PDA

Versiunea completa : Decoratiuni

Pagini : [1] 2

miti
20.02.2007, 16:11:38
Decoratziuni flori: unde le gasim, cat ne costa, cate cumparam ..

vivi
20.02.2007, 20:09:05
Eu am cumparat de la un magazin de second toate perdelele de voal alb pe care le-am gasit. Le-am spalat de vreo doua ori cu detergent bun si cu balsam, o sa le croiesc si o sa fac funde mari de pus pe scaune. O se le apretez cu aracet si o sa le calc. Le voi prinde de spatele de la scaune cu panglica de satin verde. Au costat 800 de mii.

ryana
20.02.2007, 20:27:42
Eu am cumparat de la un magazin de second toate perdelele de voal alb pe care le-am gasit. Le-am spalat de vreo doua ori cu detergent bun si cu balsam, o sa le croiesc si o sa fac funde mari de pus pe scaune. O se le apretez cu aracet si o sa le calc. Le voi prinde de spatele de la scaune cu panglica de satin verde. Au costat 800 de mii.

Super fain, ieftin si foarte frumos in cele din urma.

vivi
20.02.2007, 20:40:25
Sa vezi mutra vanzatoarei, cred ca se gandea ca mi-am tras o vila cu 50 de camere.

miti
21.02.2007, 20:05:47

Ce buna idee........

Babydeey
21.02.2007, 22:39:07
Sa vezi mutra vanzatoarei, cred ca se gandea ca mi-am tras o vila cu 50 de camere.

:)) Sa o inviti la nunta si sa-i zici ca sta pe perdea. ;))

vivi
22.02.2007, 17:41:09
Nu va sta, va fi doar pe spatele scaunului dar, am vazut naproanele care se pun pe scaune si crede-ma o sa creada lumea ca am cashtigat lozul cel mare. Iti dai seama ,mi-am "permis" decoratiuni cu voal. Dupa nunta imi deschid firma de decoratiuni. Le inchiriez la 1,75 euro buc.=))=))=))

vivi
22.02.2007, 17:44:36
Am vazut pe forum miresici care au cumparat iedera de vreo 30cm in ghiveci lungime si erau suparate ca nu cresc suficient de repede ca sa poata face decoratiuni cu ele. La noi langa rau sunt copaci intregi napaditzi de iedera va dati seama ce de bani se pot face daca le-am duce in Bucuresti.

Babydeey
23.02.2007, 09:39:04
Am vazut pe forum miresici care au cumparat iedera de vreo 30cm in ghiveci lungime si erau suparate ca nu cresc suficient de repede ca sa poata face decoratiuni cu ele. La noi langa rau sunt copaci intregi napaditzi de iedera va dati seama ce de bani se pot face daca le-am duce in Bucuresti.

E clar! Trebuie sa te apuci de afaceri :))

ryana
24.02.2007, 13:54:29
Sunt super incantata, am fost joi la Carpati sa definitivez cateva detalii cu doamna care se ocupa de organizarea nuntzii. Mai mult m-am dus pentru a vedea culorile de huse pe care le au ca sa pot sa-mi cumpar restul de decoratiuni. Precis am postat pe aici pe undeva ca-mi doresc sala sa fie aranjata in bordeaux si auriu (plus albul de la fete masa si alte chestii). Am vazut la targ la M. Mariage niste huse care m-au pus pe ganduri si eram hotarata sa le inchiriez. D-na de la Carpati a spus ca avand ei huse nu prea le convine sa aducem din alta parte iar cand mi-a spus pretul pe scaun am spus ca adio M. Mariage. Sper sa se tina de cuvant dar eu o sa am de platit doar 0.50 euro/scaun. Acuma intelegeti de ce sunt asa de incantata. Diferenta de bani alocata pentru chestia asta o pot transfera la altceva :)). Super. Poate nu e bordeaux-ul pe care mi-l doream eu (e un rosu sangeriu mai inchis) dar asa cum spunea cineva pe aici: invitatzii vin si-si pun hainele pe spatar si ... nu prea baga de seama cu ce e imbracat scaunul respectiv.

vivi
24.02.2007, 16:15:43
Nici nu sta pe ganduri, pretul e foarte bun. Am povestit si eu saptamana asta cu cineva de o nunta la carpati, si spunea ca nu i-a placut cum au fost aranjate mesele, ca nu vedea nimic din cauza coloanelor. Sa intrebi cum ti le aranjeaza.

ryana
24.02.2007, 19:20:01
Nici nu sta pe ganduri, pretul e foarte bun. Am povestit si eu saptamana asta cu cineva de o nunta la carpati, si spunea ca nu i-a placut cum au fost aranjate mesele, ca nu vedea nimic din cauza coloanelor. Sa intrebi cum ti le aranjeaza.

Am discutat printre altele si de asta. La noi, avand in vedere ca ne asteptam la vreo 150 de invitatzi o sa incercam sa avem mese frantzuzesti. Este umpic de inconvenient cu stalpii dar .... nu le poti avea pe toate. Eu dintre toate salile o preferam pe cea de la Mara jos dar la numarul nostru de invitatzi riscam sa se piarda prin sala si ar fii aratat urat plus ca ......Nu a fost liber in perioada cand am vrut noi. Noi am fost anul trecut prin sept. si mai aveau sambata liber doar de Sarbatoarea Castanelor. Am spus nu multzumesc.
Mie mi-a spus d-na ca doar cu 1 saptamana inainte o sa discutam de aranjarea meselor si atunci o sa facem schitzele definitive. Abia astept :).

vivi
24.02.2007, 19:50:56
150 de invitati cred ca e ok, la nunta de care iti spuneam au fost mai multi si a fost totul inghesuit, ziceau ca au trebuit sa-si tina coatele lipite de corp la masa sa nu atinga vecinul.

ryana
24.02.2007, 20:39:30
150 de invitati cred ca e ok, la nunta de care iti spuneam au fost mai multi si a fost totul inghesuit, ziceau ca au trebuit sa-si tina coatele lipite de corp la masa sa nu atinga vecinul.

In mod normal, cand sunt mai mult de 150 - 170 de persoane folosesc si terasa. Noi nu cred ca o sa avem mese pe terasa (terasa e inchisa asa ca nu sunt probleme) desi mesele frantzuzesti ocupa destul de mult loc. Ideea e ca nu o sa le facem pe toate clasice de 8-10-12 persoane, o sa avem cred ca si 2 mese de 20 pentru ca nu putem sa ne despartzim trupa de prieteni si colegii de servici ai sotzului. Sper sa iasa bine intr-un final. Oricum chiar si cu cele 2 mese mari o sa avem echilibru in aranjarea salii. O masa mare de partea mirelui si una de partea miresei.

ryana
24.02.2007, 20:41:39
Nu stiu daca comit o ilegalitate pe forum dar as vrea sa va dau un link cu decoratziuni care se folosesc in ultima perioada. Site-ul este dragees.fr cu www in fatza. Asa putetzi si voi fura cateva idei de pe acolo. Eu o sa-mi cumpar cateva de acolo pentru ca mi-au placut mult si pretzurile sunt ... super ok.

vivi
24.02.2007, 21:24:05
La ce te-ai gandit?

vivi
24.02.2007, 21:35:49
Am cumparat ieri flori albe cu bulbi de la billa. Azi le-am pus in pahare cu pietricele si apa, incerc sa le fortzez sa infloreasca, vreau sa stiu cu cat timp inainte de nunta trebuie puse in apa. Scopul e sa obtin lalele albe.

ryana
24.02.2007, 21:52:17
La ce te-ai gandit?

Am vazut niste fluturi foarte frumosi, niste pene, cercuri de tulle pt marturii, tulle pentru decoratziuni taiat la dimensiuni si multe altele. Intra ca merita.

Ideea ta cu florile e super buna, asa o sa ai florile pe care le vrei si banuiesc ca nu sunt la fel de scumpe ca si in florarii.

vivi
24.02.2007, 21:59:59
Ti-ai ales o tema? Chiar daca mai generala?

miti
25.02.2007, 14:26:00
Ce ziceti:are rost sa ma ajit cu perdea de lumini daca nunta e ziua???
MIe tare imi place cum arata dar nu stiu cum o sa fie efectul.....

vivi
25.02.2007, 14:30:14
Depinde cum e sala si unde va fi ashezata masa mirilor, dat atentie perdeaua de lumini e facuta cu instalatie de brad alba si un voal deasupra, nu te lasa pacalita la pretz.

miti
25.02.2007, 15:00:33
Depinde cum e sala si unde va fi ashezata masa mirilor, dat atentie perdeaua de lumini e facuta cu instalatie de brad alba si un voal deasupra, nu te lasa pacalita la pretz.

instalatia de brad o imprumutam de la niste prieteni....
trebuie sa cumparam doar voalul.....
stiti pe undeva prim Baia Mare...

miti
25.02.2007, 15:09:47
instalatia de brad o imprumutam de la niste prieteni....
trebuie sa cumparam doar voalul.....
stiti pe undeva prim Baia Mare...

Voal sau tull???

vivi
25.02.2007, 15:17:23
Cumpara o perdea de voal de la un second. Eu am luat una superr frumoasa la 250.mii (vechi) are vreo 5m

vivi
25.02.2007, 15:18:47
Vezi ca iti trebuie mai multe instalatii albe, ca se pun atarnate de jos in sus.
La rusi erau 50mii

miti
25.02.2007, 15:24:50
Cumpara o perdea de voal de la un second. Eu am luat una superr frumoasa la 250.mii (vechi) are vreo 5m

multumesc!
o sa caut....

miti
25.02.2007, 15:31:52
Vezi ca iti trebuie mai multe instalatii albe, ca se pun atarnate de jos in sus.
La rusi erau 50mii
prietenul respectiv are una mare mare....
are bar...

vivi
25.02.2007, 15:42:20
prietenul respectiv are una mare mare....
are bar...
Alba? Eu perdea de voal am gasit langa piatza, dar de acolo le-am cumparat toate. Saptamana viitoare ma duc cu cineva la un gross ca mai imi trebuie daca vrei iti iau si tie

miti
25.02.2007, 15:45:50
Alba? Eu perdea de voal am gasit langa piatza, dar de acolo le-am cumparat toate. Saptamana viitoare ma duc cu cineva la un gross ca mai imi trebuie daca vrei iti iau si tie

nu stiu inca.....
dar ma gandesc si anunt in timp util daca am nevoie
multumesc!

vivi
25.02.2007, 19:38:51
Nu stiti de unde as putea imprumuta corturi albe ca ale florareselor. Sau cat costa unul.

miti
25.02.2007, 19:49:15
Nu stiti de unde as putea imprumuta corturi albe ca ale florareselor. Sau cat costa unul.
un raspuns exact nu pot sa dau....
dar cred ca am vazut in metro...

mihu
25.02.2007, 19:56:00
Si eu parca tot la metro am vazut...si mi-a zis cineva ca si-a luat...ei il folosesc in curtea casei...eu cred ca e intre 1 mil.si 3 mil...dar numai cred(informatia nu e sigura):D

vivi
25.02.2007, 20:02:18
Ma gandeam sa incepem sa vorbim cu miti pe mes, ca vorbeam numai noi doua.
M-am gandit sa pun mai multe afara (cel putin 4, ideal 6) sa le ornez cu iedera si voal si sa scot scaunele afara pentru cununia religioasa, dar daca e 1mil e mult. Ca ma gandesc ca sunt dintr-un fel de rafie si n-am ce face cu ele dupa aceea.

vivi
25.02.2007, 20:17:35
uite un site cu fluturi arnamark.ro

dandelion
25.02.2007, 20:29:25
uite un site cu fluturi arnamark.ro
Viviana, fluturii care is pe site-ul asta sunt vii?:O

vivi
25.02.2007, 20:39:54
Nu si florile si fluturii sunt artificiali. Dar recunoaste ca te-au facut sa te intrebi.

buretzica
25.02.2007, 20:43:02
nu sunt vii, sunt pentru decor

dandelion
25.02.2007, 22:00:28
Nu si florile si fluturii sunt artificiali. Dar recunoaste ca te-au facut sa te intrebi. Da:D
si mi s-a parut sadic sa-mi pun fluturi impaiati la nunta:D

Kalini
25.02.2007, 22:03:21
Da:D
si mi s-a parut sadic sa-mi pun fluturi impaiati la nunta:D

Decorezi si cu fluturasi?\:D/

dandelion
25.02.2007, 22:12:50
Decorezi si cu fluturasi?\:D/
Hmm...ma gandeam sa mai accesorizez cu ceva...dar vor fi si lumanarele in pahare mici pe masa ( pe langa glastrele cu cale ) si poate chiar pietricele decorative...cred ca o sa fie exagerat..eventual sa renunt la pietricele..dar nu stiu...mai vad eu:D

vivi
26.02.2007, 06:35:49
Hmm...ma gandeam sa mai accesorizez cu ceva...dar vor fi si lumanarele in pahare mici pe masa ( pe langa glastrele cu cale ) si poate chiar pietricele decorative...cred ca o sa fie exagerat..eventual sa renunt la pietricele..dar nu stiu...mai vad eu:D
Cel mai bine ar fi daca ai lua dimeniunile unei mese si te-ai "juca" acasa pe o fatza de masa sa vezi cate poti pune pe langa farfurii, pahare,...etc si ce mai e pe masa. Asha o sa vezi si cate iti trebuie si cum le pui sa nu fie prea mult.

vivi
26.02.2007, 06:39:20
Eu o sa cumpar nishte vaze in forma de glob albe din ceramica si o sa pun flori albe, margarete, gherbera, floarea miresei, inconjurate de frunze verzi, iar in jurul lor o sa pun pietricele verzi. Nunta va fi pe alb cu verde.

vivi
02.03.2007, 15:28:55
Cand te duci trebuie sa te gandeshti la o tema. Alege din start nishte culori un tip sau doua de flori si cand te duci sa vorbesti cu ei veti avea un punct comun de plecare. Nu te lasa "pe mana lor" ca daca te vad nehotarata iti pot propune chestii care la sfarsit sa nu-ti placa. Dau exemplu sa ma intelegeti, o cunostintza de a mea a apelat la o firma si i-au arata un splendid aranjament floral pentru masa mirilor. Cand s-au dus la sala aranjamentul s-a dovedit imens pentru mesele respective si atarna (vorba lui fiica mea: parca le murise ceva mare pe masa)

vivi
02.03.2007, 16:16:04
m-am gandit la margarete cu bujorii
sau margarete cu trandafiri...
si stiu sigur ca nu vreau balaone
si daca chiar nu mi place ceva tare de tot nu prea scot portofelul...
Bujorii infloresc la sfarsitul lui mai. Dar trebuie sa te gandeshti ca au un miros puternic. (poate ai invitati alergici) Pentru petrecerea de la cununia civila eu m-as axa pe flori de primavara: narcise, zambile, lalele... sunt foarte multe atunci. Le-ai putea lua pe toate albe.

miti
02.03.2007, 16:38:18
Bujorii infloresc la sfarsitul lui mai. Dar trebuie sa te gandeshti ca au un miros puternic. (poate ai invitati alergici) Pentru petrecerea de la cununia civila eu m-as axa pe flori de primavara: narcise, zambile, lalele... sunt foarte multe atunci. Le-ai putea lua pe toate albe.

asta de la rest din Tg Lapus am inteles ca nu face nuami cu baloane
e un dezastru omul....parca e mut...nu vb nik
am mers la el sa ne arate ce face si el nu a zis nimic inafara de faptul ca nu are la el............
si am stat si stat si asteptat sa zica ceva....
si pana nu am intrebat cand sa mai venim n a zis minc.
E teroare....
In orice oras cat de cat cu concurenta ar da faliment!!!

vivi
02.03.2007, 17:00:06
asta de la rest din Tg Lapus am inteles ca nu face nuami cu baloane
e un dezastru omul....parca e mut...nu vb nik
am mers la el sa ne arate ce face si el nu a zis nimic inafara de faptul ca nu are la el............
si am stat si stat si asteptat sa zica ceva....
si pana nu am intrebat cand sa mai venim n a zis minc.
E teroare....
In orice oras cat de cat cu concurenta ar da faliment!!!
Roaga-l pe sotul tau sa gaseasca prieteni, cunostintze care au facut nunta acolo, poate gaseshti poze, filmari, etc...Cel mai bine iti dai seama daca vezi.

vivi
02.03.2007, 17:52:12
Deci ai ramas pe ideea asta?:D:x
M-am mai gandit la lalele..mie imi plac mult..si tu le prinzi cred ca la inceput de iunie..
Eu am vazut la targul de nunti din Bucuresti un aranjament pt masa cu lalele. Era un vas de ceramica alb in forma de sfera (se gasesc si la noi facute la faimar) si pus un buchet mare de lalele cu frunze mai multe pe margine, vaza era pusa pe un cerc decupat dintr-o oglinda si pe oglinda erau puse lumanari albe si pietricele verzi care se reflectau in oglinda. Arata ireal, de vis.

miti
02.03.2007, 17:53:00
Deci ai ramas pe ideea asta?:D:x
M-am mai gandit la lalele..mie imi plac mult..si tu le prinzi cred ca la inceput de iunie..

da am ramas....la margarete ....pt satu Mare>:D< :x
discutie constructiva ieri:D
La lapus mai vad eu....

miti
07.03.2007, 17:00:45
Ma gandeam sa incepem sa vorbim cu miti pe mes, ca vorbeam numai noi doua.
M-am gandit sa pun mai multe afara (cel putin 4, ideal 6) sa le ornez cu iedera si voal si sa scot scaunele afara pentru cununia religioasa, dar daca e 1mil e mult. Ca ma gandesc ca sunt dintr-un fel de rafie si n-am ce face cu ele dupa aceea.

Ati renuntat la ideea cu corturile?
Ma gandesc pt starea civila sa caumpar unul....deci va mai trebuie trei.<:-P

vivi
07.03.2007, 18:02:19
Ati renuntat la ideea cu corturile?
Ma gandesc pt starea civila sa caumpar unul....deci va mai trebuie trei.<:-P
Si eu imi cumpar unul ca prinde bine la casa omului. Eu sunt incapatzanata si nu renunt la nimic.

buretzica
07.03.2007, 18:06:43
Cu asta ma ocup eu.Pareri, pareri?
super dragutze. pot sa-l imprumut pe cel cu albastru;))

vivi
07.03.2007, 18:26:25
super dragutze. pot sa-l imprumut pe cel cu albastru;))
iti trimit daca vrei site-ul, iti spune cum sa-l faci si cat material iti trebuie. Eu acum le croiesc si nu am nici un scaun de acest fel in casa, si nu pot sa fac poze cu ale mele.

buretzica
07.03.2007, 18:28:26
iti trimit daca vrei site-ul, iti spune cum sa-l faci si cat material iti trebuie. Eu acum le croiesc si nu am nici un scaun de acest fel in casa, si nu pot sa fac poze cu ale mele.
multzumesc frumos, cumva ceva cu your wedding...imi placea mult modelul, eu am contractat o agentie si imi ia 30.000 pe scaun, husa de satin+esarfa albastra tot de satin

miti
07.03.2007, 19:15:18
Cu asta ma ocup eu.Pareri, pareri?
Ultimul e mai deosebit....
mie imi si plac stelutele

mihu
07.03.2007, 21:20:39
Asteptam poze cu cele facute personal...Cele din poze sunt f dragute\:D/

vivi
11.03.2007, 08:30:07
Am fost in practiker de ziua femeii. Un cort alb simplu costa 640 de mii (vechi).

vivi
11.03.2007, 08:31:38
Asteptam poze cu cele facute personal...Cele din poze sunt f dragute\:D/
Ale mele sunt facute din voal. Postez poze cand ajung la cabana sa masor inaltimea scaunelor.

ryana
16.03.2007, 23:22:33
sa nu uit si fluturasii mei

mihu
16.03.2007, 23:38:44
Ce mult imi plac:-? de unde i-ai cumparat? Eu am vazut la maramuresu ceva...dar imi plac f mult ai tai..

ryana
16.03.2007, 23:48:45
Ce mult imi plac:-? de unde i-ai cumparat? Eu am vazut la maramuresu ceva...dar imi plac f mult ai tai..

Inca nu i-am cumparat dar urmeaza. Uite aici ii gasesti:

http://www.dragees.fr/pages/souscategorie.php/papillons_brillant.html

Cred ca pana la sfarsitul lunii o sa termin si eu comanda ca sa pot sa-i primesc cat mai repede.

vivi
17.03.2007, 07:50:23
Deci tema nuntii va fi fluturi?

ryana
17.03.2007, 12:09:47
Deci tema nuntii va fi fluturi?

Nu stiu daca pot spune ca tema nuntzii vor fii fluturii dar pot spune ca vom avea fluturi pentru decoratziuni. Poate o sa avem si pene inca nu m-am decis. Cred ca in momentul in care definitivez comanda pentru decoratiuni o sa ma decid.

vivi
17.03.2007, 12:26:32
Mi-am amintit acum, am citit undeva sa nu uiti la nunta sa decorezi si baia doamnelor. Flori, cosuletze cu sapun, ac si atza, servetzele demachiante...etc.

ryana
17.03.2007, 13:17:25
Mi-am amintit acum, am citit undeva sa nu uiti la nunta sa decorezi si baia doamnelor. Flori, cosuletze cu sapun, ac si atza, servetzele demachiante...etc.

Super faina chestie. Ia sa imi scotoces eu mintea ca sa imi readuc aminte cum e baia de la Carpatzi ....., cred ca se poate face ceva si in privinta asta. Multumesc.

vivi
17.03.2007, 13:53:01
Super faina chestie. Ia sa imi scotoces eu mintea ca sa imi readuc aminte cum e baia de la Carpatzi ....., cred ca se poate face ceva si in privinta asta. Multumesc.
Am vazut la maramuresu punghutze cu un fel de petale cu sapun (hartie impregnata cu sapun)

aitana25
17.03.2007, 16:20:32

Sunt super fluturasii....Si eu am boala fluturilor... dar la bijuterii ;))

miti
20.03.2007, 15:38:12
Biserica o decorati careva?
eu as vrea la biserica sa mearga de la banca la banca cu voal sau tul ce o fi ala si sa nu puna pe fiecare banca separat.dar in cazul asta cel putin la primele banci nu se poate pt ca se intra numai pe o parte si atunci nu pot intra nici invitatii.
ma mai gandesc la pb,o sa discut si cu cea care decoreaza...dar daca aveti sugestii...

ryana
20.03.2007, 19:21:08
Biserica o decorati careva?
eu as vrea la biserica sa mearga de la banca la banca cu voal sau tul ce o fi ala si sa nu puna pe fiecare banca separat.dar in cazul asta cel putin la primele banci nu se poate pt ca se intra numai pe o parte si atunci nu pot intra nici invitatii.
ma mai gandesc la pb,o sa discut si cu cea care decoreaza...dar daca aveti sugestii...

Si mie mi-ar placea sa-mi decorez biserica de aceea imi doresc o biserica cu banci. Ideea e sa legam voal de la o banca la cealalta pe mijloc si unde se aduna voalul, adica la capatul bancii, sa punem niste clopotzei albi de hartie.
Ma-m gandit si la decorarea bisericii fara banci. Sa pun niste suporturi din fier forjat intre care sa leg respectivele voaluri, dar cred ca m-ar costa o avere suporturile respective si habar nu am daca sunt undeva de inchiriat. Ma mai gandesc.

vivi
30.03.2007, 16:57:19
Achizitiile de ieri de la ambient.

ryana
30.03.2007, 17:51:39

Foarte frumoase!!! Si la ce o sa le folosesti??? Uimeste-ne!!!

vivi
30.03.2007, 17:56:11
Foarte frumoase!!! Si la ce o sa le folosesti??? Uimeste-ne!!!
Alea micutze pe panglica le pun in jurul vazelor de flori impreuna cu nishte pietricele verzi.
Margareta singura e pe sarmulitza si am cumparat 12. Le voi pune in jurul casutzei pt bani.
Cea care are un snuruletz de prindere o sa o pun pe o funda mare verde si o sa le prind de stalpii salii.
Am cumparat de la faimar vase de ceramica care au partea exterioara neglazurata si o sa pun mireasa sa picteze iarba si flori pe ele. (talentul meu la desen lipseshte cu desavarsire).

mihu
30.03.2007, 20:09:03
foooooarte frumoase!!! Imi plac mult...cel putin cea prinsa in fir...ma da gata...Cat ai dat pe ea? iti fur si eu ideea si cumpar si eu :D

vivi
30.03.2007, 20:19:32
foooooarte frumoase!!! Imi plac mult...cel putin cea prinsa in fir...ma da gata...Cat ai dat pe ea? iti fur si eu ideea si cumpar si eu :D
Nu stiu exact ca am cumparat mai multe. Sunt mai multe intr-o punga si sunt toate culorile.

vivi
07.04.2007, 07:24:02
Mireasica mea a pictat prima vaza, postez poze mai tarziu.

Fluturas
09.04.2007, 18:06:45

Mi-am bagat si eu nasul pe la voi pe aici :) si am tinut sa-ti spun ca sunt foarte frumosi fluturasii pentru decor :)

ryana
10.04.2007, 16:02:15
Mi-am bagat si eu nasul pe la voi pe aici :) si am tinut sa-ti spun ca sunt foarte frumosi fluturasii pentru decor :)

Multumesc mult, sper sa fie la fel si in realitate, inca nu i-am comandat dar sigur postez poze in momentul in care ii primesc.

vivi
10.04.2007, 17:21:33
Vazele de la nunta.

vivi
10.04.2007, 17:24:15
Si peripetziile prin care am trecut ca sa facem poze.

desdemone
10.04.2007, 17:26:29
Vazele de la nunta.
cata creativitate! Bravo

ryana
10.04.2007, 17:34:19
Vazele de la nunta.

Foarte frumoasa vaza.

ankiss20
25.04.2007, 14:43:42
e draguta vaza dar nu inteleg ideea
:-\
puneti flori si le asezati pe masa??? sau aranjamente???

miti
25.04.2007, 15:13:20
Si peripetziile prin care am trecut ca sa facem poze.

BIETUL CATZEL....:-p
FRUMOASA VAZA

dellila
03.05.2007, 11:51:20
fetelor, nici una nu ati angajat vreo firma care se ocupa cu decoratiuni, sa-mi spuneti ce ati contractat si la ce pret ati ajuns? Eu ma gandeam sa apelez la Mon mariage...

ankiss20
03.05.2007, 12:19:35
parerea mea este ca la idei sunt pe forumul asta e imposibil sa nu iti vina ceva idei fara sa apelezi la firme care te usca de bani.....plus ca tot ce iei iei in chirie.....si le platesti mai scump
asa....chiar daca iesi la acelasi pret ...dupa nunta iti raman tie...pot sa ii dai la mama soacra....sa vezi ce se bucura....si o pastreaza 20 de ani de acum inainte.;-)
eu aveam o obsesie cu covor rosu.......cand mi-au spus pretul :gen_07: . apoi am gasit covorul la acelasi pret in magazin...si imi ramane mie...poate il inchiriez eu mai departe.....
nu???
in cel mai rau caz....il duc la seini si il pun din drum pana in casa....sa ma simt bine cand merg la socrii......:))

miti
03.05.2007, 12:50:11
fetelor, nici una nu ati angajat vreo firma care se ocupa cu decoratiuni, sa-mi spuneti ce ati contractat si la ce pret ati ajuns? Eu ma gandeam sa apelez la Mon mariage...

eu cu firma mea din zalau am ajuns la 11mil
si imi fac inclusiv cocarede, buchetul miresei si impodobit lumanarile pt nunta...masini...biserica sala....tot

ankiss20
03.05.2007, 13:02:59
si iti imbraca scaune......impodopesc pereti???
aranjamente flori pe masa???
masa mirilor???? buchet de mireasa, cocarde, masini, ???
tot tot in 11 mil???
daca e asa e super super bine

dellila
03.05.2007, 13:27:31
Eu nu vreau nu stiu ce... nunta mea e mica, sala la fel, nu are rost s-o incarc prea tare. M-am gandit la 2 inimi din baloane legate cu verigheta, huse scaun, masa mirilor, si florile de la starea civila sa le puna ei pe mese. Lumanari pt mese asigura restaurantul. Cam atat.... astea chiar nu le pot face singura:(

ankiss20
03.05.2007, 14:49:48
astea nu le poti
parerea mea e sa iei mai multe oferte de la mai multe firme....si sa o alegi pe aia mai buna....nu ca mine....eu am cerut oferte......nu am asteptat raspuns am semnat un contract...si acum fata de ce e pe piata mi se pare scump.....plus ca nu am fost atenta si fetze de masa nu imi dau ei....iti dai seama ce bine o sa arate eleganta scaunelor de saten cu bumbacul de pe fetele de masa.....
si am iesit destul de scump.....totusi.
sper macar sa fie f elegant......desi cam am emotii.
:-SS

dellila
03.05.2007, 15:06:30
daca esti in tema cu firmele de decoratiuni, nu-mi recomanzi vreuna?[-o<

miti
03.05.2007, 15:58:25
si iti imbraca scaune......impodopesc pereti???
aranjamente flori pe masa???
masa mirilor???? buchet de mireasa, cocarde, masini, ???
tot tot in 11 mil???
daca e asa e super super bine

da toate astea!
in alt loc mi-a cerut 25mil pt asta!

ankiss20
03.05.2007, 18:48:58
da toate astea!
in alt loc mi-a cerut 25mil pt asta!
de asta ma mir asa ca boul......f buna afacere ai facut....
se vede ca face treaba buna sotul tau ca isi ia asa sotie descurcareata.
sper ca nu ma vede al meu ce scriu......
;-)

ankiss20
03.05.2007, 18:53:02
[quote=dellila;214916]daca esti in tema cu firmele de decoratiuni, nu-mi recomanzi vreuna?[-o<[/quote

dupa ce am incheiat contractul.....in febr. .....nu m-au mai interesat.
io am facut cu mon marianj.....dar nu stiu ce sa zic...eu cred ca daca ma documentam ori gaseam o firma mai eftina...ori faceam o afacere mai buna cu ei....

vivi
06.05.2007, 22:34:58
casuta, urmeaza sa fie impodobita

ryana
07.05.2007, 11:39:24

E deosebita. Asteptam pozici si cu ea impodobita.

ankiss20
07.05.2007, 11:50:46
e super tare
ce bine de voi ca aveti doua maini drepte.....eu am 2 maini de stanga ...nu sunt in stare sa-mi fac nici macar marturiile singura :-s

dellila
07.05.2007, 12:46:01
vivi, cum ati facut casuta????

mihu
08.05.2007, 00:03:46
decoratiuni la mara si sala....
am pus si o poza cu buchetzelul meu de nasa...

mihu
08.05.2007, 00:11:08
decoratiune sala salsa...
in prima poza au avut un dans regizat superb

Fluturas
08.05.2007, 08:04:19
Miha, nu mai inteleg nimic...Tu la cine ai fost nasica?In ce salsa ati facut?
Mara a aratat supeeeeeeeeeeer!Frumos da pe albastru !
Si la Salsa a fost frumos dar cred ca la Mara e mai elegant nu?

ryana
08.05.2007, 09:21:20

Intradevar superb la Mara. Ideea ca la Mara este decorat in parte pe albastru de catre ei. Daca tin eu bine minte mocheta este albastra. Cel mai frumos decor la Mara merge ori pe albastru ori pe auriu (are peretii pe crem) sau combinate intre ele. Sora mea a avut albastru cu auriu (predomina auriu dar foarte discret).

mihu
08.05.2007, 15:42:58
Intradevar superb la Mara. Ideea ca la Mara este decorat in parte pe albastru de catre ei. Daca tin eu bine minte mocheta este albastra. Cel mai frumos decor la Mara merge ori pe albastru ori pe auriu (are peretii pe crem) sau combinate intre ele. Sora mea a avut albastru cu auriu (predomina auriu dar foarte discret).
asa e ...si mocheta e albastra...acolo cam asa merge decorul...

mihu
08.05.2007, 15:43:51
salsa e un alt local...acolo am fost sambata la nunta ca si nuntasi...
la mara am fost nasi duminica...mara e un hotel de 3 stele...si intradevar e mai elegant...

ankiss20
08.05.2007, 16:16:12
salsa e un alt local...acolo am fost sambata la nunta ca si nuntasi...
la mara am fost nasi duminica...mara e un hotel de 3 stele...si intradevar e mai elegant...
:-? na ca m-ai bagat acum pe mine in ceatza ....
deci sambata ai fost la salsa ca nasha
si duminica ai fost la mara ...ca nasha?????
nu cred=P~
si io care ziceam ca sunt nebuna ca am avut 15 nunti intr-un an......

ankiss20
08.05.2007, 16:19:08
ei na...ca sunt si chioara...
doar ai zis ca ai fost la salsa ca nuntasa
scuze
ma duc sa ma culc....
ba nu...ca sunt la servici ...iar am incurcat borcanele......:-B

ryana
08.05.2007, 20:29:14
Duminica am primit si eu pachetul cu o parte dintre decoratiunile pentru nunta. Abia azi am reusit sa fac poze la cateva.

Acesta este un fel de album de amintiri in sensul ca in el o sa ne scrie cateva randuri invitatii pe parcursul nuntzii. O sa-l avem pus la usa la inceput si apoi in sala la o masa mai discreta unde o sa-l vada toata lumea. Arata ca un album de poze dar de fapt inauntru sunt niste coli cartonate albe.

ankiss20
09.05.2007, 11:17:49
daca esti in tema cu firmele de decoratiuni, nu-mi recomanzi vreuna?[-o<
vezi ca acum s-a deschis un magazin de decoratiuni pe strada cosmonautilor, aia care merge la center....unde era magazinul de mobila klar design....
e o tipa care mi-a recomandat-o cineva....armizo design... mihaela szakacs.
vorbeste cu ei.

dellila
09.05.2007, 13:27:04
mersi mult ^:)^

ankiss20
09.05.2007, 13:29:23
mersi mult ^:)^
vorbeste si cu monmariaj
si fa o comparatie....
daca mai stiu ceva dau de veste:*

vivi
10.05.2007, 18:05:12
Asha arata sala de la Cavnic decorata.

miti
10.05.2007, 18:11:30

chiar imi place.....;;) o:-) <:-P

Babydeey
10.05.2007, 18:41:40

Arata foarte biine

Fluturas
10.05.2007, 18:44:00

waw! alta viata taica! arata super bine, mie-mi place :*

vivi
10.05.2007, 18:45:59
Propunerea de care va ziceam, cu argintiu si verde. Mie nu-mi place.

Fluturas
10.05.2007, 18:58:30

alb+argintiu nu e o combinatie prea fericita, poate daca era numai alb+verde...

Babydeey
10.05.2007, 19:05:21
Nu arata rau nici asa....chiar deloc

cinezee
10.05.2007, 19:11:35

arata ...suuperr sala mult mai calda :-p :x

higgs
10.05.2007, 19:19:16

pare cam rece

Fluturas
10.05.2007, 19:28:16
arata ...suuperr sala mult mai calda :-p :x

pare cam rece

hehe, super tare !

higgs
10.05.2007, 19:29:51
hehe, super tare !

si eu ma gandeam la asta. cred ca cinezee se refera la deco cu galben eu la aia cu verde ;)

vivi
10.05.2007, 19:43:39
Am luat ideile la rand, ashtept pareri

aitana25
10.05.2007, 19:50:35

Husele galbene sunt cele mai frumoase...restul sunt din punctul meu de vedere in exces :-p

vivi
10.05.2007, 19:50:36
tura nr.2.......

vivi
10.05.2007, 19:57:09
tura nr.3.......

vivi
10.05.2007, 20:10:15
Ultima tura ca m-am plictisit.

Fluturas
10.05.2007, 20:14:35
Ultima tura ca m-am plictisit.

ce mana paroasa 8-} 8-}
mie-mi place alb+orange si alb+albastru !

vivi
10.05.2007, 20:16:18
ce mana paroasa 8-} 8-}
Mana paroasa cu buchet alb, sunt curioasa cand o vede Tana.

aitana25
10.05.2007, 20:18:37
ce mana paroasa 8-} 8-}
chiar ca e paroasa...si daca stau sa ma gandesc la nasul meu... asa o sa arate si la el lumanarea in mana

Fluturas
10.05.2007, 20:22:20
chiar ca e paroasa...si daca stau sa ma gandesc la nasul meu... asa o sa arate si la el lumanarea in mana

Ooooo, Aitana! Ce onoare ! :*:*:*

Fluturas
10.05.2007, 20:24:50

Iubita, tie ce culori iti plac ? Ca noi ne dam cu parerea p-aici...
Cred ca totusi ar merge pe galben cu alb...ca doar asa sunt si margaretele !

Off topic: am ceva pentru voi:x

aitana25
10.05.2007, 20:27:45
Ooooo, Aitana! Ce onoare ! :*:*:*

Multumesc, multumesc :">:">

aitana25
10.05.2007, 20:28:28
Iubita, tie ce culori iti plac ? Ca noi ne dam cu parerea p-aici...
Cred ca totusi ar merge pe galben cu alb...ca doar asa sunt si margaretele !

Off topic: am ceva pentru voi:x

Mie imi place combinatia alb cu verde si inca mai sper in funde verzi pe scaune, si astea galbene arata bine dar pt o alta nunta ;-)

Fluturas
10.05.2007, 20:29:54
Mie imi place combinatia alb cu verde si inca mai sper in funde verzi pe scaune, si astea galbene arata bine dar pt o alta nunta ;-)

Tu esti stapana! No offence SS !>:D<

vivi
10.05.2007, 20:32:41
Tu esti stapana! No offence SS !>:D<
Ea e Super Fiica superr soacrei, Asha ca^:)^^:)^^:)^

aitana25
10.05.2007, 20:33:28
Ea e Super fiica superr soacrei, Asha ca^:)^^:)^^:)^

:)) asha asha....

ryana
10.05.2007, 21:38:03
Wawww, ce de poze. Sala arata super fain. Acuma sa ma dau si eu cu parerea in ceea ce priveste culoarea: preferata mea ca si coloristica e combinatia de argintiu cu verde. Intradevar ca e umpic cam rece dar e ... distinsa. Dupa combinatia asta de culori imi place cea pe galben - portocaliu. Imi place la nebunie arcada aceea de flori care apare intr-o poza in spatele scaunelor mirilor. E superba. Precis am mai pus eu pe undeva pe aici (poate pe subiectele noastre DISPARUTE) nu prea sunt prietena cu baloanele asa ca ... in loc de inimioare sau verighete de baloane prefer arcada aceea. Minunata.

vivi
10.05.2007, 21:40:40
Wawww, ce de poze. Sala arata super fain. Acuma sa ma dau si eu cu parerea in ceea ce priveste culoarea: preferata mea ca si coloristica e combinatia de argintiu cu verde. Intradevar ca e umpic cam rece dar e ... distinsa. Dupa combinatia asta de culori imi place cea pe galben - portocaliu. Imi place la nebunie arcada aceea de flori care apare intr-o poza in spatele scaunelor mirilor. E superba. Precis am mai pus eu pe undeva pe aici (poate pe subiectele noastre DISPARUTE) nu prea sunt prietena cu baloanele asa ca ... in loc de inimioare sau verighete de baloane prefer arcada aceea. Minunata.
Si mie arcada mi-a placut. Oricum nunta va fi pe alb cu verde.

ryana
10.05.2007, 21:49:21
Si eu m-am inspirat de la o nunta unde am vazut in spatele mirilor (pe perete) o inima facuta din flori naturale pe suport de fier forjat cu tulle. Arata superb, acuma sunt curioasa ce pret o sa-mi dea cei de la aranjamentele florale pentru asemenea capodopera.

vivi
10.05.2007, 21:52:56
Si eu m-am inspirat de la o nunta unde am vazut in spatele mirilor (pe perete) o inima facuta din flori naturale pe suport de fier forjat cu tulle. Arata superb, acuma sunt curioasa ce pret o sa-mi dea cei de la aranjamentele florale pentru asemenea capodopera.
Eu am vazut o inima din asta facuta din 2 buc de tzeava henco pe care probabil ca au fost puse florile, si eu sunt curioasa. Dar daca pretzul nu e Ok nu vad ce te impiedica sa o faci tu.

cinezee
11.05.2007, 12:59:33
si eu ma gandeam la asta. cred ca cinezee se refera la deco cu galben eu la aia cu verde ;)

desigur ca yo ma refeream la galben ..ca e culoare calda si e o palcere sa il privesti ;));))

cinezee
11.05.2007, 13:02:36
lumeee nouaaa aitana..ce faci ?!

alexandradinu
11.05.2007, 17:30:46

si la mine latara e padurea plina, daca vrea cineva ii le fac colet<:-P

aitana25
11.05.2007, 21:53:55
lumeee nouaaa aitana..ce faci ?!
M-am dezlipit putzin de licentza ca sa mai arunc un ochi pe miresici.. ca doar ma incadrez si eu (cel putin in spirit daca in practica nu am timp) la categirua asta :D

alexandradinu
14.05.2007, 11:11:52

vreau si eu acest site.... daca se poate:">

alexandradinu
14.05.2007, 11:19:40
parerea mea este ca la idei sunt pe forumul asta e imposibil sa nu iti vina ceva idei fara sa apelezi la firme care te usca de bani.....plus ca tot ce iei iei in chirie.....si le platesti mai scump
asa....chiar daca iesi la acelasi pret ...dupa nunta iti raman tie...pot sa ii dai la mama soacra....sa vezi ce se bucura....si o pastreaza 20 de ani de acum inainte.;-)
eu aveam o obsesie cu covor rosu.......cand mi-au spus pretul :gen_07: . apoi am gasit covorul la acelasi pret in magazin...si imi ramane mie...poate il inchiriez eu mai departe.....
nu???
in cel mai rau caz....il duc la seini si il pun din drum pana in casa....sa ma simt bine cand merg la socrii......:))

vreau si eu covor roosu.......zi-mi si mie din ce e ,de unde l-ai cumparat ,cat ai dat pe el .... te rooooooog

alexandradinu
14.05.2007, 11:35:27
Viviana,daca ne poti spune si noua din ce material ai facut casuta...:*

ankiss20
14.05.2007, 15:51:27
vreau si eu covor roosu.......zi-mi si mie din ce e ,de unde l-ai cumparat ,cat ai dat pe el .... te rooooooog
inca nu l-am cumparat...mai stau pe ganduri.
e la 120.000/metru liniar... are 3 m latime. e ca si mocheta aia pt trafic ce se lipeste in birouri.doar ca e rosu-rosu.
eu l-am gasit la un magazin mare de covoare in baia mare. pana la pitesti sunt 486 km. am fost eu in weekend.;))

cinezee
15.05.2007, 02:13:42
M-am dezlipit putzin de licentza ca sa mai arunc un ochi pe miresici.. ca doar ma incadrez si eu (cel putin in spirit daca in practica nu am timp) la categirua asta :D

cat mai ai cu licenta ...?!:-s

alexandradinu..vivi..nu prea mai intra pe topice

alexandradinu
15.05.2007, 14:21:57
mersi pentru informare,dar parca ieri a intrat ,am vazut eu..... sau am luat-o razna:-$

alexandradinu
15.05.2007, 14:23:17
inca nu l-am cumparat...mai stau pe ganduri.
e la 120.000/metru liniar... are 3 m latime. e ca si mocheta aia pt trafic ce se lipeste in birouri.doar ca e rosu-rosu.
eu l-am gasit la un magazin mare de covoare in baia mare. pana la pitesti sunt 486 km. am fost eu in weekend.;))

eu la banii astia nu as sta pe ganduri... dar e adevarat ca nu prea mai ceface apoi cu el, ba il pui pe jos pe undeva ... ori iti faci birou\:D/

ankiss20
15.05.2007, 23:19:31
eu la banii astia nu as sta pe ganduri... dar e adevarat ca nu prea mai ceface apoi cu el, ba il pui pe jos pe undeva ... ori iti faci birou\:D/
ba am ce face cu el.
fie il dau mai departe in chirie fie il sun la casa la mama ...sta la 30 de km de oras.....o sun sa puna covoru rosu cand ajungem pe la ea.
;))

miti
16.05.2007, 01:01:31
............................

Fluturas
16.05.2007, 08:45:34

hehe, ce frumos arata !!!

ankiss20
17.05.2007, 13:47:34
intrebare: domnul si doamna Sampanie au stat pe masa mirilor sau au sosit pe masa cu tortul???
ca si eu i-am invitat la nunta noastra.:-p
dar nu stiu unde sa-i asez sa se vada mai bine...sa se simta si ei bine.

miti
17.05.2007, 23:19:34
intrebare: domnul si doamna Sampanie au stat pe masa mirilor sau au sosit pe masa cu tortul???
ca si eu i-am invitat la nunta noastra.:-p
dar nu stiu unde sa-i asez sa se vada mai bine...sa se simta si ei bine.

noi i am pus de la inceput....
adica....

miti
17.05.2007, 23:20:33
noi i am pus de la inceput....
adica....
bine am schimbat sampania cand s a terminat!:D

desdemone
19.05.2007, 18:45:26
miti am vazut ca ai avut husele pe bordeaux sau ma insel?!!!Eu nu stiu sigur daca resto meu are asa ceva?! si ma gandesc sa le iau de la o firma si nu stiu daca bordeaux este o culoare greu de gasit la huse sau nu...

miti
19.05.2007, 19:50:10
miti am vazut ca ai avut husele pe bordeaux sau ma insel?!!!Eu nu stiu sigur daca resto meu are asa ceva?! si ma gandesc sa le iau de la o firma si nu stiu daca bordeaux este o culoare greu de gasit la huse sau nu...

le avea restaurantul....
daca nu gasesti....ce sa zic?
dar trebuie sa gasesti in bm....

vivi
19.05.2007, 20:14:16
Eu am discutat cu 2 firme si amandoua aveau pe bordo.

desdemone
20.05.2007, 00:36:18
merci fetelor pentru informatie,.......... caci dupa ce le-am innebunit ( prin intermediul mamei mele caci eu cu gura la tel) pe alea de la ceconii cu invitatii imprimate bordeaux...........Sa speram ca va iesi asa cum vreau eu

desdemone
20.05.2007, 22:42:47
uitati ca pe asta am putut sa o atasez!!! va prezint casutza noastra de bani!!!!Nu stiu daca voua va place dar eu o iubesc, este inalta de 80cm

desdemone
20.05.2007, 22:53:08
tot azi am mai batut magazinele si am mai cheltuit ceva bani pe tot felul de chestiore mici care costa mult si.....fara mare importantza pentru altii: meniuri; funde, ruban mai multe dimensiuni, tulle de mai multe dimensiuni, etc..... ca nu mai stiu : Toate Ivoire - Bordeaux!!! Am cumparat niste funde asa de faine auto-colante, gata facute....
Credeti ca-mi ajung 20 meniuri la 80 pers?
Este asa de nasol sa cumperi chestiile acestea ca nu stii ce-ti trebuie exat si in cata cantitate!!!
cand am vrut sa ma duc in alt maga sa-mi mai cumpar pt masini, miroi, si marturii , era deja inchis, las ca nu intra zilele in sac!
Apropos, Vivi am vazut atat de frumoase accesorii pe motivul care voi il aveti , "Tournesol"( Floarea Soarelui), ca m-am gandit la voi!!!!
Apoi ryana , fluturi ce sa-ti povestesc caci sunt in toate magazinele....

as vrea sa atasez ce am cumparat dar am impresia caci aparatul meu de 7.1 megapixeli face ca poza sa aibe o dimensiune prea mare si NU LE POT ATASA!!!! M-am gandit ca o sa fac un dosar cu poze separat si o sa-l fac public pe net!!!!

vivi
20.05.2007, 23:08:42
Fetelor, pun si eu aici o intrebare: Ce-ar fi sa ne intalnim si noi dupa exemplul celor din alte orashe?

desdemone
20.05.2007, 23:49:33
Fetelor, pun si eu aici o intrebare: Ce-ar fi sa ne intalnim si noi dupa exemplul celor din alte orashe?
Cand vrei tu dupa 9 iulie....;-)

ryana
21.05.2007, 08:48:05

Eu sunt super de acord, cand vreti voi.

little_mouse
21.05.2007, 10:34:12
Hello.Cand am fost mireasa nu m-am logat pe site-uri dar acuma imi aduc aminte cu placere de nunta noastra.Imediat de face anul.Decoratiuni numai din flori am avut si nou si le-am facut la armizo design.Nu mi-am dorit altceva asa ca a fost destul de scump.dar a meritat.

ryana
21.05.2007, 11:13:09
tot azi am mai batut magazinele si am mai cheltuit ceva bani pe tot felul de chestiore mici care costa mult si.....fara mare importantza pentru altii: meniuri; funde, ruban mai multe dimensiuni, tulle de mai multe dimensiuni, etc..... ca nu mai stiu : Toate Ivoire - Bordeaux!!! Am cumparat niste funde asa de faine auto-colante, gata facute....
Credeti ca-mi ajung 20 meniuri la 80 pers?
Este asa de nasol sa cumperi chestiile acestea ca nu stii ce-ti trebuie exat si in cata cantitate!!!
cand am vrut sa ma duc in alt maga sa-mi mai cumpar pt masini, miroi, si marturii , era deja inchis, las ca nu intra zilele in sac!
Apropos, Vivi am vazut atat de frumoase accesorii pe motivul care voi il aveti , "Tournesol"( Floarea Soarelui), ca m-am gandit la voi!!!!
Apoi ryana , fluturi ce sa-ti povestesc caci sunt in toate magazinele....

as vrea sa atasez ce am cumparat dar am impresia caci aparatul meu de 7.1 megapixeli face ca poza sa aibe o dimensiune prea mare si NU LE POT ATASA!!!! M-am gandit ca o sa fac un dosar cu poze separat si o sa-l fac public pe net!!!!

Si eu am cheltuit o gramada de bani pe tot felul de chestioare si prostioare :). Am ajuns la concluzia ca nu multa lume o sa bage de seama de existenta lor prin sala dar ..... pe mine ma fac sa ma simt bine si imi fac placere asa ca ..... o sa continui desavarsirea operei asa cum o vad eu in mintea mea. Sambata asta am fost la nunta in acelasi restaurant unde facem si noi si .... spre surprinderea mea viitorul sot a observat foarte consternat ca ..... nu au sala deloc impodobita (in afara de aranjament floral micutz si discret pe fiecare masa de ~20 persoane) nici macar masa mirilor nu era evidentziata prin nimic. M-am gandit ca asa cum a observat el lipsa aranjarii o sa observe si altzii existenta lor la noi la nunta. Eu sunt de parerea ca atata timp cat tie iti face placere, indiferent cat cheltui - dar fara depasirea bugetului, de ce sa nu o faci.

desdemone
21.05.2007, 14:02:58
Si eu am cheltuit o gramada de bani pe tot felul de chestioare si prostioare :). Am ajuns la concluzia ca nu multa lume o sa bage de seama de existenta lor prin sala dar ..... pe mine ma fac sa ma simt bine si imi fac placere asa ca ..... o sa continui desavarsirea operei asa cum o vad eu in mintea mea. Sambata asta am fost la nunta in acelasi restaurant unde facem si noi si .... spre surprinderea mea viitorul sot a observat foarte consternat ca ..... nu au sala deloc impodobita (in afara de aranjament floral micutz si discret pe fiecare masa de ~20 persoane) nici macar masa mirilor nu era evidentziata prin nimic. M-am gandit ca asa cum a observat el lipsa aranjarii o sa observe si altzii existenta lor la noi la nunta. Eu sunt de parerea ca atata timp cat tie iti face placere, indiferent cat cheltui - dar fara depasirea bugetului, de ce sa nu o faci.
Problema mea nu e cu cumparatul , e ca cine va avea timp sa le faca avand in vedere ca noi avem nunta de zi!!!! In fiecare dimi ma trezesc si-mi zic ca poate ar fi mai bine sa angajez o agnetie care sa se ocupe, apoi imi aud famila care imi spune ca o sa ne descurcam noi, o sa confiez la fiecare o sarcina si apoi o sa fie bine..... dar iar ma intorc si spun ca fetele mele zic asta dar cat is de coconete nici nu stiu daca vor mai avea timp de altceva in afara sa se faca frumoase..... si cand le spun ca eu sunt prima la lorand s de restul nu ma intere..... le cam enerveaza!!!!

ryana
21.05.2007, 15:13:14
Problema mea nu e cu cumparatul , e ca cine va avea timp sa le faca avand in vedere ca noi avem nunta de zi!!!! In fiecare dimi ma trezesc si-mi zic ca poate ar fi mai bine sa angajez o agnetie care sa se ocupe, apoi imi aud famila care imi spune ca o sa ne descurcam noi, o sa confiez la fiecare o sarcina si apoi o sa fie bine..... dar iar ma intorc si spun ca fetele mele zic asta dar cat is de coconete nici nu stiu daca vor mai avea timp de altceva in afara sa se faca frumoase..... si cand le spun ca eu sunt prima la lorand s de restul nu ma intere..... le cam enerveaza!!!!

Daca nu eram in luna de miere, te ajutam eu cu cea mai mare placere. Ma pricep si imi si face placere sa fac decoratiuni dar ..... suntem plecati in luna de miere.

desdemone
21.05.2007, 15:28:42
Daca nu eram in luna de miere, te ajutam eu cu cea mai mare placere. Ma pricep si imi si face placere sa fac decoratiuni dar ..... suntem plecati in luna de miere.
Esti o scumpa merci mult!!! Las ca tot o sa ne descurcam noi cumva.... am trecut noi si prin mai greau in viata asta!!!
In timp ce o sa ne dam tot interesul sa facem super o s am gandesc ce bine te bronzezi tu pe litoralul spaniol... daca nu ma insel!!!>:D<

ankiss20
21.05.2007, 15:51:33
ryana unde mergi in luna de miere??
ai luat prin agentie sau separat??
acum m-a apucat disperarea cu luna de miere
:D

ryana
03.07.2007, 19:16:43
ryana unde mergi in luna de miere??
ai luat prin agentie sau separat??
acum m-a apucat disperarea cu luna de miere
:D

Draga mea, daca iti mai aduci aminte ti-am spus ca tot concediul (luna de miere) ni l-am organizat pe internet. Adica: rezervari la hotel pe Costa Brava - LLoret de Mar pe www.booking.com, bilete de avion pe pagina web a comaniei aeriene cu care zburam: www.wizzair.com si www.clickair.com
Rezervarea pentru o noapte in barcelona la fel de pe net pe www.atrapalo.com si tot asa. Intinerariile si tot ceea ce tine de puncte de atractie, locuri de vizitat, mijloace de transport, transferuri aeroport - hotel si retul ..... toate pe net. Am eu o flebetze cu netul asta ca daca as putea l-as pune sa-mi faca si de mancare la sotzul, dar pentru moment nu se poate ... poate pe viitor. Ce mai, daca rochia mi-am luat-o de pe net .....

ryana
03.07.2007, 19:21:06
Daca tot suntem la subiectul decoratiuni trebuie sa imartasesc cu voi minunatiile de aranjamente florale care mi le-au facut cei de la Ikebana, cred ca numai in vis mai puteam vedea ceva mai frumos. In mod normal invitatzii cand pleaca de la nunta isi doresc prajituri, o felie de tort sau o marturie, ai mei toti au ochit aranjamentele florale si ma intrebau daca le dau unul (cel de pe masa lor). Au fost de vis, din 13 + cel de pe masa mirilor, am ramas cu 2 bucati din care unul trebuie sa vina cineva sa-l duca. Ce mai, un adevarat succes.

ankiss20
04.07.2007, 11:39:33
Daca tot suntem la subiectul decoratiuni trebuie sa imartasesc cu voi minunatiile de aranjamente florale care mi le-au facut cei de la Ikebana, cred ca numai in vis mai puteam vedea ceva mai frumos. In mod normal invitatzii cand pleaca de la nunta isi doresc prajituri, o felie de tort sau o marturie, ai mei toti au ochit aranjamentele florale si ma intrebau daca le dau unul (cel de pe masa lor). Au fost de vis, din 13 + cel de pe masa mirilor, am ramas cu 2 bucati din care unul trebuie sa vina cineva sa-l duca. Ce mai, un adevarat succes.
deci ai avut aranjamente florale pe fircare masa (o masa de cate persoane??)?? cate aranjamente
cat a fost sa total??
sa stie mireasa cum sa intocmeasca calculele
;))

ryana
05.07.2007, 09:20:06
deci ai avut aranjamente florale pe fircare masa (o masa de cate persoane??)?? cate aranjamente
cat a fost sa total??
sa stie mireasa cum sa intocmeasca calculele
;))

La o masa de 10-12 persoane am avut cate un aranjament floral superb. Am avut o singura masa de 23 de persoane la care s-au pus bineinteles 2 aranjamente. In total am avut 12 sau 13 aranjamente florale pentru mese si aranjamentul de pe masa mirilor care a fost de asemenea nemaipomenit. Abia astept sa am pozele ca sa vi le arat. Nu stiu cat a fost un aranjament pentru ca noi am platit: aranjamentele, lumanarile, cocardele (strutii din pieptul nasilor, parintilor, mirelui si fratilor+cumnati) aranjament sticla de tuica a starostelui+strut staroste plus ca am beneficiat de o reducere semnificativa. Cred ca pot spune cu aproximatie cam 50-55 Ron pe aranjament iar cel de la masa noastra cam 100 Ron. Buchetul meu a fost 150 Ron (cu reducere). Lumanarile habar nu am dar au fost mortale, sper sa le fii prins careva in poze ca nu le-am facut poze inainte.

ankiss20
05.07.2007, 11:52:20
La o masa de 10-12 persoane am avut cate un aranjament floral superb. Am avut o singura masa de 23 de persoane la care s-au pus bineinteles 2 aranjamente. In total am avut 12 sau 13 aranjamente florale pentru mese si aranjamentul de pe masa mirilor care a fost de asemenea nemaipomenit. Abia astept sa am pozele ca sa vi le arat. Nu stiu cat a fost un aranjament pentru ca noi am platit: aranjamentele, lumanarile, cocardele (strutii din pieptul nasilor, parintilor, mirelui si fratilor+cumnati) aranjament sticla de tuica a starostelui+strut staroste plus ca am beneficiat de o reducere semnificativa. Cred ca pot spune cu aproximatie cam 50-55 Ron pe aranjament iar cel de la masa noastra cam 100 Ron. Buchetul meu a fost 150 Ron (cu reducere). Lumanarile habar nu am dar au fost mortale, sper sa le fii prins careva in poze ca nu le-am facut poze inainte.
intrebare
aranjamentele florale au fost puse pe ceva suporti mai inalti sau direc pe masa??? daca pe suporti, erau de la carpati sau de la florarie?
daca pe masa.....nu ocupa prea mult loc??

ryana
05.07.2007, 13:30:36
intrebare
aranjamentele florale au fost puse pe ceva suporti mai inalti sau direc pe masa??? daca pe suporti, erau de la carpati sau de la florarie?
daca pe masa.....nu ocupa prea mult loc??

Aranjamentele au fost puse pe suporturi de la Carpati. Suporturile erau din sticla simpla sub forma de cupa. AU aratat foarte foarte bine pentru ca mesele fiind stil frantzuzesc (spatiu arhi suficient pe masa) trebuia sa le ridic umpic altfel era prea platizat totul. D-na de la Carpati ne-a dat un suport sa-l ducem la Ikebana sa vada marimea si asa au iesit exact la fix. A, uitam, aranjamentele au fost mai nonconformiste, au avut nu doar flori: anturium, trandafiri, crini, verdeata, au avut si fluturasi si plasa aurie. Ce mai, abia astept sa vad impresiile voastre cand o sa postez poze. Asa ma laud de parca eu le-as fii facut (de fapt eu am ajutat la creare cu idei)

ankiss20
05.07.2007, 13:52:05
Aranjamentele au fost puse pe suporturi de la Carpati. Suporturile erau din sticla simpla sub forma de cupa. AU aratat foarte foarte bine pentru ca mesele fiind stil frantzuzesc (spatiu arhi suficient pe masa) trebuia sa le ridic umpic altfel era prea platizat totul. D-na de la Carpati ne-a dat un suport sa-l ducem la Ikebana sa vada marimea si asa au iesit exact la fix. A, uitam, aranjamentele au fost mai nonconformiste, au avut nu doar flori: anturium, trandafiri, crini, verdeata, au avut si fluturasi si plasa aurie. Ce mai, abia astept sa vad impresiile voastre cand o sa postez poze. Asa ma laud de parca eu le-as fii facut (de fapt eu am ajutat la creare cu idei)
si noi suntem curioase de pozici
eu tocmai mi-am luat o tzeapa cu sfesnicele pe care trebuia sa pun aranjamentele.....si ACUM trebuie sa caut altele.
cam prost moment......dar ne scoatem noi cumva camasa.:)>-

ryana
05.07.2007, 15:01:16
si noi suntem curioase de pozici
eu tocmai mi-am luat o tzeapa cu sfesnicele pe care trebuia sa pun aranjamentele.....si ACUM trebuie sa caut altele.
cam prost moment......dar ne scoatem noi cumva camasa.:)>-

Cum asa??? Eu iti recomand sa recurgi la cele mai simple si ieftine suporturi pentru ca aranjamentul floral face tot si la o adica suportul il poti imbunatati cu o panglicutza, o sfoara sidefata, niste pietricele colorate sau petale artificiale. La Maramuresul mai exista sus partea de sticlarie unde cred ca am vazut cate ceva.

ankiss20
05.07.2007, 15:27:15
Cum asa??? Eu iti recomand sa recurgi la cele mai simple si ieftine suporturi pentru ca aranjamentul floral face tot si la o adica suportul il poti imbunatati cu o panglicutza, o sfoara sidefata, niste pietricele colorate sau petale artificiale. La Maramuresul mai exista sus partea de sticlarie unde cred ca am vazut cate ceva.
s-a facut o confuzie din partea agentiei cu care "lucrez".
mi-au spus ca imi inchiriaza sfesnice din fier forjat f dragalase la un pret bun.
am facut contractul si acum pe cand sa mi le dea sa le duc la cei care imi fac aranjamentele imi aduc altele, jumate mai mici.
si nu imi place nici modul in care au pus problema.
asa ca tre sa ma reorientez.
dar sincer nu mi-as cumpara.

desdemone
06.07.2007, 02:24:34

deci finalemente asa se numeste si in Romania...anthurium.....

ryana
06.07.2007, 08:53:41
deci finalemente asa se numeste si in Romania...anthurium.....

:)) Asa se numesc si se gasesc intr-o paleta destul de variata de culori. Ale mele au fost rosul acela aprins spre visiniu, am inteles ca mai sunt pe alb si un bordeaux mai inchis. De toate astea ar trebui sa te interesezi la florarie. Eu iti recomand Ikebana din tot sufletul (mergi pe Victoriei vis-a-vis de Electrica) si acolo este o doamna cu parul scurt si ochelari (studenta la pictura) care iti face niste lucruri de vis din flori.

Allyna
04.08.2007, 22:15:06
Super draguta ideea cu fluturii! :)>-

renata_cristina
05.08.2007, 22:32:25
Super draguta ideea cu fluturii! :)>-
da asa m-am gandit si eu sunt foarte frumoase,chiar am fost la acel magazin de curand si vreau sa va spun k au multe lucruri frumoase
ne-am luat deocamdata petale pt mese pe nuante de roz si crem;)) care vor fi frumos "imprastiate"pe mese

mihu
06.08.2007, 10:24:44
da asa m-am gandit si eu sunt foarte frumoase,chiar am fost la acel magazin de curand si vreau sa va spun k au multe lucruri frumoase
ne-am luat deocamdata petale pt mese pe nuante de roz si crem;)) care vor fi frumos "imprastiate"pe mese
La ikebana ai fost?
Sau la care?
Vreau sa fac un aranjament pt soacra mea de Sf Maria...dar sa-l fac eu ;;)

renata_cristina
06.08.2007, 10:31:02
La ikebana ai fost?
Sau la care?
Vreau sa fac un aranjament pt soacra mea de Sf Maria...dar sa-l fac eu ;;)
nu din pacate e-am luat de aici din londra,dar ar fi bine sa gasesc asa ceva si la noi in oras
atasez imediat si ceva poze\:D/

renata_cristina
06.08.2007, 10:40:23
sper sa se vada destul de clar si sa va placa:">

alexandradinu
07.08.2007, 13:20:16
ce sunt astea?... mie imi par a fi petale de trandafiri artificiale dar scrie pe eticheta confetii...<:-P
Lamureste-ne ce , cum de unde , cat?

ryana
08.08.2007, 09:29:27
ce sunt astea?... mie imi par a fi petale de trandafiri artificiale dar scrie pe eticheta confetii...<:-P

Vezi ca genul acesta de petale artificiale il poti cumpara si tu din Romania de pe dragees.fr (cu cei 3 w in fata). Fac livrare in romania chiar daca ti le trimit din franta. Eu mi-am cumparat pe bordeaux si ivoriu (am avut sala in bordeaux si auriu) plus ca gasesti tot felu de decoratiuni pe aceasta pagina, spor la rasfoit :)

renata_cristina
08.08.2007, 11:43:33
sunt petale de trandafiri si se gasesc in mai multe culori,eu le-am luat de aici din londra si au costat 19&pound;cutia
confetti se numeste magazinul si de aceea scrie pe eticheta,intra pe site-ul lor si ai sa vezi k au mai multe culori,se gasesc si in cutiute mai mici care costa 2&pound; parca:">

irinaene
29.08.2007, 09:26:34
Nu stiu daca sa ma bag sa cumpar eu singurica decotratiuni. Cine o sa se ocipe sa le aranjeze in ziua aia? Ca eu nu am cum nu? Voi cum ati facut? Cred ca as iesi mult mai ieftin pt ca am vazut ca la agentii te usuca de bani pt fiecare detaliu pe care il aduc.

ankiss20
29.08.2007, 12:15:06
Nu stiu daca sa ma bag sa cumpar eu singurica decotratiuni. Cine o sa se ocipe sa le aranjeze in ziua aia? Ca eu nu am cum nu? Voi cum ati facut? Cred ca as iesi mult mai ieftin pt ca am vazut ca la agentii te usuca de bani pt fiecare detaliu pe care il aduc.
hai sa razi cum am facut eu
eu sunt o zgarcita...recunosc....am tratat cu cei de la monmariaj pt husele de scaun, masa mirilor si ceva drapaje pe pereti. atat.
pe mese am cerut la central sa imi faca vazutze mici patrate cu flori simple...poate gasesc o poza sa vezi, astea mi le-au pus cei de la central.
printre vazele de flori am pus eu cu manuta mea sambata la ora 3.30 (restaurantul unde am facut noi e cam la 10-13 km de casa mea....in sacalaseni) ..am pus niste lumanari mici in suport bordo cumparate cand de la jysk cand de la kaufland (aprox 80 de bucatati in total ).
apoi impreuna cu 2 prieteni am legat din tavan niste globuri facute din flori naturale si verdeata multa.....foarte adevarate.....
si cu totul a iesit f f f f bine.
eu am procedat asa pentru nu am vrut sa deleg pe nimeni ca stiu ca sunt o carcotase si as fi gasit ceva sa nu imi placa...asa ca le-am pus eu toate.
a....
la intrare am pus un ....cum ii zice la ala pe care isi tin dirijorii partitura???....no..in fine..o chestie din aia , imbracata in tafta borbo, si ornata cu 2 funde mari din tull, am pus lista cu asezarea oamenilor la mese.
toata lumea a fost super incantata.;-)

ankiss20
29.08.2007, 12:16:00
toata lumea super incantata si mireasa obosita....nitel dar satisfacuta deoarece toate erau asa cum imi doream eu.
:-p

irinaene
30.08.2007, 15:55:21
toata lumea super incantata si mireasa obosita....nitel dar satisfacuta deoarece toate erau asa cum imi doream eu.
:-p
Woooooow! Felicitari! Eu nu ma prea vad in stare sa am si grija asta. O sa am atatea si atatia pe ap ca vreau sa ma degrevez de cat mai multe. Problema e ca imi place e scump si ce e ieftin...nu-mi place:)

ankiss20
30.08.2007, 15:56:52
Woooooow! Felicitari! Eu nu ma prea vad in stare sa am si grija asta. O sa am atatea si atatia pe ap ca vreau sa ma degrevez de cat mai multe. Problema e ca imi place e scump si ce e ieftin...nu-mi place:)
mee toooo
de aceea am prederat decat sa dau 3 euro pe 2 scortisoare legate cu panglica....sa le fac eu cu scortisoare cumparate din kaufland si panglica de la maramuresu
;))

desdemone
30.08.2007, 16:07:14
hai sa razi cum am facut eu
eu sunt o zgarcita...recunosc....am tratat cu cei de la monmariaj pt husele de scaun, masa mirilor si ceva drapaje pe pereti. atat.
pe mese am cerut la central sa imi faca vazutze mici patrate cu flori simple...poate gasesc o poza sa vezi, astea mi le-au pus cei de la central.
printre vazele de flori am pus eu cu manuta mea sambata la ora 3.30 (restaurantul unde am facut noi e cam la 10-13 km de casa mea....in sacalaseni) ..am pus niste lumanari mici in suport bordo cumparate cand de la jysk cand de la kaufland (aprox 80 de bucatati in total ).
apoi impreuna cu 2 prieteni am legat din tavan niste globuri facute din flori naturale si verdeata multa.....foarte adevarate.....
si cu totul a iesit f f f f bine.
eu am procedat asa pentru nu am vrut sa deleg pe nimeni ca stiu ca sunt o carcotase si as fi gasit ceva sa nu imi placa...asa ca le-am pus eu toate.
a....
la intrare am pus un ....cum ii zice la ala pe care isi tin dirijorii partitura???....no..in fine..o chestie din aia , imbracata in tafta borbo, si ornata cu 2 funde mari din tull, am pus lista cu asezarea oamenilor la mese.
toata lumea a fost super incantata.;-)
eu pot sa zic ca aranjarea la mese mi-a fost cel mai greu.....dar vreau sa va spun ca le-am potrivit asa de bine ca eu m-am mirat de mine/..... apoi le-am brifat pe d-soarele de onoare care se distingeau dintre invitati prin vestimentatia lor ( care iar a fost o batatie enorma de cap pt mine si umblta mai multa decat ppentru rochia mea) ..... ele au arajat dimineata place-cardurile la masa ( dupa instructiunile mele) si aveau lista de inviati si amplasamentul la mese, asa ca fiecare inviat cum ajungea la resaturant era insotit de frumoasele d-soare la locul sau..... multi au fost chiar interesati de d-soarele mele.....;-)

little_mouse
02.10.2007, 10:09:32
O gramda de idei interesante pe aici. Si eu o sa fac singura o parte din decoratiuni si anume cele pt. masini, iar in ceea ce priveste sala, un lucru stiu sigur: nu vreau baloane:) .
O in sfarsit vad ca mai sunt persoane hotarate in legatura cu baloanele.Iti dai seama ca anul trecut nici eu nu mi-am dorit si cei de la aranjamente au ramas cam mirati si mi-au aratat catalogul ca poate ma razgandesc.Dar nu m-am razgandit:-p .

ryana
02.10.2007, 19:05:35
La noi nici macar balonul acela mare cu multe baloane in el, care se sparge la valsul mirilor, nu a fost prezent (JUMBO). Eu am fost foarte pornita impotriva baloanelor. Am zis ca decat baloane la nunta, ma bine sala asa goala cum e ea de la mama ei.

Sotzul a fost cu totul de acord cu mine pentru ca si el e anti baloane asa ca..... am amenajat sala singura, cu decoratiuni cumparate de pe net si cu ajutorul celor de la Carpati si Ikebana.

Laura_sunrise
02.10.2007, 19:58:53
:)>- Sunt perfect de acord cu voi in ceea ce priveste baloanele, cu toate ca unii au ramas cam socati cand am spus ca eu NU vreau baloane!

ankiss20
03.10.2007, 16:20:39
si noi am spus NU baloanelor,....DAR ....mama socara nu s-a putut abtine sa nu isi impodobeasca toata casa cu baloane...#-o
desi i-am trimis decoratiuni.....si am rugat-o sa nu puna baloane....puteam face ceva??? am vazut doar in poze dupa nunta ce a "rezolvat"
dar sa vedeti ce mandra e ea cand vede pozele :"uite ce frumos arata casuta noastra ...plina de baloane"
:-"
bine ca nu stau cu ea.....;))

Laura_sunrise
03.10.2007, 19:37:01
si noi am spus NU baloanelor,....DAR ....mama socara nu s-a putut abtine sa nu isi impodobeasca toata casa cu baloane...#-o
desi i-am trimis decoratiuni.....si am rugat-o sa nu puna baloane....puteam face ceva??? am vazut doar in poze dupa nunta ce a "rezolvat"
dar sa vedeti ce mandra e ea cand vede pozele :"uite ce frumos arata casuta noastra ...plina de baloane"
:-"
bine ca nu stau cu ea.....;))
;)) Foarte tare, da' ce sa faci, majoritatea reactioneaza asa. Nu pot nsa conceapa cum vine aia nunta fara baloane =)) =)) =)) .

alexandradinu
04.10.2007, 10:51:24
Eu nu stiu de ce sunteti voi pornite asa de rau impotriva baloanelor caci eu cautand niste poze pt place-card-uri am dat de o poza cu prezentarea de rochii de mireasa de la sofitel 2007 si era o arcada de balaone fix pe scena... (imi pare rau ca nu am salvat-o dar m-am gandit direct la carcotasele de pe forum)deci mi-a trecut mie prin cap ca totusi nu sunt asa de demodate , deci ...:[email protected]

ryana
04.10.2007, 11:17:46
Eu nu stiu de ce sunteti voi pornite asa de rau impotriva baloanelor caci eu cautand niste poze pt place-card-uri am dat de o poza cu prezentarea de rochii de mireasa de la sofitel 2007 si era o arcada de balaone fix pe scena... (imi pare rau ca nu am salvat-o dar m-am gandit direct la carcotasele de pe forum)deci mi-a trecut mie prin cap ca totusi nu sunt asa de demodate , deci ...:[email protected]

Eu cred ca in cazul baloanelor nu tine de moda sau de tendinte, tine de gustul fiecaruia. Eu una sunt foarte pornita impotriva lor pentru ca mie personal mi se par foarte nepotrivite la o nunta plus ca atrag dupa ele un sport national care iti face parul maciuca: spartul de baloane la nunta. Comparand o arcada de baloane cu una de flori, fier forjat sau lemn ornate cu tulle, fara ezitare as alege una din ultimele doua pentru ca dau elegantza. Sincer, in momentul in care am inceput sa ma gandesc la decoratiunile pentru nunta noastra a fost ceva la unison cu sotzul meu: fara baloane, plus ca, nu m-am interest deloc care sunt tendintele in decoratiuni ci am facut totul dupa gustul nostru.

Laura_sunrise
06.10.2007, 00:35:08
Fetelor, voi cum aži decorat masinile?

mihu
06.10.2007, 13:55:55
Fetelor, voi cum aži decorat masinile?
Eu am avut un fel de V pe masini...ne-a dat cotet...era din flori artificiale si se prinde sub numar si pe portierele din fata...Dar acum arata mult mai bine flori naturale....

Laura_sunrise
06.10.2007, 15:21:59
Mie mi se pare foarte dragute funditele alea din tul, ma bate gandul sa incerc sa fac si eu.:-p

mihu
06.10.2007, 21:16:10
Chiar daca nu am ales inca restaurantul, deci nu stiu forma salii sau culorile predominante, m-am gandit la un posibil decor. In prima faza imi doream o tema cu rezonanta (mai ales dupa ce am vazut pozele postate de angelic la sectiunea nunti tematice), dar ulterior m-am razgandit orientandu-ma catre ceva natural, fara zorzoane, in care aranjamentele florale sa "faca atmosfera".
Atasez poze orientative...cea cu husele relevanta pt combinatia de culori (alb si lila mi se pare o alegere subtila, eleganta, placuta si usor de asortat cu lalelele roz-preferatele mele). A doua poza cred ca va fi un real model..imi place ideea vazei transparente legate cu funditza:-? .
Astept pareri, critici si sugestii!;-)

P.S Totodata daca stiti restaurante cu o capacitate de aprox. 150 persoane si care sa se potriveasca ca design cu culorile alese de mine nu ezitati sa imi spuneti...Daca nu, oricum sper ca pana la sfarsitul lunii sa am deja solutia...:[email protected]
Nu stiu ce rest ar fi pe nuantele astea...insa cred ca o sa iti fie destul de greu sa iti gasesti husele pt scaun de culoarea aia....cel mai bine ar fi sau sa le faci tu...sau sa vorbesti de pe acum cu cineva care ar putea sa isi faca...eu la nunta am vrut pe bordo...si nu am gasit decat putine....

Allyna
06.10.2007, 21:28:58
Nu stiu ce rest ar fi pe nuantele astea...insa cred ca o sa iti fie destul de greu sa iti gasesti husele pt scaun de culoarea aia....cel mai bine ar fi sau sa le faci tu...sau sa vorbesti de pe acum cu cineva care ar putea sa isi faca...eu la nunta am vrut pe bordo...si nu am gasit decat putine....

Ma asteptam sa fie destul de greu de gasit asa cum vreau pt ca nu am prea vazut nici eu, ce-i drept... In ultima instanta o sa le comand de pe site-ul de pe care am luat poza. Ca nu prea am abilitati sa le confectionez singura...Sunt la 4 roni bucata, dar macar sunt exact culoarea pe care o vreau. Oricum mai testez piata...:)>-

cinezee
06.10.2007, 23:23:02
Chiar daca nu am ales inca restaurantul, deci nu stiu forma salii sau culorile predominante, m-am gandit la un posibil decor. In prima faza imi doream o tema cu rezonanta (mai ales dupa ce am vazut pozele postate de angelic la sectiunea nunti tematice), dar ulterior m-am razgandit orientandu-ma catre ceva natural, fara zorzoane, in care aranjamentele florale sa "faca atmosfera".
Atasez poze orientative...cea cu husele relevanta pt combinatia de culori (alb si lila mi se pare o alegere subtila, eleganta, placuta si usor de asortat cu lalelele roz-preferatele mele). A doua poza cred ca va fi un real model..imi place ideea vazei transparente legate cu funditza:-? .
Astept pareri, critici si sugestii!;-)

P.S Totodata daca stiti restaurante cu o capacitate de aprox. 150 persoane si care sa se potriveasca ca design cu culorile alese de mine nu ezitati sa imi spuneti...Daca nu, oricum sper ca pana la sfarsitul lunii sa am deja solutia...:[email protected]

pe lila a avut o miresica( numele ei marinusca) de pe forum anul acesta

http://picasaweb.google.com/marinelaionescu/Nunta103/photo#5101243317217666146

uite cum a aVUT EA ..ca idee :)

Allyna
06.10.2007, 23:32:22
pe lila a avut o miresica( numele ei marinusca) de pe forum anul acesta

http://picasaweb.google.com/marinelaionescu/Nunta103/photo#5101243317217666146

uite cum a aVUT EA ..ca idee :)

Multumesc muuult!!!^:)^ >:D<
Imi place foarte mult decorul, combinatia de culori, accesoriile...si mireasa super dragutza;;)

cinezee
06.10.2007, 23:37:05
am vrut sa iti dau o idee .....

cauta in lista de utilizatori .....pe marinusca . dai un pm..iti va raspunde cu detaliile care ai nevoie

Allyna
07.10.2007, 12:20:12
am vrut sa iti dau o idee .....

cauta in lista de utilizatori .....pe marinusca . dai un pm..iti va raspunde cu detaliile care ai nevoie

Inca odata mii de multumiri!!!>:D< >:D< >:D<
Hai ca intru chiar acum sa o "caut"...

cinezee
07.10.2007, 12:32:14
Allyna ..am vazut ca esti din Bm ...e frumos acolo...cred ca ai putea lua niste idei de la ea sa le aplici si la tine ...chiar daca nu esti in bucuresti cum este ea ...

Sucess ! :)>-

miresicamica
19.11.2007, 13:51:24
Cred ca v-ati amuzat f tare=)) =))

miresicamica
19.11.2007, 13:52:27
De ce nu mai intrati pe site?
va rog miresici ajutati-ne si pe noi astea mici[-o< [-o< [-o< [-o<

miresicamica
19.11.2007, 13:54:20
:)) Sa o inviti la nunta si sa-i zici ca sta pe perdea. ;))
In sfarsit o miresica care nu e maritat<:-P
Cum te pregatesti de nunta;))
Astept sugestii,intrebari,sfaturi........................ ...............................................#-o

miresicamica
19.11.2007, 13:56:11
=)) E clar trebuie sa-ti deschizi afacerea ta=)) =)) =)) =))

mihu
19.11.2007, 14:03:18
De ce nu mai intrati pe site?
va rog miresici ajutati-ne si pe noi astea mici[-o< [-o< [-o< [-o<
LA vivi i s-a restrictionat accesul pe site...a inclacat regulamentul...
Iar babydeey...nu e din Baia Mare...
Oricum tu cum stai cu decoratiunile? Ai vb cu ceva firma sau te gadesti sa ti le faci tu?

cinezee
19.11.2007, 14:10:13
In sfarsit o miresica care nu e maritat<:-P
Cum te pregatesti de nunta;))
Astept sugestii,intrebari,sfaturi...........

pot sa ii dai mai bine si un mesaj privat si iti va raspundem ai repede ,Success !

mirunica
19.11.2007, 14:41:06
asa o sa vreau eu masina decorata

miresicamica
19.11.2007, 17:07:42
decoratiuni la mara si sala....
am pus si o poza cu buchetzelul meu de nasa...
Imi vine sa plang
Ce frumos ati aranjat sala:(( :(( :((

miresicamica
19.11.2007, 17:10:39
Duminica am primit si eu pachetul cu o parte dintre decoratiunile pentru nunta. Abia azi am reusit sa fac poze la cateva.

Acesta este un fel de album de amintiri in sensul ca in el o sa ne scrie cateva randuri invitatii pe parcursul nuntzii. O sa-l avem pus la usa la inceput si apoi in sala la o masa mai discreta unde o sa-l vada toata lumea. Arata ca un album de poze dar de fapt inauntru sunt niste coli cartonate albe.
Foarte draguta idee

Super frumoasa

Super dragut cu portocaliu
Eu nu stiu cum va fi ca sala noastra e vopsita in rosu-bordo:(( :(( :((

uitati ca pe asta am putut sa o atasez!!! va prezint casutza noastra de bani!!!!Nu stiu daca voua va place dar eu o iubesc, este inalta de 80cm
Super frumoasa cum ai facuto

LA vivi i s-a restrictionat accesul pe site...a inclacat regulamentul...
Iar babydeey...nu e din Baia Mare...
Oricum tu cum stai cu decoratiunile? Ai vb cu ceva firma sau te gadesti sa ti le faci tu?
Inca nu stiu,ma gandeam ca poate ma ajutati cu niste idei
Sala e zugravita in rosu-bordo si nu stiu cum sa o decorez in afara de rosu-bordo:-s :-s :-s

BELLISIMA
28.11.2007, 16:48:51
Super dragut cu portocaliu
Eu nu stiu cum va fi ca sala noastra e vopsita in rosu-bordo:(( :(( :((
si eu vreau tot pe portocaliu si alb sa fac decoratiunile;-)

ryana
29.11.2007, 08:51:13
Inca nu stiu,ma gandeam ca poate ma ajutati cu niste idei
Sala e zugravita in rosu-bordo si nu stiu cum sa o decorez in afara de rosu-bordo:-s :-s :-s

Daca sala iti este pe rosu - bordeaux, poti merge pe un auriu pal sau combinatie intre bordeaux si auriu (in cazul asta poate fi mai pronuntat). Noi sala am decorat-o pe bordeaux cu auriu chiar daca sala de la carpati nu e vopsita in nici una din culorile astea ci peretii sunt tapetati cu lemn. Noua ne-a placut mult cum a iesit.

miresicamica
29.11.2007, 09:26:27
Daca sala iti este pe rosu - bordeaux, poti merge pe un auriu pal sau combinatie intre bordeaux si auriu (in cazul asta poate fi mai pronuntat). Noi sala am decorat-o pe bordeaux cu auriu chiar daca sala de la carpati nu e vopsita in nici una din culorile astea ci peretii sunt tapetati cu lemn. Noua ne-a placut mult cum a iesit.
Si eu m-am gandit ca ar iesi o combinatie draguta intre bordo si auriu.Mersi
Apropo am reusit sa imi realizez invitatiile inca nu sunt in punctul final dar sunt superbe.Mersi de incurajari si sfaturi:*

BELLISIMA
29.11.2007, 12:00:07
Apropo am reusit sa imi realizez invitatiile inca nu sunt in punctul final dar sunt superbe.Mersi de incurajari si sfaturi:*
Vrem sa le vedem si noi;)) ;)) ;)) ;)) [-o<

mihu
30.11.2007, 18:16:14
poze;;) poze;;) poze;;) poze;;)

ryana
08.02.2008, 09:04:45
Nu pot sa nu-mi dau si eu cu parerea.Fara intentie rea dar sunt convinsa ca in locul acelei inimi din voal de la nunta ryanei arata mult mai bine o inima din baloane, dar fiecare cu gusturile ei .Eu una imi imaginez de fiecare data cand o miresica este contra baloanelor ca va avea o sala aranjata cu flori,voaluri si mult bun gust dar din pacate nu vad nici baloane dar nici eleganta de care tot vorbesc unele miresici care sunt impotriva baloanelor.Incerc sa trimit niste poze cu baloane.Sunt din Sibiu asa ca nu vreau sa va conving sa puneti baloane sau sa credeti ca fac reclama.

Arata mult mai bine o inima din baloane intradevar doar ca .... noi nu am vrut baloane. Iar inima aceea de voal am facut-o cu cateva ore inainte de a incepe nunta, ceva de genul: intre coafor si imbracat. Asa ca ...... nu am putut cere prea mult de la un lucru facut .... in ultimul moment.
In ceea ce priveste aranjarea salii cu bun gust precum spui, aici esti doarte subiectiva pentru ca iei ca etalon de comparare gusturile tale .... ceea ce nu poti generaliza la toate miresicile.

Sa stii ca nu doar in ceea ce priveste nunta, ci in general, fiecare isi realizeaza un anumit lucru dupa propria placere dar asta nu inseamna ca nu e de bun gust. Poate pentru aceea persoana este cel mai frumos lucru pe care l-a realizat.

pbrigi2002
18.02.2008, 18:34:37
Buna fetelor nu ati fost niciuna la targul de nunti weekndul asta?

Candia
18.02.2008, 20:19:36
Buna fetelor nu ati fost niciuna la targul de nunti weekndul asta?
Salut! Am fost eu =D>

miresicamica
04.03.2008, 13:29:53
Fetelor voi stiti unde se gaseste in Baia Mare "masina de baloane",am vazut vorbindu-se pe forum de o masina care face balonase din sapun,dar nu pateaza,Mi-e care mi-ar placea sa cada peste mine balonase in timp ce dansam valsul,ca practic doar pentru momentul acela este.

miti
04.03.2008, 13:33:09
Fetelor voi stiti unde se gaseste in Baia Mare "masina de baloane",am vazut vorbindu-se pe forum de o masina care face balonase din sapun,dar nu pateaza,Mi-e care mi-ar placea sa cada peste mine balonase in timp ce dansam valsul,ca practic doar pentru momentul acela este.

nu cred ca are rost sa deschizi topice diferite..
cu fiecare din ultimele doua puteai sa te incadrezi.. undeva...
subiect cu staroste este...iar cu masina de balone se putea integra pe undeva

Candia
28.03.2008, 18:40:31
Fetele, aveti poze de la nunti pe alb-rosu, sau macar poze cu nunti de la Carpati (vreau sa vad cum e aranjata sala)?

Allyna
29.03.2008, 19:46:26
Am o interbare: La biserica, aranjamentul de pe bancute se ia jos imediat dupa oficierea casatoriei? Daca sunt 2 sau 3 nunti si fiecare mireasa isi doreste un anume aranjament sau colaboreaza fiecare cu cate o firma? Cum se procedeaza?

Allyna
29.03.2008, 19:50:48
Fetele, aveti poze de la nunti pe alb-rosu, sau macar poze cu nunti de la Carpati (vreau sa vad cum e aranjata sala)?

Poze de pe net...

Candia
29.03.2008, 22:33:14
Poze de pe net...
Multumesc, Allyna!

BELLISIMA
29.05.2008, 13:35:33
In sfarsit am rezolvat si noi cu aranjatul salii,si nu va fi pe portocaliu,cum vroiam initial,ci pe auriu,pt ca tocmai s-a renovat restaurantul si s-a zugravit pe auriu si mov,deci portocaliul nu mai are loc nicicum.

mihu
29.05.2008, 20:26:01
In sfarsit am rezolvat si noi cu aranjatul salii,si nu va fi pe portocaliu,cum vroiam initial,ci pe auriu,pt ca tocmai s-a renovat restaurantul si s-a zugravit pe auriu si mov,deci portocaliul nu mai are loc nicicum.
Tu la care restaurant faci?

BELLISIMA
30.05.2008, 17:38:34
Tu la care restaurant faci?La Marul de aur

Candia
30.05.2008, 22:03:30
La Marul de aur
Bellisima, noi mergem in 7 iunie la o nunta la Marul de Aur. Daca vrei pareri, cu tot dragul!>:D<

BELLISIMA
31.05.2008, 11:45:30
Bellisima, noi mergem in 7 iunie la o nunta la Marul de Aur. Daca vrei pareri, cu tot dragul!>:D<Abia astept;)).Eu am fost acolo la o nunta acu 2 ani si sincer atunci nu eram interesata de amanunte.Sa ai distractie la nunta si abia astept pareri noi>:D<

Candia
08.06.2008, 21:55:07
Abia astept;)).Eu am fost acolo la o nunta acu 2 ani si sincer atunci nu eram interesata de amanunte.Sa ai distractie la nunta si abia astept pareri noi>:D<
Bellisima, revin cu amanunte.
La nunta de la Marul de Aur am stat cam 2 ore, ca am mai mers la o nunta la Millenium. Ce sa spun...sala arata foarte, foarte bine; acuma depinde cate persoane vei avea invitate pentru ca nunta de care vb. avea cam 250 persoane si cred ca la 80 pers. ar fi cam pustiu...

Nu am servit din mancare, dar am vazut ca arata bine iar ospatarii se miscau de colo-colo si se vedea ca-si dau interesul.
Daca mai ai alte intrebari, te rog sa-mi dai de veste.>:D< >:D< >:D<

BELLISIMA
09.06.2008, 13:45:10
La nunta de la Marul de Aur am stat cam 2 ore, ca am mai mers la o nunta la Millenium. Ce sa spun...sala arata foarte, foarte bine; acuma depinde cate persoane vei avea invitate pentru ca nunta de care vb. avea cam 250 persoane si cred ca la 80 pers. ar fi cam pustiu...

Nu am servit din mancare, dar am vazut ca arata bine iar ospatarii se miscau de colo-colo si se vedea ca-si dau interesul.
Daca mai ai alte intrebari, te rog sa-mi dai de veste.>:D< >:D< >:D<
Multumesc pt informatii.Invitati o sa avem si noi cam 250-270,deci nu-i problema,stiu ca-i foarte mare sala,mi-a zis doamna de acolo ca a avut nunti si de 400 de pers si nu face nunti mai mici de 200-180 de persoane.

BELLISIMA
09.06.2008, 13:48:11

Daca mai ai alte intrebari, te rog sa-mi dai de veste.>:D< >:D< >:D<Inca ceva,am uitat sa te intreb,ce culoare erau aranjamentele in sala,husele,ca eu vreau pe auriu si nu stiu cum o sa arate?:*

Candia
09.06.2008, 15:45:28
Inca ceva,am uitat sa te intreb,ce culoare erau aranjamentele in sala,husele,ca eu vreau pe auriu si nu stiu cum o sa arate?:*
A fost totul pe auriu si aratat ffff bine!

ankutza
11.06.2008, 11:44:37
(:| Pe SM nu gasesc miresici...va suparati daca trisez si vin la voi???:-$ :-$ :-$
Oricum la urma urmei, si prin BM o sa caut accesoriile pt nunta. O intrebare cunoasteti vreo agentie? ;;)

Candia
11.06.2008, 15:42:52
(:| Pe SM nu gasesc miresici...va suparati daca trisez si vin la voi???:-$ :-$ :-$
Oricum la urma urmei, si prin BM o sa caut accesoriile pt nunta. O intrebare cunoasteti vreo agentie? ;;)
Te pot ajuta eu, iti trimit PM.
>:D<

ankutza
12.06.2008, 11:49:54
Te pot ajuta eu, iti trimit PM.
>:D<

Mersi' de pm.... apropo' tu cum stai cu prgatirile?;)) ;))

Candia
12.06.2008, 23:10:50
Mersi' de pm.... apropo' tu cum stai cu prgatirile?;)) ;))
Sper ca ai reusit sa vezi pozele.:D
Noi stam foarte, foarte bine cu pregatirile:am dat avans cam peste tot (mai putin la deco-asta va fi in ianuarie) la sala, formatie, Dj, foto-video, staroste. In plus, ne-au sosit verighetele#:-S
Ne placem sa facem totul din timp. Stim foarte bine ce ne dorim\:D/
Voi cum stati?

alexandradinu
14.06.2008, 09:00:58
Nu aveti din intamplare un voucher Agnes Toma , pleaseeee , sa mi-l dati mie?>:D<

ankutza
17.06.2008, 14:04:58
Sper ca ai reusit sa vezi pozele.:D
Noi stam foarte, foarte bine cu pregatirile:am dat avans cam peste tot (mai putin la deco-asta va fi in ianuarie) la sala, formatie, Dj, foto-video, staroste. In plus, ne-au sosit verighetele#:-S
Ne placem sa facem totul din timp. Stim foarte bine ce ne dorim\:D/
Voi cum stati?

Avem doar sala...pt restul asteptam luna august, cand mergem in RO! Oricum mai avem timp ...si sunt genul care trebuie "sa vada cu ochishorii ei" ....:-p