PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de OCTOMBRIE 2012

Pagini : 1 2 [3]

eva_nagy
16.06.2012, 13:49:40
In sfarsiiittt,asteptarea a luat sfarsit!Revin cu poze pe "model":))))
Anca, este o rochita tare tare speciala.Am vazut pe facebook cum iti vine!!!!! Cu siguranta o sa fii admirata de toti. Mie imi este clar ca o sa iesiti din tipare cu idea vostra de nunta vintage.... Uuuu, abia astept octomrie sa putem si noi sa postam poze in cele mai fericite momente din viata. Toateee o sa fiti de vis! Sunt convinsa!!! Pup! Spor la pregatii!

ankapa
18.06.2012, 10:05:40
Anca, este o rochita tare tare speciala.Am vazut pe facebook cum iti vine!!!!! Cu siguranta o sa fii admirata de toti. Mie imi este clar ca o sa iesiti din tipare cu idea vostra de nunta vintage.... Uuuu, abia astept octomrie sa putem si noi sa postam poze in cele mai fericite momente din viata. Toateee o sa fiti de vis! Sunt convinsa!!! Pup! Spor la pregatii!

Multumesc mult mult pentru cuvintele frumoase!Si eu abia astept sa vina luna Octombrie,desi mai sunt multe de rezolvat pana atunci,cred ca la fel si in cazul vostru!Pupici si spor la pregatiri!

eva_nagy
19.06.2012, 10:31:47
Suuunt gata pantofiii! Azi la prima ora am fost dupa ei... Sunt asa entuziasmata! Nu sunt fooarte speciali, am vrut neaparat ceva simplu. Insa ceea ce ma bucura este ca sunt extremi de comozi. Cand am ajuns la birou, profitand de faptul ca-s singura, am facut multe ture, pasi de dans si ma simt excelent in ei. Au 11 cm cu tot cu platforma, ceea ce pt mine e foarteee muult, tinand cont ca numai in balerini stau :D O sa postez si poze insa acum nu am aparatul la mine! Va puuup!!!

Flamingo
19.06.2012, 10:37:48
Suuunt gata pantofiii! Azi la prima ora am fost dupa ei... Sunt asa entuziasmata! Nu sunt fooarte speciali, am vrut neaparat ceva simplu. Insa ceea ce ma bucura este ca sunt extremi de comozi. Cand am ajuns la birou, profitand de faptul ca-s singura, am facut multe ture, pasi de dans si ma simt excelent in ei. Au 11 cm cu tot cu platforma, ceea ce pt mine e foarteee muult, tinand cont ca numai in balerini stau :D O sa postez si poze insa acum nu am aparatul la mine! Va puuup!!!

Yeeeei!Ce ma bucur ca au iesit cum iti doreai, ti-am zis ca iti faci griji degeaba.Cuuum te-ai dus sa iti iei pantofii fara aparat la tine fetita? :))Asteptam cu nerabdare :D

Alyi
19.06.2012, 11:14:43

bv, bv ma bucur pentru tine :) sa ii dansezi sanatoasa si fericita :)
asteptam pozici cu ei :*

eva_nagy
19.06.2012, 11:29:51
Yeeeei!Ce ma bucur ca au iesit cum iti doreai, ti-am zis ca iti faci griji degeaba.Cuuum te-ai dus sa iti iei pantofii fara aparat la tine fetita? :))Asteptam cu nerabdare :D
Mara, nu mai am baterii si in santierul de la mine si de la Cosmin nu gaseam incarcatorul.... Dar pana deseara se rezolva!!!!

RuxandraStancu
19.06.2012, 11:49:07
Anca rochita e absolut superba!! Te felicit pentru indrazneala si originalitate! Am vazut pe facebook poze cu viitorul aranjament floral :D Si vreau sa spun ca te ador! pentru ca acum o sa stiu si eu de unde ai gasit lavanda ca ma chinui de o gramada de timp sa gasesc pe cineva care imi poate aduce :D Nu-i asa ca ne zici si noua? :D
Eva vrem pozeeeeeeeeeeeee! sunt in mare pana de idei in ceea ce priveste pantofii :( Eu nu port tocuri deloc, dar nu as vrea sa am balerini la nunta... si parca pantofii cu toc mic sunt urati...

Cu decoratiunile sunt si mai in pom... Restaurantul e destul de incarcat (ce ma bucura e ca nu trebuie sa pun cearceafuri pe scaune), eu vroiam aranjamente florale mov... insa ferestrele au draperii rosii... Ma gandesc ca ar fi prea puternic daca as pune flori mov si rosii... am cautat pe net idei dar nu am gasit nimic care sa imi placa :(

Avei voi ceva idei?
Vreau sa imi fac singura decoratiunile, am cumparat deja danteluta si camee, mi-am luat rame foto pt meniuri/nr masa numai ca ori am ingrozitor de multe idei si nu ma pot hotari, ori nu imi mai imi place nimic din ce am ales :D

MissSwan
19.06.2012, 12:05:43
Anca rochita e absolut superba!! Te felicit pentru indrazneala si originalitate! Am vazut pe facebook poze cu viitorul aranjament floral :D Si vreau sa spun ca te ador! pentru ca acum o sa stiu si eu de unde ai gasit lavanda ca ma chinui de o gramada de timp sa gasesc pe cineva care imi poate aduce :D Nu-i asa ca ne zici si noua? :D
Eva vrem pozeeeeeeeeeeeee! sunt in mare pana de idei in ceea ce priveste pantofii :( Eu nu port tocuri deloc, dar nu as vrea sa am balerini la nunta... si parca pantofii cu toc mic sunt urati...

Cu decoratiunile sunt si mai in pom... Restaurantul e destul de incarcat (ce ma bucura e ca nu trebuie sa pun cearceafuri pe scaune), eu vroiam aranjamente florale mov... insa ferestrele au draperii rosii... Ma gandesc ca ar fi prea puternic daca as pune flori mov si rosii... am cautat pe net idei dar nu am gasit nimic care sa imi placa :(

Avei voi ceva idei?
Vreau sa imi fac singura decoratiunile, am cumparat deja danteluta si camee, mi-am luat rame foto pt meniuri/nr masa numai ca ori am ingrozitor de multe idei si nu ma pot hotari, ori nu imi mai imi place nimic din ce am ales :D

Imi place foarte mult restaurantul tau, l-am avut si noi in vizor dar era prea mic. Eu cred ca s-ar potrivi flori mov cu rosu, de ce nu. E chiar o combinatie care mi-a placut mereu, mai ales pt o nunta ca a voastra in apropierea sezonului rece. Primavara/vara nu ar da asa bine, intr-adevar. Oricum, nici nu e obligatoriu sa pui flori rosii doar din cauza draperiilor. Si la noi au fost niste draperii maroniu roscat asa si mocheta la fel plus canapelele, dar nu am pus deloc rosu in aranjamente. Cred ca ceva de genul ar arata dragut in restaurantul vostru.

ankapa
19.06.2012, 13:47:27
Mara, nu mai am baterii si in santierul de la mine si de la Cosmin nu gaseam incarcatorul.... Dar pana deseara se rezolva!!!!

Uraaaaa!Ne-am luat pantofiorii!!!Ce ma bucur cand va vad atat de incantate de achizitiile voastre!Parca ar fi ale mele,asa ma bucur!Ai grija,am dat drumul la conometru!Diseara cand ajung acasa si ma loghez,vreau sa vad niste poze cu niste pantofiori pe-aici:*

ankapa
19.06.2012, 14:08:27

Avei voi ceva idei?

Rux,nu stiu de ce am eu impresia ca suntem pe aceeasi lungime de unda:D Iti multumesc mult pentru aprecieri,esti o scumpa!Si eu ma confrunt cu aceeasi problema a restaurantului foarte incarcat!Ce-am ras cu cearceafurile,si noi detestam chestia asta:)))) Am sa pun si eu aici cateva poze cu restaurantul,am aceleasi fluctuatii ca si tine,am 10000 de idei care la interval de cateva secunde,imi par extraordinare,sau...din contra...stau si ma intreb daca nu ma complic prea tare....etc etc:D Sa nu-mi spui ca ramele de care spui sunt cele de la Ikea:)))) Tu mie sa-mi spui urgent de unde ai luat cameele :D ca am turbat cat am cautat...fara rezultat.Spune-mi mai detaliat ce faci cu dantelua si cu cameele,sunt atat de curioasa...mor!Marturiile cum vor fi?!
Si eu am cautat de am innebunit levantica,gasisem undeva la cluj,dar abia imi raspundeau..si ma tot lungeau cu vorba,incat parea ca trag eu de ei sa le cumpar marfa.Dar tot raul spre bine,am gasit la tulcea o femeie foarte foarte de treaba si prompta,care culmea,locuieste in bucuresti,si mi le-a adus personal.vezi levantica com pe net.daca te hotarasti,fa-o repede pt ca are ceva solicitari si trebuie sa stie dinainte.
:* si presimt o colaborare excelenta intre noi ;;)

Pentru sala ta,care este foarte frumoasa,eu vad o combinatie de culori pastelate/prafuite,bejuri,rozuri,lila....si poate cu putine accente rosii,cum sunt de exemplu plantele acelea,sau crengute(nu le am cu denumiri de ierburi),care sunt ca niste bobite rosii asa:D Uite si sala mea:(in primele poze nu este aranjata,este imediat dupa o nunta)

eva_nagy
19.06.2012, 14:26:32
Fetelor, aveti niste sali superbeeeee!!!

Avei voi ceva idei?
Ruxi, eu as merge tot pe aranjamente pastel..... Repet, tare frumoasa sala!!!

RuxandraStancu
19.06.2012, 16:21:08
Mersi fetele pentru propuneri :* o sa imi mai storc creierii pana atunci :D O sa va anunt pe parcurs :P Partea funny e ca nu stiu ce flori o sa pun, insa as fi vrut sa fie puse in niste vaze gen ceainic sau cana.. numai ca reusesc sa gasesc numai la preturi astronomice. Nu o sa avem nunta mare, o sa avem 8 mese si nu o sa am foarte mare loc pe masa pt diverse decoratiuni... ceea ce face si mai grea alegerea lor...

Logic ca de la Ikea sunt ramele :-P pe o parte o sa am numarul mesei iar pe celalalta, meniul de bauturi (m-am gandit ca oricum nu au cum sa aleaga ce o sa manance, asa ca nu o sa ma mai complic). Pe interior o sa printez meniul si nr-ul mesei pe fundal gen tapet brocart/ damasc (am gasit pe google cautand "damask wallpaper" foarte multe modele dragute... ramane sa ma hotarasc :D - asta e partea cea mai grea :( ).
Danteluta si cameele le-am luat de pe breslo si vreau sa decorez lumanarile de pe masa. La marturii inca nu m-am gandit si nici nu vreau sa ma gandesc pentru moment pentru ca o sa intru in panica :D

Mersi frumos pentru info referitoare la levantica Anca! Poti sa imi spui te rog si cat ai luat si cat te-a costat?

Ps. Sala este foarte frumoasa! Dar parca ar merge ceva cearceafuri lucioase pe scaunele alea :-P :D:D

ankapa
19.06.2012, 19:50:49
Mersi fetele pentru propuneri :* o sa imi mai storc creierii pana atunci :D O sa va anunt pe parcurs :P Partea funny e ca nu stiu ce flori o sa pun, insa as fi vrut sa fie puse in niste vaze gen ceainic sau cana.. numai ca reusesc sa gasesc numai la preturi astronomice. Nu o sa avem nunta mare, o sa avem 8 mese si nu o sa am foarte mare loc pe masa pt diverse decoratiuni... ceea ce face si mai grea alegerea lor...

Logic ca de la Ikea sunt ramele :-P pe o parte o sa am numarul mesei iar pe celalalta, meniul de bauturi (m-am gandit ca oricum nu au cum sa aleaga ce o sa manance, asa ca nu o sa ma mai complic). Pe interior o sa printez meniul si nr-ul mesei pe fundal gen tapet brocart/ damasc (am gasit pe google cautand "damask wallpaper" foarte multe modele dragute... ramane sa ma hotarasc :D - asta e partea cea mai grea :( ).
Danteluta si cameele le-am luat de pe breslo si vreau sa decorez lumanarile de pe masa. La marturii inca nu m-am gandit si nici nu vreau sa ma gandesc pentru moment pentru ca o sa intru in panica :D

Mersi frumos pentru info referitoare la levantica Anca! Poti sa imi spui te rog si cat ai luat si cat te-a costat?

Ps. Sala este foarte frumoasa! Dar parca ar merge ceva cearceafuri lucioase pe scaunele alea :-P :D:D

stiam eu,stiam eu!si eu tot rame de la ikea mi-am luat:))) eu ramele le voi folosi pentru a pune pfotografii cu bucurestiul/ploiestiul anilor 20.eu nu am mai vrut meniu deloc,sper sa nu ma razgandesc:))sunt foarte bine ce ti-ai propus sa faci,abia astept sa ne arati si noua(mie mai ales) mici franturi;;) m-am mai uitat si eu pe breslo,insa nu am gasit la fel,adica mai multe pe acelasi model.ma voi uita din nou.pe lavanda am dat5 ron/buchetel,si pe moment am luat 40,dar cred ca mai iau,pt ca as vrea si buchetul si lumanarile din lavanda:)) ai dreptate,chiar ma gandeam la niste cearceafuri,eventual cu niste funde mari rooooz din tuuulllee;;) :P:P:P

RuxandraStancu
19.06.2012, 20:28:18
Super ieftina lavanda! Cred ca o sa incep sa ma gandesc serios la aranjamente :D

Daca nu gasesti camee la fel, poti sa cauti dupa cabochon si cumperi baza separat. O camee fara baza de 18x25 cm e cam 1-2 lei iar baza, in functie de complexitatea ei e intre 1,5 - 6 lei bucata.

De abia astept sa vad cum o sa arate ramele tale!

eva_nagy
19.06.2012, 22:04:32
Pam pam pam..
Uie si pantoii... Sunt foarte incantata. Asta pentru ca am taiat de pe lisata mea o maaare provocare. Era un MUST sa am ceva inalt ca al meu are multi cm iar eu sunt mica iar cum eu nu umblu cu tocuri imi era tare teama ca nu o sa gasesc ceva suficient de comod... In al doilea rand, port 34 jumate si asa ceva greeu asesti... Noroc cu un atelier pe care l-am descoperit cu o luna in urma.... Pantofii au fost gata in 3 saptamani. Sunt foarte comozi si pielea este extrem de moale. Modelul nu este foarte sofisticat, vroiam neaparat ceva simplu pe care sa-l mai port ulterior...
De cand am venit acasa...cam de o ora sunt incaltata cu ei si este biine! Am si mers mult prin casa, am dansat cu ei... <:-P Partea ciudata e ca acum cand m-am asezat am simtit ca ma dor un pic picioarele insa cand ma ridic durerea trece... Pantofii astia vor sa-mi spuna ca va trebui sa dansez toata nunta ;))

Ups, am uitat sa-i atasez!!!

Flamingo
19.06.2012, 23:47:31
Pam pam pam..
Uie si pantoii... Sunt foarte incantata. Asta pentru ca am taiat de pe lisata mea o maaare provocare. Era un MUST sa am ceva inalt ca al meu are multi cm iar eu sunt mica iar cum eu nu umblu cu tocuri imi era tare teama ca nu o sa gasesc ceva suficient de comod... In al doilea rand, port 34 jumate si asa ceva greeu asesti... Noroc cu un atelier pe care l-am descoperit cu o luna in urma.... Pantofii au fost gata in 3 saptamani. Sunt foarte comozi si pielea este extrem de moale. Modelul nu este foarte sofisticat, vroiam neaparat ceva simplu pe care sa-l mai port ulterior...
De cand am venit acasa...cam de o ora sunt incaltata cu ei si este biine! Am si mers mult prin casa, am dansat cu ei... <:-P Partea ciudata e ca acum cand m-am asezat am simtit ca ma dor un pic picioarele insa cand ma ridic durerea trece... Pantofii astia vor sa-mi spuna ca va trebui sa dansez toata nunta ;))

Sunt mai simpli decat ma asteptam dar, pe principiul "less is more", au un like de la mine. Plus ca, intr-adevar inspira comoditate :)
Sa-i porti fericita draga mea! :*

eva_nagy
20.06.2012, 00:29:35
Sunt mai simpli decat ma asteptam dar, pe principiul "less is more", au un like de la mine. Plus ca, intr-adevar inspira comoditate :)
Sa-i porti fericita draga mea! :*
Ufff....in euforia mea am iesit in curte si am facut ture cu ei asta pana m-am impiedicat si a fugit glezna... I-am zgariat vizibil, in opinia mea si acum sunt ofticata de numa... Iubi a zis ca se va rezolva cu crema alba, mai ales ca materialul e creponat...Daca nu o sa-i duc inapoi la atelier... UFFFF!!!!:-L:gen_07:

ankapa
20.06.2012, 10:17:16
Pam pam pam..

Buna!Ti-am scris si pe FB,pantofiorii tai parca parca au un aer retro:D:D:D ma bucur ca ti-ai gasit ceva sa-ti si placa,sa fie si pe masura ta,si mai ales comozi.Stai linistita in privinta tocurilor,nu are cum sa nu se simta nimic:D,eu port tocuri 12/24 si cand ajung acasa si pun talpa in papuc parca e o binecuvantare:)),desi nu ma dor picioarele,piciorul tot sta tensionat..si e normal sa simti un"zvac"ceva:))) Ai grija cu zgarieturile:D,din ce am vazut eu,materialul pare destul de fragil,fiind si creponat.fa o incercare cu crema,cum ai zis,daca nu,te duci cu ei la atelier,trebuie sa existe o varianta de a-i rectifica!:*

bubushelu
22.06.2012, 09:56:12
Buna dragi miresici!, as fi bucuroasa daca m-ati ajuta cu ``dilema`` mea[-o<. Suntem acum la capitolul vidio pentru nunta. Am avut doua intalniri cu doi cameramani de la doua firme `x`.La primu a fost jalnica filmarea, total ne profi, pretu fiind de 300 eur. Al doilea ne-a placut foarte mult, filmare cu 2 camere, hd, super profi, numai cuvinte de lauda, INSA pretu e de 900 eur. Mi se pare exagerat de mult, indiferent cat de profesionisti ar fi ei. Bugetu meu maxim pt vidio e de 500 eur. Vreau sa va intreb voi cat a-ti platit pe vidio? sau care ar fi pretul corect pentru o filmare decenta?:-\

RuxandraStancu
22.06.2012, 10:41:19
Nu exista pretul corect :) Fiecare plateste atat cat isi permite si cat de multa importanta ii acorda acestui serviciu. Noi am ales sa avem servicii foto-video de calitate pt acolo sunt amintirile noastre. Fiecare moment sensibil si important al nuntii o sa fie pus in valoare si sunt sigura ca nu o sa fiu dezamagita pentru ca la partea aceasta m-am interesat :).

Conteaza foarte mult si ce e important pt voi in ceea ce priveste nunta. Noi am ales sa scadem de prin alte parti si sa punem mai mult la foto-video. Daca iti permiti doar 500 euro pt video, mai cauta... sunt sigura ca o sa gasesti pe cineva ok la banii acestia.

katypetre
23.06.2012, 18:50:30
Buna! Mai e vreo miresica de octombrie din BRAILA pe aici?

GeorgianaMihai85
25.06.2012, 10:27:29
Si eu sunt o miresicica de 06.10 2012 , daca nu-mi spuneai tu nu-mi dadeam seama ca mai sunt fix 4 luni pana la nunta :* Eu stau binisor cu pregatirile , am rezolvat cu biserica, foto+video pt nunta, rochita si costumul mirelui , acum umblu inebunita dupa pantofi , nu prea gasesc pantofi pt piciorul meu (port 36)...In rest e bine , bafta si tie si celorlalte la pregatiri.:*

eu mi-am facut pantofii la veronesse pe comanda si ceea ce este foarte ok la ei este faptul ca poti sa combini ... funda de la un model, tocul de la altul, materialul .. tot ce vrei... insa tin sa mentionez ca ai nevoie de ceva timp inainte ... intrucat eu i-am trimis de 2 ori inapoi la atelier pentru ca prima data au gresit modelul de la toc si a 2-a oara nu erau largiti cum trebuie.

eva_nagy
25.06.2012, 23:53:45
Sunt asaaa happy! Astazi am schimbat persoana care o sa imi decoreze sala. Pana acum nu eram impacata 100% cu varianta care mi se oferea insa aveam semnat un contract si din comoditate stateam si suspinam de fiecare data cand vedeam un model de aranjament care mi-ar fi placut. Astazi insa, mergand cu o prietena la un furnizor am fost fermecata de cat de frumoas a lucrat asa ca mi-a luat inima in dinti si am reziliat primul contract urmand sa semez altul...<:-P
Inainte aveam portocaliu, ca in imaginea atasata (este imagine din sala noastra) numai ca husele ar fi fost lungi si funde in locul glugilor de pe scaune.... Mergand pe noua oferta, voi avea sala cu huse si fete de masa ivoire si maro (poza atasata nu e cu sala noastra)... Ma incanta tare ideea de maro deoarece se potriveste perfect cu grinzile.... In plus, este o culoare care merge bine toamna...

ankapa
26.06.2012, 19:35:45
Buna dragi miresici!, as fi bucuroasa daca m-ati ajuta cu ``dilema`` mea[-o<. Suntem acum la capitolul vidio pentru nunta. Am avut doua intalniri cu doi cameramani de la doua firme `x`.La primu a fost jalnica filmarea, total ne profi, pretu fiind de 300 eur. Al doilea ne-a placut foarte mult, filmare cu 2 camere, hd, super profi, numai cuvinte de lauda, INSA pretu e de 900 eur. Mi se pare exagerat de mult, indiferent cat de profesionisti ar fi ei. Bugetu meu maxim pt vidio e de 500 eur. Vreau sa va intreb voi cat a-ti platit pe vidio? sau care ar fi pretul corect pentru o filmare decenta?:-\

Nu stiu ce sa zic,probabil ai avut ghinionul de a face omparatia intre ceva foarte bun,si ceva foarte slab.De aici si diferenta asa mare...a!si faptul ca in 900 de euro sunt 2 cameramani,nu?!Ca idee,noi am dat 1100 de euro pe pachet 2 foto/1 video/+materialele foto(2 albume),materialele video,dedinta fine art,TDD,invitatii.

ankapa
26.06.2012, 19:41:55
Sunt asaaa happy! Astazi am schimbat persoana care o sa imi decoreze sala. Pana acum nu eram impacata 100% cu varianta care mi se oferea insa aveam semnat un contract si din comoditate stateam si suspinam de fiecare data cand vedeam un model de aranjament care mi-ar fi placut. Astazi insa, mergand cu o prietena la un furnizor am fost fermecata de cat de frumoas a lucrat asa ca mi-a luat inima in dinti si am reziliat primul contract urmand sa semez altul...<:-P
Inainte aveam portocaliu, ca in imaginea atasata (este imagine din sala noastra) numai ca husele ar fi fost lungi si funde in locul glugilor de pe scaune.... Mergand pe noua oferta, voi avea sala cu huse si fete de masa ivoire si maro (poza atasata nu e cu sala noastra)... Ma incanta tare ideea de maro deoarece se potriveste perfect cu grinzile.... In plus, este o culoare care merge bine toamna...

Oooo,pai deja este o alta poveste!Felicitari pentru curaj,de multe ori gresim ca ne conformam cu ceva ce nu ne place!Eu oricum am oroare la culori d-astea fosforescente asa:D:D:D

L.E.Astazi am fost la un atelier care are curajul sa-i faca iubitului meu redingota mult vistata!suntem foarte incantati si abia astept sa vedem rezultatul final!yuhuu!!
in schimb,am scris si pe topicul de 2012,am o problema organizatorica.se pare ca duminica,programul pt cununia civila este doar de la 9 la 12.noi la 16 avem biserica.ce ma fac eu cu atatia oameni de la 12 la 16 in conditiile in care ai meu stau la apartament de 2 camere,noi stam in bucuresti iar nasii tot in buc?!?sper totusi sa intram in audienta la primar,si poate i se va face mila de noi.[-o<[-o<[-o<

eva_nagy
26.06.2012, 22:39:37
Oooo,pai deja este o alta poveste!Felicitari pentru curaj,de multe ori gresim ca ne conformam cu ceva ce nu ne place!Eu oricum am oroare la culori d-astea fosforescente asa:D:D:D

L.E.Astazi am fost la un atelier care are curajul sa-i faca iubitului meu redingota mult vistata!suntem foarte incantati si abia astept sa vedem rezultatul final!yuhuu!!
in schimb,am scris si pe topicul de 2012,am o problema organizatorica.se pare ca duminica,programul pt cununia civila este doar de la 9 la 12.noi la 16 avem biserica.ce ma fac eu cu atatia oameni de la 12 la 16 in conditiile in care ai meu stau la apartament de 2 camere,noi stam in bucuresti iar nasii tot in buc?!?sper totusi sa intram in audienta la primar,si poate i se va face mila de noi.[-o<[-o<[-o<
Ufff, e intr-adevar e mult 4 ore insa puteti avea o sedinta foto mai lunga. In plus, vorbiti cu oamenii care nu sunt "asa importanti" (desi e aiurea sa spui asta) si spuneti-le din start care e programul. In cazul in care vor sa fie cu voi, vor suporta cele 4 ore... Spunadu-le din start care va fi programul ei pot alege daca vin si la starea civila sau doar la biserica...MINGEA E IN TERENUL LOR!!! Oricum, bafta la audienta...poate rezolvati ceva!

bubushelu
27.06.2012, 08:42:12
I am so happy\:D/, am gasit vidio ce se incadreaza in bugetul nostru, si e mai mult de cat ok :D. Acuma realizez cat de mult inseamna sa cauti, sa nu zici din prima DA!, dar , amu ii problema cu timpu, amandoi lucram...dar merita fetelor!, Sfatul meu daca nu sunteti multumite de un ceva, solutia e sa cautati si in alta parte!

Ankapa, ai putea in cele 4 ore sa faceti o sedinta foto de grup, care deseori iese amuzant, mai ales daca aduceti si ceva chestii de decor etc.

eva_nagy
27.06.2012, 08:49:53
I am so happy\:D/, am gasit vidio ce se incadreaza in bugetul nostru, si e mai mult de cat ok :D. Acuma realizez cat de mult inseamna sa cauti, sa nu zici din prima DA!, dar , amu ii problema cu timpu, amandoi lucram...dar merita fetelor!, Sfatul meu daca nu sunteti multumite de un ceva, solutia e sa cautati si in alta parte!

Ankapa, ai putea in cele 4 ore sa faceti o sedinta foto de grup, care deseori iese amuzant, mai ales daca aduceti si ceva chestii de decor etc.
Cu siguranta cautarea mai multor oferte te ajuta in orgaizarea nuntii... Si asta e valabil la toate serviciile pe are le vei contracta. De asemenea, pe langa oferte, e bine sa cauti si pareri ale persoanelor care au lucrat cu acel furnizor! Ma bucur ca ai gasit ceva ce sa va multumeasca!!! Spor la miresit in continuare!!!:D

Icstina
27.06.2012, 10:48:42
Buna fetelor!

Duminica am impartit primele invitatii!NIMENI nu ne-a recunoscut in poze:D,pana nu le-a atras mama atentia:)),si au urmat clipe euforice:))
Aseara am facut si prima marturie!Sunt indragostita de cum a iesit!Nu-mi vine sa o dau:))

Superbe invitatiile! Sa va aduca noroc si multi invitati la nunta \:D/

RuxandraStancu
27.06.2012, 11:00:43
Eva imi place mai mult asa cu ivory si maro! Ar fi fost (parerea mea) prea mult portocaliu daca ramaneai cu primii furnizori.

Anca eu zic sa nu anuntati toata adunarea generala cand e cununia civila si poate asa nu o sa vina multa lume si o sa aveti si voi timp de foto.

Eu am o problema.. .de fapt mai multe :(
1. C. si-a luat costum... si mie nu imi place :( sa nu ma intelegeti gresit.. costumul e frumos, e de calitate... dar nu il vad ca si costum de ginere, este gri inchis cu dungi verticale. Mi-a fost mila de el sa ii zic ceva.. era atat de entuziasmat si fericit! Arata cam ca foto atasata.
2. M-am trezit ca nu am luat invitatiile si acum am intrat in panica. Ma ajutati va rog sa aleg din acestea 3? Invitatiile le pot face si pe alte culori

Flamingo
27.06.2012, 11:10:31
Eva imi place mai mult asa cu ivory si maro! Ar fi fost (parerea mea) prea mult portocaliu daca ramaneai cu primii furnizori.

Anca eu zic sa nu anuntati toata adunarea generala cand e cununia civila si poate asa nu o sa vina multa lume si o sa aveti si voi timp de foto.

1. C. si-a luat costum... si mie nu imi place :( sa nu ma intelegeti gresit.. costumul e frumos, e de calitate... dar nu il vad ca si costum de ginere, este gri inchis cu dungi verticale. Mi-a fost mila de el sa ii zic ceva.. era atat de entuziasmat si fericit! Arata cam ca foto atasata.
2. M-am trezit ca nu am luat invitatiile si acum am intrat in panica. Ma ajutati va rog sa aleg din acestea 3? Invitatiile le pot face si pe alte culori

Imi plac toate invitatiile postate de tine dar preferata mea e 1.Imi place si 2 dar in alta combinatie de culori, poate chiar culorile de pe prima.

Icstina
27.06.2012, 11:24:02
M-am trezit ca nu am luat invitatiile si acum am intrat in panica. Ma ajutati va rog sa aleg din acestea 3? Invitatiile le pot face si pe alte culori

Si eu votez pentru 1, apoi pentru 2 :-)
Nu te grabi, daca nu ai gasit-o pe aceea "wow", mai cauta, nu esti pe ultima suta de metri.

ankapa
27.06.2012, 11:55:11
Fetelor,in primul rand vreau sa va multumesc pentru sfaturi,si va voi tine la curent cu ce se intampla.Pana nu intram in audienta nu are rost sa-mi fac planuri prea mari!Eu inca sper!:D Sunt bune ideile voastre ca plan de rezerva in caz ca nu rezolv mai nimic...
Icstina,mersi mult pentru aprecieri,si eu sper sa am la nunta toti oamenii pe care i-am invitat cu mare drag!
Ruxandra,mie imi plac toate invitatiile de la RedWedding,stiu ca de acolo le ai!:)):)):-p,nu?Toate sunt speciale,dar daca ar fi sa aleg intre cele trei ,prima imi place cel mai mult!Daca nu iti place costumul lui,il poti salva cu niste accesorii"vintage"evident;;)..un papion,de ce nu niste sosete funky:X...o palarie etc etc

RuxandraStancu
27.06.2012, 12:05:24
Ruxandra,mie imi plac toate invitatiile de la RedWedding,stiu ca de acolo le ai!:)):)):-p,nu?Toate sunt speciale,dar daca ar fi sa aleg intre cele trei ,prima imi place cel mai mult!Daca nu iti place costumul lui,il poti salva cu niste accesorii"vintage"evident;;)..un papion,de ce nu niste sosete funky:X...o palarie etc etc

Esti sor'mea cumva si nu stiam? :D Da, de la ei sunt. O sa ma mai gandesc la invitatii, lui nu prea ii place nr.1 spune ca e prea "girly" ii place mai mult nr. 7 (a treia) o sa ma consult cu el in seara asta cand ajungem acasa.
Eu i-as asorta costumul... dar tu crezi ca vrea? Doamne n-am mai intalnit barbat mai capos :D ma mir ca ne-am suportat atat timp :-p off, sper sa ajung la un consens cu el... nu va mai zic de pantofi.. ca am cautat o zi intreaga de dimineata pana seara si nu i-a placut nimic... cica-s toti "pantofi de mort" :((
Si eu care credeam ca sunt pretentioasa...

bubushelu
27.06.2012, 13:20:04

Eu votez pentru invitatia NR 3!

ankapa
27.06.2012, 13:20:13
Esti sor'mea cumva si nu stiam? :D Da, de la ei sunt. O sa ma mai gandesc la invitatii, lui nu prea ii place nr.1 spune ca e prea "girly" ii place mai mult nr. 7 (a treia) o sa ma consult cu el in seara asta cand ajungem acasa.
Eu i-as asorta costumul... dar tu crezi ca vrea? Doamne n-am mai intalnit barbat mai capos :D ma mir ca ne-am suportat atat timp :-p off, sper sa ajung la un consens cu el... nu va mai zic de pantofi.. ca am cautat o zi intreaga de dimineata pana seara si nu i-a placut nimic... cica-s toti "pantofi de mort" :((
Si eu care credeam ca sunt pretentioasa...

Doamne ce m-a amuzat comparatia lui morbida:)):)) Aaaaa.....pai daca el si-a ales costumul ,ai putea sa-i explici asa tandru,ca de partea asta ,de maruntisuri,in general se ocupa fetele...si ca trebuie ales ceva in tematica nuntii:D Dar,ajungeti voi la un consens pana la urma!Au si ei piticii lor,si al meu este pretentios,dar nu zic nimic,pt ca eu l-am invatat asa.Inainte nu prea punea accent pe vestimentatie si detalii,dar acum e prea prea:))
Cu potrivirile astea nu stiu ce sa zic,chiar avem multe in comun observ:)),si ma bucura asta,sigur ne vom mai potrivi la cate ceva!:*

eva_nagy
27.06.2012, 21:17:20

Si eu merg pe invitatia 1 desi toate sunt tare dragalase! Nu intra in panica, gandeste-te bine!!! Mai e timp... Cat despre costum... Hmmm, poate ca o parere sincera din partea ta nu ar strica. Stiu ca nu vrei sa-i furi entuziasmul insa barbatii au uneori nevoie de mai multa directie in ceea ce priveste vestimentatia! :)

Atasez poze cu simularea de coafura... Am mesele coafezei de aceea se vede ciudat. M-a facut 2 tipuri de freza, cu parul desfacut sau prins intr-o parte. Imi plac ambele variante insa cred ca e mai ok prins intr-o parte, altfel arata un pic dezordonat.... Voi ce ziceti?

ctlndn90
27.06.2012, 23:35:24
Hello miresici!

Ma numar si eu printre miresicile de octombrie , mai exact pe 6. Hope I can join:D!
Va pup

ctlndn90
27.06.2012, 23:38:04
Atasez poze cu simularea de coafura... Am mesele coafezei de aceea se vede ciudat. M-a facut 2 tipuri de freza, cu parul desfacut sau prins intr-o parte. Imi plac ambele variante insa cred ca e mai ok prins intr-o parte, altfel arata un pic dezordonat.... Voi ce ziceti?

Iti sta bine in ambele moduri, dar mie imi place mai mult cum iti sta cu parul intr-o parte, plus ca mi se pare mai usor de purtat parul intr-o parte.:-p

eva_nagy
27.06.2012, 23:47:35
Iti sta bine in ambele moduri, dar mie imi place mai mult cum iti sta cu parul intr-o parte, plus ca mi se pare mai usor de purtat parul intr-o parte.:-p
Si mie imi place mai mult intr-o parte si rasucit. Exista si varianta intr-o parte si desfacut :D

ctlndn90
27.06.2012, 23:50:30

Si eu cred ca ai putea incerca sa vorbesti cu el..poate ii spui direct, poate mai pe ocolite, depinde cum sunteti obisnuiti unul cu celalalt. Poate il convigi sa il poarte la cununia civila...
Eu votez pentru al 3-lea model de invitatie. Mi se pare cel mai potrivit pentru eveniment.

eva_nagy
27.06.2012, 23:56:32
Hello miresici!

Ma numar si eu printre miresicile de octombrie , mai exact pe 6. Hope I can join:D!
Va pup
Yuuhuu! Bine ai venit surioara de 6 octombrie!!!:-p

bubushelu
28.06.2012, 09:01:32
Si eu merg pe invitatia 1 desi toate sunt tare dragalase! Nu intra in panica, gandeste-te bine!!! Mai e timp... Cat despre costum... Hmmm, poate ca o parere sincera din partea ta nu ar strica. Stiu ca nu vrei sa-i furi entuziasmul insa barbatii au uneori nevoie de mai multa directie in ceea ce priveste vestimentatia! :)

Mie imi place cum e prins intr-o parte...pare mai romantica asa:>

bubushelu
28.06.2012, 09:02:44
Hello miresici!

Va pup

welcome, si eu sunt pe 6 :D, ai deja totu rezolvat?

ankapa
28.06.2012, 14:55:07

Si mie imi place cum iti sta cu ambele variante!acum depinde cum te simti tu mai bine si mai comod.imi plac buclele de genul acesta,lejere;;)

ctlndn90,bine ai venit printre miresicile tomnatice>:D<

julica2012
28.06.2012, 18:06:35

buna, eu am gasit video cu 550 euro, dar am vazut multe filmulete cu ce face nenea asta si sunt foarte, foarte frumoase. Plus ca er si recomandari buna. daca inca te mai intereseaza, poti sa imi dai un mesaj pe privat. pupacesc :)

julica2012
28.06.2012, 18:10:33
Rux,nu stiu de ce am eu impresia ca suntem pe aceeasi lungime de unda:D Iti multumesc mult pentru aprecieri,esti o scumpa!Si eu ma confrunt cu aceeasi problema a restaurantului foarte incarcat!Ce-am ras cu cearceafurile,si noi detestam chestia asta:)))) Am sa pun si eu aici cateva poze cu restaurantul,am aceleasi fluctuatii ca si tine,am 10000 de idei care la interval de cateva secunde,imi par extraordinare,sau...din contra...stau si ma intreb daca nu ma complic prea tare....etc etc:D Sa nu-mi spui ca ramele de care spui sunt cele de la Ikea:)))) Tu mie sa-mi spui urgent de unde ai luat cameele :D ca am turbat cat am cautat...fara rezultat.Spune-mi mai detaliat ce faci cu dantelua si cu cameele,sunt atat de curioasa...mor!Marturiile cum vor fi?!
Si eu am cautat de am innebunit levantica,gasisem undeva la cluj,dar abia imi raspundeau..si ma tot lungeau cu vorba,incat parea ca trag eu de ei sa le cumpar marfa.Dar tot raul spre bine,am gasit la tulcea o femeie foarte foarte de treaba si prompta,care culmea,locuieste in bucuresti,si mi le-a adus personal.vezi levantica com pe net.daca te hotarasti,fa-o repede pt ca are ceva solicitari si trebuie sa stie dinainte.
:* si presimt o colaborare excelenta intre noi ;;)

Pentru sala ta,care este foarte frumoasa,eu vad o combinatie de culori pastelate/prafuite,bejuri,rozuri,lila....si poate cu putine accente rosii,cum sunt de exemplu plantele acelea,sau crengute(nu le am cu denumiri de ierburi),care sunt ca niste bobite rosii asa:D Uite si sala mea:(in primele poze nu este aranjata,este imediat dupa o nunta)

este superba sala ta. Cu adevarat foarte frumoasa. Intre timp am descoperit ca rochia ta este dupa yolan cris si cred ca o sa imi dau si eu comanda de una din macrame :0

eu am nunta in sala asta

ce ziceti?

julica2012
28.06.2012, 18:12:46
Acestea sunt buchetele calificate in finala! Care va place mai mult? Al doilea este mai special dar cred ca e mai complicat de facut. Eu nu identific decat cale si niste trandafiri...

si eu am vazut buchetele astea si tot la ceva in genul asta ma gandeam pt mine. sunt super, super frumoase :0 si cred ca o florareasa va stii sa identifice florile :0

eva_nagy
28.06.2012, 20:13:30
si eu am vazut buchetele astea si tot la ceva in genul asta ma gandeam pt mine. sunt super, super frumoase :0 si cred ca o florareasa va stii sa identifice florile :0
Pana la urma s-au descalificat aceste buchete la mine.... Ufff, atata ma suceeesc :)) Pana in octombrie imi mai vin vreo 10 idei...

ctlndn90
28.06.2012, 22:58:07
Si mie imi place mai mult intr-o parte si rasucit. Exista si varianta intr-o parte si desfacut :D
astept sa vad poze atunci:D

ctlndn90
28.06.2012, 23:08:13
welcome, si eu sunt pe 6 :D, ai deja totu rezolvat?

jumatatea mea este aproape rezolvata. am sala, formatie, rochita de mireasa, am pe cine sa ma coafeze, sa ma machieze, biserica e rezervata, invitatiile sunt facute, fotografi, cameraman..am ales modelul la verighete, trebuie doar sa il mai comandam..azi mi-am rezervat si ziua la fata care sa imi faca buchetele si lumanarile..mai am de taiat de pe lista pantofi, rochita pentru cununia civila, mirele trebuie sa isi mi ia de toate.:(
trebuie sa ma gandesc la ce flori as vrea in buchete/lumanri, dar mai e timp. daca crdeti am uitat ceva sa imi spuneti:D

eva_nagy
28.06.2012, 23:12:48
jumatatea mea este aproape rezolvata. am sala, formatie, rochita de mireasa, am pe cine sa ma coafeze, sa ma machieze, biserica e rezervata, invitatiile sunt facute, fotografi, cameraman..am ales modelul la verighete, trebuie doar sa il mai comandam..azi mi-am rezervat si ziua la fata care sa imi faca buchetele si lumanarile..mai am de taiat de pe lista pantofi, rochita pentru cununia civila, mirele trebuie sa isi mi ia de toate.:(
trebuie sa ma gandesc la ce flori as vrea in buchete/lumanri, dar mai e timp. daca crdeti am uitat ceva sa imi spuneti:D
Nu putem vedea si noi rochita ta? :D

ctlndn90
28.06.2012, 23:14:50
Pana la urma s-au descalificat aceste buchete la mine.... Ufff, atata ma suceeesc :)) Pana in octombrie imi mai vin vreo 10 idei...

nici eu nu ma pot hotara...ma pot gandesc ca as vrea buchetul alb...dupa parca l-as vrea crem..a parca l-as vrea mai mic..ba mai mare...si o tin tot asa..parca imi plac cele de din cale, dar sunt cam superstitioasa..tipa cu care lucrez pentru flori ca trebuie sa fiu exact cu 10 zile inainte ce buchet vreau ca sa aiba timp sa comande florile.

multumesc si pentru urarile de bun venit tuturor:D

eva_nagy
28.06.2012, 23:19:00
nici eu nu ma pot hotara...ma pot gandesc ca as vrea buchetul alb...dupa parca l-as vrea crem..a parca l-as vrea mai mic..ba mai mare...si o tin tot asa..parca imi plac cele de din cale, dar sunt cam superstitioasa..tipa cu care lucrez pentru flori ca trebuie sa fiu exact cu 10 zile inainte ce buchet vreau ca sa aiba timp sa comande florile.

multumesc si pentru urarile de bun venit tuturor:D
Eu de fel nu-s superstitioasa insa am superstitiosi in jur care m-au desumflat... :D
Ps. Nu stiu daca ai vazut postul anterior insa daca ai poze cu rochita ar fi super sa postezi... :D

bubushelu
29.06.2012, 09:30:19
Fetelor, am primit pozele de engagement, pot posta aici linku cu pozele noastre de pe blogul fotografei?
Mersi!

ctlndn90
29.06.2012, 10:37:24
Eu de fel nu-s superstitioasa insa am superstitiosi in jur care m-au desumflat... :D
Ps. Nu stiu daca ai vazut postul anterior insa daca ai poze cu rochita ar fi super sa postezi... :D

Momentan nu am cum sa ma postez pe mine. asta e rochita mea
http://bios.weddingbee.com/pics/161516/Alcanar.jpg :x
Cat despre flori, ii si ziceam mamei, "hai ca imi fac din cale, ca uite-le cat sunt de elegante si rafinate", dar m-a rugat sa nu "cobesc" ca am toti bunicii destul de in varsta si destul de bolnavi toti, si sa nu iasa discutii mai ales printre cei batrani.:(

bubushelu cred ca poti posta link-ul din ce am vazut pe la altii.

RuxandraStancu
29.06.2012, 11:11:21
Nu poate face asta, se considera reclama din cate stiu. Eventual daca poti bubuselu sa pui pozele pe picasa sa le putem vedea acolo, numai sa nu aiba watermark :)

bubushelu
29.06.2012, 11:23:58
Nu poate face asta, se considera reclama din cate stiu. Eventual daca poti bubuselu sa pui pozele pe picasa sa le putem vedea acolo, numai sa nu aiba watermark :)

No, din pacate si alea de pe picasa sunt cu watermark...sorry fetelor nu am cum sa va arat :(, va pun doar 4 poze ce le-am primit ca un preview, asta sunt fara semnatura.

bubushelu
29.06.2012, 11:25:19
Cat despre flori, ii si ziceam mamei, "hai ca imi fac din cale, ca uite-le cat sunt de elegante si rafinate", dar m-a rugat sa nu "cobesc" ca am toti bunicii destul de in varsta si destul de bolnavi toti, si sa nu iasa discutii mai ales printre cei batrani.:(

este superba rochita, am probat si eu ceva in genu, este diafana! felicitari pentu alegere!

ctlndn90
29.06.2012, 12:59:49
este superba rochita, am probat si eu ceva in genu, este diafana! felicitari pentu alegere!

multumesc!!!
si pozele tale sunt de vis :X..pacat ca nu putem vedea mai multe

bubushelu
29.06.2012, 13:42:18
ha ha am gasit si fara watermark...a ajuns si la mine mai tarziu....:D entuziasmul e prea mare
https://picasaweb.google.com/bubushelu/ESession?authkey=Gv1sRgCPDCtOO0g5_jBg#

ankapa
29.06.2012, 14:03:12
No, din pacate si alea de pe picasa sunt cu watermark...sorry fetelor nu am cum sa va arat :(, va pun doar 4 poze ce le-am primit ca un preview, asta sunt fara semnatura.

:x:x:x Sunt superbe pozele!!!nu-mi spuneti ca este un camp cu lavanda!:madlaugh:(let me hate u for that!:P)

ankapa
29.06.2012, 14:07:49
este superba sala ta. Cu adevarat foarte frumoasa. Intre timp am descoperit ca rochia ta este dupa yolan cris si cred ca o sa imi dau si eu comanda de una din macrame :0

eu am nunta in sala asta

ce ziceti?

Tu esti Iulia G. de pe facebook,nu?Nu-ti imaginezi cat am putut sa umblu dupa o rochie din macrame...fara rezultat,evident.Nu vreau sa te demoralizez,dar pe piata noastra nu prea gasesti ceva mai iesit din tipare cand vine vorba de nunti.Ma bucur mult ca iti place sala,din pacate link-ul ti-a fost sters din motive ce tin de regulamentul forumului.Incearca sa ne atasezi niste poze,fara watermark.M-ai facut foarte curioasa.Daca iti comanzi rochita de pe site-ul de pe care mi-am luat-o si eu,si ai nelamuriri,sunt aici!:*

bubushelu
29.06.2012, 14:07:52
:x:x:x Sunt superbe pozele!!!nu-mi spuneti ca este un camp cu lavanda!:madlaugh:(let me hate u for that!:P)

neeee, ideea initiala era cu un lan de maci...am cautat ca nebunii..in fine nu am gasit..dar am gasit acest lan mov. Nu e lavanda (si eu is fana ei :">), dar e ceva floare de camp care seamana foarte bine cu lavanda :D

ankapa
29.06.2012, 14:24:48
neeee, ideea initiala era cu un lan de maci...am cautat ca nebunii..in fine nu am gasit..dar am gasit acest lan mov. Nu e lavanda (si eu is fana ei :">), dar e ceva floare de camp care seamana foarte bine cu lavanda :D

Daa,am observat ulterior cand ai postat si al doilea rand de poze,in primele era blurat asa:D:D:D seamana oricum foarte mult cu lavanda,eu mi-am cules acum vreo luna ca sa am pentru niste decoratiuni ,in cazul in care nu as fi casit lavanda,dar am gasit int-un final.Oricum...mi-e asa sa le arunc.gasesc eu ce sa fac cu ele.

Ce mult mi-a placut cum ai fost imbracata tu:P,si ideile cu briosele si capsunile:X:X super super!felicitari again!

eva_nagy
29.06.2012, 16:36:40

Ce frumoasa e rochita!!!:*

eva_nagy
29.06.2012, 16:40:33
ha ha am gasit si fara watermark...a ajuns si la mine mai tarziu....:D entuziasmul e prea mare
:x:x:xFoarte foarte frumosi!!!! Felicitari fotografului si modelelor! :D

Icstina
29.06.2012, 22:59:42

Deci, m-ati dat pe spate! Nu zic, or fi si fotografii buni, dar voi ati fost traznet. Aveti cateva poze in care zici ca sunteti staruri de cinema. Super idei, super fotogenici si foarte naturali.
Felicitari! :x

ctlndn90
30.06.2012, 23:49:05

minunate pozele :x:x

bubushelu
01.07.2012, 10:16:04
Multu fetelor !!!!!!! Ma bucur ca va place:">

Corinaluciana
04.07.2012, 07:47:19
Fetelor, eu nici acum nu am gasit o invitatie care sa faca "click". Sunt disperata deoarece nu gasesc nimik pe gustul meu...
La fel nu am gasit nici un model de buchet care sa imi pice cu tronc....sau aranjamente florale pt mesele invitatilor:(
Sunt in impas total:(

buzurinn
04.07.2012, 21:18:14
Fetelor, eu nici acum nu am gasit o invitatie care sa faca "click". Sunt disperata deoarece nu gasesc nimik pe gustul meu...
La fel nu am gasit nici un model de buchet care sa imi pice cu tronc....sau aranjamente florale pt mesele invitatilor:(
Sunt in impas total:(
Ai fost sa vezi invitatii live pe Lipscani????Sunt 10 magazine, cu cate cel putin 4-5 dosare pline de invitatii.
Vrei neaparat flori pe mese???Ultima gaselnita sunt penele de strut, iar daca vrei si mai "fitza" pene de strut cu aplicatii din perle....Nu intra in panica...asa nu vei mai putea fi concentrata la ceea ce iti doresti tu cu adevarat......"

Corinaluciana
04.07.2012, 21:40:44
Ai fost sa vezi invitatii live pe Lipscani????Sunt 10 magazine, cu cate cel putin 4-5 dosare pline de invitatii.
Vrei neaparat flori pe mese???Ultima gaselnita sunt penele de strut, iar daca vrei si mai "fitza" pene de strut cu aplicatii din perle....Nu intra in panica...asa nu vei mai putea fi concentrata la ceea ce iti doresti tu cu adevarat......"

Am fost si pe lipscani si peste tot insa nu am gasit ceva pe gustul nostru.
Astazi insa ne-am hotarat la un model facut de cineva de aici de pe forum.
Ne-am cam hotarat pe flori ca asta ni se pare cel mai potrivit cu locatia..

buzurinn
05.07.2012, 11:01:39
Am fost si pe lipscani si peste tot insa nu am gasit ceva pe gustul nostru.
Astazi insa ne-am hotarat la un model facut de cineva de aici de pe forum.
Ne-am cam hotarat pe flori ca asta ni se pare cel mai potrivit cu locatia..
Cu un pic de rabdare se rezolva totul.....timp mai este, de obicei invitatiile nu dureaza mai mult de 10 zile - maxim 14 zile...spor la miresit.

eva_nagy
06.07.2012, 12:50:01
Peste 3 luni pe vremea asta o sa fiu deja DOAMNA si o sa fiu gata pentru PARTUUU!!! YUHUUUU! Vaai, ce trece timpul? Incet, incet vine si luna noastra!!!

bubushelu
06.07.2012, 13:24:51
O nu, deja ??? numai 3 luni? vai mai atatea de rezolvat!, panica panica ;))

vioricav
07.07.2012, 21:36:38
Dragi miresici, tadaaaaammm...THIS IS IT! am zis ca nu mai are rost sa mai aman momentul si am cumparat-o! Va prezint cu mandrie rochita mea si voalul. Mai are cateva modificari de facut dar eu zic ca e draguta. Ce parere aveti? :-SS

bubushelu
08.07.2012, 11:31:13
Dragi miresici, tadaaaaammm...THIS IS IT! am zis ca nu mai are rost sa mai aman momentul si am cumparat-o! Va prezint cu mandrie rochita mea si voalul. Mai are cateva modificari de facut dar eu zic ca e draguta. Ce parere aveti? :-SS

Este foarte draguta, o adevarata printesa:>

eva_nagy
09.07.2012, 23:18:17

Felicitari pentru achizitie. Esti tare dragalasa! E frumoasa rochita iar daca tu te simti bine in ea n poate fi decat PERFECT! Spor la pregatiri in continuare!!!

AlexandraStefyy
10.07.2012, 00:17:39
ne-au venit invitatiile si noua :) ( suntem mai clasici )

AlexandraStefyy
12.07.2012, 11:30:49
ne-au venit invitatiile si noua :) ( suntem mai clasici )

nu stiu de ce nu a luat si poza :D, am revenit cu ea :)

ankapa
12.07.2012, 11:44:00

Felicitari pentru ca te-ai hotarat si in sfarsit ti-ai luat rochita!Iti vine perfect!:*

Nikoleta30
12.07.2012, 12:29:53

Nu e draguta, e foarte frumoasa! S-o porti cu placere, iti sta foate bine in ea.:*

andra_dar
16.07.2012, 12:55:14
Hello miresici de toamna,

Eu m-am apucat azi sa va citesc toata discutia si deja mi-ati dat cateva idei. ^:)^

Ce nu am vazut eu in discutia voastra este ceva legat de program. Noi ne casatorim pe 27 octombrie, si cum suntem in curs cu invitatille, ne tot gandim cum sa ne organizam astfel incat sa nu se intunece si sa ne prinda pozatul pe intuneric. Ne gadeam sa facem pozele iniante de biserica, pe la ora 17.00 si biserica la 18.00. Dar mi se pare cam tarziu sa iesim la 19 fara din biserica... atunci va fi sigur intuneric...

Voi ce parere aveti?

vioricav
16.07.2012, 13:26:33

Eu m-am apucat azi sa va citesc toata discutia si deja mi-ati dat cateva idei. ^:)^

Ce nu am vazut eu in discutia voastra este ceva legat de program. Noi ne casatorim pe 27 octombrie, si cum suntem in curs cu invitatille, ne tot gandim cum sa ne organizam astfel incat sa nu se intunece si sa ne prinda pozatul pe intuneric. Ne gadeam sa facem pozele iniante de biserica, pe la ora 17.00 si biserica la 18.00. Dar mi se pare cam tarziu sa iesim la 19 fara din biserica... atunci va fi sigur intuneric...

Voi ce parere aveti?

Bine ai venit surioara de 27 oct!! :* noi o sa facem civila pe la 16.00 si avem biserica de la 18.30. pozele o sa le facem intre civila si biserica k e lumina perfecta. iar daca mai avem un strop de lumina si dupa slujba vom mai face daca nu ma multumesc cu celelalte :)petrecerea va incepe la ora 20:00 asa k nu prea o sa mai am mult timp de poze dupa biserica. Pregatiri frumoase!

buzurinn
16.07.2012, 13:32:07

Voi ce parere aveti?

Buna, noi avem nunta pe 13 octombrie ( anul trecut am urmarit la ce ora se întunecă :(... la ora 18:30 este deja întuneric afară ).....părerea mea ( asta dacă nu aveți cununia civilă în aceeași zi - noi da :) ).....la biserică la ora 15:30, slujba ( vorbiți cu preotul vostru să știți cu aproximație cât durează )...... la noi ține 30 minute.....16:30 ați terminat cu pozele de la biserică ( cum e obiceiul...cu fiecare invitat și cu tot grupul ) după care aveți 2 - 3 ore poze de album ( puteți face si câteva noaptea ) asta în cazul în care mai decalați programul cu 30 de minute......așa văd eu programul dupa care pe la un 19:30 restaurant...

Programul nostru:

11:00 - Cununia Civilă
11:40 - 14:20 coafat și machiat ( am părul lung :) )
15:30 - plecat de acasa biserica
16:00 - Cununia Religioasă
16:30 - 19:00 Poze ( la pădure fiind toamnă și în parc unde vrem să facem și poze noaptea )
19:30 - Restaurant

Sper că ti-am fost de ajutor.
Spor la miresit.

katypetre
16.07.2012, 14:21:55
Buna! Eu am nunta pe 6 octombrie anul acesta. Eu mi-am programat civila la ora 13, biserica la 14:30 si pana la ora 20:00 cand mergem la restaurant tot sa facem poze , cu familiile,prieteni,albumul nostru.........etc.
Eu am stabilit programul asa pt ca, eu sunt din oras si iubitul meu de la tara si m-am gandit ca ar fi mai bine sa ne trezim frumusel de dimineata, eu sa merg la coafat, machiat si tot ce trebeŽpaia sa-mi astept viitorul sot cu tot alaiul. Mergem frumos la cununia civila, care vreau sa o fac in gradina mare,la foisor(braila),pan la ora 14:30 cand avem biserica cred ca avem destul timp pt cateva poze,un pahar cu sampanie, o prajiturica......;-) Iar dupa biserica o sa facem poze cu toata lumea ca dupa aceea noi ramanem cu fotografi iar parinti merg acasa cu restul de invitati,ca pana ajung oameni la restaurant......<:-P sa-i ospateze ai nostri parinti cu o gustarica, ceva. Soacra mea o sa mearga acasa(la tara,la 30km,de oras) ca sa se schimbe pt seara, sa isi pune casa la punct, sa faca rachiul, am inteles de la soacra mea ca o sa faca o masa pe batatura, cum se zice la tara........ca cica oameni care nu pot veni la restaurant, vin acasa, mananca,bea in compania unor lautari si cica dau si ei un mic dar:-$.
Noi intre timp, dupa cum am spus, faaaacem poze...........8-}si pe la ora 19:30 ne facem aparitia la restaurant, imreuna cu nasi, asteptand sa vina si parinti nostri cu invitati lor care s-au strans acasa, si restul de invitati care nu mai trec pe la noi pe acasa si vin direct la restaurant.
Cam asa as vreau eu sa fac! Ce parere aveti? Credeti ca e bine asa ?

bubushelu
25.07.2012, 11:02:21
ceau fetele, liniste pe aici :)... voi ce tema v-ati ales pentru nunta?? eu oscilez intre doua si deja ar cam trebui sa ma decid ...

gabrielacc
25.07.2012, 17:17:18
Buna fetelor!

Duminica am impartit primele invitatii!NIMENI nu ne-a recunoscut in poze:D,pana nu le-a atras mama atentia:)),si au urmat clipe euforice:))
Aseara am facut si prima marturie!Sunt indragostita de cum a iesit!Nu-mi vine sa o dau:))

Arata foarte interesant invitatiile si marturiile sunt de-a dreptul dulci :)

florinaflory
30.07.2012, 15:41:50
Buna Miresici de Octombrie 2012 !
Noi avem nunta pe 27 octombrie.
La biserica vom merge pe la 16h30.Poze vom face inainte si dupa cununia religioasa.
La restaurant vom merge de la ora 19h30.

ankapa
30.07.2012, 16:23:12
Buna Fetele!

In primul rand,Gabrielacc,iti multumesc pentru cuvintele frumoase!Am zis sa mai scriu si eu cate ceva pe-aici,ca in ultima vreme am cam absentat.Bubushelu,tema pe care am ales-o eu este perioada intebelica,cred ca intr-o viata anterioara am trait in acele timpuri,prea ma simt legata de tot ce inseamna anii 20:D .Ca si pregatiri....m-am cam impotmolit cu tortul ca nu am gasit pe cineva sa-mi faca ce-mi doresc...acum astept un raspuns de la o alta cofetarie,sa vedem ce-o iesi.Cu cununia civila iarasi am avut de furca.....nu o putem face la ora la care vrem noi(nunta fiind duminica,si ei avand programul limitat),asa ca am hotarat sa o facem intr-o alta zi,cu o saptamana sau doua inainte de nunta.Abia nu ma mai aglomerez asa tare,pentru ca am nevoie de timp in ziua nuntii pentru decorarea salii.Daca nu o fac eu,nu o mai face nimeni:))),am si eu un fix....oricum trebuie sa iasa ceva foarte dragut.Programul in mare,ar decurge cam asa:de la 10:00 la 13:00 aranjej sala,apoi ma machiez,coafez,dupa care la 16:00 mergem la biserica,si la 18:00 mergem la restaurant.Pare destul de lejer momentan.In perioada imediat urmatoare trebuie sa cumpar bautura,haine pentru al meu pentru civila,sa ma orientez de dulciuri pentru candy bar....si....daca ma gandesc asa intens....ar mai trebui sa scriu o pagina,asa ca ma opresc aici:D va pupic!

bubushelu
31.07.2012, 09:07:45
Buna Fetele!

In primul rand,Gabrielacc,iti multumesc pentru cuvintele frumoase!Am zis sa mai scriu si eu cate ceva pe-aici,ca in ultima vreme am cam absentat.Bubushelu,tema pe care am ales-o eu este perioada intebelica,cred ca intr-o viata anterioara am trait in acele timpuri,prea ma simt legata de tot ce inseamna anii 20:D .Ca si pregatiri....m-am cam impotmolit cu tortul ca nu am gasit pe cineva sa-mi faca ce-mi doresc...acum astept un raspuns de la o alta cofetarie,sa vedem ce-o iesi.Cu cununia civila iarasi am avut de furca.....nu o putem face la ora la care vrem noi(nunta fiind duminica,si ei avand programul limitat),asa ca am hotarat sa o facem intr-o alta zi,cu o saptamana sau doua inainte de nunta.Abia nu ma mai aglomerez asa tare,pentru ca am nevoie de timp in ziua nuntii pentru decorarea salii.Daca nu o fac eu,nu o mai face nimeni:))),am si eu un fix....oricum trebuie sa iasa ceva foarte dragut.Programul in mare,ar decurge cam asa:de la 10:00 la 13:00 aranjej sala,apoi ma machiez,coafez,dupa care la 16:00 mergem la biserica,si la 18:00 mergem la restaurant.Pare destul de lejer momentan.In perioada imediat urmatoare trebuie sa cumpar bautura,haine pentru al meu pentru civila,sa ma orientez de dulciuri pentru candy bar....si....daca ma gandesc asa intens....ar mai trebui sa scriu o pagina,asa ca ma opresc aici:D va pupic!

Felicitari pentru alegerea temei, sigur va iesi ceva frumos :D. Eu intr-un final m-am decis, va fi tema penei de paun :-B
Ce fel de tort iti doresti?
Crede-ma e mai bine sa iti faci cununia civila in alta zi, asa o sa fii mai relaxata in ziua nuntii. Noi am facut-o anul trecut ;))
Stai um pic, tu iti decorezi singura sala? si eu m-am gandit la varianta asta...dar fizic credca nu o sa am timp pentru asa ceva in ziua nuntii.

ankapa
31.07.2012, 16:00:28
Felicitari pentru alegerea temei, sigur va iesi ceva frumos :D. Eu intr-un final m-am decis, va fi tema penei de paun :-B
Ce fel de tort iti doresti?
Crede-ma e mai bine sa iti faci cununia civila in alta zi, asa o sa fii mai relaxata in ziua nuntii. Noi am facut-o anul trecut ;))
Stai um pic, tu iti decorezi singura sala? si eu m-am gandit la varianta asta...dar fizic credca nu o sa am timp pentru asa ceva in ziua nuntii.

Ooo,e superba pana de paun!Fa fi o coloristica foarte frumoasa!La ce tip de decoratiuni te-ai gandit?pe unde "vom"gasi pana?;;)
In legatura cu decorarea salii,eu am niste pitici,o vreau intr-un anume fel si nu am incredere in nimeni ca mi-o poate aranja asa cum o pot face eu:D:D.Ma va ajuta prietena mea cea mai buna la decor.Eu spun ca am destul timp de dimineata,pt ca stiu exact ce am de facut.Sper sa iasa bine:)
Tortul il vreau cam ca in poza alaturata,iar acele fursecuri vor fi pe post de piscoturi la primirea invitatilor:X
Tortul tau va avea pana de paun?:D

bubushelu
01.08.2012, 10:19:05
Ooo,e superba pana de paun!Fa fi o coloristica foarte frumoasa!La ce tip de decoratiuni te-ai gandit?pe unde "vom"gasi pana?;;)
In legatura cu decorarea salii,eu am niste pitici,o vreau intr-un anume fel si nu am incredere in nimeni ca mi-o poate aranja asa cum o pot face eu:D:D.Ma va ajuta prietena mea cea mai buna la decor.Eu spun ca am destul timp de dimineata,pt ca stiu exact ce am de facut.Sper sa iasa bine:)
Tortul il vreau cam ca in poza alaturata,iar acele fursecuri vor fi pe post de piscoturi la primirea invitatilor:X
Tortul tau va avea pana de paun?:D

Super torul tau :), nu mi se pare foarte complicat, nu gasesti chiar pe nimeni sa iti faca??? Ti-as recomanda pe cineva din Oradea...dar Bucurestiu e prea departe :D
Poi pana se va regasi aici:
accesoriu par mireasa, butoniera mire si pentru invitati, in buchetu de mireasa, in lumanarile de la cununie si la buchetele de flori de pe mese... va atasez si niste poze

ankapa
01.08.2012, 11:55:28
Super torul tau :), nu mi se pare foarte complicat, nu gasesti chiar pe nimeni sa iti faca??? Ti-as recomanda pe cineva din Oradea...dar Bucurestiu e prea departe :D
Poi pana se va regasi aici:
accesoriu par mireasa, butoniera mire si pentru invitati, in buchetu de mireasa, in lumanarile de la cununie si la buchetele de flori de pe mese... va atasez si niste poze

Wow,ce frumuseti ai atasat :X Sunt divine!Este inedita ideea cu pana de paun,si asta imi place maxim!
Eu nu cu tortul am probleme,cu cu biscuiteii de langa:D Pana acum nu am gasit pe cineva sa mi-i poata realiza,dar mai astept niste raspunsuri...daca nu...mai caut.Eu ii vreau asa si gata:)):)) daca mi-a intrat o idee in cap,greu imi iese:D

Spor la pregatiri in continuare!

ankapa
08.08.2012, 14:25:47
Heiiii,ce-i linistea asta pe-aici!?!?!?!

bubushelu
08.08.2012, 15:24:54
Heiiii,ce-i linistea asta pe-aici!?!?!?!

apoi nustiu...credca toate miresele au terminat cu pregatirele....eu am deja cosmaruri cu nunta...ma apropii de deja de data X:-SS

Nikoleta30
08.08.2012, 16:35:05
credeam ca eu sunt singura care are deja cosmaruri in legatura cu nunta:*

eva_nagy
08.08.2012, 16:39:16
E liniste pt ca nu mai avem atata timp liber????... Eu una am stat linistita pana sa imi traduca cineva ca 2 luni inseamna defapt 8 saptamani....=)) De ceva vreme sunt in priza tare iar stresul cel mai mare vine din faptul ca, asa cum am mai zis si cu catva timp in urma, casa noastra e inca vraiste!!!#-o

Nikoleta30
08.08.2012, 17:09:54
sa stii ca nici nu m-am gandit pana acum ca 2 luni sunt de fapt 8 saptamani=))...Inca ceva: mie mi-a venit ideea sa-mi impodobesc si balustrada blocului pt ziua nuntii, voi ce idee aveti?

eva_nagy
08.08.2012, 17:22:20
sa stii ca nici nu m-am gandit pana acum ca 2 luni sunt de fapt 8 saptamani=))...Inca ceva: mie mi-a venit ideea sa-mi impodobesc si balustrada blocului pt ziua nuntii, voi ce idee aveti?

Eu stau la casa...o sa-mi impodobesc poarta cu brad si tull :D

vioricav
08.08.2012, 17:59:02
E liniste ca e toata lumea plecata in concediu...plaja e plina si eu stau la birou...ufffffff :-L Voi nu plecati nicaieri fetelor? Un moment de respiro inainte de 'the final madness' ??? :D

eva_nagy
08.08.2012, 19:34:59
E liniste ca e toata lumea plecata in concediu...plaja e plina si eu stau la birou...ufffffff :-L Voi nu plecati nicaieri fetelor? Un moment de respiro inainte de 'the final madness' ??? :D

As pleca oricand dar din pacate priritatile sunt in directia nuntii acum...

nico_leta
08.08.2012, 20:49:40
Cat imi doresc un concediu sa plaec undeva unde sa ma odihnesc,nu vreau plimbari,nici sa vizitez prea mult doar sa ma odihnesc

Icstina
19.08.2012, 14:46:15
Eu sunt in concediu de 9 zile. La mare. La 2 km de Mamaia, de nisip, de apa, de soare. Dar cum planul de acasa nu e intotdeauna realist, uite ca de 6 zile sunt racita cobza, asa ca nici nu stiu cum arata plaja. Ma intorc la fel de branza cum am plecat; o sa ma acuze colegii ca i-am mintit cu plecatul meul la mare pentru relaxare, soare si somn.
Cum nu pot sa respir ca lumea, nici nu am dormit. Am cearcane de 2 metri ;)). Deci, din 2 obiective n-am realizat niciunul.

Partea buna: pentru ca viitorul meu sot nu m-a lasat la plaja, am fost prin magazine si am mai bifat din chestii pentru nunta: rochia de civila, voal lung (am eu un pitic care a zis ca voalul cel scurt achizitionat anterior nu e suficient), pahare pentru miri + nasi.

P.S. Si mai am o realizare: am recuperat vreo 400 pagini de miresii de 2012 ;))

eva_nagy
19.08.2012, 22:44:20
Eu sunt in concediu de 9 zile. La mare. La 2 km de Mamaia, de nisip, de apa, de soare. Dar cum planul de acasa nu e intotdeauna realist, uite ca de 6 zile sunt racita cobza, asa ca nici nu stiu cum arata plaja. Ma intorc la fel de branza cum am plecat; o sa ma acuze colegii ca i-am mintit cu plecatul meul la mare pentru relaxare, soare si somn.
Cum nu pot sa respir ca lumea, nici nu am dormit. Am cearcane de 2 metri ;)). Deci, din 2 obiective n-am realizat niciunul.

Partea buna: pentru ca viitorul meu sot nu m-a lasat la plaja, am fost prin magazine si am mai bifat din chestii pentru nunta: rochia de civila, voal lung (am eu un pitic care a zis ca voalul cel scurt achizitionat anterior nu e suficient), pahare pentru miri + nasi.

P.S. Si mai am o realizare: am recuperat vreo 400 pagini de miresii de 2012 ;))

Dupa prima fraza as fi vrut sa zic ca te invidiez insa nu e chiar asa. Ce poate fi mai rau decat a fi la un pas de mare si plaja si sa nu poti sa te bucuri de ele? Bine macar ca ai reusit sa fii la zii cu miresicile :D
Insanatosire grabnica iti doresc ca sa fugi la balaceala!!! :D

ankapa
20.08.2012, 14:42:59
Daaaaa,am fost si eu o zi la mare:))))) nu ma duceam daca nu se nimerea sa aiba al meu treaba in Constanta:)) Oricum,nici chef de iesiri n-am ....m-a ajuns si pe mine stressul,cu cat se apropie nunta,cu atat raman cu din ce in ce mai putine resurse(de toate felurile:)) am noroc mare cu al meu care ma calmeaza de fiecare data,si-mi spune ca va fi bine...si cum eu am deplina incredere in el,il cred pe cuvant!Acum de exemplu,abia astept sa ajung acasa sa vad ec mai bifez pe listele alea "afurisite":)) si bineinteles,sa ma apuc de facut lumanarile si buchetele.

Mult spor in continuare dragelor!:*:*:*:*

eva_nagy
27.08.2012, 22:27:19
Dragalaselor??? Mai e careva pe aici? Fetele de octmbrie nu se pregates?? Oare cum o fi vremea??? Eu inca nu stiu daca sa cumpar ceva capa/bolero.... Ar fi fain sa fie cald si sa nu avem nevoie!!! :>
In alta ordine de idei, vreau sa stiti ca am inceput sa am emotii... E asa o cheste ciudata, stiu ca sambata incepe sezonul septembrie iar dupa ele, urmez eu... Asta ma face sa mi se ridice parul pe mineee....
Voi mai aveti lucrusoare de pregatit?
Noi am scapat de stresul cu fructele si sampania, ele fiindu-ne asigurate de local.
A mai ramas sa printam Gazeta de Nunta si sa ne punem la punct dansul.... <:-P
In aproximativ 2 saptamani incepe partea cea mai stresanta, sunatul oamenilor pentru confirmare... :D

Nikoleta30
28.08.2012, 11:37:51
eu mi-am cumparat un bolero dar nu cred ca o sa-l folosesc, se pare ca va fi cald in octombrie=D> . In rest eu astept cu nerabdare sa vina 6 oct . Am vazut zilele trecute cateva mirese prin cartier si eram pe balcon si comentam cu mami in legatura cu rochia , cu buchetele =P~

vioricav
28.08.2012, 13:16:06
Eu inca nu mi-am cumparat nimic de pus peste rochita...am fost la cateva magazine si mi-au spus sa trec pe la mijlocul lui septembrie ca de-abia atunci o sa aduc chestii mai de toamna. Eu am cercetat un pic starea vremii si s-ar parea ca media lunii octombrie din anii trecuti ar fi undeva pe la 18 grade :-s, sa speram ca asta va fi o toamna mai calda, ca nici capa de blana nu mi-as pune :)
Eu sunt la capitolul flori si nu reusesc sa gasesc nimic la preturi acceptabile - mi se pare absurd sa dau pe niste flori mai mult decat pe rochita mea si costumul lui la un loc ! Oscilez intre crizanteme si gerbera - oare ar merge sa le combin in aranjamente? Nu gasesc decat o mare de trandafiri, crini si orhidee care nu imi plac deloc, mi se par prea pretentioase. La un moment dat mi-a trecut prin cap sa imi cumpar eu flori si sa le mesteresc singurica, dar mi-am adus repede aminte ca sunt un adevarat anti-talent la chestii artistice :D asa ca am renuntat la idee.
Mai am si cateva invitatii de impartit si nu am timp sa ajung nicaieri...offff, deja simt ca raman in urma si parca vad ca o sa alerg de nebuna in ultimele zile de o sa ajung la nunta cu niste cearcane cat casa #-o

Nikoleta30
28.08.2012, 14:03:49
Incearca sa le iei incet pe toate, nu incerca sa le faci pe toate odata, in ritmul asta nu o sa ajungi decat sa te stresezi inutil si e pacat. Si eu mai am ceva de rezolvat dar le iau pe toate incetisor , trebuie in primul rand sa-l conving pe domnul ginerica sa-si cumpere pantofi si camasa , sa mai trecem pe la nasi sa mai rezolvam cate ceva, sa-mi compar cosuletul pt cocarde de pus in piept invitatilor , sa mergem sa dam comanda de tort.Cam atat , sper sa nu fi uitat ceva :))

Icstina
28.08.2012, 21:02:15
Cum eu mi-am luat rochia in ianuarie, am gasit si capa. Bine, si eu sper sa nu o folosesc.

De facut mai sunt o groaza, am avut vreo 4-5 luni in care nu am reusit sa facem nimic, iar acum ne-am aglomerat.
- Mai avem de dat vreo 30 invitatii; oamenii stiu deja, dar vrem sa respectam si partea formala.
- Viitorul sot nu si-a luat nimic. Nimic, nimic. Imi vine sa-l strang de gat, dar am nevoie de el viu in ziua Z.
- Flori - nicio idee si nici bugetul nu ne (mai) ajuta.
- Verighete - in sfarsit am gasit; urmeaza sa dam comanda de indata ce mai intra un salariu.
- Hotel - am gasit, trebuie sa semnam contract si sa platim un avans (iar bani!).
- Eu mai am de luat pantofi pentru civila.
- Mai avem de discutat meniul final la restaurant.
- Probe coafat si machiaj
- Stabilit ce facem cu cei 40-50 oameni care ne sosesc din afara Bucurestiului, pe parcursul zilelor de joi si vineri, fiecare la alta ora, bineinteles.
- Gasit fotograf pentru civila
- Place carduri si meniuri
- etc............

ankapa
29.08.2012, 16:10:34
Iar n-am mai intrat de 1000 de ani:D Asta nu inseamna ca stau bine cu pregatirile,si noi mai avem o gramada,si la fel,simt ca ne-am aglomerat foarte mult in timpul care ne-a ramas....sa va zic si eu lista mea:

-camasa,lavaliera,ceas de buzunar,palarie pentru al meu(are si el piticii lui:))))
-accesoriile mele,sunt comandate,mai am sa le primesc si evident,sa le platesc :D
-de cumparat din bauturile ce au mai ramas
-de cumparat dulciurile si fructele pt candy bar
-lumanarile si buchetele de facut/terminat
-de printat place carduri,numere de masa etc
-cateva invitatii care mai sunt de dat(maxim 8...sper)
-definitivat meniul,facut schema asezarii la masa
-programari machiaz,coafura
si mai sunt,dar nu-mi vine in cap:D:D.....a!si capa sau bolero nu vreau si nu vreau!Sa tina vremea cu noi fetelor,sa nu avem nevoie sa ne infofolim!

alinaggg
29.08.2012, 16:32:42
Buna fetelor,

In luna Octombrie voi fi nasa si am problema buchetului de nasa :(
Am dat deja 2 modele de buchete si ambele nu se pot face din cauza florilor fie prea rare, fie prea scumpe fie indisponibile in acest sezon.

Ma puteti ajuta cu compozitia buchetelor voastre?

Merci

GabrielaPetre
30.08.2012, 11:03:35
fetelor,
pt mine, poate sa fie si 15 grade ca nu imi iau niciun fel de capa sau bolero... nu vreau sa curga apele pe mine de la agitatie si emotii... si asa am suferit toata vara... iar rochia, la cate straturi are, tine de cald si la iarna :)):))
v-am pupat!

Iar n-am mai intrat de 1000 de ani:D Asta nu inseamna ca stau bine cu pregatirile,si noi mai avem o gramada,si la fel,simt ca ne-am aglomerat foarte mult in timpul care ne-a ramas....sa va zic si eu lista mea:

-camasa,lavaliera,ceas de buzunar,palarie pentru al meu(are si el piticii lui:))))
-accesoriile mele,sunt comandate,mai am sa le primesc si evident,sa le platesc :D
-de cumparat din bauturile ce au mai ramas
-de cumparat dulciurile si fructele pt candy bar
-lumanarile si buchetele de facut/terminat
-de printat place carduri,numere de masa etc
-cateva invitatii care mai sunt de dat(maxim 8...sper)
-definitivat meniul,facut schema asezarii la masa
-programari machiaz,coafura
si mai sunt,dar nu-mi vine in cap:D:D.....a!si capa sau bolero nu vreau si nu vreau!Sa tina vremea cu noi fetelor,sa nu avem nevoie sa ne infofolim!

ankapa
05.09.2012, 16:07:10
"Ce mai face fetili????" :>

eva_nagy
05.09.2012, 16:51:58
"Ce mai face fetili????" :>

"Fetili are emotii si e nerabdatoare" :))
Asa cum v-am zis si pe facebook..astazi cu o luna si o zi inainte de nunta am mers sa probez rochita, tinuta cu multa grija la magazin, pentru a stabili ultimele modificari.... Nu o mai vazusem din decembrie si imi era dor de ea. Sincera sa fiu la ce rochite minunate am vazut pe la voi, am luat in calcul si varianta de a nu-mi mai fi pe plac... Nu a fost insa asa... Am avut niste emotii teribile si am gustat din nou incantarea de a fi imbracata cu ea... Minunata senzatie !!!!! Din nefericire nu am facut poze, neavand cu ce....
Tot astazi o sa mergem la a doua sedinta de dans :D Sper ca de azi sa incepem si cu coregrafia nu doar cu elemente specifice valsului :D

eva_nagy
06.09.2012, 09:22:14
Miresici, peste exact o luna va fi prima saptamana de nunti din luna noastraaa!!!! \:D/ Vaaai, am un maaare gol in stomac :D

GabrielaPetre
06.09.2012, 10:45:46
da,
si eu am un mare gol in stomac, nu stiu daca ma pot odihni inainte de nunta, cand sa imi iau concediu, mai sunt ultimele detalii de rezolvat... ;;)

Miresici, peste exact o luna va fi prima saptamana de nunti din luna noastraaa!!!! \:D/ Vaaai, am un maaare gol in stomac :D

ankapa
06.09.2012, 10:46:44
Eu inca nu realizaz ca ma marit peste o luna si o saptamana ;;) A trecut atat de repede timpul,si parca trece din ce in ce mai repede!Abia astept sa vina ziua cea mare!!!Dupa data de 15 sept.incep confirmarile...si-atunci sa te tii:))....dar sunt calma deocamdata,desi am prinit doua refuzuri pana acum.Cine vine vine,cine nu,nu stie ce pierde!!!:P
Noi ,dupa o mica sedinta,am ajuns la concluzia ca nu este necesar sa afcem cursuri de dans,suntem prea buni:)),avem 4 picioare stangi,si decat sa ne complicam,mai bine dansam cum ne vine atunci:))
Zilele astea trebuie sa ma apuc de buchetul nasei,si de inelele pentru servetele de masa,care nu sunt decat vreo 130 la numar,dar am avut zile si mai rele:P
Eva,stii ce mi-ai facut tu mie acum?!Diseara cand ajung acasa trebuie sa scot urgent rochia din husa si sa o privesc:P mi-ai facut o pofta nebuna de rochie:)))) Abia astept sa o imbrac!!!!

eva_nagy
06.09.2012, 12:45:41
Eu inca nu realizaz ca ma marit peste o luna si o saptamana ;;) A trecut atat de repede timpul,si parca trece din ce in ce mai repede!Abia astept sa vina ziua cea mare!!!Dupa data de 15 sept.incep confirmarile...si-atunci sa te tii:))....dar sunt calma deocamdata,desi am prinit doua refuzuri pana acum.Cine vine vine,cine nu,nu stie ce pierde!!!:P
Noi ,dupa o mica sedinta,am ajuns la concluzia ca nu este necesar sa afcem cursuri de dans,suntem prea buni:)),avem 4 picioare stangi,si decat sa ne complicam,mai bine dansam cum ne vine atunci:))
Zilele astea trebuie sa ma apuc de buchetul nasei,si de inelele pentru servetele de masa,care nu sunt decat vreo 130 la numar,dar am avut zile si mai rele:P
Eva,stii ce mi-ai facut tu mie acum?!Diseara cand ajung acasa trebuie sa scot urgent rochia din husa si sa o privesc:P mi-ai facut o pofta nebuna de rochie:)))) Abia astept sa o imbrac!!!!
:)) Daaa, si mai pune si o pozica cu ea!!!! Eu nu am apucat ieri sa fac poze insa la proba finala o voi lua pe Ionela cu mine pentru a face poze!!!!
Si noi tot dupa 15 o sa incepem cu confirmarile, desi parca e un pic cam devreme, nu? Ma gandeam sa-i las pe oameni pana prin 20.... La noii e mai usor pt ca parintii mei si ai lui sunt responsabili cu sunatul "neamurilor"... Noi o sa sunam doar omuletii nostrii :D

Vai ce ciudat arata Tickerul....Cand ma uit la el ma cuprind emotiile! :))

ankapa
10.09.2012, 14:43:58
:)) Daaa, si mai pune si o pozica cu ea!!!! Eu nu am apucat ieri sa fac poze insa la proba finala o voi lua pe Ionela cu mine pentru a face poze!!!!
Si noi tot dupa 15 o sa incepem cu confirmarile, desi parca e un pic cam devreme, nu? Ma gandeam sa-i las pe oameni pana prin 20.... La noii e mai usor pt ca parintii mei si ai lui sunt responsabili cu sunatul "neamurilor"... Noi o sa sunam doar omuletii nostrii :D

Vai ce ciudat arata Tickerul....Cand ma uit la el ma cuprind emotiile! :))

Am avut un weekend nebun!Am uitat si de rochie si de tot!:)) Oricum trebuie sa ma mai imbrac o data cu ea pana la nunta,ca sa nu am surprize ca nu ma mai incape sau ca mi-e larga:)) Cand ai proba,cand ai proba?!Abia astept sa te vad!:X La fel ca si la tine,ai nostri se vor ocupa de confirmarile rudelor,iar noi,de prieteni.Vom incepe noi sa-i sunam dupa weekendul ce vine,pt ca avem o nunta in familie si iar e nebunie,pentru ca mi-e teama sa nu ne aglomeram atunci.Si asa simt ca ne-am cam aglomerat:D Voi nu?!
Pupici!

eva_nagy
12.09.2012, 21:14:59
Nu stiu cand e proba, astept sa ma sune... Inca am rabdare! :D
FETELOR!!!! Eu sunt un pic trista pt. ca vremea nu se anunta a fi chiar foarte prietenoasa... http://www.accuweather.com/en/ro/brasov/287345/september-weather/287345 Se pare ca va trebui sa cumpar ceva de luat peste....

ankapa
13.09.2012, 14:30:06
Nu stiu cand e proba, astept sa ma sune... Inca am rabdare! :D
FETELOR!!!! Eu sunt un pic trista pt. ca vremea nu se anunta a fi chiar foarte prietenoasa... http://www.accuweather.com/en/ro/brasov/287345/september-weather/287345 Se pare ca va trebui sa cumpar ceva de luat peste....

Eu zic sa stai linistita momentan,pentru ca se schimba graficul de la o zi la alta.Eu tot urmaresc cum va fi vremea sambata,pe 15.09 ca sa stiu cum va fi la nunta cumnatei mele,si o zi imi arata soare,o zi ploaie...asa ca nu cred ca este foarte relevant...Pentru linistea ta,iti poti lua ceva de rezerva :D

Icstina
13.09.2012, 15:32:23
Eu pur si simplu nu tin socoteala AMR-ului pentru ca as lua-o de tot razna. Sunt o mica bridezilla si fara socoteala stricta ;;)

Tin evidenta lucrurilor pe care le mai avem de facut si ma stresez ca inca sunt pe lista destule.
Cel mai tare ma ingrijoreaza dumnealui care tot nu e imbracat. Am cam terminat si banii, asa ca avem si restrictii din punctul acesta de vedere. Daca era baiat destept, isi lua pe la inceputuri, cand inca eram in grafic.

Al doilea lucru care ma ingrijoreaza este ca mai avem vreo 10-15 invitatii de dat. Uf!

Cat despre vreme, am dat si eu o cautare pe un site de specialitate si m-am intristat. Sper sa nu fie atat de frig, totusi. Sau emotiile sa emane caldura...

bubushelu
14.09.2012, 08:50:26
wai fetele si eu sunt pachetel mic de nervi!!!, nu mai suport nimic :D, absolut tot ma enerveaza, hahah o mica bridezilla, ce metode de calamare stiti?

Nikoleta30
14.09.2012, 11:04:53
De ce nu incerci sa asculti o muzica care-ti place si macar in momentul acela nu te mai gandesti la nunta? Eu asa fac cand ma apuca crizele:*

AlexandraStefyy
14.09.2012, 15:13:47
Eu pur si simplu nu tin socoteala AMR-ului pentru ca as lua-o de tot razna. Sunt o mica bridezilla si fara socoteala stricta ;;)

Tin evidenta lucrurilor pe care le mai avem de facut si ma stresez ca inca sunt pe lista destule.
Cel mai tare ma ingrijoreaza dumnealui care tot nu e imbracat. Am cam terminat si banii, asa ca avem si restrictii din punctul acesta de vedere. Daca era baiat destept, isi lua pe la inceputuri, cand inca eram in grafic.

Al doilea lucru care ma ingrijoreaza este ca mai avem vreo 10-15 invitatii de dat. Uf!

Cat despre vreme, am dat si eu o cautare pe un site de specialitate si m-am intristat. Sper sa nu fie atat de frig, totusi. Sau emotiile sa emane caldura...

si eu care credeam ca sunt singura care mai are de dat vreo 15 invitatii ... si eu sunt cu ordinea strica, de la melodii pana la meniu si orele la care vor fi puse mesele ... plus ca nici noi nu am luat hainele pentru el si nici pentru baietelul nostru de 3 ani dar am vb cu nasii si vommerge pe 7 - 8 oct sa luam si noi si ei sa isi ia imbracamintea ... pana acum am luat verighetele si tot ce tinea de salon, carte de inv, marturii, cocarde, panza oentru masini, am facut si comanda de tort, rochita si tot ce tine de mireasa, bijuterii, pantofi ... mai tot am rewzolvat, mai am acum sa ma reintalnesc cu lautarii ( chiar azi m-am intalnit cu solistul ) cu fotograful, sa merg la restaurant sa pun la punct anumite detalii... florile imi ies din griji ( am florarie ) asa ca .. sa vina nunta :), mai bine zis ziua :) ... mai e putin :) .. ce emotiiii :P

romantica
17.09.2012, 15:48:49
Buna miresici! cRedeam ca numai eu sunt cu nervii la pamant.
Si noi mai avem de impartit invitatii, marturiile inca nu le-am facut, rochia nu a ajuns (:| in schimb cei care au primit invitatiile au si confirmat prezenta. Cei care urmeaza sa le primeasca stiu de eveniment, au fost anuntati.
Inca nu am ales melodia pentru dansul mirilor si nici nu stiu ce sa alegem.

ankapa
17.09.2012, 16:35:29
Ma alatur si eu voua!Nu stiu ce s-a intamplat cu mine,dar de cand a inceput numaratoarea inversa ,de la o luna,zici ca cineva a facut "click" si gata!Nu ma mai inteleg cu nimeni!Sper sa-mi treaca repede!Si noi mai avem o gramada de facut....nici nu mai spun ca ma apuca iar toate cele :)):))
Mult spor gagici in continuare si...sa fim tari!!!!!!

romantica
17.09.2012, 16:45:41
E normal sa fim stresate, cred ca stresul vine ca ne organizam noi singuri tot evenimentul, ca atunci cand se ocupa parintii sau o firma specializata stresul e mai mic.
Avem multe de facut, timpul se scurge repede, banii se termina :)

eva_nagy
18.09.2012, 12:03:29
Eu nu am probleme mari cu stresul, simt ca lucrurile sunt cat de cat sub control insa ieri am avut o criza uriasa de nervi care a venit in urma faptului ca din 4 cupluri care inca nu stiam sigur daca vor ajunge singuri sau insotiti, ne-au asigura ca ne vor suna seara sa ne dea un raspuns si nimeni nu a sunat... Pe langa asta tipul cu florile mi-a promis ca ma suna "un pic mai incolo" dar nu a facut-o nici pana acum....:-<E cam mult pentru o zi de luni....

Nikoleta30
18.09.2012, 13:31:52
Eu am mari probleme cu stresul in ultima vreme din cauza faptului ca banii incep sa se termine si mai sunt inca destule de facut , iar in momentul in care inca altcineva mai zice ca mai trebuie si altcveva de facut pe care eu nu l-am trecut pe lista izbucnesc . Nu stiu ce o sa ma fac pana pe 6 octombrie.:((

eva_nagy
18.09.2012, 13:41:50
Eu am mari probleme cu stresul in ultima vreme din cauza faptului ca banii incep sa se termine si mai sunt inca destule de facut , iar in momentul in care inca altcineva mai zice ca mai trebuie si altcveva de facut pe care eu nu l-am trecut pe lista izbucnesc . Nu stiu ce o sa ma fac pana pe 6 octombrie.:((
Asa e si la noi!!! Trebuie sa recunosc ca, desi initial nu am vrut asta, apelez la ai mei, ma simt ca in liceu uneori : "Maaami, imi dai si mie 150 lei pentru machiaj.." :)) :D Am mare noroc cu ei. Bine inteles ca toti banii care vin de la ei sunt contorizati de mine si o sa insist sa-i dau inapoi!!! In ultima luna am stat cu al meu drag iubit sa ne gandit la lista initiala de cheltuieli specifice pregatirilor de dinainte de nunta... Am ajuns la concluzia ca desi, initial am avut o lista foarte elaborata si am stabilit un buget in functie de asta, martuntisurile care apar in ultiama vreme, de care nu aveam cum sa stim, inglobeaza o suma fabulos de mare :D
Uf, asta sa fie problema....

AlexandraStefyy
18.09.2012, 23:28:49
heei fetelor .. am luat verigheteleeeee - insa au aparut cateva probleme ... printre care si dezinteres pe bani multi :(

eva_nagy
18.09.2012, 23:31:57
heei fetelor .. am luat verigheteleeeee - insa au aparut cateva probleme ... printre care si dezinteres pe bani multi :(
Lasa, problemele astea sunt trecatoare...
Interesate verighete voastre cu gravare in exterior! Sa le purtati fericiti pana la adanci batraneti.... :*

Flamingo
18.09.2012, 23:42:32

Suuuuper! Sunt primele verighete de genul acesta pe care la vad. (in afara de inelul de logodna Chanel "oui").
Felicitări pentru frumoasa alegere, sa el purtati sanatosi!

ankapa
19.09.2012, 16:51:17
Alexandra,felicitari!Superbe verighetele!!!

In alta oridine de idei,dragelor,cum stati cu confirmarile???eu incep deja sa ma sperii....parca ma asteptam la altceva....Data limita a cofirmarilor a fost 14 sept....si pana acum nimic venit din partea lor.Nu pun la socoteala familia si cei foarte apropiati.Ce naiba e asa greu sa dai un telefon????Sunt cu nervii intinsi la maxim pentru ca nu ma asteptam la asa atitudine dezinteresata...bineinteles ca si noi suntem acum cu banii in pom,mai avem si o gramada de cheltuieli personale pe langa...si uite-asa se aduna toate si simt ca nu mai rezist psihic.

macris
19.09.2012, 17:00:48

In alta oridine de idei,dragelor,cum stati cu confirmarile???eu incep deja sa ma sperii....parca ma asteptam la altceva....Data limita a cofirmarilor a fost 14 sept....si pana acum nimic venit din partea lor.Nu pun la socoteala familia si cei foarte apropiati.Ce naiba e asa greu sa dai un telefon????Sunt cu nervii intinsi la maxim pentru ca nu ma asteptam la asa atitudine dezinteresata...bineinteles ca si noi suntem acum cu banii in pom,mai avem si o gramada de cheltuieli personale pe langa...si uite-asa se aduna toate si simt ca nu mai rezist psihic.

Din acest motiv noi nu am trecut o data de confirmare si am preferat sa-i sunam noi. Le-am spus oricum ca noi trebuie sa stim cu o luna inainte daca vin sau nu si ca ne pot suna ei totusi.. ciuciu! Ne-a luat o saptamana sa primim toate raspunsurile pentru ca spre surprinderea noastra au fost multe persoane care se purtau de parca atunci ar fi auzit pentru prima data de nunta: "aoleu, pe cat e?"; "stai sa vad cum pica tura mea"; "stai sa vad daca am bani" ;"nu stiu, ma mai gandesc". Noi am fost surprinsi de rezultat: persoane apropiate pe care ne bazam au spus in ultima clipa ca nu au bani si ca nu vin fara, iar persoane la cre nu ne asteptam sau carora nu le-am dat invitatie (colegi de munca noi de ex) au spus ca vin sigur. Eu m-am obisnuit deja cu ideea ca nunta mea nu este un eveniment important decat pentru mine si viitorul sot, pentru multe alte persoane este doar o cheltuiala in plus, o "obligatie".
Din 150 de invitatii date, avem pana acum 116 confirmari... sa speram ca va ramane cel putin asa!

Nikoleta30
21.09.2012, 19:12:28
Am vazut prognoza meteo si am intrat rau in panica, se pare ca se va schimba rau vremea vor fi ploi aproape toata luna octombrie:(:(. Bine ca macar am avut inspiratia sa-mi cumpar un bolero ca la cat de friguroasa sunt eu ...

GabrielaPetre
22.09.2012, 09:33:08
Fetelor,

Nu va panicati!
Va recomand acest link: http://www.accuweather.com/en/ro/bucuresti/287430/daily-weather-forecast/287430?day=11
mai dati refresh la 2-3 zile pana in marea zi... eu asa fac si sper sa fie ok!
Bafta!

Am vazut prognoza meteo si am intrat rau in panica, se pare ca se va schimba rau vremea vor fi ploi aproape toata luna octombrie:(:(. Bine ca macar am avut inspiratia sa-mi cumpar un bolero ca la cat de friguroasa sunt eu ...

AlexandraStefyy
22.09.2012, 12:17:00
Lasa, problemele astea sunt trecatoare...
Interesate verighete voastre cu gravare in exterior! Sa le purtati fericiti pana la adanci batraneti.... :*

multumim ... da,m trec problemele dar inca mai e stresssul :( .. mi-am facut si paharele mirilor ( singujrica acasica :P )

eva_nagy
23.09.2012, 09:49:22

Legat d e confirmari, lucrurile sunt exact asa cum multe miresici povesteau..Cred ca din 220 de invitati doar vreo 4 cupluri au sunat.... Bine, trebuie sa recunosc ca pt vreo 25 de oameni, nu aveam nevoie de telefoane, fiind din gasca... Deci, Anca, nu o lua personal, toate trecem prin asta!!!
Si uite trebe mare mobilizare pentru a suna lumea. Noi am stabilit ca eu si el ne vom ocupa stric de oamenii nostrii iar parintii sa se ocupe de cei din partea lor. Sunt un pic imgrijorata pt ca nu trebuie sa fim mai mult de 175 de oameni... Pana acuma sunt cam 130 (toti cei din partea mea si gasca) si mai trebuie sa astept numarul final din partea alor lui (se preconizeaza in jur la 60)...

eva_nagy
23.09.2012, 09:50:29
multumim ... da,m trec problemele dar inca mai e stresssul :( .. mi-am facut si paharele mirilor ( singujrica acasica :P )

Felicitari pentru realizarea paharelor! Cu siguranta esti foarte mandra de munca ta! E un sentiment asa de frumos sa vezi lucrusoare facute de tine...=D>

eva_nagy
23.09.2012, 09:55:54
Din acest motiv noi nu am trecut o data de confirmare si am preferat sa-i sunam noi. Le-am spus oricum ca noi trebuie sa stim cu o luna inainte daca vin sau nu si ca ne pot suna ei totusi.. ciuciu! Ne-a luat o saptamana sa primim toate raspunsurile pentru ca spre surprinderea noastra au fost multe persoane care se purtau de parca atunci ar fi auzit pentru prima data de nunta: "aoleu, pe cat e?"; "stai sa vad cum pica tura mea"; "stai sa vad daca am bani" ;"nu stiu, ma mai gandesc". Noi am fost surprinsi de rezultat: persoane apropiate pe care ne bazam au spus in ultima clipa ca nu au bani si ca nu vin fara, iar persoane la cre nu ne asteptam sau carora nu le-am dat invitatie (colegi de munca noi de ex) au spus ca vin sigur. Eu m-am obisnuit deja cu ideea ca nunta mea nu este un eveniment important decat pentru mine si viitorul sot, pentru multe alte persoane este doar o cheltuiala in plus, o "obligatie".
Din 150 de invitatii date, avem pana acum 116 confirmari... sa speram ca va ramane cel putin asa!
Si totusi, e un numar bun 116 din 150!
Apropo de ce scriai mai sus, imi suna atat de cunoacut :))

eva_nagy
23.09.2012, 09:57:23

Nikoleta, pe 6 octombrie va fi soare si cald afara!!! Pentru orice eventualitate eu mi-am luat un bolero ieri insa nu imi place mult asa ca nu vreau sa il folosesc!!! :D

Nikoleta30
23.09.2012, 18:51:23
Ms de incurajari Eva! Si eu sper din tot sufletul sa nu folosesc boleroul . ASa ca sa gandim pozitiv si poate chiar va fi o vreme superba pe 6 oct <:-P

bubushelu
01.10.2012, 09:02:23
Fetelor!!! cele ce aveti nunta in 6 cotombrie ( eu inclusiv) cum stati cu pregatirile?, eu fierb deja, mai avem 5 zile <:-P

eva_nagy
01.10.2012, 09:39:01
Fetelor!!! cele ce aveti nunta in 6 cotombrie ( eu inclusiv) cum stati cu pregatirile?, eu fierb deja, mai avem 5 zile <:-P

Curios insa ma asteptam sa am emotii mult mai mari! Slava Domnului nu sunt multe lucruri pe care trebuie sa le mai facem. Ultimele cumparaturi, lectii de dans, de mers la sala si intalnirea finala cu toti furnizorii si nu in ultimul rand o zi intreaga dedicata frumusetii... asta se va intampla joi! :D
Nu imi vine sa cred ca a venit si saptamana noastra!!!!! Yeeeey! DRagelor, lasati emotiile si bucurati-va din plin de cea mai frumoasa zi de pana acum!
PUUUP!!!!:*

bubushelu
01.10.2012, 13:59:53
Curios insa ma asteptam sa am emotii mult mai mari! Slava Domnului nu sunt multe lucruri pe care trebuie sa le mai facem. Ultimele cumparaturi, lectii de dans, de mers la sala si intalnirea finala cu toti furnizorii si nu in ultimul rand o zi intreaga dedicata frumusetii... asta se va intampla joi! :D
Nu imi vine sa cred ca a venit si saptamana noastra!!!!! Yeeeey! DRagelor, lasati emotiile si bucurati-va din plin de cea mai frumoasa zi de pana acum!
PUUUP!!!!:*

Da si eu mai am o groaza de chestii organizatorice de facut...alea imi dau cele mai mari batai de cap:-SSIui ce fain de tine, o zi intreaga la spa?
Tot ma uit la vreme, ba ploua, ba soare in 6 oct, sa ne rugam toate sa fie vreme buna^:)^

Nikoleta30
01.10.2012, 19:18:06

Ma asteptam sa am mai multe emotii , dar sunt extraordinar de calma:)). Probabil cele mai multe emotii o sa le am in momentul in care o sa aud masinile care vor venii dupa mine sa mergem la biserica. Am cam terminat cu pregatirile, azi am fost la restaurant sa dam confirmarile si sa dam comanda de florile naturale care le vom pune nasilor , ginerelui si parintilor. Abia astept ziua de joi cand vom face bradul miresei si binenteles ziua de sambata<:-P

eva_nagy
01.10.2012, 22:42:50
Da si eu mai am o groaza de chestii organizatorice de facut...alea imi dau cele mai mari batai de cap:-SSIui ce fain de tine, o zi intreaga la spa?
Tot ma uit la vreme, ba ploua, ba soare in 6 oct, sa ne rugam toate sa fie vreme buna^:)^

Nu e o zi intreaga la SPA insa o sa merg la cosmetica, maichiura si vopsit.... :D
Partea cu vremea e stresanta tare!!! Si eu sunt enervata de prognoza schimbatoare de la o zi la alta...am impresia ca astia de la Meteo fac misto de mine :))

ankapa
02.10.2012, 11:42:07
Buna fetele!

Am reusit si eu intr-un final sa mai intru pe miresici:D
Maine mergem si noi sa depunem actele....ma cuprind cateva emotii cand ma gandesc la asta:D
Si noi mai avem chestii organizatorice de facut,oricum ne-am aglomerat foarte mult,dar inca sunt increzatoare ca o scoatem la capat.Sper numai sa nu uit sa fac ceva in ziua aceea!
Mult spor in continuare dragelor,si abia astept sa povestiti aici cat de frumos a decurs totul la nunta!

vioricav
02.10.2012, 16:31:52
Hello fetele,
Si noi mai avem putintel <:-P si nu ne mai vedem capul de treburi !! Acum suntem la partea cu analizele pentru certificate (am vrut neaparat sa le facem pe toate, sa nu avem probleme) si la confirmari =P~ care ne dau cele mai mari batai de cap. Plus ca eu nu mi-am scurtat rochia, nu mi-am luat pantofi de schimb, nu am facut marturiile...si nu le mai numar ca iar ma iau isteriile :)
Dar cu calm le facem noi pe toate. Vremea pe 27 nu se anunta foarte buna (ceva de genul 15 grade ziua ) dar o sa arborez eu un mare zambet care sa ii incalzeasca pe toti :D
Va pup pe toate si tie Eva iti urez cea mai minunata zi ever !! Sa fiti fericiti si sa dansati 3 zile ca in povesti ! :*
Asteptam cu sufletul la gura poze (cred ca ai putea sa pui pe Facebook cateva in timp real chiar sambata :) ) Si bineinteles aceleasi urari pentru toate miresicile de 6 oct (acum pe graba doar tu mi-ai venit in minte - sper sa nu se supere nimeni )

eva_nagy
02.10.2012, 17:28:17
Buna fetele!

Am reusit si eu intr-un final sa mai intru pe miresici:D
Maine mergem si noi sa depunem actele....ma cuprind cateva emotii cand ma gandesc la asta:D
Si noi mai avem chestii organizatorice de facut,oricum ne-am aglomerat foarte mult,dar inca sunt increzatoare ca o scoatem la capat.Sper numai sa nu uit sa fac ceva in ziua aceea!
Mult spor in continuare dragelor,si abia astept sa povestiti aici cat de frumos a decurs totul la nunta!

SA ai mult spor Anca!!! La depunerea actelor am fost asa emotionata ca mi-am uitat telefonul in biroul celor de la starea civila asa ca...AI GRIJA !! :))
PUP!!! Maaai ai si tu putintell!!!!

eva_nagy
02.10.2012, 17:29:45
Hello fetele,
Si noi mai avem putintel <:-P si nu ne mai vedem capul de treburi !! Acum suntem la partea cu analizele pentru certificate (am vrut neaparat sa le facem pe toate, sa nu avem probleme) si la confirmari =P~ care ne dau cele mai mari batai de cap. Plus ca eu nu mi-am scurtat rochia, nu mi-am luat pantofi de schimb, nu am facut marturiile...si nu le mai numar ca iar ma iau isteriile :)
Dar cu calm le facem noi pe toate. Vremea pe 27 nu se anunta foarte buna (ceva de genul 15 grade ziua ) dar o sa arborez eu un mare zambet care sa ii incalzeasca pe toti :D
Va pup pe toate si tie Eva iti urez cea mai minunata zi ever !! Sa fiti fericiti si sa dansati 3 zile ca in povesti ! :*
Asteptam cu sufletul la gura poze (cred ca ai putea sa pui pe Facebook cateva in timp real chiar sambata :) ) Si bineinteles aceleasi urari pentru toate miresicile de 6 oct (acum pe graba doar tu mi-ai venit in minte - sper sa nu se supere nimeni )
MUltumesc dragalasa!!! O sa rog pe cineva sa faca o poza si sa ma eticheteze!!! Mult spor la treburi si cat mai multe confirmari!!!