PDA

Versiunea completa : Furnizori bauturi alcolice Timisoara

cristinagrab
21.06.2011, 22:24:45
Nu am gasit un topic pe acest subiect...imediat vine si nunta mea si nu stiu de unde sa cumpar bauturile alcolice. Se gasesc undeva la un pret mai acceptabil decat in magazine? Daca da stiti daca le primesc inapoi pe cele neconsumate?:-?

camyBFC
27.08.2012, 18:36:37
Pentru bauturile alcoolice noi am fost in Euro 2(in spate la Euro 1) si am vorbit cu o firma de acolo, de la standul A 17 cred, am comandat tot ce am avut nevoie, ca am intrebat la sala cam cat se consuma, si cand ni le-au livrat le-am platit, adica vineri seara. Iar dupa nunta, luni au venit si au luat inapoi tot ce a ramas neinceput si ne-au dat banii diferenta inapoi. Chiar a fost super ok, si au preturi mai bune ca in Metro si Selgros, plus ca alea nu le mai poti duce iapoi.

Andalia
05.09.2012, 14:59:22
Pentru bauturile alcoolice noi am fost in Euro 2(in spate la Euro 1) si am vorbit cu o firma de acolo, de la standul A 17 cred, am comandat tot ce am avut nevoie, ca am intrebat la sala cam cat se consuma, si cand ni le-au livrat le-am platit, adica vineri seara. Iar dupa nunta, luni au venit si au luat inapoi tot ce a ramas neinceput si ne-au dat banii diferenta inapoi. Chiar a fost super ok, si au preturi mai bune ca in Metro si Selgros, plus ca alea nu le mai poti duce iapoi.

Buna,

Ai putea sa imi spui cam cat a costat bautura? Cam ce fel de bauturi ati avut? Pt cate persoane ai luat?
Multumesc mult.

camyBFC
06.09.2012, 13:42:54
Buna,

Ai putea sa imi spui cam cat a costat bautura? Cam ce fel de bauturi ati avut? Pt cate persoane ai luat?
Multumesc mult.

Pai... noi ne-am pregatit pt 200 de persoane si am platit cam 3500 ron pentru:
- 15 lazi de bere Heineken (din care s-au baut 7)
- 15 sticle de Jack Daniel's de 1 litru (din care s-au baut 10, de fapt s-au inceput 10, am mai luat acasa vreo 4 incepute si luat cam 100 ml)
- 10 sticle Sheridan's de 1 litru
- 5 baxuri de energizant XL (din care s-au baut doar 4).
Vineri seara, cand au venit bauturile la sala, le-am platit integral, iar luni dupa nunta cand am dus inapoi ce era neinceput(bere, Jack si energizant) am primit diferenta inapoi, cam 800 ron, cred.

Noi am luat whisky si lichior 1 sticla la 2 mese(care vine pe masuta aia mica), bere ne-a zis ca ajung 10 lazi, dar noi am luat 15 sa fie, iar energizant am vrut noi sa punem ca sa fie, au zis de la sala ca nu prea se obisnuieste.
Daca te mai pot ajuta cu ceva sa ma anunti.
Bafta la pregatiri.

Andalia
07.09.2012, 18:36:22
Pai... noi ne-am pregatit pt 200 de persoane si am platit cam 3500 ron pentru:
- 15 lazi de bere Heineken (din care s-au baut 7)
- 15 sticle de Jack Daniel's de 1 litru (din care s-au baut 10, de fapt s-au inceput 10, am mai luat acasa vreo 4 incepute si luat cam 100 ml)
- 10 sticle Sheridan's de 1 litru
- 5 baxuri de energizant XL (din care s-au baut doar 4).
Vineri seara, cand au venit bauturile la sala, le-am platit integral, iar luni dupa nunta cand am dus inapoi ce era neinceput(bere, Jack si energizant) am primit diferenta inapoi, cam 800 ron, cred.

Noi am luat whisky si lichior 1 sticla la 2 mese(care vine pe masuta aia mica), bere ne-a zis ca ajung 10 lazi, dar noi am luat 15 sa fie, iar energizant am vrut noi sa punem ca sa fie, au zis de la sala ca nu prea se obisnuieste.
Daca te mai pot ajuta cu ceva sa ma anunti.
Bafta la pregatiri.

Multumesc mult de tot de informatii.
Noi cred ca o avem in jur de 100-120 pers, deci costurile cu bautura ar fi ceva mai mici. Apa(plata, minerala), sucurile (naturale si cele carbogazoase), vinul de unde le-ai luat?
Cu cat timp inainte te-ai dus si ai dat comanda pt bautura?
Ah, si inca ceva....ai cumva o lista cu preturile celor de la euro 2?

Multumesc, :* :)

camyBFC
10.09.2012, 13:24:43
Multumesc mult de tot de informatii.
Noi cred ca o avem in jur de 100-120 pers, deci costurile cu bautura ar fi ceva mai mici. Apa(plata, minerala), sucurile (naturale si cele carbogazoase), vinul de unde le-ai luat?
Cu cat timp inainte te-ai dus si ai dat comanda pt bautura?
Ah, si inca ceva....ai cumva o lista cu preturile celor de la euro 2?

Multumesc, :* :)

Apa(plata, minerala), sucuri si cafea am avut inclus in meniu. Vinul l-am luat de la Cramele Recas, am zis cate persoane avem si ne-au dar ei, cam 20 litri alb si 20 rosu. Bautura am comandat-o cu 2 saptamani inainte cred, dar poti si cu cateva zile inainte, nu are importanta, ca ei oricum au de toate. Preturile nu le am din pacate, din cate imi aduc aminte, berea Heineken cred ca era 3,4 ron/sticla; Sherdan's - 107 ron /sticla, Jack Daniel's - 97 ron/sticla si energizant cam 2 ron/doza. Nu garanez ca astea sunt exact, asa parca tin eu minte, dar poti sa mergi si sa vezi, nu trebuie neaparat sa si comanzi. Stiu doar ca erau mai ieftine decat in alte parti, gen Auchan, Selgros, Metro, ca ne-am interesat noi atunci. A... si sampania tot de la ei am luat-o, cea mai ieftina, ca aia chiar nu conteaza, nimeni nu o bea toata. :)