PDA

Versiunea completa : Restaurant Adore

SandyAle
12.04.2011, 21:51:23
Buna miresici,
Am inceput sa discut astazi cu voi, in speranta ca o sa reusesc sa gasesc un restaurant liber anul acesta.
Am inteles de la una dintre colegele noastre de "chat" ca a primit un pliant la targul de nunti despre o sala ce urmeaza sa se deschida la Piata Cibin - Adore.
Aveti idee ce se intampla acolo? Pe pliant scria capacitatea, de 250 de persoane si meniurile, care incep de la 130 de lei.
Rog miresicile sa sara in ajutorul unei junioare cu ceva mai multe informatii!

ioana_laura24
14.04.2011, 20:05:11
Mai bn dai o fuga pe acolo si te interesezi ca asa este cel mai bn
sper sau daca vrei poti sa incerci sa vezi daca mai gasesti la Crystall Ballroom la casa modei
spor la pregatiri :*o:-):*
din cate am vazut pe sait mai au liber

evadiana
19.04.2011, 20:02:57
Miresici!

am vazut ca aveti nevoie de ajutor.Eu am nunta in iunie la Adore si pana acum sunt multumita de ei.
am ajuns cu meniul la un pret foarte bun, mi-au oferit discount de 10% pt ca am stabilit data pana la 1 iunie, husele sunt din partea lor si am din partea lor si cafe concert la primirea invitatilor! aaa..si mi-au dat numarul unei florarii superbe pentru aranjamente!
in alta ordine de idei, am tot ce imi trebuie..nu mi-a mai ramas decat sa scap de emotii...
daca aveti nevoie de ajutor, nu ezitati sa apelati!

va pup, miresici!

Bell
19.04.2011, 22:08:14
Cam in ce stadiu sunt cu amenajarea salii???...si cat anume te costa meniul???...ca sa imi pot face o idee...sau orice alte informatii mai ai despre restaurantul Adore, sunt binevenite:D

evadiana
20.04.2011, 16:24:12
Cam in ce stadiu sunt cu amenajarea salii???...si cat anume te costa meniul???...ca sa imi pot face o idee...sau orice alte informatii mai ai despre restaurantul Adore, sunt binevenite:D

In legatura cu amenajarea..nu mai au mult. La mijlocul lui mai o sa fie gata, deci sunt cam pe ultima suta de metrii. Pe mine m-a costat meniul 130 de lei, fara bauturi...insa daca vrei, au cateva variante si de meniuri de bauturi. Am si destul de multe chestii incluse pentru sala. Ce mi-a placut la ei este ca am reusit sa discut foarte deschis cu ei. Daca vrei, iti dau referintele si discuti fara probleme cu ei.

va pup, miresici!

Deiu
21.04.2011, 19:46:39
Miresici!

am vazut ca aveti nevoie de ajutor.Eu am nunta in iunie la Adore si pana acum sunt multumita de ei.
am ajuns cu meniul la un pret foarte bun, mi-au oferit discount de 10% pt ca am stabilit data pana la 1 iunie, husele sunt din partea lor si am din partea lor si cafe concert la primirea invitatilor! aaa..si mi-au dat numarul unei florarii superbe pentru aranjamente!
in alta ordine de idei, am tot ce imi trebuie..nu mi-a mai ramas decat sa scap de emotii...

va pup, miresici!

mult succes si o nunta de vis !!! @};[email protected]};-

- o mica mentiune - iti urez sa nu fie acelasi bucatar care a lucrat in cantina care functiona anterior ! mancam acolo ocazional la meniul zilei - mancare oarecum ok dar era ieftina :)) ca o povestioara amuzanta - am mancat acolo pana a gasit un coleg de-al meu din DE o agrafa e birou in ciorba :)) si sa-i rugati pe cei de acolo sa va rezerve loc in parcarea pim (adica cea de la piata), e groaznic acolo in weekenduri - mai ales cand incep verdeturile in gradina ...= piata plina.

spune-ne si noua care este acea florarie superba! sau da un msj PM . multumesc!

Bell
27.04.2011, 22:55:54
In legatura cu amenajarea..nu mai au mult. La mijlocul lui mai o sa fie gata, deci sunt cam pe ultima suta de metrii. Pe mine m-a costat meniul 130 de lei, fara bauturi...insa daca vrei, au cateva variante si de meniuri de bauturi. Am si destul de multe chestii incluse pentru sala. Ce mi-a placut la ei este ca am reusit sa discut foarte deschis cu ei. Daca vrei, iti dau referintele si discuti fara probleme cu ei.

va pup, miresici!

HRISTOS A INVIAT!!! Mersi mult de informatii si iti doresc sa ai o nunta de vis!!!<:-P...saptamana asta am vb si eu cu tipa de la restaurant si chiar a fost foarte draguta si open minded, ca sa zic asa, receptiva la orice sugestie. Inca nu am reusit sa vedem locatia, pt ca iubi meu are ceva mai mult de lucru la serviciu...si am zis ca oricum intre timp poate mai fac si ei cate ceva la sala! Dar sunt chiar curioasa sa vad cum va fi:D
Apropo... am intrebat-o si de personalul care va fi la sala ...mi-a spus ca ea isi pregateste echipa la Pensiunea Rubin...si sincer eu stiu ca mancarea e chiar foarte buna la Rubin, fata de alte locatii...deci nici o sansa sa fie bucatarul care a fost inainte la cantina!

Bell
27.04.2011, 22:59:16
Spune-mi si mie pls numele florariei...a mentionat de o florarie, dar nu imi mai amintesc cum i-a zis:-?

evadiana
03.05.2011, 22:16:13
Spune-mi si mie pls numele florariei...a mentionat de o florarie, dar nu imi mai amintesc cum i-a zis:-?

Din pacate nu reusesc sa dau de numarul de telefon, insa stiu ca era vorba despre Ioana Nechifor. Ea se ocupa de aranjamentele florale. Am vazut cateva poze si am fost chiar incantata.:)

gogonica4
06.07.2011, 20:43:15
Miresici!

va pup, miresici!

Eu am rezervat pentru la anul in iunie 2012 ... dar nu am primit nici o reducere de 10%. Pentru ce mai exact ti s-a oferit aceasta reducere ?
Sper sa poti da mai multe detalii despre nunta ta daca a fost in iunie anul acesta, multumesc.

gogonica4
10.07.2011, 18:43:17
Este cineva care a facut nunta la Adore ? Daca da, rog niste poze daca se poate, detalii, comentarii pro si contra. Multumesc

evadiana
14.07.2011, 15:25:25
La targul de nunti am primit un cupon, pe baza caruia a fost reducerea, insa din cate am inteles, aceasta a fost doar pentru nuntile din 2011. Pentru siguranta ta, ii poti intreba. Eu m-am inteles foarte bine cu ei si mi-au raspuns fara probleme la toate intrebarile si nelamuririle, asa ca nu pierzi nimic daca afli mai multe amanunte :)

evadiana
14.07.2011, 15:38:26
Am avut nunta la Adore in iunie si pot spune ca am fost multumita de serviciile lor. Mancarea a fost foarte buna , spre deosebire de alte nunti la care am fost unde pe langa faptul ca erau farfuriile goale, mancarea nu era buna.
Mie mi-a placut in mod special cum au amenajat spatiul. Daca sunteti curioase, pe site-ul lor () gasiti la "tur virtual" o emisiune care a fost difuzata la televizor, unde este prezentata sala. Acolo se vede foarte bine cat de mare este si cum este aranjata.
Eu am avut destul de multi invitati si cu toate astea a fost loc si pentru dans si intre mese, pentru ca oamenii sa se miste in voie.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, astept sa ma intrebati.

laura81
17.07.2011, 00:53:16
Am avut nunta la Adore in iunie si pot spune ca am fost multumita de serviciile lor. Mancarea a fost foarte buna , spre deosebire de alte nunti la care am fost unde pe langa faptul ca erau farfuriile goale, mancarea nu era buna.
Mie mi-a placut in mod special cum au amenajat spatiul. Daca sunteti curioase, pe site-ul lor () gasiti la "tur virtual" o emisiune care a fost difuzata la televizor, unde este prezentata sala. Acolo se vede foarte bine cat de mare este si cum este aranjata.
Eu am avut destul de multi invitati si cu toate astea a fost loc si pentru dans si intre mese, pentru ca oamenii sa se miste in voie.
Arata tare fain sala. Da nu se mai satura lumea de visiniu?:D
Poze de la nunta ta nu ai?

gogonica4
21.02.2012, 02:28:43

Multumesc mult de raspuns. Am contractat cu ei, par cumsecade momentan. Am auzit niste plangeri in legatura cu mancarea la Rubin, care sunt bucatari si la Adore si ma ingrijorasem, dar parerile sunt impartite. Sper sa fie bine si la noi daca la tine a fost :D

Cat despre visiniu, au huse noi de luna aceasta un crem, le-am ales pe alea. :D

Se intreba cineva aici de florarie, Eventi Bianchi se numesc cei care lucreaza cu ei.

Te rog daca poti sa-mi dai detalii oricat de mici, ce nu ti-a convenit, ce ai fi schimbat... de exemplu mie mi se pare ca sala aia nu are geamuri din ce vad in poze. mi-au spus ca au aer conditionat si de asta de trage fumul, este destul de aerisit daca ai avut multe persoane ?

Ospatarii fac fata sau trag chiulul ? :))

Multumesc din nou.

laura81
21.02.2012, 14:07:21
Multumesc mult de raspuns. Am contractat cu ei, par cumsecade momentan. Am auzit niste plangeri in legatura cu mancarea la Rubin, care sunt bucatari si la Adore si ma ingrijorasem, dar parerile sunt impartite. Sper sa fie bine si la noi daca la tine a fost :D

Cat despre visiniu, au huse noi de luna aceasta un crem, le-am ales pe alea. :D

Se intreba cineva aici de florarie, Eventi Bianchi se numesc cei care lucreaza cu ei.

Te rog daca poti sa-mi dai detalii oricat de mici, ce nu ti-a convenit, ce ai fi schimbat... de exemplu mie mi se pare ca sala aia nu are geamuri din ce vad in poze. mi-au spus ca au aer conditionat si de asta de trage fumul, este destul de aerisit daca ai avut multe persoane ?

Ospatarii fac fata sau trag chiulul ? :))

Multumesc din nou.

Eu am auzit numai de bine intotdeauna de mancarea de la rubin.

Cat despre mirosul in sala, au fost prietenii mei la revelion acolo si au zis ca din pacate e cam ca si pe vremea cand se numea "plazza" si era cantina. Adica nu poti scapa de mirosul de mancare din sala.

SandyAle
09.03.2012, 12:46:38
Eu am auzit numai de bine intotdeauna de mancarea de la rubin.

Cat despre mirosul in sala, au fost prietenii mei la revelion acolo si au zis ca din pacate e cam ca si pe vremea cand se numea "plazza" si era cantina. Adica nu poti scapa de mirosul de mancare din sala.

Eu am fost la nunta acolo si nu am sesizat miros de mancare, iar in ceea ce priveste aerul conditionat, acesta face fata fara probleme. Geamuri sunt in sala...multe si mari...