PDA

Versiunea completa : Restaurant Transilvania - Zarnesti

ioa_cool
20.06.2011, 14:47:02
Buna,
Sunt pe punctul de a contracta acest restaurant. Este cineva care a avut sau urmeaza sa aiba nunta aici? Sunt foarte dornica de sfatuit :)

shu
20.06.2011, 15:10:57
Buna,

Eu am avut nunta la acest restaurant. Daca ai intrebari, iti raspund cu cea mai mare placere.

Noi am fost multumiti, nunta a iesit ft bine, insa de Revelion au dat-o in bara din cauza numarului mare de persoane. Daca ai pana in 300 de invitati, e ft ok restaurantul (daca nu s-a prostit intre timp :-s)

ioa_cool
20.06.2011, 15:21:42
Buna,

Eu am avut nunta la acest restaurant. Daca ai intrebari, iti raspund cu cea mai mare placere.

Noi am fost multumiti, nunta a iesit ft bine, insa de Revelion au dat-o in bara din cauza numarului mare de persoane. Daca ai pana in 300 de invitati, e ft ok restaurantul (daca nu s-a prostit intre timp :-s)

Multumesc mult de raspuns. Eu o sa am in jur de 300 de persoane, probabil putin sub 300. De principiu ma gandesc sa amenajez mese si sus si atunci sper sa fie ok cu spatiul, in special pentru dansat.
Cum este mancarea?Voi ati avut meniul traditional propus de ei?
Am uitat sa intreb daca extista ora de "spargere a petrcerii". Ai idee?
Multumesc mult si pe masura ce ma dumiresc ce ar mai trebui sa stiu, o sa te mai intreb.

shu
20.06.2011, 15:29:32
Cred ca e ok asa, la 300 de persoane. De Revelion au fost pe putin 400 de oameni si era inghesuiala, iar mancarea putina si venea in valuri, la unii chiar rece :|.

La noi mancarea a fost foarte buna si suficienta, farfuriile au aratat bine. Am avut meniul standard si am optat si pentru inghetata, care a fost delicioasa si a picat foarte bine, spre bucuria invitatiilor ;).

Cand am avut noi nunta, inca nu era deschis hotelul, asa ca n-am avut o ora limita (am intrebat si ni s-a spus ca ne putem intinde oricat). Acum ca au si hotel, e bine sa intrebi daca va limiteaza in vreun fel.

ioa_cool
20.06.2011, 16:20:49
Cred ca e ok asa, la 300 de persoane. De Revelion au fost pe putin 400 de oameni si era inghesuiala, iar mancarea putina si venea in valuri, la unii chiar rece :|.

La noi mancarea a fost foarte buna si suficienta, farfuriile au aratat bine. Am avut meniul standard si am optat si pentru inghetata, care a fost delicioasa si a picat foarte bine, spre bucuria invitatiilor ;).

Cand am avut noi nunta, inca nu era deschis hotelul, asa ca n-am avut o ora limita (am intrebat si ni s-a spus ca ne putem intinde oricat). Acum ca au si hotel, e bine sa intrebi daca va limiteaza in vreun fel.

Trebuie sa intreb neaparat de chestia asta ca nu vreau sa ne limiteze ca timp. Cu hotelul nu o sa fie problema pt ca o sa il avem pe tot rezervat pt invitatii din alte parti.

shu
20.06.2011, 16:30:14
atunci cu siguranta n-o sa va impuna o ora limita :).

pe unde ne-am mai interesat inainte de nunta, ne limitau doar daca aveau si hotel/pensiune cu turisti, in ideea de a nu-i deranja pe ceilalti. unii chiar ne-au oferit varianta de a plati camerele de deasupra ca sa putem sta pana la orice ora.

melasrb
22.06.2011, 15:05:49
Buna,
Sunt pe punctul de a contracta acest restaurant. Este cineva care a avut sau urmeaza sa aiba nunta aici? Sunt foarte dornica de sfatuit :)

Si acum sa iti raspund si eu tie...Locatie foarte frumoasa. Mancare buna, acustica buna si servire ireprosabila...E o alegere foarte buna. Toti cei care au participat la nunti acolo au fost foarte multumiti. Mie imi este putin peste mana ca si amplasare. Nu mi-as duce toti invitatii si din bran si din brasov acolo. Decat asa mai bine fac in Bv.:"> Bafta! Totusi poti merge si tu la o nunta ca sa vezi ce si cum...Nu cred ca se supara nimeni.\:D/

ioa_cool
22.06.2011, 16:45:16
Si acum sa iti raspund si eu tie...Locatie foarte frumoasa. Mancare buna, acustica buna si servire ireprosabila...E o alegere foarte buna. Toti cei care au participat la nunti acolo au fost foarte multumiti. Mie imi este putin peste mana ca si amplasare. Nu mi-as duce toti invitatii si din bran si din brasov acolo. Decat asa mai bine fac in Bv.:"> Bafta! Totusi poti merge si tu la o nunta ca sa vezi ce si cum...Nu cred ca se supara nimeni.\:D/

Ai dreptate...si mie imi este putin peste mana si as fi preferat zona Bran - Moieciu, mai ales ca o sa am foarte multi invitati veniti mai de departe, care or sa fie cazati in Moieciu dar am zis ca o sa pun un microbuz care sa faca permanent naveta. Dar macar la mine face naveta doar Moieciu - Tohan, la tine ar fi mai complicat.
E foarte frumoasa si sala la Select si daca isi si fac treaba oamenii cum trebuie...sigur o sa ai nunta de vis.

ubanne
24.06.2011, 13:10:48
Am inteles ca pana la ora 3,maxim 4 se poate sta.Am fost si eu zilele trecute sa vad locatia,este deosebita!Sunt incantata cu exceptia distantei bv-zarnesti,iarmeniul mi se pare cam traditional,dar oamenii sunt flexibili si accepta modificari.

ioa_cool
24.06.2011, 13:34:47
Am inteles ca pana la ora 3,maxim 4 se poate sta.Am fost si eu zilele trecute sa vad locatia,este deosebita!Sunt incantata cu exceptia distantei bv-zarnesti,iarmeniul mi se pare cam traditional,dar oamenii sunt flexibili si accepta modificari.

Asa ti-a zis domnul Marian, ca se poate sta pana la ora 3, maxim 4?

ubanne
25.06.2011, 15:48:36
Asa ti-a zis domnul Marian, ca se poate sta pana la ora 3, maxim 4?
Da....se pare ca au nunti si duminica si din acest motiv impun ora limita de "spargere" a petrecerii.Dupa parerea mea e de ajuns pana la ora 4.00

ioa_cool
27.06.2011, 17:27:21
Da....se pare ca au nunti si duminica si din acest motiv impun ora limita de "spargere" a petrecerii.Dupa parerea mea e de ajuns pana la ora 4.00

Tocmai am primit mail de la cei de la restaurant si ne-au zis clar ca nu se impune nici o ora de terminare a petrecerii.Nu mai inteleg nimic. Ce-i drept noi o sa contractam restaurantul si pentru seara de dumnica dar tot trebuie sa se pregateasca....Sper sa nu avem vreo surpriza neplacuta

ArianaBrasov1
05.01.2012, 22:33:52
Tocmai am primit mail de la cei de la restaurant si ne-au zis clar ca nu se impune nici o ora de terminare a petrecerii.Nu mai inteleg nimic. Ce-i drept noi o sa contractam restaurantul si pentru seara de dumnica dar tot trebuie sa se pregateasca....Sper sa nu avem vreo surpriza neplacuta

Buna,

Nu este ora , am fost la nunta in septembrie pe 10.09- MANCARE EXCELENTA, SERVIRE IREPROSABILA, SPATIU DE DANS , SUPERBA SALA, noi ne-am luat si camera acolo ,au cateva camere sus, dar sincer -SUUPER!
Ai spatiu mare de dans, ai mesle aerisite, ai o gradina superba in spate...

AlexandraIoana22
09.08.2012, 18:34:21
Am fost si eu sa vad sala aceasta si este cu adevarat superba, nici nu m-as fi asteptat sa gasesc ceva atat de frumos in Zarnesti. Din pacate, marele minus este locatia intre blocuri. Este groaznic amplasamentul si daca treci peste acest soc si ajungi inauntru, totul este ok, dar prima impresie lasa de dorit. daca nu va deranjeaza acest aspect, este intr-adevar locatia perfecta.