PDA

Versiunea completa : Intalniri miresici de 2012

Pagini : [1] 2 3 4

adabd
13.04.2011, 10:59:59
=)) era de bine ca inclina intre mine si Cristina?
Deja mi-ai facut pofta de mancarea de la dl Gil...trebuie sa-l mai vizitez cat de curand sa mai pap ceva buuun!
Si ma bate gandul sa vorbesc si pt la vara la cununie...sa imi rezerve o masa pe terasa si sa mergem cu familia sa sarbatorim!
Da, da. Era de bine. :))

Auzi, dar hai sa ne vedem mai multe acolo. Iesim si noi ca fetele intr-o zi si mancam ceva. Ce ziceti? Eu am program flexibil asa ca decideti voi cand.

Sucitoffifee
13.04.2011, 11:05:03
Da, da. Era de bine. :))

Auzi, dar hai sa ne vedem mai multe acolo. Iesim si noi ca fetele intr-o zi si mancam ceva. Ce ziceti? Eu am program flexibil asa ca decideti voi cand.

Daaa! Eu sunt de acord :) Eu sunt ok seara dupa 7-8 sau in weekend...Doar sa stabilim si raspund prezent! Ar fi dragut sa ne si vedem ca pana la anu o sa tot povestim pe aici...si sper si dupa sa tinem legatura!

adabd
13.04.2011, 11:08:42
Daaa! Eu sunt de acord :) Eu sunt ok seara dupa 7-8 sau in weekend...Doar sa stabilim si raspund prezent! Ar fi dragut sa ne si vedem ca pana la anu o sa tot povestim pe aici...si sper si dupa sa tinem legatura!
Super! Hai sa stabilim pe topicul de off ce si cum. Restul fetelor?

Ok, fetele. Dupa cum povesteam cu Alina pe totpicul mare, vrem sa facem o mica intalnire la Gil ca sa ne cunostem si sa mancam niste super mancare. \:D/ Si eu si ea suntem disponibile dupa ora 7-8 in timpul saptamanii. In weekend eu mai plec din Bucuresti pt ca al meu atunci e liber complet.

Cine se mai baga?

malli_alisar
13.04.2011, 13:44:02
Doamne fetele, v-am visat! :)) De fapt am visat ca eram la Gil (!!!) cu al meu si inca un cuplu. Tipa din acel cuplu era un fel de mix al vostru. Inclina putin inspre Cristina si Alina, dar avea si alte lucruri de la restul. :)) Si cum eram noi acolo am constatat ca avea loc o degustare si tocmai venise domnul Gil cu o farfurie de mici. =)) Si eu tot discutam cu acea fata de nunta si barbatii radeau de noi.

E clar... Am o obsesie cu acest forum.

Sa nu zici ca si tu vi diseara la Gil=P~ Deci daca vi o sa facem reuniunea miresicilor...eu cu Nicoleta deja am vb sa ne intalnim.O sa fie un party adevarat<:-P

Cristina888
13.04.2011, 13:50:02
Ok, fetele. Dupa cum povesteam cu Alina pe totpicul mare, vrem sa facem o mica intalnire la Gil ca sa ne cunostem si sa mancam niste super mancare. \:D/ Si eu si ea suntem disponibile dupa ora 7-8 in timpul saptamanii. In weekend eu mai plec din Bucuresti pt ca al meu atunci e liber complet.

Cine se mai baga?

Me me me...dar nu stiu sa va spun in momentul asta cand sunt libera pentru ca maine am un interviu si daca totul merge ok ( sper ) de luni s-ar putea sa incep si nu stiu nimic despre programul de acolo. Oricum dupa 8 ma gandesc ca ar fi ok in timpul saptamanii, ca doar aia nu lucreaza pana la 10 seara....

Sucitoffifee
13.04.2011, 13:50:41
Sa nu zici ca si tu vi diseara la Gil=P~ Deci daca vi o sa facem reuniunea miresicilor...eu cu Nicoleta deja am vb sa ne intalnim.O sa fie un party adevarat<:-P

Am vbt cu Ada sa ne adunam noi miresicile intr-o alta seara La Gil sa ne cunoastem si sa mancam ceva bun :) Acum mai asteptam doritoare si sa stabilim ziua si ora...

malli_alisar
13.04.2011, 14:16:38
Am vbt cu Ada sa ne adunam noi miresicile intr-o alta seara La Gil sa ne cunoastem si sa mancam ceva bun :) Acum mai asteptam doritoare si sa stabilim ziua si ora...

AAA da,foarte frumos:-p.Sa ne intalnim atunci! eu ziceam doar ca diseara fiind simulare de nunta la gil o sa ne intalnim acolo noi care suntem interesate sa facem acolo

adabd
13.04.2011, 14:30:10
Deseara nu pot pt ca am niste invitati asa ca ramane sa vb pe topicul de off despre intalnire. De abia astept!

laura_b22
13.04.2011, 18:25:56
Si eu as vrea sa ne intalnim si sa ne cunoastem mai bine si ma bag si eu la iesitul la Gil(chiar daca nu fac nunta acolo)...dupa 7-8 chiar mi se pare ok :-p

PS: Alina,tu esti printre castigatoatoarele din nr. 2 al revistei Miresici?Ca tare sunt curioasa :D

Sucitoffifee
13.04.2011, 20:18:04
Si eu as vrea sa ne intalnim si sa ne cunoastem mai bine si ma bag si eu la iesitul la Gil(chiar daca nu fac nunta acolo)...dupa 7-8 chiar mi se pare ok :-p

PS: Alina,tu esti printre castigatoatoarele din nr. 2 al revistei Miresici?Ca tare sunt curioasa :D

Pai nu iesim doar cele care facem nunta acolo...iesim sa ne cunoastem si sa mai stam la povesti...am ales locatia pt ca este yam yam mancarea :)

adabd
13.04.2011, 22:05:04
Felicitari, Alina! Sa vii la intalnire cu rochia. :D

isabellrxndr
14.04.2011, 12:20:29
Ce dragut ca luati initiativa din timp, fetelor. Felicitari! O sa va distrati si o sa legati adevarate prietenii, asa ca miresicile de 2011. Urmatoarea noastra intalnire e chiar w-endul acesta.Tot ce regretam e ca nu ne-a venit si noua ideea de a ne intalni inainte de mai 2010, cand a fost prima.
Insa vom recupera luand parte la cununiile civile si cele religioase ale fiecareia dintre noi. Deja am inceput :x

Alina, apropos, felicitari pentru premiu ;;) Sa-l folosesti fericita!

Sucitoffifee
14.04.2011, 12:54:41
Ce dragut ca luati initiativa din timp, fetelor. Felicitari! O sa va distrati si o sa legati adevarate prietenii, asa ca miresicile de 2011. Urmatoarea noastra intalnire e chiar w-endul acesta.Tot ce regretam e ca nu ne-a venit si noua ideea de a ne intalni inainte de mai 2010, cand a fost prima.
Insa vom recupera luand parte la cununiile civile si cele religioase ale fiecareia dintre noi. Deja am inceput :x

Multumesc! :)

Eu sunt convinsa ca o sa ne vdm in repetate randuri si ca o sa pastram legatura si dupa marele eveniment!

Roxynutza
14.04.2011, 20:36:20

ce fain de voi ca sunteti mai multe din Bucuresti :)
din brasov nu prea sunt miresici de 2012 ca sa ne intalnim :(

millena
14.04.2011, 22:12:00

Oare din Cluj sunt miresici? Fetelor nu vreti sa facem si noi ceva? Felicitari fetelor din Bucuresti pentru tot ce faceti!!! Roxynutza trebuie sa le mobilizam si pe cele din orasul nostru...

mary_85
15.04.2011, 16:42:29

Roxy, eu stau in Bv ;) nunta o am in Onesti...si eu caut miresici din Onesti sa mai cer cate o parere, dar e pustiu rau :)

Roxynutza
15.04.2011, 19:19:34
Roxy, eu stau in Bv ;) nunta o am in Onesti...si eu caut miresici din Onesti sa mai cer cate o parere, dar e pustiu rau :)

pai poate daca mai adunam ceva fete din Bv, ne intalnim si noi aici :)

adabd
18.04.2011, 10:11:06
Neata fetele!

Ne hotaram saptamana asta daca sa ne vedem? Am inteles ca se incalzeste asa ca poate stam si la terasa. Eu va stau la dispozitie saptamana asta cand vreti seara.

lavi78
18.04.2011, 10:26:04
pai poate daca mai adunam ceva fete din Bv, ne intalnim si noi aici :)
Buna Roxynutza, eu sunt din brasov si am nunta pe 14.07.2012 in centru civic , tare mult mi-ar placea sa ne strangem mai multe miresici din brasov.
Deci..... mai pune una pe lista , sigur voi veni. ;-)

Cristina888
18.04.2011, 10:28:57
Neata fetele!

Ne hotaram saptamana asta daca sa ne vedem? Am inteles ca se incalzeste asa ca poate stam si la terasa. Eu va stau la dispozitie saptamana asta cand vreti seara.

Eu sunt disponibila miercuri si vineri seara la orice ora :)

Sucitoffifee
18.04.2011, 10:30:27
Eu sunt disponibila miercuri si vineri seara la orice ora :)

Pt miercuri sunt si eu ok...vineri am musafiri :) Doar ca miercuri cred ca este seara de prezentare La Gil si o sa fie aglomerat, cred eu :)

adabd
18.04.2011, 11:08:08
Pt miercuri sunt si eu ok...vineri am musafiri :) Doar ca miercuri cred ca este seara de prezentare La Gil si o sa fie aglomerat, cred eu :)
Oh..... O lasam atunci pe saptamana viitoare? Tot asa, mai pe la sfarsit?

Sucitoffifee
18.04.2011, 11:10:02
Oh..... O lasam atunci pe saptamana viitoare? Tot asa, mai pe la sfarsit?

Da! Sapt viitoare este ok oricand din punctul meu de vedere :)

adabd
18.04.2011, 11:15:17
Da! Sapt viitoare este ok oricand din punctul meu de vedere :)
Perfect! Sa hotaram atunci ziua.

malli_alisar
18.04.2011, 11:21:22
Of fetelor...vreau si eu sa ne intalnim....numai ca eu joi acum dupa-amiaza plec in Liban la rude....si ma intorc pe 2 mai,asa ca oricat de mult as vrea...nu voi putea saptamana viitoare.=((

adabd
18.04.2011, 11:22:21
Of fetelor...vreau si eu sa ne intalnim....numai ca eu joi acum dupa-amiaza plec in Liban la rude....si ma intorc pe 2 mai,asa ca oricat de mult as vrea...nu voi putea saptamana viitoare.=((
Pai nu o sa fie singura intalnire. Sigur mai facem.

Cristina888
18.04.2011, 11:43:55
Saptamana viitoare cel mai tarziu miercuri, ca daca vineri am cununia, joi seara o sa am o gramada de alte chestii de facut :) Daca nu, nu vreau sa va incurc, vin la urmatoarea intalnire :D ca vom mai face :)

Sucitoffifee
18.04.2011, 11:53:20
Saptamana viitoare cel mai tarziu miercuri, ca daca vineri am cununia, joi seara o sa am o gramada de alte chestii de facut :) Daca nu, nu vreau sa va incurc, vin la urmatoarea intalnire :D ca vom mai face :)

:) weee deja o sa ai cununia! eu sunt ok si cu marti sau miercuri...cum vreti/puteti si voi!

adabd
18.04.2011, 12:11:11
Pai hai atunci marti. Eu dupa 6 sunt libera. Ciocnim pentru nunta Cristinei. :D

Sucitoffifee
18.04.2011, 12:23:46
Pai hai atunci marti. Eu dupa 6 sunt libera. Ciocnim pentru nunta Cristinei. :D

Ok! Ramane pe marti...dar hai pe la 8...ca sa ajung si eu...ca din Colentina pana in Baneasa, la ora aia, e macel :)

adabd
18.04.2011, 12:33:29
Ok! Ramane pe marti...dar hai pe la 8...ca sa ajung si eu...ca din Colentina pana in Baneasa, la ora aia, e macel :)
Done! Asa ramane. Chiar ar fi super sa organizam lunar cate o intalnire. Urmatoarea clar o facem cand vine si malli_alisar in tara.

Sucitoffifee
18.04.2011, 12:38:56
Done! Asa ramane. Chiar ar fi super sa organizam lunar cate o intalnire. Urmatoarea clar o facem cand vine si malli_alisar in tara.

Da Da! Ca la cununie :)) Da!
Sunt de acord sa ne intalnim lunar :))

malli_alisar
18.04.2011, 14:22:16
Vai ce bine fetelor.Deci ramane si o intalnire in mai...foarte bine<:-P

MissSwan
18.04.2011, 15:46:49
Si una in iunie cand vin si eu in vizita. ;))

adabd
18.04.2011, 15:47:50
Asa facem! Si ne mutam restaurantul de fiecare data. Acum facem la Gil, apoi poate prin centrul vechi. Putem in iunie sa facem la libanezul de la Marriott. =P~

MissSwan
18.04.2011, 15:55:14
Asa facem! Si ne mutam restaurantul de fiecare data. Acum facem la Gil, apoi poate prin centrul vechi. Putem in iunie sa facem la libanezul de la Marriott. =P~

Oh daaaa, iubesc mancarea libaneza, iar cea de acolo e dementiala! =P~

Sucitoffifee
18.04.2011, 15:56:53
Si una in iunie cand vin si eu in vizita. ;))

:) sigur! asteptam sa te cunoastem si pe tine...

Sucitoffifee
18.04.2011, 15:57:35

asa asa :) la libanez nu am mancat pana acum...nu sunt foarte deschisa sa incerc lucruri noi...dar gasesc eu ceva si pt mofturoasa de mine :)))

adabd
18.04.2011, 16:12:04
asa asa :) la libanez nu am mancat pana acum...nu sunt foarte deschisa sa incerc lucruri noi...dar gasesc eu ceva si pt mofturoasa de mine :)))
Daca iti plac micii si carnurile, o sa adori mancarea libaneza. Eu am zis de Marriott pt ca acolo o sa isi faca MissSwan nunta asa ca e perfect locul. Putem incerca in fiecare luna un alt restaurant sau loc al unei miresici.

malli_alisar
19.04.2011, 11:39:06
Daca iti plac micii si carnurile, o sa adori mancarea libaneza. Eu am zis de Marriott pt ca acolo o sa isi faca MissSwan nunta asa ca e perfect locul. Putem incerca in fiecare luna un alt restaurant sau loc al unei miresici.

Este cea mai buna mancarea libaneza=P~Eu mananc dintotdeauna ca sunt jumatate libaneza da orice ar fi...e ceva special si cum zic matusile ,mele de acolo "Asta e mancare de facut cur mare"=))

Sucitoffifee
19.04.2011, 11:40:59
Este cea mai buna mancarea libaneza=P~Eu mananc dintotdeauna ca sunt jumatate libaneza da orice ar fi...e ceva special si cum zic matusile ,mele de acolo "Asta e mancare de facut cur mare"=))

Ohhh...este fix ce nu-mi doresc :))) Este suficient de mare! Poate prea mare :D Fetelor eu zic sa ne reprofilam pe salate =))

MissSwan
19.04.2011, 11:49:44
Ohhh...este fix ce nu-mi doresc :))) Este suficient de mare! Poate prea mare :D Fetelor eu zic sa ne reprofilam pe salate =))

=)) Au si salate nu-i problema. :D

Sucitoffifee
19.04.2011, 11:51:12
=)) Au si salate nu-i problema. :D

Oi gasi eu ceva sa-mi placa si mie :) Oricum...la una din intalniri tb sa mergem la China Town...este delicioasa mancarea!

adabd
19.04.2011, 12:18:30
Clar o sa avem dezmat culinar la aceste intalniri. =)) Daca stiti cat de entuziasmata sunt ca o sa ne vedem! Si vreau sa va spun ca eu in general sunt reticenta la a intalni lume de pe forumuri de femei. Dar voi...pe cuvant de nu ma simt bine si ii multumesc lui DD ca miresele de 2012 sunt cool si amuzante. ^:)^

Sucitoffifee
19.04.2011, 12:28:11
Clar o sa avem dezmat culinar la aceste intalniri. =)) Daca stiti cat de entuziasmata sunt ca o sa ne vedem! Si vreau sa va spun ca eu in general sunt reticenta la a intalni lume de pe forumuri de femei. Dar voi...pe cuvant de nu ma simt bine si ii multumesc lui DD ca miresele de 2012 sunt cool si amuzante. ^:)^

Da Da :) Si eu am povestit la toata lumea ca ma vad cu voi :D si abia astept!
Eu nu prea stau pe alte forumuri...decat pe unul cu si despre animale :)))

Nicoleta_S
19.04.2011, 12:38:50
nici eu n-o sa pot sa vin la aceasta prima intalnire :(
imi iau toata sapt viit liber si plecam la mare de paste unde vom ramane si toata saptamana care vine.
macar ma bucur ca nu pierd vreun restaurant nou, avand in vedere ca la gil stiu deja totul :)
ne vedem la urmatoare! ;)

Sucitoffifee
19.04.2011, 12:56:45
nici eu n-o sa pot sa vin la aceasta prima intalnire :(
imi iau toata sapt viit liber si plecam la mare de paste unde vom ramane si toata saptamana care vine.
macar ma bucur ca nu pierd vreun restaurant nou, avand in vedere ca la gil stiu deja totul :)
ne vedem la urmatoare! ;)

Asta da vacanta! :))
Lasa ca ne vdm la urmatoarea...

Cristina888
19.04.2011, 20:06:41

Eu cand i-am zis lui D. ca ma voi vedea cu voi a zis : "cine esti si ce ai facut cu Cristina?" :)) Pana acum nu am stat pe absolut niciun forum, ba chiar treceau zile intregi fara sa intru pe net si cand intram doar imi verificam mail-ul, iar acum nu trece o zi fara sa intru pe miresici. Chiar daca sunt ocupata si nu am cand sa scriu, tot intru sa citesc sa vad ce ati mai facut :)) Abia astept sa va si cunosc in carne si oase :D in cazul meu mai mult oase :)))) doar fundul ce este mai proeminent ;;)

malli_alisar
24.04.2011, 13:12:28
Eu cand i-am zis lui D. ca ma voi vedea cu voi a zis : "cine esti si ce ai facut cu Cristina?" :)) Pana acum nu am stat pe absolut niciun forum, ba chiar treceau zile intregi fara sa intru pe net si cand intram doar imi verificam mail-ul, iar acum nu trece o zi fara sa intru pe miresici. Chiar daca sunt ocupata si nu am cand sa scriu, tot intru sa citesc sa vad ce ati mai facut :)) Abia astept sa va si cunosc in carne si oase :D in cazul meu mai mult oase :)))) doar fundul ce este mai proeminent ;;)

Si eu fac la fel....nu intru cu zilele pe calculator si de cand cu miresicile ...zi de zi intru.Chiar si acum cand sunt plecata tot am facut eu cumva numai sa intru pe miresici;)).Va doresc sa aveti o intalnire reusita si sa beti si pentru noi care nu putem ajunge miercurea asta\:D/Cat despre dezmatul culinar ...... eu sunt o gurmanda convinsa asa ca suna super.Abia astept...in mai pe cat ne intalnim?<:-P

adabd
25.04.2011, 11:29:30
Fetele am o veste proasta. :( Miercuri de la 19:30 sunt la o petrecere de lansare de revista impreuna cu o clienta. Nu am cum sa lipsesc. Efectiv nu am. :( Cred ca trebuie sa asteptam pana vin si restul fetelor si sa facem prina noastra intalnire in mai.

Imi pare chiar ffffffffff rau....

Cristina888
25.04.2011, 11:52:26
Fetele am o veste proasta. :( Miercuri de la 19:30 sunt la o petrecere de lansare de revista impreuna cu o clienta. Nu am cum sa lipsesc. Efectiv nu am. :( Cred ca trebuie sa asteptam pana vin si restul fetelor si sa facem prina noastra intalnire in mai.

Imi pare chiar ffffffffff rau....

Nici eu nu mai am cum sa ajung...am aflat zilele trecute ca sambata ( da, a doua zi dupa cununie :(( ) am 3 examene de la 8 la 14...de fapt, 1 examen si 2 restante si am de invatat o gramadaaaa. Nici nu stiu cand o sa apuc sa invat si toate aberatiile astea pe care ni le baga in cap si sa umblu si dupa costum cu Dorin si cu fratimiu, sa ma duc la manichiura, la cumparaturi si tot asa. Sunt intr-o fooooarte grava criza de timp :( Imi cer si eu scuze, insa efectiv nu am cum sa ajung. Asa cum a spus si Ada, ramane sa ne vedem in luna mai.

Sorry!

Sucitoffifee
25.04.2011, 12:23:47
Pai mai fetelor, nu trebuia sa ne vedem marti? :) adica maine...eu asa am retinut :) Dar oricum, daca aveti treaba, mai bine o lasam pe sapt viitoare ca e luna mai :))

Va pup

Cristina888
25.04.2011, 12:26:45
Pai mai fetelor, nu trebuia sa ne vedem marti? :) adica maine...eu asa am retinut :) Dar oricum, daca aveti treaba, mai bine o lasam pe sapt viitoare ca e luna mai :))

Va pup

Ba da, marti trebuia, asa am inteles si eu. Dar indiferent ca este marti sau in oricare alta zi din saptamana asta nu am cum sa ajung :( Chiar imi pare f rau...

adabd
25.04.2011, 14:05:20
Eu ramasesem fixata pe miercuri. :)) Sunt zapacita. Dohhhhhh! Oricum hai ca e mai bine in mai. O sa fie clar cald si toata lumea e linistita cu programul.

Sucitoffifee
25.04.2011, 21:46:52
Ok :) Atunci ramane sa stabilim data si ora :D

adabd
25.04.2011, 21:54:04
Oh, da. Asa de mult vreau aceatsa intalnire. <3

adabd
02.05.2011, 10:40:15
Hello fetele!

E mai! <:-P Cand ne vedem? Eu joi plec la Tm si revin luni de dimi si apoi sunt in Buc. Voi?

Sucitoffifee
02.05.2011, 10:48:26
Hello fetele!

E mai! <:-P Cand ne vedem? Eu joi plec la Tm si revin luni de dimi si apoi sunt in Buc. Voi?

Hello :)

Eu sapt asta sunt cam prinsa, dar sapt viitoare sunt ok oricand...Deci cand putem stabili o zi ok pt toate fetele disponibile :)

adabd
02.05.2011, 11:08:57
Hello :)

Eu sapt asta sunt cam prinsa, dar sapt viitoare sunt ok oricand...Deci cand putem stabili o zi ok pt toate fetele disponibile :)
Perfect cu saptamana viitoare. Si eu sunt ok atunci. De abia astept. Ma gandesc cum sa ma imbrac de zici ca merg la cununie. :)) In mod clar voi face echilibristica pe trotuarul ala in lucru pt ca o sa ma cocot pe tocuri mari.

Sucitoffifee
02.05.2011, 11:11:28
Perfect cu saptamana viitoare. Si eu sunt ok atunci. De abia astept. Ma gandesc cum sa ma imbrac de zici ca merg la cununie. :)) In mod clar voi face echilibristica pe trotuarul ala in lucru pt ca o sa ma cocot pe tocuri mari.

Au! Ne gatim?! :) Deci tb sa scot vreo rochita de la naftalina, ca nu port prea des...dar la o asa ocazie trebuie :))

adabd
02.05.2011, 11:16:48
Au! Ne gatim?! :) Deci tb sa scot vreo rochita de la naftalina, ca nu port prea des...dar la o asa ocazie trebuie :))
Eu recunosc ca sunt fashionista. :D Asa ca da, clar ma gatesc. :))

Cristina888
02.05.2011, 11:18:20

Gatiti-va voi, ca eu vin in blugi, adidasi si tricou :)) Eventual daca o fi soare ma camuflez si cu o pereche de ochelari de soare care imi acopera toata fata, sa fiu undercover :D

Sucitoffifee
02.05.2011, 11:18:54
Eu recunosc ca sunt fashionista. :D Asa ca da, clar ma gatesc. :))

Mi-ai dat tema de gandire acum :))) Cu ce ma imbrac?!

adabd
02.05.2011, 11:21:03
Pai merge si tricou cu blugi plus high heels care sa dea o alura de fansi-shmansi. :))

Cristina888
02.05.2011, 11:28:56
Pai merge si tricou cu blugi plus high heels care sa dea o alura de fansi-shmansi. :))

Neah, eu pun moda in fata comoditatii numai la evenimente speciale, de fitze si figuri :) Asta o consider o iesire cu fetele, no need for that much preparations, nu sunt o fashionista adevarata :)) Dar o sa va admir pe voi gatite :-p

Sucitoffifee
02.05.2011, 11:30:15
Neah, eu pun moda in fata comoditatii numai la evenimente speciale, de fitze si figuri :) Asta o consider o iesire cu fetele, no need for that much preparations, nu sunt o fashionista adevarata :)) Dar o sa va admir pe voi gatite :-p

Cred ca o sa o admiram noi pe Ada :) Ca eu cu greu ies din Conversii mei comozi! Poade doar sa am super chef si timp sa ma fac mai mai :))

adabd
02.05.2011, 11:32:18
Cred ca o sa o admiram noi pe Ada :) Ca eu cu greu ies din Conversii mei comozi! Poade doar sa am super chef si timp sa ma fac mai mai :))
Aoleu! Si doar eu o sa fiu pe tocuri? Naspa, pentru ca pe tocuri am 1,80. =))

Cristina888
02.05.2011, 11:34:59

Nu ma alarmez, o sa fii doar cu vreo 23 de centimetri mai inalta decat mine =))

Sucitoffifee
02.05.2011, 11:39:02

Eu sunt inalta :) Am 1.72...deci se accepta!

adabd
02.05.2011, 11:39:50
Nu ma alarmez, o sa fii doar cu vreo 23 de centimetri mai inalta decat mine =))

Clar. Balerini sa fie! :)) Hai ca am unii draguti foc de la H&M asa ca ma prezint, victorioasa, in ei.

Cristina888
02.05.2011, 11:42:41
Clar. Balerini sa fie! :)) Hai ca am unii draguti foc de la H&M asa ca ma prezint, victorioasa, in ei.

Apropo de balerini de la H&M, am vazut acum o sapt niste balerini atat de scumpici la ei, (la raionul de copii ce-i drept), cu floricele dalea micute, dar guess what....nu mai aveau decat 36 si 37 =))))))))))))), deci nici la copii nu mai sunt masuri de 34-35 =))

adabd
02.05.2011, 11:47:21
Apropo de balerini de la H&M, am vazut acum o sapt niste balerini atat de scumpici la ei, (la raionul de copii ce-i drept), cu floricele dalea micute, dar guess what....nu mai aveau decat 36 si 37 =))))))))))))), deci nici la copii nu mai sunt masuri de 34-35 =))
Incearca si in alte parti. Am vazut si eu ce numere au la copii. ;))

So...ramane pe saptamana viitoare si toata lumea poarta flats, da? :)) Ar fi ceva ca, in afara de restaurante diferite, sa avem si intalniri tematice. Acum intalnire pe flats, relaxata. Apoi intalnire pe tocuri si haine elegante si tot asa.

Sucitoffifee
02.05.2011, 11:51:02
Incearca si in alte parti. Am vazut si eu ce numere au la copii. ;))

So...ramane pe saptamana viitoare si toata lumea poarta flats, da? :)) Ar fi ceva ca, in afara de restaurante diferite, sa avem si intalniri tematice. Acum intalnire pe flats, relaxata. Apoi intalnire pe tocuri si haine elegante si tot asa.

:)) buna idee!

laura_b22
02.05.2011, 11:53:15
Ma inscriu si eu la intalnirea de saptamana viitoare ;))

adabd
02.05.2011, 12:07:18
Ma inscriu si eu la intalnirea de saptamana viitoare ;))
Perfect. Sa vedem acum exact cand. O sa fie la Gil, in caz ca nu ai vazut asta inca.

laura_b22
02.05.2011, 12:54:14
Da,am vazut ca o sa fie La Gil,problema e ca eu la 8 seara plec de la munca(exceptie marti,cand plec la 9 :-L)
si o sa ajung putin mai tarziu,dar nu conteaza.Abia astept sa va cunosc,parca sunt in clasa 1 ;))

Sucitoffifee
02.05.2011, 12:59:15
Da,am vazut ca o sa fie La Gil,problema e ca eu la 8 seara plec de la munca(exceptie marti,cand plec la 9 :-L)
si o sa ajung putin mai tarziu,dar nu conteaza.Abia astept sa va cunosc,parca sunt in clasa 1 ;))

pai oricum...si noi ne vdm pe la 8 nu? daca jungi la 9, nu e nicio problema :) facem prezenta mai tarziu :D

malli_alisar
02.05.2011, 23:48:40
Buna fetelor.M-am intors din tarile calde...unde de fapt e mai frig dekt aici.;)) Deci saptamana viitoare e marea intalnire.Abia astept sa va cunosc,sper sa nu intervina nimik...acum casa noastra e in reparatii si logodnicul meu s-a gandit sa-mi faca o surpriza.....mai exact sa coloreze peretii:| Acum ce sa-i zic ca e asa mandru de el...... Deci daca nu intervine nimik...it's a date.In ce zi si la ce ora mai exact?

adabd
03.05.2011, 10:17:25
Buuuuun! Suntem toate aici. Vreti mai pe la inceputul saptamanii sau pe la sfarsit, adica vineri?

malli_alisar
03.05.2011, 11:19:41
Buuuuun! Suntem toate aici. Vreti mai pe la inceputul saptamanii sau pe la sfarsit, adica vineri?

Mie mi-e indiferent doar cum am zis sa nu intervina ceva:-p Eu nu am nici restaurant,nici formatie......si sunt stresata si luna asta am de gand sa semnez un contract...deci.....la inceput...la sfarsit....e ok :)

adabd
03.05.2011, 12:44:55
Mie mi-e indiferent doar cum am zis sa nu intervina ceva:-p Eu nu am nici restaurant,nici formatie......si sunt stresata si luna asta am de gand sa semnez un contract...deci.....la inceput...la sfarsit....e ok :)
Poate ne vin idei cand ne vedem. ;)

Fetele, vreti vineri ca sa fiti toate linistite si fara job a doua zi?

Sucitoffifee
03.05.2011, 12:57:34
Poate ne vin idei cand ne vedem. ;)

Fetele, vreti vineri ca sa fiti toate linistite si fara job a doua zi?

Eu sunt ok cu vineri :) Mai ales daca stam pana tarziu, se va bucura Doru ca se poate juca in liniste pe PS3 :)))

adabd
03.05.2011, 13:06:56
Eu sunt ok cu vineri :) Mai ales daca stam pana tarziu, se va bucura Doru ca se poate juca in liniste pe PS3 :)))
Bun motiv. :))
Pana acum avem 2 voturi pentru vineri. Altcienva?

Sucitoffifee
03.05.2011, 13:29:43
Bun motiv. :))
Pana acum avem 2 voturi pentru vineri. Altcienva?

Pai profita si el...si ma mai intreaba cand mai ies cu fetele ca sa vina si baietii la noi sa se joace :)) E mai rau ca un copil...

malli_alisar
03.05.2011, 13:50:53
Foarte ok vineri....e vorba de 13 mai nu vinerea asta nu?Deci 3 voturi:D

Sucitoffifee
03.05.2011, 13:52:09
Foarte ok vineri....e vorba de 13 mai nu vinerea asta nu?Deci 3 voturi:D

Da! pe 13 mai :)

laura_b22
05.05.2011, 09:14:17
Si eu votez pentru vineri ;-)

adabd
08.05.2011, 19:00:25
Ramane pe vineri atunci. Eu revin miercuri in Buc asa ca aceasta intalnire este un fel de welcome back.:)) Ce ora? 19?

Sucitoffifee
08.05.2011, 19:10:38
Ramane pe vineri atunci. Eu revin miercuri in Buc asa ca aceasta intalnire este un fel de welcome back.:)) Ce ora? 19?

Hai la ora 20:00! Zic si eu...dar cum vreti si voi :)

adabd
08.05.2011, 19:15:23
Hai la ora 20:00! Zic si eu...dar cum vreti si voi :)
Pentru mine e ok si asa.

Sucitoffifee
08.05.2011, 19:17:25
Pentru mine e ok si asa.

Pana joi sa vdm cate suntem si poate facem si o rezervare...

laura_b22
08.05.2011, 20:41:44
Ora 20:00 zic si eu ;))

malli_alisar
08.05.2011, 22:29:01
Votez si eu pentru 20:00.<:-P

adabd
09.05.2011, 09:37:00
Super! Asa ramane. Nu uitati ca tema intalnirii este flats asa ca toata lumea la balerini, tenisi, orice fara toc.

Sucitoffifee
09.05.2011, 10:05:28
Super! Asa ramane. Nu uitati ca tema intalnirii este flats asa ca toata lumea la balerini, tenisi, orice fara toc.

Da Da Da :) Fara tocuri ca sa evitam accidente de la prima intalnire :))) Si asa sunt plina de vanatai pe picioare :D

Sucitoffifee
10.05.2011, 10:09:44
Fetelor, eu am o dilema?! :) Voi sunteti consumatoare de bauturi licoroase =)) Adica sa vin cu masina la intalnire sau ciocnim si noi un pahar, doua de vin?

malli_alisar
10.05.2011, 16:58:48
Fetelor, eu am o dilema?! :) Voi sunteti consumatoare de bauturi licoroase =)) Adica sa vin cu masina la intalnire sau ciocnim si noi un pahar, doua de vin?

Alina eu stau in cartierul Tei si toata linia lui 5 nu mai exista...stiu ca e o masina sau ceva......orice ar fi vin cu masina si daca e sa ciocnim un pahar ceva ne luam mai la inceput si daca mai si mananci ceva nu cred ca e bai.Acuma depinde si de unde vi tu ca vineri e destul de multa politie ca stau la panda sa-i ia pastia care merg in cluburi......asa ca depinde cum crezi tu.Cum facem o sa stam afara sau e cam frig?Ca inauntru din cate am intzeles eu de la Gil de miercuri pana duminica canta formatia aia a lor de baza....deci e cam nasol ca aia canta de vrei sa arunci cu ceva in ea.Deci??????Sau il intrebam pe Gil daca ne lasa intr-una din salile de sus de nunta sa petrecem??=))

Sucitoffifee
10.05.2011, 18:50:07
Alina eu stau in cartierul Tei si toata linia lui 5 nu mai exista...stiu ca e o masina sau ceva......orice ar fi vin cu masina si daca e sa ciocnim un pahar ceva ne luam mai la inceput si daca mai si mananci ceva nu cred ca e bai.Acuma depinde si de unde vi tu ca vineri e destul de multa politie ca stau la panda sa-i ia pastia care merg in cluburi......asa ca depinde cum crezi tu.Cum facem o sa stam afara sau e cam frig?Ca inauntru din cate am intzeles eu de la Gil de miercuri pana duminica canta formatia aia a lor de baza....deci e cam nasol ca aia canta de vrei sa arunci cu ceva in ea.Deci??????Sau il intrebam pe Gil daca ne lasa intr-una din salile de sus de nunta sa petrecem??=))

:) afara clar nu e de stat! iar intr-una din salile de la etaj...mi-e greu sa cred...cerem si noi o masa mai retrasa sa nu ne faca tanti aia vocalize in cap...si daca se incinge atmosfera, facem si o hora =))
pai daca stai in tei, putem merge impreuna! eu stau in dna ghica...si as putea sa trec eu sa te iau...ce zici?
cate au confirmat pana acum?

adabd
11.05.2011, 08:52:22
Eu de baut beau de felul meu putin si carnet nu am asa ca traiasca taxi. Dupa pesemne o sa merg ori acasa in zona Mosilor ori raman in Baneasa la radio la al meu. Daca merg acasa pot sa iau fara prb pe oricine cu taxi.

Sucitoffifee
11.05.2011, 09:43:30
Eu mai beau ocazional :) dar nu cat sa nu ma mai tin pe picioare :)) Dar vorba aia...un pahar nu se simte, mai ales daca mancam :)
Sunam maine sa facem o rezervare?

Cristina888
11.05.2011, 11:22:14
Fetelor, nu am mai vorbit de ceva zile....eu v-am mai citit asa fugitiv dar nu am avut timp sa scriu. Ziua sunt ocupata iar seara stau cu Dorin, nu ne mai saturam sa stam impreuna cand este acasa :)
Vin si eu vineri seara, abia astept. Si eu stau in Colentina ( de fapt inspre Baicului ), asa ca ce ziceti daca cele care stam in zona asta ne intalnim si plecam impreuna?

malli_alisar
11.05.2011, 11:22:55
Eu mai beau ocazional :) dar nu cat sa nu ma mai tin pe picioare :)) Dar vorba aia...un pahar nu se simte, mai ales daca mancam :)

Daca tu crezi ca e nevoie de rezervare....fa o rezervare la o masa de.....6 persoane sa zicem ca daca suntem mai putine nu e bai si daca suntem mai multe sigur se rezolva ceva.Daca e vb daca treci sa ma iei tu sau vin eu separat ca daca tot esti in drum.......;))

Sucitoffifee
11.05.2011, 11:24:21
Fetelor, nu am mai vorbit de ceva zile....eu v-am mai citit asa fugitiv dar nu am avut timp sa scriu. Ziua sunt ocupata iar seara stau cu Dorin, nu ne mai saturam sa stam impreuna cand este acasa :)
Vin si eu vineri seara, abia astept. Si eu stau in Colentina ( de fapt inspre Baicului ), asa ca ce ziceti daca cele care stam in zona asta ne intalnim si plecam impreuna?

Deci tu stai chiar aproape de mine :) Te pot lua cu masina...ca am decis sa vin cu ea. Eu stau la Piata Colentina :) langa Hotel Sir...asa ca putem merge impreuna si eventual s-o luam in drum si pe Malli...

Cristina888
11.05.2011, 11:26:07
Deci tu stai chiar aproape de mine :) Te pot lua cu masina...ca am decis sa vin cu ea. Eu stau la Piata Colentina :) langa Hotel Sir...asa ca putem merge impreuna si eventual s-o luam in drum si pe Malli...

Habar n-am unde vine asta ca eu abia m-am mutat aici....Piata Colentina e acelasi lucru cu Doamna Ghica sau este la intersectia cu Fundeni? :)) Hotel Sir nu stiu unde este...

Sucitoffifee
11.05.2011, 11:29:33
Habar n-am unde vine asta ca eu abia m-am mutat aici....Piata Colentina e acelasi lucru cu Doamna Ghica sau este la intersectia cu Fundeni? :)) Hotel Sir nu stiu unde este...

Ah :) am crezut ca stii zona...este f aproape de Mc Donald's de la rau...cum te duci spre Carrefour Colentina :) deci la 1 min de intersectia cu Dna Ghica...

malli_alisar
11.05.2011, 11:30:36
Bei ocazional.....ahaa....=))Deci vrei sa luam taxi pana la urma?Si eu beau ocazional....acasa cate o bere,in oras cate un cocktail,la petreceri......nu mai stiu:)),cert este ca intotdeauna ma bazez pe iubi meu sa ne intoarcem acasa fiindca el nu bea mai niciodata:P Deci daca vrei neaparat sa bem in paharel de ceva putem sa luam in taxi...dar eu tot nu cred ca beau mai mult de un cocktail la inceput si tot pot sa ma intorc cu masina.Dar daca se lasa mai rau ce fac??Las masina acolo banuiesc:|Sau vine sa ma ia cineva....:-"

Cristina888
11.05.2011, 11:32:42
Ah :) am crezut ca stii zona...este f aproape de Mc Donald's de la rau...cum te duci spre Carrefour Colentina :) deci la 1 min de intersectia cu Dna Ghica...

Da, stiu acum unde zici....s-ar putea sa stiu si hotelul respectiv, doar ca eu nu sunt atenta la denumiri si nu i-am retinut numele...este chiar visavis de parcul Plumbuita, nu? Cat despre baut, eu ma voi abtine pentru ca sambata la prima ora am un examen si altul la 10...deci trebuie sa am mintea la purtator sa zic asa :))

Sucitoffifee
11.05.2011, 11:33:11
Bei ocazional.....ahaa....=))Deci vrei sa luam taxi pana la urma?Si eu beau ocazional....acasa cate o bere,in oras cate un cocktail,la petreceri......nu mai stiu:)),cert este ca intotdeauna ma bazez pe iubi meu sa ne intoarcem acasa fiindca el nu bea mai niciodata:P Deci daca vrei neaparat sa bem in paharel de ceva putem sa luam in taxi...dar eu tot nu cred ca beau mai mult de un cocktail la inceput si tot pot sa ma intorc cu masina.Dar daca se lasa mai rau ce fac??Las masina acolo banuiesc:|Sau vine sa ma ia cineva....:-"

Lasa ca iau eu masina si o iau si pe Cristina si trecem si prin Tei si te luam si pe tine :)

malli_alisar
11.05.2011, 11:35:12

Spuneti-mi Alisar va rog[-o<Malli e numele meu de familie si culmea ca toata viatza mea m-am lovit de asta si la scoala la inceput de clasa a 9-a toata lumea "Ce faci Malli?" Si la facultate la fel.....of...dar de ce?Acuma nu te gandi ca m-am suparat sunt atat de obisnuita cu asta...doar ca nu pot sa intzeleg:-\

Cristina888
11.05.2011, 11:36:27
Spuneti-mi Alisar va rog[-o<Malli e numele meu de familie si culmea ca toata viatza mea m-am lovit de asta si la scoala la inceput de clasa a 9-a toata lumea "Ce faci Malli?" Si la facultate la fel.....of...dar de ce?Acuma nu te gandi ca m-am suparat sunt atat de obisnuita cu asta...doar ca nu pot sa intzeleg:-\

Alisar ramane atunci :-p

Sucitoffifee
11.05.2011, 11:38:55

Ups :) Nu am stiut...mi s-a parut mai prenume Malli decat Alistar, dar e bine ca am clarificat situatia :) Pup si scuze!

malli_alisar
11.05.2011, 11:39:03
Lasa ca iau eu masina si o iau si pe Cristina si trecem si prin Tei si te luam si pe tine :)

Ok asa ramane...dar va trebui sa ies in strada undeva ca eu stau in spatele bulevardului si sunt multe stradute...poate la Mega Imaje daca stii...dupe ce treci de Domino mai in fata pe dreapta e un Mega si in Angst langa el si vis-avis e un Mic.ro Acolo ar fi super pentru amandoua...deci it's a deal <:-P

malli_alisar
11.05.2011, 11:40:55
Ups :) Nu am stiut...mi s-a parut mai prenume Malli decat Alistar, dar e bine ca am clarificat situatia :) Pup si scuze!

=)):)):((:-w=)) Din ras in plans nu mai pot iauzi "Alistar" ...e fara T...offf nu voi scapa niciodata ma va bantui mereu numele asta al meu

Sucitoffifee
11.05.2011, 11:41:29
Ok asa ramane...dar va trebui sa ies in strada undeva ca eu stau in spatele bulevardului si sunt multe stradute...poate la Mega Imaje daca stii...dupe ce treci de Domino mai in fata pe dreapta e un Mega si in Angst langa el si vis-avis e un Mic.ro Acolo ar fi super pentru amandoua...deci it's a deal <:-P

Da e ok acolo ;) stiu zona...

Cristina888
11.05.2011, 11:41:32

Stiu eu :) Si eu voi iesi in intersectie la D-na Ghica, ca nu are rost sa vina Alina inspre mine ca e destul de complicat. Stabilim maine ora si locul intalnirii, sa poata opri masina fara probleme. Pup :*

Cristina888
11.05.2011, 11:43:58
=)):)):((:-w=)) Din ras in plans nu mai pot iauzi "Alistar" ...e fara T...offf nu voi scapa niciodata ma va bantui mereu numele asta al meu

:)))) Stiu cum este sa ai un prenume mai neobisnuit....pe mine nasimea m-a botezat foarte "inspirat" Celesta, si toata lumea la scoala, liceu si facultate citea si scria Celeste, nu am inteles niciodata de ce :( Sau mai era varianta Selesta :)) Iar eu ziceam raspicat....Cristina =))

malli_alisar
11.05.2011, 11:48:55
:)))) Stiu cum este sa ai un prenume mai neobisnuit....pe mine nasimea m-a botezat foarte "inspirat" Celesta, si toata lumea la scoala, liceu si facultate citea si scria Celeste, nu am inteles niciodata de ce :( Sau mai era varianta Selesta :)) Iar eu ziceam raspicat....Cristina =))

O da.........vineri de fapt o sa ne intalnim cu adevarat si o sa ne cunoastem mai bine ;-)

Sucitoffifee
11.05.2011, 12:31:55
O da.........vineri de fapt o sa ne intalnim cu adevarat si o sa ne cunoastem mai bine ;-)

Ma scuzati dar sunt un pic distrata :)) daca sunt neatenta...o sa-ti dau un miel la anu de Paste :))

malli_alisar
11.05.2011, 12:45:48
Ma scuzati dar sunt un pic distrata :)) daca sunt neatenta...o sa-ti dau un miel la anu de Paste :))

Da poti sa-mi dai si un purcel ca e Craciunul mai aproape=))

laura_b22
11.05.2011, 20:52:52
Fetelor vin si eu vineri...orice stabiliti voi e ok ;-)
Eu trec printr-o perioada mai agitata,am niste traininguri..plec dimineata la 8 si ajung acasa seara pe la 9,dar maine e ultima zi.Mai intru in fuga si citesc ce ati scris voi...eu vin clar cu masina ca vin direct de la munca si tre sa si plec cu ea de acolo,ca sambata eu lucrez de la 9 de dimi :|
V-am pupat si ne auzim maine seara :*:*:*

Sucitoffifee
12.05.2011, 09:30:56
Ok...deci pana acum suntem confirmate urmatoarele : Ada, Cristina, Alisar, Laura si Eu :) doar 5?! Imi scapa cineva sau nu mai sunt doritoare?
As vrea sa sun pe la pranz sa rezerv o masa...

adabd
12.05.2011, 09:31:18
Hello fetele!

De abia astept maine seara. Cum a ramas cu rezervarea?

malli_alisar
12.05.2011, 12:12:15
Ok...deci pana acum suntem confirmate urmatoarele : Ada, Cristina, Alisar, Laura si Eu :) doar 5?! Imi scapa cineva sau nu mai sunt doritoare?
As vrea sa sun pe la pranz sa rezerv o masa...

Eu ti-am zis cum ar fi bine daca tot faci rezervare...fa pentru 6 persoane...in cazul in care lipseste cineva nu se intampla nimik...si daca mai vine o fata in plus...unde intra 6 intra si 7 :-p

adabd
12.05.2011, 12:56:49
Las ca e oki 5 pentru prima inatalnire. Sigur o sa ne mai adunam pe parcurs.

Sucitoffifee
12.05.2011, 13:22:48
Fetelor, am rezolvat! Maine seara la ora 20:00 avem rezervata masa de 6 persoane :) Am vbt chiar cu dl Gil si mi-a zis ca daca sunt miresica la el nici nu mai tb sa faca confirmare maine =))
O sa vina oricum sa va zapaceasca si pe voi de ofertele lui :))
Weee! Abia astept sa ne vdm :))

malli_alisar
12.05.2011, 21:37:32
Fetelor...cele care vin la Gil maine...am o mare rugaminte la voi.Noi ne-am hotarat la Gil...si azi am trecut pe acolo sa mai schimb 2 vorbe si sa ma mai uit pe acolo.Si mi-a zis ca nu stie daca mai are pentru 30 iunie liber la etajul 2 dar ca in orice caz acolo se face contract pe 120 de persoane.Problema este ca noi avem sigur 85-90 de persoane...asta daca nu s-o imbolnavi cineva.Si a zis ca oferta cu 100 de persoane a fost acum o luna ca daca nu m-am gandit mai repede am ratat.Eu vreau pe 30 iunie da nici sa fac in saloanele alea mai mici din cladirea noua nu vreau ca sunt prea mici si daca totusi imi vin 100-120 de persoane o sa fie mare inghesuiala si nu vreau.Asa ca o sa incerc sa fac rost de bani maine.....poate mai mult 1000 de lei cu toate ca pentru dl Gil nu stiu cat conteaza si sa incerc sa-l conving sa ma lase pe 30.06.2011 la etajul 2 cu 100 de persoane dar am nevoie si de ajutorul vostru...mai ales de-al tau Alina fiindca kiar vreau si kiar imi doresc si ar fi super tare si....offf......I-am explicat ca am fost plecata din tara...ca nu am avut "dinero"...si degeaba.Asa ca daca aveti vreo idee cum as putea sa-l conving ar fi super...poate va milogiti alturi de mine maine [-o< Va pup si o noapte buna.
Apropo Alina..ce masina ai ca sa stiu maine dupa ce ma uit:-p

Sucitoffifee
12.05.2011, 21:44:00
Fetelor...cele care vin la Gil maine...am o mare rugaminte la voi.Noi ne-am hotarat la Gil...si azi am trecut pe acolo sa mai schimb 2 vorbe si sa ma mai uit pe acolo.Si mi-a zis ca nu stie daca mai are pentru 30 iunie liber la etajul 2 dar ca in orice caz acolo se face contract pe 120 de persoane.Problema este ca noi avem sigur 85-90 de persoane...asta daca nu s-o imbolnavi cineva.Si a zis ca oferta cu 100 de persoane a fost acum o luna ca daca nu m-am gandit mai repede am ratat.Eu vreau pe 30 iunie da nici sa fac in saloanele alea mai mici din cladirea noua nu vreau ca sunt prea mici si daca totusi imi vin 100-120 de persoane o sa fie mare inghesuiala si nu vreau.Asa ca o sa incerc sa fac rost de bani maine.....poate mai mult 1000 de lei cu toate ca pentru dl Gil nu stiu cat conteaza si sa incerc sa-l conving sa ma lase pe 30.06.2011 la etajul 2 cu 100 de persoane dar am nevoie si de ajutorul vostru...mai ales de-al tau Alina fiindca kiar vreau si kiar imi doresc si ar fi super tare si....offf......I-am explicat ca am fost plecata din tara...ca nu am avut "dinero"...si degeaba.Asa ca daca aveti vreo idee cum as putea sa-l conving ar fi super...poate va milogiti alturi de mine maine [-o< Va pup si o noapte buna.
Apropo Alina..ce masina ai ca sa stiu maine dupa ce ma uit:-p

Un matiz albastru, dar da-mi pe privat nr tau de tel si te sun in caz de ceva :)

In legatura cu dl Gil...cred ca se poate rezolva...adica macar ii zici...ok...nu 120...hai 110...ii spui ca iti doresti mult locatia, dar ca nu ai atatia invitati :)
I-ai zis ca maine seara vii cu noi?

Pup

adabd
13.05.2011, 09:34:33
A venit ziua!!!!!!!!!!!!!!! :D Fetele, cine aduce aparat foto? Al meu are ceva prb. Il aduc, dar nu face poze bune. Tot zic ca imi iau un DSLR si tot nu apuc.

Sucitoffifee
13.05.2011, 09:41:33
A venit ziua!!!!!!!!!!!!!!! :D Fetele, cine aduce aparat foto? Al meu are ceva prb. Il aduc, dar nu face poze bune. Tot zic ca imi iau un DSLR si tot nu apuc.

Aparatul meu a facut buf dupa ultima nunta la care am fost =)) si nu-l mai pot folosi...dar buget de altul nu avem acum...
Eu va avertizez ca ies cu ochii rosii in poze =)) deci sa nu va speriati!

adabd
13.05.2011, 09:48:52
Hai ca il aduc si eu pe al meu. Ce iese..iese. :))

malli_alisar
13.05.2011, 10:24:46
Aparatul meu a facut buf dupa ultima nunta la care am fost =)) si nu-l mai pot folosi...dar buget de altul nu avem acum...
Eu va avertizez ca ies cu ochii rosii in poze =)) deci sa nu va speriati!

Doamne fetelor...toate avem probleme cu aparatul foto?E clar...o sa fie o intalnire de pomina=))Al meu face poze foarte bine...e mai mare doar ca nu mai sare blitzul si am pus un carton sub el sa-l tine ridicat....si asa sta tot timpul:-p Stati sa vada si Cristina discutia ...poate are si ea unu bun;))

adabd
13.05.2011, 10:28:39
Tare faza. :)) Important e oricum sa ne vedem, dar trebuie sa si imortalizam.

Sucitoffifee
13.05.2011, 10:30:45
Tare faza. :)) Important e oricum sa ne vedem, dar trebuie sa si imortalizam.

Clar! sa avem amintiri de la fiecare intalnire :)

Cristina888
13.05.2011, 10:40:36
Doamne fetelor...toate avem probleme cu aparatul foto?E clar...o sa fie o intalnire de pomina=))Al meu face poze foarte bine...e mai mare doar ca nu mai sare blitzul si am pus un carton sub el sa-l tine ridicat....si asa sta tot timpul:-p Stati sa vada si Cristina discutia ...poate are si ea unu bun;))

Chiar am unul care functioneaza! :)) Nu e cine stie ce, dar pentru niste poze funny e suficient :) Alina, la cat si unde ne intalnim diseara?

Sucitoffifee
13.05.2011, 10:42:22
Chiar am unul care functioneaza! :)) Nu e cine stie ce, dar pentru niste poze funny e suficient :) Alina, la cat si unde ne intalnim diseara?

Pai stii unde este Sensiblu in Dna Ghica? E ok la 19:15?

Cristina888
13.05.2011, 10:47:11
Pai stii unde este Sensiblu in Dna Ghica? E ok la 19:15?

Da, cred castiu unde este, exact in intersectie, dupa treptele alea,nu? dar 19:15 nu este cam devreme? Ca mai mult de 20 de minute, maxim jumatate de ora nu facem din d-na ghica pana la Gil.

Sucitoffifee
13.05.2011, 10:49:42
Da, cred castiu unde este, exact in intersectie, dupa treptele alea,nu? dar 19:15 nu este cam devreme? Ca mai mult de 20 de minute, maxim jumatate de ora nu facem din d-na ghica pana la Gil.

Da! Langa trepte este :) Pai ma gandesc ca este aglomerat pe Barbu Vacarescu si pe pod la Baneasa...ca e vineri seara si lumea mai pleaca din Bucuresti...Si facem oprire s-o luam si pe Alisar.

Cristina888
13.05.2011, 10:53:38
Da! Langa trepte este :) Pai ma gandesc ca este aglomerat pe Barbu Vacarescu si pe pod la Baneasa...ca e vineri seara si lumea mai pleaca din Bucuresti...Si facem oprire s-o luam si pe Alisar.

Da, ai dreptate, nu m-am gandit ca este vineri seara. Pey atunci ramane asa. Singurul meu regret este ca va trebui sa va parasesc repede ca am de invatat o gramada pentru 2 examene pe care le am maine ( ultimele 2, daca nu voi avea vreo restanta ) la masterul asta care mi-a mancat nervii :((

Sucitoffifee
13.05.2011, 10:55:53
Da, ai dreptate, nu m-am gandit ca este vineri seara. Pey atunci ramane asa. Singurul meu regret este ca va trebui sa va parasesc repede ca am de invatat o gramada pentru 2 examene pe care le am maine ( ultimele 2, daca nu voi avea vreo restanta ) la masterul asta care mi-a mancat nervii :((

Eu am 3 restante de dat ca sa pot ajunge sa-mi fac proiectul de dizertatie :) Trebuie sa fac 3 proiecte si nu am niciun chef...M-a mancat undeva sa ma inscriu la master!
Pai stai si tu sa mancam o ciorba =))

malli_alisar
13.05.2011, 10:57:06

Te intzeleg perfect....si eu abia astept sa scap de masterul asta....am impresia ca il fac degeaba...:-sAtunci sa vi tu cu aparatul;-)

adabd
13.05.2011, 10:58:12
Fetele, o sa aveti onoarea sa il vedeti si pe al meu pentru ca o sa vina sa ma ia. :D Vreti sa ne vedem la 7 ca sa stam o ora in plus?

Sucitoffifee
13.05.2011, 11:10:23
Fetele, o sa aveti onoarea sa il vedeti si pe al meu pentru ca o sa vina sa ma ia. :D Vreti sa ne vedem la 7 ca sa stam o ora in plus?

Pai eu nu ajung la 7...ca abia la 6 ies de la birou :) Si pana ma duc, ma schimb...dureaza :) Dar pana la ce ora vreti voi sa stam? Eu dorm la mama sa-l las pe Doru sa se joace cu baietii pana dimineata...sa se sature =))

Cristina888
13.05.2011, 11:15:08
Pai eu nu ajung la 7...ca abia la 6 ies de la birou :) Si pana ma duc, ma schimb...dureaza :) Dar pana la ce ora vreti voi sa stam? Eu dorm la mama sa-l las pe Doru sa se joace cu baietii pana dimineata...sa se sature =))

Eu la 10 am plecat ca sa termin de invatat in noaptea asta. Nu vreau sa am nicio restanta pentru ca la cat de inutil si aiurea este masterul asta nu merita sa dau niciun leu sa platesc un semestru extra sa pot sustine niste examene total aberante asa ca daia ma stresez acum cu toate proiectele si examenele.

Ah, si sa va spun si voua ce am patit azi cu un "mare profesor" si "intelectual". I-am dat mail sa confirm data si ora examenului ( pentru ca s-a intamplat de n ori sa uite sau sa incurce grupele ) si mi-a raspuns exact asa : Fleosc! Asta e hartuire, zau! Nu-s secretara sa raspund la fiecare. E o limita in a trimite mesaje profesorilor pentru toate tampitele si netampitele dvs probleme si nelinisti. Da, a ramas, Maria Voastra!"

malli_alisar
13.05.2011, 11:16:04

Da s-ar putea sa-l cunoasteti si pe al meu ca daca e sa inkei contractul cu dl Gil o sa-l sun sa vina sa ma acompanieze....totusi e si nunta lui si poate are ceva de adaugat...de intrebat...cred ca ar trebui sa fim amandoi acolo daca e sa fac asta;))Acum sa vedem ce s-o intampla......:-s

adabd
13.05.2011, 12:16:05
Eu stau cat stati si voi. Am o pofta de mici........Geeeeeeeeez! Ma tot invart prin casa si ma abtin sa nu mananc mult ca sa pot manca acolo. Vreau o ciorba de burta si niste mici cu cartofi prajiti! Ma porcesc!!! Sper ca nu o sa fiu singura. :-s

Cristina888
13.05.2011, 12:17:44
Eu stau cat stati si voi. Am o pofta de mici........Geeeeeeeeez! Ma tot invart prin casa si ma abtin sa nu mananc mult ca sa pot manca acolo. Vreau o ciorba de burta si niste mici cu cartofi prajiti! Ma porcesc!!! Sper ca nu o sa fiu singura. :-s

Eu nu ma omor dupa mici, insa am o pofta de ceva dulce... =P~ yammy. Sper sa aiba deserturi bune :)

adabd
13.05.2011, 12:18:38
Eu nu ma omor dupa mici, insa am o pofta de ceva dulce... =P~ yammy. Sper sa aiba deserturi bune :)
Sa nu ma lasati sa bag eu singura in mine ca sparta!

Sucitoffifee
13.05.2011, 13:10:06
Sa nu ma lasati sa bag eu singura in mine ca sparta!

Nuuu :) Si eu vreau acelasi meniu =)) cirba de burta si mici cu cartofi! Yam Yam :D

adabd
13.05.2011, 13:10:55
Nuuu :) Si eu vreau acelasi meniu =)) cirba de burta si mici cu cartofi! Yam Yam :D
Yeyyyyyyyyyyyyyy! Perfect!

Sucitoffifee
13.05.2011, 13:14:07
Yeyyyyyyyyyyyyyy! Perfect!

Fiuh :) Imi faceam griji ca o sa fiu singura mancacioasa :))
Eu o sa vreau sa vb si cu Gil de organizarea unei mese pt cununie...sunt curioasa cam cat m-ar costa pt 25-30 pers (lista fff restransa) niste platouri cu aperitive si gratarele...

Cristina888
13.05.2011, 14:46:39
Alina, ce numar ai la masina? ca sa imi fie mai usor sa te recunosc :D

Sucitoffifee
13.05.2011, 14:48:34
Alina, ce numar ai la masina? ca sa imi fie mai usor sa te recunosc :D

=)) pai B 34 DHZ, dar ne vdm la Sensiblu pe jos si luam masina din parcare :) Iti dau un prv cu nr meu si daca e ceva ne auzim la tel.

Cristina888
13.05.2011, 15:58:57
=)) pai B 34 DHZ, dar ne vdm la Sensiblu pe jos si luam masina din parcare :) Iti dau un prv cu nr meu si daca e ceva ne auzim la tel.

Ok, e perfect asa :) L-am notat!

adabd
13.05.2011, 16:06:15
Vreau sa va zic ca eu deja ma pregatesc. ;)) Par, unghii, dat cu creme etc. Dupa o zi plina de nervi numai intalnirea asta ma poate calma. >:D<

Sucitoffifee
13.05.2011, 16:11:15
Vreau sa va zic ca eu deja ma pregatesc. ;)) Par, unghii, dat cu creme etc. Dupa o zi plina de nervi numai intalnirea asta ma poate calma. >:D<

Aoleu...sper sa am timp sa fac un dus si sa ma schimb si tu vii aranjata :))

laura_b22
13.05.2011, 17:11:02
Eu vin direct de la munca,adio creme,oje si etc =((
Camera iau si eu,doar ca si a mea are o problema(LOGIC!!!)...nu are card de memorie,asa ca o sa faca maxim 20 poze si dupa pa...
Voi ma speriati cu mancarea,sper sa nu ajungem la concluzia ca suntem cea mai "fomista" generatie de miresici >-)>-)>-)

Sucitoffifee
14.05.2011, 10:15:48
Neata :) Vroiam sa va zic ca m-am simtit foarte bine aseara! Imi place de voi si in realitate ;))
Dupa ce m-am bagat in pat...mi-am dat seama ca nu am facut nicio poza...recuperam next time!
Va pup si weekend placut!

laura_b22
14.05.2011, 13:00:49
Si mie mi-a placut de voi.Abia astept urmatoarea intalnire!!! >:D<>:D<>:D<
Cristina cum a fost la examene?

adabd
14.05.2011, 13:01:44
Neata!!!!! Eu acum am facut ochi! :D Da, da, da a fost bestial aseara! Scuze ca am tulit-o, dar al meu ma batea la cap cu clubul. Si da, cand eram in taxi am facut un #-o pt ca am realizat ca am uitat de poze. Next time. Oricum care dintre voi are chef de cafele pe la terase dupa ce iese de la lucru sa imi dati un semn pt ca eu seara, in general, sunt libera si dornica sa trag o fuga prin centrul vechi.

Sucitoffifee
14.05.2011, 17:47:02
Si eu sunt amatoare de terase si de cafele :)) asa ca probabil o sa ne vdm mai des decat o data pe luna...daca vreti :)
Oricum, la un moment dat, ar fi ok sa ne scoatem si jumatatile la o intalnire...sa vada si ei ce gasca de miresici simpatice suntem =))

malli_alisar
14.05.2011, 21:43:19
Buna frumoaselor...ca asa sunteti>:D<Noi nici acum nu ne-am revenit din soc ca am rezolvat cea mai mare problema...Mitu zicea cand am ajuns acasa ca se simte gol pe dinauntru...intr-un sens bun=))Va pup si sper sa ne revedm cat de curand:*

adabd
15.05.2011, 09:59:39
Si eu sunt amatoare de terase si de cafele :)) asa ca probabil o sa ne vdm mai des decat o data pe luna...daca vreti :)
Oricum, la un moment dat, ar fi ok sa ne scoatem si jumatatile la o intalnire...sa vada si ei ce gasca de miresici simpatice suntem =))
Pai al meu si al lui Alisar deja au fost, asa, pe jumatate, dar da clar facem si meeting cu ei. Sa ii chinuim putin. ;;)

Alina, cand vrei eu aici sunt.

anca_ank_love
18.05.2011, 16:59:53
Fetelor eu sunt noua pe forum. Ma pregatesc de nunta pt 28 aprilie 2012 si am vazut minunata voastra idee de a ne intalni. Mai faceti intalniri ? As fi incantata sa particip si eu la una. Era sa uit - voi face nunta la restaurantul La Gil. Astept raspunsuri din partea voastra.
Pupici miresici

adabd
18.05.2011, 19:22:51
Fetelor eu sunt noua pe forum. Ma pregatesc de nunta pt 28 aprilie 2012 si am vazut minunata voastra idee de a ne intalni. Mai faceti intalniri ? As fi incantata sa particip si eu la una. Era sa uit - voi face nunta la restaurantul La Gil. Astept raspunsuri din partea voastra.
Pupici miresici
Buna!

Da, vom face lunar cate o intalnire. Urmatoarea este luna viitoare, pesemne la Marriott si tema o sa fie high heels.

Sucitoffifee
18.05.2011, 21:38:41
Pupici miresici

Bine ai venit si te asteptam la intalnirea din iulie! :)

malli_alisar
19.05.2011, 11:59:08
Buna!

Da, vom face lunar cate o intalnire. Urmatoarea este luna viitoare, pesemne la Marriott si tema o sa fie high heels.

High Heels????:-seu nu am asa ceva....am doar platforme...ca dupa cum a-ti vazut Mitu nu e tocmai inalt si asa nu mi-am cumparat chestii inalte ca nu are rost...as fi eu mai inalta=))Se accepta si platforme???:|

malli_alisar
19.05.2011, 12:00:38
Bine ai venit si te asteptam la intalnirea din iulie! :)

Intalnirea din iulie???Pai si cu iunie cum ramane??;))

Sucitoffifee
19.05.2011, 12:45:56
Intalnirea din iulie???Pai si cu iunie cum ramane??;))

Sunt praf =)) Numai la iulie imi e gandu :D Este si ziua mea...avem si cununia :) ce luna frumoasa!

Da! Clar ne vdm si in iunie :)))

adabd
19.05.2011, 13:24:22
High Heels????:-seu nu am asa ceva....am doar platforme...ca dupa cum a-ti vazut Mitu nu e tocmai inalt si asa nu mi-am cumparat chestii inalte ca nu are rost...as fi eu mai inalta=))Se accepta si platforme???:|
Si platformele tot in categoria aia intra. Ideea e sa nu fim in balerini sau altceva fara toc.

Sucitoffifee
19.05.2011, 13:28:36
Si platformele tot in categoria aia intra. Ideea e sa nu fim in balerini sau altceva fara toc.

Eu nu pot sa conduc cu tocuri :)) si am doar o pereche de pantofi cu toc :( dar merg la shopping!

malli_alisar
06.06.2011, 12:35:38
Fetelor...am intrat in luna iunie...deci...unde mergem???;))

Sucitoffifee
06.06.2011, 12:37:32
Fetelor...am intrat in luna iunie...deci...unde mergem???;))

Si eu ma gandeam :) Pai astept sugestii si sa ne hotaram la o data...ca sa putem mai multe.

adabd
06.06.2011, 12:39:53
Pai, hai sa decidem. Vine si MissSwan in Buc undeva pe 10 asa ca putem pe 11 sa ne vedem. ce ziceti?

Sucitoffifee
06.06.2011, 12:48:28
Pai, hai sa decidem. Vine si MissSwan in Buc undeva pe 10 asa ca putem pe 11 sa ne vedem. ce ziceti?

eu pe 11 merg la un botez :) va trebui sa va refuz! cu mare drag in alta zi...

malli_alisar
06.06.2011, 17:50:00
nici eu nu pot weekend-ul asta ca vine cumnata cu cumnatu si vor sta la noi:-pAsa ca poate ramane pe sapt viitoare candva.Sunt cateva localuri la care eu as vrea sa merg...nu am fost niciodata dar vreau sa le bifez pe lista mea.Ar fi vorba de Complex Herastrau....(.kiar daca nu fac nunta acolo dar e foarte frumos de iesit cand e frumos afara),Restaurant Balcik din Dorobanti langa Perla cu specific bulgaresc(din poze arata genial,mie una imi place mult),Mystiq Tree(aici am fost de multe ori si este de ajuns sa mergi o singura data ca te indragostesti de el...totul este perfect de la decoratie la mancare...specific...cred ca international,oricum nu gasesti nicaieri ce fac ei acolo...numai specialitati),Restaurant Bistro Menuet(arata genial,e mai de lux si mancarea este destul de scumpa),Four-Seasons(cica ar fi cel mai bun restaurant libanez,dar si scump)Restaurant Anatolia(este turcesc,mancare buna,preturi mari,locatie in parc cu o terasa foarte frumoasa),Templul soarelui(restaurant chinezesc unde am mai mancat la Foisorul de foc),Restaurant Satya(mancare pentru trup si suflet din intelepciunea Ayurvedica intr-o casa veche...arata foarte interesant).Asa ca eu v-am dat idei..cam multe cred..uitati-va pe ele si mai adaugati ceva....;))

AAA...si sa nu uitam de poate unul din cele mai bune restaurante din Bucuresti...Carul cu bere;-)

adabd
06.06.2011, 18:09:47
Ziceti voi atunci o zi. Eu sunt ok cam oricand. Carul cu bere e misto, dar este foarte galagios. Ar merge o terasa. In herastrau e chiar super.

Sucitoffifee
06.06.2011, 21:47:22
Ziceti voi atunci o zi. Eu sunt ok cam oricand. Carul cu bere e misto, dar este foarte galagios. Ar merge o terasa. In herastrau e chiar super.

Si eu sunt ok cu herastraul...daca ne hotaram la chinezesc, propun China Town...e pe Viitorului (Lizeanu) si este delicios :))

adabd
06.06.2011, 21:54:14
Si eu sunt ok cu herastraul...daca ne hotaram la chinezesc, propun China Town...e pe Viitorului (Lizeanu) si este delicios :))
Eu recunosc ca nu mai suport mancarea chinezeasa. Am mari prb stomacale de la ea.

Sucitoffifee
06.06.2011, 21:58:50
Eu recunosc ca nu mai suport mancarea chinezeasa. Am mari prb stomacale de la ea.

Au! Eu as manca non stop pui cu ciuperci si bambus :D yam yam yam

malli_alisar
07.06.2011, 19:55:49
Au! Eu as manca non stop pui cu ciuperci si bambus :D yam yam yam

Mama ce bun e puiul cu bambus....si cred ca e urechi de lemn nu cu ciuperci...eu una asa am mancat...oricum ar fi e delicios:D

MissSwan
19.06.2011, 10:04:50
!!!IMPORTANT!!!

Fetelor, daca aveti sau cunoasteti pe cineva care va avea nunta la Turabo anul acesta sau anul viitor, va rugam sa cititi acest mesaj si sa-l transmiteti mai departe: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1498&p=4228569#post4228569
Va multumim!

laura_b22
29.06.2011, 11:53:22
Sa ne fie rusine,am ratat intalnirea de iunie :">:">:"> In iulie trebuie sa fim mai organizate,poate ne vedem de 2 ori :D:D

Sucitoffifee
29.06.2011, 12:03:36
Sa ne fie rusine,am ratat intalnirea de iunie :">:">:"> In iulie trebuie sa fim mai organizate,poate ne vedem de 2 ori :D:D

Cam da...rusinica sa ne fie :) In iulie trebuie sa vbm din timp, pt ca eu in weekendul 8-10 iulie sunt prinsa...merg la mare la o nunta...apoi pe 15 am cununia si dupa plecam pana pe 25 in concediu :) deci as avea doar cateva zile libere :D

stef1109
01.08.2011, 13:16:13
Pai nu iesim doar cele care facem nunta acolo...iesim sa ne cunoastem si sa mai stam la povesti...am ales locatia pt ca este yam yam mancarea :)

vreau si eu la intalnire cu voi:((si eu sunt miresica de 2012 ...dar nu prea stiu pe unde sa stau sa scriu mereu cu voi...ca sunt incepatoare pe site.......:((:((:((

Sucitoffifee
01.08.2011, 13:33:03
vreau si eu la intalnire cu voi:((si eu sunt miresica de 2012 ...dar nu prea stiu pe unde sa stau sa scriu mereu cu voi...ca sunt incepatoare pe site.......:((:((:((

La urmatoarea intalnire te asteptam si pe tine...

Apropo fetelor, ne mai vdm si noi? :) Ne facem timp intr-o seara?

Va pup

adabd
01.08.2011, 13:37:30
Hello!

Eu pe vineri pot. :)

Sucitoffifee
01.08.2011, 13:43:14
Hello!

Eu pe vineri pot. :)

Cu vineri sunt ok si eu :)

zzuuzzaa
30.09.2011, 14:10:58
Buna fetelor si eu sunt noua9 nouta miresica de iunie 2012 :>si daca mai aveti iesiri a-si vrea sa vin si eu

am vazut ca stati in colentina aici stau si eu la avion ;)) poate facem si un aerobic toate macar cu voi sa reusesc ca nu am cu cine asta daca vreti si voi sa fim intr-o forma buna in ziua nuntii:azn::azn:

Sucitoffifee
30.09.2011, 15:14:16
am vazut ca stati in colentina aici stau si eu la avion ;)) poate facem si un aerobic toate macar cu voi sa reusesc ca nu am cu cine asta daca vreti si voi sa fim intr-o forma buna in ziua nuntii:azn::azn:

Eu stau langa Piata Colentina :) la rau...ar fi super sa ne mobilizam la un alergat :)) Poate chiar ne cunoastem :))

MissSwan
21.10.2011, 12:27:29
Pe cand o intalnire? Poate cand vin la iarna reusim sa ne vedem si noi intr-un final! :D

laura_b22
22.11.2011, 17:35:37
Fetelor,hai sa va scot putin din febra rochitelor si sa va propun sa ne vedem la o cafea sau cioco calda in weekend.Ce spuneti? :x

vero2012
22.11.2011, 17:42:54
Fetelor,hai sa va scot putin din febra rochitelor si sa va propun sa ne vedem la o cafea sau cioco calda in weekend.Ce spuneti? :x

Bună, fetelor. Dragă laura_b22, dacă aș fi fost în prezent la București, cu mare plăcere aș fi ieșit cu miresicile la o ciocolată caldă în week-end. Dar așa, fiind la Chișinău... Chiar îmi pare rău că sînt relativ departe de voi... Love you all, dragi miresici! :x
P.S. Wow, laura_b22, văd că și tu, și Crif, și eu, facem nuntă în același week-end, 28-29 iulie 2012! (Dacă mai sînt și alte miresici care au nuntă în respectivul week-end, le rog să se manifeste. ;-)) Mă bucur că ne apropie și aceasta... :*

laura_b22
22.11.2011, 17:44:56
Poate reusesc sa le strang pe celelalte miresici.Iar tu Vero la primul drum in Bucuresti nu mai scapi!

vero2012
22.11.2011, 17:52:19
Poate reusesc sa le strang pe celelalte miresici.Iar tu Vero la primul drum in Bucuresti nu mai scapi!

S-a făcut! Înțelegere parafată!... \:D/ Miresicilor, promit să vă țin la curent și/sau să vă contactez eu însămi cu o idee de ieșire în oraș, cu ocazia viitoarelor mele drumuri la București sau în alte orașe. Pupici!

MissSwan
22.11.2011, 19:06:15
Pai asta intrebam si eu acum o luna si nu mi-a raspuns nimeni. ;)) Eu voi fi in tara incepand cu 20 decembrie si pana pe 26 ianuarie, asa ca astept propuneri. :)

laura_b22
23.11.2011, 14:55:13
Pe 21? :">

MissSwan
24.11.2011, 18:00:59
Pe 21? :">

Pt mine e ok, dar sa fie pe seara asa, ziua merg la probat rochii. :D

adabd
24.11.2011, 18:02:20
Eu raman in zona Bucuresti in perioada sarbatorilor asa ca vin si eu pe 21.

Sucitoffifee
24.11.2011, 19:23:57
Ma bag si eu pe 21 :) Nu scapati de mine :D

Cristina888
24.11.2011, 19:57:46
Ma bag si eu pe 21 :) Nu scapati de mine :D

21 it is! Dar sa fie in jur de 7 jumate ca eu la 6 abia ies de la munca. E ok?

MissSwan
24.11.2011, 20:13:57

Din partea mea e ok. :)

dodo09
24.11.2011, 20:44:37
pot sa vin si eu la intalneala?:D

Sucitoffifee
24.11.2011, 20:48:48
pot sa vin si eu la intalneala?:D

Sigur ca da!

laura_b22
24.11.2011, 21:46:30
Ramane pe 21 decembrie la 19:30?Sau e devreme si punem 20:00?

tcv16
24.11.2011, 22:16:29
primiti si miresici de 2011 ?:)

laura_b22
25.11.2011, 08:21:14
Cum sa nu,cu cea mai mare placere! :*

macris
25.11.2011, 08:37:26

Me too me too! Sunt ok fie cu 19.30 fie cu 20.00. Eu nu stiu exact la ce ora o sa scap de la birou.

miyria
25.11.2011, 09:05:14
Primiți și alte miresici de 2011? :) :) :) :love:

Sucitoffifee
25.11.2011, 09:11:20
primim primim :D mai ales ca ne puteti da sfaturi concrete si dc nu...ne putem imprieteni :)

MissSwan
25.11.2011, 10:08:08

Mirelus! >:D< Sigur ca da! Intalnirea deja devine si multinationala si multianuala. =))

catalyna_gabryela
25.11.2011, 11:15:34
Pot sa vin si eu???mi-ar face mare placere sa va cunosc....

MissSwan
25.11.2011, 11:17:01
Fetelor, absolut toata lumea este binevenita. ;))

catalyna_gabryela
25.11.2011, 11:21:27
Fetelor, absolut toata lumea este binevenita. ;))
ce ma bucur.....app unde se tine???nu am observat daca ati scris despre locatie

MissSwan
25.11.2011, 11:34:14
Nu ne-am hotarat inca, dar mai e timp. :) Ma gandesc sa fie ceva mai central ca sa fie usor pt toata lumea sa ajunga din orice parte a Bucurestiului.

Mer23
25.11.2011, 13:27:37
Si eu voi spune prezent :)

Alleca
25.11.2011, 13:33:10
Am sa vin si eu :)

dodo09
25.11.2011, 13:33:23
atunci cu siguranta am sa spun si eu prezent..chiar si daca ar trebui sa-mi dau demisia..:))sau sa cer o invoiala..sa ajung de la braila :)abia astept sa va cunosc /sa ne cunoastem si sa impartasim ganduri, idei si sentimente:)

CatalinaI
25.11.2011, 13:35:22
Si eu o sa vin :)

daca ma mai si trageti de manecuta mai incolo.......ca tare uituca sunt :-s

mary_85
25.11.2011, 14:33:59
ce frumos ca va intalniti...as veni si eu in Buc dar lucrez :(

poate fac o iesire cu miresicile din BV ;)

cristinao_bv
25.11.2011, 21:37:54
buna ideea ta...am putea sa ne intalnim cu miresicile din brasov, daca tot nu reusim sa mergem la buc:)
va doresc distractie placuta!

adabd
26.11.2011, 11:11:37
Nu ne-am hotarat inca, dar mai e timp. :) Ma gandesc sa fie ceva mai central ca sa fie usor pt toata lumea sa ajunga din orice parte a Bucurestiului.
Cafepedia Romana. E frumos, au cafea si ceai bun, praji bune si atmosfera misto. Acolo am facut si intalnirea moderatoarelor.

MissSwan
26.11.2011, 11:24:23
Cafepedia Romana. E frumos, au cafea si ceai bun, praji bune si atmosfera misto. Acolo am facut si intalnirea moderatoarelor.

E frumos intr-adevar, am fost si eu la o intalnire acolo anul trecut, dar tot asa dimineata. Pt seara nu stiu daca e asa bine, adica nu stiu ce meniu au, ma gandesc ca vom fi toate infometate. Eu una, cu siguranta, pt ca voi fi toata ziua pe drumuri. :))

adabd
26.11.2011, 11:25:55
E frumos intr-adevar, am fost si eu la o intalnire acolo anul trecut, dar tot asa dimineata. Pt seara nu stiu daca e asa bine, adica nu stiu ce meniu au, ma gandesc ca vom fi toate infometate. Eu una, cu siguranta, pt ca voi fi toata ziua pe drumuri. :))
Au super mancare. Extrem de buna si preturi foarte ok. Chiar ieri am mancat la ei micul dejun, dar am mancat si fripturi, salate sau paste in alte seri.

MissSwan
26.11.2011, 11:35:52
Au super mancare. Extrem de buna si preturi foarte ok. Chiar ieri am mancat la ei micul dejun, dar am mancat si fripturi, salate sau paste in alte seri.

Atunci, din partea mea e ok Cafepedia. :)

MissSwan
06.12.2011, 20:23:51
Fetelor, se apropie intalnirea de pe 21. :) Am facut o lista cu cine s-a anuntat pana acum, cine doreste sa se adauge, e binevenita, iar cine nu mai poate veni va rugam sa ne anuntati pt ca fiind un numar destul de mare de fete va fi nevoie sa facem rezervare si sa stim cat de cat exact pt cate persoane. :)

1. MissSwan
2. adabd
3. laura_b22
4. vero2012
5. Sucitoffifee
6. Cristina888
7. dodo09
8. tcv16
9. macris
10. miyria
11. catalyna_gabryela
12. Mer23
13. Alleca
14. CatalinaI

Sucitoffifee
06.12.2011, 20:27:25
Fetelor, se apropie intalnirea de pe 21. :) Am facut o lista cu cine s-a anuntat pana acum, cine doreste sa se adauge, e binevenita, iar cine nu mai poate veni va rugam sa ne anuntati pt ca fiind un numar destul de mare de fete va fi nevoie sa facem rezervare si sa stim cat de cat exact pt cate persoane. :)

1. MissSwan
2. adabd
3. laura_b22
4. vero2012
5. Sucitoffifee
6. Cristina888
7. dodo09
8. tcv16
9. macris
10. miyria
11. catalyna_gabryela
12. Mer23
13. Alleca
14. CatalinaI

Iei :) Abia astept sa va vad fetelor (Ada, Cristinica Laura) si sa va cunosc pe celelalte! Sunt tare entuziasmata :)) deja ma gandesc cu ce sa ma imbrac :)))

anca_ank_love
06.12.2011, 20:38:47
Ma primiti si pe mine ? Nu am apucat sa ne cunoastem aici pe site, nu am timp sa fiu foarte activa, dar mi-ar face placere sa va cunosc personal.

Sucitoffifee
06.12.2011, 20:53:18
Ma primiti si pe mine ? Nu am apucat sa ne cunoastem aici pe site, nu am timp sa fiu foarte activa, dar mi-ar face placere sa va cunosc personal.

Sigur ca da!

dutz_iedutz
08.12.2011, 21:28:59
Ce ati mai decis in privinta locului de intalnire?

MissSwan
08.12.2011, 21:30:26
Pai cred ca ramane la Cafepedia din moment ce nu a mai venit nimeni cu alta sugestie. :)

dutz_iedutz
08.12.2011, 22:03:32
Pai cred ca ramane la Cafepedia din moment ce nu a mai venit nimeni cu alta sugestie. :)
Trattoria Buongiorno--piata Victoriei?:>
Deja am experienta la rezervari acolo;))

anca_ank_love
08.12.2011, 22:15:43
Trattoria Buongiorno--piata Victoriei?:>
Deja am experienta la rezervari acolo;))

Cum sunt preturile? Dupa cum spunea si alta miresica probabil o sa venim nemancate de pe drumuri sau de pe la munca.

dutz_iedutz
08.12.2011, 22:33:22
Cum sunt preturile? Dupa cum spunea si alta miresica probabil o sa venim nemancate de pe drumuri sau de pe la munca.
Buna Anca, intra la ei pe site si vei gasi informatia necesara sa evaluezi. E posibil sa avem sisteme de referinta diferite si e mult mai simplu sa vezi si sa concluzionezi tu.

Katiush
09.12.2011, 06:17:14

1. MissSwan
2. adabd
3. laura_b22
4. vero2012
5. Sucitoffifee
6. Cristina888
7. dodo09
8. tcv16
9. macris
10. miyria
11. catalyna_gabryela
12. Mer23
13. Alleca
14. CatalinaI

Daca ramane stabilita intalnirea cu moderatoarele pt 22, cred ca vin si eu la intalnirea asta ca sa te cunosc :)

MissSwan
09.12.2011, 09:18:07
Daca ramane stabilita intalnirea cu moderatoarele pt 22, cred ca vin si eu la intalnirea asta ca sa te cunosc :)

Sigur, esti binevenita! >:D< Oricum, ne mai vedem si in ianuarie. :)

anca_ank_love
09.12.2011, 09:19:20
Din partea mea sunt ok ambele propuneri de locatie. Sa ne spuneti care ramane. Pupici.

catalyna_gabryela
09.12.2011, 11:58:27
Din partea mea sunt ok ambele propuneri de locatie. Sa ne spuneti care ramane. Pupici.
si eu sunt de acord.....mai putem merge in centrul vechi...si acolo gasim destule si sunt la alegere;)).....la cafepedia sa imi spuneti si mie mai exact unde e....ca stau cam prost cu directiile:P

MissSwan
09.12.2011, 12:06:41
si eu sunt de acord.....mai putem merge in centrul vechi...si acolo gasim destule si sunt la alegere;)).....la cafepedia sa imi spuneti si mie mai exact unde e....ca stau cam prost cu directiile:P

Cafepedia e in zona Piata Romana, vis-a-vis de La Mama.

myky_scumpik
10.12.2011, 00:45:38
http://www.miresici.ro/forum/themes/miresici/images/misc/quote_icon.png Postat de MissSwan http://www.miresici.ro/forum/themes/miresici/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?p=4469853#post4469853)
Fetelor, se apropie intalnirea de pe 21. http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif Am facut o lista cu cine s-a anuntat pana acum, cine doreste sa se adauge, e binevenita, iar cine nu mai poate veni va rugam sa ne anuntati pt ca fiind un numar destul de mare de fete va fi nevoie sa facem rezervare si sa stim cat de cat exact pt cate persoane. http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif

1. MissSwan
2. adabd
3. laura_b22
4. vero2012
5. Sucitoffifee
6. Cristina888
7. dodo09
8. tcv16
9. macris
10. miyria
11. catalyna_gabryela
12. Mer23
13. Alleca
14. CatalinaI
15. myky_scumpik ....m-am scis si eu pe lista

cat despre locatie ar trebui sa ne gandim ca sa gasim si parcare ca totusi in bucuresti cu parcarile e cam dificil .

poop dabea astept sa va cunosc

tcv16
10.12.2011, 07:53:06
perfect=D>

catalyna_gabryela
14.12.2011, 07:06:21
perfect=D>
fetelor, stabilim si o ora? sau lasam atunci mai aproape? si pana la urma care locatie ramane?

anca_ank_love
14.12.2011, 08:51:20
Eu din pacate nu mai pot ajunge. Sper sa ne vedem in ianuarie.

laura_b22
14.12.2011, 08:58:15
Ooof,imi pare rau ca nu mai poti ajunge Anca.

MissSwan
14.12.2011, 10:16:51
Pai stabilisem deja ora, nu? 19:30. Cat despre local variantele propuse au fost Cafepedia si Buongiorno. Deci, putem vota. Eu zic Cafepedia.

Lista reactualizata:

1. MissSwan
2. adabd
3. laura_b22
4. vero2012
5. Sucitoffifee
6. Cristina888
7. dodo09
8. tcv16
9. macris
10. miyria
11. catalyna_gabryela
12. Mer23
13. Alleca
14. CatalinaI
15. dutz_iedutz
16. Katiush
17. myky_scumpik

Din nou, repet rugamintea ca daca cineva inscris aici nu mai poate veni sa ne anunte pe topic. In jurul datei de 18 ar fi bine sa facem rezervarea.
:)

Sucitoffifee
14.12.2011, 10:30:15
Pai stabilisem deja ora, nu? 19:30. Cat despre local variantele propuse au fost Cafepedia si Buongiorno. Deci, putem vota. Eu zic Cafepedia.

Lista reactualizata:

1. MissSwan
2. adabd
3. laura_b22
4. vero2012
5. Sucitoffifee
6. Cristina888
7. dodo09
8. tcv16
9. macris
10. miyria
11. catalyna_gabryela
12. Mer23
13. Alleca
14. CatalinaI
15. dutz_iedutz
16. Katiush
17. myky_scumpik

Din nou, repet rugamintea ca daca cineva inscris aici nu mai poate veni sa ne anunte pe topic. In jurul datei de 18 ar fi bine sa facem rezervarea.
:)

Eu sunt ok cu ambele locatii si 19:30 e perfect!
O sa vin chiar cu povesti noi, ca pe 20 merg si eu la probe la Isa'dorable :D

Nicoleta_Ema
14.12.2011, 20:27:20
Pentru ca tocmai ce-am ratat ultima intalnire a mireselor de 2011 vreau si eu cu voooi! :) Sustin deasemenea Cafepedia.

Jacynthe
14.12.2011, 20:32:41
As veni si eu...:)

Va zic pana vineri , sa verific ca nu am nimic de facut pe 21.

Cristina888
15.12.2011, 15:04:06
Fetelor....se pare ca nu mai pot sa ajung la intalnire cu voi :(( La mine la munca s-a stabilit petrecerea de Craciun pe ultima suta de metri fix pe 21 si pentru ca fac parte din echipa care o organizeaza, va trebui sa ajung in locatia respectiva in jur de 17-18. Imi pare atat de rau ca s-au decis fix pentru ziua asta :(

Sucitoffifee
15.12.2011, 15:41:12
Fetelor....se pare ca nu mai pot sa ajung la intalnire cu voi :(( La mine la munca s-a stabilit petrecerea de Craciun pe ultima suta de metri fix pe 21 si pentru ca fac parte din echipa care o organizeaza, va trebui sa ajung in locatia respectiva in jur de 17-18. Imi pare atat de rau ca s-au decis fix pentru ziua asta :(

:( pacat! vroiam sa te pup si pe tine de Sarbatori :)))

MissSwan
16.12.2011, 10:43:25
Cristina, imi pare rau, mi-ar fi placut sa ne cunoastem. Sper sa mai facem o intalnire in ianuarie sa poti veni si tu! >:D<

Lista reactualizata:

1. MissSwan
2. adabd
3. laura_b22
4. vero2012
5. Sucitoffifee
6. dodo09
7. tcv16
8. macris
9. miyria
10. catalyna_gabryela
11. Mer23
12. Alleca
13. CatalinaI
14. dutz_iedutz
15. Katiush
16. myky_scumpik
17. Nicoleta_Ema
18. Jacynthe

Va rugam sa ne anuntati pana duminica daca nu mai puteti veni. :)