PDA

Versiunea completa : Restaurant Faynord, Tatarasi?

encouted
10.04.2011, 15:40:00
Buna miresici,

A avut cineva nunta la Restaurant Faynord? Pentru ca as vrea sa inchiriez sala pana la sfarsitul acestei luni, dar pe forum nu am gasit nici macar o singura postare despre el.
As vrea sa stiu daca sunt seriosi.
Cum este mancarea?
Va rog, orice opinie imi va fi de mare ajutor.
Stiu de la patron ca cineva are nunta pe 11 mai, anul asta . Daca ati putea sa-mi dati cateva detalii....
Va urez o duminica placuta si astept parerile voastre

alexandra_2011
10.04.2011, 19:44:02
Buna,
Am vazut ca ai intrebat si de Escape.Nu am auzit nimic despre nici unul din cele 2 localuri, dar am o intrebare :
Ce iti poate oferi un astfel de restaurant(Faynord), dak si patronul ti-a mentionat doar de o singura nunta(11 mai)?Mie mi-ar ridica niste semne de intrebare?Sunt si localuri mai cunoscute cu pret la meniu accesibil ptr toate buzunarele.

Buna miresici,

A avut cineva nunta la Restaurant Faynord? Pentru ca as vrea sa inchiriez sala pana la sfarsitul acestei luni, dar pe forum nu am gasit nici macar o singura postare despre el.
Cum este mancarea?
Stiu de la patron ca cineva are nunta pe 11 mai, anul asta . Daca ati putea sa-mi dati cateva detalii....

miha2009
11.04.2011, 10:57:57
daca nu ai gasit postari despre acest restaurant inseamna ca nu prea fac nunti si ca nu au experienta in a organiza o nunta!! Deci, mare grija:)

Bianca_K
11.04.2011, 11:50:02
Buna miresici,

Cum este mancarea?

buna,

nu este o regula valabila, daca nu gasesti postari pe acest site asta inseamna ca nu prea fac nunti, poate sunt mai putin cunoscuti, parerea mea. Am o vecina care a fost anul trecut in septembrie la o nunta la Faynord, a zis ca a fost bine dar o sa cer detalii si am sa te tin la curent.
In alta ordine de idei nici despre localul unde fac nunta nu sunt prea multe postari, si nu m-am lasat influentata. Eu fusesem la o nunta acolo, nasii nostri si niste prieteni de asemenea iar in final parerile au fost pro. ;-)
Ideea este: daca nu mergi tu sa vezi, sa intrebi in stanga si in dreapta nu ai cum sa gasesti informatii.
Evident ca trebuie sa fii atenta!!
Spor in toate!

encouted
11.04.2011, 13:27:11
Noi am fost si am vazut sala si ne-a palcaut foarte mult, am vb cu patronul, ne-a spus conditiile....pare ok
Ideea este ca am ramas foarte intrigata de faptul ca nu a postat nimeni nimic despre acest local.

Te rog frumos daca poti sa aflii ceva detalii de la vecina ta... m-ar interesa in special daca e buna mancarea si cum sunt chelnerii daca sunt atenti. De fapt m-ar interesa orice legat de acest local. (pentru Bianca_K)

Va multumesc pentru sfaturi dragi miresici
Va doresc o saptamana cat mai usoara si spor la pregatiri!:*

Bianca_K
26.04.2011, 10:30:06
Noi am fost si am vazut sala si ne-a palcaut foarte mult, am vb cu patronul, ne-a spus conditiile....pare ok
Ideea este ca am ramas foarte intrigata de faptul ca nu a postat nimeni nimic despre acest local.

Te rog frumos daca poti sa aflii ceva detalii de la vecina ta... m-ar interesa in special daca e buna mancarea si cum sunt chelnerii daca sunt atenti. De fapt m-ar interesa orice legat de acest local. (pentru Bianca_K)

Va multumesc pentru sfaturi dragi miresici
Va doresc o saptamana cat mai usoara si spor la pregatiri!:*

buna,

am vorbit cu vecina care a fost acolo la o nunta si parerea ei a fost una buna, nu foarte buna. dpdv ei de vedere mancarea a fost cam putina in farfurie, presupun ca aici conteaza ce aleg mirii la meniu, chelnerii au fost atenti cat de cat. Nu i-a placut faptul ca baia este la parter iar restaurantul la etaj. in rest ea a zis ca a fost bine, dar stii cum este gusturile difera. Oricum nu ar strica sa mai vezi si alte restaurante.

o zi usoara! si spor!

encouted
26.04.2011, 19:46:57
buna,

am vorbit cu vecina care a fost acolo la o nunta si parerea ei a fost una buna, nu foarte buna. dpdv ei de vedere mancarea a fost cam putina in farfurie, presupun ca aici conteaza ce aleg mirii la meniu, chelnerii au fost atenti cat de cat. Nu i-a placut faptul ca baia este la parter iar restaurantul la etaj. in rest ea a zis ca a fost bine, dar stii cum este gusturile difera. Oricum nu ar strica sa mai vezi si alte restaurante.

o zi usoara! si spor!

Multumesc mult pentru raspuns. Se pare ca trebuie sa ne reorientam in privinta salii :( dar decat sa avem surprize mai bine mai cautam si alte sali.

Spune-mi tu faci nunta la Lord Gust? Cum este sala? care sunt conditiile?

O seara cat mai frumoasa si Paste Fericit!

Bianca_K
05.05.2011, 12:29:39
Multumesc mult pentru raspuns. Se pare ca trebuie sa ne reorientam in privinta salii :( dar decat sa avem surprize mai bine mai cautam si alte sali.

Spune-mi tu faci nunta la Lord Gust? Cum este sala? care sunt conditiile?

O seara cat mai frumoasa si Paste Fericit!

N-ai pentru ce. Maibine cautati si alte sali, decat sa regretati. Iasul e mare si sunt destule restaurante, care merita vazute.
Off topic:
In ceea ce priveste alegerea pe care am facut-o noi, Lord-Gust, sunt multumita. Exact cum am mai scris, parerile celor apropiati care au mai fost la nunti acolo sunt pro. Mancare buna si destula, chelneri atenti, baia e super, in fata restaurantul este o fantana arteziana, cascade de o parte si de alta, trandafiri vara, parcare mare, terasa, in rest poti vizita si tu site-ul lor (lord-gust.ro)sau sa mergi direct sa vezi localul. Noua ne-a placut privelistea la nebunie, iar patroana a fost super draguta cu noi.

numai bine!

adriana_v
12.05.2011, 21:48:17
n-am fost la vreo nunta la Faynord dar am mancat odata acolo vara trecuta si ne-am jurat si eu si miresoiul meu ca nu mai calcam pe acolo.. mancarea nu ne-a incantat deloc iar servirea a fost sub orice critica.

aima
14.06.2011, 23:30:44
Am organizat o mini reuniune la faynord si am fost multumiti. Mie sala imi place mult ca aspect, este eleganta, insa e micuta. Si intradevar, sala este sus, iar "utilitatile" sunt la parter. Plus, e intr-o zona rezidentiala (casa chiar peste drum si bloc chiar in spate, locuri de parcare mai mult lipsa), dar presupun ca nu e chiar o problema. De mancare am fost multumita, si eu si colegii (personal am servit o friptura cu garnitura de cartofi copti), si de la cativa prieteni care au fost la o cumatrie si la un revelion acolo am primit feedback pozitiv.
In fapt, depinde de dimensiunile nuntii.
Sa fie cu folos cuiva!!

encouted
27.07.2011, 15:06:07
Am organizat o mini reuniune la faynord si am fost multumiti. Mie sala imi place mult ca aspect, este eleganta, insa e micuta. Si intradevar, sala este sus, iar "utilitatile" sunt la parter. Plus, e intr-o zona rezidentiala (casa chiar peste drum si bloc chiar in spate, locuri de parcare mai mult lipsa), dar presupun ca nu e chiar o problema. De mancare am fost multumita, si eu si colegii (personal am servit o friptura cu garnitura de cartofi copti), si de la cativa prieteni care au fost la o cumatrie si la un revelion acolo am primit feedback pozitiv.
In fapt, depinde de dimensiunile nuntii.
Sa fie cu folos cuiva!!

Multumesc mult pentru informatie. Noua ne place sala, chiar miresoiului meu foarte mult, dar nu prea imi convine ca au "utilitatile" jos.
Am observat ca vei avea nunta in aceeasi zi ca si mine. Mi-ar placea sa mai tinem legatura daca doresti. Ti-ai gasit restaurant?
Iti doresc o zi cat mai usoara!

Marius_S
22.11.2011, 21:59:30
Buna,
Am vazut ca ai intrebat si de Escape.Nu am auzit nimic despre nici unul din cele 2 localuri, dar am o intrebare :
Ce iti poate oferi un astfel de restaurant(Faynord), dak si patronul ti-a mentionat doar de o singura nunta(11 mai)?Mie mi-ar ridica niste semne de intrebare?Sunt si localuri mai cunoscute cu pret la meniu accesibil ptr toate buzunarele.
buna ......am si eu o intrebare ce parere avetzi voi despre restaurant Lord Gust .....eu nu am una ft buna deoarece am fost acolo la o nunta .....si sincer nu prea am fost multumit deloc.......motivul:amplasarea nu este ft buna(in incinta fostului abator)...ospatariii nu erau deloc atenti .....mancarea a venit cam rece.......am fost si eu si am vb cu patroana sau cine era acea doamna nush.....nu am fost lamurit deloc .......pretul cam mare pt un meniu cu 4 feluri de mancare .....gramajul cam mic .......eu unul am plecat total dezamagit de acolo,.......si cat despre faynord va spun sincer am fost ft multumit patronu' ft ok .....meniu ft accesibil ....sala perfecta pt ce ne trb noua 160-180 persoane......am fost luna trecuta la o nunta acolo si mi sa parut totul ok......mai ales ospatarii care se miscau ft bn ....mancarea a fost muuulta fata de alte restaurante......deci parerea mea este ca ar fi o alegere buna....acest restaurant(faynord)......

AndreeaTrufin
28.01.2013, 20:43:43
Anul acesta am fost sa ne interesam de o oferta pentru nunta noastra.Restaurantul dragut, nu foarte woaw...dar pt o petrecere mai mica e bun.Oferta de nerefuzat, dar ceea ce m-a determinat sa-l sterg de pe lista a fost atitudinea patronului...mi-a repetat de zeci de ori ca e super oferta iar la final cand politicos am mentionat ca ii vom da un raspuns in cel mult 1 saptamana, si-a schimbat atitudinea..."cum, dar nu am veit sa semnam contract? eu credeam ca ati venit deja si cu banii....de unde stiu eu ca nu sunteti de la concurenta". Pacat de oamenii care nu stiu sa isi valorifice restaurantul.