PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de OCTOMBRIE 2012

Pagini : 1 [2] 3

eva_nagy
28.02.2012, 20:46:38
Super! Asta da cadou :)

@eva aceasta e rochita mea de care sunt total indragostita!

Ce frumoasa e, Ruxandra!!!=D> Sa o porti fericita!!!

AlexandraStefyy
28.02.2012, 22:25:54
Felicitari =D>=D>=D>
Poti redimensiona imaginea ca ne-ai facut curioase ;;)

am redimensionat pozele .. sper sa va placa ... :)

eva_nagy
28.02.2012, 22:34:09
am redimensionat pozele .. sper sa va placa ... :)

Nu ai o poza cu tine imbracata in rochita? Ma bucur ca ai gasit si tu THE ONE-ul! Sa o porti fericita! ;)

geoxy5891
28.02.2012, 22:43:29
Buna fetele, si eu sunt o miresica de octombrie... numai ca eu inca sunt in cautare de restaurant... e mai dificil la noi ca o sa avem o nunta micuta de 50 persoane si vrem (a se citi vreau :D ) o nunta alb-negru...
Deja ma panichez cand va aud ca voi deja v-ati gasit si rochita si formatia...

Uff :(

buna! si noi vrem pe 20.10.2012, o nunta micuta. 50 - 80 persoane. tu ti-ai gasit restaurant?

off the record: acesta este prima mea postare. sa iau o piatra in gura, zic :D

eva_nagy
28.02.2012, 22:54:36
buna! si noi vrem pe 20.10.2012, o nunta micuta. 50 - 80 persoane. tu ti-ai gasit restaurant?

off the record: acesta este prima mea postare. sa iau o piatra in gura, zic :D

Bine ai veniiiit!!<:-P

AlexandraStefyy
28.02.2012, 23:03:53
Nu ai o poza cu tine imbracata in rochita? Ma bucur ca ai gasit si tu THE ONE-ul! Sa o porti fericita! ;)

nu mi-am facut poza imbracata .... o sa incerc sa il pun pe baietelul meu sa imi faca ... :)
revin

eva_nagy
28.02.2012, 23:50:51
nu mi-am facut poza imbracata .... o sa incerc sa il pun pe baietelul meu sa imi faca ... :)
revin

Asteptam cu nerabdare!!! :)

AlexandraStefyy
29.02.2012, 00:54:04
Asteptam cu nerabdare!!! :)

gata, am facut cateva, nu au iesit extraordinar , baietelul meu are 2 ani si jumatate dar s-a descurcat de minune :)

eva_nagy
29.02.2012, 08:23:31
gata, am facut cateva, nu au iesit extraordinar , baietelul meu are 2 ani si jumatate dar s-a descurcat de minune :)

DRagut! Inca odata felicitari pentru ca ai putut identifica rochia inimii tale...

Alyi
29.02.2012, 08:48:14

Felicitari pt rochita!
Iti vine frumos !
Si felicitari si pentru baietel, ca a facut asa poze frumoase :)

ionelamarinescu
29.02.2012, 20:55:44
Buna fetelor!
Si eu am nunta in 13 octombrie 2012...deocamdata am ales restaurantul,astazi am semnat contractul.Am noroc ca in pretul meniului sunt incluse aranjamentul interior si exterior+ dj-ul. Urmeaza sa ne cerem nasii...si pe rand toate celelalte detalii. Insa sunt in dilema daca sa mai iau formatie...voi ce parere aveti, e ok nunta numai cu dj?

AlexandraStefyy
29.02.2012, 20:58:47
DRagut! Inca odata felicitari pentru ca ai putut identifica rochia inimii tale...

multumesc frumos .. tin sa mentionez ca nu avea crinolina ...:P.. va fi obiectul de imprumut de la nasa mea .. .. acum astept sa vad si voi ce va luati ...

RuxandraStancu
29.02.2012, 22:00:03
@eva: multumesc frumos! si mie imi place :D
@geox: da, mi-am gasit restaurant. se numeste Noblesse e langa Victoriei :)
@ionelamarinescu: legat de intrebarea ta referitoare la dj: conteaza foarte mult si ce va doriti voi si daca va permiteti si formatie si dj.
noua nu ne permite spatiul sa avem si formatie. insa si daca aveam loc nu ne luam :) 1. pt ca nu ne permitem cheltuiala aceasta si 2. pentru ca nu suntem genul. plus ca am fost la multe nunti care aveau numai dj si chiar ne-am distrat!

asa ca e strict alegerea voastra :)

eva_nagy
29.02.2012, 23:44:57
Buna fetelor!
Si eu am nunta in 13 octombrie 2012...deocamdata am ales restaurantul,astazi am semnat contractul.Am noroc ca in pretul meniului sunt incluse aranjamentul interior si exterior+ dj-ul. Urmeaza sa ne cerem nasii...si pe rand toate celelalte detalii. Insa sunt in dilema daca sa mai iau formatie...voi ce parere aveti, e ok nunta numai cu dj?
Depinde mult de preferinte muzicale si de buget. Din punctul meu de vedere o nunta mai traditionala merge perfect cu formatia...
Noi insa vom lua un dj asta si pentru ca mi se pare exagerat sa dau 2500 Euro pe o formatie care sa nu imi strice nunta dar si pt ca gusturile nostre muzicale sunt foarte diverse si pt ca ne place sa auzim melodii originale nu cantate de voci dubioase... Dj-ul nu o sa oboseasca niciodata si in plus o sa raspunda foarte prompt nevoilor noastre. Mai e un aspect, eu o sa vreau si muzica ungureasca si saseasca... si nu sunt convinsa ca as gasi o formatie atat de multilateral dezvoltata... Am fost la multe nunti cu DJ care au iesit mult mai frumoase decat cele cu formatie unde din nefericire artistii au mai falsat....
Noi cu 350 Euro avem unul din cei mai buni Dj din BV care vine la nunta atat cu aparatura performanta cat si cu intalatii de lumini si fum...

ionelamarinescu
01.03.2012, 10:24:03
Depinde mult de preferinte muzicale si de buget. Din punctul meu de vedere o nunta mai traditionala merge perfect cu formatia...
Noi insa vom lua un dj asta si pentru ca mi se pare exagerat sa dau 2500 Euro pe o formatie care sa nu imi strice nunta dar si pt ca gusturile nostre muzicale sunt foarte diverse si pt ca ne place sa auzim melodii originale nu cantate de voci dubioase... Dj-ul nu o sa oboseasca niciodata si in plus o sa raspunda foarte prompt nevoilor noastre. Mai e un aspect, eu o sa vreau si muzica ungureasca si saseasca... si nu sunt convinsa ca as gasi o formatie atat de multilateral dezvoltata... Am fost la multe nunti cu DJ care au iesit mult mai frumoase decat cele cu formatie unde din nefericire artistii au mai falsat....
Noi cu 350 Euro avem unul din cei mai buni Dj din BV care vine la nunta atat cu aparatura performanta cat si cu intalatii de lumini si fum...

La fel gandesc si eu...aici o formatie buna trece de 3000 euro si sincer daca voi da banii acestia voi iesi pe minus, in schimb dj-ul la noi este asigurat de restaurant fara nici un leu in plus. Eu am fost la nunti fara formatie si m-am distrat de minune...asa ca voi merge pe ideea cu dj.

Alyi
01.03.2012, 16:06:27
Buna fetelor!

In primul rand bine ai venit!
Cat desore intrebarea ta, cum a zis si Eva, tine de preferintele si de bugetul ficareia alegerea aceasta..
Pot spune ca am mers la o singura nunta cu dj si m-am distrat de minune...cred ca mai mult conteaza ce oamenii ai in jur..spre exemplu fina lu' mama nu se ridica de pe scaun la nici o nunta..ea doar asta face, vine, mananca, bea si ii comenteaza pe restul...poti sa il aduci si pe cel mai mare cantaret ca ea tot nu se dezlipeste de pe scaun..deci, important e sa vrea lumea sa danseze ca pot sa danseze pe orice...bine normal, daca optezi pt dj, sa fie unul bun....adica sa stie ce si cand sa puna..
Sper ca ti-am fost de ajutor :*

ionelamarinescu
01.03.2012, 18:13:40
In primul rand bine ai venit!
Cat desore intrebarea ta, cum a zis si Eva, tine de preferintele si de bugetul ficareia alegerea aceasta..
Pot spune ca am mers la o singura nunta cu dj si m-am distrat de minune...cred ca mai mult conteaza ce oamenii ai in jur..spre exemplu fina lu' mama nu se ridica de pe scaun la nici o nunta..ea doar asta face, vine, mananca, bea si ii comenteaza pe restul...poti sa il aduci si pe cel mai mare cantaret ca ea tot nu se dezlipeste de pe scaun..deci, important e sa vrea lumea sa danseze ca pot sa danseze pe orice...bine normal, daca optezi pt dj, sa fie unul bun....adica sa stie ce si cand sa puna..
Sper ca ti-am fost de ajutor :*

Asa este, sunt convinsa ca nu voi multumi pe toata lumea...:)

Apropo de decorarea salii, ce culori s-ar potrivi cu acest anotimp?:)
Miresicilor, voi ce optati in materie de culori?

AlexandraStefyy
02.03.2012, 00:30:51

noi am ales alb astru - argintiu... iar cu muzica, este suficient dj ... este mai sigur asa . ;) noi qam luat formatie dar este una care are prturi rezonabile ... ne cer 4000 LEI plus ca unul din ei va veni si pe zi la obiceiuri ...

eva_nagy
02.03.2012, 00:54:59

Fiind toamna mergem pe portocaliu :)

Alyi
02.03.2012, 11:53:50

Noi avem sala deja decorata cu mov si crem...
Daca nu era decorata cred ca optam ca si Eva , ceva sa aminteasca de toama..crem, auriu, portocaliu...

dana12p
02.03.2012, 14:50:21
Ma alatur si eu miresicilor de octombrie 2012, mai exact 06
Pana acum am :
- restaurantul
- foto/ video
- aranjamentele
Insa sunt in cautare de solisti...Fetele care sunteti de prin TM va rog ajutati-ma cu niste nume de solisti/ soliste.
Va pup

Icstina
02.03.2012, 15:05:02
Buna miresici de octombrie!

Dupa cum se vede si din profilul meu, si eu voi avea nunta pe 20-oct-2012. :x
Am vazut ca multe dintre voi au inceput pregatirile de anul trecut. Cum viitorul meu sot m-a cerut abia pe 2 ian, noi suntem mai "intarziati" cu pregatirile. Initial am intrat in panica, apoi am vazut ca, de fapt, povestea asta cu nu mai sunt restaurante, biserici, formatii, etc. e oarecum si o chestie de marketing.
Noi ne-am apucat de cautat restaurant pe la sfarsitul lui ianuarie, spre neincrederea multora ca am mai putea gasi ceva, si am gasit mai bine de 25 oferte tentante, inclusiv la locatii celebre. Deci, am avut de unde alege.
La biserica am fost acum 2 saptamani si am fost primii pentru 20-oct, desi biserica Icoanei este destul de cautata.
Deci, fetelor, nu disperati. Decat sa luati decizii in pripa, mai bine studiati un pic si alegeti ceva sa se potriveasca cu visele voastre. O sa fie si compromisuri, dar daca puteti sa le limitati, e mai bine :">

Alyi
02.03.2012, 15:19:49
Pana acum am :
- restaurantul
- foto/ video
- aranjamentele
Insa sunt in cautare de solisti...Fetele care sunteti de prin TM va rog ajutati-ma cu niste nume de solisti/ soliste.
Va pup

Bine ai venit !
Incepem sa ne inmultim, ce ma bucur :)
:*

Alyi
02.03.2012, 15:22:31

Am vazut ca multe dintre voi au inceput pregatirile de anul trecut. Cum viitorul meu sot m-a cerut abia pe 2 ian, noi suntem mai "intarziati" cu pregatirile. Initial am intrat in panica, apoi am vazut ca, de fapt, povestea asta cu nu mai sunt restaurante, biserici, formatii, etc. e oarecum si o chestie de marketing.
Noi ne-am apucat de cautat restaurant pe la sfarsitul lui ianuarie, spre neincrederea multora ca am mai putea gasi ceva, si am gasit mai bine de 25 oferte tentante, inclusiv la locatii celebre. Deci, am avut de unde alege.
La biserica am fost acum 2 saptamani si am fost primii pentru 20-oct, desi biserica Icoanei este destul de cautata.
Deci, fetelor, nu disperati. Decat sa luati decizii in pripa, mai bine studiati un pic si alegeti ceva sa se potriveasca cu visele voastre. O sa fie si compromisuri, dar daca puteti sa le limitati, e mai bine :">

Bine ai venit Icstina!
Ma bucur pentru voi ca ati gasit unde ati vrut...cred ca mai tine si de noroc chestia asta cu gasitul restaurantului..
Si noi ne-am destul destul de devreme cam cu 1 an inainte si nu am gasit nimic in septembrie si un coleg de-al meu s-a dus cu 1 LUNA :O:O:O inainte si a gasit exact cand vroia el...deci, e la norocul fiecaruia :)
De rochita te-ai uitat?

eva_nagy
02.03.2012, 15:30:02
Pana acum am :
- restaurantul
- foto/ video
- aranjamentele
Va pup
BINE AI VENIT!!! Cat ma bucur sa stiu ca mai sunt si alte perisecici de 6 ocombrie! Spor la miresit!

eva_nagy
02.03.2012, 15:38:28

Bine ai venit!!!! Nu stiu daca e o chestie stric de marketink. Uite noi ne-am logodit la sfasitul lui noiembrie si in prima saptamana din decembrie am inceut sa cautam sali. Initial am fi vrut nunta in septembrie deoarece ne e teama de frig iar salile noastre preferate nu erau libere, sau daca erau disponible numai duminica am fi putut face nunta. Am mers pe 6 octombrie ca si data de compromis... La fel si cu muzica, Dj-ul nostru pt sepembrie avea deja totul ocupat... Nu zic ca nu ai sanse sa organizezi nunta si in tmp mai putin insa risti sa nu nmeresti exact ceea ce doreai initial. Legat de organizare cu mult timp inainte, as mai adauga inca ceva.. Cred ca e un pic mai greu sa te ocupi de toata costurile unei nunti in timp scurt. DAca nu ai ceva bani pusi de-oparte de unde o sa poti sa platesti aconturi + haine + alte nebunii de care ai nevoie inainte de nunta.... ? Noi am inceut in decembrie si am calculat ca vom sacrifica salariul meu si vom trai oar din al lui pt ca altfel e imposibil!!!

dana12p
05.03.2012, 15:41:47
Dragelor, sunt deprimata :( am sunat-o pe solista Adriana Curtu si este ocupata pe 6 octombrie
Va rog care mai stiti si alte nume de solisti ....[-o<

annaissmm
05.03.2012, 21:50:33
:) Buna fetelor,

Ma primiti si pe mine? Sunt miresica de octombrie insa momentan sunt in cautari de restaurant. :)
Ma apuc sa va citesc mai de la inceputuri! :*

eva_nagy
05.03.2012, 21:55:57

Ma primiti si pe mine? Sunt miresica de octombrie insa momentan sunt in cautari de restaurant. :)
Bine inteles ca te primim!!! Bine ai venit si mult spor la cautari! :)

Alyi
06.03.2012, 08:44:38

Bine ai venit si spor la citit :) >:D<

Danylla
07.03.2012, 04:35:31

Buna bine ai venit , incearca la Alexander am vazut la targ k mai sunt sambete libere
Successsss

AlexandraStefyy
07.03.2012, 21:31:27
fetelor eu nu am mai rezistat si am mai imbracat o data rochita doar ca de data asta am imbracat si crinolina ... iar pozele sunt facute tot de baietelul meu

eva_nagy
07.03.2012, 22:12:45
fetelor eu nu am mai rezistat si am mai imbracat o data rochita doar ca de data asta am imbracat si crinolina ... iar pozele sunt facute tot de baietelul meu
Hehe, ce bine rochita mea sta pana in octombrie la cei de la care am luat-o, nu de alta dar si eu as fi ispitita sa o imbrac mere! :D
Mi se pare ca vie muuult mai bine cu crinolina!!!! Baiatul tau devine expert in fotografiat daca te mai imbraci de cateva ori cu rochita! :D
Spor la miresit! ;)

AlexandraStefyy
08.03.2012, 00:58:14
Hehe, ce bine rochita mea sta pana in octombrie la cei de la care am luat-o, nu de alta dar si eu as fi ispitita sa o imbrac mere! :D
Mi se pare ca vie muuult mai bine cu crinolina!!!! Baiatul tau devine expert in fotografiat daca te mai imbraci de cateva ori cu rochita! :D
Spor la miresit! ;)

multumesc frumos .. asa este , este o mare ispita sa o ai dar sper sa ma pot abtine :x:x .. o sa o duc acasa si o las acolo sa nu ma mai " atraga " :-p

Alyi
08.03.2012, 08:45:31

Hai ca usor usor il faci fotograf :)
Foarte frumos iti vine!

P.S: La Multi Ani miresicilor!
Sa aveti o zi frumoasa si plina de bucurii!:*

AlexandraStefyy
08.03.2012, 20:31:51
fetelor iar apelez la voi ... care din aceste modele de verighete sunt mai frumoase .. mirelui meu ii plac amandoua si totusi imi lasa mie ultimul cuvant ? pls help ... mie cel mai mult imi place primul model insa conteaza si parerea lui .. ideea e ca vrem sa scriem pe ele pe exterior .... pe modelul 2 se poate scrie mai bine decat pe primul insa cu putin efort poate fii scris si pe modelul 1 ... imi placa amandoua si nu ma pot hotari ... voi ce ziceti ?

Oana_Padurariu
08.03.2012, 20:55:57
fetelor iar apelez la voi ... care din aceste modele de verighete sunt mai frumoase .. mirelui meu ii plac amandoua si totusi imi lasa mie ultimul cuvant ? pls help ... mie cel mai mult imi place primul model insa conteaza si parerea lui .. ideea e ca vrem sa scriem pe ele pe exterior .... pe modelul 2 se poate scrie mai bine decat pe primul insa cu putin efort poate fii scris si pe modelul 1 ... imi placa amandoua si nu ma pot hotari ... voi ce ziceti ?
mie imi place al doilea8-|

eva_nagy
08.03.2012, 20:59:51
Ambele modele sunt faine dar imi place mai mult al doilea model!!!

Fetelor, vreau sa ma laud si sa impartasesc cu voi bucuria achizitionarii unor accesorii pentru nunta. Am cumparat azi niste margelute si cercei iar lui iubi i-am luat butonii... Yuhuuu, inca ceva taiat de pe lista...

Am uitat sa atasez pozele....

AlexandraStefyy
08.03.2012, 22:38:10

Fetelor, vreau sa ma laud si sa impartasesc cu voi bucuria achizitionarii unor accesorii pentru nunta. Am cumparat azi niste margelute si cercei iar lui iubi i-am luat butonii... Yuhuuu, inca ceva taiat de pe lista...

si lui tot al 2-lea model ii place .. cred ca o sa las in favoarea lui .. super accesoriile .. eu i-am luat mai demul butonii mai demult de la un magazin de la romana .. nu au costat f mult insa mi-au placut tare plus ca au un model ffrumyy pe ei .. si eu tot margelute am vazut aici in ploiesti ( noi suntem mutati cu serviciul lui aici pe o perioada nedeterminata iar in bucuresti ajung la facultate ) intr-un mall sunt cumva " insirate " pe un material care le tine fix in forma de cerc iar intre fiecare margeluta este adaugat un stras frumos ... mi-a ramas gandul la ele si cred ca o sa le iau pana la urma .. mai ales ca rochita mea are margelute la talie si sub bust daca ati oservat ... seara buna fetelee si LA MULTI ANI :x

eva_nagy
08.03.2012, 22:44:40
si lui tot al 2-lea model ii place .. cred ca o sa las in favoarea lui .. super accesoriile .. eu i-am luat mai demul butonii mai demult de la un magazin de la romana .. nu au costat f mult insa mi-au placut tare plus ca au un model ffrumyy pe ei .. si eu tot margelute am vazut aici in ploiesti ( noi suntem mutati cu serviciul lui aici pe o perioada nedeterminata iar in bucuresti ajung la facultate ) intr-un mall sunt cumva " insirate " pe un material care le tine fix in forma de cerc iar intre fiecare margeluta este adaugat un stras frumos ... mi-a ramas gandul la ele si cred ca o sa le iau pana la urma .. mai ales ca rochita mea are margelute la talie si sub bust daca ati oservat ... seara buna fetelee si LA MULTI ANI :x
Si la mana ce o sa pui? Eu caut o bratara de margele dar nu am vazut nimic interesat...

AlexandraStefyy
09.03.2012, 00:04:55
Si la mana ce o sa pui? Eu caut o bratara de margele dar nu am vazut nimic interesat...

la mana o sa caut o bratarica din mai multe randuri de margelute .. 3 - 4 asa .. cred ca o sa se vada bine :-p

eva_nagy
09.03.2012, 08:16:50
la mana o sa caut o bratarica din mai multe randuri de margelute .. 3 - 4 asa .. cred ca o sa se vada bine :-p
Mi-ai dat o idee foarte buna, tocmai mi-am pus margelutele de gat la mana, de proba...arata frumos!!!

Alyi
09.03.2012, 08:44:28

Si eu optez tot pentru a 2-a :)

Alyi
09.03.2012, 08:45:09

Eva, felicitari!
Sunt foarte finute si frumoase!
Sa le purtati sanatosi si fericiti!

Am gasit asa ceva, bratara pentru tine..

eva_nagy
09.03.2012, 17:25:36
Eva, felicitari!
Sunt foarte finute si frumoase!
Sa le purtati sanatosi si fericiti!

Am gasit asa ceva, bratara pentru tine..

Mersi, e foarte frumoasa. :D O sa caut ceva asemanator sau asa cum spunea pe mai multe randuri...Ahhh, abia astept sa port toate minunile astea...

AlexandraStefyy
09.03.2012, 19:11:47
Mersi, e foarte frumoasa. :D O sa caut ceva asemanator sau asa cum spunea pe mai multe randuri...Ahhh, abia astept sa port toate minunile astea...

eu pe mana nu o sa imi pun manusi sau ceva de genul asa ca imi trebuie ceva mai incarcat ... o sa caut ceva pe net si o sa iti arat .. ma bucur ca iti place ideea mea :)

eva_nagy
09.03.2012, 19:24:26
eu pe mana nu o sa imi pun manusi sau ceva de genul asa ca imi trebuie ceva mai incarcat ... o sa caut ceva pe net si o sa iti arat .. ma bucur ca iti place ideea mea :)

Iti iei manusi pentru ca iti plac manusile sau pt ca te gandesti ca va fi racoare? Interesanta ideea insa eu nu imi pot imagina rochia mea cu manusi....

AlexandraStefyy
09.03.2012, 19:26:10

ceva de genul ... cea mai lata (care mai sub ea o bratara masiva in imagine) este de la a . v . o . n poate o gasesti acolo ... eu am descoperit aici un mall foarte interesant si sigur o sa gasesc .. daca imi iau o sa va arat cu siguranta

AlexandraStefyy
09.03.2012, 19:27:55
Iti iei manusi pentru ca iti plac manusile sau pt ca te gandesti ca va fi racoare? Interesanta ideea insa eu nu imi pot imagina rochia mea cu manusi....

am zis ca NU imi iau manusi :-p .. mai citeste o data:)
fetelor o sa pun linkul de la locatia unde o sa avem nunta noi ... nu stiu dk am voie ... sa vedem ...

eva_nagy
09.03.2012, 20:06:26
ceva de genul ... cea mai lata (care mai sub ea o bratara masiva in imagine) este de la a . v . o . n poate o gasesti acolo ... eu am descoperit aici un mall foarte interesant si sigur o sa gasesc .. daca imi iau o sa va arat cu siguranta

Ultimul model este foarte faaain!!!! Si pare a fi pe elastic ceea ce e mai mult decat perfect pentru betele mele...

eva_nagy
09.03.2012, 20:11:55
am zis ca NU imi iau manusi :-p .. mai citeste o data:)
fetelor o sa pun linkul de la locatia unde o sa avem nunta noi ... nu stiu dk am voie ... sa vedem ... ...

Imi cer scuze, am citit in fuga. E dragut ca locatia voastra are un lac langa.. Ar fi fost fain sa vedem si sala in care o sa fie marele eveniment... Sunt cateva poze cu o sala in care sunt mese insa nu imi dau seama daca aceea e sala deoarece pare micuta. Legat de formatie, sa dea Domnul sa va incante atat pe voi cat si pe invitati si sa va danseze pana in zori!!!!

AlexandraStefyy
09.03.2012, 21:03:34
Imi cer scuze, am citit in fuga. E dragut ca locatia voastra are un lac langa.. Ar fi fost fain sa vedem si sala in care o sa fie marele eveniment... Sunt cateva poze cu o sala in care sunt mese insa nu imi dau seama daca aceea e sala deoarece pare micuta. Legat de formatie, sa dea Domnul sa va incante atat pe voi cat si pe invitati si sa va danseze pana in zori!!!!

da, aceste poze sunt mai vechi , acolo unde se vede o parte din salon( la baar) a fost spart practic peretele si a fost lipit un salon din termopan si o terasa care vin chiar deasupra apei ... o sa pun niste poze de la nunta unei prietene .. la asta nu m-am gandit .. :) revin

eva_nagy
09.03.2012, 21:37:11
da, aceste poze sunt mai vechi , acolo unde se vede o parte din salon( la baar) a fost spart practic peretele si a fost lipit un salon din termopan si o terasa care vin chiar deasupra apei ... o sa pun niste poze de la nunta unei prietene .. la asta nu m-am gandit .. :) revin

Asteptam! :)

AlexandraStefyy
09.03.2012, 21:37:19

puteti sa cautati pe net numele restaurantului pe youtube si gasiti mai multe imagini .. am pus link dar mi-a fost sters :D

si inca ceva .. " lacul " este de fapt raul borcea :-p iar in partea stanga este podul de la cernavoda , podul mic cum i sa spune :)
asta este singura poza care am gasit-o .. dc mai gasesc va arat :)

Nomaday
14.03.2012, 13:48:27
Sper sa nu ploua numai...[-o<[-o<[-o<

hei, ploua si gata, voi sa fiti sanatosi, bucurosi si fericiti...si cu chef de distractie pe masura =P~

Nomaday
14.03.2012, 13:50:57
Bravo, bravo, noi nu am mai facut nimic inca, am reusit doar sa ramanem fara nasi spre bucuria mea!
Stiu ca suna ciudat, dar nasii cu care vorbisem intial au dat dovada de multa multa nesimtire ( ea in special, ca el saracu e sub papauc n-are ce comenta) asa ca momentan am adaugat inapoi pe lista problema nasilor, dar am incredere ca o sa fie bine.

Pana la urma cumnata mea ( sora lui ) a zis ca daca nu gasim ei ne nasesc cu drag, asa ca nu ma panichez.
Singura "problema " ramane acum cum le zic actualilor nasi ca nu ii mai vrem?Ca miresoiul meu a fost de acord si a inteles motivele pt care nu o mai vreau da mi-a zis clar ca eu trebuie sa le zic..

La cate rautati mi-a facut ma gandeam sa ii dau un mesaj, si ei si lui, evident unul "frumos" nu cu jigniri sau faze de gen...nu stiu cum sa fac, ce-i drept imi e si jena ca asa-s eu cu bun simt...Dar clar trebuie sa ii anunt si cat mai curand..nu vreau sa faca vreo cheltuiala si sa-mi reproseze apoi...

Voi ce ma sfatuiti??:-s

nu am avut rabdare sa citesc pana la actuala pagina a topicului, ce ai mai rezolvat cu nasii? Lipseste-te linistita de perechea asta...n-ai nevoie de asa ceva! Nu si nu!#-o

Alyi
14.03.2012, 14:51:02
nu am avut rabdare sa citesc pana la actuala pagina a topicului, ce ai mai rezolvat cu nasii? Lipseste-te linistita de perechea asta...n-ai nevoie de asa ceva! Nu si nu!#-o

Salutare :)
Am rezolvat cu nasii..adica am ramas fara nasi =))=))=))
Adica fara acea nasa, acum nu stiu pe cine punem dar cumnata mea s-a oferit...deci daca nu gasim pe nimeni in randul prietenilor ( noi asa vroiam, ca sa mai "marim" familia) o sa ii punem pe ei si sunt mai mult decat ok..:*

eva_nagy
14.03.2012, 16:57:53
Salutare :)
Am rezolvat cu nasii..adica am ramas fara nasi =))=))=))
Adica fara acea nasa, acum nu stiu pe cine punem dar cumnata mea s-a oferit...deci daca nu gasim pe nimeni in randul prietenilor ( noi asa vroiam, ca sa mai "marim" familia) o sa ii punem pe ei si sunt mai mult decat ok..:*

Ma bucur pentru voi Alyi. Si felicitari pentru rochita. Iti vine foarte bine!

AndreeaB18
15.03.2012, 08:18:10
Ziua buna!
Eu nu ma incadrez in miresici de octombrie 2012 (nu ma mai incadrez in categoria miresici de fapt :D), dar imi face placere sa citesc. Am vazut ca va faceti probleme in privinta vremii. Eu am avut nunta in octombrie anul trecut pe 15. Intotdeauna ne-am dorit nunta in mai sau in octombrie. Dat fiind faptul ca m-a cerut in iunie, am hotarat ca in octombrie sa ne si luam. Spre norocul nostru am gasit sala, DJ, fotograf in doar 2 luni (ne-am apucat de pregatirile in sine in august, dupa licenta mea). Rochita nu am cumparat-o, ci mi-a facut-o o croitoreasa. Am zis ca probabil imi trebuie si un bolero, sigur va fi racorica... Din nefericire pentru noi, s-a stricat vremea cu 2 zile inainte de nunta si am fost nevoita sa-mi iau o blanita. In ziua cu pricina, a nins, a plouat, a batut vantul cat de tare a putut... Dar, la sedinta foto(nu a durat mai mult de 30 min) a fost soare ziceai ca i vara. Nu am reusit sa facem multe poze afara cu invitatii dupa civila sau religioasa, dar cele cateva sunt tare frumoase, cu putintel soare in spate. Ideea este ca, ziua nuntii e unica. Daca va ploua, exista umbrele. Daca va fi frig exista tot felul de accesorii pentru mirese. Daca sunteti relaxate, nimic nu va strica acea zi minunata.Iar petrecerea pe care o pregatiti cu atata daruire, va fi in interior, deci nimic nu va putea strica seara.
In ceea ce priveste culorile si tematica, faceti cum vreti. Noi am avut nunta asa cum am vrut:
-culoarea nuntii a fost albastru;
-am avut balerini albastri de dimineata pana seara;
-nu am avut voal
-acasa la mine am fost doar cu parintii si sora;
-a venit sotul si am plecat la sedinta foto, am mers singurei la starea civila unde erau restul;
-la iesirea din biserica am avut baloane cu heliu carora le-am dat drumul impreuna cu cei care au fost acolo;
-la restaurant am avut 50 de invitati;
-am avut 4 mese, 3 chelneri;
-bufet suedez;
-nu am pus nimanui nici un fel de floare in piept;
-nu am avut celebrele marsuri nici la intrare nici la tort;
-dansul mirilor nu a fost vals;
-am avut DJ;
-am avut doar fotograf nu si cameraman;
-am avut lozuri in plic pe care le-au gasit invitatii pe mese cand au ajuns la sala (din fericire multi au castigat cate ceva si chiar o suma mare);
-am dat marturii la sfarsit facute de noi;
-nu am avut casa de dar;
-am avut guestbook in care fiecare ne-a lasat amintire o urare;
-tortul a fost mititel miticut cu un mesaj mai iesit din comun;
-si nu s-a furat mireasa (nu ca as avea ceva impotriva momentului, dar nu am vrut sa plec deloc deoarece ma distram prea bine);
-momentul dezgatitului sau cum ii spune l-am inlocuit cu niste tricouri personalizate pe care pur si simplu le-am imbracat peste.
M-am lungit cam mult. Asa ca, urmati-va instinctele pe cat posibil, nunta e a vostra si indiferent de vreme, culoare sau pret, va fi cea mai frumoasa zi!

Alyi
15.03.2012, 09:00:12
Ziua buna!
Eu nu ma incadrez in miresici de octombrie 2012 (nu ma mai incadrez in categoria miresici de fapt :D), dar imi face placere sa citesc. Am vazut ca va faceti probleme in privinta vremii. Eu am avut nunta in octombrie anul trecut pe 15. Intotdeauna ne-am dorit nunta in mai sau in octombrie. Dat fiind faptul ca m-a cerut in iunie, am hotarat ca in octombrie sa ne si luam. Spre norocul nostru am gasit sala, DJ, fotograf in doar 2 luni (ne-am apucat de pregatirile in sine in august, dupa licenta mea). Rochita nu am cumparat-o, ci mi-a facut-o o croitoreasa. Am zis ca probabil imi trebuie si un bolero, sigur va fi racorica... Din nefericire pentru noi, s-a stricat vremea cu 2 zile inainte de nunta si am fost nevoita sa-mi iau o blanita. In ziua cu pricina, a nins, a plouat, a batut vantul cat de tare a putut... Dar, la sedinta foto(nu a durat mai mult de 30 min) a fost soare ziceai ca i vara. Nu am reusit sa facem multe poze afara cu invitatii dupa civila sau religioasa, dar cele cateva sunt tare frumoase, cu putintel soare in spate. Ideea este ca, ziua nuntii e unica. Daca va ploua, exista umbrele. Daca va fi frig exista tot felul de accesorii pentru mirese. Daca sunteti relaxate, nimic nu va strica acea zi minunata.Iar petrecerea pe care o pregatiti cu atata daruire, va fi in interior, deci nimic nu va putea strica seara.
In ceea ce priveste culorile si tematica, faceti cum vreti. Noi am avut nunta asa cum am vrut:
-nu am avut voal
-a venit sotul si am plecat la sedinta foto, am mers singurei la starea civila unde erau restul;
-la iesirea din biserica am avut baloane cu heliu carora le-am dat drumul impreuna cu cei care au fost acolo;
-bufet suedez;
-am avut DJ;
-am avut lozuri in plic pe care le-au gasit invitatii pe mese cand au ajuns la sala (din fericire multi au castigat cate ceva si chiar o suma mare);
-nu am avut casa de dar;
-si nu s-a furat mireasa (nu ca as avea ceva impotriva momentului, dar nu am vrut sa plec deloc deoarece ma distram prea bine);
-momentul dezgatitului sau cum ii spune l-am inlocuit cu niste tricouri personalizate pe care pur si simplu le-am imbracat peste.
M-am lungit cam mult. Asa ca, urmati-va instinctele pe cat posibil, nunta e a vostra si indiferent de vreme, culoare sau pret, va fi cea mai frumoasa zi!

Multumim pentru incurajari si felicitari pentru taria de a face nunta asa cum ati vrut voi!
Si eu sunt de acord ca este nunta mirilor si doar a mirilor asa ca fiecare trebuie sa faca exact asa cum isi doreste :)
:*:*

Alyi
15.03.2012, 09:00:47
Ma bucur pentru voi Alyi. Si felicitari pentru rochita. Iti vine foarte bine!

Multumesc frumos Eva, voi cum mai stati?

macris
15.03.2012, 09:50:51
Andreea, foarte frumos mesajul tau si va admir ca ati avut o nunta asa cum v-ati dorit voi! Am vazut si pozele si sunt foarte dragute! Balerinii au fost de senzatie :))

eva_nagy
15.03.2012, 10:14:41
Ziua buna!
-nu am avut voal
-bufet suedez;
-am avut DJ;
-nu am avut casa de dar;
Casa de piatra si multa fericire! Sunt convinsa ca ati avut o nunta de vis chiar daca ea nu a fost in tipare!!! Cred ca la apitolul asta ar trebui noi toate sa lucram. Sa nu uitam ca nunta trebuie sa ne caracterizeze si sa o facem asa cum consideram noi ca e ok, fara a fi constransi de unchiu, matusa, soacra, mama....
Mersi fain de incurajari!!!

eva_nagy
15.03.2012, 10:16:24
Multumesc frumos Eva, voi cum mai stati?
In afara de cercei, perle si branturi de silicon nu am luat nimic. Azi incepe targul de nunti in BV si sunt nerabdatoare sa ajung acolo. Sper sa gasesc pantofi si costum pentru miresoi sar si figurine pentru tort....

Alyi
15.03.2012, 10:30:58
In afara de cercei, perle si branturi de silicon nu am luat nimic. Azi incepe targul de nunti in BV si sunt nerabdatoare sa ajung acolo. Sper sa gasesc pantofi si costum pentru miresoi sar si figurine pentru tort....

hey, ce branturi de silicon??
pentru el?ca sa fie mai inalt???

eva_nagy
15.03.2012, 10:38:51
hey, ce branturi de silicon??
pentru el?ca sa fie mai inalt???
Sunt niste talpici care se pun in pantofii mei, in fata la varf. Te ajuta mult la mers si dans, deoarece nu iti aluneca piciorul in incaltaminte si in plus pantofii devin mai comozi, ei estompand rigiditatea lor...
Am incepu sa rad cand ai intrebat daca sunt pt el, in cazul nostru eu trebuie sa "cresc" mult ca sa ajung la nivelullui...1.88 :D

Alyi
15.03.2012, 10:43:36
Sunt niste talpici care se pun in pantofii mei, in fata la varf. Te ajuta mult la mers si dans, deoarece nu iti aluneca piciorul in incaltaminte si in plus pantofii devin mai comozi, ei estompand rigiditatea lor...
Am incepu sa rad cand ai intrebat daca sunt pt el, in cazul nostru eu trebuie sa "cresc" mult ca sa ajung la nivelullui...1.88 :D

=))=))=)) pfff, si eu ce ma bucurasem crezand ca ai gasit tu solutia - minune :))
ca sa revin la subiect :-p si la noi sa fie un targ in weekendul asta, ce-i drept destul de micut dar sper si eu sa gasesc niste pantofi draguti si vorba ta poate niste figurine.
Voi tortul l-ati ales deja?

eva_nagy
15.03.2012, 10:49:45
=))=))=)) pfff, si eu ce ma bucurasem crezand ca ai gasit tu solutia - minune :))
ca sa revin la subiect :-p si la noi sa fie un targ in weekendul asta, ce-i drept destul de micut dar sper si eu sa gasesc niste pantofi draguti si vorba ta poate niste figurine.
Voi tortul l-ati ales deja?
Am ales cat de cat compozitia si inca ne gandim ce forma il vom face...Avem 2 idei in minte. VArianta cu inimiare am vrea insa sa o facem pe alb si negru (daca varianta asta va fi castigatoare). Avem deja un laborator care o sa ne faca tortul. Inca nu am dat acont, urmeaza sa mergem sa degustam intai, dar cei care au mai mers cu acest laborator au fost incantati...

Alyi
15.03.2012, 11:01:00
Am ales cat de cat compozitia si inca ne gandim ce forma il vom face...Avem 2 idei in minte. VArianta cu inimiare am vrea insa sa o facem pe alb si negru (daca varianta asta va fi castigatoare). Avem deja un laborator care o sa ne faca tortul. Inca nu am dat acont, urmeaza sa mergem sa degustam intai, dar cei care au mai mers cu acest laborator au fost incantati...

mie personal imi place a 2-a poza 51% :))
cam greu de decis.....oricum sunt frumoase amandoua...il veti face cu martipan?

eva_nagy
15.03.2012, 11:03:58
mie personal imi place a 2-a poza 51% :))
cam greu de decis.....oricum sunt frumoase amandoua...il veti face cu martipan?
Asa am vrea, noua ne place mult! Dar stiu cel putin 5 oameni care nu manaca martipan.... O alta varianta ar fi sa facem din ciocolata alba sau fondant...

Alyi
15.03.2012, 11:09:18
Asa am vrea, noua ne place mult! Dar stiu cel putin 5 oameni care nu manaca martipan.... O alta varianta ar fi sa facem din ciocolata alba sau fondant...

personal nu sunt nici pro nici contra martipanului, chiar imi place cum arata pe un tort....dar am vazut si eu ca nu multa lume e pro...si cred ca vom merge si noi pe ciocolata alba , pe care eu una o ador..:x:x:x

eva_nagy
15.03.2012, 11:17:04
personal nu sunt nici pro nici contra martipanului, chiar imi place cum arata pe un tort....dar am vazut si eu ca nu multa lume e pro...si cred ca vom merge si noi pe ciocolata alba , pe care eu una o ador..:x:x:x
Mai, ciocolata e clasica!!! Cu siguranta va avea succes! De asta tindem si noi spre varianta asta... Probabil ca vom fac un tort de martipan pentru petreerea mai restransa de a doua zi....

Alyi
15.03.2012, 11:19:16
Mai, ciocolata e clasica!!! Cu siguranta va avea succes! De asta tindem si noi spre varianta asta... Probabil ca vom fac un tort de martipan pentru petreerea mai restransa de a doua zi....

Eu nu stiu ce sa fac cu voalul ...sa ramane cel cu care am probat rochita sau sa mai caut...:-\:-\

eva_nagy
15.03.2012, 11:25:38
Eu nu stiu ce sa fac cu voalul ...sa ramane cel cu care am probat rochita sau sa mai caut...:-\:-\
Mie imi placea voalul de la rochita.... De ce nu iti place? Ai altceva in minte? Credeam ca deja l-ai cumparat... Eu am probat cu rochita un voal fain dar ffff scump asa ca am zis ca vreau sa ai caut. Partea frumoasa e ca am gasit un voal simplu, la fel ca rochia, la un pret fffff bun asa ca l-am cumparat....

Alyi
15.03.2012, 11:29:22
Mie imi placea voalul de la rochita.... De ce nu iti place? Ai altceva in minte? Credeam ca deja l-ai cumparat... Eu am probat cu rochita un voal fain dar ffff scump asa ca am zis ca vreau sa ai caut. Partea frumoasa e ca am gasit un voal simplu, la fel ca rochia, la un pret fffff bun asa ca l-am cumparat....

imi place, ma gandeam totusi sa aleg ceva mai simplu..sa nu fie prea incarcat..inca nu m-am decis..
cam astea mai sunt marile probleme..pantofii :-\:-\:-\ si voalul ca de restul nici nu ma stresez :)

hulub
15.03.2012, 11:34:14
buna miresiciii
credeam ca sunt singura care nu-si doreste sa fie tortul din martipan, pt ca mie personal nu imi place gustul, mi se pare ca seamana cu cauciucul...si ma alatur si eu voua pentru ca si eu imi doresc tortul tot din cioclata alba pe care o ador....si umplutura nu m-am hotarat inca ce si cum..dar stiu un singur lucru,,,ca vreau sa aiba caramel:)oare va fi prea dulce cioco alba si caramel?
Eu marturii nu vreau sa pun...ci asa cum a spus o miresica mai sus..vreau lozuri pe masa pentru ca mi se pare o idee funny , nici flori in piept si nici babe care sa-mi zica ce sa fac la mine la nunta ca le dau afara:))
pupicii o zi frumoasaa:)

Alyi
15.03.2012, 11:52:38
buna miresiciii
credeam ca sunt singura care nu-si doreste sa fie tortul din martipan, pt ca mie personal nu imi place gustul, mi se pare ca seamana cu cauciucul...si ma alatur si eu voua pentru ca si eu imi doresc tortul tot din cioclata alba pe care o ador....si umplutura nu m-am hotarat inca ce si cum..dar stiu un singur lucru,,,ca vreau sa aiba caramel:)oare va fi prea dulce cioco alba si caramel?
Eu marturii nu vreau sa pun...ci asa cum a spus o miresica mai sus..vreau lozuri pe masa pentru ca mi se pare o idee funny , nici flori in piept si nici babe care sa-mi zica ce sa fac la mine la nunta ca le dau afara:))

Foarte bine ca vei face asa cum doresti/ doriti, e nunta voastra si nu trebuie sa facem decat cum simtiti.
Eu nu o sa pun flori in piept decat la socrii, nasi si cumnati dar marturii da..tot la asta cu lozul ne gandeam si noi, inca nu ne-am decis..
Personal, cred ca e un pic cam prea dulce si caramel si ciocolata alba..poate combinat si cu ceva mai "tare" da bine..nu stiu ce sa zic, gusta mai intai si vezi cum ti se pare , sa nu dea lumea in diabet ( desi si eu sunt fan caramel si cioco alba =P~=P~=P~)

Dar fetelor va rog, haideti sa vb despre alte lucruri in legatura cu nunta ca m-ati omorat, eu sunt la regim :(:(=P~=P~=P~=P~

eva_nagy
15.03.2012, 14:53:58
buna miresiciii
Exact cum spunea si Aly, posibil sa fie cam dulce. Eu insa m-as sfatui cu cei de la laborator. Intreaba-i pe ei ce sfat sau recomandare au in functie de ce iti place. Degustarea este foarte importanta asa ca ok-ul final il poti da dupa ce gusti din produs! :) Spor la miresit!

eva_nagy
15.03.2012, 14:58:06
imi place, ma gandeam totusi sa aleg ceva mai simplu..sa nu fie prea incarcat..inca nu m-am decis..
cam astea mai sunt marile probleme..pantofii :-\:-\:-\ si voalul ca de restul nici nu ma stresez :)
O sa incerc sa pozez voalul si o sa vi-l arat! E fff simplu, asta m-a incantat!
Acum vin de la "TARG" :((8-|...dezamagire totala... doar 2 standuri cu costume pt mire, unul cu pantofi, nu am gasit bolerouri sau cape, nici figurine de tort...pantofi de mire iar nu am vazut! Pffff :((
Legat de pantofi si eu am un mare stres mai ales ca port 35 deci nu gasesc asa multe modele pe numarul meu. In plus diferenta de inaltime fiind atat de mare trebuie ceva inalt dar in acelasi timp comod... :(( Pana acum NIMIC NU IMI PLACE!!! Incep sa devin disperata!!! Stiu ca de abia a inceput sezonul de nunti dar am impresia ca peste tot vad aceleasi modele... :(

Alyi
15.03.2012, 15:17:38
O sa incerc sa pozez voalul si o sa vi-l arat! E fff simplu, asta m-a incantat!
Acum vin de la "TARG" :((8-|...dezamagire totala... doar 2 standuri cu costume pt mire, unul cu pantofi, nu am gasit bolerouri sau cape, nici figurine de tort...pantofi de mire iar nu am vazut! Pffff :((
Legat de pantofi si eu am un mare stres mai ales ca port 35 deci nu gasesc asa multe modele pe numarul meu. In plus diferenta de inaltime fiind atat de mare trebuie ceva inalt dar in acelasi timp comod... :(( Pana acum NIMIC NU IMI PLACE!!! Incep sa devin disperata!!! Stiu ca de abia a inceput sezonul de nunti dar am impresia ca peste tot vad aceleasi modele... :(

hey, don't worry :)
mai avem o gramada de timp...te mai poti uita pe net, mai poti da o fuga prin buc cand se mai incalzeste...
la tine trebuie toc mare si la mic toc mic :))
cred ca figurinele de tort o sa le gasim pe net, sau incearca la diverse cofetarii, parca pe la mine pe aici vazusem..
nu te descuraja, le rezolvi tu pe toate..si gandeste pozitiv, daca ai rochita ( care dupa parerea mea e cel mai greu de gasit...) restul...nu mai sunt atat de greu de achizitionat ..hai capu' sus ce-i al tau e pus deoparte :*

eva_nagy
15.03.2012, 15:32:43
hey, don't worry :)
mai avem o gramada de timp...te mai poti uita pe net, mai poti da o fuga prin buc cand se mai incalzeste...
la tine trebuie toc mare si la mic toc mic :))
cred ca figurinele de tort o sa le gasim pe net, sau incearca la diverse cofetarii, parca pe la mine pe aici vazusem..
nu te descuraja, le rezolvi tu pe toate..si gandeste pozitiv, daca ai rochita ( care dupa parerea mea e cel mai greu de gasit...) restul...nu mai sunt atat de greu de achizitionat ..hai capu' sus ce-i al tau e pus deoparte :*
Am vazut figurine de tort in cofetarii dar nu imi plac, vreau ceva mai elegant si de bun gust....
Legat de pantofi, pfff, stiu ca timp e dar e ciudat ca nu pana acu chiar nimic nimic nu mi-a placut... Trebuia sa latesc si eu ceva pt nunta asta, nu? Rochia de mireasa a fost prima vazuta, prima placuta, probata si luata :))

Alyi
15.03.2012, 15:38:57
Am vazut figurine de tort in cofetarii dar nu imi plac, vreau ceva mai elegant si de bun gust....
Legat de pantofi, pfff, stiu ca timp e dar e ciudat ca nu pana acu chiar nimic nimic nu mi-a placut... Trebuia sa latesc si eu ceva pt nunta asta, nu? Rochia de mireasa a fost prima vazuta, prima placuta, probata si luata :))

Ei vezi, exact cum zici, trebuia sa te stresezi si tu un pic ca sa "simti" nunta :))
Asa am patit eu rochia...muuuuulte probate niciuna pe plac..pana cand mai mult din intamplare am gasit-o..sunt convinsa ca asa o sa fie si la tine ..asa ca nu te stresa...prea mult :-p

eva_nagy
15.03.2012, 15:49:31
Ei vezi, exact cum zici, trebuia sa te stresezi si tu un pic ca sa "simti" nunta :))
Asa am patit eu rochia...muuuuulte probate niciuna pe plac..pana cand mai mult din intamplare am gasit-o..sunt convinsa ca asa o sa fie si la tine ..asa ca nu te stresa...prea mult :-p
Mersi Alyi, esti o dragua!!! Spor si tie la cautat!!! :)

Alyi
15.03.2012, 15:54:28
Mersi Alyi, esti o dragua!!! Spor si tie la cautat!!! :)

n-ai pt ce si thx si eu :-p
mie acum mi s-a pus pata rau pe invitatii cum a facut Sucitoffifee (http://www.miresici.ro/member.php?u=69656)
nu stiu daca ai vazut le-a postat la miresici 2012, e interesanta rau ideea..sunt un pic mai scumpicele dar parca merita,oricum inca nu m-am hotarat la invitatii..asa ca astept detalii de la ea sa vad exact ce si cum..
Si asa ba zic sa nu depaseasca invitatia mai mult de 2 lei ( ca pana la urma e o hartie :p ) ba ma uit la dalea de 20 de lei :)))
Cine sa ma mai inteleaga si pe mine :-":-":-"

AlexandraStefyy
15.03.2012, 19:12:15
eu am un mare stres ... mi-am luat voal lung si nu stiu cum sa il prind ... pe de-o parte imi doresc sa fie lung in spate in loc de trena ( asta mi-am dorit sa am mereu si cum cu rochia m-as fii chinuit cred ca voalul este mai usor de " manuit " ) .. bun, revin la voal .. este cu broderie manuala si as vrea sa iasa in evidenta modelul .. insa nu as vrea sa il prind clasic, voua care vi se pare mai frumos ?
voaul intins pe mobila este al meu.. asa mi l-au prins fetele de la magazin insa eu l-as vrea ca in celelalte modele . voi ce spuneti ?

Danylla
19.03.2012, 03:57:37
n-ai pt ce si thx si eu :-p
mie acum mi s-a pus pata rau pe invitatii cum a facut Sucitoffifee (http://www.miresici.ro/member.php?u=69656)
nu stiu daca ai vazut le-a postat la miresici 2012, e interesanta rau ideea..sunt un pic mai scumpicele dar parca merita,oricum inca nu m-am hotarat la invitatii..asa ca astept detalii de la ea sa vad exact ce si cum..
Si asa ba zic sa nu depaseasca invitatia mai mult de 2 lei ( ca pana la urma e o hartie :p ) ba ma uit la dalea de 20 de lei :)))
Cine sa ma mai inteleaga si pe mine :-":-":-"

:D in legatura cu invitatiile nu stiu cine sa te inteleaga ... daca gasesti pe cineva care te intelege te rog sa imi spui si mie, am si eu aceeasi problema ...azi spun 2-3 lei :)) maine vad unele de 20-30 ron si zic ...astea sunt :))) HELPPPP >-)

Alyi
19.03.2012, 10:39:39
Cred ca in final ne-am hotarat la niste invitatii, desi momentan nu le-am mai vazut pe site-ul unde le vazusem..
Pana aflu daca mai sunt sau nu pe stoc va pun o poza sa imi spuneti ce parere aveti..
Lui al meu miresoi i se pusese pata pe unele cu "calendar" dar erau cam scumpicele, asa ca asta e cel mai aproape de ce vroia el...:)

Am revenit cu pozele, sper ca sunt ok, sorry pt watermark nu vazusem :)

hulub
19.03.2012, 10:50:51
Foarte bine ca vei face asa cum doresti/ doriti, e nunta voastra si nu trebuie sa facem decat cum simtiti.
Eu nu o sa pun flori in piept decat la socrii, nasi si cumnati dar marturii da..tot la asta cu lozul ne gandeam si noi, inca nu ne-am decis..
Personal, cred ca e un pic cam prea dulce si caramel si ciocolata alba..poate combinat si cu ceva mai "tare" da bine..nu stiu ce sa zic, gusta mai intai si vezi cum ti se pare , sa nu dea lumea in diabet ( desi si eu sunt fan caramel si cioco alba =P~=P~=P~)

Dar fetelor va rog, haideti sa vb despre alte lucruri in legatura cu nunta ca m-ati omorat, eu sunt la regim :(:(=P~=P~=P~=P~

si eu sunt la regim...si-s ff fericita ca m-am pus pe treaba si am slabit 5 kg in 2 sapt:P...astept finalul de luna sa vad ce-mi arata cantarul..pentru ca nutritionista mi-a spus ca ar trebui sa slabesc 8 kg pana la sfarsit de luna:....vreau sa fiu o miresica frumoasa si slabuta[-o<

Alyi
19.03.2012, 11:27:45
si eu sunt la regim...si-s ff fericita ca m-am pus pe treaba si am slabit 5 kg in 2 sapt:P...astept finalul de luna sa vad ce-mi arata cantarul..pentru ca nutritionista mi-a spus ca ar trebui sa slabesc 8 kg pana la sfarsit de luna:....vreau sa fiu o miresica frumoasa si slabuta[-o<

wow, felicitari!!!!
Tine-o tot asa..
Poate imi zici si mie pe pm ce regim ai, te rog :)
Spor la slabit si miresit :*

eva_nagy
19.03.2012, 15:12:04
Fetelor, sa inteleg ca lucrati si la capitolul "Cum sa fiu cea mai frumoasa mireasa". Eu personal, legat de regim sunt sceptica, incerc insa sa elimin sucurile si bauturile carbogazoase, sa mananc mai putina paine si daca se poate nimic dupa ora 7.00. Din aprilie ma apuc de Kangoo Jumps :D Abia astept!!!

Alyi
19.03.2012, 15:20:32
Fetelor, sa inteleg ca lucrati si la capitolul "Cum sa fiu cea mai frumoasa mireasa". Eu personal, legat de regim sunt sceptica, incerc insa sa elimin sucurile si bauturile carbogazoase, sa mananc mai putina paine si daca se poate nimic dupa ora 7.00. Din aprilie ma apuc de Kangoo Jumps :D Abia astept!!!

Eu nu tin regim neaparat pt nunta, luasem ceva kg in plus si am zis sa le dau jos acum ca tot vine vara si dupa aia daca se aduna mai multe e mai greu..
Am vrut si eu la Kangoo dar se pare ca fetele mele sunt mai lenese asa ca ne-am oprit la zumba combinat cu 2-3 zile de bazin...zic eu ca e destul de ok,mai ales ca stau toata ziua pe scaun..chiar se simte nevoia de miscare :)
Asa ca Eva, spor la topait :)

eva_nagy
19.03.2012, 15:39:16
Eu nu tin regim neaparat pt nunta, luasem ceva kg in plus si am zis sa le dau jos acum ca tot vine vara si dupa aia daca se aduna mai multe e mai greu..
Am vrut si eu la Kangoo dar se pare ca fetele mele sunt mai lenese asa ca ne-am oprit la zumba combinat cu 2-3 zile de bazin...zic eu ca e destul de ok,mai ales ca stau toata ziua pe scaun..chiar se simte nevoia de miscare :)
Asa ca Eva, spor la topait :)
Mie zumba mi se pare mai greu decat Kangoo...la mine e mai greu cu ritmul si pasii aia complicati. Ce fain ca faci baziin! Si mie imi place balaceala!!!! :D

Alyi
19.03.2012, 15:56:48
Mie zumba mi se pare mai greu decat Kangoo...la mine e mai greu cu ritmul si pasii aia complicati. Ce fain ca faci baziin! Si mie imi place balaceala!!!! :D

Pai sa stii ca mai mult balaceala fac, dar e ok , ma mai misc macar :)

Oana_Padurariu
20.03.2012, 22:47:48

ce regim tii?? imi trimiti si mie pls pe pm te rog frumos:x[-o<

alina27alina
20.03.2012, 23:29:14
e frumos si primul, dar pe mine m-a cucerit al doilea model

eva_nagy
20.03.2012, 23:34:23
e frumos si primul, dar pe mine m-a cucerit al doilea model
Modelul al doilea a fost gasit de iubi meu! Si eu as opta pentru el... E altceva! Inimioare am mai vazut dar asa ceva nu...

vioricav
21.03.2012, 12:39:56
Ce bine ca mai sunt miresici care se casatoresc in octombrie !! Crezusem ca doar eu nu m-am incadrat in sezonul clasic de nunti pe o caldura inabusitoare :D
Noi avem nunta pe 27 octombrie si citind post-urile voastre, incep sa ma panichez: adica, pana acum am gasit restaurantul, formatia si fotograful (aproximativ - inca nu suntem hotarati 100 %). In rest, nimic, doar idei :(( iar voi aveti deja rochite, invitatii, modele de tort etc. Oare sunt eu in urma sau voi inainte :-SS? ?
Idei ar fi (rochita neaparat cu bretele si princess like :), marturii si nu flori in piept (doar parintilor si nasilor), o anumita biserica dar la care nu am fost inca sa vorbim...). Problema mea e ca le fac pe toate singura (scumpul meu viitor sotior are oroare numai cand ii pomenesc de pregatiri - a spus ca vrea sa fie surprins :-\ ) asa ca imi vine cam greu sa hotarasc de una singura si mai ales sa ma mobilizez. Tare mi-e frica ca o sa ma trezesc cu 2 saptamani inainte ca am uitat sa imi cumpar pantofi sau costumul mirelui >:) - desi asa ar merita... :P
Deci, ce sfaturi imi dati? Sa ma apuc de acum de cautari sau mai am timp ?
Pregatiri frumoase va doresc !

Al doilea model este foarte frumos ! Modelul de pe margini (impletitura aceea) as vrea sa o aiba si tortul meu (am pus o poza cu un model preferat) dar nu stiu daca reusesc sa faca asa ceva cei de la mine din oras :(

hulub
21.03.2012, 13:14:57
Ce bine ca mai sunt miresici care se casatoresc in octombrie !! Crezusem ca doar eu nu m-am incadrat in sezonul clasic de nunti pe o caldura inabusitoare :D
Noi avem nunta pe 27 octombrie si citind post-urile voastre, incep sa ma panichez: adica, pana acum am gasit restaurantul, formatia si fotograful (aproximativ - inca nu suntem hotarati 100 %). In rest, nimic, doar idei :(( iar voi aveti deja rochite, invitatii, modele de tort etc. Oare sunt eu in urma sau voi inainte :-SS? ?
Idei ar fi (rochita neaparat cu bretele si princess like :), marturii si nu flori in piept (doar parintilor si nasilor), o anumita biserica dar la care nu am fost inca sa vorbim...). Problema mea e ca le fac pe toate singura (scumpul meu viitor sotior are oroare numai cand ii pomenesc de pregatiri - a spus ca vrea sa fie surprins :-\ ) asa ca imi vine cam greu sa hotarasc de una singura si mai ales sa ma mobilizez. Tare mi-e frica ca o sa ma trezesc cu 2 saptamani inainte ca am uitat sa imi cumpar pantofi sau costumul mirelui >:) - desi asa ar merita... :P

stai linistita ca nu esti singura care le are doar pe astea pe lista:))
si eu am doar restaurantul..formatia si fotograful si cameramanul..atattica...si MIreselul meu scump si drag:))
in rest nimic nimic...doar idei despre ce imi doresc..stiu cum imi doresc rochita dar prin iunie am sa pornesc dupa cautari pentru ca in cta nu am gasit nimic care sa imi placa si probabil voi lua bucurestiul la rand...iar rrstul la fel..am zis sa vorbum la biserica ..dar cika nu e graba..iar la cununia civila care va fi in aceeasi zi ne-au zis sa ne ducem cu 10 zile inainte de nunta...asa ca nu ma stresez de pe acum cu nimic...am calculatorul plin de rochite..coafuri..machiaje...torturi si invitatii..si aranjamente florale...dar e timp ca sa le fac pe toate.
Bautura ..astept Pastele sa vad ce oferte vor fi la whisky..iar restul le voi lua cu putina vreme inainte de nunta.
altceva ce sa mai fac....:))ah...mi-am facut programare pt machiaj si par...pentru ca am o nunta in mai si vreau sa fac proba pt la mine la nunta:P...asta ma intereseaza pe mine :)))
spor la treabaa miresici

Corinaluciana
21.03.2012, 20:20:40
Imi plac f mult...si noi ne-am uitat la astea sau ceva asemanator

eva_nagy
21.03.2012, 21:03:25

Al doilea model este foarte frumos ! Modelul de pe margini (impletitura aceea) as vrea sa o aiba si tortul meu (am pus o poza cu un model preferat) dar nu stiu daca reusesc sa faca asa ceva cei de la mine din oras :(
Draga mea, noi ne-am apucat de cumparaturi din nerabdare nu pentru ca nu ne-ar ajunge timpul. Ceea ce eu vad prioritar este sa ai contractele semnate cu furnizorii de foto, video, muzica si sala, ceea ce tu deja ai facut. Un alt lucru important ar fi sa iti faci pogramare la un make up artist si o persoana care sa iti faca parul, desi in octombrie nu stiu daca o sa fie asa mare ingramadeala... In rest, rochia, costumul, tortul, florile, sunt convinse catoate se fac intr-o luna, 2... Clar luna e dinainte de nunta o sa fie lina plina cu chestii organizatorice gen confirmari, aranjarea invitatilor la masa si ultimele pregatiri insa daca nu as fi asa entuziasmata si nerabdatoare de eveniment eu cred ca as putea sa pregatesc nunta in 3-4 luni... TIMP ESTE!!!! Spor la miresit!!!

Catalina2308
28.03.2012, 22:55:40
Buna seara dragele mele surori de octombrie :) marele meu eveniment ( sau al doilea :P ) va fii pe 06 octombrie...la Craiova

Am ales restaurantul, foto+video, formatiile, rochia mea, invitatiile trebuie decat sa le dau la tiparit, am cumparat cartonul pt place card-uri, ne-am gandit la momentele funny, la dansul mirilor, ne cautam de zor verighete, marturiile le cumparam atunci mai aproape ( vrem sa punem lozuri din acelea vechi , cele la care se rupe partea metalica), am facut contract cu agentia ce se va ocupa de eveniment...mai avem costumul mirelui si pantofii :)

PS - tortul va fii in nuante de violet, invitatia va avea in loc de rochia de mireasa si de costul, imaginea aceea cu Barbie si Ken, iar rochia de mireasa va avea partea de jos ca in poza de mai jos :)
astept pareri sincere :P

Alyi
29.03.2012, 09:11:18
Buna seara dragele mele surori de octombrie :) marele meu eveniment ( sau al doilea :P ) va fii pe 06 octombrie...la Craiova

Am ales restaurantul, foto+video, formatiile, rochia mea, invitatiile trebuie decat sa le dau la tiparit, am cumparat cartonul pt place card-uri, ne-am gandit la momentele funny, la dansul mirilor, ne cautam de zor verighete, marturiile le cumparam atunci mai aproape ( vrem sa punem lozuri din acelea vechi , cele la care se rupe partea metalica), am facut contract cu agentia ce se va ocupa de eveniment...mai avem costumul mirelui si pantofii :)

PS - tortul va fii in nuante de violet, invitatia va avea in loc de rochia de mireasa si de costul, imaginea aceea cu Barbie si Ken, iar rochia de mireasa va avea partea de jos ca in poza de mai jos :)

Bine ai venit!
Felicitari, sunteti in grafic :)
Invitatie e hazlie rau si bughetul e divin, de fapt toate sunt superbe :)
Spor la miresit!

Catalina2308
29.03.2012, 14:30:33
Bine ai venit!
Felicitari, sunteti in grafic :)
Invitatie e hazlie rau si bughetul e divin, de fapt toate sunt superbe :)
Spor la miresit!

multumesc Frumos Alyi :) am zis ca dupa nunta imi deschid agentie de evenimente la cat m-am documentat :)

Alyi
29.03.2012, 14:47:02
multumesc Frumos Alyi :) am zis ca dupa nunta imi deschid agentie de evenimente la cat m-am documentat :)

Nu e rau :)) daca erai din Pitesti ne asociam :))

Catalina2308
29.03.2012, 15:03:29
Nu e rau :)) daca erai din Pitesti ne asociam :))

ar fii fost ceva...spre exp pe cat sunt de multumita de agentia cu care lucrez pt nunta de la Craiova , pe atat sunt de dezamagita de agentiile de la Constanta, preturi mult mai mari...si imaginatie limitata!

Alyi
29.03.2012, 15:48:04
Fetelor voi din urmatoarele ce ati alege pt marturie?

lozul mirilor
borcanase cu miere
ciocolata personalizata

Sunt in dilema..n-as alege nimic dar miresoiul insista si astea 3 variante imi "suna" mai bine...
Ce ziceti?:-\:-\:-\

Catalina2308
29.03.2012, 21:13:03

lozul mirilor
borcanase cu miere
ciocolata personalizata

Sunt in dilema..n-as alege nimic dar miresoiul insista si astea 3 variante imi "suna" mai bine...

toate sunt super...eu spre exp mi-am dorit ciocolata personalizata, dar costurile erau prea mari...si atunci am decis sa luam lozuri ( nici astea nu sunt prea ieftine :P )

Alyi
30.03.2012, 08:58:44
toate sunt super...eu spre exp mi-am dorit ciocolata personalizata, dar costurile erau prea mari...si atunci am decis sa luam lozuri ( nici astea nu sunt prea ieftine :P )

Si puneti un 1 loz/ familie sau 1loz/pers?

Catalina2308
30.03.2012, 09:39:26
Si puneti un 1 loz/ familie sau 1loz/pers?

pun un loz din ala care se rupe pentru familie si pe unde e gaura aia leg o fundita si pun un cartonas "speram sa fiti la fel de norocosi ca si noi"

eva_nagy
30.03.2012, 09:58:25

Servus, surioara de 6 octombrie!!! Esti in grafic cu toate pregatirile...oricum, pana la nunta noastra mai sunt cam 6 luni deci avem o gramada de timp.
Buchetelul roz imi place la nebunieeee :madlaugh:imi plac atat floricelele cat si culorile. Ideea cu invitatia mi se pare tare haioasa. Legat de lozuri, poti incerca cu lozul mirilor, sunt aparute de curand dar respecta formatul lozurilor clasice, tot pe formul am citit despre asta...
Spor la miresit!

Alyi
30.03.2012, 10:00:47
pun un loz din ala care se rupe pentru familie si pe unde e gaura aia leg o fundita si pun un cartonas "speram sa fiti la fel de norocosi ca si noi"

Cred ca de lozul asta vorbesti, nu?
ma cam enerveaza ca se vede cat a costat...

eva_nagy
30.03.2012, 10:01:49

lozul mirilor
borcanase cu miere
ciocolata personalizata

Ideea cu borcanasele de miere este geniala...merge bine cu un mesaj de genul, DRAGOSTEA ESTE DULCE... In plus, nu am mai auzit de varianta asta. Ideea de lozul mirilor este una ieftina si faina, si noi ne-am gandit la asta insa am renuntat la idee, miresoiul meu vrea pana la urma ZIAR DE NUNTA. Despre ciocolata, ce sa zic, da e f fain, dar e scumput si eu personal as fi stresata sa nu se topeasca...

Alyi
30.03.2012, 10:03:42
Ideea cu borcanasele de miere este geniala...merge bine cu un mesaj de genul, DRAGOSTEA ESTE DULCE... In plus, nu am mai auzit de varianta asta. Ideea de lozul mirilor este una ieftina si faina, si noi ne-am gandit la asta insa am renuntat la idee, miresoiul meu vrea pana la urma ZIAR DE NUNTA. Despre ciocolata, ce sa zic, da e f fain, dar e scumput si eu personal as fi stresata sa nu se topeasca...

Interesanta ideea cu ziarul de nunta, cum o sa fie mai exact?

eva_nagy
30.03.2012, 10:03:48
Sa stii ca si iubitul meu a spus ca e urat ca se vede cat costa... Asta a fost unul din argumentele pentru care a zis NU LOZULUI in favoarea ziarului...

eva_nagy
30.03.2012, 10:10:13
Interesanta ideea cu ziarul de nunta, cum o sa fie mai exact?
Ideea am gasit-o tot pe miresici...cred ca la capitolul accesorii pentru nunta... O sa concepem un ziar de 4 pg A3, fata verso, impaturite vor si A4... Vor fi tot felul de rubricute care sa respecte formatul unui ziar, gen:
- SENZATIONAL..NUNTA ANULUI 2012
- Bucatarul ne recomanda
- Fragmente din jurnalul unui mire/mireasa
- Ce ne declara socrul mare/mic
- Multe poze haioase incepand cu copilaria noastra
- Articole interesante despre dragoste, casnicie
- Interviu cu nasii
- Glume despre casnicie
-....bla bla bla

Mai multe idei si poze aici http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=18290

Alyi
30.03.2012, 10:14:17
Ideea am gasit-o tot pe miresici...cred ca la capitolul accesorii pentru nunta... O sa concepem un ziar de 4 pg A3, fata verso, impaturite vor si A4... Vor fi tot felul de rubricute care sa respecte formatul unui ziar, gen:
- SENZATIONAL..NUNTA ANULUI 2012
- Bucatarul ne recomanda
- Fragmente din jurnalul unui mire/mireasa
- Ce ne declara socrul mare/mic
- Multe poze haioase incepand cu copilaria noastra
- Articole interesante despre dragoste, casnicie
- Interviu cu nasii
- Glume despre casnicie
-....bla bla bla

Mai multe idei si poze aici http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=18290

Interesant, dar cum faceti puneti cate unul pe masa?Sau 1 de familie?

eva_nagy
30.03.2012, 10:18:54
Interesant, dar cum faceti puneti cate unul pe masa?Sau 1 de familie?
Una la familie si in cazul celor care sunt single, o sa dam un ziar... Nu le punem pe masa, desi multe miresici asa au facut. Noi am vorbit cu cavalerul nostru de onoare, care este un actor amator desavarsit, sa aiba un moment artistic pe la jumatatea nuntii... Isi va lua o sapca de Gavroche si va intra in sala strigand: "Ziiiaareee, ziareeee, aveeem ziareee... Stiri de ultima ora...Senzational nunta anului 2012!!! Eva si Cosmin au spus Daaaa... Ziaaare ziare.."
:D

Alyi
30.03.2012, 10:19:43
Una la familie si in cazul celor care sunt single, o sa dam un ziar... Nu le punem pe masa, desi multe miresici asa au facut. Noi am vorbit cu cavalerul nostru de onoare, care este un actor amator desavarsit, sa aiba un moment artistic pe la jumatatea nuntii... Isi va lua o sapca de Gavroche si va intra in sala strigand: "Ziiiaareee, ziareeee, aveeem ziareee... Stiri de ultima ora...Senzational nunta anului 2012!!! Eva si Cosmin au spus Daaaa... Ziaaare ziare.."
:D

Asa da, parca are si mai mult farmec :)

eva_nagy
30.03.2012, 10:22:16
Asa da, parca are si mai mult farmec :)
Initial ne ganmdeam sa le vindem cu un 1ban sau 10 bani bucata, insa ne-am hotarat sa facem o EDITIE GRATUITA! :P

Alyi
30.03.2012, 10:48:56
Initial ne ganmdeam sa le vindem cu un 1ban sau 10 bani bucata, insa ne-am hotarat sa facem o EDITIE GRATUITA! :P

:)) ce tare...o sa ma gandesc si la asta..desi tind sa cred ca va ramane borcanasul cu miere, daca nu scria pretul pe loz optam pt loz..mai vedem oricum :)

eva_nagy
30.03.2012, 11:44:32
:)) ce tare...o sa ma gandesc si la asta..desi tind sa cred ca va ramane borcanasul cu miere, daca nu scria pretul pe loz optam pt loz..mai vedem oricum :)
Daa, e fff faina ideea..daca aveti si o sursa de miere este excelent! Cumparati borcanase speciale? Eu imi imaginez niste etichete faine personalizate... Voi la ce v-ati gandit?

Alyi
30.03.2012, 12:07:00
Daa, e fff faina ideea..daca aveti si o sursa de miere este excelent! Cumparati borcanase speciale? Eu imi imaginez niste etichete faine personalizate... Voi la ce v-ati gandit?

Inca nu m-am gandit exact, dar cam asa zic si eu cu niste etichete..nu stiu, sa vedem, momentan m-am uitat doar pe la borcanase sunt in jur de 1 leu - 2 ...miere inca nu avem da facem rost..:)
Oricum inca nu s-a votat pt marturia asta, dar are sanse mari sa ramana :))

vioricav
30.03.2012, 12:43:12
Super ideea cu ziarul, cred ca o sa iasa un moment de milioane ! Noi nu ne-am hotarat inca la marturii dar daca nu o sa ne vina nici o idee originala probabil o sa renunt la ele, ca nu are rost sa pun doar de dragul de a fi...

iolanda_elena
30.03.2012, 17:29:23

Asta nu e o problema, poti sa faci o dunga neagra cu marker peste pret, nu o sa dea nici urat si ai rezolvat si cu problema

Catalina2308
30.03.2012, 19:20:06
Servus, surioara de 6 octombrie!!! Esti in grafic cu toate pregatirile...oricum, pana la nunta noastra mai sunt cam 6 luni deci avem o gramada de timp.
Buchetelul roz imi place la nebunieeee :madlaugh:imi plac atat floricelele cat si culorile. Ideea cu invitatia mi se pare tare haioasa. Legat de lozuri, poti incerca cu lozul mirilor, sunt aparute de curand dar respecta formatul lozurilor clasice, tot pe formul am citit despre asta...
Spor la miresit!

sarumana surioara :) am intrat pe net si am gasit lozurile de cate mi-ai spus...sunt super ok si cred ca din acelea voi cumpara :P
tu cum stai cu pregatirile...eu doar ce am venit de la cumparaturi si am sesizat ca JB (0.7 L) era la 55,90, iar Jack Daniels (0,7) la 65.00. o diferenta foarte mica....dupa parerea mea... iar Ballantines este 44 de lei
Eu sunt in focuri acum cu pregatirile pentru nunta din august :P

Catalina2308
30.03.2012, 19:22:08

...mda...e cam naspa treaba asta...dar poate maschez cumva pretul...o sa merg la o agentie de loto sa vad:P

Alyi
30.03.2012, 21:13:15
...mda...e cam naspa treaba asta...dar poate maschez cumva pretul...o sa merg la o agentie de loto sa vad:P

Ma anunti si pe mine, tindeam mai mult spre loz daca cumva reuseam sa nu i se mai vada pretul, daca nu cred ca raman borcanasele cu miere :)

Corinaluciana
30.03.2012, 22:03:35
Ma anunti si pe mine, tindeam mai mult spre loz daca cumva reuseam sa nu i se mai vada pretul, daca nu cred ca raman borcanasele cu miere :)

Buna,
Si noi am vrut sa facem borcanase cu miere si chiar cu un fagure mic inauntru.
Insa pentru ca o mare parte din prietenii nostri sunt fan magneti de frigider, o sa avem magneti de frigider hand-made, cu o masinuta in care scrie JUST MARRIED, data nuntii si initialele noastre.

Catalina2308
31.03.2012, 08:07:49
Buna,
Si noi am vrut sa facem borcanase cu miere si chiar cu un fagure mic inauntru.
Insa pentru ca o mare parte din prietenii nostri sunt fan magneti de frigider, o sa avem magneti de frigider hand-made, cu o masinuta in care scrie JUST MARRIED, data nuntii si initialele noastre.

pai si care este costul/ bucata?

eva_nagy
04.04.2012, 21:15:25
Servus Mirsici!!! Astazi am terminat de conceput place cardurile. Ideea de a le face eu mi-a venit dupa ce am vazut ca modelele care imi plac mie sunt peste 2 lei, nu le vroiam chiar simple si albe... Nu mi-a luat mai mult sa o ora sa le fac. Dupa ce o sa le printez pe carton colorat o sa le indoi si apoi o sa le lipesc ca sa le transfom in plicuri...
Cum vi se par?

Alyi
05.04.2012, 11:12:32
Servus Mirsici!!! Astazi am terminat de conceput place cardurile. Ideea de a le face eu mi-a venit dupa ce am vazut ca modelele care imi plac mie sunt peste 2 lei, nu le vroiam chiar simple si albe... Nu mi-a luat mai mult sa o ora sa le fac. Dupa ce o sa le printez pe carton colorat o sa le indoi si apoi o sa le lipesc ca sa le transfom in plicuri...
Cum vi se par?

Sunt tare simpatice, felicitari pentru indemanare :)
Asteptam produsul finit :*

ankapa
09.04.2012, 13:51:42
Cum vi se par?

Dragute foc :X!Sa ne atasezi poze cand sunt gata!Apropo ...am facut si noi pozele pentru invitatii.Sper sa va placa!

vioricav
10.04.2012, 11:11:52
Dragute foc :X!Sa ne atasezi poze cand sunt gata!Apropo ...am facut si noi pozele pentru invitatii.Sper sa va placa!
sunt superbe !!! ^:)^ unde le-ati facut?

Alyi
10.04.2012, 11:18:40

Felicitari, sunt minunate, iar voi ati intrat in rol tare bine :)

eva_nagy
11.04.2012, 17:13:23

Foarte dragute!!!! Sunt indragostita de poze in stilul asta! M-ati dat gata!;-)

ankapa
18.04.2012, 12:25:06
Pai..in acest caz,va astept pe toate la nunta!>:D< Va pupic!

Oana_Padurariu
19.04.2012, 17:41:42
sunt super frumoase pozele, felicitari !!! unde le-ati facut?

eva_nagy
24.04.2012, 10:46:19
Fetelor, noi am terminat invitatiile virtuale pentru cei care sunt prea departe de noi... http://www.youtube.com/watch?v=IcjFeOVLVGM&feature=email Ulterior am mai sesizat mic greseli la editatre dar la asta o sa mai lucram ;-)

Alyi
24.04.2012, 11:00:56
Fetelor, noi am terminat invitatiile virtuale pentru cei care sunt prea departe de noi... http://www.youtube.com/watch?v=IcjFeOVLVGM&feature=email Ulterior am mai sesizat mic greseli la editatre dar la asta o sa mai lucram ;-)

Felicitari Eva, foarte frumos, banuiesc ca are si o melodie..dar sunt la serv si nu am casti :(..oricum imi place tare mult..
Sa va aduca invitatii doriti...
In rest, cum mai stati?
Noi nu prea am mai facut nimic, duminica avem o nunta la restaurantul unde vom face si noi si sunt tare curioasa sa vad cum o sa fie :)

eva_nagy
24.04.2012, 18:38:53
Felicitari Eva, foarte frumos, banuiesc ca are si o melodie..dar sunt la serv si nu am casti :(..oricum imi place tare mult..
Sa va aduca invitatii doriti...
In rest, cum mai stati?
Noi nu prea am mai facut nimic, duminica avem o nunta la restaurantul unde vom face si noi si sunt tare curioasa sa vad cum o sa fie :)

DA, Aly are melodie si ea face totata invitatia...The wedding Song Demis Roussos :D
Nici noi nu am prea facut mare lucru, am batut in cuie biserica vineri, am fost si am rezolvat-o si pe asta. In rest, investim acum in casa. E santier la noi..parchet, polistiren si alte grozovii... Nu imi place santierul dar deh, tre sa facem frumos ca doar e "nunta-n sat" :))

Am uitat sa spus, distractie faina la nunta! Sa ne arati si noua poze cu sala si cu meniurile :D

Alyi
25.04.2012, 09:37:47
DA, Aly are melodie si ea face totata invitatia...The wedding Song Demis Roussos :D
Nici noi nu am prea facut mare lucru, am batut in cuie biserica vineri, am fost si am rezolvat-o si pe asta. In rest, investim acum in casa. E santier la noi..parchet, polistiren si alte grozovii... Nu imi place santierul dar deh, tre sa facem frumos ca doar e "nunta-n sat" :))

Am uitat sa spus, distractie faina la nunta! Sa ne arati si noua poze cu sala si cu meniurile :D

Bravo, bravo !
Cat despre santier e ceva de genul "rabda baba la frumusete" asa ca spor la lucru si sa vezi cand terminati ce mandrii o sa fiti :)

Cred ca am reusit si noi sa rezolvam cu nasii, o sa o punem pe cea mai buna prietena a mamei mele..ok, e mai in varsta ( 50 de ani ) dar cel putin e un om de incredere care nu s-ar baga niciodata in familia noastra, ca fostii...
Al meu a fost putin reticient pe ca nah, sunt mai batrani si el vroia mai tineri da dupa ce i-a cunoscut mai bine si-a dat seama ca e ok..pana la urma decat tineri sa ne vedem mereu si la nevoie sa te lase balta mai bine mai in varsta da sa te poti baza pe ei..

eva_nagy
25.04.2012, 10:22:49
Bravo, bravo !
Cat despre santier e ceva de genul "rabda baba la frumusete" asa ca spor la lucru si sa vezi cand terminati ce mandrii o sa fiti :)

Cred ca am reusit si noi sa rezolvam cu nasii, o sa o punem pe cea mai buna prietena a mamei mele..ok, e mai in varsta ( 50 de ani ) dar cel putin e un om de incredere care nu s-ar baga niciodata in familia noastra, ca fostii...
Al meu a fost putin reticient pe ca nah, sunt mai batrani si el vroia mai tineri da dupa ce i-a cunoscut mai bine si-a dat seama ca e ok..pana la urma decat tineri sa ne vedem mereu si la nevoie sa te lase balta mai bine mai in varsta da sa te poti baza pe ei..
Sunt de acord cu tine, Aly....alege un om de suflet. Sa luati in calcul ideea de "parinte spiritual"...poate ca aceasta doamna care e mai in varsta va putea sa iti faca rolul mai bine decat oricine tinand cont experienta ei de viata si intelepciunea dobandita in urma acestor ani...
Te pup si spor la pregatiri! ;-)

AlexandraStefyy
26.04.2012, 18:56:26
hey fetelor .. ca ați mai facut pentru nunta ? eu mi-am cumparat sandalutele si am pregatit si *materialul* pentru ceea ce o sa fie steguletele <de multumire> si servetelele pe care le voi aseza in locul fiecarei persoane pe care le voi face in forma de floare (fara cosita-doua evantaie din servetele unite intre ele) ... va voi atasa si poze :)

danamarin
26.04.2012, 20:59:19

Sunt superrrr !! N-am mai vazut asa ceva ...mi se par geniale ! Bravo

AndreeaB18
27.04.2012, 07:17:46

Foarte frumos ca v-ati gandit si la cei de departe. Si tot ce e personalizat si facut din suflet e si mai frumos!

ankapa
27.04.2012, 09:05:46
Sunt superrrr !! N-am mai vazut asa ceva ...mi se par geniale ! Bravo

Iti multumesc mult <danamarin>!
<Eva_nagy>,foarte interesanta si abordarea ta privitoare la invitatii!Bravo,a fost ceva de munca!

La capitolul pregatiri,in afara de muzica,avem tot rezolvat....mai putin detaliile(de care ma voi ocupa eu in totalitate...decoratiuni etc etc)Zilele trecute mi-am luat si eu materialul pt servetele de masa ,niste dantele,si suportii de numere de masa(cele din poza,si lucrez la numere acum).....si,astept sa apara trandafirii de dulceata sa o pun pe mami sa faca dulceata,ca sa pot incepe si la decorarea marturiilor(borcanele cu dulceata=P~ )

Spor!

eva_nagy
27.04.2012, 19:22:32
Iti multumesc mult <danamarin>!
<Eva_nagy>,foarte interesanta si abordarea ta privitoare la invitatii!Bravo,a fost ceva de munca!

La capitolul pregatiri,in afara de muzica,avem tot rezolvat....mai putin detaliile(de care ma voi ocupa eu in totalitate...decoratiuni etc etc)Zilele trecute mi-am luat si eu materialul pt servetele de masa ,niste dantele,si suportii de numere de masa(cele din poza,si lucrez la numere acum).....si,astept sa apara trandafirii de dulceata sa o pun pe mami sa faca dulceata,ca sa pot incepe si la decorarea marturiilor(borcanele cu dulceata=P~ )

Spor!

Mersi de aprecieri fetelor! Interesanta ideea ta ankapa insa imi e greu sa imi imaginez produsul final...sunt curioasa cum arata asa ca daca esti draguta, de indata ce termini un model fa-i te rog o poza si pune-l pe miresici. Week-end fain! ;)

Acum ceva timp v-am atasat un draft al place cardurilor insa acum ne-am decis asura culorii, am scos cateva modele la imprimanta si le-am indoit..cam asa arata :)

Nikoleta30
01.05.2012, 11:59:02
buna fetelor, si eu sunt miresica de octombrie, mai precis 06.10.2012 in pitesti voi avea nunta:)

eva_nagy
01.05.2012, 12:00:26
buna fetelor, si eu sunt miresica de octombrie, mai precis 06.10.2012 in pitesti voi avea nunta:)

Yuhuuu...si eu tot 6 octombrie! Bine ai venit in gasca!

farcau_delia
13.05.2012, 14:16:02
Buna, fetelor, am si eu anul acesta nunta pe 20 octombrie si as vrea sa mai vorbesc si eu cu alte miresici care sunt in febra pregatirilor la fel ca mine...poate ne mai ajutam cu cate o idee......
Casa de piatra tuturor!

eva_nagy
14.05.2012, 22:46:01
Buna, fetelor, am si eu anul acesta nunta pe 20 octombrie si as vrea sa mai vorbesc si eu cu alte miresici care sunt in febra pregatirilor la fel ca mine...poate ne mai ajutam cu cate o idee......
Casa de piatra tuturor! Buna Delia! Bine ai venit! Cu siguanta vei gasi o multime de idei interesate pe acest forum... Inarmeaza-te doar cu multa rabdare ca sa citesti tot ce au postat miresicile!!!

Fetelor?? E cam "liniste" in octombrie!!! Ce s-a intamplat? Nu va mai pregatiti? Ce mai e nou? Eu astept cu nerabdare prima nunta de anul acesta in calitate de invitata. Sunt convinsa ca va fi diferita de restul nuntilor la care am participat pana acum deoarece voi studia cu mare atentie toate detaliile incercand sa fur idei sau sa invat din greseli...
Joi am dat comanda de invitatii... Ce ziceti, e devreme sa incep sa le impart din iunie? Voi cum veti face?

Corinaluciana
14.05.2012, 22:56:01
Fetelor?? E cam "liniste" in octombrie!!! Ce s-a intamplat? Nu va mai pregatiti? Ce mai e nou? Eu astept cu nerabdare prima nunta de anul acesta in calitate de invitata. Sunt convinsa ca va fi diferita de restul nuntilor la care am participat pana acum deoarece voi studia cu mare atentie toate detaliile incercand sa fur idei sau sa invat din greseli...
Joi am dat comanda de invitatii... Ce ziceti, e devreme sa incep sa le impart din iunie? Voi cum veti face?

Noi le vom imparti in august...cam cu o luna jumate maxim 2 inainte...

eva_nagy
14.05.2012, 23:01:02
Noi le vom imparti in august...cam cu o luna jumate maxim 2 inainte...
NU cred ca am rabdare pana in august... 8-} Ard de nerabdare sa le dau. Ma gandesc ca nu se supara nimeni sa le dai mai devreme, nu?

Corinaluciana
14.05.2012, 23:58:24
NU cred ca am rabdare pana in august... 8-} Ard de nerabdare sa le dau. Ma gandesc ca nu se supara nimeni sa le dai mai devreme, nu?

Noi nici nu le-am facut.....nici nu ne-am uitat ce model ne place. Cred ca mai avem timp....in iunie dupa concediu ne apucam de treaba.

RuxandraStancu
15.05.2012, 09:07:26

Ma gandesc ca oamenii uita data pana atunci :P :D
Mie mi-a venit rochita, am luat-o acasa momentan si o sa o duc prin septembrie la modificat. Ne-am hotarat asupra meniului, am platit avans la make up artist... mai trebuie sa gasesc pe cineva sa imi faca parul si gata :P... Gata cu lucrurile serioase... :D

Din pacate mai am multe de facut: trebuie sa imi gasesc pantofi, costum lui, rochita pt civila, decoratiuni, invitatii si verighete... Dar ma gandesc ca astea se rezolva relativ repede si conteaza ca am rezolvat lucrurile care necesitau programare. Voi cum stati cu pregatirea?

farcau_delia
15.05.2012, 09:53:24
Parerea mea e ca luna iunie e cam devreme pentru a imparti invitatiile
Noi ne gandeam sa le impartim prin august abia
Eu am foarte mari emotii, pentru ca as vrea sa iasa totul perfect si nu sunt sigura ca o sa reusim.

ankapa
15.05.2012, 11:24:00
Parerea mea e ca luna iunie e cam devreme pentru a imparti invitatiile
Noi ne gandeam sa le impartim prin august abia
Eu am foarte mari emotii, pentru ca as vrea sa iasa totul perfect si nu sunt sigura ca o sa reusim.

Inseamna ca eu sunt mai nebuna ca voi:)) Eu incep sa le impart de weekendul care vine:D Mi se pare absurd ca cineva sa uite(doar nu chemi la nunta oameni care ar putea uita ca te casatoresti?!?!?!?)Si termenul de confirmare...atunci mai aproape.Noi l-am pus pe 14 septembrie.

RuxandraStancu
15.05.2012, 11:43:57
Mai daca aveti rezolvat tot: biserica, stiti la ce ora incepe slujba, la ce ora vreti sa inceapa petrecerea la restaurant etc... de ce sa nu dati invitatiile devreme?!
Noi nu stim nici macar cum sa arate invitatiile :D iar de petrecere nici nu mai vorbesc :D

Corinaluciana
15.05.2012, 20:26:52
Mai daca aveti rezolvat tot: biserica, stiti la ce ora incepe slujba, la ce ora vreti sa inceapa petrecerea la restaurant etc... de ce sa nu dati invitatiile devreme?!
Noi nu stim nici macar cum sa arate invitatiile :D iar de petrecere nici nu mai vorbesc :D

Noi stim si la ce ora este restaurantul si biserica, dar nu ne-am gandit cum vor fi invitatile:)

eva_nagy
16.05.2012, 01:00:27
Inseamna ca eu sunt mai nebuna ca voi:)) Eu incep sa le impart de weekendul care vine:D Mi se pare absurd ca cineva sa uite(doar nu chemi la nunta oameni care ar putea uita ca te casatoresti?!?!?!?)Si termenul de confirmare...atunci mai aproape.Noi l-am pus pe 14 septembrie.
Nu nu!!! Nu esti nebuna, si eu vreau sa incep sa le impart in curand! Ma bucur ca mai e cineva ca mine. SI mie mi se pare aberant ca cineva sa uite de nunta si oricum, nimeni nu prea suna pt confirmare asa ca o sa sunam noi cu 2-3 saptamani inainte si daca au uitat le reamintim.... :D

ankapa
17.05.2012, 10:34:26
Nu nu!!! Nu esti nebuna, si eu vreau sa incep sa le impart in curand! Ma bucur ca mai e cineva ca mine. SI mie mi se pare aberant ca cineva sa uite de nunta si oricum, nimeni nu prea suna pt confirmare asa ca o sa sunam noi cu 2-3 saptamani inainte si daca au uitat le reamintim.... :D

>:d< Ai dreptate!Nici eu nu ma astept sa imi zbarnaie telefonul,asa ca,cel mai bine le dam mai mult timp de ragaz,sa stie si oamenii cum isi planifica anumite"treburi".

eva_nagy
20.05.2012, 17:47:00
Cu bucurie va spun ca si al meu drag logodnic a taiat de pe lista pantofii. A fost greu sa gasim ceva frumos... Unde mai pui si faptul ca "traieste pe picior mare" (46) ... Devenisem disperata, de 2 saptamani hoinaream prin magazine si NIMIIC! Noroc i-a suras insa astazi la PIETRA unde aveau multe modele de bun gust. Partea frumoasa este ca au si numere mari, am vazut chiar si 48, AVIZ AMATORILOR!!!
Poate ca o vi se pare nejustificat stresul meu legat de pantofi in conditiile in care nunta este doar in octombrie insa, cei de la Tata si Fiul l-au rugat sa mearga cu costumul la scurtat pana in luna iunie iar asta presupunea sa aiba si pantofii.....

RuxandraStancu
21.05.2012, 19:07:51
Cu bucurie va spun ca si al meu drag logodnic a taiat de pe lista pantofii. A fost greu sa gasim ceva frumos... Unde mai pui si faptul ca "traieste pe picior mare" (46) ... Devenisem disperata, de 2 saptamani hoinaream prin magazine si NIMIIC! Noroc i-a suras insa astazi la PIETRA unde aveau multe modele de bun gust. Partea frumoasa este ca au si numere mari, am vazut chiar si 48, AVIZ AMATORILOR!!!
Poate ca o vi se pare nejustificat stresul meu legat de pantofi in conditiile in care nunta este doar in octombrie insa, cei de la Tata si Fiul l-au rugat sa mearga cu costumul la scurtat pana in luna iunie iar asta presupunea sa aiba si pantofii.....

Cat ati dat pe pantofi? Ne poti pune o poza ? :D

ankapa
22.05.2012, 16:05:23
Buna fetelor!

Duminica am impartit primele invitatii!NIMENI nu ne-a recunoscut in poze:D,pana nu le-a atras mama atentia:)),si au urmat clipe euforice:))
Aseara am facut si prima marturie!Sunt indragostita de cum a iesit!Nu-mi vine sa o dau:))

macris
22.05.2012, 16:09:46
Buna fetelor!

Duminica am impartit primele invitatii!NIMENI nu ne-a recunoscut in poze:D,pana nu le-a atras mama atentia:)),si au urmat clipe euforice:))
Aseara am facut si prima marturie!Sunt indragostita de cum a iesit!Nu-mi vine sa o dau:))

si noi avem acelasi text :)
hi hi ale voastre sunt mai in ton cu textul, noi am vrut ceva mai vesel :)
si avem si acelasi tip de marturii :))

ankapa
22.05.2012, 16:54:52
si noi avem acelasi text :)
hi hi ale voastre sunt mai in ton cu textul, noi am vrut ceva mai vesel :)
si avem si acelasi tip de marturii :))

Ce coincidenta:)) M-ai facut curioasa,nu stiu cum arata invitatiile tale:D Bine,textul nu cred ca este identic identic,eu din doua modele,am amestecat si am facut unul.Si am mai inclocuit cateva cuvinte care nu mi-au placut:D Abia astept sa-ti vad si marturiile.Sa-mi raspunzi pe celalalt topic,daca inscriptionati ceva pe ele(nume,data etc etc)

eva_nagy
22.05.2012, 19:47:07
Buna fetelor!

Vaaai, ce faine sunt! Feeelicitari!
Anca, sa stii ca ieri am primit si noi invitatiile. Dupa ce le-am primit ne-am propus sa mai asteptam cateva saptamani dar pur si simplu nu m-am putut abtine!!!! Am mers fuguta la parintii lui, apoi la parintii mei iar azi am inceput sa impart la munca. Slava Domnului ca pana acum toti s-au aratati entuziasmati de eveniment si deja au confirmat participarea. Stiu ca e prematur sa ma bucur dupa doar 6 invitatii date dar...:D
Nu am investit foarte mult in invitatii, sunt simple tare insa toti (6 persoane :))) au dat un feedback pozitiv legat de ele...

ankapa
23.05.2012, 10:48:50
Vaaai, ce faine sunt! Feeelicitari!
Anca, sa stii ca ieri am primit si noi invitatiile. Dupa ce le-am primit ne-am propus sa mai asteptam cateva saptamani dar pur si simplu nu m-am putut abtine!!!! Am mers fuguta la parintii lui, apoi la parintii mei iar azi am inceput sa impart la munca. Slava Domnului ca pana acum toti s-au aratati entuziasmati de eveniment si deja au confirmat participarea. Stiu ca e prematur sa ma bucur dupa doar 6 invitatii date dar...:D
Nu am investit foarte mult in invitatii, sunt simple tare insa toti (6 persoane :))) au dat un feedback pozitiv legat de ele...

mersi mult de tot Eva!:)) Ai vazut cat de greu este sa te abtii,si sa nu le dai?!Nici noi nu am dat foarte multe...tot celor apropiati,cred ca in jur de 12 am dat:D Si incerc sa mai trag putin de timp,pana sa le aduc la birou:)),dar nu stiu cat ma va tine.Tu ai postat pe undeva invitatiile?Chiar daca zici ca sunt foarte simple,tot mi-ar placea sa le vad:D

macris
23.05.2012, 12:24:50
Ce coincidenta:)) M-ai facut curioasa,nu stiu cum arata invitatiile tale:D Bine,textul nu cred ca este identic identic,eu din doua modele,am amestecat si am facut unul.Si am mai inclocuit cateva cuvinte care nu mi-au placut:D Abia astept sa-ti vad si marturiile.Sa-mi raspunzi pe celalalt topic,daca inscriptionati ceva pe ele(nume,data etc etc)

gata, hai ca am vazut mesajul :)
identic nu e, ai dreptate, si eu am inlocuit una alta. imi pare rau ca nu am vazut textul tau inainte sa dau bunul de tipar ca-mi place mai mult cum suna conita decat cucoana dar asta e.. eu stau si analizez fiecare cuvant, nu stiu daca invitatii vor face asa.
ce-mi place mult la invitatiile tale e ca e aveti spatiu pentru text, noi l-am cam ingramadit ca deh, ginerica a vrut neaparat invitatiile alea :)
atasez poze cu invitatiile, fara text (e pe undeva la texte pentru invitatii).

Alyi
24.05.2012, 10:11:14
Buna fetelor!

Hai ca am revenit si eu :)
sunt bestiale invitatiile , stiam pozele de ceva vreme iar marturiile sunt dragute foc, spre asta ne orietasem si noi, dar am gasit niste marturii in ton cu sala si plicurile asa ca o sa le luam pe acelea.
O sa revin cu pozici.

ankapa
24.05.2012, 13:38:55
gata, hai ca am vazut mesajul :)
identic nu e, ai dreptate, si eu am inlocuit una alta. imi pare rau ca nu am vazut textul tau inainte sa dau bunul de tipar ca-mi place mai mult cum suna conita decat cucoana dar asta e.. eu stau si analizez fiecare cuvant, nu stiu daca invitatii vor face asa.
ce-mi place mult la invitatiile tale e ca e aveti spatiu pentru text, noi l-am cam ingramadit ca deh, ginerica a vrut neaparat invitatiile alea :)
atasez poze cu invitatiile, fara text (e pe undeva la texte pentru invitatii).

Hai maah,sunt tare dragute invitatiile,chiar haioase!:))Referitor la text,si eu am avut obiectii la cuv"cucoana"...si l-am diminutivat,ca altfel nu-mi iesea:D Invitatiile mele oricum sunt mari ...sunt A5,daca nu ma insel.Si asta la sugestia fotografului,ca noi vroiam mai mici initial.S-a dovedit ca a avut o idee buna:)

ankapa
24.05.2012, 13:40:41
Hai ca am revenit si eu :)
sunt bestiale invitatiile , stiam pozele de ceva vreme iar marturiile sunt dragute foc, spre asta ne orietasem si noi, dar am gasit niste marturii in ton cu sala si plicurile asa ca o sa le luam pe acelea.
O sa revin cu pozici.

Bine ai revenit Alyi!Mersi mult pentru aprecieri,si astept cu nerabdare sa vad pozele!!!:*

vioricav
24.05.2012, 14:40:15
Buna fetelor!

Ti-au iesit minunat marturiile !! :) Asa vreau sa le fac si eu (doar ca umplute cu dulceata de capsuni :D) si o sa le pun si niste etichete dragute cu numele noastre si data.
Poti sa imi spui te rog de unde ai cumparat borcanelele si cat te-au costat?

ankapa
24.05.2012, 15:19:35
Ti-au iesit minunat marturiile !! :) Asa vreau sa le fac si eu (doar ca umplute cu dulceata de capsuni :D) si o sa le pun si niste etichete dragute cu numele noastre si data.
Poti sa imi spui te rog de unde ai cumparat borcanelele si cat te-au costat?

Multumesc frumos!Dai cautare pe google dupa "borcane"si este primul site care iti apre.Ale mele au fost 1.5 ron bucata,dar acolo vei gasi mai multe modele.Spor la treaba!

hulub
28.05.2012, 13:18:11
mi-am luat si eu rochita si voall..sunt ff happy..am fost la targ si mi-am gasit rochita si voalul mult visate...;-)

ankapa
28.05.2012, 16:25:28
mi-am luat si eu rochita si voall..sunt ff happy..am fost la targ si mi-am gasit rochita si voalul mult visate...;-)

Pai,si nu ne arati si noua noile tale achizitii?!?!Ma bucur ca ti-ai gasit ceva la targ,eu nu mi-am gasit la niciun targ de nunti nimic:D
Apropo de pregatiri/achizitii,sambata mi-am decorat si eu paharele.Spr sa va placa!

Alyi
28.05.2012, 16:46:39
Pai,si nu ne arati si noua noile tale achizitii?!?!Ma bucur ca ti-ai gasit ceva la targ,eu nu mi-am gasit la niciun targ de nunti nimic:D
Apropo de pregatiri/achizitii,sambata mi-am decorat si eu paharele.Spr sa va placa!

:x:x:xsunt frumusele foc!Felicitari pentru indemanare :)

hulub
29.05.2012, 12:41:25
Super frumoase paharele..ff frumoase..
nici eu pana acum nu imi gasisem nimic la nici un targ dar se pare ca asta a fost cu noroc...iar poze cu rochita nu am cum sa descrac din tel din pacate..dk o sa reusesc sa le descarc(tel meu e praf si de asta) o sa le pun aici cu mare mare placere.
Am vrut si invitatiile sa le iau de la targ dar nu erau cine stie ce reduceri asa ca am hotarat ca tot de le net sa le comand pana la urma..
pupicii si o zi frumoasa

bubushelu
29.05.2012, 13:12:11

wai sunt superbe paharele!!! si eu vreau sa le fac in genu asta ;-), imi poti da detalii cum le-ai facut?^:)^

eva_nagy
30.05.2012, 11:51:42
Arata foarte frumos paharele si sunt convinsa ca nu a fost greu sa le faci! ;)

ankapa
30.05.2012, 16:42:19
Va multumesc mult fetelor!

Pentru bubushelu:Am luat pahare,simple :D .Am luat dantela la metru pe care am lipit-o pe doua randuri,ca era ingusta,am sacrificat niste bijuterii de-ale mele(:((((( ),ca sa pun cele doua camee (respectiv un inel si o pereche de cercei),pe cameea mea am prins pe dedesubt o alta nuanta de dantela,(sa arate ca o floricica),si ca sa se diferentieze de a nasei,pentru papioane am cumparat doua agrafe de par pe care bineinteles le-am sacrificat:D,pt ca imi trebuiau doar funditele,iar"nasturii" sunt chiar nasturi luati de la mercerie.,pe care al meu a trebuit sa-i pileasca pentru a ajunge la nivel,deoarece erau din aceia cu gamalie.Si cam asta a fost tot:D

eva_nagy
30.05.2012, 17:55:54

Pentru bubushelu:Am luat pahare,simple :D .Am luat dantela la metru pe care am lipit-o pe doua randuri,ca era ingusta,am sacrificat niste bijuterii de-ale mele(:((((( ),ca sa pun cele doua camee (respectiv un inel si o pereche de cercei),pe cameea mea am prins pe dedesubt o alta nuanta de dantela,(sa arate ca o floricica),si ca sa se diferentieze de a nasei,pentru papioane am cumparat doua agrafe de par pe care bineinteles le-am sacrificat:D,pt ca imi trebuiau doar funditele,iar"nasturii" sunt chiar nasturi luati de la mercerie.,pe care al meu a trebuit sa-i pileasca pentru a ajunge la nivel,deoarece erau din aceia cu gamalie.Si cam asta a fost tot:D

Multe "sacrificii" dar a iesit ceva frumos!

bubushelu
31.05.2012, 07:28:41

buna, mersi de explicatii detaliate^:)^, cu ce anume ai lipit dantela de pahar? cu ceva lipici special?

ankapa
31.05.2012, 13:12:03
buna, mersi de explicatii detaliate^:)^, cu ce anume ai lipit dantela de pahar? cu ceva lipici special?

Cu lipiciul am avut putin "de furca".Am luat de la Carrefour de la raionul de papetarie un lipici la borcanel,cu picurator(era alb mat,deci nu stiam ce culoare este continutul).Cand am ajuns acasa si l-am desigilat,arata ca aracetul..ceea ce m-a cam speriat,dar nu aveam alternativa,si am zis sa incerc asa.Bineinteles ca dupa ce am lipit dantela(mai ales cea albastra),am intrat in panica,pt ca pe interior se vedeau punctele de lipici:)) (Am pus din loc in loc pe toata suprafata cate un punct de lipici,pentru a se fixa bine.) Am zis...aia e!Si m-am apucat de lupit cameele si nasurii cu picatura,pt ca erau mai grele,si lipiciul nu le-ar fi sustinut.Numai ca,picatura o recomand doar pentru astfel de piese,mai mari sau mai grele,pt ca am observat ca ataca textura paharului.La unul din pahare,se vede foarte foarte putin langa un nasturel,cum s-a opacizat putin sticla.Apoi,surpriza!dupa ce am lasat cateva ora paharele sa se lipeasca bine,am observat ca nu se mai vede niciun lipici alb pe interior.Cred ca atunci cand se usuca,din alb devine cumva transparent.

bubushelu
01.06.2012, 07:25:10
Cu lipiciul am avut putin "de furca".Am luat de la Carrefour de la raionul de papetarie un lipici la borcanel,cu picurator(era alb mat,deci nu stiam ce culoare este continutul).Cand am ajuns acasa si l-am desigilat,arata ca aracetul..ceea ce m-a cam speriat,dar nu aveam alternativa,si am zis sa incerc asa.Bineinteles ca dupa ce am lipit dantela(mai ales cea albastra),am intrat in panica,pt ca pe interior se vedeau punctele de lipici:)) (Am pus din loc in loc pe toata suprafata cate un punct de lipici,pentru a se fixa bine.) Am zis...aia e!Si m-am apucat de lupit cameele si nasurii cu picatura,pt ca erau mai grele,si lipiciul nu le-ar fi sustinut.Numai ca,picatura o recomand doar pentru astfel de piese,mai mari sau mai grele,pt ca am observat ca ataca textura paharului.La unul din pahare,se vede foarte foarte putin langa un nasturel,cum s-a opacizat putin sticla.Apoi,surpriza!dupa ce am lasat cateva ora paharele sa se lipeasca bine,am observat ca nu se mai vede niciun lipici alb pe interior.Cred ca atunci cand se usuca,din alb devine cumva transparent.

Ankapa, o sa incerc sa fac si eu :D, si va arat poze ;-)

ankapa
05.06.2012, 16:52:10
Ankapa, o sa incerc sa fac si eu :D, si va arat poze ;-)

Spor la treaba!Sunt foarte curioasa ce model ai abordat!

eva_nagy
05.06.2012, 21:58:23
Feteeeelor, eu deja am ramas fara invitatii... Initial am facut o lista cu 180 de omuleti... Pentru asta am zis ca e ok daca facem 120 de invitatii.... Week-endul asta a fost ziua logodnicului meu asa ca am avut ocazia sa ne intalnim atat cu rudele cat si cu gasca de prieteni.... Intre timp dadusem viitorilor socrii invitatii pentru a le duce la tara... Stupoarea m-a curins cand am vazut ca in cutie mai avem doar 20 de invitatii iar pt ruele din partea mea nu am dat nici una.... In plus, pe lista au aparut omuleti noi...
Va impartasesc exprienta mea pentru ca acum suntem nevoiti sa mai facem vreo 40 de invitatii... Daca inca nu ati comandat, ganditi-va bine cati oameni aveti de chemat si faceti si o rezerva consistenta... Greseala pe care noi am facut-o a fost aceea ca nu am luat in calcul faptul ca avem multi single ci am raportat 180 de potentiali invitati la ideea ca vin perechi si teoretic am avea nevoie doar de 90 de invitatii....
Va pup, spor la pregatiri! :*

ankapa
05.06.2012, 22:07:06
Feteeeelor, eu deja am ramas fara invitatii... Initial am facut o lista cu 180 de omuleti... Pentru asta am zis ca e ok daca facem 120 de invitatii.... Week-endul asta a fost ziua logodnicului meu asa ca am avut ocazia sa ne intalnim atat cu rudele cat si cu gasca de prieteni.... Intre timp dadusem viitorilor socrii invitatii pentru a le duce la tara... Stupoarea m-a curins cand am vazut ca in cutie mai avem doar 20 de invitatii iar pt ruele din partea mea nu am dat nici una.... In plus, pe lista au aparut omuleti noi...
Va impartasesc exprienta mea pentru ca acum suntem nevoiti sa mai facem vreo 40 de invitatii... Daca inca nu ati comandat, ganditi-va bine cati oameni aveti de chemat si faceti si o rezerva consistenta... Greseala pe care noi am facut-o a fost aceea ca nu am luat in calcul faptul ca avem multi single ci am raportat 180 de potentiali invitati la ideea ca vin perechi si teoretic am avea nevoie doar de 90 de invitatii....
Va pup, spor la pregatiri! :*

si eu am patit la fel Eva:(....mai am vreo 10 invitatii,si cel putin 30 de oameni pe lista ,carora nu l-eam dat inca:D Tot timpul mai adaug si mai adaug:)) incep sa-mi fac griji cu locurile la restaurant:))
in alta ordine de idei,rochita mea e gata!!!urmeaza cateva modificari si cateva mii de km:))) pana ajunge la mine:D pupici!!!

eva_nagy
05.06.2012, 22:56:39
:madlaugh::madlaugh:Ceeee faina e rochitaaa!!!!!!!!! O sa fii o mireasaaa fffff specialaaa si te felicit pentru alegerea temei!!! Abia astept pozelee!!! Dar mai avem un pic de asteptat pana in octombrie..:))
Legat de sala, asta vbeam si eu cu iubi, ar fi culmea sa vina toti :D Dansam pe mese ca nu o sa avem loc.... Ei, penru mine cel mai fain ar fi sa vina 150 de oameni... Am fii super happy.... Astazi am primit primul refuz de cand am inceput sa dam invitatiile. Am apreciat sinceritatea omuletului....desi a fost greu sa primesc acel "NU O SA AJUNG"!

si eu am patit la fel Eva:(....mai am vreo 10 invitatii,si cel putin 30 de oameni pe lista ,carora nu l-eam dat inca:D Tot timpul mai adaug si mai adaug:)) incep sa-mi fac griji cu locurile la restaurant:))
in alta ordine de idei,rochita mea e gata!!!urmeaza cateva modificari si cateva mii de km:))) pana ajunge la mine:D pupici!!!

bubushelu
06.06.2012, 07:23:41

waiii este superba rochia, si foarte interesanta.....:>, o sa fii minunata ;;), felicitari pentru alegere. Abea astept sa te vad in EA!

eva_nagy
06.06.2012, 11:06:42
Fetelor mai am exact 4 luni pana la nunta!!! <:-PE fantastic cat de repede trece timpul. Acum sunt in faza in care abia astept sa treaca zilele si lunile insa daca ma uit inapoi, ma minunez ca deja au trecut 7 luni de la logodna....parca totul s-a intamplat ieri...
Mai am surioare active pt 6 octombrie? Voi cum stai cu pregatirile?

bubushelu
06.06.2012, 11:13:05
Fetelor mai am exact 4 luni pana la nunta!!! <:-PE fantastic cat de repede trece timpul. Acum sunt in faza in care abia astept sa treaca zilele si lunile insa daca ma uit inapoi, ma minunez ca deja au trecut 7 luni de la logodna....parca totul s-a intamplat ieri...

buna eva, ha si eu mai am exact am 4 luni pana la nunta. Da eu am inca multe de rezolvat ...biserica, vidio, invitatii, probe de machiaj si coafura, pantofi...si lista poate continua, da le i-au asa incetut si se rezolva.. tu ai deja totu pregatit?

eva_nagy
06.06.2012, 12:13:34
buna eva, ha si eu mai am exact am 4 luni pana la nunta. Da eu am inca multe de rezolvat ...biserica, vidio, invitatii, probe de machiaj si coafura, pantofi...si lista poate continua, da le i-au asa incetut si se rezolva.. tu ai deja totu pregatit?
Nu chiar totul....Mai lucrez la Ziarul pt Nunta si place carduri. Trebuie sa mai merg la proba la pantofi, sa dam comanda finala pt tort, legat de machiaj si freza trebuie sa fac si eu proba, bauturile trebuiesc cumparate, sa ma decid asura buchetului, cursuri de dans.....

Alyi
06.06.2012, 12:42:21

Eva, multa bafta iti doresc si sa va iasa totul asa cum va doriti!
Eu mai 129 de zile :)) inca nu ma stresez desi am luat ceva kg in plus si tre sa ma ocup sa le dau jos :((
Noi saptamana asta mergem sa vorbim cu nasii, asta asa oficial ca neoficial stim si noi ca ei ne vor si noi ii vrem :))
Si sincer n-am idee deloc de ce cadou sa le iau avand in vedere ca au de toate si nici nu vor sa ne puna la cheltuieli..ceva idei fetelor?
p:s : sunt tare curioasa cum sa fie ziarul de nunta :)

Alyi
06.06.2012, 12:42:56
Nu chiar totul....Mai lucrez la Ziarul pt Nunta si place carduri. Trebuie sa mai merg la proba la pantofi, sa dam comanda finala pt tort, legat de machiaj si freza trebuie sa fac si eu proba, bauturile trebuiesc cumparate, sa ma decid asura buchetului, cursuri de dans.....

Apropo de asta, ce melodie ati ales?
Noi nici macar asta nu stim (:|

ankapa
06.06.2012, 13:32:57
Buna miresici!

Mersi mult pentru aprecieri,astazi am trimis si mailul cu modificarile pe care mi le doresc la rochita,si sper ca dupa ,sa nu mai fie nevoie de modificari.
Acum,ca vad ce ati scris si voi,sunt mai putin stresata,pt ca si eu mai am o groaza de facut...muzica weeken-ul care vine,decoratiuni,costum pt al meu,torul,mai sunt...
Ca si melodie a "mirilor"noi avem mel.noastra de suflet"Chilian-Zece",insa va trebui sa o adaptam cumva,si n-am idee,mai ales ca suntem si raf la dans amandoi:D
Noi cand am fost sa ne "cerem nasii"(2 perechi)...care intre timp s-au redus la una,le-am luat:primilor,care erau si mai de varsta noastra le-am luat un tort pe care am scris"daca voi nu ne vreti,noi va vrem":))),si celorlalti le-am luat un curcan,pt ca au si casa sa tara,si a fost tare funny,cum ne-am carat cu el vreo 100 de km de unde l-am luat ,si pana la destinatie:D Acum avem o problema cu cadoul efectiv acre se da nasilor la nunta,al meu ii ia lu'nasu ceva pt masina (au ei patima lor)iar eu pt nasa sunt in pana de idei.
cam atat despre mine,va pupic!

eva_nagy
06.06.2012, 13:33:18
Apropo de asta, ce melodie ati ales?
Noi nici macar asta nu stim (:|
Bunaaa dragalasa!!! A trecut ceva timp de cand nu te-am mai vazut pe aici. Sau poate am fost eu prea ocupata....
Legat de melodie, vom merge pe Dean Martin - That's amore.... Mergem pe varianta asta pentru ca este o piesa jucausa care ne permite sa avem un pic mai mult "joc scenic" si mai putin dans. Asta pentru ca nici unul din noi nu e un bun dansator... http://www.youtube.com/watch?v=1AieUk2AH4w
Initial am vrut The Wedding Song http://www.youtube.com/watch?v=OSRlUPeLack .... versurile sunt super si ne caracterizeaza dar piesa e cam lenta si serioasa.

eva_nagy
06.06.2012, 13:49:46
Eva, multa bafta iti doresc si sa va iasa totul asa cum va doriti!
Eu mai 129 de zile :)) inca nu ma stresez desi am luat ceva kg in plus si tre sa ma ocup sa le dau jos :((
Noi saptamana asta mergem sa vorbim cu nasii, asta asa oficial ca neoficial stim si noi ca ei ne vor si noi ii vrem :))
Si sincer n-am idee deloc de ce cadou sa le iau avand in vedere ca au de toate si nici nu vor sa ne puna la cheltuieli..ceva idei fetelor?
p:s : sunt tare curioasa cum sa fie ziarul de nunta :)
Aly, dar acum vrei sa dai cadoul de nunta? Noi il vom da dupa nunta sau cu cateva zile inainte.... Cand am fost sa-i "cerem" pe nasi, am mers cu o Craciunita mare in ghiveci, cu o cutie mai speciala de ciocolata si cu o sticla de vin... Asta a fost tot....
Noi nasilor le vom face un portret cu ei si filmuletul de realizare al portretului... Ceva de genul acesta http://www.youtube.com/watch?v=g2reNOr3Fy0 Portretul si filmul vor fi facute de un tanar de la casa de copii cu care eu lucrez... Are un talent fantastic baiatul asta... Va mai atasez inca o lucrare de-a lui.. http://www.youtube.com/watch?v=jxymcqACU88

RuxandraStancu
06.06.2012, 16:12:15
Aly, dar acum vrei sa dai cadoul de nunta? Noi il vom da dupa nunta sau cu cateva zile inainte.... Cand am fost sa-i "cerem" pe nasi, am mers cu o Craciunita mare in ghiveci, cu o cutie mai speciala de ciocolata si cu o sticla de vin... Asta a fost tot....
Noi nasilor le vom face un portret cu ei si filmuletul de realizare al portretului... Ceva de genul acesta http://www.youtube.com/watch?v=g2reNOr3Fy0 Portretul si filmul vor fi facute de un tanar de la casa de copii cu care eu lucrez... Are un talent fantastic baiatul asta... Va mai atasez inca o lucrare de-a lui.. http://www.youtube.com/watch?v=jxymcqACU88

vai cat de bine deseneaza! cat costa sa faca un portret?

eva_nagy
06.06.2012, 16:34:39
vai cat de bine deseneaza! cat costa sa faca un portret?

A4 costa 60 lei un personaj si 90 lei doua personaje....

Alyi
06.06.2012, 16:46:25

Pai noi de abia acum "ii cerem" :)) desi neoficial se stie ca ei or sa fie :)
Ma gandisem la clasica icoana dar au deja, desi daca ma gandesc ca au si o casuta de vacanta poate ar merge si aia ....inca nu ne-am hotarat...

Si la tortul in varianata cum a zis Ankapa ne mai gandiseram dar parca as vrea sa le iau totusi si un cadou micut nu ceva opulet dar ceva sa le ramana amintire...

Alyi
06.06.2012, 16:48:38
Bunaaa dragalasa!!! A trecut ceva timp de cand nu te-am mai vazut pe aici. Sau poate am fost eu prea ocupata....
Legat de melodie, vom merge pe Dean Martin - That's amore.... Mergem pe varianta asta pentru ca este o piesa jucausa care ne permite sa avem un pic mai mult "joc scenic" si mai putin dans. Asta pentru ca nici unul din noi nu e un bun dansator... http://www.youtube.com/watch?v=1AieUk2AH4w
Initial am vrut The Wedding Song http://www.youtube.com/watch?v=OSRlUPeLack .... versurile sunt super si ne caracterizeaza dar piesa e cam lenta si serioasa.

Si noi suntem tot praf :))) dar al meu insista cu valsul...pai atunci, vals sa fie :)))) la mine macar nu se vad picioarele ;));));))

Alyi
06.06.2012, 16:52:08

Foarte talentat baiatul =D>=D>=D>
Si mi se pare interesanta tare ideea, cat ii ia sa faca un portret , cu doua personaje?

Nikoleta30
06.06.2012, 17:36:22

Si eu sunt o miresicica de 06.10 2012 , daca nu-mi spuneai tu nu-mi dadeam seama ca mai sunt fix 4 luni pana la nunta :* Eu stau binisor cu pregatirile , am rezolvat cu biserica, foto+video pt nunta, rochita si costumul mirelui , acum umblu inebunita dupa pantofi , nu prea gasesc pantofi pt piciorul meu (port 36)...In rest e bine , bafta si tie si celorlalte la pregatiri.:*

RuxandraStancu
06.06.2012, 17:37:17
A4 costa 60 lei un personaj si 90 lei doua personaje....

Mersi frumos Eva :* E foarte talentat!

eva_nagy
06.06.2012, 17:40:11
Si eu sunt o miresicica de 06.10 2012 , daca nu-mi spuneai tu nu-mi dadeam seama ca mai sunt fix 4 luni pana la nunta :* Eu stau binisor cu pregatirile , am rezolvat cu biserica, foto+video pt nunta, rochita si costumul mirelui , acum umblu inebunita dupa pantofi , nu prea gasesc pantofi pt piciorul meu (port 36)...In rest e bine , bafta si tie si celorlalte la pregatiri.:*
Porti 35 si te plagi? :)) Eu port 35 insa pantofii de mireasa vor fi 34.5 ;;) Saptamana viitoare sunt gata... Abia astept sa va arat poze .
Eu inca sunt in dilema si cu buchetul. Caut un buchet cu portocaliu p[entru ca vreau o culoare specifica toamnei. Am ceva idei dar nici un buchet nu m-a dat pe spate pana acum... Aveti idei??

Nikoleta30
06.06.2012, 17:46:50
si mie mi-ar placea sa-mi fac buchetul din flori de toamna , imi plac foarte mult crizantemele:*

eva_nagy
06.06.2012, 17:49:49
Mie imi plac mult minirosele dar buchetul asta parca e prea sec....

RuxandraStancu
06.06.2012, 18:08:12
Eva poti cauta pe google "orange bouquets" sau "orange bouquets for weddings" sunt foarte multe buchete dragute de unde te poti inspira :)

Am vrut sa pun cateva poze dar foarte multe au watermark si nu am la munca nici un program de editare foto :(
Ca sa nu fie asa sec, poti incerca sa pui mai multe tipuri de flori cu mai multe nuante de portocaliu, galben, rosu.

eva_nagy
06.06.2012, 18:09:33
Eva poti cauta pe google "orange bouquets" sau "orange bouquets for weddings" sunt foarte multe buchete dragute de unde te poti inspira :)

Am vrut sa pun cateva poze dar foarte multe au watermark si nu am la munca nici un program de editare foto :(
Ca sa nu fie asa sec, poti incerca sa pui mai multe tipuri de flori cu mai multe nuante de portocaliu, galben, rosu.

La asta m-am gansit si eu.. sa folosesc nunate. Uite chiar acum voi cauta. Mersi de pont :D

ankapa
06.06.2012, 20:17:31
Fetelor,eu nu-mi pot da cu parerea despre flori,multe din ele nici nu stiu cum se numesc...eu am un fix..lavanda se numeste8-}

pentru inspiratie,poti incerca pe facebook Maison Dadoo.Fac chestii tare dulci!

bubushelu
07.06.2012, 07:37:22
fetelor am vre-o sansa sa am bujori la nunta in octombrie? toata lumea ma descurajeaza....dar sunt preferatii mei:D, stie cineva daca se aduc? si cam cat ar fi pretu? mutlu>:D<

eva_nagy
07.06.2012, 09:02:26
fetelor am vre-o sansa sa am bujori la nunta in octombrie? toata lumea ma descurajeaza....dar sunt preferatii mei:D, stie cineva daca se aduc? si cam cat ar fi pretu? mutlu>:D<
Habar nu am... Dar cred ca cel mai bine este sa mergi la florarii si sa te interesezi... Poate ca o fi posibil dar asta depinde si de florarie...

Corinaluciana
07.06.2012, 09:17:11
Buna fetelor,
M-am bucurat sa vad ca deja e activitate si pe aici:)
Mi-am propus ca la intoarcerea din concediu(ne-am intors luni) sa ne apucam si noi de treaba si am zis ca voi deveni mai activa pe aici.
Noi avem restaurantul, foto+video, formatia si eu rochita.
Sincera sa fiu nici nu stiu exact cate mai avem de facut:( si cu toate astea suntem foarte ocupati la munca:(
Dar sunt sigura ca discutiile de aici ma vor ajuta sa dau de capat:)

eva_nagy
07.06.2012, 09:30:53
Buna fetelor,
M-am bucurat sa vad ca deja e activitate si pe aici:)
Mi-am propus ca la intoarcerea din concediu(ne-am intors luni) sa ne apucam si noi de treaba si am zis ca voi deveni mai activa pe aici.
Noi avem restaurantul, foto+video, formatia si eu rochita.
Sincera sa fiu nici nu stiu exact cate mai avem de facut:( si cu toate astea suntem foarte ocupati la munca:(
Dar sunt sigura ca discutiile de aici ma vor ajuta sa dau de capat:)
Heyyy, fara fete suparate! Chiar daca mai aveti chestii de facut, ia in calcul ca mai aveti si 4 luni la dispozitie! Ceeea ce e foaarteeee foarte bine. Crede-ma ca daca ai banutii pusi de-o parte in maxim o luna esti gata cu toate pregatirile!!! Te pup. Spot la miresit!

danutza61
08.06.2012, 00:27:34
Buna,

Am nevoie de ajutorul vostru. Am gasit o rochie de mireasa care imi place foarte mult dar nu stiu ce brand este pentru a gasi mai multe informatii despre ea. Eu m-am inscris de curad pe acest site si nu prea stiu cum sa postez mesaje, unde sa caut anumite informatii si pe cine sa intreb lucruri de genul asta. Ma poti ajuta? Aceasta este link-ul cu poza http://www.miresici.ro/articole/idei...easa-primavara

526052Merci

corinaandreea
08.06.2012, 11:18:37
Buna,

Am nevoie de ajutorul vostru. Am gasit o rochie de mireasa care imi place foarte mult dar nu stiu ce brand este pentru a gasi mai multe informatii despre ea. Eu m-am inscris de curad pe acest site si nu prea stiu cum sa postez mesaje, unde sa caut anumite informatii si pe cine sa intreb lucruri de genul asta. Ma poti ajuta? Aceasta este link-ul cu poza http://www.miresici.ro/articole/idei...easa-primavara

526052Merci

Ti-am scris si la topicul Discutii despre rochia de mireasa dar probabil nu ai observat postarea. Vad ca ai adresat din nou intrebarea dupa ce ti-am raspuns.Este Claire Pettibone.

eva_nagy
08.06.2012, 18:02:37
Hai sa va povestesc ceva ciudat! Acu' cateva zile mai aveam 4 luni si o zi dar acum mai am 3 luni si 28 de zile. Chiar daca in realitate este o diferenta de 3 zile, in mintea mea se intampla ceva bizar.... Faptul ca e 3 inainte si nu 4 schimba mult lucrurile...EFECTUUUL PSIHOLOGIC ma face sa fiu mult mai nerabdatoare si ma face sa ma vad mai apropae de eveniment decat acum cateva zile !!!8-}

Alyi
12.06.2012, 10:55:44
Hai sa va povestesc ceva ciudat! Acu' cateva zile mai aveam 4 luni si o zi dar acum mai am 3 luni si 28 de zile. Chiar daca in realitate este o diferenta de 3 zile, in mintea mea se intampla ceva bizar.... Faptul ca e 3 inainte si nu 4 schimba mult lucrurile...EFECTUUUL PSIHOLOGIC ma face sa fiu mult mai nerabdatoare si ma face sa ma vad mai apropae de eveniment decat acum cateva zile !!!8-}

:)) eu calculez dupa zile iar acum mai am 123 :))) imi pare mult :))) cand o sa fie sub 100 cred ca o sa ma agit si eu :)))

ankapa
12.06.2012, 12:28:40
Eu sunt panicata si stresata inca din noiembrie:-$
:)):)):))

Alyi
12.06.2012, 13:38:51
Eu sunt panicata si stresata inca din noiembrie:-$
:)):)):))

Aoleuuu, nici asa :O:O

Alyi
13.06.2012, 10:05:24
pfff, fetelor totusi azi constat ca mai am doar 4 luni....:O:O:-SS:-SS:-SS
Ar trebui sa ne cam grabim si cu restul ca parca am ramas in urma..verighete nu, rochie de civila nu , pantofi nu....:-SS:-SS

ankapa
13.06.2012, 10:33:54
pfff, fetelor totusi azi constat ca mai am doar 4 luni....:O:O:-SS:-SS:-SS
Ar trebui sa ne cam grabim si cu restul ca parca am ramas in urma..verighete nu, rochie de civila nu , pantofi nu....:-SS:-SS

Aseara a fost prima noapte in care abia am reusit sa adorm...m-au luat toate gandurile sumbre din lume...sunt foarte sresata deoarece eu singura voi organiza toata nunta,impreuna cu "aprobarile"de la viitorul meu sot.Eu sunt o fire eprfectionista,si asta ma "ucide"....simt ca in ultima vreme am stagnat cu multe,si mai am o gramada si eu.Uneori seara cand ajung obosita de la munca,nu imi mai gasesc resursele de a face ceva constructiv pentru nunta....trebuie sa fac un hard reset:))

flower83f
13.06.2012, 10:34:28
Niciodata nu o sa fie timp destul, asa ca mai bine facute treburiel din timop decat pe ultima suta de metrii( te mai razgandesti, mai intervine ceva, etc).

Alyi
13.06.2012, 11:15:42
Aseara a fost prima noapte in care abia am reusit sa adorm...m-au luat toate gandurile sumbre din lume...sunt foarte sresata deoarece eu singura voi organiza toata nunta,impreuna cu "aprobarile"de la viitorul meu sot.Eu sunt o fire eprfectionista,si asta ma "ucide"....simt ca in ultima vreme am stagnat cu multe,si mai am o gramada si eu.Uneori seara cand ajung obosita de la munca,nu imi mai gasesc resursele de a face ceva constructiv pentru nunta....trebuie sa fac un hard reset:))

Same here, chiar ma intrebam ce tot am de nu ma mai ia somnu noaptea, cred era cumva o grija inconstienta acu devine tot mai constienta....
Sper diseara sa ne ducem sa vedem de verighete..

RuxandraStancu
13.06.2012, 17:25:45
Am gasit pe net niste buchete handmade foarte frumoase! Nu am luat in calcul posibilitatea de a nu avea un buchet din flori naturale pana acum :D dar mi se par foarte foarte dragute. Voi ce ziceti? Cum vi se par?

eva_nagy
13.06.2012, 17:32:17
Same here, chiar ma intrebam ce tot am de nu ma mai ia somnu noaptea, cred era cumva o grija inconstienta acu devine tot mai constienta....
Sper diseara sa ne ducem sa vedem de verighete..

Dragelor, relaxati-va..in 4 luni e timp sa organizam si 10 nunti :)) Cred ca am mai spus asta, daca dispuneti de banutii necesari, in maxim 2 luni totul e gata! Spor la miresit!

eva_nagy
13.06.2012, 18:07:08
Am gasit pe net niste buchete handmade foarte frumoase! Nu am luat in calcul posibilitatea de a nu avea un buchet din flori naturale pana acum :D dar mi se par foarte foarte dragute. Voi ce ziceti? Cum vi se par? Hmmm, sunt interesante si frumusele dar eu prefer florile clasice...

mihaela310
13.06.2012, 19:25:18
Caut un buchet cu portocaliu p[entru ca vreau o culoare specifica toamnei. Am ceva idei dar nici un buchet nu m-a dat pe spate pana acum... Aveti idei??[/QUOTE]

buna fetelor
si eu tot pe 6 oct am nunta si aranjamentele vor fi tomnatice
eu am gasit destul de multe buchete frumoase pur si simplu cautand autumn bouquet
imi doresc ceva cu spice de grau si vad ca sunt variante ..ramane doar sa aveti o florareasa buna

in rest,,, cu pregatirile sunt mult in urma ..nu tu rochie, nu tu costum, nici decoratiuni si mai ales bautura
sper sa prind un weekend si sa rezolv ce necesita prezenta mea. in rest (invitatii. place carduri. marturii. ) comand de pe net

va pup
spor la pregatiri

eva_nagy
13.06.2012, 21:05:05
Acestea sunt buchetele calificate in finala! Care va place mai mult? Al doilea este mai special dar cred ca e mai complicat de facut. Eu nu identific decat cale si niste trandafiri...

bubushelu
14.06.2012, 07:27:17
Am gasit pe net niste buchete handmade foarte frumoase! Nu am luat in calcul posibilitatea de a nu avea un buchet din flori naturale pana acum :D dar mi se par foarte foarte dragute. Voi ce ziceti? Cum vi se par?

Da si eu tot ma uit demult la aceste buchete, ma bate gandu...is foarte frumoase si originale, dar parca tot as vrea din flori naturale, credca un buchet de genul acesta ar merge bine la o sedinta foto:)>-

Alyi
14.06.2012, 09:42:14
Acestea sunt buchetele calificate in finala! Care va place mai mult? Al doilea este mai special dar cred ca e mai complicat de facut. Eu nu identific decat cale si niste trandafiri...

Eva, esti exact pe gustul meu.
Imi plac amandoua, poate cu 1% mai mult al doilea :)
Le-am salvat si eu in calc :">

Alyi
14.06.2012, 09:42:44
Hmmm, sunt interesante si frumusele dar eu prefer florile clasice...

subscriu

eva_nagy
14.06.2012, 10:00:22
Eva, esti exact pe gustul meu.
Imi plac amandoua, poate cu 1% mai mult al doilea :)
Le-am salvat si eu in calc :">
Ma bucur sa aud asta Aly...si sa stii ca de asta suntem aici. Pentru a "fura" una de la alta idei. Astazi am trimis mail la cateva florarii pentru a primi un pret pentru aceste 2 buchete!

Alyi
14.06.2012, 10:31:29
Si la noi e la fel...sufragerie plus hol . Facem reconditionare totala! Am rascait totul, punem un nou strat de glet ca sa indreptam... Va dati seama cat praf e???? Dar...imagineaza-ti cat de frumos va fi dupa!!!! Eu ma resemnez cu ideea ca fiecare lucru frumos, fiecare finalitate trebuie sa aiba un pret de platit.
Spor la renovari si la miresit! :*

ooo, deci ma intelegi perfect atunci :)))
pasii astia urmeaza sa ii facem si noi, apoi sa cumparam mobila..ohh, o gramada dar cum ai zis si tu , pentru o noua sufragerie se merita :)
Sa ma anunti si pe mine te rog daca afli un pret la buchetele acelea, sunt curioasa cat duc...
Si trebuie sa ma mai gadesc si la cel pt civila...(:|(:|(:|

RuxandraStancu
14.06.2012, 10:39:50
Eva mie imi place mai mult al doilea buchet :) mi se pare mai... viu :D

Nuddle
14.06.2012, 16:34:45
Buna fetelor,

La mine pregatirile au inceput cu o lista foaaaarte lunga, cred ca o sa consum o agenda cu nunta :)
Am comandat invitatiile si plicurile de bani, iar invitatiile am inceput deja sa le impartim. Cele mai importante aspecte au fost stabilite inca de la inceputul anului (avans restaurant, avans muzica, biserica, fotograf, cameraman), am stabilit decoratiunile (mai trebuie sa le si platesc de-acum), si sambata ma duc sa imi aleg rochita (eu o inchiriez). Dupa care urmeaza si costumul lui, pantofii, si toate cele...
Inca nu m-am hotarat la cocarde si marturii, am ceva idei, dar as vrea sa ma plimb prin doraly inainte sa m,a hotarasc....
Mi se pare ca mai este putin timp si multe de facut, prin urmare ma cam sperii :O

Bafta la pregatit!

ankapa
14.06.2012, 16:43:17
Ruxandra,si mie imi plac foarte mult buchetele astea neconventionale,dar imi place sa le privesc mai mult,chiar nu stiu daca mi-as lua unul asa pentru nunta :D Dar repet,unele dintre ele sunt superbe!Mi-am salvat si eu in calculator cateva modele interesante,cand le gasesc,le voi posta.
Eva,clar buchetul 2 este si alegerea mea!
Alyi,ai fost la verighete:-??!

Alyi
14.06.2012, 17:28:30
Ruxandra,si mie imi plac foarte mult buchetele astea neconventionale,dar imi place sa le privesc mai mult,chiar nu stiu daca mi-as lua unul asa pentru nunta :D Dar repet,unele dintre ele sunt superbe!Mi-am salvat si eu in calculator cateva modele interesante,cand le gasesc,le voi posta.
Eva,clar buchetul 2 este si alegerea mea!
Alyi,ai fost la verighete:-??!

Offf, n-am mai ajuns pentru ca in ultima vreme am plecat cam tarziu de la birou si acolo inchid pe la 6 :((
Speram sa ajung asta seara dar e deja 5:30 si n-am plecat si oricum mister tre sa duca din mobila veche la tara..deci nici azi,oricum nu vroia sa le luam acum, dar macar sa vedem daca au ce vrem..
In principiu le vrem simple din aur galben, dar nu modelul clasic..

pe langa asta, zilnic ma uit la rochite pt civila si nici macar nu am decis daca sa o iau scurta sau lunga..avand in vedere ca nu pot sa iau tocuri prea mari..pareri fetelor?
Ca m-am sucit si rasucit de 1000 de ori...nu vreau ceva super elegant, un pic mai mult decat casual ...:-\:-\:-\

eva_nagy
14.06.2012, 17:37:51
Offf, n-am mai ajuns pentru ca in ultima vreme am plecat cam tarziu de la birou si acolo inchid pe la 6 :((
Speram sa ajung asta seara dar e deja 5:30 si n-am plecat si oricum mister tre sa duca din mobila veche la tara..deci nici azi,oricum nu vroia sa le luam acum, dar macar sa vedem daca au ce vrem..
In principiu le vrem simple din aur galben, dar nu modelul clasic..

pe langa asta, zilnic ma uit la rochite pt civila si nici macar nu am decis daca sa o iau scurta sau lunga..avand in vedere ca nu pot sa iau tocuri prea mari..pareri fetelor?
Ca m-am sucit si rasucit de 1000 de ori...nu vreau ceva super elegant, un pic mai mult decat casual ...:-\:-\:-\

Legat de rochite, eu creed ca trebuie sa iei cateva magazine la rand. Degeaba iti arat eu ce imi place pentru ca sunt convinsa ca nu o sa faci la croitor. Sunt insa convinsa ca sunt multe modele dragute care te asteapta in vitrine. Sau, ar mai fi varanta rochitelor cumparate online... Dar aici eu nu ma bag... Spor la cautat... Cand ai cununia?

Alyi
14.06.2012, 17:40:57
Legat de rochite, eu creed ca trebuie sa iei cateva magazine la rand. Degeaba iti arat eu ce imi place pentru ca sunt convinsa ca nu o sa faci la croitor. Sunt insa convinsa ca sunt multe modele dragute care te asteapta in vitrine. Sau, ar mai fi varanta rochitelor cumparate online... Dar aici eu nu ma bag... Spor la cautat... Cand ai cununia?

tot pe 13 si e la slatinaaaaaaaaa aoleu cata agitatie si oboseala o sa fie #-o#-o#-omai e si de dim ca sa avem timp la 9:45...
Eva ai dreptate cu rochita,trebuie sa ma duc sa probez mai intai...dar nu stiu pentru ce sa mizez..lung sau scurt..:-\

eva_nagy
14.06.2012, 17:43:11
tot pe 13 si e la slatinaaaaaaaaa aoleu cata agitatie si oboseala o sa fie #-o#-o#-omai e si de dim ca sa avem timp la 9:45...
Eva ai dreptate cu rochita,trebuie sa ma duc sa probez mai intai...dar nu stiu pentru ce sa mizez..lung sau scurt..:-\
Personal, as merge pe rochite scuurte, sau ma rog, un pic peste genuchi...
Aly, tu ai cont FB? Esti in grupul de pe Facebook al miresicilor de 2012?

Alyi
14.06.2012, 17:45:10
Personal, as merge pe rochite scuurte, sau ma rog, un pic peste genuchi...
Aly, tu ai cont FB? Esti in grupul de pe Facebook al miresicilor de 2012?

am cont fb dar nu sunt in grup :(

eva_nagy
15.06.2012, 00:58:36
ooo, deci ma intelegi perfect atunci :)))
pasii astia urmeaza sa ii facem si noi, apoi sa cumparam mobila..ohh, o gramada dar cum ai zis si tu , pentru o noua sufragerie se merita :)
Sa ma anunti si pe mine te rog daca afli un pret la buchetele acelea, sunt curioasa cat duc...
Si trebuie sa ma mai gadesc si la cel pt civila...(:|(:|(:|
Aly, am primit prima oferta de pret pt cele doua buchete. Sper ca maine sa mai primesc si alte oferte...
Se pare ca pretul la cel cu cale si trandafiri este de 250 lei iar la cel cu cale trandafiri si diverse este de 270 lei.

Alyi
15.06.2012, 09:36:44
Aly, am primit prima oferta de pret pt cele doua buchete. Sper ca maine sa mai primesc si alte oferte...
Se pare ca pretul la cel cu cale si trandafiri este de 250 lei iar la cel cu cale trandafiri si diverse este de 270 lei.

E ok, zic eu, mersic frumos de info :*

ankapa
15.06.2012, 11:02:27
Si mie mi se par rezonabile preturile pentru buchete!Alyi,cum te gasim pe FB?Ai reusit sa intri in grup?!In legatura cu modelul rochiei pentru cununia civila,nu pot decat sa-mi dau cu parerea pt ca eu voi purta rochia de mireasa de la inceput pana la sfarsit(totul va avea o continuitate care din punct de vedere al timpului nu-mi va permite sa ma schimb:D)Mie,pentru o cununie civila,imi plac rochiile pana deasupra genunchiului.O rochie lunga ma duce ba cu gandul la eveniment de seara(daca e un material specific,lucios,satinat),sau la o rochie de plaja(daca meterialul este deshis,vaporos etc etc):D

Alyi
15.06.2012, 14:37:18
Si mie mi se par rezonabile preturile pentru buchete!Alyi,cum te gasim pe FB?Ai reusit sa intri in grup?!In legatura cu modelul rochiei pentru cununia civila,nu pot decat sa-mi dau cu parerea pt ca eu voi purta rochia de mireasa de la inceput pana la sfarsit(totul va avea o continuitate care din punct de vedere al timpului nu-mi va permite sa ma schimb:D)Mie,pentru o cununie civila,imi plac rochiile pana deasupra genunchiului.O rochie lunga ma duce ba cu gandul la eveniment de seara(daca e un material specific,lucios,satinat),sau la o rochie de plaja(daca meterialul este deshis,vaporos etc etc):D

hai ca ne-am gasit si pe fb :))
mercic pentru pareri, ce-i drept si eu inclin mai mult spre rochita mai scurta, acum o sa iau pozele de pe fb de pe grup la puricat sa vad ce mai gasesc pe acolo :))))

eva_nagy
15.06.2012, 16:51:25

Subscriu, Anca!!!

ankapa
15.06.2012, 21:17:24
In sfarsiiittt,asteptarea a luat sfarsit!Revin cu poze pe "model":))))

eva_nagy
15.06.2012, 21:46:42
In sfarsiiittt,asteptarea a luat sfarsit!Revin cu poze pe "model":))))
Asteptam "criticul" sa faca pozeeeee!!!! Uuuuu, abia astept!:>