PDA

Versiunea completa : La Casablanca

Anedis
05.06.2011, 20:45:24
La Casablanca e restaurant situat in zona Rediu, la 1500 m de rond Pacurari. Exista vreo miresica care a vizitat restaurantul?

gina_elena
12.06.2011, 01:09:20
Buna,

Noi la vizitat, e dupa lac Rediu, e micut si elegant. Capacitatea restaurantului este de 80 de persoane plus terasa; cel mai bine este sa va faceti propria parere. Noua ne-a placut, dar ne gandim la o nunta mica.

Ionyki
15.06.2011, 09:10:31
Si eu am primit o oferta de la acest restaurant, iar pozele arata ca e "cochetel". Nu cunosc prea bine zona, as vrea sa stiu daca are vre-o legatura cu renumitul "pacuret" ? Maine ma duc sa il vizitez, si eu tot pentru o nunta mica optez asa ca m-ar interesa. Revin maine cu detalii :D

anca_aimee
31.07.2011, 12:56:25
Buna!
Este vreo miresica care si-a facut nunta La Casablanca, sa imi spuna cum a fost?
Sau poate cunoasteti pe cineva care a avut sau are aceata locatie pentru marea zi...
Va rog mult[-o<
Multumesc!

getaway
01.08.2011, 10:12:16
Neata,

Eu am rezervat aseara sala la Restaurant Casablanca pe 26 mai 2012. Noua ne-a placut foarte mult locatia si Bogdan si Cristina care sunt proprietarii sunt super, ne-a placut de ei din prima. Sunt tineri, foarte flexibili si foarte atenti la detalii.
Poate o sa intre si o miresica de 2011 sa vedem pareri dupa nunta, cum a fost. Va pup!

Ionnyk
23.08.2011, 19:23:39
si eu am rezervat sala pentru 2012.. mi-a placut cel mai mult din toate pe care le-am vazut, avand totusi in vedere raportul pret-calitate!

ioanall
23.08.2011, 22:32:16
Neata,

Eu am rezervat aseara sala la Restaurant Casablanca pe 26 mai 2012. Noua ne-a placut foarte mult locatia si Bogdan si Cristina care sunt proprietarii sunt super, ne-a placut de ei din prima. Sunt tineri, foarte flexibili si foarte atenti la detalii.
Poate o sa intre si o miresica de 2011 sa vedem pareri dupa nunta, cum a fost. Va pup!

Sunt nashica duminica, din pacate am cunoscut persoane demne de tot dispretul unor perechi ce-si pregatesc marele eveniment. Cum se spune in popor "tot raul spre bine", astfel am ajuns sa-i cunoastem si noi pe Cristina si Bogdan, cu 5 zile inaintea nuntii. Doua intalniri cu ei pt a ne incanta cu oferta lor si a ne salva din "ghearele" unui profitor ce gandea ca timpul scurt ramas pana la nunta il va ajuta sa obtina ce doreste de la noi. Sunt incantata de ce am gasit la noua locatie. Imi doresc sa revin saptamana viitoare cu impresii la fel de bune, cu poze de la nunta noastra, imi doresc sa spun ca a fost la fel de frumos ca acum un an jumatate cand am fost mireasa. Nu ezitati sa mergeti sa vedeti despre ce este vorba, zona nu este deloc urata fiind in continuarea pacuretului, merita sa faceti un drum pana acolo daca doriti calitate, bun simt, si cel mai important... respect pentru client.

ralukpetro
24.08.2011, 08:26:45
neata miresici...eu am fost la o nunta sambata la acest restaurant...ce pot spune pe ansamblu a fost bine....la nunta au participat in jur de 90 persoane, dar cred k daca ar fi fost mai multe de atat nu ar fi avut loc...e micut....in schimb ce nu mi-a placut a fost mancarea...felul 3 a fost peste....sincer nu am avut curaj sa ma apropii....

gina_elena
26.08.2011, 12:37:36
Buna,

te rog detaliaza un pic "subiectul mancare", noi avem nunta la anul in iunie si nu vreau surprize.
Aperitivul a fost gustos, a fost suficient, cate feluri de mancare au fost, chelnerii cum s-au comportat?
Multumesc frumos!

aalliinnuuttzzaa1984
27.08.2011, 13:23:13
neata miresici...eu am fost la o nunta sambata la acest restaurant...ce pot spune pe ansamblu a fost bine....la nunta au participat in jur de 90 persoane, dar cred k daca ar fi fost mai multe de atat nu ar fi avut loc...e micut....in schimb ce nu mi-a placut a fost mancarea...felul 3 a fost peste....sincer nu am avut curaj sa ma apropii....

Buna!! Si eu am fost la aceeasi nunta de care vorbesti tu insa, as vrea sa te contrazic si sa aduc niste completari la ceea ce ai zis tu: 1- mancarea a fost EXTRAORDINARA(si spun asta din experienta culinara pe care am capatat-o la multe alte nunti la care am fost, inclusiv a mea);
2- pestele oricum nu este o mancare pe gustul oricui, stiu persoane care au mancat tot pestele, dar daca "ai fi avut curajul" sa-l deschizi ai fi avut placuta surpriza sa constati ca a fost bun, chiar delicios, pastravul e chiar foarte bun, numa ca pentru unii care sunt invatati cu shaworma si kebab, etc e posibil ca pestele sa li se para o hidosenie culinara ...scz e doar umila mea parere;
3- aperitivul, felul 2 si felul 4 au fost foarte bune. (dovada toti cei de la masa mea au mancat tot)
4- servirea IREPROSABILA, chelneri atenti, educati si foarte amabili;
5- berbecutul la protap a fost de efect si foarte bun, drept pt care s-a devorat ff repede
6- bautura a fost tot timpul rece pe masa si schimbata constant....
Ce sa zic...cam asta am observat eu la nunta asta si imi pare rau ca o persoana absolut neavizata strica inima celorlalti miri care vor urma sa-si faca nunta acolo, insa parerea mea este ca vor fi incantati de restaurant , de personalul localului si de serviciile incluse(personal imi pare rau ca acest restaurant nu era si pe vremea cand am facut eu nunta,(acum doi ani) asa poate nu mai ramaneam cu un gust amar ca m-au furat de nu mi-a venit sa cred si ca am dat o caruta de bani pe niste servicii nu tocmai satisfacatoare), in schiimb din cate stiu de la miri, la acest restaurant au primit totul inapoi dupa nunta, iar toata bautura a fost la vedere.....asa ca din partea mea felicitari restaurantului!!!

ralukpetro
29.08.2011, 08:58:11
Buna!! Si eu am fost la aceeasi nunta de care vorbesti tu insa, as vrea sa te contrazic si sa aduc niste completari la ceea ce ai zis tu: 1- mancarea a fost EXTRAORDINARA(si spun asta din experienta culinara pe care am capatat-o la multe alte nunti la care am fost, inclusiv a mea);
2- pestele oricum nu este o mancare pe gustul oricui, stiu persoane care au mancat tot pestele, dar daca "ai fi avut curajul" sa-l deschizi ai fi avut placuta surpriza sa constati ca a fost bun, chiar delicios, pastravul e chiar foarte bun, numa ca pentru unii care sunt invatati cu shaworma si kebab, etc e posibil ca pestele sa li se para o hidosenie culinara ...scz e doar umila mea parere;
3- aperitivul, felul 2 si felul 4 au fost foarte bune. (dovada toti cei de la masa mea au mancat tot)
4- servirea IREPROSABILA, chelneri atenti, educati si foarte amabili;
5- berbecutul la protap a fost de efect si foarte bun, drept pt care s-a devorat ff repede
6- bautura a fost tot timpul rece pe masa si schimbata constant....
Ce sa zic...cam asta am observat eu la nunta asta si imi pare rau ca o persoana absolut neavizata strica inima celorlalti miri care vor urma sa-si faca nunta acolo, insa parerea mea este ca vor fi incantati de restaurant , de personalul localului si de serviciile incluse(personal imi pare rau ca acest restaurant nu era si pe vremea cand am facut eu nunta,(acum doi ani) asa poate nu mai ramaneam cu un gust amar ca m-au furat de nu mi-a venit sa cred si ca am dat o caruta de bani pe niste servicii nu tocmai satisfacatoare), in schiimb din cate stiu de la miri, la acest restaurant au primit totul inapoi dupa nunta, iar toata bautura a fost la vedere.....asa ca din partea mea felicitari restaurantului!!!
:|:|:|:|:|...parerile sunt impartite...

Ionnyk
02.09.2011, 22:20:35
Sunt nashica duminica, din pacate am cunoscut persoane demne de tot dispretul unor perechi ce-si pregatesc marele eveniment. Cum se spune in popor "tot raul spre bine", astfel am ajuns sa-i cunoastem si noi pe Cristina si Bogdan, cu 5 zile inaintea nuntii. Doua intalniri cu ei pt a ne incanta cu oferta lor si a ne salva din "ghearele" unui profitor ce gandea ca timpul scurt ramas pana la nunta il va ajuta sa obtina ce doreste de la noi. Sunt incantata de ce am gasit la noua locatie. Imi doresc sa revin saptamana viitoare cu impresii la fel de bune, cu poze de la nunta noastra, imi doresc sa spun ca a fost la fel de frumos ca acum un an jumatate cand am fost mireasa. Nu ezitati sa mergeti sa vedeti despre ce este vorba, zona nu este deloc urata fiind in continuarea pacuretului, merita sa faceti un drum pana acolo daca doriti calitate, bun simt, si cel mai important... respect pentru client.

Da asa este, eu am tinut foarte mult la chestia asta, si anume la respect! Mi-a palcut ca nu exista costuri ascunse, in afara de pretul pe meniu. La alte restaurante ne cereau plata curentului, a chelnerilor.. pai dupa ce ca platesc un pret foarte mare pe meniu, mai trebuie sa fac si aceste cheltuieli inutile si irelevante?

bubulina0506
05.09.2011, 13:08:45
noi ne ducem saptamana asta sa incheiem contractul...cristina si bogdan sunt niste scumpi...cu noi au stat de vb vreo ora jumate....dupa cum v-am zis sunt niste scumpi si isi dau tot interesul sa fie totul k:*.....de terasa si restaurant nici nu mai zic e minunat

iulika87
20.09.2011, 11:16:39
Buna!
Este vreo miresica care si-a facut nunta La Casablanca, sa imi spuna cum a fost?
Sau poate cunoasteti pe cineva care a avut sau are aceata locatie pentru marea zi...
Va rog mult[-o<
Multumesc!
Buna! eu am avut nunta la Casablanca pe 20 august anul acesta. Pot sa ti spun k a fost totul superb k un vis care a trecut prea repede. Noi am fost extrem de multumiti de tot: mancare foarte buna si suficienta, servirea la fel, ai parte de foarte mult bun simt si de atentie ceea ce va face sa va simtiti foarte bine atat miri cat si invitatii. Bogdan si Cristina sunt niste persoane foarte bune si ne au inspira multa incredere de prima data cand i am cunoscut. Eu ma bucur pentru voi k a ti ales sala Casablanca si sunt convinsa k ati facut o alegere buna deoarece la nici un restaurant din Iasi nu o sa gasiti ce aveti aici. Daca mai vrei sa stii ceva legat de sala te rog sa ma intrebi.

iulika87
20.09.2011, 12:13:57
Buna fetelor! Eu am avut nunta la Casablanca pe 20 august anul acesta si am ales sala cu doar 2 saptamani inaintea nuntii in urma unor probleme. Doar o prezentare a mancarii si a restaurantului facuta de Cristina si Bogdan ne au facut sa alegem cu incredere restaurantul lor. Am fost multumiti din toate punctele de vedere:mancare foarte buna si suficienta, servirea ireprosabila iar chelnerii foarte amabili si mereu atenti. Pentru noi totul a fost k un vis frumos, care a trecut foarte repede. Succes si voua.

Ionnyk
24.09.2011, 20:45:24
iulika, imi poti da te rog id-ul tau sa te mai intreb diverse chestii?

iulika87
27.09.2011, 10:58:51
tudose_iulia87

getaway
04.10.2011, 14:12:40
Yay, ce ma bucur ca miresicile care au avut nunta acolo au fost multumite!
Fiind un restaurant nou in iasi, aveam cateva emotii. Mie mi-a mai zis fotograful nostru care a fost la un botez acolo ca mancarea a fost prea...exotica pentru multi invitati. Asta din cauza ca romanii mananca doar cu sare si piper, sa zicem si nu sunt obisnuiti cu un gust mai exotic. Oricum, noi o sa mergem la o degustare atunci inainte sa alegem meniul.
Si atunci o sa vedem exact ce sa alegem sa nu fie nici prea departe de gustul cu care lumea este obisnuita.
In rest sunt extrem de incantata de locatie, seara o sa fie foarte frumos pe terasa cu faclii, abia astept.
Oare de ce nu trece timpul mai repede?

Ionnyk
08.10.2011, 21:48:18
tudose_iulia87

Multumesc mult:*

anca_aimee
18.10.2011, 20:53:38
Noi ne-am ales restaurantul pt data de 29 iulie 2012 si suntem foarte multumiti de gazde si de cum arata localul. Acum s-a marit sala si arata si mai bine. Avem incredere ca va fi locatia ideala pentru nunta noastra.

getaway
19.10.2011, 09:41:36
Noi ne-am ales restaurantul pt data de 29 iulie 2012 si suntem foarte multumiti de gazde si de cum arata localul. Acum s-a marit sala si arata si mai bine. Avem incredere ca va fi locatia ideala pentru nunta noastra.

Buna Anca,

Ne poti da mai multe detalii? Cum s-a marit sala? Mersi mult.

getaway
24.10.2011, 10:00:37
Mi-a spus aseara viitorul sotior ca l-au sunat cei de la Casablanca si au spus ca au marit sala si sa mergem sa vedem ca arata foarte bine.
O sa mergem cred saptamana asta sa vedem schimbarile. Ma intreb de unde au luat spatiu pentru a mari sala. Sper ca nu din terasa.

ionela_nellyy
29.10.2011, 21:02:04
Buna fetelor. Am fost si eu la o nunta la 'Casablanca', unde au incaput in jur de 130 pers. Cam ingramaditi ce-i drept. Ce pot sa zic? Servirea a fost de nota 10+, muzica de asemenea. Mancarea a fost buna, dar intens comentata. La masa mea nu toti au mancat ce li s-a pus in fata, in special pestele.
In fine, eu personal am ramas cu o impresie buna in ceea ce priveste restaurantul o:-)

PetronelaSiAndrei
29.10.2011, 21:55:32
Salutare miresici !

cele care ati avut nunta aici, la acest local, puteti sa puneti si una doua poze ca sa ne facem si noi o idee? Va rugam frumos. De asemenea, detalii despre meniu, pret....ar fi de mare ajutor.
Sunt meniuri diversificate banuiesc, cu 3 si 4 feluri, dar un pret cu aproximatie se poate?

multumim !

PetronelaSiAndrei
29.10.2011, 22:00:18
Tocmai am intrat pe siteul celor de la CASABLANCA si am vazut acolo la PRETURI SI SERVICII ca scrie meniu de nunta incepand cu 95 de lei ....banuiesc ca e cel mai chel meniu :) dar ce ma frapat este ca mai este unul de 150 de lei lei si scrie all inclusive. Nu scrie detaliat ce contine, dar ma gandesc ca la all inclusive trebuie totusi sa fie 4 feluri de mancare, tort, poate si aranjamentele de mese, huse, si poate chair si flori.....totusi ma frapeaza pretul lor asa de ieftin....totusi 150 e putin mi se pare.
Va rog, fetelor care ati facut nunta aici, sau cele care ati incheiat cu ei contractul, va rog sa imi dati detalii si despre preturi, dar si despre serviciile oferite, cele care deja ati facut nunta acolo.

multumesc mult !

ioanall
04.02.2012, 14:42:00
...cu voi parca doresc sa fiu iar miresica :), am avut o nunta superba dar daca era locatia voastra presupun ca era si mai mult de atat, pacat ca superb nu are grad de comparatie. Felicitari pentru tot!

amarilda
11.02.2012, 22:30:09
Buna seara tuturor!
Ma alatur si eu discutiilor grupului, voi fi nasica de Casablanca in 2013. ;;)
Finii mei doar ce au semnat contractul, de 180 RON/pers in schimb. Mi se pare o trecere destul de brusca de la 140 la 180 intr-un an de zile, dar in fine, sa speram ca totul va fi ok si nu vom avea parte si de alte surprize.
De asemenea, va informez ca nr minim de persoane acceptat in sala mare este de 120, meniuri pe care le platiti oricum chiar daca nu vin toti invitatii (cu o marja de 5%). :-s Nu au intrebat daca meniurile se platesc in intregime chiar daca invitatii nu stau si la felul 3/4...dar presupun ca da.
In rest, confirm ca meniul contine 4 feluri de mancare, cafea la discretie, tort, prajituri, fructe, decoratiuni si aranjamente,primire invitati cu capsuni in ciocolata, camera matrimoniala (nu in regim hotelier, ci doar pe parcursul evenimentului, cu acces strict ptr 2 persoane:|...nu am inteles neaparat precizarea asta de pe contract).
Au 4 feluri de pachete cu bauturi, de 20 ron, 26 ron, 27 ron si 32 ron. Nu mai intru acum in detalii, diferentele sunt la marca de whiskey si prezenta energizantelor.

Daca mai sunt miresici doritoare de informatii, va stau la dispozitie cu ce stiu momentan;)) Mult spor la pregatiri!

Andrusca098
12.02.2012, 00:43:25
Buna seara tuturor!
Ma alatur si eu discutiilor grupului, voi fi nasica de Casablanca in 2013. ;;)
Finii mei doar ce au semnat contractul, de 180 RON/pers in schimb. Mi se pare o trecere destul de brusca de la 140 la 180 intr-un an de zile, dar in fine, sa speram ca totul va fi ok si nu vom avea parte si de alte surprize.
De asemenea, va informez ca nr minim de persoane acceptat in sala mare este de 120, meniuri pe care le platiti oricum chiar daca nu vin toti invitatii (cu o marja de 5%). :-s Nu au intrebat daca meniurile se platesc in intregime chiar daca invitatii nu stau si la felul 3/4...dar presupun ca da.
In rest, confirm ca meniul contine 4 feluri de mancare, cafea la discretie, tort, prajituri, fructe, decoratiuni si aranjamente,primire invitati cu capsuni in ciocolata, camera matrimoniala (nu in regim hotelier, ci doar pe parcursul evenimentului, cu acces strict ptr 2 persoane:|...nu am inteles neaparat precizarea asta de pe contract).
Au 4 feluri de pachete cu bauturi, de 20 ron, 26 ron, 27 ron si 32 ron. Nu mai intru acum in detalii, diferentele sunt la marca de whiskey si prezenta energizantelor.

Daca mai sunt miresici doritoare de informatii, va stau la dispozitie cu ce stiu momentan;)) Mult spor la pregatiri!
Buna seara miresici de CASABLANCA,
Am vizitat si eu acest restaurant si de la prima intalnire mi au placut enorm domnii patroni si tot ce ne au prezentat, parea intr adevar totul prea frumos ca sa fie adevarat. Intre timp, dupa indelungi cautari, ni s au parut cei mai buni in ceea ce fac: nu ne impuneau tot felul de absurditati ca celelalte restaurante, pretul era foarte bun...pe scurt, ne am hotarat " sa batem palma", cum se spune...Insa mare ne a fost surpiza, ca la o diferenta de doar cateva luni de la prima intalnire, pretul meniului deja crescuse de la 140 la 180 pt anul 2013, au mai adaugat o sala care are intrarea exact langa sala principala si impart aceeasi parcare, deci daca vor fi 2 nunti in aceeasi seara, e posibil ca invitatii sa devina putin confuzi...iar lucrul care m a deranjat cel mai tare a fost ca la prima discutie pe care am avut o am intrebat in mod expres daca ne impun sa avem un anumit nr de persoane si au zis categoric NU, iar la a doua intalnire ni s a impus acest "minim 120" care mi se pare un pic absurd.
Asa ca dragele mele, lozinca lor "TINERI PT TINERI" si "FARA COSTURI ASCUNSE" nu prea se potriveste in acest context.Ei sustin ca vor sa ajute tinerii casatoriti, dar au ajutat doar mirii 2011 si 2012, ca din 2013 nu se mai poate#-o
Sincer imi pare rau de aceasta schimbare din partea lor...pareau chiar unici pe piata pt stilul de abordare si acest "open mind" pe care sustin ca il au...dar, in definitiv, afacerea lor e mai importanta decat nunta voastra/noastra.
In fine, sper ca nu v am debusolat prea tare, dar am vrut sa va impartasesc aceasta nefericita experienta din viata mea.
Va pup cu drag si va doresc cat mai putini nervi mireselor, k o sa faceti riduri de la stres!!! RELAX...it's your wedding day, the most important day of your life

ellah
12.02.2012, 12:42:57
Buna seara miresici de CASABLANCA,
Am vizitat si eu acest restaurant si de la prima intalnire mi au placut enorm domnii patroni si tot ce ne au prezentat, parea intr adevar totul prea frumos ca sa fie adevarat. Intre timp, dupa indelungi cautari, ni s au parut cei mai buni in ceea ce fac: nu ne impuneau tot felul de absurditati ca celelalte restaurante, pretul era foarte bun...pe scurt, ne am hotarat " sa batem palma", cum se spune...Insa mare ne a fost surpiza, ca la o diferenta de doar cateva luni de la prima intalnire, pretul meniului deja crescuse de la 140 la 180 pt anul 2013, au mai adaugat o sala care are intrarea exact langa sala principala si impart aceeasi parcare, deci daca vor fi 2 nunti in aceeasi seara, e posibil ca invitatii sa devina putin confuzi...iar lucrul care m a deranjat cel mai tare a fost ca la prima discutie pe care am avut o am intrebat in mod expres daca ne impun sa avem un anumit nr de persoane si au zis categoric NU, iar la a doua intalnire ni s a impus acest "minim 120" care mi se pare un pic absurd.
Asa ca dragele mele, lozinca lor "TINERI PT TINERI" si "FARA COSTURI ASCUNSE" nu prea se potriveste in acest context.Ei sustin ca vor sa ajute tinerii casatoriti, dar au ajutat doar mirii 2011 si 2012, ca din 2013 nu se mai poate#-o
Sincer imi pare rau de aceasta schimbare din partea lor...pareau chiar unici pe piata pt stilul de abordare si acest "open mind" pe care sustin ca il au...dar, in definitiv, afacerea lor e mai importanta decat nunta voastra/noastra.
In fine, sper ca nu v am debusolat prea tare, dar am vrut sa va impartasesc aceasta nefericita experienta din viata mea.
Va pup cu drag si va doresc cat mai putini nervi mireselor, k o sa faceti riduri de la stres!!! RELAX...it's your wedding day, the most important day of your life
Ma mira sa aud toate astea despre cei de la Casablanca. Anul trecut am fost si noi sa vedem restaurantul si am ramas impresionati de ofertele lor dar si de modul in care se ocupau de miri. :-B

Cib
12.03.2012, 17:36:17
Am avut petrecerea de botez la acest restaurant. Au fost atenti si grijulii, chiar daca petrecerea noastra a fost una mai mica. Mancarea a fost extraordinara, servirea de nota 10. Am numai cuvinte de lauda si chiar daca la inceput am avut unele nelamuriri au dat dovada de profesionalism si de tot ceea ce e mai bun

Am avut un meniu bogat, un pret corect, atenti si flexibili la ceea ce am avut nevoie

Sala a fost frumos decorata, fructele si prajiturile delicioase, friptura a fost facuta pe terasa.

Chiar daca a fost frig si zapada mare, in sala afost cald si bine.

Recomand, iar pentru cei care vor mai multe detalii, pot cepre pe privat.

Multumesc.

PetronelaAndrei
24.03.2012, 11:47:18
Salutare,

Aveam in program sa ne vedem cu cei de la Casablanca astazi, numai ca sunt plecati din localitate, si am contramandat intalnirea pentru sambata viitoare. Noi vrem cu ajutorul Domnului sa facem nunta in 2014, dar vrem ca deja sa incepem cautarile.
Deja am discutat cu cei de la Casablanca, si ne-au spus ca nu au inca un pret aproximativ pentru meniul din anul 2014; doar ca suntem foarte curiosi daca vor merge pe aceelasi "program", si anume "tineri pentru tineri". Suntem constienti ca preturile nu au cum sa ramana la fel deoarece sunt 2 ani jumatate diferenta, dar in unele postari de mai sus, cei de la Casablanca, sffaful de acolo posta aici pe forum, explicand ca nu este corect ca celelalte restaurante sa conceapa preturi in plus pentru plata personalului, si toate celelalte preturi care sunt umflate la alte restaurante.

Sunt foarte curios daca aceasta program "tineri pentru tineri", in care meniul all inclusive includea 4 feluri de mancare, tort, prajituri, aranjamente sala, florale, pana si costurile ospatarilor, suntem curiosi daca o sa il mentina si in 2014. Deja am vazut ca pretul de la meniul din 2012 comparativ cu cel din 2013 a crescut foarte brusc, cu aproximativ 40 de lei. Daca pretul meniului in 2014 va fi de 220-230 lei dar sa includa toate serviciile care sunt incluse acum in acest meniu, din punctul nostru de vedere nu ar fi o problema. Dar daca pe langa cresterea pretului se va "umbla" si la calitatea serviciilor, si la "cantitatea" lor, adica sa se scumpeasca meniul, dar sa numai fie incluse unele lucruri in pret ( de ex plata personalului, aranjamente florale), nu ar fi ok.

Cum spuneam, suntem curiosi daca serviciile vor ramane aceleasi, si acest program "tineri pentru tineri" nu a fost numai o strategie de marketing folosita pentru a se face cunoscuti pe o piata din jud Iasi care abunda de restaurante; de asemenea dorim sa vedem si parerea miresicilor care vor avea nunta in acest an la acest restaurant....din pacate in multe afaceri din Romania, la inceput manageri isi dau interesul pentru ca lucrurile sa mearga "smoothly", iar apoi dupa ce isi fac un nume, umbla ori la pret, ori la calitatea serviciilor prestate. Sa speram ca nu va fi cazul si aici, ca varsta si mentalitatea de peste ocean dobandita de proprietari sa se regaseasca si in calitatea serviciilor prestate !

O sa stabilim o intalnire pentru sambata care vine cu ei, si apoi vom intra pe forum si vom impartasi noutatile cu voi ! Sa aveti un week end frumos !

PetronelaAndrei
30.03.2012, 14:13:58
Dragi miresici,

Asa cum am promis, va tin la curent !

Am discutat cu cei de la restaurantul "Casablanca" , si maine seara la ora 18 mergem ca sa ne prezinte oferta pentru anul 2014 ;) maine seara dupa ce v-om ajunge acasa, v-om reveni cu impresii si noutati ;)

PetronelaAndrei
10.04.2012, 09:29:06
Salutare !

Dupa cum am spus, revin cu noi informatii.
Cu mare placere va anuntam ca am semnat si noi contractul cu cei de la Casablanca. Ne-a fost de ajuns doar o singura intalnice cu Cristina si Bogdan, care sunt oameni de nota 100, pentru a ne da seama ca aceasta este localul unde dorim ca sa sarbatorim marele eveniment. Sala este minunata, ca sa nu mai zic de terasa si foisor. Sunt 2 sali, noi am optat pentru Salonul Imperial. Ne place absolut tot, de la marimea salii, pana la micile detalii. Speram ca cei de la Casablanca sa mentina "stecheta" serviciilor prestate, a calitatii lor, si cu siguranta reteta succesului pentru ei este garantata. Noi avem numai cuvinte de lauda despre ei, desi i-am intalnit numai de 2 ori. Daca mai aveti detalii, astept intrebari !

Sarbatori fericite !

anca_aimee
10.04.2012, 20:16:52
Buna!
Weekend-ul aceasta am participat la un eveniment organizat de Cristina si Bogdan ( gazdele restaurantului Casablanca), special pentru noi, mirii anului 2012.
Evenimentul s-a numit ,,Nunta de proba" si intr-un cadru festiv, foarte frumos organizat ( cu formatie live, demonstratii de dansuri de societate, focuri de artificii), am degustat si am ales preparatele culinare pe care le vom avea la nunta.
Mancarea a fost foarte foarte buna, super multumitoare atat din punct de vedere cantitativ, cat si calitativ.
Servirea a fost ireprosabila, decoratiunile cu bun gust si atmosfera foarte placuta! Gazdele ne-au facut sa ne simtim cele mai importante persoane, au fost atente si foarte amabile!
,,Nunta de proba" mi se pare o idee inovatoare si foarte utila, deoarece iti ofera mai multa siguranta si incredere!
Noi am ajuns la concluzia ca abia asteptam nunta!

amarilda
12.04.2012, 10:35:14
Buna!
Weekend-ul aceasta am participat la un eveniment organizat de Cristina si Bogdan ( gazdele restaurantului Casablanca), special pentru noi, mirii anului 2012.
Evenimentul s-a numit ,,Nunta de proba" si intr-un cadru festiv, foarte frumos organizat ( cu formatie live, demonstratii de dansuri de societate, focuri de artificii), am degustat si am ales preparatele culinare pe care le vom avea la nunta.
Mancarea a fost foarte foarte buna, super multumitoare atat din punct de vedere cantitativ, cat si calitativ.
Servirea a fost ireprosabila, decoratiunile cu bun gust si atmosfera foarte placuta! Gazdele ne-au facut sa ne simtim cele mai importante persoane, au fost atente si foarte amabile!
,,Nunta de proba" mi se pare o idee inovatoare si foarte utila, deoarece iti ofera mai multa siguranta si incredere!
Noi am ajuns la concluzia ca abia asteptam nunta!
Buna! Ma bucur sa aud ca toate sunt bune si frumoase;-) Am vazut unele poze pe fb si intr-adevar parea f animata petrecerea, imi poti spune te rog daca formatia este cea cu care colaboreaza ei de obicei? Cum a fost tortul? De la cofetaria partenera? Mersi mult pentru raspunsuri si mult spor la pregatiri!

anca_aimee
12.04.2012, 11:01:44
Buna! Ma bucur sa aud ca toate sunt bune si frumoase;-) Am vazut unele poze pe fb si intr-adevar parea f animata petrecerea, imi poti spune te rog daca formatia este cea cu care colaboreaza ei de obicei? Cum a fost tortul? De la cofetaria partenera? Mersi mult pentru raspunsuri si mult spor la pregatiri!
Sincera sa fiu, nu stiu prea multe detalii despre formatie, pentru ca noi vom avea dj si nu ne-am interesat despre asta. In schimb, tortul ne-a interesat ;-) si da, este de la cofetaria partenera. Cel propus a fost foarte bun ( pe gustul nostru), dar cei care doresc altceva, vor merge la cofetarie si vor alege acolo alta varianta de tort.
Daca pot sa iti dau mai multe informatii, sunt disponibila oricand. :)
Mult succes si voua la pregatiri!

PetronelaAndrei
12.04.2012, 23:04:48
Amarilda, din cate stim noi cei de la Casablanca nu colaboreaza cu nici o formatie. Aici nu este ca la alte restaurante, ca sa "colaboreze" cei de la restaurant cu o anumita formatie sau cu o anumita firma de decoratiuni, si daca nu semnezi contract cu acele "firme" sau formatii, sa platesti o anumita "pseudotaza".

Formatia care a fost la nunta de proba este o formatie renumita in Iasi, gasesti si pe youtube videoclipuri cu ei. Nu cred ca ii pot spune numele ca sa nu para reclama, dar daca nu stii cine sunt, scrie-mi pe PM.

amarilda
18.04.2012, 22:17:01
Sincera sa fiu, nu stiu prea multe detalii despre formatie, pentru ca noi vom avea dj si nu ne-am interesat despre asta. In schimb, tortul ne-a interesat ;-) si da, este de la cofetaria partenera. Cel propus a fost foarte bun ( pe gustul nostru), dar cei care doresc altceva, vor merge la cofetarie si vor alege acolo alta varianta de tort.
Daca pot sa iti dau mai multe informatii, sunt disponibila oricand. :)
Mult succes si voua la pregatiri!
Multumim, mai mult finutii sunt cu pregatirile, noi momentan ii ajutam doar de la distanta. Ma bucur sa aud ca a fost bun tortul, pe mine ma interesa daca mai aveau si alte variante de prezentare, dar o sa astept sa puneti voi miresicile de 2012 pozici dupa nunta;-)

Amarilda, din cate stim noi cei de la Casablanca nu colaboreaza cu nici o formatie. Aici nu este ca la alte restaurante, ca sa "colaboreze" cei de la restaurant cu o anumita formatie sau cu o anumita firma de decoratiuni, si daca nu semnezi contract cu acele "firme" sau formatii, sa platesti o anumita "pseudotaza".

Formatia care a fost la nunta de proba este o formatie renumita in Iasi, gasesti si pe youtube videoclipuri cu ei. Nu cred ca ii pot spune numele ca sa nu para reclama, dar daca nu stii cine sunt, scrie-mi pe PM.
Petronela, stiu ca nu sunt taxe pentru alte formatii, dar din moment ce au fost invitati sa cante la nunta de proba imi imaginez ca au colaborat de mai multe ori cu cei de la restaurant. Intrebam in cazul in care i-a avut cineva, sau ii vor avea, cat de multumiti au fost de prestatia lor live. :)

PetronelaAndrei
19.04.2012, 00:05:56
Am inteles amarilda. Noi am cautat si am gasit aceasta formatie pe net, pe youtube, unde la fel, ei cantau live. Cred ca la toate nuntile ei canta live, deci daca nu o sa primiti alte pareri de la alte miresici care sa ii fi auzit live, puteti sa ii cautati pe youtube si au cateva piese cantate de ei la diverse nunti. Sper sa iti fie de folos.

nico19k
25.04.2012, 17:26:48
Buna miresicilor,
Sunt o mireasa recenta (mai exact pe 22 aprilie 2012) care s-a bucurat de serviciile deosebite ale personalului restaurantului CasaBlanca. Vreau sa va marturisesc ca suntem f multumiti: mancarea a fost f gustoasa (preparatele au fost excelente atat din punct de vedere calitativ, cat si cantitativ), servirea deosebita (ospatarii f atenti si prompti), aranjamentul fructelor si al forilor intr-adevar deosebit, ringul este f spatios. Cel mai important de mentionat este seriozitatea si implicarea celor care au facut ca nunta noastra sa fie intr-adevar cea mai frumoasa zi din viata noastra: Cristina si Bogdan (gazdele restaurantului) si pentru acest fapt le multumim din inima!!!! Cine isi va celebra casatoria la CasaBlanca e pe maini bune, pot sta linistiti! Noi nu avem ce sa le reprosam, au fost la inaltime!

Recomand cu siguranta acest restaurant! Va pup!

kandia
14.05.2012, 14:29:46
Exact ca si miresica de mai sus, am numai cuvinte de lauda pentru Cristina si Bogdan. Tocmai am terminat si noi cu marele eveniment si suntem extrem de multumiti de ceea ce au putut face acesti doi tineri. Evenimentul a decurs minunat, invitatii nostri au fost extraordinari de incantati de mancare, de ospatari (cei mai pregatiti din tot orasul), de locatie (atentia la detalii, aranjamentele deosebite, terasa superba, etc etc etc).
Inainte sa va ganditi la alte localuri care sunt mai cunoscute datorita vechimii, macar treceti pe la acest local sa vedeti despre ce este vorba. Este locul ideal pentru orice eveniment, deoarece ii garanteaza succesul.

stefania_a
14.05.2012, 16:41:06
Exact ca si miresica de mai sus, am numai cuvinte de lauda pentru Cristina si Bogdan. Tocmai am terminat si noi cu marele eveniment si suntem extrem de multumiti de ceea ce au putut face acesti doi tineri. Evenimentul a decurs minunat, invitatii nostri au fost extraordinari de incantati de mancare, de ospatari (cei mai pregatiti din tot orasul), de locatie (atentia la detalii, aranjamentele deosebite, terasa superba, etc etc etc).
Inainte sa va ganditi la alte localuri care sunt mai cunoscute datorita vechimii, macar treceti pe la acest local sa vedeti despre ce este vorba. Este locul ideal pentru orice eveniment, deoarece ii garanteaza succesul.

pe ce te bazezi cand afirmi asta?8-}8-}

Lupu_Gabi
16.05.2012, 22:18:47
Buna Miresici!!

Si eu am avut nunta la Casablanca anul acesta pe 28 aprilie. Imi pare rau sa vad tot felul de comentarii rautacioase. Din punctul meu de vedere nu as avea ce sa le reprosez, ba dimpotriva am vazut multe chestii pe care nu le-am intalnit la alte restaurante. In primul rand noi nu am avut probleme de genul am vorbit una si s-a intamplat altceva, tot ceea ce a fost stabilit la inceput a ramas pana la sfarsitul evenimentului. Din punct de vedere a mancarii a fost perfecta, atat ca si calitate cat si cantitatea. Toti invitatii ne-au spus ca portiile au fost potrivit de mari si nu au fost greoaie sau grase, iar farfuriile s-au luat goale de pe masa. Meniul care l-am ales noi, cred ca a fost ceva mai diferit decat alte meniuri pe care le-am mai mancat la diferite nunti, de fapt cred ca au ei un stil aparte si e ceva caracteristic lor, ceva foarte bun si delicios. Am mai vazut persoane zicand ca nu le-au placut nu stiu ce fel de mancare. Eu cred ca pot fi cazuri particulare, care efectiv nu agreaza ceva anume. Asta nu inseamna ca toata lumea care citeste postul trebuie sa creada ca felul respectiv de macare nu este bun. Pana la uram ffiecare cu gusturile lui.

Ca si servire aici pot sa spun ca pana acuma nu am intalnit astfel de chelneri, cel putin nu la o nunta. Au fffff atenti si tot timpul supravegheati de Bogdan care observa la fiecare masa daca lipsea ceva si in cazul in care era nevoie unul dintre ei era acolo si iti turnau chiar si in pahar daca era nevoie. Si din cand in cand veneau la masa sa intrebe daca mai este nevoie de ceva.

In legatura cu ceea ce ramane neconsumat, vreau sa va zic ca am primit pana si sticlele de suc si apa care ramasese desfacute pe masa, nu doar cele sigilate, plus fructe, prajituri, restul de mancare si tot ce a mai ramas.

In concluzie, din tot acest eveniment eu nu am avut nici un o emotie in ceea ce priveste restaurantul si s-a dovedit a fi adevarat, nu as fi avut nici un motiv. Totul a fost perfect si cu bun gust si asta datorita Cristinei si lui Bogdan carora le multumim inca o data pentru ca au avut grija ca cel mai important eveniment din viata noastra sa fie intr-adevar perfect si asa cum si-ar fi dorim orice alti miri. Va multumim inca o data si felicitari pentru tot ceea ce faceti!!

getaway
27.05.2012, 20:56:14
Salut miresicilor,

Tocmai ce ne-am revenit si noi dupa marea seara, aseara pe 26 mai am avut nunta la Casablanca. Toti invitatii au fost extrem de impresionati de tot, ni s-a spus ca nunta noastra a fost cea mai frumoasa.
Referitor la Bogdan si Cristina de la Casablanca chiar nu avem ce sa le reprosam.
Noi am luat tot pachetul de la ei cu bauturi,tot tot inclus. Dupa sedinta foto am ajuns la sala cu 1 ora jumate mai devreme sa mai aranjam carduri, etc. Totul era asezat frumos, chelnerii extrem de servitori, nu mancasem nimic toata ziua si ne-au adus cateva gustari imediat, se cunostea ca principalul lor interes era sa fim multumiti.
Dupa nunta de proba am avut ceva modificari in meniu ca nu ne-a placut ceva, am inlocuit cu altceva, ei au fost extrem de deschisi si au facut exact cum a trebuit, au fost destul de amabili incat sa faca cum vrem noi, dar si destul de experimentati incat sa ne sfatuiasca cand ceva nu era ok. De exemplu noi am avut 72 de persoane in sala de jos, cea mare si am vrut sa asezam mesele altfel si ei au spus ca nu da bine si cum le-au pus ei a fost extrem de bine. Trebuie sa te lasi si pe mana lor pentru ca sunt pana la urma profesionisti.
Noi am scos orezul de la somon dupa nunta de proba, dar la nunta a fost servit, probabil au uitat de asta dar suntem fericiti ca nu l-au scos pentru ca a fost extraordinar. Toata mancarea a fost extrem de buna, delicioasa, farfuriile chiar au fost golite (bine, mai putin de catre mine care nu am putut manca nimic toata ziua si toata noaptea).
Un pic de atentie va recomand cand tratati cu floraria Amaryllis. Noi am fost la florarie cu 1-2 luni inainte sa alegem florile pe mese, buchetul, lumanarile, cocardele, etc. Ei au un pret agreat cu Casablanca, cum e si normal de altfel, adica nu iti poti pune orhidee pe masa sau flori scumpe. Noi am ales mini crizanteme galbene si rosii si niste floricele mici mici albe. Ei, la nunta nu a fost asa, au fost mini crizanteme, dar pe o masa rosii, pe una galbene, mesele diferite, printre flori au fost si crini (eu urasc crinii), la prezidiu noi am dat 100 lei in plus sa fie mai bogat si pun ei sub flori o buturuga si le-am spus clar ca nu o vreau si au pus-o oricum. Buchetul si lumanarile au fost superbe, dar si la buchet eu mi-am ales lalele albe si frezii grena si m-au sunat vineri ca nu le-au venit freziile, dar au pus astromelia grena, chiar a iesit superb.
In schimb cocardele au fost groaznice, efectiv le-au facut ca un buchet, foarte foarte groase jos, aveau coada groasa si grele, nu le-am pus decat mirelui si nasilor care le-au scos ca erau mult prea grele.
Deci mergeti si verificati inainte de mai multe ori. Nu ma intelegeti gresit, in sala florile au fost frumoase, au dat bine, numai ca nu a fost chiar ce am vorbit cu ei.
Bine, chiar atunci nu iti mai pasa si m-a amuzat mai mult, nu m-am stresat ca nu avea niciun rost.
Tortu si prajiturile au fost de la cofetaria cu care colaboreaza ei, cu Charlotte si au fost delicioase si foarte apreciate de catre toata lumea.
La sfarsit ne-au dat fructele, tort, prajituri, friptura, ce a ramas. Chiar super din partea lor.
Concluzionand ca si asa am scris prea mult, ne-am pus toata increderea in cei de la Casablanca si nu ne-au dezamagit (si eu nu sunt asa usor de multumit).
Viitoarelor miresici le urez sa fie linistite, sa aiba o nunta superba si cat mai putin stress. A, si sa incerce sa manance ceva in ziua aia :) Va pup.

amarilda
27.05.2012, 22:26:11
Salut miresicilor,

Tocmai ce ne-am revenit si noi dupa marea seara, aseara pe 26 mai am avut nunta la Casablanca. Toti invitatii au fost extrem de impresionati de tot, ni s-a spus ca nunta noastra a fost cea mai frumoasa.
Referitor la Bogdan si Cristina de la Casablanca chiar nu avem ce sa le reprosam.
Noi am luat tot pachetul de la ei cu bauturi,tot tot inclus. Dupa sedinta foto am ajuns la sala cu 1 ora jumate mai devreme sa mai aranjam carduri, etc. Totul era asezat frumos, chelnerii extrem de servitori, nu mancasem nimic toata ziua si ne-au adus cateva gustari imediat, se cunostea ca principalul lor interes era sa fim multumiti.
Dupa nunta de proba am avut ceva modificari in meniu ca nu ne-a placut ceva, am inlocuit cu altceva, ei au fost extrem de deschisi si au facut exact cum a trebuit, au fost destul de amabili incat sa faca cum vrem noi, dar si destul de experimentati incat sa ne sfatuiasca cand ceva nu era ok. De exemplu noi am avut 72 de persoane in sala de jos, cea mare si am vrut sa asezam mesele altfel si ei au spus ca nu da bine si cum le-au pus ei a fost extrem de bine. Trebuie sa te lasi si pe mana lor pentru ca sunt pana la urma profesionisti.
Noi am scos orezul de la somon dupa nunta de proba, dar la nunta a fost servit, probabil au uitat de asta dar suntem fericiti ca nu l-au scos pentru ca a fost extraordinar. Toata mancarea a fost extrem de buna, delicioasa, farfuriile chiar au fost golite (bine, mai putin de catre mine care nu am putut manca nimic toata ziua si toata noaptea).
Un pic de atentie va recomand cand tratati cu floraria Amaryllis. Noi am fost la florarie cu 1-2 luni inainte sa alegem florile pe mese, buchetul, lumanarile, cocardele, etc. Ei au un pret agreat cu Casablanca, cum e si normal de altfel, adica nu iti poti pune orhidee pe masa sau flori scumpe. Noi am ales mini crizanteme galbene si rosii si niste floricele mici mici albe. Ei, la nunta nu a fost asa, au fost mini crizanteme, dar pe o masa rosii, pe una galbene, mesele diferite, printre flori au fost si crini (eu urasc crinii), la prezidiu noi am dat 100 lei in plus sa fie mai bogat si pun ei sub flori o buturuga si le-am spus clar ca nu o vreau si au pus-o oricum. Buchetul si lumanarile au fost superbe, dar si la buchet eu mi-am ales lalele albe si frezii grena si m-au sunat vineri ca nu le-au venit freziile, dar au pus astromelia grena, chiar a iesit superb.
In schimb cocardele au fost groaznice, efectiv le-au facut ca un buchet, foarte foarte groase jos, aveau coada groasa si grele, nu le-am pus decat mirelui si nasilor care le-au scos ca erau mult prea grele.
Deci mergeti si verificati inainte de mai multe ori. Nu ma intelegeti gresit, in sala florile au fost frumoase, au dat bine, numai ca nu a fost chiar ce am vorbit cu ei.
Bine, chiar atunci nu iti mai pasa si m-a amuzat mai mult, nu m-am stresat ca nu avea niciun rost.
Tortu si prajiturile au fost de la cofetaria cu care colaboreaza ei, cu Charlotte si au fost delicioase si foarte apreciate de catre toata lumea.
La sfarsit ne-au dat fructele, tort, prajituri, friptura, ce a ramas. Chiar super din partea lor.
Concluzionand ca si asa am scris prea mult, ne-am pus toata increderea in cei de la Casablanca si nu ne-au dezamagit (si eu nu sunt asa usor de multumit).
Viitoarelor miresici le urez sa fie linistite, sa aiba o nunta superba si cat mai putin stress. A, si sa incerce sa manance ceva in ziua aia :) Va pup.
In primul rand casa de piatra si multa fericire in casnicie! Ma bucur sa aud ca ai fost multumita de restaurant.
Poti sa ne spui mai multe in legatura cu floraria? Este obligatoriu ca buchetele si lumanarile sa fie facute tot la aceasta florarie sau poti face doar aranjamentele de la restaurant? Din cate stiu in pretul meniului nu intra decat aranjamentele de la restaurant..
Oricum felicitari ca ai fost zen, pe mine sigur ma afecta ff tare sa-mi schimbe tipul de flori sau ceva in meniu8-}
Asteptam pozici!;))

getaway
27.05.2012, 22:54:11
Salut Amarilda,

Nu este obligatoriu sa iei buchetul, lumanarile sau cocardele de la floraria asta. Le poti lua de oriunde. In pretul meniului sunt incluse doar aranjamentele in sala.
Da, si eu sunt perfectionista de obicei, dar atunci esti atat fericita si obosita si stresata si toate ca sincer nu iti mai poti face griji pentru toate. Sotul meu (inca suna ciudat :) ) a avut grija stiindu-ma cat ma stresez sa ma linisteasca daca vedea ca imi fac griji de ceva. Au pus orez: dar e bun, e maxim, bestial, nu te stresa :)
Inca o chestie, vedeti ca in camera matrimoniala nu este dus sau cada, noi am aflat spre sfarsit ca nu am
fost atenti cand am vizitat camera la nunta de proba. Nu este nimic existential ca oricum tu pleci imediat dupa acasa, dar ca sa stiti ca de ex la noi formatia a venit din Piatra Neamt si au avut nevoie de dus si le-am inchiriat la o pensiune alaturata.
In rest daca mai aveti intrebari, cu cea mai mare placere.
Pup!

amarilda
27.05.2012, 23:20:29
Salut Amarilda,

Nu este obligatoriu sa iei buchetul, lumanarile sau cocardele de la floraria asta. Le poti lua de oriunde. In pretul meniului sunt incluse doar aranjamentele in sala.
Da, si eu sunt perfectionista de obicei, dar atunci esti atat fericita si obosita si stresata si toate ca sincer nu iti mai poti face griji pentru toate. Sotul meu (inca suna ciudat :) ) a avut grija stiindu-ma cat ma stresez sa ma linisteasca daca vedea ca imi fac griji de ceva. Au pus orez: dar e bun, e maxim, bestial, nu te stresa :)
Inca o chestie, vedeti ca in camera matrimoniala nu este dus sau cada, noi am aflat spre sfarsit ca nu am
fost atenti cand am vizitat camera la nunta de proba. Nu este nimic existential ca oricum tu pleci imediat dupa acasa, dar ca sa stiti ca de ex la noi formatia a venit din Piatra Neamt si au avut nevoie de dus si le-am inchiriat la o pensiune alaturata.
In rest daca mai aveti intrebari, cu cea mai mare placere.
Pup!
Ok, mersi ca mi-ai zis faza cu camera. Ai dreptate, nu e neaparat o problema, ca nu se apuca nimeni sa faca dus la miezul noptii;))
Multumesc ptr raspuns!:*

mireille83
25.06.2012, 11:51:31
O sa merg la nunta verisorului meu aici peste 2 saptamani. Din ce am vazut pe net restaurantul este foarte dragut. Revin cu impresii.

PetronelaAndrei
16.07.2012, 10:27:25
Miresici de Casablanca ce faceti :-? Nu este nimeni care sa fi avut nunta recent la acest restaurant? Tineti-ne si pe noi la curent cu noutatile , parerile si eventuale poze daca aveti va rugam. ^:)^

MyPretty
17.07.2012, 10:47:14
Miresici de Casablanca ce faceti :-? Nu este nimeni care sa fi avut nunta recent la acest restaurant? Tineti-ne si pe noi la curent cu noutatile , parerile si eventuale poze daca aveti va rugam. ^:)^

Pana la urma v-ati hotarat aici pentru 2014, sa inteleg? Sper sa fie totul ok. Stiu ca erai in dubii si cu Diplomat unde pot sa-ti spun ca totul a fost extraordinar de frumos :*

PetronelaAndrei
17.07.2012, 11:15:06
MrPretty , da, asa este, Ne-am hotarat cu cei de la Casablanca. Iti multumesc frumos pentru sfaturi si pentru ca nu ne-ai uitat. Casa de piatra si multa sanatate si intelegere va dorim, si sa aveti parte de copii saantosi ;-)
Unde putem vedea poze de la minunatul eveniment al vostru sau sa inteleg ca inca nu le-ati primit ? :D Pe cine ati avut ca si fotograf ca noi la acest capitol suntem acum , la foto - video si ne-ar prinde bine niste sfaturi/recomandari. multumesc !

anca_aimee
31.07.2012, 13:32:35
Buna, miresici! Am avut duminica, 29 iulie 2012, nunta la restaurant Casablanca in salon Imperial si cred ca v-ar fi utile cateva impresii, pentru ca, inainte de nunta mea, tot am asteptat sa aud pareri de la miresele care si-au fact nunta aici, dar din pacate nu s-a mai scris de multa vreme si eu deveneam ingrijorata... Srvirea a fost cu adevarat la inaltime ( invitatii au fost impresionati de chelnerii atenti, educati si eleganti), mancarea a fost apreciata (eu nu am reusit sa gust nimic din cauza emotiilor, dar ceilalti cam returnau farfuriile goale de la primul, pana la ultimul fel) si daca a ramas ceva neconsumat, ne-a fost impachetat si oferit acasa.
Spatiu de dansat a fost suficient, iar terasa este deosebita, frumos amenajata si chelnerii serveau bauturi si acolo.
La final, pretul pe care l-am achitat a fost transparent calculat, fara alte costuri suplimentare.
Sincera sa fiu nu am ce sa le reproses, chiar daca sunt la inceput, au facut o treaba foarte buna, au organizat totul impecabil si ne-au ajutat sa avem ceea ce ne-am dorit, cea mai frumoasa zi din viata noastra!
Recitind mesajul pe care il scriu, imi dau seama ca fara vreo critica, este putin credibil, dar chiar nu am ce sa zic de rau! Va sfatuiesc sa il vizitati, sa va convingeti, iar daca aveti deja contract inchiriat cu ei, sa aveti incredere ca se vor ocupa de nunta voastra asa cum sperati!
Daca aveti vreo intrebare eu va stau la dispozitie:*

PetronelaAndrei
01.08.2012, 14:35:28
Anca, multumim mult pentru sfaturi ! Ne bucuram pentru ca ai avut parte de petrecerea mult visata.

Noi am incheiat contarct cu cei de la Casablanca pentru anul 2014, in septembrie trebuie sa le facem iar o vizita si deabea asteptam sa vedem ce schimbari au mai avut loc acolo. Inainte de nunta noastra, vom mai merge si in 2013 la 2 nunti tot la Casablanca; daca vor mentine aceleasi standarde si pe viitor, presimt ca multe restaurante din Iasi o sa aibe probleme din cauza ca din ce in ce mai multe miresici o sa deschida ochii si nu o sa mai arunce cu banutii la preturile dea dreptul nesimtite pe care le practica alte restaurante si care ofera servicii de 2 lei, iar noi ca si clienti platind mai mult "numele restaurantului" decat serviciile in sine care sunt dea dreptul execrabile la unele restaurante.

Multumim inca odata pentru postarea ta, si te rugam sa revii si cu poze de la frumosul eveniment atunci cand o sa ai timp !

elenacopo
08.08.2012, 09:45:26
Foarte frumoasa salonul Glamour si aranjamentele din fructe!

mireille83
09.08.2012, 20:38:47
Am fost la o nunta aici si daca o sa te intereseze o sa-ti spun parerea mea ca invitat. A fost totul impecabil, incepand de la baiatul care ne-a ghidat in parcare si pana la sfarsit. Servirea a fost ireprosabila, chelnerii f atenti, mancarea f buna, curtea superba. Am vb mai apoi cu mirii dupa ce s-a terminat totul si au spus ca nu li s-a luat nici un leu in plus, nu i-a incarcat cu nimic. Personalul a fost f amabil...ce mai....poti sa stai linistita daca ai ales aici. Numai bine!

PetronelaAndrei
12.08.2012, 08:55:06
Iti multumesc mult pentru postarea ta !

corinamihaela07
12.08.2012, 21:26:41
Buna miresici:)
Am un mesaj pentru voi in legatura cu acest restaurant...
Am avut de curand nunta aici...in data de 28 iulie 2012..salonul Imperial...si tin sa mentionez ca totul a iesit extraordinar de frumos...nu am cuvinte cat de bine m-am simtit...la un moment dat am crezut ca sunt la alta nunta si nu la a mea, deoarece totul era foarte bine organizat...fara nici un stres...
Aranjarea salii a fost pe gustul meu...si chiar a uimit invitatii....ospatarii sunt "JOS PALARIA" cu tot respectul din partea noastra dar si a celor care au participat...
Felicitari lui Bogdan si Cristinei pentru ceea ce au facut si sfatuiesc viitoarele miresici sa mearga pe mana lor...sunt 2 oameni minunati..care au o echipa formidabila...
Daca aveti nevoie de mai multe sfaturi...va stau la dispozitie cu sfaturi si pareri...

PetronelaAndrei
14.08.2012, 16:20:02
corinamihaela07 iti multumesc pentru ca ai impartasit si cu noi minunata ta experienta cu cei de la Casablanca. Am fi interesati de aranjamentele florale .. ai mers pe mana lor in totalitate, sau ai mai modificat ceva in ceea ce priveste aranjamentele florale?

corinamihaela07
16.08.2012, 16:02:19
corinamihaela07 iti multumesc pentru ca ai impartasit si cu noi minunata ta experienta cu cei de la Casablanca. Am fi interesati de aranjamentele florale .. ai mers pe mana lor in totalitate, sau ai mai modificat ceva in ceea ce priveste aranjamentele florale?

In legatura cu aranjamentele florale, am precizat sa nu am flori de culoare roz:D...si am mentionat faptul ca in bucetul meu si la lumanari exista gerbera albe...iar mie mi-ar placea sa fie ceva cu portocaliu.
Acest lucru ma impresionat cand am intrat in sala, imbracata in mireasa si am vazut aranjamentele...erau MINUNATE...daca te uiti pe facebook la pagina lor, ai sa vazi la un moment dat aranjamente cu gerbera portocalii...acelea le-am avut la nunta...
Sfatul meu...mergi pe mana lor...dar precizeaza ce nu-ti place...

Mult succes si fara stres!:)

elenacopo
20.08.2012, 09:40:34
Felicitari Corina. Casa de piatra! Cum s-a procedat la pretul meniului pentru cei care au plecat de exemplul dupa felul 2.S-a platit intreg meniu sau numai felul1+2. Multumesc!

Paula-Ramona
20.08.2012, 13:25:02
Felicitari Corina. Casa de piatra! Cum s-a procedat la pretul meniului pentru cei care au plecat de exemplul dupa felul 2.S-a platit intreg meniu sau numai felul1+2. Multumesc!

Excelenta intrebarea!Eu la asta nu m-am gandit pana acuma;-)
Sunt curioasa cum s-a procedat.

PetronelaAndrei
20.08.2012, 16:30:50
Superb ! Trecem si noi pe acolo peste 1-2 sapt :)

corinamihaela07
21.08.2012, 11:53:11

Multumesc:)
S-a platit intreg meniul...dar la mine nu au plecat decat 2 persoane...in rest toti au ramas pana la final:D...

Mult succes si fara stres!!

PetronelaAndrei
21.08.2012, 15:09:56
Fara stress ! hehe ...im place asta :)

corinamihaela07
22.08.2012, 11:46:43
Fara stress ! hehe ...im place asta :)
Da suna fain;))...eu asa am fost:)...iar din partea restaurantului nu ai de ce sa-ti faci griji...iar daca nunta este organizata din timp si asa cum vreti voi...fara sa intervina mama...tata...sau altcineva...totul va fii bine:)

PetronelaAndrei
22.08.2012, 16:34:45
Doamne ajuta la toti !

mireille83
02.09.2012, 22:34:25
Excelenta intrebarea!Eu la asta nu m-am gandit pana acuma;-)
Sunt curioasa cum s-a procedat.
Eu am fost aici la nunta verisorului meu. Mi-a spus ca a platit meniul intreg chiar daca invitatii au plecat si ca nu li s-a dat acasa nimic....

PetronelaAndrei
02.09.2012, 22:43:38
Asta cu dat acasa nu cred, dar ma rog . Noi stim ca meniul se plateste complet chiar daca nu vine la nunta, dar cei de la restaurant pregatesc meniurile si mi se pare nroaml sa le platim deodata ce spunem un numar de X meniuri. Totusi cei de la Casablanca au clauza 5%. In sensul ca tu daca zici ca ai 100 de oameni si iti vin 95 de oameni, nu platesti cele 5 meniuri mai putine. Sau daca iti vin 90 si tu ai zis 95 ... platesti doar 95. Se aplica si vice verse, daca tu le spui lor ca iti vinla nunta 100 de oameni si tu ai 105 oameni, ei pentru cei 5 invitati iti pot asigura meniuri, adica 5 meniuri extra, dar daca e mai mult ... in loc de 100 sa ai 110 ... nu stiu cu se procedeaza.

A fost vreo miresica care sa opteze pentru vreunul din pachetele de bauturi de la ei? Cel de la 20 de lei ... sau 26? Sau alt pachet de bauturi care zic ei ca ar fi bautura inscrisa in meniul respectiv, in functie de suma platita, si care este "nelimitata" ? Suntem foarte interesati de acest lucru, pentru ca nu am vrea sa mai avem si durerea de cap a cumpararii bauturilor, si pretul lorpentru aceste pachete de bauturi mi se apr mai mult decat decente....doar ca nu am vrea ssa optam pentru unul din aceste pachete si apoi sa ne trezim ca un invitat doreste sa consume una din bauturile scrisa pe lista si chelnerul sa spuna ca nu mai este ...adica chair este nelimitat , sau vorba vine? Ca ma gandesc ca la o masa poate se bea 1 sticla de whisky, la alta 2, o persoana de la alta masa nu bea alcool si bea numai suc, si ala o sa bea 4-5 sticle de suc sau mai mult, la asta ma refer eu. Va rog mult sa postati aici detalii daca ati avut nunta la ei sau daca ati fost la o nuntala ei cu bautura inclusa in pachet !

Multumesc !

corinamihaela07
05.09.2012, 15:54:24
Asta cu dat acasa nu cred, dar ma rog . Noi stim ca meniul se plateste complet chiar daca nu vine la nunta, dar cei de la restaurant pregatesc meniurile si mi se pare nroaml sa le platim deodata ce spunem un numar de X meniuri. Totusi cei de la Casablanca au clauza 5%. In sensul ca tu daca zici ca ai 100 de oameni si iti vin 95 de oameni, nu platesti cele 5 meniuri mai putine. Sau daca iti vin 90 si tu ai zis 95 ... platesti doar 95. Se aplica si vice verse, daca tu le spui lor ca iti vinla nunta 100 de oameni si tu ai 105 oameni, ei pentru cei 5 invitati iti pot asigura meniuri, adica 5 meniuri extra, dar daca e mai mult ... in loc de 100 sa ai 110 ... nu stiu cu se procedeaza.

A fost vreo miresica care sa opteze pentru vreunul din pachetele de bauturi de la ei? Cel de la 20 de lei ... sau 26? Sau alt pachet de bauturi care zic ei ca ar fi bautura inscrisa in meniul respectiv, in functie de suma platita, si care este "nelimitata" ? Suntem foarte interesati de acest lucru, pentru ca nu am vrea sa mai avem si durerea de cap a cumpararii bauturilor, si pretul lorpentru aceste pachete de bauturi mi se apr mai mult decat decente....doar ca nu am vrea ssa optam pentru unul din aceste pachete si apoi sa ne trezim ca un invitat doreste sa consume una din bauturile scrisa pe lista si chelnerul sa spuna ca nu mai este ...adica chair este nelimitat , sau vorba vine? Ca ma gandesc ca la o masa poate se bea 1 sticla de whisky, la alta 2, o persoana de la alta masa nu bea alcool si bea numai suc, si ala o sa bea 4-5 sticle de suc sau mai mult, la asta ma refer eu. Va rog mult sa postati aici detalii daca ati avut nunta la ei sau daca ati fost la o nuntala ei cu bautura inclusa in pachet !

Multumesc !
PetronelaAndrei...faza cu datul acasa dupa nunta...este adevarata...mie mi s-a dat pana si sticlele de suc aproape goale:D...fructele,
In final au plecat 2 pers.si nu au mai apucat friptura dar eu am primit-o acasa...prajituri...tort...bautura( eu am avut-o de acasa)...chiar am primit pana si chiflele ramase...
Multa bafta!!

PetronelaAndrei
05.09.2012, 21:05:20
Oricum noi avem deja incheiat contractul cu ei, avem 2 nunti la anul acolo in sla Glamour una si in Imperial alta, si o sa vedem atunci care este trebusoara. Speram ca o sa isi mentina standardele ridicate si ca nu vor face ca celelalte restaurante din Iasi, care dupa ce au dat de bani se gandesc doar la a isi doldorosi buzunarele, uitand si de scopul secundar al afacerii, si anume clientul. Inteleg ca este o afacere, oamenii trebuie sa faca bani, mi se pare normal. Dar consider ca la fel de normal este si aceasta "convietuire" decenta intre client - prestator servicii. Respectam si asteptam sa fim respectati ;)

PetronelaAndrei
05.09.2012, 21:06:01
Corinamihaela, ne poti arata niste fotografii de la evenimentul vostru? Mersi !

Cuplu
10.09.2012, 08:51:46
ATENTIE !!!!!!!!!!! Mesaj pentru cei care vor sa organizeze un eveniment la "minunatul restaurant casablanca" ! Nu Urmaresc DECAT interesul LOR,iar exemplul cel mai concret este ce mi s-a intamplat mie personal : am semnat un contract cu ei de prestari servicii pt salonul mare de jos,iar cu o luna inainte de eveniment, au inventat un nou contract pe acelasi salon si aceeasi data dar cu un numar mai mare de invitati decat aveam eu,sustinand ca acel contract era semnat de anul trecut desi la prezentarea ofertei lor mi sa zis ca acel salon este disponibil indiferent de nr de invitati ! Cu toate ca vina era in totalitate a lor,au avut nesimtirea sa spuna ca eu sunt singurul vinovat deoarece nu am inteles eu unde imi organizez evenimentul cel mai important din viata mea si chiar au indraznit sa ma dea afara din restaurant !!! Contractele facute de ei nu sunt inregistrate si din aces motiv ei isi permit sa insele clientii !!!!!!!!!!! Din punctul meu de vedere comportamentul lor nu este deloc profesional si va sfatuiesc sa deschideti ochii bine si sa va ganditi de 10 ori inainte de a semna cu ei pt ca nu stiti ce " surprize sunt incluse in menu " ! Sunt sigur ca surprize de acest gen vor mai fi si in continuare !!!!

PetronelaAndrei
10.09.2012, 21:13:48
Nu stiu ce sa spun ... am ramas stupefiat de ceea ce vad aici. Noi am fost zilele trecute la ei pentru a plati cea de-a doua rata, deoarece acum 6 luni de zile am semnat si noi contract cu ei pentru Salonul Imperial pentru anul 2014. Cu noi s-au comportat exemplar, adevarati profesionisti. Sper ca profesionalismul lor sa ramana in continuare, pentru ca o afacere de succes consider sa cred ca se ridica pe munca, respect reciproc si corectitudine.

Orice miresica trebuie sa fie constienta, inclusiv noi suntem constienti ca un restaurant face ce face, sau un prestator de servicii pentru a iesi in profit. Asta este economia de piata, asta este logica; nimeni nu face o afacere doar pentru ca doar clientul sa aibe de castigat, el iesind in pierdere. Este normal ca cei de la Casablanca sa isi urmareasca de interesul lor, cum la fel de normal este sa urmareasca ca si tinerii care isi organizeaza acolo cea mai importanta zi din viata lor sa fie multumiti.

Cuplu, cei de la Casablanca am vazut ca au pun un atasament prin care voi ati scris acolo pe meniul de la nunta de proba ca aveti nunta in sala Glamour. Voi daca aveti va sustineti parerea, de ce nu ati facut si voi un scan si sa postati prima pagina a contractului semnat cu ei, pentru ca undeva acolo sus este scris SALON..... cum este scris la noi SALON IMPERIAL.

Pana la proba contrarie, noi dam credit in continaure restaurantului, si dreptatea cred ca este de partea lor. Daca faceti scan si se vede acolo scris pe contractul pe care il aveti voi acasa SALON IMPERIAL, atunci se schimba lucrurile ;)

Ionnyk
11.09.2012, 00:52:35
Pentru "cuplu": e foarte urat sa desfiintati un brand/companie fara dovezi. S-a depus multa munca pentru ca renumele Casablanca sa fie unul bun si cu ce drept veniti voi sa il terfeliti?

Andrusca, sa stii ca o firma isi mai schimba politica. Atunci cand ati vorbit voi nu erau anumite planuri facute. Trebuia sa semnati un contract si atunci totul era batut in cuie. Si noi cand am vorbit prima data ni s-a spus un pret. Intre timp s-a luat hotararea de a mari restaurantul si inevitabil pretul a crescut. Si hai ca ma faci sa rad, afacerea lor e mai importanta decat nunta voastra.. pe bune?? tu chiar ai putut face afirmatia asta?? eu zic sa o citesti cu voce tare si sa te mai gandesti!

CasablancaEvenimenteIasi
11.09.2012, 12:58:42
ATENTIE !!!!!!!!!!! Mesaj pentru cei care vor sa organizeze un eveniment la "minunatul restaurant casablanca" ! Nu Urmaresc DECAT interesul LOR,iar exemplul cel mai concret este ce mi s-a intamplat mie personal : am semnat un contract cu ei de prestari servicii pt salonul mare de jos,iar cu o luna inainte de eveniment, au inventat un nou contract pe acelasi salon si aceeasi data dar cu un numar mai mare de invitati decat aveam eu,sustinand ca acel contract era semnat de anul trecut desi la prezentarea ofertei lor mi sa zis ca acel salon este disponibil indiferent de nr de invitati ! Cu toate ca vina era in totalitate a lor,au avut nesimtirea sa spuna ca eu sunt singurul vinovat deoarece nu am inteles eu unde imi organizez evenimentul cel mai important din viata mea si chiar au indraznit sa ma dea afara din restaurant !!! Contractele facute de ei nu sunt inregistrate si din aces motiv ei isi permit sa insele clientii !!!!!!!!!!! Din punctul meu de vedere comportamentul lor nu este deloc profesional si va sfatuiesc sa deschideti ochii bine si sa va ganditi de 10 ori inainte de a semna cu ei pt ca nu stiti ce " surprize sunt incluse in menu " ! Sunt sigur ca surprize de acest gen vor mai fi si in continuare !!!!

Buna ziua ********** si **********.
1. Intr-adevar activitatea pe care o desfasuram are drept scop clineti multumiti. Acelasi lucru incercam sa facem si in situatia D-voastra.
2. A-ti contractat Salonul Glamour in data de 03.martie.2012 pentru data de 20.octombrie.2012. Luand parte la evenimentul organizat numit “Nunta de proba 2012”, ati scris, personal si in nume propriu Salonul in care aveti evenimentul “Salonul Glamour” – a se vedea atasamentul. Acest aspect poate fi verificat si prin analiza grafologica a scrisului D-voastra. Evenimentul D-voastra contine toti parametrii de incadrare in Salonul Glamour.
3. Tinerii ********** si ********** au contractat Salonul Imperial in data de 30.octombrie.2011. Pe acesti tineri i-ati intalnit cu siguranta la Nunta de proba, iar poza Domnilor o prezentam in atasament. Atitudinea noastra incurajeaza cominicarea D-voastra cu cei doi tineri.
4. La intalnirea pentru “Plan My Wedding” v-ati dat seama de realitatea cu privire la Salonul rezervat. Nici la insistentele ambelor mame, a-ti evitat orice forma de comunicare cu noi, si intr-un mod pueril si fara echivoc, ne-ati acuzat de modificarea si falsificarea contractelor in scopuri financiare. Mentionam ca, indiferent de numarul confirmat de invitati, Saloanele optate initial de miri nu pot fi modificate. La interval de nici macar de 12 ore a-ti cerut telefonic anularea contractului si restituirea avansului. Acesta a fost bineinteles restituit.
5. Consideram ca, v-ati creat o realitate proprie legat de Salonul contractat. Nici nu ne imaginam cum acest lucru a fost posibil, in conditiile in care sunteti niste tineri majori, care ne vizualizati profilul pe facebook aproape zilnic, unde fiecare Salon este descris.
6. Mesajul D-voastra semnifica disperarea pentru faptul ca, nu aveti siguranta organizarii nuntii mult visate, asa cum o vor avea tinerii care ne trec pragul.
Dragii nostri, ne pare extraordinar de rau pentru situatia D-voastra, dar suntem siguri ca exista solutii bune pentru orice situatie.
Indiferent de data si locatia nuntii D-voastra noi va dorim intelegere intre voi doi, sanatate, ca celelate de bine vin de la sine!!! Casa de Piatra!!!

corinamihaela07
11.09.2012, 13:50:37
Corinamihaela, ne poti arata niste fotografii de la evenimentul vostru? Mersi !
PetronelaAndrei...voi revenii cu fotografii de la nunta imediat dupa ce le priemsc si eu de la fotograf...pana atunci..daca vrei...am postat cateva colaje pe facebook...:)

Mult succes si fara stres!;))

PetronelaAndrei
11.09.2012, 15:58:36
PetronelaAndrei...voi revenii cu fotografii de la nunta imediat dupa ce le priemsc si eu de la fotograf...pana atunci..daca vrei...am postat cateva colaje pe facebook...:)

Mult succes si fara stres!;))

Din pacate nu stiu ce cont de FB ai ... imi poti zice aici sau pe privat? mersi !

Cuplu
11.09.2012, 16:40:28
Stim ca parerile sunt impartite intre rude/prieteni si clienti nemultumiti.Noi nu vrem sa terfelim nimic,noi vrem sa se faca dreptate,iar casablanca nu a devenit un brand in Iasi si nici nu cred ca va deveni.
Cu ce drept ii vorbim noi de rau pe ei-dar cu ce drept ne-au stricat ei nunta noastra??? !!!Noi pur si simplu ne exprimam aceasta "minunata experienta" care am avut-o cu ei!
Dovezile exista si ei o stiu,de asta si primim telefon de la ei care suna cam asa : Bogdan Balan "ce as putea face pt voi ca sa va opriti din anti reclama ???" - daca si prin asta par nevinovati..........
Din cate am vazut ei inca continua sa zica ca vina este a noastra-noi pana nu demonstram ca vina este a lor nu ne vom opri !!!!
Avem :
1.Martori
2.Inregistrare telefonica cu Bogdan Balan in care se specifica clar in ce salon trebuia sa avem evenimentul
3.Contractul
Rusine sa va fie !!!!!

PetronelaAndrei
11.09.2012, 16:51:33
Cuplu, este clar ca vina este undeva la mijloc. Daca cei ce la restaurant cu postat acea hartie de la nutna de proba, prin care voi ati scris acolo Salon Glamour, de ce nu postati zi voia aici prima foaie a contractului semnat, acolo unde scrie sus negru pe alb salonul ales de voi. Daca acolo sus scrie salon Imperial, este clar unde este adevarul. Pana acum nu ne-ati adus nici o dovada, asa ca mingea este inca in terenul lor pana la proba contrarie.

Nu stiu despre ce rude, cunostinte vorbesti tu, noi suntem un cuplu care am semnat deja contract cu ei, si da, ne este teama dupa ce am citit cele postate de catre tine, pentru ca daca este asa cum spui tu, ceea ce ti s-a intamplat tie ni se poate intampla si noua si la toti care au semnat sau vor semna cu ei contract.
Te rugam, daca este asa cum zici tu, sa scanezi prima foaie a contractului, si sa vedem acolo ca scrie Salon Imperial si atunci dreptatea va fi de partea vostra. Pana atunci nu putem decat sa acordam prezumtia de nevinovatie !

PetronelaAndrei
11.09.2012, 16:56:52
Ma repte, nu ai cum sa ne demonstrezi noua ca ai fost sunata de Bogdan, ca nu o sa mearga nimeni cu tine pe drumuri la surnizorul de servicii de telefonie mobila ca sa iei desfasuratorul, conversatiile, etc....asta numai tu o stii. Dar daca intradevar dreptatea este de aprtea ta, scaneaza prima pagina a contractului unde e scris acolo salonul in care trebuie sa aveti nunta, si atunci adevarul iese la iveala.

De ce Bogdan a postat pe site acea hartie de la nunta de proba prin care voi scrieti acolo ca aveti nunta in Salon Glamour? Am ami zis si ieri, si azi de vreo 4-5 ori... suntem aici pe forum multi care am semnat contract cu ei. Daca intredevar aveti dreptate si vreti ca sa iasa adevarul la iveala, faceti scan , postati pe forum si gata. Daca nu, inseamna ca cei de la restaurant au dreptate si voi vreti sa faceti un lucru negativ afacerii lor din varii motive !

Cuplu
11.09.2012, 17:26:34
Buna Petronela,nu sunt in nici un caz cineva care incearca sa faca anti reclama-dupa cum vezi si cei de la restaurant ne-au rasp si din nou au dat vina pe noi!Si normal ca am semnat pt salonul Imperial doar pe contract am scris ca o sa avem aprox 100 de pers unde crezi tu ca incapeau 100 de pers in salonul ala micut de sus???da am dat avans prima oara de 1000 lei urmand ca in 3 luni sa achitam inca 1400 lei-noi daca am fost corecti am dat avansul ala de 1000 de lei cand am semnat contractul iar in luna urmatoare le-am dat si restul banutilor!Nu intelegem ce s-a intamplat atunci la nunta de proba-dar daca observi tu unde e scris glamour e mai deschis la culoare.acelasi lucru au facut si pe contractul care il aveau ei-pe contractul lor apare un I mare taiat si apoi un G mare si cu o alta culoare fata de culoarea pixului din contract! Eu nu fac aceste comentarii ca nu am ce face-ce scriu aici s-a intamplat pe bune-si pe noi nea-u vrajit Cristina si Bogdan la inceput deci nu ne venea sa credem peste ce persoane minunate am dat-dar cand am mers joi la ei situatia s-a schimbat complet-tot ce am auzit de la ei era ca nu ii intereseaza ca e greseala noastra si ca daca ne convine bine daca nu la revedere!!!! Noi doar vrem sa tragem un semnal de alarma catre cei care au deja semnat contract cu ei-mergeti si verificati din nou contractele sa fie le fel si sa nu va treziti ca nu aveti unde face nunta cu o luna inainte!!!

Si da accept sa scanez prima foaie din contractul cu ei atunci cand si ei vor scana prima foaia din contractul care lau semnat cu noi ca sa vedeti ca intradevar sunt facute modificari !!- voi care sunteti clientii lor spunetile sa puna contractul semnat cu noi aici !!!!si atunci o sa se afle adevarul !!!!

Culmea ca noi vrem sa va facem un bine voua care urmeaza sa va casatoriti,dar din cate observ voi nu vreti sa vedeti adevarul vreti sa credeti ca totul va fi bine - succes cu asta(asa am crezut si noi si uite ce am patit) !!!!!

PetronelaAndrei
11.09.2012, 23:10:33
Danuta, si noi am semnat de anul acesta, de acum 6 luni pentru 2014 pentru salon Imperial, deci am fost primii pentru acest salon pentru aceasta data, pentru acel an chiar, cand am mers noi prima data la LaCasablanca ne-au spus ca nu au mai venit nimeni pentru a incheia contract pentru anul 2014. Deci sper sa fie OK :) Si noi avem acasa contractul pastrat bine bine, si scrie acolo pe prima pagina Salon Imperial .

In alta ordine de idei, noi am optat pentru meniul cu 3 feluri de mancare, dar vom opta si pentru protap. Deci ar veni tot 4 feluri, asta daca luam si protapul in sonsiderare. Voi ati optat pentru meniulde bauturi de la ei? Sau veniti voi cu bauturile?

carmen.sylva
12.09.2012, 09:06:13
Oameni buni, nu va jucati cu destinele celor din jur! Stimati patroni, daca aceasta chestiune este reala, nu va mai spala toata apa Dunarii. Ar trebui sa oganizati aceasta nunta in termenii promisi si cu discont de 50% pentru stresul cauzat...Spor si intelepciune!

alllec
12.09.2012, 10:33:27
am citit zilele astea ce ati scris pe forum si as vrea sa imi spun si eu parerea, deoarece am fost la o nunta la acest restaurant si am vrut sa fac acolo si nunta mea, insa data pe care am dorit-o era ocupata. Din ce s-a scris aici, pot sa trag doar concluzia ca a fost o greseala de comunicare, probabil mirii nemultumiti asa au ramas cu impresia, ca fac in salonul imperial. Repet, asta deduc eu din mesajele de aici. Patronii mi se par f ok si de bun simt si noua ne-au zis cand am mers acolo, ca salon imperial are ca cerinta un minim de 120 persoane., iar in Glamour incap pana la 90-100 pers. Oricum, avand in vedere seriozitatea si preturile meniurilor, sunt sigura ca cei de la casablanca vor avea muuult succes. Parerile tot timpul vor fi impartite, ca in cazul oricarui restaurant.

ellah
12.09.2012, 14:38:18
Danuta, si noi am semnat de anul acesta, de acum 6 luni pentru 2014 pentru salon Imperial, deci am fost primii pentru acest salon pentru aceasta data, pentru acel an chiar, cand am mers noi prima data la LaCasablanca ne-au spus ca nu au mai venit nimeni pentru a incheia contract pentru anul 2014. Deci sper sa fie OK :) Si noi avem acasa contractul pastrat bine bine, si scrie acolo pe prima pagina Salon Imperial .

In alta ordine de idei, noi am optat pentru meniul cu 3 feluri de mancare, dar vom opta si pentru protap. Deci ar veni tot 4 feluri, asta daca luam si protapul in sonsiderare. Voi ati optat pentru meniulde bauturi de la ei? Sau veniti voi cu bauturile?

Bună!
Am fost în week-end la o nuntă la care s-au servit doar trei feluri de mâncare și, sincer, nu a fost tocmai cea mai bună alegere. Spun asta pentru că nu era nici ora două noaptea și lumea deja începuse să plece acasă pentru că se serviseră deja toate cele trei feluri din meniu. Într-adevăr, de cele mai multe ori 4 feluri par foarte mult, însă și trei mi se par destul de puține.
Acum depinde de fiecare, de ce preferințe are.
Spor la pregătiri. :)

irina
12.09.2012, 23:15:19
Buna seara,

Din acest moment, orice mesaj cu referire la cazul prezentat de userul Cuplu va fi sters fara explicatii. Reprezentantii restaurantului sunt asteptati cu un mesaj concludent si lamuritor in legatura cu situatia prezentata de un utilizator al forumului. In cazul in care acest lucru nu se va intampla, adica lamurirea situatiei, ma vad nevoita sa sterg tot ceea ce este in legatura cu acest subiect. Moderatorii forumului miresici.ro nu se angajeaza in investigatii cu iz politienesc, prin urmare va rugam sa va continuati rezolvarea problemelor pe caile legale.

Multumesc pentru intelegere.

CasablancaEvenimenteIasi
24.09.2012, 02:06:27
RASPUNS DIN PARTEA MANAGEMENT RESTAURANT CASABLANCA
In primul rand prin intermediul acestui mesaj dorim sa multumim tuturor cuplurilor care ne solicita locatia pentru organizarea acelei unice seri din viata lor, si sa confirmam ferm faptul ca informatia publicata mai sus de userul “Cuplu” nu este veridica, mai exact: 1. ” iar cu o luna inainte de eveniment, au inventat un nou contract pe acelasi salon si aceeasi data dar cu un numar mai mare de invitati decat aveam eu,sustinand ca acel contract era semnat de anul trecut desi la prezentarea ofertei lor mi sa zis ca acel salon este disponibil indiferent de nr de invitati !”, 2. “dar daca observi tu unde e scris glamour e mai deschis la culoare.”(domnii se refereau la brosura folosita la evenimentul organizat de Restaurant Casablanca – „Nunta de Proba”, in 7 aprilie 2012).
Facem un apel catre tinerii nostri de a posta aici daca s-a intamplat macar un caz, in care Casablanca a comis o greseala legata de incadrarea in Salonul solicitat.
Ca si probe ce dovedesc contrariul celor specificate de userul „Cuplu” sunt:
1. Nu am inventat nici un contract cu aceeasi data (20 octombrie 2012) in Salonul Imperial. Tinerii Daniela si Andrei au contractat Salonul Imperial inca din 30 octombrie 2011. Atentie! Atasam poza Danielei si lui Andrei care au participat la evenimentul Nunta de Proba 2012 din 7 arilie, tinerii au stat la masa nr. 1 (multumim tinerilor pentru acceptul la folosirea acestor imagini). Prin acest fapt oferim transparenta totala asupra cazului respectiv.
2. Userul „Cuplu” a contractat Salonul Glamour in data de 03 martie 2012 pentru data de 20 octombrie 2012. Luand parte la evenimentul organizat numit “Nunta de proba 2012”, a-ti scris, personal si in nume propriu Salonul in care aveti evenimentul - “Salonul Glamour” – Atentie! a se vedea atasamentele. Oricine interesat poate verifica si compara prin analiza grafologica a scrisului userului „Cuplu” din brosura „Nunta de Proba” si scrisul userului „Cuplu” din prima pagina a contractului semnat cu Restaurant Casablanca. Evenimentul D-voastra contine toti parametrii de incadrare in Salonul Glamour. Nici nu ne imaginam cum acest lucru a fost posibil, in conditiile in care sunteti niste tineri majori, domnul in postura de angajat la o firma specializata in recuperare creante, care ne vizualizati profilul pe facebook aproape zilnic, unde fiecare Salon este descris, iar mai mult decat atat, cand ati fost prezenti la „Nunta de proba”, ati stat la masa nr.3, in dreapta D-voastra i-ati avut deja pe frumoasa familie Gabriela si Radu (Gabriela are cont pe miresici.ro – Lupu_Gabi), iar in partea dreapta, userul „Cuplu” a stat langa Ioana si nasul acesteia - viitoare mireasa la Casablanca (Ioana are si ea cont pe mirsici.ro - Ionnyk), ambele cupluri au contractat evenimentul in Salonul Imperial (Atentie! a se vedea atasamentele). Prin urmare, daca tinerii nu erau ferm convinsi de denumirea Salonului contractat, era foarte simplu sa comunicati cu oricare dintre tinerii apropiati D-voastra pentru a primi raspunsul corect. Mentionam ca, din cei peste 150 de tineri care ne-au ales ca si locatie pentru sezonul de nunti 2012, nimeni nu a facut greseli in indicarea Salonului contractat.
Atitudinea noastra incurajeaza comunicarea D-voastra cu toti tinerii precizati mai sus.
La intalnirea pentru “Plan My Wedding” v-ati dat seama de realitatea cu privire la Salonul rezervat. Nici la insistentele ambelor mame, a-ti evitat orice forma de comunicare cu noi, si intr-un mod pueril si fara echivoc, ne-ati acuzat de modificarea si falsificarea contractelor in scopuri financiare. Mentionam ca, indiferent de numarul confirmat de invitati, Saloanele optate initial de miri nu pot fi modificate. La interval de nici macar de 12 ore a-ti cerut telefonic anularea contractului si restituirea avansului. Acesta a fost bineinteles restituit, cu toate ca prin clauzele contractuale nu aveam aceasta obligatie.
Dragii nostri, ne pare extraordinar de rau pentru situatia D-voastra, dar suntem siguri ca exista solutii bune pentru orice problema.
Noi va dorim intelegere intre voi doi, sanatate, ca celelate de bine vin de la sine. Casa de Piatra!!!
In final, Restaurant Casablanca roaga moderatorii site-ului miresici.ro de a incuraja adevarul, si de a permite tinerilor precizati mai sus, care au legatura cu aceasta situatie, in eventualitatea cazului in care vor binevoi, sa vina cu completari, daca va fi cazul.

CasablancaEvenimenteIasi
24.09.2012, 12:33:42
RASPUNS DIN PARTEA MANAGEMENT RESTAURANT CASABLANCA PENTRU USERUL CUPLU
Dorim sa punem accent ca ne pare rau pentru aceasta situatie. Intotdeauna incercam sa multumim clientii nostri. Din acest motiv, am facut imposibilul de a oferi o alternativa pentru userul "Cuplu", si anume, finalizarea cat mai rapida a celei de-a treia locatie - BallRoom Casablanca. Deoarece comunicarea intre userul "Cuplu" si Casablanca Evenimente este dificila, am rugat formatia contratata de userul "Cuplu", sa transmita mesajul nostru, si anume: oferim o sala foarte spatioasa, care nu creaza senzatie de sala goala cu numar mic de persoane, care pastreaza acelasi stil la interior, si anume: Salonul BallRoom Casablanca.
Va asteptam sa ne vizitati!

Alexandra2109
28.09.2012, 14:31:16
Nici eu nu cred ca e cazul sa va faceti griji. Mie, Bogdan si Cristina mi s au parut foarte deschisi de fiecare data cand ne am intalnit si sunt de parere ca atata timp cat exista o buna comunicare intre ambele parti, nu ar trebui sa existe nici un fel de probleme.
Parerile vor fi mereu impartite, insa ar trebui sa conteze faptul ca sunt mult mai multe opinii pozitive decat cele negative.
Asa ca va doresc spor la pregatiri si cat mai putin stres.:)

merinda
04.10.2012, 09:29:21
Buna ziua, dragi miresici!
Am avut petrecerea nuntii la Restaurant Casablanca si a-si dori sa va impartasesc impresiiile si experientele mele si ale sotului meu din acea seara. Desi mi-am facut O MULTIME de griji cu privire la ziua nuntii, a fost o seara foarte frumoasa in care toate grijile au disparut. Dupa nunta foarte multe persoane m-au felicitat pt alegerea acestui restaurant ( chiar si cateva pers. foarte pretentioase de la care ma asteptam sa aiba anumite critici de adus). Motivele pt. care am fost felicitata pt alegerea restaurantului: personalul foarte dragut, foarte prompt, sala foarte frumos amenajata, mancarea delicioasa si cantitatea suficienta ( una din invitate , dupa ce a citit meniul, m-a intrebat daca toate felurile scrise pe meniu vor fi servite, pt ca ea crede ca sunt foarte multe si nu stie daca le poate manca pe toate) . Contractul a fost respectat in totalitate desi am semnat cu aproape 1 an si ceva inainte si nu ne-am mai intalnit decat la nunta de proba si cu o saptamana inaintea nuntii. Aranjamentele florale nu le-am vazut decat in seara nuntii ( am stabilit cu cristina doar cromatica ) dar au fost foarte bine alese. Meniul il platesti intreg chiar daca invitatii pleaca mai devreme, insa mi se pare oarecum corect pt ca e dificil sa stai sa urmaresti toata noaptea cine vine cine pleaca , cine cum s-a mutat, insa am luatt acasa vreo 5 platouri pline cu mancare, plus tot vinul care a ramas (am optat pt pachetul de bauturi minus vinul pe care l-am adus eu-- mentionez aici ca cei de la restaurant nu primesc decat vin alb). Poate ca au fost mici lucruri care nu au fost exact pe placul meu insa nesemnificative, iar eu am fost una din miresele care s-au distrat copios la nunta lor ba chiar am si mancat foarte bine.
Nu trebuie sa uitam ca Restaurant Casablanca este o afacere si e adevarat ca Bogdan si Cristina fac tot posibilul ca seara nuntii fiecarui cuplu sa fie cat mai speciala - nici lor nu le-am fi propice sa fie altfel, nu si-ar mai face clienti- iar chestiunile legate de pret si alte costuri mi se par perfect normale si eu as fi facut la fel pt ca aafacerea mea sa fie una profitabila, plus ca nu poti face lucruri de calitate pe bani putini.
Mie nu-mi pare rau ca am ales acest restaurant si va recomand ca macar sa-l vizitati, eu zic ca merita (la mine a fost cea mai buna alegere dintre toate restaurantele pe care le-am vizitat si a contat foarte mult modul de relationare al patronilor cu noi).
Mult succes!

iuliana2012
25.10.2012, 13:19:30
Salutare,

Restaurantul e fain...asta daca vorbim de sala mare care are capacitate de peste 100 de persoane. Sala mica are capacitate de vreo 60---80,,ei spun ca de 120 insa nici pe departe nu poate fi asa....doar sa stea toti foarte ingramaditi. Proprietarii arata ca sunt foarte flexibili...deschisi...insa eu nu am facut acolo...sala mare era deja ocupata si cea mica era prea mica:(

lorryeu
07.11.2012, 14:43:59
Unde sunt miresicile care au avut nunta la restaurantul La Casablanca? Vrem parerile voastre despre cum a fost :)

Ionnyk
09.11.2012, 01:54:10
Eu am avut acum o luna nunta la Casablanca si pot sa spun ca alegerea restaurantului a fost una din cele mai inspirate alegeri. Am ales meniul ultra all inclusive si am stat toata noaptea fara nicio grija. Mancarea mai mult decat delicioasa (eu din pacate nu am prea putut manca insa sper sa recuperez de revelion), surpize minunate din partea restaurantului, o atentie la detalii iesita din comun, ospatari promti, eleganti si stilati cum n-am vazut la vreun restaurant pana acum, aranjamentul din sala deosebit. Nu am decat cuvinte de lauda si de admiratie, un management foarte bine pus la punct. Acum nu ramane decat sa ma uit la poze si la filmare si sa retraiesc de fiecare data cel mai fericit eveniment din viata mea.

raisa26
27.11.2012, 12:33:29
Unde sunt miresicile care au avut nunta la restaurantul La Casablanca? Vrem parerile voastre despre cum a fost :)

si eu sunt miresica de 2013, luna august si restaurantul pe care l-am ales este desigur : Casablanca! Tocmai datorita alegerii acestui restaurant am siguranta ca totul va fi exact asa cum visez! Ateptam cat mai multe mirese cu impresii si poze de la evenimentele lor speciale alaturi de cei de la casablanca!!

pandreea
18.12.2012, 00:53:31
Nu stiu ce sa spun ... am ramas stupefiat de ceea ce vad aici. Noi am fost zilele trecute la ei pentru a plati cea de-a doua rata, deoarece acum 6 luni de zile am semnat si noi contract cu ei pentru Salonul Imperial pentru anul 2014. Cu noi s-au comportat exemplar, adevarati profesionisti. Sper ca profesionalismul lor sa ramana in continuare, pentru ca o afacere de succes consider sa cred ca se ridica pe munca, respect reciproc si corectitudine.

Orice miresica trebuie sa fie constienta, inclusiv noi suntem constienti ca un restaurant face ce face, sau un prestator de servicii pentru a iesi in profit. Asta este economia de piata, asta este logica; nimeni nu face o afacere doar pentru ca doar clientul sa aibe de castigat, el iesind in pierdere. Este normal ca cei de la Casablanca sa isi urmareasca de interesul lor, cum la fel de normal este sa urmareasca ca si tinerii care isi organizeaza acolo cea mai importanta zi din viata lor sa fie multumiti.

Cuplu, cei de la Casablanca am vazut ca au pun un atasament prin care voi ati scris acolo pe meniul de la nunta de proba ca aveti nunta in sala Glamour. Voi daca aveti va sustineti parerea, de ce nu ati facut si voi un scan si sa postati prima pagina a contractului semnat cu ei, pentru ca undeva acolo sus este scris SALON..... cum este scris la noi SALON IMPERIAL.

Pana la proba contrarie, noi dam credit in continaure restaurantului, si dreptatea cred ca este de partea lor. Daca faceti scan si se vede acolo scris pe contractul pe care il aveti voi acasa SALON IMPERIAL, atunci se schimba lucrurile ;)
te rog trimite-mi pe pm pretul meniului ptr 2014!

Punk_Azz
04.01.2013, 17:06:04
te rog trimite-mi pe pm pretul meniului ptr 2014!

sunt si eu interesata de aceste preturi, va rog un pm :)

lorryeu
28.01.2013, 15:31:34
Miresici de 2013 mergeti la nunta de proba de pe 14 februarie?

raisa26
28.01.2013, 16:13:55
Miresici de 2013 mergeti la nunta de proba de pe 14 februarie?

Eu as merge cu mare placere, dar nefiind in tara...va merge sora mea si sotul ei. Asa ca voi vedea evenimentul prin ochii lor! :D :D
Mult succes la miresit! :*:*

PetronelaAndrei
11.02.2013, 09:25:57
Salutare Miresici !

Asteptam poze si parerile celor care veti merge la nunta de proba. Suntem siguri ca o sa va distrati pe cinste .... deabea asteptam anul viitor sa mergem si noi ! :x

Punk_Azz
12.02.2013, 13:55:02
Salutare Miresici !

Asteptam poze si parerile celor care veti merge la nunta de proba. Suntem siguri ca o sa va distrati pe cinste .... deabea asteptam anul viitor sa mergem si noi ! :x

Poti sa-mi trimiti un prv sau chiar aici, daca nu te deranjeaza, mai multe detalii despre meniurile din 2014? Ai idee cumva daca data de 17 mai era libera? :D

PetronelaAndrei
13.02.2013, 08:41:34
Anca, noi am incheiat contractul anul trecut prin aprilie, deci probabil ca deja au modificat unele lucruri in ceea ce prevede preturile. Nu am idee daca acea zi este libera care o doresti tu, cel mai bine este sa ii suni persoanal, sau sa le trimiti un mail ceva, sau chiar sa aranjezi o intalnire si sa mergi sa vorbesti personal. Sunt foarte in regula atata Bogdan cat si Cristina, si vei putea obtine de la ei toate detaliile !

Punk_Azz
13.02.2013, 10:47:33
Mc mult de informatii! Noi suntem foarte aglomerati momentan cu timpul, de asta incercam sa aflu cat mai multe inainte de a merge la ei. cel mai probabil saptamana viitoare o sa incepem sa vizitam localurile care mi-au atras atentia, dar deocamdata asta ar fi prima optiune.
Voi ati ales varianta all inclusive?
Nu pot inca trimite mesaje private :D

PetronelaAndrei
13.02.2013, 16:01:42
Inca nu sutnem hotarati la varianta cu bauturile, dar oricumam inteles ca bauturile se vor alege anul viitor, la nunta de proba, si tot atunci ei vor spune sila ce rpet se ridica pachetele de bauturi pentru anul in curs .

ratusfk11
16.02.2013, 16:11:21
A trecut si Nunta de Proba.....Noi ne-am simtit la superlativ si inca o data ne-am bucurat ca am ales acest restaurant. Mancarea a fost bine gatita, gustoasa, farfuria incarcata incat cred ca satisface si cel mai gurmand invitat, iar despre ospatari la fel numai cuvinte de lauda, prompti, cu zambetul pe buze, nota 10!
Miresici cum vi s-a parut Nunta de Proba?

lorryeu
19.02.2013, 15:15:09
A fost ffumos si noua ne-a placut. Noi din pacate nu am stat pana la sfarsit am plecat pe la 23.45 pt ca a doua zi eram de servici si nu am mai prins felul principal si tortul.

ratusfk11
19.02.2013, 16:35:19
A fost ffumos si noua ne-a placut. Noi din pacate nu am stat pana la sfarsit am plecat pe la 23.45 pt ca a doua zi eram de servici si nu am mai prins felul principal si tortul.

Asa e, faptul ca s-a organizat joi a fost un impediment pentru multi dintre noi.
Noi am avut noroc ca am putut sa ne luam liber si am stat pana la final.... Oricum in jur de ora 2 s-a terminat!
Succes la pregatiri!

lorryeu
20.02.2013, 13:28:42
Multumesc la fel.

bebelusha18
17.03.2013, 18:00:11
Salut miresici...am intrat si eu in club ;)) ..noi vom face nunta la casablanca in salonul imperial pe 23 iunie ... am fost si noi la nunta de proba si am ramas placut impresionati de tot

raisa26
18.03.2013, 13:07:18
Salut miresici...am intrat si eu in club ;)) ..noi vom face nunta la casablanca in salonul imperial pe 23 iunie ... am fost si noi la nunta de proba si am ramas placut impresionati de tot

Felicitari! vei avea nunta exact de ziua mea! Sigur va fi o zi deosebita! Spor si pupici!:D

bebelusha18
18.03.2013, 18:24:35
Felicitari! vei avea nunta exact de ziua mea! Sigur va fi o zi deosebita! Spor si pupici!:D

asa zic si eu :D ... si 18 august e o zi speciala pentru mine ...ai mei fac.....40 de ani de la nunta lor :x

raisa26
18.03.2013, 20:30:56
asa zic si eu :D ... si 18 august e o zi speciala pentru mine ...ai mei fac.....40 de ani de la nunta lor :x
super..:)>-..atunci multi ani frumosi parintilor tai dar si pt voi ziua de 23 sa fie un inceput si o continuare a dragostei si implinirilor sufletesti :x Legat de restaurant sigur ai sa te simti special acolo....asa ca intr-o poveste!

PetronelaAndrei
18.03.2013, 22:44:31
Pe data de 1 Iunie vom fi prezenti la un eveniment in Salonul Glamour, iar mai apoi, peste 2 saptamani, in Salon Imperial, alta nunta. Vom reveni cu pareri, impresii, eventuale fotografii !

PetronelaAndrei
06.06.2013, 16:12:52
Salutare tuturor!
Cu scuzele de rigoare pentru intarziere, vrem sa va impartasim experienta noastra.

Cum am zis si putin mai sus, am avut 2 evenimente, 2 nunti la interval de 1 saptamana la Restaurant LaCasablanca, prima in salonul Imperial, a doua in Glamour.

Inca din momentul in care ajungi la destinatie , esti intampinat de o persoana din partea restaurantului, care iti da binete, si iti spune respectuos faptul ca sunt 3 nunti in acea seara ( ambele nunti au fost sambata, deci toate cele 3 sali gazduiau cate un evenioment)la locatia lor, si te roaga sa spui numele mirilor, ca sa stie sa te indrume spre sala respectiva. Apoi, dupa ca a fost clarificat aceasta problema, merge cu tine pana in fata salii, el intra, anunta inauntru ca urmeaza sa vina invitati, toti inauntru se pregatesc, apoi ti se da OK-ul ca poti intra :) Poate pare ciudat pentru unii, dar toate aceste mici detalii fac diferenta, si pentru invitati, dar si pentru miri, ca totul este aranjat ca la carte. Imediat cumai intrat inauntru esti asteptat de alt ospatar care te intampina cu sampanie, apoi urmeaza felicitarile cuvenite mirilor si apoi la final , "cireasa de pe tort" alt ospatar te invita sa gusti din capsunele invelite in ciocolata belgiana. Styiu persoane care au mers de vreo 2 ori si au rugat pe ospatar ca sa le mai serveasca 1-2 capsuni pentru earu super gustoase.

Nici bine nu ne-am asezat la masa, si ospatarul a si venit, ne-a intrebat daca dorim sa servim ceva, desi sticlele erau pe masa. La ambele nunti mirii au optat pentur meniul cu bauturi incluse. Toate bauturile erau puse pe masa, in afara de sticla de Angeli pentru femei, iar dozele de bere erau 1-2 pe masa. Oricum dozele de bere nici nu arata bine sa fie mai multe pe masa, ca deja ar fi prea incarcata, dar daca se termina o doza, sau daca invitatii mai voiau, rugau ospatarul si aducea. Repet, cum am ajuns si ne-am pus la masa, un ospatar a venit si ne-a intrebat daca dorim sa servim ceva, o cafeluta, etc. Foarte atenti ospatarii, permanent in actiune.
Noua ne-a fost putin teama in legatura cu bautuile all inclusive de la ei, dar sa stiti ca este super ! Adica pe masa sunt puse toate toate, de la apa plata, apa minerala, Cola, Fanta, bere, Whisky, vin la cafata, tuica (daca optati pt asa ceva) tot la o carafa, dar mai micuta, energizante la fel. Nu trebuia sa atentionezi tu ospatarul daca se termina o sticla, pentru nici bine nu apuca sa se termine, si deja era un ospatar pe langa tine ca vedeai ca atunci cand mai era foarte putin in sticla, o lua si aducea alta. Vom opta si noi la anul pentru meniul cu bauturi incluse cu certitudine !

Mancare, a fost exceptionala, la ambele evenimente. Portiile placute ochiului, maricele si pentru cei mai gurmanzi, si foarte gustoase. Am pozat cateva feluri si am sa postez aici pe site.
Aranjamentele florale, aranjatul salii si tot ce tine de organizare, totul foarte bine pus la punct pana la ultimul detaliu. Pe la ora 1-2 noaptea, eram in gradina salonului Imperial, iar Bogdan, era in trecere pe acolo si ne-a intrebat daca dorim sa servim ceva, orice, o cafeluta, sau ceva....desi cafeaua era la 2 pasi de noi, iar el nu isi vedea capul de treaba cu 3 nunti pe noapte.

Ne-a placut exceptional de mult momentul gainii si al colacilor. Noi nu doream sa avem aceste momente la nunta noastra, dar Bogdan si cu Cristina impreuna cu intreg personalul localului au facut dina ceste 2 momente ceva fantastic, as de frumos incat ne-au facut si pe noi sa ne reconsideram parerea si sa le introducem in "orar"

In mare noi suntem extraordinar de multumiti, suntem fericiti de alegerea facuta din toate punctele de vedere. Sunt cu adevarat profesionisti , si daca o sa o tina tot asa, vor fi cu mult mult MULT peste foarte multe localuri de "FITE" din Iasi care nu fac altceva decat sa jecmaneasca tinerii casatoriti.

In iulie avem alt eveniment de data aceasta o cumatrie ... in Sala Glamour si vom reveni cu fotografii !

Respect pentru Bogdan si Cristina si intreg personalul !

Punk_Azz
06.06.2013, 16:34:22
Tocmai mi-ai facut ziua mai buna! Fusese si fratele meu la o nunta in acest local, acum 1 luna, dar cum gusturile noastre nu prea coincid si stiu ca el e cam ametit de felul lui nu prea ma bazam pe impresiile lui, care oricum erau favorabile. Ceea ce aflu de la tine ma bucura nespus!

Oricum stiam ca e cea mai buna alegere! In privinta bauturilor, noi ne gandeam sa o procuram singuri, dar inca nu suntem decisi. Oricum, abia ast marele eveniment :)>-

PetronelaAndrei
06.06.2013, 17:43:04
Dca ma crezi, noi deja am cumparat whisky , dar ne-am dat seama ca este bataie prea mare de cap ca sa le cumparam noi, cauta, cumpara, carabanestele dintr-o parte in alta si la cate sunt de facut, numai de asta nu avem nevoie atunci. Asa ca whisky care il aveam cumparat deja am inceput sa il vindem la amicii care au nunti si noua ne oprim cam 7-8 sticle, ca sa fie pentru servit acasa si pt furatul miresei...miresoiului..om vedea noi.

Se pare ca tu ai nunta inaintea noastra anul viitor:) so...spor la miresit :)

Punk_Azz
06.06.2013, 20:31:48
Multumesc, multumesc, spor si tie si celorlalte miresici :*

Cretzofolina13
07.06.2013, 21:09:41
Eu am facut Revelionul la acest local si totul a fost extraordinar de frumos: de la servire, decor pana la mancare si program. I-am cunoscut pe proprietari, sunt tare draguti amandoi. El a servit cu chelnerii la sala noastra si sotia lui a stat la bucatarie. Cel mai mult mi-au placut dulciurile servite de ei de la cofetaria Charlotte: grozave! Foarte frumos restaurantul ;))

iony86
13.06.2013, 11:28:31
Buna !
Eu sunt noua pe aici :P , ma bucur sa vad doar cuvinte de lauda aduse acestui restaurant. Si eu am ales acest restaurant, sala Imperial pt 03.05.2014. A-si vrea sa stiu dak este loc suficient pe ringul de dans, pt aprox 120pers?
a-si vrea sa folosesc si gheta carbonica dar mai caut pe cineva sa impatim o cutie.....mai are cineva nunta pe aceeasi data la Casablanca?

PetronelaAndrei
13.06.2013, 23:23:17
Da, 120 de persoane sunt in regula pentru salon Imperial.

ratusfk11
28.06.2013, 10:25:01
Buna tuturor!

Dintre miresicile care au participat la nunta de proba de anul acesta de la Casablanca, aveti cumva in format electronic meniul? M-ati ajuta foarte mult daca as putea intra in posesia lui!
Spor la pregatiri!

Punk_Azz
29.06.2013, 21:01:19
Miresici de Casablanca,

Ati vazut noul "tavan" din Ballroom? Este absolut superb! Pe zi ce trece sunt din ce in ce mai incantata si abia astept fericitul eveniment! ^_^

LauraEnache
01.07.2013, 09:01:19
Miresici de Casablanca,

Ati vazut noul "tavan" din Ballroom? Este absolut superb! Pe zi ce trece sunt din ce in ce mai incantata si abia astept fericitul eveniment! ^_^

Da da..e super...am acelasi sentiment...:P:)

adriana_r27
07.07.2013, 14:07:59
Buna tuturor!!!

Am avut o nunta extraordinara la restaurantul Casablanca din Iasi, pe 29 iunie 2013. In momentul de fata, nu cred ca exista un alt restaurant din Iasi care sa aiba concurenta cu restaurantul Casablanca.

In primul rand, sala BalRoom in care s-a desfasurat nunta este spatioasa si un lucru care mi-a placut mie cel mai mult e ca nu sunt stalpi in interiorul salii ceea ce e foarte avantajos pentru toti invitatii de la toate mesele, indiferent de locul unde sunt asezati in sala. Ringul de dans este mai mult decat suficient, iar sonorizarea este excelenta... De asemenea, mancarea este delicioasa, portiile sunt generoase si arata impecabil in farfurie.

In al doilea rand, intreg personalul are experienta si lucreaza impecabil. Ospatarii au fost tot timpul pe faza si si-au facut treaba ca la carte, iar la finalul nuntii din tot ce a mai ramas din ce am adus noi de acasa (bauturi) au fost puse la pachet.

Pot spune ca toti invitatii care i-am avut la nunta noastra au fost multumiti si incantati de calitatea serviciilor oferite la acest restaurant.

Colaborarea noastra cu Bogdan si Cristina (patronii restaurantului) a fost mai mult decat excelenta si apreciem foarte mult profesionalismul si transparenta cu care lucreaza.

Le multumim din suflet sotilor Bogdan si Cristina, pentru ca au fost trup si suflet alaturi de noi, atat inaintea nuntii cu frumoasa colaborare pentru seara cea mare, cat si pe parcursul intregii nunti...(multumim si pentru surpriza!)

Tot RESPECTUL, BUCURIA SI DRAGOSTEA NOASTRA pentru Cristina si Bogdan! Va multumim in numele tuturor invitatilor pentru o seara minunata !!!

iony86
08.07.2013, 09:09:41
Buna!
La sala Balroom vi s-a impus un nr de meniuri?

ratusfk11
09.07.2013, 12:16:38
Cu scuzele de rigoare ca revin cu acelasi mesaj, in speranta ca poate vreo miresica Casablanca ma poate ajuta:

Dintre miresicile care au participat la nunta de proba de anul acesta de la Casablanca, aveti cumva in format electronic meniul? M-ati ajuta foarte mult daca as putea intra in posesia lui!
Spor la pregatiri!

Punk_Azz
09.07.2013, 19:25:34
Buna!
La sala Balroom vi s-a impus un nr de meniuri?

Pt luna mai noi avem minimum 160 de meniuri.. am impresia ca pt lunile de vara e 180.

adriana_r27
10.07.2013, 16:29:15
[QUOTE=iony86;4972397]Buna!

Buna, iony86.

Am ales acea sala deoarece am avut destul de multi invitati, adica in jur de 180, insa contractul a fost facut pentru mimim 160 de persoane, avand in vedere ca sala e spatioasa.:)

iony86
14.07.2013, 13:03:46
Multumesc pt raspunsuri. Spor la pregatiri tuturor miresicilor

elenacopo
30.07.2013, 14:18:16
Buna. Casa de piatra! Ai optat si pentru meniul cu bauturi? Ti-a lasat bautura pe masa inclusiv si crema de whisky, ca am auzit discutii ca nu ar fi lasat-o pe masa sticla. Mulumesc!

cosmin24
09.09.2013, 13:28:57
Am avut nunta sambata pe 7 septembrie la Sala de Evenimente Casablanca si vreau sa recomand locatia tuturor.
Chelneri atenti cu invitatii, servire foarte ok, sala superba (BallRoom) invitatii s-au declarat multumiti.

D-nul Bogdan si Cristina sunt oameni de nota zece.

micile minusuri: chelnerii au uitat sa puna ciocolatele aduse de noi la cafea de la anticamera unde se fuma, lucru remediat imediat ce am sesizat lipsa acestora.
si lucru pe care eu nu l-am observat si pe care mi l-au spus invitatii a fost ca dupa ultimul fel de mancare li s-au luat wisky-ul de pe masa (meniul a fost cu bautura inclusa) - explicatia chelnerului (din ce mi-a spus invitatul) a fost ca se fura sticle si apoi trebuie sa le plateasca el. Dar o sa aduca si o sa toarne el de fiecare data cand doresc invitatii. (doar la wisky) - lucru pe care l-am inteles dar, din pacate la o parte din invitati nu le-au placut.

Per total sunt 99% multumit de Casablanca.
Recomand cu cea mai mare caldura

Punk_Azz
10.09.2013, 12:40:24
Am si eu o curiozitate pentru fostele miresici... ce ati facut cand ati fost furate? unde ati mers? Ma gandesc un pic cu teama la momentul respectiv, sa nu lipsesc prea mult, asa ca idei/sfaturi/sugestii ar fi binevenite :)

PetronelaAndrei
10.09.2013, 12:58:13
Anul acesta am fost la 2 nunti aici. La o nunta, s-a facut schimb de mirese, in ce sens. S-a mers inainte si s-a vorbit cu cei de la alta sala, si s-a facut "schimb" de mirese. In ce sens...mireasa care era la salonul "Imperial" cand a fost furata a fost la un alt salon, dar nu mai stiu care...ori Glamour ori Ballroom...iar acea mireasa a venit la noi...a fost un moentn fain....
Dar la cea de-a doua nunta la care am fost, am vrut sa facem acelasi lucru, doar ca nu au fost de acord cei din celelalte sali, asa ca am laut mireasa si am dus-o la Popas Pacurari. Am nimerit super bine acolo pentru ca fix in acel moment si mireasa lor era furata. Am stat putin acolo, am dansat, oamenii au fost super de treaba, intelegatori am facut cateva fotografii acolo si am plecat.

Voi ce alte locuri mai stiti aproape de locatie in care ar putea fi dusa miresica?:)

ratusfk11
27.09.2013, 12:35:52
Am fost norocosii miri ai Restaurantului Casablanca...fericiti am pasit in restaurant si mai fericiti am iesit!
Inca de la inceput am avut incredere in serviciile acestui restaurant si pana la sfarsit nu ne-au dezamagit.
Majoritatea invitatilor nostri nu stiau de Casablanca si ne priveau cu oarecare neincredere, ca dehh daca nu e situat in "buricul" targului nu are prestanta...Cand au ajuns la restaurant le-a "picat" fata, pe parcursul petrecerii au renuntat la aceasta idee si au plecat super multumiti; ba am fost sunati si felicitati pentru serviciile oferite de Casablanca.
Mancarea a fost gustoasa si mai mult decat suficienta (noi am optat pentru 3 feluri de mancare), chelnerii au fost impecabili de prompti si amabili, dansul gainii si a colacilor a ridicat lumea in picioare de extaz, ornamentele florale au fost exact dupa asteptari....am avut parte si de o surpriza din partea Restaurantului, super dragut din partea lor si le multumim inca o data! Totul a fost exact asa cum ni s-a promis, ba chiar mai mult!
Ingrosam si noi randul mirilor multumiti declarand ca absolut totul a fost sublim!!!:)>-

Punk_Azz
27.09.2013, 13:02:21
Am fost norocosii miri ai Restaurantului Casablanca...fericiti am pasit in restaurant si mai fericiti am iesit!
Inca de la inceput am avut incredere in serviciile acestui restaurant si pana la sfarsit nu ne-au dezamagit.
Majoritatea invitatilor nostri nu stiau de Casablanca si ne priveau cu oarecare neincredere, ca dehh daca nu e situat in "buricul" targului nu are prestanta...Cand au ajuns la restaurant le-a "picat" fata, pe parcursul petrecerii au renuntat la aceasta idee si au plecat super multumiti; ba am fost sunati si felicitati pentru serviciile oferite de Casablanca.
Mancarea a fost gustoasa si mai mult decat suficienta (noi am optat pentru 3 feluri de mancare), chelnerii au fost impecabili de prompti si amabili, dansul gainii si a colacilor a ridicat lumea in picioare de extaz, ornamentele florale au fost exact dupa asteptari....am avut parte si de o surpriza din partea Restaurantului, super dragut din partea lor si le multumim inca o data! Totul a fost exact asa cum ni s-a promis, ba chiar mai mult!
Ingrosam si noi randul mirilor multumiti declarand ca absolut totul a fost sublim!!!:)>-

In primul rand felicitari si casa de piatra!!

Ne bucura nespus sa auzim numai de bine despre acest restaurant si sunt sigura ca nu va mai dura mult pana cand va lua "fata" multor localuri renumite din oras, dar ale caror servicii au apus de mult.

Eu mai am totusi o curiozitate... ce ai facut cand ai fost furata, unde ai mers?:D

ratusfk11
27.09.2013, 18:01:03
In primul rand felicitari si casa de piatra!!

Ne bucura nespus sa auzim numai de bine despre acest restaurant si sunt sigura ca nu va mai dura mult pana cand va lua "fata" multor localuri renumite din oras, dar ale caror servicii au apus de mult.

Eu mai am totusi o curiozitate... ce ai facut cand ai fost furata, unde ai mers?:D

Eu nu am vrut sa fiu furata si mi s-a indeplinit dorinta :D

Punk_Azz
02.12.2013, 11:36:36
Revin cu alta intrebare pt fostele miresici sau pt cine a mai avut evenimente la acest restaurant. In contract este o clauza care interzice vinul rosul si as vrea sa stiu cat de stricta e treaba asta. Eu am un vin f. bun, rose, si as vrea sa-l servesc la nunta, pe lg. cel alb, dar nu stiu daca e ok sau nu.. :(

cosmin24
14.12.2013, 15:17:31
Buna ziua.

Dupa propria nunta de pe 7 septembrie 2013 acum revin si in calitate de invitat la un eveniment organizat din nou la Casablanca, acelasi salon BallRoom sa va recomand cu toata inima acest local si in special acesti oameni super de la Casablanca.
M-am convins singur ca ceea mi-au spus unii invitati la nunta mea legat de wisky au fost doar frustari probabil fiindca nu au putu sa plece cu sticla acasa sub brat.
Servirea ireprosabila ca de obicei si prestanta de nota 10 pentru angajati.
felecitari inca o data lui Bogdan si Cristinei pentru petrecerea organizata.

Respectul meu pentru acesti doi oameni a crescut si mai mult cand am vazut-o pe Cristina cu burta la gura, gata sa nasca, aranjand mancarea si avand grija ca totul sa fie perfect.

Felicitari, nastere usoara si toate cele bune. Mult succes in continuare. as fi vrut sa fie mai multi patroni ca voi si mai multe localuri ca al vostru.

Iar voi viitorilor miri/mirese faceti o vizita sa va convingeti singuri ca acest local este cel mai bun.

cosmin24
14.12.2013, 15:25:27
Revin cu alta intrebare pt fostele miresici sau pt cine a mai avut evenimente la acest restaurant. In contract este o clauza care interzice vinul rosul si as vrea sa stiu cat de stricta e treaba asta. Eu am un vin f. bun, rose, si as vrea sa-l servesc la nunta, pe lg. cel alb, dar nu stiu daca e ok sau nu.. :(

asta trebuie sa vorbesti cu ei. din cate am vazut ei sunt foarte OK si o sa iti explice si clauza cu vinul rosu. aceasi intrebare am pus-o si eu. la mine trebuia sa vina un invitat care era vegetarian iar alcool nu beea decat vin rosu si am adus in discuti aceasta problema. In cele din urma acesta nu a mai venit si nu am mai avut nevoie de meniuri speciale si vinul rosu desi Bogdan se aratase dispus sa ne ofere acest lucru.

cipeli
14.01.2014, 21:35:05
Buna seara, miresici!
Dupa ce am vizitat cateva restaurante care sa accepte si o nunta restransa, 50-60 de persoane, si dupa ce ne-am oprit la AgathA si Casablanca, spre care ne-ati putea indruma?:-s

Punk_Azz
15.01.2014, 13:03:16
Buna seara, miresici!
Dupa ce am vizitat cateva restaurante care sa accepte si o nunta restransa, 50-60 de persoane, si dupa ce ne-am oprit la AgathA si Casablanca, spre care ne-ati putea indruma?:-s

Eu n-am fost niciodata la Agatha, deci n-as putea sa-ti spun decat din perspectiva de viitoare miresica de Casablanca. Eu, personal, sunt fericita de alegerea facuta deoarece n-o sa-mi bat capul cu tot felul de detalii in ziua nuntii, sau inainte (suna la flori, la cofetarie, la firma de decoratiuni etc.). Iar pana acum am auzit numai de bine despre ei. Nasii mei au facut revelionul acolo si au fost f. incantati. Apreciez ca patronii se implica direct si cred ca de aici si calitatea serviciilor oferite de ei. Mie tot ce imi lipseste la ei este spatiul de cazare, dar am gasit solutie si la asta.

Depinde ce conteaza pentru tine, cum iti imaginezi tu ziua respectiva si care-s nevoile voastre. Mergi pe instinct :)

cipeli
15.01.2014, 15:02:32
Cazarea lipseste si la Agatha si la Casablanca. Imi poti spune, te rog, cum ai rezolvat aceasta "problema"?

Punk_Azz
15.01.2014, 16:11:55
Cazarea lipseste si la Agatha si la Casablanca. Imi poti spune, te rog, cum ai rezolvat aceasta "problema"?

Este o pensiunea in zona,Crystal destul de aproape de restaurant, si o sa vorbim maine cu proprietarul sa vedem ce pret ne face si daca e totul ok atunci si gatitul meu tot acolo o sa-l facem. Cam asta ar fi planul nostru.

Si mai sunt camere si la Eos, parca asa se numeste, tot in zona acolo.

cipeli
17.01.2014, 18:51:21
Mi-ai putea spune ce pret are meniul celor de la Casablanca pentru 2014? Chiar daca noi vrem sa facem in 2015. La Agatha pe site apare pretul meniului, la Casablanca nu.

Punk_Azz
18.01.2014, 14:13:35
Mi-ai putea spune ce pret are meniul celor de la Casablanca pentru 2014? Chiar daca noi vrem sa facem in 2015. La Agatha pe site apare pretul meniului, la Casablanca nu.

Noi, pt mai, am semnat cu 195 lei/meniul cu tot ce-ti poate trece prin cap(tort, prajituri, aranjamente florale etc), mai putin bautura. Mergi la ambele locatii, vorbeste cu cei de acolo, uita-te la sali si dupa ce ai toate datele sa alegi :)

cipeli
19.01.2014, 10:50:11
La Agatha cel mai scump meniu e 197 ron all inclusive, 129,4 ron cel mai mic, doar ca e cam departe de noi. Mai avem de gandit...

cipeli
19.01.2014, 10:59:51
Ne tenteaza si pe noi Casablanca, insa nu stim unde se situeaza la capitolul mancare... Cei care au participat la nuntile care au avut loc aici, poate ne ofera cateva detalii despre meniuri: felurile de mancare, gustul si orice considerati ca trebuie avut in vedere.

PetronelaAndrei
26.01.2014, 12:14:21
Cipeli,

Pe langa ca noi , ca si miri, vom avea nunta anul acesta la acest restaurant, am fost la 2 nunti , 1 cumatrie si 1 revelion aici . Nu putem spune decat cuvinte de laude despre ei.

Mancarea foarte foarte buna.....din toate punctele de vedere

1. Aspect.....foarte frumos aranjata in farfurie , farfuriile sunt in asa fel incat sa nu para nici portii foarte mari, dar ncii foarte mici, ci perfecte
2. Gust ... exceptional de bun... vreau sa zic ca la o cumatrie , ca si fel principal am avut pulpa de rata pe pat de mamaliguta si sos de ciuperci parca...ma rog...problema era pula de rata....cand am citit pe meniul de prezentare ca vom avea pulpa de rata, deja ma gandeam ca alegerea nu era prea buna, pentru ca eu stiam ca pulpa de rata este "atoasa", tare. Dar m-am inselat amarnic , a fost foarte foarte frageda , aromata si gustoasa.

La fel acum de revelion , fazan, exceptional de bun.

Personalul salii, ospatarii foarte atenti , serviabili, nu trebuie sa strigi de 100 de ori ca sa iti aduca ceva, tot timpul sunt la dispozitia clientilor.

Este o afecere mica , patronii Bogdan si Cristina sunt "very open minded" , asculta propunerile mirilor , fara costuri ascunse , Cristina este bucatar , deci ea are grija de toata mancarea , sa fie ok , pe placul invitatilor, iar Bogdan , este ospatar, si are grija ca totul sa fie ok in sala.....

Noi recomandam cu mare drag si cu inima deschisa acest locat si acesti 2 oameni minunati. Pe 14 februarie vom avea nunta de proba, si vom veni cu mai multe detalii !

Punk_Azz
25.02.2014, 01:46:40
Vad ca Petronela n-a mai apucat sa impartaseasca impresiile dupa Nunta de Proba asa ca o s-o fac eu, poate ajuta pe cineva :)

Evenimentul a fost organizat ca o nunta in toata regula, singura diferenta fiind durata, un pic mai mica :)

Cum am ajuns in fata localului am fost intampinati de un valet (prima data cand am intalnit asa ceva) care iti spunea unde poti parca (cred ca se mai ocupa si el de parcari pt. ca la plecare ne-a intrebat daca sunt la el cheile noastre) si te indruma in sala in care trebuia sa ajungi, foarte politicos.

Mesele erau aranjate pt. 12 persoane, dar era totusi lejer, eram cam sceptica la inceput. Servirea impecabila! Toti chelnerii erau imbracati la fel, cu manusi, cu zambetul pe buze si f. atenti in sala. Au misunat toata seara. Veneau sa te intrebe daca pot sa-ti mai aduca ceva: un fresh, un cocktail, orice, sau doar sa-ti reumple paharul cu vin(carafele erau pe masa). Cafea se serveste toata noaptea. La inceput ne-au intrebat daca dorim, iar mai tarziu trebuia doar sa cerem si eram serviti.

Mancarea a fost deosebita, f. frumos aranjata si aspectuoasa. La antreu, de exemplu, au o lista de 55 de intrari din care se aleg 10. Prajiturile de la Charlotte, cofetaria cu care colaboreaza ei, f. bune, deasemenea.

Altceva nu stiu ce as putea spune... daca are cineva intrebari sau completari, please share :D

cipeli
14.04.2014, 22:19:54
Buna seara!
Miresicile care ati avut nunta la Casablanca, spuneti-mi pentru cate feluri de mancare ati optat, 3 sau 4?

Punk_Azz
18.04.2014, 17:41:52
Buna seara!
Miresicile care ati avut nunta la Casablanca, spuneti-mi pentru cate feluri de mancare ati optat, 3 sau 4?

eu voi avea 4 :)

iony86
08.05.2014, 09:13:16
Buna!

Dragi miresici apelati cu incredere la serviciile oferite de acest restaurant,este ireprosabil din toate punctele de vedere.
Multumim Cristinei si lui Bogdan pt tot.

cipeli
11.05.2014, 19:05:18
Buna!

Dragi miresici apelati cu incredere la serviciile oferite de acest restaurant,este ireprosabil din toate punctele de vedere.
Multumim Cristinei si lui Bogdan pt tot.

Casa de piatra!
Cate feluri de mancare ai avut la nunta? Stam in dubii, sa avem 3 sau 4?

Punk_Azz
19.05.2014, 19:55:12
Buna fetelor!

Revin cu impresii dupa eveniment :)

Totul a fost minunat!! Mancarea, organizarea, chelnerii, absolut totul! Am colaborat f. bine cu ei in saptamanile premergatoare nuntii, iar multi invitati au laudat alegerea facuta. Noi nu am avut mars la primirea invitatilor si ne-am bazat pe chelnerii care ne anuntau, din timp, cand urmeaza sa soseasca oamenii. Am avut 4 feluri de mancare si absolut tot ce a ramas am primit inapoi: caserole cu piure, cu antreuri, fripturi, fructe, prajituri etc. Am avut 194 de meniuri si a fost perfect in sala.

Nu stiu ce altceva sa va mai spun.. daca sunt intrebari voi raspunde cu placere.

Multumim Casablanca pentru tot!

cipeli
21.05.2014, 18:29:44
Felicitari si casa de piatra! Cele 4 feluri au fost prea multe? Noi nu am hotarat inca, pana anul viitor avem timp, insa am vrea sa stim parerile proaspetelor miresici. V-au ramas multe portii din al 4-lea fel? Multumim pentru feed-back!

Punk_Azz
21.05.2014, 21:00:13
Felicitari si casa de piatra! Cele 4 feluri au fost prea multe? Noi nu am hotarat inca, pana anul viitor avem timp, insa am vrea sa stim parerile proaspetelor miresici. V-au ramas multe portii din al 4-lea fel? Multumim pentru feed-back!

N-au ramas multe din felul 4 deoarece, dupa parerea mea, a fost cel mai bun! Toata noaptea l-am asteptat :)) si invitatii l-au laudat.

PetronelaAndrei
17.06.2014, 15:37:22
Super !!

Ne bucuram nespus pentru tine ! Eram siguri ca vei avea o nunta de neuitat , dar acuma ca ne-ai confirmat acest lucru suntem si noi si mai linistiti.

Noi nu prea am intrat demult pe forum deoarece am fost super ocupati ! Pregatirile decurg conform planului, totul este pe fagasul normal, mai sunt unele lucruri de pus la punct, asa ca de ultim moment, dar suntem convinsi ca va fi o nunta de neuitat cu ajutorul celor de la Casablanca. Vom reveni si noi cu poze si impresii dupa frumosul eveniment pe data de 29 Iunie

PetronelaAndrei
28.07.2014, 13:31:23
Salutare tuturor !

Mii de scuze pentru ca nu am postat mai devreme, doar ca am fost cam ocupati.
Si....a trecut si frumosul eveniment, nunta noastra care, cu ajutrul Domnului a fost ceva de vis.

Am avut parte de o zi exceptionala, alaturi de oameni dragi, iar petrecerea, care s-a desfasurat la Salon Imperial - Casablanca a depasit asteptarile. Noi eram convinsi ca totul o sa iasa bine , dar cei de la Casablanca au facut ca totul sa fie perfect. De la organizare, la mancare, pana la servire, comunicare, absolut totul a fost impecabil impecabil.

Bogdan si Cristina sunt niste oameni de nota 10, orice nelamurire am avut ne-au stat la dispozitie, ne=au dat sfaturi premergatoare nuntii .

In seara evenimentului, servirea a fost, ca de obicei, ireprosabila, mancarea exceptionala; aranjarea meselor a fost superba, pana la cel mai mic detaliu, noi le-am dus place cardurile si marturiile cu cateva zile inainte de eveniment, iar cei de la sala le-au aranjat.

Aranjamentele florale, de la mese, masa de prezidiu, au fost facute de cei de la Arte Flowers, firma cu care colaboreaza cei de la Casablanca; ne asteptam sa fie frumoase, dar cand am intrat in sala ni s-a taiat respiratia cand le-am vazut...tot cu dumneaei am colaborat si pentru lumarari, buchete, bratari, etc, si o recomandam din toata inima, foarte serioasa, aranjametele care ies din mainile ei sunt opere de arta.

Ne pare rau ca a trevut asa de rapid aceasta petrecere superba, daca am da timpul inapoi am face absolut totul la fel, si am alege tot acest minunat restaurant !

Pe 26 Iulie, acum 2 zile, am fost la o alta nunta, in salon Ballroom si iarasi, totul a fost la superlativ. Apreciez mult intregul personal de la Casablanca, pe Bogdan si Cristina pentru ca pun umarul si fac ca petrecerea, poate cea maiimportanta din viata tinerilor casatoriti sa fie una cu totul si cu totul deosebita.

Vreau sa va spun ca am fost la cateva nunti, si in Iasi, si in afara Iasului, de la Roman pana la Targu` Neamt, si am ajuns si pe la Zalau, am fost la localuri cu "renume" in Iasi, La castel, Motel Bucium, Bellaria, etc , dar servire, mancare si momente asa de frumoase precum am vazut la Casablanca nu am vazut nicaieri.

Momentul colacilor si momentul gainii.... noi, acum 2 ani de zile cand ne-am "hotarat" sa ne casatorim, am spus ca nu vrem aeste moente, vrem sa avem o nunta mai "moderna"....dar cand am vazut cum din acete momente cei de la acest restaurant fac un mic "spectacol" , am spus ca nu se poate ca sa nu avem si noi asa ceva.... se imbraca in costume populare, pana si patronii, Bogdan si cu Cristina , si fac dansul colacilor, dansul gainii, ceva extraordinar.

Bogdan pe tot parcul serii a stat in sala, pe baricade, sa se asigure ca totul este in regula, ca totul este pus la punct, orice problema am avut am discutat cu el si s-a rezolvat.

In acest an mai avem inca 3 evenimente la acest restaurant si cu inima pe inima va spunem ca deabea asteptam sa mergem.

Ii recomandam din tot sufletul, daca vreti sa aveti parte de o nunta fara stres, fara costuri ascunse, pentru plata ospatarilor, bucatari, flori, prajituri, tort, daca vreti ca nunta Dvs sa fie de vis, acest restaurant este locatia ideala.

Miresicilor care deja aveti contract facut cu ei, felicitari, stati fara griji, ca veti avea o nunta superba !
Pentru miresicile indecise, care inca cautati locatia ideala pentru nunta, nu va lasati pacalite de celelalte locatii care va promit marea cu sarea, nu va uitati la "renumele" pe care il au, si aici nu vreau sa dau nume, dar pe cuvant va spunem ca sunt doar cu numele, nu ii intereseaza decat sa va ia banul si nu ii intereseaza de voi, recomandam din inima acest restaurant si va garantam ca nu va va parea rau de alegerea facuta.

Multumim Restaurant Casablanca, multumim personalului, multumim Bogdan si Cristina pentru ca ati facut ca cea mai fericita zi din viata noastra sa fie perfecta !

desiree86
07.12.2014, 12:59:35
buna,
in sala de 180 de persoane, imperial, daca am 150 160 de persoane incap fara sa fie prea mare inghesuiala?:D

iulia106
15.06.2015, 19:50:38
vad ca multa lume e multumita de acest restaurant dar poze efectiv de la nunta are cineva ? am mai citit de un restaurant tot casablanca din tatarasi dar din cate am inteles asta e altul??

cipeli
16.06.2015, 18:35:28
vad ca multa lume e multumita de acest restaurant dar poze efectiv de la nunta are cineva ? am mai citit de un restaurant tot casablanca din tatarasi dar din cate am inteles asta e altul??

Salutare!
Noi am avut nunta la Casablanca pe 30.05, in salon Glamour. Multi invitati au spus ca a fost cea mai frumoasa nunta, noi inca nu stim ce s-a intamplat pt ca eram "dusi de val" si asteptam filmarea. Servirea a fost ireprosabila, asa cum ma asteptam sa fie la Casablanca, mancarea la fel, totul la superlativ. La finalul petrecerii am primit inapoi bauturile ramase, in unele sticle nu mai era decat "un deget" din cantitate, insa le-am primit asa, prajiturile de pe mese le-am primit de asemenea, tortul (1 etaj) l-am primit, aranjamentele florale, fructele la fel. Chelnerii au fost prezenti in sala tot timpul, foarte amabili la orice solicitare, cand a fost cazul.
Atmosfera de la nunta noastra s-a datorat restaurantului si muzicii, noi doar ne-am bucurat de tot ce s-a "intamplat" in acea seara.
Nu am auzit ce Casablanca in Tatarasi, noi am avut petrecerea la Casablanca in Rediu si daca ar fi sa ne alegem acum locatia pt nunta, am face aceeasi alegere. Cat despre poze de la petreceri, intra pe facebook aici[]si te vei convinge de calitatea serviciilor si de ospitalitatea oferita.

Roxana_Marina_25
26.06.2015, 20:34:36
Salutare!
Noi am avut nunta la Casablanca pe 30.05, in salon Glamour. Multi invitati au spus ca a fost cea mai frumoasa nunta, noi inca nu stim ce s-a intamplat pt ca eram "dusi de val" si asteptam filmarea. Servirea a fost ireprosabila, asa cum ma asteptam sa fie la Casablanca, mancarea la fel, totul la superlativ. La finalul petrecerii am primit inapoi bauturile ramase, in unele sticle nu mai era decat "un deget" din cantitate, insa le-am primit asa, prajiturile de pe mese le-am primit de asemenea, tortul (1 etaj) l-am primit, aranjamentele florale, fructele la fel. Chelnerii au fost prezenti in sala tot timpul, foarte amabili la orice solicitare, cand a fost cazul.
Atmosfera de la nunta noastra s-a datorat restaurantului si muzicii, noi doar ne-am bucurat de tot ce s-a "intamplat" in acea seara.
Nu am auzit ce Casablanca in Tatarasi, noi am avut petrecerea la Casablanca in Rediu si daca ar fi sa ne alegem acum locatia pt nunta, am face aceeasi alegere. Cat despre poze de la petreceri, intra pe facebook aici[]si te vei convinge de calitatea serviciilor si de ospitalitatea oferita.

Buna! Noi vom avea nunta in septembrie tot in salonul Glamour. Vroiam sa te intreb daca bauturile le-ati cumparat voi si cat v-au ajuns la numarul de invitati pe care l-ati avut. Iar aranjamentele florale le-ati facut la arte flowers firma cu care colaboreaza casablanca? Noi stam putin in dubii daca sa achizitionam sau nu pachetul lor de bauturi , nu stim cum ar fi mai avantajos. La fel si in cazul florilor deoarece trebuie sa dam 10 lei in plus pe meniu si nestiind de pe acum cate persoane vom avea exact inca ne mai gandim. Si daca nu te deranjez prea mult cu intrebarile cate persoane ati avut in total, au avut loc de dans? Multumesc mult si casa de piatra.

cipeli
28.06.2015, 16:34:28
Buna! Noi vom avea nunta in septembrie tot in salonul Glamour. Vroiam sa te intreb daca bauturile le-ati cumparat voi si cat v-au ajuns la numarul de invitati pe care l-ati avut. Iar aranjamentele florale le-ati facut la arte flowers firma cu care colaboreaza casablanca? Noi stam putin in dubii daca sa achizitionam sau nu pachetul lor de bauturi , nu stim cum ar fi mai avantajos. La fel si in cazul florilor deoarece trebuie sa dam 10 lei in plus pe meniu si nestiind de pe acum cate persoane vom avea exact inca ne mai gandim. Si daca nu te deranjez prea mult cu intrebarile cate persoane ati avut in total, au avut loc de dans? Multumesc mult si casa de piatra.
Buna si multumesc pt urari!
Raspund cu placere la orice intrebare ai :). Bauturile alcoolice le-am adus noi (initial am vrut sa aducem si racoritoarele, insa ar fi fost prea multe sticle de mutat de colo-colo). Am avut 12 sticle de sampanie, 6 sticle de 700ml crema Angelli (3 ciocolata si 3 cafea), 12 sticle de 1l de J&B, 6 sticle de 1l de Alexandrion 5 *, bere Ursus cu alcool 60 doze si Ursus fara alcool 36 doze, vin alb 100l, 20l vin roze, 20 l palinca, 15 l afinata. Din toate cantitatile enumerate, la finalul petrecerii am primit acasa: vreo 20 de doze bere cu alcool si 5 fara alcool, 3 sticle Angelli, 3 de Alexandrion, vin alb 50-60 l, roze au mai ramas 2-3l, 4 sticle de sampanie, 5 l de afinata, 10 l palinca. Vinul si afinata au fost productie proprie, palinca am primit-o de la o ruda din Maramures, noi am cumparat restul bauturilor pe parcurs si nu am simtit ca ar fi fost o cheltuiala ff mare. Noua ne-a convenit sa aducem bauturile alcoolice si nu regretam ca am luat racoritoare de la restaurant (apa plata/minerala, Coca-Cola, Fanta si fresh-urile care au fost fffff apreciate si cele mai consumate pe durata petrecerii). Noi am avut 90 de invitati (fara foto-video si formatie) la 7 mese +prezidiu. Bauturile au fost mai mult decat suficiente. Fiindca am dus atata bautura acasa m-am intrebat ce au servit invitatii toata noaptea si mi-am raspuns singura: fresh-uri. Parintii au stat la masa cu noi si nasii si la celelalte mese au stat invitatii cate 10-11-12 pers/masa. "Inghesuiala" a fost la dans, pt ca noi nu suntem mari dansatori si ne-am imaginat ca nici invitatii nu vor dansa :d, insa formatia i-a tinut "in priza" toata seara si toata lumea a dansat toata noaptea. De ce sa dati pt flori 10 lei in plus/meniu?? Nu sunt incluse in pretul meniului? La noi asa a fost si tot la Arte Flowers au fost comandate. In martie am vb cu dna Cristina de la Arte Flowers si am zis ce nuante sa aiba florile si ce anume as prefera la flori. Am tinut mortis sa am nunata roz-pal si musai sa fie frezii in aranjament si fara trandafiri, doar miniroze. Cristina mi-a zis ca nu poate pune frezii ca ar costa prea mult si ar fi trebuit sa platesc in plus 15 lei/aranjament. Am insistat si a acceptat sa adauge si frezii fara sa platesc ceva. De la rozul discutat in martie s-a ajuns la un lila (la sala), de la miniroze la trandafiri lila (?!?) si am avut si 2-3 frezii albe evidentiate in aranjamente. Aranjamentele au fost in contrast cu buchetul si lumanarile, asta e ceea ce nu mi-a placut, dar...asta e "vina" florariei, nu a restaurantului, de care am fost ff multumiti.
Daca mai ai intrebari, raspund cu drag:).
Spor la pregatiri!

Roxana_Marina_25
01.07.2015, 14:13:44
Buna si multumesc pt urari!
Raspund cu placere la orice intrebare ai :). Bauturile alcoolice le-am adus noi (initial am vrut sa aducem si racoritoarele, insa ar fi fost prea multe sticle de mutat de colo-colo). Am avut 12 sticle de sampanie, 6 sticle de 700ml crema Angelli (3 ciocolata si 3 cafea), 12 sticle de 1l de J&B, 6 sticle de 1l de Alexandrion 5 *, bere Ursus cu alcool 60 doze si Ursus fara alcool 36 doze, vin alb 100l, 20l vin roze, 20 l palinca, 15 l afinata. Din toate cantitatile enumerate, la finalul petrecerii am primit acasa: vreo 20 de doze bere cu alcool si 5 fara alcool, 3 sticle Angelli, 3 de Alexandrion, vin alb 50-60 l, roze au mai ramas 2-3l, 4 sticle de sampanie, 5 l de afinata, 10 l palinca. Vinul si afinata au fost productie proprie, palinca am primit-o de la o ruda din Maramures, noi am cumparat restul bauturilor pe parcurs si nu am simtit ca ar fi fost o cheltuiala ff mare. Noua ne-a convenit sa aducem bauturile alcoolice si nu regretam ca am luat racoritoare de la restaurant (apa plata/minerala, Coca-Cola, Fanta si fresh-urile care au fost fffff apreciate si cele mai consumate pe durata petrecerii). Noi am avut 90 de invitati (fara foto-video si formatie) la 7 mese +prezidiu. Bauturile au fost mai mult decat suficiente. Fiindca am dus atata bautura acasa m-am intrebat ce au servit invitatii toata noaptea si mi-am raspuns singura: fresh-uri. Parintii au stat la masa cu noi si nasii si la celelalte mese au stat invitatii cate 10-11-12 pers/masa. "Inghesuiala" a fost la dans, pt ca noi nu suntem mari dansatori si ne-am imaginat ca nici invitatii nu vor dansa :d, insa formatia i-a tinut "in priza" toata seara si toata lumea a dansat toata noaptea. De ce sa dati pt flori 10 lei in plus/meniu?? Nu sunt incluse in pretul meniului? La noi asa a fost si tot la Arte Flowers au fost comandate. In martie am vb cu dna Cristina de la Arte Flowers si am zis ce nuante sa aiba florile si ce anume as prefera la flori. Am tinut mortis sa am nunata roz-pal si musai sa fie frezii in aranjament si fara trandafiri, doar miniroze. Cristina mi-a zis ca nu poate pune frezii ca ar costa prea mult si ar fi trebuit sa platesc in plus 15 lei/aranjament. Am insistat si a acceptat sa adauge si frezii fara sa platesc ceva. De la rozul discutat in martie s-a ajuns la un lila (la sala), de la miniroze la trandafiri lila (?!?) si am avut si 2-3 frezii albe evidentiate in aranjamente. Aranjamentele au fost in contrast cu buchetul si lumanarile, asta e ceea ce nu mi-a placut, dar...asta e "vina" florariei, nu a restaurantului, de care am fost ff multumiti.
Daca mai ai intrebari, raspund cu drag:).
Spor la pregatiri!

Iti multumesc foarte mult pentru raspunsuri.

La mine nu sunt incluse in pretul meniului aranjamentele florale. Meniul de baza ma costa 183 de lei , la care am adaugat pachetul de bauturi 28 de lei per meniu ce include tot in afara de whiskey (si aici stam putin in dubii daca sa luam pachetul sau nu , dar nu am mai dori sa ducem sticle, sa luam ce ramane... comoditate :) ), iar pentru aranjamentele florale pentru 7-8 mese nu stiu cate vor fi plus masa prezidiu inca 10 lei in plus per meniu. Si noi am vb cu dna Cristina prin aprilie parca, nu-mi mai amintesc exact, si tot asa suntem limitati la anumite flori, eu mi-as fi dorit mai mult verde, dar ce este verde este scump. De asemenea, ne-a spus ca nu putem lua aranjamentele de pe masa la sfarsitul nuntii sa le dam invitatiilor, ca au mai fost invitati care au plecat cu tot cu suporturi, iar in ziua nuntii noi trebuie sa primim flori nu invitatii , acestea fiind motivele dumneaei. Cand am intrebat-o care vor fi exact culorile din aranajamentele florale ca sa stiu cum imi fac buchetul (intre timp m-am decis asupra unor nuante de oranje), mi-a spus si mie ca buchetul miresei si lumanarile nu trebuie sa se asorteze cu aranjamentele din sala. Acum dupa ce mi-ai povestit si tu ma gandesc serios sa caut in alta parte. Apropo, buchetul si lumanarile unde le-ai facut si cat te-au ajuns aproximativ. Multumesc .

cipeli
02.07.2015, 10:03:39
Iti multumesc foarte mult pentru raspunsuri.

La mine nu sunt incluse in pretul meniului aranjamentele florale. Meniul de baza ma costa 183 de lei , la care am adaugat pachetul de bauturi 28 de lei per meniu ce include tot in afara de whiskey (si aici stam putin in dubii daca sa luam pachetul sau nu , dar nu am mai dori sa ducem sticle, sa luam ce ramane... comoditate :) ), iar pentru aranjamentele florale pentru 7-8 mese nu stiu cate vor fi plus masa prezidiu inca 10 lei in plus per meniu. Si noi am vb cu dna Cristina prin aprilie parca, nu-mi mai amintesc exact, si tot asa suntem limitati la anumite flori, eu mi-as fi dorit mai mult verde, dar ce este verde este scump. De asemenea, ne-a spus ca nu putem lua aranjamentele de pe masa la sfarsitul nuntii sa le dam invitatiilor, ca au mai fost invitati care au plecat cu tot cu suporturi, iar in ziua nuntii noi trebuie sa primim flori nu invitatii , acestea fiind motivele dumneaei. Cand am intrebat-o care vor fi exact culorile din aranajamentele florale ca sa stiu cum imi fac buchetul (intre timp m-am decis asupra unor nuante de oranje), mi-a spus si mie ca buchetul miresei si lumanarile nu trebuie sa se asorteze cu aranjamentele din sala. Acum dupa ce mi-ai povestit si tu ma gandesc serios sa caut in alta parte. Apropo, buchetul si lumanarile unde le-ai facut si cat te-au ajuns aproximativ. Multumesc .
Buna!
Ma mir cum de nu sunt incluse in pret aranjamentele florale, chiar nu imi dau seama cum de nu sunt incluse in pretul meniului?!?? Noi, initial, alesesem un meniu format din 3 preparate, insa am avut jumatate de invitati veniti de departe si am considerat ca trebuie sa manance bine pt un drum de 3-4 ore venit si alte 3-4 ore dus, si am mai ales un preparat, la cei 183 s-au mai adaugat alti 12 lei, dar nu cred ca asta sa fie motivul pt care platiti aranjamentele, mai ales ca luati si bauturile de la restaurant.(pe noi bauturile alcoolice cumparate ne-au ajuns cam 2000 lei, insa in suma asta noi am cumparat mai mult decat a recomandat restaurantul si rau am facut, ca avem sticlele si ne uitam la ele, din punctul meu de vedere e mai ok sa le aduceti voi, faceti niste socoteli inainte si vedeti ce si cum iese:). Noi am primit florile a 2-a zi fara ca cineva sa le ceara, ni le-au dat chelnerii, pur si simplu, stiind dinainte ca nu se iau acasa, m-am mirat si eu. Eu am facut buchetele(al meu si al nasei) si lumanarile si florile de pus in piept la o dna de la piata de flori din piata Independentei. I-am aratat niste modele, desigur cu frezii, si le-a facut intocmai,minirozele rosii au venit la comanda cam marute, dar e ok si asa. Pt 2 lumanari cununie, 2 buchete, si 20 flori invitati (rude apropiate) 4 bratari d-soare de onoare, 5 flori pt socri si cavaler, 2 flori pt mire si nas, am platit cam 900 lei. Cred ca e pret ok, mai ales ca a facut totul dupa placul meu:) . Am atasat cateva poze cu buchetul meu, o floare de pus in piept si aranjamentul de la sala. Cu lumanarile nu am poze deocamdata, insa este acelasi aranjament ca la buchet doar ca pus pe lumanare spirala.
Multa bafta!

cipeli
02.07.2015, 21:52:45
Buna!
Ma mir cum de nu sunt incluse in pret aranjamentele florale, chiar nu imi dau seama cum de nu sunt incluse in pretul meniului?!?? Noi, initial, alesesem un meniu format din 3 preparate, insa am avut jumatate de invitati veniti de departe si am considerat ca trebuie sa manance bine pt un drum de 3-4 ore venit si alte 3-4 ore dus, si am mai ales un preparat, la cei 183 s-au mai adaugat alti 12 lei, dar nu cred ca asta sa fie motivul pt care platiti aranjamentele, mai ales ca luati si bauturile de la restaurant.(pe noi bauturile alcoolice cumparate ne-au ajuns cam 2000 lei, insa in suma asta noi am cumparat mai mult decat a recomandat restaurantul si rau am facut, ca avem sticlele si ne uitam la ele, din punctul meu de vedere e mai ok sa le aduceti voi, faceti niste socoteli inainte si vedeti ce si cum iese:). Noi am primit florile a 2-a zi fara ca cineva sa le ceara, ni le-au dat chelnerii, pur si simplu, stiind dinainte ca nu se iau acasa, m-am mirat si eu. Eu am facut buchetele(al meu si al nasei) si lumanarile si florile de pus in piept la o dna de la piata de flori din piata Independentei. I-am aratat niste modele, desigur cu frezii, si le-a facut intocmai,minirozele rosii au venit la comanda cam marute, dar e ok si asa. Pt 2 lumanari cununie, 2 buchete, si 20 flori invitati (rude apropiate) 4 bratari d-soare de onoare, 5 flori pt socri si cavaler, 2 flori pt mire si nas, am platit cam 900 lei. Cred ca e pret ok, mai ales ca a facut totul dupa placul meu:) . Am atasat cateva poze cu buchetul meu, o floare de pus in piept si aranjamentul de la sala. Cu lumanarile nu am poze deocamdata, insa este acelasi aranjament ca la buchet doar ca pus pe lumanare spirala.
Multa bafta!

Uitasem sa-ti spun sa citesti contractul, acolo scrie clar ca si aranjamentele sunt incluse in pretul meniului si nu se iau acasa a doua zi.

Roxana_Marina_25
08.07.2015, 09:54:40
Uitasem sa-ti spun sa citesti contractul, acolo scrie clar ca si aranjamentele sunt incluse in pretul meniului si nu se iau acasa a doua zi.

Am rezolvat aceasta problema... intelesesem eu gresit deoarece stiam ca daca renunt la aranjamente se scade 10 lei din meniu, iar eu nu stiu de ce am ramas cu ideea ca la pretul meniului se mai adauga 10 lei. M-a bucurat vestea ca eu tot timpul calculam pretul meniului mai scump dar acum sunt si mai indecisa... vom vedea ce facem pana la urma... Multumesc mult!

Roxana_Marina_25
08.07.2015, 10:03:57
Buna!
Multa bafta!

Foarte frumos a fost buchetelul tau si intr-adevar este o diferenta dintre aranjamentele de pe masa si ce ai facut tu separat.

Anedis
22.07.2015, 16:29:48
Buna miresici, imi poate spune cineva cat ajunge un meniu cu 4 feluri de mancare la Casablanca?