PDA

Versiunea completa : President 5

elenush1986
02.04.2011, 23:08:08
Mai este cineva care face nunta la President 5 ?

elenush1986
11.04.2011, 19:36:12
este in curs de constructie :) , va fi gata anul asta la sf lui iulie. Este exact langa president 4, si Magda ne-a spus ca o sa fie mai frumos decat President 4 ....noi am incheiat deja contract .

elenush1986
26.06.2011, 18:28:17
buna, in sfarsit raspunde cineva, incepusem sa imi fac grij ca nu mai face nimeni nunta la prsident 5 :).

nu m-am mai gandit la altceva , am dat avans , stim care e resturantul si atat ..:)
Noi locuim in bucuresti si ne-a zis cineva ca sunt pe la jumatate cu constructia localului, tu stii mai multe ?

ruxandra11
02.07.2011, 17:15:47
Am inteles ca pe 20 august o sa fie gata. Doamna Magda ne-a invitat sa-l vedem dupa aceasta data.

elenush1986
03.07.2011, 18:57:19
eu am fost sa-l vad azi , arata foarte frumos de afara, e un pod peste piscina, si au pus si stalpisorii aia de lumina.inauntru nu am putut intra , inca se lucreaza :)

elenush1986
31.07.2011, 11:57:21
Am inteles ca pe 20 august o sa fie gata. Doamna Magda ne-a invitat sa-l vedem dupa aceasta data.

da mie mi-a spus la fel, am inteles ca pe 24 este prima nunta acolo , cred ca miresica aia o sa cam fie vizitata :)as trece putin pe acolo sa vad cum e prima nunta .

ruxandra11
31.07.2011, 22:32:53
Vineri am trecut prin fata restaurantului si asa in fuga masinii mi-a parut cam mic, dar sper ca m-am inselat.
Oricum l-au ridicat, dar cred ca mai au de lucrat in interior. Banuiesc ca pe 21 august este prima nunta.

elenush1986
01.08.2011, 09:47:47
Da, scuze pe 20 mai degraba nu pe 24 :) . Eu l-am vazut de aproape , si mi se pare destul de mare , adica mie mi-a zis magda ca este ok pt 200 de oameni ...in cazul meu pt 160 este perfect .

ruxandra11
01.08.2011, 20:12:24
Si noi tot in jur de 160 de persoane vom avea. Inseamna ca m-am inselat isi ma bucur:)

NAlinaGabriela
03.08.2011, 20:43:54
Buna,
Eu am dat avansul pentru 9 iunie 2012, President 5. M-am bucurat foarte mult cand am vazut ca ringul de dans este la fel de mare ca la President 4. Arata superb si cred ca am facut cea mai buna alegere. Abia astept sa-l vad aranjat.

elenush1986
04.08.2011, 20:49:32
buna, dar l-ai vazut si inauntru ? este aranjat ?

NAlinaGabriela
07.08.2011, 12:25:25
am fost zilele trecute si am si intrat. A iesit frumos, insa mie nu prea mi-a placut mocheta. Nu e urata dar mi-a dat toate planurile peste cap. Eu vroiam o nunta tematica alb-rosu, de la marturii si invitatii pana la aranjamentele florale. Mocheta este un lila combinat cu negru si iese foarte mult in evidenta. Deci va trebui sa ma reorientez. Asta este. Mesele si scaunele nu erau aduse, insa am vazut fetele de masa care sunt elegante:un negru cu alb. De asemenea pusesera si voalul de deasupra, de fapt doar la jumatate din restaurant. Cam atat pot sa va spun. A mai fost cineva acolo?

iuliana87
14.08.2011, 13:50:16
Fetelor daca puteti sa ma ajutati si pe min e mi-ar fi de mare folos.Cat ar costa un meniu la president 5 si daca am mai putin de 200 de persoane se poate inchiria?Eu nu am mai fost la nunti de ceva timp si nici la meniuri nu prea ma pricep...sunt chiar praf..!!!!

elenush1986
14.08.2011, 19:30:06
Fetelor daca puteti sa ma ajutati si pe min e mi-ar fi de mare folos.Cat ar costa un meniu la president 5 si daca am mai putin de 200 de persoane se poate inchiria?Eu nu am mai fost la nunti de ceva timp si nici la meniuri nu prea ma pricep...sunt chiar praf..!!!!

noua ne-a spus ca pt 2012 meniul este 190-200 -mancare si 2 cafele. eu nu cred ca intra mai mult de 200 de oameni in president 5 , asa ne-a spus magnda si asa credem si noi dupa ce am vazut cum arata .

elenush1986
14.08.2011, 19:32:21
am fost zilele trecute si am si intrat. A iesit frumos, insa mie nu prea mi-a placut mocheta. Nu e urata dar mi-a dat toate planurile peste cap. Eu vroiam o nunta tematica alb-rosu, de la marturii si invitatii pana la aranjamentele florale. Mocheta este un lila combinat cu negru si iese foarte mult in evidenta. Deci va trebui sa ma reorientez. Asta este. Mesele si scaunele nu erau aduse, insa am vazut fetele de masa care sunt elegante:un negru cu alb. De asemenea pusesera si voalul de deasupra, de fapt doar la jumatate din restaurant. Cam atat pot sa va spun. A mai fost cineva acolo?

am fost si eu sa-l vad sambata , tot jumatate era , se punea mocheta in cealalta jumatate ...m-a dezamagit si pe mine mocheta , adica m-am panicat putin dar...poate nu ne putem face o parere de ansambul corecta pana nu vom vedea tot aranjat ..sa speram ca va fii frumos :(

NAlinaGabriela
17.08.2011, 11:24:57
eu am incheiat contractul pe minim 130 de persoane iar maxim incap 200. Chiar am fost dezamagita de mocheta pentru ca imi facusem deja o imagine per ansamblu cu privire la aranjamente. De ramas sigur asa va ramane. Si nu pot sa am trandafiri rosii pe mese cand mocheta este mov :) Voi pe ce data aveti nunta?

NAlinaGabriela
17.08.2011, 11:27:48
si cu privire la meniu..noua ne-a spus ca va fi intre 180-200 dar poate fi si mai scump daca vrem sa includem si tortul sau bauturile.

Mada_N
17.08.2011, 12:30:19
si cu privire la meniu..noua ne-a spus ca va fi intre 180-200 dar poate fi si mai scump daca vrem sa includem si tortul sau bauturile.

Buna! Cat cer ei avans, in general, la Restaurantele president? In special ma intereseaza President 4/5!!! Oare locuri pt 2012 mai sunt, pentru august!?! ;-)
Multumesc anticipat de raspuns!

elenush1986
17.08.2011, 15:47:27
eu am incheiat contractul pe minim 130 de persoane iar maxim incap 200. Chiar am fost dezamagita de mocheta pentru ca imi facusem deja o imagine per ansamblu cu privire la aranjamente. De ramas sigur asa va ramane. Si nu pot sa am trandafiri rosii pe mese cand mocheta este mov :) Voi pe ce data aveti nunta?

DA, si parca prea mult negru : si in mocheta si in fetele de masa :(((
eu am pe 19.05.2012 poate se mai sterg culorile pana atunci :))

iuliana87
17.08.2011, 19:33:23
M-am mai linistit!!!Auzisem preturi la meniu 300lei sau ca iti baga lautari pe gat....;)).Asa se intampla cand asculti de lume..Oricum sper sambata sa ma lamuresc cum sta treaba.Eu sincer as fi vrut in alta parte dar am prea multi invitati in jur de 150 si acolo nu imi incap decat 70!!!O dezamagire totala!!!Sper sa imi placa mocheta eu vroiam la nunta rosu cu alb visez culorile astea din copilarie...!!!

iuliana87
17.08.2011, 19:39:37
DA, si parca prea mult negru : si in mocheta si in fetele de masa :(((
eu am pe 19.05.2012 poate se mai sterg culorile pana atunci :))
ups daca voi sunteti asa suparate io la ce ma mai duc sa-l vad:((

elenush1986
18.08.2011, 11:20:21
ups daca voi sunteti asa suparate io la ce ma mai duc sa-l vad:((

parerea mea este sa te duci, acum fiecare este cu gusturile lui, poate tie o sa iti placa foarte mult din prima.Si eu cred ca aranjat cu toate mesele, cu decoratiuni, flori , si ce mai pune fiecare o sa arate f ok. [-o<[-o<[-o<

NAlinaGabriela
18.08.2011, 19:47:43
Avansul este 1000 Ron. Acum imi pare cam rau ca nu am optat pentru president 4 si asta pentru ca doamna Magda a garantat ca acesta va fi mult mai frumos. Nu spun ca nu este frumos insa sincer, nu mi se pare corect sa fii limitat in alegerea culorilor. Fiecare cu gustul lui. Unul vrea rosu, altul portocaliu, altul violet etc. Asa trebuie sa ne limitam la mov, lila, alb si negru. Dragut!!!

elenush1986
23.08.2011, 10:04:21
buna,
stiam ca trebuie sa fie prima nunta la president 5 weekendul trecut, a fost ? stie cineva ?

jokydeea
25.08.2011, 23:20:46
Ca sa stea toata lumea linistita... uitati niste poze facute saptamana trecuta la President 5 (acestea sunt facute dupa-amiaza, iar pana seara aveau pus si candelabrul, dar pe care nu l-am mai fotografiat). Ringul mi se pare mai mare decat in President 4... mie mi-a placut fff mult!

elenush1986
26.08.2011, 11:02:21
multumim de poze.

eu cred ca o sa iasa frumos pana la final, tot cred ca mocheta nu prea isi are locul in peisaj dar...asta este :)

NAlinaGabriela
17.09.2011, 23:23:53
Buna,
Astazi mi-am facut curaj si am fost sa vad restaurantul. Sunt total dezamagita. Poate sunt eu exagerata insa ceea ce am vazut mi s-a parut total neinspirat, lipsit de bun gust: mocheta mov cu model, fete de masa alb cu negru si model, ring de dans gri cu model si scaune mov. Regret enorm ca am dat avansul pentru acest restaurant si nu stiu cum pot indrepta acest lucru fara a fi nevoita sa renunt. In momentul in care am dat avansul mi s-a spus ca restaurantul va arata ca president 4 insa va fi doar putin mai mic. Totul va fi alb pentru ca fiecare cuplu sa-si poata alege culorile nuntii. Am mers pe incredere si mi-am luat o mare teapa.
Mai este cineva in situatia mea? Mai este cineva nemultumit?

o seara buna

elenush1986
18.09.2011, 11:27:54
Buna,

Nici eu nu sunt innebunita dupa combinatiile de culori pe care le-a folosit, dar ma gandeesc ca seara cu jocul de lumini o sa se vada altfel, plus ca iti pune si tu amprenta pe amenajare ( eu asa ma amagesc :-s) .

criss_
20.09.2011, 19:29:15
ma ajuta si pe mine cineva cu un nr de tel al d-nei magda sau al cui se ocupa cu rezervarile?ca vreau sa o ajut pe viit mea finuta,sa vedem daca mai gaseste ceva locuri libere pt la anul:)

CONT_INCHIS_68860
21.09.2011, 09:27:09
Buna,
Astazi mi-am facut curaj si am fost sa vad restaurantul. Sunt total dezamagita. Poate sunt eu exagerata insa ceea ce am vazut mi s-a parut total neinspirat, lipsit de bun gust: mocheta mov cu model, fete de masa alb cu negru si model, ring de dans gri cu model si scaune mov. Regret enorm ca am dat avansul pentru acest restaurant si nu stiu cum pot indrepta acest lucru fara a fi nevoita sa renunt. In momentul in care am dat avansul mi s-a spus ca restaurantul va arata ca president 4 insa va fi doar putin mai mic. Totul va fi alb pentru ca fiecare cuplu sa-si poata alege culorile nuntii. Am mers pe incredere si mi-am luat o mare teapa.
Mai este cineva in situatia mea? Mai este cineva nemultumit?

o seara buna

buna! saptamana trecuta am fost la o nunta la Prezident 4. din cate stiu eu poti vorbi cu ei sa iti faci alte combinatii de culori care sa "dea bine". De exemplu: nunta la care am fost eu avea decorul alb simplu! a fost superb! indiferent ce culoare are mocheta sigur se vede bine. Mirii de sambata au optat pentru jocuri de lumini. decorul fiind alb, culorile se schimbau si parca erau mereu alte huse si alte decoratiuni... nu te supara. sigur poti gasi o solutie care sa te faca fericita. Bafta si mult curaj :*

NAlinaGabriela
21.09.2011, 13:27:47
buna! saptamana trecuta am fost la o nunta la Prezident 4. din cate stiu eu poti vorbi cu ei sa iti faci alte combinatii de culori care sa "dea bine". De exemplu: nunta la care am fost eu avea decorul alb simplu! a fost superb! indiferent ce culoare are mocheta sigur se vede bine. Mirii de sambata au optat pentru jocuri de lumini. decorul fiind alb, culorile se schimbau si parca erau mereu alte huse si alte decoratiuni... nu te supara. sigur poti gasi o solutie care sa te faca fericita. Bafta si mult curaj :*

Buna,
President 4 este mult mai frumos si elegant. Si eu as fi vrut decorul alb simblu, dar aici nu se poate. Totul este incarcat de mov. Sper sa-mi vina o idee pana la anul. Macar husele si fetele de masa sa le pot schimba. Multumesc mult pentru incurajare. :*

Buna,

Nici eu nu sunt innebunita dupa combinatiile de culori pe care le-a folosit, dar ma gandeesc ca seara cu jocul de lumini o sa se vada altfel, plus ca iti pune si tu amprenta pe amenajare ( eu asa ma amagesc :-s) .

Buna,
ce ai mai putea amenaja? Decat florile le mai poti pune si bineinteles trebuie sa se asorteze cu minunatul mov. Daca vrei sa faci alb simplu, combinatii cu rosu, portocaliu, roz sau orice alta culoare, nu se poate pentru ca esti limitat la mov.Inca o data ma pronunt GROAZNIC

andra_dar
15.10.2011, 14:30:02
Si eu fac nunta la anul in toamna acolo si as fi vrut o tema tomnatica. Cam greu de asortat cu atata mov. :-<

Daca voi gasiti solutii sa mai estompati din movul ala, nu ezitati sa le impartasiti...

Eu ma gandeam la un decor cu multe flori albe, insa cred ca o sa scoata scaunele si mai tare in evidenta. A vazut vreuna dintre voi localul seara, cum arata cu tot jocul de lumini?

Spor la idei!

NAlinaGabriela
20.11.2011, 15:59:46
Am fost la restaurant intr-o sambata seara, pana sa vina invitatii de la nunta. Restaurantul este extrem de diferit seara. Stiti ca eu eram foarte dezamagita din cauza culorii insa acum mi-am schimbat parerea. Este super. Foarte elegant totul, iar pe mese erau aranjamente din fulgi albi si 3 negrii. Luminile schimba foarte mult aspectul restaurantului. Cu toate ca vroiam o tematica alb-rosu, ma adaptez si pot sa spun ca per ansamblu restaurantul este ok.

Bafta cu pregatirile tuturor miresicilor

ess89
26.01.2012, 10:38:13
va rog frumos imi poate spune cineva care a mai facut nunta acolo daca e ok cand e nunta si in 4 si in 5? ma gandesc sa nu se auda muzica din unul in celalat,ca am auzit ca sunt foarte aproape.

ruxandra11
19.04.2012, 15:28:17
Buna,

Buna ,

Cum stati cu pregatirile? Ai fost la restaurant, ati stabilit meniul?