PDA

Versiunea completa : La Cina

andreea_lavinia_man
04.04.2011, 18:54:17
Restaurantul este situat in centrul Clujului si dispune de o sala foarte frumoasa, renovata in ianuarie 2011

Lyudmyla
05.04.2011, 10:23:30
Restaurantul este situat in centrul Clujului si dispune de o sala foarte frumoasa, renovata in ianuarie 2011
Daca tot ai initiat aceasta tema si se pare ca stii cat de cat locatia, spune-ne mai multe despre restaurant, atmosfera, mancarea lor etc.

andreea_lavinia_man
05.04.2011, 13:38:36
Despre mancare pot sa va spun ca au preparate atat nationale cat si internationale (depinde de preferinte). Fiind la inceput nu au inca o oferta foarte clara, dar pentru evenimente aveau stabilite cateva variante de meniuri (cel mai ieftin parca era 116 lei), insa din cate stiu fiecare poate sa isi aleaga meniul in functie de buget si preferintele culinare. Eu am mancat la ei doar pizza,insa am fost multumita de mancare si servire. Nu se percepe taxa pt sala, insa se platesc chelnerii. De cand s-a renovat sala de sus nu au fost organizate inca nunti, doar o petrecere de 8 Martie. Mai multe detalii despre mancare si servire ne-ar putea spune cineva care a fost la acea petrecere. In ceea ce priveste capacitatea salii eu voi avea 120 invitati insa, din cate am inteles pe 8 Martie au fost in sala 150 de persoane si a ramas suficient loc pentru dans. Eu am semnat deja contractul cu ei in martie si imi ofera gratis aranjamentul meselor. Daca vreti sa vedeti poze cu sala puteti intra pe site-ul lor:[] Ce mi-a mai placut la ei a fost faptul ca fiind in centru va fi usor pt invitati sa gaseasca locatia si in plus au si terasa.
Ce ar putea fi un minus este faptul ca nu dispun de parcare (cum exista la hoteluri) insa in weekend zona e degajata si se poate parca fara probleme pe stradutele din apropiere. Iar pentru cei care doresc sa aiba o camera pt noaptea/ziua nuntii, nefiind in incinta vreunui hotel restaurantul va poate pune la dispozitie doar un birou unde va puteti retrage sau unde va puteti lasa cateva lucruri personale.:)

Lyudmyla
05.04.2011, 14:48:07
Arata bine sala, felicitari andreea_lavinia_man :) Am o curiozitate: cat costa meniul ales de voi si daca ati specificat pretul meniului in contract ?

AndreeaCo
05.04.2011, 14:56:46
Despre mancare pot sa va spun ca au preparate atat nationale cat si internationale (depinde de preferinte). Fiind la inceput nu au inca o oferta foarte clara, dar pentru evenimente aveau stabilite cateva variante de meniuri (cel mai ieftin parca era 116 lei), insa din cate stiu fiecare poate sa isi aleaga meniul in functie de buget si preferintele culinare. Eu am mancat la ei doar pizza,insa am fost multumita de mancare si servire. Nu se percepe taxa pt sala, insa se platesc chelnerii. De cand s-a renovat sala de sus nu au fost organizate inca nunti, doar o petrecere de 8 Martie. Mai multe detalii despre mancare si servire ne-ar putea spune cineva care a fost la acea petrecere. In ceea ce priveste capacitatea salii eu voi avea 120 invitati insa, din cate am inteles pe 8 Martie au fost in sala 150 de persoane si a ramas suficient loc pentru dans. Eu am semnat deja contractul cu ei in martie si imi ofera gratis aranjamentul meselor. Daca vreti sa vedeti poze cu sala puteti intra pe site-ul lor[]Ce mi-a mai placut la ei a fost faptul ca fiind in centru va fi usor pt invitati sa gaseasca locatia si in plus au si terasa.
Ce ar putea fi un minus este faptul ca nu dispun de parcare (cum exista la hoteluri) insa in weekend zona e degajata si se poate parca fara probleme pe stradutele din apropiere. Iar pentru cei care doresc sa aiba o camera pt noaptea/ziua nuntii, nefiind in incinta vreunui hotel restaurantul va poate pune la dispozitie doar un birou unde va puteti retrage sau unde va puteti lasa cateva lucruri personale.:)

Salut,
Vreau sa te intreb daca sala are deschidere directa la terasa.thanks!

andreea_lavinia_man
05.04.2011, 15:17:25
In contract nu s-a trecut pretul meniului pt ca pana avem noi nunta se mai pot schimba preturile la mancare. (asa era si la alte restaurante la care am fost inainte sa alegem La Cina). Noi cunoastem pe cineva care lucreaza acolo si ne-a aratat o lista cu preturile la mancare si ne-am facut o idee cam la cat ar ajunge meniul, urmand ca varianta finala sa fie stabilita cam cu 1 luna inainte de nunta. Sper sa fie ok pana la urma, dar daca cresc preturile atunci vor creste la majoritatea restaurantelor nu doar la noi. E un risc pe care ni l-am fi asumat si in alta parte.

Sala de nunti nu are legatura directa cu terasa iar in ballroom se intra prin partea opusa a cladirii. Ca sa va imaginati mai usor La Cina are sala de nunti (situata la etaj), la parter sunt baile si in partea opusa (cred) bucataria si biroul (pe astea nu le-am vazut). In continuare cu aceasta cladire se afla terasa acoperita, care pe timp de iarna se inchide cu geamuri si e folosita ca Pizzerie iar vara renunta la geamuri si ramane doar un grilaj de lemn.

diannaa
11.04.2011, 20:28:07
unde in centrul Clujului?

millena
26.04.2011, 20:49:22
Salutare fetelor.

Este superba sala. Oare stii cate persoane intra acolo, maxim? Nu reusesc sa intru la ei pe site, nu se incarca. Am auzit ca la cina este un dj, ovidiu, care este foarte bun. Din mai multe parti am auzit de el. Am fost si eu la cateva nun ti la care a pus el muzica si se stia, stia sa tina oamenii pe ringul de dans.

Va pup

andreea_lavinia_man
26.04.2011, 21:23:07
Salut!
La ei pe site scrie ca intra 200 persoane. (cred ca 200 ar fi cam inghesuiti) La petrecerea pt 8 Martie au fost 150 si a ramas suficient ring pt dans. Despre dj nu stiu nici un detaliu.

millena
26.04.2011, 21:43:25
cateva poze de la ei de pe site

Multumesc foarte frumos de ajutor. Eu voi avea la nunta intre 280-300 pers, deci pica. Si nici nu ar merge cum e amenajat cu ce ce imi doresc eu....eu voi merge pe culori de verde ca si iarba. oricum localul arata superb

ralu89
28.04.2011, 23:55:08
unde in centrul Clujului?

pe strada Str.Dobrogeanu Gherea, continuarea strazii Paris; strada respectiva are iesire la strada Dorobantilor, pe langa jandarmerie