .
cum e si firesc urmeaza o petrecere pe cinste care va avea loc.....incepand cu orele.....
va asteptam cu drag
;-)

claupop99
24.05.2007, 22:06:05
si textul???
speram sa fie ceva deosebit
noi am scris asa: pentru ca s-au hotarat sa devina oameni seriosi, Anca si Cosmin se casatoresc, spre bucuria parintilor ........
convingeti-va pe data de 28. iulie 2007, cand cu complicitatea nasilor......, va avea loc cununia religioasa la...... .
cum e si firesc urmeaza o petrecere pe cinste care va avea loc.....incepand cu orele.....
va asteptam cu drag
;-)
si textul meu e super haios
¨¨¨¨¨¨ Ne-am dorit...v-ati asteptat...am ezitat... si totusi, noi,

ADRIAN CORIN SI CLAUDIA RAMONA

...ne-am hotarât...ne c&#227;s&#227;toriiiiiiim!

spre marea bucurie a p&#227;rintilor
.................................................. ........................

Dac&#227; aveti planuri pentru data de 15 IULIE, anulati-le,

pentru c&#227; noi v&#227; invit&#227;m la petrecere cu ocazia c&#227;s&#227;toriei noastre .

Cununia religioas&#227; va avea loc la “Biserica Sf. Iosif Marturisitorul" Baia Mare, ora 13,00

Va continua, între sampanie si tort,

la Restaurantul “SALSA”, începând cu ora 14,00

Primii care ne-au crezut si care ne vor sta al&#227;turi:

Nasii: .................................................. ....................¨¨¨¨¨¨¨¨

dellila
25.05.2007, 07:34:34

...ne-am hotarât...ne c&atilde;s&atilde;toriiiiiiim!

spre marea bucurie a p&atilde;rintilor

Dac&atilde; aveti planuri pentru data de 15 IULIE, anulati-le,

pentru c&atilde; noi v&atilde; invit&atilde;m la petrecere cu ocazia c&atilde;s&atilde;toriei noastre .

Cununia religioas&atilde; va avea loc la “Biserica Sf. Iosif Marturisitorul" Baia Mare, ora 13,00

Primii care ne-au crezut si care ne vor sta al&atilde;turi:

Nasii: .................................................. ....................¨¨¨¨¨¨¨¨
La fel si noi... acelasi text.<:-P

ryana
25.05.2007, 08:49:24
Invitatia noastra e mai ...... altfel pentru ca am realizat-o in stil vechi si aduce a ceva ... medieval. Textul suna cam asa:

Familiile
..............................
Vrem a va da de stire precum ca

A.... si G.......
Hotarutu-s-au sa se uneasca pe vecie,
drept pentru care cu bucurie, va poftim la nunta lor.

Pentru mai multa stiinta afla-veti ca
randuit-am sfanta cununie a se savarsi
dupa obiceiurile neamului la orele 19:00
in cea de-a 30-a zi a lunii iunie a anului 2007.

Ospatul randuit-am sa aiba loc la
ceasurile inserarii, la Restaurantul Carpati.

Pasi-vor in viata insotiti de nasii:

.........................

......................

ASTEPTATI VETI FI CU DRAG!!!

gloria
25.05.2007, 10:52:45
Invitatia noastra e mai ...... altfel pentru ca am realizat-o in stil vechi si aduce a ceva ... medieval. Textul suna cam asa:

Familiile
..............................
Vrem a va da de stire precum ca

A.... si G.......
Hotarutu-s-au sa se uneasca pe vecie,
drept pentru care cu bucurie, va poftim la nunta lor.

Pentru mai multa stiinta afla-veti ca
randuit-am sfanta cununie a se savarsi
dupa obiceiurile neamului la orele 19:00
in cea de-a 30-a zi a lunii iunie a anului 2007.

Ospatul randuit-am sa aiba loc la
ceasurile inserarii, la Restaurantul Carpati.

Pasi-vor in viata insotiti de nasii:

.........................

......................

ASTEPTATI VETI FI CU DRAG!!!

Cam asa e si a noastra.:-p

ankiss20
25.05.2007, 13:22:35
depinde f mult de modelul de invitatie
nu poti pune unei invitatii haioase un text din acela "vechi", iti trebuie sa fie in ton
nu?

ryana
25.05.2007, 14:31:00
depinde f mult de modelul de invitatie
nu poti pune unei invitatii haioase un text din acela "vechi", iti trebuie sa fie in ton
nu?

Totalmente de acord. La fel cum eu unei invitatzii foarte eleganta si dichisita nu puteam sa-i pun un text haios (desi am fi vrut pentru trupa de prieteni).

desdemone
25.05.2007, 15:26:03

...ne-am hotarât...ne c&atilde;s&atilde;toriiiiiiim!

spre marea bucurie a p&atilde;rintilor

Dac&atilde; aveti planuri pentru data de 15 IULIE, anulati-le,

pentru c&atilde; noi v&atilde; invit&atilde;m la petrecere cu ocazia c&atilde;s&atilde;toriei noastre .

Cununia religioas&atilde; va avea loc la “Biserica Sf. Iosif Marturisitorul" Baia Mare, ora 13,00

Primii care ne-au crezut si care ne vor sta al&atilde;turi:

ce mai ............ acelasi text il avem si noi.....

renata_cristina
28.06.2007, 11:38:52
buna miresici
eu am gasit un site de invitatii pt nunta foarte reusit: invitatia.ro
am gasit ce-mi doream,invitatii in forma de papirus
daca aveti si alte sit-uri cu astfel de modele le astept
multumesc
si casa de piatra pt miresiciile din aceasta sambata

mihu
28.06.2007, 14:00:06
Eu nu am luat de pe un site invitatiile...le-am luat de la o tipografie din oras si au gost ok...
parca am inteles ca astia nu-s tare seriosi...ziceau fetele pe aici...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4859&page=797 cred ca aici dar nu mai stiu pe la ce pagina...daca nu e graba, poti sa le faci si aici in baia mare...
tu unde esti acum?

renata_cristina
28.06.2007, 14:04:27
te referi la cei din sibiu k nu sunt seriosi?
eu sunt in londra

mihu
28.06.2007, 14:18:45
te referi la cei din sibiu k nu sunt seriosi?
eu sunt in londra
sincer nu stiu...si nu vreau sa iti dau o informatie eronata...eventual intra pe topicul pe care ti l-am dat mai sus si intreaba-le pe fete...ziceau ceva de invitatii dar nu mai stiu ce.... :-? nu am fost atenta la ce au scris pt ca eu am terminat cu nunta...mai stau la o barfa pe aici, mai dau un sfat cand pot....Mai e o miresica...nu stiu sigur daca tot in londra sta...e vb de ryanaro...ea din bucuresti dar sta cu sotul ei englez la londra....
hai linistita pe guralive si o sa afli ce e cu invitatiile ;-)

renata_cristina
28.06.2007, 14:20:57
ok mersi mult

BELLISIMA
13.10.2007, 00:49:48
cum vi se pare ideea de a comanda invitatiile de pe net?Mie,sincer,nu prea imi inspira incredere,mi-e frica sa nu am surpriza ca atunci cand le primesc sa nu fie altceva decat ceea ce asteptam:zz:

miti
13.10.2007, 11:02:49
cum vi se pare ideea de a comanda invitatiile de pe net?Mie,sincer,nu prea imi inspira incredere,mi-e frica sa nu am surpriza ca atunci cand le primesc sa nu fie altceva decat ceea ce asteptam:zz:

te ai gandit la vreo firma anume, la vreun model?

ryana
13.10.2007, 11:26:30

Depinde de unde le iei. Eu sunt pro cumparaturilor de pe net si mare parte din haine, decoruri si toto felu de prostioare mi le iau de pe net (in mare parte din afara tarii). Tine cont ca mi-am luat rochia de mireasa de pe net fara proba (ma incadram in masurile lor standard). Asa ca .... trebuie doar sa ai cateva referinte pozitive despre respectivul magazin online, la inceput sa lucrezi cu plata rambus pt ca nu se stie niciodata daca ... nu-ti golesc cardul de tot si sa-ti lasi o marja de timp in cazul in care apar eventuale probleme cu invitatiile. in rest .... bafta si spor la cumparaturi online :)

BELLISIMA
13.10.2007, 12:09:32
te ai gandit la vreo firma anume, la vreun model?
deocamdata nu m-am gandit la nici o firma anume,iar in ceea ce priveste modelul,am vazut mai multe dar inca nu ne-am hotarat la un model anume. Sincer parca as vrea sa vad si in oras ce preturi au,daca sunt mai scumpe sau mai ieftine,comparativ cu cele de pe net. Sper ca de Craciun sa reusim si noi sa ajungem pe acasuca si atunci o sa mai mergem in dreapta si stanga sa vedem ce gasim.

BELLISIMA
13.10.2007, 12:21:42
Depinde de unde le iei. Eu sunt pro cumparaturilor de pe net si mare parte din haine, decoruri si toto felu de prostioare mi le iau de pe net (in mare parte din afara tarii). Tine cont ca mi-am luat rochia de mireasa de pe net fara proba (ma incadram in masurile lor standard). Asa ca .... trebuie doar sa ai cateva referinte pozitive despre respectivul magazin online, la inceput sa lucrezi cu plata rambus pt ca nu se stie niciodata daca ... nu-ti golesc cardul de tot si sa-ti lasi o marja de timp in cazul in care apar eventuale probleme cu invitatiile. in rest .... bafta si spor la cumparaturi online :)
Iti apreciez curajul de care dai dovada,insa eu is un pic mai reticenta din punctul asta de vedere,nu-mi cumpar niciodata haine sau incaltaminte fara proba[-(

miti
13.10.2007, 12:30:29
deocamdata nu m-am gandit la nici o firma anume,iar in ceea ce priveste modelul,am vazut mai multe dar inca nu ne-am hotarat la un model anume. Sincer parca as vrea sa vad si in oras ce preturi au,daca sunt mai scumpe sau mai ieftine,comparativ cu cele de pe net. Sper ca de Craciun sa reusim si noi sa ajungem pe acasuca si atunci o sa mai mergem in dreapta si stanga sa vedem ce gasim.

eu din cate am vazut la bm sunt mai scumpe decat de pe net.
e drept am facut comparatia la o singura firma

Laura_sunrise
14.10.2007, 10:25:53
Inca nu am fost prin oras sa vad, dar am vazut mai multe modele frumaose pe internet. Oricum, mai am timp suficient sa ma gandesc... pana acum atata stiu, ca vor fi pe alb si visiniu :-" .

renata_cristina
17.10.2007, 15:03:47
buna fetelor
nu am mai intratpe la voi cu vesti noi pt k chiar nu am avut timp,am fost si acasa si nu am aavut timp deloc sa intru pe net(mai mult am umblat de colo colo)
am reusit sa primesc si mostra de invitatie de la cei din sibiu,adevarul e k au fost foarte promti
va pun si o poza sa-mi spuneti si parerea voastra
va pup

BELLISIMA
17.10.2007, 20:00:48
buna fetelor
nu am mai intratpe la voi cu vesti noi pt k chiar nu am avut timp,am fost si acasa si nu am aavut timp deloc sa intru pe net(mai mult am umblat de colo colo)
am reusit sa primesc si mostra de invitatie de la cei din sibiu,adevarul e k au fost foarte promti
va pup
foarte frumoase:suuuper: eu inca nu m-am hotarat ce model vreau.;))

Allyna
18.10.2007, 03:49:54
Modelul ales de mine...

Laura_sunrise
18.10.2007, 08:40:53
Modelul ales de mine...

Sunt foarte frumoase :x !

mihu
18.10.2007, 08:48:51
Modelul ales de mine...
Mie imi place mult!:suuuper:

ryana
18.10.2007, 09:28:16
buna fetelor
va pup

Modelul acesta de invitatzii (papirus cu cutiutza lui) a avut sora mea. Din cate imi aduc aminte ea si le-a facut in BM pe b-ul Bucuresti este o firma langa Panda (inchirieri casete video si DVD-uri). Nu stiu sa va spun preturi sau cat de promtzi au fost. Eu zic sa incercati si acolo.

renata_cristina
18.10.2007, 11:22:22
Modelul acesta de invitatzii (papirus cu cutiutza lui) a avut sora mea. Din cate imi aduc aminte ea si le-a facut in BM pe b-ul Bucuresti este o firma langa Panda (inchirieri casete video si DVD-uri). Nu stiu sa va spun preturi sau cat de promtzi au fost. Eu zic sa incercati si acolo.
multumim,dar din pacate nu o sa mai avem cand,pt k pana in luna Mai nu mai mergem acasa si nunta va fi in 28 Iunie
vom ramane la acest model k ne place foarte mult,si predomina culoriile care le vrem si la aranjatul in sala roz si crem

renata_cristina
18.10.2007, 11:24:02
Modelul ales de mine...
imi place foarte mult si modelul tau

Allyna
18.10.2007, 11:47:21
Va multumesc pentru aprecieri si ma bucur ca va place!>:D<
Le comand de pe un site unde sunt muuulte alte modele care de care mai frumoase. Din cate am retinut firma e din Sibiu... Si ca pret nu mi se par scumpe. Modelul meu e la 2,5 ron. Ce-i drept nu m-am interesat de oferte locale ca sa fac o comparatie, dar oricum nu mi se pare mult.
Daca sunteti interesate o sa va dau pm-uri cu numele site-ului:-"

BELLISIMA
18.10.2007, 12:06:13
Va multumesc pentru aprecieri si ma bucur ca va place!>:D<
Le comand de pe un site unde sunt muuulte alte modele care de care mai frumoase. Din cate am retinut firma e din Sibiu... Si ca pret nu mi se par scumpe. Modelul meu e la 2,5 ron. Ce-i drept nu m-am interesat de oferte locale ca sa fac o comparatie, dar oricum nu mi se pare mult.
Daca sunteti interesate o sa va dau pm-uri cu numele site-ului:-"
Super faine,sa stii ca am vazut si eu modelul asta pe net si mi-a atras atentia pt ca imi plac mult margaretele,dar problema mea e ca vreau sa aranjez sala pe portocaliu si alb si parca mi-ar place sa fie si invitatiile ceva de genul asta,numai ca nu am vazut nimic pe culorile astea care sa-mi atraga atentia.O sa intru si pe saite-ul care mi l-ai trimis tu si...........cine stie,poate gasesc ceva interesant;-)

miti
18.10.2007, 16:39:21
Modelul ales de mine...

si noi tot cu margarete am avut:D >:D<

miti
18.10.2007, 16:40:50
Super faine,sa stii ca am vazut si eu modelul asta pe net si mi-a atras atentia pt ca imi plac mult margaretele,dar problema mea e ca vreau sa aranjez sala pe portocaliu si alb si parca mi-ar place sa fie si invitatiile ceva de genul asta,numai ca nu am vazut nimic pe culorile astea care sa-mi atraga atentia.O sa intru si pe saite-ul care mi l-ai trimis tu si...........cine stie,poate gasesc ceva interesant;-)

si nu erau cu portocaliu...margaretele pe pe invitatiile noastre...
si toata lumea a laudat invitatiile ca fiind fff elegante.:D

mihu
18.10.2007, 17:53:29
si noi tot cu margarete am avut:D >:D<
si noi :D
la mine invitatia a fost crem...si cu ceva maro daca imi amintesc bine...poate am avut invitatii la fel ;))

miti
18.10.2007, 18:12:24
si noi :D
la mine invitatia a fost crem...si cu ceva maro daca imi amintesc bine...poate am avut invitatii la fel ;))

crem era si a mea...
n ai o poza?
ca eu nu si de pe site un pot sa o postez ca e prea mare

mihu
18.10.2007, 18:54:34
crem era si a mea...
n ai o poza?
ca eu nu si de pe site un pot sa o postez ca e prea mare
Asta a fost invitatia noastra...am gasit-o pe un site ;-)

mihu
18.10.2007, 18:56:04
nu e chiar margareta dar tot un soi de floricica e ;))

miti
18.10.2007, 18:58:05
nu e asta.....:D

miti
18.10.2007, 19:01:11
o caut si eu pe a noastra...dar nu o gasesc...
nu mai stiu numele firmei:D

miti
18.10.2007, 19:10:42
am gasit site-ul pe care am gasit o atunci...
dar invitatia nu mai e:(

miti
18.10.2007, 19:14:02
am gasit-o si mi-a si atasat-o!:D

mihu
18.10.2007, 20:06:13
o caut si eu pe a noastra...dar nu o gasesc...
nu mai stiu numele firmei:D
pai si eu cam la fel am patit ;)) stiam numai in gand cum arata invitatia...si am dat la noroc de un site si apoi in site am cautat-o....

Intr-adevar nu le avem la fel...dar cam tot pe aceeasi tema:florile ;-)

miti
18.10.2007, 21:18:00
pai si eu cam la fel am patit ;)) stiam numai in gand cum arata invitatia...si am dat la noroc de un site si apoi in site am cautat-o....

Intr-adevar nu le avem la fel...dar cam tot pe aceeasi tema:florile ;-)

da asa e........:*

Laura_sunrise
18.10.2007, 21:19:59
Văd că tot vorbiţi de site-uri de invitaţii, oare o fi mai rentabil să le comand de pe net sau să le fac undeva în oraş? Încă nu am apucat să mă interesez prea mult... voi ce ziceţi?

miti
18.10.2007, 21:59:29
Văd că tot vorbiţi de site-uri de invitaţii, oare o fi mai rentabil să le comand de pe net sau să le fac undeva în oraş? Încă nu am apucat să mă interesez prea mult... voi ce ziceţi?
din cate am vazut eu...
la deluxe in baia mare sunt cam la fel preturile ca pe net:D

mihu
19.10.2007, 08:49:32
nu stiu cum e mai rentabil...poate totusi ar fi ok sa dati o raita prin baia mare pe la tipografii....vedeti modele...puneti ochii pe una-doua...retineti modelul si va uitati pe net sa vedeti daca sunt mai ieftine sau nu....
eu le-am luat din oras...

miresicamica
19.11.2007, 13:35:55
Le facem noi?
Le cumparam?
De unde?
Buna intrebare

Uite cateva care le-am gasit la repezeala:

Nu conteaza cu adevarat ce ai in viata, ci pe cine ai alaturi cand treci prin viata"
Impreuna cu familiile noastre, noi,
Adrian si Elena,
avem deosebita placere de a va invita sa luati parte la celebrarea casatoriei noastre, in data de 18 iunie.
Evenimentul va fi sarbatorit la Restaurantul Claus incepand cu ora 13.
Va asteptam cu drag!
Cristian si Ioana
Va invita sa sarbatoriti impreuna celebrarea casatoriei lor care va avea loc in data de 30 iulie. Masa si felicitarile vor avea loc la Restaurantul Torino la ora 13.

Noi, Paul si Camelia
impreuna cu familiile,
va invitam sa participati la sarbatorirea fericitului eveniment prilejuit de casatoria noastra, care va avea loc in data de 15 octombrie.
Ne-ar face o deosebita placere sa va avem alaturi de noi si la masa, care se va servi la Restaurantul Bulevard, la ora 13.
Familia de onoare: Roman Ana si Aurel.
Ne-am bucurat de iubire...
Iubirea parintilor nostri, a familiilor noastre, a prietenilor...
Acum ne bucuram si de iubirea ce o impartasim unul pentru celelalt. Cu o sincera si ferma dorinta de a da expresie deplina acestei iubiri, ne vom uni in casatorie.

Noi, Ioana si Valentin, va invitam sa fiti alaturi de noi in aceasta zi speciala.

Doua inimi, o singura dragoste,
Doua promisiuni, un legamant,
Doua vieti devin una.
Anda si Iulian,
doua familii Pop si Costea,
va invita sa luati parte la sarbatoarea nasterii unei noi familii.
Evenimentul va avea loc la Biserica Renasterea incepand cu orele 11.
Familiile de onoare: Chis Ana si Sebastian

A venit clipa cand noi,
Andreea si Lucian
Pasim in minunatul unnivers al familiei
Si dorim din toata inima sa ne fiti alaturi
La celebrarea casatoriei noastre.
Va asteptam cu drag impreuna cu parintii nostri,
____________________________________________,
Si nasii nostri dragi,
____________________________________________.
Sarbatorirea casatoriei va avea loc
In data de 3 noiembrie la Restaurantul Coral

Dragostea este sacra, vesnica si creste in tarie si frumusete. In ea, noi,
Ioan si Marcela
impreuna cu parintii
credem ca prima zi a vietii noastre impreuna
5 iunie 2005
va fi mai frumoasa daca voi, cei dragi, veti accepta invitatia noastra si va veti bucura impreuna cu noi.
Declararea dragostei si credintei noastre in fata lui Dumnezeu va avea loc la Biserica "Trei mucenici" incepand cu ora 12.
Sarbatoarea va continua la Restaurantul Triumf de la ora 14
Va asteptam cu drag!

Rebeca & Claudiu
Liberi si nesiliti de nimeni,
fara opozitie si in consens unanim cu familiile noastre,
Cristescu Ana & Marian si Pop Teofil si Eleonora
Va invitam sambata, 20 septembrie,
la petrecerea "cauzata" de cununia civila si religioasa
care va avea loc incepand cu ora 12.
Ne-am gasit si nasi: _________________

Un baiat a intalnit o fata...
Pentru a afla continuarea povestirii va invitam sa participati in data de saptesprezece mai douamiiunu, ora paisprezece si douazece de minute la Biserica Renasterea din strada Sperantei numarul unsprezece, la celebrarea casatoriei dintre
Ioana si Valentin
Receptia va avea loc la Restaurantul Madrigal, ora saisprezece.
Fam. Toader si Fam.Popescu

Credeam ca noua nu ni se va intampla, si totusi...noi,
Anda si Valentin
ne casatorim. Va invitam cu drag sa ne fiti alaturi in data de 18 august. Receptia va avea loc la Restauranrul Madrigal, ora 14.
Familia Popescu si familia Radu

Ar putea incepe cu:
"A fost odata ca niciodata...", aceeasi povestire si totusi de fiecare data alta.
Dan si Claudia
isi incep propria lor poveste de dragoste, pe care o doresc plina de soare si fericire, alaturi de parintii lor:
Pop si Marin
care doresc sa fiti alaturi de ei la fericitul eveniment care va avea loc in ziua de 15 august, ora 14, la Restaurantul Madrigal.
De acum pasii lor vor fi calauziti de nasii lor:
Familia Tomi si Familia Sandu

Doi oameni s-au hotarat sa fie o majoritate!
In consecinta, Alina si Ana Maria
Va invita la oficierea casatoriei lor
Care va avea loc in data de 15 octombrie la orele 11.

Daca mai gasesc mai trimit.
Mersi m-ai ajutat sa-mi gasesc textul,sunt asa de happy
Te mai astept cu idei super:* :*

miresicamica
19.11.2007, 15:16:57
Unde gasesc cele mai frumoase invitatii:CRISTAL?;;)

miresicamica
19.11.2007, 15:18:11
Unde gasesc invitatii?

miresicamica
19.11.2007, 15:19:04
Draga mea, noi iti prezentam grosul si tu faci trierea in functie de zona, invitati si toate alea. Ai putea sa faci o combinatzie intre mai multe texte ce iti trimitemi in functie de ce ai tu in minte.
unde gasesc cele mai frumoase invitatii in BM;;) :*

miresicamica
19.11.2007, 15:19:48
Fotograf,DJ?^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

mihu
19.11.2007, 20:51:32
Unde gasesc invitatii?
eu le-am facut la ceconii

ryana
20.11.2007, 09:03:02
Fotograf,DJ?^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

Invitatiile eu mi le-am facut singurica si am pus mult suflet dar si multa munca in ele. Asta a fost dorintza mea.
Fotograf: Chilo (habar nu am daca scriu bine numele pentru ca nu stiu maghiara, dar o sa dau un miel pt botez :)) )
DJ + filmat: Tibi Czompa

miresicamica
20.11.2007, 09:09:26
Invitatiile eu mi le-am facut singurica si am pus mult suflet dar si multa munca in ele. Asta a fost dorintza mea.
Fotograf: Chilo (habar nu am daca scriu bine numele pentru ca nu stiu maghiara, dar o sa dau un miel pt botez :)) )
Mersi tare mult,ma ajuta foarte mult aceste sfaturi.
Cum este sa fi casatorita?
Mai pove:* :*

Nu ai iesit mai scump ca ti le-ai facut singura.
Cum au iesit?
Nu mai ai o poza?
Te rog:"> :"> :*

eu le-am facut la ceconii
Unde este ceconii,nu mai ai un model de invitatie sa imi arati,te rog.
Pupici si mersi pentru sfaturi,idei sunt toate super\:D/ \:D/ \:D/

mihu
20.11.2007, 10:27:58
Unde este ceconii,nu mai ai un model de invitatie sa imi arati,te rog.
Pupici si mersi pentru sfaturi,idei sunt toate super\:D/ \:D/ \:D/
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=446505#post446505 aici am pus o poza cu invitatia care am avut-o noi...ceconii e vizavi de eurohotel...pe bulevardul bucuresti...e micutza tipografia asta si e cumva la subsol...chiar langa ei este un magazi cu lenjerie intima....

miresicamica
20.11.2007, 10:35:10
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=446505#post446505 aici am pus o poza cu invitatia care am avut-o noi...ceconii e vizavi de eurohotel...pe bulevardul bucuresti...e micutza tipografia asta si e cumva la subsol...chiar langa ei este un magazi cu lenjerie intima....
Da stiu unde este,mersi si e frumoasa invitatia

ryana
20.11.2007, 14:33:09
Nu ai iesit mai scump ca ti le-ai facut singura.
Cum au iesit?
Nu mai ai o poza?
Te rog:"> :"> :*

La pret nu am idee sa-ti spun pentru ca ..... nu am cautat deloc invitatzii in oras. Le-am imaginat pe cele pe care mi le doresc eu si .... le-am facut fara sa stau p eganduri sau sa ma gandesc la costuri. Imaginile nu sunt foarte reusite dar .... iti faci o idee macar, ele in realitate au fost mult mai frumoase (si asta nu ca le-am facut eu dar .... asta a fost parerea invitatzilor care le-au primit). Iti atasez si place cardurile 2 in 1 adica si place card si plic de bani.

miresicamica
20.11.2007, 16:13:12
La pret nu am idee sa-ti spun pentru ca ..... nu am cautat deloc invitatzii in oras. Le-am imaginat pe cele pe care mi le doresc eu si .... le-am facut fara sa stau p eganduri sau sa ma gandesc la costuri. Imaginile nu sunt foarte reusite dar .... iti faci o idee macar, ele in realitate au fost mult mai frumoase (si asta nu ca le-am facut eu dar .... asta a fost parerea invitatzilor care le-au primit). Iti atasez si place cardurile 2 in 1 adica si place card si plic de bani.
Esti o adevarata creatoare,sunt absolut superbe,nu cred ca gaseai asa ceva de vanzare,sincer.
La inceput am intrat in panica cand le-am vazut asa frumoase si am zis ca eu nu o sa reusesc sa fac asa ceva,dar m-am inselat am avut o revelatie :-B :-B :-B cum s-ar zice si cred ca invitatiile vor iesii super.Mersi de sfat si incurajari,dupa ce fac una am sa postez.Pupici:* :* :* :*

BELLISIMA
28.11.2007, 16:38:51
Esti o adevarata creatoare,sunt absolut superbe,nu cred ca gaseai asa ceva de vanzare,sincer.
La inceput am intrat in panica cand le-am vazut asa frumoase si am zis ca eu nu o sa reusesc sa fac asa ceva,dar m-am inselat am avut o revelatie :-B :-B :-B cum s-ar zice si cred ca invitatiile vor iesii super.Mersi de sfat si incurajari,dupa ce fac una am sa postez.Pupici:* :* :* :*
Spor la treaba!;-) Eu abia astept sa vad ce-ti iese;)) ;)) ;))

just
15.09.2008, 15:59:54
pe unde va faceti invitatiile si cam la ce pret sunt?
ms

Candia
17.09.2008, 22:06:36
pe unde va faceti invitatiile si cam la ce pret sunt?
ms
Eu am gasit pe un site si mi-au placut la nebunie.
Sunt cam scumpe...2,8 lei netiparite si 5,4 lei tiparite:x

roxyroxana
18.09.2008, 10:55:36
poze??? nimic
eu is nebuna dupa cele papirus ... dar nu astea de aici ci ce am gasit pe un site ... indian :(
oare nu se fac in Baia mare invitatii la comanda? sa duci poza si sa ti-o faca ei?

Candia
18.09.2008, 12:03:35
poze??? nimic
eu is nebuna dupa cele papirus ... dar nu astea de aici ci ce am gasit pe un site ... indian :(
oare nu se fac in Baia mare invitatii la comanda? sa duci poza si sa ti-o faca ei?
Invitatia e cea atasata. E genul vesel, in sensul ca se invarte in sensul acelor de ceasornic, si gasesti informatiile despre nunta. Mi s-a parut interesanta. Singura problema e culoarea...nu e rosie...:-?
Despre partea inrosita, nu am auzit...

roxyroxana
18.09.2008, 12:23:39
Invitatia e cea atasata. E genul vesel, in sensul ca se invarte in sensul acelor de ceasornic, si gasesti informatiile despre nunta. Mi s-a parut interesanta. Singura problema e culoarea...nu e rosie...:-?
Despre partea inrosita, nu am auzit...

super invitatia...eu am vazut-o pe auriu, si mi-a placut foarte mult, si era cam tot in ju de 5 lei ...cu tot cu tiparit, singura chestie care nu imi placea era ca nu am unde sa pun nasii si parintii, ca nu se potrivesc nicaeri, ca invitatia are pretiparite niste imagini care iti spun ce unde sa scri ....:( si eu vreau neaparat sa scriem parintii si nasii....

Candia
18.09.2008, 12:26:59
super invitatia...eu am vazut-o pe auriu, si mi-a placut foarte mult, si era cam tot in ju de 5 lei ...cu tot cu tiparit, singura chestie care nu imi placea era ca nu am unde sa pun nasii si parintii, ca nu se potrivesc nicaeri, ca invitatia are pretiparite niste imagini care iti spun ce unde sa scri ....:( si eu vreau neaparat sa scriem parintii si nasii....
Da, am vazut si eu ca spatiul pentru textul invitatie e presetat, cumva. Ne mai gandim oricum, poate vad una mai frumoasa.
Asta mi s-a parut - de departe- cea mai interesanta.

roxyroxana
18.09.2008, 12:28:46
da...si mie mi se pare ca e ff originala ....
daca preferi auriul ...iti spun unde poti gasi;)

Candia
18.09.2008, 12:30:52
da...si mie mi se pare ca e ff originala ....
daca preferi auriul ...iti spun unde poti gasi;)
Spune, spune:D :D :D

roxyroxana
18.09.2008, 12:32:45
Spune, spune:D :D :D
ti-am trimis pm

Candia
18.09.2008, 12:38:58
ti-am trimis pm
Mersi mult!
Am fost studenta, acum sunt masteranda:-p :-p :-p
O sa trec pe acolo cand ma duc in CJ.

roxyroxana
18.09.2008, 12:43:14
ma scuzati:P si eu ..d ar parca suna mai bne studenta decat masternada ... nu stiu de ce:P

Candia
18.09.2008, 12:45:25
ma scuzati:P si eu ..d ar parca suna mai bne studenta decat masternada ... nu stiu de ce:P
Suna mai bine masteranda pentru mine, ca stiu ca is ACASA in BM. Dupa 4 ani de CJ...<:-P <:-P
Suntem off-topic:-s

roxyroxana
18.09.2008, 12:48:02
orium ... revenind, mie imi place mai mutl varianta pe auriu... bine poate si petru ca auriu va fi culoare a nuntii mele ... dar merita sa te duci sa le vezi ... si sa te gandescti ce vrei neaparta sa scrie ...ca sa fi sigura

just
15.10.2008, 15:07:36
fetelor pana la urma unde va faceti invitatiile?
ma iertati pun cam multe intrebari, incerc doar sa mai aflu una alta cu ajutorul vostru:">

Candia
15.10.2008, 15:39:40
fetelor pana la urma unde va faceti invitatiile?
ma iertati pun cam multe intrebari, incerc doar sa mai aflu una alta cu ajutorul vostru:">
Eu am doua variante: in Cj (Mersi, Roxy!), sau la agentia cu care voi lucra pentru nunta.
In BM sunt foarte multe locuri unde poti sa le vezi si de unde le comanzi.

roxyroxana
15.10.2008, 23:13:26
Eu am doua variante: in Cj (Mersi, Roxy!), sau la agentia cu care voi lucra pentru nunta.
In BM sunt foarte multe locuri unde poti sa le vezi si de unde le comanzi.

si mai raman ca si variante site-urile de pe net ... care comercializeaza inviatatii care apar in cataloage la preturi ceva mai mici ...daca vreti sa le vedeti ... cautati invitatii nunta pe google ... si imposibil sa nu gasesti ceva dragut ...
iar site-urile straine ... sa spunem ca au o oferta mult mai bogata!

mihu
16.10.2008, 08:14:49
Vreau sa va intreb ceva legat de invitatii...cam in cat timp dupa comanda se dau?
am o prietena care o sa faca nunta in martie si m-a intrebat...dar eu am cam uitat 8-}

roxyroxana
16.10.2008, 11:07:48
Vreau sa va intreb ceva legat de invitatii...cam in cat timp dupa comanda se dau?
am o prietena care o sa faca nunta in martie si m-a intrebat...dar eu am cam uitat 8-}

intrebi in cat tmp ti le termina ei?
daca asta e intrebarea ... eu stiam ca in maxim 2 saptamani ... dar sunt unii care ti le fac si in 2-3 zile

Candia
16.10.2008, 11:18:38
intrebi in cat tmp ti le termina ei?
daca asta e intrebarea ... eu stiam ca in maxim 2 saptamani ... dar sunt unii care ti le fac si in 2-3 zile
Da, asa stiam si eu.

mihu
16.10.2008, 11:22:08
Eu i-am zis ca daca trebuie sa faca comanda dureaza 1-2 sapt dar daca le au pe stoc in 1-2 zile in functie de cat sunt de ocupati...deci nu am prea gresit cand i-am spus...

roxyroxana
16.10.2008, 12:19:50
Eu i-am zis ca daca trebuie sa faca comanda dureaza 1-2 sapt dar daca le au pe stoc in 1-2 zile in functie de cat sunt de ocupati...deci nu am prea gresit cand i-am spus...

nu cam asa e .... dar mai citisem pe site ca nu i-au venit invitatiile in 1 luna ... asa ca mai bine mai devreme!

Candia
28.10.2008, 13:41:15
Am vazut o invitatie foarte frumoasa la Iulius, in Cj. In plus, foarte ieftina. Ma gandeam ca, in cazul in care n-o gasesc in BM, sa o comand de acolo. Unde se gasec invitatii dragute in BM, in afara de Ceconii, Fuji?

roxyroxana
28.10.2008, 14:41:15
Am vazut o invitatie foarte frumoasa la Iulius, in Cj. In plus, foarte ieftina. Ma gandeam ca, in cazul in care n-o gasesc in BM, sa o comand de acolo. Unde se gasec invitatii dragute in BM, in afara de Ceconii, Fuji?
cum era? mie imi place una in cutie tot de acolo;;) ...

Candia
28.10.2008, 14:53:01
cum era? mie imi place una in cutie tot de acolo;;) ...
Era simpla, cu putin rosu, plic ivoire. Nu stiu cum sa-ti explic...

bluerain
28.10.2008, 15:54:18

Am mai vazut niste cataloage de invitatii la flavia studio, undeva pe Tepes parca.

mihu
28.10.2008, 16:34:55
si la cristal, am inteles ca mai este o tipografie in zona hatvan(dar nu stiu alte detalii), la tipografia marinex...in general la toate tipografiile si studiourile foto

Candia
28.10.2008, 18:22:29
Multumesc de raspunsuri!

Candia
14.04.2009, 16:53:41
Vroiam sa va spun ca mi-am tiparit invitatiile: costa 0,2 lei/ invitatii-negru si 0,3 lei/ invitatie-color.
Foarte acceptabil la pret, parerea mea.:)>-

miresicamica
14.04.2009, 16:55:21
Vroiam sa va spun ca mi-am tiparit invitatiile: costa 0,2 lei/ invitatii-negru si 0,3 lei/ invitatie-color.
Foarte acceptabil la pret, parerea mea.:)>-
Si cum sunt alb-negru sau color?
Pozici?;))

Candia
14.04.2009, 21:45:46
Si cum sunt alb-negru sau color?
Pozici?;))
Sunt color. Poze..dupa ce-mi aduc aparatul foto.:">

just
15.04.2009, 18:20:39
fetele , care dintre nume este primul in textele pt inviatii?? eu cred ca cel feminin nu? , ce-i drept ca am vazut si invers8-}

roxyroxana
15.04.2009, 18:26:09
fetele , care dintre nume este primul in textele pt inviatii?? eu cred ca cel feminin nu? , ce-i drept ca am vazut si invers8-}
la noi al meu va fi primul ... noua asa ni se pare normal ... dar depinde de la caz la caz ... am vazut destule invitatii si cu numele baiatului primul

miresicamica
15.04.2009, 18:26:27
La faza asta socrii mei erau sa faca infarct,deoarece numele lui se cam pune primul dar eu am vrut sa fie al meu,adica asa e frumos,l-au intrebat pe Dani ca se marita ca a fost numele lui primul la care el le-a zis "in cartea cu maniere numele fetei se scrie primul"si nu au mai zis nimic.:>

roxyroxana
15.04.2009, 18:28:33
La faza asta socrii mei erau sa faca infarct,deoarece numele lui se cam pune primul dar eu am vrut sa fie al meu,adica asa e frumos,l-au intrebat pe Dani ca se marita ca a fost numele lui primul la care el le-a zis "in cartea cu maniere numele fetei se scrie primul"si nu au mai zis nimic.:>

cred ca pe ei ii deranja ca ei sunt socri mari si nu le aparea numele primul ...
oricum faza cu baiatul se marita daca lasa dupa femeie mi se pare o tampenie ... #-o

miresicamica
15.04.2009, 18:32:00
cred ca pe ei ii deranja ca ei sunt socri mari si nu le aparea numele primul ...
oricum faza cu baiatul se marita daca lasa dupa femeie mi se pare o tampenie ... #-o
Poate,dar le-a trecut repede.=)) =)) =))

litlangel
15.04.2009, 18:44:11
si la noi EU voi fi prima, asa e frumos, ladies first:)

miresicamica
15.04.2009, 18:48:26
Asa e\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Off toppic:Ce frumos ticker ai.:*

litlangel
15.04.2009, 19:16:30
Asa e\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Off toppic:Ce frumos ticker ai.:*
off topic: multumesc:)

Candia
15.04.2009, 21:46:39
Si eu sunt trecuta prima pe invitatie, tot pe principiul "ladies first". Cred ca e de ajuns faptul ca trec pe numele lui...
Oricum, daca si asta e o problema...cine e trecut primul pe invitatie....:>

roxyroxana
16.04.2009, 10:38:00
Si eu sunt trecuta prima pe invitatie, tot pe principiul "ladies first". Cred ca e de ajuns faptul ca trec pe numele lui...
Oricum, daca si asta e o problema...cine e trecut primul pe invitatie....:>
nu ne pui poza cu invitatiile?

litlangel
16.04.2009, 10:46:53
nu ne pui poza cu invitatiile?
vezi, daca nu vii la intalnire?:) noi le-am vazut!!;))

roxyroxana
16.04.2009, 10:52:05
vezi, daca nu vii la intalnire?:) noi le-am vazut!!;))
as veni dar nu vreti sa va intalniti in weekend:-"

ioanabst
21.04.2009, 16:10:47

asa m-am gandit si eu...sper sa nu am discutii pe temaasta:D cu ei.

Candia
05.05.2009, 19:40:49
Invitatia:

miresicamica
05.05.2009, 21:36:33
Invitatia:
Superba invitatia.>:D< >:D<

ioanabst
05.05.2009, 21:38:59
Invitatia:

foarte foarte draguta ..felicitari pentru alegere :D

just
05.05.2009, 22:22:55
Invitatia:
si eu si eu:D , am vazut modelul mi-a placut foarte mult doar ca ma "incurca" culoarea, sunt sigura ca tuturor a placut

litlangel
05.05.2009, 23:10:28
fooarte frumoasa, dar stiai, ti-am mai zis..:)

dianag2008
05.05.2009, 23:36:20
Invitatia:
f frumoase!in sfarsit le-ai atasat!!!

anchisor
06.05.2009, 08:25:29
Invitatia:

foarte faine invitatii

lore_vasc
06.05.2009, 09:02:33
Invitatia:
Am fost sigura ca ai ramas la aceasta inca de pe vremea cand o cautai;))
Foarte frumoasa!<:-P

Candia
06.05.2009, 11:22:07
Multumesc pentru aprecieri!
Intr-adevar, a placut multor persoane.

litlangel
06.05.2009, 16:03:12
fetele care au avut nunta...cate invitatii ati facut si aprox pt cate pers?
ca eu acum ma gandesc cam cate sa fac..:) pentru 300 de pers... ma gandesc ca la frati, surori, parinti nu ati dat, nu?

miresicamica
06.05.2009, 18:09:29
ca eu acum ma gandesc cam cate sa fac..:) pentru 300 de pers... ma gandesc ca la frati, surori, parinti nu ati dat, nu?
Depinde,daca iti sunt toti cu familii,cupluri atunci trebuie 150,daca nu,calculezi cate 1/familie,cuplu si daca iti vin invitati singuri atunci si la ei trebuie sa dai tot cate 1.

ioanabst
06.05.2009, 19:13:44
f frumoase!in sfarsit le-ai atasat!!!

ale tale cum sunt?

natymotanel
06.05.2009, 19:27:45
Candia felicitari pentru invitatii, sunt foarte dragute<:-P

Candia
06.05.2009, 20:49:20
Litlangel, cum sa nu le dai?:-wDaca as fi sora ta, m-as supara>:P

miti
06.05.2009, 20:50:46
cu atat mai mult cu cat sunt facute de tine

litlangel
06.05.2009, 20:52:30
cu atat mai mult cu cat sunt facute de tine

oko, si daca nu le dau, voua o sa va zic ca le-am dat :))

miti
06.05.2009, 20:59:13
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:

natymotanel
06.05.2009, 21:00:37
chiar k nu te putem verifica:)):)):))

miresicamica
06.05.2009, 21:01:44
:)):)):)):))

litlangel
06.05.2009, 21:07:57
daca tot asa ma certati, le voi da si lor, adica la maica-mea si la frate-mio nu, ca doar stau cu ei.. si asa, ei nu o vor pastra daca le dau... eu oricum voi avea una, iar daca vor sa o revada, le-o pun la dispozitie..:)

mihu
07.05.2009, 09:21:42
Eu inteleg asa: daca fratele e mai mic si inca sta cu parintii nu vad de ce i-ar da. poate nici nu apreciaza la fel invitatia ca si mirii. daca fratele e deja casatorit si are o familie atunici se poate da. nici eu nu i-am dat surorii mele ;)) ca doar am stat in acelasi apartament :)

Candia
07.05.2009, 09:24:07
Eu inteleg asa: daca fratele e mai mic si inca sta cu parintii nu vad de ce i-ar da. poate nici nu apreciaza la fel invitatia ca si mirii. daca fratele e deja casatorit si are o familie atunici se poate da. nici eu nu i-am dat surorii mele ;)) ca doar am stat in acelasi apartament :)
Asa da. Abia dupa aceea ne-a dat Litlangel amanuntele.

litlangel
07.05.2009, 09:34:40
Asa da. Abia dupa aceea ne-a dat Litlangel amanuntele.
dada...:) ai dreptate, trebuia sa specific..:)

ioanabst
07.05.2009, 21:48:29
Invitatia mea...ce parere aveti?

miresicamica
07.05.2009, 21:55:28
E superba si nu observ nimic din ce ai zis tu ca ar trebui sa observ.:D

ioanabst
07.05.2009, 21:57:51
E superba si nu observ nimic din ce ai zis tu ca ar trebui sa observ.:D

hehehe...mersi :D....o sa cer parerea si cuiva live...si va anunt daca raman la ele.....ca si mie imi plac foarte mult :*...

Candia
07.05.2009, 23:23:14
Eu le-am vazut si live, este una dintre preferatele mele.:D

ioanabst
08.05.2009, 09:36:43
Eu le-am vazut si live, este una dintre preferatele mele.:D

Hihihi ce misto :D, cred ca astea vor ramane....ma cheeeeaaama :))))...sunt stilul meu, si e mare lcuru ca-i plac si puiului meu...

just
08.05.2009, 09:49:21
imi plc si mie, de unde si cat costa?

litlangel
08.05.2009, 09:58:36
Hihihi ce misto :D, cred ca astea vor ramane....ma cheeeeaaama :))))
daca va plac asa mult, eu zic ca nu e mare porblema ca se vede aia pe spate... vorba ta, nici nu stiu cati vor observa.. si daca da, vor crede ca e parte din decor..:)

ioanabst
08.05.2009, 09:59:46
daca va plac asa mult, eu zic ca nu e mare porblema ca se vede aia pe spate... vorba ta, nici nu stiu cati vor observa.. si daca da, vor crede ca e parte din decor..:)

hehehe...nu e parte de decor...se vede...in Iulius le-am gasit 1.7 RON

miresicamica
08.05.2009, 12:01:08
Acum imi dau seama de ce a zis ca trebuie sa observ:D si da se observa un pic dar v lui Litlangel,face parte din decor.:)>-

ioanabst
08.05.2009, 12:55:30
Acum imi dau seama de ce a zis ca trebuie sa observ:D si da se observa un pic dar v lui Litlangel,face parte din decor.:)>-

daca ma intreaba cineva...asa zic :))) =))=))=))^:)^^:)^^:)^

litlangel
08.05.2009, 15:49:17
daca ma intreaba cineva...asa zic :))) =))=))=))^:)^^:)^^:)^
atata la trebuie sa te intrebe.. ce -i asta?:) eu zic ca nu o sa se vada... multi vad, putini intelege... si daca voua asta va place, inseamna ca asta este aleasa..:)

ioanabst
08.05.2009, 18:38:12
atata la trebuie sa te intrebe.. ce -i asta?:) eu zic ca nu o sa se vada... multi vad, putini intelege... si daca voua asta va place, inseamna ca asta este aleasa..:)

asa e..multumesc frumos fetelor :* :* :*

ioanabst
08.05.2009, 18:41:01
Acum imi canta puiu

Je ne veut pas travailler
Je ne veut pas dejeuner
....
Et puis je fume

Zice ca asta vrea el :)) Wilaaaaxare totala :)) Ca ziceam sa facem curat,ca maine avem alte palnuri

http://www.youtube.com/watch?v=ZZY1xxIXTbU asta e piesa...foarte simpatica :))

miti
08.05.2009, 20:29:03
sunt si fff ieftine la 1.7 ron:-$

lore_vasc
31.05.2009, 09:26:59
Fetelor cum vi se pare aceasta invitatie?(nu trebuie sa va placa:)

miresicamica
31.05.2009, 09:29:47
Mie imi plac invitatiile de genul asta stii ca am mai postat pe aici.
Asa am vrut sa imi fac si eu la nunta dar nu am gasit bordo cu auriu si de aceea am renuntat la ele,dar sunt preferatele mele ca si model.<:-P
Mi se pare ca se potriveste cel mai bine,un pairus ce vesteste nunta.

just
31.05.2009, 10:41:24
invitatiile sunt frumoase insa mie mi s-au parut intotdeauna ca sunt potrivite pt o nunta pe tematica medievala

litlangel
31.05.2009, 11:07:57
mie nu prea imi place tipul asta de invitatii
sunt de acord si cu just, sunt intr-adevar potrivite pentru o tematica medievala

dianag2008
31.05.2009, 19:35:16
Sunt frumoase dar si eu cred ca sunt potrivite pt o nunta in stil medieval.

lore_vasc
31.05.2009, 22:39:43
Multumesc fetelor de pareri:* >:D< .....nu stiu ce sa fac ca eu as vrea si mai ieftina dar si frumoasa:-<

lore_vasc
01.06.2009, 19:16:07
Dintre invitatia asta http://www.publiserv.ro/image_link.php?which=2&id=66 si cealalta care ziceti sa o aleg???Stiu ca va inebunesc de cap8-}

litlangel
01.06.2009, 19:20:31
Dintre invitatia asta http://www.publiserv.ro/image_link.php?which=2&id=66 si cealalta care ziceti sa o aleg???Stiu ca va inebunesc de cap8-}
cealalta e cea in stil papirus, nu?
mie asta imi place mai mult...

lore_vasc
01.06.2009, 19:23:19
cealalta e cea in stil papirus, nu?
mie asta imi place mai mult...
Da este acea maro(auriu) papirus:)

just
01.06.2009, 19:52:27
cea de-a 2-a nu este cumva pairus deasemenea:) , daca nu atunci a -2 a

natymotanel
02.06.2009, 15:44:18
Asta imi place mai mult si mie...si cea "papirus" e frumoasa dar tre sa se "integreze in peisaj cu nunta" - parerea mea:-p

miresicamica
02.06.2009, 16:26:29
Mie tot prima imi place,fara suparare,dar fara cutiuta lor,le-as rula dar le-as lega cu un snur frumos s-au panglica subtire.
In cutie nu prea imi plac.
Papirusurile insemna o invitatie la ceva,un anunt,un eveniment,si de aceea mi-e mi se pare foarte ok ca si invitatie,dar asta e doar parerea mea,la botez asa voi face,dar fara cutie le voi lega eu cu snur sau panglica subtirica.<:-P

litlangel
02.06.2009, 16:41:50
vai, apropo de botez, am primit o onvitatie super drguta pt botez.. maine va fac poza si v-o arat... si ce imi place foarte mult, e ca e pusa si poza bebelusului pe invitatie...

miresicamica
02.06.2009, 16:47:00
vai, apropo de botez, am primit o onvitatie super drguta pt botez.. maine va fac poza si v-o arat... si ce imi place foarte mult, e ca e pusa si poza bebelusului pe invitatie...
Asa am primit si noi anul trecut o invitatie la botez cu poza fetitei si scria ca Vanesa te invita la prima ei petrecere,era super,si acum o am.

litlangel
03.06.2009, 11:15:24
va atasez invitatia de care v-am zis.. e tare frumoasa..:)

miresicamica
03.06.2009, 11:23:04
va atasez invitatia de care v-am zis.. e tare frumoasa..:)
Vai cat e de frumoasa,si baietel la fel o minune.<:-P

litlangel
03.06.2009, 11:30:46
Vai cat e de frumoasa,si baietel la fel o minune.<:-P
e un grasun.. are deja vreo 6 kile...:))

miresicamica
03.06.2009, 11:43:11
e un grasun.. are deja vreo 6 kile...:))
Am vazut ca e durduliu nu gluma.>:D< >:D< >:D<

lore_vasc
05.06.2009, 01:06:06
Litlangel tare frumoasa este invitatia:x
Am comandat invitatiile\:D/ in ciuda faptului ca eu as fi vrut invitatia papirus am ales cealalta cu inimile deoarece am zis ca pana acum tot eu aveam primul cuvant:incepand de la culorile la sala etc,etc:-p) ......asa ca la iubi i-a placut mai mult asta si asta am ales-o:)

natymotanel
20.07.2009, 14:48:16
fetelor in sfarsit ne-am hotarat....avem si noi invitatii...mai trebe text:-s asta-i alta mancare de peste:))...da am mesterit si pe acolo ceva:-?
atasat aveti invitatia, foarte simpla si place card-ul:-"

natymotanel
20.07.2009, 14:52:41
pentru text m-am gandit la asta...nu stiu daca incape:-" oare o fii prea lung?

Daca cea mai mare fericire in viata

Este “sa iubesti si sa fii iubit”

Inseamna ca noi,

CARMEN si CLAUDIU

Suntem norocosi ca ne-am intalnit

Si pentru ca vrem sa fim mereu la fel de fericiti, in data de 19 septembrie 2009

ne vom lega destinele pentru totdeauna in fata lui Dumnezeu la Biserica Sf. Mihail si Gavril, din localitatea Borcut, incepand cu ora 19.00, insotiti cu bucurie de parintii nostrii:

Viorica si Grigore Balota Mariana si Adrian Visoiu

Si de cei care ne vor sta alaturi la inceput de drum, in calitate de nasi si prieteni:

Tia si Emil Litean Diana si Pavel Perju

Apoi vom petrece impreuna cu voi, cei dragi noua, pana spre dimineata

la restaurantul “Piccolo Dallas” din Tg. Lapus incepand cu ora 20.00

Vom fi onorati sa va avem ca oaspeti!

Va rugam sa confirmati daca veti fi alaturi de noi

pana la data de 10 septembrie 2009

La nr de telefon ..........................

natymotanel
20.07.2009, 14:53:56
ma rog...nu s-a aranjat foarte bine, dar va prindeti voi despre ce este vorba:))

litlangel
20.07.2009, 15:06:32
ma rog...nu s-a aranjat foarte bine, dar va prindeti voi despre ce este vorba:))
mie mi se pare foarte dragut textul... la partea de confirmari poti sa pui un font mai mic, deci nu cred ca av fi prea mult scris.. dar invitatia cum arata? nu ai poza?:)

natymotanel
20.07.2009, 15:13:26
mie mi se pare foarte dragut textul... la partea de confirmari poti sa pui un font mai mic, deci nu cred ca av fi prea mult scris.. dar invitatia cum arata? nu ai poza?:)
ba da, e mai sus cu un mesaj;))

litlangel
20.07.2009, 15:16:30
fetelor in sfarsit ne-am hotarat....avem si noi invitatii...mai trebe text:-s asta-i alta mancare de peste:))...da am mesterit si pe acolo ceva:-?
foarte draguta.. mie imi place tot ce e cu fundite, sunt innebunita dupa ele..:) chiar e frumoasa si culoarea placuta si nu e chiar atata de simpla, e mai delicata putin, dar arata super bine!!

natymotanel
20.07.2009, 15:16:44
Mi-am mai amintit ceva....pt nunta de la medias ce pisici trec pe invitatie?:))...numai restaurantul:-":-":-" cum va suna?... cam sec cred:-s

anchisor
20.07.2009, 15:17:17

e simpla si faina

litlangel
20.07.2009, 15:17:30
ba da, e mai sus cu un mesaj;))
acuma am vazut....:)

natymotanel
20.07.2009, 15:17:44
foarte draguta.. mie imi place tot ce e cu fundite, sunt innebunita dupa ele..:) chiar e frumoasa si culoarea placuta si nu e chiar atata de simpla, e mai delicata putin, dar arata super bine!!
^:)^^:)^^:)^ ms ms, asta mi-a placut cel mai mult si e pe visiniu, si place cardurile sunt cadou si tot pe visiniu;-)

litlangel
20.07.2009, 15:18:07
Mi-am mai amintit ceva....pt nunta de la medias ce pisici trec pe invitatie?:))...numai restaurantul:-":-":-" cum va suna?... cam sec cred:-s
pai da.. va suna mai sec, dar ce are... si asa, lumea in general de restaurant e interesata...:)

litlangel
20.07.2009, 15:18:44
^:)^^:)^^:)^ ms ms, asta mi-a placut cel mai mult si e pe visiniu, si place cardurile sunt cadou si tot pe visiniu;-)
ce pret are?

natymotanel
20.07.2009, 15:19:11
pai da.. va suna mai sec, dar ce are... si asa, lumea in general de restaurant e interesata...:)
:)):)):)) da cam asa e, multi vad, putini or pricepe...;))

natymotanel
20.07.2009, 15:21:15
ce pret are?
3.8 lei/buc....e mult, e putin?
eu m-am uitat prin cluj, dar tot ce am vazut sa ne placa era undeva la 2.5 netiparita si place cardul camla 2 lei bucata si mai scump ieseam asa:-w
astea sunt de pe un site, dar si miresica tot de la ei le-a comandat si a fost multumita, sper sa nu luam tzeapa:-?

litlangel
20.07.2009, 15:28:24
3.8 lei/buc....e mult, e putin?
eu m-am uitat prin cluj, dar tot ce am vazut sa ne placa era undeva la 2.5 netiparita si place cardul camla 2 lei bucata si mai scump ieseam asa:-w
astea sunt de pe un site, dar si miresica tot de la ei le-a comandat si a fost multumita, sper sa nu luam tzeapa:-?
mi se pare chiar ok daca primiti si place card....

lore_vasc
20.07.2009, 18:53:56
Natymotanel foarte frumoasa invitatia si textul<:-P

natymotanel
20.07.2009, 22:17:10
Natymotanel foarte frumoasa invitatia si textul<:-P
multumrsc frumos:*, acum le-am aratat-o si nasilor si le place si lor, asa ca am mai scapat de o treaba, zilele astea dau comanda sa scapam si de grija asta;;)

dianag2008
28.07.2009, 21:41:51
naty super dragutza invitatia!si textul e super ok.

miresicamica
29.07.2009, 11:18:37
Foarte frumoase invitatiile,combinatia mea de culori favorita.;-)

natymotanel
29.07.2009, 23:31:31
Foarte frumoase invitatiile,combinatia mea de culori favorita.;-)

Ms, ms de cateva zile tot fac modificari de scris, cred ca i-am innebunit pe cei de la firma de invitatii:)) k e prea mult scris, mi se pare inghesuit si tot mai schimb cate ceva:-w maine tre sa dau varianta finala, k sapt viitoare trebuie sa le avem (cel putin cele de la Medias):)...vai ce repede trece vremea:-SS

miresicamica
30.07.2009, 09:47:22
Ms, ms de cateva zile tot fac modificari de scris, cred ca i-am innebunit pe cei de la firma de invitatii:)) k e prea mult scris, mi se pare inghesuit si tot mai schimb cate ceva:-w maine tre sa dau varianta finala, k sapt viitoare trebuie sa le avem (cel putin cele de la Medias):)...vai ce repede trece vremea:-SS
Da,trece timpul,mai este 1 luna si 20 de zile,deja se incepe impartirea invitatiilor.<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

anchisor
31.07.2009, 16:02:56
Da,trece timpul,mai este 1 luna si 20 de zile,deja se incepe impartirea invitatiilor.<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

asa de repede.eu ma gandeam cu o luna inainte e suficiet

litlangel
31.07.2009, 16:46:40
asa de repede.eu ma gandeam cu o luna inainte e suficiet
si noi incepem de sapt viitoare... :) fiecare cum isi alege:)

aaa.. am uitat sa va zic, azi am fost sa imi printez invitatiile, sunt suuper, imi plac tare mult, vi le arat la intalnire:)

miresicamica
31.07.2009, 18:57:44
si noi incepem de sapt viitoare... :) fiecare cum isi alege:)

aaa.. am uitat sa va zic, azi am fost sa imi printez invitatiile, sunt suuper, imi plac tare mult, vi le arat la intalnire:)
Super,atunci sa fixam intalnirea cat mai repede.:D

miresicamica
13.08.2009, 12:03:31
Ingeras,felicitari pentru invitatii sunt superbe.Acum in stadiul final arata foarte foarte bine,felciitari inca odata.

Acum le-am facut pe fete curioase.;))

litlangel
13.08.2009, 15:03:54
Ingeras,felicitari pentru invitatii sunt superbe.Acum in stadiul final arata foarte foarte bine,felciitari inca odata.

Acum le-am facut pe fete curioase.;))

multumesc frumos.. sper ca la urmatoarea intalnire sa vi le pot arata... daca nu uit sa aduc iar..:) da rimi amintiti voi:)

lore_vasc
14.08.2009, 15:18:51
multumesc frumos.. sper ca la urmatoarea intalnire sa vi le pot arata... daca nu uit sa aduc iar..:) da rimi amintiti voi:)
Pune si la noi poze cele care nu pot ajunge la intalnire[-o<

lore_vasc
21.08.2009, 23:38:47
Va astept la nunta!>:D<

LaRubia
22.08.2009, 03:33:32

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF frumoasa e invitatia Lore!!!!:A :A :A :A :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: e o idee geniala ffff frumos pusa in practica!!!!FELICITARI!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

litlangel
22.08.2009, 10:33:40
super ideea ta, lore... foarte frumoasa, multumesc de invitatie; dar cerd ca in data aia nu am sa pot veni :)) :)) >:D<>:D<>:D<>:D<

natymotanel
22.08.2009, 10:46:49
lore foarte frumoasa invitatie>:D< super idee<:-P

natymotanel
22.08.2009, 10:47:44
super ideea ta, lore... foarte frumoasa, multumesc de invitatie; dar cerd ca in data aia nu am sa pot veni :)) :)) >:D<>:D<>:D<>:D<
da asta voiam sa zic si eu, k as veni cu mare drag, dar nu pot lipsi de la nunta mea:)):)):))>:D<

anchisor
22.08.2009, 11:05:41
super fain ai facut in power point.multa fericire>:D<

lore_vasc
22.08.2009, 20:16:08
Multumesc fetelor!>:D< Ca sa fiu sincera nu eu mi-am facut-o:D ,mi-a facut-o o miresica de te off topic Septembrie.
Litlangel si Natymotanel pe voi va inteleg>:D<