PDA

Versiunea completa : aparat de facut baloane

aandra
27.06.2011, 23:58:20
buna fetelor, stie cineva o firma care are aparat de facut baloane?
m-ar interesa pt tort si dans

babie
29.06.2011, 19:36:06
eu una nu ti-as recomanda.......a avut o prietena de-a mea, si n-am cuvinte sa spun ce alunecoasa era gresia dupa-aceea! plus ca ne feream sa nu se puna balonasele pe noi, caci ramaneau pete!
acum nu stiu, or fi mai multe calitati de spuma, de aparate, n-am informatii! intr-adevar, se vad frumos, dar la fel ca si artificiile pt tort, eu nu le-as lua (stie toata lumea cat fum fac, din pacate!)

aandra
30.06.2011, 11:22:38
:-<:-<am auzit ca ar fi o solutie speciala care nu pateaza si nici nu umezeste podeaua...si mie mi e putin cam teama ca nu stiu daca imi vor da solutie dintr-aia sau altceva, care cum spui tu, aluneca:(
eu una nu ti-as recomanda.......a avut o prietena de-a mea, si n-am cuvinte sa spun ce alunecoasa era gresia dupa-aceea! plus ca ne feream sa nu se puna balonasele pe noi, caci ramaneau pete!
acum nu stiu, or fi mai multe calitati de spuma, de aparate, n-am informatii! intr-adevar, se vad frumos, dar la fel ca si artificiile pt tort, eu nu le-as lua (stie toata lumea cat fum fac, din pacate!)

MonicaMangos
30.06.2011, 12:55:07
:-<:-<am auzit ca ar fi o solutie speciala care nu pateaza si nici nu umezeste podeaua...si mie mi e putin cam teama ca nu stiu daca imi vor da solutie dintr-aia sau altceva, care cum spui tu, aluneca:(

Asa e, si eu m-am informat mult apropo de masina de facut baloane...
Eu stiu ca daca intr-adevar e solutia si nu altceva, nu pateaza si nu aluneci. Prostia e ca multi baga sapun in el, care evident aluneca f f tare....

adriana_it
01.07.2011, 21:00:09
sa ne spui si noua cum va iesi..:)suntem curioase..eu nu am prea vazut la multe nunti balonase..dar sunt de parerea ca luminile si fumul sunt parca mai interesante decat balonasele:)

aandra
01.07.2011, 21:17:24
Eu oricum sunt o optimista incurabila, asa ca sper pana la momentul ala, am si cumparat si masina, si solutia\:D/...
cat te a costat?si de unde ai luat o?

MonicaMangos
01.07.2011, 22:37:43
Nu mai stiu exact firma de unde am luat masina de facut baloane, dar ma uit duminica seara cand ajung acasa si iti zic sigur andra, a fost 150 lei cu telecomanda si 50 lei un bidon de 5 litri de solutie, a inteles ca masina consuma 2l/ora (deci nu inteleg de ce ar baga unii sapun simplu in ea, ca doar nu o folosesti pe toata durata nuntii :-B)...