PDA

Versiunea completa : Fotografii de la nunta lui Kate Moss

MissSwan
01.07.2011, 17:20:49
Prima poza cu Kate Moss mireasa.

ryanaro
01.07.2011, 18:30:25
Prima poza cu Kate Moss mireasa.

Foarte promitator- imi place tot ce se vede - bentita, voal, buchet =P~

MissSwan
01.07.2011, 18:37:56
Foarte promitator- imi place tot ce se vede - bentita, voal, buchet =P~

Si mie imi place. ;)) Am mai gasit poza mai mare.

MissSwan
01.07.2011, 19:40:54
Noi poze. Rochia este creatie John Galliano. Costumul mirelui YSL. Restul rochiilor din imagini Stella McCartney.

magda550
01.07.2011, 20:36:18
Noi poze. Rochia este creatie John Galliano. Costumul mirelui YSL. Restul rochiilor din imagini Stella McCartney.
Apreziez originalitatea, dar vizual nu imi place de ei, imi pare rau sa o zic :( Rochia imi place mult de tot in partea de jos, materialul si lucratura par superbe. Insa partea de sus nu imi place deloc, e prea subtire si mulata pe abdomen si sani. Si la costumul lui nu imi place cum cade peste pantofi.
Insa, eu nu sunt un reper, sunt foarte "conformista" cand e vorba de haine, imi plac croielile clasice de cele mai multe ori, si cateodata cele de o eleganta extravaganta.

Ca intotdauna, as vrea sa vad pantofii... :-p

MissSwan
01.07.2011, 20:53:53
Apreziez originalitatea, dar vizual nu imi place de ei, imi pare rau sa o zic :( Rochia imi place mult de tot in partea de jos, materialul si lucratura par superbe. Insa partea de sus nu imi place deloc, e prea subtire si mulata pe abdomen si sani. Si la costumul lui nu imi place cum cade peste pantofi.
Insa, eu nu sunt un reper, sunt foarte "conformista" cand e vorba de haine, imi plac croielile clasice de cele mai multe ori, si cateodata cele de o eleganta extravaganta.

Ca intotdauna, as vrea sa vad pantofii... :-p

Imi plac mult amandoi si desi nu as opta eu pt un stil de genul (desi rochia mea va fi destul de subtirica), apreciez ca si-au pastrat identitatea, fiind cunoscuti ca fiind nonconformisti si bohemians. Nu m-as fi asteptat s-o vad pe Kate in alt stil de rochie. Iar el e rocker, lucru ce se reflecta la incaltaminte si cum vin pantalonii zic eu. ;))
Sunt sigura ca vor aparea poze cu pantofii, sunt Manolo Blahnik, si am inteles ca pt petrecere va purta Louboutin. :x

ryanaro
01.07.2011, 20:56:56

Imi place de mor =P~ Rochie superba, voal superb, buchet superb, coafura scumpa, domnisorici superbe.
Legat de mire, ce sa zic, e tip indie. o:-) M-as fi mirat sa poarte ceva clasic, si pentru felul asta de imbracaminte imi place. Ce a purtat "best woman", ai gasit?;;)

MissSwan
01.07.2011, 20:59:13
Imi place de mor =P~ Rochie superba, voal superb, buchet superb, coafura scumpa, domnisorici superbe.
Legat de mire, ce sa zic, e tip indie. o:-) M-as fi mirat sa poarte ceva clasic, si pentru felul asta de imbracaminte imi place. Ce a purtat "best woman", ai gasit?;;)

Se pare ca un "matching tuxedo" cu al lui Jamie, tot Stefano Pilati pt YSL. N-am gasit poze inca.

sumo1234
01.07.2011, 21:14:46
O fairy... Imi place foarte mult. Voalul este nemaipomenit =P~

MissSwan
01.07.2011, 21:38:23

Oh da, wow, demential voalul, am inteles ca este din dantela vintage. :x

magda550
01.07.2011, 23:33:05
Chiar ca e extraordinar voalul :x

lorieda
02.07.2011, 10:02:04

voal superb...dar si rochita!!! parca a fost exact o zana...

verdesiroz
02.07.2011, 14:26:16
Si s-a maritat si Kate Moss:) Rochia a fost absolut superba, dupa parerea mea. Iata cateva fotografii:

475888475889475887475890475891

Sursa foto: Getty Images
http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/pencil.png

MissSwan
02.07.2011, 23:05:06
Am mai gasit cateva

ryanaro
03.07.2011, 11:54:05
Am mai gasit cateva

Nota 10 cu felicitari si steluta \:D/ Chiar par fericiti.

cristina_mxc
04.07.2011, 11:42:12
Nunta Kate Moss, departe de ce-mi imaginasem eu.

Ps: In weekend a fost nunta in fam. Becali (fata lui Giovani Becali, Pamela), mireasa a purtat o rochie de 20.000 eur, nu am reusit sa gasesc poze fara watermark.

ryanaro
04.07.2011, 13:32:29
Nunta Kate Moss, departe de ce-mi imaginasem eu.

Ce ti-ai imaginat? Intreb de curiozitate, pentru ca eu mi-am imaginat ce vor purta si cum va fi :-\

dianaruxi
04.07.2011, 14:37:03
Ea mi se pare super eleganta si diafana, dar el parca e scos din anii 80 cu costumul ala, mai lipseau pantalonii ala MC Hammer si gata

cristina_mxc
04.07.2011, 16:50:03
Ce ti-ai imaginat? Intreb de curiozitate, pentru ca eu mi-am imaginat ce vor purta si cum va fi :-\
Speram sa alega Chanel, imi doresc de foarte mult timp sa vad o rochie de mireasa de la ei (mai ales ca a pozat pentru campanii si produse ale casei).Speram sa faca ceva cu "sviltele" alea din cap, sa fie o rochie de fashionista adevarata, un decor wow...un inceput nou pt ea, o nunta care sa respire eleganta...
Rochia aleasa parca scoate in evidenta toate defectele, se intrerupe undeva de zici ca-i vad portjartierul, machiajul nu exista, el arata oribil in culoarea bleu, zici ca-i botezul lui.
Voalul vintage l-as accepta, desi nu e clar genul meu, poate alt mod de prindere, oricum nu mi-o imaginam cu voal, la cat de rebela este ma asteptam la o voaleta, poate asortata la o rochie trei sferturi si o pereche de pantofi geniali, rochia si voalul seamana cu Lily Allen, la mod de prindere voalul si la mod de purtare rochia, pe o silueta silfida. Astept clanul Kardashian poate poate raman muta de admiratie.

MissSwan
04.07.2011, 17:05:32
Speram sa alega Chanel, imi doresc de foarte mult timp sa vad o rochie de mireasa de la ei (mai ales ca a pozat pentru campanii si produse ale casei).Speram sa faca ceva cu "sviltele" alea din cap, sa fie o rochie de fashionista adevarata, un decor wow...un inceput nou pt ea, o nunta care sa respire eleganta...
Rochia aleasa parca scoate in evidenta toate defectele, se intrerupe undeva de zici ca-i vad portjartierul, machiajul nu exista, el arata oribil in culoarea bleu, zici ca-i botezul lui.
Voalul vintage l-as accepta, desi nu e clar genul meu, poate alt mod de prindere, oricum nu mi-o imaginam cu voal, la cat de rebela este ma asteptam la o voaleta, poate asortata la o rochie trei sferturi si o pereche de pantofi geniali, rochia si voalul seamana cu Lily Allen, la mod de prindere voalul si la mod de purtare rochia, pe o silueta silfida. Astept clanul Kardashian poate poate raman muta de admiratie.

Mie mi se pare mai logic ca l-a ales pe Galliano, el fiind fostul designer Dior (si prietenul ei f bun, alegerea a vrut clar sa arate ca e alaturi de el in momentele dificile prin care trece), iar ea fiind acum imaginea unui produs Dior. Nu mai e de ceva timp fata Chanel. Cu voaleta n-o vedeam in nici un caz, ea fiind mereu stilul bohemian, iar definitia acestui stil la o mireasa este voalul vintage. Am zis si mai sus, nu este ceva ce as fi ales eu, dar pt Kate Moss nu pot sa zic ca m-as fi asteptat s-o vad imbracata altfel, sincer. Mi se pare ea 100%.
Rochie de mireasa Chanel (cea de la petrecere) a purtat chiar Lily Allen.

ryanaro
04.07.2011, 17:30:23
Mie mi se pare mai logic ca l-a ales pe Galliano, el fiind fostul designer Dior (si prietenul ei f bun, alegerea a vrut clar sa arate ca e alaturi de el in momentele dificile prin care trece), iar ea fiind acum imaginea unui produs Dior. Nu mai e de ceva timp fata Chanel. Cu voaleta n-o vedeam in nici un caz, ea fiind mereu stilul bohemian, iar definitia acestui stil la o mireasa este voalul vintage. Am zis si mai sus, nu este ceva ce as fi ales eu, dar pt Kate Moss nu pot sa zic ca m-as fi asteptat s-o vad imbracata altfel, sincer. Mi se pare ea 100%.
Rochie de mireasa Chanel (cea de la petrecere) a purtat chiar Lily Allen.

subscriu. kate moss e oarecum previzibila. ca si sienna miller, de altfel. :*

MissSwan
04.07.2011, 17:31:51
2 foto de la petrecere

sumo1234
04.07.2011, 17:33:32
Ea mi se pare super eleganta si diafana, dar el parca e scos din anii 80 cu costumul ala, mai lipseau pantalonii ala MC Hammer si gata
Detaliile sunt cu adevarat uimitoare. Pur si simplu, se vede cu ochiul liber ce inseamna "exclusivist", "haute couture"... Tesaturile, lucratura. Am vazut atatea rochii scumpe si voaluri, cu diverse aplicatii (dantele, pietre, cristale, perle samd), dar total nereusite (ori neinspirat, ori prost aplicate). Am vazut ca la noi (si la nume "mari" si "grele") se decupeaza din cupoanele de dantela diverse "broderii" si se aplica pe rochie, incat ma intrebam daca nu cumva m-am prostit eu si nu mai stiu ce inseamna "executat manual" (la noi se foloseste foarte mult expresia "dantela aplicata manual", si induce in eroare prin confuzia pe care o straneste: nu dantela este lucrata manual, doar impunsaturile de ac, adesea grosolane, floricica din dantela lucrata mecanic cusuta de mana pe voal, ori cine stie ce inseamna dantelaria frantuzeasca, belgiana, italiana... stie ce-i aia dantela, lucrata piesa cu piesa de mana, cu acul, si aplicata pe diverse piese vestimentare. Nu floricelele alea pe care le vezi si pe furouri, si pe chiloti... Scuze de off, dar d-aia e uimitoare rochi ei... Mult prea sheer pentru mine, dar pe ea o reprezinta.

@ Miss Swan - menta si flori de camp! Am zis eu ca-i o zanuta? :D

ryanaro
04.07.2011, 20:01:22
2 foto de la petrecere

Imi place tot ce vad. E ca o English Country Wedding si abia astept sa apara Vogue ala, sau in ce or sa apara pozele.

Mai multe poze cu invitati chiar in Vogue: http://www.vogue.co.uk/spy/celebrity-photos/2011/7/1/kate-moss-wedding-rehearsal-dinner/gallery/1

Imi place mult si rochia drei de onoare (aia adulta o:-)).

dreamcatcher
05.07.2011, 22:10:48

tipic kate moss. ei i se potriveste de minune totul, si rochita si voalul vintage.
totusi ce ma deranjeaza mult este aspectul ei fizic, o fata imbatranita si neingrijita, dintisori ingalbeniti iar decolteul mult prea ridat pt a fi aratat .

magda550
06.07.2011, 06:32:29
Imi place tot ce vad. E ca o English Country Wedding si abia astept sa apara Vogue ala, sau in ce or sa apara pozele.

Mai multe poze cu invitati chiar in Vogue: http://www.vogue.co.uk/spy/celebrity-photos/2011/7/1/kate-moss-wedding-rehearsal-dinner/gallery/1

Imi place mult si rochia drei de onoare (aia adulta o:-)).
Imi place mult de tot cum sunt imbracati ei doi la rehersal dinner. Imi place si atmosfera de nunta pur british care respira din poze (au toti invitatii niste fete de englezi get-beget :D )
In continuare insa nu imi place f mult de ei la nunta... M-am uitat bine, rochia este o feerie, mai ales la poale, si voi aveti dreptate ca este stilul ei. Dar nu stiu, se vede aiurea in partea de sus, sa fim cinstiti, ea nu mai are 20 de ani si sanii sunt un pic cazuti si burta nu prea dragalasa... si rochia pune in evidenta lucrurile astea. Bravo ei daca nu pune pret pe asemenea aparente (din nou, tipic british, spre deosebire de americanii mult prea obsedati de perfectiune), insa ce sa fac, nu ma pot impiedica sa nu le vad si sa nu ma deranjeze la ochi :D
PS: cum o fi sa o ai pe anna wintour la nunta? :-p

MissSwan
11.08.2011, 11:39:36
Sedinta foto de la nunta, realizata de Mario Testino pt Vogue (apare in editia US Sept 2011)

Articolul: http://www.vogue.com/magazine/article/kate-moss-kiss-me-kate/#
Mai multe fotografii aici: http://www.vogue.com/magazine/article/kate-moss-kiss-me-kate/#/magazine-gallery/kate-moss-wedding/1

Eu nu mai am altceva de spus decat ca imi place la nebunie! :x

MissSwan
05.09.2011, 13:11:47
Superb!!! :x

ryanaro
05.09.2011, 16:53:33
Superb!!! :x

Unde e butonul ala de like =P~