PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de OCTOMBRIE 2012

Pagini : [1] 2 3

Anita20
25.06.2011, 16:17:34
buna fetelor...eu sunt noua pe acest site... am nunta in octombrie 2012 si as vrea sa gasesc si alte miresici de luna octombrie

doinicl17
10.07.2011, 12:36:13
Buna miresicilor, si eu sunt miresica tot de octombrie....cu emotii...si cu multe vise pe care sper sa mi le indeplinesc !! sper sa ne ajutam cu sfaturi reciproc !! Va pup !!

scwsm_f
19.07.2011, 16:12:36
20 Octombrie 2012 e data mea ... acum am inceput sa caut idei si tocmai mi-a picat cu tronc o rochita
http://www.pronovias.com/bridal-dresses-photographies/famosa2011.html
Sa imi spune-ti ce pareri aveti.

alynactin
18.09.2011, 10:59:23
Buna viitoarelor miresici! eu voi fi miresica pe 6.10.2012, deocamdata am stabilit restaurantul si lautarii, din ianuarie 2012 incep cu restul (bineinteles ca deja arunc un ochi pe site-urile cu rochite, dar cautarea propriuzisa o las pentru mai tarziu). Voi cum stati? Va pup

cnccnc
22.09.2011, 05:19:47
si eu tot pe 6.10.2012 am nunta :)) in timisoara. cine iti canta la nunta???

alynactin
22.09.2011, 20:12:11
si eu tot pe 6.10.2012 am nunta :)) in timisoara. cine iti canta la nunta???

Buna,

am o formatie din Slobozia (caci acolo voi avea petrecerea) Orient.

b.gabry86
29.09.2011, 17:15:24
Buna.si eu am nunta tot in 20 oct in sb.

nickoletta_n
01.10.2011, 12:55:13
Salutari miresicilor!
Si eu cred ca o sa fac nunta tot in octombrie in Pitesti...si am o teama ca nu va fi vremea frumoasa....voi ce ziceti?
Va pup si sper sa mai discutam si sa impartasim opinii de tot felul. :)

GabrielaPetre
02.10.2011, 21:00:55
Buna fetelor,
Pe 6 oct 2012 vom avea si noi nunta :) deja am stabilit la local, la biserica am vorbit cu preotul si e ok, probabil o sa semnam in curand si cu foto-video si mai raman maruntisurile de care ne vom ocupa pe parcurs... e bine ca ne-am apucat de lucrurile cele mai importante din timp ca sa stam linistiti si sa ne gandim doar la noi, ce vom face si ce idei ne mai vin... ceva funny :)) oricum, noi suntem mai uschiti si o sa ne punem amprenta :D... mai e putin si incepe numaratoarea inversa :D:D:D...
Astept sa mai merg pe la targuri de nunti sa imi "clatesc" ochii... desi nu cred ca o sa ma inspir prea mult, ca ne-am ales o tema a nuntii pe care sper sa o urmam si sa iasa perfect!
pupici!

Florentina17
12.10.2011, 11:19:13
Salutare tuturor miresicilor de octombrie!

Pe 13 octombrie 2012 avem si noi nunta dar la Ploiesti. Am stabilit restaurantul, am cumparat deja rochita, stiu e devreme dar daca am gasit-o ce era sa mai fac?<:-P si acum suntem in cautari de formatie.

nickoletta_n si eu am o teama ca nu va fi vremea frumoasa, mai ales daca ma uit acum afara dar speram ca totul sa iasa bine. Pana la urma nunta nu e afara :)

Va pup si va urez mult spor la pregatiri!

Cocaaa
14.10.2011, 10:47:37
Buna,

am o formatie din Slobozia (caci acolo voi avea petrecerea) Orient.

Buna...

Si eu tot o miresica de 2012, tot pe 06.10, in zona apropiata (Amara). Ma gandeam si eu la Orient, dar vad ca deja sunt luati:d.

Sa ne fie intr-un ceas bun fetelor si sa avem nunti superbe, sa ne iasa totul cum ne dorim!

cretziella
18.10.2011, 19:57:07
si eu tot miresica de octombrie 2012, mai exact pe 20 octombrie. voi face nunta in in fetesti jud ialomita. am rezervat restaurantul si o formatie super si acum caut pe cineva cu filmatul si foto. sper sa avem noroc si sa fie timpul frumos

Cocaaa
19.10.2011, 11:04:26
si eu tot miresica de octombrie 2012, mai exact pe 20 octombrie. voi face nunta in in fetesti jud ialomita. am rezervat restaurantul si o formatie super si acum caut pe cineva cu filmatul si foto. sper sa avem noroc si sa fie timpul frumos

Ce formatie ai gasit? Eu inca sunt in cautari:(

ankapa
31.10.2011, 11:11:11
Buna dragele mele!

Ma alatur si eu voua,tocmai ce am semnat contractul pentru octombrie,data de 14.Da,este duminica,acum nu stiu ce inconveniente s-ar putea ivi vis-a-vis de invitati.M-am consultat cu al meu..initial optaseram pentru 16 iunie,dupa care am constatat ca este fix in post,ulterior nu am mai gasit date sa ne convine...cumnata mea are in septembrie..si tot asa...Si am zis,frate,daca cineva vrea sa vina intr-adevar la nunta la tine,vine si miercurea daca e sa o iei asa,nu?!Acum nu pot sa neg faptul ca am totusi o teama ca s-ar putea sa avem surprize neplacute...dar,asa a fost sa fie!Voi ce parere aveti despre nuntile de duminica?!:(

alexandra_hate
31.10.2011, 17:33:16
frumoase miresici de octombrie ma primiti si pe mine la voi? cred k sunt singura nebuna care vrea nunta in noiembrie! va rog primiti-ma si pe mine sunt cuminte, emotionata si un pic dezorientata si am nevoie de ajutorul vostru! va rog varog va rog!

salut gabriela ce tema ai ales????
k eu de kand ma chinui ....

buna ankapa felicitari, unii preoti spun k nuntile mereu se faceu duminica, normal asta era ziua lor nuntile si botezurile. problema e mai mult cu invitatii, dar ai dreptate cine vrea sa fie alaturi de tine va veni kand ai stabilit tu, nu?? nu iti face griji o sa fie bine! pup

vero2012
31.10.2011, 20:55:52
Buna dragele mele!

Ma alatur si eu voua,tocmai ce am semnat contractul pentru octombrie,data de 14.Da,este duminica,acum nu stiu ce inconveniente s-ar putea ivi vis-a-vis de invitati.M-am consultat cu al meu..initial optaseram pentru 16 iunie,dupa care am constatat ca este fix in post,ulterior nu am mai gasit date sa ne convine...cumnata mea are in septembrie..si tot asa...Si am zis,frate,daca cineva vrea sa vina intr-adevar la nunta la tine,vine si miercurea daca e sa o iei asa,nu?!Acum nu pot sa neg faptul ca am totusi o teama ca s-ar putea sa avem surprize neplacute...dar,asa a fost sa fie!Voi ce parere aveti despre nuntile de duminica?!:(

Bună, fetelor! Salut, ankapa! Cu permisiunea voastră, deși sînt miresică de iulie 2012 și nicidecum de octombrie 2012, intru un pic pe firul discuției ca să-mi dau cu părerea la subiectul "nunți de duminică". Noi, de exemplu, am ales într-adins să facem nuntă duminica, 29 iulie 2012. Este o dată importantă d.p.d.v. simbolic pentru noi doi. În plus, la noi, în Basarabia, lumea este destul de împărțită: unii țin sărbătorile și posturile pe stil nou, alții pe stil vechi (cu un decalaj de 13 zile mai tîrziu, singura excepție fiind Paștele). Iar duminica, 29 iulie 2012, este mai mult decît OK (nu pică nici în post, nici în ajun de vreo sărbătoare) după toate stilurile calendaristice posibile și imposibile! :) Și am zis că invitații care țin cu adevărat la noi, ni se vor alătura oricum chiar și într-o duminică, pentru ca să ne bucurăm împreună de ziua noastră mare. Iar noi doi mai cîștigăm o zi de week-end pentru a ne pregăti de marele eveniment... Asta a fost decizia noastră și ne bucurăm că am luat-o! Așa că nu te descuraja, ankapa: duminica se fac nunți frumoase, de asemenea!

MissSwan
01.11.2011, 10:19:48
frumoase miresici de octombrie ma primiti si pe mine la voi? cred k sunt singura nebuna care vrea nunta in noiembrie! va rog primiti-ma si pe mine sunt cuminte, emotionata si un pic dezorientata si am nevoie de ajutorul vostru! va rog varog va rog!

buna ankapa felicitari, unii preoti spun k nuntile mereu se faceu duminica, normal asta era ziua lor nuntile si botezurile. problema e mai mult cu invitatii, dar ai dreptate cine vrea sa fie alaturi de tine va veni kand ai stabilit tu, nu?? nu iti face griji o sa fie bine! pup

Bine ai venit! Poti deschide topic pt noiembrie. Sunt sigura ca se vor mai alatura si alte mirese pe parcurs. :)

ankapa
01.11.2011, 11:02:12

Ce scumpica ai fost,mersi mult pentru"imbarbatare"!Si eu sunt entuiasmata,dezorientata,deja cu nervii intinsi la maxim...desi mai este destul pana atunci!Sunt convinsa ca nu esti singura miresica de noiembrie,si daca esti,asta inseamna ca esti originala,nu?:P Si noi am avut optiunea noiembrie,si chiar o luasem in calcul la un moment dat,pana sa se iveasca ideea de duminica!Mult succes in demararea pregatirilor!pupici!

ankapa
01.11.2011, 11:08:18
Bună, fetelor! Salut, ankapa! Cu permisiunea voastră, deși sînt miresică de iulie 2012 și nicidecum de octombrie 2012, intru un pic pe firul discuției ca să-mi dau cu părerea la subiectul "nunți de duminică". Noi, de exemplu, am ales într-adins să facem nuntă duminica, 29 iulie 2012. Este o dată importantă d.p.d.v. simbolic pentru noi doi. În plus, la noi, în Basarabia, lumea este destul de împărțită: unii țin sărbătorile și posturile pe stil nou, alții pe stil vechi (cu un decalaj de 13 zile mai tîrziu, singura excepție fiind Paștele). Iar duminica, 29 iulie 2012, este mai mult decît OK (nu pică nici în post, nici în ajun de vreo sărbătoare) după toate stilurile calendaristice posibile și imposibile! :) Și am zis că invitații care țin cu adevărat la noi, ni se vor alătura oricum chiar și într-o duminică, pentru ca să ne bucurăm împreună de ziua noastră mare. Iar noi doi mai cîștigăm o zi de week-end pentru a ne pregăti de marele eveniment... Asta a fost decizia noastră și ne bucurăm că am luat-o! Așa că nu te descuraja, ankapa: duminica se fac nunți frumoase, de asemenea!

Buna!Ai perfecta dreptate,trebuie luata intotdeauna partea buna a lucrurilor!Ma bucur pentru tine ca ai nimerit exact data speciala pentru voi.Si in cazul meu a fost data de 16 iunie,pica sambata,am zis ca este mana cereasca!numai ca...surpriza....nu prea se poate.M-am descurajat initial,am zis ca nu mai gasim,am plans..etc etc..eu vroiam acel restaurant fara discutii,dar pana la urma am gasit calea de mijloc :) Cel mai mult conteaza nu ziua,nu vremea de afara neaparat,ci atmosfera de acolo,oamenii care iti sunt alaturi,si evenimentul in sine!mersi mult pentru cuvintele frumoase,si spor la pregatiri!te pup!

katypetre
10.11.2011, 15:04:31
buna fetelor!
Eu, o sa am nunta pe 6 octombrie :">, o data perfecta pentru mine, deoarece pe data de 7 e ziua mea de nastere<:-P. Super!!! In data de 6 octombrie voi avea 29 de ani iar imediat dupa 12 noaptea voi implini 30 de ani, o sa fiu fericita la dublu:x:x. Abia astept!!
Va pup si spor la miresit!
:*

ankapa
11.11.2011, 11:05:51
buna fetelor!
Eu, o sa am nunta pe 6 octombrie :">, o data perfecta pentru mine, deoarece pe data de 7 e ziua mea de nastere<:-P. Super!!! In data de 6 octombrie voi avea 29 de ani iar imediat dupa 12 noaptea voi implini 30 de ani, o sa fiu fericita la dublu:x:x. Abia astept!!

Bine ai venit printe miresicile tomnatice!Sper sa ne adunam cat mai multe pe parcurs!Spor si tie!:*

RuxandraStancu
11.11.2011, 17:09:02
Buna fetele, si eu sunt o miresica de octombrie... numai ca eu inca sunt in cautare de restaurant... e mai dificil la noi ca o sa avem o nunta micuta de 50 persoane si vrem (a se citi vreau :D ) o nunta alb-negru...
Deja ma panichez cand va aud ca voi deja v-ati gasit si rochita si formatia...

Uff :(

ankapa
11.11.2011, 20:18:50
Buna fetele, si eu sunt o miresica de octombrie... numai ca eu inca sunt in cautare de restaurant... e mai dificil la noi ca o sa avem o nunta micuta de 50 persoane si vrem (a se citi vreau :D ) o nunta alb-negru...

Bun venit Ruxandra>:D<!Nu te panica,eu am doar restaurantul,atat!Cautati-vaa repede restaurantul,ca sa gasiti unul care va place si sa si fie disponibil,dar avand in vedere ca este octombrie,poate nu se inghesuie lumea asa mult!pupici si spor!

ankapa
11.11.2011, 20:19:43

A....faceti doar cununia civila?!de ce nu si religioasa?!

bursucel2011
11.11.2011, 21:14:23
Buna fetelor,

Initial trebuia sa fiu o miresica de septembrie, insa pentru ca ne-am hotarat mai greu unde, ce,cum ...vrem sa facem, a trebuit sa amanam cu o luna data nuntii...asadar sunt o fericita miresica de octombrie...06 octombrie 2011=P~;)) .
Momentan am rezolvat cu restaurantul, unde am ales o varianta all inclusiv si astfel am scapat si de bautura, decoratiuni, tort...<:-P Practic pentru petrecere trebuie sa ma mai ocupt de formatie , incepand de saptamana viitoare, ca sa putem sa semnam un contract ceva la inceputul lui Decembrie.Va trebui sa mergem si la biserica pana la sfarsitul lunii, pentru ca si aici trebuie sa anunti din timp...:O Am ales nasii, maine mergem la cerut o:-) si cam atat...
De hainute, foto, verighete si alte maruntisuri ne vom ocupa incepand cu ianuarie. Pana atunci ne vom bucura de sarbatorile de iarna.=P~<:-P>:D<:madlaugh:

ankapa
11.11.2011, 21:23:35
Buna fetelor,

Initial trebuia sa fiu o miresica de septembrie, insa pentru ca ne-am hotarat mai greu unde, ce,cum ...vrem sa facem, a trebuit sa amanam cu o luna data nuntii...asadar sunt o fericita miresica de octombrie...06 octombrie 2011=P~;)) .
Momentan am rezolvat cu restaurantul, unde am ales o varianta all inclusiv si astfel am scapat si de bautura, decoratiuni, tort...<:-P Practic pentru petrecere trebuie sa ma mai ocupt de formatie , incepand de saptamana viitoare, ca sa putem sa semnam un contract ceva la inceputul lui Decembrie.Va trebui sa mergem si la biserica pana la sfarsitul lunii, pentru ca si aici trebuie sa anunti din timp...:O Am ales nasii, maine mergem la cerut o:-) si cam atat...
De hainute, foto, verighete si alte maruntisuri ne vom ocupa incepand cu ianuarie. Pana atunci ne vom bucura de sarbatorile de iarna.=P~<:-P>:D<:madlaugh:

Heeeii,bine ai venit!Este perfect ca ai scapat de anumite lucruri,si ti le ofera restaurantul!Si noi suntem in acelasi stadiu ca si tie,ma gendesc ca pana de sarbatori sa mai am muzica si poate fotograful stabiliti...restul dupa....a...si biserica...uf...de noi e greu ca trebuie sa tot facem drumuri buc-ploiesti,dar trebuie sa ne descurcam!Si noi trebuie sa mergem la cerut nasii,chiar daca ne vedem zi de zi:))...dar nu am avut timp.Cu ce va duceti la ei?!pup!

AlexandraStefyy
11.11.2011, 22:32:33
Buna fetelor..si eu sunt miresica sper de octombrie 2012..in principiu de 20 oct dar mai este un mic detaliu de pus la punct...am ales rochia..costumul..invitatia, am vorbit ci cu nasii...si alte amanunte care le-am pus deja la punct...ar mai fi muzica si filmatul..tematica o am deja...sper sa fie bine...va fi o nunta micuta dar imi doresc sa fie cocheta si foarte imptortant..voi respecta din traditii..imi plac amanuntele acestea cutumiale..sunt emotionante..;))

bursucel2011
13.11.2011, 21:26:01
Heeeii,bine ai venit!Este perfect ca ai scapat de anumite lucruri,si ti le ofera restaurantul!Si noi suntem in acelasi stadiu ca si tie,ma gendesc ca pana de sarbatori sa mai am muzica si poate fotograful stabiliti...restul dupa....a...si biserica...uf...de noi e greu ca trebuie sa tot facem drumuri buc-ploiesti,dar trebuie sa ne descurcam!Si noi trebuie sa mergem la cerut nasii,chiar daca ne vedem zi de zi:))...dar nu am avut timp.Cu ce va duceti la ei?!pup!
Pai am luat o sticla de vin pentru nas , a ales viitorul miresoi ceva bun, ca eu nu ma pricep :-\ si un platou din acela de cofetarie cu mini prajituri si bomboane , pentru nasa. Noi nu suntem foarte dedicati traditiilor si nici nasii nostrii nu sunt, asa ca daca ar fi trebuit sa mergem cu " colaci si prosoape" , dupa vreo anumita traditie, nu am facut-o si nici nu aveam de gand o:-). Spor la cerut si sper ca ti-am fost de ajutor...apropos...eu nici nu ma mai gandisem ca ar trebui sa ma ocup si de foto de acum, bine ca mi-ai amintit tu #:-S

ktaly
15.11.2011, 10:10:17
buna viitoare miresici!!! sh eu o sa am nunta p 6 oct in galati. in leg cu pregatirile sa zicem k stau bine.am ales restaurantul,muzica sh foto,cele care mi se pareau mie k sunt cele mai importante.dar p langa nu m-am putut abtine sh am luat sh marturiile(mi-au placut fff mult) sh de curand am luat sh paharele de sampanie.sper sa nu mai vad ceva care ma tenteaza pana dupa sarbatori :)) cu emotiile sa zicem k stam bine,pana acum, dar mai avem timp sa avem emotii sh bineinteles muuulllttt STRES! spor la pregatiri sh sa va bucurati de aceste momente ;) have a nice day

ankapa
15.11.2011, 11:39:20
Buna dragele mele si bine v-ati alaturat miresicilor de octombrie!Iiiiiii...incepem sa ne inmultim,si-mi place!Va pup si spor!

AlexandraStefyy
15.11.2011, 14:55:31
buna fetelor..mi-am ales si torul...urmeaza acum sa merg la nasi sa ii "cer" oficial..sa le pregatesc o surpsiza mica si sa asteptam apoi cu totii momentul..vreau sa ma mai sfatuiesc si cu ea...ci florile nu imi fc probleme sau cu aranjamentele ( am florarie proprie :P , si mama si bunica..sper sa iasa ceva frumos) iar cu muzica il am pe unchiul meu..apoi,am propriile boxe, amplificator si masina de baloane de sapun, cu filmatul trebuie sa mai rezolv...sunt bine....ma descurc :P

ankapa
16.11.2011, 11:45:03
buna fetelor..mi-am ales si torul...urmeaza acum sa merg la nasi sa ii "cer" oficial..sa le pregatesc o surpsiza mica si sa asteptam apoi cu totii momentul..vreau sa ma mai sfatuiesc si cu ea...ci florile nu imi fc probleme sau cu aranjamentele ( am florarie proprie :P , si mama si bunica..sper sa iasa ceva frumos) iar cu muzica il am pe unchiul meu..apoi,am propriile boxe, amplificator si masina de baloane de sapun, cu filmatul trebuie sa mai rezolv...sunt bine....ma descurc :P

Ooooo...cineva te invidiaza pe-aici:P(in mod constructiv ,stai linistita)Ai scapat de niste lucruri care unora dintre noi ne cam dau batai de cap:)) Spor la treaba in continuare!

contescu_cristina
17.11.2011, 17:11:06
Daca mai esti in cautare de formatie pot sa iti recomand eu una.I-am luat pentru nunta mea si sunt foarte mutumita de ei.:)

ankapa
18.11.2011, 13:20:28
Da,inca nu ne-am decis asuprea vreunei formatii.Trimite-mi pe PM detalii referitoare la formatie,poate,cine stie?!Mersi mult!

arcia
20.11.2011, 00:44:23
Hello,

Ma casatoresc si eu pe 27 octombrie. Noi locuim in timisoara, dar organizam marele eveniment in Beius( Bihor), locul de bastina al amandurora.

Sincer nu sunt incantata de data, dar in septembrie cand am fost sa ne alegem restaurantul nu mai era alta disponibila. Asa ca m-am conformat pt ca nu vreau sa mai astept inca un an.

Cu pregatirile nu stam prea bine ( comparativ cu unele mirese de octombrie:)), am rezervat doar restaurantul

Ma gandeam ca fiind in ultima sambata din octobrie si atat de aproape de Halloween, am putea sa facem ceva cu tematica de halloween

AlexandraStefyy
20.11.2011, 13:48:27
Hello,

Ma casatoresc si eu pe 27 octombrie. Noi locuim in timisoara, dar organizam marele eveniment in Beius( Bihor), locul de bastina al amandurora.

Sincer nu sunt incantata de data, dar in septembrie cand am fost sa ne alegem restaurantul nu mai era alta disponibila. Asa ca m-am conformat pt ca nu vreau sa mai astept inca un an.

Cu pregatirile nu stam prea bine ( comparativ cu unele mirese de octombrie:)), am rezervat doar restaurantul

Ma gandeam ca fiind in ultima sambata din octobrie si atat de aproape de Halloween, am putea sa facem ceva cu tematica de halloween

mm...sa nu ma intelegi gresit dar...chestia cu halloween e cam.....in I - ul rand ca nu e romaneasca ( eu tin cu traditiile - de altfel nu o sa am nici "jartea" , vin oameni in varsta, oameni pe care ii respect si oameni pe care nu ii cunosc chiar si ..nu este prea decent ) .. iar in al II - lea rand, aceasta "traditie" e cam horror ..nu cred ca ai vrea sa ai o nunta cu cap de mort .....zic si eu , puup..poate te razgandesti ... :P , eu nu mi-am ales tematica ci doar culori : albastru si argintiu (sunt preferatele mele ) ... succes

AlexandraStefyy
20.11.2011, 13:52:04
Ooooo...cineva te invidiaza pe-aici:P(in mod constructiv ,stai linistita)Ai scapat de niste lucruri care unora dintre noi ne cam dau batai de cap:)) Spor la treaba in continuare!
..da, asa este, am putin noroc ...iar cat despre invitati..o sa am cocarde din flori naturale ... o sa fie trandafiri de culori bine alese pentru fiecare ... sunt foarte incantata , am pregatit aproape tot ce era posibil, cu amanunte :P

pyciulika
20.11.2011, 13:53:49
alexandra ce surpriza te-ai gandit sa le faci nasilor ? :-B

mgeorgy
20.11.2011, 15:00:46
Hello,

Buna! Si noi facem in octombrie, dar nu ne-am gandit la o treaba cu Halloween-ul :O...PArca imi si imaginez ca o sa fiti si voi, si prietenii vostrii imbracati in diverse creaturi :">...V-ati gandit la o costumatie anume?

arcia
20.11.2011, 17:45:19
Buna! Si noi facem in octombrie, dar nu ne-am gandit la o treaba cu Halloween-ul :O...PArca imi si imaginez ca o sa fiti si voi, si prietenii vostrii imbracati in diverse creaturi :">...V-ati gandit la o costumatie anume?

Poi eu o sa ma costumez in mireasa:). Mirele s-a gandit la un costum cu pantoni scurti pentru petrecere.... Cat despre invitatati, ii vom anunta tema nuntii cand impartim invitatiile, asa ca daca vor sa se costumeze sau sa se machieze mai sui.... e la latitudinea lor.

Ma gandeam sa folosim dovleci pe post de vaze si eventual sa vorbim cu barmanul sa ne faca un cocktail tematic.

Am vazut la topicul nunti tematice niste aranjamente care ar fi potrivite pentru nunta.

arcia
20.11.2011, 18:03:05
mm...sa nu ma intelegi gresit dar...chestia cu halloween e cam.....in I - ul rand ca nu e romaneasca ( eu tin cu traditiile - de altfel nu o sa am nici "jartea" , vin oameni in varsta, oameni pe care ii respect si oameni pe care nu ii cunosc chiar si ..nu este prea decent ) .. iar in al II - lea rand, aceasta "traditie" e cam horror ..nu cred ca ai vrea sa ai o nunta cu cap de mort .....zic si eu , puup..poate te razgandesti ... :P , eu nu mi-am ales tematica ci doar culori : albastru si argintiu (sunt preferatele mele ) ... succes

Din pacate, atat eu cat si prietenul nu suntem prea in tema cu traditiile romanesti. Si nefiind in tema cu ele vom face un eveniment mai pe dunga noastra. Din partea cu halloween vom lua doar decoratiunile cu dovleci si lumanari. Nu vreau sa pun huse pe scaune si ele au tapiteria portocalie, asa ca se asorteaza cu dovlecii.

Nu vom avea invitati in varsta foarte multi ( cred ca maxim 10 peste 50 de ani) si ii cunoastem pe toti.

Nu m-am gandit sa decorez cu paianjeni si cranii, desi am un prieten caruia ii e tare frica de ganganii si mi-ar placea sa ii vad reactia cand ar vedea una bucata paianjen ( din plastic) pe fundul paharului :)

bursucel2011
20.11.2011, 20:14:20
Din pacate, atat eu cat si prietenul nu suntem prea in tema cu traditiile romanesti. Si nefiind in tema cu ele vom face un eveniment mai pe dunga noastra. Din partea cu halloween vom lua doar decoratiunile cu dovleci si lumanari. Nu vreau sa pun huse pe scaune si ele au tapiteria portocalie, asa ca se asorteaza cu dovlecii.

Nu vom avea invitati in varsta foarte multi ( cred ca maxim 10 peste 50 de ani) si ii cunoastem pe toti.

Nu m-am gandit sa decorez cu paianjeni si cranii, desi am un prieten caruia ii e tare frica de ganganii si mi-ar placea sa ii vad reactia cand ar vedea una bucata paianjen ( din plastic) pe fundul paharului :)

Mie mi se pare ok ideea voastra, mai ales ca este destul de originala...daca vei face lucrurile cum ai spus, fara a intra prea mult in spiritul de petrecere de Halloween si a renunta la cel de nunta, cred ca va iesi bine, ideea e sa fie in continuare 80% distractie maxima nuptiala si 20% distractie maxima in conformitate cu tema nuntii o:-) ... in final cred ca tot distractie maxima va iesi :-p. Fiind nunta voastra, cred ca ar trebui sa o faceti cum vreti voi pentru ca voi o sa fiti cei care si-o vor aminti toata viata. Bafta la pregatiri.

P.S. In legatura cu cocktail-ul...Bloody Mary ar fi in ton cu tema, poate rebotezat Bloody Bride si tine-ne la curent cu progresul pregatirilor tale

mgeorgy
21.11.2011, 20:40:40
Poi eu o sa ma costumez in mireasa:). Mirele s-a gandit la un costum cu pantoni scurti pentru petrecere.... Cat despre invitatati, ii vom anunta tema nuntii cand impartim invitatiile, asa ca daca vor sa se costumeze sau sa se machieze mai sui.... e la latitudinea lor.

Ma gandeam sa folosim dovleci pe post de vaze si eventual sa vorbim cu barmanul sa ne faca un cocktail tematic.

Am vazut la topicul nunti tematice niste aranjamente care ar fi potrivite pentru nunta.

Am inteles, deci tu ai scapat! Sper sa fie cald inauntru si sa nu iasa, daca vrea pantaloni scurti, mai ales ca noi ne-am cam ales toamna tarzie pentru nunta :D! Daca vrei sa scapi de el, poti iesi afara si esti sigura ca nu vine dupa tine, decat dupa ceva timp, ca trebuie sa-si ia ceva gros :-$ Da, cu invitatii ar fi o problema, daca unii vin costumati, altii nu...Ideea cu dovlecii e tare

mgeorgy
21.11.2011, 20:46:59
Mie mi se pare ok ideea voastra, mai ales ca este destul de originala...daca vei face lucrurile cum ai spus, fara a intra prea mult in spiritul de petrecere de Halloween si a renunta la cel de nunta, cred ca va iesi bine, ideea e sa fie in continuare 80% distractie maxima nuptiala si 20% distractie maxima in conformitate cu tema nuntii o:-) ... in final cred ca tot distractie maxima va iesi :-p. Fiind nunta voastra, cred ca ar trebui sa o faceti cum vreti voi pentru ca voi o sa fiti cei care si-o vor aminti toata viata. Bafta la pregatiri.

P.S. In legatura cu cocktail-ul...Bloody Mary ar fi in ton cu tema, poate rebotezat Bloody Bride si tine-ne la curent cu progresul pregatirilor tale

Da, cred ca ai dreptate, ar fi ceva original, dar sa nu fie in procent foarte mare, caci e posibil sa nu placa la multi invitati, si ar fi cam nasol :( Normal ca fiecare isi face nunta asa cum doreste, dar trebuie sa ne gandim si la rudele si prietenii nostrii, macar un pic, nu?

mgeorgy
21.11.2011, 20:52:02

Da, e nasol de voi ca trebuie sa faceti drumul asta des! Si noi am ales nasii, restaurantul, biserica, muzica si cam atat, o sa incepem cautarile si cu foto-video in curand, caci mi se par ca astea sunt cele mai stringente...Apoi o sa incep eu cu rochia, sper sa gasesc ceva frumos si (mai ales) sa-mi vina, din pacate la targul de la E-Mariage nu am prea vazut ceva care sa ma atraga! Noi cu nasii ne-am vazut intr-un mall, am stabilit o intalnire si i-am "cerut", asa ca nu cred ca e nevoie sa te duci cu ceva la nasi, poate dupa nunta, de sarbatori, ca asa e frumos :D! bafta la pregatiri!

mgeorgy
21.11.2011, 20:56:18
buna fetelor!

Buna! Da, e chiar super! Asa ceva n-am mai auzit! Si normal ca de-abia astepti, cum cred ca noi toate o face (sau macar majoritatea :)>-)! Iar cu partea ca esti fericita ca vei face 30 de ani, nu sunt sigur, eu am de-abia 24, deci la anul o sa am 25, si ma gandesc deja ca timpul trece si imbatranim :(!

mgeorgy
21.11.2011, 21:17:50
Buna fetelor..si eu sunt miresica sper de octombrie 2012..in principiu de 20 oct dar mai este un mic detaliu de pus la punct...am ales rochia..costumul..invitatia, am vorbit ci cu nasii...si alte amanunte care le-am pus deja la punct...ar mai fi muzica si filmatul..tematica o am deja...sper sa fie bine...va fi o nunta micuta dar imi doresc sa fie cocheta si foarte imptortant..voi respecta din traditii..imi plac amanuntele acestea cutumiale..sunt emotionante..;))

Da, chiar daca o sa ai o nunta mica, nu inseamna ca n-o sa iasa bine...La traditii fiecare respecta ceea ce doreste, cum si noi o sa avem o parte din ele, sunt emotionante unele intr-adevar :D

ankapa
22.11.2011, 12:14:54
Da, e nasol de voi ca trebuie sa faceti drumul asta des! Si noi am ales nasii, restaurantul, biserica, muzica si cam atat, o sa incepem cautarile si cu foto-video in curand, caci mi se par ca astea sunt cele mai stringente...Apoi o sa incep eu cu rochia, sper sa gasesc ceva frumos si (mai ales) sa-mi vina, din pacate la targul de la E-Mariage nu am prea vazut ceva care sa ma atraga! Noi cu nasii ne-am vazut intr-un mall, am stabilit o intalnire si i-am "cerut", asa ca nu cred ca e nevoie sa te duci cu ceva la nasi, poate dupa nunta, de sarbatori, ca asa e frumos :D! bafta la pregatiri!

Esti putin mai avansata decat mine,noi am ramas momentan la stadiul de rastaurant.Cred ca este o ocazie foarte buna ca de Craciun sa mergem la Nasi si sa-i cerem,mai ales ca sunt convinsa ca ne vor chema la ei la masa de craciun!In schimb,eu am o alta viziune in privinta rochiei,asa cum spunea mai sus o miresica legat de faptul ca doreste ca tema Haloween-ul...eu o sustin,daca face ceea ce ii palce.Si eu impreuna cu miresoiul si cu nasii vom avea costume de epoca,anii 20 :X:X:X,si sincer,nu prea ma interseaza ca unii ar putea comenta ca am indraznit sa nu port preabinecunoscuta rochie alba!Desi cred ca mai de graba ar ramane placuti impresionati de acest "altceva"!Fiecare cu propriile convingeri pana la urma,nu?:*

OanaS.
23.11.2011, 16:31:32
Buna fetelor!!!Si eu sunt o miresica de Octombrie...Mai exact 13 Octombrie 2012!\:D/
Noi avem deja restaurantul,formatia,starostele(aici la noi in Baia Mare,Maramures,asa e obiceiul),organizatoarea si ne mai ramane chiar azi sa ne intelegm cu cei de la foto.Sper sa ajungem la un pret bun :D!!Noi nu ne-am ales o tema neaparat,ne-am ales culorile visiniu si auriu,credem ca sunt niste culori perfecte pentru toamna noastra,nu vroiam sa alegem tipicul maro si bej :P...Ne-am facut ceva ideii si despre rochie si costum...Restul din ianuarie incolo.In weekend mergem sa ne cerem nasii si speram sa nu ne refuze...Astept ideii de la voi...si Sugestii...Si fetelor!Sa e rugam sa prindem vreme frumoasa,ca toamna 2012 e toamna noastra :D...Si din cate imi aduc aminte in octombrie anul asta a fost destul de frumos...:*...Bafta :*

ankapa
23.11.2011, 17:33:55
Buna fetelor!!!Si eu sunt o miresica de Octombrie...Mai exact 13 Octombrie 2012!\:D/
Noi avem deja restaurantul,formatia,starostele(aici la noi in Baia Mare,Maramures,asa e obiceiul),organizatoarea si ne mai ramane chiar azi sa ne intelegm cu cei de la foto.Sper sa ajungem la un pret bun :D!!Noi nu ne-am ales o tema neaparat,ne-am ales culorile visiniu si auriu,credem ca sunt niste culori perfecte pentru toamna noastra,nu vroiam sa alegem tipicul maro si bej :P...Ne-am facut ceva ideii si despre rochie si costum...Restul din ianuarie incolo.In weekend mergem sa ne cerem nasii si speram sa nu ne refuze...Astept ideii de la voi...si Sugestii...Si fetelor!Sa e rugam sa prindem vreme frumoasa,ca toamna 2012 e toamna noastra :D...Si din cate imi aduc aminte in octombrie anul asta a fost destul de frumos...:*...Bafta :*

Buna!Bine ai venit printre noi:* Oo....esti pusa la punct cu o gramada de lucruri:) Eu am doar restaurantul,dar pana dupa sarbatori nu cred ca mai fac prea multe,astept sa treaca agitatia si euforia sarbatorilor.Sunt sigura ca am timp sa le fac pana in octombrie pe toate :) Si eu sper sa avem zile frumoase,toate toate!Viitorii nasi nu au macar o vaga idee despre dorinta vostra de a fi cununati de ei?!Nici noi n-am mers la cerut,dar este o chestie care "se stie".Probabil de Craciun ii vom cere oficial.Succes!

OanaS.
24.11.2011, 12:27:42
Buna!Bine ai venit printre noi:* Oo....esti pusa la punct cu o gramada de lucruri:) Eu am doar restaurantul,dar pana dupa sarbatori nu cred ca mai fac prea multe,astept sa treaca agitatia si euforia sarbatorilor.Sunt sigura ca am timp sa le fac pana in octombrie pe toate :) Si eu sper sa avem zile frumoase,toate toate!Viitorii nasi nu au macar o vaga idee despre dorinta vostra de a fi cununati de ei?!Nici noi n-am mers la cerut,dar este o chestie care "se stie".Probabil de Craciun ii vom cere oficial.Succes!

Avem deja 2,ceilati raman sa ne dea un raspuns in weekend...Vom avea cate 2 din fiecare parte...Aseara am fost la cei cu foto si ne-au cam lasat cu gura cascata cand ne-au zis pretul :)) undeva la 3000 ron ar fi :)) deci inca mai cautam...De acum inainte de mai raman verighetele,costumul,rochia,buchetul...Si prajiturile...Pfui,o gramada de bani :))...Speram sa facem fata cu bine...Voi pe unde sunteti cu pregatirile?Si ziceti-mi,si pe voi v-au speriat sumele mari la care se pare ca vom ajunge?:P

romantica
24.11.2011, 17:06:36
Bun gasit dragi miresici de octombrie!
Sper sa fiu si eu miresica de octombrie daca nu sigur de noiembrie:-B
Noi cautam restaurant.
Locuim in Bucuresti dar nu vrem sa facem nunta aici, cautam o pensiune la munte (Prahova, Brasov, Sibiu) unde sa cazam invitatii ( cativa prieteni apropiati si familia=50 persoane)
Am gasit nasii.
-am gasit si foto/video.
De celelalte ne ocupam din ianuarie.
Stiu doar cum vreau sa fie rochia, buchetul si aranjamentele in sala, la culori ma refer.|-)

arcia
25.11.2011, 00:13:44
Avem deja 2,ceilati raman sa ne dea un raspuns in weekend...Vom avea cate 2 din fiecare parte...Aseara am fost la cei cu foto si ne-au cam lasat cu gura cascata cand ne-au zis pretul :)) undeva la 3000 ron ar fi :)) deci inca mai cautam...De acum inainte de mai raman verighetele,costumul,rochia,buchetul...Si prajiturile...Pfui,o gramada de bani :))...Speram sa facem fata cu bine...Voi pe unde sunteti cu pregatirile?Si ziceti-mi,si pe voi v-au speriat sumele mari la care se pare ca vom ajunge?:P

Sincer dupa ce am vorbit cu cateva foste mirese pe mine m-au ingrozit costurile nuntii. Pana acuma am taiat de pe lista de cheltuieli decorarea scaunelor, renunatand la huse pentru ca atat mie cat si preietenului meu ne displac.

De asemenea avem noroc ca nu trebuie sa platim fotograful pentru ca avem 2 prieteni fotografi + prietenul surorii mele fotograf- cameraman. Vor face ei poze si sper ca din trei aparate sa scoatem si noi de un album :)

Si mai avem si o formatie care care canta cover-uri ( oldies si rock - varianta netrubata :)) si ei vor canta fara onorariu pentru ca suntem prieteni si oricum ar fi venit la nunta.

M-am gandit ca din ianuarie sa punem ceva deoparte in fiecare luna si sa incepem sa mai luam din chestii

mgeorgy
28.11.2011, 19:55:03
Esti putin mai avansata decat mine,noi am ramas momentan la stadiul de rastaurant.Cred ca este o ocazie foarte buna ca de Craciun sa mergem la Nasi si sa-i cerem,mai ales ca sunt convinsa ca ne vor chema la ei la masa de craciun!In schimb,eu am o alta viziune in privinta rochiei,asa cum spunea mai sus o miresica legat de faptul ca doreste ca tema Haloween-ul...eu o sustin,daca face ceea ce ii palce.Si eu impreuna cu miresoiul si cu nasii vom avea costume de epoca,anii 20 :X:X:X,si sincer,nu prea ma interseaza ca unii ar putea comenta ca am indraznit sa nu port preabinecunoscuta rochie alba!Desi cred ca mai de graba ar ramane placuti impresionati de acest "altceva"!Fiecare cu propriile convingeri pana la urma,nu?:*

Da, mai ai timp, intr-adevar, dar stii cum e si cu timpul asta trece imediat! Noi am zis sa rezolvam cele strigente (nasii, biserica, restaurantul, dj-ul), o sa mai fie foto si video prin ianuarie probabil si apoi intram in linie dreapta cu rochie, pantofi, costum, verighete, invitatii, arajamente (sper ca astea mai sunt, sau mai apar si altele intre timp ;))?) Cum ziceam, nu este nicio problema daca vreti sa imbracati costume de epoca, si chiar nu trebuie sa va intereseze ce zice unul si altul! Eu ma refeream ca e mai greu sa faci o nunta in care si invitatii sa fie in ton cu tine, respectiv toti sa se imbrace in costume de epoca, cum o sa fiti voi! Si, sincer, mi-ai dat si mie o idee, poate o sa facem si noi ceva mai nastrusnic, de ce nu? Te pup!

mgeorgy
28.11.2011, 19:57:57
Sincer dupa ce am vorbit cu cateva foste mirese pe mine m-au ingrozit costurile nuntii. Pana acuma am taiat de pe lista de cheltuieli decorarea scaunelor, renunatand la huse pentru ca atat mie cat si preietenului meu ne displac.

De asemenea avem noroc ca nu trebuie sa platim fotograful pentru ca avem 2 prieteni fotografi + prietenul surorii mele fotograf- cameraman. Vor face ei poze si sper ca din trei aparate sa scoatem si noi de un album :)

Si mai avem si o formatie care care canta cover-uri ( oldies si rock - varianta netrubata :)) si ei vor canta fara onorariu pentru ca suntem prieteni si oricum ar fi venit la nunta.

M-am gandit ca din ianuarie sa punem ceva deoparte in fiecare luna si sa incepem sa mai luam din chestii

Da, ferice pe voi! Pai pana la urma ma gandesc ca in afara de meniuri (sper ca nu aduceti mancarea de acasa 8-}), tot ce e mai important - fotograf, cameraman, muzica - e cam gratis la voi! Da, din ianuarie o sa incepem si noi sa ne gandim ce mai e de luat, sa facem o mica listuta (poate intre timp ne mai vin idei :-?)

mgeorgy
28.11.2011, 20:01:20

Da, sa stii ca se strang! Pai, 3000 de ron inseamna aproape 700 de euro, din ce am vazut e o suma cam la mijloc, asta daca binenteles vrei ceva ca lumea, caci sunt si fotografi la 200 de euro (am vazut 2-3 siteuri asa) si la 2000! Se pare ca da o sa se cam ajunga la o suma frumusica, dar, stii cum se zice, obrazul subtire cu cheltuiala se tine! Bine, nici sa dam 100.000 de euro pe nunta, dar nici sa ne zgarcim, caci s-ar putea sa nu ne iasa asa cum vrem!

mgeorgy
28.11.2011, 20:04:54
Bun gasit dragi miresici de octombrie!
Sper sa fiu si eu miresica de octombrie daca nu sigur de noiembrie:-B
Noi cautam restaurant.
Locuim in Bucuresti dar nu vrem sa facem nunta aici, cautam o pensiune la munte (Prahova, Brasov, Sibiu) unde sa cazam invitatii ( cativa prieteni apropiati si familia=50 persoane)
Am gasit nasii.
-am gasit si foto/video.
De celelalte ne ocupam din ianuarie.
Stiu doar cum vreau sa fie rochia, buchetul si aranjamentele in sala, la culori ma refer.|-)

Da, ar fi frumos, si noi ne-am gandit o clipa cum ar fi sa facem la munte, dar este destul de greu de organizat, o sa cam fie si frig la sf. de octombrie, cum avem noi! Bine, intr-adevar la 50 de persoane o sa fie ceva mai usor! Sa stii ca esti destul de avansata (bine, restaurantul e foarte important), noi nu ne-am gasit foto-video, ne-am gasit in schimb dj! Dar, cum ziceai si tu, o sa intram in paine din ianuarie, asta daca nu gasim ceva foarte calumea sa ne faca cu ochiul! Noi suntem genul de oameni care, daca ne place ceva foarte mult, il luam (si nu suntem nababi, cu sac fara fund, nu suntem beizadele sa stam pe banii parintilor, stim ce inseamna banul muncit)!

mgeorgy
28.11.2011, 20:06:32

Da, sa stii ca a fost destul de frumos octombrie asta, adica fara ploi, bine un pic cam geros spre final, acum cum ne-o fi norocul...Daca e sa plua torential, cica e semn bun, asa ca...:* Bafta si tie!

Alyi
29.11.2011, 10:10:00

Si eu sunt tot miresica de 13 octombrie 2012.
Sper sa ne ajutam cu informatii utile si mai ales sper sa avem toate parte de vreme frumoasa, caci la momentul asta cam asta e singura mea ingrijorare in legatura cu data asta.
Noi am gasit restaurantul. formatia si foto-video.Am hotarat ca pana la sfarsitul anului sa gasim si biserica iar restul de la anul....

Va pup pe toate si spor la pregatiri!

Alyi
29.11.2011, 10:13:17
Salutari miresicilor!
Si eu cred ca o sa fac nunta tot in octombrie in Pitesti...si am o teama ca nu va fi vremea frumoasa....voi ce ziceti?
Va pup si sper sa mai discutam si sa impartasim opinii de tot felul. :)

Salut,
Si eu fac nunta tot in Pitesti, unde faceti?

AlexandraStefyy
01.12.2011, 22:23:56
alexandra ce surpriza te-ai gandit sa le faci nasilor ? :-B

pai, in primul rand ei nu se asteapta sa mergem la ei cu nimic, este suficient ca kle-am spus si atat, sunt foarte de treaba, insa eu vreau sa le pregatesc un tort si sa scriu ceva frumos pe el .. (o sa caut pe net ceva) ....

bursucel2011
01.12.2011, 23:41:04

Si eu am fost usor surprinsa de sumele de bani cerute$-)...dar astea sunt preturile peste tot, poti gasi foto+vidoe la 500 de euro, calitate acceptabila, nu sunt exact artistice ci seamana mai mult a poze facute de prieteni,pe la 500-800 de euro doar foto , sunt de calitate medie spre bune, iar daca vrei poze facute de un artist pretul poate fi intre 1000-1800, doar foto:O. Exista topic cu subiectul asta , poti incerca acolo ca sa iti faci o idee mai clara, eu una insa a trebuit sa filtrez multa informatie, doarece vei gasi adevarate polemici la adresa unui fotograf sau a altuia(:|.
Cu formatiile acelasi lucru, preturi intre 500-3000 de euro, in functie de numarul de membrii si genurile pe care le pot canta , la fel si la dj....greu sa te hotarasti(:|...mie personal mi se par foarte multi bani de castigat intr-o singura noapte:-", dar fiecare meserie cu riscurile ei. Fotograful lucreaza si dupa nunta la editarea fotografiilor, cameramanul la editarea filmarii, formatia este formata din mai multi membrii, deci se imparte suma la toti, insa nu am gasit o explicatie pentru dj:-< voi mai cauta:-B.
Spor in continuare fetelor si mai vorbim. :*

Tvictorita
02.12.2011, 08:12:11
Bun gasit miresici de Octombrie , am aparut si eu si vreau sa ma inspir din cunostintele voastre !:*

Alyi
02.12.2011, 08:50:34
Bun gasit miresici de Octombrie , am aparut si eu si vreau sa ma inspir din cunostintele voastre !:*

Bine ai venit >:D<

La ce stadiu esti cu pregatirile?

mgeorgy
02.12.2011, 13:49:54
pai, in primul rand ei nu se asteapta sa mergem la ei cu nimic, este suficient ca kle-am spus si atat, sunt foarte de treaba, insa eu vreau sa le pregatesc un tort si sa scriu ceva frumos pe el .. (o sa caut pe net ceva) ....

Da, sa stii ca ar fii frumos! Noi ne gandim sa mergem la ei de Sarbatori sa le luam ceva mai serios, mai ales ca sunt si la noi de treaba si n-au ezitat deloc cand ne-au spus DA :*!

mgeorgy
02.12.2011, 13:51:48

Bine ai venit! Iti stam la dispozitie, daca ai nevoie de sfaturi! Ce ai aranjat pana acum?

mgeorgy
02.12.2011, 13:59:37
Si eu am fost usor surprinsa de sumele de bani cerute$-)...dar astea sunt preturile peste tot, poti gasi foto+vidoe la 500 de euro, calitate acceptabila, nu sunt exact artistice ci seamana mai mult a poze facute de prieteni,pe la 500-800 de euro doar foto , sunt de calitate medie spre bune, iar daca vrei poze facute de un artist pretul poate fi intre 1000-1800, doar foto:O. Exista topic cu subiectul asta , poti incerca acolo ca sa iti faci o idee mai clara, eu una insa a trebuit sa filtrez multa informatie, doarece vei gasi adevarate polemici la adresa unui fotograf sau a altuia(:|.
Cu formatiile acelasi lucru, preturi intre 500-3000 de euro, in functie de numarul de membrii si genurile pe care le pot canta , la fel si la dj....greu sa te hotarasti(:|...mie personal mi se par foarte multi bani de castigat intr-o singura noapte:-", dar fiecare meserie cu riscurile ei. Fotograful lucreaza si dupa nunta la editarea fotografiilor, cameramanul la editarea filmarii, formatia este formata din mai multi membrii, deci se imparte suma la toti, insa nu am gasit o explicatie pentru dj:-< voi mai cauta:-B.

Da, sa stii ca ai dreptate, daca vrei calitate, platesti...Bine, la foto-video inca n-am aranjat, am inceput sa vedem cateva siteuri recomandate, am aranjat doar dj...Asta cu explicatia la dj ma gandesc ca nu trebuie sa fie neparat: de pilda, o formatie calumea, profesionista, de 6 membrii, iti ia macar 4000, deci per om vin cam 600-650 de euro; un dj profesionist, cum am luat noi, porneste macar de la 500-600 euro, fara show de lumini, daca le mai vrei si pe alea, mai dai 1-200, si un dj munceste singur, nu? Ma refer aici, cum spuneam, la cei foarte buni, cu siguranta sunt dj si la 200 (am tras si noi un ochi pe net, desi stiam pe cine vrem :">), la fel sunt formatii si la 1500-2000 euro, dar e posibil sa nu iti faca show la nunta (acum depinde si de buget, nu sariti pe mine ca am impresii in cap :-&, fiecare isi stie posibilitatile)...Spor si tie, te pup!

GabrielaPetre
02.12.2011, 16:14:03
Fiecare dupa posibilitati, fetelor... Noi suntem de parere ca nu ne trebuie atatea elemente din exterior care sa ne "faca" nunta, ne-o putem face noi si prietenii nostri, care stim sa ne distram... si chiar si cu un buget modest ne gandim ca va fi super! foto-video=900 eur; dj aprox 400 eur; meniu all inclusive (mancare, bautura, decoratiunile noastre) = 55 eur pers... si avem si noi pretentiile si mofturile noastre... eu zic k ne descurcam... cine vrea info suplimentare, sa ma contacteze pe privat, sunt la dispozitia voastra cu cea mai mare placere ;)

Spor la pregatiri! :*

Alyi
02.12.2011, 16:35:03
Fiecare dupa posibilitati, fetelor... Noi suntem de parere ca nu ne trebuie atatea elemente din exterior care sa ne "faca" nunta, ne-o putem face noi si prietenii nostri, care stim sa ne distram... si chiar si cu un buget modest ne gandim ca va fi super! foto-video=900 eur; dj aprox 400 eur; meniu all inclusive (mancare, bautura, decoratiunile noastre) = 55 eur pers... si avem si noi pretentiile si mofturile noastre... eu zic k ne descurcam... cine vrea info suplimentare, sa ma contacteze pe privat, sunt la dispozitia voastra cu cea mai mare placere ;)

E, hai ca nu e chiar modest bugetul, stati destul de bine, zic eu..
Sunt altii pentru care 900 euro foto-video e foarte mult.

Eu una la foto-video chiar nu am vrut sa ma zgarcesc pentru ca pana la urma cu asta ramanem...poze si amintiri.Dar am avut totusi norocul sa gasim foto-video pe gustul nostru la un pret la care nici nu visam (2200ron)...La formatie cred ca dam totusi cam mult (mult pentru noi, poate putin pentru altii) 8000 ron, dar sper sa isi merite banii.

Oricum sunt de acord cu tine, daca nu ai prieteni si lume care sa stie sa se distreze poti sa ai si cea mai scumpa formatie din lume ca tot degeaba...

GabrielaPetre
02.12.2011, 16:55:48
E, hai ca nu e chiar modest bugetul, stati destul de bine, zic eu..
Sunt altii pentru care 900 euro foto-video e foarte mult.

Eu una la foto-video chiar nu am vrut sa ma zgarcesc pentru ca pana la urma cu asta ramanem...poze si amintiri.Dar am avut totusi norocul sa gasim foto-video pe gustul nostru la un pret la care nici nu visam (2200ron)...La formatie cred ca dam totusi cam mult (mult pentru noi, poate putin pentru altii) 8000 ron, dar sper sa isi merite banii.

Oricum sunt de acord cu tine, daca nu ai prieteni si lume care sa stie sa se distreze poti sa ai si cea mai scumpa formatie din lume ca tot degeaba...

Merci Alyi, ma bucur ca esti pe aceeasi frecventa cu mine ... sper sa fi facut alegerile cele mai bune, indiferent de pret si sa avem un inceput de octombrie cu soare :D:D:D noroc k ai "numaratoarea" pusa pe profil... eu sunt pe 6 oct si asa stiu si eu cat mai am de asteptat ;)

Alyi
02.12.2011, 17:01:47
Merci Alyi, ma bucur ca esti pe aceeasi frecventa cu mine ... sper sa fi facut alegerile cele mai bune, indiferent de pret si sa avem un inceput de octombrie cu soare :D:D:D noroc k ai "numaratoarea" pusa pe profil... eu sunt pe 6 oct si asa stiu si eu cat mai am de asteptat ;)

Tocmai m-am uitat la niste rochite care imi plac dar pretul lor e intre 4800-8800 EUR, asa ca..uite un moment la care din pacate o sa ma zgarcesc, nu ca nu n-as vrea sa imi pot permite orice rochie imi place, dar mi se pare si extrem de exagerat sa dau cel putin 4800 euro pe o rochie de mireasa cand exista oameni in lumea asta care nici macar nu au ce pune pe masa......

Sa stii ca de multe ori ma surprinde si pe mine "numaratoarea" ca mereu zic " e timp, e timp"..dar uite ca se cam duce...si trebuie sa rezolvam si cu biserica anul acesta.

GabrielaPetre
02.12.2011, 17:29:32
Tocmai m-am uitat la niste rochite care imi plac dar pretul lor e intre 4800-8800 EUR, asa ca..uite un moment la care din pacate o sa ma zgarcesc, nu ca nu n-as vrea sa imi pot permite orice rochie imi place, dar mi se pare si extrem de exagerat sa dau cel putin 4800 euro pe o rochie de mireasa cand exista oameni in lumea asta care nici macar nu au ce pune pe masa......

Sa stii ca de multe ori ma surprinde si pe mine "numaratoarea" ca mereu zic " e timp, e timp"..dar uite ca se cam duce...si trebuie sa rezolvam si cu biserica anul acesta.

Eu mi-as dori o rochie la comanda si care sa nu fie mai mult de 2000 ron... am mai vazut rochii f frumoase si la creatori romani la reducere in jur de 2000 ron si sper ca va fi ce mi-am dorit... sper doar sa imi gasesc un croitor/easa f bun care sa aibe destula imaginatie sa imi indeplineasca visul... :) Sa nu uitam ca pe langa rochie mai sunt destule accesorii... plus machiaj, plus coafura, unghii...etc :)) trebuie sa gasesc pe cineva bun care ma poate aranja si cu astea.

mgeorgy
02.12.2011, 18:02:24

Mda, eu zic ca va descurcati, nu e chiar asa modest o:-) Preturile de mai sus sunt preturile deja platite sau cele pe care le-ati stabilit voi? Spor si tie :*

mgeorgy
02.12.2011, 18:06:05
Eu mi-as dori o rochie la comanda si care sa nu fie mai mult de 2000 ron... am mai vazut rochii f frumoase si la creatori romani la reducere in jur de 2000 ron si sper ca va fi ce mi-am dorit... sper doar sa imi gasesc un croitor/easa f bun care sa aibe destula imaginatie sa imi indeplineasca visul... :) Sa nu uitam ca pe langa rochie mai sunt destule accesorii... plus machiaj, plus coafura, unghii...etc :)) trebuie sa gasesc pe cineva bun care ma poate aranja si cu astea.

Da, sunt total de acord cu tine, mai ales ca pe langa rochie o sa mai avem ceva "mici" cheltuieli (daca ar stii barbatii nostrii ce discutam noi aici si de ce preturi se vorbeste :-B...) 2000 ron mi se pare o suma buna pentru o rochie de mireasa, bine, fara mari pretentii, important e sa-ti vina bine o:-)

mgeorgy
02.12.2011, 18:10:53

Mda, banuiesc cum arata rochiile alea de 4800-8800 euro, daca iti mai si vin bine; desi la pretul asta ar cam trebui :-& Probabil ca va exista un moment in care marea majoritate a noastra se va zgarci, macar un pic (presimt ca la mine va fii chiar rochia :-\)...Da, pai si eu zic "e timp, e timp", dar de azi ne-am hotarat sa ne uitam si de un fotograf, apoi cameraman, ca sa nu ramanem in urma (am vazut ca pe aici se cam "munceste" de zor la pregatiri o:-))...Nu stiu cum e la voi cu biserica, dar la noi trebuie sa ne ducem sa "oficializam" in ianuarie, dupa post (plata, chitanta, toate cele)!

larisap
02.12.2011, 19:34:03
Buna fetelor! si eu am nunta pe 06.10.2012 :D

Cocaaa
04.12.2011, 14:00:21

Bine ai venit printre miresici! Ai in aceeasi zi cu mine nunta, sa speram ca in luna octombrie vom avea parte de mult soare. Cum stai cu pregatirile?

GabrielaPetre
04.12.2011, 23:07:59
Mda, eu zic ca va descurcati, nu e chiar asa modest o:-) Preturile de mai sus sunt preturile deja platite sau cele pe care le-ati stabilit voi? Spor si tie :*
Preturile sunt deja stabilite prin contract, adica deja sunt semnate... mai putin dj-ul... cu care sper sa ne incadram in suma dorita :) bineinteles ca am dat avans... restul dupa nunta $-) :P

GabrielaPetre
04.12.2011, 23:09:11
Da, sunt total de acord cu tine, mai ales ca pe langa rochie o sa mai avem ceva "mici" cheltuieli (daca ar stii barbatii nostrii ce discutam noi aici si de ce preturi se vorbeste :-B...) 2000 ron mi se pare o suma buna pentru o rochie de mireasa, bine, fara mari pretentii, important e sa-ti vina bine o:-)
asta e si ideea, sa imi stea bine :D ... sper sa fac alegerea cea mai buna pt mine ;)

Alyi
05.12.2011, 08:46:24
Mda, banuiesc cum arata rochiile alea de 4800-8800 euro, daca iti mai si vin bine; desi la pretul asta ar cam trebui :-& Probabil ca va exista un moment in care marea majoritate a noastra se va zgarci, macar un pic (presimt ca la mine va fii chiar rochia :-\)...Da, pai si eu zic "e timp, e timp", dar de azi ne-am hotarat sa ne uitam si de un fotograf, apoi cameraman, ca sa nu ramanem in urma (am vazut ca pe aici se cam "munceste" de zor la pregatiri o:-))...Nu stiu cum e la voi cu biserica, dar la noi trebuie sa ne ducem sa "oficializam" in ianuarie, dupa post (plata, chitanta, toate cele)!

La noi nu e obligatoriu sa ne ducem candva anuime dar am vrea sa rezolvam anu asta, daca mai avem cand, daca nu in ianuarie.
Sunt fericita ca ne-am gasit si noi nasii, exact asa cum ii doream.Am bifat un lucru foarte important pe lista.

mihaelapana
06.12.2011, 18:36:03
Fetelor, ma primiti si pe mine la voi, ca vad ca nu exista un topic de noiembrie! Adevarul e ca nici nu stiu cine mai face atunci :), sper sa nu prindem frigul :-p

Bine ai venit printre miresici! Ai in aceeasi zi cu mine nunta, sa speram ca in luna octombrie vom avea parte de mult soare. Cum stai cu pregatirile?

Da, daca voua va e frica de vreme, eu ce sa mai zic [-o< Voi ce ati rezolvat pana acum?

MissSwan
06.12.2011, 18:51:48
Am deschis un topic si pt noiembrie: http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=33900&p=4469648
Tin minte ca parca se mai inscrisesera una sau doua miresici si cu siguranta vor mai aparea pe parcurs. :)

GabrielaPetre
07.12.2011, 12:59:05
Fetelor,

Ce flori v-ati ales pentru buchet, aranjamente, lumanari, cocarde?
Eu m-am gandit ca ar fi o idee excelenta: amaryllis, trandafiri si dalii ... toate rosii! :D:D:D am si o poza pe care o voi atasa ca exemplu ;)

Alyi
07.12.2011, 13:55:41
Fetelor,

Eu m-am gandit ca ar fi o idee excelenta: amaryllis, trandafiri si dalii ... toate rosii! :D:D:D am si o poza pe care o voi atasa ca exemplu ;)

Eu inca nu am ajuns la capitolul asta si sincera sa fiu nici nu stiu ce flori sa aleg, dar m-ai cucerit cu primul buchetel, superb:x

mihaelapana
07.12.2011, 18:28:28
Fetelor,

Eu, exact ca si alyi, inca n-am ajuns la aspectul asta, mai e ceva timp, dar sa stii ca sunt superbe florile; si eu ma gandesc sa fie ceva rosu ;))

mihaelapana
07.12.2011, 18:30:11

Da, si mie mi se pare ca e ok undeva la 2000 de ron, am vazut cateva modele pe net ;-), o sa incep sa ma uit mai atent probabil dupa sarbatori; exact cum zici si tu, trebuie sa ne vina si bine!

mihaelapana
07.12.2011, 18:34:19

Eu zic ca e ok cum ai dat tu, 900 foto-video si 400 dj, nu ma pricep la preturi, da banuiesc ca sunt buni la banii astia, nu?

mihaelapana
07.12.2011, 18:38:07

Deci sa inteleg caci cam astea sunt preturile la dj, formatie, foto si video! Da, banuiesc ca sunt mai multe categorii, teoretic daca dai mai mult, esti mai sigur, nu? Da, si mie mi se par cam multi bani intr-o noapte, dar ma gandesc ca si ei muncesc si au muncit sa faca asta! Spor si tie :*

Alyi
08.12.2011, 09:44:58
Eu zic ca e ok cum ai dat tu, 900 foto-video si 400 dj, nu ma pricep la preturi, da banuiesc ca sunt buni la banii astia, nu?

Eu cred ca mai tine un pic si de noroc, poti sa dai si 1000 de euro la un dj sau formatie si sa il prinzi intr-o zi proasta si sa nu faca treaba buna, sau poti lua unul de 100 si sa faca treaba buna.
Nu cred ca daca e scump e neaparat si bun sau invers....
Testeaza mai multi si vezi care iti ofera cel mai bun raport calitate/pret.

Spre exemplu noi dam 2200 ron la foto - video in conditiile in care pozele pe care le fac ei le mai gasisem la 3000ron doar foto...

GabrielaPetre
08.12.2011, 12:26:52
Am vorbit cu diverse persoane care organizeaza nunti, au participat la nunti si stiu cum sta treaba la astfel de preturi... ne-au zis ca este un pret bun, raportul calitate-pret este ideal, mai ales dupa ce am studiat in amanunt oferta fotografilor si a cameramanului, cu dl.DJ inca nu am discutat dar a fost si la nunta nasilor si ca suntem "cunostinte" sper sa nu depaseasca 300 eur :D:D:D... oricum, e "baiat" ;)... daca sunteti din Bucuresti si nu ati inceput sa cautati foto-video si nu aveti nunta pe 6 oct 2012, va recomand alegerea noastra... noi ne-am intalnit cu ei la o cafea de vreo 3 ori, am discutat diverse si suntem pe aceeasi lungime de unda; in paralel, le-am urmarit munca de asta vara-toamna (nunti si botezuri) si sunt fara cusur! Noi ii vom avea si la sedinta de logodna pe care o vom face in curand, cand va ninge in Bucuresti si la cununia civila din aprilie, atunci vom vedea cum sunt... asta inainte de marea zi din octombrie... avem 2 fotografi :D

GabrielaPetre
08.12.2011, 12:37:12
si eu am nunta pe 6 :D:D:D:D

mgeorgy
09.12.2011, 14:51:32
Eu cred ca mai tine un pic si de noroc, poti sa dai si 1000 de euro la un dj sau formatie si sa il prinzi intr-o zi proasta si sa nu faca treaba buna, sau poti lua unul de 100 si sa faca treaba buna.

Spre exemplu noi dam 2200 ron la foto - video in conditiile in care pozele pe care le fac ei le mai gasisem la 3000ron doar foto...

Da, bine zici, dar oricum 1000 de euro mi se pare exagerat la un dj, la o formatie am inteles ca undeva dupa 4000 "faci" treaba buna! Mi se pare normal sa testezi piata, sa te uiti in stanga si-n dreapta si sa vezi ce si cum, cum zici si tu, e foarte important raportul calitate/pret, binenteleg ghidat de bugetul fiecareia, caci s-ar putea sa ti se para mult 400 de euro pt. dj, de exemplu, dar altora sa li se para putin pentru ceea ce ofera dj-ul respectiv!

mgeorgy
09.12.2011, 14:54:30
Deci sa inteleg caci cam astea sunt preturile la dj, formatie, foto si video! Da, banuiesc ca sunt mai multe categorii, teoretic daca dai mai mult, esti mai sigur, nu? Da, si mie mi se par cam multi bani intr-o noapte, dar ma gandesc ca si ei muncesc si au muncit sa faca asta! Spor si tie :*

Draga Mihaela, preturile la dj, formatie, foto si video, din ce am vazut eu variaza destul de mult, in functie de calitate si renume! Nu cred ca neaparat daca dai mai mult, esti mai sigur, dar totusi are o legatura cat de mica! Legat de faptul ca ti se par multi bani facuti intr-o noapte, ma gandesc ca cei care au un tarif mai mare, sunt mai cunoscuti, sunt de mai mult timp pe piata (deci au ceva experienta), au investit probabil mai mult si au un volum de munca mai mare in spate!

bursucel2011
10.12.2011, 19:39:25
Bine ai venit, se pare ca foarte multe miresici au ales primiul week-end al lunii Octombrie =D>

mgeorgy
12.12.2011, 00:02:27

Da, sa stii ca ai dreptate, trebuie sa ai si un pic de noroc cand iti alegi dj/ formatie/ foto/ video, dar eu zic caci conteaza si prima impresie, adica totusi te uiti un pic la ei si discuti sa vezi daca stiu despre ce vorbesc (chiar daca poate tu nu prea te pricepi, ii lasi pe ei sa descrie "problema"); 2200 ron pentru foto si video ma gandesc ca este un pret bun, acum depinde si ce fac acesti oameni :)

mgeorgy
12.12.2011, 00:03:48
si eu am nunta pe 6 :D:D:D:D

Da, ati inceput sa va strangeti fetele pentru 6 octombrie!

mgeorgy
12.12.2011, 00:05:23
Bine ai venit, se pare ca foarte multe miresici au ales primiul week-end al lunii Octombrie =D>

Da, vad! Voi o sa prindeti vreme mai frumoasa, la noi nu se stie cum va fi 8-|

GabrielaPetre
12.12.2011, 12:31:26
Da, ati inceput sa va strangeti fetele pentru 6 octombrie!
pai am zis sa prindem o vreme cat mai buna, nici prea calda, nici prea rece :x

mihaelapana
12.12.2011, 19:18:02
pai am zis sa prindem o vreme cat mai buna, nici prea calda, nici prea rece :x

Da, probabil pe 6 octombrie o sa fie cat de cat frumos, exact cum zici tu, "nici prea cald, nici prea rece" ;))

bursucel2011
17.12.2011, 21:42:07
Da, vad! Voi o sa prindeti vreme mai frumoasa, la noi nu se stie cum va fi 8-|
Sper sa ai si tu parte de o vreme cat mai frumoasa... oricum stati linistite fetelor, haideti sa privim partea plina a paharului...daca va fi senin si frumos afara, vom avea parte de niste poze minunate din ziua nuntii, daca va ploua, traditia romaneasca spune ca este semn de belsug pentru tanarul cuplu $-), deci si asta e "de bine", iar daca va ninge, slabe sanse, insa vom beneficia de un decor de vis, ca in basmele cu printi si printese. Deci oricum ar fi, tot in castig iesim, deci...let's party ;-)<:-P%%-

crristina240486
21.12.2011, 15:15:42
buna. si eu am nunta pe 6 octombrie ;;). nu stam prea bine cu pregatirile si organizarea...decat pe partea teoretica. am ales doar restaurantul si DJ ul. incercam sa ne hotaram si la foto -video (ne dorim ceva profi) si la biserica. in schimb poate imi dati cateva idei pt tema nuntii, deoarece nu stiu ce sa aleg.

Cocaaa
28.12.2011, 15:35:20
buna. si eu am nunta pe 6 octombrie ;;). nu stam prea bine cu pregatirile si organizarea...decat pe partea teoretica. am ales doar restaurantul si DJ ul. incercam sa ne hotaram si la foto -video (ne dorim ceva profi) si la biserica. in schimb poate imi dati cateva idei pt tema nuntii, deoarece nu stiu ce sa aleg.
Buna. Te poti inspira de aici: http://www.miresici.ro/forum/forumdisplay.php?f=109. La noi o sa predomine culoarea rosie si o sa ne invartim in jurul ei.

Florentina17
05.01.2012, 21:55:10
Buna seara tuturor!

Sunt si eu o miresica de 13 octombrie care va ureaza, in primul rand, LA MULTI ANI!, sa aveti un An Nou fericit, bogat, sa fiti sanatoase si sa aveti parte de tot ce e mai bun in viata!
Acum ca au trecut sarbatorile, am inceput sa fiu putin dezorientata. Nu am ales inca formatia pentru ca inca nu am gasit ceva care sa ne placa si asta creaza putina panica...:-<iar de foto-video abia acum incepem sa tatonam terenul. De preturi nu mi-e rusine, dar nici nu ma sperii foarte tare. Stiam la ce sa ne asteptam asa ca ma sperii putin mai greu ;))
Daca mai stiti vreo formatie buna prin Ploiesti sau...de oriunde pana la urma ca, am auns la concluzia ca nu prea mai conteaza...liberi sa fie... [-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o< vreau si eu niste nume!!

Va multumesc ^:)^ si va pup!!!!

romantica
07.01.2012, 00:03:03
Florentina 17 La multi ani!!
Din PLOIESTI ITI POT RECOMANDA FOTO/VIDEO
De formatie nu stiu.

Corinaluciana
07.01.2012, 20:26:51
buna fetelor...eu sunt noua pe acest site... am nunta in octombrie 2012 si as vrea sa gasesc si alte miresici de luna octombrie

Buna, si eu sunt o miresica de 13 octombrie 2012

AlexandraStefyy
08.01.2012, 12:54:36

Bine ai venit !

oana_90
09.01.2012, 09:36:35
Miresici de octombrie, daca imi este ingaduit sa dau un sfat eu as zice sa nu va preocupe vremea. Este cel mai neimportant aspect din ziua nuntii, credeti-ma pe cuvant. Desi nici eu n-am crezut cand mi s-a spus, am simtit-o pe propria-mi piele. Habar n-o sa aveti daca afara e frig sau e cald, va fi cea mai frumoasa zi din viata voastra si rochita mult visata va va oferi toata confortul din univers indiferent de capriciile vremii! Spor la treaba va doresc!

Cocaaa
09.01.2012, 10:10:34
Miresici de octombrie, daca imi este ingaduit sa dau un sfat eu as zice sa nu va preocupe vremea. Este cel mai neimportant aspect din ziua nuntii, credeti-ma pe cuvant. Desi nici eu n-am crezut cand mi s-a spus, am simtit-o pe propria-mi piele. Habar n-o sa aveti daca afara e frig sau e cald, va fi cea mai frumoasa zi din viata voastra si rochita mult visata va va oferi toata confortul din univers indiferent de capriciile vremii! Spor la treaba va doresc!

Multumim pentru sustinere draga Oana! Vezi ca eu tot astept pozele tale (nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul tau). O zi frumoasa tuturor!

mitro
10.01.2012, 20:40:42
Buna-buna!

ma numar printre miresicile de octombrie ale acestui an - 13 octombrie, mai exact, in Brasov; am reusit sa rezervam restaurantul si muzica; acum sunt in cautari de rochita :D si avem de unde alege, nu gluma..:)

Succese tuturor la pregatiri! :*

Alyi
11.01.2012, 11:45:37
Buna-buna!

ma numar printre miresicile de octombrie ale acestui an - 13 octombrie, mai exact, in Brasov; am reusit sa rezervam restaurantul si muzica; acum sunt in cautari de rochita :D si avem de unde alege, nu gluma..:)

Si eu tot pe 13 octombrie am nunta;-)

Alyi
11.01.2012, 11:46:54

Bine ai venit !

Se pare ca se inmultesc miresicile de 13 :)

Alyi
11.01.2012, 11:48:28
Buna-buna!

Vad ca de foto-video nu ai zis nimic, daca te intereseaza iti pot da informatii despre cei pe care i-am ales noi pt ca sunt din Brasov.

Spor la treaba!

romantica
12.01.2012, 16:12:59
Si eu si eu miresica de octombrie, mai exact 20, daca nu se schimba pe 6=P~ Inca nu am rezervat nimic. Inca nu am intrat in panica, din februarie ne ocupam mai mult, am vazut cateva restaurante, inca sunt libere in acea perioada.

Alyi
12.01.2012, 17:05:12
Si eu si eu miresica de octombrie, mai exact 20, daca nu se schimba pe 6=P~ Inca nu am rezervat nimic. Inca nu am intrat in panica, din februarie ne ocupam mai mult, am vazut cateva restaurante, inca sunt libere in acea perioada.

Wow, e bine ca ai mai gasit libere, pe la noi nu prea se mai gaseste nici duminca.
Eu zic totusi sa alegeti restaurantul mai repede,sa nu ai surprize..parerea mea ;-)

romantica
12.01.2012, 17:50:05
Mergem la sfarsitul lui ianuarie sa luam restaurantul, apoi ne ocupam de celelalte detalii.

Alyi
13.01.2012, 10:33:32
Mergem la sfarsitul lui ianuarie sa luam restaurantul, apoi ne ocupam de celelalte detalii.

Asa da...spor la miresit atunci :*

oana_90
13.01.2012, 16:15:09
Multumim pentru sustinere draga Oana! Vezi ca eu tot astept pozele tale (nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul tau). O zi frumoasa tuturor!

Am primit fotografiile saptamana asta, dar sincer n-am crezut ca mai intereseaza pe cineva pe aici. Apropo de fotografii...miresici de octombrie, peisajul de toamna e absolut minunat in fotografii. Sunteti niste norocoase ca va veti putea bucura de culorile pastelate ale toamnei.

Alyi
13.01.2012, 16:28:49
Am primit fotografiile saptamana asta, dar sincer n-am crezut ca mai intereseaza pe cineva pe aici. Apropo de fotografii...miresici de octombrie, peisajul de toamna e absolut minunat in fotografii. Sunteti niste norocoase ca va veti putea bucura de culorile pastelate ale toamnei.

Multumim pentru "incurajare".
Si,cand ne arati si noua pozici?
;;)

oana_90
13.01.2012, 16:39:23
Multumim pentru "incurajare".
Si,cand ne arati si noua pozici?
;;)

Cu mare placere va arat, dar nu vreau sa va acaparez eu topicul pentru ca "vremea mea a trecut".
Uite aici un slideshow cu o selectie din fotografiile de nunta: http://www.youtube.com/watch?v=GFVQmYPNaAc&context=C3ebe234ADOEgsToPDskIHBAlJugFUFBrjdoxCS3eF

Alyi
13.01.2012, 16:56:06
Cu mare placere va arat, dar nu vreau sa va acaparez eu topicul pentru ca "vremea mea a trecut".
Uite aici un slideshow cu o selectie din fotografiile de nunta: http://www.youtube.com/watch?v=GFVQmYPNaAc&context=C3ebe234ADOEgsToPDskIHBAlJugFUFBrjdoxCS3eF

Wow, foarte frumoasa miresica ai fost si din cate se vede ati avut o nunta de vis..ma tot chinuiam sa ma gandesc de unde sa te "iau", nu cumva ai aparut in ultimul nr al revistei miresici??

oana_90
13.01.2012, 17:04:03
Wow, foarte frumoasa miresica ai fost si din cate se vede ati avut o nunta de vis..ma tot chinuiam sa ma gandesc de unde sa te "iau", nu cumva ai aparut in ultimul nr al revistei miresici??

:)) Da, eu sunt miresica, care a avut onoarea sa gazduiasca la nunta ei un reporter al revistei miresici. Iti multumesc frumos pentru aprecieri! Va doresc tuturor sa ramaneti cu aceeasi satisfactie sufleteasca precum cea pe care o avem noi dupa nunta, intr-adevar am avut parte de nunta mult visata!

Alyi
13.01.2012, 17:13:20
:)) Da, eu sunt miresica, care a avut onoarea sa gazduiasca la nunta ei un reporter al revistei miresici. Iti multumesc frumos pentru aprecieri! Va doresc tuturor sa ramaneti cu aceeasi satisfactie sufleteasca precum cea pe care o avem noi dupa nunta, intr-adevar am avut parte de nunta mult visata!

again, felicitarile mele.
Ati fost superbi si ati avut o nunta de vis!

Si hai sa mai revenim si la subiect sa nu ne certe careva :)

Alyi
19.01.2012, 09:43:46
Fetelor, cum mai stati cu pregatirile?

Vad ca e cam liniste pe aici...

mgeorgy
19.01.2012, 18:07:57
Fetelor, cum mai stati cu pregatirile?

Vad ca e cam liniste pe aici...

Buna, buna! Ei, uite c-am intrat eu si nu mai e liniste o:-) Pai cu pregatirile ce sa zic, restaurantul, biserica (am rezolvat recent, am dat avansul), muzica (am luat un super-DJ) si acum suntem in discutii pentru foto-video; intre timp, am ales si invitatiile, e posibil sa fi gasit si marturii :>, ne mai gandim momentan! Am vazut in treacat o rochie si pantofi pentru mine si costum cu pantofi pentru barbatamiu! Suntem in grafic (era sa scriu trafic <:-P), zic eu...La tine cum e :*

mgeorgy
19.01.2012, 18:10:37

Wow, inca sunt libere pentru octombrie! Din ce am inteles, la noi la Bucuresti e bataie mare, am auzit de saloane care au inceput sa faca rezervari si pentru 2013! Bafta la pregatiri!

Alyi
20.01.2012, 09:15:03
Buna, buna! Ei, uite c-am intrat eu si nu mai e liniste o:-) Pai cu pregatirile ce sa zic, restaurantul, biserica (am rezolvat recent, am dat avansul), muzica (am luat un super-DJ) si acum suntem in discutii pentru foto-video; intre timp, am ales si invitatiile, e posibil sa fi gasit si marturii :>, ne mai gandim momentan! Am vazut in treacat o rochie si pantofi pentru mine si costum cu pantofi pentru barbatamiu! Suntem in grafic (era sa scriu trafic <:-P), zic eu...La tine cum e :*

oho, pai chiar ca sunteti in grafic :)
Noi avem restaurantul, formatia si foto-video, in weekend-ul asta o sa ne ducem si la biserica sa vorbim si cam atat...
Ce luati drept marturii, si apropo, flori in piept mai puneti?

mitro
24.01.2012, 16:26:29
Vad ca de foto-video nu ai zis nimic, daca te intereseaza iti pot da informatii despre cei pe care i-am ales noi pt ca sunt din Brasov.

Spor la treaba!

da, chiar te rog daca imi poti spune mai multe detalii; mi-ar fi de folos! luna asta vrem sa incheiem si cu fotografu`

Multumesc mult!
(nu pot sa trimit PM deocamdata)

Alyi
24.01.2012, 16:31:08
da, chiar te rog daca imi poti spune mai multe detalii; mi-ar fi de folos! luna asta vrem sa incheiem si cu fotografu`

Multumesc mult!
(nu pot sa trimit PM deocamdata)

Pai in primul rand cred ca te intereseaza pretul.
Noua ne-au cerut 2200 ron din care 200 sunt drumul brasov-pitesti-slatina-pitesti-brasov :)
O sa ma uit imediat daca mai am aici albumul pe care ni l-au trimis ca sa vedem daca ii luam sau nu.
Sau daca ti-e mai usor pt ca esti din Brasov iti pot da numarul si vorbesti direct.
Cum preferi.

Hai ca suntem tari...nu prea mai pot sa iti dau numarul pentru ca vad ca avem nunta amandou pe 13 oct 2012 =))=))=))=))
Scuze, nu observasem..:O

mitro
25.01.2012, 09:47:05
Pai in primul rand cred ca te intereseaza pretul.
Noua ne-au cerut 2200 ron din care 200 sunt drumul brasov-pitesti-slatina-pitesti-brasov :)
O sa ma uit imediat daca mai am aici albumul pe care ni l-au trimis ca sa vedem daca ii luam sau nu.
Sau daca ti-e mai usor pt ca esti din Brasov iti pot da numarul si vorbesti direct.
Cum preferi.

Hai ca suntem tari...nu prea mai pot sa iti dau numarul pentru ca vad ca avem nunta amandou pe 13 oct 2012 =))=))=))=))
Scuze, nu observasem..:O

Da, nici eu nu am fost atenta la acest detaliu super important, de altfel! :)) cam pe acolo se invart (ca pret) si cei pe care ii avem ca optiune principala; ne vom intalni cu ei saptamana asta si sper sa ne faca o oferta completa si avantajoasa :D (nu am vazut un album fizic, doar pe net prezentari de colaje)

Multumesc pentru intentie si o zi frumoasa!

Alyi
25.01.2012, 09:48:49
Da, nici eu nu am fost atenta la acest detaliu super important, de altfel! :)) cam pe acolo se invart (ca pret) si cei pe care ii avem ca optiune principala; ne vom intalni cu ei saptamana asta si sper sa ne faca o oferta completa si avantajoasa :D (nu am vazut un album fizic, doar pe net prezentari de colaje)

Multumesc pentru intentie si o zi frumoasa!

Nu ai pt ce, imi pare rau ca nu am observat din timp..
Oricum e bine ca ati gasit si e ok si ca pret!
O zi frumoasa si tie !

ankapa
25.01.2012, 13:13:45
oho, pai chiar ca sunteti in grafic :)
Noi avem restaurantul, formatia si foto-video, in weekend-ul asta o sa ne ducem si la biserica sa vorbim si cam atat...
Ce luati drept marturii, si apropo, flori in piept mai puneti?

Buna!Mi-a atras atentia intrebarea ta referitoare la florile din piept.Sincer,eu nu as vrea,nu pun asa mare accent pe ele,in schimb el ar vrea....ma gandesc in ultimul caz sa le fac personal,dar simple,adica niste flori de levantica(daca gasesc)prinse cu o funtita de dantela...cele artificiale mi se par demodate,habar n-am....dar adca ar fi dupa mine nu as pune deloc:D

Camy1
25.01.2012, 15:38:21
buna fetelor...eu sunt noua pe acest site... am nunta in octombrie 2012 pe 14 sau 21.....(inca nu stim exact)..si va rog [-o<.....sa ma ajutati cu ceva informatii despre restaurantul Baba Novac din Craiova si formatia Top 13 sau eurosong......multumesc

ankapa
25.01.2012, 16:38:51
buna fetelor...eu sunt noua pe acest site... am nunta in octombrie 2012 pe 14 sau 21.....(inca nu stim exact)..si va rog [-o<.....sa ma ajutati cu ceva informatii despre restaurantul Baba Novac din Craiova si formatia Top 13 sau eurosong......multumesc

Bine ai venit!Eu din pacate nu te pot ajuta cu aceste informatii,dar cu siguranta sunt fete din Craiova pe forum care stiu !:*

Camy1
26.01.2012, 11:01:45
E in regula..multumesc mult....le astept pe fetele din Cv daca stiu si vor sa ma ajute cu informatiile cerute.....despre florile din piet la invitati ce puteti sa-mi spuneti...se mai poarta sau nu?.....:*

Alyi
26.01.2012, 12:17:21
E in regula..multumesc mult....le astept pe fetele din Cv daca stiu si vor sa ma ajute cu informatiile cerute.....despre florile din piet la invitati ce puteti sa-mi spuneti...se mai poarta sau nu?.....:*
Nu stiu daca se mai poarta sau nu, dar eu una nu pun..decat la mire nasi si socrii si pun naturale :)
Faceti cum va place, nu cum "se poarta" :*

bursucel2011
28.01.2012, 21:58:47
Florile din piept tineau inainte loc de marturii, insa acum , industria miresitului a evoluat astfel incat, daca intrebi profesionistii din domeniu, iti trebuiesc amandoua si multe altele...$-)....Daca vrei sa pui, bine, daca nu, nu, nu te lua dupa nimeni...Eu una voi oferi marturii de care vor fi ataste si floricele mici, cine vrea sa-si puna, bine, cine nu, asta e, stiu din proprie experienta ca unor invitati nu prea le face mare placere sa le perforezi hainele cu tot felul de chestii de genul asta, am fost si eu invitata pe la tot felul de nunti si botezuri, si uneori uram urma lasata de acul concardei sau al cruciulitei de botez, pe rochita mea noua, pe care planuisem sa o mai port si alta data...:(...

Danylla
29.01.2012, 04:45:36
Wow, inca sunt libere pentru octombrie! Din ce am inteles, la noi la Bucuresti e bataie mare, am auzit de saloane care au inceput sa faca rezervari si pentru 2013! Bafta la pregatiri!

Buna fetelor, i 'm new :D ... Miresica de octombrie 2012 , 13 de preferinta dar posibil 20 nu ne-am hotarat inca ...
Unde ai auzit k se fac rezervari pentru 2013 ?
Pot spune ca la toate restaurantele unde am fost sunt locuri libere in octombrie ...:)
Pentru inceput am ales anul , luna si inca ne gandim in ce zi sa fie :)
Cred ca cel mai important este sa nu faci totul in graba ... dar totusi este aproape feb si nu ne putem hotara la local . Luni mergem la Rin (speram k vom primi o oferta ok in raportul calitate -pret) daca nu vom opta pentru Alexander

In rest ... multa bafta tuturor si sper sa ne auzim ...
Pana atunci ... :*

Corinaluciana
29.01.2012, 15:17:51
Buna,
Si eu sunt o miresica de 13, la Aristocrat.

Alyi
30.01.2012, 08:49:16
Buna,

Bine ai venit si spor la pregatiri >:D<
Si eu tot miresica de 13 sunt :*

Alyi
30.01.2012, 08:50:32
Buna fetelor, i 'm new :D ... Miresica de octombrie 2012 , 13 de preferinta dar posibil 20 nu ne-am hotarat inca ...
Unde ai auzit k se fac rezervari pentru 2013 ?
Pot spune ca la toate restaurantele unde am fost sunt locuri libere in octombrie ...:)
Pentru inceput am ales anul , luna si inca ne gandim in ce zi sa fie :)
Cred ca cel mai important este sa nu faci totul in graba ... dar totusi este aproape feb si nu ne putem hotara la local . Luni mergem la Rin (speram k vom primi o oferta ok in raportul calitate -pret) daca nu vom opta pentru Alexander

In rest ... multa bafta tuturor si sper sa ne auzim ...
Pana atunci ... :*

Bine ai venit!
Nu am inteles exact, pana la urma in 2012 faceti nunta sau in 2013?:*

Camy1
30.01.2012, 09:48:11
Asa ma gandisem si eu....flori alias cocarde sa fie naturale si le pun doar la nas, mire, socri mici si mari cavaleri..si d-soarele sa aiba ceva la mana tot din flori naturale.......marturi vor fi pe masa pt fiecare invitat in parte.....din dulciuri sau ceva bomboane....am vazut ciocolata, arahide (astea au fost in nr de 9...de ce 9 nu stiu....)

Alyi
30.01.2012, 10:43:14
Asa ma gandisem si eu....flori alias cocarde sa fie naturale si le pun doar la nas, mire, socri mici si mari cavaleri..si d-soarele sa aiba ceva la mana tot din flori naturale.......marturi vor fi pe masa pt fiecare invitat in parte.....din dulciuri sau ceva bomboane....am vazut ciocolata, arahide (astea au fost in nr de 9...de ce 9 nu stiu....)

De-a lungul timpului, marturiile s-au dezvoltat permanent, cuburile de zahar au fost inlocuite de migdale, oferite fie intr-o cutie de bomboane, fie in saculati din materiale fine si elegante. Fie ca vorbim de aranjamente simple din tulle, de saculeti din satin sau de mici cutii ornate cu panglici sau flori, traditia cere ca ele sa contina cinci bomboane de zahar, fiecare dintre ele simbolizând sanatatea, bogatia, fericirea, fertilitatea si viata lunga.
Deci, de ce 9..nu stiu nici eu..:-\:-\:-\

romantica
30.01.2012, 23:00:20
Bun venit miresicilor din octombrie si spor la pregateli!!!

Corinaluciana
02.02.2012, 20:17:31
Buna,

Buna, si eu sunt o miresica tot de 13 si tot la aristocrat. Eu voi fi la salonul Paris, tu?

hulub
03.02.2012, 11:04:33
neta miresiciii

si eu tot o miresica de 13 octombrie sunt...
pana acum am rezolvat cu restaurantul,muzica si foto video...

Alyi
03.02.2012, 11:57:27
neta miresiciii

si eu tot o miresica de 13 octombrie sunt...
pana acum am rezolvat cu restaurantul,muzica si foto video...

Si eu tot miresica de 13 sunt.
Daca ai intrebari ne spui si te vom ajuta cu drag!
Spor la miresit :*

eva_nagy
04.02.2012, 15:44:54
Buna miresici de octombrie!!!! Cum stati cu emotiile si pregatirile?

Florile din piept tineau inainte loc de marturii, insa acum , industria miresitului a evoluat astfel incat, daca intrebi profesionistii din domeniu, iti trebuiesc amandoua si multe altele...$-)....Daca vrei sa pui, bine, daca nu, nu, nu te lua dupa nimeni...Eu una voi oferi marturii de care vor fi ataste si floricele mici, cine vrea sa-si puna, bine, cine nu, asta e, stiu din proprie experienta ca unor invitati nu prea le face mare placere sa le perforezi hainele cu tot felul de chestii de genul asta, am fost si eu invitata pe la tot felul de nunti si botezuri, si uneori uram urma lasata de acul concardei sau al cruciulitei de botez, pe rochita mea noua, pe care planuisem sa o mai port si alta data...:(...

In sfarsit o miresica de 6 octombrie...vad ca pe aici majoritatea sunteti 13 asu 14...

Danylla
05.02.2012, 02:13:03
Bine ai venit!
Nu am inteles exact, pana la urma in 2012 faceti nunta sau in 2013?:*

buna , in 2012 facem nunta dar am vazut k se plange lumea pe aici k nu mai sunt localuri k rezervarile pt 2013 au inceput ... pentru toate viitoarele miresici de 2012 ... nu va faceti griji gasiti locul potrivit :)
noi am semnat ieri cu Alexander si data a ramas 20 oct
:)

Alyi
06.02.2012, 10:13:01
buna , in 2012 facem nunta dar am vazut k se plange lumea pe aici k nu mai sunt localuri k rezervarile pt 2013 au inceput ... pentru toate viitoarele miresici de 2012 ... nu va faceti griji gasiti locul potrivit :)
noi am semnat ieri cu Alexander si data a ramas 20 oct

Felicitari, o problema rezolvata :)

Alyi
06.02.2012, 10:14:30
Buna miresici de octombrie!!!! Cum stati cu emotiile si pregatirile?

In sfarsit o miresica de 6 octombrie...vad ca pe aici majoritatea sunteti 13 asu 14...

Noi momentan avem cam asa :

restaurant
formatie
foto-video
biserica

Acum ramane principalul: Rochia de mireasa :) si restul..
Voi?

eva_nagy
06.02.2012, 11:09:18
Noi momentan avem cam asa :

restaurant
formatie
foto-video
biserica

Acum ramane principalul: Rochia de mireasa :) si restul..
Voi?
Noi avem...

Sala
Foto/Video
Muzica
Nasii
Rochita
Verighetele
Parfumuri EA/EL....
Model de invitatie
Model si compozitie tort

Spor la pregatiri!

Alyi
06.02.2012, 11:47:19
Noi avem...

Sala
Foto/Video
Muzica
Nasii
Rochita
Verighetele
Parfumuri EA/EL....
Model de invitatie
Model si compozitie tort

Spor la pregatiri!

oooo, pai stai fff bine, vad ca ai si rochita deja??Bravo =D>
Ne-o arati si noua??;;);;);;)
Da, uitam de nasi..pe aia ii avem si noi, dar sper cu ajutorul lui Dumnezeu ca reusesc sa il conving pe al meu miresoi sa ii schimbam [-o<[-o<[-o<

ankapa
06.02.2012, 14:38:54
Buna fetelor!

Eu pana acum am asa:
-restaurant
-biserica
-nasi
Urmeaza miercuri sa mergem la o vizionare de oferte la o firma pentru :foto-video,lumanari,buchete,invitatii,etc.Sper sa rezolvam cam tot ce n-am propus cu aceasta firma,iar in weekend ne ocupam de cautat muzica :)
Va pupic!

eva_nagy
06.02.2012, 16:53:52
oooo, pai stai fff bine, vad ca ai si rochita deja??Bravo =D>
Ne-o arati si noua??;;);;);;)
Da, uitam de nasi..pe aia ii avem si noi, dar sper cu ajutorul lui Dumnezeu ca reusesc sa il conving pe al meu miresoi sa ii schimbam [-o<[-o<[-o<
Stau bine dar toate astea l-am facut intr-un timp foarte scurt, motivata de nerabdare. Nu va facti griji toate chestiile asteamerg repede.... De ce vrei sa schimbi nasii?
Hai sa va arat rochia si verighetele....

eva_nagy
06.02.2012, 20:01:38
AMR 8 luni.....<:-P

Alyi
07.02.2012, 08:53:09
Stau bine dar toate astea l-am facut intr-un timp foarte scurt, motivata de nerabdare. Nu va facti griji toate chestiile asteamerg repede.... De ce vrei sa schimbi nasii?
Hai sa va arat rochia si verighetele....

Superbe !!!
Verighetele imi plac foarte mult, cam asa le vrem si noi, iar rochita parca e facuta pentru tine!
Se le purtati sanatosi si fericiti!
La noi povestea cu nasii e mai ciudata, nasa e o fosta colega de-a lui din facultatea care cred ca sufera sa fie in centrul atentie ( asta nu e o problema prea mare ) dar mereu aduce vorba de fostele lui prietene, ne face faza de genu "hai in oras" ne ducem ii asteptam ei nu mai vin si dupa aia nu stiu prin ce "minune" tot noi picam vinovati..durerea e ca al meu ori nu vede rautatile astea ori se face ca nu le vede pt ca nu avem alta varianta "tanara"...
Sper sa-i lumineze Dumnezeu mintile si sa vrea si el sa ii schimbam, pt ca pana la urma nasii sunt parinti spirituali, ar trebui sa avem altfel de relatie cu ei nu asa...Ori sunt eu nebuna??:-?:-?:-?

eva_nagy
07.02.2012, 08:59:08
Superbe !!!
Verighetele imi plac foarte mult, cam asa le vrem si noi, iar rochita parca e facuta pentru tine!
La noi povestea cu nasii e mai ciudata, nasa e o fosta colega de-a lui din facultatea care cred ca sufera sa fie in centrul atentie ( asta nu e o problema prea mare ) dar mereu aduce vorba de fostele lui prietene, ne face faza de genu "hai in oras" ne ducem ii asteptam ei nu mai vin si dupa aia nu stiu prin ce "minune" tot noi picam vinovati..durerea e ca al meu ori nu vede rautatile astea ori se face ca nu le vede pt ca nu avem alta varianta "tanara"...
Sper sa-i lumineze Dumnezeu mintile si sa vrea si el sa ii schimbam, pt ca pana la urma nasii sunt parinti spirituali, ar trebui sa avem altfel de relatie cu ei nu asa...Ori sunt eu nebuna??:-?:-?:-?
Sunt de acord cu tine..nasii sunt parintii spirituali, ar trebui sa fie modelul vostru de cuplu...niste oameni care sa fie mereu alaturi de voi: sa va incurajeze, sa va scuture daca simt ca gresiti...
Daca as fi in locul tau, nu as sta cu frustrarea asta, as vobi cu viitorul meu sot despre asta. Explica-i si lui ce inseamna pentru tine un nas in adevaratul sens al cuvantului...cu siguranta va intelege daca aveti o discutie foarte bine argumentata. Spppoor la tot!

eva_nagy
07.02.2012, 09:02:38
Superbe !!!
Legat de rochie si verighete, mersi de aprecieri. Vreau doar sa specific ca eu am 1.58 dar la probatul rochiei sut pe un piedestal...deci nu e chiar facuta pe mine... ;;) Trebe' taiata u siguranta, chiar daca o sa am tocuri mai inalte...

Alyi
07.02.2012, 09:03:08
Sunt de acord cu tine..nasii sunt parintii spirituali, ar trebui sa fie modelul vostru de cuplu...niste oameni care sa fie mereu alaturi de voi: sa va incurajeze, sa va scuture daca simt ca gresiti...
Daca as fi in locul tau, nu as sta cu frustrarea asta, as vobi cu viitorul meu sot despre asta. Explica-i si lui ce inseamna pentru tine un nas in adevaratul sens al cuvantului...cu siguranta va intelege daca aveti o discutie foarte bine argumentata. Spppoor la tot!

Ehhh, tocmai aici e problema ca am tot discutat si nu intelege,nu vede ca din cauza ei am ajuns sa ne certam cum nu ne-am certat vreodata...Parca e amanta nu nasa..asta e..sper sa isi revina pana la urma sau sper sa faca ea ceva foarte nasol ca sa inteleaga si el...
PAna atunci..rabdare...(:|

eva_nagy
07.02.2012, 09:37:02
Ehhh, tocmai aici e problema ca am tot discutat si nu intelege,nu vede ca din cauza ei am ajuns sa ne certam cum nu ne-am certat vreodata...Parca e amanta nu nasa..asta e..sper sa isi revina pana la urma sau sper sa faca ea ceva foarte nasol ca sa inteleaga si el...
PAna atunci..rabdare...(:|
Dar voi ati apucat sa vorbiti cu ei sa va fie nasi? Pt ca in cazul asta e mai nasol... Daca nu, eu as sugera unui cuplu cu care va intelegeti bine sa va propuna sa va fie nasi... Poate se schimba atitudinea logodnicului tau..;))

Alyi
07.02.2012, 10:11:11
Dar voi ati apucat sa vorbiti cu ei sa va fie nasi? Pt ca in cazul asta e mai nasol... Daca nu, eu as sugera unui cuplu cu care va intelegeti bine sa va propuna sa va fie nasi... Poate se schimba atitudinea logodnicului tau..;))

Pai da, tocmai asta e partea mai nasoala..
Ca am vb deja. si culmea, in discutia in care le-am propus le-am si specificat sa nu mai aduca aminte de x y...a fost 2 zile bine dupa aia..iar acum.......
Chiar nu mai stiu ce sa mai fac..mama imi da dreptate, soacra im i da dreptate toata lumea..dar ce conteaza daca el nu imi da...
Sper sa se schimbe pana la nunta...

Ca sa revenim la subiect :)
Rochita de unde ti-ai luat-o?

eva_nagy
07.02.2012, 10:13:13
Ca sa revenim la subiect :)
Rochita de unde ti-ai luat-o?
EverGreen Brasov....

Alyi
07.02.2012, 10:43:00
EverGreen Brasov....

ce bine ca ti-ai gasit-o deja, eu nici macar nu stiu cum vreau sa arate...sper sa ma hotarasc la targ pe 25..:-\:-\:-\:-\
La cununie te imbraci direct in rochia de mireasa?
Ca si aici mai e o problema, nici la cununie nu stiu cu ce sa ma imbrac..

eva_nagy
07.02.2012, 10:51:33
ce bine ca ti-ai gasit-o deja, eu nici macar nu stiu cum vreau sa arate...sper sa ma hotarasc la targ pe 25..:-\:-\:-\:-\
La cununie te imbraci direct in rochia de mireasa?
Ca si aici mai e o problema, nici la cununie nu stiu cu ce sa ma imbrac..
Nasii nostrii nu-s din Brasov asa ca vom face cununia in aceeasi zi... Ar fi mai nasol sa-i chemam de 2 ori in Brasov. O sa ma imbrac la fel ca sa nu ma zapacesc cu 2 tinute!

Alyi
07.02.2012, 11:12:28
Nasii nostrii nu-s din Brasov asa ca vom face cununia in aceeasi zi... Ar fi mai nasol sa-i chemam de 2 ori in Brasov. O sa ma imbrac la fel ca sa nu ma zapacesc cu 2 tinute!
Da, pai si la noi e in aceeasi zi doar ca o sa fie cununia civila la Slatina si restul ( biserica si restaurant ) la Pitesti..de asta e cam ciudat sa ma imbrac direct in rochia de mireasa...

eva_nagy
07.02.2012, 12:09:09
Da, pai si la noi e in aceeasi zi doar ca o sa fie cununia civila la Slatina si restul ( biserica si restaurant ) la Pitesti..de asta e cam ciudat sa ma imbrac direct in rochia de mireasa...
Pai in cazul asta si eu as adopta 2 tinute....

Alyi
07.02.2012, 12:49:42
Pai in cazul asta si eu as adopta 2 tinute....

Dap, si uite asa intervine vesnica problema a femeilor: CU CE MA IMBRAC??;));));))
Of, alesul tinutelor ( evident doar cele pentru mine :-p ) pare sa fie cea mai grea decizie din toata nunta :-?:-?:-?

eva_nagy
07.02.2012, 12:51:44
Dap, si uite asa intervine vesnica problema a femeilor: CU CE MA IMBRAC??;));));))
Of, alesul tinutelor ( evident doar cele pentru mine :-p ) pare sa fie cea mai grea decizie din toata nunta :-?:-?:-?
Mai, asta e o problema care mie imi place...:D Un nou pretext de a-ti imbogatii garderopa, mai ales ca rochita de la civila sigur vei mai avea ocazia sa o porti... ;))

Alyi
07.02.2012, 13:07:53
Mai, asta e o problema care mie imi place...:D Un nou pretext de a-ti imbogatii garderopa, mai ales ca rochita de la civila sigur vei mai avea ocazia sa o porti... ;))

Sigur, e o problema cu beneficii ca sa zic asa :)

mitro
08.02.2012, 14:13:44
Da, si eu ma bucur de beneficiul asta (cu rochita nr. 2), pentru ca vom tine si a doua zi de nunta (calea mare/ ciorba de potroace sau cum ii mai spune :) ); motiv pentru care normal ca voi avea nevoie de inca o rochita, noua, altfel nici nu se poate :))
Cununia civila si religioasa le vom tine in principiu in aceeasi zi, o tinuta asadar: rochita de mireasa (pe care nu o am inca, dar poate ajung la Romexpo sau mai sigur la targul din BV);

Cu celelalte pregatiri sunt cam asa rezolvate: restaurant, muzica, nasi (prieteni tot din partea mirelui, dar sunt super ok cu ei); foto-video zilele astea si...o multime de idei cu invitatiile, marturiile si restul detaliilor :)

Spor si o zi frumoasa!

Alyi
08.02.2012, 14:28:31
Da, si eu ma bucur de beneficiul asta (cu rochita nr. 2), pentru ca vom tine si a doua zi de nunta (calea mare/ ciorba de potroace sau cum ii mai spune :) ); motiv pentru care normal ca voi avea nevoie de inca o rochita, noua, altfel nici nu se poate :))
Cununia civila si religioasa le vom tine in principiu in aceeasi zi, o tinuta asadar: rochita de mireasa (pe care nu o am inca, dar poate ajung la Romexpo sau mai sigur la targul din BV);

Cu celelalte pregatiri sunt cam asa rezolvate: restaurant, muzica, nasi (prieteni tot din partea mirelui, dar sunt super ok cu ei); foto-video zilele astea si...o multime de idei cu invitatiile, marturiile si restul detaliilor :)

Spor si o zi frumoasa!

Si la ciorba asta de potroace ce se face mai exact??

mitro
08.02.2012, 14:35:33
Cam acelasi lucru ca la prima zi de nunta, dar vin cam jumatate din invitati (sau mai putin); eu o sa am DJ si nu voi tine in acelasi restaurant; meniul va fi ceva mai simplu (ciorba+friptura), dar la desert, de obicei se dau prajituri.
E o traditie respectata in zona si practic petreci nunta inca o zi! dragutul meu vroia sa facem si o a treia zi: gratar in curte (asta clar, restrans) sa fie ca`n povesti: 3 zile si 3 nopti, pe principiul, ca o data te insori! :))
eh, asta mai vedem cum ne tin puterile, dar a doua zi de nunta se va tine sigur (si aici am doar sala rezervata, va trebui sa vad cu muzica)

eva_nagy
08.02.2012, 15:02:10
Din cate stiu eu, calea mare este un obicei care se face in cazul in care ai invitati din afara localitatii in care tii nunta. Se obisnuieste sa se faca o masa ca sa nu trimiti lumea acasa, la drum, cu burta goala..Incet incet obiceiul s-a transformat in inca un motiv de petrecere, astfel ca pe langa cei din afara la calea mare vin si prieteni sau rude apropiate...
Noi vrem sa facem ceva mai iesit din comun. Socrii mei au o casa frumoasa undeva langa Harman - Brasov asa ca ne-am decis sa facem o masa mare in curte...si sa chemam lumea sa un gratar. Ca tinuta obligatorie blugi si tricouri cu noi pe care le vom pregati pentru ei... Muzica va fi pusa de un bun prieten de-al nostru....
E mai ieftin si mai comod pentru toti
Spor la pregatiri!

Alyi
08.02.2012, 15:03:01
Cam acelasi lucru ca la prima zi de nunta, dar vin cam jumatate din invitati (sau mai putin); eu o sa am DJ si nu voi tine in acelasi restaurant; meniul va fi ceva mai simplu (ciorba+friptura), dar la desert, de obicei se dau prajituri.
E o traditie respectata in zona si practic petreci nunta inca o zi! dragutul meu vroia sa facem si o a treia zi: gratar in curte (asta clar, restrans) sa fie ca`n povesti: 3 zile si 3 nopti, pe principiul, ca o data te insori! :))
eh, asta mai vedem cum ne tin puterile, dar a doua zi de nunta se va tine sigur (si aici am doar sala rezervata, va trebui sa vad cu muzica)

wow, ce obicei...eu aveam impresia ca ciorba asta de potroace se face in familie, nu tot la restaurant..
Inca o cheltuiala in plus..dar fiecare face cum vrea si poate..
Si se mai dau bani?Adica voua, mirilor, de la invitati?

Alyi
08.02.2012, 15:04:07
Din cate stiu eu, calea mare este un obicei care se face in cazul in care ai invitati din afara localitatii in care tii nunta. Se obisnuieste sa se faca o masa ca sa nu trimiti lumea acasa, la drum, cu burta goala..Incet incet obiceiul s-a transformat in inca un motiv de petrecere, astfel ca pe langa cei din afara la calea mare vin si prieteni sau rude apropiate...
Noi vrem sa facem ceva mai iesit din comun. Socrii mei au o casa frumoasa undeva langa Harman - Brasov asa ca ne-am decis sa facem o masa mare in curte...si sa chemam lumea sa un gratar. Ca tinuta obligatorie blugi si tricouri cu noi pe care le vom pregati pentru ei... Muzica va fi pusa de un bun prieten de-al nostru....
E mai ieftin si mai comod pentru toti
Spor la pregatiri!

Asa da, mi se pare mai putina cheltuiala si bataie de cap....

eva_nagy
08.02.2012, 15:04:35
wow, ce obicei...eu aveam impresia ca ciorba asta de potroace se face in familie, nu tot la restaurant..
Inca o cheltuiala in plus..dar fiecare face cum vrea si poate..
Si se mai dau bani?Adica voua, mirilor, de la invitati?
Nuuu!!! Nu se dau bani!

eva_nagy
08.02.2012, 15:08:12
Asa da, mi se pare mai putina cheltuiala si bataie de cap....
Desi si asta necesita o cheltuiala in plus pe care e bine sa o puneti in lista voastra de cheltuieli... Ca sa fiu sincera, noi uitasem de ea si planificasem totul fara sa luam asta in calcul... Punand asta pe hartie ne-am dat seama ca trebuie sa pregatim vreo 2000 lei pentru asa ceva...

Alyi
08.02.2012, 15:55:30
Nuuu!!! Nu se dau bani!

Aiurea, pai voi cheltuiti o gramada...:|

MissSwan
08.02.2012, 16:08:09
Cum sa se dea bani iarasi... Ciorba de potroace o faci sau nu daca vrei, e alegerea ta, dar sa mai ai pretentia de la oameni sa-ti dea iar bani a doua zi dupa nunta, mi se pare deja exagerat.

Alyi
08.02.2012, 16:28:31
Cum sa se dea bani iarasi... Ciorba de potroace o faci sau nu daca vrei, e alegerea ta, dar sa mai ai pretentia de la oameni sa-ti dea iar bani a doua zi dupa nunta, mi se pare deja exagerat.

Mie exagerat mi se pare sa mai faca bietii oameni inca o zi de nunta tot la restaurant tot cu mancare si dj..
Parerea mea, dar mi se pare o cheltuiala mare..
Ok, acasa o chestie restransa in familie e foarte ok, cred ca asa vom face si noi, dar nu tot la restaurant si cu dj/formatie...
POate sunt eu mai nestiutoare...

MissSwan
08.02.2012, 16:34:45
Mie exagerat mi se pare sa mai faca bietii oameni inca o zi de nunta tot la restaurant tot cu mancare si dj..
Ok, acasa o chestie restransa in familie e foarte ok, cred ca asa vom face si noi, dar nu tot la restaurant si cu dj/formatie...

Cum ziceam nu te obliga nimeni. Nu vrei, nu faci. Si cu DJ, deja mi se pare prea de tot. Muzica de la laptop ce are? De obicei, la ciorba de potroace se da un meniu simplu cu ciorba si friptura, eventual si un desert. Atat. Nu vad asa mare cheltuiala. Si nu inviti toti invitatii, faci ceva cu 20 de persoane, max. Dar repet, nu te obliga nimeni. Daca vrei sa faci la restaurant, e decizia ta si nu mi se pare normal sa te astepti de la invitati sa-ti mai dea bani inca o data pt alegerile tale. Prea a ajuns nunta o afacere. Nu-ti permiti nu faci, si gata.:-s

ankapa
08.02.2012, 16:36:10
Incep sa vad avantajele nuntii de duminica:))... .glumesc!eu cred ca voi renunta la "ciorba de potroace",pentru ca nu mi-a placut niciodata ideea in sine,plus ca avand nunta duminica,multi dintre invitati a doua zi vor fi la servici.Nu cred ca este un mare minus daca nu fac nunta de potroace.In schimb,imi place ideea de a pleca in luna de miere imediat dupa seara nuntii,ca in filme:)) Ramane de vazut pana atunci :)

Spor!

nico_leta
08.02.2012, 16:39:26
Incep sa vad avantajele nuntii de duminica:))... .glumesc!eu cred ca voi renunta la "ciorba de potroace",pentru ca nu mi-a placut niciodata ideea in sine,plus ca avand nunta duminica,multi dintre invitati a doua zi vor fi la servici.Nu cred ca este un mare minus daca nu fac nunta de potroace.In schimb,imi place ideea de a pleca in luna de miere imediat dupa seara nuntii,ca in filme:)) Ramane de vazut pana atunci :)

Spor!
la mine in zona la ciorba de potroace vine de obicei cei care nu au putut sa vina la restaurant si din prieteni ff apropiati,de daruit daruiesc doar cei care nu au fost cu o seara inainte la restaurant.

Flamingo
08.02.2012, 16:44:40

Intamplator am ajuns pe topic si nu as vrea sa o iei ca o contrazicere dar nu e chiar cum spui tu.Intr-adevar se da ciorba de potroace dar de mers la restaurant, platit dj, etc. nu prea am auzit.Nu zic ca nu se face deloc dar in nici un caz nu e obicei.De regula ca se practica o mica adunare acasa cu cativa invitati apropiati cu un fel-doua de mancare, poate desert si bauturi ramase de la petrecerea nuntii.
Depinde si de posibilitati, e drept, dar mie mi se pare cam mult (mai ales ca la oboseala acumulata o petrecere in plus nu ar fi tocmai binevenita-cel putin pentru mine :D ).

Cristina888
08.02.2012, 16:51:25

Nu ii obliga nimeni pe "bietii oameni" sa faca o a doua petrecere a doua zi tot la restaurant, cu meniu cu mai multe feluri de mancare, dj si tot tacamul in locul unei simple adunari cu oamenii cei mai apropiati si cu o ciorba si si/sau friptura. Daca aleg aceasta varianta o fac in cunostinta de cauza si ma indoiesc ca asteapta vreun ban de la invitati pentru a-si acoperi cheltuielile.

Alyi
08.02.2012, 17:21:14
Cum ziceam nu te obliga nimeni. Nu vrei, nu faci. Si cu DJ, deja mi se pare prea de tot. Muzica de la laptop ce are? De obicei, la ciorba de potroace se da un meniu simplu cu ciorba si friptura, eventual si un desert. Atat. Nu vad asa mare cheltuiala. Si nu inviti toti invitatii, faci ceva cu 20 de persoane, max. Dar repet, nu te obliga nimeni. Daca vrei sa faci la restaurant, e decizia ta si nu mi se pare normal sa te astepti de la invitati sa-ti mai dea bani inca o data pt alegerile tale. Prea a ajuns nunta o afacere. Nu-ti permiti nu faci, si gata.:-s

Mai la noi oricum nu e cazulm ma miram de restul tarii si de obiceiuri..credeam ca e cumva obligatoriu..

mitro
08.02.2012, 18:16:26
Intamplator am ajuns pe topic si nu as vrea sa o iei ca o contrazicere dar nu e chiar cum spui tu.Intr-adevar se da ciorba de potroace dar de mers la restaurant, platit dj, etc. nu prea am auzit.Nu zic ca nu se face deloc dar in nici un caz nu e obicei.De regula ca se practica o mica adunare acasa cu cativa invitati apropiati cu un fel-doua de mancare, poate desert si bauturi ramase de la petrecerea nuntii.
Depinde si de posibilitati, e drept, dar mie mi se pare cam mult (mai ales ca la oboseala acumulata o petrecere in plus nu ar fi tocmai binevenita-cel putin pentru mine :D ).

Hey, ma bucur ca s-a animat topicul!
De mentionat, foarte important: obiceiul este mai des intalnit pentru mirii din zonele rurale, unde de altfel ne incadram si noi; si in traditia cum am fost obisnuiti la toate nuntile cunoscutilor de la mine din comuna (sau alte comune) vrem sa ne organizam si noi (Dj-ul va fi un prieten, in principiu); si meniul nu se compara cu cel din prima zi de nunta nici pe departe (ca si costuri), e mult mai mic, vreau sa zic; inca ceva: invitatii nu dau bani a 2-a zi! :)
Intr-adevar, la nuntile unde mirii erau din oras (nascuti, crescuti) a doua zi (daca s-a tinut) a fost ceva mic, in familie/ la curte (si asta depinde mult de vreme...); fiecare face exact cum isi doreste pana la urma!

Va pup!

oana_90
10.02.2012, 12:31:31
Noi am avut nunta la oras, dar traditia asta se tine inca si cum neamul e mare, noi am avut a doua zi la ciorba de potroace 70 de oameni, am facut tot undeva la un restaurant si s-a servit ciorba de burta sau de gaina (dupa preferinta), friptura si prajituri. Si s-a mancat tot si am dat-o iar in dansuri si petrecere pana seara la 5, mai ales ca era si ziua mea.
Nu este un obicei absolut necesar, dar noua ne-a facut mare placere. Tebuie sa recunosc insa ca de toate astea s-au ocupat parintii mei.

A, si uitasem sa specific, nu s-au dat bani, cadouri sau chestii de genul asta, a fost o masa data de noi pentru invitati si o prelungire a dansului si bunei dispozitii din noaptea nuntii, fara nici o obligatie din partea celor invitati.

Alyi
10.02.2012, 15:30:21
Noi am avut nunta la oras, dar traditia asta se tine inca si cum neamul e mare, noi am avut a doua zi la ciorba de potroace 70 de oameni, am facut tot undeva la un restaurant si s-a servit ciorba de burta sau de gaina (dupa preferinta), friptura si prajituri. Si s-a mancat tot si am dat-o iar in dansuri si petrecere pana seara la 5, mai ales ca era si ziua mea.
Nu este un obicei absolut necesar, dar noua ne-a facut mare placere. Tebuie sa recunosc insa ca de toate astea s-au ocupat parintii mei.

A, si uitasem sa specific, nu s-au dat bani, cadouri sau chestii de genul asta, a fost o masa data de noi pentru invitati si o prelungire a dansului si bunei dispozitii din noaptea nuntii, fara nici o obligatie din partea celor invitati.

Scuze, probabil ai mai zis de 1000 de ori dar nu mai stiu de unde ti-ai luat rochita..?

Miresanda
12.02.2012, 21:04:18
Miresici de octombrie,
ma alatur si eu grupului vostru; nunta mea e pe 6 octombrie.
As vrea sa va intreb daca planuiti sa va luati si un bolero/eventual o blanita in cazul in care vremea nu tine cu noi... Eu ma gandesc sa imi comand un bolero de la aceeasi firma de unde e rochita. Voi?

eva_nagy
12.02.2012, 21:06:52
Miresici de octombrie,
As vrea sa va intreb daca planuiti sa va luati si un bolero/eventual o blanita in cazul in care vremea nu tine cu noi... Eu ma gandesc sa imi comand un bolero de la aceeasi firma de unde e rochita. Voi?

Iuhuuuu, in sfarsit una de 6 octombrie ca si mine! Bine ai venit! Eu sigur voi avea un boleo dar nu blanita...

Alyi
13.02.2012, 10:25:17
Miresici de octombrie,

Bine ai venit!
Eu inca nu stiu ce o sa iau dar cred ca trebuie sa imi iau ceva..ma gandesc poate vad la targ ceva interesant..

Cocaaa
13.02.2012, 10:31:28
Iuhuuuu, in sfarsit una de 6 octombrie ca si mine! Bine ai venit! Eu sigur voi avea un boleo dar nu blanita...

Ce bine ca mai apar miresici ca noi, de 6 octombrie. Mie mi-ar surada o capa din blanita, dar probabil pe la sfarsitul verii sau chiar in septembrie o sa-mi cumpar, in functie de vreme.

NICKOLET
13.02.2012, 11:04:14
Buna miresicilor,

Am si eu o mare problema cu aranjamentul floral din sala mea. Nu stiu cam ce tipuri de flori s-ar potrivi avand in vedere ca nunta mea o sa fie in octombrie....
Multumesc si astept sfaturi din partea voastra!

eva_nagy
13.02.2012, 11:17:49
Ce bine ca mai apar miresici ca noi, de 6 octombrie. Mie mi-ar surada o capa din blanita, dar probabil pe la sfarsitul verii sau chiar in septembrie o sa-mi cumpar, in functie de vreme.
Eu sper sa nu am nevoie de capa de blanita pentru ca imi doresc sa fie cald.... Haideti fetelor sa fim optimiste si sa ne gandim ca va fi cald! Imi amintesc ce zile frumoase au fost in 2011 in octombrie.... sper sa fie la fel si anul acesta...

eva_nagy
13.02.2012, 11:21:20
Buna miresicilor,

Am si eu o mare problema cu aranjamentul floral din sala mea. Nu stiu cam ce tipuri de flori s-ar potrivi avand in vedere ca nunta mea o sa fie in octombrie....
Multumesc si astept sfaturi din partea voastra!
Avand in vedere ca nunta ta e la sfarsit de octombrie poate ca s-ar potrivi niste crizanteme... Si mocheta imi aduce a crizanteme... Mie personal nu imi plac foarte tare dar nu stiu ce alte flori ar mai fi de sezon. Bine, poti merge si pe clasicii trandafiri...

Miresanda
13.02.2012, 11:23:40
Eu sper sa nu am nevoie de capa de blanita pentru ca imi doresc sa fie cald.... Haideti fetelor sa fim optimiste si sa ne gandim ca va fi cald! Imi amintesc ce zile frumoase au fost in 2011 in octombrie.... sper sa fie la fel si anul acesta...

Bine v-am gasit! :) Si eu zic sa fim increzatoare si sa speram ca va fi o super vreme pe 6 octombrie!

Spor la pregatiri!

eva_nagy
13.02.2012, 21:09:24
Fetelor, v-ati gandit la luna de miere? Ce destinatii aveti in plan? Mi-ar placea ceva cald si soare tocmai pentru ca vara asta din cauza finantelor reduse cauzate de organizarea Marelui Eveniment, nu vom merge nicaieri... Am auzit ca Sudul Spaniei ar fi o destinatie potrivita pentru luna octombrie, poate si Antalya sau Tunisia... Hai sa aruncam cu idei...

Alyi
14.02.2012, 09:32:35
Fetelor, v-ati gandit la luna de miere? Ce destinatii aveti in plan? Mi-ar placea ceva cald si soare tocmai pentru ca vara asta din cauza finantelor reduse cauzate de organizarea Marelui Eveniment, nu vom merge nicaieri... Am auzit ca Sudul Spaniei ar fi o destinatie potrivita pentru luna octombrie, poate si Antalya sau Tunisia... Hai sa aruncam cu idei...

Off, noi ne gandisem deja pentru Palma de Mallorca, dar mai nou o colega de-a mea a ramas insarcinata si nu o sa pot sa imi mai iau concediu decat luni si marti dupa nunta..
S-au dus pe apa sambetei toate planurile mele,iar la vara ca si tine nu putem pleca pentru ca sunt cheltuielile pt nunta...
POate plecam duminica si venim marti seara undeva prin tara, mai pe aproape..
(:|(:|(:|

Cocaaa
14.02.2012, 09:45:48
Off, noi ne gandisem deja pentru Palma de Mallorca, dar mai nou o colega de-a mea a ramas insarcinata si nu o sa pot sa imi mai iau concediu decat luni si marti dupa nunta..
S-au dus pe apa sambetei toate planurile mele,iar la vara ca si tine nu putem pleca pentru ca sunt cheltuielile pt nunta...
POate plecam duminica si venim marti seara undeva prin tara, mai pe aproape..
(:|(:|(:|

Pe noi ne tenteaza Muntenegru sau Malta, dar o sa rezervam dupa nunta, in functie de bani. Daca nu mergem pe extern, am vrea in Maramures.

eva_nagy
14.02.2012, 09:57:28
Pe noi ne tenteaza Muntenegru sau Malta, dar o sa rezervam dupa nunta, in functie de bani. Daca nu mergem pe extern, am vrea in Maramures.

La fel ca voi, si noi vom rezerva bilet doar dupa nunta ca sa vedem care e bugetul. In plus am vorbit cu cineva de la o agentie si a zis ca ofertele Last Minut sunt muuult mai rentabile decat Early Booking asa ca...stiind ca vrem sa plecam undeva dupa nunta bo sa cautam o oferta buna...

GabrielaPetre
14.02.2012, 10:13:36

Si eu cred ca va fi cald. Blanitza e pt noiembrie. Si chiar daca e un pic mai racorica, cu atat mai bine, machiajul rezista! ;;)
Va atasez niste poze... cam ce imi place si mi-as dori :D

eva_nagy
14.02.2012, 21:50:27
Si eu cred ca va fi cald. Blanitza e pt noiembrie. Si chiar daca e un pic mai racorica, cu atat mai bine, machiajul rezista! ;;)
Va atasez niste poze... cam ce imi place si mi-as dori :D

Mie imi place mult prima rochita!

ioana_stoian
15.02.2012, 13:51:08
Buna fetelor!Sunt si eu o miresica de octombrie si ma bucur ca m-am alaturat si eu voua!Va doresc sa aveti toate niste nunti de vis!:)

eva_nagy
15.02.2012, 17:43:54
Buna fetelor!Sunt si eu o miresica de octombrie si ma bucur ca m-am alaturat si eu voua!Va doresc sa aveti toate niste nunti de vis!:)
Bine ai venit in gasca miresicilor de octombrie, Ioana...

Alyi
16.02.2012, 08:46:50

Bine ai venit!

hulub
16.02.2012, 11:03:29
fetelor...
cam pe la ce ora se intuneca sa octombrie (am nunta pe 13)..ca sa stiu cam pe la ce ora sa imi programez biserica si cununia...ca sa am timp sa fac si poze pe lumina..:P

oana_90
16.02.2012, 15:23:47
fetelor...
cam pe la ce ora se intuneca sa octombrie (am nunta pe 13)..ca sa stiu cam pe la ce ora sa imi programez biserica si cununia...ca sa am timp sa fac si poze pe lumina..:P

Imi permit sa iti raspund eu pentru ca m-am documentat mult la capitolul asta, pentru ca eu am avut o mare ambitie, sa ies pe lumina din biserica, sa-mi iasa fotografiile frumoase si am reusit. Te sfatuiesc ca la un 17:30 sa fii iesita din biserica daca vrei sa ai lumina buna pentru fotografii. Tu ai nunta cu o saptamana mai devreme decat am avut-o eu, deci iti mai poti lua cam 30 de minute in plus fata de mine si garantez ca va fi ok, deci cam la 18 e f bine.

oana_90
16.02.2012, 15:28:31
Scuze, probabil ai mai zis de 1000 de ori dar nu mai stiu de unde ti-ai luat rochita..?

Imi pare rau ca raspund asa tarziu, da, am mai zis, dar nu ma deranjeaza daca ma intrebati oricare ar fi intrebarea, de la Andree Salon am cumparat-o....de fapt mi-au facut-o doamnele de acolo asa cum mi-am dorit eu sa fie.

Alyi
16.02.2012, 16:06:12
fetelor...

Noi am pus biserica la 4:30, cred ca e ok...

foryou21
16.02.2012, 16:29:06
20 Octombrie 2012 e data mea ... acum am inceput sa caut idei si tocmai mi-a picat cu tronc o rochita
http://www.pronovias.com/bridal-dresses-photographies/famosa2011.html
Sa imi spune-ti ce pareri aveti.

buna fetelor,si eu sunt noua pe aici si sunt tot miresuca in 21 Octombrie,dupa tine cu o zi....

Alyi
16.02.2012, 16:33:05
buna fetelor,si eu sunt noua pe aici si sunt tot miresuca in 21 Octombrie,dupa tine cu o zi....

Bine ai venit ! :*:*:*
Pentru orice nelamurire ai, posteaza aici si sigur miresicile mai "experimentate" te vor ajuta :):)

foryou21
16.02.2012, 17:02:22
Multumesc mult,la fel iti doresc si eu tie....

As vrea sa intreb ceva....rochita mea e alba cu trandafiri galbeni si cu auriu pe ea,e obligatoriu sa imi iau lantisor si cercei tot pe auriu????adica obligatoriu.....ma refer la design...

Alyi
16.02.2012, 17:05:18
As vrea sa intreb ceva....rochita mea e alba cu trandafiri galbeni si cu auriu pe ea,e obligatoriu sa imi iau lantisor si cercei tot pe auriu????adica obligatoriu.....ma refer la design...

Cred ca in primul rand trebuie sa iei ce iti place tie, ca pana la urma fiecare e cu parerea lui..
Eu zic ca nu e "obligatoriu" tot auriu...

eva_nagy
16.02.2012, 17:19:45

Nu neaparat! Asa cum s-a mai spus, obligatoriu este sa iei ceea ce iti place tie! Poate ne arati rochita ca sa aruncam cu idei!

foryou21
16.02.2012, 20:46:19
Nu neaparat! Asa cum s-a mai spus, obligatoriu este sa iei ceea ce iti place tie! Poate ne arati rochita ca sa aruncam cu idei!

am incercat sa incarc poze dar nu reusesc nici cum...:(:-SS

GabrielaPetre
16.02.2012, 23:04:13
Noi am pus biserica la 4:30, cred ca e ok...

Fetelor,
Anul trecut, exact pe 6 octombrie, am facut "masuratori", adica am vazut ca soarele apune pe la 19... deci cam atunci se termina lumina, nu fiti dezamagite ca vor iesi poze superbe si pe inserat; asa m-a asigurat fotograful :)
Biserica a, stabilit-o la 17... ceremonia e de 50 minute, inca 30 min de poze in fata bisericii... pe la un 19 ajungem la local, verificam daca totul e in regula si asteptam invitatii la 20 :D:D:D

Fetelor,
Voi cum faceti cu machiajul si coafura? M-ar interesa fetele din Bucuresti, mai ales... Cine imi recomanda o persoana care sa vina acasa, sa fie ok si sa aibe preturi decente?
va pup!

hulub
17.02.2012, 11:07:18
multumesc fetelor...asa ma gandisem si eu ca la ora 5 sa pun biserica:-p

Alyi
17.02.2012, 11:51:21
multumesc fetelor...asa ma gandisem si eu ca la ora 5 sa pun biserica:-p

Sper sa nu ploua numai...[-o<[-o<[-o<

eva_nagy
17.02.2012, 12:12:10
Sper sa nu ploua numai...[-o<[-o<[-o<
Si eu sper la fel dar stii ceva, daca ploua ce? E ceva ce nu putem controla. Indiferent de vreme noi trebuie sa ne bucuram la maxim de aceasta zi, unica in viata noastra! Din nefericire vremea nu o putem controla. Asigurati-va insa ca va faceti partea la celalalte aspecte privind organizarea si sunt convinsa ca va fi ok! Spor la miresit!!!!

hulub
17.02.2012, 13:16:59
ploua ploua n-avem ce face asta e....poate ploua si in iunie si in iulie si in orice zi...asa ca..asta e...mie nu-mi e de altceva decat de rochita daca ploua:P
sau poate ploua...dar seara dupa ce ajungem noi la salon:P:-p

Alyi
17.02.2012, 14:07:42
Si eu sper la fel dar stii ceva, daca ploua ce? E ceva ce nu putem controla. Indiferent de vreme noi trebuie sa ne bucuram la maxim de aceasta zi, unica in viata noastra! Din nefericire vremea nu o putem controla. Asigurati-va insa ca va faceti partea la celalalte aspecte privind organizarea si sunt convinsa ca va fi ok! Spor la miresit!!!!

Fetelor ce ma bucur ca sunteti asa ok in privinta ploii, m-ati facut si pe mine sa nu-mi pese
:*:*:*

eva_nagy
17.02.2012, 14:56:19
Yuhuuu, am mai taiat ceva de pe TO DO LIST!:D Avem parfumuuuuriii!!!
Voi cum mai stati cu pregatirile?

AlexandraStefyy
20.02.2012, 02:51:22
heey buna .. nu am mai intrat de ceva timp .. eu mi-am mai rezolvat din lucruri .. mi-am cumparat rochita si voalul <:-P sunt tare mandra de alegerea mea :P .. am inchiriat si restaurantul si am rezolvat si cu filmatul si pozele .. cu muzica mai am putin dar in curand rezolv ... nu pot posta poza .. este prea mare dimensiunea :(

bunaa ... si eu tot pe 20 vooi avea nunta .. bine ai venit

Alyi
20.02.2012, 09:38:42
heey buna .. nu am mai intrat de ceva timp .. eu mi-am mai rezolvat din lucruri .. mi-am cumparat rochita si voalul <:-P sunt tare mandra de alegerea mea :P .. am inchiriat si restaurantul si am rezolvat si cu filmatul si pozele .. cu muzica mai am putin dar in curand rezolv ... nu pot posta poza .. este prea mare dimensiunea :(

Felicitari =D>=D>=D>
Poti redimensiona imaginea ca ne-ai facut curioase ;;)

Alyi
20.02.2012, 09:43:35
Yuhuuu, am mai taiat ceva de pe TO DO LIST!:D Avem parfumuuuuriii!!!
Voi cum mai stati cu pregatirile?

Bravo, bravo, noi nu am mai facut nimic inca, am reusit doar sa ramanem fara nasi spre bucuria mea!
Stiu ca suna ciudat, dar nasii cu care vorbisem intial au dat dovada de multa multa nesimtire ( ea in special, ca el saracu e sub papauc n-are ce comenta) asa ca momentan am adaugat inapoi pe lista problema nasilor, dar am incredere ca o sa fie bine.

Pana la urma cumnata mea ( sora lui ) a zis ca daca nu gasim ei ne nasesc cu drag, asa ca nu ma panichez.
Singura "problema " ramane acum cum le zic actualilor nasi ca nu ii mai vrem?Ca miresoiul meu a fost de acord si a inteles motivele pt care nu o mai vreau da mi-a zis clar ca eu trebuie sa le zic..

La cate rautati mi-a facut ma gandeam sa ii dau un mesaj, si ei si lui, evident unul "frumos" nu cu jigniri sau faze de gen...nu stiu cum sa fac, ce-i drept imi e si jena ca asa-s eu cu bun simt...Dar clar trebuie sa ii anunt si cat mai curand..nu vreau sa faca vreo cheltuiala si sa-mi reproseze apoi...

Voi ce ma sfatuiti??:-s

eva_nagy
20.02.2012, 09:44:59

bunaa ... si eu tot pe 20 vooi avea nunta .. bine ai venit
Braavooo!!! Felicitari, ai scapat de cel mai mare stres!!!!! Siii eu sunt tare curioasa sa o vad!!!

Flamingo
20.02.2012, 09:50:17
Bravo, bravo, noi nu am mai facut nimic inca, am reusit doar sa ramanem fara nasi spre bucuria mea!
Stiu ca suna ciudat, dar nasii cu care vorbisem intial au dat dovada de multa multa nesimtire ( ea in special, ca el saracu e sub papauc n-are ce comenta) asa ca momentan am adaugat inapoi pe lista problema nasilor, dar am incredere ca o sa fie bine.

Pana la urma cumnata mea ( sora lui ) a zis ca daca nu gasim ei ne nasesc cu drag, asa ca nu ma panichez.
Singura "problema " ramane acum cum le zic actualilor nasi ca nu ii mai vrem?Ca miresoiul meu a fost de acord si a inteles motivele pt care nu o mai vreau da mi-a zis clar ca eu trebuie sa le zic..

La cate rautati mi-a facut ma gandeam sa ii dau un mesaj, si ei si lui, evident unul "frumos" nu cu jigniri sau faze de gen...nu stiu cum sa fac, ce-i drept imi e si jena ca asa-s eu cu bun simt...Dar clar trebuie sa ii anunt si cat mai curand..nu vreau sa faca vreo cheltuiala si sa-mi reproseze apoi...

Voi ce ma sfatuiti??:-s.

Eu zic sa le spuneti in fata, nu printr-un mesaj.Tocmai pentru ca ai bun simt procedeaza asa, altfel risti sa fi judecata gresit.

Alyi
20.02.2012, 09:55:29
.

Eu zic sa le spuneti in fata, nu printr-un mesaj.Tocmai pentru ca ai bun simt procedeaza asa, altfel risti sa fi judecata gresit.

Ok, corect spus, dar in ultima vreme ea a evitat orice contact cu noi, avea sa ne dea niste bani si a vorbit cu niste prieteni comuni sa ne dea ei bani, nici nu ne-a sunat inainte sa ne spuna ca nu poate ea sa ne dea banii si ii va transmite prin altcineva...de asta mi se pare ca am "dreptul" sa nu ii spun ii fata, sa ii zic la tel, ca prin mesaj sau sa sa o sun...
Nu stiu, zic si eu...de asta va si intreb, ca vreau sa procedez corect, desi evident as prefera sa nu fiu in situatia asta....

Flamingo
20.02.2012, 10:12:27
Ok, corect spus, dar in ultima vreme ea a evitat orice contact cu noi, avea sa ne dea niste bani si a vorbit cu niste prieteni comuni sa ne dea ei bani, nici nu ne-a sunat inainte sa ne spuna ca nu poate ea sa ne dea banii si ii va transmite prin altcineva...de asta mi se pare ca am "dreptul" sa nu ii spun ii fata, sa ii zic la tel, ca prin mesaj sau sa sa o sun...
Nu stiu, zic si eu...de asta va si intreb, ca vreau sa procedez corect, desi evident as prefera sa nu fiu in situatia asta....

Aha...deci e grava situatia.Daca nu va sunt prieteni buni si nu ai nimic de pierdut, procedeaza asa dar cum ai zis si tu, nu recurge la jigniri.
Sunt sigura ca va veti gasi alti nasi, de treaba. ;)

Alyi
20.02.2012, 10:20:50
Aha...deci e grava situatia.Daca nu va sunt prieteni buni si nu ai nimic de pierdut, procedeaza asa dar cum ai zis si tu, nu recurge la jigniri.
Sunt sigura ca va veti gasi alti nasi, de treaba. ;)

Nu pot sa zic ca suntem prieteni buni dar nici straini, erau in cercul nostru de "ieseala" ca sa zic asa..
Garantez ca ea va recurge la jigniri ca doar si-a aratat talentele de mahalagioica in trecut cand culmea s-a certat cu o alta fina de-a ei si se barfeau una pe alta la mine..poate de atunci trebuia sa imi pun un semn de intrebare, dar deh..am zis ca se mai schimba omu..
Daca ma credeti, nici nu stiu cum sa ii zic....desi si ea probabil nu mai vrea sa ne naseasca, dar asteapta sa zicem noi...

eva_nagy
20.02.2012, 10:22:37

Voi ce ma sfatuiti??:-s

E uratat situatia! Daca as fi in locul tau probabil as aborda asta fata in fata si daca nu e posibil, pentru ca va evita, as suna... Asta pentru ca as vrea sa fiu sigura ca intelege corect situatia. Dandu-i mesaj lasi loc de interpretari... Acum , tu stii, vorba Marei, daca pana la urma nu ai nimic de pierdut atunci poti sa trimiti si mesaj... Dar personal, am o prblema cu acest tip de comunicare, mai ales in problemele importante...
Una peste alta, ma bucur ca pana la urma si sotultau e de acord cu schimbarea nasilor!!!

eva_nagy
20.02.2012, 10:27:06
Nu pot sa zic ca suntem prieteni buni dar nici straini, erau in cercul nostru de "ieseala" ca sa zic asa..
Garantez ca ea va recurge la jigniri ca doar si-a aratat talentele de mahalagioica in trecut cand culmea s-a certat cu o alta fina de-a ei si se barfeau una pe alta la mine..poate de atunci trebuia sa imi pun un semn de intrebare, dar deh..am zis ca se mai schimba omu..
Daca ma credeti, nici nu stiu cum sa ii zic....desi si ea probabil nu mai vrea sa ne naseasca, dar asteapta sa zicem noi...
Poate ca m-as duce la ei si i-am spune cva de genu..."Uite e vizibil ca exisa anumite conflicte si neintelegeri intre noi si e evident ca nu mai exista interes din nici o parte pentru nasit asa ca noi am decis sa raspundem ofertei cumnatei de a ne fi nassa, cu atat mai mult cu cat e din familie si tine neaparat sa fie alaturi de noi in acest moment important..bla bla bla..."

Alyi
20.02.2012, 10:31:12
E uratat situatia! Daca as fi in locul tau probabil as aborda asta fata in fata si daca nu e posibil, pentru ca va evita, as suna... Asta pentru ca as vrea sa fiu sigura ca intelege corect situatia. Dandu-i mesaj lasi loc de interpretari... Acum , tu stii, vorba Marei, daca pana la urma nu ai nimic de pierdut atunci poti sa trimiti si mesaj... Dar personal, am o prblema cu acest tip de comunicare, mai ales in problemele importante...
Una peste alta, ma bucur ca pana la urma si sotultau e de acord cu schimbarea nasilor!!!

Pai probabil s-a convins si el singur, ce-i drept ea si-a facut-o cu mana ei cand ne-a evitat la faza cu banii si ne-a transmis prin altcineva, cred ca la asta si-a dat si el seama ca ea nu e matura si nu stie sa gestioneze o situatie..

Sincer aveti dreptate, stiu ca cel mai bine e sa le spun mai fata, mai ales pt bietul ei sot care nu ne-a gresit cu nimic, dar tot sincer va zic ca efectiv mi-e sila de teatrul pe care stiu ca o sa il joace...asa ca mai bine o sun si gata...

Pana la urma nu a cheltuit nimic, mai au 10 fini deci..nu duc lipsa, oricum pt ea era o fala, nu lucru pe care sa il faca din suflet..

Ce-i drept, nu am nici cea mai vaga idee cum voi incepe discutia si cum va decurge......
Oricum va multumesc din suflet pt sfaturi :*

Alyi
20.02.2012, 10:33:26
Poate ca m-as duce la ei si i-am spune cva de genu..."Uite e vizibil ca exisa anumite conflicte si neintelegeri intre noi si e evident ca nu mai exista interes din nici o parte pentru nasit asa ca noi am decis sa raspundem ofertei cumnatei de a ne fi nassa, cu atat mai mult cu cat e din familie si tine neaparat sa fie alaturi de noi in acest moment important..bla bla bla..."

Acum am vazut, cred ca e ok asa....
Of, ce emotii am zici ca m-ar manca...( clar nu as putea sa- i zic in fata )
Tare tantavana mai sunt cateodata..#-o

eva_nagy
20.02.2012, 10:51:02
De ce nu incercati sa vorbiti DOAR cu sotul ei?

Alyi
20.02.2012, 10:55:09
De ce nu incercati sa vorbiti DOAR cu sotul ei?

Adica sa ii spunem doar lui?
Mi s-ar parea un pic ciudat, pentru ca de regula asta face ea, il suna sau vb doar cu sotul meu, de parca nu mi-ar stii nr de tel...
Totusi, asa ar merita..dar nu stiu ce sa zic...nu am luat in calcul pana acum si varianta asta...

eva_nagy
20.02.2012, 10:59:04
Oricum Aly, nu e o situatie usoara, si probabil ca si eu as la fel de murata ca tine dar, vorba ta, nu te poate manca... Eu iti urez muuult curaj si intelepciune in abordarea situtiei! ;-)

Alyi
20.02.2012, 11:08:14
Oricum Aly, nu e o situatie usoara, si probabil ca si eu as la fel de murata ca tine dar, vorba ta, nu te poate manca... Eu iti urez muuult curaj si intelepciune in abordarea situtiei! ;-)

Multumesc frumos pt tot, chiar aveam nevoie de un sfat de la cineva din afara...
Oricum noi sa fim fericiti si sa ne intelegem ca "prieteni" sau "nasi" ca astia se gasesc pe toate drumurile, mai greu e sa gasesti un om integru si care sa nu se bage in familia altuia..
Pana la urma si daca se supara n-are decat, nu pierd nimic..

eva_nagy
20.02.2012, 11:11:59
Multumesc frumos pt tot, chiar aveam nevoie de un sfat de la cineva din afara...
Oricum noi sa fim fericiti si sa ne intelegem ca "prieteni" sau "nasi" ca astia se gasesc pe toate drumurile, mai greu e sa gasesti un om integru si care sa nu se bage in familia altuia..
Pana la urma si daca se supara n-are decat, nu pierd nimic..
Asta e o atitudine corecta! Nu ai de ce sa te simti prost atata timp cat stii ca tu ti-ai facut partea si ai actionat intelept.... ;-)

Alyi
20.02.2012, 11:14:32
Asta e o atitudine corecta! Nu ai de ce sa te simti prost atata timp cat stii ca tu ti-ai facut partea si ai actionat intelept.... ;-)

Asa e, ca sa schimbam registrul ca am obosit tot cu gandul la cum o sa ii zic, ma inveleste gandul ca mai e un pic si vine targul...poate imi gasesc si eu rochita :)
Oricum o sa probez multeeee multeeee ca sa am ce sa va arat :)

eva_nagy
20.02.2012, 12:12:42
Asa e, ca sa schimbam registrul ca am obosit tot cu gandul la cum o sa ii zic, ma inveleste gandul ca mai e un pic si vine targul...poate imi gasesc si eu rochita :)
Oricum o sa probez multeeee multeeee ca sa am ce sa va arat :)

Asa sa faci! Eu nu am prea avut voie sa pozez rochite pana nu am achitat-o pe cea dorita asa ca decizia am luat-o singura!

Alyi
20.02.2012, 12:28:39
Asa sa faci! Eu nu am prea avut voie sa pozez rochite pana nu am achitat-o pe cea dorita asa ca decizia am luat-o singura!

Da, am mai patit si eu asa la cateva standuri la targul din ianuarie..sper sa pot sa fac poze acum, oricum am un sotior tare viclean si reuseste el cumva sa ma pozeze fara sa vada vanzatoarele..desi acum trebuie sa il pacalesc bine sa nu isi dea seama la care ma hotarasc :)

Danylla
22.02.2012, 05:14:06

Buna am si eu o intrebare cat ai platit taxa la biserica ? ms

RuxandraStancu
27.02.2012, 19:53:01
Fetele, fiti optimiste! O sa avem niste nunti asa cum ne-am dorit! Si ce daca ploua? Se spune ca aduce noroc :D
Ganditi-va numai ca o sa avem parte de niste fotografii superbe, pt ca noi o sa fim superbe, emotionate si indragostite :love: copacii o sa aiba niste culori superbe!
Eu o sa ma marit pe 20 octombrie... de ziua iubitului meu (nu vreti sa va spun cat de bucuros era cand i-am propus data aceasta) si o sa facem nunta exact asa cum vrem noi (a se citi mai mult "vreau" :D - nu zic ca nu se implica si el, dar eu vin cu idei crete :>).

Noi o sa avem o nunta mica de 45-50 de oameni, pentru ca ne-o finantam singuri si nu suntem bogatasi si pentru ca am vrut sa ne inconjuram numai de oameni pe care ii iubim, prieteni apropiati.
Nu va mai lasati influentate de matusa din cucuietii din deal sau eu stiu ce "prietena" cu intentii "bune", daca voi vreti o rochita roz bon-bon cu voal verde sau eu stiu ce fel de mancare, faceti asa cum vreti!
O singura data ne maritam (sa speram :D) si ar trebui sa fie cea mai frumoasa zi din viata noastra!

Acum sa revenim si la lucruri practice :P : noi pana acum am rezervat restaurantul, foto-video si mi-am luat rochita !! Bine, o sa ajunga in mai, dar e a mea jumatate :P

Ma chinui cu aranjamentele florale momentan... nu stiu ce sa fac pt ca noi o sa avem o nunta vintage insa restaurantul este o casa veche boiereasca si are multe detalii pe pereti, candelabre... ma gandesc sa nu fie prea incarcat...

Uff, grea e viata de mireasa :D atatea decizii, gandeli si razgandeli!

eva_nagy
28.02.2012, 10:38:53
Fetele, fiti optimiste! O sa avem niste nunti asa cum ne-am dorit! Si ce daca ploua? Se spune ca aduce noroc :D
Ganditi-va numai ca o sa avem parte de niste fotografii superbe, pt ca noi o sa fim superbe, emotionate si indragostite :love: copacii o sa aiba niste culori superbe!
Eu o sa ma marit pe 20 octombrie... de ziua iubitului meu (nu vreti sa va spun cat de bucuros era cand i-am propus data aceasta) si o sa facem nunta exact asa cum vrem noi (a se citi mai mult "vreau" :D - nu zic ca nu se implica si el, dar eu vin cu idei crete :>).

Noi o sa avem o nunta mica de 45-50 de oameni, pentru ca ne-o finantam singuri si nu suntem bogatasi si pentru ca am vrut sa ne inconjuram numai de oameni pe care ii iubim, prieteni apropiati.
Nu va mai lasati influentate de matusa din cucuietii din deal sau eu stiu ce "prietena" cu intentii "bune", daca voi vreti o rochita roz bon-bon cu voal verde sau eu stiu ce fel de mancare, faceti asa cum vreti!
O singura data ne maritam (sa speram :D) si ar trebui sa fie cea mai frumoasa zi din viata noastra!

Acum sa revenim si la lucruri practice :P : noi pana acum am rezervat restaurantul, foto-video si mi-am luat rochita !! Bine, o sa ajunga in mai, dar e a mea jumatate :P

Ma chinui cu aranjamentele florale momentan... nu stiu ce sa fac pt ca noi o sa avem o nunta vintage insa restaurantul este o casa veche boiereasca si are multe detalii pe pereti, candelabre... ma gandesc sa nu fie prea incarcat...

;))Multumm pentru incurajar!!! Si eu sunt de parere ca nimic nu ar trebui sa ne strice acea zi unica!!!
Nu ne arati rochita? Chiar daca nu e gata, banuiesc ca te-ai orientat dupa un model, nu?
Spor la miesit in continuare!

hulub
28.02.2012, 10:41:48

eu am nunta pe 13 octombrie...dar este tot de ziua sotului meu:P
eu sunt nascuta pe 12 octombrie si el este pe 13...asa ca o sa tot sarbatorim:P

Alyi
28.02.2012, 12:58:25

Ce tare :))
O tineti lant :rocking:

RuxandraStancu
28.02.2012, 13:07:01

Super! Asta da cadou :)

@eva aceasta e rochita mea de care sunt total indragostita!

crristina240486
28.02.2012, 17:16:47

Buna,

Poti sa-mi dai cateva detalii referitoare la Casin? Cat costa, cat dureaza? Cum sunt preotii?
Multumesc!!!
Spor la pregatiri