PDA

Versiunea completa : Restaurant Nunta de vis

veryka
07.04.2011, 21:14:30
Buna dragi miresici! >:D<>:D<o sa am nunta la restaurantul nunta de vis si va propun sa discutam despre acest subiect....meniu, decoratiuni, ospatari.... cele care a-ti avut nunta acolo va asteptam cu sugestii si cu un sfat bun.....:">:">

raluca22
12.04.2011, 14:17:33
Buna dragi miresici! >:D<>:D<o sa am nunta la restaurantul nunta de vis si va propun sa discutam despre acest subiect....meniu, decoratiuni, ospatari.... cele care a-ti avut nunta acolo va asteptam cu sugestii si cu un sfat bun.....:">:">
buna tuturor!eu am avut nunta in februarie la nunta de vis si daca aveti ceva intrebari va pot raspunde aici!

tdr
12.04.2011, 19:51:24
Buna!

Imi poti trimite si mie ceva poze de acolo sau niste filmuletze?

RodicaD
20.04.2011, 11:51:19
buna! imi puteti spune si mie ce capacitate are restaurantul? si cam cat cer ei avans? noi vrem sa ne casatorim in august 2012 si am vrea sa aflam info despre cele mai ok restaurante din tgv!:) mersi mult

tdr
28.04.2011, 09:07:17
buna! imi puteti spune si mie ce capacitate are restaurantul? si cam cat cer ei avans? noi vrem sa ne casatorim in august 2012 si am vrea sa aflam info despre cele mai ok restaurante din tgv!:) mersi mult

In jur de 280 de persoane este capacitatea restaurantului.

Noua ne-a cerut avans 1500 ron.

bad_one
11.04.2012, 17:35:15
Buna Rodica,

Daca va hotarati asupra restaurantului "Nunta de Vis" sfatul meu este sa o abordati pe proprietara cat de curand posibil pentru ca din cate am vb cu ea deja au multe solicitari pentru 2012. Noi am fixat nunta in iunie 2012 la Nunta de Vis, anul asta nu mai aveau nici macar o duminica libera iar pt la anul am gasit o singura sambata libera in iunie...Cat despre avans am platit 1000 ron.
Urmatorul restaurant in topul preferintelor noastre era Solarino..merita sa il luati in calcul si pe acesta.

Zile insorite!

okydoky123
04.02.2013, 13:29:22
Buna!
Cine imi poate trimite poze cu restaurantul Nunta de Vis??? va rog...
Pentru miresicile care au facut nunta acolo...camd cati invitati ati avut?

AlexandraM26
31.07.2013, 14:40:51
Dragi miresici,
Am observat ca nu a scris multa lume si despre Solarino.
Am avut nunta acolo pe 27 iulie 2013, la terasa Solarino si orice cuvant de lauda este de prisos.
Nunta noastra a iesit una de vis datorita ospatarilor care au roit in jurul invitatilor nostri, mancarea a fost excelenta (am fost insa extrem de atenti atunci cand am ales meniul si am fost la degustare inainte, am facut noi ce modificari am vrut, am scos pestele din meniu si l-am inlocuit cu pui la gratar si am fost foarte laudati pt aceasta decizie pt ca pestele nu este agreat de multe persoane, mai ales ca majoritatea nu prea stiu sa il manance), nu ne-am simtit "furati" nicio secunda la bauturi, tort, fructe, etc.
Cei de la Solarino sunt foarte intelegatori si maleabili, noi am adus tot: bauturi, cafea + lapte si zahar pt cafea, fructe, tort, patiserie + alune, iar ospatarii le-au aranjat foarte frumos pe mese.
Tot personalul a fost atent, nu avem decat cuvinte de lauda la adresa lor, iar mancarea, dupa cum spuneam, excelenta.
Dar ca totul sa iasa perfect, trebuie multa implicare si din partea mirilor, socrilor, nasilor, etc. Mergeti inainte cu 1-2 sapt, stabiliti meniul, cereti degustare, schimbati ce nu va place, inlocuiti produsele daca nu considerati ca isi au rostul.
Locatia este una de vis, mai ales daca faceti nunta vara, ca noi, la terasa. Nu am avut probleme de aer conditionat sau fum de tigara. Lumea s-a simtit extraordinar in aer liber, doamnele si-au luat sacourilor domnilor pe ele, dar s-au incalzit rapid la dans :)
Cu toata increderea va recomanda Solarino.