PDA

Versiunea completa : Intim

Wannah
10.04.2011, 10:24:27
Despre Intim nu zice nimeni nimic? Astept sa apara pe aici miresici de 2012 sa mai discutam...Eu acolo voi avea nunta si mi-ar prinde bine sa ne sfatuim.:*

ralukada
13.04.2011, 09:32:47
Despre Intim nu zice nimeni nimic? Astept sa apara pe aici miresici de 2012 sa mai discutam...Eu acolo voi avea nunta si mi-ar prinde bine sa ne sfatuim.:*

eu am facut nunta la intim..daca te pot ajuta cu ceva astept intrebari..;-)

Wannah
13.04.2011, 13:22:01

Buna! Ce bine ca ai aparut! Te rog mult sa imi spui si mie daca ai avut sala mare...si cum ai procedat cu decoratiunile si tot restul pregatirilor. Daca vrei, imi poti da un mesaj privat. Multumesc. Pupici.

Alexia_cl
18.04.2011, 14:39:36
este un local ok din multe puncte de vedere, iar fetele de la bucatarie gatesc foarte bine. eu am mers la cateva nunti acolo, in calitate de nuntas, si mi s-a parut servirea ok, mancarea a fost gustoasa si portiile acceptabile. Singura chestie care m-a deranjat la o nunta a fost ca erau cartofii reci la garnitura. In rest, bafta la pregatiri!!

Wannah
18.04.2011, 16:30:56
este un local ok din multe puncte de vedere, iar fetele de la bucatarie gatesc foarte bine. eu am mers la cateva nunti acolo, in calitate de nuntas, si mi s-a parut servirea ok, mancarea a fost gustoasa si portiile acceptabile. Singura chestie care m-a deranjat la o nunta a fost ca erau cartofii reci la garnitura. In rest, bafta la pregatiri!!

Multumesc Alexia! Voi vorbi cu personalul de la local inainte de nunta si le voi explica pretentiile mele care nu sunt exagerate ci normale. Mi-au mai povestit niste fete care au avut nunta acolo cate ceva deci cam stiu din start ce sa le cer. Pupici.

ralukada
19.04.2011, 11:35:03
Buna! Ce bine ca ai aparut! Te rog mult sa imi spui si mie daca ai avut sala mare...si cum ai procedat cu decoratiunile si tot restul pregatirilor. Daca vrei, imi poti da un mesaj privat. Multumesc. Pupici.

in privinta decoratiunilor am platit la ei 800 ron in pret fiind incluse husele scaunelor si fetele de masa si aranjament din flori artificiale :(..insa eu am mers la o florarie din oras si am stabilit ce aranjamente vreau si ei s-au ocupat in ziua nuntii de aspectul asta..sa spun acum si ce m-a deranjat pe mine:
-nu au respectat programul meniului (cred ca am discutat cu administratorul de 6 ori despre asta chiar si cu o zi inainte de nunta insa m-am trezit ca la ora 22 cand trebuia sa vina aperitivul nu era gata, a fost servit la 22:30 cu insistente la bucatarie, la ora 23:30 au adus pestele si surpriza !!!!lipsea bolul cu sosul meunier care trebuia sa tina locul garniturii..din nou crize la bucatarie dar degeaba..bucataresele sustineau ca nu li s-a spus cu toata ca in meniu era trecut..la nici o ora dupa peste ei vroiau sa aduca sarmalele :-w:(( lucru care m-a scos din minti si din nou am mers la bucatarie..cred ca la 2 vroiau sa aduca si tortul si sa scape de noi.
-din aperitiv lipseau anumite preparate la unele farfurii
-la ora 00:30 am ramas fara suc cu toate ca dusesem mult mai mult decat cantitatile recomandate de ei in ideea ca mai bine sa ramana decat sa nu ajunga ( a trebuit sa trimit pe cineva sa mai cumpera suc)
-si inca un lucru care m-a dezamagit total a fost faptul ca a disparut suportul de la tort ( pt care lasasem ca si garantie la cofetarie buletinul si care valora vreo 1500 ron pt ca era din inox).Dupa 100 de telefoane si drumuri la ei a aparut suportul (cam la o luna de zile):-&:-&:-&
Se pare ca am fost eu ghinionista in privinta asta..daca te mai pot ajuta cu ceva..cu mare placere:*

Wannah
19.04.2011, 11:54:59
in privinta decoratiunilor am platit la ei 800 ron in pret fiind incluse husele scaunelor si fetele de masa si aranjament din flori artificiale :(..insa eu am mers la o florarie din oras si am stabilit ce aranjamente vreau si ei s-au ocupat in ziua nuntii de aspectul asta..sa spun acum si ce m-a deranjat pe mine:
-nu au respectat programul meniului (cred ca am discutat cu administratorul de 6 ori despre asta chiar si cu o zi inainte de nunta insa m-am trezit ca la ora 22 cand trebuia sa vina aperitivul nu era gata, a fost servit la 22:30 cu insistente la bucatarie, la ora 23:30 au adus pestele si surpriza !!!!lipsea bolul cu sosul meunier care trebuia sa tina locul garniturii..din nou crize la bucatarie dar degeaba..bucataresele sustineau ca nu li s-a spus cu toata ca in meniu era trecut..la nici o ora dupa peste ei vroiau sa aduca sarmalele :-w:(( lucru care m-a scos din minti si din nou am mers la bucatarie..cred ca la 2 vroiau sa aduca si tortul si sa scape de noi.
-din aperitiv lipseau anumite preparate la unele farfurii
-la ora 00:30 am ramas fara suc cu toate ca dusesem mult mai mult decat cantitatile recomandate de ei in ideea ca mai bine sa ramana decat sa nu ajunga ( a trebuit sa trimit pe cineva sa mai cumpera suc)
-si inca un lucru care m-a dezamagit total a fost faptul ca a disparut suportul de la tort ( pt care lasasem ca si garantie la cofetarie buletinul si care valora vreo 1500 ron pt ca era din inox).Dupa 100 de telefoane si drumuri la ei a aparut suportul (cam la o luna de zile):-&:-&:-&
Se pare ca am fost eu ghinionista in privinta asta..daca te mai pot ajuta cu ceva..cu mare placere:*

Offf! Cate probleme! Cred ca cel mai bine e sa pun pe cineva de incredere la bucatarie sa ii supravegheze...Daca nu te deranjeaza, putem sa vorbim si prin mesaje private. Daca imi mai amintesc ceva te intreb. Multumesc mult pentru tot ce mi-ai spus. O zi buna!:*

ralukada
19.04.2011, 14:34:33
Offf! Cate probleme! Cred ca cel mai bine e sa pun pe cineva de incredere la bucatarie sa ii supravegheze...Daca nu te deranjeaza, putem sa vorbim si prin mesaje private. Daca imi mai amintesc ceva te intreb. Multumesc mult pentru tot ce mi-ai spus. O zi buna!:*

si eu am avut pe cineva la bucatarie...de fapt a supravegheat bauturile..si chiar si asa....

aidutza3
27.04.2011, 14:52:15
si eu am in toamna asta nunta la intim. despre bauturi am auzit si eu ca este cam naspa situatia ca te trezesti fara la un moment dat, dar sper sa fie ok si sa nu avem probleme majore. daca mai stiti ceva nu ezitati sa scrieti.

georgy_p
27.05.2011, 15:43:29

Buna Wannah. Eu o sa am nunta anul acesta tot la intim si am fost sa discutam de meniu acum o saptamana. Pot sa iti spun ca au fost ok, mai ales ca nu ne mai obliga sa luam aranjamentele de la ei, si in plus am schimbat si pestele, din meniu. Daca mai aflu cate ceva pe parcurs o sa iti mai scriu. Oricum impresiile finale, dupa nunta.
O zi buna!

georgy_p
27.05.2011, 15:45:27
Si altceva. Dacavrei sa iei fetele de masa si de scaune de la ei.... mare grija, sunt cam arse de tigara si patate.
Sfatul meu este sa nu ii lasi sa iti bage pe gat aranjamentele.

Wannah
27.05.2011, 16:52:32
Si altceva. Dacavrei sa iei fetele de masa si de scaune de la ei.... mare grija, sunt cam arse de tigara si patate.

Bun venit Georgy! Nu mai intrasem de ceva timp pe aici dar cum am nunta la anul e timp de toate. Te mai astept (poti sa imi dai mesaj privat daca vrei). Eu am auzit ceva urat despre acest restaurant...mi-a povestit un fost coleg de liceu ca pe el l-au sunat cu 3 luni inainte de nunta si, desi avea rezervata sala mare au zis ei ca nu i-o pot oferi decat pe cea mica pentru ca nu avea decat 70 de familii...mi se pare foarte urat si mi-e teama sa nu ma trezesc in aceeasi situatie pentru ca nu vom avea nici noi mai multi invitati. Ideea e ca ei accepta avansul dar in momentul cand apare alta nunta mai numeroasa cedeaza desi e rezervat pentru o anumita data. Am emotii dar sper sa nu se intample asa si la mine...Spor la pregatiri!

aidutza3
08.06.2011, 14:56:47
Si la cat v-a ajuns meniul pana la urma? Trebuie sa mergem si noi sa stabilim meniul? si nu te mai obliga cu peste?

aidutza3
21.09.2011, 17:54:42
Te rog da-mi si mie mai multe detalii despre Intim (cate persoane ai avut?iti impun ei nr de persoane?, cum a fost mancarea? unde ai facut tortul?cum sunt ospatarii?au camere pentru cazare?) . Felicitari pentru bebe:)
merci

eleny88
24.10.2011, 22:12:21
Intim , la fel ca si Queen mi se pare in top 3, ringul de dans este ok, am fost aici la o nunta cu aprox 300 invitati deci se preteaza pentru 120-300 persoane. Calitatea meniului mi se pare ca este cea mai buna din Calarasi, la preturi nu stiu cum sta treaba.

vallentyna89
27.08.2012, 19:15:56
Buna as vrea sa stiu si eu mai multe detalii despre intim, noi doar ce am stabilit data...pentru ca acea data mai ramasese :(

ryanna_bld
26.09.2012, 21:00:17
Bun venit Georgy! Nu mai intrasem de ceva timp pe aici dar cum am nunta la anul e timp de toate. Te mai astept (poti sa imi dai mesaj privat daca vrei). Eu am auzit ceva urat despre acest restaurant...mi-a povestit un fost coleg de liceu ca pe el l-au sunat cu 3 luni inainte de nunta si, desi avea rezervata sala mare au zis ei ca nu i-o pot oferi decat pe cea mica pentru ca nu avea decat 70 de familii...mi se pare foarte urat si mi-e teama sa nu ma trezesc in aceeasi situatie pentru ca nu vom avea nici noi mai multi invitati. Ideea e ca ei accepta avansul dar in momentul cand apare alta nunta mai numeroasa cedeaza desi e rezervat pentru o anumita data. Am emotii dar sper sa nu se intample asa si la mine...Spor la pregatiri!

Buna & Felicitari :),

Spune-mi, te rog, cateva impresii despre nunta : la ce restaurant ai facut? cat de multumita ai fost? cum a fost la Biserica? si daca poti sa-i trimiti cateva foto cu restaurantul si Biserica ma intereseaza cum au aratat in ziua cea mare. Vreau sa programez nunta pentru anul viitor in Calarasi si m-ar ajuta mult orice sfat mai ales ca organizez totul de la distanta :).

Wannah
27.09.2012, 10:28:41
Buna & Felicitari :),

Spune-mi, te rog, cateva impresii despre nunta : la ce restaurant ai facut? cat de multumita ai fost? cum a fost la Biserica? si daca poti sa-i trimiti cateva foto cu restaurantul si Biserica ma intereseaza cum au aratat in ziua cea mare. Vreau sa programez nunta pentru anul viitor in Calarasi si m-ar ajuta mult orice sfat mai ales ca organizez totul de la distanta :).

Buna,

Din pacate pentru mine nu am mai ajuns sa fac nunta anul acesta pentru ca am avut multe probleme. Prima dintre ele a fost arvunirea restaurantului nou din Parcul Dumbrava care s-a dovedit a fi neincapator (era in constructie in momentul cand am dat banutii) si mai apoi un deces in familie...mama mea a murit acum 6 luni...pana nu trece perioada de doliu de 1 an nu ma gandesc la nunta dar la anul trebuie sa se materializeze si acest eveniment. Poate mai vorbim. Tu cam in ce perioada ai vrea sa faci nunta? Eu ma gandeam la septembrie 2013 dar trebuie sa avem grija cu rezervatul restaurantului care se face chiar si cu un an si ceva inainte de nunta...mai ales ca in Calarasi nu sunt foarte multe optiuni. Te pup

ryanna_bld
27.09.2012, 21:07:25
Buna,

Din pacate pentru mine nu am mai ajuns sa fac nunta anul acesta pentru ca am avut multe probleme. Prima dintre ele a fost arvunirea restaurantului nou din Parcul Dumbrava care s-a dovedit a fi neincapator (era in constructie in momentul cand am dat banutii) si mai apoi un deces in familie...mama mea a murit acum 6 luni...pana nu trece perioada de doliu de 1 an nu ma gandesc la nunta dar la anul trebuie sa se materializeze si acest eveniment. Poate mai vorbim. Tu cam in ce perioada ai vrea sa faci nunta? Eu ma gandeam la septembrie 2013 dar trebuie sa avem grija cu rezervatul restaurantului care se face chiar si cu un an si ceva inainte de nunta...mai ales ca in Calarasi nu sunt foarte multe optiuni. Te pup

Hello,

Imi pare rau pentru pierderea mamei tale :( , iti doresc multa putere si zile insorite pe viitor. Referitor la restaurantul nou din Parcul Dumbrava (cred ca Hestia se numeste) am fost in vara aceasta la o nunta acolo, mi-a placut cum arata sala dar in ceea ce priveste mancarea, mie personal mi s-a parut aperitivul not ok, la modul ca unele preparate aveau un gust si un miros dubios , dar nu toata lumea a fost de aceeasi parere, spun asta pentru ca unele rude chiar nu au avut nimic de reprosat (ma gandesc ca din cauza ca era f cald afara si nu au avut conditii f bune de depozitare unele preparate s-au alterat). Ventilatia sau tentativa de ventilatie nu a facut fata unei nopti toride de iulie :), trebuia efectiv sa stai lipit de pervazul geamurilor (pentru ca doar acolo se simtea) ca sa poti sa te racoresti dupa fiecare dans sau sa iesi afara pe terasa. In ceea ce priveste servirea trebuia sa faci pelcaciuni sa primesti gheata sau orice altceva, chlenerita care ne-a servit pe noi avea un tupeu fantastic si doar daca-i bagai bani in buzunar reusea " sa te auda". Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni care isi doreste sa organizeze nunta aici, pur si simplu acesta a fost parerea care mi-am format-o eu si sunt convinsa ca pot aparea astfel de incidente la orice restaurant dar daca se pune problema cum trebuie din capul locului se pot evita.
Si noi vrem sa facem nunta tot in toamna anului 2013, eu m-am gandit initial la Baden dar am aflat ca nu prea mai au liber nimic in Septembrie, sunt cam in dubiu pentru ca eu locuiesc si muncesc in Bucuresti si imi este foarte greu sa aflu informatii despre restaurantele din Calarasi pe internet, d'asta sunt dechisa oricarei recomandari sau sfaturi venite din partea voastra. Pup! :*

rozze_sandra
13.05.2013, 17:18:07
Buna,
Va rog sa-mi dati si mie cateva detalii despre restaurantul Intim, respectiv serire, mancare,atitudinea personalului, dar si alte aspecte de care aveti idee sau cu care v-ati confuntat. Am vizualizat mai multe restaurante din Calarasi, dar acesta indeplinea cele mai multe conditii din punct de vedere estetic(din punctul nostru de vedere), si am decis sa-l ichiriem ptr seara nuntii. Daca se poate sa-mi mai dati si alte sfaturi/idei referitoare la celelalte servicii care implica organizarea nuntii v-asi fi recunoscatoare.

optimus_cl
13.05.2013, 21:06:12
Restaurantul Intim mi se pare o alegere buna, ori de cate ori am fost acolo la o nunta, mancarea mi-a placut, servirea ok, spatiu la fel.